18 července, 2024

Jen si to nechte vzít…

Když začaly henty demonstrace, několikrát jsem zde v článcích odpovídal na dotaz, co si od toho slibuju já. Říkal jsem, že to chci zmapovat. Sleduju to víceméně od začátku, ponoukám čtenáře, aby na Václavák přišli, chci vědět, co se daří a co se nedaří, chci vědět, co funguje a co nefunguje. A jako vedlejšák mám sledování strany PRO, protože Rajchl byl první, kdo se u mě v souvislosti s demonstracemi objevil. Pak mi poslal i své ostatní kolegy a doteď to neskončilo, neboť v sobotu mám připravenou reklamu na Petru Rédovou z Brna.

Chci zůstat věrný sám sobě. Když je něco špatně, tak to prostě napíšu. Realita je mým jediným korektorem. Moje analýzy a předpovědi verifikuje jedině skutečnost, nic jiného. A proto si dneska prokydáme aktuální situaci kolem svolávatelů demonstrací Vrábela a Havla. Oni se nám totiž rozkmotřili…

Od včerejška nestíhám odpovídat na smršť dotazů, co tomu říkám… Vrábel obvinil Havla, že mu ukradl projekt Česko na prvním místě. Havel obvinil Vrábela, že je toxický, že dělá problémy a proto bude další demonstrace svolávat sám. Zakládá na to příslušný spolek, do kterého přibírá většinu odborníků, co mluvili na Václaváku. Vrábel naopak obhajuje, že by se žádný spolek zakládat neměl, protože demonstrace se svolávají, aby přišli různí politici, aby se nemuseli vymezovat jeden proti druhému a aby si lidi mohli mezi nimi vybrat sami.

Nebudu to parafrázovat, na fejsbůku k tomu najdete celou řadu vyjádření, promluv na kameru a celou řadu údajných důkazů především ze soukromé korespondence obou pánů. Vzhledem k tomu, že se hoši rozhádali docela řádně a navíc do toho zasahuje celá řada dalších lidí, tak si můžeme být jistí, že z toho bude solidní bulvár. Spolehlivě se na veřejnosti objeví ty nejblbější výroky, které oba pánové pronesli, objeví se ty největší pitomosti, kterých se dopustili, nic nezůstane utajeno, všechno vyjde najevo, i to, co vlastně ani nechceme vědět.

Vidlácky bych si dovolil říci, že v korytech ještě není melasa, ale už se od nich odhánějí…

Tak co Vidláku? Co ty na to? Varovali jsme tě, věděli jsme, že to celé nemá cenu, když jsou u toho ti dva. Česká televize měla pravdu. Češi jsou prostě nepoučitelní. Nic nemá cenu… Zhruba takhle vypadala celá řada reakcí. No jo, no. Byl jsem u toho, mám na těch demonstracích také svůj podíl, tož bych se k tomu měl asi vyjádřit…

Vážení pánové svolavatelé,

lidi na demonstraci nepřišli kvůli vám. Mezi těmi sto tisíci lidmi většina vaše jméno nikdy předtím neslyšela. Většina lidí nepřišla ani kvůli covidu, ani kvůli svobodě, ani kvůli abstraktním hodnotám, ale přišli, protože přicházejí o poslední zbytky životních jistot. Přišli, protože se bojí o děti i o rodiče. Přišli, protože přestávají vycházet s penězi. Přišli, protože Fiala je kretén. Je to pro ně tak šílená situace, že byli ochotní přetrpět celou řadu chyb i mizerných řečníků. Byli ochotní vám ledacos odpustit, protože pro ně nastala revoluční situace.

S vámi dvěma to celé vlastně moc nesouvisí. Kdybyste takovou demonstraci svolávali před rokem, neštěkl by po ní pes. Měli byste tam pár notorických demonstrantů, co chodí pořád, ale jinak nikoho. Lidi nepřišli, že by ve Vrábelovi nebo Havlovi viděli lídry. Sami dobře víte, kdo na pódiu sklidil největší potlesk. Dobře víte, kdo se nejvíc angažoval v propagaci a na koho lidi nejvíc čekali.

Svým přístupem dosáhnete jediného. Někdo vám to celé vezme. Bída a nejistota si teď vygeneruje lídry ajn cvaj. Ohledně demonstrací je teď nával, jaký tu dlouho nebyl. Vy jste nejlépe vyčíhli vlnu. Ale i další se už nechávají nést, protože rozpoznali, co se mezi lidem děje. Na pódiích začíná řečnit Okamura i Středula. Oba mají s demonstrováním zkušenosti. Fakt si myslíte, když teď na sebe budete vytahovat špínu, že jeden z vás vyhraje? Vážně si myslíte, že udržíte ten étos lidové vzpoury proti zvůli státní moci? Vážně si myslíte, že když se budete přetahovat, tak to někdo ocení?

Fakt chcete, aby Středula za čtrnáct dní s lítostí oznámil, že je to právě on, kdo je v čele protestů, protože Havel s Vrábelem obloudili lid a jen on, vrchní odborář se stotisícovým platem, je tím pravým lídrem? Prezidentská volba není daleko a Středula má na podobné demonstrace konw-how. Je to pro něj několik much jednou ranou. Vrábel s Havlem mu nebudou překážet, lidový hněv ho může vynést vysoko a daleko, k tomu ta reklama pro kampaň… však uvidíte. Jde mu to líp, než byste si mysleli.

Okamurovi se také bude mnohem lépe demonstrovat bez vás. V posledních dnech SPD vypadá, že to pochopili a nechtějí nechat nějaké neparlamentní rychlokvašky vystoupat k výšinám. Olepili republiku bilbórdy, začali řečnit na vlastních demonstracích. A nebudou jediní. Lidový hněv totiž roste. Každý Vidlák je teď populární, protože lidi někoho potřebují… Vážně si myslíte, že se nikdo nenajde, kdo se teď bude chvíli smát opodál a pak se s chutí jmenuje náčelníkem a všechno vám vezme?

Podle mě máte jen jednu možnost. Sejít se, obezřetně si popovídat, postupně k sobě být stále srdečnější a nakonec si podat ruce. Pokud to neuděláte, udělá to někdo jiný. Nám pod pódiem je totiž úplně jedno, kdo nás svolal. My si svoje řečníky ohodnotíme sami. S vámi nebo bez vás. My máme problém platit účty, doma máme zimu a čekáme, že bude hůř. Fakt nás nezajímá vaše uražená ješitnost. (Ale mohli bychom ocenit, že jste se dokázali nakonec domluvit) A když nám to nedáte vy, dá někdo jiný. Nastává poptávka, jaká tu nebyla už třicet let. A kde je poptávka, tam je vždycky i nabídka. Sám bych mohl vyjmenovat deset lidí, kteří by na to měli a pokud se nedohodnete, některé bych si na vašem místě přímo i přál.

A já, když si něco přeju, tak pro to zpravidla něco dělám. Třeba píšu…

Jasně, můžete mít každý jiné představy i jiné názory. Může to mezi vámi jiskřit, může to být k nevydržení. Ale vy prostě vydržet musíte, nebo vaši práci udělá někdo jiný. S lítostí oznámí, že teď je tím svolavatelem on. A vůbec se nebude zlobit, že ztrácíte čas vyjadřováním, jak je ten druhý špatný. Dost možná už to ani nemůžete napravit a někdo už má plán, že od vás tu štafetu přebere a nechá vás přemýšlet, kde se stala chyba.

Je to na vás… Buď předvedete srdečnou dohodu, nebo už nepředvedete nic. Budete nahrazeni dřív, než řeknete: „Česká republika na prvním místě.“ Revolucionář si nevybírá revoluci. Revoluce si vybírá revolucionáře.

Jo a abych nezapomněl… Středula vám děkuje, Okamura vám děkuje, všichni vám děkují už předem, že jste tak pěkně uvolnili místo… Tak je to správné, tak to má být.

355 thoughts on “Jen si to nechte vzít…

 1. Poslouchala jsem Cyrila Svobodu, který říkal, že hlavní problém je, že jakýsi jouda od nás monarchu nalákal na návštěvu v tomto termínu příslibem, že na summitu bude moct vystoupit, ale pak to dopadlo jako vždycky , dle vzoru slibem nezarmoutíš. .. A to prý byla ta hlavní a zásadní urážka vezíra.
  Tak uvidíme, kolik nám za to dá rád plynu.

 2. Jakože EdebilU zavedla osmý balík sankcí proti Záparož a Chers. To území tedy uznává jako Ruské. No, ono i ty daně a ten nový říďa záparož. el.

  1. ZPĚT, můžete chtít něco, co vám někdy patřilo.
   Český král sice na výpravě založil Královec – ve Wiki je, že ho založili křižáci, ale ta výprava byla misijní. Město založil (i), ale nám nepatřilo. Patřilo Řádu.

   1. Ale fuj, studený Balt. Když už se tak ohání Přemyslem Otakarem II, za jeho vlády k českému království patřila většina Rakouska a kus současné Itálie, Slovinska a Chorvatska. Hm Alpy a pobřeží Jadranu, to by bylo jiné pošušňáníčko než se procházet ve svetru na pobřeží Baltu.

  1. Tenhle je lepsi

   „Nepřišlo nic. Fiala řekl, že to je těžké, že musí postupovat rozvážně, že obrací každou korunu a analyzují dostupná řešení a najít vhodnou pomoc bude složité. No, tak to vidíme už měsíce. Opět se potvrdilo, že pan premiér vůbec netuší, co všechno může tahle trestuhodná vládní nečinnost a přehlížení problémů způsobit. Oni si myslí, že žvanění na tiskovkách to vyřeší, že problém zmizí sám, a nechávají to vyhnít. Katastrofální omyl, stále se mi zdá, že nežiju v realitě a je to setsakra ošklivá noční můra. V Brně jsem se přesvědčil, že ne, že je vláda opravdu vážně schopná nás nechat padnout,“ podělil se s naší redakcí jeden z významných podnikatelů.

   Někdo si pořád ještě může myslet, že když zavřu fabriku, budu v problémech já. O mě nejde, já budu muset propustit lidi, poslat je na pracák, ti nebudou mít z čeho zaplatit bydlení, jídlo, veškeré živobytí a pak bude stát čumět, kolik bude muset minimálně statisícům lidí s podobným osudem vyplácet na dávkách. Nebo se bude chovat stejně a nedá jim nic? Co budou lidi dělat, podnikat nájezdy na supermarkety se sekyrami a vidlemi, aby mohli nakrmit děti? Stojíme na okraji propasti a premiér kudy chodí, tudy stele rozumem, že vláda nemůže vzít lano a od té propasti nás vytáhnout pryč, protože by to stálo moc peněz. Jestli tomu někdo rozumí, ať mi to prosím přijde vysvětlit, ale když nezaplatím elektřinu a plyn, abych mohl vyrábět, další krok je jasný. Konec a masové propouštění,“ doplnil rozezlený podnikatel, který se sněmu Svazu průmyslu a dopravy účastnil.

   „Vyslechli jsme si pohádky, jak Česko naplno využívá výhod, že je předsednickou zemí EU a nastoluje agendu. Prdlajs, jen tady pohádkařil, jinak to nejde pojmenovat. Místo nastolování hovadin by měli začít okamžitě schvalovat velkorysé a funkční kroky, které ihned začnou platit. Včera bylo pozdě! Hlava mi nebere, co tady vykládal. Chválil se, plácal po ramenou, jak vláda dře, jak všechno zvládají a mají pod kontrolou. Kulový mají pod kontrolou!

   https://parlamentnilisty.cz/zpravy/ekonomika/-K-rva-proc-to-dela-Fiala-mluvil-pod-podiem-sum-Pak-pribeh-sel-dal-716491

   1. Rozhodně je důležitější – v tom, že se už ani kapitáni našeho krachujícího průmyslu pod slibem anonymity 🙁 „nebojí“ říct pravdu o neodvratné budoucnosti.
    Nicméně se obávám, že i oni si ještě stále malují skutečnost na růžovo, domnívají se, že zkrachují jen oni….a že jejich zaměstnanci se sekerami v rukou „nakoupí“ v hypermarketech a tím zachrání své rodiny před hladem., i když ne před mrazem, roztrhanými radiátory, ucpanými záchody, netekoucí vodou a nefungující elektřinou.
    Problém je v tom, že v( německých) hypermarketech nic nebude, mimo jiné proto, že do nich nikdo nic nedoveze.
    Zásoby potravin na českém území se přiblíží nule – a pochopitelně bude zapotřebí přednostně splnit nároky domácího německého obyvatelstva a obyvatelstva bojující Ukrajiny, jakož i požadavky neklidných připrchlíků.

   2. Hmmm, a jak se vlastně liší ten „bystrý“ kapitán průmyslu od toho brněnského jelita? Rok je Pětihnus u vesla, léta škodí v parlamentu – návrhy Pětihnusu na objem, množství a strukturu dotací v době Covidu byly absolutně likvidační minimálně pro rozpočet, a ve svých důsledcích násobné zlo oproti Babišově variantě. Míru svého tupounstvi pravice už měla možnost ve dvou vlnách demonstrovat, a obě byly z hlediska průmyslu, bankovnictví, financí, vlastnických vztahů, výrobních prostředků, zdrojů, produktovodů, výzkumu, výroby, školství a i zločinnosti NAPROSTO FATALNÍM PRŮSEREM. Nestačila Velká a malá privatizace, liberalizace a privatizace bank, koncernů, legislativy, krádeže za bílého dne, nestačily církevní restituce, zlomení páteře zbytku průmyslu v době krize 2008, nestačila destruktivní politika dvou echt křupanů a téměř bankrot, český volič, a BYSTRÝ ČESKÝ KAPITÁN PRŮMYSLU – SPÍŠE TÉMĚŘ VŠICHNI GENIÁLNÍ KAPITÁNI PRŮMYSLU lezou Pětihnusu 3 dekády do prdele, sponzorují jej, platí co jen jde, aby se ta sabotérská verbež udržela u lizu, s radostí je volilo v posledních parlamentních i senátních volbách, podporovali a podporují je i přes jejich letitou stupiditu předváděnou v parlamentu, a GENIÁLNÍ ČESKÝ KAPITÁN PRŮMYSLU JE PŘEKVAPEN?
    Vždyť by měl být dávno buď na pracáku, nebo vysetřován za mnohou levou ve finanční a hospodářské oblasti. Za další je na pováženou, že celý rok ČEKÁ, ač velmi dobře ví, rok drancuje zdroje, ač roky sledoval ( lže, pokud tvrdí, že ne) ty zmetky, a pokud nekonal, VYHOVOVALO MU TO.
    Ať to zabalí, a nevydírá kvůli zaměstnancům – tzv. Čeští kapitáni průmyslu jsou v drtivé většině kolaborantská, zlocinecká, zlodejská klika vzešlá z poměrů 90-tých let, respektive na jejich základech vyrostlá, a to jak „odborně“, tak lidský, morálně, hodnotově… Jde o prodlouženou ruku Pětihnusu, spolupachatele totálního kolapsu a zániku dnes už bez okolků nacistické kolonie zvané ze setrvačnosti ČR.

   3. Co bude dělat stát? Třeba to, co svého času Drábek, to byl jiný kanón, posílal lidi na poštu, aby tam asi sháněli práci a vyléčil invalidní občany. Někteří se vyléčili nafurt.

 3. Preventivne ??

  Zelenskyj vyzval NATO, aby zahájilo „preventivní“ jaderný úder na Rusko

  Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podle ukrajinských médií prohlásil, že země NATO musí zahájit „preventivní“ jaderný úder na Rusko.

  Severoatlantická aliance a mezinárodní společenství by měly zajistit možnost preventivního úderu v případě, že se Rusko pokusí použít jaderné zbraně, řekl Zelenskyj během online konference v australském Lowy Institute, píše korrespondent.net.

  „Co by mělo NATO dělat? Eliminovat možnost, že Rusko použije jaderné zbraně. Co je ale důležité, znovu apeluji na mezinárodní společenství, jako tomu bylo před 24. únorem: preventivní údery, aby oni (Rusové – cca POHLED) věděli, co se s nimi stane, pokud budou použity. A ne naopak – počkejte na ruské jaderné útoky a pak řekněte: „Ach, vy jste tak, no, držte to před námi,“ řekl Zelenskyj

  https://aftershock.news/?q=node/1163004

  1. Strašný.
   Ten preventivní útok na Irák moc nedopadl. Rozvrácená a zbídačelá země pilně zásobuje Evropu uprchlíky před bídou. K moci se dostali upozaďovaní šíté , které Západ rozhodně nepreferuje před méně tvrdohlavými sunity.
   Dneska už se potvrdilo, že Saddám žádné jádro neměl a nevyvíjel. Výroba džihádistů asi nebyl původní záměr.

  2. Nad některými ruskými městy svítí jakési louče do oblohy. Prý jsou to lasery, kterými oslepují satelity. A prý už začínají Ukrajinci útočit sami na sebe.
   Jeden takový se jmenuje Peresvet.

 4. Polaci nemaj uhlo topi odpadem ?

  Polské domácnosti jsou bez uhlí. Lidé tam začínají spalovat nejrůznější odpady
  6. října 2022 19:00
  Mnoho polských domácností se bojí nadcházející zimy. Polsko je totiž dlouhodobě závislé na spalování uhlí, které ale letos chybí. Až šedesát procent domácností nemá dostatečné zásoby a mnoho z nich proto v posledních týdnech hledá k uhlí možné alternativy. Doplácí na to ale polské ovzduší, neboť se tam začínají ve velkém spalovat nejrůznější odpady.

  Polsko dlouhodobě patří mezi státy s nejhorší kvalitou ovzduší v Evropské unii. V první stovce nejvíce znečištěných evropských měst je čtyřicet z nich právě z Polska. Letos mohou být tyto statistiky tak ještě horší. Informovala o tom agentura Bloomberg.

  „V této topné sezoně je to tak zlé, že snad každý den cítím ve vzduchu hořící odpadky. Málokdy jde o normální palivo. Je děsivé pomyslet na to, co se stane, až se opravdu ochladí,“ řekla agentuře Bloomberg pětatřicetiletá Paulina Mroczkowská, která žije se třemi dětmi na severním okraji Varšavy
  https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/polsko-uhli-odpady-krize-vytapeni-znecisteni-ovzdusi.A221006_110017_eko-zahranicni_jla

  1. Při převládajícím severovýchodním prouděním to zčásti zasáhne Kotlinku, zčásti Slovensko a zbytek exhalací skončí na Ukrajině. Tam se to ztratí mezi kouřem ze střelného prachu a hořících tanků, domů a fabrik. Bo tak je to spravne, synci a ďouchy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *