18 července, 2024

Kdo by to byl čekal…

Svůj článek o slovenských volbách začnu jedním důležitým faktem. Od začátku do konce tyto volby neměly žádného výrazného hegemona. Progresívnému Slovensku i SMERu volební průzkumy přiznávaly voličskou podporu kousek přes dvacet procent. Porovnejte to s naším Andrejem, kterému některé průzkumy přisuzují i pětatřicet. To je obrovský rozdíl. Slovenské volby měly podle průzkumů svojí „velkou trojku,“ což jsou Fico, Šimeček a Pelegrini a pak spoustu menších stran u kterých nebylo jisté, jestli se do Národné rady vůbec dostanou.

Fico a Šimeček potřebovali hrát o vítězství, protože vítěz dostane svůj první pokus na sestavení vlády. Pelegrini mohl být v klidu, protože to bude právě jeho HLAS, bez kterého se neobejde ani SMER ani PS, takže každopádně to bude Pelegrini, který na těchto volbách nejvíc vydělá. Mezi těmi ostatními se hrálo o to, kdo se tam vůbec dostane, bude osloven těmi velkými a sehraje roli jazýčku na vahách. Jak konzervativci tak progresivisti mají mezi malými stranami želízka v ohni.

Od začátku bylo jasné, že důležité bude každé procento a o vládě rozhodne nějaká naprostá blbost, která posune preference o pár hlasů. A od začátku bylo zřejmé, že bez ohledu na vítěze voleb, skutečným vítězem bude Pelegrini, bez kterého se žádná vláda poskládat nedá. Že by se Fico nakonec dal dohromady s Progresívným Slovenskem, to je fantazie na úrovni dávné opoziční smlouvy mezi Klausem a Zemanem. Nedovedu si to představit.

Ještě dodám, že na Slovensku nejsou v těchto volbách žádné okrsky. Každá strana prostě dodá svůj seznam sto padesáti kandidátů a z nich volí lidé v Bratislavě i v Humenném. Tamní volby jsou mnohem víc o „univerzálních osobnostech“ na čele kandidátky, než u nás. Má to své výhody i nevýhody.

Víte, já měl podle výsledků připraveny dvě argumentace, na které jsem chtěl upozornit. A vyplnily se vlastně obě zároveň. Takže vám je obě přednesu:

Kdyby Fico vyhrál, chtěl jsem zdůrazňovat, že konzervativní pohled v Evropě sílí. Slováci se od nás moc neliší a jak vidno, na protiválečných, protimigračních a proti LGBT tématech se dá udělat velmi solidní třiadvacetiprocentní výsledek, který bude i u nás bedlivě sledován a napodoben. Jak vidno, voličů, kteří mají války na Ukrajině plné zuby a mají plné zuby EU, těch je na Slovensku docela dost na volební vítězství.

Kdyby SMER dopadl hůř, než mu přisuzovaly průzkumy, tak jsem chtěl zdůraznit, že Fico je v politice už dlouho, do ledasčeho se namočil, za tu dlouhou dobu na něm ulpěla celá řada skutečných i domnělých hříchů a leckterý volič mu to prostě neodpustil. Slovensko také nezažilo žádné masové protesty proti vládě a nezformoval se v nich žádný nový výrazný lídr. Průměrný (neexistující) volič občan tam byl nucen si vybrat mezi těmi, které už všechny volil a kteří v jeho očích už několikrát selhali. U nás by proto výsledky mohly být třeba o něco lepší, protože Ficovu rétoriku u nás dělá především Jindra Rajchl a i když mu nasazují psí hlavu jak mohou, vládních hříchů se zdaleka nedopustil. Nějaké žabomyší spory o tom, nakolik je vlastenec… o tom většinový volič u nás vůbec nic neví.

Mohl bych tady i zmínit další příčiny – nadržování médií té jedné jediné evropsky hodnotné straně, pro kterou stálo za to i sáhnout do kešeně a vypravit zvláštní vlaky pro studenty v zahraničí. Když Babiš podpořil Fica, tak to samozřejmě bylo vměšování do slovenských záležitostí, ale když totéž udělal Guy Ferhofštad, tak to bylo jedině správné a vhodné. Ale je to zbytečné… prostě to nezafungovalo.

Česká televize zase dokolečka dokola omílala exit pooly, tedy povolební odhady, které vyšly dobře Progresívnému Slovensku a vůbec u nás začali s oslavami vítězství pravdy a lásky dost předčasně. Dřív, než byly k dispozici první výsledky. Dost to připomínalo volbu Trumpa prezidentem, kdy sice vyhrál Donald, ale v České televizi to ještě dlouho vypadalo na vítězství Hillary. Kyselé ksichty našich pravdomluvných novinářů si užiju. Stejně tak ještě rozmáznu henty „renomované agentury“ pro výzkum veřejného mínění, protože jejich exit pooly byly úplně mimo. Ale úplně.

Buď lidi, odcházející z volebních místností, nechtějí ani anonymně říkat, jak doopravdy volili a nebo už to nejsou žádné nezávislé agentury. Nebo obojí dohromady.

Fico výrazně zvítězil, Progresívne Slovensko s velkým odstupem druhé, HLAS je těsně třetí. O procento…

Maličko odbočím a pochlubím se…. Co jsem říkal? Kdo to říkal? Já jsem to říkal? V rozporu s průzkumy, v rozporu s názory odborníků, ba dokonce v rozporu s exit pooly a v rozporu s mým politologickým guru Vlkem, jsem dva dny před volbami tvrdil, že Šimeček zase tak moc neuspěje. Od minula nijak nezměnil komunikaci a jejich muži s vagínami a ženy s penisy byla příliš velká síla na naše bratry Slováky, kteří se od nás moc neliší, ale mají v sobě víc studu a víc věří v Boha. Pokud vím, byl jsem jediný, kdo měl o PS takové pochybnosti.

Asi začnu dělat i workshopy pro začínající politiky. Samozřejmě to bude přímo nehorázně drahé…

Nejlepší odhad měl nakonec Deník N, od kterého bych to tedy nečekal, který ze svých vlastních povolebních zjišťování předpověděl Ficovo velké vítězství a naopak propad Progresívneho Slovenska.

Překvapením voleb je pro mě Igor Matovič. Za jeho tříleté magoření v pozici premiéra dostal skoro deset procent. Na to, že kvůli němu padla vláda a kvůli němu se stalo tohle všechno, tak mu ještě věří docela dost lidí. Kdybych to měl extrapolovat do naší politiky, dovedete si představit, že by Fialova ODS udělala v příštích volbách deset procent? V situaci, kdy je tady velmi silné hnutí ANO? Nemám samozřejmě ještě mapu přesunu voličských preferencí, ale troufám si tvrdit, že Matovič neubral Ficovi, ale ubral Šimečkovi. Dokonce bych si troufal tvrdit, že to byly právě holky s penisem a kluci s vagínou, co vyděsilo i liberálnější Slováky a nakonec svůj hlas dali raději magorovi než zvolené LGBTQXYZ budoucnosti. Šimeček má o čem přemýšlet.

Dále bych rád upozornil na železný jev. Kdo shodí vládu, ve které seděl, ten je ve volbách zpravidla potrestán. Strčit Richardu Sulíkovi včera v noci do zadnice roxor, tak ho přeštípne. Volby byly předčasné, ale předčasné o blbých pět měsíců. Nakonec Sulík utekl hrobníkovi z lopaty, ale bylo to jen tak tak a oproti minulým volbám oslabil. Je nejmenší z těch, co se dostali. Může přemýšlet, jestli mu to stálo za to. Obzvlášť, když jeho bývalý kamarád Matovič vlastně docela zabodoval.

Právě úspěch Matoviče podle mě zařídil, že Fico je při sestavování vlády na delší straně páky. Fico s Pelegrinim mohou přibrat do koalice konzervativní KDH a případně, kdyby to nestačilo, i SNS nebo SaS a obejdou se bez Matoviče. Ale Progresívne Slovensko s Pelegrinim to jen s SaS dohromady nedají. Bez Matoviče to nepůjde a Sulíkovi se asi moc nebude chtít.

Nedávný premiér Eduard Heger pohořel i se svými Demokraty… ale to se dalo čekat. Vyhrát v neoblíbenosti nad Matovičem, to chce skutečně talent, jaký se hned tak nevidí. Když jste jmenovaným premiérem a tři měsíce před volbami požádáte prezidentku, aby vám odejmula pověření, to už je na Chocolouška. Po právu propadl a jeho voliče si dovolím označit za nepoučitelné.

Boris Kollár se může dál věnovat výrobě dětí, ale v politice jeho velkou rodinu nikdo moc neocenil. Nechci mu do toho kecat, ale konzervativec oceňuje rodinu s jednou manželkou, ne s deseti.

Aliance, která deklaruje svoje prozápadné smerovanie, se nakonec také nedostala. A vzala sebou zřejmě reálnou možnost, aby Progresívne Slovensko sestavilo vládu.

Nedostalo se ani hnutí Republika Milana Uhríka. O kousek… Vzhledem k jejich výsledkům z poslední doby, je t vlastně úspěch… ale samozřejmě hořký.

Nebudu zatím komentovat přesné rozložení slovenské Národní rady a tedy i možné budoucí koalice. Nechám si to na zítra. Ale myslím, že mohu s klidným svědomím říci, že mír na východní frontě a obava z Ukrajiny v NATO je o dost silnější, než s EU na věčné časy v progresivním duhovém pochodu.

Kromě toho si myslím, že Pelegrini ještě dostane od liberálů nabídku, která se nedá odmítnout… a s ním i Matovič a Sulík, aby vládu s PS dohromady upekli. Fico sice impozantně vyhrál a Progresívné Slovensko zůstalo daleko za očekáváními, ale Uršulka udělá všechno, aby to dopadlo podle ojropředstav. Pelegrinimu ten tlak nezávidím. V podstatě se rozhoduje, která nenávist je horší. Jestli ta od národa nebo ta z Evropské komise.

Na závěr bych se ještě chtěl zeptat… jak je to s těmi volebními podvody? Říkalo se, že progresivisti pomocí počítačů výsledky upraví. Říkalo se, že se vyměňují urny… Jak to je teď s volebními podvody, když Fico vyhrál? Zapomeneme na to, když to vlastně dobře dopadlo a žádné bidenovské křivky nebyly? Nebo je vítězství Fica důkazem, že volby jsou v pořádku?

Chci vás tím jen vybídnout, abyste si dávali pozor na to, co říkáte. Není žádná sranda, mluvit o volebních podvodech. To se totiž dotýkáme samé podstaty společenské smlouvy. Mluvit o volebních podvodech je větší odpovědnost, než obviňovat deset Rakušanů a sto Fialů. Dopad těchto tvrzení je horší, než propaganda majnstrýmových médií. Pokud by se totiž ukázalo, že volby jsou opravdu podvod, tak začne občanská válka. Ta skutečná válka, ve které se bude skutečně vraždit. Není závažnějšího tvrzení, než že se podvádí ve volbách. Neříkejte to prosím lehkomyslně.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.  

369 thoughts on “Kdo by to byl čekal…

 1. Ty podvody – ono to není potřeba zfalšovat tak aby Fico nevyhrál, stačí když nesestaví vládu. Ale necháme se překvapit.

 2. Vidláku, Magorovi to dali překvapivě mladí, byl jsem tam v den voleb a prošel příbuzné 3 rodiny, nejstarší volily Danko (důchodci), střední věk Fica, mladí z hypotékama co vysvětlovali rodičům, že Fico přeci už podělal co mohl, tak ti volili magora. A pak je Bratislava (takto přistupují lid v SK, že je Bratislava a pak zbytek SK) a ti volili vagínisty…

 3. Řeknu to takhle. Představovat si, že v době, gdy řídí fšechno mordechujcké firmy co kradou majlanty ze fšech států pod jejich lobystickým řízením, kam každej pojebanej navolenej papaláš, co teda NĚCO ZNAMENÁ, chodí pro inštrukce aby mu nezavřeli vodovod, élektriku či plyn a ták, nějakej Fico kerého shodili vraždou nějakého Kuciaka, kerého nigdo neznal, že ten bude sečítat potřeby obyvatelstva a vyhledávat se svýma magistrátama schopné lidi na úkolovou mzdu při plnění potřeb, keré si navolí lidi co majetní půdu, rozpočet a spolurozhodují o tem dohromady? Je nějaká forma roztrojení osobnosti, gdy jedna říká, poďmě si nadrbat, šak vo co de, druhá říká, nemůžeš zradit kamarády, keří ti pomohli se dostat do koryta a třetí říká hele nemel naval levný cigáro a pívo za 2,- káčé?

  Prdy, horší to je.

 4. K Vidlákově článku dlužno dodat pouze to, že Uhríkova REPUBLIKA (4,75%) doplatila na Kotlebovskou L’SNS.
  Protože z oněch 0,85% co dostali Kotlebovci, chybělo 0,26% právě Republice, tj. těm co od Kotleby odešli.
  Tohle je moc velká škoda, že se Republika nedostala přes 5% a v Národnej radě bude chybět.

 5. Neznáte nějaké žijící, jejichž předkové bojovali u Lipan za Panskou jednotu?
  Že bychom jim alespoň dali přes držku.
  ?????
  Tak se mi jeví některé příspěvky v diskusi. Slovenský štát…kolaborace…. Kolik z oněch dosud žije?

  1. A to se týká jenom těch, co odtamtud ještě neutekly?
   Nebo chce všechna ta zbylá úkáčka nahánět po Evropě?
   Dyť jenom u nás jich už musí být nejmíň půlmilion.
   Ten chlap je buď regulérní blázen, je vážně nemocný, anebo už dokonce zná datum své smrti, jinak to není možný.
   Tohle snad naposledy dělal PolPot a tuším i Vietnamci..

     1. To A_M – tuším, že jedna z konspirací je, že na UA se přestěhuje v podstatě Izrael. Vzniklo to tak, pokud si pamatuji, že Kissinger na opakovanou otázku řekl, že Izrael přestane existovat – uváděl i roky a nebylo to moc daleko.
      V teoretické rovině by to nějaké věci i vyřešilo, ale v praxi si to jaksi nedovedu představit – tohle by bylo na 2-3 generace.

    1. DD:
     V tom herectví to nebude. To bude něco jiného.
     I člověk na „rekreačním“ kokainu, si musí v takové zemi uvědomovat, že není ani zdaleka schopna splnit to, co po něm původně chtěli – natož tak plnit nepodkročitelná kritéria pro členství v NATO, natož tak v EU.
     I člověk, který má drogami ala kokain mírně narušené vnímání reality, musí očima vidět a ušima slyšet ten bordel okolo něj.
     Clint Eastwood ostatně taky jen plnil příkazy a střílel jak u Verdunu, ale doopravdy nikoho nezabil.
     Ještě nedošlo na ruské vyhlášení Zelenského válečným zločincem. Protože až se to stane, tak to teprve bude spouštěcí signál.

     1. Ono zatím stačí, že soudy na Donbase odsuzují jednotlivce z VSU za vraždy jednotlivých civilistů. Když jsou svědci, jde obvinění k soudu a odsuzuje se na 20-27 let nejtěžšího typu vězení. Podle zpráv jde o jednotlivé události v Mariupolu a za poslední 2 měsíce se objevují krátké informace o 1-2 odsouzeních týdně.

   1. re: Tcočamp „Dyť jenom u nás jich už musí být nejmíň půlmilion.“

    Máte mylné informace. „Národních hostů“ je tady už přes milion! Ale pozor psssst, o tom se taky nesmí mluvit nahlas.

   1. Nemůžu moc najít působení Naděnky Savčenkové. Prý je někde v armádě, ale toť vše. Asi kudlou od Kalouska chrabře podřezává Rusy. Nevíte někdo ?

    1. Poslední zprávu o této identitě, jsem zachytil někdy před 3-4 roky, kdy psali o jejích psychických potížích, nějaké hormonální nerovnováze a o tom, že snad podstoupí nějaké léčení v Německu.
     Od té doby ani ťuk, ani muk. Asi se není čím chlubit, nebo tak něco.

     1. Tecočamp: Savčenková byla myslím dočasně i zavřená, potom ji pustili, ale už k žádnému rozhodování nepustili. V období 2017 a 2018 chtěla, aby se vyjednala autonomie Donbasu. V Minsku se setkala se separatisty. To jí vláda neodpustila. Podobně byl rok vězněn a po propuštění už k ničemu důležitému nepuštěn generál letectva ve výslužbě Volodymyr Ruban, který pěšky překračoval odvážně území nikoho mezi zákopy a zajišťoval výměny zajatců v letech 2014-2015. Tenkrát ho oslavovala i česká média, která si na něho dnes už nevzpomenou. Upadl v nemilost, když řekl ještě za Porošenka, že konflikt na Donbasu by se měl ukončit politicky, protože vojensky je to podle něho nemožné. Protože kritizoval ostřelování obytných oblastí mladými horlivými příslušníky dobrovolnických praporů, protože si uvědomil, že to nažene další muže z řad dělníků a horníků k separatistům místo aby je to oslabilo.

  2. Náhle si nebe kleklo,
   na poraženou zem
   Aniž by se co řeklo,
   smrt zjevila se všem
   Aniž by se co řeklo
   pohasla slunce zář
   Rozpoutalo se peklo
   a Bůh si zakryl tvář

   Jó, to jsem ještě žil
   jó, to jsem ještě žil
   pak ale přiletěla
   lesklá a hloupá střela
   uprostřed mýho čela
   našla si mrcha cíl
   (Jiří Suchý)

   1. Úžasná píseň. Je z představení Jonáš a dr. Matrace; viděl jsem v Semaforu v prosinci 1969 a šel mi při ní mráz po zádech.
    Za pár dní pak Jiří Šlitr umřel.

  3. Tak předně vykynožit původní obyvatelstvo ve jménu čehokoli ze svých bytů a celé země, je PROinteligentní qvaš. To je novej obor, kerým se dá docílit nového bydliště na cizím území. Za deset let je tam na té ukrajině plovina obyvatelstva a eště pošlou zabít mámy a dcery. To bude dle matematickoharpagondechujckejch propočtů na burzách prorůstovej ukazatel a v skořápkáři to divadlo zkrátí asi tak na 60-80% původní doby. Takže se dostanou na nová bydliště asi tak za 18 let celkem od majdanu, což byla za scocíku regulérní doba čekací na byt pro mladé. A co to znamená v plivnutí sliny do mraku času? NIC.

   Dále mají blboni obavy aby nenašli nového Kuciaka dříve než to Fico na slovači rozjebe podle eurohujerských hodnot na maděru. Tak se bavte dál. Mě si nefšímejte. Mu he he

  4. Ma to zajimavy dusledek. To, ze prijdu na stavbu a vetsina tam jsou Ukrajinci mne neprekvapuje. Ale Ukrajinky v monterkach jsou pro mne novum.

  1. Na Hlas a popřípadě SNS bude obrovský tlak, aby sestavili vládu bez Fica. Plus podplácení nebo vyhrožování – že by na ně nic neměli, tomu se nedá moc věřit. Tak uvidíme, jestli dostanou nabídku, která se nedá odmítnout. Zdravíme „šifr telifoun kábl“ Rakušana.

    1. Nemají červené čáry… to zní jak Noc křišťálových nožů…
     I demokracie umí vystrcit drápky

     Btw- to je ta pipka, co nememoruje data

 6. Panebože, ti novináři jsou fakt filcky. Nejdřív ty útoky během tiskové konference SMERu, to byl fakt děs ty jejich „dotazy“. Kdyby tam bylo PS, tak tam dostávají politici i novináři dostávají orgasmy a olizují se navzájem za vlhka. A teď Novinky. Z celého Ficova projevu vytrhnou jednu větu, která byla navíc zasazena do jiného kontextu, než to filcky z Novinek prezentují, ale máme titulek: „Na řešení problému s migranty bude potřeba použít sílu, prohlásil Fico.“ OMG.

   1. souhlas a to tu každý uráží angažované komunistické pisálky

    proti těmto to byli skoro světci (obecně řečeno)

 7. Vážně by mne zajímalo, čím jsem Vám šlápla na kuří oko?

  Nemůžu za to že mi pánbů věnoval analytiku, logiku, kombinatoriku a kontrolu. Ju a vlastní mozek. Neoblbli mne souzi ani bývalí ani nynější. Sorry

  1. Bože ty to vidíš 😀 😀 . Nebo spíš čteš. Tedy u Vás platí, že samochvála smrdí 😀 . Nebo to byl sarkasmus?

   1. ále jeden si tu do mne rejpnul , tak jsem mu vysvětlila proč se o to zajímám, ale usadilo se to jinam a proto ten zmatrk. Omlouvám se, že zde to nedává smYsl, nebo dává úplně jiný.;

 8. Ve věci udržení se Igora Matoviče a jeho OĽaNo v NR SR: A proč ne?!

  Parafrázuji z článku: „—, představte si, že po tom všem, co prováděl ve svém volebním údobí, dostane 10 procent hlasů na začátku dalšího!“

  V minulých volbách, pokud si pamatuji, se prosadil proto, že sliboval před volbami, že zatočí se vší nespravedlností ve vysoké politice! A opravdu začal. Začaly čistky na místech policejních exponentů a jinak. Vaz mu zlomila záminka , že nakoupil Sputnik! „No toto? Jak si může dovolit nakoupit ruskou vakcínu, jak!? Vždyť ohrožuje zdraví Slováků!“, začali všichni ohrožení křičet! A šel! Výměna mezi posty premiéra a ministra financí. Nový tvárný premiér, ke spokojenosti všech potenciálně ohrožených.

  Těm, kdo věří ve spravedlnost, neovlivňování voleb? Svatá prostoto…

  1. nečas dovolil Rosatom v tendru na dostavbu jaderek a musel jít
   tenhle šašek chtěl rasíja-vakcíne a šel taky

   budoucí premiéři čechoslovakistánu by měli vědět, že jakmile si dovolí něco koupit z ruska, jdou od válu

  2. imho vaz mu nezlomil Sputnik, ale jeho vlastna povaha…..obavam sa, ze je tak neznesitelny, ze sa stava absolutne toxickym pre kazdu teoreticku vladu (aj ked mozno sa dohodnu s nim na tichej podpore vymenou za nejake jeho poziadavky). Vela ludi zatkli, nejakych aj odsudili……otazka je, ci sa im este v buducnosti nebude SR ospravedlnovat a vyplacat odskodne:-(( Obava sa, ze vojna policajtov, ktora tu zuri bude mat tieto dosledky.
   Matovic urobil dve veci dobre, prva Sputnik V, v case, ked tvrdili, ze na chorobu sa masovo umiera a nie su vakciny (a ukazalo sa, aka je smrtelna hrozba ked objednal Sputnik a druha bola obmedzenie cien elektrin pre domacnosti……na druhej strane imho nevie viest stat, vsade bol bordel a chaos a vlada na kazdom zasadani nieco povedala a potom sa to dementovalo. Navyse slubil romom 500 eur/osobu za ucast na volbach, ak sa dostane do vlady (a to ma byt jeho nutna poziadavka, aby s podporou vlady suhlasil), aj ked to cele pojde z narastu dlhu. A ten za 3 roky vzrastol skoro o 75%…..imho strasny hospodar (aj ked viem, ze bol covid). Plus Nad ako minister obrany, ktory sa siel pretrhnut v rozdavani nasich zbrani, takze Slovensko chrania Poliaci a Madari vo vzduchu, kedze PVO aj stihacky daroval. Namiesto toho sme dostali za x penazi vrtulniky, ktorych sa USA chceli zbavit a ktore naozaj pre obranu nepotrebujeme

 9. Ze mladý Šimečka vypučel ze svého otce v redakci Respektu není jediná pikanterie téhle strany. Čtvrtá na kandidátce, nepříliš pekna enviromentalistka, na dotaz ohledně data vzniku ČR odpověděla, ze neví, ze není zvyklá memorovat data.
  Podobný je jejich program- postavíme nemocnice, silnice, nastartujeme ekonomiku, všem dáme prachy… ani jedno číslo, ani jedna zmínka, kdeže na to vezmeme.
  Parta angažovaných aktivistů zvyklých žít z grantů a peněz z neziskovek.

  1. Všimla jste si, že prakticky všecky tyhle environmentalistky, genderistky a sociální antropoložky, jsou nepříliš pěkné?
   Volím spíš to mírnější označení vizáže. Dokonce ani to rezaté zábradlí, co kdesi neslo ten velký transparent „Chceš prcat?“ vlastně nebylo nic, co by bylo za střízliva prcatelné.. 😀

   1. Netýká se jen „ženského“ pohlaví. U toho druhého pohlaví mám občas pocit, že by stačilo hlasitější kýchnout a už by byla nálož v gatích.

 10. V rádiu perlí Jourová, ze jsme zaznamenali vliv cizích mocností v prospěch krajní pravice… nějak ji ušla kampaň druhé strany, ze pri úspěchu smeru dnes ani nevyjde slunce …
  Ten bezplatný vlak vezoucí hromadu progresivní mládeže je přinejmenším diskutabilní. Kdo lije prachy do těch neziskovek? Není to kupčení s hlasy, když jim někdo zaplatí jízdenku domu?

  Naši pohlaváři jsou poněkud zaražení a to je dobre. Fica vymlčí 😆

   1. Jourová končí. Sama to řekla. Má už asi dost naspořeno.
    Do pláče mi z toho není.
    Vzpomínám, jak se kdysi snažila dosáhnout nějaké funkce, tuším komisařky. Nakonec dosáhla, ale na jiný obor. Dospěla na konec svých kolejí a rozumně usoudila, že by ji nakonec mohli požádat, ať už vypadne, tak tomu předešla.

  1. Opět příklad dvojího metru. Když mi se se***e do Běloruska, Číny atd., podporujeme tam, školíme a financujeme kdovíkoho a kdovíjak, tak to je pohoda. Na to se ze státního rozpočtu potají vyčleňují klidně miliardy a je to prý ta „podpora demokracie“. Ale nedejbože, když to dělá druhá strana. To je to nejhorší svinstvo. Mimochodem, ta cizí propaganda je navíc často zcela virtuální a fiktivní, tedy v reálu neexistující. Viz onehdy to hledání „ruské stopy“ v kampani pro Trumpa. Nakonec po několika letech došla vyšetřovací komise k závěru, že z ruské strany doputovalo asi sedmdesát tisíc na pár účtů na Twitteru, aby psaly ve prospěch Trumpa. Co na tom, že jinak tam demokraté nalili na svou kampaň miliardy, cenzurovalo se na jejich přání a na tom stejném Twitteru byly skrývány příspěvky, blokováni uživatelé a většina botů, které generovaly snad přes padesát procent veškerého obsahu týkajícího se voleb, měli na svědomí opět Demokraté. A to samé se týkalo i YT, FB, médií a dalších.

   1. Zjevně máte problém rozlišovat nezi správným Dobrem a správným Zlem. Já to mám taky tak, a to jsem od 5-ti let četl pohádky, asi proto mi teď stařecká demence míchá draky s princeznama. A to zatím teprve ty nepřešitý s neufiknutejma!
    To pak i to Slunce, co přichází z východu, stojí za hovno.

  2. Odpověď Fica ohledně UA: „Řeknu jen jednu větu, Slovensko a lidé na Slovensku mají větší problémy, než je Ukrajina.“

  3. : Marie P
   Slovo „diskutabilní“ je synonymem pro „SVINSTVO“ ? Jestli je propuštěn ten házeč klád na koleje, kdyby zde předvedl své schopnosti ohledně vlaků, třeba by jednou byl o něm natočen oslavný film jako o Mašínských zrůdách.

 11. Tak kdypak vyleze vrchní čučkař s prohlášením, že v Prešpurku byli na kameře zachyceni ti dva profláklí Putinovi agenti?

  1. Čuk a Gek? Tyhle patlaly by Gosudar Smrtonosný na takovou práci neposlal.

   To by tomu dal.

   Skřípaly nedokázali pořádně otrávit, Navalnému ty trenýrky neprolili novičokem pořádně, muničák ve Vrběticích museli vyhazovat do vzduchu nadvakrát….

  1. Je vážně signifikantní, že když vyhrají libtardi (často i dávno předtím), dostávají málem orgasmus a nedokáží udržet jakékoliv emoce, hlavně při dehonestování všech ostatních. Když vyhrají ti tzv. dezoláti, netváří se kdovíjak vítězoslavně a snaží se mluvit rozvážně a s respektem ke všem.

 12. A voni si chtěli nacpat panděra a jak to dopadlo? 🤣
  „Novináři naštosovaní v malých místnostech, řízky tvrdé jako podešev a předseda strany SMER – sociální demokracie Robert Fico se vůbec neukázal. Tak tohle zažívali představitelé médií při sledování sčítání hlasů v předčasných parlamentních volbách na Slovensku v sídle vítězné strany. Jedna žurnalistka při odchodu dokonce podotkla: „Tak, to nás pěkně ojebali!“

 13. K tým podvodom: Výsledok je veľmi tesný, progresívcom stačí uplatniť pár poslancov a vedú. Nechápem ako mohol Matovič dostať 10% pred SaS. Sme multirodina, ktorá by sa kľudne spriahla aj Ficom zasa vypadla. A ďalej vypadla aj Republika, ktorá mala byť podľa prieskumov v parlamente. Niečo sa mi na tom proste nezdá a myslím, že bude platiť, že deň sa chváli po večeri…

 14. Tak pořád jsou ty volby zmanipulované. Jednostrannou zastrašovací kampaní médií, zahraničním vměšováním až nátlakem, volebními vlaky přednostně pro studenty a tak dále.

  Otázka zní, jak by dopadly, kdyby „se pískala rovina“. Získal by Fico absolutní většinu a s Pellegrinim ústavní? Myslím, že by k tomu bylo hodně blízko…

  1. Přesně tak. Vidlákovu připomínku ohledně regulérnosti voleb naprosto neberu. Vždyť každý viděl, na koho házeli kýble špíny a komu podstrojovali. Jak euronacistická prasata mají orgasmus na novinkách, že se sešla demonstrace ve Varšavě proti PiS a melou, jací Michprdi byli podobní kabrňáci, když dostali do ulic statisíce lidí oproti „chudákovi“ Rajchlovi. Kdyby v ČT09 běžel chvalozpěv a pozvánky na demonstraci Rajchlovi týden dopředu, ona ta čísla by byla podobná.

   Jinak už byly podobné vzdechy na eMiminu ohledně dezinformátora Vidláka, teď máme další diskusní téma, kde se hloupé vysokoškolačky (i dvojnásobné) ujišťují, jak jsou moudré, když v jejich okolí NIKDO nemá problém s penězi a když ano, stačí požádat o dávky a není psychicky normálního člověka, který by si přál opustit EU, nedejbože NATO. Co je to za primitivy, kteří chodí na demonstrace zloděje Rajchla.

   https://www.emimino.cz/diskuse/myslite-si-ze-lide-typu-rajchl-opravdu-veri-tomu-co-rikaji-508248/

   1. Vidlák varoval před výroky o volebních podvodech, rozumím sečítání hlasů, vliv médií snad popisuje dost často.

     1. Uznejte prosím, že emimino je ideální platforma na Vaše domluvy o kočičkách, jistě tam dostanete spoustu upřímných rad.

   2. Dost pravděpodobně se jedná o práci elfů či jiných podobných šmejdů. Důležité je udržovat lid v klidu a iluzích. Pokud by se někdo jen ozval, okamžitě se strhne kaskáda hysterických libtardích výlevů. A kdoví, čím si některé zoufalé matky na mateřské přivydělávají. Možná že i podobnými výblitky v nejrůznějších diskusích. Všechno to dělají peníze. Až začnou penězovody docházet, pak se projeví ten legendární tekutý hněv obyčejných lidí. Tihle nařvaní lokajové totiž už nebudou mít jak dělat ramena.

    1. Vidím to stejně, některé osamělé hlasy to tam i zmínily. To samé periodicky opakující se témata typu „Vadí vám homosexuálové/jak se stavíte k homosexuálům“ Jako další výsledek práce elfů bych ještě vyzdvihl to, že se pár lidí neudrží, napíše, co si opravdu myslí, slétne se na ně letka eurohavloušů, slovník se začne přiostřovat, výsledkem je, že je zas o pár „dezolátů“ méně, účty smazány za porušení pravidel atd. Ostatně nejinak to funguje na Novinkách, LžiDnes

 15. Slyšíte to ticho? Nikde žádné gratulace, přání všeho dobrého. Předvolební aktivizmus se vytratil, jako pára nad hrncem. Zůstalo jen skřípění zubů. Jsou to takové urvy, že v té své nenávisti nejsou schopni elementární slušnosti.

  1. Teď by se mi líbilo, kdyby Ficovi pogratulovali k vítězství Orbán s VVP.
   Ten rachot si ani nedovedu představit 😀

 16. Ono vlastně stačí málo: uplatit a/nebo zastrašit „toho třetího“ a zabránit vzniku vítězné koalice. Ty síly, které tohle umí, jsou tady i na Slovensku už dlouho… Vím, hlavně nejmenovat!

  1. Ono to taky může být docela jinak. Dlouhodobý plán – Kdysi jsem četla že v americe jsou „spící“ agenti. Hmm tohleto může být něco obdobného. Stačí si jen uvědomit souvislosti.
   https://www.novinky.cz/clanek/volby-simecka-udelame-vse-pro-to-aby-fico-vladu-nesestavil-40445269
   a
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Martin_Milan_%C5%A0ime%C4%8Dka
   a
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Milan_%C5%A0ime%C4%8Dka

   Je to čech jako poleno a co je ještě zvláštní asi jsou ze zkumavky, protože nikde nejsou uváděny matky či manželky.
   🙂 tož kdo ví. Ono je potřebí koukat se pořádně a zaregistrovat odlišnosti od obvyklého.
   Přesto držím slovákům, pěsti. Ať se tenhle plán , je-li to plán -nepodaří.

   Já vím báb a …… protivná. Ale mi stačí nějaká nerovnost a začnu pátrat dál.

 17. Dvojí metr v praxi…
  Včera: „U sčítacích strojů už sedí progresivní ajťáci školení u amerických podvodníků a čekají, o kolik budou muset na závěr do-upravit výsledek voleb podle exit pollu“

  Dnes:

  1. A dnes co? Jakože ty výsledky nejsou upravené? To tu nikdo netvrdí. Taky tu kdosi psal, že si to tentokrát SMER dost hlídal. Mně stále nesedí, že by na Slovensku bylo osmnáct procent šílenců volících v nové podobě to, co už jim tam minimálně třikrát po sobě všechno podělalo. Navíc tu nikdo neprovádí hysterické vítězné tanečky, které by provozoval mainstream a libtardi, kdyby to dopadlo ve prospěch progresivistů.

   1. Podle mého názoru jsou skutečné volební výsledky progresivistů na hranici 5%. Zbytek byl „dokorespondován“.

 18. Vzhledem k tomu, že pocházím z jednoho z výše uvedených slovenských měst, sleduji situaci bedlivě, dopoledne i debaty na RTVS 1. Na chudém Slovensku vlastně vyhrála levice. V každém regionu vyhrál Smer, jen v Košicích a okolí Bratislavy mají jiné starosti – mají dobrou práci a ve volném čase raději zahulí a zajdou si zadovádět na nějaký prajd. Na okraji bojují o živobytí.

  Beseda: Pelé vyslal signál, že je mu bližší Smer, protože mají podobný sociální program. Nedokázala jsem identifikovat jeho signál, že premiérem být nemusí. Možná bude chtít podpořit v prezidentské volbě. SNS se k nim rádi přidají, když Fico podpoří snížení počtu medvědů na Slovensku. KDH přesně jako s Čechách, jsou ochotni se dát dohromady i s ďáblem, jen aby byli u koryta a důležitá pro ně je další podpora Ukrajině. V debatě po volbách do slovenského parlamentu je ochrana Ukrajiny priorita! Bod pro ně. Matelko je nekoalovatelný, SAS sýří na Fica, Šimečka (PS) chce respektovat výsledky voleb a dát šanci Ficovi vládnout a zároveň udělat všechno pro to, aby Fico nevládl. Jak se tomu říká, že by schizofrenie?

  Takže i přes velkou mediální masáž a vlaky vyslané plné studentů na Slovensko, Slováci to s odřenýma ušima ustáli. Sečtené hlasy z ciziny: PS má 62%.

  Můj tip: Fico, Pelé a v závěsu Danko, ale bude tvrdý boj o silová koryta. Budoucnost vidím trochu více optimističtěji.

  1. Díky, poučné. Můžete, prosím, alespoň stručně vysvětlit „snížení počtu medvědů na Slovensku“ ? To je fakt o medvědech a ochraně venkova nebo nějaká metafora ? Já vážně netuším.

   1. Má zesnulá matka tvrdila, že v hore jsou diviaci, medvedi a nedá sa tam ísť. Občas problesknou zprávy o napadení člověka medvědem. Co na to říkají Lacovi bačovia, veru neviem.

    1. …“v hore jsou diviaci, medvedi a nedá sa tam ísť. “
     ne,ne: „v hore sú diviaci, medvede a nedá sa tam ísť.“

    2. Ač-li to není tím, že si člov ěci myslí, že všechno a všude můžou. A ono to tak není. Bohudík, protože už by byly lesy mrtvé – prázdné

   2. Pardon, překlikla jsem se níže.
    Medvědi jsou přemnoženi, opravdu jsou problém. Ale to měla být jen metafora. Nejhorší je, když musíte někomu vysvětlovat vtip. Pak už ztrácí pointu.

    1. A zase mi to kliklo dolů. Nevadí.
     Pokud čteme mezi řádky, SNS asi vyslali signál, že se spokojí s malým korýtkem ministra životního prostředí.

   3. premnozili sa, ale zeleni a ochranari bojuju proti oripadnej redukcii. A ze ich je vraj cca 3x viac ako bolo za socializmu. Ale oni nasli nejake analyzy, ktore tvrdia, ze je to ok, ze to nie je ani vela. Ale chodievaju stale castejsie do dolin a do dedin……aj ked vacsina obci uz ma klietky na smetnych bedniach, aby sa tam nedostali. Je to asi sposobene aj tym, ze im lezieme stale viac do teritoria, ale aj premnozenim. A riesenie k tomu nechcu aktivisti ziadne, len nechat veci na prirodu

  2. Hm, to hlasování z ciziny je průser,z toho bude u nás ještě bugr.Je to svinstvo, aby mi lidi,co tu nežijí volili místo k nežití.

   1. Nejde o to, jestli z domova či z ciziny. Jde o to, kde ti lidé plat daně. Nemám nic proti tomu, aby mohl volit z ciziny člověk, který je tam na dovolené nebo na stáži. Ale doma je zde. Sere mě, že tu mohou korespondenčně volit lidé, kteří tu doma nejsou. Víceméně i lidé, kteří nevědí, kde doma jsou.

    1. Také se s touto ohavností, pošlapáním demokracie, kdy se tvrdí opak, nemohu smířit. Dvojí občanství, které s tím má jistou souvislost, dtto.

 19. Ačkoli mám na Slovensku několik přátel, ohledně těchto voleb jsem se řídil příkladem Jendy Vodňanského a zaujal jsem včas stanovisko nezaujatého pozorovatele.
  Hlavně z toho důvodu, že tamni situaci nesleduji tak dobře, abych byl schopen posoudit, kdo z nich je větší gauner. I když sborové vytí našich gaunerů napovídá ledacos… A jsem velice rád, že dnes je Slovensko cizí stát. A asi jsem jeden z mála, kdo si pamatuje všemožné slovenské podrazy vůči Čechům po dobu společné historie.
  Takže co si u sebe vytvořej, to budou mít. Mně to žíly netrhá…

  1. To pouze odráží tu realitu, že vítězi „demokratických“ voleb se tradičně stávají ti největší bezpáteřní zmetci, kteří půjdou s kýmkoli za cokoliv. To fakt v nejvyšších patrech politiky, když ti jde téměř o existenci, fakt chceš.

   1. Je hrozné se takto ptát, ale pragmatická otázka zní, zda je to pro voliče dobře či špatně. Ten zmetek vládu při problémech často shodí a dostáváme se k názoru Karla Kryla, že dokud si naše demokracie/zřízení/systém nesedne, mají být volby klidně každý rok, aby se jednak necítili politici moc jistě a jednak aby se prosívali ti špatní.
    Tím se nezastávám zmetků a vím že pro politiky je to špatně.

    1. Tenhle proces má za mě silně nejistý výsledek, viz naše nová totalita, kdy se vládnoucí klika pokouší zajistit si vládu na věčné časy s Bruselem, a nikdy jinak, a hlavně nás to stojí čas, obrovské množství peněz a morálně i jinak to ničí populaci.

     1. Já vím, máte samozřejmě pravdu, otázka je co je větší zlo. Výborní šachisté někdy obětují figuru. Nemyslím tím lidi, ale nějaký čas na vylepšení posice.
      Vždyť ani u nás by teď volby nedopadly nic moc, ale za dva roky už jsou při konání péťikolky šance lepší. Ano, do té doby tu mnoho zničí, ale bez toho někteří zjevně neprohlédnou. Chápu, že zcela jinak než já to vidí ti okolo existenčního minima a že je tu nebezpečí zacementování.

 20. Nádherný sarkasmus!!
  Slovensko bude první zemí v EU, kde bude nutná kompletní výměna voličů

  I přes mnohá varování ze strany demokratických českých politiků Slováci v demokracii opět propadli. Po sobotním Ficově volebním úspěchu je tak jedinou reálnou možností záchrany demokracie na Slovensku kompletní výměna voličů.

  https://ladislavpokorny.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=807031

 21. Z AK aktuálně: „Rusko zastavilo vývoz uranu do USA kvůli nedostatečnému pojistnému krytí, – citují média publikaci Rosatomu.“

  1. To musí být hodně dobrý byznys.
   Protože – s ohledem na chování USA/NATO, by president VVP podobné vývozy dávno zarazil.

   1. Putin je pokud vím znám tím, že dodržuje smlouvy a snaží se nedopustit se protiprávního jednání. I ty republíky na Donbasu nejdříve uznal, pak ony požádaly o pomoc a pak se teprv Rusové vydali na pochod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *