10 prosince, 2023

Jsem zhrzen…

Víte, kdo může za moji nadstandardní pozornost pro stranu PRO? Její (bývalá) jihomoravská organizace. Seznámili jsme se loni na podzim a protože to byla dobrá parta, vlastně jsem ani nevěděl jak, ale začal jsem se objevovat na setkáních s veřejností. „Daníku, můžeš tehdy a tehdy?“ To byl nejčastější telefonát od Petry Rédové, který jsem za poslední rok slyšel. A tak jsem začal jezdit.

Měl jsem to s veškerým komfortem. Petra mě zpravidla někde vyzvedla, já se prostě jen nakvartýroval do auta, oni mě dovezli do sokolovny, tam jsem se postavil, řekl jsem svůj šlágwort, počastoval nevybíravým způsobem majnstrýmová média, oglosoval současnou situaci, zodpověděl pár otázek, podal si ruku s lidmi a pak mě zase odvezli domů.

Petra navíc začala namlouvat moje články, protože jihomoravský tým je velice akční. Vznikla z toho stránka na youtube, kterou sledují především kamioňáci, kteří nemohou číst, ale mohou poslouchat. Je to velmi náročná práce. Píšu každý den a aby vznikla jůtubová verze, museli si dva lidé každý den najít čas, aby to vzniklo. Ty nejlepší články se pak ještě doprovodily sestřihy (zpravidla) ze zpráv a dávaly se na TikTok, který měl obrovské dosahy. Každodenní práce… Aneb, jak dělat dosah takřka bez peněz.

Od jara doteď jsem s Petrou strávil v autě desítky hodin. Vždycky jsem žertem říkal, že si mě adoptovala. Když zjistila, že mám rád kofilu, nikdy na ní nezapomněla. Jednou jsem někde před lidmi zmínil, že mám rád věnečky a od té doby byly skoro na každé akci připravené. Jihomoravský i jihočeský kraj v tomto byly vždycky naprosto excelentní. I v té nejmenší dědině vždycky čekal plný stůl a příjemní lidé.

Jen naprosto výjimečně jsem byl na nějaké spanilé jízdě, kde nebyla Petra a naopak na mnoha akcích, kde ona byla, jsem já nebyl. Stíhala všechno. Lidé ji měli spojenou s dobou covidovou, co já vyslechl telefonátů s dotazy na podlomené zdraví ať už kvůli vlastnímu koronaviru, nebo kvůli možným vedlejším účinkům po očkování. Nebo jiných obtíží, které s tím nesouvisely. Petra jim zařizovala přes známé doktory různá vyšetření nebo s nimi alespoň problém prokonzultovala. Říkával jsem jí, že je jak Matka Tereza.

Do toho ještě psala do vězení dopisy Patriku Tušlovi… vůbec vlastně docela často psala někomu do basy a prožívala to. Pak přišel projekt Propomoc, kde celý tým připravoval videa a návody pro vyplnění formulářů na sociální dávky, které byly pro leckoho tak složité, že si s tím sám neporadil. Snažila se spojit s asociací seniorů a propojit svůj projekt s jejich právními poradnami, protože se to vhodně doplňovalo.

Já jsem vždycky seděl na sedadle vedle a říkal jsem si, že to snad ani není možné. Každý týden někde mezi lidmi, do toho koordinace týmu zdravotníků na demonstraci, do toho měsíčně deset směn v londýnské nemocnici (ano, platí tam tak dobře, že stojí za to, tam lítat), každodenní namlouvání mých článků o přestávkách v rachotě, vypravování demonstračních autobusů… uměla dokonce i menší sponzory… Pomohla mi tak s vydáním první knihy, kdy jsem o tom vůbec nic nevěděl.

Celý jihomoravský tým byl srdcařský až na půdu. Takhle jsem je poznal. Nic nebylo problém, vše se řešilo za pochodu, veškeré mráčky byly vyřešeny ještě dřív, než z nich mohlo zapršet. Když jsem Davidu Moosovi nadhodil, že bychom spolu mohli dělat pořad Ajťák a Vidlák, tak udělal přípravy do druhého dne. Žádné čekání, žádné zdržovačky. Nikdy jsem se nesetkal s nikým, kdo by takhle obětavě dělal každodenní mravenčí práci. O takových blbinách, jako roznášení letáků, ani nebudu mluvit. Jižní Morava je prostě pracovitá a venkovská. Přesně podle mého gusta.

Petra byla všude a díky ní jsem byl všude i já. Nikdy bych nebyl schopen stíhat tolik veřejných akcí, nebýt jí. Nikdo se za stranu PRO nebil tolik, jako ona. Nikdo nestál na stráži, jako ona. Nikdo nevěřil tak hluboce, jako ona, nikdo nebyl tolik přesvědčen o smysluplnosti celého konání. Nikdo neobětoval tolik volného času i osobních peněz. Nikdo nevedl ohnivější diskuse na fejsbůku, vždycky v tomto byla lvice a když někdo sahal na to, co měla ráda, uměla kousnout. Všichni to o ní věděli a věděli to dávno předtím, než jsem se vedle ní objevil já. Nejvěrnější z věrných, nejpracovitější z pracovitých, nejbojovnější z bojovných. Bylo snadné se nakazit jejím entuziasmem.

Pak to dopadlo, jak to dopadlo. Petra z PRO odešla a s ní asi padesát dalších členů. Už jsem psal, že nebudu vynášet žádné informace, protože ctím svoje vlastní zpovědní tajemství. Lidi se občas prostě nepohodnou tak moc, že už to nejde dál. Polovina dětí v této zemi ví, jaké to je, když jdou tatínek s maminkou od sebe. Neshody ve směřování života. Je běžné, že se rozcházejí i ti, kteří se předtím milovali. V politice je to každodenní jev. Politické životopisy běžně obsahují členství ve třech i čtyřech stranách. Jen zcela výjimečně najdete někoho, kdo po celou svojí kariéru zůstal v jedné straně. Kdo od začátku do konce zůstal v jedné jediné, první hoď kamenem.

Rozchody jsou vždycky nepříjemné. I ty politické. Vždycky to bolí. Přijde poslední kapka (která ani nemusí být největší), o té se pak mluví, ale vždycky nejprve musel nakapat plný pohár. Vždycky.

Nechci komentovat, jak z mého pohledu vypadalo to, co předcházelo rozchodu. Ale je mi smutno z té mzdy, kterou Petra na rozloučenou dostala. Ta nejvěrnější a nejpracovitější byla hladce označena za zhrzenou aktivistku, která se nespokojila s místem na kandidátce. Dva roky její práce najednou neznamenaly vůbec nic. Celý její tým neznamenal vůbec nic. Aktivisté jsou pro stranu problém a je třeba s nimi zatočit co nejrázněji. Ta, která byla ještě před měsícem nejvěrnější s věrných, se konečně odkopala, zrádkyně jedna.

Aby Petra dokázala, že je věrná a pracovitá, tak věrně a pracovitě sloužila dva roky. A aby dokázala, že je zhrzená aktivistka, toužící po postech, na to stačilo mít jiný názor na směřování strany a odejít. Sice před sněmem odešlo dalších padesát lidí, kteří měli proti směřování strany také výhrady, ale ti jako by nebyli. V neděli večer za všechno mohla jedna jediná samotinká Rédová. Po čtrnácti probrečených nocích si ještě užila závěrečný shittstorm. Dlužno ale říci, že jí to nakoplo. Utřela si slzy, protože zjistila, že truchlila za něco, co nemělo žádnou cenu. Dav, který jí nedávno provolával slávu, najednou na jediný povel volal „hanba.“ Bez přemýšlení.

Jsem také zhrzen. Pro tu mzdu nejpracovitějšímu týmu, jaký jsem měl čest poznat. Pro ty desítky kofil, které jsem dostal, pro ty věnečky takřka na každičké štaci. Pro ty desítky hodin v autě plných nadějí z toho, že tentokrát se to konečně povede, i když statistiky říkají něco jiného. Pro to pohrdání nad srdcaři aktivisty, kteří sice pracují, ale vlastně jsou na překážku, protože si dovolují mít připomínky. Pro tu lehkost, s jakou byla všechna práce zapomenuta a pro tu tvrdou reakci. Pro tu zlobu, že se stalo něco, co se v politice děje úplně běžně. Lidé přicházejí a odcházejí. Většina z nich to ovšem dělá až po volbách… Viď, Vondráku a Macuro!

Jsem tribun lidu, nikoliv politické strany. Píšu, co vidím. Píšu, i kdyby mě to mělo poškodit. Píšu, i když se teď možná dočkám stejně hladkého odsudku jako Petra Rédová. Vidláckou čest mám ale jen jednu. Nejsme v háji, protože jedna Rédová odešla z politické strany. Jsme v háji, že se to musí řešit nasměrováním fejsbůkového davu proti pracovité holce, která v té chvíli mlčela a tiše odcházela. Jsme v háji, protože bylo strašně snadné zapomenout na všechno, co pro tu stranu udělala. Jsme v háji, protože bylo úplně jednoduché, udělat z bojovníků a srdcařů bezskrupulózní kariéristy. Jsme v háji, protože bylo snadné Petru nařknout z intrik, ty pak vítězoslavně rozebírat a ukončit to licoměrnou nabídkou k návratu. Jsme v háji, protože nosiči vody nemají nikdy a nikde žádné zastání. Jsme v háji, protože odchod padesáti lidí nebyl důvodem ani k minimálnímu kompromisu. Jsme v háji, protože ve jménu boje proti vládě není žádná cizí oběť dost velká.

Mýlil jsem se. Ale mýlil jsem se, protože jsem PRO vnímal skrze Petru Rédovou a jihomoravský tým. To bylo to PRO, které viděli lidi, to bylo to PRO, kterému jsem věřil. To bylo to PRO, kvůli kterému tomu začala věřit i veřejnost. To bylo PRO kvůli kterému jsem téměř vlezl do stranické politiky. Jihomoravský tým byl to PRO, pro které jsem bubnoval na demonstrace.

Petro, jsem s Tebou!

Dnes bez žádostí o podporu. Nezasloužil jsem si jí.

515 thoughts on “Jsem zhrzen…

 1. Vidláku, nepřekvapuje mě to. Je to logický vývoj, bohužel. A stalo by se to i v jiné straně.
  Je to proces tříbení, takových věcí ještě bude….. .
  Důležité je, aby se válec dále rozjížděl – ne zastavoval. Je to proces, a jakmile se rozjede, kameny na cestě prostě podrtí a pojede dále.
  Odspodu, jen odspodu je cesta.
  PS: SPD má dohodu s 3kolorou. Lidé, jako paní Rédová by se jistě uplatnili i jinde… .
  Děláte dobrou práci. Pro/nepro.

 2. Dnes tu Vidláka kometuje každý, jako starousedlík bych to možná měl udělat taky?
  A k čemu by to bylo dobré? Ale nedá mi to, tak nějak právě ze staré známosti.
  Už to tu bylo napsáno:

  „Anonym napsal:15 listopadu, 2023 (6:14)
  No jo, no. Fotbalovo tenisový Jindra… co se v mládí naučil, to teď jako když našel. Já mu nevěřil hned od začátku.
  původní Kolemjdoucí napsal:15 listopadu, 2023 (6:15)
  pardon, utekl mi podpis“.

  Životní zkušenosti jsou málokdy přenositelné v plné míře.

  Vidlák je pro mě mladý kluk, spadl z koloběžky, odřel si koleno. To se stává, žádné neštěstí. Kysličník a náplast, trochu to zabolí. A bude drandit dál.

  1. Bezesporu.
   Vidlák je „mladý kluk“, inteligentní, skvěle vládne perem a asi i jinak.
   O něho strach mít nemusíme. Mimo politiku.

   Strach ale musíme mít z toho, že tu současná politická scéna neslibuje nic, než dosavadní mrvu. Všechna čest Babišovi. ANO, za jeho vládnutí, než přišel covid a opozice ho donutila vyhazovat peníze „z letadla“, bylo líp a také dva roky snižoval schodek státního rozpočtu.
   Jenže tehdy mohl vládu slepit s (byť) upadající ČSSD s podporou KSČM stojící mimo vládu https://www.vlada.cz/cz/clenove-vlady/historie-minulych-vlad/prehled-vlad-cr/1993-2018-cr/andrej-babis-ii/prehled-clenu-vlady-andreje-babise-27-6-2018-trva-175411/
   Co z toho je perspektivní dnes?
   Nic.
   Jen to ANO a Babiš.
   Představa, že by se do Sněmovny měla prodrat současná libtardí a progresivistická ČSSD je k blití. Že by se tam dostala KSČM, byť s Katkou Konečnou – asi nereálné. Koalice s SPD vyloučena.
   Takže co?
   ANO 101 hlasů, nebo nic.
   Nebo vlastně – do příštích voleb zrod souladného subjektu, který získá tolik hlasů, aby s ANO vytvořili většinu. Možné? – sotva.
   Anebo – což je nejpravděpodobnější – bleděmodré ANO s tmavomodrou ODS bez vystrnaděného Fialy a řady jeho nohsledů.

   Blbá představa.
   Nebo jen ještě blbější.
   A přitom – „tempus currit ieiunium“.
   L.

   1. Kdepak.

    Je to prosté, Lexi. Problém i řešení.

    Právě jsem to odklikl, ale tradičně se to tu neobjevilo. Nevím proč, ale stava se mi to. A já to zrovna nezálohoval. Tak jindy 😎

    1. Znám to.
     Link tu musím přenést z originálního v compu otevřeného materiálu. V okamžiku, kdy ten materiál uložím u sebe a link beru z toho uloženého, nezkopíruje se.
     Tím spíše, jestli ho ukládám do wordového souboru, pokud nepíšu přímo do „rámnečku“. Pak při přenesení sem už se link objeví jako řada číslic a písmen /správně/, ale není aktivní.
     Ale třeba je to všechno jinak a mají to na svědomí „elektrony“.
     Nebo já sám.
     L:

    2. Jo, vlastně, ale ten Váš pohled na „problém“ i na „jeho řešení“ by mě zajímal.
     Zkuste ještě jednou.
     Já jsem svůj pohled zveřejnil naposled, myslím, včera.
     Etablování strany s principiálním programem, nikoliv „strana mírného pokroku v mezích zákona“, jak se zatím prezentují všechny. Klidně bych přivítal i ČSSD, pokud by se zbavila svých současných libtardích a progresivistických tajtrlíků na čele a vrátila by se ke kořenům svého vzniku, tj. jako strana hájící zájmy dělníků a pracujících.
     Což samozřejmě nelze očekávat.
     Do sra.ek se padá snadno. Hůř se z nich leze a smývá smrad.
     L.

     1. Co se týče ČSSD. Býval jsem jejich voličem. Dnes o nich ani nezauvažuji. Rozklad dosáhl až na dřeň. Resuscitace už nemá smysl, jen euthanasie je jakžtakž jistota, ze rozklad nepřeskočí jinam…

      1. Jsme na tom stejně, já jsem ČSSD přestal volit po Sobotkovském „Lánském puči“.
       Samozřejmě vím, že v Lánech byl Hašek etc. /a nevyChovanec/, ale puč ve straně způsobil Sobotka, který ji pak podruhé přivedl téměř k bezvýznamnosti, ze Sněmovny ji vyprovodil Hamáček, a do NICOTNOSTI teprve „ježiŠmárdajosef“.
       L.

        1. Ale mel v jednom pravdu. Kdyz se do nej navazeli, at se ozve kvuli nackum na Ukrajine, prohlasil neco ve smyslu „to je jejich vnitrni zalezitost“. A toho bych se drzel i v pripade jakehokoliv dalsiho deni. Co si uvaris, to si taky snez.

       1. Přemýšlel ste Lexi něgdy o tem, že byste místo těch koster, co se točí na orloji, volil svý potřeby, nebo třeba obecní, nebo eště vejš, ty národní?

        Sáhl ste si něgdy na dno?

        1. Sasine, že jsem už tehdy nevolil socany, je jenom půl pravdy. Druhá půlka je, že už jim od té doby na tu taškařici, co nazývají volbami, prdím z výšky.
         Ten „chléb a hry“ už jdou mimo mě.
         Já jsem realista.
         Volím /starám se/ výhradně o své potřeby a o nejbližší rodinu.
         Což neznamená, že mne míjejí informace.
         Ale ty informace mne informují o tom, že činím správně.
         L.

         PS
         Podívejte se na můj následující koment pod reakcí VIdláka a pak Alefa
         https://www.youtube.com/watch?v=b_AqiM83D5M

         Tu písničku si přehrajte.
         Přesně vystihuje současnou a ještě dost roků do budoucna situaci.

 3. Člověk ve svém nadšení pro dobrou věc, politikou nikdy nepolibeny musí nutně po čase narazit na určite mantinely, velmi často dojde i k vyhoření.

  Proti vyhoření a tomu co je okolo musí mít člověk tak trochu hrosi kůži v dobrém smyslu slova, musí se pro politiku narodit, musí dělat kompromisy a hlavně se ve správný čas dobře rozhodnout. Mistr nad mistry v tomto oboru byl (a dosud je) Miloš Zeman. Těchto politiku se bohužel nehodí příliš mnoho.

  Dobrých lidi je vždycky škoda, ale politika je tak trochu víc brodit se bahnem a cílem je se moc neumazat, nejít přes mrtvoly a zůstat českým člověkem, to každý nezvládne, protože stejně tak musí myslet několik tahu dopředu, protože jenom nadšení PRO dobrou věc nestačí.

  Spíš jsem čekal, že něco podobného dřív dostihne Vidlaka, což by byla opravdu škoda. Jinak si myslím, že i prohry patří k životu, protože pak je člověk obezretnejsi a nepustí si k tělu někoho, kdo mu za to opravdu nestoji.

  A abych jenom nepoucoval, tak sám jsem nepoucitelnej a v životě jsem mnohokrát naletel podvodnikum.

  1. Ach ten tablet:

   – nehodí příliš mnoho = nerodí příliš mnoho
   -zůstat českým člověkem = zůstat čestným člověkem

 4. Vidím to taky tak.
  I když PRO pro mě coby volitelný subjekt skončil už okamžikem adorace NATO a smířlivostí s EU, tak jisté sympatie k Rajchlovi za postoje během covidteroru a veliké sympatie k Petře coby k člověku setrvávají. Bylo pravděpodobné, že Petra dříve nebo později odejde, nebo bude odejita, poněvadž stranický subjekt, který začne směřovat k lživému-chamtivostně-korupčnímu (EU) a zločineckému (NATO) establishmentu je nekompatibilní s ryzím charakterem a pravdivou lidskostí.

  1. Jak to vlastně vidíte?

   Jednou za čas se páni ustrnou a přijdou poklečet, je to trapas, když s pózou mistrnou, zkoušejí zabrečet… ?

 5. Krásná diskuse.
  Už dlouho jsem se tak nepobavil.
  Děkuji všem žlučovitým důchodcům (Guten Tag, Herr Pithart) a ostatním „alternativcům“.

  Nenechte se rušit a pokračujte, večer si dočtu zbytek.
  🙂

  1. naše hrdé zbraně jely konečně pořešit slovanskou otázku

   samy však byly pořešeny, sotva vyjely

   tolik k otázce „armády ČT, pardon ČR“

    1. Je to ještě horší!
     Přátelský nůž v zádech.
     Jihokorejský Hyundai z českých Nošovic ve Slezsku.
     Už mají „pařáty“ všude.
     L.

  2. ale stejně, obyčejnéautíčko zruší pandury a jemu samému se skoro nic nestalo – tedy podle fotky. hmm. Ta paní je génius, když si uvědomim, jakými zkouškami odolnosti musely ty panduři projít. Pak se divme – zepár pidiautíček a zruší celou armádu

   1. Zásadní strategickou chybou je už to, že generální štáb soustředí celou naši armádu na jedno místo! To mi signalizuje, určitou nekompetentnost vrchního velitele a agenta 107, jakož i generalissima Řehky. Už jednou agenti cizích mocností likvidovali naši armádu pomocí miniaturních aut a naše generalita šlápne na stejné hrábě znovu?

 6. Jsem tak zhrzen. Tak mi nějak přijde, že jsme na konci vývoje. Těžký průmysl a strojírenství v Česku končí, byla to činnost způsobující velkou ekologickou zátěž, což je v ostrém rozporu se současným trendem ochrany klimatu. Proexportně orientovaná ekonomika byla další fatální chyba, protože ta umožňuje přinášet podnikatelům zisky aniž by to jakkoli přispělo ke zvýšení životní úrovně zaměstnanců – nevyžaduje totiž potřebu domácí kupní síly. Zaměstnance je možno i při minimálním zbohatnutí domácích dovézt z chudšího zahraničí v neomezené míře – a cizinci nejsou blbější. Snažit se o pokrok je jako plnit vodou děravý hrnec. Rozvoj přirozeným způsobem končí a protože by se tak zastavil veškerý business, prostřednictvím byrokracie a nástupu totality se systém nutí lidi kupovat věci, které nepotřebují, protože jim zakazuje žít levným tradičním způsobem. Nesmí se topit v levném kotli palivem, které vám roste zadarmo u baráku, ale musíte si koupit kotel za 100 tis a speciální palivo do něj kupovat nebo si rovnou pořídit tepelné čerpadlo za milión. Nesmíte jezdit levným autem na benzín, ale musíte si koupit 3x tak drahé auto na elektriku s třetinovou životností. Musíte si pořídit energetický štítek a nechat zateplit barák, i když je to blbost a starý dům to jen zničí vlhkostí. Žádný technický pokrok, který by stále zakázanější tradiční způsob života nahradil není. Zbývá ojebávání nařízení, nedodržování předpisů, útěk do šedé ekonomiky, samozásobitelství. Začíná kolabovat zdravotnictví, školství, soudnictví, bezpečnost i státem garantovaný sociální systém. Jak vychovávat děti, když vůbec není zřejmé, jak v takovém světě bude možné v budoucnosti žít? Západní metropole už nejsou zdaleka tak výstavní jako bývaly, zaplavené špinavci a bezdomovci v nevídané míře. Demokracie je vyprázdněná bez šance na změnu a politika je v podstatě organizovaný zločin. Tradičním způsobem cesta dál nevede a nic nového to doposud nenahradilo, když pomíjím rezignaci na reálný život a útěk do světa online her, k čemuž naprostá většina mladých inklinuje.

  1. Zabije nás každodenní pokrok za každou cenu podporovaný gausovou většinou kvůli přínosu pohodlí, blahobytu a konzumu. Sami se zabíjíme. Neumíme zpomalit a spokojit se s málem. A ti od loutkovodičů výše toho jen zneužívají a podporují naše vyšachování AI a depopulaci ozdravnými vakcinačními a hmyzožravnými procesy. Jsme idioti a tomu odpovídá naše průměrné IQ 100.

  2. Vidíte to černě. Fiala by měl dostat:
   – medaili „Zasloužil se o mír“ neb stát bez těžkého průmyslu, s nejdražšími energiemi, zadlužený a zchudlý až na dřeň, do žádné války jít nemůže,
   – medaili „Zasloužil se o stát“ neb zadlužený a zchudlý až na dřeň, není atraktivní pro ekonomické migranty,
   – medaili „Zasloužil se o ekologii“ neb průmysl a doprava,
   – medaili „Zasloužil se o zdraví“ neb přechod na neobžerství,
   – medaili „Zasloužil se o humor“ neb Fiala.

    1. Protože bohatí západní sráči vyvážejí svůj odpad do chudých zemí?
     Protože tam převádějí špinavou výrobu?
     Jsou všichni ekologisti jako vy?

  3. Alternativní společnost. Vztahy, spolehnutí se na rodinu, kamarády, známe. Každý máme známého řemeslníka, sedláka, policajta, někdy i doktora atd.
   Celý současný systém je postaven na individualismu, konzumismu, rozesíračství vztahů, protože, jak chcete maximálně vydělat (oj.bat) někoho, kdo vám věří a má vás rád, popř. vice versa?
   Pozdravím paní od vedle. Pomůžu švagrovi s elektrikou, vypiju s kamarády. A žije se lépe. V to věřím já. Systém se rozpouští, v rajchu opravdu chtějí legitimizovat pedofilii. A, velmi zajímavé, prý místní obyvatelé Domu míru nemají problém. Asi se tam všichni těší na těch posledních pár vylekaných původních malých Němců.
   O tom psal už před léty Jan Keller. Systémy státu zmizí, bude se muset vytvořit struktury mafiánské a vzájemné pomoci. Bohužel. Kdo bude mimo, bude to mít moc těžké.

  4. Holding Tesla Rožnov, který se skládal z výroby v Rožnově p. Radhoštěm, Piešťanech, Havířově, Třinci, Lanškrouně, Zábřehu a dalších výrobních jednotkách, měla v letech 1990-1992 našlápnuto, vyrábět kvalitní a přitom levný „gold standard“, tedy osvědčené a nejpoužívanější typy diskrétních polovodičů, pro minimálně celý zbytek evropské elektronické výroby. To ještě existovala výroba spotřební elektroniky v Grundigu, Telefunkenu, Siemensu, Philipsu a spoustě dalších.
   Mohl bych sem dát odkazy na exportní katalogy Tesly Rožnov a Piešťany, ale málokomu by to něco řeklo.
   Nicméně, zainteresovaní do elektroniky a polovodičů by zcela jistě čuměli, co všechno bylo nejenže vyvinuto, ale doslova připraveno na spuštění výroby, včetně všech testů, předvýroby vzorků – včetně řady typů nejběžnějších SMD součástek, od diod po operační zesilovače s JFET vstupy.

   NĚKDO to celé zarazil, doslova zatrhl, přestože v roce 1990 a ještě i pár let potom, se číňan stran výroby, teprve seznamoval s tím, co je myšleno termínem „kvalitní polovodiče“.
   Jako první na řadě byl právě závod Havířov, odkud mám všechny informace, s tím tehdejším stavem související, hned poté Piešťany.
   Minimálně 15, možná 20let a možná dosud, nás polovodičová výroba, ve které jsme byli nejlepší z celé RVHP, mohla živit. Že jsme opravdu nejlepší byli, potvrzuje skutečnost, že právě Teslu Rožnov, si za svou vývojovou základnu zvolila tehdejší polovodičová divize americké Motoroly, dnes firma ONsemi.
   Nevybrali si Rusy, nevybrali si poměrně dobré, enderácké RFT, jugoslávské Ei, nebo rumunské IPRS – vybrali si nás, Čechoslováky, pro jejich odbornost, schopnosti a jejich výsledky výroby.
   A tak to tady bylo s řadou dalších oborů, ve kterých jsme byli odborně zdatní a zkušení.
   Namátkou zlínský Svit – megafabrika s potenciálem, obouvat polovinu zemí z bývalého SSSR.

 7. Vážené čtenářstvo, diskuze plodí zajímavé myšlenky! Co člověk, to názor, jsou i osobní a rodinné prožitky…
  O fungování politických stran, o vývoji ve stranách, o levici. Už jsem o tom hodně psal a naznačoval. Když se diskutovalo, proč se nám nedaří.

  Mimochodem, tehdy se prodávala jedna méně sledovaná frekvence ČT, ale od opozice nebyl zájem. Nechápali. Křečkovali. Ani podnikatelská sféra. Přitom, jak dnes vidíme, svobodná distribuce informací by pomohla i jim. Protože máme společného nepřítele a lidé, kteří chtějí žít v ČR, mají společné zájmy. Nejen energie a další
  vyvádění peněz z republiky… Nemohl jsem o tom tehdy tady psát natvrdo, bo nepřítel nespí, tak jsem psával o “ otevřeném okně příležitosti“. Fráze se mezitím rozšířila, ale okno se dávno zavřelo.

  Jakákoliv strana, hnutí, na názvu nezáleží, takže uskupení, se musí vyvarovat toho, co se stalo teď u Rajchlovců, pokud se chce stát masovější. Rajchlovci se třeba do sněmovny dostanou. Ale nezmění téměř nic. Díky ranaření uvnitř i navenek. Potenciál růstu se zastaví a budou na pravici něco jako TOP.

  A jsme u toho. Struktura nového subjektu musí být ROZPTÝLENÁ. Ne centrální. S výrazným předsedou, který když odejde, začne okamžitě úpadek. Strana jednoho muže. Takže, buduje se odspodu, každá jednotlivá buňka má mít co nejvíce výrazných osobností. Ty se vytvářejí
  na místní úrovni. Zde se také zúčastňují voleb. Na rozdíl od ostatních, které vznikají za primárním účelem dobytí korýtek v parlamentu. Sjednocujících idejí, za které nejede vlak, minimum. Třeba republika a její občané na prvním místě. Daně doma, ne migraci, pro tradiční rodinu, školství atd… A účast ve struktuře.
  Tozn. je jedno, jestli je konkrétní člověk víc nalevo nebo napravo, úspěch si musí každý získat v konkrétním místě sám. Ovšem, v rámci družby, budou jiné úspěšné buňky pomáhat svým. Společné happeningu v rámci místních slavností něco něco jako Příčovy.
  V této otevřené struktuře je místo i pro mladé. Získat je, není problém. Chce to jen vědět, jak na to. 😉

  Doba se změnila a naprostá většina obyvatel ČR je na stejné lodi. Oproti menšině, která republiku ničí, ale má za sebou sdělovadla a cizí kapitál.

  Výhody.
  Sníží se intenzita bojů o posty. Pokud budou, tak více na místní úrovni. Zvýhodněni jsou ti, co si odpracovali.
  Místní lidé protagonisty znají. Pokud se znemožní v místním zastupitelstvu, bude to na místě, a znamená to odliv hlasů a eliminaci takovéto osoby. Pokud v parlamentu, znamená to automatické vyloučení ze struktury a tudíž zánik voličské základny. Kandidáti do parlamentu jsou voleni v lokalitách, kde se kandidát trvale zdržuje. Poslanec, zastupitel, nemá trvalou funkci. Max 2 volební období. Jeho zkušenosti mohou být poté využity jako poradce, může přednášet, školit, atd.
  Tozn. Ne zabetonování postů a vznik třídy věčných politiků! Každý musí mít svou kvalifikaci a občanské zaměstnání.
  Centrální vedení je něco, jako servis. Po jeho výpadku, třeba díky Moci, ho může zastat kdokoli nebo nemusí nějakou dobu vůbec existovat, výpadek jedné buňky ihned nahradí sousední nebo jiná.
  Sjezdy se překrývají s happeningy pro běžné členy, jejich rodiny a příznivce. V rámci místních slavností, výročí atd.

  Nevýhody.
  Je jich také dost. Chybí doživotní teplé posty, doživotní politická korýtka. Lze předpokládat, že by se, hlavně na začátku, „úspěšní lidé “ trhali. Vzhledem k tomu, že koryta jsou omezena počtem a většina po skončení mandátu skončí v zapomnění ( třeba původní Okamurovci), by se to časem usadilo.

  Ale je toho víc, daleko víc…
  Jinak, mám dojem, že po něčem takovém aktivisté, dělníci, pracanti, třeba nevědomě, touží. A „Rajchlovci “ jim to vždy vezmou.

  —————-

  Byla tady řeč o levici a Konečné. Ona nikdy nepracovala, jako Kalousek, Benda a další esa. I Gross byl na tom líp. Takový člověk nikdy nemůže hájit zájmy většiny lidí. V parlamentu ani v Bruselu o ní nebylo slyšet. Jestliže má rétoriku teď jakžtakž, je to díky strachu o sesli a hlavně díky strašné politice ostatních, ne jejími kvalitami. Proto je KSČM s Konečnou, slepá ulička. Jako politik z povolání, vyštípala inteligentního a hlavně charismatického, dějepisce Skálu. Pro ni výhra, pro celou levici a ČR, katastrofa.

  A co se týče Rédové, poslední poznámka. Kdo opravdu pracuje, bafuňáře nahoře ohrožuje. 😔

  1. Podnikatelé čekají, jak přetlačovaná dopadne. Jak si plebs povede. Podle toho se přidají nebo ne- chrání své majetečky.
   Nerozumí.
   Můžou se teď účastnit, platit, podporovat – a tak budoucí systém i trochu ovlivnit ve svůj prospěch.
   A můžou se na to vykašlat, jako doteď. A čekat. A dočkají se. Plebs to udělá bez nich a proti nim. Můžou dostat lajt kapitalismus, anebo se také mohou dočkat dalšího znárodňování. Plebs má málo co ztratit a znárodněním pouze získá – min. v první fázi. A daleko málokdo přemýšlí.
   Buržoazie je pořád stejná. Hamty hamty, a majetky jsou tamty. Viz. major Zeman.

  2. Mladej Benda pracoval snad rok. Do parlamentu šel se zádelí ještě otlačenou od škamen. Esli oba myslíme profesionálního syna od ééééééhm.

   1. Který rok ? Podle mne šel do parlamentu snad ještě jako student, když jeho tatík prodal modroptákům KDS za budoucnost jeho syna.

    1. Jo, to jo. Ale snad pak byl opravdu rok mimo. Nebo si to s někým dlouhosloužícím pletu. V tom případě se omlouvám. Ostatně jevrej a pracovat? Ten tak dělat děti, prej jich má šest.

 8. Už v roce 2022 jsem doktoru Rajchlovi napsal email, kde jsem ho upozorňoval ze svého pohledu nerozhodného voliče, kde vidím problémy jeho projektu. Neobtěžoval se mi odpovědět, což chápu. Takových bambulů, kteří doma z gauče všemu rozumí, je dvanáct do tuctu. Jenže ti bambulové jsou voliči, tak jsem si myslel, že by mu to přece jen mohlo pomoci nahlédnout do způsobu uvažování jednoho z nich. Rozdělil jsem své připomínky na tři body. Bod 1 byl program. PRO rozhodně nemá pravicový program, je to samé podporování a přerozdělování, navíc v oblastech, kde politika nemá šanci nic protlačit. Součástí programu by měl být i způsob, jak jej prosadit. „Program“ PRO je spíš seznam přání a hesel. Bod 2. byla paní Rédová a další obskurní postavy, jejichž mentální kapacita je příliš limitována na to, aby se byla tváří a hlasem strany. Přečtěte si nějaký její článek a pokud máte IQ aspoň jako pan prezident, velmi rychle pochopíte, o čem mluvím. Mohou to být pracovití srdcaři, ale pokud někde otevřou pusu nebo nedejbože něco napíší, nejeden podporovatel PRO se musí tiše stydět. To pan Rajchl zřejmě konečně (pozdě) pochopil, a už je oheň na střeše. Věnečky a kofily a namlouvání textů někoho inteligentnějšího proč ne, ale pokud by tato paní byla v Senátu, pouze by se svým emotivním blábolením připojila k MAP, Černochové, Němcové, jau jau Kačce a dalším pozoruhodným úkazům naší dámské politické scény. Abych nebyl nařčen z šovinismu, taková paní Kovářová nebo Hamplová jsou úplně jiná liga a zaslouženě sedí na svých místech. Třetí bod byl koaliční potenciál. Pokud se pan Rajchl nechce s nikým spojit, můj hlas prostě nedostane, je to další projekt typu Přísaha – one man show a generátor na propadlé hlasy s podezřelým personálním zázemím. Být jím, fofrem běžím za Okamurou usilovat o koalici.

  1. Dobře napsané a dá se s tím i souhlasit. Uvidíme kam bude PRO směřovat a jsem zvědavý co vymyslí jihomoravští/čeští odpadlíci.
   Další problém bude asi volba do EU, kde si tímto krokem PRO přivřelo dvířka. Toho maximálně využije naše vládní sebranka.
   Naštěstí se na kandidátce domluvili SPD a Trikolora, tak snad máme co volit.
   Nicméně jde o další tříštění sil, z čehož má opět radost tříprocentní slepenec vládní koalice a samozřejmě náš pánko velkomožný Babiš.
   Takže alternativa jeden krok vpřed a dva zpátky.

 9. Vidláku, pěkný článek. A povzbuďte i paní Petru & jihomoravský tým.
  Lumpů je hodně, ale bez nadšenců půjde lidstvo do pekel.
  Těch lumpů je sice hodně, ale mnohem míň, než by se zdálo. Je to proto, že jsou drzí a uřvaní. Musí občas dostat přes držku, aby sklapli.

  1. Důležité je, aby energie vynaložená Petrou Rédovou a jejím týmem nepřišla vniveč.
   Aby se uplatnila někde jinde. Česká politika potřebuje takové lidi.

  1. Možná by Jindva Fídlo měl komentovat hlavně svůj mejnstrým a jeho „úspěchy“
   Vy jste oba stejný vemena, skelope…

  2. „Má pravdu, předseda, má pravdu!“
   Někdy je ovšem důležité nejen CO mluví /píše/, ale i KDO mluví /píše/.
   Karel Kryl o tom zpíval – „Na konci ulice vrah o morálce káže.“
   Pravda, nemusí jít vždy o „vraha“.
   Stačí, když charakterový zmetek káže o charakteru.
   L.

   1. „Stačí, když charakterový zmetek káže o charakteru.“

    Přesně tak. Ale neměl byste být na Vidláka tak přisný, vždyť on těm novinářským kurvám jen nese boží požehnání … a když otevřeně lže, tak tím jen odhaluje hlubší pravdu …

    1. Aha!
     Ty seš reinkarnace Šídlo!
     Vzal jsi na sebe masku lůzy a jdeš kázat?
     Nezapomeň ten prapor od Popelky, co s ním táhnul na Muzeum, když mu StB razilo mezi lidma cestu ke schodišti!

   2. Skromný dotaz – je tu, prosím, ještě nějaký jiný debil, který by můj koment pochopil tak, že píšu o Vidlákovi /pokud by někde v skrytu byl, pak nechť si všimne, pod čí text jsem jej připojil a kterého článku, v kterých novinách a kterého autora se týká.

    A jedním vrzem- Brtníku, dík. Beru.
    L.

    1. Sekta se navzájem rozumí i beze slov, stačí pomrkávat.

     Za Zdí lidi ovšem zajímá i význam slov, nejen sdílená emoce.

     1. Zpátky do bezpečí, do teplíčka k oligarchovi. Bobík se starostí, Lukačovič s kožíškem chránícím před nekorigovanými informacemi.
      Ona se ta realita furt nechce přizůsobit, broučku!

  3. Jen je nechte, ať se smějí. Mají na to právo.
   Válec jede dál, a jednoho dne už to oni neuběží.
   To bude kabátění, panečku!
   S úsměvem:-)

  4. Vy čtěte Šídlo? A ještě se jím chlubíte?
   Tak jsem Šídlo taky po letech přečetl.
   Ego Kalouska popsal fakt dobře!
   Ego Pekarovovou, která si založila manšaft z pohrobků, než se stihli rozutéct jinam, taky.
   A Reichel je samozřejmě úplně stejné psychoš, které se rozhodlo investovat do politiky.

 10. DOBRÝ DEN. MUSELO TO PŘIJÍT ! A přijdou ještě další. Tak se točí svět. Tomu se říká utřásání klanu, resp boj o pozice. Nikdo nevidí do vnitřních motivací jednotlivých členů (bojovníků) klanu, ale s vysokou pravděpodobností jsou to především vysoké aspirace na příští mocenské pozice a zejména koryta a z nich plynoucí obohacení. Nedělejte si žádné iluze. A teď si to představte rok před parlamentními volbami a tu řežbu mezi polojaponcem, majerovou, policajtem šlachtou a oním zázračným rajchlem. To bude teprve peckovačka. Z toho budou voliči úplně odvázaný, že jo ?

 11. Nemám plné informace ale jestli jsem to dobře pochopil tak ověřenou Redovou vyměnilo PRO za Drbohlava s tím, že přivede mladý lidi. Pokud jsem to dobře přečet tak jsem klidnej. Naposled to byla čssd která kvůli nadbíhání mladejm zanevřela na své lidi a kde dnes jsou. Startovali na 30ti%, PRO startuje na desetině. Každému co jeho jest a odklon od svých demonstrantů tedy příznivců je jasný. Vidláku právě naopak teď pište o podporu a nepokazte si svoje dílo tedy projekt Vidlák.

  1. Také jsem si při pohledu na něj vzpomněl na Feriho v TOP09. Ale myslím, že zde to je komplexnější změna, přišli profesionální straníci, přeběhlíci. Podle mne jde opravdu o profesionalisaci strany se vším všudy.

   1. Většina mládeže není pokroková.

    Většina mládeže, co by chtěla dělat politiku, ji chce dělat v zájmové oblasti, kde má velkou šanci, ale nutně! sklouzne k libtardům. Mají-li být viditelní. A u libtardů už většinově zůstane.

    Nebo v oblasti místní, kde k libtardům nesklouzne, ale nemůže dělat politiku vůbec. Protože je vše zabetonované klany místních bafuňářů.

    Stranu PRO samotný příliv mládeže nezabije.
    Zabije ji to, že ta mládež bude prověřená, část z nich budou děcka bafuňářů ( koryta a prachy budou doma – kumulace koryt) a zbylí budou vybíráni přesně podle mechanismů, které se uplatnily v ODS nebo ČSSD.

    Na vysvětlenou- ty mechanismy nejsou vědomé, ale v prostředí strany, jakou má dnes i Rajchl ( strana jednoho muže se superegem), automatické. 🙂

    1. O tom budu chvíli přemejšlet – jestli bylo dřív vejce nebo slepice.
     Jestli mladí progresivci zkurvili všechny strany, do kterých vstoupili nebo jestli progresívní (tj. proEUropské) strany nezbytně zkurví každého mladého člověka, který do nich vstoupí…

     1. Bingo!
      Mladej člověk je tvárnej. Vyjma Prahy, částečně Brna, Hradce, Pardubic a tak, mladých libtardů je málo.

      Co zaručeně mladé „nezkurví“ k progresivismu, aspoň na venkově a v menších městech do okresních, je místní politika. Ale tam si mladí téměř neškrtnou. Je to tam zabetonováno stejně, jak teď u Rajchla.

     2. Bingo!
      Mladej člověk je tvárnej. Vyjma Prahy, částečně Brna, Hradce, Pardubic a tak, mladých libtardů je málo.

      Co zaručeně mladé „nezkurví“ k progresivismu, aspoň na venkově a v menších městech do okresních, je místní politika. Ale tam si mladí téměř neškrtnou. Je to tam zabetonováno stejně, jak teď u Rajchla.

   1. To je nějaká blbost, skuteční vlastenci přeci bojují jen na internetu.

    Ve skutečném životě se vždy vzdají a pak na internetu vysvětlují, že oni za to nemohou.

    1. Ano.
     A ve skutečným životě režimní armáda bojuje s fábiemi a Ťokovým průsmykem.
     Na internetu pak vysvětlujou, že rusákům by to nandali.
     Skelope, ty seš vemeno blbý…

     1. Tentokrát to byl malý hnujdaj…

      „Podle prvotních informací policie z místa se do kolony zařadila z levého pruhu 52letá řidička osobního auta, načež do jednoho z vozů narazila.
      Osobní auto skončilo poničené zezadu, vojenské vozy byly poškozené jen málo. Narazily jeden do druhého, zřejmě jak brzdily.“

      Zkouším si představit ten předjížděcí manévr, kdy má předjíždějící zničené celé zadní dveře a střechu vzadu.
      A zase ty panděra zlikvidovala ženská.
      Já bych ty pandury ženské na silnici nepouštěl.

      1. Vaší představivosti se meze nekladou. Když už si tu ženskou neumíte představit nahou, zbývá jen předjížděcí fantazie.

      2. Nástrahy v obtížném terénu v Ťokově průsmyku.
       Není to tak dávno, kdy tam jedno embéčko zastavilo pancéřový konvoj NATO. 😎

   1. Tak to dopadne vždy, když nějaký scallop řídí pandur.
    Až bude jednou pilotovat vysněného létajícího tučňáka F-35, bude to ještě výživnější.

  1. Vypůjčeno z diskuze pod článkem:

   „Tak nevím, dle této věty ve článku – Podle prvotních informací policie z místa se do kolony zařadila z levého pruhu 52letá řidička osobního auta, načež do jednoho z vozů narazila. To tedy musela řidička couvat, když do jednoho vozidla narazila zezadu, jelikož dle přiložených foto má poničenou pouze zadní část vozidla.“

   Takže doporučení, aby šli od toho, je zcela relevantní (což by bylo dobré doporučit i generálu Batmanovi)

   1. Nejen podle fotek, já to i viděl napsané v článku. Zjevně nám nějaká desolátka chtěla zničit armádu.

    Mimochodem odkdy se po D6 jezdí na Rozvadov, kam prý z Břeclavi mířili ?

     1. Myslíte, že naše profesionální armáda umí používat busolu?
      Nenechte se vysmát, ti jezdí podle navigace. Když navigace řekne, odbočte vpravo, tak odbočí, i kdyby to bylo uprostřed Žďákovského mostu. Rozkaz je rozkaz, o tom se nediskutuje.
      Vypnout GPS a jsou v pérdeli pane hrábě (citace z jedné české komedie).

      1. A teď si představte, až ty navigační jelita dostanou F 35, do čeho asi tak narazí… tipuju dopravní letadlo, které je chtělo „předjíždět“.

 12. Nabízí se srovnání s Piráty. Hobby strana co poprvé kandidovala v roce 2010 do parlamentu (0,8 procenta). Ale už tehdy si ustanovili struktury a odbory a hráli si na byrokracii. Všichni Piráti se tehdy vešli do jedné hospody a ti co něco dělají k jednomu stolu. Různí lidé se k tomu přidávali a odpadávali. Ivánek držel stranu pohromadě silou svého šarmu a řečnění (u některých dam i něčím jiným).

  Tohle amatérské období trvalo do roku 2014, kdy Ivánkovi nevyšel pokus dostat se do EU parlamentu. (dostal 4,7 procenta). Kdyby to vyšlo, zmizel by v Bruseli a Piráti by skončili. Takový byl byznys-plán. Ten rok se to povedlo Machovi za Svobodné, od té doby Mach není a Svobodní vlastně taky ne. Win-win.

  Dal tomu všechno, svůj alkoholismus rozjel do takových obrátek, že si po neúspěšné kampani už sám pomoci nedokázal, pomohli mu odborníci a od té doby nepije (respekt).

  Pak si dal na rok pauzu a Piráty „prodal“ a nechal do toho vstoupit profesionály. To už jsem sledoval z velké dálky, ale jedná se zhruba o ty síly co jinde řídí Zelené či jinak se nazývající progresivisty (gender, squat, migrace, 78 pohlaví, homo …)

  Z původních Pirátů zbyla jen značka a pár mazáků (magoři Michálek či Ferienčík …) Něco jako když korporace koupí fabriku na sušenky, dá ji do šrotu, výrobu přesune do Turecka a na obálku lepí obrázky co lidi znají z dob ještě za Husáka.

  PRO mi přijde že jede po stejné trajektorii. V té amatérské fázi byl různých rozchodů a štěpení a smutku mrtě.

  Ke svolávání demosntrací – to Piráti taky tehdy uměli. V 20 stupňovém mrazu v dobách prosperity dostali do ulic 3500 mladých kvůli jakýmsi smlouvám (ACTA) co jim nikdo nerozuměl a co měly snad umožnit trestat stahování filmů.

  1. Ivan Bartoš byl hlavně od první chvíle loutka pasená ze zahraničí. Není to strana, kterou by vydupal někdo odspodu, ale naopak podporovaná.

   Vzpomínám si, že jeden čas v médiích byli Piráti asi 30x denně. Bartoš se vyjadřoval ke každému prdu, co se kde šustl. Bylo to už dost trapné a obtěžující.

    1. Kdyby někdo nevěděl, kdy, kým a jak byla založena pirátská strana (coby marketinková kopie ekoteroristické strany v Německu, jak zblbnout lidi k podpoře green dealu), tak touto výzvou:

     (https://www.abclinuxu.cz/blog/BoodOk/2009/4/petice-pod-vznik-ceska-piratske-strany)

     Pro pana Dvořáka zdůrazňuji, že Sorošův projekt Pirátů vytěžil LINUXOVOU KOMUNITU, o kterou se opřel jako o významnou základnu a start. Česká linuxová komunita velmi významně přispěla k nesvobodě v České republice obří měrou. Pokud si nějaký naiva spojuje Linux a linuxovou komunitu se svobodou, tak se stal zajetím vlastních snů a představ.

     1. Zajímavé 🙂 Jelikož pracuji v IT tak samozřejmě čtu root i to abclinuxu a bylo mi divné jaktože se tam vyskytuje tolik levičáků, Vás podle jména taky zná z různých diskuzí, takže každopádně díky za info . Zajímalo by mě co by na tyto informace řekl třeba pan Jirsák apod…. 😀

   1. Před rokem 2014 nebyl. Ale zastával správné názory, tak ho média neměla problém pro zpestření zvát. Vzpomínám si že tehdy byl Ivánek takový srdcař, že na jednom z prvních sezení v České televizi sbalil redaktorku 🙂 To by ani Soroš nenaplánoval 🙂

    1. Ivan Bartoš byl loutka od první chvíle. Nikdy to nemyslel čistě. Občas byl potkáván po hospodách, jak do něho zvláštní pán či pánové nalejvají notičky.

     Ivan Bartoš i Piráti jsou zahraniční marketinkový projekt – a řízený z vyšších míst. A byl od první chvíle.

     1. Nevím. Ivánek chodil do práce, Piráty dělal ve volném čase, smrděl korunou, dlužil kam se podíval. Pokud si ho Soroš tehdy (před rokem 2014) platil, tak se moc nepředal.

   2. Už se jel představit do Brusele jako budoucí premiér.
    Jediná polehčující okolnost krejčířovských gangsterů ze STANu je, že s pirátama vyjebali.

    1. Jo, to bylo dobrý. A prej už si Piráti na ministerstvech předem vybírali kanceláře a plánovali, jakej novej nábytek tam nechaj dát.

 13. Vidláku, nezdá se Vám to jako skvělá šance? Ve státě chybí autentická levicová strana, tak ji založme. Je jedno, že bude rozjezd trvat třeba dlouho. Do
  Podívejme se na Německo, kde právě Sahra Wagenknecht rozjíždí to samé.

  1. KSČM vám přijde málo autentická? Kdo ohrnuje nos nad jejich názvem by levici stejně nikdy nevolil.

   Mají lidi. Mají struktury, mají peníze. Mají výsledky – z hodnot jimi vybudovaných tahle ekonomika stále ještě žije. Minimálně v energetice. Stále více je patrné kolik toho udělali a jak málo toho udělali ti po nich.

   1. KSČM opravdu je málo autentická.
    Je plná lidí jako Vojta Filip – podnikatelský šíbr ódesáckýho typu nebo Jiří Dolejš – zfleku by mohl kandidovat do vedení strany Zelených.
    Skála je školometský dějepisář bez charismatu. Mladí komunisti nestojí za řeč, jejich hlavní starostí je změna pohlaví.
    Konečná je sama, ta to nezachrání.

    1. Josef Skála je poměrně dobrý a zkušený. On ale nevystupuje jako totalitní lídr, ale snaží se spíše vystupovat coby spojka levicových lidí. Ostatně ne nadarmo na něho ušili soudní žalobu, to se na neškodné lidi nedělá.

     1. To mu neberu, ale politik musí mít charisma a to on nemá.
      Ale možná je schopnej ideolog, třeba by dokázal řídit zákulisí.

     1. DAVID DROBIK pane LP je člen formace SV tj Společnosti Volicu. Čech s voličským prukazem a je škoda,že tu pan Šef nechce propagovat svými odkazy ,jak nástupuje mlada generace ajake má zájmy ,kdy sám velký D.D. informuje jak NA TO a videa tohoto opravdového dobrodruha a svetobeznika jsou O K k tomu ,aby se tady za nimi objevily kohorty mladých a zjištovaly ,jak se dostat do AMERU,druhy viz ,kolik tam měsíčně stojí život ,proč musíte vydělat alespoň 125 000 převedeno na koruny měsíčně ,aby jste zaplatili najem a tamní biftek nebo gulaš , jak tam najít práci ,dostat na to tu železnou kartu a mnoho dalších dobrodružství .
      Poslední video jsem viděla a je,že se budou s AMADOU stěhovat do KALIFORNIE,kde má D.D džob jak parník(,povede v hotelu HILTON , START apy )a má mít pod sebou pro začátek dvacet hezkých děvčat ….oj oj oj to je boj!

      Zajimavé momenty a dobrodružství pana D.D tady chybí ,káže AzKSH a tak doporučuje cténé SV členum dávat tady na pana D.D odkazy ,aby i zdejší starší lidoví komentátoři poznali co by se dalo čekat hezkého v AMERU,dodávám JA malé zvíře .

  2. Asi souhlaím s Pepou Slámou. Vezměte to jako poučení.
   A pokračujte.
   Pokud má Petra Rédová tým, který táhne spolu, tak takový tým se nerozpouští.
   Rajchl byl naděje s velkým otazníkem.
   A na některé otázky už je odpověd.
   Mohli by jste pokecat s Turonovou, třeba najdete společnou řeč.
   Hlavu vzhůru a neopouštějte ideály.

  3. Máte pravdu. Ovšem materiálně dobře zajištěné publikum, které kolem sebe Vidlák shromáždil a které ho živí, nic takového nepotřebuje.

   Tady lidi volí miliardáře a na levici serou.

    1. Dokázal by ses přinutit k tomu, neodpovídat na úplně každý jeho flusanec?
     Visí to na všech rozích internetu, že trola nejvíc nasereš tím, že si ho nevšímáš – hovno platné..

   1. SCALLOPE,nemuzeme tady za to že ten KSČM historik nezvolenym přeceda ,strany která neví,kde nechal strejc Marx chybu,tu využili banksteři k vytvoření ideologie NEOMARXISMU –

    Ta vytlacila z patlamentu stranu,která je nyní poskladana z funkcionarskych buržoustu ,kteří ji rozbili zevnitř a ti se nyní živi prodejem nemovitosti,které možná stále patří nám LIDU.No ní???

    Tak co SKALOPE co vy na to kázání naší SV Aničky dušicky z KSH🔔🤠🇨🇿🛠️.
    Válka je mír🥒🐸

 14. Pánové Martin V a Tymákovan.
  Nevím jak se pan Vidlák rozhodne,ale bylo od něj a dalších učiněno hodně práce ve prospěch občanů,oslovili mnoho dalších slovem i písmem.Byla by škoda,tohle hodit za hlavu,čemu by pak měl občan důvěřovat,když přijde bouřka,tak jsou první schovaní.Nevím jak to bylo s kandidátkou do Bruselu,ale kandidovat do Bruselu ,je zrada republiky,žít si jak ptáček ve zlaté kleci a na občany kašlat.

  1. Souhlasím s Vámi, že by bylo škoda zahodit tu práci, také jsem se hned ptal, zda ti odešlí nějak pokračují. Myslím že to Vidlák napíše, až přijde čas. Mimochodem pro mne je už kvůli němu naprosto nedůvěryhodný Rajchlův argument, ýe paní Rédová odešla kvůli snížení posice na kandidátce, lidé ji hodně znají a Vidlák by jistě pomohl ji vykroužkovat nahoru.
   Nesouhlasím s Vámi že jít do Bruseli je zrada, čím méně eurohujerů tam, tím lépe.

   1. Odchod do Bruselu je buď zrada (příkladů dosti), nebo upadnutí do bezvýznamnosti (na obrovské hromadě hnoje těch pár spravedlivých zmizí do stracena, příkladů dosti). Obojí dobře placené, k odpočinku jako stvořené a jako křoví v šou zvaném demokracie ideální

    1. Ad Švejk – To je tak rozšířený omyl, že je až zhoubný. V Europarlamentu jsou více než kde jinde třeba lidé, kteří by dokázali otočit tamní trajektorii. Uvědomujete si, že co tam přijde z Komise, odsouhlasí se tam a proleze i Radou, je ro naši zem závazné??? Všechny ty průsery s grýndýlem a covidem jdou odtud, protože tam sedí progresivisti, které tamn navolili jiní progresivisté? Pár poslanců za ID to tam nezmákne, musí jich být víc. Do eurovoleb potřebujeme dobré kádry!

     1. Sama říkáte „pár poslanců“, to jsou dva (hyperbola). Ti tu obrovskou hromadu hnoje rozhodně nepřetlačí! Když by došlo k přečíslení dobrými kádry (úsměvné), bude promptně změněna legislativa EU a opět bude zachován strategický směr – směr kouřící hovno na obzoru. Máte pravdu v tom, že – pár kádrů to nezmákne, já jen podotýkám – ani více kádrů to nezvládne.

      1. V celé EU dochází ke změnám, viz AfD, strana Sahry Wagenknechtové, Fico – nový europarlament už bude dost jiný než ten stávající. Pokud setrváváte na názoru, že eurovolby jsou bezvýznamné a nemá cenu k nim chodit ani kandidovat kvalitní lidi, je to názor bludný, ale nebudu vám ho brát. V našem parlamentu budeme mít, když se zadaří, více odpůrců Brusele, ale budou poslušně přijímat notičky progresivistů.

       1. Sahra je výborná, pan Fico možná ještě lepší. Ale zapomínáte, že pár vlaštovek ještě jaro nedělá. Nehledě na připravenost paní Lejnové a ostatních Jourů v případě potřeby jaro zrušit.

 15. Dopadlo to, jak to dopadnout muselo. Ono v tom mém věčném vysírání s prodavačem hrnců bylo všechno ukryto.

  Prodavači hrnců jsou většinou dobře vypadající extrémně dobří rétoři, kteří s velkou energii dokážou strhnout k nákupu hrnců za nesmyslnou cenu. Klidně Vás donutí zaplatit i ledvinami vlastní babičky. A s těmi kdo odolají si na odchodu vytřou prd….l.

  Tímhle vším Vás Rajchl obloudil, stejně jako ti šmejdi…..

  Ostatně, víte že podomní prodavači energií jsou cíleně vybíráni mezi mladými s chybějící sociální inteligencí…. nemají sebemenší zábrany oškubat starého člověka… děti z dětských domovů apod.

  Cítím, že i v dnešním článku nepíšete úplnou pravdu a své postoje zdůvodňujete Redovou. Není to pravda. Musel jste být ve styku s Raichlem, Vackem, Drbohlavem ….. musel jste cítit, že to jsou neomalení ranaři (hovada). Že tomu velí Vacek. Že do toho počínání někdo leje peníze (včetně těch vašich pětitisícových darů). Posunete se dál, až si to s odstupem času znova vyhodnotíte….. zatím jsou to furt emoce, ne realita..

  Co dál ….. dejte si do pořádku rodinu, vraťte se ke stabilnímu příjmu… připusťte si, že jste dobrý bloger Vidlák a přes všechno velké nadání nemáte buňky na „velkou politiku“ … chybí Vám strategické myšlení …

  A přiznejte si, že máte srdce nalevo. Společenská ostrakizace levicového myšlení zavedená po plyši spoustě lidí brání říct nahlas, že svět vidí jinak a nevidí budoucnost v sobectví, individualismu, krysích závodech …
  A že konzervativní levicové pojetí světa je něco, pod co se dá podepsat a podpořit to …. ono i řada místních pravičáků uznává, že bez potřebné dávky společenské solidarity je život k nežití ..

  A teprve pak se dá hledat cíl, cesta atd … Cíl sestřelit fijalového šmejda za každou cenu a v součinnosti k kýmkoliv Vás zavedl do téhle slepé uličky… k prodavači hrnců a politickým gaunerům …

  1. Pane Pluto.
   Co to je velká politika,snad ne lež,podvody bezcharakternost až vraždy?
   Když někdo chce pravdu,solidaritu,zodpovědnost,tak je zadupán.

   1. Ano, v současném světě je zadupáván a zadupán. A všimněte si, že to není na základě dehonestace myšlenek ale v osobní rovině. Uveďme jako příklad:
    – starej Klaus, kdysi miláček národa je prezentován jako konzervativní přežilý škůdce
    – z Paroubka vyrobila média odpornou bradavici, kterou nenáviděla půlka národa
    – ze Zemana udělali opilce a ruskou filcku
    – z Babiše odporného Slováka, STBáka, proti kterému se otočili i lidé, kteří díky jemu žili klidný a spokojený život
    Vždy to bylo proti lidem, kteří nestáli na straně pravicového loupení.
    A nezapomeňme, že i Štěpánek z Trika se podílel na osobní dehonestaci Paroubka (knihy se dají dohledat).

    A nezlobte se, kdo hledá solidaritu a spravedlnost ve společnosti ranařů typu Vacka … se prostě do politiky, kde se rozhoduje o směřování země, života lidí nehodí… když to povím dle místních podmínek. Názorově se tu shodnu s 3-4 lidmi, chytře tu píše tak 10 lidí ale pokud bych měl vybrat jediného, komu bych svěřil možnost v politice ovlivňovat můj život, pak by to byl K42. Který je schopen vidět věci v širším rozsahu, je schopen přijímat rozhodnutí i jejich dopady, má rozsáhlé odborné i společenské znalosti, je realista a stabilní osobnost…. Vidlák se svým záhumenkem, blogerskymi a komunikačními schopnosti do velké politiky nepatří, stejně jako aktivismus Redové. Oba jsou skvělí lidé … ale …. Stačí vybrat jedinou větu z článku „máme média“ , ale kulový. Média z dosahem jsou Idnes, Seznam, Hospodářky, Blesk…. jen takhle jediná věta jasně říká, že emoce převládají nad skutečným stavem věcí ..a to do řízení společnosti nepatří…

    1. Nu, hezky jste to rozebral.
     K42 na špici…a co dál?
     Pokud K42, tak na špici pyramidy z týmu a nejem z JM.
     Pravda, uřídit takovou smečku…
     Ale základna být musí.

     1. Než začnete stavět základnu a pyramidu pojmenujete si cíl a stanovte cestu….
      V dané situaci nemožné …. vždyť i tady se od voleb mele páté přes deváté ….. s nulovým výsledkem….
      To co píšete je jako bych na zítra svolal vesnici a vyhlásil, že tomu bude velet Karel … a zítra bychom se začali dohadovat, proč jsme se vlastně sešli….

    2. Já to tedy napíši rovnou: Pokud vlastenci nebudou mít významné médium, tak nemají moc šancí. A když myslím významné – tak myslím seriózní, informativní a profesionálně vedené. Nic takového není ani vzdáleně.

     Já bych si člověka, který by měl ovlivňovat svůj život rozhodně podle písemného projevu nevybíral. Chtěl bych ho vidět in natura nebo aspoň na delším videu. Je mnoho lidí co skvěle píše, ale při osobním setkání je to zklamání – a naopak. Někteří lidé píší nádherné texty, a možná jsou dobří možná ně. Jiní zase moc toho nenamluví, ale v činech či strategii mohou být virtuózové.

     1. S tím médiem se stal jeden hroznej průšvih. Seznamu se podařil implementací jejich diskuzí k různým serverům husarský kousek. I když mají mimo Novinek jen relativně omezenou redakci tak se stali jakýmsi internetovým agregatorem, který zrcadlí relativně zajímavý obsah jiných webů na jejich titulní straně. Takže pokud se chceš zabavit, jdeš na Seznam …..
      A samozřejmě jako první jsou Seznam zprávy, často se vyskytuje Forum24 atd…
      Tomu se snad ani nedá konkurovat…

      1. Ale dá.
       Tak jako hodně lidí dovede žít bez televize (bez přístroje, ale i bez té veřejnoprávní) tak i hodně lidí dovede žít bez Seznamu.cz.
       Koneckonců, celý život žiju bez Respektu, Reflexu, Hospodářských novin atd a je mi dobře.

       1. Ad Pithart – přesně. Zejména mladí lidé nesledují televizi ani zmíněná masmédia. Já žiju bez české TV – jakékoli – už řadu let a ty zahraniční si pečlivě vybírám. O mainstreamové weby ani nezavadím. Je tolik alternativ ve světě… kde rezonují podobné názory, jako mám já. Samozřejmě si občas pustím neco veřejnoprávního, abych se mohla otřást hrůzou.

    3. A nemyslíte si, že Vidlák tomu cynismu „velké politiky“ nastavil zničující zrcadlo? Kdyby neudělal nid jiného, než že odkryl prázdnotu další „korytové“ strany, udělal hodně.

   2. Jistěže velká politika je lež podvody bezcharakternost až vraždy. To srdcaři nedělají , proto prohrávají. Vyhrávají mozkaři. Vidlák je srdcař. Též možno rozlišovat agresoři/oběti, syčáci/ hlupáci. Problém nastane když připustíme , že tertiam non datur.

  2. Pluto
   /Cítím, že i v dnešním článku nepíšete úplnou pravdu a své postoje zdůvodňujete Redovou. Není to pravda. Musel jste být ve styku s Raichlem, Vackem, Drbohlavem ….. musel jste cítit, že to jsou neomalení ranaři (hovada). Že tomu velí Vacek. Že do toho počínání někdo leje peníze (včetně těch vašich pětitisícových darů)./

   Pluto, v tom, co píšete, je hodně dobrých postřehů.
   Ještě včera a předevčírem Vidlák, jako by nic. To se stává, darwinismus, vidím do toho, ale je to moje zpovědni tajemství. Nic vám nemohu říct. Dneska zase jinak. „Requiem za panenku“, pak otřít slzy a zase agitka Rajchlovi jako dřív? 😆

   Jak zjistíte, že ten nový ,koho byste volili, se bude chovat, až bude zvolen? Že se na lidi Topolánkovsky po volbách nevys…? Zjistěte si o něm co nejvíce, jak se choval před vstupem do politiky. Tak se všichni mrkněte, třeba na wiki.
   Po tom, co si tam přečtěte o kšeftech na hraně a podvádění partnerů, po tom, co Rajchl pravičák prohrál volby o šéfa s Majerovou ( upřímně ke škodě strany), šel pryč, misto, aby bojoval uvnitř za své myšlenky a založil si vlastní truc projekt, kde se ihned tím předsedou stal, s rétoriku nevídanou jeho typu člověka, který se nikdy neohlížel na své bližní – asi budete vidět hodně věcí jinak. Rajchl je dobrý rétor. Ale to nestačí a to, co je o něm známo, žádnou záruku do budoucnosti, že hlasy pro něj nebudou vyhozeny oknem, protože je.mu bližší jiná ideologie, než ta, kterou teď na oko, kvůli hlasům vyznává, nelze v jeho životě nikde najít. Bohužel.

   1. Delat neco treba , kecy retora ,retorika , retoricista ,seshora s podia osoba ..Kecala..
    Hlasy nevyhazovat..
    Najde se vubec nekdo kdo umi neco udelat?? Kdyz se nehleda.

 16. Obdivuji Daniela alias Vidláka ,že může krom zaměstnání mít další náročné aktivity ,které žerou nejen životní čas. Politika se dostala na plochou dráhu tzv. pravicový zítřek a tomu já nevěřím nic.

 17. No, tak máme za sebou již obvyklý scénář rozdrobení alternativní strany. Kolikátý už (Úsvit, BPI ..) ? Jedinný kdo tohle (ať už je za tím vnější nebo vnitřní tlak) ustál je Tomio Okamura. Volil jsem ho (SPD), a budu dál. Jediné co se mi nelíbí, že nějak nechce opustit komfort opoziční strany – a dost možná je to i jeho koncept politického podnikání. Ale v SPD je už dost silných a dobrých lidí, mají na víc.
  Pojdmě jej z toho pohodlí bezstarostné opozice vyvést.

  Vidláku, co pořádně podpořit je? Jinak to skončí ANO+ODS opět s většinou ve sněmovně…

  1. Já SPD volím dlouhodobě, ale už jim taky přestávám věřit, poznal jsem i člověka přímo ze strany a čím dál víc se informuji, tím víc mi přijde, že SPD absolutně vyhovujejí její pozice opozičního koryta bez zodpovědnosti. Bojí se jen dvou věcí: že by se shodou okolností dostali do vlády a museli ukázat, zda to byly jen kecy nebo to mysleli vážně a ještě více se podle mě bojí toho, že je někdo nový/lepší nahradí (i když to zatím nevypadá, Klausova Trikolora pohořela a Rajchlovo Pro zklamalo za poslední týden dost iluzí).

   Každopádně ale tu nikdo není, protože snahy o propojení malých stran od Vrábela a komunisty Skály pohořely, co vím, tak se spojilo pár maličkých stran do nějaké koalice na vystoupení z NATO a EU – jsou tam myslím: Vítové strana, Vandasova, Sládkova, Chcípl pes atd., ale to 5% nedá, nikdo o nich neví a lidi se budou bát propadlých hlasů (viz případ Republiky na slovensku).

   Tudíž mi asi nezbyde než to zase hodit SPD a doufat, že nás to uděla tak moc lidí, že bez SPD nepůjde něco sestavit a Okamura tak bude muset finálně odkrýt karty, zda to myslel vážně či ne a skončí dohady, zda mu opozice vyhovuje nebo zda to byl kec. Doufám tedy, že zapomeneme na malé strany (hrozbou buď strana Republika na Slovensku a ještě větší hrozbou budou případné propadlé hlasy a opětovné vítězství nového Fialového moru třeba s Babišovou pomocí) a že i část lidí od Babiše (nasraných na USA smlouvu) to hodí Okamurovi ať se konečně ukáže. Má někdo lepší nápad?

 18. No jo, no. Fotbalovo tenisový Jindra… co se v mládí naučil, to teď jako když našel. Já mu nevěřil hned od začátku.

 19. Stalo se, co se stát muselo.
  PRO je pravicová, EUrofederalistická strana.
  Proto z ní musel odejít levičák Tomáš Nielsen, proto z ní musely odejít moravské levicové „buňky“
  Nedá se nic dělat, levice si to bude muset sama odpracovat a založit svoje hnutí/stranu.
  Nepůjde to lehce, protože levice dnes sama neví, co je levicové a co je jen pokrokové/progresívní.
  Nepůjde to ani rychle, protože lidi už jsou nedůvěřiví – hodněkrát se spálili. Ve finále na ně z levicový strany vykoukla nějaká lickoprávní nebo ekologistická prasečí tlama.
  Prostor tady je, v celý zemi nefungujou odbory, máme nízký platy a vysoký ceny všeho, rozvrácenej průmysl a energetiku, nefunkční zahraniční politiku a diplomacii, nefunkční armádu, nefunkční systém exekucí.
  Cesta nalepení se na pravicovou stranu jako jakýsi její levicový křídlo nefunguje.
  Internetový kecací spolky nefungujou, jsou dobrý jenom k domlouvání a momentálnímu organizování. Internet je jenom nástroj, jako telegraf.
  Levice musí mezi lidi, fejsbůk nejsou lidi.
  Levice musí zjistit, co lidi vlastně chtějí a co vlastně potřebujou. Zdá se, že to neví ani levice, ale ani pravice. Lickýpráva, homosexualismus ani ekologismus to nejsou.

  1. Jen poznámka: Levice se bude muset zbavit ezoterického nánosu, pátých dimenzí, a pod. Protože mám dojem, že je to velmi vážný problém většiny levicově zaměřených aktivit (podívejte se třeba na Svobodný vysílač, nebo řadu jiných médií levicovějšího typu).

    1. Jenže to opět dopadne jako obvykle, alternativa sdružuje lidi které spojuje především odpor (k EU, válce, kovidismu a dalším -ismům, atd.). Nespojuje ji témeř nic, jen možná za nějaký čas to bude bída, co ji bude spojovat, pak to ale už nebude o alternativě jako o skutečné levici – možná zas typu KSČM.

     Občas si aktivistů všimne nějaká parta, co jim po zádech vyleze trochu výš (a nejčastěji ani to ne, jen se rozhádají a jsou jen pro smích kavárníkům).
     Vytvoření strany odspodu trvá dlouho, je zatíženo výše popsaným rizikem a pak, i tím, že se do ní pustí masmédia, vládní strany, nebo i rozvědka viz AFD v Reichu, případě, že by překonali vnitřní rozpory a začali skutečně ohrožovat zavedené pořádky.

     1. „Alternativa“ je nálepka, kterou na opozici nalepila prasata jako skelop.
      Opozice je samozřejmě pravicová a levicová, tomu se nedá vyhnout.
      Vytvoření strany/hnutí trvá dlouho – jak by to mohlo být jinak? Všechny „rychlý“ cesty už opoziční levice vyzkoušela a promarnila tak nejmíň dvacet let. Když začne teď hned, za dvacet let může být u moci.
      Zkratky v politice nefungujou.
      Pro začátek si může budoucí levice osvojit několik komunistických (a tedy levicových) hesel. Třeba:
      SNAHA NENÍ KOKSOVATELNÁ!
      nebo
      SAMO SE NENAKOPE!

      1. Především je nálepka pravice a levice. Už by se to konečně mělo přestat používat, alespoň ve zdejších kruzích. Neskákat na vějičku..

       1. Ne.
        Pravice a levice je praktické, funkční a jednoduché dělení.
        Umožňuje oddělit strany prosazující placení školného, zrušení důchodů, zrušení bezplatného zdravotnictví atd.
        Nemůže potom docházet k mýlkám, jako když Vidlák podporoval stranu PRO.

       2. Alternativa je to, co není mainstrým. Dělení na levici a pravci má stále smysl, i když význam slov současné i minulé vlády naprosto „rozleptaly“, tím že takzvaná pravice dělá levicovou politiku a opačně…

         1. Jestli alternativa zavede Plastiky (The plastic people of the universe) a začne hrát jejich skladby – tak s alternativou se rozloučím! 🙂 Mám své meze, co dokáži psychicky přežít! 🙂

       3. Co takkle rozlišovat, zda se jedná o lidi jasně pronárodní, vlastenecké, nebo o lidi, kteří fandí globalizačním tendencím?

         1. Dobře, placení školného, já bych se tomu částečně nebráni u některých typů škol. Považuji se spíš za „levicového“. Co s tím?

          1. Možná jste rozumně levicový.
           Možná chcete vrátit do základního a středního školství náročnost a zodpovědnost, to znamená žádné osekávání osnov, žádné rušení domácích úkolů, žádné cancy nevládek. Autoritu učitele. Základní školství náročné, fungující poradny o možném umisťování dětí na střední stupeň, fungující učnovské školy, kvalitní střední školy. A potom je možná diskuze o případném placení školného na některých vysokoškolských oborech – což není ostuda, vzhledem k tomu, čím některé z nich jsou „přínosné pro lid“.
           Levicový politik by měl asi v prvé řadě usilovat o znovuzavedení přímé zodpovědnosti ministerstva, bez vstupů kdejakých eduinů či jiných savců ze státního
           eráru.
           Nepodporovat nevládky, možná by se pročistil vzduch i kolem pojmů levice-pravice.

       4. Souhlas. Hlavně proto, že obsahově degradovali.

        Muselo by se poměrně stručně vymezit, co je levice a co pravice. Bez emocí a snahy shazovat.

  2. Perfektní shrnutí, jen bych dodal, že levice se musí přestat bát být levicová. Musí se přestat bát, že jí budou spojovat s komunismem a naopak, komunisti musí být součástí levicového řešení. A že budou levičáci nálepkováni a spojováni s minulým režimem? No a co? Libtardi se, když to bylo potřeba, usmířili i s rozvědčíkem. Účel světí prostředky.

   1. „Spojování s komunismem“ je pasé.
    Stalo se to presidentskými volbami – na jedný straně agent Pávek a jeho Diana a na druhý strane agent Bureš. Celý to dozorovali komunisti předseda ÚS Rychetský, prokurátor Stříž, ředitel ČT Dvořák, předseda Hospodářský komory Dlouhý, rektor Masarykovy university Mikuláš Bek a mnoho dalších.
    Roztleskával komunista Zdeněk Svěrák.
    Opory současnýho režimu.
    Kdo přesně by si troufnul poukazovat na komunisty, obzvášť když zajejich vlády se žilo líp?

    1. Realita je jedna věc, ale prezentace v médiích je něco úplně jiného. Bude znovu a pořád používán dvojí metr. Jasně, že prominenti minulého režimu (schválně nepíšu komunisti, protože tohle jsou lidé, kterým jsou ve skutečnosti myšlenky komunismu úplně jedno) jsou znovu u koryt, jasně, že vymezování se vůči minulému režimu by mělo být po prezidentských volbách pasé. Ale nebude. Nic nezabrání těm „správným“ lidem, a hlavně novinářům, vykřikovat, že s komunisty se nemluví.

     1. Komunismus je mrtvá kobyla, jedno jak ji bičujete.

      Zvedněte se někdy od PC a jděte mezi lidi.

      Kde máte dělnickou třídu? Ukrajince na stavbách, polské horníky, mongolské šičky?

      Straně šéfují podnikatelé, profesoři a teď studovaná ekonomka. Kde máte kameníky, krejčí a truhláře?

      Kde máte nějaký program, co změní svět?

      Mladé dávnou pasou jiní z jinejch partají.

      Kde máte zahraniční sponzory a poradce jako bylo po válce SSSR.

      Pár nostalgickejch milicionářů a pohraničníků není dost velká voličská základna.

      Jo a pak pár politickejch šíbrů jako Paroubek. Ale mezi voliči?

    2. Re: pithart

     KDO(!!!) bude tvrdit, že komančů bylo líp?
     Vy? Starý, hnusný a pitomý dědek s vyprděnými zuby a absencí tetování nad pravým ceckem a na levé kýtě?
     Když se tu VŠEM mlátí do palic, že za komoušů se tu nedalo žít, protože jsme neměli mobily a hypošky?

      1. Ba ne, nemusí bejt hůř.
       Aby se dala dělat rozumná politika, nemusí bejt zle.
       To by svět nedával smysl.

       Btw, zapomněl jste na to nejdůležitější – neměli jsme banány!
       Proto se tady nedalo žít…

       1. A nechránily nás USA vojenské základny. Já jsem se cítil bez toho tak nějak nesvůj. Pořád jsem slyšel o Peršingu, co na nás bude padat, a nikde nebyl.

        1. Jj, teď se z Mošnova rozklene duha, vystříkne z něj vůně jako z Lybaru, na celou zemi bude pršet mana nebeská a bude slyšet palba z andělských kulometů.

      2. Přesně tak, buď změna zvenku, ale na tu musíme být připraveni, nebo se musí výrazně více lidem žít špatně až neúnosně.

       1. Ne.
        Řeči o tom, že ještě není dost zle jsou jen berlička, aby se nemuselo pořádně makat.
        Hlavně pro levici.
        Je to jako čekání na blanický rytíře – oni nevyjeli, protože ještě není dost zle. Ale až bude, však oni vyjedou…

        1. Jak chcete přesvědčit lidi, kteří nevěří že jdeme ekonomicky blbě a věří médiím, lidi kteří se s Vámi nebudou o politice ani bavit, jakmile zjistí Vaše názory ?

      1. Musíte počkat až takových jako Vy bude více. Bude to dlouhé čekání, ale až k tomu dojde nastane období cca 40 let zvelebování státu a po dokončení národ opět povstane, zazvoní klíči pro nedostatek jeansů, banánů nebo něčeho. Nastoupí parta občanů s fóra, vše rozprodá, namastí si kapsy a nastane opět dlouhé čekání pod kuratelou progresivních kindermanagerů na nějaké ty zlaté komunisty.

   2. Rád bych (znovu) doporučil, aby administrátor zkusil upravit program v tom smyslu, aby nebylo možné používat pro různé diskutující stejné niky.
    Protože já už se mnoho měsíců podepisuji jako Václav, a příspěvek, na který reaguji, jsem nenapsal.
    I když k jej v principu neodmítám, mělo by se rozlišovat, kdo co napsal. Já jsem to nebyl.

  3. Takže Pithart nám obloučkem pěkně polopaticky oznámil, že Tomáš Nielsen
   je vlastně jedna z těch lickoprávních a ekologickejch „levicovejch tlam“
   a proto musel z PRO odejít.
   Nenene milej pane, on nemusel, on odešel sám, protože zjistil co jste zač.

   A to, jak se hrdě hlásíte k titulu „pravicová, EUrofederalistická strana“ …..
   spojení výrazů EUrofederalismus a pravicovost je komicky absurdní.

   1. Nedělej si z huby sráč a nepodsouvej mi, co jsem neřekl.
    Nielsen je komunista a radikální odborář, nemohl v pravicový PRO fungovat.
    Na EUrofederalismu je absurdní jen to, že ho VŠECHNY české pravicové strany prosazujou.
    Patříme přece na západ.

    1. Pithart:
     To, jak jsi obloukem spojil nebo nespojil Tomáše Nielsena
     s jednanou z těch lickoprávních a ekologickejch „levicovejch tlam“
     ať si každej posoudí sám.
     A za absurdní jsem označil sloučení pojmů EUrofederalismus a pravicovost.
     Marně šmátrám v paměti, co kdy z EUhnije vylezlo pravicovýho.

     A jen tak mimochodem ….. my nepatříme na západ, my patříme západu.

  1. DOVOLIM SI PODEKOVAT PANI VEVČE ZA ODKAZ VE PROSPECH p.R naši SV aktivní člence ,p nebo snad ne?

   Škoda,že ji neinformoval včas p.Vidlak,že se má objevit TADY jako naše členka SV tj Síly Voliču ,mezi námi tady v diskusi.
   To platí pro všechny členy z formace tvořící se SV (Společnosti Volicu možných 8 275 752 deptanych dušicek).
   Vidíte sami jak dopadl i pan advokát ,který prosazuje myšlenku,že voliče a jejich potřeby nepotřebuje zastupovat a mají být jenom ovce,které MUSI podporovat bafunaře a ti jsou prý jejich ***zastupitelé ***.
   Tak tady je holenkove už 34 let zakopaný pes a jeho mrtvola je prý stále živá v prestave tzv politiku a nesmí nám z SV smrdět ,ale vonět .No ní?

   Tak co p.Redlová ,kdy se tady mezi námi objevíte a řekněte nám zda vám o naší Aničce ten Vidlák vubec p≠ vyprávěl a co vy na to 🔔💇🛠️draha Petro.

 20. Aktivista je ten, ktery pracuje pro stranu a nepta se proc.
  Jakmile se zacne stavet proti vedeni, je z nej frakcionar.
  Redova chtela prosadit svoji, ovsem prohrala se silnejsim konkurencnim uskupenim, coz je bezna politika.
  Redova je jiste obetava akcni duse, ale na politiku nema, jako ja nemam na to, stat se kosmonautem.
  Nakonec lze rici, ze ti, kdo rozklizili a sestrelili nejvetsi nadeji ceske opozice, stranu PRO, jsou Vidlak s Redovou.
  To jsou ale paradoxy.
  Mysleli jsme to dobre, ale dopadlo to, jako vzdycky.
  Rajchl je inteligentni a tak vi, co jsem tu psal vcera: Nejvetsim nebezpecim pro cirkev nejsou kaciri, ale prilis horlivi knezi ve vlastnich radach.

   1. Ano, to je politika. Vyuziva ty, kteri prichazi se srdickem na dlani.
    Kdyby to tak delat nechtel, misto politicke strany by zalozil armadu spasy.

    1. Jinými slovy – jste zastáncem anglosaského typu politiky, kdy silnější využívá slabších a nakonec je obere.
     Děkuji, takovou politiku jako „službu lidu“ nechci. O tom, že to jde i jinak slouží přirovnání Bakaly a Čuby.

     1. Re: DD

      Nemyslím si. Stridor pouze VĚCNĚ popsal aktuální situaci.
      Model podrazů tohoto typu znám zprostředkovaně i z KSČ. Jeden můj děda byl předválečný člen strany.
      Finále bylo takové, že hodil průkazku předsedovi MO pod nohy a práskl dveřmi.
      Podotýkám, že to nebylo ani v r. 68, ani za normalizace a dokonce ani v r. 89. Prostě to byla neschopnost straníků ve funkcích a neochota řadových členů s tím cokoli dělat.

      Dříve jsem myslel, že to byl následek masovosti KSČ.
      Dnes vím, že jsem se mýlil. Je to jev, který se nevyhne žádnému podobnému uskupení. Lhostejno, zda jde o NSDAP, anebo spolek včelařů.

      1. V České republice krouží mnoho neúspěšných kandidátů na politiku. Jakmile se založí nová politická strana, která je slyšet, tak se tam začnou slétávat. Na programu jim nezáleží. Třeba do PRO se slétává minimálně osazenstvo neúspěšné Trikolóry ve velkém. Profesionální kandidáti na politiku samozřejmě udělají ve straně Pěrestrójku.

       Politické strany obvykle zamoření neúspěšnými kandidáty z rozpadlých politických stran oznamují jako „právě jsme získali skvělé a zkušené lidi do naší politické strany“.

       Jinak mocenské boje jsou všude, nedá se jim vyhnout.

       1. A nedá se vyhnout ani to.u, že nové uskupení degenerace a skončí jako ODS,TOP, Pyráťy, STAN, atd. Já na brách a na lidi a republiku kašlu.
        Takže pánové, sice to chápu, ale taková strana je nevolitelná pro mne.
        A když se tak chovají už teď …😁

  1. Nemáte pravdu hned několikrát.

   1) Marně přemýšlím, kdy byla PRO největší nadějí české opozice? Mám dojem, že největší nadějí české opozice už řadu let pevně jsou ANO a SPD. Zatímco PRO zatím nikdy neukázala nic jiného než že by mohla být přicmrndávač.

   2) Nepřeceňujte Vidláka. PRO sestřelil především naprosto brutálně místopředseda Vacek. Je vidět, že nevidíte dále než týden pozadu. Z toho vyplývá další váš omyl – nic nedokáže poškodit stranu tak, jako když vedení neumí hrát svou hru – ať poctivou nebo podvodnou. Neschopnost vedení hrát svou roli.

   3) Jindřich Rajchl si zvolil strategii, že bude přitahovat „horlivé kněží“. Co to říká jeho inteligenci, když si s nimi následně neví rady? Ale daleko více to říká o zoufalství Jindřicha Rajchla, který nemá jinou strategii než vykecat lidem díru do hlavy – a pak kouká co s tím? Toto je strategie krátkodobá, a zřítí se jako domeček z karet, protože shoří dříve než nastanou volby.

   Mám pokračovat dalšími body?

   1. Sam si pridam bod paty, pane Ponkraci:
    5) Rajchl by nikdy armadu spasy nezalozil, protoze by tim ztratil na prestizi

    Jsme svedky urciteho deje a kazdy si z nej vybira ten proud udalosti, ktery ho zajima.
    Me osobne zaujal odpor k politice u lidi, kteri delaji politiku, ale mysli si, ze politiku nedelaji.
    Jsou presvedceni, ze jsou pouzi aktiviste, angazovani obcane, maji mravni povinnost a podobne.
    Pritom politika je specializovane remeslo jako kazde jine, ridici se vlastnimi zakonitostmi.
    To je ten proud udalosti, ktery mne zaujal a ktery jsem zpracoval do prispevku.
    Knihu muzete cist ruznymi zpusoby, ruzne muzete „cist“ i deje, ktere vas obklopuji.
    Vidlak s Redovou to bez pochyby mysli dobre, ale odmitaji prijmout fakt, ze se dali na politiku, to je podstata meho sdeleni vyse. Jestli je Rajchl zoufaly, nebo ne, tu moc roli nehraje.
    Navic cele to myslim obecne: vira v nepolitickou politiku skonci vzdy spatne. Bohuzel nase spolecnost ma k tomu blizko a mysli si, ze politiku lze delat a neuspinit se pri tom. A tak se toci v bludnem kruhu ocekavani a zklamani, stale dokola.

    1. Pak existuje taková skvělá věc, říká se jí REALITA, a v ní si můžete ověřit, nakolik je to vaše čtení správné nebo mimo mísu.

     Já jsem konkrétně výše napsal několik bodů, ve kterých jsou vaše „čtení dějů“ v příkrém rozporu s realitou.

     K vašemu příspěvku výše:

     a) Jak říkal už říkalo více mudrců: Člověk je tvor politický. Ať chcete nebo ne, děláte politiku už tím, že existujete ve společnosti. Když si založíte organizaci pěti lidí, kde budete schopní a budete makat, významně můžete zasáhnout do politické oblasti nějakého oboru – a nemusíte vůbec kandivovat. Protože politika není nic jiného než druh lídrovství. Politika se v čase mění, a mění se i potřebné schopnosti politiků, aby uspěli.

     b) Jenom dotaz: Kam povede politika (ČR / Západu) založená na podvodech na lidech? Kdy prostě jde o zneužívání naivních lidí, které vzápětí nakopete do obličeje, a ještě se jim s úšklebkem vysmějete jako Rajchl, a poštvete na ně davový lynč haldy lidí jako Rajchl na Rédovou. I posílat lidi do zadele se dá s grácií, a patří to mezi základní schopnosti politiků a diplomatů. Protože až půjde Rachl dolů, bude všechny tyto potkávat.

     c) Kam si myslíte, že povede politika založená na zneužívání voličů a lidí – jako u Rajchla a celé řady předtím? Povede dříve nebo později k revoluci (to v ČR moc nehrozí) nebo k diktatuře (která ale bude výrazně lepší pro lidi než podvodná demokracie Rajchlů) nebo k bezvládí. Ono se dlouho situace ve státě udržet nedá, když 10-20 let bude 90 % lidí nesouhlasit s vládou, politickými stranami. To jsou pak šílené konce a nepomůže ani násilí, ani tyranie.

     1. Realita je takova, pane Ponkraci, ze Vidlak byl mnohokrat varovan (i s argumenty), ze realita je jinde, nezli si mysli.
      A nejen od anonymu, jako jsem ja, ale i od lidi, ktere zna osobne a kterym ma vztah.
      Vse bezvysledne.
      Zaver je schopny si udelat kazdy sam i bez rozsahle diskuze.

  2. stridor napsal:15 listopadu, 2023 (3:36)
   „Nakonec lze rici, ze ti, kdo rozklizili a sestrelili nejvetsi nadeji ceske opozice, stranu PRO, jsou Vidlak s Redovou“

   Ne, stridore, toto je nesmyslná a nesprávná zkratka. Na to by se také dalo napsat, že stranu PRO rozklížili a sestřelili právě ti, co vidí a soudí věci takhle zkratkovitě.

   1. Přesně tak. Pokud se neobjeví jiné informace, tak paní Rédlová nic prosadit nechtěla, nebyla mezi šestnácti interními kritiky praktik v PRO, ktečí byli následně vyhozeni. Jak jsem ji viděl tak jistě nebyla ani za kulisami těch šestnácti. Odešla, protože jí vyhodili celý tým, to jí věřím.
    A Vidlák ? Naprosto absurdní, ten byl PRO účelově využíván, mnoho z nás zde mělo strach jak dopadne a hodně si oodechlo že to bylo nakonec docela v pohodě v porovnání s potenciálem situace.

 21. Tak nám to, paní Müllerová, právě začalo.
  Konkurence byla slavně eliminována. Zbyli jen ti nejvěrnější, nejprověřenější, nejvytěžitelnější. Z nich budou další odkopnuti před branami v případě neúspěchu a věděj, ještě větší čistka přijde v případě úspěchu. Od teď už tvrdě za sebe. Cesta pár „úspěšných, bude lemována kostmi“ těch mnoha bývalých kolegů, co více pracovali, než vnitrostranický ranařili a pochlebovali vůdci. Pomalu jako na frontě v západní Haliči. O to jsem jim nikdy neříkal? Starej švec Vodvářka, ten z Karlína, dycky říkal, že pro malýho člověka kyne malá láce, i v politice, protože když jdete s málem, dostanete málo a to ještě můžete mluvit o štěstí, v pochlebování vůdci. Ale stejně tak vás můžou vykopnout ještě dřív, než tu láci dostanete a dát ji někomu potřebnějšímu. Třeba velkouzenáři, továrníkovi nebo nově právníkovi. Ten ani nemusí vyrábět, vezme továrníkovi třeba celou továrnu.
  To myslej někoho jako socialisti, pane Josef? Ty jsou na braní továren celý říčný! Slyšela jsem to před čtrnácti dny v hospodě U čerta, když jste pro mne poslal s kolečkama, že vás odveze domů ten mladej Mrázek, instalatér ze Smíchova.
  Nepletou to, paní Müllerová. Těm, o kterých mluvěj, říkával starej Uljanov, ten, co vodjel z Ruska do Švejcar, užiteční idioti. Ale toho nejspíš oni vůbec neznaj. Stejně to není moc chytrej pán. Chce prý vzít boháčům a dát všecko přes stát chudejm. Dovedete si představit tu melu? Jedni budou naštvaní, že jim vzal a druzí, že Pepa odvedle dostal k pár korun víc. Tohlecto nebude fungovat. Šikovnej vezme všem a ti mu ještě poděkují. Nebo budou děkovat tak dlouho, dokud na ně nedojde. S lidma to prostě musej vykomunikovat. A když na ně dojde, nebudou s tím moct nic udělat. To je ještě lepší.
  Pane Josef, oni jsou ale hlava! Nechtěj taky vstoupit do politiky?
  A, věděj, proč vlastně ne? Znaj toho englickýho Darwina?
  Myslej toho, co nám o něm v neděli několikrát kázal pan velebníček? Ale fuj, pane Josef! Dyť je to neznaboh! Představěj si, že jejich tetka je nějaká chlupatá vopice z Afriky!
  To si představěj snadno, kdyby viděli jeho obrázek! Možná to říká proto. Svůj ke svému. Ten pán ale píše i jiné věci. Má takové slovo – evoluce. Prý se vše vyvíjí a mění. Věděj, paní Müllerová, že v demokracii je zákonitost, se ve vládě politicky znemožnit? U té ODS, černoprdelníků (paní Müllerová, aby se neřeklo, zaprotestuje) a jejich doprovodné čety, to platí na sto procent. Přesto, že noviny jsou na jejich straně. Lidi totiž realita doběhne a ani noviny to nezakryjí. Ale, říkaj sami, že to pak dopadne stejně! To ano, ale ta změna bude, že se k lizu dostaneme my!
  Ale, to přeci vyjde na stejno, pane Josef! Už hostinský Palivec to tak říkal. A taky, že všecko stojí za hovno.
  Maj recht, paní Müllerová. Ale změna přijde. Když budeme rychlí, budeme u toho lizu my.
  A změněj vůbec něco?
  To nás musí zajímat, pokud tam ještě nejsme. Až tam budem, přijdou jiné starosti. A snivě se zamyslí. S nadáváním na minulou vládu vydržíme nejmíň 2 roky. Na označení viníka lidi vždycky slyšej. Tuhle řezník Kárný, ten či má přes 2 ulice krámek, nám předevčírem říkal U čerta, sen. Prý vládli dlouho jacísi rudí, jak jsem je poznal v Rusku a po nich to převzali modří . Naslibovali lidem hory doly, jak to bude lepší a přitom neměli moc výsledky, o slibech nemluvě. Ale to nevadilo. Stačilo jim pouze lidi následujících 30 let strašit rudými. Prý to mělo být za sto let a lidi měli tedy být aspoň o polovinu chytřejší. A přesto, i po 30 ti letech, jim to hodně lidí věřilo!
  Uklidněj se, to je jen sen, pane Josef! Co ho znám, ten musel mít upito! A třeba přijde někdo nový, lepší! Otázka je, jak ho poznáme?
  Aha, oni myslej někoho jako Mesiáš! To uhodili hřebíček na hlavičku! To jsou naši!
  Ale pane Josef! Přestanou si z nás dělat šprťouchlata! Mesiáš tady 4 tisíce let nebyl , i když ho vzývali jak velebníček na kúru pánaboha. Pak přišel před 2000 lety. Takže ten nový má nejmíň 2000 let čas. Když dobře.
  Oni tomu pořád nerozumějí! Tady nejde o skutečného Mesiáše. Musíte lidi přesvědčit, pak nebude nikomu vadit, že to není skutečný Mesiáš.
  A bude aspoň z poloviny tak čistý, myslet
  nezjištně na lidi, nehromadit majetek, jako ten minulý? Podle toho ho tehdy poznali.
  Dnes to tak nefunguje. Nejdřív musí lidem a spolkům brát, aby se zaopatřil. Dávat může, až se dostane do tej politiky. Jak říká Darwin, změna. Dnes to chodí jinak.
  A komu bude dávat? Paní Záhradská, když jsme probírali věci v hokynářství na rohu Blatné, říkala, že lidem berou a dávaj jen svým.
  Paní Záhradskou vypustěj z hlavy. Stejně má od klevetění pusu nakřivo a rozumí tomu jako Brok koním.
  To jsem si oddechla, pane Josef! A nevěděj co se vlastně stalo s ostatníma, třeba s tou brněnskou holkou, Vlastou Rédlovou? Tak vám pomáhala, objížděla besedy, agitovala, měli jste fotky ve všech pražských novinách a tak nějak najednou skončila! Vy jste s ní taky kamarádil a říkal a psal na ni jen chválu!
  O tom jsem už mluvil. Změna, vývoj, evoluce. Ranaření. Odstraňování konkurence. Není dobré , když se lidi moc znají a vidí si moc pod prsty. I do svědomí, na své sliby i skutečné záměry. Za to může ten Darwin. Nastává jiná doba. Víc vám nemohu říct, i když vím a vidím
  všem za prsty! Jako velebný pán zpovědní tajemství.
  S nima se ale člověk zapovídá! Musím běžet pro mlíko a nějakou zeleninu. Dnes vařím gulášovou polívku, mám jim jejich kastrolek přinést večer nebo až zítra?
  Zítra, paní Müllerová. Dnes jdu na schůzi do hospody U čerta, vědí?
  Jak říkaj, pane Josef. Vyprošťovák přijde vždycky vhod. Hlavně, ať nespadnou před U čerta, ze schodů.

  😇

  Skončila doba iluzí, doba entuziasmu, nadějí, doba snění. Přišla čistka a doba stranických kádrů, rvaní o budoucí krmelec, právě započala. Krleš.

  PS:
  Neverending story…

  1. Tolik ode mne včera.

   V hlavním článku předevčírem a včera o Pétě ani slovo. Jen mečiarovské „viem a nepoviem“. Vše ze zákulisí Strany je přece jako zpovědní tajemství.
   Nejen s Rédovou, ale hlavně s ní, vyjebali. Korýtka jsou početně omezená a lidé vytěžitelní. Po vytěžení odhoditelní. Pevnější vazby jsou jen mezi kluky, co „spolu mluví“.
   Dnes je to jinak? Že by se svědomí hnulo i kvůli panu Josefovi? 😉 Včera to probrali s paní Müllerovou natvrdo. Mezi náma, je to moc chytrej pán…

 22. Inu, více nadšení než kompetencí.

  Dopadl jste až moc dobře.

  Moudrý Cicero se zastal mladičkého Octaviana, aby mu Antonius dal jeho dědictví. Poté, co se tak stalo, Octavianus se spojil s Antoniem a nechal ho, ať si pobije své nepřátele včetně Cicerona a Ciceron byl popraven.

  Ve skutečnosti jste to měl předvídat.

  Jestli se nepoučíte ani teď, tak radši utíkejte od toho všeho jako o život.

  Jste miminko mezi vlky.

  1. A nedá se vyhnout ani to.u, že nové uskupení degenerace a skončí jako ODS,TOP, Pyráťy, STAN, atd. Já na brách a na lidi a republiku kašlu.
   Takže pánové, sice to chápu, ale taková strana je nevolitelná pro mne.
   A když se tak chovají už teď …😁

 23. Hmmm. Tak Vidlák zhrzen je, Rédová pro změnu prý zhrzena není (říká ve videu na svém Facebooku). Tak byli ti odešlí z PRO odejíti, vyhozeni, vyštípáni z kandidátky ( na které už se sami právem viděli pro své prý nezměrné zásluhy), nebo jsou jen rozhořčení kvůli jakémusi prý morálně pochybnému Drbohlavovi, se kterým nechtějí mít nic společného a proto se rozhodli z té strany odejít? To mi připadá hloupý a malicherný důvod, taková přímo havlovsky moralizující póza.
  Není náhodou skutečný důvod toho rozchodu mnohem hlubší, to jest přímo ideový? Oni prostě chtěli doleva a najednou zjistili, že ta strana, pro kterou pracují, směřuje doprava. Opačné ideové směřování by byl zcela legitimní důvod rozchodu, ale proč jsou kolem toho takové emoce a takové moralizování?
  Poslechla jsem si i Rajchla na jeho Facebooku a připadá mi realističtější a věrohodnější, než (prý ne)zhrzená Rédová.

  1. Vy jste v mnoha organizacích nepracovala, že ne?

   Já vám to vysvětlím stručně – s dynamikou této organizace zvané PRO. Politická strana PRO je založená na prázdných řečích a emocích, ohromujících strhujícími projevy (metoda ála Casanova). To logicky přitáhne srdcaře a lidi pracovité, zapálené pro myšlenku, kteří se mylně domnívají, že straně PRO o něco dobrého a morálního skutečně jde. Vedení PRO (Rajchl, Vacek, …) jde ovšem čistě o koryta a na nějaké ideji jim pranic nezáleží. Tím se vedení PRO dostává činy do rozporu se srdcaři, které přitahují. Množí se postupně deziluze členů a příznivců, které budou postupně geometrickou řadou růst, jak se bude rozpor mezi korytářstvím vedení a naivními srdcaři stávat čím dál zjevnějším.

   Takových organizací ještě bylo a bude!

   1. Jestli těmi „mnoha organizacemi“ máte na mysli politické strany , tak v žádné takové „organizaci“ jsem opravdu nikdy nebyla. Já jsem jen vnější pozorovatel a potenciální volič.
    Tomu dělení na „srdcaře“ a „korytáře“ ale moc nevěřím. Lépe řečeno nevěřím těm, kdo o sobě řeknou „já jsme ten čistý srdcař, zatímco ten druhý je čistý korytář“. To jsou ti údajní srdcaři tak hloupí, že pracují pro stranu založenou jen na „prázdných řečech a emocích“? Od srdcaře bych očekávala, že těm „prázdným řečem“ skutečně věří, že je nepovažuje za prázdné a že pro nějaký osobní spor to společné dílo neopustí.
    Co se tedy opravdu stalo, o čem se vedl ten osobní spor mezi Rédovou a Rajchlem? Ne náhodou o místo na kandidátce do europarlamentu? Tedy o „koryto“?
    Každý, kdo vleze do politiky a myslí to vážně, je totiž zároveň i korytář. Má-li totiž skutečný zájem něco změnit, pak o nějaké to „koryto“ usiluje. Protože to přece není jen „koryto“ a požitky z něj plynoucí, ale zároveň je to pozice, ze které se dá něco prosadit nebo ovlivnit. Navíc každý má pocit, že když udělal pro společnou věc víc, než ti druzí, měl by za to být oceněn. Třeba tím volitelným místem na kandidátce. A když pak dostane přednost někdo jiný, méně zasloužilý, tak se ten zhrzený může naštvat a hodit do společného díla vidle, srdcař-nesrdcař.
    Tak nějak to na mne působí. Že existuje nějaká Rédová, to jsem donedávna vůbec nevěděla. V Rajchlovi vidím potenciál jako v možném koaličním partnerovi k Babišovi a SPD, aby bylo možné sestavit vládu aspoň o poznání víc pročeskou, než je ta současná antičeská. Bylo by ale záhodno, aby se spojil s Trikolórou a SPD a nenechal hlasy propadnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *