24 února, 2024

Kdo se bojí mééédií…

Myslím, že každý, kdo si zachoval alespoň trochu zdravého rozumu, ten v pondělí musel vidět, jak se věci mají. Ne, nijak jsem to neplánoval, ale vůbec se nezlobím, že události šly právě tímto směrem. Původně jsem myslel, že budu rád, když některá z televizí odvysílá přenos z demonstrace a nevystřihnou můj projev. Nejlepší taktika vždycky byla, mě vymlčet.

Včera ovšem už intervjuci nedokázali odolat a tak moje jméno dvakrát zaznělo v hlavním vysílacím čase v České televizi, zaznělo na Primě, v Českém rozhlase, objevilo se (a nebo se objeví) ve všech novinách a všude i s mým Vidláckým titulem. Aneb, když můžeš vymlčet stávku jedině tím, že budeš mluvit o Vidlákovi… Janu Komso Moláčkovi jsem už děkoval, že naděje, v něj vkládané, nezklamal. Další adept na jelito roku. Samozřejmě spolu s tou Mazancovou… Jeden Vidlák je víc než všechny ty nářky o vládním nezájmu o vzdělání. Když jde o dezinformátora, tak jsou školské problémy vlastně nicotné…

Včera jste viděli, čeho se doopravdy bojí. Bojí se Vidláka a toho, co říká. Bojí se toho tak moc, že se ani slovem nezmínili o mém projevu a raději riskovali žalobu za nactiutrhání. Raději mluvit o tom, že jsem kolaborant a dezinformátor, než zkusit vítězoslavně vyvracet, co jsem včera řekl na demonstraci. Stejně tak se bojí Dufka. Ten si servítky taky nebral a jeho projev pro jistotu také utnuli. To je to, co je doopravdy ohrožuje. To je to, co si myslí obyčejní lidé. Dufek je poslední táta pracujícího lidu. Stejně tak se nebál Martin Engel, který řekl, že mě neznal, ale s mým projevem souhlasil.

Včerejší demonstrace a události po ní celkem jasně nasvítily, kdo si z médií na prdel nesedne a kdo naopak ustrašeně opakuje jejich mantry, aby si ho náhodou nevzali do huby. Co vám vybojuje Středula, který si tak strašně dává záležet, aby náhodou nebyl za špatného? Když se bojí, České televize, myslíte, že jindy projeví statečnost? A ještě mu to nebylo nic platné, protože mladá a pohledná Prezidentuše se do něj hned obula, i když v prezidentské volbě odstoupil v její prospěch… Danuše Středulovi vlkem…

Nebo ten Dobšík, který byl hotový už z toho, že lidi pod pódiem volali po demisi… Chudák, nejspíš o mě nikdy neslyšel a doteď nechápe, co jsem řekl tak strašného, že teď nějaká jednoprocentní učitelská platforma volá po jeho hlavě. Jak měl asi poznat, že jsem dezinformátor, když jsem ausgerechnet vůbec nepoužil slovo Rusko? Já jsem totiž hrozně zákeřný. Nedívejte se na mě, nečtěte mě, nebo vám to zůstane. Raději se ke mě ani nepřibližujte, protože byste mohli být postiženi vlastním názorem.

Chudáci učitelé. Sice stávkovali, ale ne proti vládě. Demogracyje, vole! Ne, my vůbec nechceme demisi, protože jsme z České televize podělaní až za ušima a evropské hodnoty máme hluboko v sobě. Že po nich právě ty evropské hodnoty chtějí, aby měli doma zimu, nejezdili autem, žrali cvrčky a umírali na východní frontě, to jim ještě nedošlo. Solidarita s učiteli, to ano, ale sakra ne od dezolátů, jasné? Signál jsme přijali a pochopili… Takže až budete dělat nějakou stávku, nezúčastníme se, abyste z toho zase neměli psotník. Třeba se nad vámi lepšolidé smilují…

Chce se mi blejt z takových vůdců. Co asi dokážou, když se připoserou z každého novináře nebo úderky na sociálních sítích? Chtěl bych je vidět, kdyby jednou měli stát proti Putinovi nebo Sitting Pingovi, když nezvládnou ani Daniela Takáče. Bohumír Dufek se jediný před novináři nesklonil. A to prosím spolu vůbec nemusíme souhlasit a mít na všechno stejný názor. Ale prostě není zbabělec. Martin Engel jakbysmet. Klidně se s nimi pohádám nad spoustou věcí, ale vždycky je budu respektovat.

Jo, až se politici přestanou bát mééédií, tak z nich může vyrůst Fico nebo Orbán. Pokud jejich hlavní činnost bude spočívat v tom, aby se líbili CNN Prima News a to bude důležitější než zhasnuté vysoké pece, tak to podle toho bude vypadat. Jestli nedokážou překousnout trochu té dehonestace a sesypávají se z toho, že jim novináři psychicky ubližují, tak prostě nemají na vedoucích postech co dělat. A jestli si tento národ v nadpoloviční většině přeje unylé Blyštivé Petříky a jejich konformitu, tak mu není pomoci. Karel Kramář byl odsouzen k trestu smrti, možná proto pak byl dobrým premiérem, ale co může být z někoho, kdo se bojí, aby neprošel moc blízko kolem Vidláka? A to prosím nemám nic. Jen svojí nevymáchanou hubu.

Podívejte na Fica, jak před ním najednou všichni stojí v pozoru. Přestal se ohlížet na novináře a v té chvíli přestalo fungovat všechno to, čím majnstrým ovládá politiku. Ještě neměl vládu, ještě nebylo jisté, jestli složí koalici a Čaputová už zastavovala vojenskou pomoc Ukrajině. Proč? Protože celé to mediální kouzlo bylo pryč. Teď tam na Slovensku brečí, že jim Fico nedává rozhovory. Nedává… prostě je odkázal do patřičných mezí a najednou na Slovensku nerozhodují mééédia.

K čemu jsou volby, když všichni stojí v lati před Řezníčkem nebo Witowskou? Až se premiér přestane ohlížet, co si myslí tihle dva, tak bude líp. A je úplně jedno, z které strany ten premiér povstal. Kdo se posere z Takáče a jeho televizního studia, ten se posere i z Leyenové a kohokoliv jiného. I nás velestatečný prezidentgenerál se musel nechat ukecat od Čaputové, aby přijal Fica… Co by tomu řekli novináři, že?

A všem těm Šmardům, Zdechovským, Rakušanům a dalším, kteří si mě vzali do huby, vzkazuju, že jejich mediální a twitterovská konformita zasvítila nad celou zemí. Pojďte si to rozdat v debatě před lidmi. Pojďte si popovídat o tom, jaký jsem dezinformátor a proruský kolaborant. Pojďte mi říct do očí, proč jsem extrémista a co je na mě extrémního a nechtě mě odpovědět. Těžko, že?

Jste slabí a ustrašení jako zajíci. Umíte jen zaujmout postoj, ale neumíte stát. Nikdy z vás žádní vůdci nebudou. Jen rektální alpinisté. Nikdy ničeho nedosáhnete, protože stačí málo, abyste se sesypali. Nikdy nesplníte žádné sliby o lidskosti místo sobectví. Nikdy. Nemáte koule ani na jednoho Vidláka, natož abyste zvládli tuhle rozhádanou zemi. Nemáte na to, protože musíte sledovat, jaký správný názor právě máte zastávat. Nikdy nebudete tomuto národu přínosem. Jestli máte bolení břicha z jednoho blogera, který není vůbec ničím a jen mluví jak mu zobák narostl, sorry jako, co budete dělat, až se potkáte s někým, kdo má skutečnou moc a bude mít jiné zájmy než vy?

Vůbec se nedivím, že jeden Babiš už je dneska víc než celá Pětikolka dohromady. A kdyby neměli Českou televizi a liberální úderku na sociálních sítích, tak jsou úplně v řiti. A vůbec se nedivím, že Fiala nic nevyjednal ani s výrobci elektřiny, ani s EU, ani se svými koaličními partnery. Vidí totiž Vidláka za každým křoviskem…

Směju se vám, co se musíte hrbit před takovými, jako je Mazancová nebo Takáč. A naopak vyjadřuju respekt k těm, co se v pondělí nebáli. V nich je nějaká naděje. Ti nás mohou někam dovést. Ať už jsou dneska na jakékoliv pozici. Kdo se neskloní před majnstrýmovým intervjukem, ten se nebude mít potřebu panáčkovat před nikým.

Až půjdeme k volbám, máme další pěkné kritérium. Doba je zlá. Kdo se bojí mééédií, ten se bude bát všeho. Je čas být statečný. Je načase všem říct, co si doopravdy myslíte a nestarat se, co si o tom bude myslet liberální intervjuci České televize.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

279 thoughts on “Kdo se bojí mééédií…

 1. Tak právě z dálky slyším tiskovku Nutellky a StanJury. Nedokáži spočítat kolikrát zaznělo Babiš. Ta Nutellka už je ůplně v pérdeli🤣 Tohle mají vysílat na Silvestra a nemusejí se crcat s nějakým zábavným programem.

 2. Ale, ale, broučku, z veliké nervozitky takhle mocinky ošklivě popraskaná glazurka a najednou se ten fujkový obsah roní ven v celé své … zbytečnosti 😀

 3. Ako sorry, ale zasmial som sa, pac obcas sa titulky v MSM podaria…
  Do Evropy pronikl čínský zápal plic. Česko pátrá po antibiotikách.

  To akoze kriminální rada Karel Vacátko pátrá 🙂 🙂 🙂 po tabletke atb?
  Lupa, notysek a pohovory s ludmi z galerky starej Prahy??

  Cesko pecie
  Cesko tancuje
  Cesko patra 🙂

 4. Vidláku, ste votřesné – sotva vás necháme opustit jihomoravské křoviny, už děláte binec!
  A navíc v Prazééé.

  Uvědomujete si vůbec, že (tato) část voličů může být postižena … jak se to česky … – brainstormingem? Kdo to bude léčit?

  Nevím sice proč, ale potěšil jste mne a zasloužíte si můj dík. Držím Vám palce …

  1. Jen tam musí jen na otočku, nakrknout paznechty a hnedle domů, aby mu zůstal zdravý rozum.
   Kdo se tam usalaší na delší dobu, tak u většiny dojde na rozpad osobnosti.
   A všimněte si, že stejné postižení potká, až na malé výjimky každého, kdo se teleportuje do Brůůůůsele.

 5. Ondřej Dostál – zdraví, právo, spravedlnost
  Milí sledující,
  jako kdysi ve škole píši na tabuli téma hodiny: Odolnost učitelů proti propagandě.
  Na včerejší demonstraci odborů měl skvělý projev Dan „Vidlák“ Sterzig, jehož „Vidlákovy Kydy“ všichni sledujeme. Obrovský potlesk odborářů.
  Profesorka gymnázia v Litoměřicích Petra Mazancová, předsedkyně Učitelské platformy, k tomu v Interview ČT24 řekla: „Na dnešní odborářské demonstraci vystoupil člověk s přezdívkou Vidlák…Proruská dezinformační scéna tam každopádně opravdu být neměla. A já vůbec nechápu, jak to odbory mohly dopustit.”
  Protože Vidláka osobně znám, pozorně jsem si videozáznam poslechl. Daniel v něm kritizoval:
  👉Drahé energie a dopad na průmysl
  👉Ceny potravin a hypermarketech
  👉Krácení důchodů
  Já s tím souhlasím, vy nemusíte.
  Pro paní profesorku Mazancovou mám test kritického myšlení: Co z toho je „proruské“? A co z toho je dezinformace? Což neschválila vláda krácení valorizací penzí? Což není průmysl v problémech kvůli cenám energií? Což nekupuje premiér Nutellu v Německu🙂? Slyšela jste, paní profesorko, ten projev, nebo jen přejímáte propagandu (tzv. spin) vlády a provládních médií, které neumějí na kritiku reagovat věcně? Umíte odolnosti proti propagandě, včetně té vládní, naučit studenty Vašeho gymnázia?

  1. Nesledoval jsem podrobně, ale z toho, co jsem slyšel /než Vidláka ustřihla ČT/, tak to byl právě a hlavně „Vidlák“ Daniel Sterzik, který svým vyjádřením trefil účel demonstrace a stávek zaměstnanců jako kladívkem hřebík na hlavičku – viz Občanovo „PROTI VLÁDNÍ POLITICE“.
   l.

  2. Na litoměřickou TOP profesorku P.Mazancovou příliš složité úvahy. Ona má jasno a evropské hodnoty si (zatím) rozvracet nedá.
   Doporučuji hru skvělého dramatika, souběžníka podprůrného tragéda Havla, Vratislava Blažka – „Příliš štědrý večer“. Pojednává o českých učitelích a obměně jejich (ne)pevných postojů. Hra byla kdysi uváděna m.j. v Divadle Komedie. Pak teprve pochopíte duši/charakter nejednoho českého učitele.

 6. Z deniku N :
  6. března 2022: „Po třech týdnech války… se konflikt blíží do kritické fáze …“ „…ruským generálům dochází čas, munice i vojáci …“ „Příštích 10 dní bude rozhodujících…“
  1. prosince 2022: „Ukrajina získá zpět Krym od Ruska do srpna.“
  2. dubna 2023: „… Krym se osvobodí během několika měsíců…“
  3. května 2023: „…ruská armáda v létě dosáhne kulminačního bodu, tedy nebude kvůli vysokým ztrátám, nedostatku munice nebo únavě z bojů schopna naplnit své mise…“
  4. června 2023: „…hlavní úder na okupanty teprve přijde a bude jej provázet zapojení velkých formací tvořených stovkami tanků a obrněnců…“
  5. srpna 2023: „…ne, protiofenzíva neztroskotala. Jednoznačně ale nepokračuje tak rychle, jak bychom si přáli.
  😀

  1. A konec listopadu 2023 v samotné Ukrošské televizi propálí, že mají přes milion padlých.
   Nu což, jeden mrtvý to je tragédie, jeden milion to je…. statistika.

  2. Re: BANdita 29 listopadu, 2023 (14:40)

   Pěkná soupiska. Když se to takhle seskládá dohromady, hanebnost našich etalonů toho jediného a pravdivého informování obzvláště vynikne…

   Povedený komentář. (Škebloni, přečetl sis? Ještě furt ti není z tebe samotného na blití?)

 7. OT
  🇸🇮 Slovinsko vrátí lidem pokuty zaplacené za přestupky proti COVIDu

  Tvrdá opatření v boji proti pandemii v letech 2020-2022 vedla k tomu, že Slovinci byli sankcionováni za drobné přestupky, jako je například konzumace sendviče o samotě venku. Celková výše pokut dosáhla přibližně 5,7 milionu eur.

  Celkem plánují získat zpět přibližně 1,7 milionu eur. Všechny přestupky budou vymazány z úředních záznamů občanů a soudní řízení budou zastavena.

  Podle informací Euronews již národní vláda začala vracet pokuty udělené občanům, kteří v době vrcholící pandemie COVID-19 porušili příkaz nosit masky a společenský odstup.

   1. Nám je ale úplně jedno, co je mu libozvučnější. Má to pro nás asi tak stejný význam, jako rikšův pšouk někde v jihovýchodní Asii.

   1. … a za prezidenta si zvolí s blaženým výrazem komoušskýho rozvědčíka.
    a takoví by nás tu chtěli mistrovat, kádrovat, soudit. nechápou, že my jimi jen pohrdáme.

  1. pracuj víc kámo, někdo mi musí vydělat na příspěvek na bydlení, já si zatím hezky hraju na PC, čtu dlouho syslené knižní bichle….pohoda…..díky!

 8. K Moravcovi tě Dane asi nepozvou :). Na rozdíl od pí Mazancové. Kdyby drolení (či obrácení) ČT začalo zrušením Václava Moravce, byl by to jasný signál. Asi ještě čas pro takovou oběť nenazrál. A třeba bude dříve obětován Fiala. Pro záchranu liberální demokracie je třeba přinášet oběti a hlavně najít nepřítele a na něj ukázat. A ten byl nalezen. Jenže on, dezolát jeden drzej, se tomu ještě směje. S vidlemi je holt člověk takovej statečnější 🙂

 9. OT
  Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová uvedla, že Ukrajina splnila téměř všechny požadavky pro zahájení jednání o vstupu do Evropské unie.

  Jak uvedlo evropské vydání listu Politico, označila ukrajinské reformy za „hluboce působivé“. 🤣

  Šéfka Evropské komise také nesouhlasí s tím, že Západ je unavený Ukrajinou, píše publikace. Zdůraznila, že EU stále podporuje Ukrajinu, ale odpovědnost za to leží na vůdcích.
  https://t.me/tass_agency/220682

  1. „Zdůraznila, že EU stále podporuje Ukrajinu, ale odpovědnost za to leží na vůdcích.“

   Co to znamena?
   To jako na neko jinem? Nebo jako ze kdyz to nevyjde, tak vyvvodi zodpovednost?
   Nebo snad myslela „vudce“, jako meli v Nemecku? Nebo vudce Ukrajiny?
   Tomu nemeckemu se docela podoba…

  2. Uršula nás tady ujistila v tom, že čím větší je tam bordel, chaos, korupce a svrab, tím více ruina plní požadavky EU.
   Hezký.

   1. Ono to připlížení Ukrajiny EU taky může vypadat tak, že na Ukrajině je setrvalý stav a EU se přibližuje svým stavem Ukrajině.

    A!

    Ruka je v rukávě.

    1. Ano, pochopitelně, je to zákon spojených nádob.
     Hladina se jednou vyrovná a ustálí a v obou nádobách bude u dna.
     Pakliže nezmizí a někam neodteče.

 10. a pak ze nejsou penize

  https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-na-enyaq-nebo-teslu-3-dostanou-zivnostnici-od-statu-200-tisic-40452457

  jako ukradnou duchodcum 10 nuttel aby pak vyhazovaly stovky tisic nutel bohacum na elktrokramy a nabijecky. tak to na tomn je rozpocet dobre, kdyz si tohle muzem dovolit.

  no a kdo na to ma asi Jureckuv bracha, ten to jiste vyuzije. ja jsem na to jako OSVC nemel a jako zamestnanec bych na to mel ale dotaci nedostanu 🙂

  1. Na duchody neni, ale na dotace vzdycky zbyde…
   A proc jenom pro zivnostniky? To jako zamestnanci nemaji narok jezdit autem?
   Na tu dotaci se slozi vsichni, zivnostnici i zamestnanci, takze by na ni meli mit taky narok.
   To je zas uplatek ODS jejich volicum.

  1. Na to, že Putin už zemřel na desátou rakovinu si to docela dává, aspoň dle úderného nadpisu Novinek, za který by se nemusely stydět Goebbelsovi NSDAP noviny.

   1. on už to taky není ten „původní“ putin, ale jeho čtvrtý dvojník, neb ti tři předchozí už také nejsou mezi živými. tedy alespoň tak nám to ta meeéédia říkají.

 11. Myslím, že celá debata názorně ukazuje, proč nemůžeme (jako „Alternativa“) pětikolku v dohledné době porazit. Bez ohledu na to, jak nám mohou demonstrace připadat opojné, jak moc se můžeme utápět v pocitech vlastní důležitosti.
  Protože neumíme oslovit ty, které oslovit potřebujeme. Protože je nás stále ještě příliš málo a navíc jsme roztříštění.
  Stávka škol byla stávkou odborovou. Nikoliv politickou. Byla první a takto veliká od listopadu ’89. Podařilo se do ní zahrnout i k fialovi jinak loajální jedince. Nedošlo jenom k paradoxu, že stávku podporovali i mnozí ředitelé. A k tomu, že ve stávce se učitelé stavěli především za své nepedagogické kolegy. Stalo se, že stávku nějakým způsobem podpořili i četní libtardí „eduini“, protože si uvědomili, že bez příslušných peněz prostě ta jejich vysněná „moderní škola“ nebude.
  A my sledujeme to samočinné drolení systému a místo, abychom nerušili, zatímce nepřítel (Fiala a jeho vláda) páše brutální chyby, uráží své doposud loajální příznivce, uděláme všechno proto, abychom ty „pomýlené libtardy“ (pomýlené z hlediska Fialy) zahnali spátky do náruče pětikolky. Abychom jim dali důvod, proč si zase nasadit na oči tolik zmiňované klapky. Proč raději uvěřit ideologii nad realitou.
  Rozumné – a možná i trochu cynické – bylo se do téhle stávky nemíchat a skutečně, jak psal Občan dříve, vyjádřit podporu A TEČKA.
  Než se celé to pondělí „zvidlákovalo“ (a pětikolka plus média děkovala bohu za Vidláka, ne že by se ho bála), mohly se věci vyvíjet pravděpodobně i méně pravděpodobněji. S nejvyšší pravděpodobností by si Bek s Fialou vytřeli se školami zadek. Jaký by to mělo pro „pomýlené libtardy“ z řad školských pracovníků, těžko predikovat. Ale obtížně by se jim hledalo vysvětlení, proč je vlastně to ořezání peněz dobře. Proč je dobře Fialova vláda. Stačil čas a sami eduinové by hledali kohokolivc jiného, „kdo není Fiala ale ani Babiš“ a šel by jim na inkluzivní ruku. Drolili by vlastní tábor. Také mohla vláda v tichosti ustoupit – a tím by sice Fiala neztratil mezi příznivci, ale pomohlo by se alespoň školám). Osobně jsem předpokládal spíš první variantu.
  Protože ale my, jako Alternativa, naprosto nechápeme kdo a proč to šel do stávky a chceme všechno pokud možno hned a přitom si polaskat své ego, jsme neodolali stejnému pokušení „dělat dějiny“ a „být u toho, ale po našem“, jako nedokázal odolat Středula. Dali jsme médiím do rukou zbraně sami a HLAVNĚ – těm „pomýleným libtardům“ z řad školských pracovníků jsme vrátilůi nepřítele v podobě nás samotných. Dali jsme jim možnost cuknout zpět do ulity „menšího zla“ z jejich úhlu pohledu. Zařadit se nazpátek pod náruč pětikolky. A je úplně jedno, nakolik je jejich uvažování pošetilé, a z našeho úhlu pohledu absurdní. Protože realita je taková, že takové prostě JE a my se s ním buď vypořádáme nebo ne. Buuď je dostaneme na svou stranu nebo ne. (Mimochodem, ne náhodou Rakušan tak obšírně vyprávěl, jak je důležité, aby školy dávaly prostor neziskovkám – protože právě v tom neziskovém sektoru, kam patří i minoritní „Učitelská“ platforma, má větší zastání, než mezi řadovými zaměstnanci řadových škol, kteří musejí čelit všednodenní realitě).

  Fiala a jeho parta dělali strašidelné chyby… a my je u nich vyrušili.

  Samozřejmě je možné, že je ta naše alternativní strategie mnohem cyničtější, než jsem si myslel. Třeba nám jde skutečně o to, aby se stát definitivně zhroutil. Od školství přes státní správu, po běžné služby. Třeba si stejně jako bolševici v sedmnáctém libujeme pod heslem „Čím hůř, tím líp. Musíme společnosti pomoci padnout na dno, aby byla ochotná sbírat se z něj pod NAŠÍM vedením a NAŠIMI pravidli.“ Ale sorry, u něčeho podobného být nechci.

  Ze všeho nejvíc mě na tom zamrzelo, že nutnost taktiky dokázal vidlák akceptovat na Rajchlových shromážděních („Žádné ruské vlajky, prosím!“, aby nepochopil, že tentokrát je skutečně důležité tu stávku „nepolitizovat“, udržet ji v rovině „věcného sporu“. Zvlášť, když už o víkendu s touto kartou Fiala vyrukoval.

  Aby bylo jasno – věcně s Vidlákovými slovy zcela souzním. Ale neměla zaznít tam a tehdy. V danou chvíli by nejvíc pomohl, kdyby se omezil na článek s podporou. Pokud je jí schopen i tehdy, není-li doprovázena návštěvou na jeho dvorku. Ale jestli má někdo „vinu“, jsou to spíš ti, kteří si Vidláka pozvali.

  Jestli si však nejsem něčím jistý, tak zda je správný závěr o Vidlákově důležitosti v očích mediální žumpy. Užitečný nástroj si vždycky připadá důležitý… než bude jednoduše nahrazen jiným.

  A jestli se „alespoň ukáže, kdo je kdo?“ Pokud to za vidle mrsknuté do pondělní stávky škol stálo, tak prosím. Ale pak jsme ji skutečně obětovali ve prospěch vlastních – kdo ví kdy a kdo ví zda dosažitelných – cílů.

  1. Hrubě s Vámi nesouhlasím. Už jsem to sem dávala včera, ale aby nezapadlo, napíši to znovu.
   Zde přímá citace ze stránek ČMKOS ke dni protestů (zdůrazňuji: KE DNI PROTESTŮ):

   „Toto jsou některé z hlavních důvodů pro Den protestů ČMKOS:
   -zásadní zhoršení životní úrovně zaměstnanců a jejich rodin
   -kroky vlády v oblasti důchodů
   -neochota vlády snížit věk odchodu do důchodu pro náročné profese
   -zásadní hrozba zdražení energie
   -neakceptovatelný pokles reálných mezd a platů za posledních mnoho let
   -dopady konsolidačního balíčku, před kterými jsme varovali
   Obracíme se na všechny odboráře, zaměstnance a ŠIROKOU VEŘEJNOST, aby se k našim aktivitám PŘIPOJILI. Jde i o vaši budoucnost“.

   Máte pocit, že se Vidlákovo vystoupení těmto tématům nastoleným samotnými organizátory nevěnovalo? Já tedy ne. Jste to naopak Vy, kdo svým škarohlídstvím tříští Alternativu. Koneckonců, i kdyby to nemělo jiný efekt, než že to rozkrylo, co je ta baba a její Mazancová platforma zač a jak jsou propojeny nitky a toky peněz, tak to stálo za to. Ono si to dost lidí na těch PL přečte, ti přemýšlivější si dohledají další informace sami, některé věci třeba rozkryje i paní Bobošíková… Je dobré dát rodičům vědět, jaká sebranka hodlá diktovat, jak a co se mají jejich děti učit.

   PS – pouhý článek s podporou by byl od Vidláka čirý alibismus.

   1. Problém není věcný, problém je strategický. Problém je v tom, že „Den protestů ČMKOS“ překryl podstatu stávky škol a umožnil roubovat staromák na tuto stávku. Chyba nebyla v tom, co Vidlák říkal a že to říkal, ale kdy a při jaké příležitosti se to říkalo.

    Nepsal jsem, že je to chyba Vidláka, psal jsem, že je to chyba organizujících odborářů.
    Na stranu druhou – být Vidlák lépe zorientován a neužívat si tolik vlastního významu a mediálního dopadu, mohlo ho to trknout.

   2. Teta Karla@
    Souhlas.
    Nejake ted zpozdile tvrzeni, ze to byla solo akce pracovniku ve skolstvi neni pravda.
    Dokazuje to treba ta samotna pozvanka.
    Od ucitelu je velmi kratkozrake se delat tkhle pro sebe a myslet si, z neceho dosahnou.
    Clovek by si myslel, ze jsou po tech 30 letech chytrejsi…

    1. No vidíte, a přesto se podařilo nasadit hlavu Vidláka právě na tu stávku škol. Jistě, za zdárné asistence Mazancové. A tak se dobře rozdělilo a dále panuje. Krátkozrací obviňují z krátkozrakosti jiné krátkozraké.

  2. Je otázkou, „takyAnonyme“, jestli vaše „my, alternativa“ je ve vašem textu správně. Tedy především to „my“.
   My, alternativa, to totiž vidíme stejně, jak to ocitovala „Teta Karla“ – tedy že šlo o demonstraci formou „qasistávky“ – jakápak stávka, když akci zaměstnanců podporovali sami zaměstnavatelé, protože na jejich cílech jsou sami zainteresovaní – a její důvod a cíl spočíval především v těch odrážkách textu Tety Karly.
   Nějak tam vůbec nevidím slova „školy, pedagogové, pomocný personál apod.“
   Jestli si tu akci představujete jako primárně akci škol, myslím, že jste mimo. Šlo o akci ČMKOS v jehož řadách je i Dobšíkova Centrála ČMOS PŠ. Jen jako jedna ze součástí.
   Zveličovat v těchto souvislostech, nebo dokonce se soustředit jen na problematiku škol /údajný nedostatek peněz pro školy/ je naprosto mimo mísu.

   Myslím, že správně to vyjádřil dříve někde „Občan“ – šlo o demonstraci PROTI VLÁDNÍ PKOLITICE.
   Že se Mazancová a spol. nafukovala jako žába, jakoby šlo o její akci nebo akci její pofidérní provládní platformy, to je fakt mimo mísu.
   V tomto ohledu – ve vztahu k skutečnému cíli demonstrace – jste i vy s vaším postojem „mimo mísu“. I to vaše spojování svého postoje s „alternativou“.
   Možná jde jen o nepochopení reality.
   Třeba.
   Samozřejmě, na názor máte právo, jako každý z nás tady. Horší je to s jeho začleňováním do strategie a taktiky skutečné „alternativy“.
   L.

   1. Apropós,
    k tomu co píšu o školách, pedagozích a pomocných pracovnících ve školství – a vlastně nejen já, ale všechno se tu mele jenom kolem nich . a nikde jsem nečetl ani slovo o pracovnících automobilek, o /dosud ještě/ zaměstnancích Liberty Ostrava a řady jiných podniků a organizací.
    Nesvědčí to také o něčem?
    Podle mne ano – o asertivitě těch, kdo se považují za nejdůležitější.
    Jestli právem, ať si každý srovná sám.
    L.

    1. Výborně, Ať se pracovníci automobilek také zviditelňují. Pokud máte dojem, že jsou vymlčováni, určitě to není chyba stávkujících pracovníků škol.

     Ale jinak co už – v zájmu strategického cíle rezignujeme na ten krátkodobý. Ve snu o pádu Fialovy vlády vyhážeme uklízečky a kuchařky (nebo samy odejdou), asistenty, zrušíme spojování. Jistě že je to možné, všude se propouští. Nevýhoda škol je, že se jejich školní rok nekryje s účetním, ale co už. Třeba se i prodají nepotřebné budovy. Nebo nechají chátrat. Děti si budou nost jídlo v krabičkách, nebo budou platit komerčnější vývařovnám, co to budou rozvážet ve várnicích. Ve třídách bude běžně třicet děcek, ale OK, nás bývávalo také tolik, takže co. Je tedy fakt, že jsme nebyli oblaženi zvláštnákama, ale inkluze musí být, i kdyby na chleba nebylo a na vině bude vždycky učitel. Takže bude na vině. A ti s kapkou rozumu a možnostmi se uplatnit jinde nechají radost nad péčí o naše děti chronickým pošetilcům, nebo lidem, co se jinde neuplatní.
     V pohodě.
     A pak, až padne ta Fialova vláda a nahradí ji… Kdo? Rajchl? Okamura? Kuba? Babiš? Tak se to samozřejmě dá všechno zase do pucu… Rozběhne jako dřív. A ještě lépe. To je přece samozřejmé. Pošklebovat se, nadávat a pohrdat učiteli budete stejně. Tehdy i tehdy.

     Jinak v samotném úvodu jste si položil správnou otázku. Kdo je to totiž ono „my“. Jsme „My“ jenom ti, kdo kanonizují Vidláka? Máme právo být „my“ jenom ti, co drží hubu a krok? OK. Pak máte odpověď, proč vládne Fiala. Proč se jen těžko může alternativa sjednotit. Proč bude vrchol jejího snažení blbnutí na náměstí a vzájemného sebeutvrzování se o vlastní výjimečnosti na sociálních sítích a blozích.

     (Jinak „Proč se píše jenom o učitelích“? Protože těm se prasečí hlava nasadí nejsnadněji.)

     1. Jenže ani Šik (netuším, kdo to je) vůbec nepochopil, o co ve stávce ŠKOL – NIKOLI UČITELŮ!!! – šlo. Takže opět mele POUZE o učitelích.

       1. Tak jasně. Použil jsem to v rámci debaty s Lexem, v níž o samotný důvod stávky nešlo. Tam bych ho odkázal na vás.

  3. Marná snaha.
   Funkčnost školství „alternativu“ zjevně vůbec nezajímá a jeho zaměstnanci jakožto voliči rovněž ne.
   A evidentně je to zcela buřt i ČMKOS.

 12. Tak Godotuv nevybiravý komentaŕ už na Vlčtejn dorazil.

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2023/11/28/par-otazek-pro-pani-ucitelku-petru-mazancovou-a-par-informaci-pro-bojovniky-od-klavesnic-z-alternativy/#more-1005390

  GODOT:
  „Vlk se dnes věnuje Ukrajině, zprávy o demonstraci asi na Vlčtejn ještě nedorazily. Zda se nažral, netuším.“

  VLK:
  „Ale to není můj problém. Tím se stal screenshot z diskuse na Vidlákově blogu, kde měl někdo, kdo byl kdysi autorem Kosy a nedávno to zkoušel znovu, potřebu se o mne v této příležitosti otřít. Jméno autora jsem ořízl, není důležité, obvinění ze zbabělosti ovšem ano. Jakkoliv hodlal být vtipný.“

  1. Vlk nejak starne a stava se nedutklivym.
   Nekomu ten Godotuv komentar pripada „nevybiravy“?

   Pro upresneni, jednalo se o reakci na trolla, a Godot to pravdepodobne myslel, jako vtip.
   Me to tedy vtipne prijde, blogger si prece sam rika vlk.
   Osobne by mi takovy prispevek vubec nevadil, a jeste bych se tomu zasmal.

   Kosa ale neni blog jako Kydy, je to spise zpovednice autora, aby se z toho vseho na stara kolena nezblaznil.
   Proto tam taky neni diskuze, a proto tam taky k clankum jinych autoru vlk casto pridava svuj (zbytecny) komentar.
   Je to majitel blogu, je to jeho svate pravo, ale pokud si sam udeli pravo komentovat, tak by to mohl umoznit i ostatnim.
   Nicmene, komu se to nelibi, tak tam chodit nemusi.
   Ja tam osobne ctu jenom clanky prevzate ze zahranici, na ktere vlk a ctenari Kosy vybiraji, protoze nemam cas skenovat vsechen denni tisk sam.
   Vlkovy analyzy a nazory jsem prestal cist uz pred mnoha lety, kdy se u vlka zacla projevovat obsese Babisem, a naopak zbozsteni politiku typu Spidla a Sobotka.

   Nechal bych to na Godotovi a vlkovi, at si to vyrikaji.
   A ze by se Godot doprosoval vlka, aby mu umoznil neco napsat? To muze na litterate s vetsim dosahem taky…
   Nevim proc je vlk v clanku tak jedovaty, nejak prilis tam zduraznuje, z na Kydy nechodi, protoze zumpa, ale ma tu sveho fizla, ktery mu ihned vsechno zatepla donese.
   Takze predpokladam, ze fizl nezklame 🙂

   1. Vlk začíná chvílemi (i v rozhovoru se Skálou atd.) připomínat starého zapšklého dědka – jako Kapal, když mu někdo urazí SPD.

   2. Vlk byl nedutklivy vzdy, s jeho zoubky jsem se potkal jeste na aktualne, asi tak o patnact Vanoc drive. Proste je to tak nutne brat. Kazdej jsme nejakej. Jako dan za zdroje, ktere je schopen vyhrabat to beru.

    1. Kdybyste měl celý den jenom pro sebe, věnoval se pouze přehrabování na internetech, tak byste nepochybně dokázal najít zajímavější čtivo, než jaké předkládá vlk.
     Neotvírá diskuse, protože ve své povýšenosti nad celý svět, nesnese jakoukoli kritiku.
     To vůbec není o případném zasírání diskusí na Kose troly a nutnosti je mazat.
     Bez otevřené diskuse totiž není ani oponentura, ani kritika – něco jako Stalinovo „není člověk-není problém“.

   3. Vlk nepíše špatně,ale má své fujosoby jako Zeman,Klaus, Babiš, proč ne a pak fajnosoby Špidla,Havel,atd., proč ovšem jo!?

    1. Taková malá bouřka v panáku vodky…. opravuji, ve skleničce vody.
     Bylo míněno jako vtip, nebylo pochopeno.
     Záleží na tom vůbec?

 13. Desítky let tady kálíte na učitele, potože neučí dost uvědoměle a jsou ovládáni neziskovkami. A teď se jako najde nějakej óbrblb, který uvěří Vidlákovi, že podporuje učitele?

  Dane, hraješ pěkný divadýlko, letos to vidím na Thálii 🙂

  1. A teď se jako najde nějakej óbrblb
   „Hele, Bobe, prej je mezi námi, přímo tady na centrále, nějakej … nějakej Tydýt, jsem slyšel.“
   „Jeníku, to neřeš.“

  2. Hlavně podporujeme Scallopa v jeho odhodlání pomoci Ukrajincům porazit Russáky, ale ovšemže ne za pomoci gauče, ale osobním nasazením přímo v zákopech. Prý už začali zdrhat, seš tam potřeba jako sůl!!

 14. Best : Závod o výměnu Fialy

  https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2023-11-28

  „ODS se v nejnovějším průzkumu agentury STEM pro CNN Prima News propadla pod SPD a nyní dosahuje pouhých 11,6 %, což je zhruba třetina 33,2% zisku hnutí ANO pro příští parlamentní volby. Jihočeský hejtman Martin Kuba stupňuje tlak na premiéra a předsedu ODS Petra Fialu, aby nastavil nový kurz. Vládní koalice musí najít nový smysl své existence založený na něčem více než jen pouhém odstavení Andreje Babiše mimo vládu, řekl Kuba pro MF Dnes. Babiš využil včerejší stávky k zesílení tlaku na celou pětikoalici, aby podala demisi, a zejména ke kritice Fialy za to, že nekomunikuje se sociálními partnery. Zároveň exministr financí Miroslav Kalousek hodil vidle do koalice tím, že dal TOP 09 v podstatě ultimátum, aby ho zařadila na kandidátku Spolu do evropských voleb v příštím roce, jinak může přijít o část svých poslanců ve prospěch nové strany. Věci se dávají rychle do pohybu. Za určitých podmínek by jeden z trojice Kuba, Babiš, Kalousek mohl brzy usednout na Fialovo místo“

  Jaké to musí být v kůži zajíce, když začnou cvakat závěry brokovnic.

  1. Ten Kuba prave objevil Ameriku, ale najde se dost blbcu, kteri jim na to skoci.

   Koblihu nebrat, tomu na Fialovi vadi, ze nekomunikuje se „socialnimi partnery“. To asi znamena, ze mu nedali provizi za F-35 a dotace, ktery inkasoval Jureckuv bracha mely patrit jemu.

   No a Kalda si mysli, ze co vyslo jednou, vyjde i podruhe. Vyhazov z KDU dokazal uspesne pretavit v novou a uspesnou partaj, kde se na nejake prestanske hodnoty ohlizet nemusel.
   Osobne myslim, ze se tentokrat seredne plete.

   1. Kalousek není blbý. Šel do ustraní na detoxikaci. Na venkově mimo Prahu byl nepoživatelný. Ale ten pán není hlupák, umí analyzovat, plánovat, získávat spojence (to už vícekrát dokázal). I když je směřováním naprosto úhlopříčně proti tomu, co považuji za dobré já, musím uznat, že je jeden z mála politiků kteří mají celý mozek.
    Nepodceňoval bych ho.

  2. Babiš by musel být blázen, kdyby do premiérského, potažmo kteréhokoliv ministerského křesla sedl před sněmovními volbami. Je dva roky v opozici a pořád může za všechny průsery pětismečky, které se nedají hodit na Zemana, Putina nebo nezodpovědné dezoláty. Jen ať je nechá si to vyžrat.

   1. Kuba? To je zpravicovaných ovcí z Jihu vzor. Čistý;-) Snad na něj spolustraníci v rámci přetahované o rochnění u koryt něco vytáhnou. Je to švindíř, Ale vychytralý jako stádo opic. Už vlastně začali, viz aférka s revispolem a olomouckým soukmenovcem. Ten šmejd je úplným opakem slušnosti, všichni prodavači péřových dek, zázračných kastrólů a vnucovači bitkojnů mu snad dávali školení, ohledně metod, jak na hloupé a zhloupnutelné stádo působit. To by byla teprve žumpa… FUJ!

    1. Kromě Kuby vytáhnou ještě Řebíčka, Dalíka, Íčko, Cikrta, ťulíka od kantýnský i tu jeho dominu, Oulickýho, falešnýho a prázdnýho topola, pro vepřoryjce konečně zřídí to ministerstvo švihlého čehokoliv … jsou v řiti tak moc, že i tohle pro ně bude lepší, než stávající sebranka. Jedinej, kdo možná zůstane, bude don Pablo.

   2. Změna bude, až do premierskeho křesla usedne občan, který se bude chovat stejně jako Orban, nebo Fico. Takovou osobu nevidím, možná Okamura, ale ani ten není na 100%.
    Mám stejný názor jak Vidlak, poseroutkove do politiky nepatří.

    1. Kdy už Alternativa pochopí, že Okamura nechce vládnout a mít za něco zodpovědnost?
     Jemu tento styl podnikání vyhovuje – deset procent úplných pablbů, mu to vždycky nahází.
     To mu umožní, pohodlně sedět dalších deset let v PS, kritizovat, zaujímat stanoviska, ale hlavně brát za to prachy, jako věčná opozice.
     Kdyby ho nějaký zoufalý, nebo úplně blbý subjekt, nějakým omylem a skutečně pozval do vlády, tak se vsaďte, že najde nějakou údernou výmluvu, proč právě s tímhle subjektem ne.
     Je to politický podnikatel, vždycky byl a bude.

     1. Jistě, je politický podnikatel.
      Na rozdíl od ostatních politiků, kteří ve své většině jistě politickými podnikateli nejsou.

     2. Úplný pablb jsem já. Hodil jsem mu to 3x za sebou. Ale ne proto, že bych mu věřil, ale proto, aby byla v parlamentu nějaká sranda – za jeho kecy ho nemohou zavřít. Předtím jsem to házel Sládkovi. Jen poprvé jsem to hodil ODS, bo málem nic jiného nebylo a zkusil jsem „svobodně“ volit.

 15. Děda s babkou v jednom pecku
  topí jednu světnici.
  Oba sní o krásném plecku,
  z koupelny maj lednici.

  Kastrol hostí kosti vepře,
  hovězí je minulost.
  Jíst si člověk neodepře,
  oddálí tím strnulost.

  Kost z kauflandu je vždy fresh
  jenom říšský pes ji zvrátil.
  Babko, dědku, co tu řveš!
  Kapitalismus se vrátil.

  https://ibb.co/0c5kT0d

  1. Spokojení a dobře zajištění důchodci si teď přitopí, pošlou Vidlákovi šmejdovné a zanadávají si na Fyjalu.

   Ládík si otevře další lahvinku a objedná pizzu.

 16. Něco málo z dnešního Macka:

  Hlídač státu.cz:
  Šest společností navázaných na Lukáše Jurečky, bratra ministra zemědělství, obdrželo celkem 282 dotací v celkové hodnotě 295 765 385 Kč.

  To se Fialovi zas něco povedlo s tou návštěvou Jurečkovic farmy. Doteď se jen propíraly obrovské dotace Agrofertu.
  A Jurečka taky.

  1. To číslo je děsivé, ale nic to nevypovídá o tom, jestli ty dotace byly nárokové a OK, nebo nějaká malá domů. Každopádně to poukazuje, jak píšete, na dvojí metr ve vztahu Babiš – Jurečka a nestrannost novinářů.

   1. V dotacich se uplne nevyznam, ale vcera to Jurecka vysvetloval na parlamentkach.
    Pry je to vsechno uplne v poradku a ciste, a nejvetsi cast z tech 300 milionu je pry dotace na stavbu bioplynky.
    Jetli je to narokove a OK, jak se ptate vy, to uz nevim.
    Ale myslim si, ze tou navstevou to Fiala pekne podelal.

    1. Jenže to ty Agrofertí jsou asi taky nárokové, jinak by je nedostali. Jenže Babiš, tak vadí.

     Bez Fialový návštěvy bychom ani nevěděli, že nějaké Jureckovo družstvo Pooslaví vůbec existuje, natož že bere dotace. Tam si teď asi drbou hlavu, že na tu návštěvu kývli.

 17. OT z Rááádyyjožumpálu.

  Smetanový soudruh hlásí z Kyjeva, že situace v Avdějevce je vážná. Vymektal to na plná ústa. A v Rááádyju asi došla růžová barva a už to nemají čím přetírat.
  Já osobně jsem začal cosi čout, když soudruzi začali řvát o šílených ztrátách Ivana. Pár týdnů před pádem Bachmutu řvali tutéž píseň.

  1. Přesně tak. Dalším bodem bude „zcela bezvýznamná vesnice, důležitá jen pro putinovskou propagandu“. Za mě bude ukončení činnosti teroristického hnízda už skoro deset let ostřelujícího děti na sídlištích v Doněcku na větší než malou oslavu. Doněck si oddychne a zbytek normálního světa odplivne.
   Jo a klidně se poserte, služební čtenáři.

 18. 10.12.1988 vystoupil Václav Havel na demonstraci na Škroupově náměstí, Praha Žižkov.
  Málokdo tehdy tušil, že za rok bude presidentem…

  1. Re: Aleš

   V té době už to docela na drzo vytruboval Venca sám o sobě. Asi jste nesledoval ty jedině správné frekvence.

   1. Soudruh Aleš asi tenkrát nedostal barevnou kvalitně vyrobenou placku „Havel for prezident“, které se (v době jistého nedostatku všeho a neschopnosti režimu něco takového běžně vyrobit) objevily mezi lidem v množství větším než malém a měly zajištěnu distribuci i do té poslední Horní Dolní.

     1. Placky byly udajne vyrobeny v Madarsku, aspon mi to tvrdil jeji nositel nekdy tesne po 20. listopadu.
      A v 1988 podle me Havla temer nikdo neznal, ale je mozne ze ho loutkovodici uz pripravovali, a on to nekde v rausi placnul.
      Neco jako kdyz Biden prede vsemi prohlasil, ze znici Nordstream.
      Rad bych videl ksichty tech, kteri to v supertajnem utajeni propravovali 🙂

      1. O jeho poznání se pokud mne paměť neklame „zasloužili“ odboráři. Jak jinak. Museli jsme obsolvovat dvě odborová školení na tehdy se zjevivší videa – kde bylo vše podrobně, životopis, pracovní posezení disidentů u nich v bytě, měli tam našlapáno a Ol,ga ještě s jednou jim tam na občerstvení tahaly tašky s pívem.. To pokoukání bylo povinné, proti podpisu. No když jsem přišla domů, hledala jsem ve starých KINECH – zda nekecali, nekecali -byl tam – jako kulisák z roku 6oa něco.
       Tož tak

      2. Na podzim 89 vyšlo v Rudém Právu ve Společenské kronice blahopřání k narozeninám panu Ferdinandu Vaňkovi z Malého Hrádku. A fotka Havla. Jenže tehdy ho skoro nikdo podle fotky neznal.

    1. 10.12.1988 se placky jeste neditribuovaly. Poprve jsem ji videl o rok pozdeji a povazoval za recesi.

     No, vlastne se od te doby stala spousta veci, ktere jsem puvodne povazoval za vtip. Takze nez dorazi Targus, provedu polarni samohanu. Jsem starej hnusnej a vosklivej.

     1. ad Sakura (9:40): ano, v Maďarsku
      + ad jozka (11:01) „10.12.1988 se placky jeste neditribuovaly“ : placky byly zhotoveny až na podzim 1989 , časově přesně neznámo, ale „před pádem berlínské zdi“:

      Václav Havel byl pro funkci presidenta předurčen.
      „Úkolu“ se zhostil Pavel Tigrid. Začal nejpozději v roce 1986 – jak referoval György Varga v časopise Hungarian Review (https://hungarianreview.com/article/havel_to_the_castle ):
      „V říjnu 1986 jsem na semináři v jižním Německu poprvé zaslechl Havlovo jméno jako budoucího prezidenta Československé republiky od Pavla Tigrida, předního člena české emigrantské komunity. Seminář pořádala organizace Opus Bonum, kterou založil Anastáz Opasek, opat benediktinského kláštera v Břevnově, který byl nucen odejít do exilu. Během přestávky otec Anastáz a pan Tigrid telefonovali Havlovi; několik z nás stálo opodál a vzrušeně poslouchalo. Když rozhovor skončil, vyslechl jsem si Tigridovu předpověď o budoucím prezidentovi. Jak jsem se později dozvěděl, byla to Tigridova idée fixe … “

      Pokračování: V lednu 1989 Pavel Tigrid „obvolal kdekoho po světě“ s otázkou Co bys tomu řekl, kdyby byl Václav Havel prezidentem? https://blog.aktualne.cz/blogy/karel-hvizdala.php?itemid=14428

      Následně na jaře 1989 Pavel Tigrid publikoval v jím řízeném časopise Svědectví:
      „… Existuje však ještě jiná možnost. Není na hned, ale tím lépe, práce na ní potřebuje čas. Je lo alternativa neskrývaně politická, jasná i prostá, a zemi, o níž je řeč, nikoli cizí. Je určena třemi nezaměnitelnými hodnotovými pojmy: svoboda, demokracie, nezávislost. Snadno srozumitelný program, který teď hledá svou postavu. Může to být jenom liberál a demokrat bez bázně a hany. A musí to být člověk z masa a krve. Řadový občan nepovýšený a nepovyšovaný. Známá a konkrétní tvář, tady a teď. To všechno ukazuje jedním směrem k jedné osobě, které se dopolitiky nechce. Jsou ovšem v historii situace, které jedinci takového formátu a takových vlastností nedovolí odmítnout politickou roli, naopak ho do ní dotlačí. Takový snad bude bezprostřední osud dnešního kandidáta, zítra doufejme i nositele Nobelovy ceny míru Václava Havla. “ zdroj Svědectví, 1989, strana 525: https://scriptum.cz/soubory/scriptum/%5Bnode%5D/svedectvi_1989_087_ocr.pdf

      „O pár měsíců později, ale dlouho před pádem berlínské zdi, požádal Tigrid našeho společného kamaráda-disidenta a překladatele z češtiny Gyulu Vargu v Budapešti (…), aby dal zhotovit několik desítek tisíc odznaků s textem: Havel for President a propašoval je do Prahy a okolí… “ zdroj: Karel Hvížďala, odkaz viz výše.

 19. „..evropské hodnoty máme hluboko v sobě….“. Jejich představitelé u nás to tak mají doslovně.
  Kouzlo nechtěného, vrána k vráně, Janda k hodnotám.

 20. Kazda stavka ma sve stavkokaze. Ucitele uz ted vi, kdo je zastupuje.
  Jestli si to nechaji libit, tak jsou stejni, jako ti jejich odborari a priste se dockaji ne nezvyseni mezd, ale jejich snizeni. A zaslouzi si to.

  Soudruhy prvda vzdycky rozcepyrila, to mistni pametnici dobre vedi, takze neni treba byt prekvapen.
  A ve sve tuposti ted Vidlakovi udeli takovou reklamu, ze se mu o tom ani nezdalo.

 21. Dobré ráno pane Vidláku,
  myslím, že se v učitelích poněkud mýlíte. Běžný učitel dlouhodobě jede podle hesla: Kantor kráčí volným krokem a vůkol zuří reformy. Nepopírám existenci aktivistických nebo jinak svazáckých kusů, ale valná většina učitelů žije s tím, že chtějí děti učit, nejlépe učit myslet. A co si myslí o vládě (a prezentují veřejně mimo hodiny – tam politika nepatří), by bylo na stříbrné kopačky ministerstva školství.

  1. Mám jinou zkušenost, v širší rodině máme 2 učitelky. Obě drží hubu a krok, proti systému ani neceknou, jedné je to u prdele, druhá systém podporuje.

   1. Učitelé jsou přesný vzorek střední třídy, stejně jako místní politici, doktoři, živnostníci, úředníci, policajti a další.

    1. „Střední třída“ podle nějakého bankovním sektorem uznávaného ukazatele začíná myslím na 20 mega na rodinu ocenitelného majetku.

     1. To je mozne, ale za kolik se vlastne dneska preprodavaji komunisticke panelaky na Jizaku?
      (ano ty, kterym se Vena tak posmival, ze to jsou kralikarny, kde nikdo bydlet nechce. Do tedka mi nejde do hlavy, ze uz to tenkrat lidi netrklo, z jakych majetkovych pomeru ten disident asi pochazi. A ti pomalejsi mu to zerou do dneska)
      Sice je majitele ziskali velmi levne, kdyz uz uz byly postavene, ale diky uzasne bytove politice polistopadovych vlad jsou jejich majitele multimilionari.
      K tomu chalupa na vesnici po babicce a hned jste stredni trida.

       1. Je to jednoduché – tak jako v mnoha jiných případech ani tady neplatí západoevropská měřítka.
        Máme jiné tradice, jiný způsob hospodaření i přežívání.
        Jak by západoevropský universitní profesor vyšel s platem našeho universitního profesora (absolutním i relativním) a jak by našetřil na několikaměsíční výpadek příjmu?

       2. tak zasa na chvilu ano, chalupa sa preda, byt sa vymeni za mensi…..ale ano, nie je to konecne riesenie. Na druhej strane ani typicka zapadna trieda neznamena, ze je na tom lepsie, pretoze ak je majitel firmy, tak sa kludne moze stat, ze bankova kriza ho privedie na bubon a z jeho majetku (vacsinou na lizing ci hypoteku) a akcii (ktore typicky vtedy padaju) zrazu zisti, ze uz tam nepatri.
        Malokto si moze povedat, ze je skutocne za vodou, mozno veli rentieri, ktori maju splatenu vacsinu niekolkych bytov, ktore prenajimaju a v pripade nudze maju cash flow, ktore ich zachrani pred padom

  2. „valná většina učitelů žije s tím, že chtějí děti učit, nejlépe učit myslet.“
   Díky tomu můžeme každém kroku potkávat valnou většinu naši mládeže a obdivovat jak dobře se naučily myslet.

 22. Vidlák umí solidně psát blog. Ještě lépe umí říct ve zkratce podstatné na pódiu. Chci věřit, že nejlepší bude, až nastane čas činů.

 23. Na Petře Mazancové je dobře vidět, proč má TOP09 tak nízký preference. Kdo by volil takovej póvl.
  Daniel Takáč nastoluje otázku, proč ČT09 po změně poměrů nezrušit a uvolněné frekvence nerozprodat?

  1. Ideálně je dát operátorům (nejlépe nějakému novém, aby se tu trošku „zkazil“ trh). A provozovat na nich data. To by různým Vidlákům vyhovovalo nejlépe. Pokud si někdo dělá seznam úkolů co udělat až to praskne, zapište to tam prosím 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *