22 června, 2024

K čemu na Ukrajině směřujeme?

Ne, fakt k tomu nepotřebujete rozsáhlé vojenské znalosti. Nepotřebujete k tomu číst analýzy různých vojenských machírků, kteří jsou stejně poplatní propagandě, jako Česká televize. Nepotřebujete k tomu ani plukovníka Foltýna, ani generála Koudelku, ani prezidentčíka Pavla. Nepotřebujete k tomu ani kriegsministryni Černochovou, ani Jense Stoltenberga. Nepotřebujete k tomu ani lidi z opačné strany. Big Sergeho, vojenský kanál Rybar, nepotřebujete k tomu ani zprávy od Peskova nebo Zacharovové.

Bohaté vám postačí sledovat trička a apely našich pětikoaličních politiků.

Pamatujete? Na začátku Ukrajině k vítězství stačil Bayraktar a svatý Javelin. Ruská armáda byla neschopná, docházela jí munice, nafta, jídlo i vojáci. Putin měl rakovinu. Pak Ukrajině k vítězství stačil svatý Himars. Tričko s ním už si vzala na sebe i atombába Drábová. Rusům už sice munice nedocházela, ale zato rabovali čipy z praček a maršál Petrla hlásil, že už brzy nebudou mít ložiska do vagonových kol.

Pak potřebovala Ukrajina k vítězství zničující sankce, které srazí ruské hospodářství na kolena. K tomu samozřejmě další dávku Himarsů, další Javeliny, pak tanky Leopard, vozidla Bradley… Díky tomu Ukrajina rozjede ofenzívu, jakou svět neviděl. Nic víc Ukrajina k vítězství nepotřebuje. Snad ještě stíhačky F-16. Ale pak už to bude kompletní.

Mezitím se jakýsi Prigožin probil Bachmutem a zničil v něm zálohy, které měly v jednom smělém útoku smést Rusy, dojít k Azovskému moři a uzamknout Krym. Jo a také bylo zapotřebí dodat rakety, které doletí až na Krymský most. Na to se předtím zapomnělo a Ukrajinci se museli pokoušet zničit most pomocí sabotáží.

Pak bylo zapotřebí udělat nábojovou iniciativu. Milion granátů pro Ukrajinu. Další pěkná mikina pro našeho premiéra a jeho šílenou Valkýru. Nic víc Ukrajina nepotřebuje. Jen další náboje. Jo a pak potřebuje deset tisíc dronů…. Jo a taky potřebuje vrátit ten milion mužů, co před válkou utekli na Západ. Ukrajina sice žádné ztráty skoro nemá, ale k vítězství ty muže potřebuje. A tak na to apeluje Ondřej Kolář.

A dál? Teď se ukazuje že Ukrajina potřebuje pro své konečné vítězství zasahovat cíle v Rusku. Potřebuje k tomu dovolení od těch, kteří jí dodali zbraně. Předtím to nepotřebovala, k vítězství měl stačit ten zatracený Bayraktar a sankce, ale jak vidno, chtělo to podstatně víc triček a podstatně víc apelů.

Každý tento krok zatáhl Západ další kousek do války. Dneska se to nedělá naráz, pěkně salámek po salámku. Nejdřív technika, pak sankce, pak mnohem víc techniky, mnohem víc peněz, pak ještě víc techniky, ještě víc rozšířit výrobu granátů, sehnat ještě nějakou další wunderwaffe, která už to konečně prolomí a Rusové místo svého pomalého postupu začnou rychle ustupovat. Hlavně se nebát, postavit se Putinovi.

Rusko je hrozbou demokracii, řekl nedávno finský ministr obrany…. Jo a taky je zapotřebí na Ukrajinu poslat evropské vojáky… Macron říkal, že bez toho to nepůjde. Poláci souhlasí a pobaltské země jakbysmet. Jinak vítězství nebude. Fiala je samozřejmě všemi deseti pro… tomu nikdy nevadilo, že české raketomety budou bombardovat Bělgorod. Nepřipouští si, že ruská FSB to má všechno zaznamenané a jejich archivy mají nechutně dlouhou paměť, protože je nikdo nepálí ani neskartuje. Nikdy!

Jo a taky bude zapotřebí zavést pořádné sankce, protože těch předchozích čtrnáct kol bylo na houby. A taky bude třeba rozjet zbrojní výrobu. A taky bude zapotřebí udělat další konsolidační balíček.

Za dva roky války se neděje nic jiného, než že jsme stále více do války vtahováni a pro vítězství je každý den zapotřebí víc věcí, než bylo zapotřebí včera. Představte si, kdyby vám hned první den války řekli, co všechno bude zapotřebí, aby Ukrajina vyhrála. Představte si, kdyby vám náš prezident ještě před svou volbou řekl, že by se nebránil tomu, poslat české vojáky tam někam na východ. Představte si, že by vám řekli o zdražení energií. PePa by nikdy nebyl zvolen. Představte si, kdyby Petr Fiala před prezidentskou volbou řekl, že střílení na ruské území je dobrý a logický nápad. Babiš by vyhrál.

Ale tenkrát Babiš jen strašil válkou. Strašil tak, že mluvil o tom, co se dnes děje přímo před našima vytřeštěnýma očima.

Na této železné logice války není vidět žádná změna. Jen se to dopředu posouvá různou rychlostí. Ještě pořád jsou v Evropě síly, které si uvědomují průser a snaží se mu zabránit. Ale reálně jen zpomalují cestu k němu. Jestliže jsme se za dva roky dopracovali od Bayraktarů a Javelinů k útokům na ruské radary včasné výstrahy, myslíte, že se nedopracujeme k vrácení Ukrajinců pro účely masomlýnku? Že se nemůžeme dopracovat k vlastní mobilizaci? Nebo k takovým útokům na ruské území, že Rusko bude muset reagovat z důvodu svých vnitřních tlaků?

Jestliže našim papalášům dva roky bez problémů procházela tato salámová metoda zavlečení do války, myslíte, že se na jejich taktice něco změní? Půjdou pěkně krůček po krůčku vpřed. Blinken jim rozdá notičky, oni je vyplní… jak daleko jsme od toho, aby Putin bouchnul pěstí do stolu a řekl, že teda bude Třetí světová?

Možná proto Biden nepřijede na henten mírový summit do Švýcarska. Je to zbytečné, bude se eskalovat a všichni to vědí. Přijde to hned po eurovolbách, až pomine nebezpečí příliš velkých voličských přesunů. Ostatně evropský fond solidarity se už také bude používat na financování granátů… velká válka může začít z podobně šílených důvodů, z jakých Japonci zaútočili na Pearl Harbor. Blížíme se k nim krůček po krůčku už dva roky.

Podívejte se na válečné titulky z jara 2022 a na ty současné. Podívejte se, co říkal Fiala tenkrát a co říká dnes. Ten rozdíl je naprosto šílený. Podívejte se na fejsbůk ministryně Černochové a projděte si ty dva roky. Mně tedy úsměv hodně ztuhnul, když jsem si uvědomil, s čím všichni do té války šli a kam se za šestadvacet měsíců dopracovali. Jak málo jim tenkrát stačilo k vítězství a jak moc toho potřebují teď. Jak snadné to tehdy mělo být a jak hrozné to teď je. Na začátku stačily patrony, na konci je zapotřebí střílet přímo do Ruska. Ne kousek za hranici, ale tisíce kilometrů daleko.

Ne, žádná ruská propaganda. Žádné dezinformace. Jen si pročtěte oficiální komunikační kanály naší vlády za poslední dva roky. Ten progres je děsivý.

Je to jako v roce 1914. A následky pro Evropu budou stejné jako v roce 1918. Bohužel i s těmi pomníky… nebo zářivými úsměvy. Putin už nás varoval… Malé území, velká hustota obyvatelstva… Sitting Ping už ho objal, to je něco jako bianko šek pro velmi nepříjemné a fatální rozhodnutí. Může si to dovolit. Vede válku proti NATO, ustál třináct kol sankcí, ekonomika mu šlape a vyrábí třikrát víc munice než celý Západ dohromady. A evropští šílenci, i když tohle všechno vědí, stejně přitvrzují.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

301 thoughts on “K čemu na Ukrajině směřujeme?

 1. Nejvyšší čas opatřit našeho hrdinu Lipánka helmicí, neprůstřelnou hrudí, homolkami a vyslat jej do Moskvy dát Putinovi na budku. A nastane konečně vytoužený mír.

  1. Ste ani nepochopil volby potřeb, budete každej měsíc ixkrát chodit do bankomatu a doufat že to tak zůstane.
   Vidlákova kavárna vám dá pocit tepla, sounáležitosti a nekonečných blábolů z cizákova. Mezi tím, vám zvolí zase nějakého zaprodaného vůdce, který udělá všechno pro blaho imperia.

 2. Dobře shrnuto, Vidláku.
  Ale zapomněl jste na jednu důležitou položku ve výčtu, co je ještě potřeba udělat.
  Ještě pár desítek miliardiček dolarů (dokud mají nějakou cenu) jako poděkování za odvedenou práci a věrnost.

  Jistě se už v historii stalo, že nějaký diktátor zavlekl svůj národ do války pro větší slávu a území a prohrál obojí, ale aby někdo dobrovolně dal celou svou armádu a ještě mu aktivně pomáhal vyvraždil ji i celý svůj národ o tom snad ani historie nepodává žádné zprávy.
  Za takovou snahu i pár miliard jsou drobné., které si Volodymyr jistě zaslouží.

  1. Jak víme, druhá světová válka, byla v režii Německa, teď je to na Ukrajině.
   USA donutili celý KoZa Ukrajinu financovat,vyzbrojovat a jak sledujeme Ukrajině aspoň se nedaří, takže ještě maji šanci, vyslat na Ukrajinu armádu KoZa a to bude poslední krok před tvrdou odpovědi Ruska.
   Žvaneni o mírové konferenci je jen propaganda pro plebs,za plentou se plánuje vyslání armády KoZa.

  2. U nás žijí svobodně bez obojku maliardáři, kteří se k těm miliardám připletli tak nějak politicky, či harpagondechujcky. Co byste jim poradil aby nás mohli legálně sedřít úplně do placata?

 3. OT
  Na Idnes finišuje volba Bloggera či Bloggerky roku.
  https://blog.idnes.cz/info/finale-je-tu-hlasujte-ve-finale-ankety-bloger-roku-2023-a-vyhrajte.Bg24050576

  Kdo má chuť, hlasujte.
  Z bloggerů doporučuji Nožičku nebo Gottwalda. Nožičku věčně karikuje Trčálek, kterého do finále nominovali též, asi Pavláska do Stardance.
  Z dam doporučuji paní Lhotskou nebo Šichtařovou, ale vyberete si sami.
  Hlasovat mohou i nepřihlášení do blogu.

   1. Ano, taky souhlasím, že je borec. Akorát mám obavy, že ho někteří nechápou.
    Je tak dobrý, že by se mohl vetřít do Fora 24, ti blbečci tam by ho snad ani nepochopili a rozvrátit je zevnitř 🙂

    1. Pokorného miluji, ale volím Nožičku, protože na něj se vrhá denně smečka tzv. uličního výboru a Trčálek na něm pravidelně parazituje.

     1. Na panu Pokorném taky. Koneckonců, v každé kategorii jsou k dispozici tři hlasy, ode mě je dostali oba zmínění pánové.

 4. „Jean, co je to za demonstranty tam venku?“
  „To jsou uprchlíci, pane.“
  „Před čím prchají?“
  „Před islámem, pane.“
  „A co požadují?“
  „Islám, pane.“

  Nejúčinnějším repelentem proti islamistům je zavést tu pro ně přísný islám.

 5. A dál močálem černým, kolem holých skal, jen za dnešek supi zatli další spár (Vrchlický promine).
  – prošla důchodová reforma
  – Dánsko umožní nasadit F16 na území RF

  Nějak ten salám krájí rychleji a na čím dál silnější plátky…

 6. Gruzinský parlament přehlasova cizí agentku Salome Zurabišvili a odsouhlasil zákon FARA. Je typické, jak provládní média mediálně manipulují. Zákona FARA není ruský, nýbrž americký. Zurabišvili se narodila v Paříži a byla francouzskou diplomatkou. V roce 2004 z ní zázračně přestala být francouzská velvyslankyně v Tbilisi a stala se z ní gruzínská ministryně zahraničních věcí. Pikantní je, že její dědeček Melkisedek Kedia byl hlavou tajné služby loutkové gruzínské vlády v době britské okupace (Britové vymysleli a nastolili gruzínský stát v roce 1920 jako nástroj agrese vůči Rusku). Zurabišvili je představitelkou celé plejády agentů, které si západní vlády po desetiletí připravovali pro převzetí vlády v postsovětských zemích. Počínaje Michalem Saakašvili, který byl zverbován během studií v Americe, po Radka Sikorského, který má stejnou diagnózu.

  1. A gde jste to vzal? Někde na harpagondechujckém internetu, plném až přeplněném k prasknutí madiátorů z vylízané věže. Lízáte často?

 7. Khakiman a Fantomas se zlobí

  „Prezident zuřil při svém rozhovoru s Blinken.“ WP píše o konfliktu mezi Zelenským a Spojenými státy

  Podle listu The Washington Post problémy zesílily po Blinkenově návštěvě Kyjeva, kterou využil ke „zdvojnásobení požadavků na Ukrajinu v boji proti korupci“.

  S tím však Zelenskij nesouhlasil a podle úředníků, kteří byli na schůzce s Blinkenem přítomni, byl prezident během rozhovoru „zuřivý“ / „naježený“.

  Poté mnoho ukrajinských představitelů blízkých Zelenskému kritizovalo vystoupení ministra zahraničí s kytarou v baru v hlavním městě jako „necitlivé“.
  Khakiman a Fantomas se zlobí
  „Prezident zuřil při svém rozhovoru s Blinken.“ WP píše o konfliktu mezi Zelenským a Spojenými státy

  Podle listu The Washington Post problémy zesílily po Blinkenově návštěvě Kyjeva, kterou využil ke „zdvojnásobení požadavků na Ukrajinu v boji proti korupci“.

  S tím však Zelenskij nesouhlasil a podle úředníků, kteří byli na schůzce s Blinkenem přítomni, byl prezident během rozhovoru „zuřivý“ / „naježený“.

  Poté mnoho ukrajinských představitelů blízkých Zelenskému kritizovalo vystoupení ministra zahraničí s kytarou v baru v hlavním městě jako „necitlivé“.

  https://strana.today/news/465708-the-washington-post-pishet-o-konfliktezelenskoho-s-amerikanskimi-vlastjami.html

  1. Kdekoliv ovladnou vladu vsecko to skonci v chaosu a rozvratu ..
   Nebo Rim horel a Nero si zafidlal na harfu . A co ma delat Blinker , kdyz se mu podarilo rozhoret Ukrajinu.

   Hitla usoudil, ze si Nemecko a svet znici po svym..
   Mobilizace by neskodila u nas , dobrej napad ,lid by se mel cim branit..

 8. Kdo chce kam, pomozme mu tam

  Pane Vidláku, po eurovolbách se to opravdu dozvíme, ale záleží i na nás.
  Nechci malovat čerta na zeď, ale když to dopadne špatně, tak těch pár procent vyšších cen potravin, energií, atd., může být prkotina, oproti tomu, co nás čeká.
  Možná existuje Operační plán Česko, o kterém ještě nevíme.

  Viz OPERAČNÍ PLÁN NĚMECKO
  1000stránkový plán ministerstva vnitra stanoví, že německé civilní obyvatelstvo by se mělo aktivně zapojit do (zřejmě očekávané) válečné události. Například když americké divize postupují na východ přes Německo. Musí se o ně starat. Mezitím už jsou němečtí vojáci na frontě.
  Rozhovor s generálporučíkem Bodemannem ve FAZ ; Rozhovor s brigádním generálem Stöckmannem ve FAZ

  Kategoricky oznamuji, že všechny mé minulé i budoucí příspěvky je třeba chápat jako metaforické vyjádření, jež používám v různých krizových momentech, nikoli jako sdělení čehokoliv.

   1. Josef původní:

    Jinými slovy; válka NATO a EU je v plném proudu, je otázkou nejbližších hodin, nebo dnů, kdy začnou létat z Ruska rakety na cíle v EU.

    Je dobré vědět, kdo nás zatáhl do války.

   1. Jestli ona spíš cílem článku není snaha legitimizovat v očích veřejnosti další nákupy předraženého vojenského šrotu od našich západních „dobrodinců“.

    1. Bingo – k těm F 35-kám by se hodil Patriot, ne ? Nebo je prosím k dispozici něco dražšího – na obraně, bezpečnosti se nemá šetřit. Navíc by byla k mání další sada „módních triček“, tentokráte se špičatými tubusy…

      1. 😉 To je sice fakt, ale vůbec nejde o to železo, povodiče a sw ( letadla monou padat, a rakety explodovat nad zemí ), nýbrž o samotnou smlouvu o dodávce, díky níž bude co komu platit, a především shrábnout provizi … Ty trička budou mediální třešinka na dortu a vyjádření schopností plus možností místních zainteresovaných, jimž „znalý volič“ umožnil, posvětil možnost páchat na svůj účet cokoliv …

       1. Ono to má ještě jeden aspekt. Např.:
        https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2024/05/pentagon-se-vzdal-vadnych-stihacek-f-35.html
        „Původní pochybená myšlenka výroby univerzálního letounu pro všechny příležitosti se ukázala jako neudržitelná.
        Společnosti Lockheed Martin, největšímu vojenskému dodavateli Pentagonu, docházejí parkovací místa pro rychle se rozrůstající flotilu stíhaček páté generace F-35, které Pentagon opouští. Informoval o tom americký Úřad pro vládní odpovědnost (GAO)“.

        Stíhačky se množí, místa v hangárech ubývá – co teď?
        Snadná pomc. Dodáme je do Evropy, ti blbci budou radostí bez sebe, zaplatí nám předem a ani „parkovné“ nebudeme muset platit.
        Amíkům – kšeftařům se asi málokdo vyrovná.

        1. F35 je kulhající kachna od začátku. Jde snad o nejdražší zbrojní projekt v USA, kdy výrobce prostřednictvím lobistů a spřátelených politiků roky doslova dojil us daňového poplatníka, a to i době, kdy měl produkt průserů až nad hlavu. Tak, jak původně měl zdaleka neslouží a nelétá, jen dál tradičně extrémně dojí zákazníka jak z hlediska letových, tak servisních nákladů – pořizovací cenu nechám bez komentáře. Navíc si dodavatelská země vymiňuje „autorizovaný servis“ příslušníky vlastní armády – no nekupte to.
         Můžete pak v té naší kolonii boháčů ( řekněte mi kdo na to má )být pyšní na nová trika harpyje na obraně, přát tučnou provizi komusi v pozadí, a ve finále skutečně pogratulovat plebsu za nezařízený ochotu vše financovat …

  1. No a komu vadí, že ochrana východního křídla NATO je slabá? Jen tomu východnímu křidlu. A to je stejně předem odepsané jako válčiště. Jeho ekonomika a jeho obyvatelstvo je jen „acceptable colateral demage“.

   Východní křidlo NATO je území, na kterém nezaleží, které neni nutno chránit, o které se bude to „západní křidlo“ NATO přetahovat s Ruskem a Čínou jako psi o ohlodanou kost.

   1. Obávám se, že tato verze mohla být v platnosti někdy do r.2022. Není důvod se zastavovat na předem stanovených území.

   2. Nejde o faktickou obranu, ale objednávku systému PVOS u správných firem ze správné země, jenž sice dorazí v r.2033, ale díky bohu je budeme moci platit hned, včetně zabezpečení pobytu a prostředí pro nutné servisní týmy …

 9. Tak Lipavskému prý nevadí ukrajinská palba ze západních zbraní na ruské území. Myslíte, že mu bude vadit ukrajinská palba z ruských zbraní na české území?

     1. Já to slyšel ještě lépe.Známý, volič, rozhodně bych neřekl, že hloupý, měl ke mně dlouhý monolog, jak dlouho ještě bude Německo přijímat hromady afroasijsných emigratů. Evropa to prý fakt nemůže vydržet. Vzrůstající zločinnost, makat nechtějí a tak.

      Je vám samozřejmě jasné, koho volil člověk s takovýmito názory. Ano, správně. Piráty.

 10. Já se válce nebráním. Chceme po držce, máme to mít. Doufám, že Rusové v téhle válce vymlátí severoatlantický válečnický genofond důkladněji, než to kdysi učinili s německými nácky a jejich kolaboranty ze zbytku Evropy.

   1. Ale za to si budeme moci sami. Vlastně přijmeme velkou část odpovědnosti nejen za domácí, ale i za ukro politiky a obyvatelstvo, plus progresivce napříč Evropou i ty zaoceánskě. Hold máme „velké srdce“ …

  1. Prakticky: rozeštveme Čechy ještě víc a oni si nějakého Cintulu už najdou sami(Okamura, Konečná, Rajchl a další – investice do osobní bezpečnosti vůbec nebude od věci), tu upustíme dolárek, tu vypomůžeme technicky, tu unikneme nějaká interní data nesystémové straničky. To by bylo aby se podle osvědčeného manuálu nepovedla nějaká pěkná provokace…
   A na toho Rusa potáhnete, Frantíci už balí plnou polní.

  2. PhDr. Miloslav Ransdorf, CSc.
   Obama, s podporou těchto nenažranců za zády, vyřkl 11.2.2015 pro celostátní síť VOX pozoruhodnou myšlenku, která by neměla zapadnout: „Nyní musíme mít nejsilnější vojenskou sílu světa a příležitostně musíme zkroutit ruce zemím, které by nebyly ochotny dělat to, co potřebujeme, aby dělaly“. (Now we have got to have the strongest military in the world and we occasionally have to twist the arms of countries that wouldn´t do what we need them to do).

   1. To je ale oficiálně uznávaná americká doktrína, zatočit se všemi diktátory, autoritáři a jinými nedemokratickými šmejdy a to i v případě, že byli demokraticky zvoleni 🙂

   2. Na co kroutit ručičky, když se najde dost ochotných a všehoschopných, hloupých nebo úplatných či závislých na kokainu co udělají vše, co pánečkům vidí na očích, ba i víc.
    A my máme ve vládě všechno ze jmenovaného, přečasto maskované pláštěm akademické důstojnosti sic získaným malinko pofidérně (beztak ale skoro nikdo netuší co je to predátorský časopis – asi něco o zvířatech, že?)
    Je mi z nich, vlastizrádců, špatně. Měli by skončit před soudem do posledního – někdo tu zmiňoval Norimberský proces, ano, to je ono.
    Vždyť cokoliv podniknou, schválí nebo podepíšou to krok blíž konci. Jedno jestli demografickému, průmyslovému nebo jadernému – výsledek: že tu nebude k žití je zřejmý.

   3. Nebyl sam. Na mitingu v Los Angeles Bush ml. : : V nasich mediich : „Americky zpusob zivota neni na prodej !“
    Originál zní:
    „The American way of life is not up for negotiation. Period.“
    Což by se asi dalo nejlépe přeložit jako „o americkém způsobu života se prostě nediskutuje“, tedy americký sen nejenže je jen pro Američany, ale oni na něj navíc mají posvátné právo. Je to vrcholná hodnota pro celé lidstvo. Tedy nejenže ostatní na něj nemají nárok, ale ostatní jsou povinni ho Američanům zajišťovat. I kdyby při tom měli pochcípat.

   4. Hmm, proč do toho pleteš demokracii?

    Řekl to jasně a ten překlad je taky přesný: země, které by nebyly ochotny dělat to, co potřebujeme, aby dělaly“.

   5. Bohužel si „liberální dobrodiní“ , dokonce v blahořečeném zahraničí, užil především zmíněný PhDr. s odpovídajícím výsledkem …

 11. Směřujeme ke dnu. Mnozí ještě stojí na hlavách svým bývalých soudruhů, kamarádů, sousedů. Hrají divadlo, kalí vodu. Uhrají to na nějaké volby. Zvolí si psychopaty, kteří je ještě chvíli podrží nad vodou.
  A ti, co kradli nejvíc, kážou vodu.

 12. Všechno se svede na Rusa. Všechno i neschopnost celé Evropy se svede na Rusa.

  Série mohutných požárů napříč Evropou má ruské pozadí, jsou přesvědčeny rozvědky

  Evropské bezpečnostní složky jsou na pozoru před možnou další zbraní v ruském válečném arzenálu, žhářstvím a sabotážemi. Důvodem je série záhadných požárů napříč Pobaltím, Německem a Velkou Británií. Francie Rusko podezírá také z poničení pařížského památníku holokaustu.
  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-serie-mohutnych-pozaru-napric-evropou-ma-ruske-pozadi-jsou-presvedceny-rozvedky-40474093

 13. Green Deal ,kovid, válka na Ukrajině, migrační pakt, 5-ti kolka, ANO.

  Jedna pohroma za druhou a každá jednotlivě likvidační pro náš národ. Voliče u nás to ovšem nechává chladnými, mají jiné každodenní starosti a vedení naší země bez obav svěřili politickým gaunerům.
  Voliči svůj majetek, rodiny, životy a vlast vsadili do fialového hnusu, obraceče kabátů, neukojeným válečným frigidkám a pirátským (zlodějským) ničemům.

  Já už začínám věřit tomu, že do těch vakcín někdo přimíchal látku , která potlačuje pud sebezáchovy.

 14. Ono to také může skončit tak, jako v r. 1989 – 1991; v kombinaci s lety 1945 – 1950.

  Nacismus nikdy nebyl zničen a nacistické zločiny nikdy nebyly potrestány.
  Válečné reparace byly vyplaceny jen vybraným západním státům.
  Okamžitě po skončení WWII začala studená válka. Lépe by snad bylo říci, že WWII nikdy neskončila. Jen byla nějakou dobu vedena méně ozbrojenými prostředky.

  A když se KoZa zotavil z následků WWII, okamžitě se pustil do de facto horké fáze války. Nejen embargy a různými „barevnými revolucemi, ale v mnoha případech rovnou vojenskými prostředky. Až se „prodemokratizoval“ do období 1989 – 1991, kdy se mu podařilo bleskově zlikvidovat Jugoslávii a SSSR vč. jeho satelitů a zislamizovat takřka kompletně celý Balkán.

  Tak se svět plynule přesunul z WWII do WWIII.
  Teď vlastně jenom probíhá další fáze nikdy neskončivší války. A je dost dobře možné, že to skončí tak, že židonáckové bez jakýchkoli následků vyvraždí Palestince, Rusko to nakonec nedá, zhroutí se Írán i Čína, dojde k jaderné „výměně“ a ti, co na Sibiři a v kanadských Severních teritoriích přežijí, budou rádi za kořínky a ryby (že budou mít tři oči, bude každému u zadele).

  Možná jsem moc velký pesimista, ale obávám se, že KoZa dostal sám sebe do situace, kdy už nejde vycouvat, vzdát to také nejde a jednoznačné vítězství je nemožné. Že už nás čekají jen špatná „řešení“.

  1. Divejte, jak se říká „nevstoupíš dvakrát do stejné řeky“.. Čili svět 1989-1991 byl zcela jiný, než roky 2024-2026.
   Tenkrát byl Západ s USA na výší, ve svých nejlepších letech. Rusko bylo na dně a Čína byla málo průmyslově rozvinutá země..
   No a dneska – je to zcela naopak. Západ upadá a umírá, Rusko se drží a Čína jde nahoru.
   + celý globální Jih je na straně Ruska +Číny.
   Čili není důvod být pesimista, jen musíte dávat pozor, aby Vás ta zdechjící kobyla nekopla.
   No a u nás záleží na tom, kam se postavíme..

  2. Ale tak já bych to tak beznadějně neviděl. Jsou indicie, že USA už z podpory převratu na Ukrajině couvá, protože se potřebuje postavit Číně a nemůže být jedním zadkem na dvou posvíceních. EU chvíli trvá, než jí to dojde, že je v tom protiruském běsnění sama, Rusko ale ví, že EU nemá samostatnou zahraniční politiku, že je USA vazalem, takže se s EU vůbec nebaví. Až to EU dojde, stáhne ocas a bude dělat jakoby nic. Z ukrajinců v dobyté části ukrajiny se stanou Rusové a jejich životní úroveň se zvýší, takže ti, co se ubránili jim nakonec budou ještě závidět. Do EU chtěli přece pro prachy. Do zchudlé EU zničené Greendealem a odpojené od ruských zdrojů nikdo chtít nebude.

   1. Máte naprostou pravdu. To už jsme trochu pozapomněli, že Majdan byl vlastně od bezvýzovém styku Ukrajiny se Západem. O nic více protestujícím tehdy nešlo.

   2. Nejdříve by musely existovat v Evropě ( za louží totéž ) reálné síly, kterým „to dojde“, a popravdě nejen v dohledu není nikdo a nic takového, včetně obyvatelstva. Díky podobenství s reáliemi předcházejícím minulé konflikty se dá konstatovat, že horizont událostí byl překročen.

 15. 🇪🇺❗️Ľudské psy a trans deti. Toto je odkaz Slovákom z bruselského PRIDE
  Priniesla som reportáž priamo z hlavného mesta Európskej únie, aby som sa pozrela na to, kam speje takzvaný „pokrok“.
  Kam je ochotná európska civilizácia zájsť a čo čaká Slovensko. Účastníci majú pre Slovákov jasný odkaz.
  https://www.youtube.com/watch?v=vOwy6drZwfs

  Nastal čas přemýšlet kam jde ten průvod duhových… Kam jdeme?

   1. Stali bychom se vůdcem celého světa! Včele s pepou107, po boku sklenice nutelly, Tchajwanec, kinderpirátek,… Za nimi zástupy národů s nadšeným výrazem ve tvářích by svorně hopsali k nádherným zítřkům.

       1. No to já taky.

        Moje paměť je jako rybník. Když v něm zalovíte sítí, vždycky něco vylovíte. Jen předem nevíte, co.

         1. Prý to jde trénovat, jako svaly. Když jsem ale sháněl paměťové činky, nikde je neměli. Možná jedině u našich spoluobčanů z Vietnamu. Platfus prý zvládnou sehnat do druhého dne, takže možná?

   1. Možná se na Lubjance probírají archívy, kde je vázací podpis jistě pečlivě uchován, jelikož každý rozvědčík musel být odsouhlasen GRU.

 16. Převzaté názory z PL – Drogy ve sněmovně
  1. Buď chceme mít demokracii, nebo ne. Pokud ano, musejí platit zákony pro všechny stejně, tedy i pro ta nefachčenka v parlamentu. 2. Pokud někdo pravidelně šňupe kokain, stává se na něm závislý, to ví i dítě školou povinné. Kdo do toho naplno spadne, potřebuje i 500 tisíc měsíčně na drogu, koks je drahá záležitost. Proto závisláci „z ulice“ užívají levnější pervitin (podobné účinky). Takže ten závislý poslanec na to „někde“ musí vzít peníze. 3. Takto „podroušení“ poslanci pak jednají a schvalují důležité zákony. Určitě by nikdo nechtěl, aby např. jeho dítě ošetřoval zpudrovaný lékař, učil sjetý kantor, nebo vezl na školní výlet zdrogovaný řidič autobusu. 4. V takovém stavu sněmovna nemůže fungovat a bylo by potřeba ji okamžitě rozpustit a následně otestovat všechny poslance na drogy, tzv. napříč politickým spektrem.
  ……………
  Taky mne síří ta bezmezná benevolence a zlehčování. Páni můžou, kmáni jdou do basy. Který zaměstnavatel by si ponechal zaměstnance feťáka? Tihle rozhodují o celé zemi, národu a na to je třeba čistá hlava. Už se nedivím, proč od nich lezou paskvily zákonů, proč na co sáhnou, to zmrcasí. Alkohol a kokain. To je vizitka!
  ………………..
  Drogově závislí poslanci jsou bezpečnostní riziko pro naši zemi. Nemají v parlamentu co dělat.

  To jsou názory lidí z PL: ANI JEDNOMU NEDOCVAKLO, ŽE TY DROGY JIM PLATÍME MY/z ukradených důchodů, z ukradených platů školním jídelnám, z ukradeného zdravotního pojištění a další../. KDY SI LIDÉ UVĚDOMÍ, ŽE NAŠI ZAMĚSTNANCI SI NÁSILÍM A POD ZDROGOVÁNÍM PŘIVLASTNILI TO, CO NENÍ JEJICH – SPROSTĚ TO TĚM 10 MILIONŮM OBYVATEL UKRADLI. A JSOU SCHOPNI ZA DALŠÍ DÁVKU I VRAŽDIT. JSOU SCHOPNI ZA DALŠÍ DÁVKU PODEPSAT COKOLIV. A DALŠÍ KOKAIN UŽ SE SEM SVÁŽÍ – BLINKEN JISTĚ PŘIVEZE DALŠÍ ZÁSOBY, ABY „šeska fláda rozkazy plnila“. FAKT SE NECHÁME OKRÁST O VŠECHNO OD PARTY FEŤÁKŮ ???

   1. Aleš:Joo, myslíte trest 200x opsat: v práci se nefetuje, v práci se nefetuje. Jinak může feťák ve vaší firmě dělat ekonoma a vést finance, nebo vás feťák může operovat při náhlé příhodě břišní – tak to vám ze srdce přeju.

  1. Stačilo by půjčit si psa z letistě a kontrolovat přicházející poslance. Psik poslance označí a pak už stačí jen šoupnout je do antona a odvézt na Pankrác …

  1. Ano Jeffrey Sachs potvrdil – hrají velmi riskantní hru.

   Tucker Carlson & Jeffrey Sachs: útočné války USA a NATO
   Pozadí US válek v Sýrii/ Bashar al-Asad a Libyi/Muammar Kaddáfí. Svržení vlád prostřednictvím CIA. Více v části z nového rozhovoru Tuckera Carlsona s Jeffreyem Sachsem, prezidentem sítě OSN pro řešení udržitelného rozvoje a ředitelem Centra pro udržitelný rozvoj na Kolumbijské univerzitě.
   https://bezpressu.news/videa/tucker-carlson-jeffrey-sachs-utocne-valky-usa-a-nato/

   Celé video rozhovoru Jeffrey Sachs
   Rozhovor je z 28. 5. 2024.
   Jeffrey Sachs: The Untold History of the Cold War, CIA Coups Around the World, and COVID’s Origin
   https://www.youtube.com/watch?v=JS-3QssVPeg

 17. Poté co jem včera přečetl tento skvělý článek jal jsem se v postelí uvažovat co bych udělal být Putin. Takže po dvou megatunách Praha, Bukurešť, Varšava, Lvov, poté mosty přes
  Dněpr, kromě toho mostu u Kyjeva, aby měla ukrajinská vojska snazší to dát tam do pořádku. Ale kdo jsem já abych ten celý průšvih ukončil? 😀Třeba se to dlouhé válčení Putinovi líbí když mu jde ekonomika nahoru a KoZe dolu.

  1. Ne, viníkem je Západ, čili Londým, Paříž, Brusel, případně i Ramstain…
   My jsme jen sluhové a poskoci a opět bychom to odnesli za Západ..
   Chobotnici se musí zničit hlava-centrum, ne chapadla, ta se dají nahradit-dorostou.

   1. Ne neuvažovat v rovině národních států- i USA jsou jen nástroj- stejný jako Ukrajina. Ty klany už jsou mocnější než struktury států. Takže sejmout prezidenta premiéra, srovnat se zemí hlavní město, to není prostě správný nápad. Oni se musejí ukázat, rozkrýt co a jak dělají jak ovládají systém. A za druhé ty masy otroků musí prozřít a chtít změnu

    1. No nevím. Máte pravdu, že za státními elitami ještě asi někdo stojí – Nejvyšší Zlo, které asi samo nemůže ovládat lidi napřímo.
     Čili potřebuje „řídící páky“ na nás lidi, nějaké lidské prostředníky – výkonné elity. Něco jako spojku – když se spojka (elity) pokazí, motor (Zlo) nemůže pohánět kola (lidstvo). No a ty nejvíc škodící elity jsou právě v těch státech.
     Ale to už jsme dosti daleko, v neznámých vodách..

    1. Ale má to logiku, srovnal by si tím východní a střední Evropu do latě, aniž by pro nás kdo hnul prstem, tak jako vždy! A poté , bez štěkotu čivav u kotníků Ruska čekal, až se zbytek nejen evropy směrem na západ zhroutí vším tím inženýrsko – doktorským obahacováním genetiky, gendero, green atd. ideemi.

    2. Pokud jste opravdu tak chytrý, tak tu hlavu napište, rád se poučím.
     Jinak toto chování – něco nakousnout a nedoříct – je velice neslušné. Nebo se jen děláte „důležitý“ v dětském stylu – Heč, já něco vím a nepovím !!! ???

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *