18 dubna, 2024

Krůček po krůčku. Sledujete, že ve zprávách už není v podstatě nic jiného, než strašení válkou?

Říkám si, kam až to chtějí hnát a co je skutečně cílem. Protože posuďte sami. Sotva člověk po ránu protře oko, už vidí: Rusko by neváhalo použít jadernou zbraň! Rusko je úspěšnější! Zabraňte destrukci, schvalte pomoc Ukrajině! Válka jen tak neskončí, jak blízko je Česko k válce? A tak dál a tak podobně pořádně hezky česky „vyšturmovat“ populaci. Ale já se opět ptám k čemu?

K Macronovu plánu vyslat vojáky evropských zemí bojovat na Ukrajinu? Tedy i naše? To prý podle našeho premiéra ne. A v době, kdy jich máme pět a půl a Ukrajina nemá munici ani pro ty svoje, by to nebylo zrovna rozumné. Už jen z toho důvodu, že co se Evropa tak báječně zbrojně vyluxovala, těžko byste hledali lepší a dokonalejší okamžik, kdy na ní zaútočit. Pokud byste tedy ovšem zaútočit chtěli, že. A taky proto, že sice nemáme na hranicích žádnou protivzdušnou obranu, ale nějaké ty migrační vlny bychom s jejich pomocí odklonit snad mohli. Pokud bychom ovšem chtěli.

Taky si třeba uvědomit, že jakmile pošle nějaký evropský stát oficiálně do války proti Rusku své vojsko, tak jaksi vstupuje do války s Ruskem. A pokud je členem NATO, tak asi úplně ty fráze o tom, že je tam jen ze své dlouhé chvíle moc fungovat nebudou. Zkrátka a dobře nás tam vtáhne taky, ať si kdo chce, co chce říká. Slovní finty fungují u možná soudů, ale fakt ne ve válce s Rusem. A tak bude nejspíš lepší si ty kluky v zeleném nechat tady. Mimochodem zde si dovolím upozornit, že Evropa na rozdíl od zaostalého Ruska nevyrobila za dobu války ani jeden tank, ba ani jednu proslulou polní lopatku. A munici nestíhá jako celek vyrábět ani pro stávající potřeby. Jsme na tom dokonce tak špatně, že ji hodláme nakupovat od rozvojového světa. Docela trapas.

Pokud to strašení má mít nějaké motivační účinky, moc se to taky nedaří. Považte sami, dvě třetiny středoškoláků nesouhlasí s tím, že by měla být v Česku jakákoliv forma vojenské služby a tři pětiny by se pak nezapojily ani do obrany vlasti. To už je docela mazec a moc válečného optimismu to věru neskýtá. Válčit a nenávidět ano, ale jen virtuálně, a umírat ano, ale jen jinde a z jiné krve. Tak to vidí naše progresivní mládež a tak jste si ji vážení vychovali a teď to máte. Naděje na rychlou změnu nula. Tihle za vás válčit nepůjdou. Půlka by se jich zhroutila už jen z toho, že nemají ráno snídani a čistý ponožky u nosu.

Co tedy chtějí kromě toho, že tato rétorika zasévá ve společnosti semeno nesmiřitelné nenávisti a ochoty dehonestovat a udávat každého, kdo chce tenhle konflikt ukončit? Že neomylně rozděluje, stigmatizuje, omezuje? Pomocí strachu opanovávají mediální prostor i veřejné mínění. Pomocí strachu nás nutí udávat, dokonce na to zřizují speciální weby. Není už divné prásknout souseda, nebo kolegu na sociální síti. Není divné kvůli názoru vyhodit někoho z práce. Není divné jít za názor k soudu. Není divné, že někomu projde všechno a někomu nic.

Společnost se opět nechala oblbnout a stalo se z ní bezhlavé stádo tupě následující své vůdce, ač ho evidentně vedou do maléru. Kdo se stádu nepodřídí, toho stádo hodlá ušlapat, protože žádné pochybnosti slyšet nechce. Stádo se chce bát jen těch správných a státem podporovaných věcí. Má z toho výhody a dobrý pocit, že je lepší a vlastní myšlenky mít nehodlá. Myslet je problematické a nepohodlné. Takové stádo totiž není v případě potřeby problém obětovat. Klidně i proti jeho vůli, pokud mu ještě nějaká zbyde. Ideálně v jeho zájmu samozřejmě. A je jedno, jestli to bude na oltář války, nebo Green Dealu nebo třeba neřízené migrace.

Takže se ptám, není a nebylo toto skutečně cílem? A můžeme tuhle jedinou skutečně naši válku ještě vyhrát?

24 thoughts on “Krůček po krůčku. Sledujete, že ve zprávách už není v podstatě nic jiného, než strašení válkou?

 1. Jak to bylo doopravdy?

  Macronova válka
  Úvodník před 1 dnem

  Egocentrický a od problémů vlastního národa odtržený Emmanuel Maron šokoval svět, když po pondělním summitu 21 zemí NATO prohlásil, že vyslání západních pozemních sil na podporu Ukrajiny „bylo diskutováno jako jedna z možností“.
  „Nic by se nemělo vyloučit. Uděláme vše pro to, aby Rusko tuto válku nevyhrálo,“ dodal. Porazit Rusko je nezbytné pro bezpečnost a stabilitu v Evropě,“ řekl na závěr mezinárodní konference na podporu Ukrajiny, které se v Paříži zúčastnilo 21 hlav států.
  Uvedl, že tento názor sdílí Německo, Švédsko a země Visegrádské skupiny . …….
  https://myslpolska.info/2024/02/27/wojna-macrona/

  1. Josef původní napsal:29 února, 2024 (4:41)

   Syn amerického prezidenta řekl Kongresu, že se připojil k představenstvu Burisma, aby bojoval proti ruské agresi
   01:01, dnes

   Hunter Biden, který utratil miliony za prostitutky a drogy , řekl Kongresu, že v roce 2014 zaujal pozici ve společnosti Burisma, kterou vlastní ministr Janukovyče Zločevskij, aby „bojoval proti ruské agresi“…….

   https://strana.today/news/458925-pochemu-syn-prezidenta-ssha-khanter-bajden-voshjol-v-sovet-direktorov-burisma.html

  2. Ukrajina je v „zoufalé situaci“ a Macronův „přehmat“ s oznámením o vyslání vojáků situaci jen zhoršil, píše Politico.

   Francouzský prezident chtěl svými slovy o možnosti vyslat na Ukrajinu vojáky NATO vyslat Putinovi signál, „aby nedělal hlouposti“, tvrdí zdroj z Elysejského paláce. Výsledek však pouze „odhalil rozkoly a rozdělení na Západě a vyjádřil paniku ohledně vojenské situace na Ukrajině“.

   1. „Francouzský prezident chtěl svými slovy o možnosti vyslat na Ukrajinu vojáky NATO vyslat Putinovi signál…“

    Vysílat signál™(® Petr Fiala) není jen tak, to se musí umět, není to pro každého.

 2. Re: Autorka a dikutéři, ALE fšichniuplněcypeganc.

  Jelikož si neustále myslíte, že nejsem dostatečně chytrý, mladý a krásný, tak mne NE-posloucháte a fčilek jste fpéérdeli.

  Takže kdo chce „vykřížit lušťovku“ (to jsem vymyslel fčilek – heč!), nechť zbystří alespoň nyní.

  Naprosto ZÁKLADNÍM smyslem života lopat je PLATIT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Proto se hodí naprosto každá masírka, která alespoň o něco málo více otupí přirozenou nechuť lopat hákovat na 3 až 4 šichty, případně mít druhou i třetí práci a VŠECHNY prachy odevzdat – POZOR – nikoli:
  1/ sobě, ani
  2/ eráru, dokonce ani ne
  3/ manželce či
  4/ exekutorovi (to je skoro stejné!), nýbrž

  X/ vyděračským firmám, které přes erár pumpují prachy do vlastních kapes!!!!!

  Takže tu máme digihovna (řidičáky, techničáky, občanky, blablabla…), kterými nás soudruzi přiskřípnou a vyskřípnou, kdy je napadne, nu a pak tu máme státní rozpočet, ze kterého platíme jiná hovna.
  Kupříkladu nyní je vysoce módní a nepostradatelné mít ty jedině správné letouny, které nás ubrání jedině správnými raketami nakoupenými od jedině správných firem!
  Předtím jsem zlikvidovali vcelku ne úplně špatnou armádu, resp. vyměnili jsme ji za operetní sbor baletek a šašků, nyní ji prý budeme budovat znovu. A samopaly zcela pochopitelně nebudou české, nýbrž ty JEDINĚ správné.
  A abych příliš neodbíhal od tématu, vzpomenu ještě trapný hnusný a zcela blbý plyn, který se zázračně promění v molekuly svobody a demokracie, když spolu s jeho odběrem převezmeme i FAKTURU nenapsanou azbukou, nýbrž LATINKOU!!!
  Totéž ta hnusná a smradlavá elektřina, která se imaginárním průletem přes ta jedině správné hranice změní v zelenou příšeru – ééé – pardon – v zelenou a plně obnovitelnou energii, ovšem za maličký, skoro neviditelný příplateček.
  A tak můžu pokračovat do nekonečna…

  KUWA, CO VÁM NA TOM JEŠTĚ NENÍ JASNÉ ????????????????????????????????????????????

 3. Fiala řekl ne čeští vojáci na Ukrajinu. Fiala také řekl ne zvyšování daní. Fiala také řekl ne snižování důchodů. To jen k tomu co říká a říkal náš prime bloud. …… Ale dnes mě zaujala jiná věc – bude digitální řidičský průkaz v Evropě o digitální občance už jste slyšeli a já se ptám jak se zidentifikují tyto digitální systémy s konkrétní fyzickou osobou? Prý e-dokladovkou v mobilu. Mají všichni mobil ? Mají všichni chytrý mobil především senioři ? Co když mobil ztratím co když mi ho ukradnou co když se porouchá co když se vybije, co když ho nechci mít? teď je to v mobilu, do budoucna to bude jak mi to dneska docvaklo kde? A začíná se u občanky u řidičáku pak to budou další věci a čip pod kůží až naposledy. Kdyby začaly čipem pod kůži hned tak je dneska snad ještě rozneseme. Oni ale nastaví a zavedou nejprve e systém a buď chceš v budoucnu řídit nebo mít občanku a vezmete si ten čip ještě rádi nebo máte smůlu a stojíte mimo systém, což bude samozřejmě trestné . Chytré. Zemědělství v Evropě se úspěšně likviduje takže dovozy z Ameriky a Asie vás uživí, tedy ty hodné a poslušné, každopádně zobchodovat a dopravit potraviny pro Evropu bude také velmi pěkný kšeft, věřím že už vědí koho. Takže shrnuto: výroba a dovoz potravin do Evropy očipovaným hodným pod jednoznačnou kontrolou a profit z toho vyvoleným, kteří si dneska v EU rozdávají karty pro tuto hru. Cinknuté samosebou.

 4. Milí Slované. Budete se vzájemně podřezávat až se vám konečně podaří depopulovat východní Evropu. Takto uvolněný Lebensraum pak bude po té obsazen vašimi zdaleka nejlepšími kamarády.

  1. Tato úvaha nebere v úvahu, že by jedni Slovani mohli být v dané činnosti mnohem výkonnější, takže spíše než uvolněné území by se tito zvítězivší Slované a řádně nakrknutí na germánské ponoukatele onoho konfliktu mohli ve svých hranicích posunout či přemístit až k hranicím ponoukatelů, a pak by nastal řácký fičák. Ono jako vypouštět jadernoe aružije směr západ kdesik od Moskvy, nebo třeba z Chebu či Aše je celkem rozdíl.

   1. Některá oružije mohou letět na druhou stranu země i přes póly. Tam vzdálenost mezi Moskvou a Chebem roli nehraje. A některá se vypouštějí z lodí (ponorek?) a některá z letadel.

 5. Fico to těm válečným štváčům z opozice řekl dobře, když chcete posílat Slováky na Ukrajinu, tak vemte samopaly a děte bojovat na Ukrajinu. Ukažte jací jste hrdinové.

 6. Jak píše Iščenko, teď, když se ukazuje, že by to KoZa nemusela vyhrát, mrňavé státy se ocitají na rozhraní.
  Současná věrchuška se třese, protože kdyby povolila uzdu, mohly by v populaci zesílit tendence, které by nakonec dostaly k moci novu věrchušku, která by hledala anál, do kterého by se mohla zavrtat, na druhé straně. Což by pro současnou věrchušku mohlo být bolestivé. Těchto cyklů překlopení z jedné strany státy jako ČR prodělaly v historii celou řadu. Je to to v podstatě typická strategie přežití podobných státečků.
  Je to pro nás nebezpečné, protože věrchuška udělá cokoliv, aby to za ni slízli jiní, tedy v první řadě běžná populace. Oni naše vojáky pošlou na Ukrajinu úplně klidně, jenom mají strach udělat to sami nebo jako první.
  https://www.armadnymagazin.sk/2024/02/28/iscenko-na-priklade-cechov-a-poliakov-pripomenul-vecnu-pripravenost-provincii-menit-svojich-panov/
  Jako Čech se stydím, že Iščenko má zjevně pravdu. A zjevně se prokazuje, že to sice je běžná strategie přežití, ale neplatí to pro všechny podobné subjekty.
  Slováci byli taky hluboko KoZím análu, ale dokázali vylézt. Maďaři si tam ani nevlezli. Zvolili jsme si sebranku.

  1. Iscenko keca , na skonceni valky se nic nevydela. Nebo ,ze naka strana vyhraje.
   Prodlouzeni je na programu a Putin ma ty kamarady ..
   Odpoved kazdymu nedockavymu . Radi te uvidime..
   Jak nas vedes ,di prvni a vyzbrojenej, jako prvni..Kdyz si tak statecnej..

 7. Dám sem úvahu Michala Todorova – může to být způsob, jak zařídit, aby lidem nevadila deportace Ukrajinců. Nejprve jim vyhrožovat mobilizací a pak prostě odlifrovat na Ukrajinu Ukrajince a nechat je oddechnout, že sami nemuseli.

  1. Pane Vidláku. Kdo je to Ukrajinec? Ten kdo vlastní UA pas?
   Ze života : mnoho Ukrajinců mezi sebou švitoří spisovnou ruštinou ale na veřejnosti používají raději „suržik“.
   To budou ti Ukrajinci s ruským smýšlením, kteří utekli z Banderastátu, aby nemuseli bojovat proti svým bratřím.

  2. Proč by lidem měla vadit deportace Ukrajinců? Kdo jiný by měl víc bránit Ukrajinu, než Ukrajinci?

   Jde o to, aby se neukázalo, že k nám neutekli před Putinem ale před Zelenským.

    1. Nevidet skutecnost a strkat hlavu do pisku , vedet jenom to co chteji pouckari ,cist poucny ucebnice a poslouchat ty co se povysujou , nebo se znamostma dostali navrch a krici nejvic.
     Mit pet pohromade a spocitat si tech pet a nebo min. Kdyz.
     Vetsi vobrazek ukaze vic. A co ses to za vola, kdyz je to porad dokola.

     Takze vokolo 1860 vypukla obcanska valka v usa a skoncila obohacenim ..
     Zacala doba velkych a prevratnych zmen..
     Ovladnuti mnoha zemi ,celych oblasti a jejich surovin…
     Zacaly mimo jine velky pokusy na zvladnuti populace sveta na universitach ,
     bily plaste a bily mysky.
     Francie a Britove napadli Krym pred tim.
     Zhruba vod ty doby , zacal soucasne teror v Rusku , vrazdili se vysoky urednici , ministri , kde kdo a car..
     Celej svet protestoval v cele s usa v mediich s politikama , proti pogromum v Rusku ,nekolik desitek obeti se zvetsilo , mockrat.
     Aby rus byl zase a porad barbar a nic jinyho.
     Prilisny vykoristovani a cinost zapadem placenych teroristu ,/bratr Lenina mezi nimi/,byly skutecnou pricinou..
     Zapad zacal zaroven pecovat vo bolsevicky marxisty,
     /teror na kapitalisty a jejich zanik vsemoznym nasilim , byl pritom bolseviku hlavni program/ , usazeny ,Nemecko,
     Francie ,Svycary..I u nas meli sjezd …Divny ,ze se jich nikdo ani trochu nebal??
     Kdo u nas skutecne vladne a vlad je videt vod vlady Otakara ,
     kteryho zradili ,kdyz neprezije hlavni velitel ,je to skoro vzdycky zrada ,
     jako u Lipan a jinde. /Znamena to vymenu vlady za sluhy/.
     Nase vobrozeni , taky nebylo nahodou , bylo podporovany jako soucast celoevropskyho hnuti../Ovladnuti mensich statu je tak snadnejsi/.
     Potom zapad poslal na Rusko japonce v 1904 a skoro uz se odehrala v cele s Trockym ,prvni kolackova revoluce v Rusku..
     /Predtim byly ty velky rebelie taky zaplaceny vodnekud/.
     Druha kolackova /hromady zlata a penez ovsem s nimi/,na Rusko,
     se odehrala napadenim Ruska behem prvni svetovy valky..
     Vyloupeni Ruska ,totalni.Se bohate zase vyplatilo.

     Za 13 let ,vod 1904 , uz to byla loutka Kerensky a marx bolsevicky revolucionari
     dodany ze zapadu..Predtim.
     Vod okolo 1900 zacal velkej presun populace z Ruska ,Polska , Slovenska a germanu tam odeslo nejvic, vedli v poctu populace, do usa.
     Pac rus byl ten barbar..Je furt.
     Pak si tam zalozili tu banku /kdo banku nechtel , udelal si vylet na na Titaniku,jiny ten vylet v posledni minute zrusili/,ovladli finance a hospodarstvi , na svetovou valku, na leninovu revoluci a v 29 ,obrovska krize.
     Nadvyroba a zebracky mzdy, z nelidsky chamtivosti byly hlavni priciny ,
     jako dneska.
     Obrovske zisky tekly do Usa z ty prvni valky a okamzite se pripravovala dalsi ..
     Zisky musi rust a vladnout. Nejmocnejsi staty byly nejvice zadluzeny usa ..
     Nastaly ty velky pomoci Nemecku.Protoze mimo usa, vsichni strasne
     ublizovali Nemecku./Cesi taky a udesne , germani si dal u nas delali co chteli/.
     I Nemecka vlada ublizovala a tak se musela vymenit ,
     demokratickych voleb netreba.

     Potom po „valce a svetovy „, s jenom 300 tisici padlymi ve svetovy valce s Nemeckem a este s Japonskem , usa ovladly svet..
     Usaci utikali kde mohli i britove, jenom , aby se ksefty prodlouzenou valkou ,zase darily …
     /Ukr ma v porovnani ztraty daleko vetsi/…
     SSSR ,28 milionu..
     Vychodni blok chtel mir a byl vytvorenej jako strasidlo na ovladnuti populace zapadu..Aby byl zase duvod..
     Duvod a pricina vyzbrojovani a valek , aby se nesiril.
     Stalin s valkou znicenou zemi se stal daleko horsi nepritel ,nez predtim Skuhrer.

     Po 89 se jenom rozsirily dalsi valky na svet , vychod dodal i bez kolacku ,ale musel , dalsi velky bohatstvi . Ale zapad je bezednej..
     /Ztrata vlady zapadu treba nad ropnejma polema , znamena zmenu na el. auta/.
     V Rusku nastala necekana zmena a tak se z nej zase poridil nepritel..

     Kdo skutecne chce ovladat svet , uz delsi dobu bylo videt , prvni ofenzivou ,
     v 2014 v Kyjeve s kolackama..Jako nastupiste na Rusko..
     Drive to bylo Polsko napr. /Kdyz sou potreba spolecny hranice/.
     Potomci tech uprchliku pro zmenu pred casem , ovladli totalne zapad ,odtud pokracovali s kolackama ,ovladli zeme medialnim sametem, barvama ,
     kytkama ,ale korupci s miliardama penez a dodavkama zbrani ,ve skutecnosti.

     Zapad ted zcela ovladli , upravenou a zmodernizovanou rijnovou revoluci ,
     shora dolu , v jiny forme a postupne …Ale zestarli a zvakuovali si system..
     Plany se nelisi ,sou stejny..Dle jejich skutku , poznate je.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *