27 května, 2024

Jedno procento

Třetí kniha od mojí schovanky dorazila dřív, než bylo avizováno… Alespoň něco ještě funguje. Předobjednané zásilky máme zabalené a v pondělí jdou na poštu. Zaručuju, že veškeré objednávky, které uděláte během pondělka, budou v úterý na poště. To je zřejmě poslední den, kdy je tak nějak jisté, že zásilka dojde do pátku a budete ji moci dát někomu pod stromeček.

Další objednávky budu odesílat, tak jak přijdou, ale do Vánoc už zřejmě nedojdou.

Děkuji vám všem za přízeň i podporu. Děkuji, že mě čtete a děkuji, že mi vaše podpora umožnila dělat blogera na volné noze. Není to nic samozřejmého a velmi si toho vážím.

Víte, v poslední době je to jedna jobovka za druhou. Daně nahoru, platy dolů, vláda zvládla krizi s elektřinou tak, že některým zdraží až o sedmdesát procent, do toho chtějí zakazovat plynové kotle a pak rovnou i tepelná čerpadla a taky kotle na tuhá paliva, asi proto, že nás budou hřát ty evropské hodnoty… Chtějí zakázat spalovací motory, hotové peníze… jak jsem už vícekrát psal, máme se vlastně průměrně. O dost hůř než loni, ale o dost lépe, než příští rok.

Jo, a zemědělské dotace vyplatí taky až v lednu. Takže si ke schodku rozpočtu přidejte odhadem tak třicet miliard a pak to bude pravda.

Přesto jsem ohledně budoucnosti optimista. Už dlouho píšu o tom, že se náš národ probudil a rok 2023 byl rokem neuvěřitelných zázraků. Na začátku byly plné sály a velké demonstrace, o kterých majnstrým nenapsal ani čárku. Na konci je deník Respekt v posledním tažení, deník Reflex je všem pro smích, Česká televize ruší pořady a je terčem kritiky od těch, kterým se snaží zavděčit, i za pořad Star Dance. To je totiž podle libtardů už také zakázaná zábava.

Odchod od majnstrýmu je už tak masový, že vznikl časopis TO. A zdá se, že si vede velice dobře. Alternativa je plná mediálních projektů… včetně mé maličkosti. Jdeme nahoru a majnstrým jde dolů. Ještě to nějakou dobu potrvá, než se dostaví výsledky, ale trend je jednoznačný a všude viditelný.

Přátelé, letos mě podpořilo jedno procento mých čtenářů. Jedno procento lidí, kteří mě denně čtou, sáhlo do vrecka a poslalo mi nějakou tu korunu. Zpravidla opakovaně… A zhruba tomuto jednomu procentu čtenářů jsem já poslal své knihy.

Ne, proboha, to není výtka, to je optimismus! Jak silné toto jedno procento umí být! A jak obrovská rezerva ještě existuje! Ne, nejsme na dně, vlastně teprve začínáme. Ono to půjde a půjde to lépe, než bychom si mysleli. Máme ještě všechno před sebou a já vám za to děkuji. Věřím, že se dopracujeme našemu novému „národnímu divadlu.“

Pořád platí, co jsem slíbil před rokem, když jsem s Institutem českého venkova začínal. Jsou to vaše peníze. Ani jedna jediná koruna z nich nikdy nepůjde do politiky. Jsou určeny pro vybudování naší vlastenecké občanské společnosti. Nikdy z nich nebude zaplacena ničí politická nebo volební kampaň. Jsou tady od toho, aby náš národ existoval dál, aby se bránil zvůli shora, aby se bránil trendům, které nás mají rozpustit v jedné velké Evropě… Jsou od nás, pro nás.

Když jsem s Institutem začínal, tak jsem tehdejší článek uvedl nadpisem, Venkov sobě. Musím říci, že to není pravda. Posílal jsem nějakou knihu snad už do každé druhé obce v této zemi, ale nejvíc jsem jich poslal do Prahy, Brna o ostatních velkých měst. Statisticky šlo o dvojnásobek, než by odpovídalo počtu obyvatel. Největší zájem o zemědělství mají v Praze… Další důvod k optimismu. Praha není tak liberální, jak to na první pohled vypadá.

Zjara jsem říkal, že mě čte zhruba sto tisíc lidí. Za poslední rok se počet mých čtenářů zhruba ztrojnásobil…

Co mám říct jiného, než DĚKUJI!

Váš Vidlák

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

366 thoughts on “Jedno procento

 1. VOLICI 1% ZLOÇINCU V NYNÉJSIM ASOCIALNIM REZIMU KAPITALISMU CHCE ODSTRANIT DEMOKRACII

  Vládnout má menšina nad většinou a ideologie banksterskeho Neomarxismu má zajistit na 6 prioritě řízení lhostejného davu volicu jejich vybití ve válce .
  Pokud nebudete chtít spolu s SSSV tj Sjednocenými Sílami Společenstvi Volicu zajistit svůj vlastní program tzv PNZ zájmu a potřeb,kterým je možný uskutečnit jSocialni hodnoty jen zpusobem změny režimu a jeho zařazením do programu našich tzv dnešních #ZASTUPITELU #muzete si stěžovat jako smyslu zbavení na jednání zločincú v námi zvolenéch politickych formacich a oni to budou považovat za potvrzení vítězství jejich Satanismu a vysmejou se vaší bezmoci,kdy vám nejen vyprázdní vaše peněženky a ukradou exekuce mi vaše domiky z reálného socialismu,ale ubohým tzv *mladým* studentikum neomarxistickym už připravují ukradení jejich penzí ,protože je na první prioritě tzv vzdělání nenaučí ani malou násobilka a musejí se povalovat po kavárnách,kde se stanou obětí obrovské díry v učeni strejdy Marxe,kterou prý nedokáže identifikovat ani ten komunistický historik,který nebyl zvolen chefem funkcionářské buržoasie KSČM a odmítá jakoukoli spolupráci se Společností Volicu SV ,ignoruje její vznikající program PNZ potřebtak hluboce ,že se tu mezi námi neobjevil a ani nedokázal poslat žadneho certifikovaného zástupce!🤠🙋💥🛠️No ní?

  Kàže AzKSH ♥️🇨🇿👣🔔

   1. Nám to neva.
    Navíc jste (asi) opomněl zahrnout náklady na udržování blogu, náklady na tisk knih, výrobu předmětů a jejich distribuci.
    Důležité bylo hodit fon lejno, že?

  1. POKUD MA D.S. Vidlák tak mikricky příjem slibuje SV udělat z něho miliardáře ,podmínka je hajít zájmy lidu.
   .
   To znamená začít realizaci a diskusi nad svatými postuláty PNZ zájmu a potřeb členu SV jímž je sám členem.
   Bez horentní spolupráce se Společenstvím volicu bude režimem hozen do hladomorny a nepomuže mu ani filosofie,že se kapitalistickým zmetkum podařilo zajistit zmizení dělnictva a zbylí jenom rolníci,kteym brzy nezbude než rypat se v zemi na své zahrádce a pohnojit UK černozem na rozkaz zeleneho mozku z generálního štábu a ministryně války,která by svou vinu mohla odčinit jen instalaci pohonu baterkami do tanku a letadel,aby se uskutečnil cíl pana Zelí,který chce po vybití svých pitomych banderovcu i zmasakrovat ubohé NATO na sračku a tak ho zachránit před tím čertem Puttlerem. No ni?💥💥💥☠️🤐

   AzKSH slibuje,že když nebude GR tv vysílat ty svaté postuláty PNZ zájmu a potřeb dnem i nocí v námi placené tv ,přibije je na dveře kostelu KDU SATANISTU hřebíkem č.100

 2. Ach jo vůbec nechápu kolik lidi se zde zapojilo do podporování trolů. Vlastně polovina dnešní diskuze víc jsem nezvládl je s prominutím o lejně a krmení TROLA. Platí čím víc se v lejnu hrabeš tím víc se umažeš. Proboha proč máte nutkání na tyto lidi reagovat?

    1. Zálezte škarohlidny kocoure,

     přejedou vás kola historie a dějin.Zbude z vás jen placka a vubec jste člen SV nebo ne mluvte tmaři chcete TEMNO a následnych 300 let poroby,což už nemá smysl jak to chcete snad vy takovými komentáři prosazovat nejsou to dřisty??

  1. Hrabě alias tata, Vy máte nějaká rozpoznávátka, nějakou metodiku, nebo zvláštní schopnost pro rozpoznávání trolů, elfů a další takové havěti? V předchozím jsem nic, co by s jistotou ukazovalo na někoho z téhle havěti nevypozoroval. Snad jen to, že otázky z čistě exaktní oblasti lze ponechat umělé inteligenci.

 3. Technická:
  Ony jsou nějak omezeny reakce na více vnořené komentáře? Já jen, že u u některých chybí to tlačítko a nedá se na ně potom reagovat. Tož na jednu stranu dobré, protože při mnoha reakcích už je diskuze nepřehledná, ale nemohl jsem díky tomu reagovat na kolegu Targuse. Nuže, alespoň takto: „Díky náčelníku, že ses mě zastal 😀 (Copyright Svěrák – Dobytí severního pólu. Snad to nebude chtít zaplatit 😀 ).

  1. Targus se Vás zastal, že jste legální.
   O Vaší příčetnosti se zas tak moc nerozepisoval.
   Tak si nefanděte a zkuste mi stejně racionálně zodpovedět, jak se stane, že barák padá rychlostí cca 25m\s a přitom konstanta volného pádu je jen 10m\s. Prosím buď tak laskav a vynechte čáry na nebi a zelené mužíky.

     1. Prostě i Vy budete obhajovat neobhajitelné. Sto deseti patrová budova spadne za 11 sekund. Tohle vyřeší páťáci, jenom Alef který počítá statiku mostů si to nedokáže spočítat.
      Už ani nejste trapný. Směšný to je to slovo co jsem hledal.

     2. Boha dobrého nechte tam, kde je. Gravitační zrychlení sice má přibližnou číselnou hodnotu 10, ale rozměr jiný, totiž m/s^2. To je něco docela jiného než m/s, víte?

      Jinak řečeno – vy tvrdite, že předmět, padající volným pádem, padá konstantní rychlostí 10 m/s ?

      Jinak totiž vašemu příspěvku nelze rozumět.

      1. Ne samozřejmě netvrdím, ale smradlavě se vyhýbáte odpovědi na otázku jakou rychlostí spadne sto deset pater za 11 sekund. A na svých rádoby racionálních rovnicích to jaksi nezdůvodňujete. Jste obyčejný pozér se zbytnělým egem.

       1. Příteli, vy o volném pádu zřejmě moc nevíte. Dovolte, abych vám to trochu objasnil.

        Volný pád je pohyb rovnoměrně zrychlený (dale jen prrz; mmch, to je látka nikoli 5. třídy ZŠ, nýbrž snad 2. ročník SŠ), což znamená, že za neměnný časový úsek rychlost pohybu naroste o neměnnou hodnotu. Jinými slovy, čím déle prrz trvá, tím je dosažená rychlost vyšší.
        Okamžitá rychlost v čase t, v(t), pak je dána vztahem v(t)=a*t, kde a je zrychlení. Dráha s, kterou pomocí prrz urazime, je dána vztahem s=1/2*a*t^2, stavební materiál má vysokou hustotou, odpor vzduchu zanedbáme.
        Bude-li pád trvat 11 sec, pak dráha pádu je 0,5*10*121=5*121=605 m.
        Jedno patro má cca 4 m, výška budovy cca 450 m (vycházím z vašich údajů), pád tedy probíhal ve skutečnosti o něco pomaleji, než je volný pád. To je v souladu s praxí – spodní trosky nemají kam uhnout a pádu překážejí, tedy ho trochu brzdí.
        Nicméně prostý výpočet ukazuje, že pád budov byl volnému pádu poměrně blízko = budova byla odstřelena jako celek. Pouhým zhroucenim horních vrstev do vrstev nižších by takové rychlosti nikdy nebylo dosaženo.
        Jakou teoretickou rychlostí mohly dopadnout trosky horní části budovy?
        v=a*t, v=10*11= 110 m/s. Zanedbáme-li odpor vzduchu, osobní doklady teroristů, ledabyle pohozené na střeše mrakodrapu, klidně mohly takovou rychlostí (cca 1/3 rychlosti zvuku) dopadnout. Ale ve skutečnosti padaly daleko pomaleji a prozíravě se vyhnuly suti a požáru, aby si je vyšetřovatelé mohli pohodlně přečíst.

        Snad vás tento malý exkurz do základů středoškolské fyziky nenudil.

        1. Alefe, bral jste prosím v úvahu, že zrychlení není nekonečné? Rychlost volného pádu je na zemeguli tuším 180 km/h, z udaného vzorečku jistě vypočítáte, za jak dlouho těleso této dále se už neměnící rychlosti dosáhne.

         A mrakoše nechme, cokoli se o nich udává.

         1. Zrychlení nebo zrychlování?

          Gravitační zrychlení: na malých vzdálenostech můžeme považovat za konstantní (cca 9,81), ve větších vzdálenostech od Země je menší.
          Při seskoku z vesmíru jakýsi kaskadér volným pádem překročil i rychlost zvuku – krátce, pak ho brzdil vzduch. Kdo si ten příběh najde, jistě se dozví detaily, psali o tom všude.

          Nekonečné, ve smyslu nekonečně velké, asi není možné, hravě bychom překonali rychlost světla.

          I zrychlení samo se může měnit. Zrychlení, které konstantně roste, se nazývá ryv. Zdravím Ládika!!!

          1. Kdyby ty mrakoše sahaly až někam ke hranici přitažlivosti, bejval bych ani necek.
           Ale z pěti set metrů tam těch 110 m/s dáte leda přitahován obří leteckou gumou. Ale ok, já se držel moc při zemi, v takovým vesmíru někoho vystřelit prakem… Měl jste někdy prak? Já s leteckou. Teď potěším Tecočampa, kdysi jsem tím maticí sundal potkana. Už to sice bude hodně přes 40 let, ale třeba bude i tak rád…

          2. Psal jsem přece, že zanedbávám odpor vzduchu. Když na Zeměkouli z výšky půl kilometru shodíte svisle dolů tenké stokilové kopí z iridia, bude to jiné, než když uděláte totéž s metrákovým balíkem peří. Na Měsíci, a možná i na Marsu, to rozdíl nebude, resp. bude zanedbatelný.

          3. Ten „ryv“ je třetí derivace dráhy podle času. S fyzikálního hlediska postrádá smysl. Matně si z hodin dynamiky pamatuji, že ryv vyjadřuje „pohodlnost“ jízdy v autě, tj. jak to „škube“ s řidičem.

          4. Já to nemyslel zas tolik. Máte tam samozřejmě, že teoreticky, že se tam nebude dávat ten vzduch. Ale když ty mrakoše mi to z tý teorie zase vrátily do materiálna, že se tu jen placatíme jako ti mravenečkové…

           A tumáš ty jeden piccolomini iridiovým kopím, že my ale tomu bez agendy děláme větší radost, než by sám původně řek…?

          5. Matně si vybavuji, že asistent Ing. Prokýšek (ČVUT f. strojní) při jednom cvičení tvrdil, že vyšší derivace dráhy podle času postrádají praktické využití. I na definici síly „F“= m*dv/dt, kde v=ds/dt stačí druhá derivace.
           Využití ryvu jsem ale dohledal na Wiki:
           https://www.youtube.com/watch?v=vvbN-cWe0A0&ab_channel=danieluan89
           Použití: „Pro některé typy zranění, poškození měkkých tkání (pády do vody, rázy v dopravních prostředcích) je výhodnější popisovat silový účinek pomocí ryvu než pomocí zrychlení. Za kritickou hranici se obvykle považuje 1000 g/s, kdy měkké tkáně přestávají být schopné absorbovat mechanické rázy.“

        2. Nicméně prostý výpočet ukazuje, že pád budov byl volnému pádu poměrně blízko = budova byla odstřelena jako celek.
         No a to je co se tady celo dobu snažím sdělit. Že si na tomto faktu někdo udělá disertačku a pak mne stejně označí za blázna je samozřejmě signifikantní.
         Ale jinak děkuji, že jste se překonal a byl nucen potvrdit to co říkám. Jiný mechanismus než účelová řízená demolice není možný. To se mi bude konečně dobře spát. Zbytek dočtu zítra na ranní.

         1. Jestli vám někdo vyvracel, že budova byla odstřelena jako celek, za to já nemohu. Já celou dobu netvrdím nic jiného, a jak sám vidíte, k posouzení stačí středoškolská fyzika.

          Jenom jsem, snad mi to prominete, cítil nutkání uvést na pravou míru nepřesnosti, kterých jste se dopustil.

          Třeba si to nějaký budoucí specialista přečte, osvojí – a my budeme ušetřeni nějaké další katastrofy.

         2. Sorry, nechtěl jsem Vás nasrat…Ale jeden námět k zamyšlení, až se budete na ranní šichtě nudit. Pokud v hypotetické rovině připustíme, že pád budov WTC byla řízená demolice, kolikpak lidí by muselo vrtat díry do zdí a klást nálože? V těch mrakodrapech pracovaly tisíce lidí…Jak to před nimi utajili? I kdyby do „akce“ bylo zapojeno pouhých 100 vládních agentů, drželi by všici celých 22 let huby? Asi ne, že. Spíše věřím tomu, že špičky FBI, CIA o chytaném úkoku věděly, ale nechaly mu volný průběh. Následný zákon tzv. „Patriot act“ umožnil vládě USA skrze agenty FBI a policii prohledávat domovy občanů a kanceláří bez jejich vědomí, instalovat odposlouchávací zařízení na jejich telefon, počítač a sledovat pohyby na Internetu, lézt do bankovních záznamů, kreditních karet a další finančních záznamů atd. atd. O takové moci nad obyvatelstvem se nesnilo ani A. Hitlerovi.
          PS. Jsem velký fanoušek konspiračních teorií, ale musí mít věrohodné jádro.

          1. Vypráví se, že nějakou dobu před pádem Dvojčat budovy prošly důkladnou rekonstrukcí, např. demontáží zdravotně závadného asbestu v obložení místností a jeho náhradou za něco neškodného. Bylo-li tomu tak, příležitostí k uložení trhavin bylo dost.

           Že pád budov, tak, jak se odehrál,nemohl být způsoben nárazem letadla a následným požárem, je mimo pochybnost. Celý děj ale velmi věrohodně připomíná řízenou demolici.

           A když něco chodí jako kachna, kváká jako kachna, plave a lítá jako kachna, ba dokonce to i vypadá jako kachna, pak…

       2. Re: NA

        Jako rozený a nepoučitelný blb, který s bídou dvakrát zmaturoval (některým diskutérům opravdu nesahám ani k jejich kotníkům) si pamatuju, že s= 1/2.g.t.t (neumím napsat „té na druhou“).
        Podle wikiny měly budovy výšku 415, resp. 417m
        417 = 1/2 . 9,81 . t.t
        417/4,905 = t . t
        t . t = asi 85
        t = asi 9,2

        Teoretický čas pádu střechy do úrovně podlahy (což je naprostá blbost, protože trosky z nižších pater) je cca 9,2 sekundy.
        Kdo mne opraví, soudruhu Agendo?

        Nevím, do jaké výše sahaly trosky, resp. v jaké výšce se zastavily trosky nejvýše položeného bodu původní konstrukce (klidně bych si tipnul 50 m), ale v tomhle bych nějakou kulišárnu zas tak moc nehledal.

        Čímž VŮBEC nechci tvrdit, že se všechno odehrálo, tak, jak nám to je servírováno.

        A samozřejmě že ten kdo prý hledá pravdu, by na to mohl přijít velice brzy. Úplně by postačilo postavit třípatrový barák ze stejné konstrukce, jako bylo postaveno jedno z dvojčat, následně vyříznout díly, které letadlo rozbilo, případně ještě založit požár a pak jen čekat, kdy slítne střecha na zem.
        V porovnání se skutečně utrpěnými škodami by takový pokus vyšel na pakatelní částku.

        1. Targusi, obávám se, že dotyčný tvor dosáhl svého. Nevím, jestli jsem tu od něj už něco četl předtím, sem ale vnesl jakési jurodivé propočty, kolem kterých se ihned rozpoutala „vysvětlovací“ smršť. K čemu vlastně? Protože mu kape na karbid, nebo se chtěl pobavit u toho, co se kolem strhne?

         1. No moc toho nepíšu jsem líný svádět boje proti větrným mlýnům, ale Targus by mohl vědět, že jsem se ho zastal v té hovnometné diskusi, takže nový nejsem a jen více méně setrvávám v pozici nezúčastněného pozorovatele, protože je zde spousta jiných, kteří sdělují své postoje a zjištění.
          Dosáhl jsem svého, protože se mi podařilo rozpoutat diskuzi, ve které jsem byl speciálně Vámi piccolo označen za nepříčetného, avšak Alefem uznán nevinen, protože po dlouhé „odborné“ fyzikálně matematické olimpyjádě byl i sám Alef donucen zkonstatovat, že se tak nějak ta rychlost přiblížila volnému pádu a bez „podpůrných prostředků“ by to tak nějak nebylo možné. Tak a teď ještě jednou do mne.
          Na Ostravsku se říkávalo zdař Bůh. Tak i vám ať se daří.

          1. A pro pikolo nejsem žádný dotyčný tvor. Jmenuji se Břetislav Bureš po otci a jsem na to hrdý.
           V životě by jste si nedovolil mi říci do očí to co si dovolujete písemně a anonymně. Jděte se bodnout. Hrdino, kutile domácí.

          1. Pochopte konečně: u mě je (sebe)reflexe neproveditelná. Mám totiž tak nafouklé, zbytnělé, ba zduřelé ego, že není takového zrcadla, které by bylo s to mé ego v jeho nezměrnosti cele zachytit.
           Takže zase nic.

      2. Prosím, navrhněte tomu pánovi, ať vypočítá, když někdo běží stovku za 10 s, zda dosáhl svým během rychlosti volného pádu.
       Pokud si nedělá blázny, skutečně mu musí vyjít, že sprinter běží tak rychle, jako kdyby padal do Macochy…

       1. A většina aut se pohybuje také vetší rychlostí a nepadají do Macochy. Co jste vypil?
        Ostudný a zaprodaný rádoby vědec českého původu jakýsi Bazant ( což bude původní Bažant) odůvodnil teorii pádu jako tzv. palačinkový kolaps. Dokážete si spočítat kdyby to byla pravda, že
        kdyby se budovy hroutily tímto způsobem tak při rychlosti jednoho patra třeba za sekundu by se ty věci hroutily skoro dvě minuty? Takže aby to vyšlo musely se palačinkovat rychlostí desetiny sekundy? Fakt Vám vše sedí tak že si můžete čechrat peří na Macoše a běžcích?
        I o Vás jsem měl vyšší mínění.

        1. Já jsem své mínění o Vás zrovna dopsal níže. Nechci si myslet, že Vám zvoní na cimbuří, dávám přednost tomu, že si děláte kozy. Ovšem konstatuji, že pokud tomu tak je, nedaří se Vám to. Co tedy raději ten pád do Macochy, při kterém Vás budou předjíždět automobily?

          1. Do očí bych si sendvič asi nedovolil, přesto, že i já, podobně jako úplně všichni, jsem taky tvor. Dotyčného palačinkového profesora jsem slyšel. Děsně huhlavej tvor, jestli je to ten, koho myslíte, ale možná ano, protože buď palačinek nebo sendvičů tam měl pro zájezd. A když jedna spadla na spodní, na tu další už padaly dvě, další už tři atd, pak už by na to ani jeden neotevřel zuby…
           Jak jsme se vlastně od „odpovědět“ dostali k bažantím palačinkám??

          2. No já nebudu nic počítat, ale vzhledem k tomu, že jsem z kraje, kde bylo hodně textilek a každá měla komín a po zrušení textilního průmyslu ty komíny bourali, samozřejmě řízeně a byla to atrakce, na kterou se chodilo koukat mnoho lidí z blízka i vzdálenějších kopců, já osobně jsem to viděla asi 4x a musím říci, že takhle hezky dolů a na jasno místo nespadl žádný. Vždy chvilku padali a pak se ten komín asi ve třetině odspodu zlomil a spadl mimo. Ti s tím počítali a bylo to místo zapáskované. Třeba jsem byla a je to na YouTube Česká Třebová teplárenskx komín. A tam to bylo v centru města v husté zástavbě, jistě by bylo bývalo výhodnější to schodit přímo dolů na jedno místo a nedali to. Nikdy to tak hezky jako ta dvojčata nedali. A to komín byl neporušený a ne jak ta dvojčata nabraná letadlem .

    1. Zřejmě má No Agenda na mysli gravitační zrychlení 9,8 m·s–2…To je na povrchu Země konstantní, pomineme-li setinové rozdíly „póly vs. rovník.“ Pán si ale plete rychlost tělesa při volném pádu s jeho zrychlením. Rychlost tělesa pochopitelně vzrůstá (rovnoměrně zrychlený přímočarý pohyb), dokud odpor vzduchu nedosáhne takové velikosti, že se vyrovná tíhové síle, poté se předmět pohybuje (padá) již konstantní rychlostí. Nechci do problematiky tahat Newtonův gravitační zákon, ze kterého vyplývá, že se zvětšující se vzdáleností tělesa od Země gravitační zrychlení klesá. Pán to má i tak dost pomotané.

     1. Hele cigi. Možná to mám pomotané, možná jsem to co jsem, ale všichni se točíte na rovnicích a dokonce i Newtonům zákon tady zatáhnete, aby jste nevysvětlili jak to udělat a neporušit právě Newtonův zákon. a to je právě ten problém. Tak šup šup a zkuste něco inovativnějšího než sprintery co běží volným pádem.
      Tady je zabedněno více než jsem se obával.

     2. Asi jej ihned automaticky napadne, že jedno patro je jeden metr, takže pak děleno deseti a hotovo. Přitom každej ví, že když to má 110 pater, tak to letí 25 m/s. Když se ve vlákně někdo táže na chybějící „odpovědět“ u zanořených komentářů, jistě hned každého napadne protiotázka, jak je to s tím pádem.

      2 možnosti. Víc jich není. Buď je slabomyslný, nebo si opravdu dělá blázny. Spíš to druhý, protože jinak by musel být náramně slabomyslný…

      1. |Zkoušíte mou trpělivost a natahujete mne k hranici kdy bych vás poslal někam, ale neudělám to, abych nepodráždil dvoumetrové jemnocity.
       Takže nový úkol pro páté třídy. Podle wiki měly budovy výšku cca 540 m, odpočítáme anténu takže cca 500 metrů. Kde vidíte můj předpoklad výšky patra jednoho metru? O co vám jde? Udělat ze mne blbce? Takto ?
       Jak jsem již jednou zdvořile napsal, měl jsem o Vás vyšší mínění.

        1. JO máte pravdu Targusi, zadal jsem
         Trade center a ono mi vylezlo One world center, což je ten nový barák, takže máte pravdu alespoň co se výšky týče.

         1. Ano. Zde ovšem docíleno s (možná – asi) nulovou přítomností psychedelik. Úžasná záplava nejméně padesáti komentářů od těch, kdo se nechali strhnout „konstantou volného pádu“…

       1. No vida, 500 m, takže realita byla volnému pádu blíž než mi vyšlo.

        Jinak – můj osobní a čistě soukromý názor je, že to není piccolomini, kdo z vás dělá blbce…

        1. Myslíte Alefe, že bych moh dostat šanci dozvědět se, proč právě já bych právě tady měl vůbec upadnout do podezření z dělání blbců?

          1. Opravdu žasnu,jaká diskuse se rozpoutala na položenou jasnou otázku :smradlavě se vyhýbáte odpovědi na otázku jakou rychlostí spadne sto deset pater za 11 sekund

           na kterou by šlo úplně jednoduše odpovědět jedním číslem.

          2. Bez jakýchkoli pachové stopy to ten pán, co odmítá být tvorem, přece sám oznámil. Deset metrů za sekundu, je to prý hotová věc.
           Navíc tam začala panovat neshoda, jak vysoký ten dům musel být, aby spadl za vypočtený čas. Mně například vyšlo, že, budeme-li se držet zadání, tzn. 110 pater, 11 sekund pádu a konstantní rychlosti pádu 10 m/s od času 0,01 s po 11 s, v každém patře se pracovníci pohybovali plazením vpřed. Možná některá patra ale byla vyšší a některá naopak měla výšku jen několik centimetrů, já tam nikdy nebyl. I mně to ale bylo zamítnuto.

           Měla byste přece být raději, že jsem Alefovi vytknul to odstraňování vzduchu. Hnán svým egem, ihned mě za to protknul iridiovým kopím!

          3. Jakýpak brblání, víte, jak já jsem za takový věci rád? Můj milovaný svět potřeštěností, ve kterém automobil v obytné zóně téměř dosahuje rychlosti volného pádu, sprinter ji překonává, domy s miniaturními podlažími se řítí do vakuové kapsy, já proklán kopím snad z dílny Hefaista, mrštěným ze Sybilou odhalené ješitnosti zhrzelého matematika… 🙂

          4. Pěkné! To je jak psychedelické obrazy kreslené písněmi Beatles, když se vrátili z Indie a byli permanentně v rauši.
           Picture yourself in a boat on a river
           With tangerine trees and marmalade sky…

           Kde jsou ty časy 😊

          5. Ale no tak! To jsou ty nudle. Já to pověsil jinam. O té nejspíše nepřítomnosti psychedelik…

 4. Je pondeli, vstavam, a s velkym zklamanim zjistuji, ze se to tu zvrhlo v napadani (asi) mistniho nejoblibenijsiho diskutera, a to za pomoci vylhanych argumentu, jak to tem dvema jelitum pohotove dokazali dalsi ctenari.

  Jedno vemeno tu tvrdilo, ze zadne „zlate“ kabely pro audiofily neexistuji. A hle, net je jich nejak podezrele plny 🙂

  Pak pry naboje v cene 1800 za kus neexistuji…
  Nejsem zadny odbornik na strelivo, tak jsem to jenom lehce dal do vyhledavace a za cca 4 vteriny jsem nasel krabici 10ks za $400 usd. A to jeste neni nic „custom made“. Drazsi bych urcite nasel, ale me tohle staci.
  Takze i ten dalsi blb se tu sam usvedcil z lhani.

  Prijede mi to asi jako vysvetlovat majiteli Felicie, ze taky existuji auta za 50 mega a vic…
  Je to proste mimo jejich predstavivost i vesmir.

  A uplne nejlepsi bylo to jelito, ktere tu tvrdilo, ze pilot a instruktor sedi VZDYCKY na stejnych sedackach a nikdy si to nevymeni 🙂
  Radsi bez komentare.

  Navic tu tihle lhari a sprostaci, kteri evidentne nemaji v nedeli nic lepsiho na praci (ten jejich posrany zivot jim nezavidim), vyzaduji, aby jim na ty jejich opakujici se lzi dotycny promtne odpovidal.
  Pokud to neudela, tak ho tu v nepritomnost dale urazeji.

  To je oblibena libtardi technika, casto si pozvou do studia kamarady, a pak spolecne kydaji spinu na nekoho, kdo tam neni.
  Tim se dostavam k tomu, proc tohle pisu a kazim si rano:
  CNN, BBC, CT09, WAPO, seznam a dalsi libtardi hlasne trouby jiz mnoho let ignoruji, protoze se tam vyskytuje prilis mnoho lharu/manipulatoru, kteri se chovaji zpusobem vyse popsanym.
  Ztratu casu. Misto toho navstivim nekolik malo dezinformacnich medii, ktere se v case ukazaly byt velmi presne ve svych predikcich, a tim si usetrim cas.
  Za Ceskou republiku to vyhraly Vidlakovy Kydy, i kdyz se priznam ze radu veci musim odfiltrovat.
  Treba podporu Rajchla jsem chapal, ale myslim si o tom svoje, takze radsi preskakuju a pod.
  Nektera temata se take opakuji, a reseni nemaji, takze rovnez ztrata casu.

  Nekdy proto preskocim, a zamirim primo do diskuze a automaticky vyhledavam k42 pro jeho analyzy a znalosti, ktere se k memu velkemu udivu plni.
  Dneska je kazdy hrdina, ale on tak psal uz v dobe, kdy tu kralovaly pesimisticke nalady od Svedku Strelkovovych a jedine spravnych telegramu, Rusove nevratne prohravali a zapad rozjizdel ty sve „zakonzervovane vyrobni linky.“
  Pak se taky tesim na zpravy z Plzne od mistniho gurmana a Ladika snad zminovat nemusim.

  Tim jsem tak nejak zdlouhave chtel rict, ze NEKDY jsem tu kvuli prispevkum v diskuzi od nekolika lidi, kteri maji co rict, spis nez kvuli clanku samotnemu. Ona napsat solokapra kazdy den jaksi nejde, takze Vidlakovi tu nic nevycitam.
  (omlouvam se vsem, ktere jsem nejmenoval, rad si prectu Admirala, Foldase, Etu, Polo, Vevcu, Petru i dalsi…)
  Umim si zaridit nezobrazovani urcitych nicku, nebo proste rolovat, takze mi vcerejsi zprasena diskuze nedela problemy.
  Nicmene, vsichni jsme jenom lidi, takze si myslim, ze pokud by soucasny trend pokracoval, tak se mi oblibeni diskuteri proste prestanou obtezovat.
  No a me pak ubude jeden z hlavnich duvodu tu travit cas a budu mit vice volna na sve zaliby (pristi vikend vozim hnuj na svouji malou plantaz).
  Bez jednoho emigranta se Kydy urcite obejdou, ale myslim, ze nebudu sam.
  Za minuleho aministratora byl dotycny zabanovan pro konstatni obtezovani a vulgarnost. Ted tu provadi to same, navic za pomoci lhani.
  Novy administrator to trpi, protoze pry i diskuze s blbem tribi nazory.
  Necekam, ze Kydy zamrznou ve stavu, jake byly na zacatku, vsechno se nekam vyviji, ale pokud by tu mel prevazit mainstream a popularni „myslenky“ jako treba Globalni oteplovani/zmena, coz je jenom soucasny ekvivalent popularne bobmastickych nazoru na AI zaridim se, jak jsem uz psal vyse.
  Mimochodem, rada respektovanych autorit loni psala, ze nepozdeji do konce 2023/zacatku 2024 nebudou mit Univerzity co ucit. Az tak byli nekteri (Jordan Peterson) uneseni z ChatGPT. Tolik k informacim a predpovedim z zive.cz.

  Preji vsem hezny zacatek posledniho predvanocniho tydne!

 5. Chodím tu jen kvůli k42, který byl nesmyslně vyštván z AK. Možná by nebylo špatné si založit vlastní blog. K42 díky za vše, Tvé předpovědi a komentáře k vývoji situace byly téměř vždy luxusně přesné.

  1. To bude mozna tim ze na AK jsou prevazne odbornici, mezi kterymi se zadny Pytlik dlouho neudrzi a kde neziska fanclub, ktery mu prifukuje ego.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *