24 června, 2024

O prezidentské kampani v USA

Tak Trump už je obžalován z nesprávného nakládání s tajnými dokumenty, které si odstěhoval potají domů a pak je „zapomněl vrátit“. Teď navíc má na krku obžalobu z výzvy k útoku na Kapitol, tedy z podněcování nepokojů. Pořád někam chodí vypovídat o svých činech před „orgány činnými v trestním řízení“

Joe Bidenovi pro změnu hrozí obvinění z korupce na nejvyšší úrovni, které se měl dopouštět společně se svým synem Hunterem v době, kdy byl viceprezidentem. Hunter vždycky jednal o nějakém kšeftu a když se to neodvíjelo, jak si přál, zavolal tatíkovi viceprezidentovi, a požádal ho, aby osobně pozdravil jeho přátele, se kterými zrovna obědvá, večeří či popíjí. Biden loboval kromě jiného také na Ukrajině: když tam Hunterovi hrozilo obvinění za machinace ve firmě Burisma, osobně skočil na letadlo a v Kyjevě donutil Porošenka, aby odvolal prokurátora, který měl kauzu na stole. Přitom mu pohrozil, že pokud ho neodvolá, přestane Ukrajina dostávat finanční pomoc z USA. O tom se ví už mnoho roků, Biden se s tou akcí sám vytahoval. Ale teprve nyní se celá věc dovalila až na stůl vyšetřovatelů a vyšetřování už běží i v USA.

Takže dva nejžhavější kandidáti na prezidenta USA se mohou ocitnout za mřížemi. Na Svobodné Evropě mi právě vysvětlili, že ani pobyt za mřížemi nemůže zabránit vězni, aby kandidoval na prezidenta – to víte, henty lidský práva nesmí bejt narušený.

A tak si představuju, jak v nadcházející prezidentské kampani v USA soupeří dva kandidáti, oba za mřížemi, do lochu za nimi jezdí televize a pořádají tam debaty.

A vítěz si po složení prezidentského slibu sám sobě udělí milost. A za půl roku udělí milost také tomu druhému, z humanitárních důvodů, přece jenom by nebylo fér, aby bývalý prezident USA skonal ve vězení, to by nevypadalo dobře.

Prostě – Amerika je země neomezených možností.

34 thoughts on “O prezidentské kampani v USA

 1. Kolařík ve trojce s manželkou a milenkou.
  Vaňková s koksem.
  Sex, drogy a rokenrol.
  Trochu mě uklidňuje, že takoví lidé prej žijou rychle a umírají mladí…

 2. Tři pilíře demokracie prý jsou:
  – moc zákonodárná (sněmovna a senát)
  – moc exekutivní (vláda)
  – moc soudní
  Je vidět, že se na konec o všechno soudí… v USA i EU i Kotlince.
  A to jsem nejmenoval čtvrtý pilíř – „nezávislá“ média
  Nepřipadá vám to jako dokonalá fraška?

  Proto demokracie nefunguje a fungovat nikdy nebude. [;>/
  (To si myslím já a nejsem zdaleka sám.) Je snad Rusko demokracie? Nebo USA? Nebo Turecko? Nebo….

  1. Lidé chtějí mír.
   Ovšem někteří lidé chtějí válku.
   Dál nemá smyslu se o tom rozepisovat, hrozí totiž trestní stíhání. Z tábora některých lidí a jejich poskoků.

  2. To jsou tri pilire republikanske vlady. Zakladatele Ameriky nemeli priznivy nazor na „demokracii“ kterou povazovali za vladu davu. Proto vymysleli typ vlady, kde se moc nekterych zase vyvazuje moci jinych. Dluzno ale rict, ze sami vedeli, ze tento novy system, ktery tehdy vytvareli, muze byt uspesny jen mezi lidmi, kteri jsou zasadovi. Zadny system nemuze byt uspesny tam, kde je dovoleno deprivantum temer vsecko.

   1. Claudius koktal a kulhal.
    Pravda, kulhal i Goebbels (skutečně prototyp arijské rasy, jak ji vyfabulovali hitlerovci 😀

 3. Bylo jasné, že udělají všechno proto, aby Trump znovu nekandidoval. Nezastaví se před ničím. Všechna, doslova všechna obvinění, která na něj vykonstruovali od chvíle, kdy porazil Hitlery a vyhrál volby, se ukázala jako pusté lži a výmysly. Přesto i nadále vrší další a další. Přitom ovšem praskají mnohem horší věci na ně samotné.

 4. No já bych asi takhle. Pro definitivní odrovnání amíkonaťáků by byl lepší bidet, šlo by to rychleji. Pro záchranu a posílení amíků je lepší trump – je praktik a vždycky ze všech malérů a nebylo jich málo – co pamatuji, se vymotal a se ctí.
  A včil si vyberte.-…..

 5. Vsak obchazi vtip: 2024: Biden s choditkem, a Trump v oranzovem veznicnim, s kouli na noze. Tak jsme dopadli.

  Ale ja soudim, ze Bidena do te doby odrovnaji.

 6. Trump měl své mouchy, ale aspoň nechtěl začínat války. Jak je to v různých státech s udělením milosti? Kde může prezident udělit milost i sobě?

 7. Tak to děkuji za doplnění informací. Na Vidlákových Kydech byl odkaz na youtu.be, kde se Biden chlubil vydíráním Ukrajinců, aby odvolali generálního prokurátora. Myslel jsem, že to bylo kvůli etnickému původu. Tak to buď bylo ještě horší, nebo dokonce těch prokurátorů nechali odvolat více.

  1. Už jen pro to, jak Trumpa nenávidí pravdaaláska, jak o něm referují pravdomluvná mééédia, jak si na něm chladí žáhu ČT, je Trump z mého pohledu lepší volba.

   1. No jo, Trump je velkohubý a skutek utek (nemá za sebou potřebnou sílu) a bidet je podivný paňáca a navíc evidentně zlý dědek. Klidně bych ho přirovnal k protřelému mafiánovi bez skrupulí. Fujtajxl. Ale kope za doposud mocnou grupu, pokud zrovna nepadá ze schodů, nebo nespí..
    Nevidím žádný extra prospěch pro nás, ať bude zvolen jeden nebo druhý. Možná, snad se vyskytne někdo třetí, anebo Trump dostane rozum, ale v našem zájmu nikdy konat stejně nebude. Snad alespoň nebude škodit. U bideta rozum nepředpokládám ani náhodou.

        1. Hmm, tak jsem si početla. Zajímavé – jak s e člověk, který se vypracoval vlastní pílí, =pomalu a jistě změní a to kardinálně o těch 180. Docela by mne zajímal střet se stávající věrchuškou, deepstate a hlavně těmi jistými složkami včetně armády. Možná by ten sešup byl ještě rychlejší než za bideta.

 8. Kam asi zajdou… hrozí Trumpovi osud Kenedyho? Myslel jsem si předloni, že ano, pak to vypadalo, že našli způsob koexistence, ale teď to zase vypadá, že dohoda nefunguje.
  Je to skutečně taškařice.

 9. Co na to říct. Prohnilí proti prohnilým.
  Jestli tenhle rozvařený a rozhádaný stát chce školit zbytek Zeměkoule o té nejlepšejší demokracii, tak je asi něco hodně blbě.

  1. Presne , tohle jsou dva utrapeny sasci na steroidech ,/bud Trump , nebo Biden/,
   ktery maji za ukol nejdrive hystericky kricet,
   co udelali spatnyho , aby denne obraceli pozornost velke casti verejnosti
   na sebe ,
   coz se pomoci medii vyborne dari …
   Jde o co nejvetsi rozbiti a atomizaci spolecnosti , aby snadneji podlehla planovacum.
   /Trump zase v roli ukrivdeneho svetce a nespravedlive stihaneho ,
   obvykla taktika , hodnej policajt a zlej policajt /,
   Aby planovaci mohli nerusene realizovat sve plany a umysly..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *