19 června, 2024

Ta černá kostka je bílá koule … Ty proruský darebo jeden!

Pokud začnete lhát, tak se dostáváte krátkodobě zdánlivě do výhodné pozice, ale dlouhodobě do neřešitelné situace. Přitom existuje základní poučka pro lhaní, kterou se ovšem dnešní elity vůbec neřídí. A přitom je tak jednoduchá!

Můžete chvíli lhát většině, delší dobu menšině ale dlouho neustojíte lhaní všem.

Naše blízká historie ukazuje, že hlavní „EU hodnoty“ jsou evidentně dvojí metr a lež, přičemž jsme ve fázi, kdy lepšolidé musí používat lhaní častěji a ve větším měřítku, aby „obhájili“ své lži včerejší. Dostávají se tak do zrychlující se spirály, kdy výsledkem je nevratné „odstřeďování“ jejich věrných do našeho tábora. Jsou totiž stéle častější situace, kdy si „obyčejný“ občan, který se o politiku nestará a chce mít klid říká, že tohle už je moc. Lepšolidé tak svou křečovitou snahou pomocí lhaní alespoň udržet na své orbitě své příznivce, dosahují pravého opaku … toho lhaní a dvojího metru je tolik, že EU blábolům věří už jen lidé s úrovní vzdělání a přehledem pornoherce Jandy nebo hlídače pravdy, usvědčeného lháře Cempera.

Za bolševika bylo společensky žádoucí nadávat na zlé imperialisty, kritika bolševiků byla „podle práva“, jak nám bylo nedávno vysvětleno, kriminalizována a trestána. Dnes je žádoucí (a někdy přímo vyžadována) dehonestace všeho ruského, přičemž negativní zprávy o současném režimu jsou okamžitě označeny za rozšiřování nenávisti, proruskou propagandu a schvalování ruské agrese a jsou opět „podle práva“ kriminalizovány a trestány. Za bolševika sice byla svoboda projevu, ale nikoliv už po projevu. Dnes máme svobodu projevu zaručenou přímo naším Ústavním pořádkem, ale současně platí, že není bezbřehá a nesouhlas s prosazovaným narativem se kriminalizuje a trestá. Chtělo by se zvolat – najdi alespoň jeden rozdíl!

Bez jakékoliv diskuze platí: Trest za vyslovený politický názor = politický vězeň.

Podle mého zlom nastal referendem v Katalánsku. Doslova chvíli předtím anglosasové pro podporu práva na sebeurčení bombardovali Srbsko, nicméně, když se Katalánští důchodci a ženy nebezpečně vyzbrojili papírovými hlasovacími lístky, tak dostali nakládačku bez rozdílů muž-žena-důchodce a organizátoři skončili v ťurmě. Tohle byl okamžik, kdy i nestranným pozorovatelům muselo dojít, jak se věci ve skutečnosti mají.

A všimněte si, že od té doby události jen zrychlují – napřed pomalu, ale dnes už to je celkem slušný fičák. Když jsem v té době začal psát o aktivitách Putina a snaze o dedolarizaci, tak se smáli všichni a převládlo tvrzení, že USD je tady navždy a Dvořák je debil, který nerozumí ničemu. Marně jsem argumentoval, tenhle princip tady už jednou byl a končil dovětkem “ … ani o vteřinu déle“. A dnes? … myslím, že smích vystřídala hrůza z nadcházejícího. A když už jsme u toho, domnívám se že v případě EU a NATO bude pro násl lepší hrozný konec než hrůza bez konce.

Díky tomu jak věci zrychlují, začíná být i poslednímu Joudovi jasné, že věci nejsou tak, jak nám předkládají … prostě toho lhaní už je moc, je to neudržitelné a to sebou nese otázku, zda nám nelhali i minule, když očividně lžou dnes. A tak se lidé vracejí k věcem minulým a přehodnocuje se …

Jen namátkou – pamatujete na narativ, že EU a ctihodná západní společnost nám chce (chtěla), po osvobození se z pod okované boty bolševika, pomoci? No tohle byl majstrštyk, hořce se směji ještě dnes. Přitom pravý opak byl pravdou – anglosasové potřebovali naše trhy a odstranit konkurenci, kterou v našich výrobních závodech reálně měli, podmanit si nás a přetvořit na podřízenou kolonii, která bude zdrojově zajišťovat jejich relativní blahobyt. Etalonem je příběh českých cukrovarů. Následuje tvrzení, že EU nám pomáhá – opět lež. EU je zdroj našich potíží, žádné vlastní peníze nemá, jen ty co nám sebere, kdy část si nechá na provoz, část rozkrade a zbytek podle měřítka poslušnosti přiděluje vládám, které před bruselskými v řádném předklonu žmoulají čepici – Orbán čepici nežmoulá, tak má dotace pozastaveny.

Můžeme pokračovat širokým tématem „obrany lidských práv a svobody projevu“. Opět lež a manipulace. O odsouzených organizátorech „super nebezpečného“ referenda v Katalánsku jsem se již zmínil. Je toho ale už nepřeberně a nelze to všechno zametat pod pomyslný koberec. Assange – léta v podstatě bez odsouzení v ťurmě (ale demokratické 🙂 ) , Guantánamo a další místa, kde strážci svobody bez soudů mučí a drží léta nepohodlné osoby

Zorganizovaný převrat na UA, kdy byl odstraněn legálně zvolený proruský prezident je vydáván za akt demokracie, referenda (byly celkem 3) na území, kde z 80% žije ruské obyvatelstvo jsou zločiny, odtržení Kosova bez referenda, ale za pomocí bomb, naopak opět akt vyspělé demokracie. Příchod migrantů ze „Sýrie“ přes hranice s Běloruskem je akt hybridní agrese, příchod stejných migrantů, ale přes hranice Itálie je humanitární počin. Zbavení občanských práv občanů pobaltských republik jen na základě, že se hlásí k ruské národnosti je „EU hodnota“, stejně jako ostřelování a bombardování východních území UA před 24.2.2022.

K věření se předkládá, že NATO je mírumilovná organizace, přičemž ve skutečnosti bez mandátu RB OSN napadá „neposlušné“ státy. USA je extra kapitola – pro seznam rozpoutaných válek a agresí nestačí list papíru popsaný drobným písmem, ale přesto je nám bez uzardění tvrzeno, že se jedná o jediný maják míru na celém světě. Přitom tohle všechno má společný jmenovatel – můžeš být gauner, ale musíš být náš gauner, musíš podporovat naši expanzi, naši hegemonii. A pro tento účel jsou pak povoleny všechny prostředky.

Máme „obrannou smlouvu“, která ale ve skutečnosti zajišťuje expanzi anglosasů na východ a evidentně připravuje zázemí pro potrestání zlého Ruska. Zadržování je synonymem pro napadení – nejdříve hospodářskými sankcemi s vyhlídkou na „konečné vojenské řešení“. „Západ“ je prezentován jako ten lepší, vyspělejší, ale přitom historická fakta hovoří opak – anglosasové smlouvy nedodržují. V okamžiku, kdy je pro ně dodržení ujednaného nevýhodné, tak jde vše stranou – prodali nás Hitlerovi, slíbili nerozšiřování NATO na východ, u Minských dohod už ani nepředstírali, že by smlouvu někdy chtěli dodržet. Jsme na straně, se kterou zbytek světa nemá jediný důvod nějaké smlouvy v budoucnu uzavírat.

Fiala v ČT09 mává rukama a tvrdí, jak prosperujeme, ale pod ním na liště běží statistika dokládající naprostý úpadek průmyslu a životní úrovně obyvatel ČR. Vyhlásí, že cílem je dohnat a předehnat všechny na světě v oblasti školství a vzdělávání a tuto vizi podpoří seškrtáním výdajů v kapitole MŠMT. Co výstup to absurdita.

Občan má tak na výběr – buď věřit svým očím při pohledu na složenky k zaplacení nebo tomu kašparovi na ČT09.

Kam zaměříme zrak, tam najdeme lež a příkladný dvojí metr. Tohle je neudržitelné a tato situace v podstatě masivně přihrává spoluobčany do našeho tábora. Stačí to moc nepokazit a přijít s konkrétní vizí.

Jediná potíž je, že tuto společnou vizi nemáme … zatím. Nestačí něco nechtít, resp. zbavit se 5demolice, musí být jasná pozitivní vize, za kterou se sešikuje min. 60% národa. Jakýkoliv krok, jakýkoliv počin, který bude směřovat k vytvoření společné vize je krokem vřed. Vše ostatní jsou zatím jen úkroky bokem.

57 thoughts on “Ta černá kostka je bílá koule … Ty proruský darebo jeden!

 1. PRESTOŽE JE SV (společnost volicu) už 34 let voděna za NOS ,chteji se očividně její členove mezi sebou JEN bavit jak je tu vidět ,každý den to konají 🙂 naprosto kakofonnimi bezcilnymi komenty a to je tak celé.
  Bohužel vidíme i to,že intelektuální vrstva nemá dostatečné intelektuální kapacity a očividně NIC nedokáže jako nosný program navrhnout či vymyslet a žije se jim dobře s pilinami v hlavě.
  AA team SV marně „oslí „co dělat,aby se Asociální režim změnil.Je to marné..
  Proto je tu jedna možnost .Panímáma bude muset navrhnout pantatovi DDDD ,aby tady ve vlastním zájmu dodal odkazy na život v AMERU s cílem, aby se jeho dcery seznámily jak se tam nejen žije ,ale i RANDI!
  To jsem tu už viděla a věřte tomu,že tím přiláká plno mladých děvčat,které si zachrání život ,když si tam namluví MILIONARE a vyhnou se tak tzv 15 minutovým městum,které vláda připravuje pro “ dřistalisty“ a ohlupence což neví doposud NIKDO a ten NIKDO ten si bude muset uvědomit, že 15 minutové město je nový název pro rezervace ,kde dostanete zadarmo najíst ovšem jen sušené ponravy tj své potřeby ,aby se dodržela tradice z dobývání Ameriky ,přičemž pozor MY voliči budeme ti Indiáni.

  To si myslí ANNA von KSH a přeje vám všem šťastnou cestu do pekla kapitalismu bez přivlastkú neboli skrupulí. . . SLAVA PNZ 🥒🖕🍒🇨🇿☠️

  1. No jo , staci jedna vize a uz nastane ta kyzena sjednocovanost., za kterou se vetsina sesikuje ..Takze zbejva , kde vzit vizi..
   Autor ovsem vo naky vizi nic nevi.
   Vize sou akademicky abstraktni hovna . Pise vo tom a zase , bezvize..
   Lepsi je vsenarodni program, co nejdriv a co az potom , kazdej a konkretne kazdej udela..To zas musej umet ty vopravdu schopny.
   Muze se program zacit realizovat na zkousku , treba jen v maly oblasti.
   Nekdo kdo si meri IQ pravitkem v kancelari na centimetry a pak ma
   dva metry IQ ,na misto schopnosti ,
   to nezvladne. A vize sou tak akorat,zase jen dalsi ….. tele vize..

 2. Ten princip „když lžou teď, jak to bylo dřív?“, je dost zásadní. Nejenom pro mě, znám mnoho lidí, kteří prožili něco podobného, jako já.-
  Já jsem třeba o reálné užitečnosti (myslím užitečnosti pro široké vrstvy) kapitalismu pochyboval od samého začátku.
  Nicméně myšlenky demokracie, vyspělého Západu (počítače!! pokrok místo gerontokracie!!) a podobně mě silně oslovily. Jako hlupák jsem byl ochoten akceptovat různé ty „teorie konvergence“. Pokrok, pokrok, to je to hlavní!!! Vzhůru dpo vesmíru!!!
  Kde je to teď, že? Pokrok?! Já vidím návrat k otrokářské společnosti, a to v té nejhorší podobě.

  Od počátku devadesátých let mě ale nepříjemně překvapovaly válečné konflikty. Byla jich celá řada, jeden za druhým. USA dělaly ve světě pořádek… A znova… a znova.
  Ještě při konfliktu v Jugoslávii jsem držel palce hodnému NATO – ať už konečně srovná ty strašné nacionalistické Srby!
  Jenže (spravedlivé a oslavované) války pokračovaly. Nebyl jsem na to zvyklý, do roku 1989 se u nás masově války odsuzovaly (třeba film „Kdyby tisíc klarinetů“ a mnoho jiných, že). No a pak ke mě začaly prosakovat informace, že tam i onde to bylo jinak, než se píše.

  Domovskou stránku na Internetu jsem měl Seznam, jako každý druhý. Pak se tam začaly politické zprávy míchat s reklamami a s obrázky ženských prsou. Jasná debilizace. To už bylo na mě moc. Začal jsem hledat. Našel jsem.
  Takže posledních cca 20 let jsem dezolát.

  Začal jsem revidovat i své pohledy na minulost. Hledal jsem západní propagandu (například) v českých klipech z šedesátých let, a našel jsem ji (není to problém, při troše snahy ji tam najdete taky).
  Výsledek je, že:
  – nevěřím na volný trh (nikdy neexistoval), nevěřím na (pozitivní) budoucnost lidstva v kapitalismu
  – nevěřím EU, nevěřím anglosasům
  – jsem přesvědčen, že nejde o čistě živelný vývoj, ale o vývoj směřovaný. Možná i více centry, která soupeří. Rozhodně ne pro blaho lidstva, ale pro blaho relativně malých skupin nejbohatších (tj. nejmocnějších)
  – Dávám si pozor na infomace z Ruska a snažím se třídit zrno od plev. Aktuálně vypadají (pro lidstvo) spíš pozitivně, ale to nemusí nic znamenat. Je tam řada podivných aktivit (digitální měny, systémy sociálních hodnocení obyvatel, sledování…). V roce 1989 jsem byl přesvědčený, že jdeme budovat mnohem lepší socialismus, že. Haha.
  – dávám si pozor na infomace z Číny a snažím se třídit zrno od plev. Aktuálně vypadají (pro lidstvo) spíš pozitivně, ale to nemusí nic znamenat. Je tam řada podivných aktivit (digitální měny, systémy sociálních hodnocení obyvatel, sledování…). V roce 1989 jsem byl přesvědčený, že jdeme budovat mnohem lepší socialismus, že. Haha.
  – strašně rád bych věřil, že to nakonec všechno dobře dopadne, ale bohužel to tak nevypadá.

  1. Dobře to nedopadne, korporátní fašismus je už moc rozjetý a HLAVNĚ: až příliš moc lidí na západě je zdegenerovaných a za trochu pohodlí klidně prodají své svobody. Když na google praskne, že sleduje v androidu polohu svých uživatelů i po vypnutí funkce GPS lokace, nestalo se vůbec nic = lidem to vůbec nevadí, hodný strýček goodle má přece heslo „dont be evil“ takže je všechno cajk ne? etc. Sledovat dnes svět a dobrat se alespoň trochu pravdy je dnes poměrně složité a časově náročné a „odpojí“ vás to od většiny, což né každý snese. Není náhoda, že mainstreamová propaganda je zaměřena hlavně na ženy jakožto snažší pohlaví pro manipulaci pomocí emocí (což je nejsilnější forma propagandy), muži se jim totiž posléze přispůsobí a víceméně přijmou jejich hodnotový rámec, jinak by se vyřadili ze sňatkového / partnerského trhu. Mainstream vám navíc nabízí krásná lákadla v podobě příslušnosti k většině, k těm správným / slušným / skvělým etc. co mají vždy ten správňácký názor podpořený „experty“ a navíc vám vám dovolí se min. morálně vymezit vůči těm odporným dezolátům ergo „těm, co jdou proti nám“, takže i poslední nicka s posraným životem se může nachvíli cítit jako lepší člověk. TL&DR: mainstreamová propaganda je úspěšná hlavně proto, že korumpuje ego konzumenta. Bohužel jsme ve většině až moc sobečtí a narcističtí, abychom si to uvědomili. Musím uznat, že to mají vymyšleno velmi dobře a s použitím nejnovějších psych. a sociolog. poznatků. Krásně to pokračuje k směřovanému cíli totiž korporátnímu fašismu s všudypřítomnou tuhou regulací, řízenou nějakým EKO-skóre či sociálním kreditem. Lidi se pak ohlídají navzájem či pomocí všudypřítomných technologií. Bude to něco jako lidští mravenci. Je možné, že to vidím až moc černě, ale prostě v tuto chvíli to prostě takto vidím. Pro mě jako „svobodomilné“ dítě vyrůstající v 90. letech je to velmi deprimující.

    1. Neberte prosím osobně, i já naštěstí znám spoustu žen, které ten dnešní marasmus a jeho podstatu dobře vidí, uvědomují si ji. Nechci zde apriori utočit vůči ženám, jen prostě mám pocit, že v celospolečenském pohledu to opravdu aktuálně hraje roli, byť to asi není podstatný prvek. Koneckonců i reklamní modely a schémata to prozrazují (v reklamách a nových filmech téměř vždy černoch+bílá žena, nejlépe blondýna a skoro vůbec opačný model s prohozernými barvami a pohlavím, protože by nebyl tak efektivní). Každopádně ve finále to na věci asi moc nemění a jsem přesvědčen, že pokud by to nefungovalo, našli by jistě jiný model propagandy zaměřený naopak na může apod. , je to prostě aktuálně jen snažší a účinější schéma a proto je používáno.

 3. Na lhaní potřebujete alespoň trošku inteligence aby lež měla drobet šmrnc. A to je to co mnoha našim kormidelníkům chybí! Výsledkem jsou pak jen bláboly na úrovni Josefa Vyskoče z Putimi.

  1. Jestlize lzete a mate moc a s moci si poridite prostredky , muzete lhat ,
   jak chcete a kdy chcete. Pravda nekdy pravda vyjde najevo ,
   ale az pozde, az to nikoho nezajima.
   Svet se mezitim posunul jinam a jiny lzi zase vladnou a ovladaji ..
   Akademik v tomhle taky lze.
   Takze ustoji co chteji a kdy chteji. A je smesny tvrdit neco jinyho.
   Budete rikat ze ta cerna kostka je bilej slon a radi , protoze na tom zavisi,
   zaklad vase existence ,vasich deti.
   Jenze bezny samozrejmosti davaji moznost stourani do nich akademikem.
   Jemu jde o pravdu prece.
   Jim prece nejde vo nic jinyho ,nez aby odvadeli pozornost.
   Taktikou je kazdej den,aby si lide rekli tamhleten je blbej, podivejte se,
   co zase rekl ,nebo napsal. /Podivejta jak my sme daleko chytrejsi ,
   neco takovy ho my neudelame/.
   A dalsi v tom vynikaji udesnou opakovanou chytrosti a slouzi..
   Takze EU je spatna ,vykrikuji yntelegenti ,to je nikdy neomrzi, ..
   /Na kazdym se da najit neco spatnyho a vokopiruje se to vod jinech bez prace/.
   Za tim se skryva germanizace celyho kontinentu..Voni si nevsimnou,
   dame jim navrch „blystivce“ pred cumaky , at si zastebetaji…
   Orban , Rusko , Nato ….Furt pryc i s vami.

 4. Na seznam.cz vyšel zajímavý článek s názvem “ Stáli a čekali na smrt. Nejstrašnější Napoleonova bitva, kterou (ne)vyhrál“. Autor článku se dokonce odvážil citovat z románu Lva Tolstého….
  K otázkám položeným v závěru článku bych interpretoval slova kardinála pana Duky, že Církev v minulosti páchala (h)různé zločiny, ale že už cca 200 let se chová řádně, lidsky. To je také slovo do pranice ?

  No dobře, takže máme nějaké odpovědi ?
  Dle mého je jediná odpověď a tou je usilování o nastolení Božího království na Zemi, k čemuž ale mj. potřebujeme , jak správně autor podotýká, dvojí metr – ten akademický plus hodnotový. K čemuž (k takové úvaze) se bonapartismus skvěle hodí.
  Já bych se jeho pomníku neklaněl, ale to třeba i nějaké soše Julia Caesara, sochám některých papežů ….a třeba i obětním místům Aztéků. Opakovaně v mediích či v knihách zmiňované známé hrdlořezy nevyjmenovávám, každý ať si doplní ty své – ty, které považuje za obzvláště brutální.

  Ani u hrobky největšího Čecha všech dob Karla IV. bych nezaslzel, via jeho pardony na některé pogromy na osoby judaistického vyznání. Ovšem akademicky vzato je tu např. UK, což je velmi hodnotná vzdělávací organizace (kterou, mimochodem, nezaložil Carolus Quartus, tento statut nabyl až roku 1355).

  1. Nekonecny valky davaji podnet k zamysleni , ze zapad prevazne a kdyz je silnej ,prepadava vychod. Prusove na Rakousko.
   Problem dalsi propagandy a Karel byl a je spatnej , spociva v tom,
   ze lide chodi kolem novych palacu a
   ptaji se, kde na to majitel vzal. Z ceho zbohatnul.
   Nebylo to nahodou z naseho, kdyz my se mame hur?
   A pracujeme vod nevidim, do nevidim. Na taliri neni nic. Suchy kurky.
   My se delime vo bidu a jinej ma milionkrat vic, nez potrebuje..
   A se ani trochu nerozdeli. Jeste se povysuje nad nas atd..
   Potom pride ten hnuj a je zase chytrej..

 5. Opět moc pěkný článek od pana Dvořáka, kterého čtu vždy moc rád. I když, smutné čtení.
  Dnes jsem vlezl opět do jámy Lvové (není myšlen banderovský Lviv), na diskusi LžiDnes ohledně soudního rozhodnutí v USA, které odsoudilo zábrany na texasko-mexické hranici na řece Rio Grande.

  Někteří chudáci diskutující jsou nešťastní, kdy souhlasí se zábranami proti migráčkům, ale tíží je, že protimigrační názory mají většinově dezoláté, kteří nefandí hrdinnému odporu banderovského lidu za svobodu. Asi si nevšimli, že domácí EU BruseloBerlín má přímo vlastnost – podporu arabskonegroidní migrace. Je to jeden z jeho základních kamenů. Ani nebudu připomínat, co napsal pan Dvořák, nějak se podívat do nedaleké minulosti, před únor 2022. Proč někdo hrdinným obdivovatelům nacistických vrahů nefandí.

  Dále se mi líbí popis DD cesty myšlení, kdy si člověk řekne, když mi lžou v tomto, nemůže být lež i v dalších věcech ? Sice popisuje většinového mainstream konzumenta ČT09/Novy, ale já už to pozoruji i u sebe.
  Když vidím tolik lží jak v TV zprávách (lhostejno od koho v našem rybníčku), tak i na internetu, začínám třeba pochybovat o letité masáži ohledně Severní Koreje. Otec tam v šedesátých letech byl na pár dnů a vyprávěl, jak lidé se učili nazpaměť nějaké myšlenky z knížečky od velikého Vůdce Kim Ir Sena, ale více už mi nikdy neřekne… Když čtu v našich zprávách, jak se tam objevuje kanibalismus, lidé NESMÍ vůbec nic, jen oživlé mrtvoly, nejsou to také lži Lukačovičů, Dvořáků a dalších ? Není pravda přinejmenším také uprostřed a ne takto vybičovaná ?

  1. Ať hledám jak hledám ne a ne najít jakékoli severokorejské zboží. Třeba auto. Možná, že je dovážejí k nám pod pseudonymem Hyundai. Bratranec koupil Tuscona, a po půl roce spodek jak liška.

   1. Asi jste mě úplně nepochopil. Nemyslím tím, že vše v S.Koreji je O.K. Chápu, že to tam stojí za starou belu. Dost podobné třeba Turkmenistánu, o kterém ovšem u nás v kolonii je zprávička jednou za dva roky. Zlatou nadživotní sochu bývalého prezidenta, otáčející se za sluncem vám asi nemusím připomínat.

    Prostě si říkám, jestli tu pravdu o Kim Ir Senovu peklu opět naši (či spíše američtí) intervjúci nenatahují až moc.

    Jinak s těmi auty…Jaké znáte švýcarské nebo norské auto ?

    1. Však jo. Trocha humoru. Možná nahořklého. Stejně tak co třeba severokorejské hodinky, či…alespoň….čím Norsko je známé….Barnaverm….či třeba svetry, lodě, fjordy, ty se jim povedly….
     Třeba jak a kterým směrem a pro koho jsou prostupné hranice. Jihokorejců potkává dost. Severokorejce žádného. Třeba se jímž jejich blahobytu nechce. A pouštějí tam málokoho z okolního zaostalého světa aby tam nezůstal a nesnižoval tsmní unikátní životní úroveň. Podobně jako kdysi tady, zadrátované hranice aby nás nevyžraly hordy hladových vykořisťovaných.

     Jo, tohle psaní mi jde …Jenže v komplexu jevů a příčin to bývá Jinak než jak hlásá jedná či druhá strana. Tak i tady, dnes.
     Pochybuji tedy jsem. U Starého Kocoura, je to už několik let, je k nalezení povídání Trampoty věrného poddaného. I jiná má povídání. Tak asi tak.

    2. Přesně tohle mě nedávno napadlo taky. Když tak lžou, jak je to vlastně s tou Severní Koreou, taky jak to bylo se Stalinem atd.

     1. Demokratická Francie s papírově nejlepší armádou světa odolávala Wehrmachtu 6 týdnů. Bolševický SSSR došel až do Berlína. A neodolával jen Wehrmachtu.
      Francouzi měli demokracii, která je neochránila, sověti měli stalinskou diktaturu, která ochránila před vyhubením.

    1. Ne. Nejnasranější byl z kondenzace vlhkosti ve světlometech. U BMW jsem to viděl také. I u škodivky. Umébi nivéhi japonského vehiklu nefunkční orevírání krytu víčka nádrže. Soudruzi udělali chybu. Dotyková ploška víčka kam dosedá pružná planžeta, drsně nalakovaná a suchá. Tak se to šprajcovalo. Máznul jsem tam vazelínu, teflonovou, když už tak už, a funguje jak po másle. Ještě nakonzervovat dutiny.
     spodek. Soudruzi Japonci také šetří. Boční lišty? Sežeň a nalep si sám. Pár dalších dodělávek a štelování. Péče aby zdejší kutil nevyšel ze cviku.
     TK abych byl objektivní. Kdo touží si hodně vyhrát, prý si kupuje Teslu. „Technicky slabé“ říkávalo se o výrobcích stejnojmenné tuzemské značky. Asi nákaza přes Atlantik, kterou tam zanesl nějaký emigrant.

 6. Změnu si ale přeje zatím menšina a pokud k ní dojde ,pak jen drobná.Komunisté měli v roce 1948 velkou podporu ,proto se mohl uskutečnit socialismus ,který po roce 1985 se měnil v záčátek konce Československa.Po roce 1989 se dostala směs pravicových komunistů a hochštapleři viz.Klaus,Havel,Pithart atd. k moci a po 30ti letech sudeťáci viz.Fiala. Pomoc může jen radikální změna a vyloučení všech prominentních flákačů a jejich finanční potrestání. Utopie?

 7. Měli jsme voj. pakt WS a ekon. organizaci RVHP a bylo to a stále to je u pomatených antikomunistů špatně ..
  Teď máme opak toho, NATO a EU, tak všichni co mají pořád něco proti komunistům by měli být spokojeni …, jako ti fašisté, kteří to NATO a EU zakládali ….
  A co BRICS ?, to je Ruskem a Čínou založené „nové RVHP“ , a je to špatně .., že ….

 8. Pěkný článek, DD.
  Dovolil jsem si je ukrást.
  Závěrem jste to pokazil, přeci my víme co chceme. Sundat 5ti kolku a pak nastane ráj.
  Ráj nenastane a ani tady na Litterate nevymyslíme, jak jej vůbec definovat. Takových pokusů už tu bylo a odešly do zapomnění, protože ač tady vypadáme jako bojová jednolitá skupina, ve skutečnosti nás spojuje jen neláska k 5k, EU a příteli největšímu – USA.
  Rajchl je nyní bohužel jediná alternativa, ale i on sám je v postoji k EU a NATO na straně těch rozumných, vyznávající umění možného. Vidlák nemá jinou možnost, než doufat, že Rajchl bude mít úspěch, jinak se ve zdejších kalných vodách nic nezmění. I kdyby uspěl, PRO bude menšinová strana v parlamentu a ty kalné vody nebudou o moc průzračnější.
  Můžeme diskutovat, argumentačně podloženě nebo emocionálně vypjatě (a posílat se někam, jak mně předvedl nedávno bývalý majitel tohoto webu), ale kromě intelektuálních výronů to nedotáhneme do smysluplného konce.
  Proti 5k musí být protivníkem politická strana či hnutí. Tou se Litterate nikdy nestane. Musí to být složka organizovaná, nejlépe se zastoupením v každé Horní dolní, s charizmatickým vůdcem, dostatkem financí a podporou alespoň části médií. To, že uspěly Milchvil ve svolávání milionových demonstrací, bylo dáno právě podporou médií a to, že se 5k nakonec sjednotili a vládnou, nebylo dílem Rychetského změnou volebního zákona, to bylo způsobeno schopností podřídit pět vlků jednomu cíli: shodit Babiše.
  Máme cíl: shodit 5k, ale nemáme nikoho, kdo by dal dohromady (při antizájmu médií) opozici.
  A to se nezmění, pokud (jak říkají i má jiná povídání), pokud nebude společenská poptávka. A ta vznikne, až bude normální, když lidé budou více spávat pod mosty a/nebo bude normální, že vašim synům a vnukům budou chodit povolávací rozkazy.
  A tehdy už bude pozdě.
  Dost fatální, že?

  1. Asi tak.
   Svým přímým úsilím mohu zlepšit své poměry na svém dvorku, a že je či zlepšovat, než-skrze snahu změnit poměry státní. Protože to by znamenalo změnit většinu obyvatelstva, jeho priority. Ono musí samo. Nutno začít u sebe. A teprve až vyčerpám své možnosti, viz Pareto 80/20, pak hledat nové. Zajisté s rozumným předstihem.
   Zatím, kam se podívám, mám či dělat.
   Příkladmo televizní poplatek ně může vadit, jenže více pocitově než rozumem. Jsou daleko závažnější protivnosti než tahle nastrčená, protože mediálně dobře prodatelná. Či bude do roku 2025, to je jako s elektromobilitou a se vším. Základem přežití v evoluci je adaptace. Při pohledu hrubou optikou se děje hovno.

   Příkladmo, že někdo se nechá předělat, uzavře stejnopohlavní manželství a koupí si elektromobil, proč by mi to mělo vadit, jestliže to nezasahuje do mé svobody? Která daleko více je omezena mnou samým, mírou mé inteligence a přičinlivosti než státem. Panstvu daně, robotu, desátek, odebírat pivo z panského pivovaru … Také to šlo. Lidé žili. Dnes je to podobné, jen pojmenováno jinak. Mám si okusovat nehty, mít žaludeční vředy, že může být váka? Může. Byly. Lidé jsou tu. Přežili. Někteří. Díky inteligenci, schopnostem, dovednostem, štěstí. Snažili se. Jako třeba Ukrajinci tady mimo dosah verbířů. Jiní jinde.

   Černochová? Například…Dobře ví, válkou by skončil její príma život za kterým se stala vzhůru. Ne při blaho občanů. Nechce skončit jako radioaktivní spad. Jenže snaží se prodávat to co jí přináší zisk, příjemnosti. Tak i jiní v politice, i na straně opozice. Jedni jsou v žitě, jiní se tam snaží dostat. Příkladmo ukazováním protivenství, proti kterému bojují. Jeho promítáním zvětšující optikou. Agresívní Rusko, LGBTQ+, televizní poplatky, elektromobilita, oteplování, manželství teplých….Mnoho toho a tamtoho. Vše jako smrtelné ohrožení jen aby či nejvíce ovcí nahnali do své ohrady k dojení, stříhání, na maso pro sebe a své ovčácké psy. Kdo do politiky vstupuje čistě pro ideály, aby se obětoval pro…. A jestliže i takový je, buď rychle vycouvá anebo….
   Vtip o jeptišce a bordelu. Tak.

   Tak funguje lidský svět. Protože kdyby tak nefungoval, byl by jiný než jaký je.
   Možná, že šestnáctého nahlédnu. Jestli najdu místo pro zaparkování svého Bugatti.

  2. Povolávací rozkazy… Někteří pro takový případ se zajišťují aby byli či se včas přesunuli mimo dosah. I pro případ války je výhodnější být zdravý a bohatý, než chudý a nemocný. Ano, zdravému se před válkou lépe utíká.

   Bakala….na frontu nepůjde.

  3. Pane HOMERE,

   Já mám dojem,že pantata DDD možnost má,ale zpozorovala jsem ,že dává přednost vysoce sabotážnímu zpusobu ,který je znám pod názvem CHUCPE tj budu si střílet tak dlouho do vlastní nohy ,až mi upadne.

   Jen se všichni podívejte jak touto vysoce toxickou metodou byla zlikvidována tzv levice,kdy likvidace ubohé KSČM ,přičemž pan Marx nemohl vědět,že se z té kdysi tak slavné strany stane banda funkcionarskych buržoustu kteři rozbíjejí sami sebe zevnitř a tady se mi zdá,že se objevilo něco podobného.
   Napsala jsem tady,že žadna Alternativa neexistuje kromě SV tj Společnosti volicu a ejhle objevila se tu konkurence ve formě NOSu,snad typu sereš,která nemá žadny vyznam ani žádný nosný program.
   No světě div se BUM ,BUM ,B-uM objevil se tu hned poté prý návrh zdejšího programu,jen aby se prý dále PNZ sabotovalo neboli odvrátila se pozornost za každou cenu od Plánu Narodni Zachrany a potřeb pod zkratkou PNZ.

   To si myslí ANNA z KSH a ptá se kdy Začne diskuze nad jeho jednotlivými postuláty ,která je jak se stále více a více domnívá dodnes blokována a v přísném embargu .
   Co myslíte je to pravda nebo ne?!

  4. A co , ze maji zmenit ty nemocny a podviziveny /rachiticky/, z tech podmostu v hadrech. Bez leku.Bez lekarskeho osetreni..
   A bez zubu, aby se najedli. Se spatnym zrakem, aby videli, bez brejli.
   Jak poptavka, ze vznikne? Z ty normalnosti. Urcite tam budou chodit ,
   ty povolavaci rozkazy , plizit se nekam budou na rozkaz , neumyty, sirit epidemie…

 9. Akorát že to nejsou Anglosasové, ale nedotknutelná mafie. Lžou, podvádějí a loupí tisíce let. S Adonajem, s Ukřižovaným, s Alláhem, s Hitlerem, s Kokajnským, s Green Deal, s LGBTQ.

  Co chceme? Přirozenost. Zachování druhu. Základní instinkt.

  1. Když to už zaznělo, jsem zvědavý jestli šestnáctého na Václaváku někdo z řečníků alespoň uměleckým dojmem překoná například Hitlera v Siemensu.

   1. Schumachere, schumachere, ty jsi zas tu rybu jedl od ocasu i s velkou kostí.
    A teď máš stále hubu otevřenou.

      1. Zatím ještě ne, ale jestli jsem opravdu tak dobrý, fakturu bych Rakušanovi poslat mohl. Kolik bych mohl účtovat za slovo?
       Tak to máme jen dneska….tý jo!
       S příplatkem za veršovaný..

    1. Ukáže se po šestnáctém
     kdo bude mít otevřenou hubu
     čeho kdo se dočká hned,
     čeho až opadá listí z dubu.

  2. Nástroj maj. Maj. Sofort do apatyky pro vijágru a zachovávaj. V tom jim nosatí ani pestrobarevní nepřekážej.

 10. Otevřel jsem si 25-stránkový podrobný program strany PRO. Pro jistotu, abych něco nespletl. A víte, co se tam píše o NATO?

  Ani slovo!

   1. Jakmile dá do programu protiNatovský a protiSlámový bod, vyrazí na něj protistrana s o co těžším kalibrem. Tak to tam zatím nemá, ale kdyby se dostal třeba v 3 – 6 veslici k veslu, může to začít prosazovat. Nebo zaujmout postoj jako Orbán. Ne proti, ale… Lepší o něčem nemluvit než vyvolávat velká hesla a pak realitu obrátit o 180. Jak se píše o Jožkovi Džugašvilim – ten nikdy nikomu nevyhrožoval, usmíval se pod vousky, pokuřoval, ale časem se ti protinázoroví „divili“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *