22 června, 2024

Marný křik dezoláta

 Zneužil jsem své krásy, chytrosti a mládí, abych se pokusil zavelet Vidlákovi, o čem by měl JEDINĚ SPRÁVNĚ psát.

      Vidlák mne i mé přání rovnající se téměř rozkazu odpálkoval, řka, že umím mačkat písmenka na klábosnici takměř stejně vznosně, jako jeho maličkost.

      Samozřejmě že kecám. Prostě mi odepsal, že nestíhá a témat má přehršli, tudíž nechť se laskavě pokusím namáhat já sám.

      Asi by bylo dobré, kdyby se potenciální čtenář dozvěděl, čím jsem chtěl své okolí ohúriť (slovenské sloveso „ohúriť“ prostě zbožňuji).

      Chtěl jsem reagovat na vyhošťovací a nepouštěcí epidemii našich jedině správných politických představitelů, kteří se rozhodli, že už NIKDY žádný Rus, potažmo Bělorus si nebude moci dovolovat kazit vzduch na teritoriu České republiky. K tomu prý dokonce vypotili i jakési usnesení, což jest cár papíru, kterým vládní pětispolek dává na vědomí urbi et orbi (městu a světu), jak je definováno vládní stanovisko k nějakému problému – kupříkladu k návrhu zákona, který podává někdo jiný.

      Tedy po pravdě řečeno, slůvko „NIKDY“ nikdy nikdo neřekl. Klatba na zcela nevhodné slovanské kusy bude dozajista zrušena, jen co slavně utrpíme „Konečné Vítězství“ na Kulikově – ech, co to plácám – na donbasském poli. 

      Nicméně vraťme se k tomu, o čem chci klofat. Doposud jsem se domníval, že pomáhací a chráničové příslušníky řídí jejich okrskový velitel, nad ním je pak (ve zkrácené verzi) krajský ředitel, policejní prezident, ministr vnitra. Pro sichr jsem se i mrknul na wikinu.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Policie_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky

      Nikde ani čárka o tom, že by řadovému pomahači měl šéfovat kolektivní orgán ze Strakovky. Pokud vezmeme v úvahu, že v takové organizaci, jako je policie, existuje princip nedělitelné pravomoci, je zřejmé, že někdo něco porušil.

      Jako první jsou na seznamu „porušovníků“ novináři, kteří český plebs MOŽNÁ informovali zcela mylně a písemný rozkaz policejního prezidenta si spletli s papírem, který nesl nadpis Usnesení vlády ČR, tudíž porušili zásadu ověřování zdrojů informací, které pak šíří do éteru. Vzhledem k tomu, co v denním zpravodajství produkují, by mne takové zjištění příliš neudivilo.

      Pokud se ovšem novináři nespletli a informovali nás správně, pak jsou na řadě policisté, kteří přinutili ruské tenistky bez rozkazu svého přímého nadřízeného opustit území ČR a měli by se zodpovídat ze zneužití pravomoci úřední osoby.

     „ Zločinu zneužití pravomoci úřední osoby podle § 329 odst. 1 písm. a) tr. zákoníku se dopustí úřední osoba, která v úmyslu způsobit jinému škodu nebo jinou závažnou újmu anebo opatřit sobě nebo jinému neoprávněný prospěch vykonává svou pravomoc způsobem odporujícím jinému právnímu předpisu.“

      Jakákoli další diskuze je zbytečná. Policajt nemá co vyhazovat z republiky cizího státního příslušníka, pokud tento obdržel povolení ke vstupu, například v podobě vstupního víza či jiného rovnocenného dokumentu. A ministr vnitra, coby jeho nejvyšší nadřízený, si může na twitteru žvanit, co chce, protože cár papíru s vládním razítkem, potažmo ministrovy tvítovací výlevy rozhodně nemohou rušit platné zákony a mezinárodní závazky státu. Pardon – PRÁVNÍHO státu.

      Je zde ovšem eventualita, že jsem oficiální zrušení právního státu jaksi nezaznamenal a nadále žiji v bludu a pověrách…, pak by ovšem byla chyba pouze na mé straně.

      Další pikoška se pak skrývá v dokumentu, který si v době příhodné všichni rádi berou do úst, aniž by se alespoň pokusili jej přečíst a zaznamenat skutečnost, že ČR je signatářem tohoto dokumentu, tudíž se písemně zavázala k dodržování jeho zásad. V době nepříhodné pak všichni kolektivně předstírají, že nic takového neexistuje.

      Tím dokumentem je Olympijská charta, v níž jsou definovány takové chuťovky, jako jsou základní principy olympismu.

Zejména je výživný bod č. 4

Provozování sportu je lidským právem. Každý jednotlivec musí mít možnost provozovat sport bez jakékoli diskriminace a v olympijském duchu, jenž vyžaduje vzájemné porozumění v duchu přátelství, solidarity a fair-play.

Bod č. 5 je pro naše vedoucí soudruhy úplně špatně, protože si dovoluje definovat, že:

… sportovní organizace spadající do olympijského hnutí uplatňují politickou neutralitu.

Ale ani takový bod č. 6 není úplně marný:

 Požívání práv a svobod stanovených v této Olympijské chartě bude zajištěno bez jakékoli formy diskriminace, jako je diskriminace na základě rasy, barvy pleti, pohlaví, sexuální orientace, jazyka, náboženství, politického nebo jiného přesvědčení, NÁRODNOSTI nebo společenského původu, majetku, původu nebo jiného postavení.

      No fuj…, kdo to kdy viděl…? Hen totok…

      Ještě že se v Olympijské chartě nepíše nic o kolektivních trestech… A o vydírání formou vynucování podpisů pod text, který spolehlivě znemožní podepsanému případný bezproblémový návrat do vlasti, že pane Hašku…, Dominiku…

… co by jeden neudělal pro rychlý vstup do vyšší politiky…

      Poznámka na závěr – docela by mne zajímalo, kde vězí dobře placení soudruzi z neziskových organizací střežících lidská práva…

286 thoughts on “Marný křik dezoláta

 1. Nějak zase přestávám dávat ten frkéř na dvorečku.
  Hemží se to hemží a požírá. Kdo vyhrábne něco smradlavějsího…
  Nepěkné pohledy do společného lidského… nitra?

 2. OT, jen taková zajímavůstka.
  Vynikající herec (a dle mé maličkosti i dobrý člověk) Kirk Douglas se ve svém pozdním věku obrátil, navrátil k judaismu.
  Dle Wiki jeho rodiče , židovského původu, pocházeli z Běloruska.

 3. Váš článek nacházím na Pravém Prostoru, upozornil na něj také web EpShark-nejdůležitější zprávy. 😉
  Díky Vám za výborné čtení! Šířím dál…
  Používejte, prosím, dál svou krásu, chytrost a mládí k tvorbě. 😀

 4. Na netu vyšel článek s názvem “ „Sál č. 51. Už jste zapomněl?“ Na soudce Fremra právě vypadl obrovský kostlivec ze skříně“.
  Článek naznačuje, že nově jmenovaný ústavní soudce lhal (lže ?) a používal některé praktiky totalitní justice.

  Jmenoval ho jeho někdejší spolustraník, jenž, dle wiki : „…. V posudku k propůjčení medaile Za službu vlasti roku 1988 byl hodnocen jako třídně uvědomělý a politicky vyspělý, napomáhající prosazovat vedoucí úlohu strany mezi podřízenými, dobře zabezpečující bojovou pohotovost jednotky a odvádějící „vytrvalou, obětavou a příkladnou práci“.
  Dnes tento dnešní president ČR tvrdí, že „…Jsem přesvědčen, že všichni tři jsou osobnosti, které ho významně obohatí. Právě pestrost Ústavního soudu, ale i jeho odbornost, důvěryhodnost a nezávislost jsou nezbytným předpokladem, aby dokázal ochránit lidská práva i ústavnost naší země….“

  Schválil ho Senát.

  1. Fremr je blbec, kterej měl spolehlivou kariéru v Haagu a mohl to tam luxusně doklepat. Z neznámýho důvodu mu stálo za to, zesrat si pověst službou v Ústavním soudu ve službách pětikolky.
   O jeho inteligenci svědčí, že do KSČ vstoupil v říjnu 1989(!)

   Dobytek Eret by měl bejt rád, že z toho vyklouzl celkem lacino.

   „…v noci z 30. na 31. května 1987 povalili na tři desítky pomníků a sochu ženy a zničili kalich věčného ohně u společného hrobu. Po několikadenním pátrání byli zatčeni Petr Havelka, Antonín Mundok a také Alexandr Eret, z nich nejstarší, který činu neměl být přítomen, ale vůči zbylým dvěma měl vystupovat jako „duchovní vůdce“. Na základě provedeného vyšetřování pak bylo zjištěno, že se všichni měli už dříve dopouštět rozsáhlé trestné činnosti, zejména se měli opakovaně pokusit o vykolejení vlaku, zakládat požáry, ničit veřejný majetek a v neposlední řadě propagovat fašismus“

   „…a Alexandr Eret na 6,5 roku odnětí svobody, jeden rok ochranného dohledu a kvůli prokázanému pokusu o znásilnění navíc k ústavnímu ochrannému sexuologickému léčení“

   Pokud by se někdo chtěl rozněžňovat nad výškou trestu, ať si vzpomene na Baldu (4 roky za terorismus) Čermáka (5,5 za kecy).

   Pokud někomu vadí, že je bejvalej komouš, tak by měl říct koho asi měl jmenovat bejvalej komouš Pávek náhradou za bejvalýho komouše Rychetskýho.

   Ať se perou, co je nám do toho…

    1. Re: pithart

     Co to?
     Strkáte svůj zcela nevhodný raťafák tam, kam se to soudruhům nehodí.
     I vy jeden pitharte. S takovou za chvíli zestárnete, zeškaredíte a zblbnete.

    2. Soudce Fremr byl od 1. dubna 2021 místopředsedou Vrchního soudu v Praze
     a všiml si někdo tam „štvanice“ , či byla a jen já si nevšimla?

     Mandát u Mezinárodní trestní soudu mu v 2021 skončil a tam taky nevadila minulost….?

     Bohužel doktor Fremr udělal zásadní chybu
     a to, že vysvětloval mnoho slovy,
     za která je nyní chytán,
     debatoval
     a absolvovat setkání nad něčím (údajně z STB) hovor s J. Urbanen…

     Možná vůbec nešlo o Klárou zde dříve oslavovanou (tak to na mne působilo)
     Urbanovu schopnost a ochotu
     dát v podstatě údajně rozhřešení.
     Natož, že by mu alespoň nějaká veřejná omluva JUDr. Fremra a projev lítosti stačilo,
     ale třeba jen „úkol zněl jasně“ a na ÚS neměl projít,
     zejména pro současné „nesprávné politické brýle….“, kdo ví?!
     ****************
     Bohužel doktor Fremr zřejmě netuší ( po té nepřítomnosti zde),
     kdo je v ČR kdo
     a „štvanice“ určitě zvolením (se kterým už se nepočítalo) ještě jak je vidět neskončila
     a mlčeti by bylo bývalo snad, asi, možná lépe…Klára promine.

     Tak alespoň nyní (snad) se obrní doktor Fremr mlčením
     a bude opatrný (s kým a o čem) si bude v zemi zase plné agentů a udavačů volat, mluvit, psát….. nejen, ale i na „pracovišti“…..
     **************
     Osobně vnímám jako možný důvod,
     proč až nyní tak vadil právník Fremr,
     co Vondra říká nakonec úplně bez obalu….

     https://echo24.cz/a/HXFxT/zpravy-domaci-ustavni-soudce-robert-fremr-izrael-vztahy-velvyslankyne-smigolova-jmenovani-prezident-pavel
     Odtud:
     „Robert Fremr byl místopředsedou Mezinárodního trestního soudu v Haagu, který otevřel vyšetřování možných válečných zločinů spáchaných Izraelem na palestinských územích a k zahraniční politice Izraele i Spojených států se opakovaně veřejně vyjadřoval kriticky.
     Naznačil například, že ze strany Izraele nebo USA mohlo dojít k páchání zločinů na Blízkém východě…
     Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) v nedávno publikovaném rozhovoru pro Echo24 řekl,
     že „člověk, který se jako mezinárodní právník snažil torpédovat právní pozice našich klíčových spojenců, jakými jsou USA a Izrael, nemá na Ústavním soudě co pohledávat“.
     ********************************

     P.S:
     Vidláka moc prosím, aby dal ten odkaz na hodinu a skoro 50 minut rozhovoru
     – Scott Ritter, Rajchl, Lukavec
     ideálně přímo do článků i možná opakovaně,
     měl by to totiž slyšet každý, není třeba souhlasit,
     jen si v klidu popřemýšlet…..

     „asdfasdf napsal:
     6 srpna, 2023 (15:02)
     nový Scott Ritter s Rajchlem

     https://www.youtube.com/watch?v=CZ0-PtsGJHY

       1. Fakt je, že si to umějí kvalitně ošéfovat. Tahle partička, která se zmocnila volantu po Vítězném Listopadu se nezakecá.

     1. Jistěže. Proč by na poslední chvíli hon na člověka, který dosud nevadil.
      Jako obvykle Sorosova parta.

       1. Nebo vrtí psem, aby se nikdo nevěnoval té ženské hlasované s ním, která má za sebou stejné sponsory jako Pepa107.

    3. Jen dalsi fakta a dukazy o prevratu novokomunistu v 89.
     Stale jsou osvedceny novokomunisti potreba..Do nejvyssich funkci.

   1. Jenže to „liberálně demokratická“ média a rádoby pravicoví…. ehm, ve štvanici na Fremra ignorují. Pro ně je třídním nepřítelem.

     1. Jenže na rozdíl od nich nebyl „přesvědčený“.
      Byly kvóty, soudruh byl inteligentní, shledán perspktivním kádrem, zařazen do seznamu vhodných. Pak přišel k vyplnění kádrový dotazník, kde mimo jiné bylo jestli byl členem Vlajky, KAN, K 231… Vyplnil, že nebyl, jak by také mohl být, že, v tom věku. Soudruzi zvážili a po nějaké době obdržel přihlášku, jejíž podpis byl prakticky pracovním povolením….

   2. Z článku na Seznam.cz :
    „….Nyní se proti Fremrovi však ozval mimo jiné senátor Marek Hilšer. „Podle nových zjištění kandidát na ústavního soudce JUDr. R. Fremr nemluvil před Senátem pravdu, když tvrdil, že nikoho za totality neodsoudil z politických důvodů. V době mezi lety 1983–1985 odsoudil přes 100 lidí za emigraci. Mnozí přišli o majetek a rodiny byly postiženy perzekucí. Neměl by být jmenován,“ poznamenal Marek Hilšer. …“

    Jmenován tedy ještě nebyl. omlouvám se.
    ——————————
    Volili pánové Pavel a Femr před rokem 1989 kandidáty NF, tedy komoušskou moc?
    A jéje, už nás takto nebude 0,9 %, kteří jsme je nevolili, ale bude nás 5….9 % ?
    Aúúúúúúúúúúúú, to bolí……….:-D

    1. Re: Tenco…

     Je docela možné, že oněch 100 kusů zdrhlo z ekonomických důvodů a soudruh je odhalil, tudíž jim dal řádný flastr za to, že nezaplatili státu za školskou výuku. Po zaplacení mohl každý, kam ho srdce táhlo…

  2. Schvalenej prolhanym senatem , prolhanej soudce , ke vsem lzim vzdy
   ochotnej se hodi kazdymu rezimu..
   Kdyz dava zaruku , ze zase bude
   lhat a obelhavat na rozkaz ,kdyz je treba.

 5. Medvedev o rokovaní v Džidde:

  Je ťažké odsúdiť túžbu ukončiť vojnu.

  Nemožno polemizovať s odkazmi na Chartu OSN, keďže sa chápe, že okrem suverenity existuje aj právo národov na sebaurčenie.

  No každý návrh na mier má šancu na úspech, ak sú splnené tri kľúčové podmienky:

  1. Účasť oboch strán konfliktu. A toto nie je.

  2. Účtovanie o historickom kontexte. A on je taký: štát Ukrajina do roku 1991 nikdy neexistoval. Je to kúsok Ruskej ríše.

  3. Účtovanie podľa aktuálnych skutočností. A sú nasledovné: Ukrajina je v polčase rozpadu a časť jej území sa vrátila Rusku.

  Sprostredkovateľ, ktorý je pripravený pripustiť tieto samozrejmé veci, má šancu na úspech.

  Všetky ostatné sú nulové.

  Samotné rokovania však zatiaľ nie sú potrebné. Nepriateľ sa musí plaziť na kolenách a prosiť o milosť.

  1. @ rundek698@centrum.cz
   POSLEDNÍ VAROVÁNÍ
   ———————————-
   Už jednou jsem vás žádal, abyste nepoužíval přezdívky jiných uživatelů, a žádám o to znovu.
   Váš příští pokus o přebrání cizí identity bude mít za následek trvalý ban.
   Naložte s tou informací, jak umíte.

   1. Re: Halef

    Děkuji za BU-BU-BU!
    Ne. Děkuji, že to tu pořád tak nějak hlídáte, i když jste před časem deklaroval, že odhazujete flintu v dál, neboli do ovsa.
    Anebo do špaldy, jak je ctěná libost.

   2. Přidávám se k Targusovu poděkování Alefovi za vykonávání funkce „zdravotní hrábě“ zde na Kydech.

     1. Na inteligentní dotaz inteligentní odpověď.

      Podmíněně, jestliže budu mít přeběžné schvalovací právo…

      Pokud vážně, prdím na to. Nejsem na sebe háklivý. Ostatně můj styl mé názory jsou tu dost známé aby si to každý rozklíčoval. Případně si rád zapolemizuju sám se sebou.

 6. Představa, že Česko má svůj „projekt Manhattan“, řekněme pod pracovním názvem “ Projekt Strahov“ je pro mě literárně velmi přitažlivá.

   1. Etzler, Drábová, Řeproyjec, Vaňková (koks), Zelenský (koks), Hunter Biden (asi všechno), Matěj Holan, asi všichni piráti, dřív opilec Havel a další a další, moc hezky se nám ti hrdí nositelé jedinné správné pravdy odkopávají.

    Na tu pravdu mají proměnu dohlížet defraudanti a lháři (Vrábelova – Semanic vission, ulhaný manipulátor Cemper).

    Cosi shnilého je ve státě Českém, ne?

    1. Jene, víte co je na tom nejzajímavější?
     Že o finančním pozadí těchto jmenovaných defraudantů, podvodníků a lhářů, museli novináři vědět mnohem dříve! Přesto je tlačili do médií, jak smyslů zbavení.
     Že je Vrábel jen nastrčená figurka, pitomec bez jakéhokoli formálního vzdělání, to si přece mohli ověřit také, nebo ne? Nebo spíš nechtěli, protože se to pisálkům v dané chvíli hodilo?
     Ten zasran cemper, to je totéž v bleděmodrém.

     1. Ano, a je to mnohem komplexnější. Principiálně jde o několik rodin kolaborujících za všech režimů, nyní i se zahraničním kapitálem – a využívající i jeho zdroje (oboustranná spokojenost – stovky miliard dividend končí v cizině). Pravidlo rozděl a panuj je splněno také. Média v tom pochopitelně hrají nezpochybnitelnou roli, a těm zas vládnou zase jedny a ty samé rodiny (např. povšimněte si nyní jak je tlačena v TV Ema Smetana).

      1. Jo, to je k zblití. Dvacetkrát za sebou na Promě anoncujou nějakej novej pohádkovej seriál, co akorát vykrádá Kate a Leopolda, ale hlavně že v něm hraje Emička. Tak na ten se rozhodně koukat nebudem.

       1. Tak Emička pracuje v médiích a proto ví. Je dokonale obeznámena, jak to vzadu i vpředu funguje.
        Všechno, co kdy zkoušela dělat, tak dělala pouze hodně podprůměrně, chvilku a ještě u toho mívala hromady blbých keců.
        Tak o to víc a intenzivněji, je potřeba lidem tlačit do hlav, že je vlastně talentovaná, všestranná a bude slavná.
        Klasická pražská nula, kterou neživí viditelná práce, ale spíš pozornost bulváru a sociální sítě. DVTV je lepší bulvár, co si hraje na seriózní televizi.
        Ten její indián, ten neumí už vůbec nic, je to podle všeho jen zdatný prcíř, ale když už děláme tu pracnou tlačenku, no tak protlačíme i jeho.

   2. Drábová je pro mě obrovským zklamáním. Lidským i profesním, měl jsem za to, že tento obor nebude s politikou kompatibilní. Víc jsem se mýlit nemohl.

   3. Já také. Tyhle věci mě baví.
    Drábovou jsem měl v úctě pro její odbornost a věcnost. Vstupem do politiky se odkecala.

    1. Jak odkecala? Teprve teď si konečně přijde na opravdu dlouhé prachy. Při její vizáži – aspoň nějaká náplast, příspěvek na gigola.

  1. Projekt „Strahov“ už existoval a byl realizován.
   Byl to projekt jeho precizního ozvučení, nejprve Philips-REL pro slety, později Tesla-VÚELA pro spartakiády. Ty teslácké dipóly jsou asi poslední viditelný a jedinečný prvek, vyráběný jen pro tento konkrétní účel.

   1. Repra na dipólovém principu (úzké vyzařování svisle, široké vodorovně) jsme donedávna používali.) Ostatně mikrofony NEUMANN které mají dipólové snímání (dtto repra) jsou jedny z nejlepších pro řečnické pulty ve velkých prostorách. Používají se např. v Bundestagu. My je máme jako hlavní odposlechy a jsou skvělé. Co ale nechápu – přestaly se vyrábět. Pravda, stály cca 100 000.- Kč/ks ale rozhodně to nebyly vyhozené peníze.

  1. Já ani nevím co ČT vysílá. Nemáme její kazatelnu. Jenže dozvídám příležitostně od příbuzenstva a z diskusí.
   Pro základní orientaci stačí.

   1. Já to taky mám převzaté z toho dopisu. Život není tak dlouhý, abych mohl ztrácet čas pozorováním ČT.
    U opičího výběhu se toho člověk o lidech dozví víc. [;>))

  2. Ti mladí lidé nepochopili, že ČT nestojí o autentická svědectví z místa dění. To nemůžou potřebovat. Oni si tvoří narativ podle svého.

 7. Mě na tom vládním usnesení zaujala i jiná drobnost:

  V jeho textu se totiž jednoznačně hovoří o zákazu „…individuálních sportovců reprezentujících Ruskou federaci na sportovních soutěžích a utkáních pořádaných na území České republiky.?“

  Ani toto vládní usnesení tedy nezakazuje účast tenistek z Ruska a Běloruska, pokud nebudou používat státní symboly své vlasti a vystupovat jejím jménem. Protože výkonem svého povolání mimo oficiální reprezentační zápasy v takovou chvíli nereprezentují též svou vlast. Ostatně, precedens účasti „neutrálních“ sportovcůjiž máme z nedávna.

  Podstatné a vtipné je něco jiného – nepovolit vstup individuální sportovkyni reprezentující pouze sebe samu nebylo v souladu ani s oním vládním usnesením. Ale v mnohém to připomíná aféru s „neuvěřitelnou odvahou“ vypnout „desinformační a prokremelské weby“. Tehdy také vláda hodila horkou bramboru do dlaní doménovému sdružení, když se ukázalo, že jí za to není obecně tleskáno.

  1. Ať se jdou bodnout. Tahat sportovce a umělce do politiky, to uměl bolševik taky. Jenom to nedovedl k takové dokonalosti. Kdo nemočí s námi, močí proti nám, nic nového nevymyslej.
   🤮

 8. Hirošima, Nagasaki…
  V čem spočívá rozdíl příkladmo mezi ruskou genocidou na Ukrajině a USA negenocidou v Japonsku ?
  Kdyby mi to vysvětlila nějaká autorita, která sem zajisté nahlíží ze služební povinnosti…
  Pro případ, že bych se rozepsal, abych si kriminálně nenašlápnul. Jaké je k tomu stanovisko Ministerstva zahraničních věcí, Ministerstva vnitra, Nejvyššího státního zastupitelství…. A kolik času musí uplynout od které události abych si jejím hodnocením nenašlápnul.

  Ale…radši ne. Rozepíšu se, zítra bude jiný závazný názor, a já budu mít našlápnuto…

  1. Tak ono to spojenecké a USAF druhoválečné kobercové bombardování jakýmkoliv druhem bomb ( i fosforové ) Německa a Japonska také nelze jen tak negenocidně přejít. Však také po válce velitel bombardovacího letectva RAF, gen. Harris radši zmizel z Anglie, když „padl“ Churchil.

    1. Teď právě někdo na ČRo skučel, že máme v ČR málo památek na holocaust. Terezín nestačí, chce to přitlačit , páč si tu hrůzu musíme stále připomínat.
     Je to prý děsivé, jak snadné je vzbudit nenávist u obyvatelstva.
     Nelhal. Jeho slova by zpěvanda Netrebko a další ostrakizovaní Rusové určitě potvrdili.
     Blééé

    1. Biden pravil, že rozhodnutí poskytnout Kyjevu kazetové bomby bylo velmi těžké. To mi spadnul kámen ze srdce. Aspoň že se u toho drbal za ušima. Hned je svět zase o něco hezčí a bezpečnější.

  2. Schumachere,
   ten, kdo nahází na nepřítele více a větších bomb většinou válku vyhraje.
   A pak soudí zločiny toho co válku prohrál, protože naházel méně a menších bomb.
   Ten co prohrál, má právo (povinnost) mlčet a ten co vyhrál dá svoji verzi do dějepisu.
   Alespoň to tak v dějinách vždy bývalo.

   1. Jak muze vyhrat valku a nebo bitvu s neozbrojenymi detmi, zenami a starci.
    Kdyz ani nejsou na fronte.
    Mimochodem valku vyhrali rusove a bez velkeho bombardovani .

 9. K diskusním příspěvkům ohledně F-35 vs Gripen:
  V diskusi odkazovaném článku https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-nejdrazsi-nakup-v-historii-posune-ceskou-armadu-do-21-stoleti-rika-general-235002 mě zaujalo:

  a) výrok Lukáše Visingera v boxíku:
  „– Důležitý faktor: Pokud půjdeme cestou jaderných zbraní, tak F-35 je nutnost, protože gripen nám atomovky nosit nebude. F-35 začíná být adekvátním řešením. „

  Čtu dobře? Vážně nás někdo hodlá zvykat na atomovky? A pořizujeme F-35 protože chceme v budoucnu i atomovky, nebo by ty atomovky byly pořizovány proto, že budeme mít F-35? Jako uvažovat o nákupu v širších souvislostech a s ohledem na budoucí navýšení požadavků je asi OK, ale při nákpu osobáku také nezvažuji jeho balistickou odolnost proti minám a že jednou mohu mít 30 dětí… Je jasný, že nějaký Visingr má jen malou váhu u (budoucích) armádních investic, ale pokud jeho argumentace neodráží směr úvah současné věrchušky, je to argumentace falešná a ohlupující – o to nebezpečnější.

  b) Vyprávění brigádního generála Míky že:
  „a první letouny by měly dorazit do České republiky po roce 2030″ (…) V době zavádění systému F-35 do užívání u AČR dojde dočasně k souběžnému provozu s gripeny.“

  To je obzváště zajímavé, protože v tom samém článku sám Seznam.cz správně uvádí, že máme gripeny pronajaté do 2027 (+2 roky opce). O jakém souběžném provozu je tady řeč? (Proč by nám měli Švédi vycházet vstříc a prodlužovat nájem, abychom neměli blíže neurčenou (minimálně 2 roky) díru? A pokud vyjdou, určitě ty podmínky pro nás nebudou finančně tak veselé jako nyní. Počítáme i s těmito náklady?) Jasně, díru lze překlenout v rámci aliance, ale neměla by být moc dlouhá, protože tady nejde jenom o piloty.

   1. Taky jsem chtěla napsat za bod a, když mohli odsoudit Vrabela proč ne tohoto Visingera, precedens se tomu říká

    1. On je taky rozdíl ve věrohodnosti zprávy. Jestli totéž řekne známý dezinformátor, kterému stejně nikdo nevěří a nebo Stranou Vládou a Televizí pravidelně uváděný pravdomluvný odborník.
     Takový odborník přeci poplaší většinu národa.

  1. taky Anonym.
   Jen otázka,kam ty atomovky budou shazovat,až po roce 2030?
   Takže o míru se nesmí psát,mluvit,ani jednat,může někdo jasné říci,jak to bude vypadat po roce 2030?

  2. Taktickou raketu s malou atomovkou, v podvěsu unese i L 159. Samotná hlavice může být malá, je i v ráži dělostřelecké munice. I jako „ruční“ zbraň, příkladmo Davy Crockett. Stačilo by hlavici osadit na vhodný nosič. Není to záležitost velkých rozměrů ani hmotnosti. Komplet o síle několika kilotun, s dosahem řekněme do dvaceti kilometrů, unese prakticky cokoli. I „diy“ dron.
   Pro převoz a odpálení taktické strategické střely kategorie Tomahawk, lze použít upravený kamion.

   Proto F-35 jako nosič není nezbytný. Jedinou jeho výhodou je vlastnost „sealth“, v případě, že předpokládaný zbraňový systém se vejde dovnitř. Grippen by ho musel mít v podvěsu, je to primárně stíhačka.

   Účelem nákupu víceúčelového F-35, odhlédnuto od obchodních zájmů, není primárně obrana vzdušného prostoru ČR, v tom parametr „stealth“ není významný, ale plnění úkolů v rámci především severovýchodního křídla NATO.

   F-35 je v různých verzích. Jsem zvědavý, která bude objednána. Kdybych už musel vybrat, tak … napovídat nebudu.

   Zdvořilý dotaz: Jak je před Ruskem chráněno neutrální Rakousko, a proč nemá tyhle starosti?
   Sice je nějaká dohoda, jenže víme, že Rusko dohody nedodržuje. Není už čas, aby Rakousko posílilo jižní křídlo NATO, proti agresívnímu Srbsku?
   Zeptat se snad ještě můžu…

   1. Malou atomovku by dokázali zbastlit i naši „jaderkáři“ ve spolupráci s šikuly z ČVUT. I získání potřebně obohaceného „paliva“. To je technicky zvládnutelné. Jedinou potíží je jak to utajit.

    Přinejmenším je to téma pro autory jako je Neff, Kovanic…

     1. Ale technicky to zas (dnes) taková věda není. Čistého plutonia potřebujete asi 6 kg, metalurgicky je trochu výzva vyrobit slitinu s galiem (pod inertem), kvůli vhodné a stabilní krystalové modifikaci Pu. Trochu prasárna je separace Pu z ozářeného paliva (uranového, stačí lehce obohaceného), tam je jedině třeba ohlídat aby neobsahovalo příliš 240-Pu (spontáně se štěpí, a zvyšuje radioaktivitu vhodného Pu (navy grade) a jinak by to zlobilo. Při té separaci oddělme i americium, to spolu s trochou berylia bude zdrojem neutronů pro start štěpné reakce. Malinko technologická výzva je imploze, ta musí být perfektně synchronní (s moderními iniciátory typu BNCP ani nepotřebujete těch cca 5 kV a šílené kondenzátory na odpal zlatého vlákna v EBW (electro brigde wire). Těch segmentů implozní čočky bylo 32, s tím si lze pohrát stejně jako s tampery (taková vložka mezi plutoniem a trhavinou) – bude mít zásadní vliv na výtěžek.
      Test ideálně v podzemí, bo nám jaksi vhodná poušť…

       1. No, anžto je zeměkoule hlídaná sítí seismologických stanic i vesmír plný družic na detekci gama záblesku, přesto i ten test jde realizovat – na moři.
        Viz incident Vela:
        https://cs.wikipedia.org/wiki/Incident_Vela

        Nadruhou stranu, low yield test v podzemí by šel i s mírnými škodami na majetku na povrchu (zemětřesením), a jistě k uznání mezinárodním společenstvím 🙂 realizovat i v tuzemsku.

      1. Jen se zeptam – ta technologie „separace Pu z ozářeného paliva“ tady existuje „v zeleze“? Tak aby stacila na tech „Čistého plutonia potřebujete asi 6 kg“?

       1. Údajně existovala v Řeži v objektu 250, než to Moskva chtějíc mít monopol na Pu zarazila. Na kolik je to pravda nebo legenda neumím posoudit.

        Postavit to nové by nejspíš bylo jednodušší. Rozpustit ozářené palivo, metoda Purex, redukce Pu na kov, slévání s Ga a pokovení kvůli korozi a otěru i s přihlédnutím k bezpečnostním opatřením (aby nenastala štěpná reakce v nějaké reakční nádobě).

        Samotné 239-Pu je témeř neradioaktivní (skoro čistá alfa, t1/2 asi 24000 let), takže s hemisférami už lze pracovat bez horkých komor.

          1. Re: Šumi, JzP, Canoso

           Právě jsem zjistil, kde jsem udělal životní chybu.
           Hrál jsem si jen s hnojivy a naftou. A za svůj životní úspěch jsem považoval docela povedenou iniciaci moučného prachu.
           Njn. blbej gorol mezi městskými ýntelýgenty (Báánikpyčo).

           Nechal jsem toho, až mi zlehka ohořela huba. Naštěstí bez trvalých následků.
           Každá doba má svoje špecifiká, jak říkají bratia Slováci.

          2. Ale jestli jste nebyl po úspěšném experimentu alespoň na šití ve špitále, pak máte ještě co dohánět 😀

           Ale ledek s naftou fičí také pěkně, nicméně, na škole měl našinec přecijen větší možnosti. A také tehdy nebyly všude kamery, nebyly mobily, a když někdo volal policajty, tak pokud nebyly nějaké škody páni si dali sakra na čas aby klukovinu nemuseli řešit…

        1. V Los Alamos měli plutoniovou postříbřenou kouli. Lehce hřála. Je toxické jako všechny těžké reaktivní kovy, a vysoce nebezpečné zářením alfa při vnitřní kontaminaci.
         Protivný fujtajblát.

         1. Ta koule musí mít nějaký stínicí-odrážecí element volných neutronů. Jinak se to chová nevyzpytatelně, jednoho chlapa v L-A to tuším zabilo.

          1. Eh, to pokovení je vlastně jen kvůli korozi a otěru. Pu je vysoce reaktivní a ta “rez” jedovatá, přesněji radiotoxická při vnitřní kontaminaci. Jinak by měla jít vzít holou rukou, samosebou, rozpadové teplo tam nějaké při poločasu 24.000 let a tolika materiálu bude. A kdoví jaká byla izotopická čistota těch prvních “core” ostatní izotopy (238, 240) budou “výhřevnost” a také radioaktivitu významně zvyšovat.

           Ono jedno z jader (https://en.wikipedia.org/wiki/Demon_core) má na svědomí dokonce dva vědce. Odrážeč neutronů (berilium, karbid wolframu aj.) vlastně jen vrací neutrony zpět do nitra štěpné reakce – tudíž materiálu může být méně. Jeho “zhutněním” implozí je dokonce možné dosáhnout kritického rozměru i při zachování “gramáže”, soustředěná explose konvenčních trhavin (+ tamper) udrží rozpínající se štěpený materiál ještě nějakou mikrosekundu pohromadě a tudíž se dosáhne vyššího procenta rozštěpených jader (u uranové bomby asi 5%, u plutoniové 20%).
           Také se při tom výbuchu konvenční trhaviny smísí alfazářič (dříve polonium) s beryliem a to produkuje neutrony aby se reakce rozjela svižněji (a to to setsakramentsky), než kdyby se spoléhali jen na ty neutron z vesmíru/přírody/kontaminace 240-Pu…
           Ty neutrony bez zdroje vedou pomalejšímu rozjezdu štěpné reakce, kdy to nebouchne, ale jen “modře rozsvítí” a hustě ozáří okolí. To zabilo ty vědce, a asi před 30 lety partu Japonců co si malinko zjednodušila práci v továrně na uranových koncentrátu…

          2. Doktora Slotina. Při experimentu se něco uvolnilo. Několik verzí. Spadl mu tam šroubovák, uvolnilo se zrcadlo, z manupulátoru se uvolnila jedna polokoule plutonia.

           O té vystavené, postříbřené, na dotek vlažné píše Feynman.

     2. By ses divil, co bastlíř dokáže, když se do toho dá. Dostat se k hotovým základním komponentům, pak je to brnkačka.
      Vytisknout atomovku na 3D tiskárně….

      A vážně, na adaptaci výzbroje není nic světoborného.
      Co se týče množivého reaktoru, ještě máme odborníky i technologii.

      1. Asi nejhorší by byla ta izotopová separace, to je neskutečně radioaktivní směska nejšílenějších izotopů s produkcí vlastního tepla rozpadem, kam s tím bordelem z toho?

        1. Je také malinko hlídaný, pod Atomovým zákonem je thorium, i uran (i ten ochuzený) včetně solí. Tresty za nedovolené nakládání jsou drakonické. Kromě toho, na zacházení s izotopy to chce nějaké vybavení i zkušenosti…

         1. Zákon….když hyperaktivní policie sebere sbírku unikátních minerálů, blbci je zničí destruktivní metodou s výsledkem, že nic. Tak alespoň zkusit z hovna uplést bič a zkusit oflastroval za přechovávání rtuti. V množství jako do několika teploměrů, pro mineralogická zkoumání… Nic.
          Každý kdo se zabývá šutrologií a podobným v téhle oblasti, zná zákon i judikaturu.

          Zákon nezákon, silně nedoporučuju takový materiál sbírat a vystavovat se jeho účinkům po dlouhou dobu. Také jsem chtěl mít kus smolince. Přešlo mě to. Sice žádné drama, ale
          do poličky v ložnici bych si ho nedal. Kovový uran jsem v rukou držel. Ochuzený. Pak si je pořádně umyl. Reaktivní fujtajblát, na povrchu do tmava zoxidovaný.
          Nezoxidovaný má zlatavou barvu.

       1. No kam s tím – asi nejlíp do Richarda. Z povrchu provrtat díru do té zachovalé části I., co má záměrně, pěkně kol-dokola mistrovsky sestřílené všecky přístupy, aby se do ní už nikdy nikdo nedostal. Vhodit bordel o čtyřicet metrů níže, spolu se směrovými náložkami, které následně příslušnou chodbu sestřelí – a zase shora zasypat. Tam je místa…A je to 100% jistý „sargdeckel“.

        Thorium pod Atomovým zákonem není. Jeho jeden kysličník, ale i samotný kov, se používá naprosto běžně u přímožhavených vysílacích elektronek, žhavicí vlákno s thoriem mnohem lépe emituje elektrony. Je to běžně používáno u VHF tetrod i UHF koaxiálních triod a klystronů. Ve Vršovicích by Vám pověděli víc.
        Pár těchto krámů mám ještě na půdě, několik RD200B, dvojice RE125AB a dvě RE400F. Je to ještě z doby, kdy jsme z toho chtěli dělat výkonné AB nf zesilovače, ale po zjištění, že taková dvojice RD200B, potřebuje pro výkon 800W anodové napětí 3,5kV, jsme se na to vykašlali.
        Všecky při přiblížení GM snímače, prskají jako divé.

        1. Tak. Materiál ke zkoušení GM je sehnatelný.
         Thoriem,jeho solemi byly napouštěné i punčošky pro plynové žárové světlo.
         Thorium je zajímavé tím, že je lze použít v reaktoru. Je ho dost, mnohem víc než uranu, jenže většinou v nízkých moncentracích.

   2. No, nevím, zda se ptáte mě. Pokud ano, ptáte se na špatném místě 😉

    Kdybych přijal roli vládního poradce, odpověděl bych: „Rakousko je černý pasažér evropské bezpečnosti, neboť jeho ochranu před geneticky vtisknutými imperiálními choutkami Ruska hradí jeho sousedé v NATO.“

    Sám za sebe musím konstatovat, že mi není úplně jasné, kým je svoboda a nezávislost ČR ohrožena, jsou-li naši sousedé (s výjimkou Rakouska) členy NATO a pokud se „imperiální Rusko“ nedokáže prokousat ani přes Dněpr. Vychází mi z toho totiž, že jediný, kdo naši svobodu může ohrožovat, je právě Rakousko nebo jednotlivé členské státy NATO, či NATO jako celek. A jelikož to vede k otázkám po charakteru NATO, nezbývá než zastavit úvahy a raději vyhledat mávátko a nadšeně mávat tím správným směrem.

    1. Doposud jsme tyto potíže měli s našimi některými nejbližšími sousedy….
     Pro případ s Rakouskem navrhuji připravit kapitulaci a předjednat další provoz naší jaderné energetiky jako strategické energetické základny Rakousko-České monarchie.

    2. To jste (s) mohl rovnou odpovědět „co se tak blbě ptáš, když to víš“.
     Shodujeme se ve všem. Kdybych byl vládní poradce, jak přez kopírák.

     1. Ovšem když už, tak dobře placený vládní poradce.
      Třebaže s ohledem na výhled do budoucna bych se velmi zabýval tím jestli bych to angažmá vzal. Navíc je i otázka vnitřní integrity. Poměr nákladů a výnosů, kalkulovaných nejen materiálně. Někteří by se mnou nechtěli na pivo.
      Takže pojímám jako zajímavou diskusní otázku akademickou.

  3. Aha, termíny. Situace se mění každým okamžikem. Kdo by před pěti lety pomyslel ….
   Za pět let může být lecos jinak.

 10. Targus je opět vedle.
  Jaký lický práva, jaká olym pyjská charta?
  Tý ruský teroristce, pardon tenistce, přece našli v zavazadlech rakety!!

  1. Re: SaturniN

   A ty rakety by doletěly na Mars?
   Že bychom tam Ivany kolektivně vyšoupli…?
   Když už neplatí pyjská chátra…

 11. Dnes je výročí, kdy nejdemokratičtější stát na zeměguli (vrazi z Volstrýtu – copyrigt Jasánek) svrhli Abomb na Hirošimu.

  1. berkowitz re: Keď počúvam dnešné názory ako bolo správne hodiť tam A-bomby tak sme fakt rasa humusákov 🙁

  2. Japonsko kapitulovalo v den obklíčení Kuantungské armády vojsky SSSR.
   Cca 500 000 japonských zajatců pak šlo do Gulagů.

   Nejvíce přijímaný narativ – proč byly svrženy tyto dvě atomové bomby, je ten, že se tak předešlo možná až milionovým ztrátám na životech amerických vojáků a důstojníků. Kteří by zahynuli při invazi do Japonska.
   Což je asi pravda, ale je to i nebezpečný precedens, zejména v dnešních časech.

   1. Re: Tenco…

    Pochopitelně to pravda není. Japonsko se vzdalo PO NEUTRALIZACI SVÉ ARMÁDY, nikoli po shozu dvou A-bomb.
    Úplně postačí porovnat:
    1/ datum shozů (6. a 9. 8. 1945),
    2/ datum započetí operace Srpnová bouře (9. 8. 1945),
    3/ datum kapitulace císařství (15. 8. 1945),
    4/ datum kapitulace hlavních jednotek milionové armády Japonska (20. 8. 1945)
    5/ datum podepsání úplné a bezpodmínečné kapitulace (2. 9. 1945)

    Efektivita shozů A-bomb byla stejná, jako efektivita předchozích hromadných náletů USAF. Rozdíl byl pouze v ušetřeném palivu nevzlétnuvších letadel a v ceně použité munice.

    1. Tak nějak. Konvenční nálet na Tokio byl stejně ničivý.
     Otázka, kdyby USA měly bombu o rok dřív a shodili ji na Německo, první například na Hamburg, jestli by příkladmo zdejší kritici hodnotili jinak.

     1. USA dokončily bombu díky německému uranu (ponorka U 234) a německým vědcům.
      Proto by ji na Německo nemohli hodit ani kdyby válka trvala o rok déle.

 12. Křik Koruny české (Paměti 38-45) od V. Černého je kniha, kterou mi připomněl Křik dezoláta od Targuse. Targus by se měl vy…t na zaměstnavatele a psát Paměti 1989-2023. Šlo by o kasovní trhák a já bych přispěl slušnou zálohou na živobytí spisovatele, než to vydá.

  1. To: p.Targus a p.Ládík.
   Objednávám předem paměti 89-23, platba předem = slušná částka + zásilkovné 79.-

   1. Re: Ládik, Alena, FJ

    Matroš pro knihu je v podstatě hotov už několik let. Pokud zlomíte Vidláka, máte ji mít.

 13. Osobne si myslim, ze Targus je vedla ako ta jedla.

  Ked sa bude vysetrovat, com ze tu rusku do kotlinky nem pustili, tak sa zisti, ze mala stranu c.3 a c.5 v pase pokrcenu a takto znehodnoteny jediny doklad umoznujuci vstup jej v tom zabranil.
  No a na papieri, co sa vola sengenske vizum sa jej meno v prepise z azbuky co internesnl anklijstiny nezhodovalo v tom, co si v CR predstavuju, ze by to malo byt a teda nech si mila slecna da doklady do poriadku.

  Take Č je pisane rozne :
  Napriklad taky Čop si ukrajinci sami napisali v latinke CHOP.
  Napriklad take Československo je in ingliš Czechoslovakia.

  Vsetko je to len nechutne politikarcenie dezolatov a policajti cestne a bezuplatne strazili cistotu vstupu. Ziadny podozrivy zivel tu nevnikne.

  Howgh.

  Kto zazil cestovanie do Juesej v davnoveku, ked sa este muselo o viza ziadat osobne na ambasade a stali sa tam rady ako na kokosovu muscku za sociku a predkladali sa tam i bankove vypisy z uctu, by teta za okienkom vedela, nakolko je klient vstupu bonitny, tak vie, ze ak mal imigracny uradnik za oceanom blby den, tak proste nepresiel. Cemodan, transfer, zu house. Nepomohlo ani volanie prezidentovi. Ktoremukolvek. Vacsinou.
  Mam kamosa z Brna – lehce alternativniho – a ten takto cestoval na komandirovku – cize sluzobne – do Juesej.
  Mal doklady, pozvanie od hostujucej firmy, nebol tam prvy krat… a narazil na chlapca, co mu asi zena nedala, abo sa pohadal s milenkou… proste nemal den. Kratky rozhovor, kam idete, kontrola dokladov…. peciatka.
  len nie peciatka vstupu, ale ban na vstup. Este bol taky laskavy a ukazal brnakovi, kade je skratka na transfer. Nepomohlo nic. A kazdy dalsi argument bol len dalsi klincek do rakvy vstupu. Po otazke, ci chce brnak zdrziavat bo ludi v rade hafo… a ak chce, ze mu teda to vizum z pasu zoberie a bude mat ozaj po problemoch… chlapec sklopil usi vzal batozinu a siel ukazanou skratkou na transfer. Cau a pa, sluzobna cesta ukoncena.

  1. Zvědavče, představa takového příběhu mě vedla k tomu, že jsem nikdy nebyl ani v USA, ani v Anglii (podobný přístup, byť asi ne taj vyhraněný). Prostě se mi tam nechtělo, ačkoliv jinak jsem byl leckde (od Číny po Chile).
   Zase o tolik jsem nepříšel, Kanada taky dobrá.

   1. Jeden český vědec, špička v oboru topologie, mi vyprávěl, co zažil při celním odbavení při odletu z USA. Všechno vyprávět nebudu, koneckonců k tomu nemám ani licenci, ale snad mohu prozradit, že tamní debil v roli celníka kontroloval českému matematikovi i obsah tuby se zubní pastou, samozřejmě a jak jinak, vymačkáním obsahu.

    Jsem nakloněn věřit, že kretenismus amerických úřadů nezná mezí.

    1. Pěkná příhoda. Jak tu pastu pak dostal zpátky? Nebo celník může zničit při kontrole cokoliv?
     ===
     Není lepší úplatný český celník, který za blahých dob socialismu vešel do autobusu a pravil přibližně něco v tom smyslu: „My víme, že něco pašujete a umíme to najít. Ale chvíli to potrvá. Teď jdeme do kanceláře a někdo za námi může přijít a domluvíme se. Nám se taky nechce dělat prohlídky a zdržovat…“
     To už jsme znali a předem se vybralo trochu peněz na různé luxusnější zboží jako úplatek a vedoucí zájezdu vždy někoho důvěryhodného pověřil, aby vzorky donesl na celnici. Vrátil se bez nich a jelo se dál domů, do Československa.
     ===
     Na ukrajinsko-polských hranicích to zjednodušili. Do pasu se vloží jistý (nemalý) počet dolarů, (lidová zkušenost řekne, kolik to má být) a daný Ukrajinec/Ukrajinka jsou vpuštěni do „země nikoho“. Tam se opět vloží do pasu obvyklý (mnohem menší) obnos – a jste v Polsku. A tam už čekají taxikáři, kteří vás za patřičný obnos odvezou dál do vnitrozemí.
     ===
     Nebo, jak mi nedávno vyprávěla jistá Ukrajinka se vloudí do auta, které přivezlo humanitární pomoc a s pláčem odmítne vystoupit, pokud ji řidič nedoveze někam dál od Ukrajiny. Třeba do Česka. Obvykle doveze. Slzy jsou mocná ženská zbraň. Tutéž příhodu jsem slyšel od řidiče i od předmětné Ukrajinky a kupodivu se, až na nepatrné detaily, shodovala. Vyprávění bylo vedeno v obou případech ve slušné češtině. Řidič je starostou v jedné vsi. Když tehdy dojeli k nim do vsi, sehnal ji hned u místní kostelnice ubytování a pak i zaměstnání v církevní škole. A to je přitom komunista(!) a bývalý vyšší důstojník(!) ČSLA.

  2. Upřesním, že až tak necivilizovaně se v tom úesej nechovají. Brňák se mohl obrátit na soud a ten by ho mohl pustit. Jenomže na ten soud se čeká 14 dní v base.

  3. Otázka jak lehce alternativní a jestli a jak to na něm bylo vidět. Dělá se tam nějaký pohovor. Jestli vůbec bez ničeho,jen ta, anebo byl nějaký konkrétní problém. Celý příběh. Čím vadil…

 14. Pane Targusi,ANNA z KSH vidí,že jste MIGLANC a veřejne rád diskutujete a povídáte si.

  Budete taky jako člen SV(poté co se zjistilo,že žadna Alternativa neexistuje)chtít tu změnu Asociálního režimu ,nebo to provedete k ideologii Šwabismu.?
  Rozumíme si ,při vší úctě pane lidový komentátore a vice?

    1. Pittharte ,
     Hrdino,no a co vy ,když rolujete nejlepší syny a dcery republiky ,jak se vám žije v ASOCIALNIM režimu pétidemolice s pilinami pana GŘ televize v kedlubne,taky jste člene SV volil režim kapitalismu bez přivlastkú pana presidenta ODS ,nejhorší druh dřevního kapitalismu ,který existuje a teď tu hrajete hrdinu ,že ničemu nerozumíte a bum nacpete hlavu do písku

     1. Mně Anna nevadí. Možná je to Anička Kuřimská z hor. A navíc se ztotožňují s názorem, že krteček je OK. V každém případě větší sympaťák, než kočička Kitty, nebo Kačer Donald.

      1. Děkuji Helanov za koment a váš názor.

       Doporučuji si všimnout ,že pokud nebudou voliči z SV pro Změnu,musejí brzy vzít v úvahu ,že po prodeji podniku a aktiv ,které patřily kdysi nám lidu,,nebudou rozmařile další vlády mít peníze ,budou se zadluzovat a o peníze na své prebendy se obrátí na své voliče a úplně vpředu budou SPOLU zločinci z Pirátova a satanisté ,(asi členovestrany KDU),která je tak slizska,že neoblbi jen kostelní babičky,ale samotný pan Satan má z toho prču, je prý jejich člen a čeka na to,že to voliči poznají ,aby kopí svého zla obrátil proti nebohými občanum ,kteří neví očividně co je to kapitalismus bez přivlastkú a stále doufají ,že je to zlý sen a socialismus se vrátí!☀️
       Bude to jen horší a horší,jen to pozorovat tu hruzum stačit už nikdy nebude. Voliči si budou muset zvyknout, že je konec sociálního blahobytu a nepomuze jim shrbit hřbet a šlapat do pedálú,přijdou jednoduše o všechno a budou tomu pitomec tleskat.
       Únor 48 bude jen slabý odvar. Ideologie Šwabismu ta semele s\všechny naděje ..Nezapomeňte …

       Nebudete vlastnit NIC (ukradené vám vše)a budete šťastni 🥒🚴😭💥

     1. Člene SV Mňaugli vzpamatuje se včas,když 34 jste nic nedělal a teď prý nic nesmite ,než hledat jména nejlepších synu a dcer REPUBLIKY a udat je darebákum z pétidemolice ,tak se nestydte je tady jmenovat,to vám vzkazuje ANNA z KSH a nen,že ne ANO brouku,je to totiž členka AA teamu SV a tak se začnéte řídit programem PNZ než vám seberou,vládní NEOMARXISTI novým únorem 48 nejen všechny peníze,ale i vaše domiky ze socialismu a ta *Skála*to bude jen zacofane komentovat ve své simultánce na http://www.stripkyzesveta.cz a neobjeví se tu mezi námi, aby jsme mu té staré vojně vysvětlili správný výklad KAPITǎLU pana Marxe!!!??

     2. Člene SV Mňaugli vzpamatuje se včas,když 34 let jste nic nedělal a teď prý brzy už nic nesmite než hledat jména nejlepších synu a dcer REPUBLIKY a udat je tak tady darebákum z pétidemolice ,tak se nestydte je tady jmenovat,to vám vzkazuje ANNA z KSH a ne,že ne ANO brouku,je to totiž členka AA teamu SV a tak se začnéte řídit programem PNZ než vám seberou,vládní NEOMARXISTI novým únorem 48 nejen všechny peníze,ale i vaše domiky ze socialismu a ta *Skála*to bude jen zacofane komentovat ve své simultánce na http://www.stripkyzesveta.cz a neobjeví se tu mezi námi, aby jsme mu té staré vojně vysvětlili prý i správný výklad KAPITǎLU pana Marxe!!!??

   1. Václave ,dotaz je na pana Targuse,

    Ten by tomu měl rozumět když ne tak se šeptají ANNY z KSH ,jak to myslí a mohla li by to vysvětlit *po lopate*.

 15. Od jinud :
  Novinky – Novou mluvčí ukrajinské armády byla jmenována transgender Američanka
  😻
  Je to bloncka a sekne jí to!

  1. Že v té Americe je toho tolik. Když jde o siamská dvojčata nebo někoho s 6 nohama nebo 2 hlavama, tak je to Ind a když chlap bez penisu vydávající se za ženu ve sportu, tak je z Afriky.Zajímavé.

    1. A potom že Ukrajina do KoZa nepatří. Už se těším, jak khakiman zahraje penisem v ojroparlamentu Ódu na radost.
     😀

      1. Ukrajinské verbíře na Prague Pride! To co tam naverbujou za pytlík bílého prášku vyděsí i ty nejotrlejší Wágnerovce! 😀

    1. Ve velkém parku (Komenského sadech) přece řádili v padesátých letech Fialoví ďábli. Fialoví, ne Fialovi. Já se s nimi tedy nesetkal, ale povídalo se toho o nich hodně. Že si na ně ani příslušníci SNB netroufnou.
     Asi urban legend…

     1. Já tam chodil až od 1964 z Ostrčilky, byly tam zkraje školní pozemky. Obnažovače jsem tam viděl…

    1. Vzpomněl jsem si na ten stařičký vtip, jak toho šoustalistu trefil šlak a skončil v pekle. Lucifer ho dovede ke dveřím a na nich nápis „Pekelná muka“. Tak tam vleze a uvnitř spousty nádherných bab, blondýnky, černovlasé i rezavé, velká i malá prsa, štíhlé i baculaté, no prostě nádhera.
     Týpek se otočí na Lucifera a říká mu, že mu tohle připadá spíš jako ráj a Lucifer prej, ať se podívá pořádně. Tak koukne a hele, ony mezi nohama nemají žádná vůbec nic. A Lucifer povídá, že tohle jsou ty pekelný muka….

     1. Ještě dodám, že tenhle vtip je z dob, kdy byla kromě zavrhované samohany tohle jediná všeobecně používaná praktika. Dnes už je svět holt jinde, pokrok nezastavíš.

 16. Opět musí přijít ke slovu úřad uvádějící věci na správnou míru.

  Předně by bylo dobré uvést celé znění onoho „cár papíru s vládním razítkem“, abychom mohli posoudit, co dalo vládě pravomoc onen cár papíru vydat. Pokud onen cár papíru nemáme, vaříme z vody a to má jediný důsledek, plácáme jako vždy, nesmysle.

  Podstatnější ovšem je, že žádný policista není podřízen ministru vnitra. (ministr vnitra, coby jeho nejvyšší nadřízený)

  Chce to ubrat ony chlapácké kudrlinky v textu a víc dbát na soulad s realitou.

  1. Re: věštec

   K posouzení validity onoho cáru nám postačí jeho NÁZEV.
   Například USNESENÍ rozhodně není totéž jako NAŘÍZENÍ.
   Kromě toho vládaurčitě NEMÁ pravomoc:
   1/ rušit mezinárodní smlouvy ze dne na den a
   2/ řídit Policii České republiky (jmenuje se to nedělitelnost pravomocí).

   K bodu 2/ – je to totéž, jako když před časem řídila rozvědku koňodřecí soudružka Nečasová, kdysi Nagyová a říká se tomu nedělitelnost pravomocí, případně služební postup (na vojně).

   1. Ale Targusi, takto můžete argumentovat zdejší komunitě, u mně s takovou nepochodíte.

    Není rohodující forma, ale obsah. Pokud jej neuvedete a stále si melete tu svou, pak jsem na vážkách jak jste na tom s duševním zdravím.

    Okecávat svá pochybení můžete jak chcete, na realitě to nic nezmění.

    1. Re: věštech

     Vaše mínění o mé maličkosti mám tak nějak u výfuku.
     Obsah sdělení je ten, že pětidemolice si dělá, co ji napadne.
     Což je v pořádku do okamžiku, kdy ji někdo vystřídá.
     Pročež je potřeba nezbytně pročistit soudy, jak jsme viděli v přímém přenosu.

     Jaké další hovno máte na skladě?

     1. Fakt myslíte, že se dá diskutovat s individuem nechápajícím rozdíl mezi usnesením a nařízením ?

    2. Kopíruji pak níže pro každého zájemce za Targa(pro mne Targuse)…

     Jedná se o usnesení orgánu (kolektivního) svého druhu,
     s krycím názvem „vláda ČR“,
     ke stanovisku stejného orgánu ,
     kterým je SOUHLAS se zákazem XYZ a hotové…..

     A na základě souhlasu orgánu, orgán sám ukládá implemetaci toho,
     s čím orgán souhlasí,
     (už udělali to samé 18.5.2022 k Bělorusům viz další můj „komentář“)
     a liberálně demokratický „soudruh“ Rakušan zajistí provedení ……..
     A tak je to správně v liberálně demokratickém zřízení a tak to musí byt!

     A navíc tomu hodně „pravých lickoprávních demokratů tleská „ve stoje“.
     ***********
     Však aj „soudruzi“ ze soudu (ú)Ústavního rozhodli (a kupodivu se tehdy zastyděl i Rychetský),
     že i zákaz „ředitele“ hotelu je pro ruské „dle jeho chtění“ vždy platný
     a není to dle žádného paragrafu údajně diškriminace,
     ale správná a svobodná obhajoba těch našich západních hodnot….
     ****************
     A text „výjezdního příkazu“ bohužel asi neseženu.
     Tam by třeba (doufám, snad) byl aj nějaký ten odkaz na paragraf
     a ne jen písemně zaznamenané „chtění“ vlády,
     tedy nelze bez toho verifikovat, zda obsahuje (a jaké) ZÁKONNÉ důvody
     „ukončení víza-přechodného pobytu“
     na základě údajného zjištění policistů Inspektorátu cizinecké policie.
     ****************
     USNESENÍ č.j.578/23
     VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY
     ze dne 28. června 2023 č. 480
     ke stanovisku vlády České republiky k účasti sportovců reprezentujících
     Ruskou federaci na sportovních akcích pořádaných na území České republiky
     a k účasti sportovců reprezentujících Českou republiku na sportovních akcích
     pořádaných na území Ruské federace

     Vláda

     I. SOUHLASÍ se zákazem účasti
     1. individuálních sportovců reprezentujících Ruskou federaci na sportovních soutěžích
     a utkáních pořádaných na území České republiky,
     2. sportovních týmů reprezentujících Ruskou federaci na sportovních soutěžích a utkáních
     pořádaných na území České republiky,
     3. individuálních sportovců a sportovních týmů reprezentujících Českou republiku na
     sportovních soutěžích a utkáních pořádaných na území Ruské federace;

     II. ukládá
     1. předsedovi Národní sportovní agentury zabezpečit

     a) předání informace příslušným aktérům z oblasti sportu,

     b) IMPLEMENTACE opatření podle bodu I tohoto usnesení vlády,

     2. 1. místopředsedovi vlády a ministru vnitra ZAJISTIT ZRUŠENÍ jednotného VÍZA
     za účelem sportu státnímu příslušníkovi Ruské federace
     a, v návaznosti na usnesení vlády ze dne
     18. května 2022 č. 413, státnímu příslušníkovi Běloruské republiky,
     pokud na základě takového víza vstoupí na území České republiky.
     Provedou:
     1. místopředseda vlády a ministr vnitra,
     předseda Národní sportovní agentury
     prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M.
     předseda vlády
     podepsáno elektronicky“
     *************************************

     1. Zajímavé, „Vláda … SOUHLASÍ se zákazem účasti“ logicky znamená, že někdo vydal zákaz před vládou ? Kdo ? Já neslyšel o nikom jiném než o tom magorovi Haškovi a ten snad nemá žádnou pravomoc.

        1. Obou. Mužského i ženského. Transky tam snad ještě nejsou.
         Možná špatně chápu výraz gender. Možná tím není míněn orgán uprostřed lidského těla ?
         🤔

      1. USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 28. června 2023 č. 480 ke stanovisku vlády České republiky.

       Vláda souhlasí se svým stanoviskem.

       Te je jev natolik nevídaný, že má nejvyšší platnost. Jinak vláda pravidelně druhým krokem vyvrací ten první.

      2. Nevydal. Návrh zákazu přinesl ministr školství. Jedná se tedy o vládní usnesení o tom, že souhlasí s ministrovým návrhem. Až takto sešroubovaný to tam mají.

       Ne, že bych se jich snad chtěl zastávat, ale s usneseními typu „čím debilnější, tím lepší“ nepřicházejí jen tihle. Za kauzy Skripal vydala sněmovna usnesení, že na území ČR se nikdy nenacházel novičok ve větším, než velmi nepatrném množství. Přičemž bylo u odborné veřejnosti známo, že nacházel, protože se tu sériově testoval, analyzoval a vyvíjela se proti němu antidota. S nepatrným množstvím to jednoduše nejde.
       Aby toho nebylo málo, sněmovna vydala taky před lety jakési o migrantech, které bylo proti přání komise EU. A Sobotka, tehdejší premiér, tehdy oznámil s takovým tím zubatým úsměvem na kamery, že vláda se tím usnesením nebude řídit.

       Ve výsledku tedy, různými „orgány“ se vydávají usnesení, jak je to zrovna napadne. Taková, aby bylo vidět, že je tam ta politická pevnost. A taky se na ně kašle, opět, aby bylo vidět pevnost…

       1. Kdysi existovala “ Usnesení ÚV KSČ“.
        https://www.google.cz/books/edition/Usneseni_a_dokumenty_%C3%9AV_KS%C4%8C/r-gbAQAAMAAJ?hl=cs&gbpv=1&pg=PA1&printsec=frontcover
        Jestli se tím ale někdo řídil a jak…to jako nevolič (když se to “ muselo“)* KSČ nevím.

        Safra……volil před rokem 1989 Pepa 107 kandidáty Národní fronty ?
        To by pak byl kolaborantem a oporou komoušského režimu.
        Hmmmm…..počítám, že by odpověděl, že patřil k našemu táboru cca 0, 9 % voličů a voliček, kteří de facto KSČ nevolili….:-D

        1. Já málem napsal, že chci s touhle usnášecí vládičkou vyběhnout a udělám pro to, co je v mých silách!
         I když vlastně, vám to myslím napsat můžu… 🙂

     2. Má to jeden háček – v usnesení chybí jakýkoli odkaz na právní rámec, na základě něhož bylo vydáno.

      1. To by tam totiž museli v úvodu napsat „Vláda v rozporu s Ústavou České republiky, §§ 356, 402 a 403 zákona číslo 40/2009 Sb., trestní zákoník, ve znění pozdějších předpisů, jakož i řadou uzavřených a ratifikovaných mezinárodních úmluv: …“

       A to by, uznejte, nevypadalo hezky.

    3. Targus má pravdu a to usnesení JE jen cár papíru.
     Vláda je totiž POUZE výkonný orgán a MUSÍ se držet platných zákonů. A pokud neexistuje nějaký český zákon umožňující diskriminaci osob ruské národnosti, nebo eventuálně obdobný akt mezinárodního práva ratifikovaný ČR, pak diskriminaci zahájit NESMÍ.

   1. Re: ZH

    Maličký přípodotek

    Účast na komerčním turnaji není oficiální soutěž ( např. ME nebo MS, případně OH), kde by o se o reprezentaci státu opravdu mohlo jednat.

    Papír podepsaným ministrem o zrušení víz a jeho implementaci do denního či týdenního rozkazu podřízených jednotek máme?
    Takový je totiž správný postup.

    A to pouze za předpokladu, že jeden šašek – pardon, trapně jsem se spletl – samozřejmě že ministr OPRAVDU může víza rušit.

    1. Dal jsem to (bez jakéhokoli mého hodnocení) pouze jako reakci na „Předně by bylo dobré uvést celé znění onoho „cár papíru s vládním razítkem““ [věštec 6:25 ], aby teda „bylo uvedeno celé znění“.

     Celé je to prasečí, už jenom začátek „vláda souhlasí se zákazem“ co to je? souhlasí se zákazem – proč ne“zakazuje“ ? , stálo by to za hlubší rozbory, ale nemám dnes čas se v tom vrtat …

 17. Vládnoucí parta nashromáždila tolik moci, že si může dovolit to co si dovoluje. Český volič si to přesně tak přeje.

  1. Rozesmál mě dotaz, co dělají dobře placení soudruzi z neziskových organizací, střežící lidská práva.
   Myslím, že po trpkých zkušenostech s barmskou Aun Schan Su Ťij a ukrajinskou Nadiou Savčenko se modlí.
   Aby se neprovalilo, že Alexej Navalnyj žere nemluvňata bez chleba, jen s hořčicí.

  2. Český volič si to přesně tak nepřeje, jinak by tuto vládu volilo přes 50 % voličů účastnících se voleb. Což se ani vzdáleně nestalo… nešiřte prosím dezinformace.

    1. Re: SK

     Myslím, že ruská verze je удивлять.
     Tedy já bych použil asi toto slovíčko.
     Ovšem můj výběr je způsoben tím, že jiné neumím!!!

   1. Ohúriť předpokládám, že je slovensky spisovné. Jenže v každém jazyku je obrovská spousta slov nespisovných.
    V češtine je slovo „opíchat“ které v nespisovném použití má zajímavý význam. Nemůže být v bratském jazyku tento výzam stejný? To by chtělo rodilého mluvčího.

  1. Annotatore.
   Ohúrit asi bude pomluvit-pomlouvat.
   Jinak,co píše pan Targus,to jsou výhody demokracie.
   Nejdemokratištější stát,nám to předvádí dost často.

 18. Domnívám se, že vládní přístup k právu, i mezinárodnímu, mezinárodním závazkům i Ústavě je velmi konstruktivní počínaje Rychetským na ÚS, Rakušanovým (ne)mandátem k zváni krimigrantů nekončícím. O Černochové pak už raději ani nemluvě (víme jak funguje standardní justice, polní soud by to mohl brát víc od podlahy…).
  Také valorizace duchodů je moc zdařilá…
  O tom co si o nás vláda i její nohsledi myslí můžete shlédnout v Lampárně, individum BDSM by z fleku mohlo nastoupit na ministerstvu vnitra (alespoň k úklidové četě, zápal pro boj s dezoláty mu nechybi a větší odbornost netřeba).

  1. Slovo, které jste hledal, nebylo „konstruktivní“, ale „kreativní“. Co taky jiného čekat od kreatur.

    1. I kreatury mohou být konstruktivní. Ale nejspíš máte pravdu, dlouhý den a automatický slovník…

    1. Re: JzP

     Jste velmi hloupej Honza úplně ganc, protože jedna pětipohromová soudružka velmi správně odhadla, že za demokracii si VŠICHNI, tzn. bez výjimky velmi rádi připlatíme!!!
     Já tedy rozhodně ano, páč jsem se dnes dobře vychrápal a rozhodl jsem se, že budu hen ten „uvědomělej“.
     Nač mi jsou zemské statky, když mou malovanou, totiž mylovanou vlast NEOBRAŇUJÍ nejlepší ÚTOČNÉ letouny na sfjetě?

     1. Targusi,
      vy, takový chytrý člověk a nevi, že nejlepší obrana je útok?
      Do toho momentu dobrý. Ale na koho budeme útočit? Mohl by to tu někdo naznačit?
      Je tu pochmurno jako venku, chtělo by to nějakou „srandu“.
      No ni?

     2. Ba ne, Vy zůstanete dezolát, bez ohledu na vyspání a žádný “uvědomělej”. Důchod vámi ještě párkrát ne-zvalorizujou a ještě rád budete jezdit s kamionem na frontu.
      Pětipohromová Afroameričanová, po té co těch k “obraně předurčených” nemá ani stovku, jistě přijede s nápadem jak využít i takové zarputilá a zapšklá individua a Putinovi to s Vaší pomocí konečně natře!

      P.S. PePa schválil také asi jen 20 kusům Čechů zapojit se do bojů za nejsvobodnější Ukrajinu, kde je to nadšení? Na Novinkách v diskusi samý “chciválek” a na frontě ani živáček (nebo záhy mrtváček).

    2. On už i Habeck zjistil, jak vyřeší chybějící finance na Green Deal a vládní výdaje. Německo si prostě více půjčí! I ČR se více zadluží, protože zdroje jsou, jak sdělil jeden předseda ČSSD, a to se nám to hoduje, když nám jiní půjčují! Takže jen naroste státní dluh, o kterém si místní politici nějak myslí, že se asi jednoho dne vypaří. Jenže nevypaří a zůstane, a někdo jej někdy bude muset zaplatit. Ten někdo budou místní občané.
     Demokratické Athény znaly institut dluhového otroctví. Nejdříve si zemědělec vypůjčil. Když nebyl schopen dluh splatit, na jeho pozemek věřitel umístil sloup, hlásající jeho dluh. Zemědělec pak z výnosů odváděl 5/6 věřiteli na úhradu dluhu a z 1/6 měl žít. Když dluh nesplatil do určité doby, jeho majetek připadl věřiteli a zbytek dluhu se umořil z prodeje jeho a jeho rodiny do otroctví.
     Moderní forma bude trochu jiná, ale dlužník bude dlužit pořád a pracovat do úmoru na splátku úroků.
     Navíc je jasné, že současná vládní koalice dělá vše pro to, aby příští vláda, která nastoupí po Fialovi, byla neúspěšná.

     1. Však když natiskneme ty papírky k placení, ono to ty dluhy srovná. Vláda nemá moc motivaci k boji s inflací, Fijalový hnus se sice bije v prsa jak inflaci zkrotil (dle dalšího dezoláta Kovandy je vládní příspěvěk jen cca 3 % na snížení inflace), a přesto máme inflaci jednu z největších v EU. A to o tom, že se počítá MEZIROČNÍ zvýšení cen ani nemluvě. Takové dvouleté srovnání cen je CCA 30 % inflace !!! – ale to už se opakuju…
      A zadlužit se také pochopitelně ještě můžeme, máme sice rekordní tempo zadlužování, ale celkový dluh vztažených na HDP je pořád relativně malý. A když se kácí les, tak létají řízky a pečení holuby, ale pochopitelně jen těm co jsou u koryt.

        1. A ještě budou. Osobně si myslím, že to dotáhneme ekonomicky někam na úroveň socíku let sedm-osmdesátých (fronty na vše, takže poroste snaha o samozásobitelství od topivo po slepice aj.), které ale budou v ostrém kontrastu s těmi horními 10.000, kterým životním úroveň spíše ještě poroste a současně vylepšeno o jiho-americkou formu kriminality, včetně drog. Těch bude jen narůstat, jsou levné a nezastavitelné, zvlášť v těžkých dobách.
         Vemte dále v potaz, že školství až na elitní školy produkuje blbce, průmysl je fuč, levné energie jsou fuč, vyhlídky na lepší budoucnost tamtéž.
         Máme rychle rostoucí dluh a neklesající inflaci…
         Fakt nic moc vyhlídky, i kdyby válka již nyní skončila…

         1. Re: JzP

          Až na tu zmíněnou úroveň socíku musím se vším souhlasit.
          Jinak co se týká materiální úrovně jsem se měl nejlépe právě v těchto letech.
          Čistá mzda v mých 23 letech něco přes 4 litry bez přesčasů, manželka sice nevydělala ani polovinu, ale naši měsíční spotřebu držela v poho na 12 stovkách. Byt mě stál nějakou čtyřicítku, tedy DESET výplat, na nové auto jsem musel sice rok čekat, ale v podstatě jsem ho vůbec nepotřeboval, protože autobusy jezdily pořád a jízdné mne stálo 20 Kčs ROČNĚ!!!
          Po stránce ekonomické se už NIKDY nebudu mít tak dobře, jak jsem se měl za komoušů.

          1. No, byla povolání, kde byly výplaty lepší. Viz horníci. Ale techničtí pracovníci a nižší úředníci bez důvěry KSČ, tj. mí rodiče opravdu počítali každou korunu, měli malé hospodářství (králíka do dnes moc nemusím), a na vesnici se opravdu v obchodu s potravinami moc rozšoupnout nikdo nemohl. Pečivo čerstvé jen ráno, maso jen bůček (hroznej), ovozel fujtajbl od pohledu. Do toho krámu se chodilo několik km, žádné auto, žádná nonstop večerka.

          2. Si myslím, že fronty na šunty nebudou, těch bude všude plno o to bude horší, že na ně lidi mít nebudou. Podobnost se socíkem nevidím žádnou. Ani to samozásobitelství. Na to nebudou mít lidi čas, budou pořád v práci

          3. Sybila: … a myslíte, že tu práci jako mít budou? Vlajková loď EU – automotive – se poněkud potápí (doslova – ta hořící loď s elektroauty jak taková pěkná douška). Průmysl se stěhuje do méně regulovaných zemí s levnějším vstupy. Těžit tu není co, ba ani kámen v kamenolomu bo ekofašos…

          4. Fronty na práci asi budou. Ale ve skladech se za hubičku možná něco najde. Sklady rostou jako houby po dešti.

          5. Sybila: jistě že se doba proměnila a ty sklady se pochopitelně dají vyvézt do zemí ,kde ještě nějaká kupní síla bude. Mě překvapuje (příjemně) až neuvěřitelná robustnost ekonomiky, ale pufrační kapacita se zvolna vyčerpává a vojenské úsilí to vyčerpávání značně urychluje.
           Ale hádám, že třeba nikdo nebude znovu šít podle “Burdy” a oblečení bude, ale třeba lékařská péče (už nyní na hraně) bude jen pro ty nahoře, jako v USA. Jistě sádru a Ibalgin dostanete, pokročilou terapii rakoviny už ne, na ortopedické operace, transplantace také bez pořádného rance peněz budete moci zapomenout.
           To samé školy, to ostatně platí už nyní. Zaplať si lepší školu (+přípravu na přijímaček) nebo dítě bude s ostatními inkludovanými..
           To nebylo ani za socíku, dementi šli na Zvláštní školu a nebrzdily ty ostatní.
           A tak by šlo pokračovat formou apokalyptického románu…

          6. Re: JzP

           K vašemu brekotu jen tolik.
           Dnes stojí vámi opovrhovaný vepřový bůček dvojnásobek toho, co normální LIBOVÉ maso, třeba plecko.
           A ohloedně pečiva, raději budu chroustat ranní rohlík od pekaře, než rozpečené a předtím dvakrát zmražené chemické substráty z „naší pekárny“.

          7. Tak proč jste psal

           Osobně si myslím, že to dotáhneme ekonomicky někam na úroveň socíku let sedm-osmdesátých

           když to bude úplně něco jineho

          8. Pro Sibylu k těm skladům a frontě na práci :
           Článek na Novinkách, jak v Kynšperku nemají vězni práci.
           Je pro ně moc důležitá. Alimenty, dluhy, všechno jim roste, když nemohou pracovat.
           Vězeňská služba má prázdnou halu, levnou pracovní sílu a nic. Zaměstnavatelé jsou pod tlakem aby zaměstnávali Ukrajince. Čímž erár ušetří za podpory. A na vězně se každý… zvysoka vy….

          9. Targus: já vlastně nevím co dnes stojí vepřové v Čechách. Buď nakoupím v Polsku nebo beru půlku prasete (beru tipy na kvalitní vepřové půlky za rozumnou cenu ve středních Čechcách)
           Rozbourám si to sám.

         2. Sybila: protože lepší příměr neznám. Nebude holt jiné zboží, budou fronty na jiné a fronty/čekací listiny/ také na něco jiného než dřív – jako na třeba ty proslulé banány (na auta už jsou).
          Bude řada věcí jen a jen dražších, některé možná zlevní. Něco bude jen pro vyvolené. Korupce poroste.

          Ale Sybila – věštkyně, to jste Vy 🙂 já jen nabízím svůj omezený pohled malinko korigovaný čtením ekonomických článků a snažím se brát je z obou stran. Nicméně, Cui Bono platí na obou stranách fronty.

   1. No a ve Vámi daném odkazu troubí Visingr, odtud všem kopíruji:

    „Vojenský a bezpečnostní analytik Lukáš Visingr o amerických stíhačkách F-35
    – Důležitý faktor: Pokud půjdeme cestou jaderných zbraní, tak F-35 je nutnost,
    protože gripen nám atomovky nosit nebude. F-35 začíná být adekvátním řešením.“
    **********************hmmm

    A obdobně v souvislosti s F-35 troubily Novinky už v 2022 zde:
    „Geopolitické šachy: Německo potřebuje F-35 k nesení jaderných zbraní
    21. ledna 2022
    V Německu se opět rozhořela debata o možném nákupu amerických víceúčelových nadzvukových taktických letadel páté generace F-35A Lightning II.
    Důvod je prostý, F-35 je jediné moderní a dostupné taktické letadlo
    certifikované k „doručení“ taktických jaderných pum.“
    Zdroj:
    Zdroj: https://www.idnes.cz/technet/vojenstvi/jaderne-zbrane-nemecko-f-35-puma-b61.A220118_131621_vojenstvi_erp
    ***********************************

    A kam ty „atomovky a taktické jaderné pumy“ mají prosím pěkně pane Visingr
    a „soudruzi“ z NSR a F-35 chtivá vládo i armádo ČR ….
    ty údajně „jediné certifikované“ F-35 „nosit a doručovat“?!

    A když koncem roku 2022 dezolát Vrabel (za situace, kdy nám i NATO …určilo už dávno nepřítele) prohlašoval,
    že dle něj a údajně právě v SOUVISLOSTI s nákupem F-35
    chce česká vláda útočit na Ruskou federaci jadernými hlavicemi…,
    tak prý „šířil poplašnou zprávu“ a je třeba ho trestat za poplašení lhaním.

    A přitom už u článku “ Varováni jsme dostatečně“ v 19:04
    jsem jen za chvilku a namátkou našla a dala mainstreamová tvrzení Řehky,
    že „chtění vlády…“ je v tomto v režimu utajení a nemůže potvrdit ani to ani ono
    a PRAVDU (soudci Vrabela) jen tak vláda a ministryně bohužel války
    tudíž logicky ani nesdělí a sdělit nesmí
    ale pak jen zpolitizovaný a manipulovaný soud
    může mít za na jisto a bez pochybnosti postaveno,
    že je to Vrabel, kdo lže .

    A nehřímal třeba Fischer v Senátu 2.8.“in dubio pro reo“?
    Ale pak nejen dnešním pohledem do roku 1988,
    jinak by to bylo minimálně hnusně pokrytecké….

    Kdyby to nebylo k pláči, tak by to tedy byla bezva groteska .

    Za obyčejnou MAJKU nám Gripeny
    stačí a možná a právě proto,
    že „nám atomovky nosit nebude“
    páni Visingrové a podobní chciválkové…

    A 122 miliard stejně na dluh,
    bych raději viděla investované do ochrany hranic, rekreačního sportu a vzdělání pro každého, zdravotnictví, budování potravinové soběstačnosti ….

    1. Lukáš Visingr (neplést Radkem Visingerem, což je také “dáreček”, s pohnutou historií, nyní z MO uklizen do Brusele, a fakt ne levně), je takový blábolista, ale ty stále proskakující snahy mít tu americké atomovky, včetně té podivuhodné “obranné” smlouvy s USA ruku v ruce s bojechtivou Ministryní války a korupce, jsou znepokojivé.
     Přezbrojování na ušáckou techniku je v plném proudu i tak, nejen ty velké stroje…

    2. Re: MAJKA

     Jste velmi drzá a hloupá soudružka, která by chtěla jen socialisticky rozdávat a dotovat takové zbytečnosti, jako je vzdělání nevhodných kusů a léčení starých a hnusných dezolátů.
     No fuj!!!

     Abych vám jen nenadával, pro potřeby ČR by STÁLE dostačovalo toto:

     https://cs.wikipedia.org/wiki/Suchoj_Su-25

     pochopitelně s nějakou menší modernizací v komunikačnách a zbraňových systémech. Jinak není nic lepšího při zachování poměru cena/výkon pro podporu pozemní obrany pozemního vojska.

    3. „A kam ty „atomovky a taktické jaderné pumy“ mají … F-35 „nosit a doručovat“
     Vzhledem k celkovému doletu cca 2800km a za předpokladu, že se pilot plánuje vrátit, tak 1400km je vzdálenost Praha-Kyjev – že by tam? Jako přispěvek k té rekonstrukci UA, kterou plánujeme?

  1. Re: Tymákovan

   Pokud myslíte mne, mám obavu, že moc ne.
   1/ moc to neumím
   2/ můj aktuální zaměstnavatel má docela šílené nároky ohledně času stráveného v práci. Tento text jsem sesmolil na dovolené.

   1. Ale má to šťávu. Nejvíc se mi líbil ten kolektivní orgán ve Strakovce. Na takového orgána je i právní řád krátký. Úplně jsem se ohůrila od smiechu.

 19. Jestliže potřebujete vědět, neptejte se advokáta, ptejte se soudce.
  Advokát vám vyloží jak by to soud měl soudit, kdežto soudce vám vyloží jak by to soudil.

  1. /Srolovat/.
   Akademik muze napsat treba tisic knih za rok a nic se nezmeni a vsichni se snazi je cist , protoze pise clanky a dela rozhovory v CT aby sve knihy propagoval.
   Miliony a jako kobylky se mnozici ,nebo jako virus covid ,jsou ty
   advokatni pravnici , zarucene znici vsechno zakony , kdyz na
   existenci kazdeho navesi stovky zakonu..
   Na nas a sami je kdyz nestaci, falsuji a prekrucuji.
   V EU napriklad probiha tvrdy zakaz sbirani hub. Houba, nebo neco rict.
   Dejchani vzduchu zakaz se pripravuje. Nektery furt dejchaji a tim nici planetu.
   A este se mejou taky. Posedlost ..
   Ze je nekdo chytrej a mladej , takovy bezduchy opakovani musi bejt skoro v kazdym prispevku v mnozstvi , uz do tisicu.
   Zotroceni = pohodlnost v zavedeni co nejvice denne opakovanych ,
   /opakovani matka moudrosti vrele doporucovana vzdelavaci vychova otroka
   vsemi akademiky a podagogy/ , protoze vede do opakovaneho precpavani otroka
   zaplavami bezcennych informaci samozrejme 90% ,bez uzitku….
   Je zcela samozrejme ,ze prilis rozumu a vzdelani ,privodi tragedie a katastrofy.
   Otrok pak je stale tupejsi ,ale uzitecnej a za vzdelani jeste vdecnej .
   Muze se treba ucit z ucebnice poucky a ty porad opakovat celej zivot a ridit se jima .
   Akademikova vychvaluji sve pedagogy a jejich pouckami se ridi cely zivot.
   Az do bezmyslenkovych zvyku robotu ,otroku , vycviku automatickych navyku
   treba v armade denne .
   To je soucast vzdelani , zacina opakovanym zvykem chodit do skoly ,
   biflovanim hovadin a potom nejdulezitejsim zvykem otrocit zase jinde v tovarne v urade a celej zivot ..
   Krize vlad je vysledek nekonecneho studii ,biflovani,hovadin bez konce ,aby zadnej student nevedel co ma delat v praktickym a realnym zivote.
   Miliardy zakonu na celym svete jsou vysledek. /Myslej si v bezradnosti ,
   ze vladnuti je nekonecny hromadeni zakonu, prikazu a rozkazu
   a instrukci ,pak jsou tyhle do absurdni poslusnosti vycviceny a pouceny oslove , kazdymu k smichu.
   Protoze se dite narodi zcela normalni a plny lidskosti , vrhne se na nej fasisticka, akademicko pedagogicka selma temer hned po narozeni../Vezeni a sveraci kazajka /.
   Co zadnej akademickej pedagog nesdeli , ze jde o ponizenou sluzby mocnym ,
   /proto se nekonecne povysuji nad jine/, vzdelavat a maximalne zdeformovat dlouhou dobu deti do stada votroku.
   Na takovyhle vzdelani plati kazda vlada miliardy rocne .
   Fasisti ,jako komunisti , jako imperialisti , akadempedagog ochotne vyucuje a
   poslouzi a pak je svet u konce.
   /Normalni clovek s jeho lidskosti ,napriklad ,v zadnym pripade/.
   Kazdej akadempedagog chce slouzit.
   Otrok zna jedine zotrocovat jine. Nenavidi nepohodlne myslenky a mysleni.
   Nektery otroci sou „chytrejsi“ a nadavaji potom jinym otroku , ze sou hloupy,
   pasivni jako ovce , nechteji udelat, co jim pedagog /kterej se zrovna cpe do vlady a kdyz se do vlady nacpe ,zase slouzi aby vse bylo jeste horsi /,
   udelat, musi na ne hazet ted uz informacni bomby ,
   /tohle je bomba to musite cist/,
   ve snaze aby je z pedagogickeho utlumu zvyku nejak probrali.
   Pro sve zamery.

   1. Srolovat.
    Co ma napriklad spolecny Mistr Hus , Palach a ukrove dnes spolecny.
    V dobe , kdy se kazdej IQ diplomyntel zabira a vychvaluje pragmatismus.
    A poucuje vo tom. Pragmatism. Co sam nema.
    /Straight and practical way of thinking/.
    Dulezitou potrebu studia ma ta cast populace /hladova vedeni z ucebnic/,
    do dalsiho nepovinneho a za ucelem povysit se nabiflovanim,
    ovladat tak jine, bejt lepsi sluha a bejt tak chvalenej a dulezitej ,
    vyhody materialni taky diplomem zpenezit…atd.
    /Narodi se obvykle jako venkovskej buran a plnej svy dulezity inteligence je presvedcenej , ze musi snazivosti vyniknout, v Praze a snazi se vynikat,
    a taky vedenej velkou snahou slouzit/.
    Pak mame jejich akademicky ideologie , neni nic , tak bude vudce marxistu a ovladne masy /kricenim a pouckami/…
    Neni nic jako obyc german, ale vzdy povysenej nad jine akademik zacne poucovat germany, ze jsou najednou z nich nadlidi.
    Kdyz pravej opak, psychopaticka posedlost k zlocinum je skutecnost.
    Studenti jsou ovladani pedagogy, kteri je nacpavaji tez vselijakymi ideami a ideologiemi , studenti v snaze bejt chytrejsi berou teorie samozrejme vazne ,
    kdy potom ve vysledku jsou ve vselijakych protestech a demonstracich
    nejvice radikalni slozkou populace ..Ziji tak v isolaci.
    /Praktickej zivot se jich netyka a nezajima je/.
    A jako obvykle totalne zdeformovani studiemi..Tez o tom co bude..
    Do maglajzu posedlosti nepraktickeho mysleni a jednani..
    Az do nepraktickeho a zbytecne predcasneho zaniku.
    Hus , posedlej kritizovanim a poucovanim pro nej hloupe a taky spatne cirkve a posetilou snahou ,
    ze jeho ideove poucky , ziskane studiem poucek z knih od Wyclefa ,
    svoji nastudovanu chytrosti, cirkev okamzite napravi.
    Mohl udelat daleko vice , jako zivej a daleko delsi dobu , az do sve prirozene smrti..Mohl napravovat..
    Co je lepsi , co slibuje lepsi vysledky pro jeho konicka /hobby/, napravy cirkve .
    A co propagujou po staleti akademici. Jejich pitomy teorie pravdy.
    Palach , tez behem sveho zivota mohl dokazat hodne pro nas , jiste mel schopnosti zastavat dulezite funkce , vest narod svym dlouholetym bojem za lepsi ,ale zvolil tragicky teoretickou ideu …
    Zemrel a cest jeho pamatce , zije v nasich myslich. A uz nic neudela.
    Ukrove umiraji vedeni zase nastudovanymi /ze zapadu/ , co vedi vsecko lepsi.
    Aby po sve smrti nemohli uz nikdy nic udelat pro svuj narod.
    Infikovani idejemi do totalniho chaosu , lide umiraji zbytecne ,
    protoze uveri pouckam a slouzi menicim s epres noc a zdeformovanym ideologiim a tem proradnym sve zajmy uskutecnujicim porucnikum..
    Misto aby bojovali za sve zivoty a zivoty jejich rodin a zili…
    Aby nepodlehali a neumirali za neprakticke a ideologicke vymysly a nesmysly.
    Jenze pouzivani rozumu a normalni prakticky zivot, pedagogove zdeformuji vnucovanim sileneho „vzdelani“.Do silenych vysledku.
    /Pak dalsi obvinuji jine treba z marxismu/.
    A vymenu za „zabavne“ ucebnicova bajky , ktere drazdi a vybicuji emoce
    vetsiny do vnucovanych iracionalnich nepricetnosti.

    1. A tak se i taky stalo , co se stat zase nemelo.
     A dabel porad , perte se, zerte se a delejte si to nejhorsi.
     Jednim z nejvyznamnejsich influenceru v historii byl Marx.
     Cely zivot travil ucenim v knihach, az z toho zacal poucovat jine.
     Marx, z nenavisti prestoupil na jinu viru a vedec iracionalne ,
     /nevedecky/, s predsudky /jak to bejva /, nenavidel cast svetove
     populace /Slovany/,az za hrob../Co mu udelali, se nevi/..
     Nic moc do zacatku. A celej zivot parasitoval .
     Vzor jinym, ideologie studujicim fanatickym parasitum.
     Vynalez nenavisti siril a rozpatlavanim jeste zdokonaloval.
     Vynalez , ze bohatstvi a bohac jsou spatny , tisic let stary veci.
     Teorie nadhodnoty /vejvar , zisk vyrobcu/.
     Vsichni ty vzdelany a ty co zizni po vzdelani studujou jeho ,
     uctivanou knihu, kterou ochotne vymenili za predtim uctivanou bibli ,
     klani se jeho ideologii , jako domorodec pred drevenym
     totemem /necemu se klanet je mnohym uplne vrozeny a prirozeny , nemuzou jinak/, vsude ma popularitu ,sochy , obrazy az dodnes.
     Na prvni pohled kazdej vidi , ze bohac a hromadeni bohatstvi a majetku ,
     /a moci nad jinym v dusledku ,aby o penize neprisel /,
     se neda z naseho sveta odstranit..
     Dabel porad perte se ,zerte se a delejte si co nejhorsi..
     Cili jedno zlo bohac a jeho hromadeni bohatstvi , rozdelil na dve ,
     to druhe zlo , je boj proti bohacum a zbaveni je jejich bohatstvi.
     Bohatnuti je dilo nahody, dedictvi, nekdo zakopne a najde v zemi neco co kazdej chce, dilem schopnosti k tomu, vytvorit podminky ke zbohatnuti ,sdruzenim s jinymi , schopnosti uloupit jinym,atd..
     Bohac si upevnuje moc ,aby vic bohatnul , najima sluhy,politiky ,
     vedce ,hysteriky s ideologiema , kolonizuje a vede valky..Toho je hodne.
     Komunista ziskava vsemi prostredky a upevnuje si moc za ucelem vlastnictvi nejen bohatstvi ,ale vlastnictvim uplne vseho..Sveta.
     /Bojem proti bohacum/. Taky nema nikdy dost..
     Jedno je tady jisty , boj proti bohacum a hromadeni bohatstvi nemuze nikdy skoncit. Jako boj bohacu za hromadenim penez a majetku a ovladnutim celeho sveta.
     /Ziskuchtivost v nasem pripade je silnejsi nez umele, pouckove ideologie komunismu akademiku/.
     Tedy bohaci vzdy v dusledku vyvijeli zbrane pro uskutecnovani svych zajmu, ovladnuti sveta a zaplatili sluhy na vyrobu zniceni vseho ,
     predevsim ziveho. /Treba Fermi a Oppenhaimer a spol/.
     To dnes probiha ..
     Co udela bohac ,kdyz ztraci bohatstvi a moc, je jasny.
     Marx jeste vsude prohlasoval tohle. Bohac vlastni tovarnu a bohatne z toho a jinej buntuje v tovarne delniky do stavky a potom se spolu dohodnou..Na ucet delnika.
     Tohle je dalsi strategie a taktika , ktera dnes ovlada svet..
     Bohac napr. posle sluhy do Ruska , aby buntovali populaci proti nemu,
     ,znicili stat /aby zustal vzdy slabsi/, aby mohl zbohatnout a udrzet moc , vyrobou zbrani a valkami upevnit si moc nad svetem a ted hysterii
     na Rusko, at je v Rusku rezim jakej chce ,vzdycky je spatnej.
     Perte se a zerte se…

     1. Jak vidno, čteno nepochopil jste Marxe, což vám není možné mít za zlé, ale vyvozovat z jeho díla naprosté nesmysly, již mít za zlé, možné je.
      Zřejmě zastáváte názor, že je možné získat 105 procent zeměkoule, což vás z druhé strany omlouvá.

      1. Zadnej ukol , nedovedu si ani predstavit , ze napisu
       neco delsiho, asi se to nazyva inspirace , neco jen trochu,trochu
       napsat /sem linej/ , vono so to protahne a potom
       se to samo zinspiruje na dalsi a zase dalsi cast ..
       Jen udrzet pozornost , neztratit navaznost v textu je drina.
       Ta se ale objevi, az potom..
       vestech aspon ma prilezitost mi dokazat , ze nechapu Marxe ,
       tim, ze mou nechapavost neuvede , nevysvetli.
       Mam radost z tech co nechapou a rolujou ..
       A nedivim se a pocitam s tim, myslenky a napady se v ucebnicich nenajdou nikdy a proto jsou pro mnohe neprijatelne .
       Cist a myslet pri tom , je od skolnich let potlacovana potiz.
       /Potvrzuje nejaky moje myslenky , vo cem je prispevek/…
       Pak se nejaky ty veci z mych prispevku hodi a objevi u jinych..
       Jini na to navazuji jinde ..
       Kdyz o necem pisu aspon uvedu casto nejakou definici.

       Vyhybam se opakovani klise uz stokrat opakovanych ,
       vo tom , co zase ta vlada..
       Bezduche ironicke , kriticke posmesky a jejich opakovani , propaguji denne jednotlive osoby a jejich jmena.
       Prave tim stale uznavaji , ze pres ilegalni aktivity tech osob ,
       kazdy je ve clancich a prispevcich , povazuje za legalni vladu.
       Z toho ty osoby dostavaji a pozivaji punc skutecnosti.
       Ilegalnich skutky tech osob , informace o nich , oznamuji , dokazuji a potvrzuji , ze ty osoby vladnou pravoplatne..
       Nemyslet pro prechytraly a psat , ma pak vysledky.

     2. Pawe, k tomu Marxovi ….
      Marx kritizoval (nikoli nenáviděl Slovany a konkrétně Čechy) za jednání a činy v liberální buržoazní !!! „revoluci 1948“ .. To je ten jeho stále omíláný článek v novinách Rheinische Zeitung, kde Palackého a spol odhalil jako oportunisty a podporovatele rakouského monarchismu v zájmu liberální buržoazie, liberálně buržoazní propagandiské to ale vztahují na všechny čechy a slovany ..
      Marxův Kapitál je psán Marxem ve stylu Haška a jeho Příběhů Švejka, je to výsměch a zesměšňování hlouposti „buržoazního kapitalismu“ …
      Marx jako skutečný filosof otevřel nové perspektivy v chápání toho, co je z větší části základem tvého filosofování ….
      Je to tzv. odcizení člověka (od práce a života) s navazující emacipací člověka (osvobozením z odcizujícího otroctví) s novým celospolečensklým vědomím (nahrazujícím to primitivní „mamonářsky kapitalistické“ společenské vědomí popsané a ironizované v Kapitálu) …

      1. Promiňte, ale vyslovit současné Mary a Hašek???
       Hašek byl pacifista, Marx vyzýval k násilí. Mezi oběma pány bych viděla zásadní rozdíl.

        1. Silně pochybuji, že to bral vážně. Na to byl moc chytrej. S. K. Neumann ho označil za zrádce proletářské revoluce.

         1. Komunisti se všichni navzájem označovali za „zrádce revoluce“ Stalin Trockého, Trocký Stalina, ti naši Slánského, Husáka, generála Svobodu…
          Mají to společné s liberálními demokraty, ti se taky navzájem obviňujou z proruskosti, nedostatku nadšení pro tranďáky atd.
          Je to přirozený…

          1. Mnoho kohoutů na jednom smetišti.
           Pak přijede bagr, smetiště vybagruje a je po kokotech.
           Respektive udělají si nové smetiště.

 20. Jestliže následující volby vyhraje opozice a obsadí klíčová místa, určitě se tím někdo bude zabývat.

      1. Ale houby. Je to alternativní strana a vymezuje se proti tamním libtardům. Na rozdíl od nás tam mají – i díky vítací politice Angely Merkel – už výrazně přemuslimováno.
       K náplavě z Turecka se přidala náplava z Afriky a ze Středňáku a místy přestává být bezpečno.
       Vzhledem k tomu, že si milovníci Alláha dovážej nevěsty / ženichy ze svých rodných zemi, tak Němec bude brzy chráněnou minoritou. O porodnosti ani nemluvě.

  1. Re: Puck

   V Rakousku už maj všude „krota“?
   Pro nevzdělance – gorolský výraz krota znamená mříž.

 21. Targusi, takový mladý a chytrý kousku, co Vás to napadlo pochybovat o správnosti úsudku, potažmo i postupu, těch nejlepších z nejlepších, které jsme si zvolili, aby nás vedli tím slzavým údolím zvaným svět. Ti se nikdy nemýlí.
  Svého času napsal jakýsi Slovák Láďa Mňačkovic knihu, kterou nazval : Jak chutná moc. Závěr z ní je, že moc je víc než ženy, zpěv a víno. Ty k ní patří jen jako pouhý jako bonus. Kdo má moc, tak si nabírá jako u švédského stolu.
  Mocný muž se pozná tím, zmlátí a zkope milenku před vlastní manželkou a před tím řeční a odsuzuje násilí na ženách. Targusi, to je skutečná moc. Řeči se vedou a voda teče.
  Jo, až se Zeměkoule otočí – točí se pořád a pořád – tak prozřeje a pochopí a změní názor na úplně opačný. Na to podle odborného pokusu postačí i IQ pouhých 108.
  Vítejte ve světě lidí!

  1. Re: strejda

   Konečně jsem pochopil.
   Hlavní ZFÍÍÍNĚ je Země, páč se furt točí a nechce přestat. Ani když jí to zakázali soudruzi písemným USNESENÍM!

   1. Já jsem si vždy myslel, že jste nebezpečně chytrej. Pokud občas zajdete k slovutnému pánu panu Bavorovi, toho jména V., tak víte, že Země se nejen točí, ale se i klepe precesí a dokonce nutuje. Potvora.
    A lidé se také točí a otáčí, precese s nimi mlátí jako v pubertě a nutace působí na pleny, asi ty mozkové. Co já vím.
    Stačí se trošku s precesí a nutací otočit a z vystudovaného lidového vojenského politruka je hradní demokrat. Jistě si všímáte, že se nedotýkám Majestátu bez helmy, což je u vojáka dost divné.
    Naším pánem je čas co vše nepevné mění v břečku a břečku nechá břečkou.

  2. Skutečně mocný muž se vyznačuje tím, že je prakticky neviditelný, veřejnost o jeho existenci neví.
   Ovšem zda vládne on, nebo je to ve skutečnosti jeho matrona, milenka, děvka apod……to je nemožné zjistit i kdyby viditelným na veřejnosti byl.
   Výkonné orgány a byrokratické soldatesky všeho druhu mají ve svých rukou moc konat tak, aby skutečně mocný muž neměl důvodu k jejich odstavení od moci, popř. jejich likvidaci.

 22. Tužka napíše,…načnu to, pane Targusi,…už proto, že mám pro sport slabost,…atd,….
  Tak, pane Targusi, …Kdo to řek,….Když mluví zbraně, mlčí múzy…..ale ony mlčí i paragrafy, a všechny ty listiny lidských práv a svobod jsou v té době k čemu?….Vy jistě budete vědět k čemu a napsal byste to jadrněji, než má verzatilka v klábosnici.
  Zdravím Vás a díky,…. pravda mi připomíná podobu třech opiček, co nevidí, neslyší, nemluví. Tužka.

  1. Re: Tužka

   Jsem rád, že jste na nás nezanevřela.
   Ano, vaše přirovnání pravdy nebo spíše zacházení s pravdou ke třem opičkám sedí jako zádel na nočník.
   Ta úleva, když člověk dosedne na nádobu v pravý čas, že…?

    1. Re: SK

     A kde máte záruku, že se ta bestie TAJNĚ neučí posunkovou řeč hluchoněmých a nebude za vašimi zády bonzovat, co děláte na nočníku?
     JÁÁÁ bych si na ni dával EXTRA pozor!

 23. Pán Targus,ohúrilo ma Vaše pekné zhrnutie „právneho štátu „……palec hore 👍🏻👍🏻👍🏻

  1. Re: cemper

   No pěkně děkuju.
   (-:
   Když už tu strejda začal s tím Mňačkem, jedna perlička.
   Na vojně jsem vyvážel autem do stoupy vyřazené knihy z knihoven. Pochopitelně jsem je prohrabával a nalezl jsem výše uvedenou knížečku, načež jsem si ji později začal číst, když jsem pro změnu vozil důstojníky autobusem.
   A nějaký dobrák to oznámil mému přímému nadřízenému, který si mě dal zavolat a výslech započal dotazem: „Vy si veřejně čtete Mňačkou knihu Ako chutí moč?“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *