22 června, 2024

K čemu na Ukrajině směřujeme?

Ne, fakt k tomu nepotřebujete rozsáhlé vojenské znalosti. Nepotřebujete k tomu číst analýzy různých vojenských machírků, kteří jsou stejně poplatní propagandě, jako Česká televize. Nepotřebujete k tomu ani plukovníka Foltýna, ani generála Koudelku, ani prezidentčíka Pavla. Nepotřebujete k tomu ani kriegsministryni Černochovou, ani Jense Stoltenberga. Nepotřebujete k tomu ani lidi z opačné strany. Big Sergeho, vojenský kanál Rybar, nepotřebujete k tomu ani zprávy od Peskova nebo Zacharovové.

Bohaté vám postačí sledovat trička a apely našich pětikoaličních politiků.

Pamatujete? Na začátku Ukrajině k vítězství stačil Bayraktar a svatý Javelin. Ruská armáda byla neschopná, docházela jí munice, nafta, jídlo i vojáci. Putin měl rakovinu. Pak Ukrajině k vítězství stačil svatý Himars. Tričko s ním už si vzala na sebe i atombába Drábová. Rusům už sice munice nedocházela, ale zato rabovali čipy z praček a maršál Petrla hlásil, že už brzy nebudou mít ložiska do vagonových kol.

Pak potřebovala Ukrajina k vítězství zničující sankce, které srazí ruské hospodářství na kolena. K tomu samozřejmě další dávku Himarsů, další Javeliny, pak tanky Leopard, vozidla Bradley… Díky tomu Ukrajina rozjede ofenzívu, jakou svět neviděl. Nic víc Ukrajina k vítězství nepotřebuje. Snad ještě stíhačky F-16. Ale pak už to bude kompletní.

Mezitím se jakýsi Prigožin probil Bachmutem a zničil v něm zálohy, které měly v jednom smělém útoku smést Rusy, dojít k Azovskému moři a uzamknout Krym. Jo a také bylo zapotřebí dodat rakety, které doletí až na Krymský most. Na to se předtím zapomnělo a Ukrajinci se museli pokoušet zničit most pomocí sabotáží.

Pak bylo zapotřebí udělat nábojovou iniciativu. Milion granátů pro Ukrajinu. Další pěkná mikina pro našeho premiéra a jeho šílenou Valkýru. Nic víc Ukrajina nepotřebuje. Jen další náboje. Jo a pak potřebuje deset tisíc dronů…. Jo a taky potřebuje vrátit ten milion mužů, co před válkou utekli na Západ. Ukrajina sice žádné ztráty skoro nemá, ale k vítězství ty muže potřebuje. A tak na to apeluje Ondřej Kolář.

A dál? Teď se ukazuje že Ukrajina potřebuje pro své konečné vítězství zasahovat cíle v Rusku. Potřebuje k tomu dovolení od těch, kteří jí dodali zbraně. Předtím to nepotřebovala, k vítězství měl stačit ten zatracený Bayraktar a sankce, ale jak vidno, chtělo to podstatně víc triček a podstatně víc apelů.

Každý tento krok zatáhl Západ další kousek do války. Dneska se to nedělá naráz, pěkně salámek po salámku. Nejdřív technika, pak sankce, pak mnohem víc techniky, mnohem víc peněz, pak ještě víc techniky, ještě víc rozšířit výrobu granátů, sehnat ještě nějakou další wunderwaffe, která už to konečně prolomí a Rusové místo svého pomalého postupu začnou rychle ustupovat. Hlavně se nebát, postavit se Putinovi.

Rusko je hrozbou demokracii, řekl nedávno finský ministr obrany…. Jo a taky je zapotřebí na Ukrajinu poslat evropské vojáky… Macron říkal, že bez toho to nepůjde. Poláci souhlasí a pobaltské země jakbysmet. Jinak vítězství nebude. Fiala je samozřejmě všemi deseti pro… tomu nikdy nevadilo, že české raketomety budou bombardovat Bělgorod. Nepřipouští si, že ruská FSB to má všechno zaznamenané a jejich archivy mají nechutně dlouhou paměť, protože je nikdo nepálí ani neskartuje. Nikdy!

Jo a taky bude zapotřebí zavést pořádné sankce, protože těch předchozích čtrnáct kol bylo na houby. A taky bude třeba rozjet zbrojní výrobu. A taky bude zapotřebí udělat další konsolidační balíček.

Za dva roky války se neděje nic jiného, než že jsme stále více do války vtahováni a pro vítězství je každý den zapotřebí víc věcí, než bylo zapotřebí včera. Představte si, kdyby vám hned první den války řekli, co všechno bude zapotřebí, aby Ukrajina vyhrála. Představte si, kdyby vám náš prezident ještě před svou volbou řekl, že by se nebránil tomu, poslat české vojáky tam někam na východ. Představte si, že by vám řekli o zdražení energií. PePa by nikdy nebyl zvolen. Představte si, kdyby Petr Fiala před prezidentskou volbou řekl, že střílení na ruské území je dobrý a logický nápad. Babiš by vyhrál.

Ale tenkrát Babiš jen strašil válkou. Strašil tak, že mluvil o tom, co se dnes děje přímo před našima vytřeštěnýma očima.

Na této železné logice války není vidět žádná změna. Jen se to dopředu posouvá různou rychlostí. Ještě pořád jsou v Evropě síly, které si uvědomují průser a snaží se mu zabránit. Ale reálně jen zpomalují cestu k němu. Jestliže jsme se za dva roky dopracovali od Bayraktarů a Javelinů k útokům na ruské radary včasné výstrahy, myslíte, že se nedopracujeme k vrácení Ukrajinců pro účely masomlýnku? Že se nemůžeme dopracovat k vlastní mobilizaci? Nebo k takovým útokům na ruské území, že Rusko bude muset reagovat z důvodu svých vnitřních tlaků?

Jestliže našim papalášům dva roky bez problémů procházela tato salámová metoda zavlečení do války, myslíte, že se na jejich taktice něco změní? Půjdou pěkně krůček po krůčku vpřed. Blinken jim rozdá notičky, oni je vyplní… jak daleko jsme od toho, aby Putin bouchnul pěstí do stolu a řekl, že teda bude Třetí světová?

Možná proto Biden nepřijede na henten mírový summit do Švýcarska. Je to zbytečné, bude se eskalovat a všichni to vědí. Přijde to hned po eurovolbách, až pomine nebezpečí příliš velkých voličských přesunů. Ostatně evropský fond solidarity se už také bude používat na financování granátů… velká válka může začít z podobně šílených důvodů, z jakých Japonci zaútočili na Pearl Harbor. Blížíme se k nim krůček po krůčku už dva roky.

Podívejte se na válečné titulky z jara 2022 a na ty současné. Podívejte se, co říkal Fiala tenkrát a co říká dnes. Ten rozdíl je naprosto šílený. Podívejte se na fejsbůk ministryně Černochové a projděte si ty dva roky. Mně tedy úsměv hodně ztuhnul, když jsem si uvědomil, s čím všichni do té války šli a kam se za šestadvacet měsíců dopracovali. Jak málo jim tenkrát stačilo k vítězství a jak moc toho potřebují teď. Jak snadné to tehdy mělo být a jak hrozné to teď je. Na začátku stačily patrony, na konci je zapotřebí střílet přímo do Ruska. Ne kousek za hranici, ale tisíce kilometrů daleko.

Ne, žádná ruská propaganda. Žádné dezinformace. Jen si pročtěte oficiální komunikační kanály naší vlády za poslední dva roky. Ten progres je děsivý.

Je to jako v roce 1914. A následky pro Evropu budou stejné jako v roce 1918. Bohužel i s těmi pomníky… nebo zářivými úsměvy. Putin už nás varoval… Malé území, velká hustota obyvatelstva… Sitting Ping už ho objal, to je něco jako bianko šek pro velmi nepříjemné a fatální rozhodnutí. Může si to dovolit. Vede válku proti NATO, ustál třináct kol sankcí, ekonomika mu šlape a vyrábí třikrát víc munice než celý Západ dohromady. A evropští šílenci, i když tohle všechno vědí, stejně přitvrzují.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

301 thoughts on “K čemu na Ukrajině směřujeme?

 1. Cíl je jasný, je jen otázkou kdy.

  Daň podle ceny nemovitosti? Experti mají jasno

  Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

  Letošní výměr daně z nemovitých věcí Čechy nepotěšil. Základní sazba vzrostla téměř na dvojnásobek, což pocítily hlavně chudší domácnosti. Upozornila na to analýza společnosti PAQ Research. Zdanění u nás ale i nadále zůstává jedno z nejnižších v Evropě. Autoři analýzy navrhují, aby se daň platila podle hodnoty domu či bytu.
  https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-dan-podle-ceny-nemovitosti-experti-maji-jasno-40473137

  Hezky na nás ty agendy hází, jednu za druhou. Moc hezky.

  1. Za pár dnů budou volby do EU parlamentu. Pokud vláda nedostane výprask, bude to pro ně potvrzením, že mohou pokračovat a ještě přitlačit. To je celé.

   Viz volba prezidenta. Pozdrželi kvůli tomu omezení valorizací důchodů. A když viděli, že jejich kandidát vyhrál „o parník“, tak to pak rozjeli a ani s ústavou se moc nepárali.

   Nepochybujte, že i dnes mají připraveno hodně nových lumpáren a jen co zjistí, že až tak moc neprohráli, tak to vytáhnou.

   Nejít k volbám nebo volit malou stranu a nechat hlas propadnout je hlasem pro Fialu.

  2. Mladým to je fuk, protože nic nevlastní a ani vlastnit nikdy nebudou. A staří ať zaplatí. Chuj s nimi.
   Jinak to stále omílané 1 procentíčko, vás u blbé pražské králikárny přijde na pár desítek tisíc. Dnešní mluvou: na vyšší desítky tisíc ročně.

  3. Tak vezmu kladívko a osekám část omítky, rozeberu část plotu, navezu PET lahve na zahradu, na část střechy napnu plachtu, vysadím pár oken, vyměním vchodové dveře za nějaký šunt, …
   … a můžou nově nabraní úředníci přijít určit tržní cenu.

   1. Uplne mi naskocil nejaky jugoslavsky serial, kde neco podobneho probehlo… tam ale to bylo kvuli tomu, aby jim pridelili byt.

    1. Jestli Vidlákovi napočítají tu měděnou střechu, veškeré drobné stavby (alias chlívek apod.) a upravené záhonky, tak se mu protočí panenky. Doporučuji nesekat kopřivy.

   2. No, na to sa to nedrží. V USA sa to berie podľa stvrte a ceny obvyklej. To, ze Vy ste kúpil barak za 1/3 ceny pred 20 rokmi neznamená, že budete platiť z toho daň. Alebo z toho, že nemáte novú fasádu. Inak by predsa tých dochodcov z nových nóbl štvrti, ktoré boli z prestavanych fuj starých štvrti, nedostali

    1. Nepochopila jste tu novinku. Stát již nechce platit daň z nemovitostí podle cenových map, kde luxusní vila vedle stejně velké ruiny má tabulkově stejnou daň, ale podle tržní ceny obou nemovitostí, kdy ruina s tržní cenou za 3 Mega bude výrazně méně zdaněna než sousední, stejně velká, luxusní vila za 20 Mega. Problém je, kdo a jak bude určovat tržní cenu. Potom se majiteli luxusní vily vyplatí ten odhad snížit, třeba výše uvedenými způsoby. Chápete?

     1. A věřil bys tomu, že existujou úředníci tak dobře zaplacení, že běžný smrtelník nemá šanci je uplatit? Pár takových znám, ale ve funkci už je jenom jeden.
      Za rok jde do důchodu, už se nemůžou dočkat, až se ho zbaví a nasadí tam nějakého svého, uplatitelného.
      Třeba na finančákách, tam jich sedí docela dost, jsou slušně zaplacení.

     2. a nie je to len prvy krok?? Najprv podla kvazi trznej ceny (ako hovoris uz vidim vsetkych tych znalcov ako behaju po stvrtiach a ocenuju)…..cize predpokladam, ze sa zavedie najprv podla tvojej nadobudacej hodnoty….a zavedie sa percento, povedzme. Kedze vacsina ludi ma starsie byty, nebude to problem, kedze ich sa to netyka. No a nasledne sa povie, ze sa to neda zabezpecit a aj obyvatelia starsich bytov cerpaju rovnako sluzby ako obyvatelstvo novych a tak sa to presunie na cenove mapy a stvrte. Ale sadzba viac menej ostane, mozno najprv ju na dva roky znizia, ale potom zvysia naspat. No a kedze uz nema kto protestovat, tak sme tam, kde su na Zapade, kde ludia, ktori kupili svoje byty/domy v casoch nizkych sadzieb aj v horsich stvrtiach, kde ale videli potenciach, tak budu viac menej donuteni to predat, ked sa to zacne zhodnocovat a cely zisk z toho ziskaju len developeri

     3. Je uplne jedno, jak si majitel bude snizovat cenu. Ourad rozhodne. Moje zkusenost s financakem. Je jedno, ze kulna neni stavebne spojena s domem. Je to proste jeden objekt a jestli chcete, tak se sudte. Nazdar.

   1. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-stredni-evropa-slovenska-markiza-odpovedela-nastvanym-zamestnancum-nic-nechapete-252876

    Zaměstnancům Markízy toho moc nedošlo.
    Ohánějí se demokracií, jakoby někdy na Slovensku existovala – a bojí se „orbanizace“.
    Skutečně toho moc nepochopili, to má vedení pravdu.
    Tak to dopadne, když televizi osadíte mladými dynamickými zmrdy.
    Za jeden týden, Vám z fungující televize udělají kůlničku.

    1. Kompletně bych je vyházel, všecky z té fotky a jako prvního toho Kovačiče.
     I za tu cenu, že by ta televize, neměla z personálních důvodů jeden měsíc plně fungovat, ale vysílat jen z archivu.

    2. Jednoznačně vyhodit na hodinu pro veřejné poškozování firmy. Kdo chce ať jde s ním, samozřejmě také bez jakéhokoli odstupného.

 2. Po roce 89 byl hlavním problémem kolaps RVHP. Měli jsme sice průmysl i zemědělství, ale ty produkty náhle nikdo nekupoval. A pokud kupoval, tak za ně neplatil a nebylo boha, který by z něj peníze dostal. Proto padlo všechno na buben a následně bylo vyprodáno do zahraničí.
  Po roce 1989 se lidé nevrhali do podnikání, proto, aby se měli lépe, ale proto, že základní potřeby desetinásobně zdražily a z platu v bývalém socialistickém podniku se už nedalo vyžít, tak podnikali, aby si udrželi aspoň to, co měli i za socialismu bez rizik a bez podnikání. A pár bezcharakterních šmelinářů zbohatlo a tak vznikla novodobá elita.
  Asi tak v kostce.

  1. Souhlas. Nostalgie po RVHP není na místě, plánované hospodářství nešlapalo. Stačí si třeba vzpomenout na tehdejší elektroniku.

   1. hmm, zato „ruka trhu“ je bezchybná a nikdy žádné krize nebyly, co ??
    RVHP bylo dobré, jen to kazilo politikaření a sankce západu. A výdaje na zbrojení, které ukrajovaly ze státního rozpočtu a ne dneska, kdy se zbrojí na dluh..
    Co se týče elekroniky, tak zde to zavinili zrádci ve vládě SSSR – ti si přáli kolaps a tak elektroniku sabotovali. Ale upřímně, najíte se elektroniky ?? Oč byl lepší chleba, mléko, brambory atd..

   2. RVHP jsme se zbavili, abychom se stali kolonii KoZa. To jsme si fakt pomohli.

    Co se týká elektroniky, je nesmysl srovnávat tu tehdejší s tou dnešní, stejně jako nelze srovnávat radar z r. 1945 s československou Tamarou z r. 1985.

    Např. rakouský Kapsch tehdy kupoval od Československé Tesly radiopřijímače a magnetofony a vydával je za vlastní výrobky, podobně jako punčochy z Chrudimské Elite se na Zapadě prodávaly jako americké „nylonky“. Ona nakonec dneska taky většinu elektroniky vyrábí komunistická Čína.

    Divize operačních zesilovačů fy Motorola, která po Hadráku vyluxovala z VÚST a z TESLA Rožnov vývojáře, byla nadšená jejich úrovní. Podobně Francouzský Thomson.

    Řada byvalých částí koncernu TESLA dodnes vyrábí součástky na světové úrovni, jen říkají pane zahraničním majitelům, kteří je za babku koupili …

    1. Proč „za babku“? Protože Venca Klaus, ten perokrad, ten všech zlodějů futrál přijal tehdy ten vexlácký kurs DM=Kčs… Proto za babku.
     A taky proto, že napsal o“útěku před právníky“… a taky „víc takových Kožených“, a taky o tom, že by se „mělo zhasnout“… Jo, myslím toho výlupka, co si „půjčil“ z důchodového účtu.
     Mimochodem, nevíte někdo, kolik bylo na úrocích, když tu sumu do účtu vrátil?

 3. Trochu OT, ale snad vás to bude zajímat.

  Opakovaně jsem tu psal o protiústavnosti prosazování teorie i praxe, že ČR je země, která se řídí tzv. „liberální demokracií“. Citoval jsem přitom Ústavu – Listinu základních práv a svobod, která v čl. 2 odst. 1 říká – cituji – „Stát je založen na demokratických hodnotách a nesmí se vázat ani na výlučnou ideologii, ani na náboženské vyznání.“
  Dosud jsem však nikde nenarazil na článek, text, vyjádření významné osoby, která by to, co říkám a píšu já, napsala nebo prohlásila také.
  Až dnes – a kupodivu na slovenských „Hlavných správach“, kde to napsal PhDr. Marián Kluvanec PhD. https://www.hlavnespravy.sk/odkaz-liberalom-slovensko-si-nedame/3506812
  který v delším článku mj. uvádí – cituji –
  „Novinári dnes tvrdia, že „nezávislé médiá sú pilierom liberálnej demokracie.“ Aktivisti z mimovládok tvrdia, že „tretí sektor je pilierom liberálnej demokracie.“ Až sa zdá, že piliermi (liberálnej) demokracie sú tu všetci, okrem legitímne zvolených zástupcov ľudu… Ale otvára sa pritom iný zásadný problém: prečo hovoríme v súvislosti so Slovenskou republikou automaticky o „liberálnej“ demokracii? Kto a odkiaľ zobral, že ideológia liberalizmu je pevne danou súčasťou našej demokracie? Veď Ústava SR jasne uvádza, že našu vlasť nie je možné viazať na žiadne náboženstvá ani ideológie!
  Učia sa to deti na občianskej náuke: Slovensko je krajina zriadená na princípoch zastupiteľskej demokracie. Zástupcovia ľudu sú volení v slobodných voľbách. Ktokoľvek si môže založiť politickú stranu a uchádzať sa o priazeň voličov – žijeme v slobodnom, demokratickom zriadení. Toto je tá sloboda a demokracia, o ktorej hovoríme po celý čas.
  Pokiaľ ide o samotné piliere demokracie, sú nimi legislatíva, exekutíva a judikatúra. Žijeme teda v právnom štáte, kde sme si pred zákonom všetci rovní. A s každými novými voľbami vystavujeme predchádzajúcej vláde vysvedčenie.
  Takto to jednoducho je. Bodka!
  Kde nabrali novinári a aktivisti teóriu, že naša zastupiteľská demokracia je zároveň liberálna?
  Liberálna demokracia sa v praxi prejavuje tak, ako si to želajú zakladatelia filiálok Nadácie otvorenej spoločnosti po celej strednej a východnej Európe: pod rúškom ľúbivo znejúceho hesla o „slobode jednotlivca“ prináša do regiónov bývalých socialistických krajín nestálosť, polarizáciu spoločnosti, až chaos. Prináša ideu, že model amerického sna je univerzálny – že každý z nás hrá hlavnú rolu vo filme svojho života.
  Je to len ďalšia, krásna nová ideológia, pod ktorej atraktívnou maskou sa skrýva falošný hráč.
  ….“

  Článek si zaslouží přečíst celý, já dávám jen ten výtažek.

  Díky, pane Kulvanče.
  Už jsme dva, kdo to otevřeně tvrdí. Kdo není zaslepený, jako všichni ti obdivovatelé pohádkového krále, co na sobě neměl šaty, a kdo jako to malé děcko křičí – „Král je nahý!“.

  L.

   1. Fajn, jsme tři.
    Problém ale je, že tenhle protiústavní narativ tady de iure netvoří ani novináři , ani právníci /i když se na něm i tak podílejí tím, že ho nejen neodmítají, ale většinou se na něm i vezou/, ale politikové, kteří jsou u moci.
    Ani z opozice, a to i mimoparlamentní, jsem neslyšel jasný pranýřující hlas.
    L.

    1. Možná si to nedovolí, následoval by hnojomet a nic by nezískali. nebo to nepovažují za podstatné. Nevím. Pro mne je to podstatné, podobně jako nechápu, jak může Vondrovi projít hanobení státní vlajky bez jakékoli odezvy.

    2. „Možná si to nedovolí, následoval by hnojomet…“.
     Pravda.
     Tím se ovšem naši přizdisráči liší od bratrů Slováků. Alespoň těch, kdo s tou politickou „nekorektností“ vyhráli volby nad „lží a nenávistí“, a složili koalici, která „jim“ teď šlape na jejich „kuří oka“ a v jejich močůvce jim máchají ksichty /Smer-SD, Hlas-SD, SNS/.
     L.

 4. Kam směřujeme? V knize Daniel čteme: „A [král severu = Rusko od druhé poloviny devatenáctého století (Daniel 11:27)] vrátí se do své země s velkým množstvím zboží [1945] a jeho srdce bude proti svaté smlouvě [nepřátelství vůči křesťanům. Na počátku šedesátých let Chruščov zahájil veliké tažení proti věřícím] a bude jednat [to znamená aktivita na mezinárodní scéně] a se vrátí do své země [1991-1993. Kolaps Sovětského svazu a Varšavské smlouvy. Ruské vojsko se vrátilo do své země]. Ve stanoveném čase se vrátí [Ruské vojenské posádky se vrátí na místa, kde byly dříve umístěny – a to platí nejen pro Ukrajinu. Rozpadne se nejen eurozóna, ale i Evropská unie a NATO. Mnoho zemí bývalého východního bloku se vrátí k vojenskému spojenectví s Ruskem]. A vstoupí na jih [to bude začátek jaderné války], ale nebude tak jako dříve a tak jako později [tyto války nepovedou ke globální jaderné válce. Tato válka začne až po návratu krále severu]“ (11:28, 29)
  Pak Američané přímo zaútočí na Rusko. (Daniel 11:30a)
  Bude to vzájemná jatka, mír bude odňat ze země a bude použit „meč velké moci“. (Zjevení 6:4)
  To bude také začátek dne soudu. (Zjevení 1:10)

 5. „V dnešní bezpečnostně složité situaci, kdy jsme pod tlakem Ruska, je dobře, že je Praha vidět,“ řekl v pořadu Interview ČT24 ministr zahraničních věcí k dnešní největší alianční akci v Česku od roku 2002. Hlavním tématem zasedání ministrů zahraničí zemí NATO v Praze bude nejspíš podpora Ukrajiny. Lipavský zmínil, že bude jednat s šéfem diplomacie USA mj. o společném memorandu o boji proti dezinformacím.
  ….Co bude následovat po rozdání rozkazu USA Lipavskému a čučkařům? Naposled po návštěvě Soroše následovalo 21.12., po návštěvě Pyjaly a čučkařů v CIA v emerice následoval atentát na Fica.
  Co za šílenost to bude tentokrát? Tohle vše tu páchají naši zaměstnanci, námi královsky placení zaměstnanci – to mějme na paměti!!!

  1. Co to je desinformace? Nechtěná pravda? Odpověď na nevyřčené otázky? Snaha o větší rozhled? Používání vlastního rozumu?
   Ano, politikům vyhovuje stádové chování a polototalitní režim. „Můžete si myslet co chcete, ale pravdu máme my, strana“
   V době covidu byl rozehrát naprosto nepřekonatelný dezinformační koncert vládních struktur a dnes to je úplně to samé. Propaganda je naprosto šílená – z obou stran. Pravdu a to jen částečnou se dozvíte na zahraniční armádních serverech, kde probíhají rozbory, ale jinak to jsou pohádky naší babičky.
   A oni chtějí bojovat proti desinformacím, tzn proti sobě? Houbelec. chtějí mít pouze možnost kriminalizovat jiný názor. Protože to je podle nich dezinformace.
   Takže jdeme vstříc osvědčenému – jeden názor, jedna pravda, jedna strana – a bude se nám tady krásně žít.

   1. RE: Michal:
    František Vrábel – ideolog režimu to řekl jasně:

    Dezinformace nemusí být lež, je to zkrátka informace nepřátelská našim hodnotám.

    Tak to se pěkně odkopali „soudruzi“…

 6. Tak. Psal jsem. 1914. Velká válka, kterou nikdo nechtěl. Ti kteří rozhodovali byli ovládáni událostmi. Ne naopak.

  Pearl Harbour? Japonsko odšpuntované USA 1856, bleskově se vyvinuvší ze šógunátu v mocnost, 1905 Cušima, narazilo na mez růstu, pod tlakem embarga na ropu. Hop nebo trop.

  1. Velkou válku v roce 1914 CHTĚLI bankéři – ti stáli a stojí za vším i dneska.
   A důvod – potřebovali zničit v Evropě monarchie a nainstalovat „demokracii – republiky“, aby mohli lépe vládnout ( v monarchiích vládl dědičný panovník a měl poslední slovo..).

 7. Řečeno stručně
  Kolektivní západ a Ukrajina, pevně spolu spojeni jako galejník a koule na noze, kráčejí společně vpřed na cestě k nevyhnutelnému vítězství.

  Jenomže to vítězství bude ruské …

 8. Utužování režimu v unii a vyhrocování situace na frontě. Není tam nějaká souvislost a účel? Jeden prostor, jedna pravidla, jeden výrobní potenciál, společná armáda a velení….. . Kolik národů vyslalo své vojáky na sojuz v rámci skoro periodicky opakovavších se drangnachostenů? Ty poslední vedli Němci. Co je skutečným účelem tuhé integrace v unii? Po velké válce se mluvilo o hospodářství, posledních snad 10 let se jen implementuje a závazně doporučuje a vyhrožuje a…. . Porazit velkou zemi vyžaduje velké zdroje, jednotně koordinované.
  Ale naštěstí víme, že oba současné jevy spolu zásadně nesouvisí. Takže zůstáváme v klidu.

 9. Proč další válka, kdo na tech předešlých válkách vydělal?
  Židé sionisté pokaždé někoho naverbuji,zafinancuji a cíl je pořad stejný.
  Či že, zase nám bude válka vnucena o kterou občané nestojí, ale je i u nás dost valkychtivych přívrženců z řad židů.

 10. Problémem jsou zákony pravděpodobnosti. Jestliže je i málo pravděpodobná možnost testována v dostatečném počtu cyklů, jednou nastane i ta málo pravděpodobná situace.
  Když jsou někde nějaké zbraně, vždy se najde šílenec ochotný je použít. Většinou mu v tom zabrání ostatní. Občas se může stát chyba ve vyhodnocení útoku. Takových falešných signálů už bylo několik, kdy lidstvo bylo jen prst na tlačítku od jaderné války.
  Putin se zřejmě nyní zaobírá jen válkou na Ukrajině, která je opotřebovávací válkou Ruska s NATO do posledního Ukrajince. Zatím se spotřebovávají granáty a životy Ukrajinců. Zase jsme postoupili o krůček k velké válce.
  My jsme v situaci, kdy na nás všechny bude hleděno jako na příslušníky KoZa. Budeme posuzováni podle činů a rétoriky Fialovy vlády. Je to jako v zákopech za WWI. V druhém zákopu je prostě chlap s puškou, co na nás míří, a jiné detaily skryje vzdálenost.
  Je celkem lhostejné, kdo na Ukrajině vyhraje, protože ČR bude platit v každém případě. Buď za obnovu Ukrajiny, protože nebude možné zatížit Rusko reparacemi jak Německo v 1918, nebo jako součást prohravšího bloku. Tak asi tu Luhanskou oblast budeme přeci jen obnovovat.

  1. Když někdo je nažhavený, rychleji jedná než myslí. Stačilo by aby bouchlo v Polsku. Odezva překračující hranici návratu. Pravda je nevýznamná. Zpáteční adresa není nutná.

  2. A co tak udělat další sametovou revoluci a připojit se k Rusku ??
   Ale stojí o to náš národ vůbec?? Nebo nás uspokojuje dělat Západu otroky??

   1. Otázka má znít: Stojí o to Rusko?
    Za pouhých 30+ let se z ČEZka stal militantní hajzl 1. kategorie pod vedením volených kriplů. Myš co řve hlasem zvolených dementů, nemajících kvalifikaci k řízení dvoukoláku.

    1. No dokud tam je pan Putin, asi by nás pod svá křídla vzal.. On moc dobře ví, že lid není vláda a naopak. Ale osvobodit se musíme sami, své vojáky už tady nepošle, aby za nás prolévali krev. Z toho už vystřízlivěl..
     Nebo varianta je emigrovat na Slovensko, tam je směr (pevně věřím..) jasný.
     Ev. oddělit Čechy a Moravu+Slezsko a „kdo chce kam pomožme jim tam“..

    2. “ … pod vedením volených kriplů“ … kteří se snaží podbízet svému páníčkovi ad absurdum (=iniciativní blbové).

   2. Vedle stojící,
    myslím, že lidé u nás o připojění k Rusku ani neuvažují, ostatně ani já (spíše rusofil) bych s tím nesouhlasil. Snad jen v případě, že by platilo buď Rusko nebo USA, pak by to bylo i pro mne jasné.
    Trefná je otázka, zda by nás Rusko vůbec chtělo…. Co by tu hledali za štěstí, vždyť tu už nic nemáme, jen ty blby ve vládě a spol.

    1. „buď Rusko nebo USA“ běží už mnoho let! Možná jste si jen nevšiml. Zatím převládá USA, díky tomu, že tady v ČEZku obvykle tíhneme k té správné straně barikády, což dáváme světu najevo naší neutuchající volbou zvlášť pečlivě vybraných velevolů.

 11. Niekedy niekde vo vesmíre. Otecko, aký objekt je ten jasne žiarivý? To je planéta kde zvíťazila demokracia určitého typu. Teraz vysielajú rádioaktívny odkaz presadzovania ušľachtilých myšlienok a pravidiel. …………👽☠️☹️

 12. Smyslem té války není ani tak něco získat, ale (i) nakrmit vojensko-průmyslový komplex a hlavně (ii) překrýt totální krach západních plánů s greendealem a neschopnost udržet funkční zdravotní, sociální a vzdělávací systém…
  Oni jsou smířeni s tím, že jejich zóna vlivu se zmenší, ale míra jejich moci a svévole uvnitř jádra vzroste…

 13. To jsou samé řeči, ale kdo se zvedne z gauče a začíná něco dělat?
  Jedině Láďa Vrabel.

  Dneska začínají mírové dny, které organizuje a kam přijedou na mírovou konferenci politici z celé Evropy a kde promluví i výkvět alternativní scény.
  A 1. června bude demonstrace na Václaváku, kde Vrabel očekává na 300 000 lidí.

  Vrabel říká, že na demonstraci pozval všechny politiky, i ty, které považuje za zrádce národních zájmů, jako Jindřich Rajchl a hlavně Kateřina Konečná. Vrabel umí být být velkorysý a v zájmu boje o světový mír je ochoten pozvat na podium i lidi, kteří ho zradili.

  Tak nezapomeňte, v sobotu ti praví vlastenci přijdou na Václavák!
  http://zamir.cz/

    1. No, podivejte…Vrabel je jenom jeden z mnoha, ovsem mozny konkurent Rajchla.
     Zde na strankach se fandi spise Rajchlovi, takze Vrabel je nenaviden (viz zdejsi prispevky).
     Tak vypada ono propagovane sjednocovani.
     Ostatne s Hamplem to nebylo jinak- povyseny arogant, co neodpovida v diskuzi.
     Ani ignorovat ho diskuteri nebyli schopni, museli mu zacit nadavat, ackoliv jsou s Hamplem na jedne lodi. Markova dtto, ta zas nami opovrhuje, nebot pise dlouhe nadpisy.
     Lokalni skupinovy sovinismus, falesne se dovolavajici sjednocovani je tu nad slunce jasny.
     To je velke pouceni: normalne a nadejne zacinajici skupina skoncila (opet) ve smrtelne hasterivosti. A to hned po tom, co trochu nabyla na vyznamu a sile.

     1. Omyl embecko(stridore), Marková vámi neopovrhuje, protože píše dlouhé nadpisy, ale proto, že se neobtěžuje alespoň občas si přečíst diskusi. Protože kdyby to alespoň občas udělala, tak se možná, pokud je toho vůbec schopná (o čemž já pochybuji), vyvaruje těch chyb a dlouhatanskych nadpisů a možná také by jí došlo, že ta tečka za nadpisem svědčí o její „inteligenci“.
      Hampl alespoň vysvětlil, proč diskuse nečte.

     1. Já ho nechápu, slibuje absolutně nereálných 300000 lidí, už tím nastavuje celou akci na neúspěch i kdyby mu přišlo fantastických 100000.

       1. Když se trochu nahňahňají tak to zvládnou. Mohou se inspirovat počtem lidí, kteří se vejdou do Trabanta. Mám pocit, že to při testu bylo nějakých 18-19?

  1. Zcela samozrejmy , typicky a groteskni chovani parasita.
   /Vo cem humanitni parasiticky akademicky nemuzou vedet/.
   Uhli je dost , tak zakaze, zradlo levny, zakazou se umely hnojiva, cim vic je plynu, ropy ,levne vyrabeny elektriny, tim vic sou drazsi.Tim se chce znicit.
   Ale aspon nachvilku vycucavat.. Vo to de..
   Nebo parasiti postavi obrovsky vetrny turbiny vsude, ktery pohani dieslovyma motorama ,aby mohli vycucavat z kazdyho a co nejvic , ze je blby pocasi.
   Na zhorseni pocasi ma taky pristroje ,ktery budoval po staleti , aby moh kricet vo zhorsovani pocasi.
   Je neunavnej , nesetri se ani penize a namahu ,aby potom moh vyvucavat.
   Odmit plyn a ropu z Ruska ,ale tajne bere este vic a draz nez predtim..
   Co horsiho udelal si tak z rusa kvuli tomu taky parasita .Ten daval hloupe ropu a plyn a dalsi skoro zadarmo a ted parasit rusa donutil vsecko zdrazit , aby moh bejt , co nejvic vycucavanej rusem…Jenze takovy zdrazeni nemuze trvat dlouho. Lidi se zadluzi a konec.
   Pro normalni lidi neni mozne tomu porozumet..Zelenej upir je vsude znamej.
   Porad jezdi nekde vycucavat..Ale je na to blbej..
   To se dela tak ,ze zacne valku s bohatym rusem,plnym dobry vule , tu rychle prohraje a zacne kvilet, ze skoro za nic nemuze ,ze tamty a byl dohnanej a potom uz nikdo nevi ,ze zacal valky , ale ze potrebuje porad pomahat protoze rus a valka a byl a je ublizovanej deti nemaji mlicko a rus to musi napravit atd…To vydrzi dlouho..
   Takhle uz ani nebude president.

   Typicky je po staleti je chovani germana,udesnyho fanatickyho parasita.
   Az u Stalingradu, aby moh vysavat to je vopravdu neco.. Rozumet se tomu neda..
   Porad hleda , kde by se nasak z ciziho. Treba chcipne , znici se , jen kdyz muze vycucavat ,nekde na svete , aspon chvilku.
   Vyhodis ho dverma , nic nepomuze pribehne voknem..
   Vyhodis ho z vokna, priplizi se skvirou pod dverma.
   A zacne si stezovat..Ze nemuze poradne parasitovat a vycucavat.

   1. Když trvá období klidu dostatečně dlouho, černá to situace přeprodejců, tak se ceny komodit ustálý a zisky přeprodejců klesnou na úroveň nejmenšího zisku. A najednou mocný přeprodejec rozvíří hladinu (válka, přerušení obchodních cest, zákazy všeho druhu, embargo, clo, …), tak, že se zvýší marže a koncovým zákazníkům vše podraží.

   1. No, ukázalo se, že stačí dát na charitu a z peněz vymlácených z otroků nacistů lze zaplatit, aby synek byl presidentem.
    A jeho synek taky ..

 14. Jen tak, jistě nepřesně a zcela OT:
  „Je nebezpečné být jejím nepřítelem, ale být jejím přítelem je smrtící.“

   1. Nevím už který slavný amík to řekl, že “ američané velice rádi pomáhají budovt a kde komu – ale až potom co všechno rozbijí na padrť.

     1. Kdo kdy mel trochu zdravyho rozumu ,tak vzdycky vyhnul a vcas ,
      tomu vodpornymu nezvolenymu nacistovi ,kterej vladnul misto presidentu,kterej neudelal nic dobryho nikomu..Kterej znicil Usa,
      jak nejvic moh.Navzdory skutecnosti ovce papouskujou tyhle moudrosti.

 15. Jaké to bylo v roce 2022? Na to jsou archivy:

  Rusku docházejí rakety, dvě třetiny už použilo, tvrdí Ukrajina
  Seznam, 1.3.2022
  Ruské ztráty jsou strašlivé. A to i ty, které Moskva přiznala
  Novinky.cz, 3.3.2022, Švamberk
  Zvukové nahrávky ruských vojáků odhalují pláč a zoufalství
  Novinky.cz, 3.3.2022, Švamberk
  Rusové se na umírání svých vojáků připravili. Mají mobilní krematoria
  Novinky.cz, 3.3.2022, Švamberk
  Lékař údajně ošetří jen některé Rusy. Komora o ničem neví
  „Kolega mi napsal: ,Ode dneška ošetřujeme bezplatně Ukrajince bez pojištění a Rusy jen, když nám podepíšou, že jsou proti invazi.‘ Jinak jdou jinam…“
  Novinky.cz, 3.3.2022, Šopfová
  Putin zachránil tisíce životů, tvrdí senátor. vyšetřuje ho policie
  Nejnověji má na stole trestní oznámení, které míří na senátora Jaroslava Doubravu.
  Neovlivní.cz, 3.3.2022
  NYT: Ukrajinci na hranicích mlátí prchající Afričany
  Novinky.cz, 3.3.2022, Jemelka
  Podivná smrt ukrajinského vyjednavače. Zradil nebo zemřel jako hrdina?
  Ukrajinská bezpečnostní služba (SBU) údajně zastřelila ukrajinského vyjednavače v Homelu. Zadrženého Denise Kirejeva, člena vyjednávací delegace v Homelu, služba „náhodou postřelila“ během jeho zatýkání. Byl podezřelý ze zrady. K nejasnosti celého případu přispělo vyjádření vojenské rozvědky, která o několik hodin později uvedla, že Denis Kirejev zemřel při obraně Ukrajiny.
  Novinky.cz, 3.3.2022, Kučerová
  Mykolajiv z města vyhnal ruské vojáky
  Novinky.cz, 3.3.2022, Drake
  Rusko opět útočí, Mariupol volá o pomoc
  Novinky.cz, 3.3.2022
  Třetí pokus o klid zbraní: Koridory směrují uprchlíky jen do Ruska a Běloruska
  Blesk.cz, 7.3.2022, ČTK
  „Trefí ho mezi oči!“ Brutální předpověď Putinova konce. Kdo to udělá? Hlas z bezpečnostního výboru tuší (poslanec ODS a předseda bezpečnostního výboru Pavel Žáček perlí)
  Parlamentní listy, 7.3.2023

  1. Tak jen chybí tato zpráva:

   Rusko se zhroutilo, Putin se zastřelil a na hořícím Rudém náměstí pochodují ukrajinské pluky v čele s Azovem a Ajdarem.
   Forum24, 1 duben 2022

   1. Mne sa páčili tie spravy o Rusoch s lopatkami. Na slovenských TV to bolo v správach, české idnes to tuším malo tiež. Aj o tom, ako za dva mesiace zahynulo 12 generálov.

 16. Vážení,
  těch proroků, generujících konec civilizace je na můj vkus jaksi přes čáru. Nevím, kteří z nich mají pravdu. Možná mají. Vím jenom, že věci nedopadají vždy tak, jak si někdo myslí, že dopadnou. Jen tak mimochodem mě napadla tisíciletá říše šíleného Adolfa. A jeho ropaganda na konci války, kdy bylo jasné, že to patnáctiletí kluci z Hitlerjugend s Panzerfausy nic nezastaví, ba ani nezpomalí.

  Ale je pravda, že nám vzduch jaksi houstne. Ale může se stát, že za několik málo let budou otevřeny ruské archivy a bude se trestat. Taková nový Norimberg. To pak bude u nás (pokud to přežijeme) jedna velká převlékárna kabátů. Už jsem ji viděl v provozu dvakrát. 1969 a 1990. Je to takové trapnosmutné divadlo.

  A židé?
  Co na to židé, kteří už měli být smeteni z povrchu zemského nejpozději v minulém století?
  Měli bychom jich zeptat, zda a jak lze přežít.

  1. Jenom mi připadá velice smutné, že naše země, která byla kdysi osvobozena ze spárů Němců s Hitlerem v čele se dneska prostřednictvím svých volených zástupců chová, tak jak se chová. Teď jsme my ten Hitler 🙁

    1. Elektorát, ve své zpohodlnělé většině, zvolil místní standardní postup: vyčkávání.
     Chciválci, co jsou moc slyšet, doufají, že nebude nakonec tak zle, anebo včas stihnou otočit plachtu. Jako záložní plán už mají naplánován útěk s rodinou někam na západ, kam prý patří. Tedy, oni si to myslí a přesvědčují o tom sami sebe, protože na západě je více peněz, přece. A východ – to je komunismus, přece, zpátky ni krok a tak…. . Takto jednoduše to mívají v hlavinkách srovnané a dává jim to smysl a nenechají nikoho, aby bábovičky bořil.
     Vlastně je tam i strach o tý svý kárky, dovči venku a povislé pupíky v tričkách kalvín klajn a celý ten hodnotový výprodej. O svůj pohled na svět. A dezoláti jim nedají pokoj a boří pohodlné mýty. A to by tedy nešlo. I když je o ten výprodej pomalu připravuje ten samý západ, který je nechal se toho těžce dopracovat po 35 letech od převratu. Jen co to dostali, už jim říká, že to není ekobio, udržitelné a to by tedy taky nešlo.
     Ještě pořád ztratili málo, ještě je to daleko. Ještě…. .

  2. Na převlékání pomyslných kabátů už u některých dochází. S blížícím se nezamaskovatelným koncem Ukrajiny někteří už obracejí, mírní rétoriku, a u některých ta potřeba stát na straně vítězů tak silná že popřou cokoliv co poslední roky říkali a dělali. Jen za minulý týden jsem potkal dva takové přeběhlíky, co jsou přeci “dávno alternativa”, vpravdě tak asi poslední pár týdnů…
   Na druhou stranu pořád je dost těch kteří si vybití Rusů do posledního skutečně přejí. A věří v úspěch.

   1. A umíš ty „dávno alternativní“ drapnout za ucho a vyhodit na chodbu?
    Velice účinně to uplatňovala naše třídní, když jsme vysírali už přes čáru.
    Na té chodbě přidala pár po hubě z každé strany. Směli jsme se vrátit do třídy, až napočítáme do 20.
    To proto, aby nám stihla pěkně zrudnout huba. Pěkně z obou stran, aby se nám zbytek třídy tlemil.

  3. Problémem byl a je především židismus. Slavný Hitler byl zfetovaným idiotem, maskotem podle scénářů židovské vrchnosti, velkolichvářů.

 17. „Válka bude, víc vám neřeknu!“

  Na čase je otázka, co s tím – a taky, zda vůbec něco s tím.

  Čekám standardní odpověď, nevolit koaliční politiky (atd., atp.), jenže tyhle rady zjevně nejsou funkční.

  Pokud se válka připravuje, jako by na volbách nezáleželo, tak na nich nejspíš skutečně nezáleží.

  „Připravuje“ je samozřejmě v uvozovkách, nikde nevidím kopání krytů ani výcvik Červeného kříže, jenže to byly banality minulých válek, dnes se s přežitím civilistů evidentně nepočítá. Plánujeme nakonec tu depopulaci, tak proč to nezfouknout současně? Okolo Doupova a Libavé ty přípravy vidět jsou, techniky tam jezdí hromada, cvičné střelby, jako o Božím těle. Bude to prostě jiná válka – bez vítězné strategie, bez civilní přípravy, bez aktivizace průmyslu. Rozkaz zněl jasně, prostor je třeba vyčistit, a pokud při tom trochu „oslabíme Rusa“, tak jenom dobře.

  Znepokojivá je jiná věc. Nálady Všeholidu. Všeholid si současné válečníky zvolil dobrovolně – fakt nikdo nikoho nenutil. Ten výsměch Babišovi za „strašení válkou“ byl autentický, současný výsměch, když někdo varuje před jadernými aj. devastačními vychytávkami, je taky autentický. Připadá mi, že části Všeholidu skutečně zmocnil Todestrieb, pud smrti, a lidi to chtějí. A dostanou.

  1. Ruku na srdce, Vaše předpovědi chronicky nevychází od té doby, co jste „veřejně známý“ od roku 2015, byl bych být Vámi tudíž reálně naprosto v klidu. Nastane opak toho, co budete čekat, jednoduchá heuristika.

   Co mě více znepokojuje je Vaše neschopnost vidět, že je úplně jedno, kdo zemi vládne z hlediska dosahu na mezinárodní politiku. Jak přesně se Orbán nebo poslední měsíce Fico zasadil o mír na Ukrajině? Keců hromada, ale nějak nevidím, že by to běh dějin jakkoliv ovlivňovalo. Česká republika stejně neovlivní, co se děje a měli by to lidé konečně vzít v potaz. Nedůležitá země, lidé by se měli soustředit na práci a neřešit nějaké věci, u nichž nemají žádnou reálnou moc je ovlivnit.

   1. Nemyslete na to, zjevně nejste schopen pochopit složitější závislosti, to co jste napsal ukazuje jaký v tom máte hokej.

    1. „Slozitejsi zavislosti“ neni schopen pochopit nikdo, kolego Tymakovane ! To jako myslite ze byť s dobře zpracovanou metodikou cehokoliv, je vysledek zaruceny ? V mikro meritku vam treba – kdyz bude uprimny – i ten nejvetsi seladon a svůdce žen rekne, ze v realu uspeje tak v 4 pripadech z 10. V makro meritku, Usaci maji primo vedecky zpracovanou metodiku „barevnych revoluci“ – a v neuspeli zdaleka vsude, naposledy ne v Gruzii, predtim v Belorusku, a musi se uchylovat k hrubemu natlaku. Atd. A k valce : Cetl jsem v dobovych novinach polemiku dvou intelektualu. Valka dnes ? Co vas nema, pane. Evropske panovnicke rody jsou navzajem pribuzensky spriznene. Na mori vyrovnava vliv Nemecka Anglie, na sousi Francie. Obchod je velice intenzivni a jeho ztrata by poskodila vsechny. Dnes je doba jemne diplomacie, vyvazovani, kdepak pane valka… Jeste dodam ze ta polemika se odehravala v roce 1913 🙂 Je velmi nebezpecny pocit ze zname vsechny rozhodujici prvky a jejich vahu v systemu. Pak nas realita skarede prekvapi. Jinak vyborny matematik Simon Newcomb dokazal koncem 19. stoleti matematicky konsistentne treba ze let stroje tezsiho nez vzduch je nemozny 🙂 Trpel podobnou sebejistotou.

     1. To si nerozumíme, já nepíši že válka bude, jen že ten přede mnou není schopen pochopit souvislosti a jeho druhý odstavec je směs nesmyslů.

      1. I ten první. Dost to připomíná výkřiky typu „Vy jste planě strašili tím, že do té díry spadne spousta lidí, tak jsme ji nakonec radši aspoň provizoně zasypali – no vidíte, a nikdo do ní nepadá, takže jste jen planě strašili.“

      1. Tohle je fakt zajimave. Za posledni cesty do regionu (tenhle tyden) nedostal Putin pozvani od Tokajeva.
       Vypada to jako bonmot, ale je to realita: vlada, kterou Kreml intervenci ochranil pred pucem, se temer okamzite obratila ke Kremlu zady a zacala pestovat vztahy s pucistou.

       1. vsak ked sa niekto nepouci na vlastnej kozi, co sa da cakat?? Na druhej strane zase kazasske miliardy su v Londyne a svojho casu uz im pohrozili, ze im to zmrazia. Tokajev ale podla mna nakoniec bude tak dlho balansovat, az to cele sa zruti. Obnova elektrarni ci vodneho systemu viac menej stoji (nieco Rusi im postavia ale rozhodne nie za par supov), rieky im nepresmeruju, Rusi odtial odchadzaju a neviem ci nejaki novi porovnatelni inzinieri ich budu vediet casom zastupit (ako je vidno prave pri udrzbe infrastruktury uz teraz s tym je problem), nove koridory medzi Ruskom a Cinou budu Kazachstan obchadzat. Putin sa s nimi nebude hadat, kym tam nenastane stav a la Ukrajkina, co ale momentalne stale viac ludi vidi, kam to cene vedie (typicky Gruzinsko ci Moldavsko, ktore nie a nie aby sa nechali pouzit ako iniciativny debil, ktoreho rukami by sa rozputal druhy front na juhu Ruska). Len Kazachstan z toho bude mat menej a menej

   2. Myslím, že byste měl rozlišovat „globální“ a „vnitrostátní“ rozměr poměrů a politiky a možnosti jejich ovlivňování.
    Já, který proti Vidlákovi tady už dlouho tvrdím, že naší volbou do EP neovlivníme nic, bych se ovšem chtěl dožít toho, čeho se dožili Slováci vloni na podzim.
    „Úklidu doma“.
    L.

   3. 😉
    Jenže ony plusmínus vychází.

    Demonstruje se v Reichu za chalifát? Ano. Je Francie v podstatě „ungovernable“, vede Švédsko občanskou válku v ulicích, jsou anglická města Weiße-Frei?

    Samozřejmě jsem nemohl předpovědět Covid, který zatřepal se vztahy obecně, včetně vztahů v rámci islámských komunit (došlo tam, zdá se, k „pluralizaci“, takže to, co vypadalo jako jednolitá vlna, se roztříštilo do drobného, ovšem všudypřítomného a domorodcům nepřízniového, gansterství ).

    Už vůbec by mě tenkrát nenapadlo předvídat konflikt na východě. Protože jsem neviděl do US zákulisí. Bylo nás asi víc, většina, kdo doufal v postupnou konvergenci a zvolňování napětí. Jenže jsme houby věděli, jakou moc získá na Potomacu parta, která právě v konfliktu s Ruskem viděla šanci, jak pád západu zastavit. Podle mě se ta parta hluboce mýlí, ale to nic nemění na tom, že jsou šílení a budou dál tlačit na pily.

    1. Bojím se toho také, že konflikt idiotů s Ruskem nedopadne dobře, protože nikdo už nemyslí.
     Už nikdo není schopen říci nahlas, že Rusové jsou schopni nesmírných obětí, aby dosáhli svého.
     Je to skoro přesně ten interval od konce poslední války. Osmdesát let, než vymřou všichni vlivní, kteří poslední válku pamatovali. Varovali před další, ještě horší.
     Ztratili jsme pud sebezáchovy, zdá se. Zblbnutí konzumem a ubavení k smrti.

   4. Orbán se zasadil hodně, blokuje, zpomaluje, jde příkladem. Je vzorem. Dělá to, co může a dělá to dobře. Pokud Evropa přežije, bude na tom mít významný podíl.

  2. Konvicka , krikloun ,jeci, bude valka a vim hovno. Pac vi, ze na nakym Doupove nekdo sem tam vystreli z neceho ani nevi z ceho..

  3. Snaha jednotlivce vědomě a cíleně ovlivnit společenské procesy je jako chtít ovlivnit geotektoniku.
   V případě očekávané erupce sopky můžeme maximálně rozhodnout, kterou vesnici odepsat, případně kde udělat val či koryto kvůli změně toku lávy.

   Člověk pozná, kde má své hranice, teprve až je překročí. Jestliže znáte válku z počítačových her a hecování na sociálních sítích a váš vztah k Rusku tvořily stereotypní bláboly založené na mindrácích roku 68, nepřistupujete k ní tak vážně, jak by zasluhovala…

 18. K čemu na Ukrajině směřujeme?
  Cituji TASS –

  29 Květen, 21:08,
  Aktualizováno 29. května, 21:32
  Gavrilov varuje před drtivou reakcí Ruska na možný útok

  © Valerij Šarifulin / TASS
  Moskva načrtla „červené čáry“, které nikomu nedoporučuje překračovat, řekl vedoucí ruské delegace na jednáních ve Vídni o vojenské bezpečnosti a kontrole zbrojení
  MOSKVA, 29. května. /TASS/. V případě útoku na něj bude Rusko jednat „podle situace“, reakce může být skutečně zdrcující. Uvedl to vedoucí ruské delegace na jednáních ve Vídni o vojenské bezpečnosti a kontrole zbrojení Konstantin Gavrilov.
  „Na doktrinální úrovni záměrně udržujeme nezbytnou nejistotu ohledně povahy a rozsahu naší možné jaderné reakce na agresi. Potenciální agresor musí pochopit, že v případě útoku na Rusko si vyhrazujeme právo jednat, jak se říká, „podle situace“ a využít všech našich relevantních kapacit,“ řekl diplomat na 1079. plenárním zasedání Fóra pro bezpečnostní spolupráci OBSE.
  „Rusko načrtlo „červené čáry“, které nikomu nedoporučujeme překračovat. Pokud se nepřítel rozhodne to udělat, pak může být reakce skutečně zdrcující,“ zdůraznil.
  Ruská federace podle Gavrilova v tomto ohledu zohlední „agresivní akce Spojených států a jejich spojenců v Severoatlantické alianci, které pozoruje na pozadí velmi znepokojivých změn v jejich vojenské a doktrinální politice, včetně její jaderné složky“. „Chtěli jsme s plnou odpovědností prohlásit, že Rusko si vyhrazuje právo použít jaderné zbraně výhradně v reakci na použití jaderných a jiných druhů zbraní hromadného ničení proti němu a/nebo jeho spojencům, jakož i v případě agrese proti Ruské federaci s použitím konvenčních zbraní, kdy je ohrožena samotná existence státu,“ řekl.
  Rusko, jak poznamenal diplomat, nyní „nečelí jen jedinému nacionalistickému režimu, ale koordinovanému kolektivnímu Západu, který využívá Ukrajinu k vedení nového typu hybridní války proti Rusku“. „Není divu, že s ohledem na nashromážděné bojové zkušenosti se ozbrojené síly Ruské federace nyní právem řadí mezi nejbojeschopnější a nejzkušenější armády na světě,“ uzavřel Gavrilov.
  https://tass.ru/politika/20942521

  A v roce 2018 na „Valdajském fóru“ prezident V.V.Putin prohlásil tohle – cituji

  Prezident Ruské federace: My půjdeme do nebe a oni prostě zdechnou
  18. října 2018 308
  Vladimir Putin odpověděl na mnoho otázek během setkání Valdajského mezinárodního diskusního klubu. Mezi otázkami byly i otázky věnované strašlivé tragédii v Kerči. Podle prezidenta sehrála střelba v amerických školách důležitou roli. Na současné úrovni globalizace se do Ruska dostávají krvavé ozvěny.
  Bouřlivou reakci v sále vyvolala úvaha Vladimira Putina o jaderném potenciálu a jaderné doktríně Ruské federace. Putin byl dotázán na připravenost Ruska použít jaderné zbraně. Prezident odpověděl, že koncepce Ruska v této věci se nezměnila – nezbytná reakce na ránu.

  Podle Vladimira Putina musí agresor vědět, že s každým úderem na Rusko bude nevyhnutelně zničen i samotný agresor. Hlava státu dále dodala:
  My, jako oběť agrese, jako mučedníci, půjdeme do nebe a oni prostě zdechnou, protože nebudou mít čas ani na pokání.
  Vladimir Putin poznamenal, že chápe, jaká odpovědnost leží na něm, a dodal, že je vždy připraven posoudit všechna možná rizika.
  Prezident dodal, že v jeho práci není a nemůže být pocit strachu. Podle Putina není strach něčím, co by mělo být vlastní hlavě státu.
  https://topwar.ru/148571-prezident-rf-my-popadem-v-raj-a-oni-prosto-sdohnut-ne-uspejut-dazhe-raskajatsja.html

  No, a tak máme na výběr….
  Vlastně máme prd.
  L.

   1. Dyk sou to jen povrchni abstraktni blaboly vodnekud vycteny ..
    Aby si vas pekne vystrasili..
    Treba. „Na soucasne urovni globalizace se do ruska dostavaji krvave ozveny“.
    Huahuahuaaa, krvava vozvenaa ,zahynes bidaku na klice /i kdyz sou to krvavosti na rusa/, ubije te vozvena globalizaaaceee..Nic konkretniho a nikdy a velky zase abstraktni krvelacny straseni.. Podobne se strasi may deti..

  1. Přišla na nás divná psota,
   nečekejme na Godota,
   od plného talíře,
   hledí mlsně do spíže,
   co zítra bude vařit a kde všude pařit?
   Není to však jeho vina,
   jen si trochu hledí vína,
   a chuťové pohárky
   plní laskominy z dálky.
   Má od Turků furman,
   že je mlsný gurmán!

   🙂

 19. S nostalgií vzpomínám na osmdesátá léta. Normalizace byla za námi, v zemi, byť v područí SSSR, panoval relativní blahobyt, sociální jistoty, zdravotní péče, o cenách potravin a dostupnosti bydlení ani nemluvě. Byl mír a bezpečí, průmysl klapal, zemědělsky jsme byli soběstační, stát stavěl na rodině, vzdělání a práci. Když to srovnám s dnešními kapitalistickými nejistotami ve všech ohledech, tak si říkám, že jsme se možná raději měli držet hesla „Se Sovětským svazem na věčné časy“. Že dnes máme svobodu cestování a podnikání? Sarkasticky odpovídám, že na cestování většina lidí nemá peníze a podnikatelé jdou masově do kytek. A hubu držet musíme stejně jako tenkrát. Tak k čemu takový povyk, i kdyby bylo něco pravdy na tom, že Rus chce obnovit své někdejší državy ve Východní Evropě? Nebylo nám za Husáka a Brežněva líp?

 20. A jak tenhle úžasný seriál může pokračovat:

  Zfanatizovaná země typu Estonsko schválí vyslání svých jednotek na Ukrajinu
  Rusko obnoví jaderné zkoušky na Novej zemlji
  Ukrajinci dostanou rakety schopné zasáhnout Moskvu a použijou je
  Rusko zaútočí letecky na vojenské cíle za hranicemi Ukrajiny
  NATO vyhlásí Rusku válku
  Rusko využije svoji Kalingradskou enklávu ke konvenčním útokům na cíle v Evropě
  Ukrajinci dostanou taktické jaderné zbraně a na frontě je použijí
  Moskva ohlásí velký jaderný výbuch na Ukrajině a provede ho
  Americký prezident si nasadí čisté pleny a otevře kufřík zvaný fotbal.

  1. A nebo RF předvede něco nového, třeba nějak použijí tu údajnou protisatelitní jadernou družici – a vydělá na tom Čína, protože ta EMP sežehlá komunikační technika “jak v nebi, tak i na zemi” bude v tomhle objemu dostupná jen z ČLR… A to bez jediné přímé mrtvoly a otravného spadu.
   A státečky co se na nějakou dobu octnou v digitální tmě, budou řešit daleko přízemnější problémy než chtít válčit, přičemž asi nejednomu papaláši dojde, že EU nemá žádnou protiraketovou obranu páč European Sky Shield Initiative (ESSI), pokud vím(?!), je zatím spíš na papíru než na hranicích EU.

   1. Tu EMP nálož byste si neměl přát..
    Zkuste to domyslet do důsledků, možná budete překvapen, co se může stát.
    Zhruba kilovolt až dva, na každý metr délky bez uzemněného stínění, čas v jednotkách ns.

 21. My na ukradině nesměřujeme nikam. Zato v ČR směřujeme do (.)
  Tyhle západem k moci dosazené pyjalovodozimetrové swině jen a pouze plní rozkazy svých pasáků ze západu, Babiše nevyjímaje.
  Pro západ nejsme NIC, NIC ani špinavý, smradlavý hadr na podlahu. A podle toho s námi zacházejí.
  Je nám západem určen osud Gazy, Afghánistánu, Iráku…. Vyrabovat, vysát do poslední kapky všechny systémy – zdravotnický, školský, důchodový. Vyexekuovat levně všechny prosperující soukromé firmy, zadarmo se zmocnit všech zbývajících státních majetků, vodních zdrojů, energetických zdrojů, domů, bytů v osobním vlastnictví – všeho.
  A podnikatelé – dnes ještě jako bohatí – jsou se svými firmami a majetky první na řadě.

  1. Tomu se neda ani porozumet ani cokoliv jineho , jde o iracionalni nenavistny silenstvi ,zbaveny lidskosti , parasita , vysavat za kazdou cenu a kde se da..
   Bez ohledu a nezajima jak dlouho..
   Horecku jejich vztekliny, stupnovana do silenstvi bez hranic, kdyz vidi , ze nektery narody maji neco na vysavani , ale brani se …
   Vysavat co nejvic ,vsecko a nic jinyho..To je fakt .Sami musi videt nasledky, ale to jen jejich horecnou cinnost stupnuje..
   Vubec je nezajima fakt ,ze v prubehu valky, aby mohli dal vysavat , sami zaniknou.
   Jde o samotny proces vysavani z ciziho , z kteryho sami nic nemaji a neziskaji.
   Usa prece meli vsechno…A este daleko vic.
   Prikladu je hodne.

   1. Západ je pod vlivem Zla – Satana, to je příčina všeho neštěstí.
    To jen Slované a hlavně Rusi tomu ještě brání, proto nás – je chtějí zlikvidovat.
    Někdy to vypadá tak, že Satan s Bohem uzavřel sázku, je udělá na Zemi z „Ráje na Zemi“ „Peklo na Zemi.“ A celkem mu to jde, jen co je pravda..

 22. Chazar „Stoltenberg, i když je civilista, tak musí vědět, že rakety delšího doletu s přesným naváděním jsou řízeny a programovány z ciziny, a to buď z řídícího centra NATO, anebo přímo od výrobce raket, přičemž v obou případech naváděcí souřadnice jsou vkládány do rakety na základě údajů tzv. satelitního zpravodajství, tedy satelitních rozvědek,“
  Vedoucí kolotoče, Aeronet

  1. Nemusí to vědět, možná je holt prostě debil, vždyť i vždycky korektní Putin nedávno řekl – v době kdy byl norským premiérem, Jens Stoltenberg netrpěl demencí.

  2. Stoltenbergův původ z matčiny strany je pravděpodobně aškenázský, ze strany děda pak sefardský. Chazaři jsou tureckého původu.

   Odtud pravděpodobně i Stoltenberga ukrajinská (nikoli primárně gazovská) zaujatost.

   Chtělo by to prozkoumat etnický původ/vazby ukrajinských oligarchů. Já na to na rozdíl od vás nemám motivaci, jen mě ta vaše poznámka trkla k asociaci se Stoltenbergovým, až jaksi psychopatickým antiruským zaujetím (k tomu doporučuji command-r-plus).

 23. Ale co dělat? Brzké volby budou určitý milník, do té doby se všichni budou chovat tak, aby neohrozily svoje preference (tedy majitelé mluvících hlav svoje investice), ale pak se do toho pustí hlava nehlava.
  Je šance, že eskalační spirálu můžou volby zastavit? Nedomnívám se, že je to pravděpodobné. O tom se stejně rozhoduje jinde, ostatně v ekonomice tikají bomby, které nejde vypnout jen přebít větším kalibrem – velkou válkou.
  A mezitím Belgie už Ukrům plánuje dodat F16 + další miliardy…

   1. Nejen rizika, ale taky náklady výstavby, garance výkupní ceny elektřiny, skladování jaderného odpadu a navrch posílení drátů do Německa. Za takové situace se vyplatí si v klidu připravit všechny potřebné papíry a poté výstavbu oddalovat do chvíle, kdy se podmínky v EU změní.

 24. Když UA prohraje budeme tady mít dalších třeba 3 miliony nových obyvatel takže ať si každý rozhodne co je výhodnější

  1. Jasne ze je vyhodnejsi nechat ji vyhrat, aby pak zvrhli jestrabi v Kremlu Putina – a pak pokracovali v jinem duchu, nebo aby se Rusko pak rozpadlo na ministaty podle vyznamu toho ktereho oligarchu – ale s atomovkama… 🙂 Milej zlatej, vedeni KoZa nas dostalo do situace ze jsou jen same zle moznosti.

   1. Takhle to dilema nestojí. Rusko nikdy neprohraje, protože buď bude svět s Ruskem, nebo žádný svět nebude. Nikdo neví, jak ten jejich autonomní systém pro případ nejhorší funguje. Za mě by bohatě stačilo, kdyby Rusové nechali vybuchnout veškerý svůj zbývající jaderný arzenál na svém území. Oni by to měli rychle za sebou a celý svět by se ponořil do něčeho, co si neumíme ani představit. A i kdyby někdo nakrásně přežil, bude někdejší ruské území natolik zamořené, že tam kvůli zamoření nikdo stejně nepřežije.

    1. Vy si myslíte, že by k nám chtěli ilegálně imigrovat Pakistánci ? Můžete mi vysvětlit proč by to dělali ?

     1. To je jednoduchy. Islamsky zakony sou prisny a za kazdou blbost jim sekaji hlavy. Voni pred nima utikaji do EU , kde muzou vsecko a este dostavaji odmeny, vyhody, penize atd. Ve vsem maji prevahu nad mistnima v EU,
      na ktery vlady vedou valky , vseho druhu..

      1. Jako že jednoduché pravdy pro jednoduché lidi ? Ani jeden z vás tří anonymů nenapsal jediný důvod, proč by sem migrovali Pakistánci.

       Fakt jste si, spolu s im0, jistí že neplácáte nesmysly jako druhá strana jen obráceně ?

    2. Na muslimske gynekology staci dostatek podriznutych prasat – pudy nasakle veprovou krvi se muslim nedotkne, ta ho pali pod nohama.

    3. 1. že by k nám chtěli? ne, zato ale francie a německo mají mraky hovad, který u sebe fakt nechtějí. vážně si myslíte, že šengen je tu na věčný časy a nikdy jinak?
     2. stačí podříznout dost prasat a polejt zem. to je dobrý, to jsem ještě neslyšel, s dobolením si přidám do seznamu. a taky úplně stačí dodržovat platný zákony. jako v DE, FR. a politici, kdy ti už se konečně probudí, dojde jim, co svojí záměrnou a plánovitou činností způsobujou a začnou konečně jednat ve prospěch svých občanů? a kromě toho všeho se přece pořád ještě můžeme semknout.
     3. hromová hůl (možná říkejte hool, bude to víc kůl). wow. teď jste na mě udělal dojem. jak dlouho si se svojí holí, krátkou nebo dlouhou, troufáte ubránit svůj domek proti 4 kalašnikovům? klidně si něco nadsaďte, máte motivaci – bráníte svojí dceru schovanou ve sklepě. kolik vašich sousedů má? máte pakt o pomoci? jak jsou daleko? pokud bude v tý době ještě existovat stát, jak si tipujete rozložení trestů? kdo bude váš dům (a dceru) bránit v době vašeho výkonu?
     vy jste, děcka, fakt pořád všichni jako malý děti.

     1. Nás je doma jako psů, tedy se dají stavět hlídky v případě rozpadu civilizace. Kalašnikov je myslím 7,62*38, účinný dostřel bude tak 300 metrů. Krom jiného železa mám svůj oblíbený Mosin a ten je 7,62*54R. Tam je ten dostřel asi tak 800 metrů. Patron mám dost na půl války, kupoval jsem je v době kdy byly za 4,10 Kč. Sousedy nemám žádné, samota v loukách a lesích. Ani nejsme na mapě. Celý dům je off-grid. To je dobrá výchozí pozice, ne? Lepší než ve městě. Takže o mě a mou familii žádný strachy. Ještě jsem ty bubáky neviděl na vesnici.

      1. Nemáte tolik munice a lidí, abyste svůj domek a své lidi, ubránil před např. tisícovkou lidí, která bude zdrhat z nejbližšího většího města.
       Tam zkolabuje zásobování čímkoliv skoro okamžitě. Se zbytky vyrabované vody a jídla, k Vám za pár dní, možná za deset dnů, pěšky dorazí.
       Jakmile zmerčí studnu, drůbež či králíky, neubráníte to.
       Oni přitom nebudou stát o Vaše dcery či ženy tak, jak si myslíte.
       Stát o ně jistě budou – ony vlastně ženy chutnají stejně, jako muži.
       Velký rozdíl v tom asi nebude – možná trochu, v tučnosti masa a obsahu svaloviny, ale jinak ne.
       I kdybyste zvládli tu tisícovku hlady a žízní pološílených lidí postřílet, umřete za týden až dva po nich.
       Nemáte tolik lidí a prostředků, abyste je aspoň nějak zakopal a něčím se od nich, třeba několik týdnů nemytých, bez léků a psychofarmak, nenakazil.
       Vy sám – máte po ruce antibiotika, desinfekci, nebo aspoň zásobu základního paliva, když bude obloha zatažená a z FV nepoteče nic?
       Jedna skvělá vyhlídka vedle druhé, což?

       1. Jen drobná vsuvka:
        Nejste-li psychopat, nebo rovnou fízl – pak by Vás podvědomí zadusilo Vašimi vlastními zvratky dřív, než byste stihl zamířit na druhého člověka.
        Není sranda střílet do lidí, myslím.
        Musel jsem zamlada střelit zvíře, které jsem měl rád, nebylo mu pomoci. A blil jsem stejně, pár týdnů špatné spaní.

        Fízlovi to nevadí, to je extra odrůda lidí, která si to přes svůj primitivismus ani není schopna připustit. A proto fízla nebudete mít po ruce, když ho budete potřebovat nejvíc ze všeho.
        I proto fízlové s takovým gustem, střílejí po jedoucích autech s lidmi.
        Oni vědí, že se z jedoucího auta nestrefí. Vědí, že mohou zabít spolujezdce, který může být rukojmím, ale klidně to dělají dál.
        A nic z toho, těmhle demokratickým fízlům, nevadí.

        1. Ano, máte pravdu. Lepší je se postavit do čela těch lidí a vést je. Konec konců ještě platí, nezabiješ. Jestřebí jednat kreativně, hledat hranici možného. Ale to platí myslím celý život i v případě chatrného míru.

      2. Účinný dostřel je po celé dráze balistické křívky. Ovšem, používat takovou zbraň pro střelbu horním úhlem, jako houfnici, je velmi neefektivní.

     2. Napsal jste „gynekologů z pákistánu“, proto jsem se ptal na Pakistánce, ale vypadá to, že je to mimo vaše schopnosti. Ty kecy mne nezajímají, chci vědět, proč by k nám měli ilegálně imigrovat Pákistánci, pokud jste schopen pochopit otázku, což začínám pochybovat. Mimochodem jména národů se píší s velkým písmenem.

      1. V Pákistánu je velké vedro. Teď prý 50°C. Utéci před vedrem, je jako před válkou. Budou to klimatičtí uprchlíci. A průmyslové státy jim budou muset ještě platit odškodné, protože to vedro zapřičinili vysokým vypouštěním CO2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *