24 června, 2024

Informační demagogie Amnesty International

Přistála mi na obrazovce kompu klasická ukázka informační manipulace.

Amnesty international spustila celosvětovou petici za propuštění ruského novináře a blogera Kara-Murzy.
Přitom nepravdivě tvrdí, že Kara-Murza byl odsouzen „za kritiku ruského vpádu na Ukrajinu“ k 25 rokům vězení.

Ale Kara-Murza nebyl odsouzen „za kritiku ruského vpádu na Ukrajinu“.
Byl odsouzen za vlastizradu a podporu extremistické organizace.

Ta vlastizrada a extremismus spočívaly v tom, že dlouhodobě (mnoho let) aktivně spolupracoval se zahraničními tajnými službami z USA, VB a EU. Připravoval pro západní státy podklady pro uvalení sankcí proti ruskému státu, ruským firmám a ruským občanům (vesměs politikům, vrcholným úředníkům, soudcům ad.).

Navíc se se svojí spoluprací nijak netajil, pořád se fotil například s McCainem, vystupoval na různých akcích v zahraničí, v zahraničních médiích a vytahoval se účastí v sankčním dění proti Rusku. Také vyzýval k násilnému svržení současného vedení Ruska.

Myslel si asi, že je nepostižitelný. Jenže situace nepřátelství Západu a Ruska se v aktuálním konfliktu vyhrotila a ruský stát skončil s tolerancí vysloveně protistátní činnosti některých lidí z páté kolony.

Post Amnesty International s výzvou k podepsání petice, s nepravdivými informacemi.

96 thoughts on “Informační demagogie Amnesty International

 1. Doplnil bych jen, že se jedná o Vladimira Vladimiroviče Kara-Murzu. Na druhé straně, Sergerj Georgijevič Kara-Murza, starší příbuzný, dosud žijící, vědec a historik, je autorem knih Sovětská civilizace 1 a Sovětská civilizace 2. Obě knihy jsou velmi zajímavé a nabízejí alternativní pohled na tehdejší sovětskou společnost.

    1. Jojo. Asi před čtyřiceti lety, když jsem se jako obvykle horlivě modlil, aby komunisty už konečně vzal čert mi najednou v hlavě vyskočila myšlenka, která nešla zapudit: „Co když to potom bude daleko horší?“ Tehdy jsem usoudil, že je to třeba riskovat. Tak jsem byl vyslyšen.

 2. Jak probíhá ofenzíva? Už je osvobozený Krym? Plný jásajících s ukrajinskými vlajkami vítajících osvoboditele? Svobodu, demokracii, lidská práva, prosperitu, tak jako před ruskou anexí?

  1. Podle dnešního tisku se místní na Krymu těší na Ukrajince a v předstihu masově útočí na vše ruské molotovovými koktejly. A to neví, že Ukrajina již Krym u Čongarského mostu na Shnilém moři odřízla od zásobování.
   Maně přichází na mysl, jak se Krym zásoboval mezi lety 2014 a 2020, kdy Krymský most nebyl.
   Už aby do novin přišla umělá inteligence která si pamatuje fakta.

   1. Bohužel se těšíte marně, AI je naprogramována tak aby pravdu obcházela. Kdo myslíte že je u kormidla v IT firmách….zkuste zadat něco co nesedí s dnešní ideologii a uvidíte….

  1. Ach ano. Také patřím mezi protivné nezapomínající. Jak se daří Sripalovi a jeho dceři? Jsou už známy výsledky rozborů? Kde všude byla nalezena otravná látka? Co bylo zjištěno pitvou utracené kočičky nalezené živé v bytě? Jaký byl důvod utracení? Co bylo zjištěno pitvou oběti vyhozeného flakonku? Jak se liší skutečný příběh od postupně předkládaného k uvěření?

   1. Samé otázky…
    Já už si je ani nekladu. Fake news, kdyby měly odolat nějakému zkoumání musí být zatraceně dobře připravené. Jenže fake n. jsou cílené na povrchního čtenáře a navíc čtenáře důvěřivého až hloupého, který si nic nepamatuje déle než pár dní (hodin). ne na lidi kteří ještě nemají Alzheimera.

    1. Skripalovi žijí pod jinou identitou na NZ a vrabci štěbetají, že Skripalová je beremennaja (těhotná).

     1. Jestli si to štěbetají vrabci, tak to ví i ruská FSB.
      A pak by to bylo: „Zavři oči brouku…“
      Leda že by zase poslali Čuka a Geka, kteří nejsou schopní nikoho zabít.
      Asi nemají rádi krev.

     2. Když chtějí tajné služby zahladit stopy, rozšíří podobnou šuškandu. Ono se stačí podívat na dokumenty o nejrůznějších vrazích, jak třeba maskovali zmizení svých blízkých. Prostě začali šířit podobné falešné zprávy. Někteří si s tím dali i celkem dost práci. Podle mě je prostě dávno po nich. Mohli by totiž mluvit.

  2. Re: PivoJ

   U nás se tomu říká, že takový odolný kus byl odchován „na kožim mlyku“ – na kozím mléce.
   Prostě kdo přežil pravidelné povinné pití kozího mléka, získal automaticky status poloboha.

   Jako třeba můj tchán, který podlehl neuvěřitelné spotřebě alkoholu až po sedmdesátce, zatímco jeho kumpáni spolehlivě pomřeli a 20 – 30 let dříve.

 3. Všimněte si že ani jedna zpráva o odsouzení neobsahuje podrobné informace, přestože přinejmenším obhájce spolupracující se „svobodnými médii“ je má. Veškerá rozhodnutí, odvolání, rozhodnutí o odvolání, včetně odůvodnění. Nic pro vytvoření vlastního názoru na rozhodnutí a průběh procesu. Vše je předkládáno jako články víry. Stejně, až na výjimky, i v případě zdejších procesů. S argumentem, že „neodborná veřejnost by tomu nerozuměla“.

  1. Vetsina tech zprav o dosouzeni z Ruska tvrdi, ze clovek byl odsouzen „za post na internetu“.
   A zada se svoboda slova.
   Situace je mnohem pestrejsi. Vetsinou je ten „post na internetu“ vybusne prohlaseni, ktere je jenom posledni kapkou v cinnosti cloveka, ktery uz realizoval mnoho zavaznych poruseni zakonu, organizoval nepovolene demonstrace, publikoval vyzvy k teroristickym akcim, nekde hazel molotovovy koktejly ap.
   V te souvislosti mne docela pobavil kdysi jeden proces, kde se horovalo za devcicu, ktera „jenom sdilela vyzvu k demonstraci“. Jenze ta demonstrace mela vypadat tak, ze si nekolik stovek lidi na protest proti vystavbe mesity sedne na jednu z nejvice frekventovanych dalnic, a zablokuji ji, navic v Cecensku. Takze se dalo cekat, ze horkokrevni Cecenci jim daji poradnou nakladacku, oni se s temi salonnimi protestujicimi nemazou. Mohlo to skoncit par lidmi v nemocnici.

    1. Selektivní přístup v rámci celosvětové působnosti. Intenzita jediného správného pohledu na některé případy. Spíše ideologicky usměrňována dosazováním těch správných jednotek.

 4. Nabízí se otázka,když se Rusku daří na všech frontách,může být vlastizrádce propuštěn z vězení?
  V AI přišli na to,že propuštěn nebude,tak honem rychle žádají jeho propuštění,přes propagandu.

  1. Nabízí se otázka,když Krymský most (zase) opravili, může být ten co ho vyhodil do povetří propuštěn z vězení?
   Zvláštní logika…

  1. Měly nějaký protistátní kecy.
   Dvanáct let je hodně – u nás by dostaly pět a půl, jako Čermák.
   To je výhoda naší mladé demokracie…

    1. Ve videu na fejsbůku řekl: „Musíme se nastartovat a nakopnout k radikálnímu odboji. Zbavíme se těch vyžranců jednou provždy. Nastolíme si tady vlastní pořádek, vlastní zákony pro všechny“

     Čermákovi hrozilo až patnáct let vězení, odvolací senát mu potvrdil trest ve výši 5,5 roku ve věznici s ostrahou. Také mu propadne telefon, kterým video natočil. Dostal také zákaz řízení všech motorových vozidel na dobu 30 měsíců.
     Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/tomas-cermak-soud-odvolani-terorismus.A230719_090135_domaci_prch

     1. Pani Netrebko svym zpevem a tenistka mohla neco nekde rict
      a tak maji vyhodu , ze nemuzou bejt pronasledovany policejne a souzeny a nic nemuze byt pouzito a treba zneuzito proti nim…
      Taky vyhoda. Kolik bodu ,slavy ,odmeny a jaky povyseni muze byt ,
      ze zadrzeni zname operni pevkyne.

     2. To je všechno? Četl. Jenže ne rozsudek. S jeho předložením se ani opoziční média neobtěžovala. Jistěže bych zjistil co potřebuji. Jenže za námahu mi to nestojí.
      Proto, tak jako v ostatních medializovaných případech případech, nemám názor.

      1. V podstatě ani já nemám žádný silný názor, jen mě vždycky rozesmějou žvásty o „útlaku“ běloruský a ruský opozice.
       Ti můžou být rádi, že je nedostala do drápů naše justice 😀

       1. Já názor mám. Podložený „hlasováním nohama“. Kolik kterých kam z Ruska, Běloruska, Ukrajiny.

        1. A máte k těm žvástům o imigraci do ruska nějaký data?
         Z ukrajiny do Ruska uteklo 3 – 3,5 miliónu ukrajinců.
         K tomu pravidelně rok co rok prchá do Ruska 1 – 1,5 miliónu lidí z Kazachstánu, Dagestánu, Uzbekistánu a jinejch -stánů.
         Jenže – chtějí ty nohy jenom žrát, jako ty nohy co přicápaly k nám?
         Nebo to mají rusové jinak?
         A jak?
         Z čeho berete vy – antiruští propagandisti argumenty pro svojí „pravdu?“

         1. Kolik přicápalo a připlavalo do EU lidí na člunech, kteří chtějí dělat, kteří opravdu jsou inženýři a doktoři v souladu s naší zkurvenou a zasranou propagandou?
          Kolik z těch, co „hlasovalo nohama“není polokriminální sajrajt, kterýho budeme brzo litovat?
          Hele – při vší úctě – jste normální?

       2. K povšimnutí je odlišnost společensko ekonomického postavení odsouzených v mediálně vystavovaných případech tam a tady.

        1. Mate namysli jako ze „tam“ do tech dyzydentu pumpoval zapad prachy vrchem-spodem? Proto si zili jak na zamku (at to trva vecne)? No, netrvalo

     3. V citovaný výrok, samotný, bez dalšího, není trestný čin. Není výzvou k násilí. Požadovaného lze dosáhnout parlamentní cestou. Demokraticky…

     4. Re: Pithart

      by mě zajímalo, na základě JAKÉHO zákona mu sebrali řidičák na 30 měsíců, pokud neudělal přestupek, anebo nebyl podroben psychlogickému vyšetření (psycholog ovšem nemůže stanovit omezení na předem danou dobu).
      Minimálně v tomto punktu bych asi zkoušel nějaké odvolání až do Ojropy.

   1. Ale mají štěstí, že je nesoudili v Brně, tam dávají šest let za sedm slov.
    Tak z toho holky vyklouzly celkem levně.
    Zlatej baťka…

    1. Tam co mají mešitu… Ani naznačovat. Jak psáno ve filmových titulcích „Veškeré podobnosti….“.
     Odvolací instance tomu „Pepíkovi Vyskočovi“ trest snížila.

     1. To není „Pepík Vyskoč,“ to je politický aktivista, kterýho vláda členský země EU zkouší dostat do kriminálu – tak jako to dělají divný režimy v Barmě, v Somálsku, v Salvadoru.
      Jak to, že náš zasranej liberálně-demokratickej režim má po třiceti letech působení stejný výsledky jako barmská junta? Jak to, že používá stejný metody?
      Kde v sobě náš zasranej režim bere odvahu mít čůrácký pindy proti Lukašenkovi a režimu v Bělorusku?

  2. Nevím ani to. Natož abych znal obvinění, obžalobu, argumenty obhajoby, rozsudek s odůvodněním, odvolání, rozhodnutí i odvolání s odůvodněním. V originálu i v překladu alespoň Google překladačem. S citacemi příslušných částí zákonů.

  3. Nevim, ktere novinarky mate na mysli? Muzete uvest jmena?
   Obecne par „novinaru“ v Belorusku bylo odsouzeno za to, ze pres internet kanaly organizovali na dalku protistatni protilukašenkovske demonstrace. Nekteri to delali pohodlne z Polska a financovaly to polske tajne sluzby. Cela ta situace tam je slozita, v Polsku a Litve sedi nekolik redakci vetsinou internetovych medii, ktere buntuji proti vedeni v Belorusku a Rusku a dokazaly organizovat takto na dalku protesty proste na internetu publikovaly pokyny, kam maji demonstranti jit a jaka hesla vykrikovat. Sledovala jsem to doma v kuchyni a bylo to velmi poucne. A financovaly to zahranicni organizace a tajne sluzby. Penize sly z ruznych fondu z EU, norskych fondu, od Chodorkovskeho, z americkych fondu …

   1. V Belorusku snad byl pokus o Maidan , tedy taky s teroristy a strilenim do lidi ,
    na svrzeni a zmasakrovani clenu legalni vlady ,
    pamatuju, jak Lukasenko pobihal se samopalem po Minsku..
    Mc Cain , vyznamny clen demokratickeho senatu a v boji za svobodu
    , byl prosluly vyrokem , „bomb , bomb ,bomb „, celej svet ,
    pac se nepratele usa meni , tak by doslo na asi kazdyho.

  4. Dvanáct let bývalo v ČR za vraždu.
   Ještě žijí pamětníci časů, kdy se za protistátní činnost dával v ČSR provaz.
   Je to rozdíl tří generací.
   Rozdíl čtyř generací by pamatoval za protistátní činnost kulku, oprátku, koncentrák a plyn.
   Za výzvu k vraždění Čechů dospělých i nedospělých si Řeposvině může vyvěsit v hale nebo na záchodě společné portréty svých obdivovatelů, kteří dělají prezidenta a premiéra ČR.
   Kolik by dostal za tohle v USA a kolik v Izraeli?

  5. Doušek F. napsal: A ty dvě mladé novinářky v Bělorusku, každá 12 let

   12 let? Asanž na tebe kouká jak na blba, on by to bral všemi deseti

   1. Assange si spletl velvyslanectví. Kdyby hledal azyl na ruském, mohl být dneska v klidu, jako Snowden.
    Ekvádor nebyla šťastná volba.
    😢

  1. Nejste sam, voni taky neveri tomu , co krici..
   /Ale nektery se nemuzou zivit poctivou praci ,
   poctivost a prace , obojiho nejsou navic schopni/.

  1. Asi před dvaceti lety mne z AI zastavili na ulici, ať jim podepíšu nějakou výzvu. Řekla jsem jim, že podle mne jsou teroristická organizace, a šla jsem dál. Své mínění jsem nezměnila, není a nebylo proč.

   1. Já už jednou podepisoval petici „Svobodu pro Angelu Davisovou“ a taky nějakou známku za pětikačku „Na Vietnam“.

   2. Jejich podpora je silně selektivní. Přijde mi podivné, jak ze dne na den přestala AI plakat pro Free Nadiu Savcenkovou. Nebo barmskou disidentku Su Ťij. Obě dámy se odchýlily od té správně libtardí politiky.
    Tenhle týpek si fluše do vlastní hnízda , do kterého si nese@ou ani ptáci.
    Něco jako historik/ hysterik profesor Zubov. Za svoje zlolajné cinty odměněn teplou seslí na MU v Brně.
    Holt každý národ má svoje Emanuely Moravce a podobné skřety.

    1. Kdo s cim zachazi , s tim taky schazi..To se holt stava.
     Votravoval svet tak dlouho, az ho nekdo na oplatku otravil..
     Kazdej chvilku taha pilku…

    1. Jsem mela prilezitost zhlednout informacni video, jak pusobi novicoky.
     Prisel asistent, na sobe mel uplne uzavreny „kosmonauticky oblek“. Privedl kozu, privazal ji ke kulu.
     Pak prisel vedec, take v kosmonautickem, v jedne ruce kousek vaty, ve druhe lahvicku. Kapnul z lahvicky na vaticku kapicku novicoku. Strcil to koze pred cumak. Koza se nadechla, za par vterin upadla, parkrat sebou cukla a chcipla. Cele to trvalo asi pul minuty.
     Vedecky hlas vysvetlil, ze se ji zcela zastavila nervova soustava a tim padem zkolabovaly vsechny funkce – srdce a krevni obeh, vsechny svaly, dychani atd.
     Pak prisli dva asistenti v kosmickem, prinesli plastovou plachtu, kozu do ni zabalili a zavazali a kolem toho kulu postavili ohradku asi deset metru velkou, aby tam nahodou nekdo nevstoupil. Vedecky hlas vysvetlil, ze tam nikdo nesmi prijit asi tyden, ale pri prvnim desti nebo mlze novicok s vodou nejak zreaguje a deaktivuje se.
     Po shlednuti tohoto videa mi nikdo nenamluvi, ze je mozne nekoho otravit novicokem nandanym do trencli a ten clovek to muze prezit.

     1. Novičok a jeho ekvivalenty je takový jed, že se přepravuje ve dvou složkách a ke smíšení dojede až těsně pře použití. Vdechnutí, potřísnění = smrt.

      Pro ochranu nestačí jen taková PCHOJ proniká gumou, pro pohyb Novičokem kontaminovaném prostředí je třeba speciální přetlakový protichemický oblek (kosmonaut).

      Je to masovrah, pokud chcete vyvraždit město, ale pro účel otrávení nějaké konkrétní osoby ve veřejném prostoru je absolutně nevhodný. Hrozí, že zabijete lidi v okolí a hrozí, že zabijete i sám sebe.

      Proto jsou všechny kauzy o otravách Novičokem absoutní pohádky z pera MI6.

      1. V dubnu 2020 nás jistý Ondřej Kundra z Respektu nějakou dobu bavil báchorkou o muži s kufříkem, ve kterém měl ricin na Hřiba a Koláře. Tak se o to chvíli psalo. Má to i své heslo ve Wikipedii.

       1. Pardon, nikoli Anonym, Laban.

        https://cs.wikipedia.org/wiki/Kauza_agenta_s_ricinem

        Smrtící dávka ricinu je při parenterálním podání 1-2 desetiny miligramu, takže k čemu by ten Kundrův agent potřeboval kufr? Potřebné množství by se se značnou rezervou dalo ukrýt např. do propisovačky. Na druhou stranu, ricin má i jisté slabiny, moc se nepoužívá. Známý je případ Georgi Markova zavražděného v roce 1979 v Anglii https://cs.wikipedia.org/wiki/Georgi_Markov.

      2. Zjistilo se, ze ten novicok ani nebyl a nemoh bejt ruskej .
       Vyskytly se velky komplikace vcetne povstavani z mrtvych.
       /Jako predtim Kristus, po ukrizovani/.
       Ozivli a zmizeli , neznamo kam..
       Pak asi za pul roku nejaka zena „opravdu“ zemrela a nesmela obzivnout..
       Takovy fakta se mediim prikazou , aby je uverejnovaly.
       Dukazy netreba, verit vsemu je obcanska povinnost.

      3. a to nehovoriac o tom, ze v Britanii, kde je vela hmly a dazda by tym zabijal len idiot….hlavne ked existuju obycajne strelne zbrane a pripad sa da maskovat za prepadnutie

     2. Patrně jim nejde ani tak o to, někomu něco namluvit. Bohatě stačí sdělit, že “ všichni vědí “ že … a je to.
      Když už to vědí všichni, tak přeci nebudu za pitomce a budu tomu věřit taky. Je to rozhodně výhodnější , než pochybovat. Pochybovači to mají složité. Měli vždycky.

     3. Co ja si pamatuju , ze po utoku na Skripaly , asi za pul roku,
      nasla zena v popelnici , ta popelnice nebyla pul roku vyprazdnovana,
      ,nasla vonavku s novicokem a tou se otravila a zemrela.

      1. nikdo jakože nevěděl, proč Skripalojc měli problém.
       Ale někdo věděl, že musí agenty sbírající důkazy o novičoku poslat ve skafandrech.
       Takový běžný postup, když se trojitým agentům udělá šoufl.
       Ale proč neměli na skafandrech tykadla na měření radioaktivity nebo ty pumpičky pro indikaci radioaktivních a otravných látek?

    1. Aby nebyl, když Maryša chodila k židovi, místo aby podporovala místní dodavatele a nakupovala v konzumu. To by otrávilo každého.

      1. Vávra byl podle posledních informací otráven novičokem, co mu proradná Maryša, ruská agentka (vlastním jménem Marfuša Vladimirovna) nakapala do košér kávy od místního izraelského agenta Mossadu, který měl disidenta Vávru chránit.

       1. Kara Murzové, původem pokřtění Tataři asi šlechta, jsou v politice rozdělení. V článku zmíněný Vladimír se považuje za disidenta, vládu označuje za tyranskou. Sergej Kara Murza naopak svou vládu kritizoval za mírné postoje aneb ruské paradoxy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *