19 června, 2024

Kde to můžeme podepsat?

Společnost pro obranu svobody projevu včera zveřejnila otevřený dopis Petru Fialovi (ke dni lidských práv), který podepsalo víc než padesát osobností veřejného života. V tomto dopise píší, že jsou zneklidněni politizací Ministerstva vnitra, které polarizuje společnost a vytváří zde atmosféru strachu svými cenzurními snahami. Dopis stojí za to, si přečíst, je v něm totiž všechno, co naší zemi přivádí do neštěstí.

Nebýt Vítka Rakušana a jeho KRITů, nebýt vyšetřování lidí za to, že měli jiný názor na zahraniční politiku, nebýt kriminalizace lidí, kteří prostě jen mají pocit, že budoucnost se nebude vyvíjet podle přání naší vlády a už vůbec ne podle přání Evropské komise, nebýt otevřeného zastrašování, nebýt nálepkování každého, kdo čte domácí i mezinárodní situaci jinak, než vláda, tak by tu probíhala normální diskuse a nevypadalo by to tady jak na začátku občanské války.

Jak vidno, k cenzuře nepotřebujete mít totalitu. Nepotřebujete mít v ústavě zavedenou vedoucí úlohu jedné strany. Bohatě stačí pár jedinců se zlými úmysly, kteří se stanou ministrem vnitra. Postačí pár neschopných hlupáků, kteří selžou ve správě této země, ale mocinky si chtějí uchovat svoje koryta i prebendy. Postačí hlasitě řvoucí úderka na twitteru, postačí zaprodaní novináři placení ze státního rozpočtu pod rouškou veřejnoprávnosti.

Nikdo ještě nedefinoval, co to henta dezinformace vlastně je. Není na to žádný paragraf. Ale v praxi je dezinformace všechno, co se nehodí do krámu evropským hodnotám. Například názor, že Ukrajina tuhle válku prohraje, protože Rusko není slabé, ale je silné a stále sílí. Nebo, že nás protiruské sankce poškozují podstatně víc než Rusko. Nebo, že grýndýl je prostě chyba, která nám zničí hospodářství. Nebo, že vysoké ceny energií jsou prostě nenažranost a nikoliv ekonomická nutnost.

Naše odlišné názory nezpůsobují žádné ekonomické ztráty a nijak nezvyšují bezpečnostní rizika v této zemi. Prostě je jenom zastáváme. Nelepíme se k silnicím, neobléháme větrníky, neblokujeme vývoz zbraní, nepoléváme rudou barvou Janu Černochovou. Naopak v nejbližších týdnech nejspíš uvidíme na vlastní oči, jak moc se zvýšila bezpečnostní rizika tím, že jsme všechny naše zbraně nechali shořet na Ukrajině, jak moc jsme se zadlužili a poškodili hospodářství, protože Rusko žádné reparace platit nebude… Ohledně grýndýlu a drahých energií se to už ukázalo… vysoké pece zhasínají, Volkswagen propouští, bo elektroauta nejdou na odbyt… a nijak nepomůže že Rakušan mluví o dezinformacích.

Nikdo nedefinoval, co je to ta antisystémová scéna, ale v praxi jsou to lidé, kteří se prostě nechtějí smířit s tím, že současná vláda zavedla tuto zemi do pasti, ze které skoro není úniku. Jsou to lidé, kteří měli dost odvahy, aby nahlas řekli, že král je nahý. Jsou to lidé, kteří se i v této atmosféře strachu a kriminalizace nebáli říct, co si myslí, i když jim hrozil vyhazov z práce a nebo i vězení.

Tahle antisystémová scéna nikomu nevynášela informace i stavu vojenských zařízení. Nespolupracovala s nepřítelem na aktualizaci map. Nikdo neprodával utajované informace a kupodivu, nikdo tu nenašel jedinou ruskou trolí farmu a Koudelka dokonce nesehnal nikoho, koho by Rusové platili. Nikdo z nás naší zemi nezavedl do holportu, se kterým se sklouzneme do průseru. Jen jsme na ten budoucí průser upozorňovali a teď se nám zhmotňuje před očima. Je ještě horší, než jsme si mysleli.

Pravda není něco, co má vláda v šuplíku. Pravda se musí hledat a ve svobodné společnosti se pravda hledá pomocí diskuse a argumentace. Nehledá se pomocí soudních příkazů, zatykačů a mediálního lynče. Pravdu nemá ani Jeník Cemper, ani Bob Kartouz a už vůbec jí nemá sémantický vizionář František Vrábel. Ti se jen každý večer podívají pod postel, jestli tam není nějaký Rusák s narativem.

Přál bych si, aby tento dopis bylo možné podepsat stejně jako kdysi Chartu 77. On je totiž taková Charta. Vyzývá našeho premiéra, aby dodržoval naší vlastní ústavu. Vyzývá naší vládu, aby přestala zneužívat soudní moc a odložila totalitní nástroje. Vyzývá vládu, aby začala dodržovat to, k čemu se ve svém programovém prohlášení sama zavázala… eh, čo to tárám… přihlášení se k hodnotám Charty teď vláda sama odvolala. Premiér je totiž po krk ve sra…, totiž v nutelle.

Dopis je napsaný rozumně a kultivovaně. Má logiku a nemá žádné politické požadavky. Nevyzývá vládu k demisi, nevolá po změně režimu. Jen chce, aby sakra dodržovali to, co velkohubě prohlašovali před volbami… to měli plná ústa svobody, kultivovanosti a slušnosti.

Je mi jasné, že kdyby na něm teď byl můj podpis, tak mééédia zase budou rajtovat na tom, že ho podepsal dezinformátor a kolaborant, ačkoliv to první není vůbec definované a to druhé jsem nikdy neudělal… ale pokud SOSP umožní podepisování široké veřejnosti, okamžitě ho podepíšu. Jsem přesně ten ztroskotanec a zaprodanec, jak by řeklo Rudé právo. Jsem antisystémový, protože chci mít možnost říkat svoje názory, chci s nimi vstupovat do veřejného prostoru a chci je obhajovat ve svobodné diskusi. Chci pojmenovávat problémy a chci kritizovat každou vládu, která tu bude. Chci přesvědčovat a být přesvědčován. Jsem dezinformátor, protože neříkám to, co chtějí média slyšet. Chci soutěžit se svými myšlenkami proti jiným myšlenkám. Chci, aby byl veřejný prostor plný slov, nad kterými mohou lidé přemýšlet. To je jediný způsob, jak postupně eliminovat blbosti a dobrat se pravdy.

Člověk přemýšlí slovy. Na co nemá slovo, o tom nepřemýšlí. Já chci, aby ve veřejném prostoru byla různá slova. Aby bylo o čem přemýšlet. Chci, aby kromě plánu A, vždycky existoval i plán B, plán C i další plány. Chci, aby Micheáš mohl svobodně vzdorovat čtyřem stům prorokům. Chci normální demokracii jako soutěž politických stran i soutěž politických myšlenek. Chci svobodné a tajné volby. Chci zemi, kde bude normální, že lidé demonstrují za to, čemu věří. Chci zemi, kde média nebudou vymlčovat, co se jim nehodí do krámu. Chci zemi, kde se vláda bude bát občanů a ne občané vlády. Chci zemi, kde lid bude nejvyšší suverén a to tak velký, že kolem něj budou všichni chodit po špičkách.

Takže, Vlastimile! Kde to můžeme všichni podepsat?

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

203 thoughts on “Kde to můžeme podepsat?

 1. https://www.novinky.cz/clanek/domaci-kolar-zvazuje-konec-v-roli-poradce-prezidenta-40453835

  No to si snad plebejci dělají prdel, že by stejná pravidla měla platit i pro vrchnost! Natož pro samotného autora prezidentčíka! Kdo by tohle vyžadoval, musí nutně bezvýhradně věřit Babišovi!
  Být tím (ze starého vtipu) Pepíčkem, který sbírá myšlenkové pochody, tak za vlády libtardů začnu radši sbírat prázdné obaly od mlíka jako zajímavější produkt …

 2. as pí. Vitásková:
  https://www.kurzy.cz/zpravy/751798-omluva-ministerstva-spravedlnosti-pani-ing-alene-vitaskove-za-nezakonny-postup-organu-cinnych-v/

  To potěší, ne? Uvláčejí vás po soudech div neumřete, a pak se dočkáte takové upřímné omluvy. Jako pokrok, ze sudu s louhem už nevylezete, také ten sud jednou někdo najde a hra se otočí. Ale to už rozpuštěnému Diogenesovi může být jedno. Takové modernizace „není člověk, není problém“ v provedení právního státu „stíhaný člověk, vyzmizíkovaný problém“, značka levně…

  1. Sakra. To je přece dnešní datum.
   Copak za tím asi bude?
   Že by se chystala výměna nějakého, nejvíc zkompromitovaného a neschopného zmrda, za paní Vitáskovou?
   Omluvu už máme, kompenzace bude taky.
   Působí to na mě tak.

   1. Tak maňáskovou vládu máme, ale hoši co spolu mluví – ehm, kapitáni dotačního průmyslu nikam nezmizeli. A jeden soud odsoudí, druhý zprostí, další odsoudí a nakonec nějaký Don Pablo vysekne omluvičku. Tedy pokud nejste bezvýznamná učitelka, ta by měla bručet nejmíň v Gulagu…

  1. Omluvte moji neznalost…kometa přilétne ke Slunci, které si ji jakoby přitáhne- obletí jej, a letí po takové elipsovité trajektorii zpátky- kamsi k Oortovu pásu?, a tam se tedy zase zastaví až ji slunce zase přitáhne, nebo něco obletí a vrátí se zase zpátky ke Slunci. V takovém případě mám dotaz, co je to za objekt nebo těleso, které oblétá na druhé straně své pouti.

   1. Zadne. Odsluni neni misto, kde to otocila kolem nejakeho jineho telesa, to je misto kam az ji pusti pritazlivost Slunce. Zjednodusene, kdyz hodite do vzduchu kamen, tak se take otoci v takovem „odsluni“ a zacne padat na zem. Akorat kometa na ceste „zpet“ Slunce netrefi. Tedy vetsinou.

    1. Takže Slunce je žonglér, který si ji dole podá z ruky do ruky a vyhodí, ona tedy vyletí a až ztratí rychlost (ne tedy gravitací ale, Slunce si ji zase stáhne zpět? Tak to musí mít ukrutnou sílu.
     Ne zpola vážně, Gravitační vliv Saturnu ale zejména Jupitera musí mít taky svou váhu, takže se docela divím, že ještě nedošlo ke srážce. Jenže došlo, někdy před deseti lety z toho bylo haló, dokonce i v ábíčku psali ,že do jupitera má narazit nějaká kometa. No a zjednodušeně řečeno, svým zájmem o to a nakažlivostí pro dcerku jsem jí takto našel ženicha.

     1. Gravitační účinky tělesa jsou přímo úměrné jeho hmotnosti, hmotnost tělesa je lineární funkcí trojmoci jeho lineárních rozměrů. Najděte si někde obrázek, kde je srovnání (v měřítku) velikosti Slunce a ostatních planet. Pokud se kometa nedostane do relativně těsné blízkosti Jupitera, je Jupiter zcela bez šance kometu Slunci odloudit.

      1. Coz jest sice pravda, ale planety a specialne Jupiter ovlivnuji komety casteji nez by se zdalo. Prave kvuli te treti mocnine. Co jim schazi na hmotnosti, to dozenou vzdalenosti. Vite jak… Jaruna je sice uplne hotova z Brada Pitta, ale nakonec skonci s Lojzou, protoze odvedle.

   2. Tahle někam kousek za Mars, pokud vím. Proto sem lítá tak často. K Oortovu oblaku a zpátky by to bylo ve čtyřmístných hodnotách.

     1. Já bych řekl, že osazenstvo komety hoří zvědavostí, co se to na Zemi děje za bordel.
      Tak ty fotónové motóry kométy otočili a letí se podívat 😀

   3. Re: Folďas

    Země a další planety lítají okolo Sluníčka skoro po kružnicích.
    Soudružka kometa je má na háku a lítá si po elipse, protože se jí to tak líbí.
    A navíc – jako bonus – svou dráhu lehce pozměňuje, anžto její ohon je tvořen sprškou materiálu, který se od ní odděluje působením sluníčka.

    https://cs.wikipedia.org/wiki/Halleyova_kometa

    1. Sice nejsem tak mlady, krasny a chytry, ale dovolil bych si spitnout, ze ty kruznice planet jsou taky elipsy. A ty komety jsou takovy mrchy, ze si dovoluji pouzit i vic kuzelosecek, nez jen elipsy.

     Uz mlcim…

 3. Mas na tomhle webi cenzuru, debile? Nemas, muzes tady svobodne blejt ty svy kecy. Tak vidis!

  A ted prosim odkaz na libtardi web, kde je stejna situace… :-p

 4. Dopis papalášstvu vezdejšímu, nebo dokonce charta ( následně pak anticharta) někoho buď proslaví anebo znemožní.
  Zajímavé na tom je, že se podepisují pod onen traktát jak lidé rovní, tak i nerovní, ba až křiví.
  No a to dělá z toho cosi málo cenného, neboť spousta těch, co onen traktát čtou, znají mnohé z podepsaných a pamatují jejich slova a činy předchozí. Což zaseje semínko pochyb ba až podezření..
  Proto onen přípis vnímám jen jako svého druhu lakmusový papírek, jež hovoří cosi o tom, že cosi se děje. Že se cosi hnulo, dokonce i v řadách těch, co dříve s jásotem volili a podporovali entity, jež pilně ženou nás do průseru.
  A jak už to u takových změn bývá, záleží jen a pouze na tom, kdo se kormidla chopí a zmocní se dějů příštích.
  Zatím se vždy chopili ti největší výkuci a podle toho to také dopadlo.
  Takže za mě, já se k té skupině již podepsaných určitě nepřipojím, což však ještě neznamená, že jsem apriori proti nápravě současného neutěšeného stavu. Naopak, ale změnu liberasistického systému nastartuje někdo úplně jiný a jinde.
  Holt, změna je život, bez toho to nejde.

  1. Zkuste prosím doložit v čem je blbá. Zatím vše nasvědčuje, minimálně za několik tisíc let, že to tak bylo, je a bude.

   Takže tlučhubo, doložit!

    1. Jak vidíte i zde se potvrzuje ono pravidlo. Ten kdo má moc, ji většinou použije a omezí svou kritiku ostatními.
     Najde se však dostatek Svědků Vidlákových, kteří budou bez rozmyslu napadat vždy a za každých okolností toho, jež není „po chuti“.
     Probůh, zkuste alespoň trošku myslet a pokud se vám to nelíbí, nenapadejte odlišný názor. Jste přece ti správní demokrati. Nebo jste demokrati selektivní? Jen tu naši demokracii, tu si rozvracet nedáme?

     1. Ano, jsem selektivní demokrat vůči věšákům, tím pádem věšákově nedemokratický.
      Věšáky věším. Do skříně. Tam může věšák klábosit s ostatními věšáky a zažívat svou věšáčí demokracii.
      Každému co jeho jest.

  1. JzP

   Hlavně ti co Pepu zvolili by měli zpytovat svědomí, ale to se od nich nedočkáme.

   Ovce sem ovce tam, ať žije rozvinutá liberální demokracie!

   Petr Kolář to není žádný kolaborant, on přece stojí na straně USA a to je přítel nejvěrnější! Rohozka juesej.

   1. Taq hlavně, že je Pepa krásnej a reprezentativní. To se se starým a vopelichýným „ožbrundou“ Milošem nedá srovnávat – že nemá politické zkušenosti nevadí (Kolář jistě také nesmutní, že PePa ničemu nerozumí), a rozvědčíkování si také odpracoval na rozdíl od agenta Bureše.
    A takhle si tu žijeme, Grýndýl kedavra na jeho voliče!

    1. Přesně, co chcete dělat s národem, který se v politice rozhoduje (ženy především) dle povrchního vzhledu a „reprezentace“ daného politika. Každá druhá klimatericná nána se podívala na uhlazený vous pepy107ky, skoro se udělala a už mu to házela. Né že nezasloužíme….tenhle zkurvenej zdegenerovanej národ si zaslouží za svou opakovanou blbost a snobství trpět jak žádnej jinej. Až se všechno rozbije na prvočinitele, pak až bude možné vůbec vybudovat něco nového a když né…..nebude to vlastně žádná škoda, vše co jsem si na tomto národu kdysi vážil je nenávratně pryč.

     1. To je fakt. Tenhle národ stojí za pendrek. Tak ke kterému národu přihlásíme? Já bych navrhoval vybrat národ velký, statečný, slavný a všeobecně respektovaný. Co radíte?

  2. Ale tam je racionálnía výjimečně i pravdivý důvod. Přítel po boku (žádný Kolář na Hradě nebude! – pamatujete?) se skutečně nepotřebuje s žádnými utajovanými skutečnostmi seznamovat.

   1. UPDATE:
    https://www.novinky.cz/clanek/domaci-kolar-zvazuje-konec-v-roli-poradce-prezidenta-40453835

    Ona prověrka na vyšší stupeň znamená odkrýt majetek a různé vazby, což když nepřiznáte nebo zapřete (např. včetně zdravotního stavu) znamená neudělení prověrky.
    Kdybychom měli nějaké nezávislé novináře, jistě by je zajímalo co se na Hradě doopravdy děje. Mě už by ale ani nepřekvapil Fijaláh, kdyby přispěchal s „vysvětlením“, že NBU má nějaké špatné údaje..

     1. Vzhledem k tomu, kam nejspis vedou spagatky od Kolare bych se na jejim miste asi zacal dost ohlizet. Ne, ze by to bylo neco platne.

      1. Na to že byla z „nevhodné rodiny“ vystudovala dost slušnou vysokou školu.
       A ta kariéra po mateřské taky byla docela raketová.

  1. Pozoruhodné, že až na jednu výjimku všichni do 2 metrů okolo pohledem sdělují „já nic nevidím a vlastně tu ani nejsem“ …

  2. Oblékání té mrtvoly, to už myslím není ani směšné.
   Představuju si, že by VVP a celá jeho sestava, lítala po návštěvách států v maskáčích..

  3. První fotka:
   „Snaž se pochopit, že tohle nemůžeš vyhrát..“
   Druhá fotka:
   „Ale my musíme vyhrát, jinak jsme v řiti, rozumíš?“

 5. Ústava České republiky je cár papíru?
  Před dvěma týdny totiž schválili zásadu, že právo Evropské unie, je nadřazeno právu členských států.

  Evropská unie je jen mezinárodní organizace založená Smlouvou o Evropské unii. Sama Evropská unie není ani smluvní stranou této smlouvy.

  Pokud se nevzepřeme, Česká republika jako subjekt mezinárodního práva zanikne, protože už vůbec nebude moci uplatňovat vůli svých občanů.
  Zrádci ve zločinném spolčení s poslanci a premiéry jiných států a úředníky Evropské komise sloužícími nadnárodním korporacím chtějí zrušením zbytků práva veta dokonat likvidaci naší státnosti.
  Ivan David

  1. Jednoduse, nalozi s Ustavou stejne jako s jinymi zakony. Vyserou se na to a vzhledem k obsazeni Ustavniho soudu jim to projde.

   Vzpomente na poplatky u lekare.

  2. Ano, já.
   Dokonce bude ještě tajnější než byla dosud. Bude pouze oznámeno, kdo vyhrál. Utajeno bude dokonce i to, jakým počtem a poměrem hlasů se tak stalo. – A na to se můžete spolehnout!

  3. Zřejmě jako v USA. Obálka s hlasem v další obálce která se pošle poštou. Z vnější se vyndá a hodí na hromadu/ do urny. A pak se tyto vnitřní obálky otevřou a normálně spočítají hlasy jako z dnešních voleb.

 6. Měli by jste si uvědomit, že jakákoliv akce proti této hrůzovládě je dobrá akce.
  A pokud to nechápete, tak jste buď blbí nebo navedení.

   1. Uz davno probehla zmena a bez povsimu , ty co chteji svobodnej stat a s normalni vladou ,sou uz nejakej cas kolaboranti.
    Ty co to vedou na rozkazy vodjinud sou vlastenci.

 7. No, já nevím. (Oprávněných) stížností na naši vládu už bylo tolik… A výsledek, slušně řečeno, malý.

  Já jsem včera četl článek na Nové republice, a zíral jsem. Dal bych Vám odkaz, ale nemůžu se tam dostat. Obecně neúspěšných pokusů mám tak 19 z dvaceti. Dokonce se mi vrátil jako nedoručitelný i e-mail, kterým jsem se chtěl redakce zeptat, cože se to děje. Vy s tím problém nemáte?

  Ivan David sice není kdovíjaký řečník (mírně řečeno), ale odříkal ten článek i na Youtube, takže posílám tento odkaz.
  https://www.youtube.com/watch?v=g1MSLFkWl-8

  Pokud je to pravdivé (a zatím byly informace od Ivana Davida, aspoň co vím, vždycky seriózní), tak brzo bude zbytečné si na (jakoukoliv) vládu stěžovat. Nebude mít žádnou moc, kromě zprostředkované. Všechno bude v Bruseli.
  Já vím, může to být příprava na eurovolby a tak dál. To ovšem vůbec nic nemění na podstatě problému. EU má hluboké rozpory, obrovské ekonomické problémy, je zralá na rozpadnutí, ale vlády jsou v jednom šiku a intenzivně pracují na formalizaci EU jako státu.

  Taky jsem četl, už nevím kde, že někdy 14.-15. má být jakýsi potlach, na kterém se má jednat o přijetí Ukrajiny do NATO. Proti prý už je jenom Maďarsko.

  Co by bylo pak? byli bychom od první minuty ve válce, jak říká opakovaně náš drahý Řehka?
  Smrdí to, smrdí.

  Můžeme si tu vykládat o tom, jak celý Západ nemá munici ani zbraně, ale pokud by bylo EU ve válce, mírová pravidla by přestala existovat, a přešlo by se na válečnou výrobu. I ty suroviny by se našly. Problém s nedostatkem vojáků by taky okamžitě zmizel.

  Co bychom v tom případě měli dělat? Demonstrovat?

   1. Civilové mohou ještě hodně zchudnout, jestli je naším vzorem Ukrajina.
    Jestli si stěžujeme na nízké platy, tak kolikpak je tam průměrná mzda?

    1. Ta plnotučná válka s Ruskem je naprosto reálná.
     A může začít vítězstvím Ruska na UA. A může to být velmi rychlé.
     Pokud se UA nepodaří udržet „Hydrogen valley“ a ještě k tomu získat Donbas, kde by pro EU vyráběly energii US, celý gryndlýl je totálně ohrožen a US bez peněz. Tedy, žádná 4. říše. Stačí se podívat na plánované vodíkovody, odkud a hlavně KAM vedou! Kdo má být hlavní konečný příjemce. 3. říše velmi dobře věděla, že bez zazdrojování z Východu to prostě nedává smysl a došli až ke Stalingradu. Zdroje Rumunska nejsou dost. Všechno je o zdrojích.
     Historie se opakuje, vývoj probíhá ve spirále. Ve vedení sedí tooolik lidí s kořeny v období do 1945. Nic nikam moc nezmizelo.
     Byla by to ovšem válka nevyhratelná, neboť poslední, po které by se celý Západ a střed vrátil o 300 let zpět. Třetí velkou válku si už region nemůže dovolit.

     1. Ano, do banku bylo vsazeno za posledních 10 let příliš mnoho a už jsme zřejmě za hranicí, kdy položit karty znamená pro spousty politiků jistou, skoro až nepolitickou smrt.

     2. Ten větrný park na vrcholcích ukrajinských Karpat s výkonem 10 Temelínů, kdy by se tou energií vyráběl vodík a ten šel potrubím…
      Takže zničení obrovitého karpatského biotopu s následnou vodíkovou revolucí. A UA v EU a NATO k tomu. Hm, když projekt, tak žádnej jen nějakej projekt…

      S tím vstupem NATO či dokonce USA do přímého vojenského střetu se ohání kdekdo, zaznělo to i v tom jejích senátu nebo kongresu. Já nevím, jestli tomu sami skutečně věří, ale je to naplnění definice idiocie. Sice jsem přesvědčen o tom, že by to bylo velmi rychlé.
      Ale i kdyby snad ne, všem musí být zřejmé, že by šlo o konflikt, ve kterém si ani jedna strana nemůže dovolit prohrát. Prostě nemůže. Takže ten model je doslovně prostinký. Pokud by to začalo konvenčním střetem, došlo by snad na místě toho střetu ke stejné zamrzlé válce, jako dlouho na Ukrajině? To asi těžko, to nedává žádný smysl. Dříve či později by jedna strana začala mít navrch. Což by tu druhou donutilo sáhnout po větší ráži. Nemohla by si skutečně dovolit být bita. Na což by ti první odpověděli taky větší ráží. Na což by… zbytek každý zná. Nemělo by to jinou cestu, protože jinudy žádná nevede.

      Už jsem to sem psal tolikrát. Ať si ale každý udělá sám pro sebe ten myšlenkový experiment. Různě se válčí, tanky, letadla, rakety. A někdo se ocitne v zásadnější defenzivě. Rusové třeba pošlou ke dnu pár letadlovek, nebo naopak NATO vstoupí na ruské území. Co dál? Diplomatická jednání? No, kdo s kým a co by bylo výsledkem? Dobrá, tak jsme prohráli, diktuje si podmínky? Stěží. Vyrostl by někde první klouzek modřínový…

      1. Západní banky již zajišťují kreditování ukrajinských projektů, tzn., že obnova již započíná. Tedy, minimálně nahoře. Buďto vědí, co my ne, anebo se ten absurd stupňuje. Medvěd zatím pobíhá po lese, ale už se porcuje.
       Ruské reparace nebudou, s těmi se počítalo nejdříve, že dalších 100 let nám budou platit blahobyt (a US, hlavně), takže, zbývá totálně zprivatizovat (rozkrást) zdroje a půdu Ukrajiny a namotivovat EU země, aby obnovu zatáhly. Z US úvěrů. Takže, aby se také zadlužily – u konečných příjemců benefitů z celé té obnovy UA. A to přece dává smysl!

       1. Smysl to dává, o tom žádná. A když se vrátím k tomu větrnému parku, Ukrajina je dostatečně bezbranná, aby cokoli namítala, její oligarchové tam cítí navíc peníze.
        Nejsem si ale jistý (což znamená, že jsem si jistý, že ne), že by Rusko někdy připustilo členství Ukrajiny v NATO. Ani té „nové“, co snad nějak bude po válce. Zůstane jí souzeno být tím nárazníkovým územím, což je taky jeden z důvodů, proč tam ta válka začala.
        EU jí možná poskytne politické krytí přijetím za člena. To politické chtění je tam viditelné, z ekonomických důvodů to ale je nesmysl. Americká politika je ale pohříchu hodně vlivná na to, aby to prosadila.

        Je to pořád na spekulativní úrovni, ale pokud to nedosáhnou do fatálního stavu (tzn. válka), ten členský a energetický scénář svoji váhu má. Ukrutná špína. protože zničení tak úžasného biotopu ve jménu utopie, ke všemu „ekologické“. A čistočistá exploatace Ukrajiny nejen v tomto ohledu.
        No, to jsem ale teď do toho zapletl naivitu, na takový hloupostičky vyje Bílý Tesák. Včetně toho, kdo tam vedle těch, co nemají na výběr, bude chtít žít. Koneckonců, jezdili po stavbách po Evropě, tak pak budou to stejné mít doma…

    2. To uz davno vlada ukru s pomoci rusa , ma vyreseny , zvysit platy , jo ,
     ale neni komu..
     Kdyz nekoho najdou ,to je jedno koho, tak se taky platu nedozije.

   2. Můžou si vzít další X-tý úvěr od „přátel“ Goje, kteří se poskytováním úvěrů živí. Tak, jak to dělají doteď to dělají posledních 100 let určitě. Celá ekonomika už je dluhová a inflační (aby se nevyplatilo spořit, mj.). Ti vloží do svého pc dalších číslo a k němu 9 nul a peníze jsou na světě. Bingo.
    Japonsko, J. Korea, USA, Německo a další dovyrobí a dodají zbraně v urychleném pořádku.
    Surovin je pro válku vždycky dost, není třeba jednat o nejnižších cenách, jako v tržním prostředí. Nejvíce se vydělává na válce a vyjímečných stavech.
    Vojáků je také dost a bude ještě více, už dnes postavíte 1 000 000 armádu bez velkých potíží a rychle – inženýrů je tu více než dost. A další jsou na cestě, a pořád lepší a lepší. I bojové zkušenosti mají. A pak je vrhnou na východní frontu. A místním řeknou, buďte rádi, že jedou oni. Mužete taky jet vy a takto se jich zbavíte. A místní řeknou, vlastně je to tak lepší.
    Tak prosté a rychlé to může být.
    Ovšem, byl by to konec současného Západu. Minimálně na dalších 100 – 200 let. Ale to je na delší diskusi.

   3. Suroviny ? Inspiraci najdou ve Velkém skoku Předsedy Maa. Vysokou pec v každé vesnici ! A zkuste si, holoto, nesplnit předepsané dodávky !

    Moc vychází z hlavně pušky.
    Strom má rád klid, ale vítr fouká dál.
    Chudoba to je dobrá věc.
    Polévku je třeba stále zahušťovat.
    Mládež je čistý papír, na který je možno napsat cokoliv.

  1. NATO má jasné a neobejitelné podmínky pro vstup, zakotvené v Severoatlantické chartě – a jednou z nich je, že adept na vstup do NATO nesmí být v aktivním konfliktu se svými sousedy ani vnitřní populací, a musí mít dořešené hranice. Jinak by totiž NATO zatáhl do svých historických konfliktů, což není přípustné, protože to nezvyšuje, ale naopak snižuje „severoatlantickou bezpečnost“.

   To v praxi rozvádí a reguluje tzv. „Studie o rozšiřování NATO“ z roku 1995, která je oficiálně jedním ze Základních Textů NATO (neplést se „Zakládajícími“) a tedy nikoli právně určující, ale interpretačně závazná. Tento text NATO klade výslovné, konkrétní podmínky, jaké musí každý adept na členství splnit. Mezi nimi:

   urovnat jakékoli mezinárodní spory, ve kterých by byli zapojeni, mírovými prostředky takovým způsobem, aby nebyly ohroženy mezinárodní mír a právo (…)
   státy, které mají etnické rozepře nebo vnější územní spory, včetně iridentistických nároků, nebo mezinárodní soudní pře, musí vyřešit tyto spory mírovými prostředky ve shodě s principy OBSE. Vyřešení těchto sporů bude faktor v rozhodování, zda ten který stát bude přizván do Aliance.

   1. No, neobejitelné … Povinnost souhlasu všech aktuálnch členů se taky jeví jako neobejitelná podmínka a moje představivost si dovede dost dobře představit…
    Jak dlouho platí dohody, smlouvy a pravidla? Dokud jsou pro silnější stranu výhodné.

  2. Kdyz kazda vlada je dnes predevsim korporace. Ktera ma zisky zaruceny , vodre populaci.
   Populace snadno nalitne na podvod zvanej volby , ty sice pridou levne ,ale potom se nedoplati.
   Neco jako kdyz drobny investori /akcionari/, nekoho zvoli a pridou vo potom vsechno.
   Na slabou vladu , dalsi slabej uzvanenej ,plnej opakovanych stiznosti a zase otevrenej dopis.
   Opakovani latky za 20 let.
   To delaji furt , to nic to je jen hysterie , aby zase mohli bejt na moment stredem pozornosti , jinak neudelaji nic , vubec nic.
   Maji ty kancelare..
   Dalsi duvod je , kdyby vlada padla a nebo , kdyz by ji nekdo schopnej vodstranil , tak chteji mit zasluhy , aby kazdej vedel a cetl ty zasluhy a ty jmena pod prazdenejma a vopakovanejma frazema, kde melou vo vecech , ktery byly zase ilusema…
   Ale mohli si prezvejkavat ten marxleninismus a byli spokojeny..
   Taky ted porad vo ty jejich modle demokracii , kdy se zivi psanim nekonecnych
   zbytecnosti v kancelarich, a voni jim to chteji vzit …
   A dojde jim skutecnost.
   Proc neudelali podpisovou akci ,aby mohl demokraticky podepsat kazdej. Ale.
   To znamena neco aspon trochu udelat..

 8. Vidláku, člověk přemýšlí v obrazech!!! K obrazu přidá slovo a tím vzniká pojem. A když si účastníci debaty pod stejnými slovy představí jiný obraz, vzniká nedorozumění.

  1. Teď není čas na kádrování. Každý, kdo poukazuje na chyby vlády, by měl dostat prostor v alternativních médiích.

 9. „Chci, aby Micheáš mohl svobodně vzdorovat čtyřem stům prorokům.“ Patrně jste myslel Eliáše (1. Kr. 18, 20n). Pak víte, že to dopadlo tak, že prorok dostal tři příkazy (1. Kr. 19, 15n). No a severní Izrael zanikl, protože se už dřív vydal na cestu, ze které není návratu. Píšu to proto, že my se dneska můžeme jen modlit, aby se na stejnou cestu nevydala naše civilizace.

 10. Kromě několika lékařů samí režimní tlučhubové, profláknutí šašci. Odstrkovaní od režimního cecíku – což je hlavní důvod jejich názorové polemiky: kobyla, na které dosud pohodlně rajtovali, je shazuje. Píší Himmlerovi, že by měl postupovat podle říšských zákonů a nevymýšlet si další provinění, hlavně ne tak špatně definovaná. Ale nic proti dalším kouskům režimu v zásadě nemají…

  Jinak Fšecko alles klar, ordnung. Samozřejmě, těmto „osobnostem veřejného života“ jde o lický práva; pevněji a vydatněji se přisát, na jakési reformní vlně, nehraje roli. Ti samí, kteří na současném stavu mají velkou vinu, volají po nápravě. Polepšení hříšníci?

  Ani hov nutella: dopis současnému ministru vnitra, který by začínal „Žalujeme ministra“ a který by byl primárně adresován Státnímu zastupitelství, takoví lidé napsat nemohou. Protože by zároveň obžalovali i sami sebe, coby spoluviníky.

  Jen se na ten seznam žvanilů a prolhaných nefachčenků mrkněte: jako křoví splašili pár felčarů, Vitáskovou etc a derou se znovu k lizu: jako vykopnutí ultra-bolševici z kateder marxismu-leninismu byli nejlepší „opozičníci“ a Chartisté; stejná ohraná písnička.

  Ve vědě a technice bezesporu platí, že nezáleží, kdo mluví, ale co říká: jde pouze o ten faktický obsah. V politice je kolikrát důležitější kdo mluví, než co mluví: i správné názory z profláknuté tlamy mohou být falešným vábením sirén.

  V zásadě je to veliká sranda, takové hemžení pozorovat. Krysy opouštějí loď: nastává souboj o lepší místa v luxusnějších záchranných člunech. Dělostřelba z Východu už je slyšet v samotném Berlíně…

   1. To je zvláštní, dnes s vámi, chlapci, k42 a Ládiku, mimořádně nesouhlasím. V seznamu signatářů je větší polovina lidí, kterých si vážím. Nejméně od časů kovidu udělali ve veřejném prostoru spoustu záslužné práce. Podobně jako Vidlák.

    1. Idealizace je opiem každé oběti. Oběť se stává obětí zejména tím, že si své trýznitele idealizuje. Skutečně si někoho vážit není totéž jako slepá víra v někoho, kdo se svými řečmi zdá lepším, než ve skutečnosti je. Hemžení pozorované z gauče se stane zábavnou komedií až po sundání růžových brýlí idealizace!

    2. Krysy vopousteji lod , ale ted nevi kudy kam , maji strach si to rozhazet na vsech stranach a klickujou..Nez zjisti ten spravnej smer a este zjisti ,
     ty pravy kterejm slouzit..
     Tech signataru uz byly stada u nas a schovanych za tema votevrene
     vopatrnejma dopisama../Za mirnej pokrok a v mezich zakonu/.
     Jakou praci zmohli za covidu..Ani nestoji zase za to uvest aspon nejakou
     konkretni zminku , vo ty jejich drine..
     Sejdiru ,kolisavych ,malomestackych oportunistu ,
     ktery hledaji jen pro sebe nejakou prilezitost..Se vysplhat po zadech jinych ,kterych je bohuzel stale dost a dost..

    3. Na seznamu signatářů mi schází dost lidí – pan doktor Ivan David, například. Nebo Kateřina Konečná. Nebo pan doktor Rajchl.
     Ten poslední, ten by jistě, podle všech jeho řečí, podobný text rozhodně podepsal. Ale třeba se to k němu ještě nedostalo..

  1. Vitásková, Vitásková, kde já to jméno jenom slyšel …?

   Nebyla to náhodou ta, která před prezidentskými volbami vytvářela dojem, že zvedne prapor nezávislého opozičního kandidáta, který se postaví pětikolce aby pak na poslední chvíli ucukla a znemožnila vygenerovat jiného, který by měl čas si vybudovat široké povědomí ve společnosti a de facto tak umožnila zvolit flanel na hrad?!?!?!

   Už se tedy opět zviditelňuje a chystá se podrážet nohy zavedené opozici a ředit ještě více opoziční scénu?

    1. Není a je současně.
     Pakliže vybudite dojem, že jste zvedl hozenou rukavici, že budete kandidovat za plebejce a tím upozadite jiné, kteří se rozhodnou do toho nejít aby netrištili hlasy voličů a pak na poslední chvíli ucuknete a tím umožníte Kavarně získat konkurenční výhodu, tak jste de facto zařídil Kavárně její vítězství.

     Jinými slovy Vitaskova zradila. A kdo zradil jednou, příště zradí zas. Dnes pro změnu formuje novou politickou stranu…

     původní Kolemjdoucí
     (opět mě to blokuje, když se podepišu…)

     1. Paní Vitásková je inteligentní dáma která u prezidentských voleb včas poznala že rozdané karty jsou falešné a ze hry odstoupila.

   1. Na Vitáskovou evidentně někdo zadupal a ona se lekla. Bohužel. Měla nebezpečné ambice, pro mě to byl kandidát číslo 1, pak dlouho nic.

    Byla součástí systému po dlouhá léta a systém má na takové lidi páku.

   2. Stačilo jí připomenout, že by se mohlo zopakovat to letité vláčení po soudech (V ČR účinější zpúsob likvidace obligátní osobní sud v Orlíku), to vláčení ze kterého vyvázla „jen s rakovinou“ a bylo…

  2. Ačkoliv dost často s k42 souhlasím, dnes tomu tak není ze dvou důvodů
   Cokoliv je namířeno proti stávající vládnoucí garnituře, je do plusu. Zejména když se jedná o svobodu slova. Kdokoliv má zájem o reálnou svobodu slova, je v daném okamžiku spojenec.
   Vedle neznámých nebo profláknutých jmen (Vitásková, Tomský,…) jsou tam i lidé, kteří rozhodně nejsou „krysy opouštějící loď“ (Procházková, Schneider).
   Takže s tím seznamem „žvanilů“ bych byl dost opatrný.

   1. Copak o to, s tím by se dalo souhlasit – že jde v první řadě o svobodu slova.

    Jenže, a na to jsem sarkasticky narážel, až na to „křoví“ jde o supliku Himmlerovi, od lepšolidu, který je tak nějak pořád stejný. Tihle lidé se znají z rodin, z dětských táborů, z vysokých škol, z ministerstev a pozic v establišmentu dlouhá léta, napříč generacemi. Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina.

    Jedni jsou zrovna u lizu, druzí zrovna ne: všechno „osobnosti veřejného života“. Rošáda by nic neřešila… až se proderou zase k veslu. Jde o tu samou bandu…

 11. A co vlastně podepsali?

  Gdo prosím vás přišel na to, že ministerstvo vnitra není politický nástroj.

  „Válka je mír, svoboda je otroctví, nevědomost je síla!“ — George Orwell?
  https://citaty.net/media/quote-images/00/03/354/george-orwell-valka-je-mir-svoboda-je-otroctvi-nevedomost-je-s.1600w.webp

  Schválně jsem hledal u vševědoucího „SVOBODA JE MÍR“ a nigde ani slovo…

  Volte svoje bojebaný potřeby a bude mír.

  =====================
  1984 – rozbor díla k maturitě
  Děj

  Životní úroveň je bídná a zhoršuje se. Winston pracuje na Ministerstvu pravdy, jež se zabývá manipulováním minulostí, upravováním dokumentů tak, aby byly stále platné. Winstonovou prací je upravovat stará čísla novin. Oceánie vede střídavě válku se zeměmi Eurasie a Eastasie. Pokud se změní situace, ze spojence se stal nepřítel a z nepřítele spojenec, Winston a další úředníci přepisují všechny články, které v minulosti vyšly. Velký bratr totiž nikdy nemění svá rozhodnutí, má absolutní pravdu. Podobně se přepisují předpovědi průmyslové výroby, válečného vývoje apod. Ve skutečnosti se nelze spolehnout na pravdivost ani u letopočtu.

  Winston se nedokáže bránit myšlenkám na minulost. Postupně začíná pátrat, jaký byl život před nastolením diktatury Strany a domnívá se, že nebyl takový, jak jej líčí oficiální propaganda. Přemýšlí o své matce a sestře, které zmizely, když byl malý kluk. Začíná si psát deník. Dobře ale ví, že jej na každém kroku i v soukromí sleduje ideopolicie pomocí všudypřítomné techniky. Stejně jako všechny ostatní členy Strany. Myšlenky proti Straně jsou ideozločin, který se tvrdě trestá. A člověka může prozradit i pouhý výraz tváře či mluvení ze spaní. Děti jsou ve stranické organizaci vychovávány k udávání rodičů.

  Během děje se Winston zamiluje do Julie. Láska sama o sobě i sexuální touha je ideozločin, proto se oba pečlivě skrývají. S Julií o samotě mimo dosah techniky může Winston mluvit svobodně. Jsou si ale od začátku vědomi, že ideopolicie je dříve či později odhalí a zničí.

  Obyvatelstvo Oceánie se rozděluje na členy Vnitřní strany (2 % obyvatel, cca 6 milionů), kteří skutečně vládnou, členy Vnější strany, kteří pracují pro stát a vykonávají jeho vůli (členem je i Winston) a proletariát, který tvoří 85 % společnosti. Proléti jsou považováni za méněcenné, žijí ve velmi chudých poměrech, stát se o ně nestará a nechává jim relativní volnost. Dokud se mezi nimi neobjeví někdo, kdo by se mohl pro Stranu stát nebezpečný. Winstonovi a Julii se do rukou dostane kniha známého odpůrce režimu Emanuela Goldsteina Teorie a praxe oligarchického kolektivismu. V ní se Winston dozvídá jak celý systém funguje, ale nedozví se proč svět vypadá právě tak. Otázka proč zůstává symbolicky nezodpovězena v celém románu.

  Nakonec jsou Winston i Julie zatčeni a odvedeni do cel Ministerstva lásky. Winston při těžkém mučení prozradí vše co ví a mnohem víc. Přeje si zemřít, ale nemá možnost. Ptá se sám sebe i svých mučitelů, co po něm Strana ještě chce. Později pochopí, že cílem vůbec není dostat z vězně informace a pak jej popravit. Strana chce úplné pokoření a obrat myšlení o 180 stupňů. Chce po něm, aby upřímně miloval Velkého bratra a bezmezně mu věřil. To se zdá zhola nemožné. Ale surovost promyšleně kombinovaná s vlídnými domluvami a obdobími klidu nakonec vedou k cíli. (Svou roli hraje jistě i Stockholmský syndrom.) Winston v okamžicích vrcholné hrůzy přestane dokonce i milovat Julii a je zcela pokořen.

  Poté se vězeň překvapivě ocitá zpátky na svobodě. Ale už je jiným člověkem. Znovu je zaměstnán na Ministerstvu pravdy a dokonce lépe placen. Ideopolicie už se o něj nezajímá a jeho by ani nenapadlo proti něčemu protestovat, byť jen v myšlenkách. Setká se i s Julií, ale i ona ho zradila a je zcela podrobená. Winston si uvědomuje, že navzdory všemu teď Velkého bratra miluje a ctí. Čtenář ale vidí, že není jisté ani to, že Velký bratr je žijící osoba. Goldstein a jeho kniha jsou promyšleným dílem Strany. Na knize se podílelo více autorů, např. i O´Brien, který Winstonovi knihu dal a na Ministerstvu lásky ho poté vyslýchal a mučil.

  Děj knihy se odehrává v jednom roce, v zemi kde neplatí žádné psané zákony a není kam utéct. Jde o vylíčení diktatury, která vládne tak efektivně, že si lidé přestávají uvědomovat jiné možnosti, přestávají myslet. Vnímají jen hesla a strojově vytvářenou zábavu (romány, poezii i hudbu). Prakticky nikdo už na způsobu života, který lze shrnout do několika hesel, nevidí nic špatného.

  Podobnost s naší historií působí až děsivě, není to ani zábavné, ani příjemné. Přesnost knihy vyvolává těžko sdělitelné pocity. Kniha místy působí jako manuál poznej sebe sama. Je to příběh o hledání minulosti a pravdy se strhující silou. Bezesporu jde o jednu z nejpozoruhodnějších knih 20. století. Poslání knihy je navíc věčné, stále jsou mezi námi plánovači štěstí, kteří to štěstí po dosažení moci naroubují všem ostatním i přes jejich mrtvoly.
  https://rozbor-dila.cz/1984-rozbor-dila-k-maturite-3/

 12. Pro Vidláka, toho zaprodance…
  Když tu tolik voláte po podpisu jakéhosi pamfletu, nejprve byste se měl vyjádřit k jisté ožehavé záležitosti.
  Otevřel jsem si tu odkaz na Reflex. Žurnalistka tam popisuje průběh své návštěvy u jednoho ztroskotance. Od samého začátku prý přes své téměř zoufalé odmítání byla neustále různými způsoby nucena pozřít alkohol, nakonec prý před ni byl coby jakási dekorace postaven alespoň prázdný stakan. Vzhledem k tomu, že ztroskotanec neobratně zkoušel postavit na jakousi hrubou polici svůj mobilní telefon, aby celou situaci snímal, lze se celkem jednoduše domnívat, že pak dotyčnou chtěl veřejnosti předvést jako podroušenou. To jsem si přirozeně z toho ihned uvědomil, protože, jaký jiný důvod by návštěvnice měla, aby takto podrobně onu situaci v reportáži zmínila? Po zkušenosti, kdy ten divný chlapík proti ní štval celou sokolovnu, dokonce to tamní srocení vlastně nabádal, aby chtělo její krev.
  A kdyby jen to. Prý se tam vyskytovala jakási individua, jedno postávalo, druhé posedávalo. A ztroskotanec jaksi nepříliš důvěryhodně cosi koktal,, že tam jsou snad coby jacísi svědci. Čeho? Co to je za situaci? Tyto otázky však zůstaly nezodpovědny, protože se mně, ne-předplatiteli, v tu chvíli ta písmenka rozpustila.
  Přijměte Vidláku tuto rukavici? Najdete v sobě odvahu celou tu obskurní záležitost popsat svými slovy? Tolik pořád zdůrazňujete, že Vám nebývá umožněno se k situacím vyjádřit, zkuste to tedy. Abychom si spolu s našimi čtenáři mohli udělat obrázek o tom, s kým naše kolegyně, jediná žena uprostřed nikoli zrovna přátelské skupiny mužů, vlastně měla tu čest. A také o tom, kdo vlastně po jakémsi tom podpisu tolik křičí.
  Pro P.T. obecenstvo, zkusil jsem si tímto roli kolegy dotyčné bledule z Reflexu, jestli mi někdo vynadá, tak já za něj ale nemůžu…

  1. Nebo Respekt to byl, já si to motám do sebe od tý doby, co jsou. A něco se mi kouslo a text nejde oddělit po odstavcích s mezerami. Tak je to takhle nahuštěný, aspoň to bude naléhavější 👽
   Já se tam fakt tam dočet, že zhruba takto to podle bledule v tý reportáži, psaný na oprátce tam probíhalo. Říká se tomu atmosféra článku, a byla tam vyloženě ponurá. I ty nerozpuštěný písmenka stačily k dojmu, že ten Vidlák musí být divná osoba, od který raději kůrku nevzít…

   1. No, to je přesně ono. Ten posunovač, zvaný nabízeč slov. Prý nabídka vhodných výrazů. Tak jsem tam teď našel nezodpovědny, to má být nezodpovězeny. Taky má být … přijmete…, protože je to rukavice. A ještě cosi mi tam vrazil, ale potřetí to číst nebudu.

    1. Re: pikolo…

     Kravka – pardon – dáma mohla ZCELA jednoduše otočit pohárek před sebou dnem vzhůru a problém by byl vyřeěen. To tu nánu nenapadlo?
     A nenapsala, jestli byla přivázaná, anebo mohla svobodně kdykoli opustit prostor, ve kterém se cítila nesvobodně.
     Nazdar bazar.

  2. picco:
   Proč by měl?
   Zatím jsi tu za P.T. obecenstvo jenom ty, pavlačová drbna, která musí smotat všechno se vším, aby se nakonec ukázalo, že kdosi rozsypal popel okolo popelnice, tak aby to nebylo na ni..
   Až bude vhodný čas a potřeba, domácí to video jistě zveřejní sám.
   Mně taky věrohodně nevysvětlil, proč na 3 měsíce zavřel web. Rozhodně to v té době nebyl šťastný krok, doslova na smeč nahrávající všemu možnému. Ale je to jeho web, jeho zámky a jeho důvody.
   A ty se kroť.
   K jedné, fakt těžko čitelné spatlanině (fakt moc okecáváš) další dvě opravy, protože už tě ani nebaví, po sobě si to přečíst ?
   Kurva, mně je 70, ale dělám to furt a dokud budu vládnout soudností, tak nepřestanu..

   1. Jsem si bezpečně jistý, že kromě velmi nízkého počtu jedinců všichni rozeznali záměrnost stylu toho komentáře. A další z toho zbývajícího nízkého počtu, pokud byli na pochybách, si přečetli poslední větu z něj. Takže jste kůl v plotě?

    A není nepodstatné, že si skutečně netykáme, a to ani v režimu jenže já tobě jo. Jednoduše tomu tak není.

  3. Ono bohužel moc není o čem psát. Přijela, sedla a hodinu se mi snažila vysvětlit, že jsem na ní zlý a že bych se jí měl omluvit. Já jí vysvětloval, že jsou to právě oni novináři, díky komu je tahle republika v kelu.

   Naprosto mimoběžný rozhovor…

   1. Asi rozumím. Víte, ono to taky možná bude tím, že já ve skutečnosti nečetl předtím nikdy ani ji, ani toho druhého milce, tzn. Bartkovského. Nejsem proto nejspíš naučený na jejich způsob vyjadřování. Dokud se ta písmenka nerozplizla, skutečně to vyznívalo, jako byste tam snad kolem ní chodil v takový tý horrorový masce s velkým nožem v ruce. Už ten odkaz nebudu hledat, jistě jej ale mnoho dalších taky vidělo. Jste tam, na mě to aspoň tak vyznělo, taková jakási až démonická postava. Skoro jak z Majora Zemana… 🙂

  4. „…z přítomnosti novinářky Respektu si udělal hlavní téma své bouřlivé řeči k publiku. Pojednávala o prolhaných, lokajských a bezcitných médiích. „Nevykročili jsme správnou nohou,“ vrací se teď pan Sterzik smířlivě k momentům, kdy mě označil za hyenu a vyzval narvanou sokolovnu, ať mi sdělí, co si o mně myslí. (Bylo to „fůůůj“.) „Proč sem ti lidé přišli za mnou, a ne za vámi? Protože ztrácíte, ztrácíte, ztrácíte,“ říkal tam také, „a my rosteme, rosteme, rosteme.“

   Respekt byl žumpou fašismu, s maskoty jakoby vlastníky Chazarem Bakalou a zednářem knížetem. V tom případě přítomnost dvou svědků a zcela přiznané nahrávání se mi jeví žádoucí.

 13. Satan Halík kázal v chrámu při oslavě na nebe vstoupení knížete, že byl ryzím vlastencem bez jakékoli páchnoucí příměsi nacionalismu, jedovatého národního sobectví. Ukázal jaký je rozdíl mezi hrdým češstvím a zatuchlým čecháčkovstvím. Zednář kníže prý bránil těm, kteří kteří by chtěli náš národ vytrhnout ze sjednocující se Evropy (pod diktáty fašistů, WEF). Naše členství v EU a NATO je pro nás, podle pekelníka Halíka, naprosto vitální nezbytností.
  Šovinisté, demagogové, populisté údajně vylézají nyní z temnot jako mloci.

  Kdysi jsem měl pocit, že Čapkovy úvahy o mlocích vycházely z poznání nenažranosti Bondy/Goldsteinů. Nikoli jako kritika pudu sebezáchovy původních obyvatel, dle kazisvětského jazyka třeba Čecháčků.

  Tady nějací dezinformátoři chtějí zpochybňovat jediné povolené směřování do marasmu? Myslíte víc na sebe než na zájmy banksterů. Copak nevíte, že SSoudruh Vondra hájí takto, jako kníže kdysi, tohleto světoobčanství podle nápověd z Rockefellerovy Trilaterální komise? Že preVít a další svazáci Šestidemolice jsou úkolováni přes Aspen institut a podobné zednářské organizace? Copak takoví šašci si mohou dovolit neposlechnout? A nebojovat s těmi ideozločinci? odpůrci Zeleného podvodu?

  1. A ty se kurva kroť taky. Židozednářský bankstere 😀
   Nikdo už fakt není zvědavý na tvoje, potenciálně nebezpečný výplody, ohrožující tento web.

   Uvědom si doprdele, že tenhle web už nemá zrovna malý dosah a čtou ho jistě i nějací Židé.
   Navíc se každá zmínka o Židech (zvlášť dneska) propisuje i do big dat, který někde někdo filtruje a tohle téma se ukládá separátně, to si buď jistej. Tobě se nestane nic, protože jseš anonymní blázen jako já – ale odesere to domácí, protože je snadno dohledatelný, šuldo.
   Odsere to za tebe někdo jiný, což je dle oficiální knižní Zmrdologie, nebezpečné zmrdství 3. typu, jako vyšité.

   Zatím, podotýkám zatím, si o tobě normální Židé, ale i normální křesťané a pohani, co si ty bláboly čtou, nejspíš mohou myslet, že jsi jen další mešuge, co má holt hlavu překáblovanou a některý zástrčky nepasovaly. Zkusils tyhle tvoje pičoviny napsat i jinam? Zkusil co? A vykopali tě dřív, než bys řek šalom, že?
   Ale některého ze Židů, kteří to tu čtou, tímhle štvaním určitě nasereš. Zanese to na Obec, ať s tím urážením někdo něco dělá.
   Rabi se na to podívá a možná ho to nasere taky, protože ty sám, kvůli té špatné káblovačce v palici, si zřejmě vůbec neuvědomuješ, jak je zrovna na tohle, celá ta komunita háklivá.
   Tak to půjde ještě dál – a potom uvidíme (možná ani ne) takový kalup, jakým tenhle web půjde „za plot“, že se budeme divit všichni. Skrzevá jednoho mešuge provokatéra, který našel jeden z posledních webů s otevřenou diskusí, tak to sem hrne pod tlakem.
   Máš to furt na jedno brdo, valíš to už nejmíň 50x dokola a jsi s tím už otravnej.
   Ve tvém podání, Židi nejspíš můžou i za to, že sis už půl roku nezašukal. Bodejť, s takovým bordelem v palici…
   To světový Žid zřejmě může i za to, že máš malý péro, na kterým ti cosi divnýho roste, anebo může i za to, že ti došly cigára a musíš do krámu.
   Můj ty Bože! Práskni toho blba něčím do palice, ať se mu tam ty káble přehodí do normálna…

   1. Tys slušnej pacient. Toho žida jsem psal ž.d nebo podobně. A tys měl nějaký hemzy, že to nejsem schopen napsat. Jsem, žid. Vždycky s malým. Je to zločinecká ideologie. A pokud má nějaký košer soudruh problém, je to případ podobný Sasinem výše zmíněnému výtahu z Orwellova varování nebo programování 1984. Nebo proč Karel Čapek vložil do R.U.R Goldsteina? a proč Orwell použil příjmení Goldstein?

    Židismus a jeho vrchnost, banksteři a ideologové – to je ten problém. Ideologie, která byla za feudalismem, otrokářstvím v Americe, stovkami válek, včetně obou světových, která je za válkou na Ukrajině, za krimigrací islamistů do Evropy, Green Dealem, Agendou 2030, za plány Great Reset. Jestli připomínání takových skutečností nějakého kazatele zla štve, je to jeho problém. Pokud panu domácímu můj ideozločin bude vadit, tak ho vymaže.

    SSoudruzi fašisti potřebují tupé ovce, které snadno navedou k čemukoli, třeba na jatka Slovanů nebo k opichu jedovatou covid šmakuládou, podvodně vydávanou za vakcínu.

    1. Už jsem vám to psal před týdnem. Jděte s těmi svými kydy o židech v každém druhém příspěvku do Brusele ….
     Takže se přidávám k Tecočampovi ….

      1. Neztrácejte s takovýmito čas, oni tu cinkali a ten nechutný systém se jim v zásadě líbí, jen vymění Fialu za jinou loutku a bude všechno košer super.

     1. Také se přidávám. Já ho tedy roluji, stejně jako Piccolominiho, ale je pravda, že ohrožuje tento blog. Já mám sice jiný názor na probíhající izraelsko-palestinsky konflikt než Tecocamp, nicméně na nick Goj stejný

      1. Už i my máme autocenzuru, podařilo se jim to dobře. Aby někdo něco neřekl. Jako v socialismu, kdy máma říkala, hlavně nic nemluv a mysli si svoje.
       Kam jsme to došli…… .

     2. Ten pán sem chodí služebně. Jistě jen čistou náhodou se zhruba deset dní po jeho prvním vstupu objevil nick Zp****ník se svými soudružskými domluvami a čistým kapesníkem. Sofistikovaný pokus o rozesrání diskuse (a připusťme, že mnohem účinnější než předvídatelný kolovrátek žluči od scallopa) plus pokus přišít vidlákovi další ideozločin. Tam ovšem nadplukovníkovi hoši ostrouhali – naprostá většina přispěvatelů se ukázala býti příčetnou a držela se faktů, jejichž prosté konstatování zde chtěl nick Zp****ník kriminalizovat.

    2. Nenechte se odradit. Popírání skutečnosti je obranný mechanismus ega. Popírání frustrující skutečnosti je natolik účinné, že vyvolá i fyziologické změny a neprokáže se ani na detektoru lži. Neexistuje žádný důvod, aby superkonformita byla výsadou pouze určitých sociálních skupin. Projevem superkonformity může být i vzorná podpora názorů a souhlasící komunity bloggera.

 14. Tohle je ten dopis, Vidláku?

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2023/12/10/otevreny-dopis-premierovi-ohledne-svobody-slova/

  Otevřený dopis premiérovi ohledně svobody slova

  Co mne potěšilo, že z tzv. kulturní fronty se odvážili podepsat Marek Vašut a Igor Chaun.
  Pánové, smekám před vámi.
  Čímž vůbec nechci ani naznačit, že ostatních signatářů bych si vážil o něco méně. Nicméně čechistánská partička kulturtrégrů mi připomíná smečku hladových hyen nakažených vzteklinou.

  Pokud by se to dalo někde podepsat, rád se připojím.

  1. Igor Chaun vás překvapil asi jen z toho důvodu, že jste o neslyšel o jeho postojích a aktivitách z poslední doby, zejména o spolku Goscha. Já to trochu znám, takže by mne překvapilo, kdyby pod dopisem podepsaný nebyl.

   Naopak pokud se jedná o Marka Vašuta, tam jsem překvapený i já. Zrovna nedávno jsme asi pět minut vydrželi se ženou koukat na nějakou novu „romantickou komedii“, kde hraje, a žena konstatovala, že podle ní bude asi typický člen Pražské kavárny. Já jsem o tom zapochyboval, ani nevím proč, prostě vnitřní pocit. A teď můžu ženě vítězoslavně oznámit, že mám asi lepší odhad na lidi než ona.

   Naopak mne překvapilo, že tam chybí Jiří Strach. Ale asi už nemá chuť nechat se znova lynčovat a chce ještě něco natočit…

   1. Pan Strach, jeho vyjádření a rozhovory jsou „časté“ a konzistentní. Lynčován je sám za sebe ne spolupodpisem. Víc nemám co bych podotkl.

   2. Tomský?
    Je to ten stejný Tomský, co patří do party s odpornými hyenami mitrofanovem a švamberkem?
    Party, která píše komentáře pro hystericky antiruské Novinky?
    Asi si ten seznam podepsaných, budu muset projít pozorněji.
    Je to o svobodě slova.
    V situaci, kdy nejedna rodina má problém, vyjít od výplaty k další výplatě – vzpomeňte si na tenhle příspěvek, až budete v obchodě, nebo až budete číst o nakupování v Polsku.
    Proč mám pocit, že je to jenom kouřová clona? Že jde o odvedení pozornosti nasraných lidí jinam?

  1. Hm, už jsem si teď zkusil dotazování Vidláka žurnalistou, co by si takzvaně „pro pravdu nechal krev vypustit“. A že jich takových je. Podobně se „objektivně“ dotazovat Tyranosaura v kosmogumácích nebudu nejen kvůli nastavování kaše, ale protože je to jednoduše nesmysl. Stačí, že podle něj to tu přece zas tak hrozný není, vlastně ba naopak. Tohle říct je už jen na pokus vymyslet ještě expresivnější výraz, který by se nicméně i tak jen možná blížil k realitě nejen duchapřítomnosti (míněno velmi nejen. Velmi nejen jí, ale de facto komplexně) toho…, no, jak to říct, třeba světově nejsvětovějšího podivnotvora.

   1. Už má mediální podporu….

    Komentář: Opravdu je tak špatně? Neučme hlavu pesimismu, zvykne si na to – Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz)

     1. Co mi to jenom … už vím! Situace je nadmíru výtečná! Není důležité, o kolik stoupne, kolik přiteče, tolik odteče.

     2. Luxusní je připomínka onoho Petra Juny, že přece máme pitnou vodu a netrpíte podvýživou. Připomenuta v rámci toho jeho apelu na čtenáře, že navíc taky mají internet, když to můžou číst, tak ať si uvědomí, že to s tím pesimismem přehání, rozmazlenci jedni. Řeklo by se, že hranice „růstu“ tím byla nastavena…
      Jeden by si z toho pomalu konečně uvědomil, že nemáme hlad a žízeň konkrétně díky Tyranosaurovi…

     3. SeznamZprávy a zejména SeznamMédium, to jsou hodně velké žumpy. Viz ten „seriál“ kde nám, tupcům pracně vysvětlovali, co jsou to dezinformace.
      Mohli by si s Novinkami, Šafrem, Reflexem, Respektem i Bleskem udělat společný vývod toho obsahu žumpy a nikdo by to nepoznal.
      Dokud tu budou všecky tyhle prolhané kurvy působit, nic moc se nezmění.
      Běžte do trafiky, chvíli tam postůjte a dívejte se pozorně, jaké „čtení“ si lidi kupujou.
      A podobnou kvalitu i obsah pak hledají i na všech těch internetech.

      Nevím, čím to je.
      Cosi mi ale říká, že kdyby po tom všem hnoji nebyla poptávka, nebyla by ani nabídka.
      Trafikantka mi říkala, že z deníků je jako úplně první, už během dopoledne vyprodaný Blesk, pak dlóóuho nic, pak trochu Sportu, trochu od všech deníků a mf dnes se prodá nejvíc výtisků s tím jejich pátečním nášupem hoven.
      Na Katky a Pestré životy jsem se neptal, to jsem ostatně viděl sám, kolik peněz jsou lidi ochotni za to vyvalit.
      Ti lidi, co tohle všecko kupujou, to jsou ovšem zároveň i voliči, že, chrrmhgr…
      Furt mi z toho vychází, že dokud se nezabije tahle hydra, není šance cokoliv změnit.
      Po prvním čísle TO, už do místní trafiky další číslo nepřišlo.

 15. Vykulenec kulí oči
  nutelliér nechtíc močí
  vyhulenec těžce sípá
  surikata strachy chcípá
  tlusťochovi žluklo sádlo.
  ——-
  Zatím se jim lehce vládlo!
  Teď jsou jako kůly v plotě,
  bez pletiva, o samotě;
  pět posledních mohykánů
  v zemi, jak po hurikánu.

  1. … vlastně…

   Nejsou sami – mají soudy
   v parlamentu svoje bloudy
   na Hradčanech zrádce
   novináři hladce
   zveřejní jim každou lež.
   Na lampárnu si s tím běž.

  2. Je to skvělé, jen nutelliér nechtě. Nechtíc by bylo pro ženský rod, takže pro surikatu, válečnou chlamydii (i když … no radši nic) nebo pro Pospíšila.

   1. Nakonec se mi ulevilo. Jsem rád, že Poslíšilo nebylo opomenuto 😀
    Je nezbytné pamatovat na všechny, a na některé i víckrát než jednou. Pospíšilo patří mezi právě takové.

 16. Pravda pravdoucí, podepíši taky a doplním:

  Brožura bonzáka

  Svoboda slova platí nebo neplatí,
  kantorská nulo, a pak zvolám,
  že král je nahý a vidím ho bez gatí
  i s brožurou, co rozdal školám.
  A že bonzovat se nemá,
  ale nahlásit se to musí,
  je pro toaletní papír téma
  a ústavu trhanou na kusy.

 17. Jestli je ten dopis nová Charta 77, tak nám do pádu režimu zbývá nejméně deset let. Nicméně přípravy na předání moci začnou už nyní.

  1. chartu a to úsilí platili sorošovci, ti to tu teď ovládají a vysávají, proč by sundavali svůj vlastní režim? leda vyměnit své loutky za jiné své loutky, ale to není změna režimu

   1. Jóó, nadace Chátry 77.
    Ve filmu „Zemský ráj to napohled“, je život vyvolených disidentů vykreslen správně a ještě celkem krotce oproti tehdejší realitě.

  2. Není to Charta, ale 2000 slov. Když nevyšel pobyt spřátelených vojsk monitoring raket ze severní Koreje a Íránu (45 minut, soudruzi, 45 minut!), vyjde rozhodný krok na stráž!i liberální demokracie v Mošnově, Čáslavi, možná i ty Líně se dočkají revitalizace. Zbývá nám 20+ let.

 18. Asi by to podepsala většina diskutujících na tomto webu. Problém je v tom, že za této vlády se na tom stejně nic nezmění!

  1. To není tak jisté. Záleží i na tom, jestli podpisy budou na papíru nebo na pergamenu, a z čeho bude inkoust. Pergamen, jak známo, vyrábí se z oslí kůže – a inkoust nemusí být přece nutně modrý.

   1. Vnucuje se myšlena, z kterého osla by byl ten pergamen – zda z „nich“ nebo z nás.
    A do čí krve by se smáčel brk.
    L.

    1. Lexi – Vy už jste to přeci, před nějakým časem rohatému podepisoval, tou vlastní.
     Jen si vzpomeňte.
     A taky na to, co tam bylo dole, malým písmem 😀

     1. Ano, dobře si na ten tehdy dubnový slunečný den pamatuji.
      Nebylo to ovšem „rohatému“, ale „kozaté“, a bylo to před předsedou národního výboru.
      Dodnes jsem v důsledku toho celkem šťastně ženatý a toho podpisu ani v nejmenším nelituji.
      L.

      PS
      A že by na tom lejstru z matriky „vlevo dole, tam, co bývá obvykle reklama na Francovku“ bylo napsáno něco malým písmem, o tom nemám potuchy.

    2. Každá mince má dvě strany. – Z historie je známo několik případů, kdy páni radní opustili jednací prostor jiným otvorem, než do něj vstoupili.

     Pan Suchý v jedné ze svých písní zpívá (citováno po paměti, možná nepřesně):

     Měl jsem doma mince
     byly po mamince
     mého nevlastního strýce

     Z mincí na mě civí
     císař jako živý
     škoda že jich není více

     Řekl jsem si – ty se nesmí ztratiti!
     Co když budou ještě někdy platiti?

   2. Prvním takovým pergamenem může být volební lístek do EU parlamentu. Červen tu bude co nevidět. Je třeba otvírat oči svým příbuzným a známým, a přesvědčit je, aby k těm volbám šli.

   3. Když jsme u těch inkoustů:
    Nevíte někdo, z čeho se vyráběla klasická černá tuš?
    Skoro už není k sehnání a ta, co občas je, se na pauzáku rozpíjí.
    Kde by se dala sehnat lahvička té klasické, nebo bombička s tou vytahovací?

   4. Díky za skvělý komentář, ale jeho naplnění v ČR bohužel nehrozí.

    Maximální úsilí ukázal ten pán, který se zastřelil před úřadem vlády – na více nemáme – doloženo historií. Jsme až moc mírumilovní a pokorní, husity dávno odvál čas. Poddanost dokazuje to, jak s námi všichni vyjebávají a my si to necháme vše líbit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *