16 dubna, 2024

Co se ještě musí stát?

Tak jsme se v uplynulých dnech dozvěděli, že v Nigeru došlo ke státnímu převratu, armáda sesadila profrancouzského prezidenta, zakázala vývoz uranu a zlata a… zřejmě pozvala do země Wagnerovce. Francie se ještě chvíli pokusila harašit zbraněmi, mluvilo se invazi, protože převrat se smí dělat je ve prospěch Západu. To je vždy legální. Když je převrat v neprospěch Západu, tak jsou automaticky ohroženy henty hodnoty a může se klidně humanitárně bombardovat…

Žádný majnstrýmový intervjuk si samozřejmě nepoložil otázku, jak je možné, že je Niger tak strašně chudý, když se o něj stará ta ojrohodnotná Francie? Nota bene, když má zásoby uranu a zlata… Jak je možné, že tamní obyvatelstvo podlehlo dezinformacím, začalo slavit v ulicích, pálit francouzské vlajky a radostně se těšit na Putina? A jak je možné, že přesně to samé se děje i v Senegalu… Tam, alespoň podle videí, také Emánka Macrona zrovna nemilují…

Tak co, intervujci! Divný, že? No jo, dokonce i v Nigeru už existují mobily, i tam je má skoro každý a i oni umějí dávat videjka na Jůtub, Telegram a Tik Tok… I tam už je CNN v háji a není schopná si pohlídat ten správný narativ…

A to si osobně myslím, že o zlato ani o uran nejde… Uranová ruda je na světových trzích celkem levná a drahá začíná být, až když z ní udělají jaderné palivo a to se v Nigeru fakt nedělá. A zisk z těžby zlata zase není moc vysoký, protože na světě už žádná snadno těžitelná ložiska nezbyla. Tohle není úplně rozhodující, i když to Frantíky asi zamrzí. Niger je totiž na cestě plánovaného plynovodu z Nigérie směrem do Evropy… Jedna z mála reálných možností, jak dostat do EU levný plyn, který nebude z Ruska…

Francie se chvíli snažila budit dojem asertivity, ale vzhledem k tomu, jak mizerně bojovali v Mali, tak už z cizinecké legie strach vyprchal a nastoupilo obligátní úsloví, že když Francouzi prodávají přebytečné zbraně, tak inzerují, že z nich nebylo nikdy vystřeleno, ale byly párkrát odhozeny… V kurzu je teď Prigožin a jeho melody boys.

Mali a Burkina Faso deklarovaly, že útok proti Nigeru budou považovat za útok proti sobě…

Když začala válka na Ukrajině a poměrně záhy se zasekla v pozičních bojích a západní mééédia nasadila vítězný tón, jak jsou Rusové neschopní, tak jeden můj čtenář v diskusi řekl, že Putin už vyhrál, jenom tím, že si troufnul. Troufnul si pustit se do proxy války s NATO a od té doby ukazuje, že celé NATO sice dodává zbraně, dodává peníze, cvičí vojáky, zavádí sankce, dělá propagandu, ale nikam to nevede. Zbytek světa nevidí neschopné ožralé mužiky. Zbytek světa vidí, že ti údajně neschopní ožralí mužici celkem hladce drží krok s největší vojenskou velmocí světa, zvládají to vlastně sami a Sauronovo oko najednou nestíhá hlídat všechno.

Na Západ si začínají dovolovat i země, které nemají nic.

Evropské HDP se proti tomu americkému propadá stále rychleji…

Vrcholní politici jsou buď na drogách, nebo na adrenalinových injekcích, nebo jsou úplně mimo a zdraví jeřáb.

Ukrajinská ofenzíva generuje především videjka hořících Leopardů a spousty mrtvol. K Melitopolu je stejně daleko, jako předtím.

Česká ekonomika zůstává v recesi a i když se některé ekonomické ukazatele zlepšily, stále jsme skoro nejhorší v Evropě.

Čeští zemědělci zjistili, že budou obětováni ve prospěch Ukrajiny… U nás už je po žních, chtěli by prodávat, ale nikdo nechce kupovat. Všichni znalí už prostě vědí, že ceny klesnou.

Politici zcela na rovinu říkají, že na důchody nebude…

AfD je v Německu už druhá nejsilnější strana…

Hele, kde je nějaký opak? Kde je nějaká potěšující zpráva? Už se k Západu přidala ta Indie? Už Putin umřel? Padly ceny energií na takovou úroveň, aby těžký průmysl přestal utíkat pryč? Kde je nějaký měřitelný dobrý výsledek?

Co se ještě musí stát, aby to všem konečně došlo? Musí francouzské ulice ještě víc hořet? Je zapotřebí, aby tam kromě autovraků ležela i mrtvá těla? Potřebujeme blackout? Musí Západ přijít i o ty poslední čtyři africké země, které s ním ještě pečou? Musí umřít ještě mnohem víc Ukrajinců? Musí Rusko zničit všechny Leopardy? Musejí začít hořet i Abramsy? Musí u nás někdo umřít na chybějící léky? Musí přestat chodit spotřební zboží z Číny? Kdy všem dojde, že jsme tak dlouho obkličovali Rusko, až Východ vlastně obklíčil nás?

Jak dlouho ještě budou mít všichni papaláši hlavy zastrkané ve svých řitích? Kolik miliard se ještě musí prodrbat, kolik zbraní se ještě musí poslat na Ukrajinu, než našemu premiérovi Otci Goriotovi Fialenkovi dojde, že ho stejně mezi sebe nevezmou? Kolik tu musíme mít ještě drogových afér, jak velký schodek rozpočtu se musí udělat, aby všem konečně došlo, že opravdu prohráváme? To se přes nás nejdřív musí přelít válečná fronta? Musíme se jednoho dne probudit a zažít nefungující bankomaty, nebo nefungující osvětlení? Musíme si to vyžrat až do dna?

Už i chudičký Niger si troufá. Fakt musíme mít další proxy válku v Sahelu? Máme málo migrantů?

Nebylo by lepší, začít se všemi nepřáteli jednat, dokud je ještě o čem?

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350 Kč, může si na oplátku vyžádat moji knihu.

309 thoughts on “Co se ještě musí stát?

 1. Nyní,když je jasné,že tzv alternativa neexistuje,vzniká nová formace SV(společnost volicu)s giga programem PNZ.Ostuda je,že tzv ELITA nechce dát SV směr opravdové ZMENY a za to ji máme obdivova
  Prezentuji se jako kupa SOCIOLOGU,rozuméj *dřistalistu*,které je dovoleno pouze popisovat situace ,což jako voliči dávno známé (o ta odvaha),ale nikdy nesmí dát návody na opravdovou ZMENU?!
  Toho využívá ASOCIALNI režim ,kdy president ODS vytunelovalz Ústavy celý *Sociální stát* a nyní chybí blok sociálních zákonu ,naší tzv +zastupitelé+se dělají hloupí,že nechápou co je obsahem programu SV nyní už s legendárním názvem PNZ tj Program Narodni Záchrany a potřeb.Tady je

  1.SV si už uvědomuje že je třeba volit jen ty zastupitelé,kteří si dají do svých programu instalaci jednoho slova do Ústavy která nebyla schválena voliči v referendu a proto není jasné,zda vubec platí.
  2……..
  3…….
  4.Zruseni monopolní ostudné funkce GR televize,kdy její majitel ohlupuje voliče a ti zvolili ASOCIALNI režim
  5….
  Kromě toho by si pan Babiš měl dát do programu nejen diskusi nad tímto programem,ale mohl by dát příkaz svému podřízenému našemu panu Šefovi D,D,D:D.aby k diskusi tady dál pokyn.
  Kdo má pořad poslouchat jak MUSI plnit naš Spasitel pan Babiš příkazy starých londýnských bank ,které mu prý pujcily miliardy a teď nev i co má dělat pro voliče aby ty volby monumentálně vyhrál.
  Takto hovoří ANNA z KSH neboli Sociálních hodnot,kdy vedle sousedí dávno ten stát instalovali a nyní platí o dvě třetiny platu víc neboť z něho giganticky zbohatli…..

  5……

 2. Co se ještě musí stát? Nic. Vše nezbytné už se stalo.

  Vidlák má obdivuhodný smysl pro detail a cit pro vyhmátnutí „temných nitek“, z nichž se vzápětí zrodí průser. Tohle mi chybí, není mi dáno.

  Já vidím totéž co on, ale snad z větší výšky nebo dálky. Proto mně detaily splývají, unikají – prostě je nevidím. Z mé perspektivy vidím věci takto:

  Západ, tedy Evropa, USA a někteří jejich těsní vazalové ještě v nedávné době byli na vrcholu rozvoje (zůstaňme u takto vágní a intuitivní formulace, ono to stačí). Každý, kdo byl někdy v horách a vylezl na vrchol nějakého kopce, aby se pokochal rozhledem do kraje, ví: stojíš-li na vrcholu, ať se vydáš jaýmkoli směrem – všechny trasy mají sestupný kurz. Ale o sestupu není rozhodnuto v okamžiku, kdy staneš na vrcholu. O sestupu rozhoduješ už ve chvíli, kdy se rozhodneš vyškrábat se na osamělý vrchol. – Nelíbí? Inu, měl sis vybrat jinou trasu; hřebenovka taky nemusí být špatný výlet.

  Obecný trend je snad jasný: není jiné cesty než sestup. Je na místě vybrat si, kterou stezkou z vrcholu sestoupíme.

  A v této chvíli je, myslím, na místě horské podobenství opustit.

  1. Cestu jsme si vybrali sami.

   2. Alef Nula, zakladatel napsal:
   2 srpna, 2023 (21:04)

   Nemůžeme říct, že cesta nám byla vybrána, protože jsme měli možnost volby ( voleb), kam chceme jít.

   Zvolili jsme si prostřednictvím volených zástupců cestu lží, podvodů, dvojích metrů, metod „ účel světí prostředky“ stav, kdy jsme ztratili tvář.

   Podvodníkům nikdo pomocnou ruku nepodá.

   První zvonění?

   https://vlkovobloguje.wordpress.com/2023/08/02/flash-ratingova-agentura-fitch-poprve-v-dejinach-snizila-rating-spojenym-statum/

   1. Je prinejmensim zajimavy, jak tu zminenou cestu , nebo ,
    jak to vylezeni na nejakej vrchol kopce ,
    /nejakej vrchol , ale neuvadi se jakej je ten nekonkretni , vybajeny vrchol
    a kde , to je moc konkretni a znamena to praci a mysleni to ctenari
    vysvetlit , tak se to vynecha , vagni a intuitivni tvrzeni a zase
    ctyri nohy nejlepsi/ ,
    vi se jen , urci se a vnuti ctenari , ze sme byli na vrcholu a
    pak jednoduse musime dolu. Proc musime dolu ?
    Mnozi ziji na horach a na vrcholech a dolu nemusi ?
    /Dle receptu “ jednou si dole a jednou nahore“…/V+W/.
    Bez obecne trendovyho vylejzani na vrchol ,by sme nemuseli
    potom sestupovat, dolu..
    Proc sme na ten vrchol lezli a kochali a kdo lezl a kochal se ,
    proste vsichni sme lezli , na vsechny se svede vsechno ,
    pac se nemuzou branit , vsichni sou kdo , vsichni a nikdo ,
    a je snadno vymalovano obvyklou demogogii a neni zase vysvetleno, ani priklad neni ,vubec zadny.
    Proste sme se tam octli, aby autor prispevku jisto.
    A jeste se to stalo nezbytne. Nic jinyho nam nezbejvalo nez tam lezt.
    S Vidlakem , ktere vidi vse s jeho obdivuhodnym smyslem pro vyhmatavani ,neznamych a neurecenych temnych nitek , z nichz se v zapeti zrodi pruser..
    Vidlak a Nostradamus ted , tak vidi nejdal a nejvic a my sme ty slepy jenom.
    Co sou ty nitky a prusery , neni uvedeno a zadnej priklad
    pruserovych nitek se zase nekona.
    Co se nehodi se nekona. Ctenar se zmanipuluje..
    Vypada to , ze ti slavni „intervjuk“ , jsou na obou stranach podobni , jako demagogicky vejce vejci ../V nazorech a zobrazeni bajek ,se trochu lisi/
    Zapadni vrchol , zase neni uvedeno ani vysvetleno , jak masakry ve Vietnamu, Iraku ,Lybii ,Jugoslavii ,upadek v CR ,byly ted najednou prejmenovany
    na vrchol , prinejmensim zalozenej na loupezi , banditismu
    a masakrujicich valkach, za vetsi zisky. Co je ten vrchol.
    Neni vysvetleno tez , jak si svobodne a dobrovolne , opakovane,
    umime vsichni porad dokola ,
    vybrat a vybereme si vzdy i pro nase deti a jenom to zarucene nejhorsi.
    V zadnym pripade lepsi.
    To se zase neda vysvetlit. Ze jedname sjednocene a neustale ,
    jako nepoucitelny a nepolepsitelny sebevrahove …
    A nevynechame jednu prilezitost si uskodit a se znicit. Jako na klouzacce.
    Vsemi zpusoby. A vsichni. A jak tohle muze bejt?
    /Zadnej priklad nebo navrh , proc se tak deje, zase chybi ,
    jenom hromadna a opakovana tvrzeni , tvrzeni za tvrzenim/.
    Povrchni a opqkovane soudy . Melkych soudcu.
    Jsme vzdy na ceste lzi , prostrednictvim nejakych volenych zastupcu ,
    / a proc nekdo tu cestu nezrusi je zahada ,proc o ni nikdo nic nevi ,
    ,jen je porad ten dvoji metr, ucel sveti prostredky a este sme ztratili tvar ,
    protoze tak porad cestujeme a zase chceme cestovat a cestovat.. /..
    Co tyhle vybajeny vsechny bezprikladny abstrakce ,kde maji nejakej zaklad ,
    a kde je skutecnost , zase neni uvedeno…Zvoneni , na papirovy zvony…

  2. Takovou cestou, abychom došli s co nejmenšími ztrátami. Není lepší být jedním z mnoha, než být na špici a vedoucím výpravy?
   Ale historici říkají, že zánik civilizací je pomalý, žádná hrůza ze dne na den. Obyčejný člověk se přizpůsobí.
   Násilí je nejhorší řešení ze všech.

 3. Cituji : „…..Už i chudičký Niger si troufá. Fakt musíme mít další proxy válku v Sahelu? …“

  Jak vůbec dopadla proxy (válka právníků) Nigeru s Shell(em) ?
  /škeblo, mlč/

 4. OT: tak to vypadá že Nikola Bornová dostala předvolání k vysvětlení ohledně údajného popírání údajných válečných zločinů a mám dojem že to bere selskym rozumem a chce to opravdu orgánům vysvětlovat. Jestli ji odsud někdo znáte a rozumíte právním možnostem, prosím nabreefujte tu holku ať se v tom zbytečně nezmáchá….

  1. Podívejte se pod článek na diskusi, tam už jí to vysvětlují. Podle mého by ji spíše měl zastupovat Rajchl, Zwyrtek-Hamplová, Samková nebo kdokoli z těch, kteří pomáhají v podobných případech. Určitě si to zaslouží. Možná by se o to mohl Vidlák postarat.

   1. Kdo na ni máte kontakt, tak hlavně ať nemluví (výstižně D-fens) resp. jen přes právního zástupce viz zmínění, ač to jsou možná až příliš “velké ráže”. 🙂
    Paní Klára má navíc dost svých starostí, doufám řešení D.R. je na tom již lépe?

    1. Nikola je zkušená. Držím jí palce, ať se nenechá rozhodit. Myslím si, že si netroufnou na nějaký čarodějnický proces. Navíc by jí tím jedině udělali reklamu. To asi nechtěj.
     Ona vlastně primárně do politiky ani nedělá , jenom píše svůj názor.
     To už ti zmetkové mají lufta i z jedné vtipné komentátorky ???
     Nikolko , drž se !!!
     ❤️

      1. Diktatura a tyranie , za ucelem upevnovani moci ,
       se musi stupnovat az do konce.
       Kdyz se nestupnuje ,skonci.

  2. Ve státě, kde právo chcíplo za toho covidu, to bude opravdu těžké.
   Válečné zločiny musí uznat soud, nikoliv nějaký lidový samozvaný.
   Patrně Válečný tribunál nebo aspoň ten Evropských účastníků, kteří ratifikovali nějaké dohody. Například tu Římskou.
   A zrovna tu ukrajinská junta neratifikovala.

 5. No totok👍USA mají tolik dluhů, až přišly o místo v elitním klubu
  „Ratingová agentura Fitch v úterý snížila nejvyšší úvěrové hodnocení americké vlády. Krok agentury překvapil investory, zatímco u Bílého domu vyvolal hořkou reakci. Finanční trhy by rozhodnutí měly bez větších šrámů vstřebat“
  Myslím, že agentura byla ještě moc shovívavá.
  Zbrojit patolízalové zbrojit, aby hvězdy a pruhy mohly prosperovat.

  1. Komu se to nechce otevírat, tak jen v mé zkratce: Na Benátské s Impulsem David Koller vystupoval po Jarku Nohavicovi, už to trauma, jak v šatně čekal, až publikum po vytleskaném přídavku dvou písní konečně Jarka pustí. Po svém třetím songu už sprdnul posluchače, že mu málo tleskají, pak přišly sprosté nadávky na rusy a vychvalování jakéhosi ukrajinského tankisty. Závěr už v tom podcastu komentován není, protože to asi v půlce nedali ani ti autoři podcastu a zdrhli. A tak my tu žijem.

   1. Velké díky, skvělý výkon autorů podkastu, Petra Konečného a Barbory Koukalové.
    Pustila jsem si to celé, ačkoli se o hudbu nijak zvlášť nezajímám.
    Zejména srovnání Benátské s Colors Ostrava mě srazilo do kolen. 😀Jak má nad něčím patronát Reflex, tak je to … ehm… pěkná s@ačka. Prý málo duhy. 🤣🤣🤣( Co takhle trochu duhy pod oko? 🤔)
    Tak příště Festival politické písně Sokolov, pro všechny Kollera a Klusy. 🤡

 6. Drzost některých lidí nezná mezí. Jan Hřebejk napsal na Twitteru:
  „Patrik Nacher, poslanec ANO, retweetnul sdělení, že „Dominik Hašek je nacistické prase“. Pak vysvětloval, že to neznamená, že by s tím souhlasil“. Chceme tyhle lidi u moci?“
  Pan Hřebejk už zapomněl na to, že prohlásil o 2717405 voličích Miloše Zemana, že to jsou rudohnědá prasata? To, že ho tihle lidé prostřednictvím České televize živí, mu samozřejmě vůbec nevadí.

 7. Tak to vypadá, že doktor Robert Fremr nesmí projít a neprojde.

  Senát by měli sledovat především soudci dnešní,
  aby měli trošku představu,
  jak pro ně mohou dopadnout za mnoho let ty zpolitizované procesy dnešní….

  1. Tak nálada z „procesu“ proslovů, které jsem zaznamenala,
   nakonec v tajném hlasování neměla prostou většinu
   a nakonec prošel Senátem na soudce ÚS i pan doktor Fremr.

    1. Protože jsem si sportem znehybnila nakonec vlastní kotník,
     sledovala jsem to přímo na vlastní oči
     a bylo to fakt pro doktora Fremra ponižující a pro mne místy až nechutné..

     Senátor Fischer, Láska…, ti by dnes možná rovnou upalovali.

     Z 67 přítomných hlasujících senátorů zřejmě pouze díky tajné volbě
     se nakonec až 36 odvážilo hlasovat PRO doktora Fremra.

     A on nakonec prohlásil něco ve smyslu,
     že si po té tortuře už připravoval řeč o nespravedlivém soudu.. přesně si to už nepamatuji…

     Ale samozřejmě se už v médiích troubí, že to bylo děsně těsně,
     asi jsou ještě v šoku, že prošel a tak se snažili a marně.

     Zato dámy dostaly každá 48 hlasů z 67 dnes možných, ale také ne všech 67,
     tož tak.

     https://www.denik.cz/z_domova/ustavni-soudci-20230802.html

     1. Někdo tu senátní frašku zaranžoval dopředu.
      Proto liberální televize češska vysílala nekonečný přímý přenos ze senátu.
      Boj o ústavního soudce jako boj milionů chvilek pro bruselkracii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *