30 května, 2024

Kolumbovo vejce

Ten příběh znáte všichni, že? Kolumbus vyzývá své posluchače, aby postavili vejce na špičku. Oni se o to pokoušejí, ale samozřejmě marně. Vejce se vždycky skutálí. Až nakonec Kolumbus špičku vejce zlehka naťukne a ejhle, ono stojí. Mohl to udělat kdokoliv, ale nikoho to nenapadlo. Jakmile to někoho napadne, je to tak jednoduché, že to může udělat každý. Zdánlivě nemožná věc byla snadná. Jen přijít na to, že se k problému dá přistupovat i jinak.

Jedno takové vejce jsme tu měli minulý týden – sbírku pro Sáru. Mohl to udělat každý, udělala to Petra Rédová za právnické pomoci Jindry Rajchla. Sbírka vynesla už víc než milion korun… Kdyby se k ní přidaly i oficiální státní struktury, případně i ukrajinské struktury, zlepšilo by to u nás hento „nenávisté klima“ podstatně víc, než všechny hloupoučké tweety PreVíta Rakušana o nepřípustnosti kolektivní viny.

Petra děkuje všem, kteří přispěli. Ještě na tom nejsme tak špatně.

Víte, když jsem včera sepsal těch pět bodů politického programu, tak se samozřejmě hned našla celá řada komentátorů a diskutérů, kteří mi vysvětlili, že to nejde. Není možné zlevnit elektřinu na dvě koruny za kWh. Není možné zrušit koncesionářské poplatky. Není možné vystoupit z grýndýlu. Jen do uvádění nákupních cen na cenovkách v hytlermarketech se nikdo neopřel, ale to brzy přijde, protože jejich marketéři to zatím mají pod rozlišovací úroveň. Ale dejte tomu pár dní, ono se to rozšíří a pak se určitě najde nějaký chytrák, který nám vysvětlí, kolik zákonů na ochranu spotřebitele by toto opatření porušilo. Stejně tak se nikdo moc nepustil do zrušení valorizace důchodcům, ale to také ještě přijde. Přece není možné, aby nenažraní senioři měli víc peněz, než mladí absolventi fakulty sociálních věd, co zachraňují klima, nicht wahr?

Všem těmto škarohlídům vzkazuji, že to všechno samozřejmě udělat jde, protože tomu nebrání žádné přírodní zákony.

Nejde elektriku vyrábět za osmdesát haléřů a prodávat za šedesát haléřů. To fakt nejde. To špatně dopadne. Ale když se kilowatthodina vyrábí za osmdesát haléřů, tak není žádný důvod, proč by se nemohla prodávat za dvě koruny. Samozřejmě, je tu hodně lidí, kteří tyjí z toho, že se prodává za deset korun, ale jiný důvod, než nenažranost, za tím není.

A ano, bude zapotřebí kvůli tomu změnit zákony, vykoupit minoritní akcionáře a udělat celou řadu dalších kroků, ale udělat to lze, protože to nepřekračuje žádný fyzikální zákon. Dnešní cena a lipská burza vznikla lidskými rozhodnutími a ta je možné zase jinými lidskými rozhodnutími změnit. Kdo tvrdí, že to nejde, ten to prostě jen změnit nechce. Z blbosti, lenosti, vypočítavosti… to je jedno. Je prostě zapotřebí postavit další vejce na špičku. A nebát se ho naťuknout. Je zapotřebí jen odvaha a mandát. Nic víc. Nikdo kvůli tomu nemusí překračovat přírodní zákony. Jen je třeba změnit ty lidské.

U grýndýlu je to dokonce přesně naopak. Ten musí být zrušen, protože jeho plnění překračuje přírodní zákony. A jestli ho včas nezrušíme my, zruší se sám. V nejhorším případě se zruší i s námi. Mao-Ce-Tungovi také nevyšel jeho velký skok s venkovskými ocelárnami, protože to prostě byla blbost nejen ekonomicky, ale i po fyzikální stránce. Zrušit emisní povolenky a grýndýl, to je přímo povinnost. A že bude Evropa protestovat? Ať si protestují. Když se chytnu větve, abych vylezl z močálu, tak se fakt nebudu ohlížet na to, že ostatní se tam s chutí čvachtají a tvrdí, že už brzy to vyschne samo.

A že by kvůli koncesionářským poplatkům bylo nutné přepsat celý zákon o veřejnoprávních médiích? Od toho tam ti poslanci přece jsou, ne? Aby měnili zákony. A že je to dlouhý, nudný a nesrozumitelný text? Že by se kvůli tomu nadřely právní týmy? Že by na to padly dlouhé hodiny schůzí poslanecké sněmovny? No a co? Kolumbus do Ameriky taky neplul na kajaku a musel dlouho leštit kliky.

Dát do pořádku důchody, to je zase naprosto morální povinnost. Protože jen díky dnešním seniorům je tu pořád ještě co krást. Jen díky jejich celoživotní práci bylo možné dojit erár předraženými zakázkami, bylo možné nějak udržovat rozpočet a taky v této zemi kupodivu vznikly i nové obory, které vydělávají a obstojí v celosvětové konkurenci. Já naopak nevidím důvod, proč by dnešní důchodce měl být solidární s takovým Bartkovským, který ještě nic nedokázal, nic nenašetřil, nic nevytvořil, ale požaduje, aby se za třicet let myslelo i na jeho důchod. Jestliže bude zbytek života vytvářet hodnoty, tak ho ty hodnoty pak uživí i na stáří. Dneska to podle textů na Seznamu ale spíš vypadá, že mladí už dobře vědí, že nic nevytvoří a tak už dopředu chtějí svoje staříčky a stařenky ještě obrat.

Hytlermarketům se opravdu nebude líbit, kdyby se mělo ukázat, jakou lichvu u nás provozují. Oni tady trží biliony korun. Oni jsou ti, jejichž dividendy pak odplouvají do zahraničí. Ale opět… nejde kupovat salám za stovku a prodávat ho za padesát. Ale jde salám koupit za stovku a prodat za sto dvacet. Nemám nic proti tomu, když ho zákazníci koupí za dvě stovky. Ale ať o tom vědí. Ať to není tajné. Ať vědí, že ho někdo vyrobil za stovku a ať přemýšlejí, jestli by se nemohli rovnou domluvit s výrobcem a koupit si to levněji. To byste koukali, co všechno by se dalo vymyslet.

A ano, i tady bude nutné měnit jeden zákon za druhým. Na ministerstvu zemědělství to zanedbávají už hodně dlouho. A bude zapotřebí být kreativní, bude zapotřebí hodně přemýšlet, jak to vajíčko správně naťuknout. Ale není žádný přírodní zákon, který by tomu bránil… kromě nenažranosti. Kdo tvrdí, že to nejde, ten jen nechce přemýšlet, jak toho dosáhnout.

Jedno je ovšem jasné. Pokud už předem někdo ví, že to nejde, tak to samozřejmě nepůjde. Když nechci, tak je to horší, než když nemůžu. Když si národ zvolí ty, kteří vědí, že to nejde, tak bude mít stíhačky páté generace, bude mít elektriku za deset korun, dvojnásobnou daň z nemovitosti, inflaci jako prase a další konsolidační balíčky. Když národ zvolí někoho, kdo se alespoň pokusí, tak možná elektrika nebude nakonec za dvě koruny, ale třeba za čtyři. Ale když si u kormidla nechá současnou skvadru, tak má naprostou jistotu, jak to bude pokračovat.

Znovu se vracím k tomu, co jsem psal tento týden. Kdo se nebouří, kdo ví, že se pro to víc udělat nedá, kdo předem ví, že nic nemá smysl, kdo ví, že demonstrování nikam nevede (ale generální stávku ani útok na Strakovku nezorganizoval), ten prostě nic nedostane. Na toho se náš Blyštivý Péťa bude usmívat, přehrabovat se v nábojnicích pro Ukrajinu, zvyšovat armádní rozpočet, nahánět nás do třetí světové války a obírat nás na cenách elektriky i na koncesionářských poplatcích.

Já chci:

Kilowatthodinu za dvě koruny.

Cenovky v hytlermarketech, které nám ukáží, za kolik náš drahý Kaufland to zboží v Madetě, Olmě a Kosteleckých uzeninách koupil.

Zrušit koncesionářské poplatky a když to nepůjde jinak, tak i s Českou televizí.

Dát důchodcům, co jim patří, protože jen díky nim to tady ještě nějak funguje.

Zrušit grýndýl a emisní povolenky.

Tohle chceme všichni. Jen někteří se toho prostě pokusíme dosáhnout, i když to bude stejně těžké, jako postavit vejce na špičku…

…. a někteří už předem vědí, že to nepůjde.

Víte, komu bude patřit budoucnost, že?

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.  

269 thoughts on “Kolumbovo vejce

 1. Sasinuv Problem tři teles? Já zatím chápu Sasina, ze eufemunistky s jeho potřebámi mluvi jen o garantovanem příjmu. Potom souhlas.

  1. Příznám se, čekal sem že bude nějaká re-akce, ale blboni už blábolí svý názory na dalším článku, rozsypaných písmenek. Pak, že je možné se na něčem dohodnout. No za těchto imbecilních podmínek to možný není, páč na internetu seděj alternativní ropuchy, co každej den odvádí lidi od pozornosti. Tak je to!!!

   Tak je to vymyšlený, páč lidi se na názorech neshodnou ani doma. A to je demosgráca. Chuj tajbl.

   1. Přesně tak, Sasin.
    Stačí se každý den ráno podívat na lukačovičův sežram a už vidíte, kam se sráči ze seznamu snaží odvést pozornost od „důležitých věcí“, na které vláda údajně potřebuje „klid na práci“.
    Já bych jim kurva udělal tolik klidu a pohodlí, že by z té PS lítali jak potkani, když slyší hučet blížící se vodu.
    Jak jsem nedávno metaforicky poznamenal : Lidi – Češi, se musejí přestat vlády bát!
    Má to být přesně opačně : To vláda – ta se má bát občanů a jejich stálé, vždy nečekané kontroly, zda všechno, co jsme jim svěřili, spravují s péčí řádného hospodáře, jak je to zakotveno v Ústavě!
    Zatím to všechno, už od poloviny 90. let, dělají s péčí řádných a protřelých zlodějů. Viním z toho hlavně Klause, ne Havla. Havel má na triku jiné sviňárny, ale Klaus zhasnul a jen tím zhasnutím jsme jako už rozdělené Československo přišli o tehdejších šest bilionů korun společného majetku, který vybudovali naši dědové a otcové a který jsme my měli spravovat tak, aby bez blbé nálady „země vzkvétala“.
    Jinak by doprdele například nebyly možné LTO, bleší trhy ČSLA, vytunelované banky, majetky SSM a Svazarmu za desítky miliard, Kožený za svůj Harvard, Bakala za OKD a desítky dalších podobných, by někdy v těchto letech teprve vyšli na svobodu s povinností uhradit způsobené škody!
    Všelijaké Mrázky, Pitry, Krejčíře, Babiše a stovky dalších dnešních miliardářů, raději už rozebírat nebudu. Všichni vědí, ale nikdo si nechce pamatovat!

    A nebylo by po roce 2000 už být možné, aby 500.000 kubíků české, vysoce kvalitní „zimní“ nafty, patřící českému státu a SSHR, bylo skladováno v Německu (!!!).
    Kde z toho zhruba půl miliónu kubíků skladované nafty, v naprostém klidu a bez pozornosti, větší polovinu (300.000 tun) rozkradla a po třetím světě rozprodala jakási pofidérní, účelově založená (soukromá!!!) firma Viktoriagruppe, zaregistrovaná v Německu, ale s českými činovníky, vlastníky německých a belgických pasů.
    Jak je doprdele možné, že takto strategické zásoby státu, jsou skladovány mimo jeho hranice?
    Navíc v zařízení, patřící jinému státu, se strategickými zásobami státu nakládá ryze soukromá firma, obdoba našeho pitomého eseróčka a zcela bez české státní účasti ???
    Jak je možné, že ta firma i přes prokázané krádeže, nemusela nic vrátit, ani zaplatit?
    A jak je možné, že představitelé SSHR jako Švagr a jemu podobní, kteří to celé spískali, se nenacházejí za mřížemi filtrovaným vzduchem, ale užívají si na svobodě? Měli být za mřížemi, o půlkile chleba a džbánu kohoutkové vody denně, s povinností pracovat pro stát, který poškodili.
    Tresty zostřeny dvěma až čtyřmi tvrdými lůžky měsíčně.
    Užívají si nakradeného a pracují za ně právníci tvrdící, že naftu ukradl kdosi úplně jiný, koho se nepodařilo vypátrat, část se kamsi „vsákla“ a část se údajně „odpařila“???

    Děláte si prdel? No samozřejmě, že ano – protože mohou! Dovolujeme jim to ve volbách!
    Ostatně, co zač je SSHR, to ukázala za chřipečky, kdy ve skladech tahle pofidérní parta neměla ani desetinu toho, co podle čtvrtstoletí platných tabulek, skladem mít měli?
    Proč byly na místě beden s krizovým zdravotnickým materiálem, jen seskládané prázdné bedny a ještě tak, že díky absenci obsahu sotva držely na paletách?

    Komu patří zásobníky státem nakoupeného plynu, kterým nás míní zásobovat v nadcházející, jsem přesvědčen, že zatraceně tuhé zimě?
    A kde se ty zásobníky nacházejí, na čím území a patří to území českému státu?

    Proč se o těchto věcech nepíše ani tady, na Alternativě? Proč tu nejsou návrhy, jak všecko tohle dokurvené, aspoň částečně napravit?
    A půjde to vůbec napravit – po 34 letech a s pouhými pěti požadavky?
    Zatracený seznam, v čele s Kubíky a podobnými šmejdy, právě od takových ožehavých věcí, účinně odvádí pozornost k vysloveným pitomostem, které by normální lidi, s průměrným IQ a ještě před 15 lety, vůbec nezajímaly, nikdo by je nečetl a nikdo by ještě dnes nekupoval tolik Blesku.

    Až vyřešíme, jak vyřešit zlodějskou a tunelářskou vládu, která se po volbách bude bát kontroly ze strany občanů (a jejich právních zástupců v čele s JUDr. Rajchlem), pak teprve můžeme řešit těch pět páně Vidlákových bodů.
    Osobně jsem přesvědčen, že je to málo, třebaže je to panem Vidlákem uváděno jen jako „základ“ – aby se lidem žilo lehčeji, bez dennodenního stresu a strachu o práci, jestli to příští měsíc ještě finančně utáhnou.

    Pane Vidláku – mysleli jste s panem doktorem Rajchlem na exekutory? Na všecky ty Vrány a podobné? Na ty bude páně doktora skvadra asi krátká, což?
    Exekutorská mafie, která doslova drží v hrsti přes milión občanů tohoto státu, se Vám bude dále smát do ksichtu, protože to přece je legální byznys, povolený vládou a který nemůžete jednoduše zrušit jedním podpisem presidenta. Ten podpis by totiž musel být pod textem, který by rušil hromadu starých a zároveň zaváděl hromadu nových pravidel – a to vše by musela hladce schválit vláda!
    V tomto okamžiku Vám musí být jasné, že tohle svinstvo, které tu 45 roků nebylo potřeba, nevyřešíte či nezrušíte ani za jedno, ale ani za tři volební období.

    Vláda, které se doslova urvala ze řetězu a zvlčila, se musí bát, že může být kdykoli odstřelena, coby škodná, kterou ve skutečnosti je.
    Vláda se musí bát hněvu občanů i za cenu toho, že před PS bude docházet k násilnostem, bude tam asi zasahovat bicí komando z Czechteku, bude tam lítat slzáky, opačným směrem budou lítat Molotovy a bude tam muset být přítomno třeba pět tisíc nasraných lidí, žijících pod oficiální hranicí chudoby.
    A všecky veřejné hydranty v okolí PS, budou někým partyzánsky zavařené, či utažené až tak, že nepůjdou k doplňování cisteren pro vodní děla použít.
    To jsem nevymyslel já, to vymysleli ve Francii a osvědčilo se to tak dokonale, že mnoha jejich fízláckým složkám shořela auta a nezbylo jim, než se staženými ocasy odtáhnout.

    Pane Vidláku, opusťte prosím, pro tento konkrétní účel, Vámi ctěné křesťanské principy (kterých si jinak nesmírně vážím), protože oni – myšlena je arogantní a sebevědomá vláda – z nich mají prdel.
    Dělají si srandu z toho, že křesťané díky své víře, nebudou ničeho takového schopni a když, tak maximálně rozdají květiny bicímu komandu a fízlům.
    Mimochodem – ti fízlové :
    Ne nadarmo je jich tady přes 40.000 v aktivní službě, přičemž jsou stále pod tabulkovými stavy.
    Jediné, s čím těchto posledních pár zkurvených vlád počítá najisto, jsou represe při jakémkoli náznaku neposlušnosti – viděli jsme za chřipečky.
    A proto je tady jeden fízl v aktivní službě na 250 občanů, včetně kojenců, batolat a mladistvých.
    Na kolik dospělých lidí pak připadá jeden fízl?
    Rypákům připomínám, že fízlové nejsou lidi jako my. Jsou to většinově psychopati, kteří si toto „zaměstnání“ zvolili pro naplnění některé ze svých, často i několika úchylek. Je to vidět každou chvíli a například web D-F s velkou chutí rozebere chování i minulost každého takového fízlího psychopata – bohužel až příliš často se zbraní v ruce.
    Ty výjimky, které jste možná někdy potkali, ty potvrzují výše uvedené pravidlo.

    Omlouvám se všem za velkou délku příspěvku. Snad dává o něco málo větší smysl, než traktáty všelijakých pawů.

    1. Tendle marast se zavedl v dobách gdy Klaus a Zeman drželi vypínače aby byla tma na rozkrádání všeobecného majetku a přemenovali to na podnikání. A blboni to zkopírovali, že tak se podniká. Oni věděj gdo gde u čeho stál, ale vykládají si o tem jen u píva a mají z teho legraci.

    2. Tecočamp má pravdu a jsou to zásadní fakta, které uvádí.

     V čem se mýlí, to je domněnka, že „křesťanské principy“ brání nápravě.

     Například neexistuje ANI JEDEN biblický argument, proč by světská vláda neměla popravovat zločince. Od násilníků, přes megazloděje až po politiky. Přesto to nedělá ( a nějakého zavírání, na státní útraty, se dnes žádný mafián ani psychopat nebojí ).
     Zároveň neexistuje nic, co by vládu opravňovalo ignorovat, ba dokonce podporovat, zločinnost. Tím, že to dělá, tak ztrácí legitimitu i z pohledu křesťana.

 2. Co se od té doby změnilo? Není to náhodou ještě horší? Velkou vinu za ten marast, ve kterém žijeme přičítám, kromě politických diletantů, novinářským běhnám.
  John Swinton, bývalý personální šéf novin New York Times, při projevu v rámci přípitku v New York Press Club, v roce 1883 mimo jiné řekl:
  „V současné době neexistuje taková věc, jako je nezávislý tisk. Víte to stejně dobře, jako já. Není mezi vámi ani jeden novinář, který by se odvážil upřímně vyjádřit svůj vlastní názor. Víte předem, že kdyby to udělal, nikdy by se to neobjevilo v tisku. Jsem týdně placen za to, že své upřímné mínění nezveřejňuji v novinách, pro něž pracuji. Vy ostatní jste placeni za stejnou věc, a kdo z vás by byl tak pošetilý, aby napsal svůj upřímný názor, brzy by se ocitl na ulici a hledal by si jiné zaměstnání. Kdybych dovolil, aby se v jednom čísle mých novin objevil můj poctivý názor, do dvaceti čtyř hodin bych přišel o místo. Prací žurnalistů je zabíjet pravdu, bezostyšně lhát, překrucovat pravdu, hanobit, plazit se u nohou mamonu a prodávat svou vlast a rasu za svůj denní chléb. Vy i já víme, že věřit v nezávislost tisku je bláznovství. Jsme nástroji a vazalové bohatých mužů za scénou. Jsme skákající tajtrlíci, oni tahají za drátky a my tancujeme. Naše talenty, naše možnosti a celé naše životy jsou vlastnictvím těchto mužů. Jsme intelektuální prostituti.“

  1. Pat Buchanan na to má recept, už dlouho. Prostě si najděte , třeba na základě doporučení, takové zdroje informací (což jsou v posledku jednotliví konkrétní lidé) , které je možno označit za víceméně (stoprocentní objektivita je vzácná) objektivní.

   Probohaživého…samozřejmě, že valná většina žurnalistů apod. bere odněkud nějaké peníze. Záleží odkud a nakolik jsou poplatni těm penězům a nakolik své kompetentnosti.

 3. Alefe, vidím. Tak jako mohu koupit jen to co je v regálu. Snažím se o to co mi nejvíc vyhovuje. Nejméně špatné. Zvýšení poptávky motivuje je zvýšení nabídky. Další výběr. Jako jedinec nic neovlivním, ale masová preference ano.
  Tak jako, a to mám za závažnější, mohu chtít jen to o čem vím.

  Aktivní vstup co politiky přes nastavenou bariéru, to je jako založit automobilku. Není pro amatéra. Je pro toho kdo se politikou chce živit. Být regálníkem. Pak dopadá jak dopadá, pak to dopadá jak to dopadá. Jepriška v bordelu.

  Píšu zjednodušeně, jen navazuju, čtu reakce. Jsem….nepotěšený. Nejde o mně, nejsem háklivý. Jenže úroveň myšlení, vědění, a to by přec jen měl být výběr z populace, je otřesná. Nejsou adekvátní věcné argumenty, tak reakce ad hominem. A což jednoduchými hesly rozpumpovaný dav pod pódiem. Doktor Galén…..

  Před rokem jsem byl optimističtější. Nyní, …. opatrnější. Jak se zdejší diskutující nechávají strhnout, manipulovat od tématu k tématu.

  Jsou tu někteří přemýšliví, kterých si hluboce vážím. Děkuji. Nejmenuji abych neopomenul.
  Jiní, nejsem kdovíjak znalý, jen takový Brouk Pytlík, ale proti nim si připadám jako Hlubina vědění. Až mě to děsí.

  Víš kde mě najdeš, tak jako Homer.

 4. Jak to tady čtu…
  Nakonec rozkulačej i Vidláka, seberou mu malotraktor. .
  Revoluce bývá krkavčí matka. Požírá své děti.
  Na co všechno Slánský pomyslel, než mu zavřeli kyslík.
  A Kléma, jak se bál aby neskončil jako Slánský.

  1. A co kdybyste místo pindání tady šel dělat něco smysluplného?
   To jste dopoledne doporučoval.
   Třeba „obnovovat portfolio“.

   1. Ale no tak.
    Já sice s panem Ševcem v některých bodech příkře nesouhlasím, zejména v otázkách kolektivní viny za výsledek hledání v regálu, ale pokud by zrovna on měl být první na řadě k odchodu… Je zde řada přispěvatelů, jejichž nepřítomnost by toto diskusní fórum pozvedla k výšinám, a nikdo je neokřikne, ačkoli jsou toho hodni daleko před Schumacherem.

  2. Schumachere, Schumachere, když tě tak sleduji, ty už jsi takový silný závislák internetu. Začneš brzo ráno a končíš pozdě večer. A nebo někdo testuje takovu hodně špatnou AI připravovanou pro diskuze.

   Myslím, že je to vzkaz
   Martin Jan Stransky – Ako nás ničia technológie
   https://www.youtube.com/watch?v=3YwHvf9fJXU

 5. Pamatujme si :
  Vyšlo na patria.cz , název článku „ČNB přestane úročit povinné minimální rezervy. Krok se zařízne do výsledků bank, vyčíslila jej již KB a její akcie klesají“.

   1. Vy jste to nepochopil ?
    Snižuje se cena těchto rezerv (“ díky“ inflaci“), dále možný signál toho, že ta cena půjde ještě víc dolů…..zbytek si domyslete.

  1. I kd\yž… u takové menší firmy jedou stejně všichni zaměstnanci na švarc systém, takže vlastně nejsou zaměstnanci…
   A hezká je tam ta „ohlašovací povnnost – podnikatelů české televizi a nebo poště.
   A ještě hezčejší je ta pokuta za neodhlášení se z databáze…

  2. Mimo téma: Doslechnul jsem se o metodě, jak zbavit ukrajinského připrchlíka. Ukrást (nebo nenapravitelně zničit) SPZ z jeho auta. Prostě sebrat mu tu značku s UA vlaječkou a čísly co má na svém automobilu.
   Novou značku mu tady u nás nikdo nedá, bez značky jezdit nemůže, -to by ho s chutí inkasoval každý náš policista- a musí domů pro novou SPZ. A tam prý už čekají verbíři.
   Tož jak jsem slyšel, tak prodávám, nikoho nenavádím a myslím to obrazně.

     1. Někdo mi v souvislosti s možným odsunem ukr masa na porážku říkal, že cesta ven je velmi snadná. Dotyčný musí trvat na tom, že není uprchlík před válkou, ale před režimem. Jakkoli teda „prchá“ před nejlepším kamarádem ze všech našich nejlepších kamarádů Zelenským, je to jednou politický uprchlík, tak je nedotknutelný. Neplatí argument, že vždyť přeci Zelenský je takovej dobrák do morku kostí, že to snad ani není možný, tak se před ním prchat nemusí, naopak by se přeci mělo prchat za nim.
      Teda, tak to je podle všech těch chart a dalších papírů, co se k nim všichni politici okázale hlásí. Zkušenost sice praví, že hned první z těch politiků se na to v případě „jiného zájmu“ při první takové situaci vyplacatokamení, u nás mě ihned napadají jistá jména takových. Ale máme tu ten Lex Ukrajina, na žádného Ukrajince se nesmíme ani podívat tak, že by to nevypadalo jako neskonale přátelský pohled. Naše vláda sice popírá sama sebe kdykoli se jí zamane, ale popřít „humanitárně“ proukrajinskou samu sebe takto antihumánním způsobem, navíc vyplacatit se na politický azyl jako takový, to už by z toho byl rozhozenej i samotnej Rakušanovic Víťa. A to už je nějakej demograt!!

 6. Vše uveřejněno dnes :
  ceskenoviny.cz : „Musk popřel, že by kvůli ukrajinskému útoku vypnul Starlink“ (z textu článku : „…Musk dnes na síti X, bývalém twitteru, reagoval prohlášením, že Starlink nad Krymem vypnout nemohl, protože tam nikdy aktivovaný nebyl.)
  seznamzpravy.cz : „Musk loni zmařil Ukrajincům útok na flotilu u Krymu. Vypnul Starlink“
  novinky.cz : „Musk: Ukrajinci chtěli potopit při útoku většinu ruských lodí v Sevastopolu, neumožnil jsem jim to“
  Kdo z nich informuje….a kdo dezinformuje ?
  Jak se to dá zjistit ?

  1. Buďto vypnul a tím zmařil nebo Nezprovoznil (nad Krymem) a tím znemožnil.

   V každém případě se s tím intervijuci moc dobře nepoprali.

  2. Tencokida Hnuj
   Když Musk vypouštěl tyto satelity,tak se psalo o jejich činnosti něco jiného a bylo zamlčeno o vojenském využití.Proto nevěřím,že o Muskových satelitech nerozhodovala CIA a státní aparát,soukromá osoba,něco takového si nemůže dovolit.

  3. Nečtěte ceskenoviny.cz, seznamzpravy.cz, novinky.cz… a nebudete muset řešit jejich výkaly. Pokud však máte zalíbení hrabat se v septiku, pak proti gustu žádný dišputát.

 7. Každý, kdo má internet, by měl platit za televizi a rozhlas, říká ministr

  Pokud bude naše novela schválena, tak budou osloveny domácnosti, které dosud neplatily, pravděpodobně na základě prohlášení, že nemají klasický televizní přístroj nebo rádio, a budou vyzvány, pokud mají tablet nebo mobil, aby se přihlásily k placení poplatků. – Takže ti lidé, pokud se budou chtít dál poplatku vyhnout, budou muset posílat čestné prohlášení, že nemají tablet nebo smartphone? – Že nemají připojení k internetu. Protože novela definuje zařízení, které umožňuje zjednodušeně řečeno sledování televize nebo poslouchání rozhlasu. Mně včera napsala nějaká seniorka, že má jenom tlačítkový telefon, tak jsem jí na to odpověděl, že se jí to netýká.

  1. Mě na tom dráždí především fakt, že ona vysílání lze na internetu zcela jednoduše udělat jen pro plátce.

   Příště dají televizor do výlohy v Praze a budou požadovat platbu po všech, kteří nejsou hluchoslepí. Protože MOHOU jít okolo a MOHOU to sledovat.

  2. Krásně to ukazuje že pan ministr ví kulový a pan skoro ředitel lže jak když tiskne. Proč? No na jaře jsem se chtěla kouknout přes PC na jeden dokument z dávna, No a musela bych se přihlásit sakumpraásk málem s čísem bot. Takže ČT přesně ví kolik a do se dívá.

  3. Celá akce je zacílená na lidi, kteří jsou ochotni (ač neradi) zaplatit výpalné. Na soudy s těmi, kteří se vzpepřou (nezaplatí) nebude mít ČT a ČRo právnické kapacity. Ovce zaplatí a to stačí. Případně to ještě za rok o pár desetikorun zvedneme.
   Nevidíte, že se s ovcema počítá?

 8. Elektřina pro Čechy za 200 eur, pro Němce za 15 eur – i takto může fungovat energetická burza.
  Článek

  Středa 12. července na evropské energetické burze: zhruba v jednu hodinu odpoledne překračuje na burze cena elektřiny pro české odběratele 200 eur za MWh. V tu samou dobu však odběratelé z Německa platí jen 15 eur.

  I když jde o ojedinělý extrém, ukazuje, že se na levnou elektřinu z německých obnovitelných zdrojů nelze spoléhat. Důvody vysvětluje v pořadu Inside Talks šéf ČEPS Martin Durčák.

  „Elektřina prochází burzou a na ní jsou zájemci z celé Evropy. Nemáme tak žádnou přednost třeba proti Balkánu. Na burze se stanovuje průměrná cena podle principu wellfare – roli tedy hraje i přidaná hodnota. Tím dochází tomu, že ten, kdo nejenom nabídne více, ale také odebere více, může mít přednost,“ popisuje šéf české přenosové soustavy.

 9. Přišla doba ,kdy znovu hledáme informace jak se vyvíjí situace na Ukrajině jak v době Rudé armády u Stalingradu. Holt 17miliónů komunistů v Rusku má svou cenu i pro nás.Kdy se probudí národ pod hnědou botou a zvedne rudý prapor vítězství?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *