17 července, 2024

Kdo ještě věří?

Můj moudrý tatínek, když komentoval události roku 89, tak vždycky zdůrazňoval, že tehdejší režim se prostě vyčerpal. Nezbyl žádný étos a vlastně ani žádná ideologie. Nikdo už nechtěl budovat nového socialistického člověka. Nikdo nechtěl budovat beztřídní společnost. Naopak… i kovaní soudruzi se hlavně chtěli mít jako v Německu. Chtěli tamní zboží, tamní kulturu, tamní trička , tamní hudbu… Naše kultura už byla dlouhá léta před pádem režimu stejná jako na Západě. Naši zpěváci přezpívávali západní písně, naše diskotéky napodobovaly západní diskotéky, náš styl života napodoboval západní styl života.

A jednoho dne už prostě nezbyl žádný opravdový komunista… Zůstali jen různě schopní a různě silní papaláši se zkušenostmi ze státní správy, ale nikdo z nich už nesnil o dni, kdy i v bankách bude samoobsluha, kdy skončí peníze, protože každý dostane podle jeho potřeb. Už nesnili o tom, jak komunistické strany na Západě svrhnou kapitalisty a konečně se Sovětským svazem vybudují ten ráj na zemi, který nemá alternativu. Zlí reakcionáři mohou sice tomuto pohybu dějin klást překážky, ale nikdy ho nemohou zastavit, protože svět k této utopii nenávratně směřuje.

Nakonec už zbyl jen mamon. Kdo mohl, hrabal pod sebe, jak to jen šlo. Všude to bylo vidět, postupně se to stalo normou. Veškerá motivace obyvatelstva byla pryč a jen režimní propaganda ještě předstírala, že je všechno v pořádku. A do poslední chvíle to pořád vypadalo, že nespokojenců je jen hrstka a soudruzi drží všechno pevně v rukou.

Nakonec to padlo tak rychle, že vlastně dodnes nevíme, co bylo tím hlavním impulsem… Byl to Gorbačov, který řekl, že sovětská armáda se nebude vměšovat? Nebo to byl velmi inteligentní vrchní STBák Lorenc, který už měl dávno založený prognosťák, ze kterého pak vzešla řada ministrů, premiérů i dva prezidenti? Nebo to byla Charta, která měla podporu ze zahraničí? Byl to Havel, který měl tehdy plný Hrádeček německých marek a cigaret Marllboro? Byly to západní tajné služby? Nebo to byla první generace podnikatelů a privatizátorů, kteří takřka všichni zastávali v bývalé státní správě významné funkce a věděli, co bude? Byli to prostě soudruzi, kteří si řekli, že se konečně nebudou s tou dělnickou třídou dělit o zisky, protože ti neschopní proletáři žádný socialismus nevybudovali? Nebo to bylo všechno dohromady a prostě jen nazrál čas, že stačilo jen napsat článek o prognostice a přestavbě a svazarmy samy začaly pořádat demonstrace?

Já myslím, že pravdu měl můj táta, který říkal, že režim padl ve chvíli, kdy prostě už nikdo nevěděl, jak dál. Nikdo neuměl lidem slíbit něco, kvůli čemu by byli ochotni zatnout zuby a pokračovat. I kdyby Jakeš uměl mluvit desetkrát lépe a předestřel by lepší vize než s bojlery, stejně mu to už nikdo nevěřil. Ani pravdu mu už nevěřili.

Do toho se to rozpadalo všude kolem. V pevné hradbě socialismu se už delší dobu vyskytovali odpadlíci, až už naši soudruzi zůstali jako kůl v plotě, jak si sami posteskli. A také se tehdy zatýkalo, kriminalizovalo, předvádělo, házely se klacky pod nohy, tehdejší novináři se předháněli v odsuzování odpadlíků… ale stejně jich pořád přibývalo.

Hele… věří tady ještě někdo tomu, že nás henten náš západní kapitalismus už brzy přivede k západním platům a západním vymoženostem? Vždyť už ani na Západě je to nepřivádí k prosperitě. Vždyť už se delší dobu dělíme na skupinu, která ještě věří, že Západ se může obrodit a reformovat a na skupinu, která tomu už dávno nevěří.

A paradoxně, je to právě tato současná vláda, která už v žádnou reformu nevěří a tak se o ní ani nepokouší. Nepokouší se hledat žádnou cestu, žádné možnosti, už se prostě jen nechají pochválit od svých páníčků, to jim zajistí ještě další měsíc k dobru, během kterého si zase něco nahrabou. Ti, kteří nejvíce před volbami mluvili o korupci a nepotismu, ti ho teď provozují s takovým náskokem, že se i průměrná modrá straka červená. Ti, kteří nejvíce bojovali za ženská práva, jsou největší násilníci a obšourníci. Ti kteří se zaklínali zákonem a demokracií, teď nejvíce zavádějí totalitní praktiky.

A samozřejmě je nutné osvědčovat víru. Psát ty správné statusy, stát na správné straně… ale je to jen kvůli ideopolicii. Ve skutečnosti už ani Vítek Rakušan nevěří, že by zaváděné reformy tomuto národu zachránily důchody a lékařskou péči. Dobře ví, že nic takového nenastane. Paradoxně je to zatím stále ještě národ, který ještě pořád věří, že bude líp. Ještě pořád je zde hodně lidí, kteří si myslí, že se na Západě najde nějaký impuls, který Západ zachrání sám před sebou.

A pak jsou tu ti, kteří už v žádnou vlastní záchranu nevěří a tak se prostě rozhlížejí jinde. Naše vláda jim to usnadňuje, protože každý den dělá úkony, které rozostřují rozdíl mezi naší demokracií a cizí totalitou. Usnadňují jim to i média, protože z každého vlastního vnitřního pokusu o reformu rovnou dělají zradu. Ano, národe, je to stejné jako v roce 89… tehdejší režimní média se postarala, že nevznikla žádná pořádná kontraelita. Každý pokus o nápravu udusila v zárodku.

Teď je to stejné. Kdokoliv, kdo poukáže na nějaký náš vnitřní vlastní problém, je okamžitě označen za ruského kolaboranta. Dokonce i ti, kteří se svými antipatiemi k Rusku netají a za každou cenu se chtějí vyhnout tomu, aby nám tady Moskva kecala do života. Ale co je jim to platné… stejně jsou to Putinovi agenti a jejich snaha zachránit Západ z jeho grýndýlového ničení průmyslu a migračního ničení všeho, je označena za nepřátelský akt. Kdo to dělá? Média.

Petr Fiala už dávno překonal Milouše Jakeše a kdokoliv, kdo chce zachránit Západ pomocí Západu, je zaháněn mezi ty, kteří už v žádnou západní obrodu nevěří… a ti, co v ní nevěří, mají asi pravdu. Před rokem 89 jsme také měli Slušovice a další příklady jiného řízení hospodářství, ale režim je prostě nebyl schopen zavést. Když jde společnost do háje, tak zpravidla celá i s těmi, kteří měli dobré nápady.

Kolik nadějí je ještě vkládáno v Trumpa, kolik nadějí je vkládáno v příští volby, které přivedou k moci lepší lídry, kteří udělají ty správné kroky a přestanou s ničením sebe sama. Volby jsou teď vlastně největším tvůrcem těch, kteří ztratili víru v budoucnost pod Západem. A už je to vidět všude. Afrika se odpoutává, Maďarsko se odpoutává, v Německu sílí AfD… Polsko si jede svoje bez ohledu na cokoliv. Za jak dlouho si Fiala bude stýskat, že zůstal jako kůl v plotě? Za jak dlouho budou sami Chvilkaři pořádat demonstrace proti Pětikolce?

Já vím, že mě čte spousta libtardů a režimních intervjuků. Tak se nestyďte a napište nám do diskuse, jestli věříte tomu, že vám právě Fiala a Stanjura zachrání důchody.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

Dnes odesílám knihy, které jste si objednali během července. Během srpna budeme fungovat víceméně normálně. Kdo si objedná knihu, bude ji mít během tří až čtyř dnů doma.

372 thoughts on “Kdo ještě věří?

 1. SV (Společnost Volicu )náležela na špek kapitalistum bez přivlastkú ,tedy rozuméj skrupulí.To znamená návrat k dřevními kapitalismu kdy Sociální hodnoty jsou jimi potlačeny a jejich jediný program je rozval nebohé republiky ideologii Šwabismu,ale to nesmí voliči poznat a proto si zvolili po dukladne masáží GŘ televize ty,kteří instalovali ASOCIALNI režim a ten je jednoduše vyloupí a řekne jim,že je to NEOMARXISMUS,což je třeba pro naše dobro.
  (Nebudete nic vlastnit sta a budete štastni.)Ohlupení voliči tomu věří a nyní ten dřevní kapitalismus zažívají a bezmocně čekají že jako za komunistu to vše někdo za ně zařídí.
  Dokonce ani prý Mla arxista doktor a nejmenovaný šef KSČM nechce sdělit,kde nechal Marx ve svém učení díru jak vrata ze strany se stala kupa buržoustu,tedy zasloužilých členu,k

  1. VYPADA TO DOBŘE KOMENT JE OK V POLOVINE SLOVA TO KDOSI Z POPINDOSTNIKU ZABLOKOVAl.

   Nestačil jsem ani opravit chyby,kdy SV** nenáležela** ,ale NALETELA instalováním Asociálního režimu presidenta ODS,který se za to svinstvo dodnes neomluvil a to celé dovršuje ODS petidemolice vykrádáním svých voliču..,.
   Fuj fuj,fuj to je hnujj💥🥒

 2. A tohle taky. Panenko skákavá. Tohle o nás rozhoduje a rychtuje naše životy. Podle toho, co ti vládní paznechti každý den vypotí, tak začínám věřit, že to všichni konzumují po kilech.

  Pravost fotografie s práškem nemohu vyloučit, říká Vaňková. Přiznala HHC
  31. července 2023 19:51, aktualizováno 21:36
  Internetem od soboty koluje fotografie brněnské primátorky Markéty Vaňkové (ODS) s bílým práškem. Spekuluje se o kokainu, snímek má však nejasný původ a někteří tvrdí, že jde o fotomontáž. Vaňková v pondělí řekla, že neví, zda je fotografie pravá. Brněnská primátorka také přiznala, že občas konzumuje legální látku HHC.

  1. Mně je to fuk, klidně budu platit i peckami z višní, hlavně když je budu mít i v peněžence, né někde na kontě v bance.

   1. Mně se. Přijetí Eura je v současnoti stejně chytrý nápad, jako koupit si lístek na Titanic. A navrch je to další odebrání České státního symbolu, kterým je Česká Koruna.

    1. Jaký symbol? Čeho symbol? Mám blbý pocit, že jako samostatný stát jsme skončili. A dobrovolně.
     Předali jsme svoje kompetence jiným. A ještě chrochtáme blahem, že jsme je předat směli.
     Zatímco v minulosti impéria postupně dobývaly cizí území , zpravidla násilím, dneska je to jinak.
     Evropské ( nejenom ) státy impériu Amerika radostně samy skáčou do náruče. A platěj 2% za ochranu. To by nevymyslel ani don Corleone, blahé paměti.

 3. Nemá tady někdo kontakt na Jiřinu Pospíšila? Nutně potřebuji, aby zaskočil na ukří ambasádu a lokajsky se zeptal, jestli se můžu vymočit. Spěchá to.
  A když už se tam bude pokorně plazit, tak potřebuji zjistit další zásadní věc. Dnes jsme uklízeli, po vichru nafoukané haldy lipového květu, tak jestli to není něco proti něčemu. Von člověk dnes opravdu neví.

  1. Poslední zhasne. Doslova.
   Fakt, super nemít ruSSkou ropu, plyn, uran nebo africký uran…
   Jaký vládní věrouk nám nyní ukáže, jak jsme to tomu Putinovi zas “nandali”?

 4. Poté, co Novinky zjistily, že odstranění „válečného proužku“ nezůstalo dezoláty nepovšimnuto, jej před pár dny opět vrátily a sypou jeden propagandistický článek za druhým.

  Mocky pobavil článek o tom, že Rusové šíří svou propagandu v „západních“ videohrách. Co na tom, že některé z nich vyvinuly ruská vývojářská studia. Ale ještě vtipnější je, že Američané mají svou propagandu snad v každém filmu, vždycky musí Amerika zvítězit a hlavně je veřejným tajemstvím, že CIA i FBI mají v Hollywoodu svou kancelář a kontrolují veškerou filmovou produkci, případně se přímo podílejí na tvorbě scénářů. Filmy, kde někde v pozadí vlaje americká vlajka či ukazující ty správné hochy z různých agentur a služeb, Rusko vylíčené jako arciďábel atd., ty by už nikdo nespočítal.

  Ale ještě víc mě pobavil článek: „Hasala: Děsí mě lidé, kteří chtějí za mír nechat Ukrajinu padnout
  Generálmajor Radek Hasala je od dubna náčelníkem vojenské kanceláře Hradu. V rozhovoru pro Právo vzpomíná na to, jak velel mezinárodní misi v Mali, a mluví o tom, proč ho děsí lidé, kteří by chtěli mír i za cenu, že by se Ukrajina vzdala agresivnímu Rusku.“

  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-hasala-desi-me-lide-kteri-chteji-za-mir-nechat-ukrajinu-padnout-40439237

  Nás, Hasala, děsí lidé vydávající postkoloniální agresivní násilný akt v zájmu soukromých firem a zčásti i některých evropských zemí za „mezinárodní (zcela určitě mírovou) misi“. Fakt by mě zajímalo, proč máme tolik válkychtivých šílenců ve velení našeho komorního armádního sboru.

  Takže si to znovu zopakujme: co západ činí, dobře činí. Vše, co udělá Rusko, je zločin proti lidskosti.

   1. JosefS
    Čekalo se snad něco jiného,od Pavla?
    Je sice podivné, od Hasala,že nezaznamenal,potupný odchod USA,západu nejen z Afriky.

    1. To je tak, když jsou na řídicí funkce jmenováni lidé, kteří sice nosí uniformu, ale nikdy skutečně neveleli. Hasala velel jen rotě a nějakou dobu dělal zástupce velitele praporu. Jinak se motal jen kolem vojenského školství a výcviku. PePa107 si ho oblíbil již v roce 2015 (od 2015 do roku 2018 mu vedl v Bruselu kancelář předsedy vojenského výboru NATO), v té době byl povýšen na brigádního generála (asi díky PePa107), nyní jím byl opět povýšen do hodnosti generálmajora (8. května 2023, měsíc po to co se stal náčelníkem Vojenské kanceláře prezidenta).
     Ale jinak je to naprosto bezvýznamná funkce, náčelník VKP defacto velí jen veliteli Hradní stráže. Taky nosí tu operetní uniformu co navrhnul Teodor Pištěk

     1. Akustický dojem z obřích reproduktorů se stopovkou a tříštivo-trhavým efektem na konci osnovy zanechá hluboký dojem i na posledním z mořských vyvrhelů. Blízké setkání s Aláhem zaručeno.

      1. Myslí, že jim ale somálští piráti byli nakonec vděční (myslím Wágnerovcům). Vždyť kdo by se netěšil na vlastní harém se 40 pannami (nebo kolik jich mají vlastně v ráji slíbených).

        1. Podstatné je, že hymen automaticky dorůstá. Takže na počtu zase tolik nezáleží.
         S jednou se může klidně i 1000 x.

 5. Zmínil to už dnes kolega Slovák – „ten z Rajky“, ale lidi odkazy asi nečtou a tam by stejně nezjistili KDY.

  Jezdíte na naftu?
  Potřebujete na něco naftu?

  Tak si třeba natankujte… ještě dnes, kdy je sazba spotřební daně 8,45 Kč na litr nafty.

  Minimálně hned od 1.8.2023 bude totiž sazba spotřební daně u nafty o 1,50 Kč na litr vyšší (9,95 Kč),
  plus DPH 21 %, celkem cca tedy s DPH o 1,80 Kč více na litru nafty.

  Že by to nemělo na cenu vliv, bych nepředpokládala, ale prý se i zázraky ději….
  ********************

  Zákony (natož sliby) jsou pro tuto vládu a zákonodárce 5K rovněž jen jakási metafora.

  V září 2022 na nás „metali fóry“,
  že ZÁKONEM 286/2022 Sb.
  platí snížení spotřební daně u litru nafty mínus 1,50 Kč (plus 21 % DPH) AŽ DO 31.12.2023,
  – respektive že se spotřební daň zase o 1,50 Kč na litr zvýší ( nad EU směrnicí povolené minimum)
  až s účinností od 1.1. 2024.
  *****************
  Nu a v červenci 2023 nastoupil 5K šturm
  “ ber kde ber a včera bylo pozdě a zdůvodnit lze cokoliv“,
  a vláda zákonný slib a ZÁKONNOU lhůtu
  (zvýšení spotřební daně na naftu s účinností až od 1.1. 2024 a tím nižší sazbu nyní)
  prostě dalším zákonem vyhlášeným ještě dnes, rovnou od zítra ruší a hotové….

  Jak prosté a sprosté.

  Přes nesouhlas všech přítomných poslanců opozice
  a pouze 4 ze všech přítomných senátorů,
  5K veřejně a zákonem daný slib LHŮTY pro nezvýšení daně,
  protlačila stylem – odvoláváme, co jsme vám už i ZÁKONEM slíbili….

  Za pomoci ještě horkého dnešního podpisu prezidenta
  a hned po podpisu vyhlášení také ještě dnes ve Sbírce zákonů
  (částka 109 z 31.7.2023 zákon 234/2023 Sb.),
  to stihli poslední den července platnost
  a rovnou účinností od zítřka, no bravo!
  *****************
  Měli jste nějaké legitimní a zákonem dané očekávání na celý rok 2023?
  Ještě dosud máte víru ve hru na právní stát?
  Doufali jste alespoň v právní jistotu jednou již zákonem slíbené přesně uvedené lhůty pro zvýšení daně?
  Říká vám něco zásada předvídatelnosti práva?
  Jste právník a ještě jste se nepomátli?
  Volili jste 5K a stále jim vše věříte?

  „KDO ještě věří“, tak dobro došli…..

  1. Bezohlednost s jakou bačuje vláda ASOCIALNIHO STATU ,který si myslí že mu její voliči patří a stačí je prostřednictvím GR televize ohlupit a vysavat,nemá obdoby.Copak neexistuje nikdo z politiku,který by sebral odvahu a dál do svého programu ZMENU rabijatskeho systému ,který po vyrabování našich aktiv nám občanům patřících nyní bude VZDY hledat cesty jak svoje voliče obrat a to0 na kost.

   To soudí ANNA z KSH a má pravdu,nebo si myslíte ,že nicnedělání není výzva pro vládu aby dále hledala, kde je ještě možnost dalšího rabování svých voliču v režimu kapitalismu bez přivlastkú neboli skrupulí!
   Fuj fuj ,fuj to je hnujj!

  2. Majka.
   Nějak jsem to přehlídl.
   Je to zvýšení spotřební daně jen u nafty,nebo také u benzinu?
   To asi nesníží inflaci.

   1. Pane zemědělče, U NAFTY.

    Lidštinou:
    Dnes ještě platí a je účinný zákon ve znění č. 286/2022 Sb.,
    že až od ledna 2024 se spotřební daň u NAFTY bude zvyšovat zpět o těch 1,50 Kč na litr+DPH,
    no a zítra už leden 2024 zase neplatí
    a platí zvyšování hned ( tím „ze dne na den“ zákonem 234/2023 Sb.)

    Tedy „odvolávám, co jsem ZÁKONEM slíbil, a slíbím klidně i zákonem,
    co stejně kdykoliv zase odvolám“…..

    Přitom neměli pistoli u hlavy,
    když sami v 2022 uzákonili onu slevu až do konce roku 2023,
    NIC jim nebránilo dát v 2022 účinnost lhůty – trvání slevy – jen do 30.6.2023
    a pak se uvidí
    a nemuseli ze sebe dělat nyní v podstatě lháře, kteří vytloukají klín klínem….

   2. Zemědělec?
    Kdo nemá posekaná pole obilí, tak si od zítřka nepatrně připlatí.
    Ono to nebude hlásaných 1,80 Kč
    Ono to bude víc.
    Co by Fijalojc poradci pro lidi neudělali, že?

  3. no, oni to zvýšili ve skutečnosti o 3,00, ale protože 286/2022 má -1,50, tak ve výsledku je to zatím jenom o těch +1,50. a od 1.1.2024 to naskočí na plný +3,00. vždyť je to jednoduchý. 😉

   1. Bez realizace programu SV s legendárním názvem PNZ,který má v bodě 2 navržen zpusob jak VSICHNI voliči mohou mít možnost kontroly našich tzv Zastupitelu a to dnem i nocí ,budete všichni odlehčení o všechny svoje peníze a majetky ideologii ŠWABISMU a policejni stat,jehož zákon odsouhlasili jak komunisté tak SPD vám vy spící členove SV,ignorující kladivo na darebáky u moci už pomalu slavné PNZ,které vám ukazuje cestu avšak ne do ráje ,kde jen panu Babišovi bude líp neboť ani on nemá program tak mu dají londýnské banky pokyny podle situace a PNZ převzít nesmi za žadnou cenu ,aby mohlo rabování republiky bez přestávky pokračovat a mužete se utěšovat pobytem na gauči,že stále není tak zlé jak ještě má být!

    Tak holenkove soudi Anička naše dobrá dušicka z KSH!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *