18 července, 2024

Chceš umřít rychle nebo pomalu?

Asi takový výběr mají civilisté včetně dětí v pásmu Gazy.

Podvýživa, nemoci a dětská úmrtnost v ghettu Gaza stoupají.

Z Pásma Gazy jdou děsivá čísla: Podle UNICEF každé šesté dítě do dvou let trpí akutní podvýživou. Funguje pásmo Gazy jako ghetto v rámci genocidy proti lidu Palestiny?

Marie Müllerová píše na RT Deutsch o děsivém utrpení nejen dětí. Utrpení, které svět odmítá řešit, ačkoli na území Ruska či Ukrajiny by se podobné dění postaralo o palcové titulky.

„V pásmu Gazy každé šesté dítě do dvou let trpí akutní podvýživou, uvedl UNICEF, agentura OSN pro globální ochranu dětí. Bombardování města Rafah, posledního útočiště asi 1,6 milionu Palestinců na jihu enklávy, a izraelská blokáda humanitární pomoci způsobují raketový nárůst dětské úmrtnosti.

Podle různých humanitárních organizací zemřelo od začátku vojenské invaze do Gazy 10 000 až 12 000 nezletilých. Nelze se vyhnout srovnání všech těchto „opatření“ s podmínkami v ghettech a s jejich rolí. Funguje pásmo Gazy jako ghetto v rámci genocidy proti lidu Palestiny?

Podle zprávy Global Nutrition Cluster, humanitární organizace pod vedením Dětského fondu OSN (UNICEF), více než 90 procent dětí ve věku od 6 do 23 měsíců, stejně jako těhotné a kojící ženy, jí pouze dva nebo méně druhů potravin za den, což je považováno za „vážnou potravinovou chudobu“. 64 procent rodin jí pouze jednou denně, zatímco dospělí v 95 procentech domácností omezují množství jídla, které jedí, aby nakrmili své děti.

Ted Chaiban, zástupce výkonného ředitele UNICEF pro humanitární a zásobovací operace, řekl:

‚V pásmu Gazy hrozí exploze dětské úmrtnosti, kterému lze předejít, což dále zvýší již tak neúnosnou úroveň dětské úmrtnosti.‘

Chaiban také zdůraznil:

‚Pokud konflikt neskončí nyní, podvýživa dětí se bude nadále zhoršovat, což povede k neodvratným úmrtím nebo zdravotním problémům. Ty budou mít vliv na děti v Gaze po zbytek jejich života a budou mít potenciálně mezigenerační důsledky.“

Systémy pitné vody zničeny

Obyvatelstvo přitom trpí nedostatkem čisté pitné vody. Základní komodita chybí v 81 procentech palestinských rodin. V pásmu Gazy připadá v průměru pouze jeden litr vody na osobu a den. Kapacita systémů pitné vody klesla pouze na zlomek běžné produkce a mnoho vodních a hygienických zařízení bylo poškozeno nebo zničeno.

Obyvatelstvo nemá bezpečný přístup k pitné vodě, toaletám a umyvadlům a vysídlené děti a jejich rodiny nemohou udržovat úroveň hygieny potřebnou k prevenci nemocí a chronických průjmů, které jsou hlavní příčinou dětské úmrtnosti ve všech mimořádných situacích. Další výzvou je šíření nemocí. Nejméně 90 procent dětí do pěti let je postiženo jednou nebo více infekčními nemocemi.

Mike Ryan, výkonný ředitel Programu zdravotních mimořádných událostí Světové zdravotnické organizace, řekl:

‚Hlad a nemoc jsou smrtící kombinace.‘

Dodal:

‚(…) hladové, slabé a hluboce traumatizované děti častěji onemocní. Nemocné děti, zvláště ty s průjmem, nemohou dobře vstřebávat živiny. Proto je současná situace v Gaze nebezpečná a tragická.‘

Agentura OSN na ochranu dětí UNICEF vyzvala k zoufalé potřebě nouzové humanitární pomoci pro chlapce a dívky v Gaze. Registrované případy střevních infekcí u dětí do 5 let rychle přibývají a počítají se v desítkách tisíc, stejně jako případy svrabu, planých neštovic, kožních vyrážek a infekcí dýchacích cest.

Systematicky ničené zdravotnictví

Těch několik málo fungujících nemocnic musí reagovat na vysoký počet pacientů zraněných v konfliktu, takže nemohou adekvátně léčit vypuknutí nemocí. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) může v současné době plně nebo částečně fungovat pouze 15 nemocnic v celé Gaze s 2,2 miliony obyvatel.

Izrael od 7. října zničil v Gaze 150 zdravotnických středisek a 32 nemocnic. Na jihu pásu, kde jsou nyní na malém území soustředěny téměř 2 miliony lidí, jsou stále aktivní pouze tři nemocnice. Mluvčí palestinského ministerstva zdravotnictví Ashraf al-Qudra to odsoudil v rozhovoru pro Al-Džazíru 24. února.

Izrael také brání dovozu lékařského vybavení, materiálu a paliva do pobřežní enklávy. Většina lidí je bez lékařské péče, včetně dětí. Ve stejný den pohotovostní služba Pásma Gazy apelovala na mezinárodní veřejnost, aby udělala vše pro zajištění dodávek léků a potravin pro obyvatelstvo.

Podle tiskové agentury EFE Ashraf al-Qudra uvedl, že mnoho obětí je stále uvězněno podtroskami  a záchranáři se k nim nemohou dostat. Izraelské ozbrojené síly navíc bombardovaly budovy a infrastrukturu, které již byly zničeny v Beit Lahiya na severu pásma Gazy, aby definitivně pohřbily lidi pod zničenými domy. EFE uvádí počet obětí na 29 410, většinou žen a dětí. Počet zraněných se pohybuje kolem 69 737 lidí.

Světová zdravotnická organizace (WHO) opakovaně žádala Izrael, aby poskytl bezpečný koridor pro humanitární pomoc do obležených oblastí Gazy. Takové žádosti Izrael vždy odmítal.

Už žádné peníze pro UNRWA

Agentura OSN pro palestinské uprchlíky, UNRWA, která poskytuje základní životní potřeby palestinskému obyvatelstvu více než 60 let, je nyní v ohrožení kvůli manévru izraelských tajných služeb. Po „tajném“ obvinění Mossadu bez jakýchkoli důkazů proti této organizaci zastavilo devět dárcovských států, včetně Německa a Velké Británie, do 24 hodin na začátku února své financování. Z tohoto důvodu může UNRWA fungovat pouze do konce února, pokud nebude financování obnoveno. Mluvčí organizace, Christopher Gunnes, řekl tisku:

‚Toto je porušení Úmluvy o genocidě, protože to zničí životy 1,2 milionu lidí, kteří již před 7. říjnem stáli ve frontě v distribučních místech UNRWA.‘

Takto důsledná a rychlá reakce na politicky velmi riskantní téma je možná pouze po předchozích mezivládních dohodách. Znovu se proto nabízí otázka: Je Gaza ghettem?“

Tolik Marie Müllerová.

Ano, Gaza je ghetto. A stejně jako ve Varšavském ghettu za 2. světové války jsou i v Gaze lidé odsouzeni k pomalé smrti hladem a nemocemi, včetně dětí, pokud je „nevysvobodí“ rychlá smrt bombou či kulkou. Ale ani smrt pod troskami nebývá rychlá.

Neexistuje pro to omluva. Ani stokrát omílaný 7. říjen.

https://rtde.live/der-nahe-osten/197518-unterernaehrung-krankheiten-und-kindersterblichkeit-im-gaza-ghetto/

251 thoughts on “Chceš umřít rychle nebo pomalu?

 1. Soudruh žid Zpátečník oblbuje: „Likvidujete ale beztak mikroskopické šance „alternativy“ a škodíte oposici jako takové, potažmo české společnosti a národu,“

  tak jistě, ta aspenistická sebranka v ve vládě i v opozici, parlamentu i senátu, je přínosem. Stejně jako milostivá ž.dovská vrchnost a její cinklé burzy s energiemi, komoditami, penězokazectvím, neustálým válčením, grýndýlem a slintáním po Agendě 2030. S Great Reset až do propasti. Ještě že Soudruzi fašisti mají takové uvědomělé kolaboranty, kteří gojimům zdůrazní povinnou lásku ke zločinecké ideologii.

  „Slyš Izraeli, dnes přejdeš Jordán, aby sis podrobil pronárody větší a zdatnější, než jsi ty, města veliká a opevněná až k nebi…Hospodin, tvůj Bůh, který jde před tebou, je jako sžírající oheň. On je vyhladí a on je před tebou pokoří, takže si je podrobíš a rychle je vyhubíš, jak ti Hospodin slíbil. (Dt9,3)

  Ti současní nedotknutelní jsou však především Chaz.ři, kteří kdysi vytáhli zotročit svět od Ch.zarského moře.

 2. Omlouvám se, až teď jsem se drobet probral Vaším nočním elaborátem https://web.litterate.cz/chces-umrit-rychle-nebo-pomalu/#comment-255639 .

  Ve skutečnosti to samozřejmě je zcela obráceně, než píšete. Žádné pocity viny za Váš antisemitismus se ve Vás vzbudit nesnažím, dívám se na Vás a Vám podobné zcela pragmaticky. Někdo holt je na chlapečky, někdo antisemita, někdo krade v obchodech dámské kalhotky. Nobody’s perfect. Jsme jen lidé. Šlo mi pouze o to, aby si antisemité, když už se po 7. říjnu vynořili v tak děsivých počtech z českého bahna, na tom antisemitismu laskavě drželi kapesník: https://web.litterate.cz/takticky-vztah-k-mezinarodnimu-pravu/#comment-200794 .

  Naopak je to kupříkladu paní Kunšteková, která se pokryteckou rétorikou o nevinně trpících Palestincích pokouší svůj antisemitismus zaštítit a zakrýt, vyvolávajíc pocit viny v těch, kdo by si takto průhlednou manipulaci nechali líbit. Na mě toto neplatí. „What a damned impudent woman!“ Kdyby místo toho napsala, že na Židech jí vadí tohleto a támhleto, byl by to její názor, na který jí (pokud tohleto a támhleto opravdu existuje) vždy ochotně přiznám právo.

  1. „Izrael vznikl s československým přispěním“ – a tu druhou půlku příběhu, jak se k nám poté otočili zády vynecháváte proč ?

   „pokryteckou rétorikou o nevinně trpících Palestincích“ – můžete ukázat nějaký konkrétní příklad ?

   1. Asi jste to chtěl napsat spíše pod ten můj druhý příspěvek.

    Do debaty o historii Izraele se zde však nemíním pouštět, opravdu to pro ni není to správné prostředí. Tady na litterate.cz jsem z příbuzných témat psal vždy jen o českém antisemitismu, případně jeho trapných omluvách a průzračném maskování; pokládám jej totiž za katastrofu pro „alternativu“ a v důsledcích i pro oposici. Bývalý plukovník si jen může – snad i musí – mnout ruce.

    1. Omlouvám se, jedna půlka měla jít pod jeden, druhá pod druhý. Takže ta druhá prosba je zde na správném místě, můžete ?

     No, já bych řekl že zabýváte. Pokud si vytrhnete kus, který se hodí, a ten druhý chybí, nepřijde mi to jako fér argumentace.

     Proč nazýváte kritiku Israele automaticky antisemitismem ? Nazýváte kritiku cikána automaticky rasismem ?

     1. Takže ta druhá prosba je zde na správném místě, můžete ? — Nezlobte se prosím, ale to mi připadá trochu jako slepota. Takovouto ukázkou pokrytecké (manipulativní, demagogické) rétoriky přeci je hned článek, pod nímž je tato diskuse, hned jeho titulek a první věta: Chceš umřít rychle nebo pomalu? Asi takový výběr mají civilisté včetně dětí v pásmu Gazy. (Mimochodem, tu první větu v originále nevidím.)

      Proč nazýváte kritiku Israele automaticky antisemitismem ? — To ovšem je manipulativní otázka; nic takového automaticky nedělám, nemůžete se tedy ptát proč. Když jsem kupříkladu kamarádce po 7. říjnu říkal: „hlavně aby zas nepostupovali polovičatě,“ rozhodně to byla kritika Izraele, a přitom jsem ji antisemitismem nenazval.

      1. Vám přijde, že ty děti nejsou nevinné nebo že netrpí ?

       Dobře, manipulativně jsem se ptát fakt nechtěl. Tak jinak, jak se rozezná, která kritika je a která není antisemitská ?

       1. Vy máte sklony k masochismu?
        Tak jako chodil Klíma neúspěšně provokovat na ACZ, chodí pro změnu sem. Neskákejte mu na špek; argumenty na něho neplatí a jen zbytečně marníte čas.

       2. No samozřejmě že jsou nevinné a samozřejmě že za okolností podobných válečným trpí. Jenže dovolávat se zde toho je samozřejmě pokrytectví.

        A samozřejmě není pravda, že mohou jen umřít rychle nebo pomalu. (Nepočítám-li, že časem umřeme každý.) Paní Kunšteková si jich jistě může několik vzít k sobě. Když se do Gazy dostali reportéři České televize na lodi naložené zbraněmi, nepochybně by šlo i dostat děti odtud.

        Anebo si je mohou vzít k sobě jejich souvěrci v ostatních arabských státech. Jenže těm se to samozřejmě nehodí; místo toho je chtějí využívat jako nástroj k působení na světové naivy a pokrytce.

        jak se rozezná, která kritika je a která není antisemitská ? — Podle kontextu a podle účelu. Někdy je to do očí bijící, někdy mohou vznikat pochybnosti. O paní Kunštekové nepochybuji.

        1. Chápu dobře, že jste mi vysvětlil, že jediné řešení problému je odvézt ty děti, a zřejmě tedy všechny Palestince, mimo Palestinu a tu ponechat Israeli ?

         Rozumím a děkuji za vysvětlení. Chápu že si v tomto nerozumíme, protože máme každý jinou definici.

         1. Chápu dobře (…) — Ale kdepak. Nechápete. Na srdceryvnou demagogii jen odpovídám logicky. Výběr nejsou jen ony dvě možnosti; to vyvrátíme, ukážeme-li i jen jedinou další, ovšem dalších může existovat více. Milena(?) kupříkladu navrhovala – rovněž logicky a přímočaře, byť trochu naivně – tuto:

          1) Vrátit unesená rukojmí.
          2) Vrahy vydat k potrestání.

          Kdybych se chtěl tím konfliktem zabývat, zajímal bych se především, proč to Palestinci neudělají. Jenže mně jde o něco jiného, totiž o české zájmy. A s nimi ovšem antisemitismus slučitelný není.

          1. V tom případě to nejsou české zájmy, ale kazisvětské zájmy. Ty už zastupuje ojrohodnotová pětidemoliční vláda.
           Takže:
           „o zajímavé a občas i velice zábavné guačování je postaráno: hodně popcornu!“

          2. Aha, díky za vysvětlení, už to chápu. Jen jste asi z vrozené skromnosti zapomněl napsat :

           3) Nechat Israel dále ilegálně zabírat území, nechat se zabíjet ortodoxními ilegálními osadníky, držet v Israelem spravované Gaze jako zvířata v ZOO, čekat až si Israel zabere celou Palestinu a hlavně se křivě na Israel nepodívat, protože to je antisemitismus.

          3. A Tymákovane naprosto trefně 😉. Jenže to těmhle lidem jako je zpátečník nebo jim vzývána Milena nemůžete nikdy vysvětlit, protože to oni „nevidí“. Tedy to co Izrael způsobuje už mnoho desítek let na území Palestiny. To nezacalo přece, mimochodem stejně jako ruska operace
           v roce 2022, 7.10.2023, ale mnohem dříve.

        2. Až tady budeme většinou v kolonkách byrokratické lůzy vedeni jako žebráci, můžeme přijít za vami?

         1. Jo, samozřejmě. Až kromě toho ožebračení o Vás navíc napíšu pár článků vykreslujících, kterak nevinně trpíte, tak potom klidně přijďte. Nějak už se tu poskládáme…

          Přeji dobrou noc.

 3. když o nich (o Palestincích, o Izraelcích) mluvíme, patrně nám po nich „něco bude“. (https://web.litterate.cz/chces-umrit-rychle-nebo-pomalu/#comment-255802) — S tím zcela souhlasím, Alefe. Samozřejmě. Ovšem jak komu a jak po kom.

  Izrael vznikl s československým přispěním, které lze vysledovat až do předválečných časů. Kdo tedy respektuje české zájmy, jejich historické i kulturní základy a jejich kontinuitu, tomu po Izraeli cosi bude automaticky. Navíc nejeden Izraelec pochází odsud.

  Co se Palestinců týče, před lety zde Československo školilo (či alespoň hostilo) jejich teroristy; ze školitelů možná někdo je dosud naživu, ač se tím asi nechlubí. Pokud někdo bydlí támhle v Suchdole, jistě ho také zajímá, jaké tam má zajímavé sousedy.

  Je-li někdo progresivní levičák, o Palestince má zájem mnohem hlubší, jsou totiž jeho tradičním spolubojovníkem v jejich kulturní válce, usilující zničit západní civilizaci.

  Ale ti ostatní, ti zájem o Palestince a jejich nevýslovné, nijak nezaviněné utrpení jen pokrytecky předstírají, aby svému antisemitismu konečně dali do ruky nějaký klacek. Jinak příspěvky několika zdejších nicků interpretovat nelze; nikdo není tak bláhový. To, že jsem za více než půlstoletí vycvičený nevěřit mainstreamovým mediím ani slovo, neznamená, že bych byl ochoten věřit na první pohled nevěrohodným přispěvatelům některého blogu.

   1. S tím myslím nejsem v rozporu. Pokud šlo jen o odpověď, proč nám po Izraelcích nebo Palestincích něco je, stačí i mnohem méně přesné jejich vymezení.

 4. Pro leckteré bližší informace o Gaze je v angličtině kvalitní stránka https://electronicintifada.net/
  (stránku dělají Palestinci a Běloši v Americe, podle přízvuku na videích… nebo nevím jak říct „běloši“, prostě někteří z těch autorů nejsou původem Palestinci a někteří jsou…)

  Pro lepší představu, jak to v Gaze vypadalo předtím, a jací lidé tam chodívali po ulicích, viz toto video:
  https://www.youtube.com/watch?v=W1r1z3x53ZU
  asi půl hodiny tam jde v Gaze po ulici s mobilem v ruce a točí, tržiště i zadní uličky… (a když nemáte půl hodiny času, tak to půjde přeskakovat, až se zase dostane do další části nebo ulice…)
  (Je to území velké jako Praha, ale žilo tam přes 2 miliony lidí…)

  πα½

 5. Abych pravdu řekl přečetl jsem jen půlku příspěvků a nepochopil jsem ani jednu stranu. Uvědomujete si že pravda není ani na jedné straně stalo se už tolik zločinů . A je to začarovaný kruh který nejde vyřešit. Zvěrstva ani na jedné straně se nedají omlouvat zvěrstvy druhé . Jedině udělat tlustou čáru a řešit to jak to nevím. Bohužel si myslím že ty hlavní co můžou rozhodnout oto nemají zájem. Proto je bláhové se zde napadat, kus pravdy mají obě strany.

  1. Tak do mozku vložte informace:

   „Ať se vám to líbí, nebo ne, světová vláda vznikne. Pokud ji lidstvo nepřijme dobrovolně, budeme si ji muset vynutit.“
   James Warburg (1950)

   Smysl existence think tanků: propaganda, vytváření a zavádění ideologií, rozvoj a kontrola veřejného a politického diskurzu, indoktrinace, formování a výzkum veřejného mínění, tvorba veřejné politiky v širokém spektru otázek (outsourcing a lobbing), sběr a analýza dat, analýzy a žurnalistika, vydávání knih a médií, služby zákazníkům, školení zaměstnanců, dobře placené útočiště pro politiky, vojáky a státní úředníky ve výslužbě. „Think tanky“ jsou na vrcholu informační pyramidy, jejímž prostřednictvím se uskutečňuje skutečné vládnutí.

   Kniha Vladimira Maslova Továrny na myšlenky jako nedílná součást západní nadspolečnosti [4] poskytuje unikátní údaje o „továrnách na myšlenky“, které byly odtajněny z nepřímého souboru dat. Seznam obsahuje 155 organizací a odhaluje jejich zaměstnance a rozpočty. Patří mezi ně známé a vlivné organizace jako Carnegie Foundation, Hoover Institution, World Resources Institute, Heritage Foundation, RAND Corporation, Human Rights Watch, Freedom House atd.

   Mezi nimi je na skromném 12. místě Rada pro zahraniční vztahy (CFR), jeden z nejmocnějších nástrojů americké geopolitiky, která je předmětem naší analýzy.
   http://euro-synergies.hautetfort.com/archive/2022/09/23/le-council-of-foreign-relations-l-arme-miracle-de-la-geopolitique-atlantiqu.html

   1. Dobrá, řeknu tedy Bohu, aby (ta světová vláda) nevznikla. Dozajista jej to pobaví 🙂

    Myslím, že to přeháníte, i když jste veden dobrými úmysly. Malá odbočka pro ostatní čtenáře: buddhisté věří, že každý člověk je v zásadě veden dobrými úmysly, nikdo si totiž neřekne – tak, a teď budu exemplární svině, chci spáchat něco skutečně zlého. A pokud někdo takový kdesi existuje, je to velká výjimka.

    Ať již světová vláda vznikne nebo nevznikne, to, co v té věci mohu udělat, je již obsaženo v první větě mého příspěvku. Život jde dál, dokud neskončí a až skončí, umřeme. Každý sám za sebe budeme stát před definitivní realitou. Než k tomu dojde, nemá smysl si kazit zbývající chvíle zlobou nebo strachem. Tím spíš, že nějaká obyčejná Sára nebo Izák jsou na tom stejně, jako my. Je množství věcí, které člověk může udělat, aby byl svět trochu lepší – obyčejně někde ve svém bezprostředním okolí.

    Všechno podstatné už bylo řečeno, kdo mohl to viděl, slyšel, četl. Všichni máme v sobě nějaké nastavení mysli i bloky, které nás nutí některým informacím více věřit, jiným ne. Kvůli tomu apriori není nikdo špatný nebo nepřítel. Ale nemá smysl opakovat nějaké věci pořád dokola – tím se tvrzení nestane více pravdivé. Pokud můžeme udělat něco pro trpící lidi kdekoli, udělejme to. Pokud ne, soustřeďme se na to, co udělat můžeme.

    Nemyslím to jako kritiku ani ve zlém – je to jen názor nebo návrh. Názor míněný polo-vážně, protože názory míněné fanaticky v sobě vždycky mají čertovo kopýtko a je třeba opatrnosti, jak moc se s nimi člověk ztotožní. Mohou člověka doslova pohltit.

    1. Jeden z čelních představitelů WEF, žid Yuval Noah Harari, se dlouhodobě netají tím, že cílem tohoto spolku, který má vliv i na loutky ve vládách po celém světě, je razantní depopulace, neboť většina lidí na této planetě jsou jen „zbyteční jedlíci.“
     👹
     K vítězství zla stačí, aby dobří lidé nic nedělali.

     Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU.

     Jak využít temné zbraně protivníka? Svým vlakem ke svobodě, nebo cizím dobytčákem do koncentráku I.G. Farben/BlackRock?

     1. Inu, tohle je jen „frontend“ pro veřejnost a politiky… Nebo snad si nemyslíte, že to mladý Harari nebo starý Šváb (syn židovské matky a nacistického průmyslníka) skutečně řídí?
      A Harari záměrně zavádí neo-ateistickým trans-humanistickým směrem, dělá falešného strašáka, aby ti skuteční zůstali ve stínu a mimo pozornost…

      Za tím jsou bankéři (namátkou Rothschild a Warburg a další, obecně London City, Basilej ve Švýcarsku a New York), kteří to financují…

      A za tím je Ideologické směřování (nebo Konceptuální moc), dané někým, kdo protlačuje to, co „naprogramovali“ v Talmudu – jak vyhubit Křesťany a Materialisty a zavést Židovskou světovládu pod vedením jejich údajného „Mesiáše“ – prostě si na to nějakého Kata pomažou…
      https://pi-alpha.org/Talmud_plan (česky, s citacemi z Talmudu z knihy Sanhedrin)

      πα½

     2. Dobře, přesvědčili jste mě oba. Vyberu tedy z bankovního domu Rothschild všechny své peníze, čímž jej zničím.

      Pak už snad nebudu muset číst na všech alternativních webech stále totéž, pořád dokola, stejnou osvětu. S těmi bankovními domy a světovým zákulisím to zatím nijak nepohnulo, ale ty moje prachy je zcela jistě položí.

      1. Inu, máte pravdu v tom, že finančně je nepřemůžeme…
       Ale měli bychom důsledněji obhajovat svět, ve kterém chceme žít…
       Především a na prvním místě Svobodu Slova, a naslouchat Varovným Hlasům (a zvažovat, nakolik přehánějí), až se zas budou snažit vyhubit nás pod záminkou Epidemie Vaxxinací, což už je vidět na obzoru, jak se na to připravují…
       A bojkotovat jejich Kulturu, a začít lze především od Televize, kterou používají na vymývání mozků a nastolování narativů a priorit… (uvolněný čas můžete použít na sebevzdělávání a rekreaci?)
       A jak jsem psal – podporovat Naše a ne Cizí – lidi, kulturu, zboží… Nenechat se nahradit ani Migranty ani Roboty…
       A odmítat různé digitální nástroje sledování a nadvlády – od kontroly čipů v občance (ono nejde o to, jestli tam je čip nebo není, ale že vás pak budou na každém rohu snímat a centrálně vyhodnocovat, a pak i vydírat zablokováním), přes používání hotovosti, a nevím, co dalšího…
       Odmítat propagandu lží o škodlivosti CO2, propagandu o Perverzích, propagandu o údajné Nenávisti, atd atd…

       Nevím, co dalšího může každý člověk udělat pro to, co kolektivně potřebujeme, a proti tomu, co se na nás snaží uvalit špatného…?

       πα½

    2. @Agivessana
     Nevím, jestli Boha pobavíte… Teď zrovna na Slunci píše, že je Smutný (I AM SAD)… (Možná je smutný ze mě, že se mi to nedaří změnit…? Pochybujte o tom… Možná je ale smutný z něčeho horšího…??)

     Ohledně Židů, také tam mimo jiné psal, že „Israel is Evil“, bylo to pořádně podtržené… Je to Zlo… A i z těch „obyčejná Sára a Izák“ v Izraeli je 90% naprosto zlých, a i přes to všechno, co způsobili v Gaze, si tam v tom přejí pokračovat… Protože jim vymyli mozky propagandou… Všimněte si, že oni neříkají Hamás (arabsky „Enthusiasmus“ a hebrejsky „Odpor“), ale Chamás, to znamená „Násilí“… (možná i pod vlivem toho, že jich tam je třetina emigrantů z Ruska?) Jenže to spíš Israel je Chamás, násilí a terorismus…
     (A co dalšího psal a řádně podtrhnul na Slunci Hospodin o tomto tu bohužel není legální rozvádět podrobněji… Spíš jsem ale zvědav, kdo to bude naplňovat, když se všichni té Teroristické Mafie (zřejmě oprávněně) bojí…? Kromě ignorantů, kteří na to radši nemyslí, a naivně obhajují Synagogu Satanovu…)

     A ohledně „K vítězství zla stačí, aby dobří lidé nic nedělali.“ Co by tedy mohli dělat? Alespoň se na tom nepodílet podporou, bojkotovat je, a podporovat Naše a ne Cizí… A cesta ke Sjednocení je mimo jiné přestat si navzájem házet klacky pod nohy a pokusit se dohodnout s těmi, kde máte alespoň z poloviny podobné názory a zájmy, tak se zaměřit na to, co nás spojuje, a nevyzdvihovat to, co nás rozděluje… Až „zvítězíme“, můžeme se začít handrkovat o podrobnostech, které nyní nejsou tak důležité…
     (S Babišem nepůjdu protože, s Okamurou nepůjdu protože, s Rajchlem nepůjdu protože, s Komunisty nepůjdu protože, atd… Půjdete radši sami každý zvlášť do společné záhuby?)

     πα½

     1. Odpovím Vám na jednom místě na oba komentáře:

      1) Jsem si jistý, že a případně kdy Boha pobavím – dobře se totiž známe a rozumíme si.

      2) V některých věcech máte pravdu, v jiných bych nesouhlasil, ale to není jádrem toho, co Vám i Gójovi chci říct. Samozřejmě máte právo napsat, co si myslíte a kolikrát chcete. Jenomže nosíte dříví do lesa. Všichni to už mnohokrát slyšeli nebo někde četli a mají na to nějaký názor, ať souhlasný nebo nesouhlasný, ale velmi pravděpodobně pevný. Chtějí na kloub věcem přicházet sami. Nikdo netouží po nalívárně a „evangelizaci“ ve stylu Svědků Jehovových, být takovým bitevním polem názorů není nic příjemného. Smysl má tedy nabídnout jenom nějaký nový argument.

      Ukazuje se totiž, že dr. Goebbels se velmi mýlil ve své tezi, když tvrdil, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Nestává – naopak, mnohokrát opakované cokoliv, ať pravda nebo lež, začne jít časem pořádně na nervy. Nejsem si jistý, jestli právě toho chcete dosáhnout.

      Čili všechno je otázkou správné míry a také nechání prostoru pro vlastní omyl a názory protistrany. Nic ve zlém, jen zkuste zvážit, jestli nemám v něčem pravdu.

      1. 2. Ale tu moji studii o Talmudu jste nečetl, tak ani nevíte, v čem se to liší…
       Není to nošení dříví do lesa, spousta lidí to ještě neví… A ani většina Židů neví, kde je v tom ta základní chyba… Navíc já tady chtěl spíš nasměrovat „Góje“ o level výš, než prozatím je… Vy (Ag.) na to zatím nemáte level, jste ještě příliš naivní…

       1. Toho skutečného Boha zřejmě neznáte, co znáte je vaše představa o Něm, a zřejmě i co šíří Církve, což je do začátku Dobré…

       πα½

       1. A jen to ještě krátce doplním – víte, problém nejsou Židi (oni ostatně stejně potomci těch biblických Židů nejsou), ale post-biblický Judaismus…

        πα½

        1. Vidím, že stále nechápete. Provaz, lopata, díra?

         Není třeba číst jakékoli Vaše studie, své názory jste již dostatečně objasnil.

         Pozorně, dlouho a s široce otevřenýma očima se zadívejte do Slunce. Tam najdete své odpovědi, proč se Vám dostává takového nevděku…

         1. Jste hlupák, a hlupákem zůstanete: „Není třeba číst“…

          Víte, pokud z Faktů a Vědomostí, které nemáte, vyplývá Názor, se kterým nesouhlasíte a je vám nepříjemný, možná je to proto, že vaše vědomosti jsou pokřivené a nedostatečné… Pokud se ale přesto rozhodnete Fakta a Vědomosti ignorovat a jen si hýčkat svůj mylný a špatně podložený Názor, tak tomu se říká Ignorant…

          Víte, ale spoustu lidí také Vědomosti nezajímají, nemůžeme všichni znát všechno, ale aspoň jsou Pokorní a nesnaží se přesvědčovat druhé o něčem, o čem toho sami ví málo…

          πα½

          1. Cpete se – nezván – kde nemáte co pohledávat, do dveří, které nejsou Vaše, na místo, které Vám nepřísluší a nabízíte nechtěné zboží.

           To je celé a jednoduché vysvětlení toho, proč jste odmítán – když jste to tedy nevyčetl ze Slunce.

           Už se nenamáhejte – vidíte, že je mi jedno, co si myslíte a co napíšete. Je zavřeno.

          2. Ale ještě k tomu doplním pro případ, že by to někdo ještě později četl:
           Já vím, že jste to nepsal jako dobře míněnou radu, ale někdo by to tak mohl pochopit…

           Nedívejte se do Slunce očima a rozhodně ne dalekohledem bez náležitých filtrů…
           Ty „nápisy“ na Slunci, nebo to, co vypadá jako nápisy, jsou v EUV (extra-ultra-fialových) oblacích Slunce (o 5 barevných oktáv od viditelného světla), nebo vyjímečně i v magnetickém poli, a jsou vidět jen z oběžné dráhy, protože tady to stíní ozonová vrstva…

           πα½

 6. No, takže si to shrňme:

  Za WWI slíbila britská vláda Ročíldovi něco, co jí nepatřilo a k čemu nebyla nijak oprávněna – že si židé budou moci na kousku území Osmanské říše udělat takový velkoštetl. Stát to být neměl; Britové to nazvali „vlast“.
  Za to Ročíld prodal britské vládě nitrák, který zoufale potřebovala pro zbrojní výrobu.
  Pak se nějakou dobu „nic nedělo“. Sionisté pokojně vytvářeli další a další teroristické skupiny, rovnoprávně terorizovali křesťany, muslimy i židy jak na BV, tak v Evropě, a tehdejší KoZa usilovně předstíral, že nic nevidí.
  Vidle do té „idyly“ hodila WWII. Dokud nacisté masakrovali „řaďáky“, zejména ty ze střední a východní Evropy, sionistické finančně-mocenské kruhy to absolutně netankovalo a naopak na to docela stědře přispívaly. Problémečkem se stala až likvidace části židovských finančníků s rodinami. A tak KoZa začal krajně neochotně „bojovat s nacisty“.
  Stalo se, co se stát nemělo – genocidu nakonec přežilo mnohem víc řaďáků, než mělo. A chtěli se mstít, mocinky moc chtěli, protože byli mladí. Urgentní situace, již bylo nutné okamžitě řešit. Nu, a řešení se našlo; typicky kolonialistické anglosaské – hodíme je někomu na krk. Tím „někým“ se stali Palestinci – křesťané, muslimové a židé, do té doby celkem v klidu žijící společně nebo alespoň vedle sebe v Palestině.
  Tužka, papír, mapa – a bylo hotovo. Židům z Evropy a pokud možno i z USA, kteří do té doby o nějakém BV většinou ani neslyšeli, 60%, a „zbytku“ (což bylo 1 600 000 muslimů, křesťanů a místních židů) 40 % území. Méně, ale zato mnohem horší kvality.
  To už ovšem naplno běžel židovský terorismus, k němuž se přidalo vydírání genocidou („holocaustem“). Co na tom, že nacisté zrakvili na 26 mio Slovanů všech možných vyznání a bez vyznání. „Průmysl holocaustu“ se na KoZa do r. 1950 stal obecně tolerovaným jevem a všechny ostatní oběti WWII byly na KoZa rázem zapomenuty.
  První, co židé udělali ve svém administrativně zřízeném státu bylo, že oloupili, vyhnali a částečně vyvraždili původní obyvatelstvo. Vyhnáno bylo cca 850 000 lidí a zničeno cca 740 palestinských měst a vesnic.
  Následně nalákali do Izraele chudé židy z arabských zemí, protože jim chyběla manuální pracovní síla. Jakmile přijeli, zavřeli je jejich soukmenovci do pracovních lágrů a části z nich ukradli děti.
  Snaha sionistů demograficky přečíslit izraelské a ZB ne-židy byla až děsivě urputná. Náborová komanda objížděla celou Asii a Afriku a verbovala místní židy i značně nevybíravými způsoby k přesunu do Izraele. A rabíni usilovně konstruovali nové a nové „ztracené kmeny“. Jak dopadli etiopští židé, víme. Indičtí na tom nejsou o nic lépe – untrmenšové jen o myší fousek výše postavení než ne-židé.
  Další obří náborovka proběhla v Rusku v letech 1991-1992. Do Izraele přijelo cca 1 300 000 lidí, z nichž část neměla s judaismem nic společného. Ale hodili se, tak co.

  A to už jela naplno I. a II. intifada – ozbrojený odpor proti okupaci a genocidě.
  Což je zajímavá kapitolka, protože Palestinci jsou jediným národem na světě, jemuž je desítky let odpíráno právo na jakýkoli odpor proti okupaci a genocidě, i proti sionisticko-nacistickému režimu. Od zřízení Izraele neslyšeli a neslyší Palestinci od KoZa nic jiného než „Nesmíte se bránit, nesmíte používat zbraně, musíte ustoupit, musíte se podvolit, musíte se vzdát území“. Na adresu sionistů a Izraele NIKDY nic srovnatelného ze strany KoZa nezaznělo. Naopak vrahům masivně dodává zbraně, finance, materiál a diplomatickou i mocenskou podporu, zatímco obětem nařizuje, aby se k vrahům chovaly hezky.
  No tvl, jestli tohle není na palici, tak už nevím co ještě.

  Sionističtí náckové s nástupem Netanjahua a jeho nacistické squadry začali stupňovat protipalestinský teror na extrémní úroveň jak na ZB, tak v Gaze. Vraždy, únosy (tzv. „administrative detention“) počínaje předškoláky a konče seniory nad hrobem, loupeže, žhářství, ničení obytných a hospodářských staveb, odpírání přístupu k vodě, k lékařské péči, znemožnění volného pohybu a dlouhatánské etc.
  Gaza je samostatná kapitola, která svou genocidní část začala v r. 2005, kdy Izrael provedl tzv. „odpoutání“. Což znamenalo pro Gazu vytvoření ghetta přesně podle nacistického mustru. Vč. vybombardování a zbuldozerování všeho použitelného pro přežití (jako první zničili židé mezinárodní letiště a okamžitě následovalo vybombardování ČOV, desalinační stanice, vodáren), absolutní izolace ghetta od vnějšího světa a první pokus o vyvolání hladomoru. Ten neprošel, protože Egypt otevřel hranici.
  KoZa k tomu nic – jen obvykle mrmlání „holocaust, antisemitismus, sebeobrana“.
  Když židům prošlo tohle, začali přidávat – rozsáhlé bombardovací kampaně v Gaze se staly v podstatě každoroční záležitostí. Vždy směřovaly proti obytným čtvrtím a civilní infrastruktuře a vždy při nich byla a je používána zakázaná munice. Koza – „holocaust, antisemitismus, sebeobrana“.
  Apropos, „sebeobrana“ – velmi dlouho jsme poslouchali žvásty o tom, jak Izrael nutně potřebuje ty Golany
  pro sebeobranu. No, minimálně od r. 2003 to neplatí. Prostřednictvím Chodorkovského a společnosti Genie si propachtovali Ročíldové 400 km2 na Golanech za účelem těžby zemního plynu, o které se nepochybně vědělo mnohem dříve. Takže houbelec „sebeobrana“…
  Nu, a v Gaze nejde o nic jiného než o totéž – zemní plyn. Plus úvahy o stavbě velkého průplavu. Plus „Velký Izrael“. Na to všechno potřebují náckové Gazu vyčistěnou od všeho nežidovského. A protože to nefungovalo „po dobrém“, rozhodli se přistoupit ke „konečnému řešení“ přesně dle notiček od Himmlera, Eichmanna a dalších. KoZa je zmaten, protože to nečekal a i kdyby, tak ne v takovém rozsahu. Vůbec neví, co dělat, protože dosavadní zcela nekritická a bezvýhradná podpora nacistického režimu už není možná. Odsoudit ho nemá nikdo z nich odvahu. Pomoci Palestincům už vůbec ne. Ale jestli tohle židům projde bez trestu, zopakují to jednak na ZB a jednak to udělají klidně kdekoli na světě. Tím, co spáchali v Gaze, totiž padly všechny po WWII pracně budované mantinely nastavené násilí. Pokud to židům beztrestně projde, bude to moci zopakovat kdokoli, kdykoli a kdekoli a KoZa bude moci tak leda potichoučku nesrozumitelně mrmlat. Tím, co zrůdný sionistický režim ZATÍM BEZTRESTNĚ spáchal a páchá, totiž padla veškerá tabu, padl systém mezinárodního práva, padly žvásty o lidských právech – vše, co vzniklo po WWII.
  Nakonec se to obrátí pro židům a až budou fňukat, že je na ně někdo vošklivej, vošlikvák jim akorát vopleská vo papulu fotky z Gazy a nebudou už moci ani ceknout.

  1. A přesto místní náckové hýkají blahem nad genocidou, vyřvávají o palestinských podlidech a hulákají o tom, že historie a vlastně i současnost začaly až 7. 10. 2023.
   Ho..o, pitomci bezmozeční, to datum byl jen false flag. Kdyby to nevyšlo, byl by použit jiný scénář, ale „konečné řešení palestinské otázky“ by bylo spuštěno tak jako tak.

  2. Z božího dopuštění milostivá velkolichvářská mafie spáchala slavnou revoluci v roce 1848, komunismus i faš.smus. K tomu obě světové války

   Politický s.onismus rozvířený publikacemi Mosese Hes.se Rome and Jerusalem z roku 1862 a Lva Pinskera Auto-Emancipation z roku 1882 a aktivní prací Theodora Herzla zprvu nezískal širší podporu mezi Ž.dy (Sefard) a ž.dy (Aškenáz/Chaz.ry) v Evropě a v Americe. Sir Moses Montefiore nalezl v Palestině při své první návštěvě v roce 1837, 9000 vyznavačů ž.dovské víry. Ještě na přelomu 19. a 20. století jich zde nebylo více než 50 000. Sídliště, která Montefiore založil a která po něm podporoval baron Lionel Rothschild, přinášela prospěch pouze novým kolonistům a nepředstavovala žádnou hrozbu původnímu arabskému obyvatelstvu. Na druhé straně ale v Rusku zakládali ž.dovští studenti kluby. Organizace politického nacionalismu, například společnost BILU se svým heslem „Domove Jakubův, povstaň a jdi“ a Chovevei Ción (Milovníci S.onu) byly předchůdci světového s.onistického hnutí organizovaného Herzlem v roce 1897.

   Po utopické novele Altneuland (Staronová země) následovalo jeho „klasické“ dílo Der Ju.enstaat (Ž.dovský stát). Brzy poté vystoupil na sionistickém kongresu v Basileji (v roce 1897) s myšlenkou na „veřejně uznaný a legálně zaručený židovský domov v Palestině“. Ve snaze získat širší podporu a zabránit vzniku podezření o svých nejzazších cílech (taktika, která byla použita i později při zpracování Balfourovy deklarace) formulovali sionisté své požadavky opatrně: „Nikoli židovský stát, ale domovinu ve staronové zemi našich předků, kde bychom mohli žít svým židovským životem bez útlaku a pronásledování.“ Kritikům odpovídali: „Jenom ti, kteří trpí velkou nevědomostí, by nás mohli obvinit z touhy po založení nezávislého Židovského království.“ Slovo „domovina“ uklidnilo obavy nesio.istických Židů. Mezitím sionisté usilovali o to, aby uskutečněním svých požadavků nelimitované přistěhovalecké politiky vytvořili v Palestině židovskou většinu. S cílem utlumit nepřátelství osmanského velitele Palestiny Džamála paši připomínali sionisté Turkům i Němcům nutnost vytvořit ,,protiváhu arabským požadavkům na autonomii“. Sionistický argument, vyjádřený jejich mluvčím, zněl: „Je naším přáním založit na východním pobřeží Středozemního moře moderní, kulturní a obchodní centrum, které bude přímou a nepřímou podporou germanismu.“ (4 Jistý sionistický vůdce tehdy poznamenal, že „legálně zaručený domov“ by mohl být zaručen spíše Velkou Británií než Tureckem nebo Německem. S cílem opřít se o Velkou Británii, aby takový požadavek mohl být vznesen, přišel Vladimír Žabotinskij. Tak vznikly Židovské legie. Tři židovské prapory Královských střelců vykonávaly službu v Palestině v roce 1918. Hlavní osobností ve vývoji úspěšných sionisticko-britských vztahů byl dr. Chaim Weizmann. Podařilo se mu spojit se s britským ministrem zahraničních věcí Arthurem Jamesem Balfourem a s vlivným vydavatelem manchesterského Guardianu – C. P. Scottem. Tito muži, přesvědčeni o tom, že sionistické osídlení v Palestině bude politickým přínosem pro Velkou Británii, požadovali pro Weizmanna podporu v oblasti politické, vojenské i humanitární. 1/ Sultán byl ochoten přijmout židovské emigranty ze všech asijských provincií do Palestiny za předpokladu, že se stanou poddanými osmanské říše, přijmou vojenskou službu a usadí se „roztroušeným způsobem – pět rodin zde a pět rodin jinde“.

 7. Takové poměrně slušně napsané a zazdrojované (autorka nemohla asi vědět , že i Spěváček se mýlil, když popisoval událost, kdy údajně opilí husité vykopali mrtvolu krále Václava a položili ji na oltář. Nalévali mu do úst pivo a k tomu pořvávali: „Však kdyžs živ byl, rád jsi s námi píjel!“….tato událost není doložena žádným prvotním pramenem) *letmé, ale zároveň i ucelené pojednání o zdejším zejména klerikálním prostředí a jeho vztahu k lidem judaistického vyznání a lichvě , lze nalézti zde :

  Teologické pojednání Mistra Jakoubka ze Stříbra „De usura iudeorum et christianorum“ a jeho reflexe postavení Židů ve společnosti

  *Citace z Čornej : Jan Žižka
  „…..Historka o popíjení táborských obrazoborců s mrtvým králem se dá snadno vysvětlit jako pozdní pověst, podmíněná změnou čtenářského vkusu v čase zvolna nastupující renesance a oblibou makabrálních motivů, frekventovaných na přelomu 15. a 16. století ve výtvarném umění (tance smrti, zobrazování rozkládajících se mrtvol, takzvaných transi) i v literatuře (veršované Rozmlouvání člověka se smrtí). ……. Žižku by jistě nezapomněl zmínit ani Enea Silvio, který neví nic ani o děsivém „mejdanu“ táboritů s mrtvým monarchou. Kdyby takový příběh znal, stoprocentně by si ho nenechal ujít….“
  ——————-
  Mistr Jan z Jesenice, Husův právník, byl dokonce obviňovaný katolickou propagandou z kanibalismu.

 8. krypto-sionistu poznat
  podle opatrné zdrženlivosti a mlčení ke genocidě v Gaze a podle sympatií, které nachází ve vlivných proizraelských západních kruzích i v Izraeli. ..
  Je to příběh Goethova Fausta, který se v průběhu věků stále opakuje.

  Krypto-sionista je spíše intelektuál. Má vysokou kulturní úroveň. Jeho ideologie vyžaduje vypracování kulturně poměrně složité argumentace. Vyžaduje používání paradoxů, jako například že Izrael osvobozuje Palestince od Hamásu tím, že je bombarduje, že „za krveprolití v Gaze a za všechno ostatní, co se děje, je zodpovědný Hamás“ a tak dále.

  Krypto-sionisté především tvrdí, že jsou humanisté. Často se hlásí k tradicím evropské levice. Odkazuje se například na „socialistický kibuc“. Nad těmito kibucy v okolí Gazy, které, jak lituje, byly „prvním cílem“ obyvatel Gazy, roní slzy dojetí. „Palestinští dělníci z Gazy tam chodili pracovat, bylo tam o ně postaráno,“ povzdechne si levicový krypto-sionista, zklamaný tolikerým nevděkem… Ale tentýž člověk neunese, když mu tito Palestinci, které má tak rád, připomenou, že kibucy jsou na jejich půdě.
  https://zvedavec.news/komentare/2024/01/9932-krypto-sioniste.htm

  Les crypto-sionistes a Le breviaire du crypto-sioniste 
  reseauinternational.net

 9. Je dost zajímavé, jak dlouho bude ve společnosti resonovat „židovská otázka“.
  Těch židovských vin bylo za historických dob spousta. Antisemitů nějak neubývá…

  1. Třeba obě světové války (Warburgové, Morgani, Rockefelleři & Chucpe Co.)
   Židovská otázka, biblická a talmudistická strategie, je v řešení.
   Zvládnou majitelé penězokazectví KoZa zvítězit za kolaborace svých v hierarchii nižších souvěrců nad gojimy, Ruskem, Čínou? Bank.steři právě organizují boj na mnoha frontách.
   Znásilnění Ukrajinci umírají po tisících za židovské zájmy v boji o zdroje a území Ruska.
   Štvaní proti Číně napomáhá i aspenistický ksindl v ČUR.
   Vynálezem ptačí chřipky a cinklými PCR testy zajišťují přes poskoky vybíjení milionů kusů drůbeže.
   Koš.er společnosti Upside Food a Good Meat připravují k dýlování laboratorní umělé rakovinné jakoby maso. 
   Páni FEDu, ECB a EU provozují krimigraci za účelem kalergismu.
   Green Dealem ničí potravinovou soběstačnost, předpovídají hladomor.
   Provozováním koronafašismu samovyvolení bohové zahájili novou cestu k Báječnému novému světu.

   Jewlita nesmí promeškat bod obratu v umělé inteligenci, transhumanismu, ve čtvrté průmyslové revoluci, v podvodu Green Deal, a proto prý musí a využít úspory Evropanů. Další posun Overtonova okna. Co všechno si necháme líbit?
   35 000 miliard eur, které dnes leží „ladem“ na evropských bankovních účtech místo toho, aby podporovaly prosperitu Evropy zítřka, místo financování umělé inteligence, místo financování změny klimatu. .. financování své zhouby. Zaplevelení životů lidí CBDC při růstu fašismu ke Great Reset.

 10. Navíc, když už jsem za hnusáka roku, proč Kunšteková nevyložila, čím to, že Palestinců od židovské okupace tak přibylo, přestože je jim tak zle. To se jeví rozporu s přírodními zákonitostmi.

  1. Proč se vlastně vytvářel stát Izrael? Nezačala ta jednání až po 2.světové válce, ale už nejméně 20 let předem?
   Co vlastně bylo spouštěčem, aby se tento stát vytvořil?
   A proč?
   Vrátila se Amerika Indiánům? Ne, proč zrovna Židé? Jsou to nadlidé?
   Arméni také žili na větším území než dnes.
   Turci jsou na území, kde bylo původně Řecko a Bulharsko. V roce 1922 Angličané doslova vydupali Turecko ze země, už ho zbývalo kousek někde v horách na severovýchodě. Řecko mělo část území na dnešním pobřeží Turecka ještě v 50.letech a pak o něj přišli.
   Kdo rozdělil Kypr? Byla tam válka a dodnes není území vráceno.
   Kdo stále vytahuje otroctví bílých i když největší otrokáři byli muslimové a Židé také jinak o nežidech nemluví. Podíleli se zotročování křesťanů ve Španělsku a pěkně sloužili svým maoraským pánům. Proto byli zakázáni, když tuším Franco tento zákaz zrušil, najednou se k židovství přihlásila skoro celá střední a hlavně vyšší vrstva.

   Proč se chtělo po Stalinovi aby vytvořil židovský stát na Ukrajině a na Krymu? Nebo to bylo jen takové tehdejší škádlení mocipánů?
   Stalin ten stát vytvořil, je na dálným východě, tam kde ho chtěla jistá mocnost, by vyvolalo obrovské pnutí ve společnosti. Ukrajinci byli antisemité a na Krymu zase měli tyto tendence Tataři.

   Proč jsou Židé 2000 let pronásledovaní? Pronásleduje někdo Indiány?

    1. Maurským pánům.

     Spíše ale arabským, berberským pánům a konvertitům z Evropy.

     Shlomo Sand tvrdí, že tamní Judaejci byli z velké míry konvertité, právě že např. berberští. Než že by šlo o Judaejce z bývalé římské provincie Judea.
     Zhruba z této doby pochází i spis Kuzari. Ten měl přivést k téměř celopopulační konverzi turkické kmeny, označované jako Chazaři, k judaismu.

 11. Porovnejte s Čečenskem, kde vyhrál realismus v době autonomní republiky jako maxima možného, když nezávislost nebyla možná. A válku to ukončilo. Autonomie má i dotace z federální úrovně. Palestinští politici se mohli soustředit na vyjednávání dvou států už dávno dřív než vzniklo v hranicích roku 1967 tolik osad. Pokud jde ale žádali vždy i půlku Jeruzaléma nebo návrat potomků uprchlíků z roku 1948 do samotného Izraele místo na Západní břeh, bylo jasné, že to žádná izraelská vláda nepřijme. Takové požadavky se blíží zásadě všech o nebo nic. Vyjednají snad za pár let víc, pokud bude premiérem třeba někdo jako Ben Gvir než dokud tam byl Barák nebo Olmert? Je možné, že nakonec Izrael oslabí po mnoha letech snahou o vyčerpání jeho ekonomiky, ale v jakém stavu bude po takovém tažení Palestina? Izraelská vláda dělá chybu hlavně a tím tlakem na stavbu nových osad. Chybu z víc důvodů. Možná by k míru mohla vést nějaká dohoda mezi Trumpem, Saúdy,Katarem a SAE, kdyby se odhodlali prosadit sestavení mezinárodních mírových jednotek a stejně to nebude lehké. Dohodnout kdo by měl jednotky vytvořit jak zabrání používání malých raket někde z dvorků nebo menších dronů. To se bude sledovat mnohem hůř než pokud někde dřív stačilo ozbrojence s kalašnikovy oddělit demilitarizovanou zónou a dohlížet na pár těžkých zbraní. Účast muslimských zemí na mírových jednotkách by možná pomohla, ale to jsou jen dohady. Neví se, co se vyjednává v kuloárech.

  1. Palestina je „autonomií“ v rámci čeho?

   Než začnete psát kategorická tvrzení a srovnání, dovzdělejte se. Třeba pak nebudete za hlupáka.

 12. Hampl mi hovoří z duše :

  „Už mě nebaví hloupé pokrytecké řeči o tom, že fanouškům džihádu jde o ochranu palestinských žen a dětí. Existuje tisíc možností, jak ty životy chránit bez toho, že by se Izraelci nechali pozabíjet. Ale to by bylo absolutně nezajímavé. Musí být prosazena pouze a jedině ta, která bude znamenat hořící izraelské domy a podřezané izraelské děti. S ničím menším se fanoušci Palestiny nespokojí. Nic jiného neznamená heslo „Palestina svobodná od řeky k moři“ (rozuměj vyčištěná od Židů) a nic jiného neznamená ani „příměří“, které znamená, že Hamás bude dál střílet a unášet a mučit lidi a Izraelci se přestanou bránit.
  Ale co se divíme. Židi přece ukřižovali Ježíše Krista, tak jim to patří. Jako za starých časů.“

  A teď prosím…. Spusťte hovnomety! 🫣⚔️

  1. Soudruh Hampl
   se odkopává. V podstatě se neliší od aspenistických zmetků ve vládě Fialového hnusu. Lstivě si hraje na opozici. Lže a oblbuje. Zločiny, které páchá chaza.rské židovstvo na původních obyvatelích Palestiny, může omlouvat jen bytost stejnou samovyvoleností postižená.

   1. Ovšem při pohledu na populační křivku, nejeví se to tak.
    Obdobně i jinde v jiných případech útisku.

    1. Nezdravě rostoucí populační křivka Palestinců je čas od času (jako právě teď) majiteli koncentráku moudře korigována.

  2. Kdybych nevedel, kdo to je Hampl, tak bych napsal ze je to nevzdelanej blbec. Takhle to „nevzdelanej“ musim skrtnout.

  3. Není třeba, vaše argumentace je tak nepodnětná, že se odrovná sama. Brečet nad svými mrtvými a vyrábět násobky mrtvých na druhé straně – to už lidi poslouchat nebaví.

   1. Nebaví….. Řekněme, že narušování jejich přesvědčení jim způsobuje mentální diskomfort.
    Diskutují jen když jim je dáváno za pravdu. Pokud ne, reagují hostilně ad hominem.

  4. Moc mne baví ti géniové, kteří tvrdí „Existuje tisíc možností“, ale nenamáhají se napsat ani jedinou.

  5. Ovšem na druhou stranu jsem proti tomu (jako by na tom záleželo), aby okupanti cizího území, židovští osadníci na okupovaných územích, měli právo obrany a mezinárodně uznávané ochrany. Jsou případy, že některé kibucy byly zbourány izraelskou armádou na základě soudního rozhodnutí. Naproti tomu jiné jsou tolerovány, legitimizovány a území anektována. Z hlediska mezinárodního práva, pokud je uznáváme při všechny případy, na území nad to, které jim původně nebylo přiděleno snad to, které koupili, nemají co pohledávat. Jestliže mají potíže na území které protiprávně zabrali, jsou to jejich potíže se všemi z toho plynoucími důsledky. Vše co na těchto okupovaných území činí, činí bezprávně, svévolně. Podle Bible, oné jejich části, trestem pro svévolníka je smrt.

   Právo je umělým konstruktem. Je derivátem moci. Násilí. Celý nynější svět je toho výsledkem a tak funguje. Jestliže Židé už se dopustili násilí, je jejich rizikem prakticky obhájit tuto cestu a domoci se cíle. Tak jako jiní se domohli s je jim to uznáváno jako statut quo. Jiní neuspěli a zmizeli v dějinách. Z toho pohledu, Šaron měl pravdu. Měli využít příležitosti když přesila byla na jejich straně. Využít vítězných válek a anexí vytvořit „Velký Izrael“ se zdroji a významnou strategickou hloubkou. Namísto nynější ohlodané nudle. Nyní veškerá snaha je marná. Už nežije generace zakladatelů. Projevuje se úpadek někdejší vnesené evropské kultury. Není kde brát. Vyschnul její zdroj. Zhoršuje se demografická, kulturní, hospodářská, politická, a v důsledku toho vojenská situace. Ve které atomová bomba je k ničemu, jako odpálit handgranát ve výtahu.

   Co se týče Palestinců….ano. Leckdo nad nimi okázale roní slzy, jenže…domů si je nevezme.

 13. Finkelstein je dlouhodobým kritikem izraelské politiky vůči Palestincům;
  Izrael viní z apartheidu a genocidy. Politolog vzbuzuje kontroverze mnoha svými názory, jako když např. prohlásil:
  „Sionisté se od nacistů skutečně dobře naučili. Tak moc dobře, že se zdá, že jejich ‼️morálně odporné zacházení s Palestinci a snaha zničit palestinskou společnost v Izraeli a na okupovaných územích je v podstatě odhaluje jako
  nacisty s plnovousem a černými klobouky.“
  Finkelstein ve své knize .
  ‼️„Průmysl holokaustu: úvahy o zneužívání židovského utrpení“ píše, že americký židovský establishment zneužívá památky obětí holokaustu k posilování své vlastní politické moci a k prosazování zahraničněpolitických zájmů Státu Izrael. Naproti tomu rabín Shmuley, kterého deník The Washington Post nazývá
  „nejznámějším rabínem v Americe“, patří k vášnivým zastáncům Izraele.
  Shmuley má blízko k mnoha politikům a celebritám; byl mimo jiné „duchovním poradcem“ zesnulého popového zpěváka Michaela Jacksona, s nímž také ✡️🏳️‍🌈provozoval charitu pro děti Heal the Kids.

  Rabín Shmuley ještě před začátkem debaty svého oponenta označil za
  „předního židovského antisemitu“ a dále na Finkelsteinovu adresu napsal:
  „Máte mé slovo, že dá-li Bůh, digitálně 👹mu useknu hlavu, digitálně ho
  vykuchám a digitálně ho zničím.“
  ✡️
  „Stejně jako s klidným svědomím lze zabíti divokou šelmu a zmocniti se jejího lesa, tak možno zabíti nebo vyhnati goje a přivlastniti si jeho majetek. Majetek gojův podoben je opuštěné věci, jeho pravým majitelem je Žid, který se ho zmocní.“ „A je to spravedlivé“ – vysvětluje rabbi Albo i někteří jiní rabínové –„neboť Bůh dal Židům právo na život i majetek ostatních národů,“ talmudistická moudra samovyvolených psychopatů. Tím pohrdáním mají vymyté mozky.

  1. Když to ješte vypadalo protibritsky, před konferencí ve Vansee, specialisté SS cvičili Haganu. Likvidace Židů, namísto jejich inkorporace a obecného přehodnocení rasové otázky byla Hitlerova zásadní chyba. Opravení kursu bylo možné například ještě v olympijském roce 1936. Kdyby nebyli vyloučeni Židé. Říšský vedoucí mládeže dobře Hitlerovi radil ať přijme
   Jesse Ovense…. Ne. Přitom ideologická jednota nebyla až taková jak se jevila na venek. Na rozdíl od fanatiků Himmlera či Kaltenbrunnera, příkladmo pragmatik Göering byl toho názoru, když se mu to hodilo, že „o tom kdo je Žid rozhoduju já.“ Jistěže, v ořípadě „vyvolených“, ne otroků v Göeringwerke.
   Důsledky známé a nutné. Vítězství ideologie nad rozumem tak jako v jiném jinde jindy, nyní.

   1. Myslím, že z téhle tramvaje vystoupím, Schumi.
    Počkám, až se antisemiti „argumentačně vyčerpají.“

    * Jeden fanatik vedle druhého.
    * Jsou nudní. Místo argumentů nálepky.
    * Smysl pro humor limituje směrem k nule.
    * Kdo není s nimi, je proti nim.
    * Nikdo nesmí stát stranou.
    * Nikdo si nesmí myslet něco jiného než oni.
    * Tohle bývalo normou do roku 1989. A pokračuje to dál pod jinými hesly.
    * Komunisté jsou pořád stejní.
    * Jenom by neměli brát do svých hub výraz „svoboda názoru“.

    1. Kdyz to napise nekdo, kdo hned v uvodu lipne nalepku „antisemity“, je to ponekud humorne. Uz zase ten zdvizeny malicek… no, v nekom je to holt jako v koze.

    2. Nejhorší co by se antisemitům mohlo stát, že Židé by zmizeli.

     Či se týče smyslu pro humor, je významným obecným rozlišujícím znakem. Židovský vtip mě vždy potěší.

     1. Jo, ale všimni si prosím jedné věci: Židovský humor u nás vypadá dost jinak, než židovský humor v Izraeli. (Dokonce mám podezření, že židovský humor u nás vypadá trochu jinak, než židovský humor v Německu, pozorováno na lidech, co žili dlouho tady a pak dlouho tam.) Pro mne toto vždy byl jeden z dokladů, že Češi a Židi si jsou nějakým způsobem souzeni.

      Totiž byli, než je Hitler a paní Kunšteková (neměl bych zde pro vyváženost psát „pan Hitler“?) zde z největší části vyhubili a vyštvali odtud.

      Totiř, souzeni si… Někteří. Židi a čeští intelektuálové, zhruba někde od úrovně mistra na dílně (vyrábějící cosi technicky pokročilejšího) až po úroveň profesora estetiky a hudební vědy. Ti také, pokud náhodou mají něco proti Židům, jim to mohou beze všeho říci jen tak přes stůl, v práci nebo mezi polévkou a hlavním chodem.

      Zatímco ti ostatní, ti holt nemají lepší možnost než ten dávno již zažraný antisemitismus v sobě dusit, a pak jej příležitostně vylévat v takovýchto diskusních fórech, anebo, jak zde vidíme, jej přesublimovat v pseudohumanismus. Protože se rozumí samo sebou, že i kdyby si přispěvatel, který zde psal špinavosti třeba o Rothschildovi, dokázal zjistit, kde tento bydlí, v životě by nesebral odvahu ani vysypat mu odpadkový koš na rohožku.

      No nic, musím do terénu. Co pěstováním antisemitismu pácháte se svojí rádoby nesmrtelnou duší, to si vyřiďte s Pánem Bohem (případně s psychoanalytikem). Likvidujete ale beztak mikroskopické šance „alternativy“ a škodíte oposici jako takové, potažmo české společnosti a národu.

      1. Prase tam hodi Zpatecku napise , „vo davno zazranym antisemitismus “
       a vsichni sme zlocinci.
       Zadny antisemite nejsou , jenom ty umele udrzovany a ty co maji zkusenosti …

       Spiny , ty povyseny ovsem zase nad nas a ty nejhorsi mluvi vo spine.
       Na nas samozrejme jako vzdycky , hazi vsecko co maji za ukol.
       Minulost na nas krici , vo tech nadlidskostech a vo tom ,
       co maji ty nadlidi spolecnyho ,to sou ty skutky ..
       A jak se infekce stehuje z jednoho naroda, ideologickou propagandou proti jinym ..
       Napr. v SSSR razili heslo, „my bolsevici sme lidi zvlastniho razeni“..
       Ale Stalin ty trockisticky razice ,co planovali to sirit, zastavil.
       Jinde to zase zpatecnicky schuuumacheeroveee vykrikujou jinou formou.

       Ten jekot nekonecnych soudu a nekonecnych hrozeb a nekonecnych trestu /na Gazu napr. ted/, na nas , na nase vymyslene nekonecne
       nase viny a zlociny ,
       vo kterych vi zpatecnicky schumarove predem a tak porad dokola , nejak tu nechut nenechaji spat.

       Napr. Kristus moc povysenej nad nami az na boha a
       nic mensiho a proc?
       Uz vedel nejvic az dodnes vo nasich vinach zarucene nejvic .
       Byl expert. Akademik.
       Furt vo tom musel zvanit.
       Potom delal na podepreni vseho , aby kazdej uveril, ty zazraky.
       Stravil s Lazarem tri dny a noci v jeho loznici a nikdo jinej tam nesmel napr. Jindy zase poridil hektolitry vina ,kdyz chlast schazel.
       Uplne a zarucene.

       A potom zase , co jich my vsichni porad mame, mame, ty nekonecny viny a furt pachame ty hrichy a proto , jen ty nad knezi ,
       vi porad nejvic /az z toho zmagori ,svet je takovej a ma svoje zase pravidla /, ctete ty ideologie z bibli ,abyste zblbli ,
       z Kapitalu velkyho nad hysterickyho , nad kravalu,
       / a bez konce a co vsecko musime delat kvuli tomu , co vsecko nam ty nejvyssi narizovali i vsechno co ovecky vlastnili , taky chteli i jejich zivoty , vsecko/..

       Zase je tady jedno pravidlo tech povysenejch , my
       nesmime bejt nikdy lidi ,jenom zlocinci ,co pachaji vsecko ,
       co ty nadlidi zrovna napadne !!!!
       A prikazujou co smime jenom bejt.
       Tem to obvykle naridi nekdo kdo neni a bejt nemuze ..
       To je bida ,sama bida. A cesta ven ,neni.

       A davno dopredu, vsecko vedel , co vsecko spachame a
       budeme pachat , aby potom poslusna ovecka byla vic poslusnejsi ,potom ty , co vedeli nejvic a se nad povysili , taky vedeli ,co musi
       kazdej ten ponizenej.
       Nezabijes uzakonili a tak ovecky hnali do valek.
       A beda kazdymu kdyz….Se to vopakuje.
       Najde to kazdej a vsude.

       Nacisti napr. nasli ve vesnici jednoho podezrelyho a vystrileli a spalili celou vesnici i u nas..Tech pripadu bylo nekonecne mnoho.
       Zotrocenej nad idiot vzdycky vi jenom to, co smi.
       Nic jinyho ani nesmi videt. Sebeoslepovani /co nechci to neni/,
       nema koncu.

       Pak zase dalsi ,pres noc nad nejlepsi, nejuslechtilejsi prvni na svete ,
       co musi bejt ve vsem nad nami , vod 45 , zase lecili a zaklinali treba Vietnam z komunismu, jiny ,ze chteli znicit svet za par minut atd.,
       /terorismus byl jednu dobu dulezitejsi ,nez ten anti /
       a celou radu jinych zemi
       a narodu obvinili ty nad , z neceho jinyho , ukradli si vzdycky zlato
       a sou porad a zas……ty stejny podobnosti , nadliskosti …
       Jenom vo tom…
       Aby z nas nedelali blbce a zlocince. Tim se vzdycky prozradi..

  2. No jo. Někdo by zabíjel divoké šelmy jak na běžícím pásu, aniž by se mu svědomí ozvalo – jelikož tento dar Stvořitele zcela postrádá. Jiný jen v nejnutnějším případě – v obraně vlastního života, pokud by nebylo zbytí.

   Možná není tak špatné být v očích někoho divokou šelmou, aspoň se má na pozoru a nekříží jí zbytečně cestu. Divoké šelmy se zotročit nedají, raději zemřou. Jsou svobodné.

   Pokud přijmeme tezi, že stvořitelem všech věcí je Bůh, je i stvořitelem divokých šelem, rozumí jim a má je rád. Kdyby tomu tak nebylo, neexistovaly by.

   Jistě je možné říkat, že někdo něco udělá – dá-li Bůh. Jenže, on taky občas a spíše častěji než málokdy – nedá 🙂

    1. Ne, ne, je to úplně jinak.

     Když člověk dlouho s nějakou blbostí otravuje, stále nedá pokoj – bývá někdy možné nakonec Boha „přemluvit“, že opravdu dá. Se všemi důsledky, až se ten člověk pak nestačí divit.

     1. Já vím, vy myslíte tu písničku o splněných přáních, jenže nevýstižně formulovaných a orámcovaných a nebo někdo myslí, že je všechno jiždáno, a já myslím tu o té mozaice a kamínkách.

      1. Asi došlo k nedorozumění – nemyslel jsem splnění obecného přání, např. ve smyslu křesťanského a Ježíšova „Proste a bude vám dáno“.

       Od samého začátku jsem komentoval obsah Gójova příspěvku a situaci, kdy člověk chce, případně žádá od Boha splnění evidentně špatné věci, nebo ne příliš dobré. Občas se může stát, že dostane, co chce, ale i s důsledky, které pravděpodobně nečekal – trochu to připomíná principy aikido a minimální akce. Naběhne si sám, zpravidla. Dříve či později…

 14. Věcná odpověď Schumacherovi:

  Kdo přezíravě hledí na utrpení bližních, nepatří do slušné lidské společnosti.

 15. Co brani Zidum propustit tisice rukojmi?
  Ceho se boji? Jsou to vetsinou nactileti, kteri byli posbirani naprosto nahodne, aby „byly nejake vysledky“. Zidovski dustojnici to sami otevrene priznali.
  Nene, Zidi maji genocidu v krvi a jsou na ni pysni.

     1. Napřed laskavě vyjměte břevno ze svého oka, pak se starejte o otázky mně pokládané. Ať jsou otázky mocinky fujky škaredé nebo „legitimní“, vaše jediná reakce je „antisemtínismúúús!“ Co mi to jenom tolik připomíná? Jo, už vím! Pane, tohle jste pronesl pokladnou bez placení. – Rasííízmus! Bohužel ve vašem případě jsou s tím spojeny řeky dětské krve.

    1. Ale ne, Martine.
     Na obou stranách, na obou březích, jak píše poeticky Kocour, se operuje, byť občas nevyřčeně, s kolektivní vinou. S tím, že vůči tomu, komu nefandím, kolektivní vina uplatnit se smí (Sakura: Židi mají genocidu v krvi), zatímco analogické prohřešky strany, kterou hájím, jsou projevem individuálního selhání.

     To jsme na úrovni Novotného, Černochové, Adamové s Pekarovou.

     Proboha! Jako byste nevěděl, že slovy lze všechno popřít i všechno obhájit.
     Nikdo z nás, jak se tady potkáváme, nemá zkušenost ani se všemi Židy, ani se všemi Palestinci, ani se všemi Ukrajinci, ani se všemi Rusy (z toho posledního je ojedinělou výjimkou génius a veleduch Dominik Hašek).

     Zatím nás nemordují ani Židé, ani Pelištejci, je na místě ubrat emocí.

 16. Kdybych byl ředitelem Zeměkoule, tak bych zkusil někdy místo militarizovaných dolarů shazovat z nebe na zem ty dolary původní. Kdoví, možná by se ušetřilo nejen na těch dolarech.
  I ruble by se daly použít, zde však by muselo jít o mnohem větší svazky bankovek – aby to mělo obdobný obsah. A snad i ten výsledek.

 17. 🇩🇪🚀🇺🇸 Podle zasvěcených prohlášení a informací z Bundeswehru došlo v pondělí večer k dramatu, do kterého se zapojila fregata „Hessen“, která je v současné době nasazena v Rudém moři.

  Radarové systémy německé válečné lodi omylem rozpoznaly dron kroužící nad hlavou jako nepřátelský. „Hessen“ poté vypálila dvě rakety.

  🇺🇸 Neznámý letoun však byl ve skutečnosti americký dron MQ-9 Reaper.

  Obě německé záchytné střely SM2 z technických důvodů nedosáhly svého cíle, ale spadly do moře.

  Stálý zástupce Ruska Nebensja na zasedání Rady bezpečnosti OSN o Gaze:
  „Údaje uvedené ve zprávě OCHA jsou otřesné.

  Jinak nelze charakterizovat tragickou statistiku, podle níž je z 2,2 milionu obyvatel Gazy trpících akutním nedostatkem potravin téměř 600 000 lidí, tedy každý čtvrtý, jen krůček od hladomoru.
  Jedná se o nejvyšší podíl lidí s vysokou mírou podvýživy, jaký byl kdy na světě zaznamenán.
  Je těžké si představit, že se to neděje ve středověku, ale před našima očima v roce 2024.

  Kromě hladu v Gaze trpí podle odhadů UNICEF nejméně 90 % dětí mladších pěti let jednou nebo více než dvěma nemocemi.
  Podle sdělení OCHA hrozí celé generaci mladých obyvatel Gazy nenapravitelné poškození jejich fyzického a duševního vývoje v důsledku podvýživy.“
  💬 Mimochodem, Ukrajina proti těmto podmínkám oficiálně nic nemá, plně podporuje masové vražedné akce Izraele, pokud víme
  Rád bych odpověděl svému americkému kolegovi.

  Je ostudné srovnávat situaci na Ukrajině a v Gaze – jsou nesrovnatelné.
  Za prvé, na rozdíl od Vašeho tvrzení Ruská federace nevystavuje ukrajinské civilní obyvatelstvo barbarskému bombardování. Srovnávat tato měřítka je zcela nemožné.
  Za druhé, kdo by nás měl v tomto směru poučovat? Země, která zničila Irák, Afghánistán a Sýrii a prováděla barbarské plošné bombardování těchto zemí, včetně Jugoslávie?

  Příště, než se budete snažit vidět smítko v cizím oku, podívejte se na prkno ve svém.“

  1. Je zde psychiatr. Ale debatu jsem neviděla.

   Oproti rozšířeným představám nemají psychiatři zrovna radost, když je práce furt někde pronásleduje. Já třeba zásadně nesleduji psychologické filmy. Nikdy. A debaty v TV už vůbec ne.

   My totiž víme, že není zdravých lidí. Jsou jen lidé nedostatečně vyšetření.

   1. Lidé zdraví jsou, ale nepřinášejí žádné peníze. Dá se to říci i takto.
    Také nesleduji tyhle debaty, je to totiž manipulace.

    1. Kdysi jsme s jedním kolegou, tedy ještě za socialismu, rozvíjeli tezi, že každý člověk by měl už při narození dostat ochrannou psychiatrickou ambulantní léčbu. Když se teď dívám na mnohé osoby, pohybující se ve veřejném prostoru, začínám si myslet, že jsme měli fakt dobrej nápad.

 18. Dlouhý pláč na špatném hrobě, ještě se zlými úmysly. Co brání Hamásu pustit rukojmí, což je mimochodem prokázány válečný zločin. A bude pokoj a děti dál mohou sloužit jako spojky teroristům a hrát si na vraždění Židů ve školkách.

     1. Pánové, viděli jste už určitě spoustu TV záběru z trpící Gazy.
      A viděli jste už někdy fotku podvyživeného člověka? Dítěte?
      Tak si ty dva vjemy srovnejte. Emotivní psaní versus viditelná realita.
      Čímž netvrdím, že to není v Gaze velký průšvih.

      1. Právě jste prohlásil, že se tam vlastně nic neděje a všechno to jsou jen výmysly.
       Tak k čemu ten ubohý pokus o alibi v poslední větě?

      2. Podvýživené dítě oblečené poznáte o dost hůře než děcko nahaté. A když je hladomor netýká se nikdy mužů, ale pouze dětí a žen.
       Viděla jsem i jiné záběry, kde ženy plakaly, protože je cizí muži nepustili k humanitní pomoci. A obézní nebyly. A děti se okolo nemotaly, byly by ušlapány.
       Dokonce teď jsem zahlédla zprávu, že jordanský král osobně chtěl dohlédnout na tuto pomoc, protože ta poslední spadla do moře.
       Když je taková situace, u lidí se projevují pudy dá se říci zvířecí, kdy silnější bere vše.

        1. Které zvířata Katango?
         Vlčí smečka se o mláďata alfa samce a alfa samice stará, ostatní samice vlčata nemají a pokud ano alfa samice je zlikviduje.
         Divoká kočka, tygřice, prostě samice kočkovitých šelem kromě lvů, se o mladé starají samy.
         Lví samci se starají pouze o svá lvíčata. Pokud dojde k výměně samců, lvice o lvíčata přijdou, cizí lev je zlikviduje.
         To samé dělá hřebec koní a u domácích koní to funguje taky tak. I valach, tj. kastrovaný hřebec napadá cizí malá hříbata.
         Klisny navíc mají schopnost potratit hříbě, teď nevím v jakém měsíci vývoje, pokud se dostane do stáda cizí hřebec nebo klisna je převedená do stáje cizího stáda. Tuhle schopnost má hodně samic savců.
         Zaječice vychovává mladé sama, to samé samice králíků, kun, lasic, fretek, těch zvířat kdy se samec nestará o mláďata je hodně.
         U ptáků je daleko více vyvinutá společná ochrana a péče o mláďata než u savců.
         U plazů je taky častá ochrana mláďat pouze samicí.

         Ono příroda je krásná, ale nechápu, že je stále polidšťovaná.
         Každá kráva tele neolíže a nedá mu napít, prasnice taky umí selata zlikvidovat. I u klisen bylo zaznamenáno odmítnutí hříběte. A pak se pracně hledá náhradní matka https://dostihy.fitmin.cz/chov/skvela-sance-pro-konske-sirotky-aneb-jak-zajistit-hribeti-nahradni-matku.html

         1. Každej se snaží o rozšíření své genetické informace. Ano, nový vůdce lví smečky mláďata zabije, aby se mohla co nejdřív narodit ta jeho. Pokud se u myší ujme vlády nový samec, všechny březí samice samovolně potratí.

          Naproti tomu (a omlouvám se, že si nevybavím jméno toho kopytníka) v Africe u (některých?) kopytníků to funguje tak, že uprostřed stáda jsou samice a mláďata a na okraji stáda mladí silní samci.

          Péče o mláďata je něco jiného, samozřejmě jedna ze strategií reprodukce, a to i u lidí (např. černochů v Africe) je nasekat si plno mláďat a pak už se moc nestarat, vono ňáký přežije. U nás na severu by samo nepřežilo žádný a tak tu máme strategii druhou – méně mláďat, ale více péče.

          A pochopitelně, stejně jako u lidí, i zvířata si chrání prioritně svá mláďata a pak teprve ostatní mláďata ve smečce. Nejsou jako člověk, co si pouští do svého teritoria cizí jedince a pak je nechává znásilňovat a zabíjet ženy a děti a tyto zločiny pak ani netrestat.

          1. Hm, ve Vás je to taky jak v koze…
           Ubezpečuji Vás, že „tady u nás na severu“ byla strategie „čím víc, tím větší šance na alespoň pár dospěláků“ zcela běžná ještě za první republiky. Až po WWII díky postupnému náběhu antibiotik a účinných vakcin došlo ke strmému poklesu dětské a kojenecké úmrtnosti, jakož i k poklesu úmrtnosti na tuberu, tyfus, střevní infekce a pod. Plus masivní rozvoj veřejného zdravotnictví (nic z toho nemají ve většině Afriky k dispozici a ty země, které se k tomu propracovaly, KoZa zničil). A postupně začala klesat i porodnost.

           Mimochodem – lidé mají děti, nikoli mláďata. A to bez ohledu na barvu pleti a vyznání.

  1. Sionistickým náckům je Hamas volný jak zpuchřelé kšandy, protože na ZB řádí skoro stejně jako v Gaze.
   To, co s Palestinci dělají, je „konečné řešení“ přesně podle nacistického mustru.

   Ale je dobře vědět, kolik obdivovatelů nacismu je v ČR.

    1. Zdá se mně, že vy jste natvrdlý a nechápete, že Občan neschvaluje jakoukoliv genocidu kohokoliv. A nyní tuto genocidu provozují Židé, zrovna ti, co jí byli vystaveni v minulosti. Kde máte v jeho prispevcich alespoň náznak toho, že by byl obdivovatel nacismu nebo palestinských teroristů? Nikde. Jste trapný.

     1. Při pohledu do dějin, genocida není nic mimořádného. Už jen v dokumentované době. Příkladmo v Bibli jí je… Přepisovat to sem nebudu, každý si přečte tam.

     2. Spíš bych řekl, že to nejspíš budou jiní Židé, než ti, co zažili holocaust – od roku 1945 uplynulo už 79 let. Takže by už konečně měli přestat holocaust svých předků používat jako klacek na ostatní národy a raději si se zamyslet, co by si jejich předkové o současném počínání Izraele mysleli. Souhlasili by? Pochybuji.

      Ale jinak s Vámi souhlasím. A přestože je genocidy Bible plná, a není to na světě nic mimořádného, jak napsal Schumacher, není žádný důvod s ní souhlasit.

      1. S temi dnesnimi Zidy mate pravdu, ale jinak vas musium opravit.

       Ti Zide, kteri zazili konecne reseni z rukou Nemcu (Polaku, Estoncu, Litevcu) tak ti sami se v roce 1948 vydali vyhladit Araby.
       Vyhledejte si Nakba.

       A pokud chcete vypovedi tech, kteri se vyhlazovani Palestincu primo dopousteli zkuste Tantura.

       1. To, co píšete, vypadá dost neuvěřitelně. V dokumentárním filmu (název si bohužel nepamatuji), který jsem viděl, to bylo podáno trochu jinak. Někteří Židé byli přímo po osvobození z koncentráku nalákáni na cestu do „Země zaslíbené“, ale neměl vůbec tušení, do čeho jdou. Palestina byla tehdy pod nadvládou Britů, kteří Židy přímo z lodí nahnali opět za plot do internačních táborů a vraceli zpět.

        Teprve když Britové odešli, začali se v Palestině usazovat první židovští osadníci – tedy podle toho filmu – a byli také z počátku domorodým obyvatelstvem příjímáni přátelsky. Nepřátelství se vyvinulo teprve později. Těžko tedy mohlo jít hned z počátku o nějaké vyhlazování – spíše o vyhánění z domovů a zabírání území, které do té doby patřilo Palestincům, kterého se osadníci začali dopouštět později.

        Ne, že bych to chtěl omlouvat, ale když se ocitnete bez prostředků v cizí zemi, vydáni na milost lidem, kteří Vás tam přivezli, navíc po utrpěném traumatu a násilí, mnoho lidí podlehne, přizůsobí se – zvlášť když se teď může dopouštět násilí na někom jiném zase on. Spíše si myslím, že ti lidé byli také oběti, byli podvedeni a oklamáni. Že to řada z nich přijala a přizpůsobila, je už jiná věc.

        Byli i Židé, kteří cestu do Palestiny odmítli – pochopili, o co jde a přímo prohlásili, že nechtějí žít někde v ghettu, na půdě, která není jejich.

         1. Zní t rozumně. Jenom jednu připomínku: Jak to „národnostně“ vypadalo za dob Ježíše Krista? Jaké bylo postavení Židů a ostatních národností?
          ===
          Ale hlavně: Nikdo z nás není Palestinec, nikdo delší dobu nežil nežil ani v Gaze, ani v Izraeli. Takže soudíme podle vnějšku a zprostředkovaných zpráv.. Já taky.
          Ale přiklonit se k jedné straně neumím, nelze. Článek Kunštekové není pro mě důvěryhodný, protože odporuje tomu, co vidím v TV šotech. Palestinci nejsou podvyživení, nechodí v hadrech a mají spoustu dětí. Když je zabírá TV kamera jakékoliv společnosti křičí hystericky do objektivu své neštěstí stejně jako arabský trhovec, když mu nechcete dát za zboží tolik, kolik požaduje.

          Prostě nelze zaujmout relevantní stanovisko bez znalosti místních poměrů a dějin, o což je někteří (hysterici) pokoušejí. Nesnesou totiž, aby kdokoliv měl odlišný názor než oni a dávají to najevo.
          Holt – praví zastánci svobody projevu. Praktikují to, co jinak krutě odsuzují.

          1. Tak. Věřit straně a vládě víc než vlastním očím, to je ten osvědčený zvyk. Krásné odkopání.

          2. Kladete zajímavé otázky. Upřímně řečeno, v té národnostní motanici kolem Ježíše Krista se moc nevyznám. Myslím si, že termín „Židé“ je v Novém zákoně používaný v několika významech – ve smyslu „zákoníci“, „farizejové“ a pak v širším, ve kterém jako „Žida“ lze označit i Ježíše samotného, pocházejícího z Galilei, z Nazareta. Pak jsou tam jacísi pohané, například odkudsi ze Samaří, samaritáni. Ježíš kritizuje zákoníky a farizeje pro jejich pokrytectví a dogmatismus – kladou na lidi břemena a sami se jich nechtějí ani dotknout. Samaritány klade občas Ježíš Židům za vzor (viz milosrdný Samaritán), ale stejně je nepovažuje za Židům rovné – nesluší se vzít chleba dětem a hodit jej psům, to řekl, když se jej dotkla samařská žena, aby ji uzdravil.

           Tenhle postoj k Židům se táhne celým křesťanstvím. Sice jsou Židé kolektivně vinni ukřižováním Krista, ale stále jsou v očích Boha cennější bytosti, než tzv. „pohané“, což se projeví, až konečně svého pravého Mesiáše – Ježíše – poznají a přijmou. Stačí se podívat na vyobrazení křesťanského nebe například v knize Zjevení sv. Jana. Poněkud to připomíná setkání s papežem – z té dálky jej, jste-li obyčejný člověk a ne Žid, skoro neuvidíte. Kdo může o takovou „blízkost“ (spíše vzdálenost, distanc) Bohu stát?

           Když čtu Starý zákon, tak kromě toho, že je tam Bůh vykreslen křivě a psychopaticky, nemohu se ubránit dojmu, že hlavním zájmem je izraelských protagonistů nebylo přiblížit se Bohu jako milující bytosti, poznat jaký Bůh je, jeho skutečnou osobnost a mít s ním vztah. Ale spíš využít jeho moc k tomu, aby jim Bůh ostatní národy položil za „podnož“ a přiměl je, aby se Izraeli klaněli (sic! – Jen svému Bohu se budeš klanět!) a sloužili mu. Na druhou stranu, tyto „vlhké“ sny mívají i jiné národy, v dějinách jsou toho nesčetné případy.

           Pokud jde o to, co se děje v Gaze. Vím, že orientálci z blízkého Východu mají sklon zveličovat, téměř bez výjimky. Také vím, že Arabové mívají mnoho dětí, bez výjimky, chudí i bohatí. V reportážích z Gazy Palestinci nepřipomínají hubené Somálce, ale zničené domy, obrovské krátery přes mnoho domovních bloku, zmrzačené a mrtvé děti, ženy, muži i staří lidé na nich vidět jsou. Nemám sice rád Čulíka a jeho Britské listy, ale reportáže, které tam zveřejňuje, na naší TV nikdy neuvidíte. Je to vraždění převážně nevinných, dokonce i řada Židů, např. v New Yorku, proti tomu protestovala. Izraelský premiér Netanjahu se o těch lidech vyjádřil jako o „lidských zvířatech“. Není bez zajímavosti, že stejný termín použil v roce 1943 Reichsführer-SS Himmler o Češích a Rusech. Izraelská armáda se v Gaze chová v podobném duchu, je to zdokumentováno právě v těch reportážích – a s tím souhlasit nemůžu, stejně jako odsuzuji teroristické zločiny Hamásu.

           Nebýt událostí v Gaze, měl bych k Izraeli daleko větší sympatie, ale neschopnost některých lidí vidět očividné, mne zaráží. Když nemohou Izraelci efektivně postihnout skutečné viníky, tak zabijí aspoň ty nevinné, po tisících, a někdo jim to schvaluje, to mi opravdu rozum nebere. Vypadá to opravdu jako dvojí metr, ten starozákonní, kdy jedni lidé jsou považováni za cennější, než jiní – jímá mě hrůza z toho, že by se takto uvažující osoby dostaly k moci v celosvětovém měřítku a splnili si tak své dávné sny.

          3. @Tymákovan: Děkuji, příteli. Ale už mne nebaví psát pořád dokola totéž. Čím to je, že jedné národnosti se toleruje vše? Může to některý z nich napsat otevřeně – vy „pohané“ jste prostě póvl, a nebo naopak, ne – nesouhlasím s tím?

           Když Řeporyjec spílá Čechům, přeje jim veřejně to nejhorší, přičemž se označuje za Žida, např. židovská obec je v klidu. Souhlasí s tím? Kdybych ze znal se Sidonem, zeptal bych se.

          4. Jsem z oboru „manipulace s obecenstvem“. Výběr vhodných záběrů (fotografií) mlže stranit té nebo oné straně. ) Dokážu vám, že Ostrava je rozpadající se ´,špinavé město bez budoucnosti – nebo přesný opak.
           Prostříhaný rozhovor dokáže ze zpovídané osoby udělat člověka s opačným názorem, než ve skutečnosti má.

           Ale já nehodnotím (nemohu) skutečnou situaci ani její historické konsekvence. Jenom jsme se poněkud znechutil stylem článku J. Kunštekové. Postavila se na jednu stranu (ne našeho) sporu, patrně aniž má jiné, než zprostředkované informace. Neví toho asi o nic víc než já.

           A ověřil jsem si (již po několikáté) „stádnost“ diskutérů. Někam patřit, protože napsat „nevím“ vyžaduje nejen trochu kritického myšlení, ale na určitém webu i odvahu.

          5. OK, děkuji za vysvětlení – tyhle Vaše argumenty a Váš postoj chápu. Nechcete se dopustit křivdy, když nevíte, jak se věci mají.

           Já postupuji tak, že nějakou dobu, často roky, věci a události pozoruji a skládám si informace dohromady – porovnávám, jestli navzájem souhlasí. Ale stále nechávám prostor pro to, že se mohu mýlit, například i v tom, co jsem napsal dnes.

    2. Můžete mi kocoure vysvětlit to překvapení bývalých vojáků Izraele, kdy nechápali jak mohli ti teroristé překonat ten plot, když oni když sloužili, tak ty senzory viděly i ptáky a škorpiony?
     Jak se naučili létat na rogalech (české výroby), to jako sedli a letěli. Někde to snad cvičili ne? Egypt Izrael varoval, Netanjahu ale neměl čas, v Izraeli totiž probíhaly proti němu demonstrace.
     Ony tam probíhají stále.
     Hamaz vytvořila tajná služba Izraele, Rusko proto žádný útok neodsoudilo a vysloužilo si pohrození, že bude zničeno.

  2. Co brání být úspěšní například tak jako Židé když ještě nebyl stát Izrael? Tak úspěšní, že Hitler nařídil jejich vyhubení?

 19. A vůbec, co my tady s tím…. Tady Kunšteková, na Neviditelném Psu obráceně Zbavitelová, Stejskal a další…
  Tady Al Jazeera, tam Haaretz….
  Leč Kwěty České aby pohledal.

  1. To je pravda, my s tím neuděláme nic. Židi vládnou světu a tak Palestinci mají smolíka. A naše sněmovna se dnes celý den zabývala zákonem, aby si mohli 2 kluci z bukového lesa hrát na mamku a taťku.

   1. Jestliže Židi vládnou světu, jak to dělají, že jsou tak úspěšní? Copyright na to nemají.

    Co třeba tady. Někdo víc než kolik let? Víc než dvacet let, kousek po kousku kupuje akcie, například ČEZu, občas něco prodá, občas koupí, příjem z dividendy roste, více než náklady na energie, a pak tady … že hajzl jeden…

    1. Jak to dělají? Po staletí jen kšefují s prachama, dnes jim patří všechny banky. Taky si chrání genofond, kdo se k nim chce dostat do rodiny, musí změnit svoji víru a dát se k nim a to každému nedovolí. A neúnavně bojují za své zviditelnění a image. Celý ten byznys se stolpersteiny, celé to divadlo okolo Wintona Schindlera Zmizelých sousedů, Nobelovy ceny převážně pro ně ,ještě uplatí nežidy, že jim o to pečují.
     Celoplanetární byznys s prachama.

    2. Zrovna teď by měl přikupovat český erár.
     Nebo dopadne jak tkzv. česká národní banka – že bude přikupovat (zlato) na vrcholu, za inflační , tedy i drahou, měnu.

     Řešení denní bilance elektřiny je totiž nutně vyřešit minimálně na celostátní úrovni, viz Holandsko a tam nucené vypínání elektřiny, kvůli přetížení vyhlašují nucené odstávky některých dobíjecích stanic mezi 14 a 19 hodinou.
     https://brusselssignal.eu/2024/02/dutch-ev-drivers-dont-charge-your-cars-between-4pm-and-9pm/
     Poučení pro nás – stavět infrastrukturu a koncové body (nabíjecí stanice) zřizovat u montoven.
     Co s důchodci bydlícími v panelácích typu těch na Dubině, to ale nevím. Možná budou nuceni si přivstat (tak asi okolo jedné hodiny v noci) a nechat se dobít 😀 u těch montoven.

     No ale stále silněji a silněji jsou slyšet hlasy, že se dá jít ještě po několik dekád cestou vylepšování spalovacích motorů, co se emisí a účinnosti týče.

    3. Tendle je hned za kocourem v soutezi vo nad imbecila.
     Taky nepricetne neunavnej ..
     Zase ty nadpovyseny , vi vsecko navzdory tomu, co muze kazdej videt.
     Kazdej den..

 20. “zemřelo od začátku vojenské invaze do Gazy 10 000 až 12 000 nezletilých” – to není pravda. Nezemřelo, ale bylo zabito. Cítím v tom velký rozdíl.

  1. Hm, to mě nanapadlo, že by někdo mohl bejt zabitej a přitom nezemřelej. Příkladmo jako doktor Kosopád nebo strážník Půlbotka.

   1. Skuste si predstavit (ja vim, chci moc) ze vase matka nebo dite umrelo vs bylo zabito – ktery hrdina Pratchetta by vam v souvislosti s nima prisel na um?
    Osobne bych si tipnul (na zaklade vasich zvratku) – Smrďa Rum?

    1. Jistěže si dovedu představit.
     Je třeba číst knihu od začátku. Vidět celé představení. Ne jen vybranou část. Příkladmo „cizí vojska se vzdor statečnému odporu blíží k Berlínu, zločinci bombardováním našich měst hubí spoustu našich žen a dětí“…

 21. Jaký je poměr úspěšnosti Palestinců v ostatním světě v porovnání s Židy v ostatním světě, když Židé ještě neměli svůj stát – Izrael? Co Palestince po generace nutí žít v pásmu Gazy a na území Západního břehu Jordánu? Což na světě nejsou stamiliony muslimů obývající rozsáhlá území? Proč většina Palestinců nežije mezi nimi? Jsou rozsáhlá málo zalidněná území, například na Sinaji, na Arabském poloostrově, která by mohli tak jako Židé v Izraeli kultivovat z pouště. A nejen tam. Jsou-li Židé ve světě úspěšní tak až jim je mnohými spíláno, jak v porovnání s nimi jsou úspěšní Palestinci? Proč například tady Gój si stěžuje, že svět ovládají světově se spiknuvší Židé, místo aby si stěžoval na světově se spiknuvší Palestince? Proč není Romské světové spiknutí, proč mocné neziskové vlivové organizace zakládá ovládá například Soros, a ne napříkad Abu Hasan Sulejman Lakatos Ferencváros šestadvacátý, z milosti Boha všemohoucího slitovného, král spojených kmenů Palestinsko – Romských?

   1. Zeptat se snad ještě můžu….
    To je jako
    „Jak dlouho u vás v Sovětském svazu trvá průměrnému pracujícímu než si vydělá na automobil?“
    „A vy zase lynčujete černochy!“

     1. Jako každý kdo nepatří mezi Tenkoncové ani Tlustokoncové.
      Těm, kteří s námi souhlasí přičítáme nejlepší vlastnosti, těm, kteří s námi nesouhlasí, přičítáme vlastnosti nejhorší, takový je nutně blb a hajzl.
      „Soudruhu, jaký je Tvůj postoj k…..“

   2. Jaký rasismus a cynismus? Což jsem se příspěvky do Fondu solidarity málo Jásira Arafata napodporoval, a sionismus, abych byl připuštěn ke vzdělání, ostrým slovem neodsoudil?

    1. V názoru na Arafata se shodneme, díky němu u mne skončil jakýkoli respekt k Nobelově ceně. Problém je, že od té doby se mnoho změnilo, Palestinci jsou neustále pod tlakem, území jim ubývá jako americkým indiánům. Na to reagují terorismem. Ovšem těžko se vyřeší situace bojem proti následku, musí se nejprve odstranit příčina.

       1. Zní to pěkně, ale vážně pochybuji o možnosti shody obou stran ohledně hranic, sladké vody atd… Navíc, jak jsem se díval na křivky natality, museli by (hlavně Palestinci) s tím něco udělat, protože se na to území prostě nevejdou.
        A další problém – Gaza je v podstatě jen město v poušti. Čím by se Palestinci živili? Kdo by je živil? Zkuste si zjistit, jak je to dnes!

          1. Máte pravdu, tuším Zpátečník vysvětloval, že potom Palestince vytvořil SSSR, teď už chápu.

    2. Takhle dopadaji ty vsicky co se povysujou , zapadnou tak do nejhorsiho bahna ,
     a hlubin nadlidskych nelidskosti..
     Tam kam my vobyc lidi za nima nemuzeme
     i kdyby sme chteli.

   3. odpověď Jana Kunšteková 28 února, 2024 (22:02):

    Předpokládám, že jako autorka snad máte možnost určité editace/sanace příspěvků pod vaším článkem.

   4. Teď mi to došlo, mám dlouhé vedení, to jsem si neuvědomil. Já jsem to nasypal i pod jiné Vaše články?
    Těší mě, že Ahmed a Salim se líbili.

    A ještě, pěkně prosím, až Vám po té opulentnosti intelekulálně slehne, nějaké ty věcné odpovědi.

  1. Palestinci z Gazy jsou v naprosté většině potomci těch, které Izrael vyhnal z jejich domovů za dobu své existence. Pokud by Izrael vyhnal Palestince i z Gazy završil by etnickou čistku. Když by vysídlení Palestinců bylo OK, tak by mohlo být OK třeba i vysídlení Izraelců – to si možná obhájci vysídlení Palestinců ani neuvědomují.

  2. Že jsou Palestinci Arabové je jako my jsme Slované, takže je to stejná logika jako když Hitler chtěl dát nás na Sibiř, jsme přeci Slované, tak jděme ke svým.

    1. Voni netusi , ze uz davno se s akademickou a pedagogickou historii
     kseftuje ,nebo si ji jiny zase ukradnou a nacpou do ucebnic a do medii ..
     Kseft byl taky s tema rodokmenama..Heydrich to ved a lecos se dozvedel
     a potom byl poslanej pryc vod toho , az do Prahy a zneskodnenej..
     Vopakovani je matka moudrosti , vas gobbless a pak je z nas
     kazdej ten anti.
     Se to hodi a moc. Moc ramusu a povyku znaci jenom , ze je zase moc toho ,
     co se nesmi vedet. A tak se kseftujou ty ksefty….

   1. Nejsem odborník na rasové otázky, na to jsou tu jiní specialisté….ale například Jásir Arafat, někdejší vůdce palestinského lidu se mi jeví spíše do rodiny Saúdů. Ledaže by….by byl tehdejší obdobou Zelenského. O Sámovi se také říká lecos.

    1. Dal jsem Vám pouze přirovnání na základě Vašeho argumentu. Prostě oni jsou někde doma, už jim část země ukradli a kradou jim stále dále. Proč by měli odejít ze zbytku své země ?

     Neobhajuji v konfliktu jedny ani druhé, ale jedno vidím. Kdyby Israel zastavil zabírání palestinských území, opustil nelegálně zabraná, opustil ta co „spravuje“, tak by Palestinci neměli důvod bojovat a drtivá většina jich by byla spokojená, nepodporovala Hamás, ten by zmizel nebo překonvertoval na mírovou politickou stranu, byl by klid a mír. Chtěl bych od nějakých zastánců Israele slyšet, co by měli udělat Palestinci, aby boje skončily. Odevzdání jejich vlastních území neberu jako realistický ani spravedlivý návrh.

     1. co by měli udělat Palestinci — No, snad mohu připomenout, co sem před pár měsíci psala tuším Milena, z mého pohledu trošičku naivně: Vydat vrahy k potrestání.

      1. Ptal jsem se vážně. Nezajímá mne poslední rok, zajímá mne jak vyřešit situaci, která je tam již více desetiletí.

       Nebudu se s vámi pouštět do cirkulárního rozhovoru, že před tím útokem Hamásu Israel nelegálně okupoval a spravoval palestinská území, rozšiřoval se, beztrestně zabíjel majitele zabíraného území. Na to Palestinci odpovídali terorismem, nenávistí. O tomto stavu byla má otázka, ne o nějakých konkrétních rukojmích, které Israel ve skutečnosti ani nechce.

       1. Už jsem to sem psal kdysi: Být Palestinec, hleděl bych se odtud už dávno vytratit.

        https://www.youtube.com/watch?v=HxCh2YinAjI

        Ostatně stojí za pozornost, jakou tiše přijímanou, nikým nezpochybňovanou falešnou představu vytvořila pokroková media: Že Gaza je jakýsi koncentrák uprostřed Izraele. Skutečnost je jiná, sousedí s Egyptem.

        1. Jistě. Může za to Egypt, můžou za to Palestinci, že před apartheidem dávno ze svých domovů neutekli, můžou za to další státy, které Palestince nenechají v koncentráku chcípnout hladem.
         Kdyby snad někoho napadlo, že za to může roztahovačnost tvůrce koncentráku, je to tenhlencten ošklivý antisemtínismus.

         1. Přesně tak, mohou si za to sami, protože tvrdohlavě trvají na tom, že chtějí žít na svém území ve své zemi.

          Jinak ale Zpátečník mimoděk odpověděl na mou otázku, Palestinci nemají na rozdíl od Israele šanci ten konflikt ukončit.

          1. Palestinci nemají na rozdíl od Israele šanci ten konflikt ukončit. — Obávám se, že tohle na mne je příliš velká esoterika. Podívejte se třeba na takového Teda Bundyho: Vraždil, chytli ho, postavili před soud, ale v průběhu procesu utekl a vraždil dál. (Pak ho chytli znovu, ostatně už věděli, koho mají hledat, a odpravili na elektrickém křesle.) Z běžného lidského pohledu ovšem nejpozději na tom útěku bylo v jeho nejlepším zájmu s vražděním přestat a místo toho se co možná tvářit jako suchá větev. A teď, prosím pěkně, měl šanci přestat vraždit, anebo neměl?

           Podobně s těmi Palestinci. Ti byli vytvořeni arabským světem a Sovětským svazem k jedinému cíli, škodit Izraeli (potažmo USA, na které by Arabové byli v přímé konfrontaci krátcí). Nyní jsou vydržováni Evropskou unií a arabskými státy; můžeme se domnívat, že opět s cílem škodit Izraeli (a, možno-li, též Velkému Satanovi). Mají šanci se z tohoto svého předurčení vymanit? Kupříkladu se sami demokratickou cestou zbavit Hamásu? Realisticky vzato, a s uvážením, jak typický arabský stát obvykle vypadá, by ovšem bylo poněkud pokrytecké tvrdit, že ano. To Vám neberu.

           Tím spíše to tvrdit zrovna zde, při pohledu na totální nemohoucnost „alternativy“.

           — — — • — — —

           Navíc svět navzdory všem krásným řečem v praxi uznává a uplatňuje kolektivní vinu. Je rok 1944, letí letadlo a shazuje pětisetliberní bomby, pěkně automaticky v půlvteřinových intervalech, čili při tehdejších rychlostech zhruba po 50 metrech: Jedna zabije zarytého nacistu, který osobně má na svědomí několik mrtvých, druhá Němce, který se v referendu 1934 (což v podstatě byly poslední volby v Německu) odvážil hlasovat proti, třetí dítě, které 1934 nebylo ani na světě, čtvrtá totálně nasazeného Čecha. Kdo za to může? Z mého pohledu Němci a jedině Němci; této odpovědnosti by se dokázali zprostit jedině tím, že by prokázali, že je Spojenci mohli se stejným úsilím porazit nějakým jiným, humánnějším způsobem.

           Na osudu Palestinců Češi nenesou žádnou vinu a v žádném případě není jejich problémem. Bohužel však jedním z českých problémů, mnohem horší, než se mi před 7.10.2023 zdálo, je antisemitismus; antisemitismus jakožto výraz inferiority a nízkosti určité části české populace.

           Krom toho, jakkoliv paradoxně, antisemitismus jako součást západního progresivismu, kterému bychom se měli bránit již v zájmu pouhého vlastního přežití. A antisemitismus maskovaný pseudohumanismem, který vždy nutno ke smrtelným chorobám Západu zahrnout.

          2. Problém je, jako ostatně skoro vždy, ve zmatení jazyků. Slovem „Palestinci“ je pokaždé míněna jiná skupina, vždy ta, která se mluvčímu hodí do krámu. Slovem „Izraelci“ je pokaždé míněna jiná skupina, vždy ta, která se mluvčímu hodí do krámu.

           Domluva je zaručeně nemožná, a možná právě toto je, „vo co gou“.

          3. Problém je, jako ostatně skoro vždy, ve zmatení jazyků. Slovem „Palestinci“ (…) — To naštěstí je problém, od nějž se můžeme celkem elegantně odstřihnout: Co je nám po nich?

           Od roku 1990 se pravidelně setkávám s demagogickými manipulacemi typu: „V Kazachstánu nasazují homosexuálům modré kloboučky. Co jsi proti tomu udělal? V Zimbabwe děti hladoví! Co jsi proti tomu udělal?!?“

           Moje odpověď je: Nic, a nic dělat ani nebudu. Nic kromě snahy ty aktivisty (zde ztělesňované paní Kunštekovou) demaskovat a přistřihnout na jejich vlastní míru.

           To vše už zde bylo před sto lety:

           „Just you look at yourselves!“ — „What a damned impudent woman!“

           (Knihu, z níž cituji, vřele doporučuji každému. Ale teď musím opět do terénu.)

          4. Až přijdete z terénu: když o nich (o Palestincích, o Izraelcích) mluvíme, patrně nám po nich „něco bude“.

     2. Z jiného pohledu než „smějící se bestie“…
      je to tragédie, u které mě nenapadá řešení přijatelné pro obě strany. Zvlášť nyní. Na jedné straně neopuštěná idea „Velkého Izraele“ od Jordánu k Nilu, znovu pročítám Bibli, nyní Genesis, na druhé straně idea zničení Izraele jako státu i jako národa. Na straně Izraele je navíc specifické náboženství, které na rozdíl o universalistického islámu, což v jeho případě vedlo k jeho rozšíření i mezi nearabské národy až na sever Číny a až k Tichomoří, je náboženstvím výlučným, národním, nepřenosným.

      Co se týče Palestinců v období po Druhé světové válce, část jich obdržela azyl v Jordánském království, dopadlo to špatně. Realita je taková, že nejsou oblíbeni nikde, islámští sousedé byli spokojeni, že Palestinci sponzorováni miliardami z Evropy, jsou kde jsou.

      Z dlouhodobého výhledu, s ohledem na populační křívku, bez ohledu na likvidaci obyvatelstva Gazy to pro izraelské Židy bude dopadat špatně, protože jejich podíl mezi občany Izraele bude klesat. Tak jako bude stoupat i podíl muslimského obyvatelstva především v západní části EU. To v budoucnu, jestliže se trend nezmění, jako že nezmění, povede k mezietnické válce a k rozdělení Evropy opět na západní s vysokým podílem a vlivem muslimů, a na východní s jejich nízkým či zanedbatelným podílem a vlivem. Toto by v důsledku mohlo vést ke koaličnímu spojení Polska, Česka, Slovenska, Maďarska, Ukrajiny, Ruska, Srbska, Chorvatska, Bulharska, Řecka, s částí Německa, s ohnisky odporu v západní části EU, Španělsku, Francii, Itálii, pravděpodobně s oživením křesťanské vzájemnosti a utlumením mezikonfesních sporů. Klíčovým protivníkem podporujícím islamizující se část Evropy, předpokládám Turecko s probuzenými imperiálními zájmy.

      Co se týče izraelské politiky, aktivita některých směřující k odsunu Palestinců do EU už se projevuje jako kontraproduktivní. Jestliže si od toho slibují posílení o příliv Evropských Židů, hluboce se mýlí, nejsou hloupí aby šli z deště pod okap. Případných několik tisíc, navíc nepříliš úspěšných, je naprosto nevýznamných.

      Za předpokladu, že nedojde k jiným závažnějším událostem, například k eskalaci Rusko – ukrajinské – NATO války, tak, že se vymknou kontrole, a rozhodující politici místo aby byli hybateli událostí, budou a to už pozoruji, událostmi hýbáni.

        1. To je něco jiného. Podle reakcí, příkladně nevěcné reakce autorky nejen tohohle elaborátu, to vypadá, že jsem se trefil.
         Jak se mi skrze neosobní sypání šmirglu do hladce běžícího ideosoukolí dostalo osobních útoků. Dosud jsem tu o nikom zdejším nenapsal, že je blb.

      1. Tady se nelišíme v názoru.

       Já bych, zvláště z důvodů popsaných v začátku Vašeho třetího odstavce, se hodně snažil urovnat spory s někým, jehož síla roste. Obzvláště pokud mám od problému klíče a to teď, nebylo to vždy, Israel má. Pokud to neudělá, je to hodně nebezpečné i pro nás.

       1. Ne, takhle to nefunguje. V tomto případě jediným řešením je růst síly zastavit. Protože vzroste-li nad nějakou mez, pak nebude mít zájem spory urovnat. Ona bude určovatelem a arbitrem. Tak je tomu vždy.
        Jenomže, vývoj není lineární, má zpětné vazby, a rozhodující je ekonomická stránka. Nestačí jen početní převaha. Pokud na opačné straně je ekonomická převaha, na ní založená moc, a vůle jí použít. To může znamenat novou „železnou oponu“.

      2. No, hele, stručně (chci už jít spát) Ti nanesu, f čem je fundamentální chyba Tvé analýzy:

       Nemáš do ní zabudováno působení toho podstatného faktu, že vše, co píšeš (navíc v nějaké přesnější verzi) všecky relevantní zúčastněné strany už vědí. (Kupříkladu Hamas samozřejmě věděl s velmi dobrou přibližností, co asi bude po vraždění 7.10.2023 následovat.)

       1. Jistěže. Reakce Izraele byla předvídatelná. Stejně jako světová reakce. Včetně politických důsledků uvnitř Izraele. Hamásu o Palestince nejde. Jsou jen nástrojem.
        Ovšem na druhou stranu, dlouhodobá podpora ze strany EU svědčí o tom, že mají demokracii, že si své představitele svobodně vybírají…. Anebo, že ne?

        1. Chceš snad zpochybňovat hlasovací práva muslimské menšiny? (Viz též 0:10.)

         Přeji dobrou noc, jdu si lehnout. Včera touhle dobou mi při té příležitosti zapadly brýle mezi knížky. Musel jsem je úplně přerovnat, abych se k nim dostal, našed leckterou pozapomenutou pozoruhodnost.

         1. To bych si, tady, nedovolil. Natož tady, kde jak cítím odér šaríi, prohlašovat cosi o blbcích kteří připustí vznik takové hlasující menšiny. To by bylo proto lidským právům.

  3. Hele, Schumachere, možná bys toho měl včas nechat, dříve než „alternativa“ zjistí, že ten škaredý Vít Klíma (https://u-blogidnes.1gr.cz/blogidnes/photo/7/15/15397/vit-klima20058087_0.jpeg) ve skutečnosti nejsem já, nýbrž Ty.

   Chtěl jsem sem na Litterate.cz cosi připsat k alternativnosti alternativců v pokračování té včerejší debaty s Alefem, vycházeje z konceptu tournament selection v GA, ale když vidím, co sem píše paní Kunšteková, ztrácím energii.

   Příliš jasně totiž vidím, co jsem věděl vždycky: Nemá to cenu.

   Ostatně jak píše zde kritizovaný Hampl: Jaká oposice, taková vláda…

   1. Že by si to obě strany, zdejší propalestinská a na NP prožidovská, mohly vyřizovat jinde, a my se zabývali tím co bychom měli tady, kde je náš Rhodos.

  4. Proč ?
   Možná by stačilo kdyby Izrael podporovala EU a Gazu a spol. podporovaly USA.
   😀

   „Žádám Rabina udělat ústupky a on říká, že nemůže, protože Izrael je slabý. Tak mu dám další zbraně a pak říká, že nemusí dělat ústupky, protože Izrael je silný.“
   (Henry Kissinger, 1972)
   —————————-
   K tématu článku jen jednu otázku : Co všecko se ještě musí stát, než Hamas propustí ta unesená rukojmí ?

  5. Pogromy na Zidy jsou uz staleti, i za moudrych kralu…
   Proc jsou Zide tak nenavideni prakticky odjakziva?
   Doufam, ze uz zacina byt vsem jasne, proc to tak bylo.
   Kam prisli, tak tam se snazili puvodni obyvatelstvo vyhladit.
   Pry jim to nakazal Buh, Bible i Talmud jsou toho plne.

   1. „Kam prisli, tak tam se snazili puvodni obyvatelstvo vyhladit.“
    To myslíte vážně nebo jenom předvádíte svou nevzdělanost ? Židé po vyhnání Římany nebyli v diaspoře jen v Evropě (kde je nutili žít v ghettech, neboť byli jiné víry a navíc ukřižovali Ježíška), ale i ve státech směrem na východ. Tam s nimi nikdo problém neměl.
    Jinak doporučuji k nastudování témata „první a druhá válka židovská“, i na wikipedii lze dohledat odkazy na relevantní autory.

   2. BINGO!
    Myslím na tu velikou skupinu Židů, kterým cestou do koncentráků dopřáli okružní výlet po Atlantiku. Snad, aby si vybrali, kde se připrchnou. A hele! Skoro nikdo je u sebe doma nechtěl, nikdo je nechtěl zachránit před „konečným řešením“. Prý několika jedincům z plné lodi dovolili zůstat v Dominikáně. A jinak nic! Nechceme vás, Židi!

   3. To máte jednoduchý – byli jiní, byli slabší, odlišné náboženství, drželi si svoje. Snadný cíl, hledám-li vnitřního nepřítele, viníka čehokoliv. Ať už k odvedení pozornosti, upuštění páry nebo vyřešení problému věřitel – dlužník (není-li věřitel, není ani dluh).

    No a pak jsou lidé významně zdvihající prst a cosi tajuplně naznačující. Inu, místní antisemitská úderka (ani se nesnažíte tvářit, že jenom kritizujete současnou politiku státu Izrael).

    Každopádně právě pro takové lidi jako vy uspořádal Hamás v říjnu své představení s jasně předpokládatelnými následky.

    1. Jistěže si dovedu představit.
     Je třeba číst knihu od začátku. Vidět celé představení. Ne jen vybranou část. Příkladmo „cizí vojska se vzdor statečnému odporu blíží k Berlínu, zločinci bombardováním našich měst hubí spoustu našich žen a dětí“…

     1. Teď jste si odpověděl. Prachy vládnou světu. A kdo vlastní kapitál a je geneticky mimořádně po nich lačný?

      1. Nevím jak geneticky je kódována lačnost po specifickém universálním zboží nazývaném peníze, nižší sociální případně zločineckou vrstvou argoticky nazývané „prachy, škvára, love*, rozhodně však kdo vlastní kapitál, není hloupý.

   4. Vzdycky slo vo penize a kdyz ty silnejsi banditi meli moc , tak vokradali ty slabsi ,
    /si to kazdej nazve jak chce/ ,ktery jim v soutezi na zivot a na smrt ,
    ve sberu penez a zlata , nejak prekazeli . /Nekdo holt sbira znamky a jinej zase../..
    Ze se tenkrat u toho ty silnejsi modlili , jindy zase hajlovali , nebo zase jindy ,
    soudruzsky cestpracovali /a hodili to na vobyc truhlare Gottwalda , co si cet ,pod lampama na ulicich / ,kazdej takovej dela, co muze..
    To nejednodussi . Vsechno. Napriklad v soutezi kdo ma a musi mit nejvic ,
    prekazeli tehdy treba ty Templari a dyz taky furt bohatli , tak co s nima..

    Je to zase jednoduchy vysvetlit.
    Kdyz nekdo nabyde hodne penez , chce automaticky pomoci jich , uchvatit
    absolutni moci. Nad svetem.
    A tak si dalsi zisky zajistit..Kdyz muzou vsecko.
    Bohaci se tim netaji ani dnes.
    /Napr.,nacista ,bolsevik kradli daleko vic , totalne, terorem ,nez Vatikan.
    /Chteli co nejvic a nejdriv,za kazdou cenu a tim se lisili/.

    Potom a naopak. Kdyz nekdo uchvati moc , chce si ji podeprit bohatstvim,
    uloupeny jinym..
    Takze po volbach je vse jinak..
    Nahla zurivost Krista na penezomnence mela ten samej puvod.
    Meli prachy a moc a to von nemel ,ale hodne a nejvic, ze vseho ,prave tohle chtel ..
    A nic jinyho.
    Ale zazrakama zbohatnout nejak neslo…
    Jasny je uz z toho jak to katolictvi ,vselijak k tomu upraveny ,vzniklo…
    Nejdriv se nenavideli strasne..Lhali si navzajem,podvadeli se , jako komunisti ,atd..
    Aby ziskali moc nad svetem, za tim ucelem , je cisar nasilim sjednotil.
    Lid vzdycky hleda vysvetleni ,nalhavanim pitomosti , uveri , pokazdy ….

    Co zadnej akademik…
    V ty dobe ,kdy zil Hus u na byly spousty tech ucenejch a meli zkusenosti z cest,
    po cely Evrope..A tak zrejme vedeli lecos..Ale Hus nevedel ,nebo nechtel.
    Kazat kardinalum i s papezem a cisarem ,bylo celkem zbytecny ,
    kdyz zaviseli uplne, na penezich bankeru.
    Hlavni ,vladnouci svetu a nejmocnejsi , byla rodina Borgiu
    a dalsi mensi este v Janove ,v Benatkach pozdeji ,/ty znicili krestany Vychodu ,
    1453 ,pro turky/a tak.
    /Se to akademikem zakrejva , ze meli radi vobrazky/.
    Ty meli co chteli i svy papeze z rodiny.
    Mohli vsecko. I ty husovy vodpustky ,atd.,kdyz Rim , chteli vybudovat jako
    tehdejsi stred sveta , ale ne za svy.
    Vatikan byl pro ne jenom uzitecna kulisa , plna vselijakych kasparu .
    Tam sou dodnes ,uplne trapny ,jeden se stydi za to, co vyvadeji a kradou…
    A kdyz vypadaji , bohuzel ,jako my..
    /Pomodli se synu , ukradli sme ti vsecko, to vis , buh to tak chtel ,snad se
    nechces protivit bohu ?/.

    Z Italie se potom bankeri prestehovali do Holandska , vodkud zase obrovsky kolonizovali vsude a vsecko a potom byli bezpecnejsi za morem v Londyne.
    Vodkud vladli svetu , ale potom vyvojem technologie bylo bezpecnejsi,
    se pohnout za ocean, aby na ne tam nikdo nemoh..
    Podkasparkove na scene sveta a vsude byli a sou ,cisari , kralove,presidenti
    a ty hlavni sluhove /kasparkove ,je meli /a maji /, za sebou vzdycky..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *