14 července, 2024

Strašně se na to těším…

Trošku delší demonstrační úvodník:

Samozřejmě nepřestávám sledovat, jak se vyvíjí roztržka mezi svolávateli demonstrace Vrábelem a Havlem. Během včerejška jsem si pohovořil s celou řadou lidí, kteří se kolem zmíněných pánů pohybují, popovídal jsem si i s těmi, kteří na demonstracích vystupují, vyslechl jsem si jejich verze příběhů a trošku jsem zaapeloval na jejich jednotu, protože jsem si tak nějak matně pamatoval, že všichni bez rozdílu skandovali… jak to jenom bylo… aha, už si vzpomínám: Česká republika na prvním místě. Kvůli tomu se nosily henty přeložené trikolóry na srdci, ne?

Zdá se, že jsem neházel úplně hrách na zeď… Havel napřáhnul směrem k Vrábelovi ruku ke smíru. Bude stisknuta? Nevím. Podle tónu bych si na to nevsadil. Na výsledek čekají se zatajeným dechem jak Středula tak Okamura, kteří ze začátku příležitost prováhali a teď by rádi dohnali a předehnali. Poptávka je veliká a ještě poroste.

Nicméně přátelé, dovolte mi nevyžádanou vidláckou radu, která nebude jen pro Vrábela s Havlem, ale vlastně úplně pro všechny, kteří kolem těch demonstrací běhali a řečnili z pódia. Všichni jste tam plamenně hovořili, jak máte v srdci naší zemi, jak si jí teď Češi vezmou zpátky, Česká republika na prvním místě (což už před časem říkala i SPD). Mluvili jste o tom, jak se máme semknout, jak musíme držet spolu, protože máme vládu plnou pitomců, kteří ale dobrovolně svoje fleky nepustí.

Stačilo trochu zahulákat a vláda se vyděsila k akci. Zastropovali ceny energií. Samozřejmě to udělali blbě a chtěli nám tím jen zavřít hubu… ale báli se. Měli tak stažené půlky, že by mohli řitěmi štípat roxory. A víte, čeho se báli? Té jedničky na hrudích. Té jednoty. Republika na prvním místě. To byla korouhev skoro jak od husitů. Z toho šel strach. Co kdyby to ti burani opravdu dokázali a zjistilo se, že vláda je k ničemu.

Pánové, když to s námi všemi myslíte tak dobře a máte republiku v srdci, co kdybyste si prostě zvolili nového hejtmana? Co kdybyste dali své síly k dispozici těm, kteří měli na pódiu největší odezvu? Dobře víte, na koho lidé čekali. Dobře víte, komu tleskali. Matně si vybavuju, že senátní volby sice moc nedopadly, ale přesto se dostaly dvě „dezinformátorky“ ze kterých měli hlídači pravdy a morálky takový vztek, že z toho týden nespali a dodnes ponoukají policii, aby je rovnou zatkla. Co takhle ony? Teď mají hentu imunitu, což by se mohlo hodit, zároveň jsou JUDry, takže se vyznají v právních kličkách… Jedna už tam na pódiu byla, ne? Co takhle oslovit i tu druhou? Když jsou obě právničky, to se nejspíš budou znát… V senátu teď moc prostoru nemají, ale mohly by se tam vyskytovat mnohem autoritativněji, kdyby vešlo do podvědomí, že za nimi stojí plný Václavák. Autorita Vrábela a Havla je v troskách, o to jste se kluci postarali navzájem. Ale naštěstí jste na pódiu nestáli sami.

Mimochodem… když jsem včera zjišťoval reakce všech, na které mám kontakt, tak nejrozumněji to řekl Rajchl: „Mohli se rozejít po dobrém, mohli klidně dělat dva projekty vedle sebe, mohli se vypořádat s penězi… a místo toho se s jedním nedá domluvit a druhý je pučista…“

Ten, který měl na pódiu na obou demonstracích zdaleka největší odezvu, protože tu nejvíc makal na propagaci, chce raději stát mimo váš spor… asi má Českou republiku na prvním místě… a nebo minimálně chápe nějaké taktické, strategické a politické poučky…

Takže kluci… zvolte si nového šéfa. Předejte oba všechno co máte novému kapitánovi, udělejte to dobrovolně a rádi, vstupte do jeho služeb, uznávejte jeho autoritu a ukažte, že i ve vašich srdcích je Česká republika na prvním místě. Ano, je to veliká oběť. Ale jde tu o vlast že? To by měly jít všechny osobní věci stranou. Zároveň tím zavřete huby všem vašim kritikům, že jste nastrčení a že myslíte jen na sebe.

A teď už dnešní krátký text:

Tož se nám v Práglu sjelo na čtyřicet pomazaných hlav. Evropský summit plus další hosté. Nějaké to jednáníčko, pak společná večeře a dneska večer si ještě pokecají lídři osmadvacítky o tom, co se dozvěděli. Televize kolem toho dělá patřičné haló, vláda také, protože to je pro Blyštivého Péťu další velká příležitost, se zaskvět. Zároveň to má ukázat hentu jednotu proti Putinovi a jeho říši zla.

Já jsem jen obyčejný Vidlák a nerozumím tomu, ale tak nějak tuším, že ona velkolepá jednota dneska dostane velkou, velikou ránu. V posledních dnech totiž sleduju stále více zpráv, že naše slavná EU už vlastně ani neexistuje. Němci si jedou svůj záchranný program pro průmysl, Erdogan má také poněkud jiné představy o budoucnosti, než Charles Michel a katarský vládce včera odletěl domů, protože zjistil, že ho tam nepustí, jižní křídlo EU říká, že energetická solidarita nebude, Itálie má poněkud jinou vládu než před měsícem, Řekové se div nechystají na turecký vpád, plyn může proudit pouze zakázaným potrubím Nordstrýmu 2, ale zatím neproudí ani náhodou, unijní šíbři si nechtějí nechat vzít grýndýlovou hračku, Zelenský se má připojit videohovorem a bude chtít zbraně a prachy… Jo a pochybuju, že by katarský emír podepsal před svým odletem nějakou smysluplnou smlouvu na LNG.

Prostě je to průser za průserem. A za všechno může Péťa, který sice nemá žádnou možnost s tím něco udělat, ale chtěl být předseda a všechno to bude na něj.

Já se na derniéra dneska hrozně těším. Nejprve dával na svůj fejsbůk moc pěkné fotečky, jak se vítá s papaláši, jak patří mězi ně a jaká je to pocta pro Českou republiku, že právě ON tomu velí. A pak začali jednat a on pěkně poslouchal, jak se všechno drolí a každý si jede podle hesla „zachraň se, kdo můžeš“. Nejspíš si vyslechl, jak to bude s německým plynem v českých zásobnících, určitě ho zase řádně seřvali, že nedělá, co se mu nařídí… Dneska si navíc ještě vyslechne nové rozkazy ohledně našich elektráren a zjistí to, co my tady už několik měsíců meldujeme.

A tak chci vidět, jak bude vypadat, až vystoupí na tiskovce a bude tohle všechno prezentovat jako úspěch českého předsednictví. Blekotat si může, co chce, ale na jeho řeč těla jsem zvědavý, jako už dlouho ne. Nejspíš bude mluvit o nerozborné jednotě, kterou nic nezlomí, ale tvářit se bude asi o dost jinak.

Tož si to dneska pojďme trochu užít. V poslední době máme málo důvodů k radosti. Pojďme si dneska vychutnat pohled na našeho Péťu, jak zachraňuje nezachranitelné, manévruje v žumpě a snaží se to vydávat za cukrovou vatu.

Jediné štěstí má v tom, že jde o summit neformální, kdy se papaláši přijeli nažrat za naše prachy… společná deklarace nebude. Ale ono je to vlastně logické. Už nikdy nebude žádná společná deklarace. Fiala to brzy zjistí.

307 thoughts on “Strašně se na to těším…

   1. Archandel.
    Někdo půjde ke zdi a někdo to z USA odskáče.
    Podle určité předpovědi,bude ještě jeden atentát-provokace od USA a jde všechno do povětří.

 1. podle Sladkova bude jmenován velitelem SVO Surovikin (od března 2017 velel ruskému vojenskému uskupení v Sýrii)

 2. Opsáno od Miroslava Macka:

  Petr Fiala:
  „Schválili jsme též zastropování ceny plynu na 3 Kč za kilowatthodinu.“
  Krásně řečeno. Jeden kubický metr plynu se ovšem rovná 10,55 kilowatthodin, tedy 31 korun 65 haléřů za kubický metr plynu. Takže mnohonásobné zvýšení…

  1. jaryn.
   S toho se dá vypočítat celková cena a teď k té vyšší ceně ještě DPH.
   To by znamenalo navýšení o 100% za plyn a také o 100% DPH.

 3. Fiallah chce udělat cenový rozdíl mezi energií plynu a energií elektrickou. Každá energie je ale v jednotkách Ws (wattsekunda) neboli J (joule). Není to pako? Energie je třeba i jídlo. Tam bude taky navrhovat rozdíl?
  Kdyby odstranil příčinu marasmu, t.j. sankce a útoky proti Rusku, nemusel by ze sebe dělat vola.

  1. Ládiku, nebojte se.
   Tentokrát určitě na vládu přijde ten, který má přijít.
   Je to tam přece samý odborník, však to bylo vidět během čbch. Máme dokonce samostatného experta na energetickou bezpečnost, tak jací volové? 😀
   Ten blbeček z pojišťovny, s excelovskou tabulkou pod paží, to byla určitě jen ojedinělá chyba, co se stává maximálně jednou za 4 roky.

 4. Ještě před spaním:
  vytáhl jsem komentář pawa, dovolil jsem si pochybovat o Vidlákovi a to jsem si dovolil moc. Hned jsem dostal školení o tom kde je moje místo.

  ad Sakura – pokud si vzpomínám, odešel jsem se svými články sám, nikdo mně nevyháněl; svědek: Zakladatel. Linky na články sem dávám proto, že už nejsem tady, to dá rozum. Na blogu diskuze nepěstuji a čtenáře nevyhledávám. Zpočátku jsem tu dával celé články, což bylo Zakladatelem správně označeno za tapetování. Tak tu dávám linky, povětšinou na Tribunu. Je to špatně, Sakuro? Jste sice věkem mladší, ale služebně starší člen webu a to Vám dává právo otravovat diskuzi? Ano, Sakuro?

  ad Vidlák – pochybuji že budu mít ještě pět let času na to, aby mě čtenáři milovali. A ani o to nestojím. Obávám se jiné věci (proto ty cíle v Demonstracích): my jsme byli tak zahleděni do vnitropolitických půtek, že zapomínáme na Ukrajinu a extrémní riziko přenesení války do evropského prostoru a užití taktických (snad ne i strategických) jaderných úderů. Proto ten důraz na opuštění záměrů ke stmelování opozice. Rád, skutečně rád, se v tomto případě budu mýlit. Je to špatně, Vidláku? Jste sice věkem mladší, ale služebně starší autor a to Vám dává mně mentorovat? Ano, Vidláku?

  1. To Homer Simpson:
   Myslíte přesně TOHO Sakuru, co sem přispívá s časovým posunem okolo sedmi hodin, až z dalekého Japonska?

 5. Lukašenko, Běloruský prezident, zemědělec a bývalý předseda kolchozu, když se ho ptali reportéři při vystoupení z automobilu na recepci k sedmdesátinám Putina co přivezl za dary, tak odpověděl …traktor ….,
  a dodal …
  Společně budeme pěstovat obilí, aby byl chleba, pro Dudu a Moravieckého (Polští debilní představitelé reprezentující debilní Evropu), aby neměli hlad a nemuseli krást z Ukrajiny obilí vyjednané OSN pro chudé země (vyjednané lodě z obilím z Oděsy místo do uvedených chudých zemí byly téměř všechny nasměrovány do Evropy a Turecka) ..
  Před nedávnem zase Lukašenko na videu s jedním kolegou štípal dřiví, pro ty sané zmíněné debily, aby v zimě nezmrzli …
  Jsme s našimi „představiteli“, Lukašenkovi jenom k smíchu ….,

  1. Nic proti Lukašenkovi, v Bělorusku se nežije špatně. ( Na rozdíl od oligarchy prožrané zkorumpované Ukrajiny. )
   Ale přecijen je to aparátčik východních mravů. Ta fotka , jak stojí někde na letišti s asi desetiletým juniorem, který třímá zlatou pistolku, uff…
   Hlavně mladým lidem se z takového vůdce musejí ježit všechny chlupy. Už je tam moc dlouho. Blbé je, že asi nemají nikoho za něj.

    1. To netvrdím.
     Jenom si myslím, že jejich volby byly cinknuté. Není možné, aby Lukašenko po tolika letech na čele státu měl tak výraznou a mohutnou podporu. Určitě i v Bělorusku jsou nějací nespokojenci. Ti se ale procentuálně nijak neprojevili.
     Divný.
     🤔.

 6. Zastropování je nyní v módě, takže se zatropovává teplota v bytech, cena el.energie, cena plynu ze spotového plynu na burze.
  Když zastropovat, tak zastropovat, i třeba molekuly svobody od našich kamarádů nejmilejších.

  1. Srali lidem na hlavu
   jmenovitě trus a lejno
   čistě jen pro zábavu
   kokotů a slípek hejno.

   Chrochtali si jako brav
   váleli se v hnoji
   tohleto je jejich mrav.
   Dal bych jim hryz z chvojí.

  2. Lejno a truSS v jedné budce
   vyšlo to z nich hodně prudce
   vepřo knedlo zelo pivo
   v hradních hajzlech bylo živo.

   Hajzl vlevo hajzl vpravo
   Rychecký tam jistil právo
   první šel srát Olaf Šulc
   po makronce sežral sulc.

   Druhý šel srát Emanuel
   tomu výron trochu ujel
   po šlehačce sežral šproty
   na to ještě dva Merloty.

 7. Urážka Ukrajiny – i protivládní Rusové jsou přece stále Rusové!
  ———-

  Nobelovu cenu za mír dnes poprvé v historii získali zástupci Ukrajiny – organizace Centrum pro občanské svobody.

  Na ukrajinských sociálních sítích se však již zvedla vlna hněvu nad tím, že spolu s Centrem získala cenu i ruská lidskoprávní organizace Memorial (v Rusku již zakázaná). Cenu obdržel také běloruský aktivista za lidská práva Bialjackij. Někteří v tom viděli stopu Putinem prosazované teorie „trojjediného lidu“. A obecně byli rozhořčeni, že ukrajinská a ruská organizace (byť opoziční) stojí na stejném piedestalu.

  Novinář Anton Podlutskij se domnívá, že Nobelův výbor je „rozbitý“ stejně jako OSN.
  Komentátoři s ním souhlasí a jsou pobouřeni. (AK)

   1. ČlOVĚK ten?
    No, Kocoure – to jste si fakt dovolil dost!
    Copak jsou Rusové stále ještě lidé?
    Není to už trestné tvrzení?

 8. Vidlák vo svojom článku napísal:“ ..plyn může proudit pouze zakázaným potrubím Nordstrýmu 2..“.

  Čo to znamená? Média ma presvedčili že NS1 a NS2 je poškodený-zničený. Pokial viem NS1 a aj NS2 má po dve rúry. Jedna rúra z NS2 je stále nepoškodená? Výbuchy poškodili len NS1?

  1. Jaroslav Turánek
   https://www.radiouniversum.cz/host/jaroslav-turanek/

   Na rovinu s profesorem – PREMIÉRA nového pořadu – prof. Jaroslav Turánek a prof. Jiří Beran
   https://www.youtube.com/watch?v=d23xu8X86U0

   Jaroslav Turánek: „Proč jsem umřel, cenzuru odmítám, láska staví svět…“
   https://www.youtube.com/watch?v=ypkbW3wJAL8

   Má klinická smrt a setkání s Láskou – Prof. RNDr. JAROSLAV TURÁNEK, CSc., DSc. (19. 3. 2022)
   https://www.youtube.com/watch?v=f-ftsSMF8lg

   Vytaženo ze spamu a ručně schváleno.
   Archanděli, pozor na odkazy! 3 a více odkazů = podezření na spam!

   Zakladatel

 9. Občan napsal:
  „…i Trikolora, i SPD mají programy skoro identické s pětikolkou.
  Jen v nich mají trošku vlastenectví, ale to je vše.
  NEjsou ani alternativou, ani opozicí.
  Říkám to tu furt kolem dokola, ale narážím jen na stěnu mlčení.

  Program „alternativy“? Tabu.“
  —-
  Občane, hluboce se mýlíte!
  Pětikolka měla jediný společný bod programu – PRYČ S BABIŠEM!(a pak se možná mezi sebou nějak domluvíme co a jak dál).
  Naše alternativa má naproti tomu zcela inovativní bod programu- PRYČ S FIALOU! (a pak se možná mezi sebou nějak domluvíme co a jak dál).

  Vy snad necítíte ten zásadní rozdíl ????

  1. Nechci rejpat, ale chartisté také neměli v programu vstup do EU a do NATO a radar v Brdech.
   Měli tam dodržování Helsinek.

   1. Jako Trojský kůň. V lepším případě byli za mouřeníny.
    Jak moc nyní ve světě jsou hrány divadelní hry Václava Havla? A u nás?
    Jak moc jsou vydávány jeho knihy?
    Neslyším!?!

    1. Vyrobit z Vašíka drramatika bylo určité snazší, než vyrobit z nemocné školačky světovou ikonu gryndýlu. Bych řekla.

  2. Ano. Jsou učenliví – z AntiBabiše přesedlali na AntiFialu. S výjimkou SPD, která se na „AntiBabišovi“ nepodílela.
   Třeba se „pak“ domluví i na doubleanti.

   1. Šéfova doubleanti by mohli na vedlejšáky Zelenský s Posseltem.
    Alespoň by předání moci proběhlo hladce, bez jakýchkoli otřesů a v duchu vzájemného porozumění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *