19 června, 2024

Mezi čím si vybíráme

Dnes budu pokračovat v tom, co jsem nastínil včera. Totiž, že Evropa se geopoliticky dostala do fáze, kdy už je všechno rozebráno a vykolíkováno, což znamená, že jakýkoliv zisk jednoho je ztrátou pro druhého. Nordstrým 2 by byl ziskem pro Rusko, ale ztrátou pro americké LNG i americký vliv, proto na něj byly od USA uvaleny sankce a doteď se dělá vše pro to, aby Rusko tuto partii nevyhrálo. I za cenu kolapsu hospodářství v EU…

Stejně dopadla celá řada dalších produktovodů, které měly různým způsobem obcházet Rusko, nebo které naopak měly být ruským trumfem. Kecat si můžeme, co chceme, ale plynovody z Ruska po dně Baltu a nebo do jižní Evropy přes Turecko po dně Černého moře, ačkoliv v zemi leží celá řada trubek Jamalů a Družeb jdoucích přes Ukrajinu, to jednoznačně ukazuje, jak moc naši transatlantičtí bratři nechtějí, aby šel do Evropy ruský plyn. Proč? Protože je to jejich hospodářská i vlivová ztráta. A jen země síly Německa a Turecka si mohou dovolit alespoň trochu USákům vzdorovat. Všichni ostatní pěkně sklapli krovky a teď čumí…

Ano, opravdu to připomíná situaci před První světovou válkou, kdy se všechny velmoci domnívaly, že svět je už rozebrán a válku si přály, protože doufaly, že vítězství vyřeší jejich problémy. Buď že si uchovají svou kořist i nadále, což si přála Británie, nebo budou kolonie znovu přerozděleny, což si přálo císařské Německo.

Včera majnstrýmu poprvé zaznělo, že současná situace s energiemi není krize, ale kolaps. Hejtman Kuba to říkal, Don Pablo to říkal… Blyštivý Péťa nám doblyštil… skoro.

Bojuje se o to, zda Evropa dál bude americkým předmostím, i za situace, kdy USA dochází dech a na východě bezprecedentní rychlostí roste čínský drak, který ale už má také problémy. Co mohl, to ekonomicky zabral a teď už všude naráží na americké sféry vlivu.

Podle mě máme Vidlácky dvě možnosti.

Buď tu bude Evropa od Lisabonu po Vladivostok, nebo tu bude středověký skanzen pod americkým vlivem. Podívejte se na energetickou burzu, tam to vidíte černé na bílém. A jestli ještě někdo věříte Jeníkovi Lipavskému, že se obejdeme bez ruského plynu, tak se nechte vyšetřit. Buď se spojí evropské technologie s ruským plynem se vším, co k tomu patří… a nebo budeme u terminálů vyhlížet LNG tankery, které možná, občas, přivezou plyn za cenu, kterou si stejně nemůžeme dovolit.

Podle mě má Evropa ještě krátce poslední šanci udělat se velikou. Může se spojit s Ruskem, protože to je pro Putina v konečném důsledku lepší možnost, než se spojit s Asií (i když on už je asi rozhodnutý to zkusit). Ano, znamená to, že v této Evropě bude Rusko největší a nejlidnatější zemí. Ale také to znamená, že Západní Evropa bude lidnatější než Rusko. Znamená to, že suroviny potečou z Ruska do Německa. Znamená to, že německý průmysl bude mít příštích sto let kam expandovat a za tu dobu se stane tak trochu ruským. Rusko se ale stane tak trochu německým.

Ano, znamená to, zradit Američany a celou jejich lidskoprávní agendu. Znamená to udělat bezprecedentní věci, bezprecedentní kroky, znamená to bezprecedentní změnu smýšlení. A možná je už pozdě, protože Rusko už prostě Evropě neuvěří.

Já osobně si ale myslím, že Rusko si k Evropě dveře úplně nezavřelo. Jen předvádí, co ty zavřené dveře budou reálně znamenat. A předvádí, že je dost velké a silné, aby si samo otevřelo dveře jinam. Myslím si to, protože stále ještě nějaký plyn do EU teče. Kdo jiný než Putin rozumí tomu, že je lepší být největší a nejsilnější v nové Evropě, než být na chvostu Číny a Indie.

Nebo je tu druhá možnost – dál si hrát na evropské hodnoty ve vztahu k Rusku a naopak projevovat na naprostou benevolenci ve vztahu k Turecku či Saúdské Arábii, bít se za soudruhy Američany do posledního Ukrajince a pak Slováka, pak Poláka, atd, atd.

Jak vidno, naši zaoceánští bratři nám neumějí zajistit dostatek energií, abychom nezkolabovali. Nemohou pro nás reálně udělat nic jiného, než sem dodat zbraně, abychom svojí zkázou ještě oddálili americký pokles. Nemají pro nás Marshallův plán, nemají sílu nás postavit ekonomicky na nohy, po odstřižení ruských zdrojů. A sami už kromě zbraní prakticky nic nevyrábějí. Kdo čeká z USA nějakou záchranu, ten se načeká. Z USA už přijdou jen rakety do HIMARSů. Ani FED neumí natisknout plyn.

Soudruh ministr Lipavský byl dosazen, aby za každou cenu hájil americké předmostí. A dělá to, i když nám reálně hrozí hospodářský kolaps. To platí i pro našeho drahého derniéra Signála I. Američané teď použíjí všechno, co si za posledních třicet let pro takovou situaci připravili.

Bohužel si nemyslím, že by existovala třetí cesta. Nejde si hrát na Evropu bez amerického vlivu, která zároveň bude ostražitá vůči Rusku a dostatečně silná na samostatnou geopolitiku. Na to je pozdě. To by se dalo jen v případě, kdyby se posledních dvacet let místo grýndýlu budovaly evropské korporace a evropská armáda. EU už nic neznamená. Kdo si myslí opak, ať se podívá, jak padá Euro vůči dolaru i rublu. A ještě padat bude. Podle mé Vidlácké předpovědi se musíme dopracovat k dvěma eurům za jeden dolar. Blízká budoucnost… Koruna se samozřejmě sveze s eurem, nikoliv s dolarem.

Až přijdete na tu demonstraci na Václaváku, tak si pamatujte, že v konečném důsledku rozhodujete jen o tomto. O ničem jiném. Ano, můžete tam požadovat víc suverenity, víc Česka, víc národních zájmů. Ale ty nevyskočí ze země kvůli vašemu přání. Na nich se musí dlouhodobě makat a i kdyby se dělalo všechno dobře, tak většina z vás se nějakého viditelného výsledku už nedožije. Kdo si myslí, že přijde na Václavák a když nás tam bude dost, tak se mávnutím kouzelného proutku něco změní, tak tam snad raději ani nechoďte.

Pokud by celá ta demonstrace uspěla (což není vůbec jisté) , pak přišly nátlakové akce, nakonec pád vlády a předčasné volby, tak rozhodujete stejně jen o jediném – jestli nastolíte nové vztahy s Ruskem, díky kterým Rus znovu pustí levný plyn a další suroviny. Jako to teď dělají v Bulharsku. Putin to ale udělá jen tehdy, když z toho něco bude mít. Ergo, když se stane největší zemí prozatím neformální nové evropské unie od Atlantiku po Tichý oceán. Rozhodujete, jestli souhlasíte s tím, aby se evropské technologie propojily s ruskými surovinami, což bude chtít spoustu skutečné tolerance (nejen té duhové) a ještě více času. A i kdybyste souhlasili, není vůbec jisté, jestli nás bude souhlasit dost.

Pokud chcete obezřetnost vůči Rusku a nechcete, aby Rusko bylo největší a nejsilnější zemí EU, tak gratuluji, tohle přesně teď dělá Lipavský a všichni už víte, čím to zaplatíte. A až nebude ani průmysl, ani zemědělství, ale zato bude hlad a zima, tak pak Rusko nepřijde jako partner, ale jako dobyvatel. Být obsazen a zneužit, to je úděl slabého. Vy, co to tak chcete, zamyslete se, jestli opravdu věříte, že současnou krizi vyřeší snížení teploty na hajzlu a dva svetry. Zamyslete se, jestli nám z USA opravdu pošlou nějaký plyn, který si budeme moci dovolit. Podívejte se na mapu a řekněte, které surovinově bohaté země Rusko odsoudily a jsou připraveny nám dodávat to, co Rusko přiškrcuje.

Jako Vidlák říkám:

 1. Válka na Ukrajině musí být zastavena co nejdřív a to jednáním. Je třeba nový Vídeňský kongres. Klidně zase ve Vídni.
 2. Je třeba vytvořit Evropu od Lisabonu po Vladivostok. V takové Evropě se během dvou generací vyřeší sporná území sama od sebe, protože kde nejsou hranice, tam nejsou spory.
 3. Je třeba se smířit s tím, že v takovéto Evropě bude Rusko největší a nejlidnatější zemí s adekvátně silným hlasem.
 4. Rusko historicky po Evropě pošilhávalo a víc v Moskvě dosáhneme naší kulturou než zbraněmi. Na konci toho všeho bude Rusko o něco víc evropské a Evropa o něco víc ruská.
 5. Pokud to neuděláme, budeme mít na východě už navždycky horkou hranici, která se bude stále posouvat na západ a bude to dělat stále rychleji, protože zmrzlé evropské hospodářství nebude schopno čelit spojení čínského průmyslu a ruských surovin. Ještě to nemají dokonale napojené, ale dejte jim rok, či dva.
 6. Role USA v Evropě (i Asii, i Africe) je u konce. Nejsou schopni nám pomoci hospodářsky ani integračně. Už nám mohou jen dodat zbraně, abychom se pobili mezi sebou. Jestli je to jinak, tak vyzývám Bidena, aby spustil nový Marshallův plán díky kterému nezmrzneme a nepřijdeme o práci. Pokud nám USA nedokáží, kromě lidských hodnot a svatých Javelinů, dodat také nějaké levné palivo, tak jsou součástí problému nikoliv součástí řešení.
 7. Brusel musí být rozmetána i se strážcem klimatu Timmermansem (toho bych navrhoval poslat do USA, aby pro změnu zase rozkládal je), protože tam celý průser začal. Je třeba začít s integrací znovu a lépe.
 8. Vy, co si Rusko démonizujete a nechcete ho v Evropě, tak se připravte na to, že ho nebudete chtít hladoví, zmrzlí a bez práce. A pokud to potrvá dost dlouho, tak stejně přijde, ale ne jako obtížný partner, nýbrž jako dobyvatel.
 9. Ne, žádný LNG to nezachrání. Třicet let zeleného šílenství se bude napravovat třicet let. Kdo si myslíte něco jiného, tak se připravte na ošklivé překvapení. Již brzy ve vašich studených bytech.
 10. Žádné mezipolohy nebudou. Buď s Ruskem dělat Velkou Evropu, nebo bojovat hladoví za ojroamerické hodnoty. Jiné možnosti byly v Bruseli už dávno odmítnuty ve prospěch stavby větrníků, slunečníků a měsíčníků.

Rozhodujete se, jestli dostanete od USA zbraně, nebo od Ruska plyn. Takhle jednoduché to je.

370 thoughts on “Mezi čím si vybíráme

 1. Dovolím si v této souvislosti jen citaci ze str 182, 5.svazku Pamětí jistého válečného zločince avšak zároveň i bystrého a informovamého pozorovatele JG, vztahující se k březnu 1945 : „Co se týká Spojených států, chtějí Evropu vyřadit jako svého konkurenta, a proto nemají vůbec žádný zájem na dalším zachování toho, co my nazýváme západním světem. Kromě toho mají v úmyslu zavléci do války v Pacifiku Sovětský svaz a tomu přinesou v Evropě jakoukoli oběť.“ Co mi to jen připomíná? …

 2. Off topic
  Demonstrace, pořádené Alternativou 3.9. ve 14:00 na Václavském náměstí, si všímá žumpa největší – Forum24. Narkoman a troska – J.X. Doležal – který vzbuzuje už jen útrpný soucit, vyplodil dehonestační pamflet- https://www.forum24.cz/hlas-frustrovanych-a-nenavistnych-demozumpa-je-zlo-ktere-musi-skoncit-a-hned/
  Doporučuji ze studijních důvodů letné proletnutí…Masochisté se mohou pokochat následnou diskusí na FB Forum24…
  Warning: Četba nevhodná pro osoby s kardiovaskulární chorobou…

  1. Cist to uricite nebudu, od Dolezala jsem uz par nenavistnych slintu cetl. Je to na jedno brdo.
   Ale to neni spatne, ze si zumpa demonstrace vsima. A taky je dobre, ze se boji, jak ukazuje uz jenom nadpis. Zatim plive jenom jenom ta nejvetsi stoka, ale to je zacatek.

    1. Kdy se naposled vlada lekla nejakych demonstrantu? Asi v roce 1848. Ale misto coby se zamyslela nad tim, jak lidem lepe slouzit, prisel bic.

     Tim nerikam, ze nejit.

  1. Předvídám,že před vánoci Putin prohlásí nabízím Evropě plyn za tu a tu cenu,když to Evropa nechce,nemůžu nic víc udělat.Toto by mohlo sesadit mnohé vlády.

   1. To uz prece ale nabizi i ted.
    Za ceny z levne minulosti, pokud jsou stare smlouvy jeste v platnosti, coz neni nas pripad.
    Vyzaduje pouze platbu v rublech, protoze jinak by mu penize demokraticky zase ukradli.
    A nikdo plyn (krome Madaru, Nemcu a Rakusaku) nechce.
    Vsichni to vedi, jenom mainstream si porad mele tu svou, politici taky, viz Michalek, vsichni vedi, ze to jsou blaboly a zadna vlada se nehrouti. Zatim.
    Pokud byste mel pravdu a prasklo to pred vanoci, tak to by bylo jeste velke stesti.

 3. Nebyly dodány – a nebyly možná sešrotovány, což je vzorová ( oboje) možnost.
  ————————————————————————————————————

  „Kromě společného postupu při nákupu obrněnců CV90 se zároveň Češi zavázali společně s Polskem bránit slovenský vzdušný prostor, na což v současnosti nemá Bratislava kapacity, jelikož po únorovém ruském napadení Ukrajiny došlo na rozhodnutí předčasně ukončit provoz bitevníků MiG-29, přičemž Slovenskem objednané nové americké stíhačky F-16 zatím zemi nebyly dodané.

  Podle ČTK prý zatím není zcela vyloučeno, že nyní nepoužívané migy čeká možnost, že je Bratislava předá Ukrajině.

  Možnost, že by sovětské stíhačky, které Slovensko získalo při dělení majetku v souvislosti s rozdělením Československa, nebyly sešrotované, ale pomohly by ještě napadené Ukrajině, podle ČTK zmínila i ministryně Černochová. „Má to tu výhodu, že naši piloti trénují, stroje jsou pořád v provozu. Je to vzorová ukázka spolupráce sousedních zemí. Do bezprostřední blízkosti tohoto regionu, ve kterém žijeme, přišla válka. Moc dobře si vážíme toho, co pro nás znamená svoboda. Chceme, aby stejným způsobem k té svobodě mohly směřovat i jiné země na východ od nás, konkrétně Ukrajina,“ uvedla.

  1. Nikto este tak nerozjebal obrany schopnost slovenska ako US mopslik plešaty orangutan Nad. Myslim, ze ak v dohladnej dobe nezbali kufre a neutečie do juesej, tak ho tu bude čakať koluzka v Prešove.

 4. Před nedávnem jsem Vidlákovi poslal email se SVÝM zásadním pohledem a názorem. NÁZOREM.
  Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
  Přestaňme všechno a všechny kritizovat, zařiďme si důležité věci sami.
  Připomeňme si Modlitbu od paní Kubišové a vzpomeňme na Jana Palacha – vláda ať se lidu navrátí, a to za nás opravdu nikdo neudělá. A nikdo z těch, kteří by mohli, to zatím udělat nechce.
  Nehledejte, jak pod těmito texty diskutovat. Buď něco chceme udělat, tak to dělejme, Diskuzí jsem plné obrazovky mobilů a počítačů.
  Na září se chystají demonstrace.
  Budou tam desítky minut projevů s kritikou současné a minulých vlád? A K ČEMU NÁM TO BUDE? Bude tam představen skutečný plán, jak se zbavit nedůvěry v politiky? Nebo jen dostaneme doporučení, že máme volit někoho jiného? KOHO, prosím Vás? Vždyť ty jiné volíme každou chvíli.
  Doposud jsme politiky často obhajovali výrokem: „Vždyť jsme to MY, naši sousedé, kolegové, a my jsme si je zvolili.“ Jenže se ukazuje, že to fakt nejsme MY, ale že se usazením v Poslanecké sněmovně a dalších orgánech státní moci z nich stávají oni. Malí oni. Malí, protože zapomněli, že ještě nedávno byli MY. A protože se to děje už dlouho, měla by NÁM dojít trpělivost. Prostě už bychom neměli chtít, aby nám vládli oni. Navraťme vládu lidu, NÁM.
  Nebuďme anarchisté, nechtějme bořit zastupitelské řízení státu, společnosti. Vládu a Poslaneckou sněmovnu potřebujeme pro operativní řízení. Ale měli bychom si vymoci NÁŠ tlak v každé vteřině JEJICH politického života, nejen několik měsíců před volbami, a výsledkem by mělo být, že budou zase MY, že budou vnímat NAŠE potřeby, než se stali oni. A víme (opravdu VÍME), že za čas budou už jen napořád MY.
  Jakým způsobem?
  REFERENDUM
  Přenesme velkou část strategické odpovědnosti NÁS.
  ZÁVAZNÁ ELEKTRONICKÁ REFERENDA registrovaných voličů.
  Zásadní záměry v řízení státu, které se budou zásadně dotýkat občana, bude vláda předkládat k diskusi, a to tak, že doloží všechny možné a dostupné důvody pro zamýšlené rozhodnutí. FAKTA, DATA.
  Bude zaveden systém registrovaných voličů pro referenda, který nemusí, a ani nebude odpovídat 100 % oprávněných voličů. K volbám také nechodí všichni, a přesto volby platí.
  Argument, že ne všichni budou registrovaní, že tudíž referendum nebude vypovídající, je jen úhybný manévr. Vláda a poslanecká sněmovna budou vytvářet pravidla pro referenda. Ale pokud budou příliš „přísná“, musíme připomenout, že senátoři jsou v regulérních volbách voleni zlomkem obyvatel ČR.
  A i toto je jeden z momentů, kdy je příležitost, aby se ukázala NAŠE odpovědnost za NAŠE životy. Neplkejme jen na Twitteru, Facebooku apod. Měli bychom (hlavně Vy mladí) vzít SVOJE životy do SVÝCH rukou.
  Navíc MY registrovaní voliči budeme moci kdykoliv vyvolat závazné elektronické referendum o věci, která je pro NÁS důležitá. Všichni se ohánějí elektronizací státní správy, máme bankovní identitu, národní identitu apod. A to je cesta. Registrovaní voliči budou registrovaní ve svých volebních okrscích, a pak mohou i elektronicky volit. Nepotřebujeme korespondenční volbu, potřebujeme rychlé moderní elektronické hlasování.
  Vždy zvítězí většina, to je přeci spravedlivé. Vždyť nikdo z NÁS neví vše, nemáme všichni stejné informace, znalosti, rozumové schopnosti, vzdělání. A k hlasování všichni budou přistupovat podle nejlepšího SVÉHO vědomí, protože jde o dobro každého jednoho z NÁS. Proč bychom volili jinak?
  PROČ BYCHOM VOLILI ŠPATNĚ?
  Možné způsoby – Piráti a pan IT Vladimír Dzurilla to budou určitě umět vytvořit uživatelsky příjemně
  1. Referenda budou podle potřeby lokální nebo celostátní.
  2. Kdokoliv bude moci vyhlásit jakékoliv referendum v kategoriích, které budou dopředu stanoveny. Pro omezení zneužívání referenda bude stanovena vratná kauce, kdy vrácení bude záviset na počtu odevzdaných hlasů v daném časovém limitu. Při „neúspěchu“ nebude kauce vrácena a vyhlašovatel bude doživotně blokován pro vyhlášení dalšího referenda.
  3. Tím také budou vyloučeny oblasti, kde referendum nepůjde vyhlásit. V prvních letech třeba nepůjde hlasovat o snižování daní (ale o jednorázovém zvýšení v případě kalamity ano), ale v budoucnu se naučíme hlasovat o všem, protože budeme mít všechny pohledy na danou problematiku. Nepůjdou vyhlásit referenda protizákonná, s nevhodnými výrazy, jmény (kromě volených zastupitelů v dané kategorii). Pokusy o vyhlášení zakázaných referend budou znamenat okamžitou a doživotní blokaci pro vyhlášení dalšího referenda.
  4. Všichni registrovaní voliči budou informováni SMS zprávou nebo zprávou v aplikaci pro referendum o vyhlášení referenda a budou moci hlasovat ve stanoveném termínu.
  ROZDĚLOVÁNÍ SPOLEČNOSTI
  Skončí rozdělení společnosti na dva tábory, protože to ve skutečnosti NENÍ PRAVDA. Do tohoto rozdělení NÁS tlačí oni. Klasické rozdělení postojů k naprosté většině životních situací je v rozložení Gaussovy křivky (zhruba tvar Řípu). Extrémně „špatných“ i extrémně „dobrých“ přístupů je minimum před a za kopcem a zásadní většina NÁS se nachází někde „do kopce, na kopci, z kopce“.
  Neustálé vytváření nepřátel – Rusko, Čína, levice, pravice, populisti, komunisti, piráti apod. Vymlouvání na všechny okolo, kteří to zavinili. Třicet let se vymlouváme na komunisty, teď je zase super vymlouvat se na Babiše, na Rusko. A za čas se budeme vymlouvat na Fialu.
  Jenže to NÁM není k ničemu. Co to řeší? Minulost je pryč. Není nic staršího než včerejší noviny.
  Měli bychom hledat vizionáře, kteří vidí dál, než na špičku svého nosu a třicet let zpátky. MY chceme vědět, jaký svět bude za padesát let. NAŠE děti nebo vnoučata se budou blížit důchodu. Co je čeká?
  Představme si svět pro SLUŠNÉHO ČLOVĚKA. Uzpůsobený pro jeho spokojený život.
  Každé vydávané pravidlo, řešící životy NÁS občanů, bude mít jako první paragraf zdůvodnění, jak přispěje ke kvalitě života slušného člověka. Prokazatelně – FAKTA, DATA, ZKUŠENOSTI (vlastní i odjinud).
  Ve chvíli, kdy se MY takto zapojíme, můžeme požadovat cokoliv – cokoliv, co neohrozí chod státu, a také co by NÁM zhoršilo život. Některé věci nepůjdou referendem řešit vůbec, nebo určitě ne hned. Pro různá referenda budou různé požadavky na počet zúčastněných zaregistrovaných voličů, na velikost většiny, někdy prostá, někdy „ústavní“.
  ZÁVĚR
  Toto jim říkejme, že chceme. Dejme jim termín, kdy chceme, aby přijali zákon o referendu. A když se nám to nebude líbit, pak je vyžeňme z Poslanecké sněmovny a ze Strakovky. Nebojte na Senát dojde jen o chvíli později. Ten už nebude potřeba vůbec. MY budeme kontrolním orgánem Poslanecké sněmovny. Omezíme pravomoci prezidenta, posílíme pravomoci premiéra. On bude generálním ředitelem společnosti Česko. A když na to nebude mít a Poslanecká sněmovna nebude reagovat, tak je znovu vyženeme. Až je to naučíme, aby se zajímali o občany Česka. A myslím, že potom se do Poslanecké sněmovny prosadí i slušní a chytří spoluobčané. Pojďme tomu věřit a něco pro to udělat.

  1. Úplně jednoduše,proč není to nejde,proč to není vláda lidu,proč je proti republiková,protože je to každý Izraelita,co sedí v parlamentu v senátu ve vládě.

  2. „Připomeňme si Modlitbu od paní Kubišové a vzpomeňme na Jana Palacha – vláda ať se lidu navrátí, a to za nás opravdu nikdo neudělá.“

   Promiňte, asi jste si spletl adresu, tady není Knihovna VH a nesetkávají se zde posthavlovští kavárníci a byvší disidenti.

   A k tomu ostatnímu, například od Pirátů je osobně čekám už jen jediné, zmizení v propadlišti dějin. Rozhodně ne třeba přípravu a organizování referend.

    1. Bohužel jste vedle i s Vaším elektronickým referendem. Bylo by elektronické a tudíž snadno zmanipulovatelné někým z obýváku.
     Viděli jsme při posledních volbách v USA. Tak takhle určitě ne.

  3. Pane Drabčiku,na to co pišete potebujete SILU a MOC!

   Ta je nam voličům ukradena tzv volbami,které chtěji politici podvodem zrušit!To vam nestsčilo 33 let embarga na Zakon o referendu?Zkuste si pečist vedla u ŠEFA program potřeb voličů ve formě PNZ a budete doma!
   Proberte kriticky jeho postulaty a ptejte se co znamenaji!Nedavejte prosim kralovske rady majtelům nam voličum ukradene moci!Zažijete jenom vysměch!
   Tak co rozuměl jste vzkazu SV tj Společnosti voličů a jak?

   1. ANNA.
    Nejlépe se státy,občané ovládají pomoci dluhů a ta možnost byla dána všem vládám po sametu.
    Jako stát,firmy,občané,jsme zadluženi,že nám vlastně nic nepatří,stačí si postavit hlavu a hned je tu exekutor z USA.Takže si to přeložte,co je ten Schwabův reset,bude se účtovat má dáti.

    1. Pane Zemědělče to co jste napsal je skoro všem na alternativě známo,je to i poznáni tzv sociologů,

     Všimněte si ale,že nikdo z majitelů nam voličům ukradene moci a tzv politici,kteři je chtěji vystřidat v rabovani republiky NESMI dat voličům žadne řešeni a protu tu je prvni vlaštovka za 33 let tj Pogram potřeb voličů ve formě PNZ.

     Zkuste se na nej podivat,anebo se na jednotlive postulaty zeptejte ,když jim připadně asi nerozumite!?
     Opakuji vam znovu ,že vadny exekučni zakon NEJDE nikdy beze změny režimu viz postulat nr 1 PNZ ničim opravit!
     Z tohoto důvodu se už připravuje německy a anglicky kapital k dalši vlne vylupovani republiky!
     Pokud neporozumite jednotlivym postulatům PNZ pak bohužel s ostatnimi uvidite brzy vechny svaté po raně do řeknu to obrazně ,do vaši kedlubny!
     No ni?

 5. Někde tu padlo „zeptejme se dětí“. To je nádherná, luxusní hloupost.
  Ty děti by nesměly být zpracované propagandou a musely by se samy něčím smysluplným (prodatelným) živit.
  Zkuste řídit autobus tak, že pasažéři budou hlasovat, co má řidič udělat. Každý bude mít volant, plyn a brzdu a počítač z toho vezme průměr. Máte představivost? Tak si to představte.
  Mladí často žijí ve světě představ, které jim někdo nainstaloval do hlavy. Tedy jen zárodky, pak už si je pěstují sami. Kupodivu jim nevadí rozpor mezi jejich praktickou činností a „ideovým směřováním“. To mě fascinuje.
  Navíc – mladí to není masa. Ten chce to a ten ono. Jde o to, abychom se ptali těch, kteří dokázali, že jsou životaschopní. (neříkám „všeho schopní“) a jsou schopní ty své představy realizovat. Tedy spíše technických než humanitních oborů.
  ====
  Mluvíte-li se začínajícím umělcem, jeho představy jsou krásné – ale chtělo by to, aby kultura měla neomezené prostředky a aby si diváci dokázali zvolit právě jeho neotřelé vidění. Jak toho dosáhnout neví. „Někdo by to měl zařídit. A zafinancovat.“ Oni pak vstoupí na jeviště a spasí svět.
  Náraz na realitu přežijí jen někteří.
  Ti jsou pak použitelní. Jak v divadle „královského typu“ řízeného mecenáši, které je nutné poslechnout protože to platí, tak „lidového“, které si na sebe musí vydělat.
  (Nevydělá-li, má hlad jako herec. Neposlechne-li, mecenáš z něj udělá nezaměstnaného. [;>))

  1. Komunisti detom takysto tlačili propagandu do hlav od 6-tich rokov a v 89-tom sa ukazalo, že to bolo k nicomu. Neboli ziadne anti-demonstracie stredoskolakov a vysokoskolakov za zachovanie komunizmu. Prave naopak, cele to na popud STB odstartovali pionieri a zvazaci , do ktorych komanci hustili 15 rokov svoju propagandu. Kde spravili komanci chybu? V com to terajsie sorosovske mimovladki robia lepsie? Alebo je sucasna generacia naozaj o tolko hlupejsia a manipulovatelnejsia ako generacia 70 -80 tych rokov? Toto by ma zaujimalo.

   1. Rodiče (a prarodiče) těch dětí korigovali komunistickou propagandu ve školách. Děti vyrůstaly ve dvojím myšlení (doublethink) a věděly, kdy přepnout.
    Později, po 89 roce ovšem celá mladá generace začala věřit v oficiální rétoriku pokrokového světa (Děti země, Green Deal, LGBT+ , transgender, multikulti atd.) Ostražitost těchto rodičů se vytratila a nyní už děti ani nepotřebují doublethink. Mají mobily a sociální sítě, které je formují ve stejném duchu.
    A protože neví, o co těm všem organizacím jde, budou se muset s nastalou situací vypořádat sami, až se začnou projevovat její nedostatky. Myslím, že to bude už brzy.
    Jsem docela zvědavý, proti komu se obrátí jejich hněv.

 6. OT Dotaz na Králíka ´62

  Jako největšího zdejšího válečného vysírače bych se vás chtěl zeptat, zda jste shlédl video JP o další velké půjčce USA Ukradině – 3 mld. USD.
  Zajímá mne váš názor GGS (generálního gaučového stratéga) na holedbání se JP, jak rychle a efektivně si poradí Ivani s dodanou municí a zbraněmi.

  https://yurasumy.livejournal.com/3234755.html

  Abych doplnil svůj pohled na věc, jako jedině správný fanoušek Kremljévskich kurántov bych měl být poněkud zděšen, zejména v kombinaci s tím, že Ivan de facto rezignoval na zpomalování přísunu materiálu ze zahraničí.
  Občas – velmi zřídka – se dočteme, že byl sejmut nějaký vlak a jinak kde nic, tu nic. Minimálně v oblasti přísunu PHM je stav bezprecendentní. Na Ukradinu jezdí doslova celé vlaky s naftou – proto je nafta stále tak drahá, zatímco benál padá po troškách dolů.
  Co se týká kamionové dopravy, polsko-ukrajinská hranice je v podstatě otevřená. kdybyste si snad vzal do ruky PET-ku s naftou, budete vpuštěn ve spešl režimu, který trvá tak dvacet sekund.

  A Ivan na tohle všechno doslova kálí.

  Kecy o tom, že Ivanům došly rakety, neberu vážně. Spíše mne zajímá, jestli se Ivani opravdu naučili eliminovat nasazení moderních prostředků, např. dělostřelecké radary, drony, blablabla…

  1. Podle mého mínění mlýnku na maso nedělá dobře, když běží naprázdno, Mrkvičky v podobě Kachovky, Záporožské atomky a Oděsy se houpou na provázcích a nejlíp se prý učí v boji. Taky kdo by se tahal se starými náboji někam daleko, když je může vystřílet tam, kam si relativně v pohodě dováží další. Jen můj názor.

  2. Nejsem králík a ne že by to byla přímo odpověď na váš dotaz, ale jistě jste zaznamenal tuhle zprávu na AK:

   „Náš zdroj uvádí, že více než 60 % HIMARS bylo zničeno.
   Strategie Rusů spočívala v dlouhodobém sledování pohybu a rozmístění HIMARS. V prvních dnech aplikace byla vozidla ukryta na různých místech po dobu maximálně 12 hodin, poté bylo místo změněno. Zpočátku také všechno umístili na různá místa. Pak se domnívali, že Rusové „nevidí“, a začali je řadit do skupin, což byla chyba. Přišlo to rychle a zasáhlo je to všechny najednou.
   Nyní jsou tu stále „únosci“, ale už jich není tolik, takže není tolik „hluku“, a generální štáb si je nyní šetří pro obraz, protože si uvědomuje, že Rusové se je stejně pokusí všechny zničit.
   Rusové také částečně změnili taktiku rozmístění skladů a posílili protivzdušnou obranu. Jistě, AFU se občas podaří prolomit obranu a způsobit škody, ale není to nijak hlasité.
   Případ Antonovova mostu považují všichni vojáci za neúspěch. Po měsíci a půl neustálých úderů most stojí, bylo vynaloženo mnoho raket a sil a Rusové stále nepřišli o dopravní tepnu na druhou stranu Dněpru. Tento případ je zaměřen pouze na PR a vytváření „hluku“ k odvedení pozornosti mas, ale strategicky vojensky selhal.“

   Tohle zásahem vlaku na trati nebo preventivním zničením infrastruktury nenacvičíte.

 7. https://www.hlavnespravy.sk/rastie-nova-sila-23-krajin-sa-ponahla-do-aliancie-brics/2912016

  BRICS (Brazília, Rusko, India, Čína a Južná Afrika), ktorý vznikol v roku 2001 ako pojem označujúci skupinu rozvíjajúcich sa trhov s vysokým potenciálom, sa stal hlavnou hnacou silou svetového hospodárstva. V decembri 2021 predstavovali 40 % svetovej populácie, 25 % nominálneho HDP vo výške 16 biliónov USD, 30 % rozlohy a 18 % celkových obchodných tokov, pričom držali spolu 4 bilióny USD v cudzej mene

 8. „Evropa od Lisabonu po Vladivostok“. Nad Lisabonem bych ještě zavřel oko, ale nad Vladivostokem už ne. Vždyť ten leží vyloženě na západě! Jak by k tomu přišel takový Uelen a Čukotka vůbec?

  1. SLYŠELA JSEM,ŽE KAŽDY KDO V TÉTO ČASTI WEBU JEN TROCHU VYSTRČIL HLAVIČKU BYL ZLIKVIDOVAN!

   Je to prý proto,že jsou tady stovky a tisice lidovych komentů,typu SOCIOLOG,tj kdosi kdo je nejen bankstery podporovan,ale NESMI navrhnout žadné řešeni ,to je pry režimem striktně zakazano!
   Protože to trva už 33 let a dnes je možné řešeni jen přes naše tzv zastupce napadlo mi navrhnout Program Potřeb Voličů ve formě PNZ,když toho naši zastupci nejsou 33 let pry schopni,což je ostatně vidět!
   Okamžitě to tady kdosi aniž by veděl obsah začal zesměšnovat!
   Tak co,bude tento program voliče na te demonstraci nebo se voliči musi střelit do vlastni nohy a bloknout ho
   a dat ho vymazat!Nebojte se diskuse jsou to jen slova a kakofonie nazorů by jim neuškodila!
   No ni?

   1. MEZI ČIM SI BUDOU MUSET JEDNOHO DNE OBČANE VYBRAT JE ZDANLIVĚ JEDNODUCHE!
    33 let se dařilo jim vnutit tak řikajic podvodem system kapitalismu bez přivlastků neboli skrupuli vychazejici z gangsterismu.To umožnilo jejich rabovani,které beze změny nejhorši formy kapitalismu bude pokračovat a sami voliči ho maji frenetickym potleskem podporovat!
    Princip podvodu je vždy stejny,občan si musi neustale představkvat,že je svym tzv osudem sam vinen!
    Uvedu přiklady .
    Jste sami vinni svou exekuci,pry podle zakona!To že je zakon vadný a nejde beze změny systému to jest nejhoršiho druhu kapitalismu nam vnuceneho opravit nikoho nenapadne a protože nam naši tzv intelektuálove nedovedou ani vysvětli proč sousede,kteři prohrali valku plavou v penězich ,klidně zaplati u nich pokladni v Lidlu 14 eur na hodinu a z toho tito dobři kapitalisti mohutně timto zbohatnou,budeme nyni uplna vystavni chudina,ktera sama sobě tleská,že ji kradou dvě třetiny mezd a ona nevi snad ani jak!A ty odpustky na vaše kominy,zeleny úxěl znečistěni vzduchu prasatky a kravičkami to je vrchol toho co maji voliči dovolit sami sobě!
    No ni?

    1. Doufám,že všichni vite, že strejda Putin přimo odmitl tomu ŠWABOVI jeho neuvěřitelně zrůdný VELKY RESET jako nahradu za kapitalismus a poslal ho s jeho sračkami do prdele.
     Začal uskutečnovat svůj MWS tj Moscow World Standart a bude nyni třeba,aby se to zeli asi snědlo kysele,nebo jak nebo co!
     No ni?

  2. Všimněte si sami co tu je za množstvi lidovych komentatorů,kteři popisuji zvěrstva banksterů,ale chybi tady jakykoli navrh KDO to má řešit a jak!
   Obrovská kakofonie vyzni dalšich 33 let naprazdno,když demonstranti na vech demlnstracich neponesou
   Program potřeb voličů v jednoduche formě prvnich 5 posfulatů,a nedejte se mylit upalovani kaciřů pokračuje v moderni formě internetu znova a vypadá to tsk,že se vrchnost se poučila a kazatelům nasadila nahubek cenzury typu joura pana Babiše a tady se má snad nosit otypky dřivi pod šefa a ten pry má umřit a tak se stát nesmrtelný!
   No ni?

   1. Aničko,

    zkuste, prosím, dát svým vstupům do diskuse nějakou solidní formu, přidat strukturu a ubrat dyslexie. Odpusťte mi upřímnost: ve Vašem slovním salátu je někdy opravdu těžké vyhledat myšlenku, která se nějakým způsobem váže k probíranému tématu.

    Daleko více než já to ocení ostatní čtenáři, věřte mi.

    1. Pane ZAKLADATELI,děkuji za přispěvek.Asi piši jak mi zobak narostl.Kdykoli to napravim!

     Program Narodnich Zajmů PNZ má 5 bodů ,vysvětlila bych vam je klidně jeden po druhem nebot pasuje vždy asi k jakemukoli přispěvku a tématu!
     Pokud jste tady ty jeho body doposud nedal třeba i jednotlivě,je možné,že budete rozumět dale asi jak pišete snad ničemu.
     Body jsou na přiklad na vedlejšim webu,pod poslednim člankem a i tam se pod nimi na nimi můžete ptat!
     Čtete vedlejši web?Kdyby ano ,tak by neškodilo to PNZ tady umistit a zkusit k těm 5 bodům napsat v čem jim nerozumite připadně jak je uskutečnit,nebo jsou pro vas připadně nesrozumitelné,mohla by pak vědět jak jim rozumite vy a rada by pak v diskuzi dala to co by se vam jen zachtělo .Tak co placneme si?

  1. Vzhledem k tomu, že kreatury jako Bill Gates se v posledních měsících daly na skupování obrovských rozloh zemědělské půdy, dávalo by to smysl proč.

   1. GATES zná,že 29.3.19 bylo bankstery rozhodnuto zlikvidovat kapitalismus a jak, toto rozhodnuti nelze odvolat a mělo byt realizováno ihned!
    Vlivem udalosti se musi stale odkladat a nasledujici system ma byt hororem mistra ŠWABA!
    ,Strejda Putin ho zná a musi proto jednat, jinak bude platit heslo
    NA CO NAM BUDE SVĚT,KDYŽ V NĚM NEBUDE MISTO PRO RUSKO!
    No ni?

    1. TEMA.Mezi čim si mame už dnes vybrat a to natvrdo nadpis! VZOR ODPOVEDl.

     SOLIDNI FORMA.Porada banksterů 29.3…19 viz članek Protiproudu v bankster hantecu !
     MYŠLENKA.Fixace přechodu z ery kapitalismu na satanisticky system pana ŠWABA tzv Velky reset!

     Mam to tak vzorově strukturovat podle toho co jste napsal nebo tomu pane Zakladateli nerozumite a co na tom vam a ostatnim neni jasne a proč?
     Tak je to ono co?

  2. Myslíte tohle?
   https://www.cdc.gov/listeria/outbreaks/raw-milk-03-16/index.html
   On byl ten chudáček „drobný farmář“ odsouzen již v r. 2021 k pokutě 250 000 USD (plus docela rozsáhlé příslušenství) za porušení federálních potravinářských zákonů poté, co se mlékem z jeho podniku nakazili dva lidé listerií a jeden z nich na tu nemoc zemřel.
   No, a protože Amos Miller nezaplatil do 30ti dnů a nezačal dodržovat zákony, jak nařídil soud, přišli si pro něho federálové. Přesně v souladu s rozsudkem – https://www.foodsafetynews.com/2021/07/judge-orders-amos-miller-to-pay-250000-fine-within-30-days-or-risk-jail/

 9. OT: Taková blbost je opravdu příznakem kobyly kopající v posledním tažení
  https://t.me/kremlinprachka/20725
  Nedávno výbor Kongresu dal pokyn aktivovat všechny spící agenty na území Ruska, tohle je výsledek.
  Pokud znám jméno šéfa oddělení odpovídajícího za šifrování kdečeho nejen v armádě(celé tohle oddělení je super utajené; úroveň utajení by měl odpovídat špiónům v zahraničí), tak z toho vytřískám daleko víc než je zapálení jeho auta.

 10. OT: Pasivní nebo se o něco snažit?
  Kanálu Rybar ve spolupráci s hackerskou skupinou Beregini se podařilo najít a zveřejnit, jakým se vojenská technika z Kazachstánu dostává na Ukrajinu. Tím vyvolali v Kazachstánu skandál a dosáhli toho, že vláda Kazachstánu zastavila vývoz jakéhokoliv vojenského materiálu do konce roku 2023.
  Kanály byly zajímavé :
  1) prodejce kazašský Technoexport někde získal licenci a prodal za 70 miliónů USD 20 tisíc nábojů a 33 tisíc raket jordánské firmě Blue Water Supplies. V doprovodných dokladech je udáno, že zásilka je určena pro Ministerstvo obrany Velké Británie a dohlíží na ni MZ Kazachstánu ve spolupráci s britským vojenským atašé v Kazachstánu. Doklady byly staženy ze serveru Ministerstva obrany Ukrajiny, GUR – velení rozvědky
  https://t.me/hackberegini/991
  2) prodejce kazašský Kazspecexport se dohodl o prodeji letadel Su-27, vrtulníků Mi-24 a leteckých motorů bulharské firmě BIO HRAN INVEST LTD, která dlouhou dobu nemohla získat oprávnění pro import vojenského materiálu. Když ho získala, tak příjemcem dodávky byly USA. Všechny doklady opět získány ze serveru Ministerstva obrany Ukrajiny, GUR.
  Odkaz tentýž, jen číslo na konci 1010
  3) aby nám to nebylo líto „Dostal se nám do rukou jeden zajímavý dokument: licence na dodávku 25 automatických protiletadlových děl z Kazachstánu. Kupují je Češi.“(STV Group)
  https://t.me/rybar/37803

  Nemohou to dokázat, tak jen jemně naznačují, že jednání o dodávkách, zakládání firem-bílých koní začalo před 24.2.2022.

  1. Mě na tom Kazachstánu fascinovalo nejvíc to, že jen před pár měsíci tamnějšímu režimu zachraňoval Putin zadek. Jasně, Kazachstán (a hranice s Ruskem) je velký, stále ještě se hraje například i o Bajkonur… Ale aby se jednou Kazachům nestalo to, co se přihodilo v poslední válce Západem poblouzněným Arménům… Ty také svého času Rus zachraňoval…

  1. Re: Králík52

   Mne spíš zaujala ta náklonnost civilů k černým šerifům. Ten první měl s nimi evidentně docela problém.
   Teď jen čekat, kdy šerifům někdo nastříká do huby balónčik – pepřák, anebo jim přepočítá žebra nožem, případně vyspraví fasádu boxerem.
   Ostatně, jak následně ten druhý na záběru tahal civila za ruku k zemi, stačila jedna kopačka kolenem na ksicht a jela pro něj rychlá.

   1. Co vidim , ze casto pisici autor clanku ,casto uverejnovany ma pozoruhodne nadani.
    Neni nic co by nevedel. Vi co bylo a co bude .
    Vi co musi byt a co nesmi byt. Uplne vsecko a nejlip.
    To neni mozne ani prehlednout.
    Odevsad prebira s duverou vedomosti, z ucebnicovych zmetku na kazdodenni donucovani zacku do vzdelani , ty potom dava dohromady ,stokrat prezvykane udalosti ,nabizi pochybne moznosti s pochybnymi zavery../prvni valka/.
    Kdyz treba Putin neni problem, jako drahota plynu 2800 za tisic metru krychlovych.
    A ropy a dalsich treba zemedelskych produktu.
    A jak to vratit ,pouze spojenim EU s Ruskem? Snadno se to rekne..Napise.
    Neni to opreny o zadny skutecnosti..Ani pomyslet ,ze nejen Putin tady zanedlouho nebude ,ani Rusko nezustane a nemuze zustat ,beze zmen.
    A kdo vi jakych..Kdyz.
    Ty zmeny prave probihaji a rychle..
    Napriklad nikdo na svete neresi ani tragedii Fukushimy /radioaktivity do oceanu ani utoky na atomove elektrarny/. Nikdo neresi..
    Ani ,treba ty osoby velmi chtive , velmi nadsene, velmi neustale a nepricetne posedle sebevrazednosti a znicenim sveta, za kazdou cenu nejvice nadrzene , mackat ty cerveny knofliky, jako ted u britu.
    To je jediny na co mysli..
    Ty knofliky ji vabi, silne touzi je co nejdrive mackat , ta touha ji naprosto ovlada a stale o tom mluvi .
    /To se stava kdyz povysite maly hovno, chce bejt vsecko a hned. A nejvetsi/.
    A nemuze se dockat …
    Az ji na ty knofliky pusti.
    A neni nikdo ,kdy by ji zastavil a nebo aspon zneutralizoval. Nebo povsiml.Naopak.
    Nebo matoha , co podava casto ruku ,kdyz nikdo neni kolem , nahodou muze taky neco zmacknout, kdyz nevi co.
    . Vylouceny to neni..A dalsich jsou spousty..
    …….Nic zase novyho , kdyz napr. Chamberlain a vetsi cast britske vrchnosti ,touzily byt /at to stoji co chce/ jeste vernymi sluhy Hitlera..
    Vyplnovat s velkym usilim vsechny jeho prani , hlavne ty posledni a bez konce..
    /More je zachranilo od vysnene sebevrazdy a dalsi posluhove je pribehli zachranovat/.
    Kdyz byli jeste zaroven sluhove jiny vrchnosti.
    Nikdo nevidi a nevsima si , skoro nikdo nemysli.
    To je na prvni pohled ,zakladni, uplne zakladni problem . Kdyz to stejne uz davno nema ani smysl. Protoze.
    A kdyz i ted ,jako vzdy predtim ,nadseny ,opakujici se a vsudypritomny ,fenomen ,
    SLUHISMUS nema hranic, kazde hranice bori , snazi se vse /uplne vsechno/a cely svet ovladnout ,slepe prekracuje vpred v nekonecne nadsene touze ,jeste vice slouzit , jeste vice a kdyz poslouzi , jsou sluhove stestim bez sebe a nemaji sluhove nikdy dost a vynalezaji dalsi moznosti slouzit a zavdecovat se …
    Az do totalni nelidskosti a absolutni zkazy.

    1. Pro uplnost ,aby to bylo cely …Je dalsi spousta tech , ktery v zapalu slouzit udelaji vse , kazdy je mel a ma moznost videt a poznat ..
     Vzdy , vsude a za vsech okolnosti.
     A ktery netusi ,ale predevsim si neuvedomuji si ,co delaji..
     Aby si trochu uvedomili , nepripada v jejich fanatickym ,v casto zoufalym a horecnym usili, ani v uvahu..
     Nikdy si ,ani tvari v tvar faktum a skutecnosti ,neco takovyho nepripusti.
     Nikdy si neodpocinou ve sluzbe a maji casto az nadlidskou energii.
     Potom je vse presne tak, jak je..Nasledkum z toho ,ovsem neni vyhnuti.
     /Nedavno jsem se zminil o sv.Patrikovi , problem trva s lidstvem a s nim taky snad skonci../
     Dobrej priklad je i nas J.Hus, ktery ve skutecne velkym prikladnym usili a velky snaze , pomahat udrzet svetovou nadvladu Vatikanu a katolicistu , bezprikladne zvrhlych ,se nesetril, ani energii , ale jeho plany se nesetkaly se s nepochopenim..
     Plany na zlepseni a v dusledku upevneni totalni nadvlady Vatikanu na svetem.
     Tedy i nad jeho spoluobcany a vernymi ,ktere tak miloval..
     Nejprve ,jak to byva , ziskal si svymi kazanimi popularitu svych spolubcanu ,aby si povsimli ti nahore , aby potom na na zadech te popularity se snazil vyniknout a tak se pricpat k vrchnosti v Kostnici a bejt jeden z nich..
     Ze se stal taky nejdrive akademikem…

  1. Plan je vyměna všehoschopneho neschopneho přecedy,ODS,ktery očividně vyhral tituly v tombole a pan BABIŠ se má s ODS spolit a vyšplouchnout padajici zbytek pětidiversantů republiky a pojede se dal bez programu PNZ po stejné kolleji .
   No ni?

  1. Taká moja úvaha, prežil som 37 rokov v socializme a teraz prežívam kapitalizmus. Udivuje ma jedna vec. 🙂 Máme toľko análytikov, odborníkov a prognostikov na všetko. Ako je možné, že nedokázali správne určiť cestu pre zničenie fuj,fuj, Putina a Ruska. Niekde v matrixe nastala chyba 🙂 Inak Ivan Hofman palec hore 🙂

    1. Bohužel zapomněl jsem zdroj, ale prý přetáhli klíčové technology. Ach jo, bez ozdrojování je to takové plácání, asi někde na root.cz nebo lupa.cz.

 11. Nevím, jestli to sem někdo dával.
  Americký senátor bez obalu o Ukrajině a amerických zájmech:
  https://aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&p=283289&sid=e325a059e3b38026bed0cbf6cb9cb9e1#p283239

  „Je nám jedno, kolik Ukrajinců zemře. Kolik žen, dětí, civilistů a vojáků zemře. Je nám to jedno. Je to jako velký fotbalový zápas a my chceme vyhrát.

  Rusko invazi předem neplánovalo. To je patrné z počtu vojáků, kteří se na útoku podíleli. Ukrajina měla 250 tisíc vojáků a Rusko zaútočilo pouze se 160 tisíci. Putin byl nucen zaútočit, aby zabránil Ukrajině zaútočit na Donbas.

  Rusko si dává pozor, aby neublížilo civilním Ukrajincům, protože je považuje za slovanské bratry. Na rozdíl od amerických tanků ve Vietnamu se ruské tanky v prvních dnech invaze zastavily před mírumilovným davem. V takové situaci bychom je prostě rozdrtili.

  Ukrajina nemůže rozhodnout o míru. Rozhodnutí o míru může být učiněno pouze ve Washingtonu, ale dokud budeme chtít pokračovat v této válce, budeme bojovat až do smrti posledního Ukrajince.“

  Původní video: https://www.youtube.com/watch?v=GXOWZnRCc20

  1. Takze vlastne rika jenom to, co je povazovano za rusky narativ, nebo primo ruskou propagandu.
   Jsem zvedav, kolik medii si toho vsimne a kolik hlidacich psu demokracie to odignoruje, jako obvykle.

  2. Black NENÍ senátor.
   Mandát mu skončil v r. 2020, znovu nekandidoval a odešel z politiky.
   Takže si může říkat, co chce.

   1. Dobře, byť bývalý senátor, pořád to byl aktivní politik ještě před dvěma lety. Tady jde hlavně o tu mentalitu, kterou svými slovy odhaluje. Člověku se neudělá úplně dobře, když si to poslechne celé.

    1. Problém tkví v tom, že to NEřekl v období 2009-2020, kdy byl politicky aktivní, ale až POTE, co z politiky vypadl.
     USA nebo ČR, je to jak přes kopírák – v napjatých situacích se vyrojí davy všemožných bývalých, kteří mají plné kapsy rad, „analýz“ a „odhalení“, o nichž ve funkčním období/obdobích usilovně mlčeli.

     1. Ale o tohle přece vůbec nejde, to je v tomhle případě celkem nepodstatné. V tomhle ohledu pouze potvrzuje, co víme z řady jiných zdrojů. Jde o tu mentalitu, jejímž prizmatem to všechno podává.

   2. V Americe i kdyz vam skonci mandat, tak jste casto titulovani jako drive. Treba Obama je oslovovan Mr President docela casto.
    Nevim jestli je to spravne, nebo ne, ale muzete to slyset docela casto.
    S temi senatory to mozna bude podobne.

    1. Konkrétně s těmi prezidenty to máme stejné. Kdysi se to někde řešilo, jelikož prezidentský amnestační vrah už dávno potom, co KONEČNĚ vypadl ze své funkce (nezapomínejme – „Jen do prvních svobodných voleb“) byl stále titulován „pane prezidente“ všemi možnými zpravodaji a novináři. Prý je to tak v pořádku a kdo u nás byl někdy prezidentem, je jím do skonání věků (jeho).

   1. Nepravda.
    Předpoklad o geniálním naplánování a provedení SVO zdejším diskutujícím setrvale podsouváte vy.
    Ale kromě vás s těmito termíny tady nikdo (kromě trollů, o které se trpělivě stará Akismet) neoperuje.

    Už byste mohl změnit repertoár – nemyslíte?

   2. Gogo,
    žádná SVO být vůbec neměla – to, co takto bylo pojmenováno, je jen forma předejití mnohem většímu konfliktu. Pokud vám tohle dojde, pochopíte také to tvrzení, že cíle SVO jsou plněny podle plánu… 😉

    1. Ano, zastavam stejny nazor. Rusko do zimy 21 vojenskou ani politickou operaci na Ukrajine neplanovalo. Mineno realny plan a priprava vojensko-politickych operaci
     Zde mi ale tvrdi, to planovali roky.

     1. Mohl byste to, prosím, nějak prokázat?
      Nerad bych si myslel, že jste jen zkurvenej troll.

      Ta druhá věta je tam zbytečně, pitharte. Přestože ta první je otázka zcela na místě.
      Zakladatel

     2. Pokud jsem si všimnul, nikdo se s vámi o vašich pošahaných fantasmagoriích moc bavit nechtěl, přizvukovali jste si se Stridorem.

      1. Uz jsem tady.
       Vschno jde podle planu. Ted dokonce planovane pribrzdili z ohledu k civilistum, zrejme k tem ukrajinskym. Vlastni lidi, co bydli na Donbassu v dosahu ukrajinskyh del, takove ohleduplne pribrzdeni pry nechapou. Asi jim jeste nerekli, ze vsechno jde podle planu a ze maji zustat v klidu.

     3. Možná si jen pletete pojmy a dojmy.

      Pokud se pamatuji, psalo se o tom, že Rusko – minimálně od roku 2008 – s jistotou vědělo, že je západem viděno jen jako ta „benzínová pumpa“, a že – pokud bude chtít toto vnímání změnit – musí se na takovou změnu dobře (před)připravit. VVP je v tomto mnohem lepší pan Signalista, a přesto mu to bylo houby platné…

      Proto, když přišel rok 2014 mělo připraveno několik variant strategií, co s tím udělat, v roce 2015 také zvolilo jednu variantu z mnoha, a v roce 2021 to zkusilo dohodou, a v roce 2022 zase jen jinak (SVO).

      Jsou to ale jen vynucené tahy, kdy vybírali z několika možných protitahů jeden, který zrealizovali…

      Proč v tom neustále ztrácíte tu nit souvislostí a vidíte jen ty poslední události a k nim se snažíte vytvářet autoritativní stanoviska?

      1. Já právě proto, že to tam sleduji od roku 2014, tu nit držím. Myslím, že na rozdíl od většiny zdejších diskutérů.
       Prostě z vojensko-politického pohledu se mi to jeví, že Rusko operaci buď neplánovalo vůbec, nebo to plichtili narychlo a založeno to bylo na nerealistických předpokladech – prostě na lžích a desinformacích. Důvody jsem tady objasňoval.
       Usuzuji tak kromě jiného z chování Ruska k LDNR od roku 2014 a průběhu první a druhé fáze operace. A taky z reakcí řady klíčových figur z ruské věrchušky. Opět, popisoval jsem to podrobně ve svých starších komentářích.

       O přípravách v geopolitické a surovinové oblasti si myslím něco jiného – tam se asi připravili realističtěji, ale hlavně hrají proti naprostým debilům, co si aktivně podřezali větev sami pod sebeou, aniž by k tomu potřebovali Rusko – mám na mysli EU.

       A jako perličku nám iDnes nadělil tento článek – a doporučuji zejména diskusi, ve které se tamní diskutéři velmi dobře shodují s řadou místních
       https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/klaun-girkin-strelkov-zelenskyj-rusko-ukrajina-valka.A220825_101714_zahranicni_remy/diskuse

       1. Lehkou chůží si pletete formu a cíl, případně formu a záměr.
        To, co a jak se děje, je forma.
        To, proč se to děje (důvod) je záměr.
        To kam to má dojít (směr rozvoje či postupu) je cíl.
        Když z toho uděláte Eintopf, málokdo vám bude rozumět.

        1. Zejména není tak úplně jisté, co je pro koho cílem – i když to omezíme na ty, kteří mají vliv na děje v Rusku z pozic moci.
         Za druhé, svoji strategii, pokud existuje, nám nesdělují. Ani asi jeden druhému.
         Z ní plynoucí taktika a operativní kroky jsou nám již viditelnější a o nich lze někdy i přímo diskutovat s nějakými daty v ruce.
         Z pozorovatelných dat se pak můžeme pokoušet odhadovat jednak další vývoj a také se zamýšlet nad tím, jaká byla zvolena taktika, strategie a jaké jsou čí cíle. A jaké byly možnosti dané kontextem.

         Já jsem došel k nějakému svému pochopení situace, jestli vy jste také k něčemu došel, zkuste to prostě popsat a můžeme se bavit dál.

         Nevím, jestli reagujete jen na moje komentáře z tohoto vlákna, nebo jste četl ty desítky předchozích v různých článcích zde (nebo jinde) – ne že by to byla podmínka pro další diskusi, ale bylo by fajn si to přečíst.
         Pro mne jste neznámý člověk, jehož názory ani diskusní minulost neznám, takže pro začátek by se hodilo, abyste sepsal nějaký vlastní zevrubný pohled na situaci, prostě k čemu jste došel vy. Ať je o čem se bavit.

         1. Zkuste si představit, že to, co se na Ukrajině dělo, děje a bude dít, má několik rovin.

          Rovina formy zasahuje konkrétní situaci, která je bystrým okem rozpoznatelná, ale nelze k ní doplňovat ty „souvislosti“
          Zároveň ale forma je ta jediná rovina, kde se dá s fakty manipulovat pomocí prostředků emocí (HLP), publicity (toto chceme aby lidé viděli a tak si nevšimli onoho) atd.

          Pro formu je důležité sbírat faktické informace z co největšího dostupného množství zdrojů, ale nepřenášet k informacím preferenční carakteristiky k jednotlivým zdrojům – i důvěryhodný zdroj může být kompromitován.

          Druhá rovina je rovina záměrů a cílů. Záměry vymezují hranice pro jednotlivé formy, záměry jsou tak formě nadřazeny. Záměry směřují k naplnění cíle. Koincidence situace a záměru „akci“ spouští. Cíl, jeho dosažení, je pak kriteriální hranice pro ukončení „akce“.

          To, co Girkin „ukazuje“, publikuje a komentuje, jsou formy, kterým se snaží doplňovat své záměry a cíle. To, co u mne rozsvěcuje oranžové světlo, je fakt, že mu nevadí, že ty záměry a cíle, které popisuje, nejsou v časovém souladu. A červené světlo na mne svítí tehdy, když se jeho závěry, vztahující se na záměry a cíle, dostanou do přímého rozporu s ději, které popisuje jako formu. (Ochrana civilního obyvatelstva je první rozpor, ochrana Ukrajinské infrastruktury je druhý rozpor, předávání velení lidem LDR A DNR je třetí rozpor, a je těch rozporů ještě více).

          Základním rysem, publikovaným snad už všemi, kteří mají nějaké slovo v řízení SVO, je snaha o minimalizaci dopadu SVO na civilní obyvatele. A Girkin si vůbec tento rys SVO nepřipouští. Dokonce publikuje své názory tak, jakože s tímto rysem nesouhlasí a považuje jej za nevhodný, nesprávný až špatný. Ne, že by byl hloupý a nevěděl, proč tento rys SVO má Rusko jako hlavní. Naopak, on si to uvědomuje dobře – ale nesedí mu tento rys vzhledem k jeho záměrům a cílům.

          Mimo ty roviny Forem a Cílů, je ještě jedna rovina, která je – a zdá se že záměrně – zcela přehlížena, a nejenom Girkinem, ale téměř všemi, kdo s SVO a její strategií nesouhlasí.

          Ta rovina je koncepční a dá se vyjádřit velmi prostě. I Ukrajina a její obyvatelé musí (a i budou) mít budoucnost. Tuto budoucnost Rusko staví jako klíčové kritérium pro vytvoření záměrů, cílů a jednotlivých forem konkrétních akcí. I tuto rovinu Girkin chápe, ale vnímá ji jako nepřátelskou, protože ta koncepce pro budoucnost, vtělená Ruským velením do SVO, mu nedává žádnou šanci realizovat své vlastní plány, co s Ukrajinou. (Nabízí se myšlenka, zda ta koncepce nebyla lehce poupravena přesně tímto způsobem, a nejen kvůli Girkinovi – těch zastánců nesmyslných potoků slovanské krve je mnohem více).

          Aktuálně mi u Girkina už delší dobu svítí to červené světlo.

          Stačíto jako vysvětlení?

          1. Nestačí. Dvě poznámky
           1- jak dlouho Strelkova sledujete? On totiž působí od roku 2014 a z vašich komentářů mám dojem, jako byste vy u něj komentoval jen pár posledních, které jste navíc chybně interpretoval.
           Například ochrana civilistů bylo pro něj vždy podstatné téma a jako argument to dával např. v souvislosti s rozdílem mezi zamrznutým konfliktem a rychlým vítězstvím.
           V tom posledním komentáři spíš ironizuje Šojgu za tyhle výmluvy (stejně jako posměšně komentuje ty názvy operací podle Kadyrova)

           2- zajímal by mě především váš pohled na tu operaci a celkově situaci od roku 2014.
           Já se se zdroji nějak vypořádám, sledoval jsem toho docela hodně z různých stran, nepotřebuji návody takto obecného a chimérického druhu. Ocenil bych spíš kdybyste poskytl svoje zdroje, svoje data a jaké závěry či odhady jste z toho vyvodil vy.

           Případně pokud jste něco publikoval v minulosti.

          2. Sleduji Girkina od prvního okamžiku, kdy se objevil jako jedna z vůdčích osobností opolčenců. Z počátku byl v souladu. Bylo to velké překvapení, když nesouhlasil s ustavením hranice a ustavení dohod o příměří. Od té doby to sledování Girkina nabylo u mne na intenzitě, protože nic neukáže záměry do hloubky lépe, než „srovnání“ různých pohledů ve formě vymezování vlastních stanovisek a postojů.
           Je jednou z mála osob, které u mne vedly na zpřesnění Ruského postoje a Ruských záměrů a cílů, protože to, co Rusové udělali v Debalcevu bylo vojensky nesmyslné, ale z hlediska koncepce budoucí Ukrajiny jediné správné.

           Funguji radikálně jinak, než vy. Takže nesledují žádné „zdroje“ trvale. Pokouším se spíše vyhledávat klíčové osoby, které pak sleduji na všech zdrojích. A jakmile se tyto klíčové osoby začnou chovat „divně“, je jasné, že se něco děje – a je potřeba to sledování zintenzivnit. V minulosti byla například klíčová sekvence, když premiér ČR byl donucen ke lži. To byl ale až důsledek předchozího, spíše až pomsta, že tak dllouho tomu nátlaku odolával. U Trumpa by to vedlo stoprocentně k Trumpovu vnitřnímu posílení, v tomto konkrétním případě by také mohlo, ale také nemuselo – je důležité to neustále sledovat.

 12. víte, jak by bylo dobré začít? odhlásit poplatky ČT a rozhlasu, tím lživá a sebevraždící propaganda ztratí

  1. Přesně. Já půjdu od září odhlásit rozhlas, televizi jsem odhlásila už před osmi roky.
   Pro ty, co tvrdí, že to nejde, protože… odpovím, že to jde, když se chce. Ovšem, člověk se musí obejít bez pravidelného návyku a je dobré nemít ani televizi. A u veřejnoprávního rozhlasu, který neposlouchám už taky pár let (dokázali zkazit i stanici Vltava)?
   Lidi, teď se na nás řítí takové věci, že dělat si hlavu z kontrolorů nemá smysl! Ať si Ukročesko trhne nohou!
   Stačí zajít na poštu, vyplnit formulář a nazdar!

   1. Alenko, já jen čekám, kdy budou po parkovišti chodit kontroly a nakukovat do aut, zda mají rádia. A pak se snadno porovná, kdo cáluje, a kdo ne. Vězte, že na tohle se najdou peníze vždy.

    1. Re: Zu

     Jedna věc je mít rádio v autě, druhá věc je zjistit, jestli hraje.
     Neplacení poplatků není v zákoně podmíněno nevlastněním rádia.

      1. Také mám ten pocit. Už si nepamatuji výsledek a hledat to na netu nehodlám, ale mám pocit, že i vlastnictví PC (počítače) je možností, jak sledovat lži ČT24-09. Tudíž výpalné.
       A to máme ještě mobily…Kdysi mi vyprávěl kamarád, který žije v Irsku, že když si chtěli odhásit „Telefís Eireann“, tak fakt museli prodat přijímač, neb kontroly opravdu chodily. Ale u nich vlastnictví PC prošlo.

      2. Re: Zu

       Myslím, že nechcete rozumět.
       Předpokládám, že víte, jak vypadá dnešní rádio v autě. Pokud z něj něco vidíte, je to většinově odnímatelný přední panel, neboli tzv. Tatranka.
       Soudruh kontrolor by ještě musel zjistit, jestli pod takovou Tatrankou je i ten zbyteček, bez něhož to jednoduše nefachčí a nefachčí a nefachčí.
       A rovněž předpokládám, že kdybyste se odhodlal rádio z auta vyhodit, nechtěl byste demonstrativně jezdit s dírou v přístrojovce.

       1. Tatranky vyšly z módy před 20 lety. Dnešní rádio je naopak integrované a multifunkční, tedy obrovský nepřehlédnutelný displej.

        1. Re: jatobyl

         Jistě jste si všiml(a), že píšu o RŮZNÝCH rozměrech autorádia
         Ano, ty tzv. ZNAČKOVÉ vypadají přesně tak, jak jste popsal(a). 185 x 100 mm, neb tak nějak. Prostě „malý televizor“.
         Tam platí totéž. Místo rádia tam může být navigace, anebo displej a pod ním nic. Na dvacetiletém autě bych se tomu ani moc nedivil…

   2. Na televizi se nekoukám víc než 12 let – ani ji nemám připojenou. Leč – mám prístroj… A kamarád právník mi poradil, ať radši platím dál, že sice TV připojenou nemám, ale mohl bych mít, že… A že to nestojí za to popotahování.

   1. Rádio jsem nechal právě kvůli autu, ale propagandistickou veřejnokrávní TV neplatím už deset let.
    Asi měsíc po odhlášení přišel jeden doporučený dopis, uvnitř s formulářem na čestné prohlášení, ten jsem odeslal a 10 let mám klid. Po tom, co mám na anténním stožáru za typy antén, je každému prd.

    1. I v autě by to šlo legálně obejít, rádio v mobilu je snad od poplatku osvobozeno. V autě by potom stačil jen zesilovač s bluetooth.

      1. FM rádio v mobilu nemá klasický tuner, přijatý signál je zpracováván digitálně. A ČRo i ČT svorně hovoří o přístrojích, vybavených tunerem a tedy schopné příjmu vysílání.
       Že je ten zákon už nějakou dobu zastaralý, není náš problém.
       Dneska už kdejaké přenosné rádijko zpracovává analogový FM signál ve specializovaném IO, nikoli v tuneru a mezifrekvenci, jako u klasiky. To rádijko obsahuje jen trochu pasivního šrotu, nula cívek, nula ladicích kapacit a dva šváby. Jeden ne komplet přijímač a druhý je spínaný nf zesilovač, v D třídě. Jednoho takového prcka za 299,-Kč mám doma, je to ECG R-111. Pochopitelně jsem ho měl otevřen, jak jinak.
       Přístroj této koncepce poznáte snadno – při uchopení podezřele krátké prutovky do ruky, se ozve 50Hz brum.

      2. Viděl jsem to asi tady: https://www.e15.cz/finexpert/setrime/staci-vam-k-zivotu-internet-poradime-jak-neplatit-koncesionarske-poplatky-1352663
       „Žijeme ale v 21. století a ne každý klasickou televizi či rádio (opět ve smyslu přijímače) k životu potřebuje. Zejména mladší ročníky si dnes docela dobře vystačí s počítačem připojeným k internetu a „wifinou“ pro svůj smartphone. V takovém případě – pokud přijímače doma nemáte – nemusíte poplatky platit, respektive nejste poplatníkem dle zákona.“
       Ale jak to je opravdu? Zákony máme pružné.

        1. Ne, to není pravda. Tady je vše přehledně:
         https://www.e15.cz/finexpert/setrime/staci-vam-k-zivotu-internet-poradime-jak-neplatit-koncesionarske-poplatky-1352663
         Tedy nemít v bytě televizní či rozhlasový aparát, zaslat ČT a ČRo čestné prohlášení + odhlásit TV či rozhlas evidenčním listem (nebo, pokud platíme SIPO, tak zrušit na poště).

         A přestaňte se strašit! To nejde, protože… Známý říkal, že…
         Ministr Blažek v Parlamentu věští revoluci a vy se bojíte kontroly? 🙂
         https://twitter.com/JiriParkes1/status/1563179118149369862/photo/1

         1. Pardon, Sauersack to tu dal přede mnou…
          Ale pokud si to přečtete a dál vytrubujete svou, Zappovo ukolébavko, tak vám není pomoci. Klidně tu strašte dál!

   2. Sakra přemejšlejte trochu, tohleto se už nedá ani číst. I kdybyste všichni odhlásili ty vaše bedny a rádia, tak je vám to prdlajz platný, protože do tejdne zasedne „naše“ zodpovědná vláda a na mimořádným zasedáním PS svolaným Surikatou a silou svejch 108 hlasů vám to dá vyžrat ze zákona a ještě si k tomu přihodí Dvořákovy prémie a další tzv. valorizace za x-let zpátky, že nebudete stačit čumět!

    Fakt ste tak prostinký, jak tu naznačujete?

     1. A proč ne? Prostě to bude jeden krok, na ten má občan právo. Nestrašte se tím, co udělá vláda, ta bude mít jiné starosti. Já televizi neplatím osm let, ovšem taky ji NEMÁM a nesedím každý večer před bednou…

      A dalším krokem bude NEVOLIT ve komunálních volbách a ve volbách do Senátu NIKOHO ze stran pětikolky, tedy především z ODS, KDU a STANu. I kdyby byl u vás kandidát stříbrný a zlatý! Prostě z principu!

  2. Objevilo se tu soustu nepřesných informací.
   Platit se musí i za nefunkční TV přijímač který „by mohl“ sloužit k příjmu signálu. Platili jsme i za monitory které byly uložené ve skladu. Nakonec, po digitalizaci vnitřních TV okruhů jsme už nebyli schopni dokázat, že naše monitory nejsou schopny přijímat veřejné stanice. Takže platíme. Počítače vynechali i když předtím požadovali záruku, že nebudou připojeny k internetu,

   FM rádio máte všude. Třeba v MP3 přehrávači. A na netu je TV i rádio k dispozici, často zdarma. Poplatky jsou tedy jenom daň, nijak nesouvisející s tím, zda přístroje vlastníte, používáte, jsou schopné použití atd.
   Bitva s právníky se nevyplatí. Snad jako soukromníkovi. Ale pro podnik je rozumnější platit.

 13. Naše potíž je, že jsme obklopeni EU, a že nemáme moře. Obecně to, že náš život na evropské křižovatce, nás vyselektoval jak vyselektoval. Na jednu stranu ke schopnosti přežívat lecos, na druhou stranu přežívat. Ohnuti, nezlomeni, jenže i nevysocí. Jenže největší bída je, že tak vyselektováni, že jakmile se někdo narovná, je mu jeho vlastními stoupnuto na hlavu a ohnut.

  1. Skupina nesnáší odlišnost. Díky imunitní reakci, se má tendenci zbavovat všeho rušivého. Pokud by tato obranná reakce nebyla, není ani skupina.
   V rámci jakéhokoliv kolektivu. Až po státy EU.
   Jak reaguje Brusel na odlišnost?
   Jak reagovala Varšavská smlouva?
   A jak reaguje NATO dodnes?

 14. Zdravím pane Vidláku. Kdysi jsem vám psal, že na Vás chodím proto, abych si „rituálně“ každé ráno při kávě a cigáru udělal pěkný nový den a potěšil se nejen Vašimi názory, ale i těch pod Vámi. Z něčeho si něco vezmu, ze zbytku jenom informaci, co v myslích lidí také může být. Nemám, tedy do teď jsem neměl potřebu cokoliv komentovat, ale až teď Vaše…“ Kdo si myslí, že přijde na Václavák a když nás tam bude dost, tak se mávnutím kouzelného proutku něco změní, tak tam snad raději ani nechoďte“…tedy z toho těch posledních šest slov. Tedy. Na Václaváku jsem byl v 89tém na první demo, kde jsme nevěděli, jestli nás zbijí či rozstřílí kulomety. Ale chtěl jsem hlavně vědět, kolik nás je ochotno přijít, kolik nás je naštvaných, kolik nás chce něčemu přispět…jestli to má cenu už teď nebo je ještě brzo. Tedy zjistit, kolik nás je na stejné vlně… Ty nerozhodnuté se něčeho účastnit bez toho, že bude hned nějaký kouzelný proutek Vy váhou své osobnosti vlastně nabádáte nechodit, jen dál klepat do klávesnice… Lidi, aby něco změnili, potřebují patřit do nějakého velkého houfu, protože (co si budeme povídat) jen veliký houf je schopen něco změnit ať už při volbách či jinak a tak člověk musí na vlastní oči vidět, že ten houf je či bude veliký. Navštěvováním jen různých diskusí člověk nezíská povědomí, kolik nás souznějících je. Jo – ti nerozhodnutí, opatrní či bázliví přišli určitě už na tu druhou demo, neb zřejmě viděli, že to může mít smysl, či že se jim nic nestane a bylo nás tam úplně hodně. Já jsem též na vážkách, protože 3tího tam lidi na pódiu zřejmě budou povídat své myšlenky o tom co bylo, je a co možná bude, ale pro mne to budou zatím jen lidi, o kterých vlastně nic nevím. A zřejmě se vyprofiluji nějací „vůdci“ s ideou pro nás přijatelnou, ale hlavně nic nevím o lidech okolo nich…co umí, jestli jsou lidsky čistí a pokud by se dostali do pozic nám vládnout, jestli by s námi opět nezametli… Tedy nevím, co od nich čekat a určitě tedy budu čekat, že ten který „vůdce“ nám i hodně blíže představí ty lidi na předpokládané pozice, kterým svým jménem je ochoten posvětit možnost spolu s ním nám vládnout. Ale hlavně PŘED volbami, po volbách už to je k ničemu. Co se je tam schopno s vládcem s líbivými slovy dostat, vidíme dnes a denně na našich vládnoucích. Tak si myslím já…ale určitě přijdu se podívat, poslechnout a hlavně – vidět ten houf…

  1. Ne, že bych nechápal, ne, že chci házet vidle, jenže onen „Václavák“ mi připadá cargokultický.
   Za hýbací považuji jiné hybatele. Například v oněch dobách nejúčinnějšími „podvratnými“ tiskovinami nebyly příkldadmo dokumenty Charty 77, nýbrž katalogy Neckermann, Quelle, a můj nejoblíbenější, Conrad. I nyní, pokud, hybatelem budou pragmatické existenční hospodářské zájmy. Protože nyní nepůjde o spoustu relativně zbytného byť život zpříjemňujícího zboží, o možnost koupit si pomeranče a banány nejen před Vánocemi, ale o základní životní potřeby. Na jaře budeme vědět víc…..
   Odhlédnu-li od zdejší národní povahy, objektivní překážkou změn je, že jsme obklopeni EU a jsme členy „Svaté aliance“. Je velkou otázkou, pro případ rozpadu onoho, zda jsme schopni samostatnosti tak jako například Maďaři, anebo v důsledku silné hospodářské provázanosti se staneme součástí, přinejmenším přidruženou, Německa. Když už by to nešlo jinak, Vídeň by mi byla milejší. Anebo alespoň nějaký dobře schopný dobře vychovaný Habsburg , řekněme, dlouhodobým prezidentem. Když porovnávám dosavadní nabídku ze zdejších zdrojů.

   1. Sákryš.
    Zdá se, že jeden člověk pochopil, že při přesvědčování občanů, nejde o pravdu, ani fakta. 😎

     1. Rakouští lidovci nejsou zrovna to nejhorší co po Austrii běhá.

      Jsem pro obnovu RU. Na nových základech.

      Řešíme stejné problémy, podobná mentalita, ohrožují nás stejné věci. Kdo sleduje , vidí.

   2. Vídeň je stejný průser, jako sousední Teutóni. Navíc dle mne dokáží být Rakušáci mnohem větší fanatici než origo Teutóni – vzhledem k poměru množství obyvatelstva, a především historii ( oni jsou ti Rakušáci třeba v covidovem šílenství v některých oblastech opravdu větší fanatici), včetně zkušeností s nimi ( kolaborantské svině bohužel nezmizí instalací Habsburka, a hrozí delegace rakouských arogantních tupounů horších domácích deprivantů).
    Navíc by šlo o naprosto podlé plivnutí do tváře obětí předků… Ale to nám vlastně sakra jde, zradit kohokoliv, kdykoliv…

    1. Ještě bych připomněl rakouské ekošílení, ve kterém asi nemají konkurenci.
     S Rakušáky nikdy nic společného!

     1. To je v celku zajímavý jev. Státy jako Rakousko a Norsko, které, díky přířodním podmínkám, které na jejich území panují (jsou absolutně neovlivnitelné) mohou velkou část elektrické energie vyrábět „ekologicky“, se domnívají, že ostatní „to musejí dělat jako oni“.

      Zajímavé je, že (na 100% to vím o Rakušanech) remcají, když jim elektřina zdražuje. Například proto, že spousta jiných státu aktuálně nechce vyrábět elektřinu „neekologicky“ (tj. z Ruského plynu a nebo Francouzi z jaderných el.

   3. Ty vidle na tu Prahu bych pochopil, protože ještě není dost zle, ještě se všem nezvýšily zálohy, ještě jsem nedostal vyúčtování (ty dostanu až dubnu příštího roku, bydlím v nájemním domě s centrálním zajištěním energiemi). Pak, protože moc nechodím, se tam nechám dovézt. Jinak budu rád sledovat ČT, pokud tam vůbec bude. Zatím moc informace co tam bude, na mainstreamu nejsou, za to je už známo, že Milion chvilek to pokládá za příležitost na protidemonstraci.
    Díky za to cizí slovo, zase jsem se něco naučil.

  2. pokud budete s odporem k totalitě čekat na čistočisté vůdce, tak to se načekáte, leda by Vám ve FEDu vytiskli papírového Krista…

   zatímco my čekáme na čistého vůdce, naši nepřátelé lezou z děr po tisících, poslední může zhasnout. díky

 15. „Schopnosti Ruska v Arktidě jsou strategickou výzvou pro Severoatlantickou alianci. Proto potřebuje NATO silnou přítomnost spojenců v arktické oblasti, řekl tajemník aliance.“
  ————————————-

  Takže ty příští plánované zimy bez topení jsou možná akcí na vyšlechtění mrazuvzdorných spojenců za pomoci Darwinova přírodního výběru.

  Aby naši přeživší potomci se zbraní v ruce naplnili americké výzvy.

 16. Když jde o hegemonii USA,tak se na ztráty nehledí.
  Už jsem to psal.pokud se to nezmění v USA,není šance něco změnit ani v Evropě,ale té změně napomoci to by chtělo,jen více Orbánů.Ze západní Ukrajinou byly vždy problémy a jak víme,hezky vítali Hitlerovce za druhé světové války,tak tam nebyl problém pro USA,naverbovat náckové.Už to někdo psal,většina států řídí jarmulkáři a ta jejich světovláda,je jen různě zabalena.

 17. Pro dexxe 03:45.

  Velké životní umění je „umění prohrávat“.
  Myslím si, že většina lidských životů se vyvíjí od porážky k porážce/ztrátě iluzí. K vyrovnání se s tímto faktem jsou, domnívám se, dvě cesty:
  a) vydávat prohry za výhry nebo alespoň za remizy
  c) zvyknout si, že prohra je součástí života obyčejného člověka
  Dobrou průpravou k tomu je zvolení správného sportu. Pokud se jedná o sport kolektivní, třeba o fotbal, máte při každém utkání teoretickou 50 % šanci na výhru (remizu vytěsňuji). Pokud se věnujete nějakému individuálnímu sportu, kde se závodu účastní třeba 100 soupeřů, je vaše teoretická šance na výhru asi tak jednoprocentní.
  Všiml jste si někdy, co je větščina vysloužilých fotbalistů, hlavně z nižších soutěží, za debily? Většinou je rozpoznám na první kontakt? Sice v životě prohrávají, ale stále si musejí dokazovat, že tomu tak není.

  Pokusím-li se tuto úvahu zevšeobecnit na současné poměry, pak nám nezbývá než si přiznat, že prohráváme a nějak se s tím vyrovnat. Naděje na předběhnutí soupeřů je mizivá. Samotné přiznání si prohry pak otevírá možnost k nějakému rozumnému dalšímu postupu, je-li takový vůbec možný.

  No, to jsem se rozkecal a nejsem si jist, zda srozumitelně.

  1. – 22 –

   Co je neúplné, bude doplněno.
   Co je křivé, bude narovnáno.
   Co je prázdné, bude naplněno.
   Co je staré, bude obnoveno.
   Ti, kdo mají málo, dostanou více,
   ti kdo mají mnoho, zbloudí.
   Proto tedy povolaný:
   objímá jediné
   a stává se vzorem světa.
   Nechce sám zářit, proto je osvícen.
   Nechce sám něčím být, proto dosahuje znamenitosti.
   Nevynáší se, proto uspívá.
   Nepyšní se svým dílem, proto jeho dílo trvá.
   Nezápolí, proto s ním nemůže nikdo pod nebem zápolit.
   Staré rčení:
   „Co je neúplné, bude doplněno“
   není věru prázdné rčení.
   Neboť pravé úplnosti lze dosáhnout pouze návratem.

  2. Hudec
   je to srozumitelné, děkuji. Sice nevím, proč to bylo zrovna na mne, ale budiž.
   Ano, prohráváme. Ale. Víte, já si vůbec nemyslím, že naděje na předběhnutí soupeřů, je mizivá. Čím je věrchuška neschopnější, tím je naděje na předběhnutí soupeřů větší.
   Stačí využít jejich metody, komunikační kanály, metody získávání mladých (na tomhle to všechno stojí !!! a ne na hašteření pár lidí středního věku), jejich vypracované způsoby ovlivňování lidí, medialni dehonestace nepohodlných lidí, pocity lepšočlověka a hlavně, dát tomu rebelství, vlastní názor, in, vyšší smysl.
   Jde to, pracoval jsem v tom.

   Můžete nadhazovat, napovídat. Třeba tady v diskuzi. Že každý má svou pravdu, takže mluvit o pravdě nemá smysl. Že fakty nikoho nepřesvědčíte. Což, kupodivu, je nepochopitelné pro většinu lidí. Zkouším reakce. Jestli to někoho trkne. A nic. Psal jsem tu, jak je možno podchytit mladé. Obecné principy, přizpůsobené tomu, co se dá dělat v této situaci. Jak je možno jim dát pocit výjimečnosti, usilování o dobrou věc. Jak asi vznikli Zelení? Že můžeme využít všech dnešních komunikačních kanálů a metod, které zavedli jiní. Tím je to pro nás snazší. Zaujme to jednoho, dva, lidi. Ostatní jsou jinde. Sní a čekají na Spasitele. Přitom, stačí pár mlaďochu, aby si dělali na sociálních sítích p*del z Fialy. On je fakt tragédie. Charisma zkažené brambory. Vidí to všichni. Pocit rebelství. Podložené totální neschopností současné věrchušky.
   A sněhová koule by se nabalila.
   Zato Spasitel lidí vždy zklame a je to logické, protože i Spasitel hájí své zájmy. Když se dostane do sněmovny, má jiné zájmy, než před zvolením. Přesto ten další, bude vždy určitě ten pravý!

   Proč prohráváme?
   Protože soupeř běží, co nejrychleji, jak umí. Teď běží pomalu, ale běží.
   My jsme ještě nepochopili, že máme běžet co nejrychleji, jako on …

   1. Proč na vás?
    Protože jste noční pták a na noční začátky diskuse se odpoledne už nikdo nedívá. Já jo.

 18. Dneska to jsou velké, „dalekonosné“ myšlenky a já s nimi naprosto souzním. Samozřejmě teď neřešíme JAK toho docílit. Evropa má šanci s ruskými surovinami a svým lidským potenciálem. Evropa, jako kolonie Anglosasů, se všemi těmi návaznostmi (multikulturalismem, islámem, LGBT, progresivismem, alarmismem….) bude už jen skanzen, později chalífát. Líbí se mi myšlenka- „Rusko bude více evropské, Evropa více ruská.“ Silná myšlenka.

  1. Mne se ta myšlenka líbí také. Je to dobrá, výborná myšlénka.

   /// „Rusko bude více evropské, Evropa více ruská.“ Silná myšlenka.///

   A teď, prosím, všem sdělte, JAK TOHO CHCETE DOCÍLIT ???

   1. Dexx(i) … nevím, jak toho dosáhnout, ale vím, že nic neodolá lidské vůli. Slovo „nejde“ technik nezná. Pokud jsme tak chytří a vynalézaví, jak se cítíme, pak na něco musíme přijít … na něco, jak tomu aktivně pomoci.

   2. V roce 1945 běžní občané nenáviděli němce tak moc, že je za vsí utloukali lopatami jako na Budínce – bylo na ně škoda patrony.
    O tři roky později už do německa utíkali s majetkem v kufříku za pomoci Huberta Pilčíka.

    1. Pokud to byli ti stejní „Češi“, tak je tehdy zabíjeli jen proto, že ti Němci na ně něco věděli z dob okupace. Takže žádná nenávist, ale mnohem nižší pohnutky.

     1. Ba ne, jsem téměř místní a vím jak to bylo.
      Dobronín byl rozhraní české a německé oblasti a nenávist tam byla od c&k rakouska. Němci ji vystupňovali 1935 – 45, češi dorovnali po 45.
      1948 už utíkali do německa.

      1. Nebyli to nemecky germani , ale rakousky germani a to je rozdil , a velkej , ktery nam za „nejakym“ ucelem pridala Versailska smlouva.
       Tedy rakousky germany , vynikajici 300 let , asi vecnou nenavisti pro nas../Aby se to nevedelo , nikdo nevedel/.
       Germanskej nemec byl bestie a nepritel.
       German rakouskej s ceskou prislusnosti ,zijici po generace v republice , s povinostmi obcana statu a velkymi vyhodami zaroven , byl svine zradna..
       Cili nalezity trest zradcum naroda prislusel vykonat obcanum statu .
       Ani ty cesky zradci neusli spravedlnosti..
       Masochisti nevynechaj jedinou sanci ,hlasite kvilet, plakat a obvinovat se hlavne a jine ,vsemoznymi krutostmi se ukajet..A verejne …

      2. Byli to ti samí hodní spoluobčané, co ještě na začátku května udávali a a sami se podíleli na honu na utečence z pochodů smrti? Byli to ti samí hodní spoluobčané, co se zhusta angažovali ve službách gestapa, jako dozorčí, konfidenti, atd. s jediným cílem – zbavit se toho českého švajneraje, českých prasat a psů? Sudetský Němec – co uměli, bylo proslulé mezinárodně, a popravdě, byli to větší svině, než Němci tzv. Říšští… Zdroj: oba rodiče, babička, tety,…

        1. Tak to jste dost přestřelil, označovat autentické vzpomínky rodinných příslušníků za „bolševické autory“. Mimochodem, kdysi byly na tehdy ještě normálních BL na pokračování paměti jednoho z přeživších pochod smrti a jeho zážitky ze Sudet, které se shodují s tím, co píše Minorita. „Vzpomínky“ sudeťáků stižených s komplexem vyvolenosti a ukřivděnými pocity, co si to k nim ty slovanské svině dovolili, nelze brát jako seriózní pramen informací. Stačilo jedno Už je tady zas a z Němců lezla jejich podstata ihned napovrch i sedmdesát let po válce.

          1. Rovněž co? Rovněž kecy v kleci, že? Nějaké informace o tom, že to bylo jinak? Povidejte, přehánějte.

          2. Tdx, jestli seženete, zkuste knihy Josefa Kalvody. Nebo starej Senfeld a jeho Kapesní průvodce; on ten Tigrid akorát není Nejedlý, což někoho může odradit.

        2. Nazvat mé předky, pamětníky těch událostí, bolševickými autory, je arogantní silná káva… V reálu na inzultaci – ale co čekat od….
         Zkuste doplnit, jak byli odškodněni čeští vyhnanci, jak bylo odškodněno cca 350 000 obětí, cca 450 000 lidi, co prošli koncentráty a veznicemi, zmrzačené, atd. Kde jsou reparace – nebo odškodnit nácky? Hmmm, mně nedošlo, že bychom měli vlastně wermachtu a nackum děkovat za ochranu před bolševiky. A uvědomit si, jak to s českým plebsem mysleli upřímně, chudáci. Ano, dnešní Vaše krevní se nestydí za nic, chvilkaři…

          1. No tak tohle je moc. Co si to, sakra, dovolujete? Obhajovat to sudeťáky a ještě se navážet do něčí rodiny? Doteď jsem vás měl za normálního člena místní komunity, ale začínáte páchnout jako nasazený elf.

          2. Nevzrusujte se, to je jenom sem nasazeny elf, ktery je vrcholne zpruzeny, jak se jim to pekne sere, a jak cim dal tim vic lidi veri te stupidni ruske propagange.
           Takze se ti chudaci uchyluji k osvedcenemu zpusobu, jak nasrat normalni lidi: zatajovat sudetske zlociny a zamerne zvelicovat ceskou pomstu.
           Dnesni Hermanove a Fialove si to proste predstavuji jako Havel v ’89:
           proste po 6 letech vrazdeni, muceni a udavacstvi Sudetakum proste odpustime a v zapeti s nimi zacneme delat ksefty.

          3. Takže provokatér, BIS, elf, či jiný práskač… Apropo, výraz „rucemi“ je Kartouzův novotvar, nebo by měl Rakušan zaplatit hodiny ČJ…
           Je otázkou, zda tento prostor stojí za pozornost jistému útvaru ( což je možné), nebo zde zatím exhibuje jeden agresivní trolík co by předvoj nájezdu práskajících deprivantů?
           A díky, zatím se „rucemi“ nakrmím obstojně – máte problém s motorikou???
           To chce cvičit…

          4. Tybláho, regulérně registrovaný elf sudeťáckého landsmanšaftu, tož to tu ještě nebylo.
           Jak to Němci s tím českým ksindlem po válce mysleli, celkem pregnantně vyjádřil přece ve Wansee kamerad Heydrich, ne?

         1. Sudeťácké krysy se začínají vybarvovat a to tak, že rovnou do ruda.
          Začíná se mi tu líbit!

          1. Trolíku, soutěžní až olympijské disciplíny : Plnění septiku, a Septikální aquabelik jsou čistě Vaší doménou…
           Howgh…

          2. Tak jo…

           „Ve srovnání s reichem, kde už bylo cítit náznaky rozkladu, to tady v Sudetech klapalo jako hodinky.
           […]
           Byli jsme pak asi tři dny v lese, protože se ukázalo, že Američani nepřišli ani za pár minut, ani za pár hodin. Po třech dnech nás vyhnal hlad a ve své nezkušenosti jsme filozofovali, jestli o kus chleba žebrat nebo loupit. Proti nám šla nějaká německá civilistka, tak jsme si řekli: samozřejmě žebrat, to je jednoduché. Poprosili jsme ji o kousek chleba a ona řekla: „Jawohl (ovšemže), pojďte se mnou.“
           Uvěřili jsme jí a šli jsme za ní jako ovce až k potůčku. Tam řekla: „Tady počkejte.“ Pak jsme se po třech dnech v tom potůčku myli do půli těla. Když jsme ale zvedli hlavu, už se vracela s rojnicí vojáků, kteří nás obkličovali se samopaly. Tak jsme do toho spadli poprvé. Byli to vojáci wehrmachtu, měli sice řeči: „Musíte jim dát nažrat“ — ale předali nás policii. A tak to začalo znovu.
           […]
           Druhý takový zvlášť divoký moment nastal nad Karlovými Vary. Různě jsme se tam setkávali, jak nás různě lapali, takže jsme měli o sobě zprávy. Potkali jsme se zase s bratry Staňkovými a s Pižim na nějakém statku v Doubí (tehdy Aich), kde nás soustřeďovali. Hlídal to tam volksšturm a odtud nás odvedl, aby nás odevzdal nějakému transportu, střeženému esesmany. Ten byl na blízké železniční stanici a byl v hrozném stavu. Jmenovalo se to tehdy Aich-Taalsperre (Doubí-přehrada) nad Karlovými Vary. Ten transport dodělával. Mrtvoly rovnali do hranolů jako pražce, vždycky řada mrtvol, na ní druhá kolmo, už tam bylo více těch hranolů ze srovnaných mrtvol. Transport byl bez žrádla, mlel z posledního. Pršelo a ti, co ještě žili, se choulili v dřepu pod dekami někde u ohníčku. V nádražní budově ožralí esesáci ověšení granáty a samopaly z oken prvního patra pokřikovali: „My vás nechceme, nemáme žrádlo ani pro svý.“ Ale volksšturmáci se nás chtěli zbavit — bylo nás asi sto, sto padesát — tak odmeldovali: „Předáváme uprchlé vězně,“ otočili se a odešli. Najednou jsme tu stáli bez nich a jako bychom se domáhali, aby nás převzali. Věděli jsme, že když nás převezmou, je konec. Ti se tam chechtali, ale jestli to do nás pustí, to jsme nevěděli. Vtom se někde v první nebo druhé řadě sebral nějaký duchapřítomný heftlink, vystoupil, zavelel „Mützen ab!“ a zahlásil: „Tolik a tolik heftlinků, odvádím je na sběrný punkt.“ A znovu zavelel: „Čelem vzad, pochodem v chod!“ A šli jsme. A oni nestříleli.
           […]
           Někde jsme narazili na spoluvězně, které chytli v nějaké vesnici, kde byl mezi nimi taky jeden německý komunista z našeho lágru, nějaký Denkert, zámečník z Porúří. Když po Hitlerově sebevraždě nastoupil Dönitz, prý udělil říšským Němcům amnestii, zkrátka Denkerta v té sudetské vesnici amnestovali a zařadili do volksšturmu. Přesvědčoval je, aby nebojovali proti Američanům, a ti Sudeťáci ho pověsili. Po dvanácti letech lágru — byl v lágru hned od prvních dnů Hitlera — došel až do Sudet a tam ho pověsili.“

           Na víc nemám žaludek. Doporučuji k přečtení všem, kteří mají zájem: https://legacy.blisty.cz/art/56175.html

          3. Tdx, dějiny nezacaly 1938, 9, 45! Hodně se změnilo s koncem Velké války. Ale ani tam nenastal hlavní malér. Denně se tady diskutuje Ukrajina. To je obdoba.

          4. Hele, ten trolik je tu jeste?
           A porad placa ty nesmysly, ze Anglie by nemusela jit do valky, kdyby na Nemci napadli?
           A pry, ze Anglie byla v Mnichove na vylete, protoze velmoc?
           Hmmm, a nebyla tam nahodou Anglie podporit sveho kamose Hitlera?
           Protoze predevsim elity (dneska se jim rika demokraticke elity) v Anglii velmi velmi velmi sympatizovali s Hitlerem a jeho predstavami.
           Treba tady je soucasna kralovnicka a jeji familie, jak pekne trenuji heilovani:

           https://www.youtube.com/watch?v=OB0YAVF-eOI

           Cekam, ze dneska trolik od Boba pochvalu nedostane 🙂

          5. Jasně… Mohl byste tedy mně neznalému vysvětlit, čím jsme si zasloužili těch cca 360 000 tisíc mrtvých zavražděných Němci během let 1939 až 1945? Já jen abych tomu porozuměl. Protože za mě je v tomhle případě úplně jedno, kdy dějiny začaly, protože tenhle akt nenávisti nelze za mě obhájit ničím.

         2. Nikdy germani nevratili ani to ,co jako nacisti uloupili.
          Dokurveny mentality je miluju..
          Radi pred nima kleci ,plazi se a prosi za odpusteni..
          Za to co neudelali, nejvic.

       1. Ne, to byli ti hodní spoluobčané, co v roce 1938 pochodovali ulicemi pohraničních měst a za zvuku píšťal a bubínků vyřvávali „Heim ins Reich“, následně přepadávali a zabíjeli české finančníky, četníky a pošťáky, mučili a vyháněli jejich manželky a děti, a v říjnu 1938 nadšeně vítali Adolfa Hitlera při jeho cestě obsazeným pohraničím po tom co nás zradili naši spojenci.
        A k tomu zabíjení Němců po válce, ti co je zabíjeli, většinou v roce 1948 začali blyštivou karieru (jejich potomci tu vládnou dneska)

          1. Nějak nám ztrácíme glanc, pane „nerozumím psanému textu“, viďte? Psal jsem Britové __smluvně__. Takže si ten váš fekál sbalte a dejte třeba k večeři, ju?

          2. No vidíte, už mě blbnete 😂 Nemám se rozčilovat 😂 Napsal jsem Britové __slibem__.

          3. Vy jste stejný osel jako Fiala, co volá po solidaritě, na papíře nic. Smlouvu jsme měli s Francii a SSSR. Francouz to položil, to je jasný. A ty vaše plky o fekalech si nechte pro uliční duverniky.

           …urození pánové! Urození pánové!

           Ty osly a jinou zveř zanechte, prosím, ve stáji – štolba se o ně dobře postará. Kopytníci v hodinách dějepravy nejsou vítáni.

           Děkuji za pochopení! Zúročí se vám to v životnosti vašich příspěvků do diskuse.
           Zakladatel

          4. A Francie mela smlouvu s kym?
           Benes o tom referoval mnohokrat.
           A procpak by pak Chamberlain jezdil do Mnichova a nasledne vitezoslavne se vracel do Anglie?
           Kdyz vlastne zadnou smlouvu s nami nemel a tedy valka jim v zadnem pripade nehrozila.
           Cucham cucham dejeBiS.

          5. Takže jen opakujete, co jsem psal. Co tam máte dál? Fekál jste „inteligentně“ do diskuse vnesl vy. Už druhý útok ad hominem, super. Umíte i něco dalšího? Co se vrátit k meritu věci a _doložit_, kromě tedy jednostranné dojmologie ukřivděných sudeťáků, že to bylo jinak, než psal Minorita? Ono totiž z té druhé strany nemá moc kdo po všech těch vyhlazovacích koncentrácích a popravách jak vypovídat, že?

          6. Zappova ukolébavko,
           osvětlíte už konečně, jak byl ze strany Německa odškodněn ten třičtvrtimilion přímo postižených druhou světovou válkou?
           Kterou prokazatelně rozpoutali zase Němci, vaši soukmenovci a kameraden??
           Fakta sem.
           Ty vaše rádoby chytré kecy, ty si strčte do řiti a potlačte dovnitř, ať vám nevadí při zavírání dveří.

          7. Haha, uz se do toho elfik zamotava.
           Pry tam byl Chamberlain jako predstavitel velmoci.
           Proto tak pri vystupovani z letadla hulakal, ze privez mir 🙂
           Reknete nekdo Bobovi, at tohle tupy jelito posle jinam a sem da nekoho aspon s IQ 80.

        1. Vládnou tu potomci kolaborantů s nácky, potomci konfidentů gestapa, SD, atd. Je nová doba. Historie nezačala v R. 45, 48, jak se snaží novodobí fanatici prosadit. Za toho mocnářství zde byl největší počet tajných a donasecu na počet obyvatel. Cca 3 mio Němců zděděných po RU byl problém, který se projevil naplno v 30-tych letech. Sílu tohoto živlu si v Berlíně velmi dobře uvědomovali. Uvědomte si, že příslušníci německé „menšiny“ či původu byli zaměstnání všude, včetně armády, policie, četnictva, školství, vědy, státní správy, průmyslu, atd. To jen na okraj jako malá vsuvka k tomu, proč se Beneš rozhodl v R. 38 tak jak rozhodl ( bylo to samozřejmě podstatně složitější).
         Zdaleka největší množství válečných zločinců, včetně pracovníků, agentů, operativců gestapa, SD, jednotek SŠ, atd. vstřebal Západ, a aktivně je ihned po válce využil. Genštáb britské armády měl rozpracovanou kompletní strategii na rozpoutani III. WW někdy v létě 45, společnými silami US Army, Britských, Francouzských a pozor – Německých jednotek, jenž byly dislokovany někde Dánsku myslím. Jen si již nepamatuji název onoho operačního plánu. Že nedošlo k uskutečnění má na svědomí údajná redislokace ruských vojsk v Německu na příkaz Žukova…
         Netvrdím, že se po II. WW nepoužívali přeběhlíci z řad konfidentů, agentů od nácků, nicméně proti množství téhož na západě země lido-demo zaostávaly.
         Archivy gestapa se údajně nenašly – toť otázka, kterou si vzhledem k dnešní realitě kladu. Více světla by přineslo zpřístupnění 2 až 3 archivů, a to CIA, KGB a Vatikánu…

         1. Minorito promiňte, že Vám lezu do rozpracovaného vlákna.
          Myslím si totiž (a mnoho skutečných odborníků – badatelů to potvrzuje), že archivy Gestapa komplet skončily v USA a něco málo v SSSR.
          Po válce cosi málo formálně vrátili, jakože je to nezajímá, ale to byly nedůležité záležitosti, týkající se obecné bezpečnostní situace v Protektorátu. Klíčové seznamy nejen RSHA, ale i všech gestapáků, jejich konfidentů, udavačů a jiné svoloči z české strany, se „ještě nenašly“.
          Osobně jsem hluboce přesvědčen, že někde leží, pečlivě archivovány a ošetřovány ve speciálním klimatu.

          1. Děláte dobře, že jste to zmínil – nedovolil jsem si to konstatovat, ač jsem o tom přesvědčen, a dle mne to dnešní situace ( spolu s dalšími nasbíranými zpravodajskými daty) potvrzuje. Díky za Váš názor…

          2. V 1918 ,v dobe kolem prevratu , pribehl nas slavny detektiv Bubnik za hlavnim policejnim radou Bienertem /oba Cesi a vlastenci/ se zpravou ,ze na hlavnim nadrazi ,jsou tri vagony plny dokumentu a seznamu vsech rakouskych konfidentu , udavacu a jinych skudcu atd. ,ze je tam nasi zeleznicari drzi , aby neodjely , do Vidne.
           Ty tri vagony neodjely ,ale pak uz /ty archivy a dokumenty /taky nejak nebyly…

     2. Češi v Dobroníně měli HODNĚ důvodů nenávidět Němce až do hrdel a statků:
      https://www.researchgate.net/publication/339352172_Nacisticka_perzekuce_na_Jihlavsku_-_obec_Dobronin
      Takže žádné „nižší pohnutky“.

      Navíc u Dobronína NEzabíjeli Češi, ale sudetští Němci Robert Kautzinger Sr., Robert Kautzinger Jr. a Rudolf Kautzinger (synové). I oni však měli sakra dobrý důvod se mstít , protože seniora udali místní nacisté a postarali se mu o několikaměsíční věznění. Život mu zachránilo jen to, že proti němu nebyly nalezeny důkazy.

      Nějak se nám tu obhájci sudeťáků a nacistů množí…

       1. Jojo, Cesi Nemci a Zidi, vsichni dohromady jsou v tom nevine. A vsechny je masakrovali Cesi.
        Zatimco Nemci Zidy za valky schvavali u sebe doma.
        Jenom to u sebe doma znamenalo v Terezine doma.

        Dobre si pamatuju na rozhovory s pametniky i prezivsimi z koncentraku.
        Ani jeden z nich nikdy nerekl „nacisti“
        Vsichni o nich mluvili jako o Nemcich. I Sudetaci pro ne byli Nemci. Jenom aby tyhle dve kategorie nekdy oddelili, tak to byli Sudetaci.

          1. Takze kartac od Boba se dostavil.
           Muzete si za to sam, za blbost a heilovani se plati.

          2. Vidíte, Sakuro, jako každý Čech si nakonec nezasloužíte odpověď přisluhovače „vyšší rasy“. Nejspíš byste ji nepochopil, páč každý Árijec má vznešené pohnutky, které jsou mimo chápání nás podlidí. Čech je tu přece od toho, aby držel hubu a makal pro Němce, než bude nahrazen ještě nižší rasou, a pokud nepůjde ve výjimečných případech arizovat, tak bude vyhlazen. No jsem vážně rád, že byla ta denacifikace v Německu po válce tak úspěšná…

  2. Populista V., a vrchni ,se zase odhalil ..Kdyz.Hned od prvniho bodu.
   Jako Vidlak rikam:
   1/ Valka na Ukrajine musi byt zastavena ,co nejdriv a to jednanim. Je treba novy Vidensky kongres.
   Rod trpny hned vse odhali /musi byt zastavena /. Kdyz.
   Ja V. rikam a nekdo jinej , to musi udelat..
   Napriklad hovno lezi na Vaclavaku a ja rikam, ze musi byt uklizeno.
   Tim uz autor vyjadruje , ja ,vrchnost ,to rikam a tim je jasny, ze kdyz ja to rikam , tak jiny , ty jiny ,ty musi hovno odklidit../Tak to musi bejt/.
   Ja to bejt v zadnym pripade nemuzu. Neopovazujte se na mne s necim takovym prijit.
   Na to ste akorat dobry vy a ne ja..
   Rozdeleni je vyjadreny a jasne ,na vrchnost ,co rika /ale vlastne diktuje/ a ty jiny , co to musi delat, je jasny.
   Nasleduji opakovany diktaty.
   …..Je treba…. , Pokud to ,neudelame../MY jsou kdo?/…
   Brusel musi byt rozmetana…
   Tady role jsou samozrejme uz rozdany , zadny pochybnosti o tom.
   Od ted, do budoucnosti. /A mnozi jiz naprosto souzni a pridavaji se ochotne, do davu/.
   /Kdyz vidim vrchnost i tu novou, tak vim , co vidim/..

 19. Rozmohl se nám tady takový nešvar, že na vše potřebujeme společné evropské řešení – na normy o síle toaletního papíru, na distribuci léku na Covid, na společnou propagandu, na řešení energetické krize. Nějak nepotřebujeme společné evropské řešení na míru zemědělských dotací vůči jednotlivým národům nebo na míru odkupu dluhopisů jednotlivých zemí pomocí programu ECB.
  Já tomu říkám obyčejná politická zbabělost. S Vaším dnešním závěrem lze Vidláku souhlasit. Obávám se však, že na to bude třeba společné evropské řešení. Alespoň v Těžku. Jdu si namazat chleba tvarohem, posypu solí, napiji se kysaného podmáslí a jdu štípat dříví. To je moje individuální těžké řešení v Těžku, v tom laskavém protektorátu.

 20. Tenhle článek si fakt dejte:

  Výrobní velmoci světa
  27.8.2022 VSa Trendy

  Podaří se USA někdy získat zpět titul největšího světového výrobního centra?

  „Ačkoli se zdá, že postavení Číny jako největšího světového výrobního centra je v dnešní době samozřejmostí, nebylo tomu tak vždy. Ještě v roce 2009 totiž Spojené státy trumfovaly Čínu ve výrobní produkci měřené celkovou přidanou hodnotou v tomto odvětví, informoval web Statista.

  Jak ukazuje tato videoinfografika za období 1990 až 2020, čínská výrobní produkce se vyšplhala ze zhruba 200 miliard dolarů v roce 1990 na více než 4 biliony dolarů o třicet let později. Během této doby se podíl Číny na celosvětové výrobní produkci vyšplhal ze 3 % na více než 30 %, zatímco podíl bývalého lídra výroby Spojených států klesl z 23 % na 17 %. V roce 2000 byl podíl USA na světové výrobě ještě vyšší a činil 26 procent, ale vstup Číny do Světové obchodní organizace (WTO) v roce 2001, který zemi otevřel cestu do světové ekonomiky, rychle změnil poměr sil.

  Současné postavení Číny jako „světové továrny“ je jedním z důvodů, proč ekonomické dopady probíhající pandemie Covid-19 pocítil a stále pociťuje celý svět. Mnoho největších světových spotřebitelských značek spoléhá na čínskou výrobu a stále se potýká s omezením dodávek způsobeným lockdowny a uzavíráním továren v celé zemi.
  ——
  Ale HLAVNĚ se podívejte na grafy!
  http://casopisargument.cz/?p=44956
  —-
  Pokud pohled na ekonomiku zúží na výrobu REÁLNĚ EXISTUJÍCÍCH věcí, pak je už Čína s dalekým náskokem před USA….
  …..a na desátém místě je (nyní upadající)Indonesie…. Rusko se bohužel do první desítky ještě nedostalo….

  Což trochu pozměňuje jakékoli názory na budoucnost.
  Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu demonstrovat ale to je asi tak to jediné, co se s tím dá dělat.

  1. Ten graf je na 2 veci – na hovno a na… hovno. Az „in constant 2015 US dollars“ prepocitaji na paritu kupni sily, tak at se stavi

   1. Ano, souhlasím, že skutečnost bude pro USA – a pro nás – ještě daleko děsivější, než se zdá na tom grafu…(snad Rusko by na tom vydělalo a předběhlo by tu Indonesii.)

    Ale i takhle, přibarveno vůči realitě narůžovo, je to dost děsivé.

 21. Souhlasím s Vidlákem. Ovšem není to nic nového ani objevného. To vše přeci víme již mnoho let. Pro Ameriku je soupeřem Evropa jako celek, a tak vede válku proti Evropě. Dobře si pro to připravili hřiště, neboť si zařídili kolaboranty z řad politiků a novinářů. Za Kohla nebo Chiraca by se nic takového nestalo, ti dokázali bránit zájmy svých zemí.
  Evropa má stále potenciál stát se velmocí, protože má i s asijskou části Ruska 800 mil. obyvatel, kteří jsou chytří, vzdělaní a šikovní. Ovšem nesmíme si volit do čela ani von der Layenové, ani Černochové, ani Lipavské.

 22. A těmi lidskoprávními hodnotami myslíte vývoz americké „demokracie“ (čti okupace) na špičkách jejich bodáků? Instalaci loutkové vlády nebo režimu a rozkrádání okupované země ve velkém? Ach mocinky děkuji, ale na takovou „demokracii“ sere pes!

  1. Ja vim, ze je to tezke. Televize a vlastne vsichni masiruji, jak jsem lepsi, ze mame tu demokracii.
   A jinde ze jsou ti autokrate, nebo jak jinde falsuji volby.
   Pritom vsi demokracie futral USA zadne nezfalsovane volby nemaji.
   Prezidenta tam pred volbami normalne vymazou z internetu, nikdo ani necekne. FBI jde za majitely FB a Twitteru a oni na povel vymazou nehodici se informace/spinu na protikandidata… (naposledy vyplaval pekny sajrajt na Zuckerberga a Bidenuv laptop)
   O tom, jak tam voli i volici starsi 125, ktere nekdo zapomel vymazat z registru prece psat nemusim…

   V Cechach? Patamujete si na Paroubka a jeho nezletile milenky?
   Dokonce autor tech lzi se pod to i podepsal. Pasalik dostal.
   Neco se stalo? Hlidaci psi demokracie ani necekli. Pritom vsichni vedi, ze to byly jenom lzi. Dosal Kubice aspon podminku?

   Demokracie je samozrejme krasna, ale my rozhodne v demokracii nezijeme.
   Stejne tak nezije Cina v komunismu.

 23. Ovšem většinový Američan má stejný zájem jako většinový Rus, jako kdokoli, tak jako i my. Normálně žít. Kdyby byla skutečná demokracie, tohle by se nedělo. Třebaže nemám iluze. Nynější „demokracie“ se mi, v různé míře, jeví jako maskovaná kryptokracie a mediokracie, prostřednictvím vlastnictví či vlivu v mainstreamových médiích ovládající záměrně neinformovanou a dezinformovanou nekriticky uvažující většinu aby hlasovala ve prospěch cizích zájmů, v domnění, že hlasuje ve svůj prospěch. Funguje jako parazit v těle hostitele ovlivňující jeho myšlení. Motolice ovčí nutící mravence a by vylezl na vršek stébla,tam se zakousl a byl spasen. Tak i nás manipulují rozliční spasitele.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *