12 června, 2024

Ještě je brzy…

Reakce na můj apel ve včerejším článku byly tak nějak…. očekávatelné. Vám to říct můžu, už se známe dlouho, já totiž tu a tam pouštím nějaký text s výzvou ke sjednocení, vytvoření organizace, mluvím o hledání, co nás spojuje a ne co nás rozděluje, často také mluvím o menším zlu, domáhám se, aby se nějaký ten odpor projevil nejen u klávesnice, varuju před nekonáním a roztříštěností.

A pak sleduju ty reakce. Ale ani ne tak reakce tady u nás na Kydech nebo Litterate, ale spíš reakce na fejsbůcích, twitterech a dalších sociálních sítích. Tady u nás bych to ani nemusel psát – tak jak vy znáte mě, tak znám i já vás.

Je to pro mě pokusný balónek, jak moc se mění nálada ve společnosti, jak moc nám všem teče do bot a s jak velkými obavami hledíme na budoucnost. O pyramidě lidských potřeb všichni víte a já se apelujícími články snažím zjistit, nakolik už máme hlad a je nám zima. Protože až to nastane, bude nám úplně jedno, jaký názor měl soused na covid, ale bude nás zajímat, jestli nám pohlídá barák, zatímco půjdeme shánět něco dříví na otop. . Až pak teprve zjistíme, jaký máme my všichni charakter a co je doopravdy důležité.

Takže mi dovolte konstatovat, že nějaký drobný posun jsem zaznamenal, ale jen velmi málo. Ještě nesedíme před klávesnicí o hladu a stále ještě máme peníze, abychom si mohli koupit si jídlo a dojet do práce. Ještě pořád nejsme v situaci, kdy bychom si vybírali, jestli se najíme a nebo pojedeme do práce.

Aby nedošlo k mýlce, já si doopravdy myslím, že potřebujeme České bratrstvo. Potřebujeme organizaci typu Sokola, která bude všudypřítomná, propojená, ale zároveň decentralizovaná na úroveň jednotlivých obcí. Potřebujeme mít v každé obci pár lidí, kteří mají přehled o plakátovacích plochách, vědí, kde je vodárna a kde rozvodna, znají, jak to chodí na zastupitelstvu nebo v radě města, kteří díky myslivosti nebo sportu mají zbraně, kteří jsou schopni zorganizovat sběr podpisů… a existuje telefonní číslo, na které se jim dá dovolat. Potřebujeme organizaci lidí, kteří se znají, kteří se mohou potkat, kteří nespouštějí revoluci, ale pokud by nějaká přišla, tak ji díky organizované kázni budou schopni ukončit. Ne výzvou k drancování, ale schopností ubránit ve svém okolí ty nejdůležitější věci.

Takže pokud chcete někdo vyslyšet moji včerejší výzvu, běžte ve vaší obci s podobně smýšlejícími do hospody a dohodněte se, že jste české bratrstvo. Zjistěte si, jak se lepí letáky, vezměte mezi sebe buď úředníka z městského úřadu nebo zastupitele, zmapujte si v obci, kde jsou rozvodny a vodojem, jděte na exkurzi do místního JZD – až kiksne zásobování, rádi vám dají kravku domů, aby v nepoužitelné hale nepošla… pokud je někdo fanda do zbraní, domluvte se, komu ty nadbytečné kvéry v případě revoluce půjčí… a všichni se seznamte s oficiálními havarijními plány vaší dědiny. A pak mi na sebe pošlete kontakt… Ne dřív. Pokud neznáte havarijní plány u vás doma, tak k ničemu nemůžete přispět. Neřešte, kdo koho volil, řešte jen to, jestli také na obzoru větří průser a nevěří, že to EU/Fiala/Biden vyřeší.

To je minimum, co můžete udělat. Jo a v dnešní diskusi můžete vznášet návrhy na název bratrstva… 🙂

Je mi také jasné, že od něčeho masového jsme ještě daleko. Respektive, pokud by se to mělo dneska dělat, tak jedině budováním shora. Zdola zatím vznikne jen pár izolovaných společenství, které nebudou hrát žádnou roli. Dnes by se prostě musel najít nějaký Babiš, nebo několik Babišů, kteří by nejprve udělali ústředí a to by pak stavělo jednotlivé buňky. Že by spontánně vznikaly jednotlivé organizace (jako Sověty v Rusku), které by si pak udělaly zastřešující ústředí, od toho jsme ještě hodně daleko. Kdyby náš svět kisnul zítra, nejspíš budou záchranu organizovat místní starostové…. možná.

Proto jsou ti Alláhovci vepředu, protože přes Islám se to dělat dá – Saúdi na to mají. Mohou si dovolit provozovat hóóódně mešit po celém světě. Kromě nich to pochopil i Erdogan… a samozřejmě to pochopili všichni Sorosové a Římští klubovníci. Stavějí to prostě shora. A myslím si, že podobně shora to staví i Orbán i Putin.

Ale stejně tak si myslím, že třeba Babiš se svým týmem ještě nikdy neřešili, jak reagovat, kdyby se státní moc zhroutila…

Na stavění zdola máme málo hlad a málo se koupeme v krvi.

Chtěl bych to teď dát do kontrastu s tím, co se děje na Ukrajině… já jsem samozřejmě v kontaktu nejen s příbuznými, ale i s onou ukrajinskou rodinou, která se dostala z masomlýnku ven. Všimněte si, jak snadno a hladce si velmi spontánně vybudovali informační kanály, jak to zaonačit se sociálními dávkami. Spontánně vzniklé informační aplikace předběhly dokonce i ukrajinskou mafii. Lidi tamodtud neutíkají naslepo, ale mají poměrně přesný přehled, jak postupovat, kudy jet, jak ve válečných podmínkách sehnat nedostatkový benzín i nedostatkové jídlo. A fakt to tam neorganizuje skvělá a úžasná státní správa. Organizují si to sami.

Ukrajina, to není jen nácbatalion Azov, či podivné vedení v Kyjevě, které válkou živí válku. To jsou i tisíce nově zorganizovaných dobrovolnických výpomocí, protože běžný Ukrajinec nestojí o Rusa na své půdě. To, že dělají největší chybu svého života, která je bude stát vlastně úplně všechno, co mají, to nic nemění na tom, že krev, pot a slzy značně zlepšují kreativitu i pracovitost.

Na nás se zatím žene „jen“ ekonomická krize o jejíchž projevech máme zatím všichni jen velmi mlhavou představu. Ještě se to nezhmotnilo v nezaměstnanost, ještě nemáme doma tmu, zimu a nefunkční záchod. Ještě stále není nebezpečné zastavit na červenou u semaforu, ještě stále chodí většina výplat přesně ve výplatní den. Ještě stále to pro většinu z nás vypadá jen jako další chyba v matrixu, která se brzy napraví.

Targus nás zde pravidelně zásobuje komentáři z ukrajinské fronty a poukazuje na to, že Rusové teď učí Ukrajince, co to doopravdy znamená válka. Učí je, jaké to je, když vám na hlavu padají granáty dnem i nocí a vy s tím nemůžete nic udělat. Obkličují je do kotlů, ve kterých je nechtějí porazit, ale skutečně zničit. A daří se jim to.

Mimochodem, to je podle mě přesně ten důvod, proč se zarazila ta rozběhnutá ruská ofenzíva v Severodoněcku. Hrozilo, že Ukrajinci jim utečou z kotle. A tak to zarazili, aby se ukrajinští vojáci na rozkaz velitelstva pěkně vrátili, aby si pěkně sedli na kovadlinu, pokud možno, aby se jich tam nasáčkovalo co nejvíc… a perlík udeřil až včera. Žádné ústupy někam na nové linie, nic takového. Pokolikáté už Rusové působili dojmem, že stačí jen trochu zabrat, že stačí jen trocha posil a trochu víc odhodlání a budou poraženi? Vždycky to pak skončí stejně – krvavou lázní.

Targus ovšem nikdy neopomene dodat, že se Ukrajinci zatím pořád ještě v krvi koupou málo na to, aby jim to došlo. Souhlasím s ním. Ukrajinci ještě stále nevědí, jakou cenu platí a jak velký úvěr si otevřeli.

Já se docela děsím toho, že vlastně jednou dojdeme k tomu stejnému. Že pochopíme až tehdy, když naše hodnoty budou ze dne na den pryč. Že pochopíme až ve chvíli, kdy všichni novináři zalezou, kdy vláda nebude k nalezení, kdy nikdo nebude nic vědět, nic nebude fungovat, nikam se nedovoláme a všichni budeme tak zhruba stejně (ne)kompetentní něco s tím udělat. Že budou rozhodovat charismata různých spontánních lídrů, kteří možná budou umět mluvit, ale nebudou mít žádné schopnosti porozumět situaci.

A nebo si moc vezme někdo z těch, co si organizaci shora už dávno udělal. Nemám žádné iluze o tom, že by všichni ti člověci v tísni a Sorosovi pohůnci klidně přepnuli na režim dikatura, kdyby jim to dějiny přihrály. Dnes mají plnou hubu demokracie, ale všechny ty mazací a cenzurní pokusy jasně naznačují, že klidně přejdou na něco jiného, pokud to pro ně bude výhodné.

My ostatní se zatím zajišťujeme individuálně. Od soběstačného zemědělství a uhlí ve sklepě, až po různé preperské projekty. Na společnou obranu jsme zatím v příliš málo ohrožení.

176 thoughts on “Ještě je brzy…

 1. „Ještě je brzy…“
  Vzdycky bude jeste brzy. Revoluce se nikdy nedelaji zdola, ale vzdy jde o vysledek podvratne cinnosti ze zahranici. A to od skupiny, jez bude mit z prevratu v dotycne zemi financni zisk.
  Ceske bratrstvo jako obdoba Sokola take neni mozne, protoze socialni site. Dnes uz se na Slet nebude nikdo trmacet, zvlaste kdyz zdrazuje benzin. Kratky pokec na netu zakonci posezeni u piva v sousedove garazi, tim je vlastenecky potencial vlastencu vycerpan.
  A Ceske bratrstvo coby narodni sdruzeni prepperu?
  Asi takto:
  „Nákup letní dovolené na poslední chvíli se letos pravděpodobně nevyplatí. Cestovky hlásí enormní zájem o zájezdy k moři a některé termíny během prázdnin jsou už vyprodané. Zájezdy v režimu last minute tak zřejmě zdraží a výběr bude omezený.“
  Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/dovolena-cesi-velky-zajem-last-minute-doprava-cestovani.A220606_122528_ln_ekonomika_tmr
  Cesky prepper po navratu z Ibizy pak muze vyda prirucku „Jak prezit slehnuti od nepratelske meduzy“.
  Jedine, co se v ceske spolecnosti meni, je narust agresivnich nalad v internetovych clancich a diskuzich pod nimi. Kdyby nebyl internet, budou tito lide jiz davno organizovani v ulicnich bezpecnostnich vyborech. Ale ani zde se neda mluvit o Ceskem bratrstvu, naopak.

  1. „Revoluce se nikdy nedelaji zdola, ale vzdy jde o vysledek podvratne cinnosti ze zahranici. A to od skupiny, jez bude mit z prevratu v dotycne zemi financni zisk.“
   Že by ty revoluční nálady podněcovaly USA ? Nebo dokonce Čína ??? Finanční zisk by tady byl, odrovnat konkurenční ekonomiku se vždycky hodí ! 😀 D D

   1. Jde o to, ze kapital, podporujici revolucionare, musi byt stavajici moci fyzicky nedosazitelny.
    Podivejte na Chodorkovskeho, jak dopadl. Kdyby sve lidi platil z ciziny, kdo vi, jak by to dopadlo. To je temer klasicky pripad: Donator revoluce skoncil ve vezeni a jeho podnik byl zestatnen. Takhle skonci kazde revolucni hnuti, placene z domacich penez.

  2. Ano, ale zdaleka se nejedná jen o finanční zisk. Skupina, která si může finance tisknout zcela dle své libosti nezávisle na komkoli má zcela jistě jiný hlavní cíl. Je stmelena krví, vírou a půdou (i když na ní většina jejích členů přímo nesedí) – a to už hodně dlouho.

   A to je také důvod, proč proti této skupině asi nikdo nemůže nic podniknout zdola – nikdo nemá šanci vytvořit podobnou konkurenční strukturu.

 2. Vidláku a k čemu mi bude kráva masného plemene? Dojí mléka akorát pro tele a sežere sena, které stejně nemám.
  Dnes před bouřkou po šichtě jsem rychle zapla PC a internet, najela jsem na jeden server (i kdyby jste mě zabili, nevzpomenu si) a tam taková bomba, že Putin ohlásil denacifikaci NATO.
  Prý už Polákům pohrozili, že ať se starají o své záležitosti, nebo mohou na hranice zapomenout.
  Mají údajně pořadí zemí, kde hodlají dělat pořádek, první Polsko, pak Británie, USA. Zatím přemýšlejí jak to udělat bez atomových zbraní.
  Pak jsem dostala vnoučata na hlídání, bouřka vypla internet a více nevím.

    1. Ale podla Berkowitza „To asi šířila nějaká ideodiverzní centrála, jako provokaci.“

     Takze v ruskej TV to nemohlo byt:-).

 3. Mňa vo vani napadlo meno „Provaz“
  Dá sa to aj vizuálne rozdeliť, provazom sa dá provázat, zavázat, slanit, vylézt, ohradit ….
  být Pro „něco“ a v politike aj heslá ako Provaz pro zrádce 🙂
  Dá sa vymyslieť skratka na celé PROVAZ, alebo len proVAZ …
  Zakladajúca schôdza by mohla byť v Prahe U Provaznice
  https://www.uprovaznice.cz/en/comics/
  kam so častejšie chodieval pri návštevách matičky.
  Škoda, že doménu už má pán Provazník s realitkou, se snářem, osobní
  https://www.provaz.cz/
  aj keď dnes musí mať človek stránky pre istotu mimo cz.
  takže by to šlo

  1. Stat sa to tak Vam, to by ste tak nesrsili cynizmom, ze. Ale, mozno nieco cenne raz stratite i Vy. Potom si mozete spomenut na svoju „vtipnu“ reakciu.

 4. Ve stranicke skole nas ucili 🙂 ze na uspesnou revoluci musi byt dva predpoklady : Revolucni nalada a revolucni strana. Tolik si pamatuju, i kdyz jsem byl slabsi zak, treba me RSDr. po zkousce opravil, ze sice to bylo celkem dobre soudruhu, ale par nepresnosti ze jsem se dopustil, treba ze glejt vydal Zikmund a ne Hanzelka, a v Kostnici upalili Husa a ne Husaka. Koho mame ? Okamuru ? Ale ne… Klaus ml. byl seznan evidentne natolik potencialne nebezpecny, ze na nej vytahli neco pred cim se posral az do nohavic, a zmizel ze sceny. Nejspis nakou 16 letou studentku v jinaci 🙂 Madari, ve smyslu smerovani k Huxit, maji oboje : Orbana i nasranost na EU.

 5. Domnívám se, že nejnadějnější nekrvavá cesta ke změně by byla, kdyby se naši občané dobře zorientovali ve svých vlastních preferencích a rozpoznali, kdo v rámci existujících parlamentních stran nejlépe hájí jejich zájmy. Naschvál jsem si udělal test na https://www.volebnikalkulacka.cz/cs/inventura-hlasovani-2017-2021/ a zjistil jsem, s kým názorově souzním. Nikoliv na základě jeho předvolebního marketingu, ale reálného hlasování v parlamentu. Po posledních volbách jsem se definitivně poučil. Už nikdy nebudu volit nikoho, kdo se možná ani nedostane do parlamentu. Můj hlas už několikrát propadl. A ty propadlé hlasy voličů dvouprocentních stran je právě to tříštění sil. Tady je jakási bublina více či méně názorově souznících lidí. Vzpomínám si, když jsem svého času četl Neviditelného psa, že to vypadalo, že pan Robejšek a jeho Realisté se stanou významnou parlamentní silou, měli v rámci uvedeného webu širokou podporu. Jak to dopadlo, všichni víme. Občané ČR nejsou čtenáři nějakého okrajového webu, většinově vždy půjdou za velkými dobře zorganizovanými marketingovými projekty, v nichž jednoznačně dominují a vítězí zástupci Aspen Institutu. A je jedno jestli je to Babiš s Hamáčkem nebo je vystřídají Rakušan a Pekarová a Zahradil, všechno je to jedna parta, jen Babiš se z nějakého důvodu nechal vymazat ze seznamu (https://www.aspeninstitutece.org/people-of-the-platform/). Namátkou jména Michl, Kovanda, Pavel, Nerudová jsou tam taky, tlačí se všude, kde je nějaká forma moci. Obávám se, že proti tomuto nějaký spontánní obecní výbor branné připravenosti nemá nejmenší šanci. Snahy burcovat lid odspodu měl pokud vím Landa, a celkově byly společností vnímány spíš donquijotsky než vážně. Mainstream má sílu kohokoliv jen trochu schopného zdiskreditovat a zamáznout v zárodku. Taky to bylo vidět v době covidové, co běželo za nátlak proti jedincům, kteří se odvážili jít proti proudu, prof. Beran by mohl vyprávět.

  1. môj názor – tu ide teraz (narýchlo) skôr o to, keď sa to napr. pri blackoute rozpadne,
   že miestni ľudia budú mať skupinku, ktorá sa sa vyzná
   a zorganizuje „prvú pomoc“, prúd, vodu, logistiku, potraviny, obranu a pod.
   Vtedy ľudia „na návsi“ nebudú počúvať Fialovú Pekari.
   Časom by to šlo do politiky.
   Vidlák – Inak tie informácie o hlavných rozvodniach a pod.
   by sa mohli zariadiť už teraz, že by to mali obce (aj) na svojich stránkach.
   Ono je to ale vždy aj informácia pre „teroristov“ 🙂

   1. Dobrovolní hasiči, i v.v. mají potřebné vědomosti, i prostředky.

    Některé informace nelze zveřejnit, protože by to mohlo nepoučeným amatérům ublížit.

    Teroristé nemusí chodit na obecní stránky, postačí se podívat na mapy.

    Jednou hasič, celý život hasič.

    1. to je mi jasné, aj keď som netušil, že ich je toľko,
     ale bolo by potom potreba tam mať „nášho agenta“,
     aby sa to dalo do budúcnosti aj „vlasteneckopoliticky“ použiť 🙂

  2. No když jsem si zběžně prolistoval realistický program, vyšla z toho eurorealistická ODS bez pokusů o maskování pro pracující a rodiny. Robejšek budil určité naděje, ale pro ten program se dala volit rovnou ODS. Za mě žádná škoda teda.

  1. Hmm…

   „Podle neziskovek nezohlednili zástupci Bruselu emise metanu, které při realizaci projektů vzniknou. Metan je podle odborníků pro globální klima nebezpečnější než tolikrát zmiňovaný oxid uhličitý a v následujících dvou dekádách může mít až 85krát vyšší schopnost oteplovat naši planetu než právě CO2.“

   Vidlák tady předpovídá nějakou míru násilí, až překročí „věci“ únosnou míru. Osobně odhaduji po letním, nejpozději po zimním násobném zdražení energií.

   Osobně nejsem násilnický typ, ale až to přijde, nějakého toho zeleného magora bych teda býkovcem vzal, přiškrtil, podupal a pochcal.

   1. Západní svět je čím dál tím více absurdní. Až budeme v zimě mrznout, i environMEnTalisti budou řvát: „…více methanu!“. Jen nevím, zda v potrubí, nebo v atmosféře.

  2. Zrovna vnukovi čtu z Dějin města Kocourkova.
   Když byla radním z Kocourkova v nové radnici v prosinci zima, někdo navrhl, že by si tam měli dát kamna. „Ále, kamna, to tu bude plno kouře, je to nebezpečné, mohlo by tu začít hořet,“ protestovali ostatní radní.
   Dali tedy kamna na náměstí před radnici a nechali otevřená okna.. to nepomohlo, v radnici byla zima i nadále. Tak radní vybíhali ven a vždy se chvilku ohřáli u kamen, na která dali rybářskou síť, aby jim teplo neutíkalo pryč…
   https://i.postimg.cc/HkrW0Tsc/kamna.jpg
   Co mi to jen připomíná…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *