19 června, 2024

Jeden nevyřízený dluh…

Zajisté si pamatujete článek z minulého týdne, ve kterém jsme se vyjadřovali k udavačské aktivitě zaměstnance knihovny Akademie věd, jehož identitu jsme nepropálili a pro sebe si ho pojmenovali pan Ječmínek. Tento pán měl potřebu napsat zaměstnavateli mého bratra a upozornit ho, že Vidlákovy kydy je společensky velmi nebezpečný, jakož i jeho webmaster je společensky nebezpečný a proto by bylo dobré se zamyslet nad tím, jestli můj bratr může nadále učit na střední škole.

Snadno jsme zjistili, že pan Ječmínek pracuje v Knihovně Akademie věd a ukázalo se, že své aktivity dělá v pracovní době. Tož jsme se zeptali přímo jeho zaměstnavatele, jestli to Ječmínek dělá podle nějakého manuálu Akademie věd, nebo jestli je to standardní náplň jeho práce.

Nezajímalo nás ani tak, čím je pan Ječmínek, což koneckonců bylo jasné z jeho dopisu, ale hodně nás zajímalo, čím je Akademie věd.

Slíbili jsme, že odpověď, ať bude jakákoliv, zveřejníme.

Zde je:

Vážený pane Sterziku,

reaguji na Váš e-mail.

Dopis pana Ječmínka  byla zcela soukromá iniciativa, která s náplní práce a činností Knihovny AV ČR nemá nic společného. Následná opatření budou řešena interními postupy.

S pozdravem

Ing.Magdalena Vecková

ředitelka

Jsme lidsky rádi, že se Akademie věd od takového jednání svého zaměstnance distancuje a bereme to z naší strany jako vyřízenou věc. Nemáme žádnou potřebu pana Ječmínka trestat, protože jeho jednání je záležitostí charakteru či nepovedené výchovy a to se určitě nenapraví žádným kázeňským postihem. Bohatě nám postačí, pokud svých udavačských aktivit zanechá. Zejména těch, které dělá v pracovní době.

V podstatě bychom byli spokojení, kdyby mu paní ředitelka nandala tolik práce, aby neměl čas na blbosti.

128 thoughts on “Jeden nevyřízený dluh…

 1. A tak všeobecně, koukám, že hlavní média tápou, protože ve výšinách nemají nikoho vhodného pro propírání držtěk. Výšiny obsazeny jimi prosazovanými spolkem. A to znamená co vojak Kefalín?
  To znamená, že si alfasamci a alfasamice v tom spolku začnou jít po krku. Betasamci a beta samice z opozice si počkají až se dočkají. Brzy. Protože média těm nahoře budou mydlit schody, sypat hrách, házet do jejich snah vidle. Protože jde o co? O sledovanost. O dělení mediálního koláče, jak vysvětloval Vladimír Železný ve svém pro vnímavé fenomenálním „Volejte řediteli“. O sledovanost.
  Co zajišťuje nejvyšší ledovanost? Špatné zprávy. Protože, řečeno spolu s jedním z mých oblíbených padouchů, „Nejlepší zpráva je špatná zpráva“. A kdo sleduje, tak sleduje i co? Reklamu. Za reklamu se co? Platí. To znamenám, že jde o co? O prachy. O co jde soutěžícím v politice? O prachy. O co jde majitelům médií? O prachy. Navzájem se potřebují. Symbióza. Kde se ty prachy na reklamu berou? Od všech kupujících. V cenách zboží. To znamená, že co? Že ty prachy platíte vy.

   1. Zpočátku jim to bude připadat trochu divné, ale pak to přijmou jako normu. Jako to předtím, a ještě před tím… Budou hltat, za zas to půjde napříč hospodami a rodinami… A nakupovat a platit. Ostatně kdo jiný platí trychtýř zavedený jim do hlavy, než oni sami?

 2. rozdíl mezi ala obergenerálem SS x politikemfur SSA
  ya jawohl! x ehm ruhe!!

  si „maršálisimus“ uvědomuje rozdíl?
  Rozdíl mezi podporou ala plynových komor pro defacto ala wansee koláře, ad. a pavbla vs.
  drž hubu, aby si (my) žabáci neuvědoměli ten hnus…

  1. A připomeňme si slova nesmrtelného George Sorose z roku 1993:

   „Tento návrh má pouze jeden nedostatek: nezohledňuje Japonsko. Japonsko by mělo být požádáno o vstup do NATO. Pak bychom měli počátek architektury nového světového řádu. Ten je založena na Spojených státech jako zbývající supervelmoci a na otevřené společnosti jako organizačním principu. Skládá se z řady aliancí, z nichž nejdůležitější je NATO a prostřednictvím NATO Partnerství pro mír, které obepíná severní polokouli. Spojené státy by neměly působit jako světový policista. Pokud budou jednat, budou jednat ve spojení s ostatními. Mimochodem, kombinace pracovních sil z východní Evropy s technickými možnostmi NATO by značně posílila vojenský potenciál Partnerství, protože by snížila riziko pytlů na mrtvoly pro země NATO, které je hlavním omezením jejich ochoty jednat. Jedná se o životaschopnou alternativu k hrozícímu světovému chaosu.“

   https://bit.ly/3kZEZIV
   (Varování, klikáte na vlastní riziko, odkaz vede přímo na jeho osobní web. Pytliky na zvracení v pohotovosti.)

   1. No jasně. Bolševik měl Lidové milice a liberofašoun má NATO.
    V obou případech ozbrojená pěst lepšolidí. Banda troubů , kteří bojují za cizí zájmy.

   2. Kdybych nevěděl že Séreš je Žid, podle tohoto projevu, je-li autentický, měl bych ho za nacistickou zombie z Třetí říše. To je jak z Mein Kampf.
    Je pozoruhodné, že Žid Zelenský podporuje tamní nacisty, následníky tamních nacistů, kteří vraždili tamní Židy. A že následníci tamních nacistů, kteří vraždili tamní Židy, podporují Žida Zelenského.
    Jak si to v hlavě přehazuju sem ta tam, a tam a sem, div, že z toho nejsem mešuge, tak jako goj bych se do toho nemíchal. Abych zdráv byl a zdráv i zůstal.
    Včera jsem měl smažené grundle. Moc dobré. I s hlavami.

  2. Někdo musí dělat tu špinavou odpornou práci, vzít na sebe tento přetěžký úděl, aby neutrpěla útlocitná duše národa….

 3. Já jen apeluji na všechny, kdo budou popotahováni a vláčeni po policiích a soudech, za své výroky.
  Vážení, všichni se obhajujte jedinou, správnou, lakonickou větou. BYLO TO JEN TAKOVÉ METAFORICKÉ VYJÁDŘENÍ.

 4. Než si sjedu debatu, tak můj pocit. Vidlák, začal vystrkovat růžky, na vidláka nemá páku, tak si Ječmen prolustruje jeho rodinu. Á, tady tady to může bolet. Brácha je dobrý cíl. Vidlák se stáhne, přece si bráchu nevezme na svědomí. Nevěřím tomu, že cílem Ječmena je jen Vidlák a jeho rodina. Spíš mám jistotu, že Ječmen to má rozjeté ve velkém. Je to v něm, jako v koze. Jen by mě zajímalo, jestli ta jeho hnusná povaha, se mu také zobrazuje v jeho gesichtu. Většinou tomu tak bývá. Práská Ječmen také na svoje kolegy v práci?
  Chodí Ječmen na tento web, když je tak v obraze? Debatuje tu? Jestli ano, tak si před Ječmenem uplivnu, za víc nestojí.
  Jen mám hrůzu, kolik takových Ječmenů se mezi námi pohybuje. Přece vyšťárat, kdo, co, kdy, i před několika lety řekl, to musí být smečka Ječmenů. Když pozorujete cvrkot kolem nás, tak se Ječmeni snaží. I několik let staré výroky i texty se dnes začínají řešit. myslí si někdo, že policajti jsou tak akční? Kdepak za vším tím srabem stojí vždy nějaký ten Ječmen, dřepí doma, nebo i v práci a rýpe se v životech lidí tak dlouho, až něco vyrýpne. A hned za tepla práská. Ani tu prdel nemusí zvednout.

  1. Říkal, že chce klid a řád (pořádek).
   Ja ja, ruhe und ordnung. Ordnung must sein. Das ganze tzechische volk ist eine simulanten bande!

  1. Nechápu, proč Starostové Rakušana ze své organizace nevyloučí, jestliže je vás většina kdo s ním a jeho jednáním nesouhlasí. Když se budou všichni bát, nemá cenu si stěžovat.

   1. Kde je dáno, že jsou starostové hromadně, kolektivně nespokojení ? No, mam jiné zkušenosti… Navíc v minulosti byl STAN starosty naopak veleben… Jsme prece v Čechách …Byl bych opatrný v soudech …

 5. Udavači, jako v tomto případě pán z knihovny, „Ječmínek“, někdy svou identitu nekryjí, protože se v současných poměrech v ČR, nebojí. Ale svou činností se mezi svými kolegy v zaměstnání, z pochopitelných důvodů, rozhodně nechlubí. Pracovní kolektiv má své obranné mechanismy.
  Typu „ohrožuješ své okolí, tedy i nás všechny – tak vypadni“.
  Ve slabší formě se to projevuje, že s udavačem se moc nemluví a není zván na oslavy zaměstnanců, prostě nepatří „do party“.

  Přesto udávání jisté osobnosti neodolatelně přitahuje, tím spíše, když jim ostatní dávají příklad, že to hladce projde. Nebo dokonce, když je udavač nějak zvýhodněn.
  Je to obdobné, jako třeba krádež. Zloděj zvýhodněn materiálně je a tento příklad je jistě lákavý i pro ostatní, do této chvíle pozorovatele. Jediná příčina, proč naprostá většina z nás běžně nekrade je ta, že společnost to netoleruje a ve vzduchu visí sankce. Naopak, privatizační krádeže tolerovány byly a příkladu prvních, s malým zpožděním, následovali ostatní, byť, u těch větších zlodejin, většinou s nějakým krytím na úřadech nebo přímo ve vládě.

  Jsem toho názoru, že „z výchovných důvodů“, vzhledem k panu Ječmínkovi i ostatním, by mělo být jméno a zaměstnání pana „Ječmínka“zveřejněno.
  Hlavně by se to měli dovědět jeho kolegové v práci.

  PS:
  Ideální by byl nějaký, volně dostupný, registr ověřených udavačů…

   1. Ano, takový registr neexistuje. Proto píšu, ideální by byl nějaký, volně dostupný…
    Co není, může někdy být.

    Ale kolegové v práci, by se to měli dovědět tak jako tak.

  1. Pro akční jednotlivce:
   Chce to vyvěsit leták na vrátnici.
   Nebo na vchodové dveře.
   (nebylo by to udání na dotyčného cereálního týpka, samozřejmě, pouze poskytnutí veřejně dostupné informace, či negativní reklama)
   Přilepit to izolepou, aby hned neupadl a byl dobře vidět.

   Hned by se v knihovně té pracovalo zas o fous radostněji.

  2. S tím kradením je drobná potíž a to sice, že krást se musí ve VELKÉM. V malém je to trestné. Otázkou pouze zůstává, kde leží ona hranice. Domnívám se, že je stanovena individuálně. Podle toho, jestli je to „náš“ zloděj či nikoliv. Pokud je tzv. náš, projde mu i „menší“ zlodějna. V opačném případě nikoliv.
   Princip dvojího (kilo)metru dovedl tento režim k dokonalosti.

  1. Ano, takový registe neexistuje. Proto píšu, ideální by byl nějaký, volně dostupný…
   Co není, může někdy být.

   Ale kolegové v práci, by se to měli dovědět tak jako tak.

  2. Furt jsou.
   Neumějí být jiní (až na ojedinělé „Ječmínky“; on nakonec i ten uvědomělej aktivistickej blb může být jinak hodným knihovníkem). Jednak mají rádi knihy a „druhak“ mají rádi lidi, co mají rádi knihy. Navíc mají rádi děti, protože ty většinou neničí knihy úmyslně a mívají je také rády.
   A ještě k tomu to bývají tvůrčí lidé, takže furt vymýšlejí něco kolem knih – soutěže, kvizy, výlety do specializovaných knihoven, sbírky, výměny, projekty.

   1. Občane,
    pokud bych hodnotil něco jako politickou orientaci (ať už to znamená cokoliv), pravděpodobně bychom my dva měli k sobě nejblíže ze zdejších diskutujících.

    Dohání mě téměř k slzám, že naprostá většina zdejších diskutujících se domnívá, že obdivovatelé a obhájci dnešní Fialovy vlády a jejího prezidenta jsou buď blbci, nebo nevzdělanci, nebo gauneři, nebo jim chybí zkušenosti, nabo jsou podplacení.

    Totéž si pochopitelně polovina našich známých příbuzných a dětí myslí o nás, nefialovoličích.
    —-
    Přitom je dnešní situace současné české „studené občanské války“ obdobná situaci v občanské válce ve Španělsku.

    Kde po sobě stříleli bráchové ze stejné rodiny, přesvědčení o SVÉ pravdě a morální nadřazenosti a nutnosti ji se zbraní prosazovat, padni kdo padni, soryjako, brácho.

    Přičemž jejich přesvědčení vzniklo na základě TÉMĚŘ stejné výchovy a TÉMĚŘ stejných vstupních údajů, znalostí….internet s jeho uzavřenými bublinami tehdy neexistoval.

    Proč tomu tak ve Španělsku bylo a u nás je, by vyžadovalo dlouhé povídání v rozsahu menší knihy – a nikoho by nezajímalo:

    I pokud by si ji někdo otevřel, buď by zde vykřikl po prolistování pěti stránek : „Tohle se nedá číst“
    nebo by se donutil ji přečíst, ale nakonec by mi položil otázku, se kterou jsem se setkal snad tisíckrát:
    „Za koho kopeš?“

    Nebo by v knize vypátral jedinou větu či odstavec, na základě kterého by dospěl k přesvědčení, že veškeré ostatní argumenty v knize nemá vůbec cenu číst, protože ten jeden jediný odstavec nade vší pochybnost dokazuje mou rafinovaně skrývanou imbecilitu.

    1. Zjistila jsem, že existují lidé, kterým se Pávek hnusí, ale volili ho z protestu.
     Vlastně i já jsem z protestu volila Babiše. Na protest proti generálovi. S Fialou to může být stejné.

     1. Teď jsem se bavil s jednou, která volila Pávka proto, aby tam byl někdo, kdo bude brzdit šílenosti vlády, protože Babiš by to prý jen posiloval.

      Než se začnete pohoršovat nad tou absurditou, zamyslete se, proč si to takoví lidé myslí. A koho by volili, kdyby místo Babiše byl proti Pávkovi někdo opoziční.

      1. Na tom není nic moc k zamýšlení:
       Pro zdrcující většinu z nich by bylo rozhodující, zda by tento „opoziční“ měl šanci být zvolen a šanci být po volbě nezlikvidován.

       1. Upřímně, já si myslím, ze co je Pávek za draka, jak ještě dlouho před inauguraci do toho vletěl jako prase do bukvic, možná musí trochu rosit brejle i Fialovi.
        Otázkou je, komu podleha Kolář, Pavkuv principál. Jestli oni nejsou vyšší liga.

 6. Je třeba si uvědomit, že ČR není v současné době právní stát a vzít to na vědomí. Stěžovat si můžeme pouze na lampárně, protože náš stát řídí prodejné děvky. To ale neznamená, že bychom proti tomu neměli bojovat aspoň tím , že se sdružíme. Bohužel jsme roztříštěni na malé hašteřící se skupinky z nichž některé jsou infiltrovány fialovou barvou.

   1. Takže Babišovo „jsem diplomat, ne voják“ na volebním plakátu bylo též metaforické. V tom případě nechápu ten cirkus. Možná by to chtělo se na to také dotázat abychom to měli potvrzeno. Jenomže koho že? V úvahu by přicházela např. ČT, která měla největší pokrytí.

 7. Podle mého mínění se s INFORMÁTOREM od přírody nedá moc dělat.
  Má to od přírody a je jedno, koho udává komu a proč. Věděli jsme o jednom v našem Ústavu. Udával za komunistů, udával i po osmdesátém devátém. Měnil jen koho, komu a za co. Když se přiblížil na doslech, jakýkoliv hovor utichal, Potrestal ho osud. Ne vždy to ale osud stihne.

  1. Obecněji:
   Jsme na tom jako ti psi z Černobylu. Tam radioaktivita po havárii reaktoru vyšlechtila pomocí přírodního výběru odolnou rasu.
   U nás ty změny společenského uspořádání a atmosféry vyšlechtily obyvatele Kotlinky, kteří jsou odolní propagandě. Jenže ne všechny. Ti, kteří nezažili několik změn společenské atmosféry tak odolní nejsou. Mileniálové. Ale věřím přírodě. Za dvě generace to napraví. Výhonky zelených fanatiků, kteří nechtějí mít děti nebo ti, kteří netuší, zda jsou kluci nebo holky mít potomstvo nebudou a z populace se tak vytratí.

   1. Soucasna duvera v medialni mrdky (terminus technicus) neni vazana zdaleka jen na milenialy. Ta delici cara vede jinudy.

      1. Silné Podvědomí, mentální schopnosti, mentální odolnost, kvantum všeobecných znalostí, etc… To se týká odolných…

    1. Máte na to teorii? To by mě zajímalo. Za komančů jsem poznal svazáka (komouše) podle gesichtu. Teď se mi to umění pozvolna obnovuje na ty, vaší terminologií, „důvěřivce mediálním mrdkám“. Ale tak dobrý, jako kdysi, v tom nejsem. Teorii jsem neměl a nemám.

 8. Ječmínek je hnusnej bonzák, to je bez debat, ale vy jste ho na oplátku vlastně taky napráskaly… Jako kam to spěje, nikdo z vás si nikdy v pracovní době nic soukromého nevyřizoval, že? Jsme fakt národ bonzáků… Já když jsem byl kdysi zaměstnaný, tak jsem si v pracovní době vyřídil plno soukromých věcí za tichého souhlasu nadřízeného a nepovažoval jsem to za nic špatného. Na druhou stranu jsem si plnil své úkoly včas a řádně, když něco hořelo, neměl jsem problém být v práci do noci a prostě dotáhnout co je potřeba. Tohle je takový pokrytectví, jak si lidi hrajou na to, že makají pro firmu naplno 9-10h denně. Ale chápu, že je to součást té otrocké mentality, která nám byla vštípena.

  1. Proč já se jenom nemůžu zbavit dojmu, že jste trochu mimo mísu….? Tak podle Vás, pokud se někdo brání pomluvě své osoby, která by ho mohla významně poškodit, (ztráta zaměstnání apod.), tak bonzuje? A kdyby bratr pana Vidláka podal rovnou žalobu k soudu pro pomluvu, tak by taky bonzoval? A že jsem tak smělá: kdyby někdo napsal nějaký „bonzovácký“ dopis na Vás – jak byste to řešil Vy?

   1. Pardon, to mělo patřit Zahradníkovi 9:13.
    Nějak se to zařadilo špatně do vlákna. Horalovi se omlouvám.

    1. Zařadilo se to správně Teto Karlo. A samozřejmě že dotaz na nadřízené byl ve Vidlákově případě v pořádku. Jednak „Ječmínek“ udal člověka (za jeho činnost ve volném čase) v zaměstnání, už to je odporné. Navíc bych se nedivila, kdyby to nebyl první člověk na koho udání podal, oni to tito tvorové mají v nejspíš vrozené. A tím pádem dotaz nadřízené osobě, pokud udává v pracovní době, je naprosto v pořádku. A nemůže to být „stejné“ jak tvrdí Zahradník, protože udavač „Ječmínek“ nemohl a nemá žádné informace o chování pana Sterzika v zaměstnání, zatímco pan Sterzik je tímto „Ječmínkovým“ udáním samozřejmě na něho získal.

   2. Správě uvádíte, že máte především dojmy. V první řadě obrana by znamenala především vyjasnění situace s vedením, kterému ten e-mail poslal. Nevím jak to reagovalo, ale adekvátní by bylo, kdyby dotyčnému jasně dali najevo, že je bonzák a má se starat o své. Následně pokud Vidlákův bratr znal identitu dotyčného bonzáka, měl si to spíš vyřídit s ním osobně, než ho na oplátku bonzovat u vedení. Luboš Volný by mu dal prostě flákanec, což by bylo adekvátní řešení situace, a byl by klid.

    1. Jo, adekvátní je dát Ječmínkovi přes držku. Načež následuje Ječmínkovo udání na policii za fyzické napadení a uvedení souvislostí, že vše povstalo z důvodu existence tohoto webu, který obsahuje nonkomformní názory. Policie pak web již nahlásí do příslušné Rakušanovy kanceláře. A bratr Vidlák bude pokárán a pokutován za inzult Ječmínkovy huby. Protože Ječmínek si určitě v hlavě zpracuje, že facka je zasloužený trest za bonzáctví….

   1. Ne, šlo o čistě osobní a praktické záležitosti. Já jsem totiž na rozdíl od většiny z vás, jak tak koukám celkem tolerantní. Mi tady fakt hodně připomínáte ty morální a demokratické hodnoty reprezentované druhou stranou, proti které tak brojíte, je to vážně zvláštní :).

    1. Zahradníku, nejde o morálku, ale o obživu!!!
     Když někdo přijde kvůli udavači o práci, tak nemá smysl do toho tahat nějaké hodnoty. Prostě utrpěl hmotnou újmu kvůli debilovi.

     1. Tak kdyby kvůli tomuhle přišel o práci, nemá čeho litovat, protože by to byla jasná známka toho, že na té škole jsou úplní debilové. Ale to jsou samé kdyby a na kdyby se nehraje. Prostě jsem napsal, co si myslím, že by bylo adekvátní řešení. Musíte to brát trochu jako nadsázku a s humorem (což tady asi není moc reálný). Ono by možná stačilo, kdyby dotyčného navštívil a řekl mu to pěkně zostra do očí a varoval ho před podobným chováním, nemusí ho hned zmlátit.

      1. Tenhle pán si v pohodě najde práci jinde. Ale jsou případy, kdy ztráta práce může mít pro postiženého zlé důsledky. Třeba když má rodinu, splácí hypotéku a je závislý na určitém příjmu.

   1. Ano, mám tam hrubku a nebudu se vymlouvat na to, že dnes je to pohlaví už celkem lehce zpochybnitelný pojem. Všiml jsem si, leč zde nelze chyby napravit editací, k tomu je potřeba pana Stvořitele (Zakladatele).

   1. Samozřejmě že si to nemyslím, ale tohle je prostě oplácení skoro stejným a kam to vede ví všichni..

    1. To křesťanské: „kdo po tobě kamenem, ty po něm chlebem“, nebo alternativní: „kdo po tobě kamenem, ty po něm dvěma“. Nejsme všichni křesťani.

     1. Ne ale je to lehké si odvodit od přezdívky „Ječmínek“ jeho pravé jméno. Jen se tam koukněte 😉 .

  2. Něco jiného je bonzovat nadřízenému nebo zveřejnit jeho bonz. To jsou DVĚ různé věci. Ječmínek patří na pranýř, jako odstrašující příklad mravně pokleslého živočicha.

   1. Ano to souhlasím, proti zveřejnění bonzáka nic nenamítám. Moje poznámka se týkala toho oplácení malým bonzem vedení a návodným sdělením, aby si pohlídali co dělá v pracovní době.

    1. Vy jste Zahradníku roztomilej. 🙂
     Tak abychom si oživili paměť. Pan Ječmínek ve svém udavačském dopisu napsaném ve své pracovní době se táže nadřízeného dotyčné osoby zda ona nemůže svými názory, které on ve skutečnosti nezná, ale odvozuje pouze z toho, že se ve svém volném čase stará o web kam píše jeho bratr, nemůže ovlivňovat názory studentů v jeho pracovní době.

     Dobry den,

     chtel bych se Vas zeptat, jaky je Vas postoj k tomu, ze jeden z Vasich pracovniku, konkretne RNDr. Marek Sterzik stoji za webovou strankou vidlakovykydy.cz, ktera velmi casto siri dezinformace a prispiva tim k celospolecenskemu napeti.

     To, ze je vlasnikem domeny pro uvedenou stranku je jednoduse dohledatelna informace viz. https://www.nic.cz/whois/domain/vidlakovykydy.cz/ . To ze sam ve verejnem prostoru nevystupuje, vystupuje jeho bratr Daniel Sterzik, neni relevantni.

     Pokud Vas pedagog vlastni a provozuje takovouto domenu, da se predpokladat, ze s nazory na ni uvedenymy souhlasi. A pokud s takovymi nazory souhlasi, nepredpokladate, ze muze ovlivnovat i nazory Vasich studentu?

     Dekuji

     1. Já mám paměť v pořádku, Ječmínek je prostě úplnej debil a jsem si jistej, že to i jeho kolegové dávno ví. Teď jde jen o to, jestli tam jsou podobně vypatlaní všichni, což nepředpokládám. S prominutím se tady řeší pořád úplný hovna, po těch volbách se zdá ještě víc ukázala úplná vyprázdněnost alternativy, která je bez jakéhokoliv nápadu a vize a bude stále dokola omílat to samé. To je jako s tím, že Láďa Vrábel už asi týden řeší to jak ho polili barvou. Přitom prvně dělal haura, že to jsou nějaký mladý děcka a že po nic nepůjde. A teď o tom dělá třetí hodinový vysílání… Měl tomu týpkovi někdo jednu fláknout hned na místě a bylo to vyřešený. Nejsem rozhodně žádným přívržencem násilí, ale jedna normální facka vydá kolikrát za deset žalob. Je to prostě jednoduchej a všem srozumitelnej signál, kterej většinou pochopí i ten největší vůl. Ale tady se to vše bude donekonečna rozpatlávat… Tahle civilizace je vážně v totálním úpadku, nevím další důkaz by byl třeba. Už docela dobře chápu ty, kdo to tady nevydrželi. Myslel jsem, že se Vidlák vzpamatuje a bude zase psát něco normálního ze života, z hospodaření… ale to asi těžko.

    2. Mar. Ster. se ptal na to, jestli knih. jednal z pověření AV. Správně se tedy snažil připravit na všechno, co jej v té situaci čeká, a za tím účelem si zjistit maximum informací, aby mohl dohlédnout rozsah obludnosti, které bude čelit. Že Ak. věd nemá v činnosti svého zaměstnance úmysl pokračovat, byla jen pochopitelná výměna informací. Normálně se spolu všichni domluvili jako normální lidi. Prostě ředitelka napomenula zaměstnance něčím jako: teď ještě ne

 9. ja si myslim ze si ho pozve na kobercek a spyta sa ci ma malo prace ked sa takymto veciam venuje v pracovnej dobe a vrele mu doporuci aby sa takymto aktivitam venoval mimo svojej pracovnej doby
  pripadne s jemnym upozornenim ze na urade prace sa takymto veciam moze venovat 24 hodin denne a ci by dal prednost takemuto rieseniu
  horsie je ked sa takymto aktivitam zacne venovat dochodca ktory nema co robit a nudi sa doma
  na slovensku je jeden taky a vola sa STBencik, havlista slnieckar apod

    1. Knieža Myškin nie nezastávam, zle si ma pochopil. Hnusí sa mi ten typ človeka a myslel som to ironicky ……

  1. Nepozve, protože by mohl a myslím jako odvetu klidně napráskat i ji ať už pravdou nebo výmyslem. Takovéhle svinstvo se špatně obhajuje či vysvětluje, zvlᚍ v dnešní konstelacci. Ale myslím, že když už, tak neměli použít pseudonym. Dozvuky to bude mít tak jako tak, takže alespoň by spolupracovníci běděli na koho si dát majzla. Nezapomeňte, že to není soukromý podnik ale věřejnostátní a…… no ostatek si domyslíte

  2. Já si myslím, že v dnešní pitomé době neudělá paní vedoucí nic, akorát si dá pozor na hubu a šuškankou pustí po pracovišti, že Ječmínek je všímavý a ať si dají pozor na hubu. Pokud tedy knihovna Akademie věd již není celá zachvácena morem pravdy a lásky…

  1. A až se příště začne populací šířit nová neznámá nakažlivá nemoc, co má stát udělat? Risknout to, a spoléhat, že si lidé zase nějak poradí, nebo pro jistotu zase, tentokrát pořádně, bránit jejímu šíření? Třeba bude mrzačit jen nenarozené děti, takže kdo nebude těhotný, tak mu přece nic nehrozí a může svobodně šířit, že ano?

   1. No, stát má především dbát na to, aby vzniklo co nejméně škod. A povolení expedimentální léčby bez průběžného vyhodnocování výsledků, nákup ochranných pomůcek různými podivnými firmamy za podivné marže, podpora pouze velkopodniků atd., to asi není to pravé.

    1. No jo, (bavím se teď čistě teoreticky) – ale na novou nemoc bude řešení vždy v prvé řadě experimentem. Virus nepočká až budou dokončeny klinické testy… Takže jsme zase na začátku…

     1. Virus zde nebyl jeden ani dva měsíce…. tam nemám problem.
      Ale po třech letech stále nakupovat expedimentální vakcíny, které už skoro nikdo nechce, ve velkém?

   2. pozri suhlasim s tym ze stat nieco robil, naozaj covid bol a je realny problem a nakolko to bolo nove nikto nevedel co sa ma robit a tak sa urobili aj chyby
    problem zacal s tym ked sa ludia odbornici ktori mali iny nazor na riesenie a liecenie covidu zacali byt utlacani a branene im v moznosti liecit inak ako jedinym spravnym sposobom
    .
    za jedine riesenie sa prehlasila vakcina ktora bola ludom nasilim nanucovana napriek tomu ze existovali ucinne sposoby liecenia (poznam osobne kopec lekarov ktori ich uspesne aplikovali, napriek tomu boli medialne sikanovani)
    ked sa postupne ukazalo ze vakcina pomaha len asi po roka a potom teba dat dalsiu davku ktora pomaha 3 mesiace a potom este dalsiu davku ktora pomaha este kratsie (asi mesiac) a nakoniec sa imunita prehupne do opacneho nastavenia a v podstate skodi
    zatial co clovek ktory covid normalne prekona ziskava trvalu imunitu (minimalne 12 mesiacov) a ciastocnu imunitu voci dalsim mutaciam
    teraz sa to zameta pod koberec …

    1. Po prodělání jsem si opakovaně nechala stanovit (za přímou úhradu) hladinu protilátek IGG a ta stoupala, nikoli klesala. Začátkem března to budou dva roky od doby, co jsem Covid prodělala, tak si asi dám repete.

     1. No, to fakt nevíte. Já například jsem rodinnej chcípák a Covid jsem zvládla nejlíp ze všech. Ale rozhodně by nikdo neměl tvrdit, že imunita po tzv očkování je lepší než získaná prodělanou nemocí a že se teda musej naočkovat i ti prodělavší. To tvrdila zářná hvězda rovněž z Brna Koziar-Vašáková.

      1. Výsledky testu protilátek:
       Já – po třech injekcích (jj, přiznávám, vyděsily mě ty Flégrovy plné ulice mražáků s mrtvolami, ale také několik úmrtí, skutečně na covid, z okruhu mých známých) – po cca třičtvrtě roku po očkování hladiny protilátek na úrovni nízká až téměř žádná. Manžel, po cca roku od prodělaného covidu, hladina protilátek na úrovni vysoká až velmi vysoká.
       Takže tím potvrzuji v podstatě, to, co říkáte o té imunitě.

      2. Španělskou chřipku taky nejlíp zvládli chcípáci a umírali mladí a odolní, protože u nich nastala nějaká cytokinová bouře,co je zabila.

 10. Já si myslím, že když ti Ječmínkové bez skrupulí zveřejňují jména, adresy atd. lidí pro ně nepohodlných, tak, pokud to už není trestné, okruh lidí okolo ječmínků by se měl dozvědět, před kým konkrétně musí držet hubu. Jako kdysi my u nás na kopci před předsedou uličního výboru…
  Už je to tady. Zase…

  1. Právě to se stalo. Na AV si na něj dají bacha, teď vědí, s kým mají tu čest.
   Ječmínek se poučil a příště bude bonzovat pod jménem Oves.

 11. Dle mého názoru je vyjádření paní ředitelky naprosto v souladu s tím, co paní ředitelka bez ohledu, co si o věci myslí, může a má.

  1. Admirál pracoval som v AU SAV a bol som tam v 1972 roku ako elév po skončení školy. v Roku 1977 sa podpisovali hárky ktoré odsudzovali jej rozvratnú činnosť. Vedúca oddelenia si nás zavolala a vyzvala nás k podpisu. Prečítal som si znenie hárku a odišiel som do kancelárie. Ku koncu pracovnej doby si ma predvolala vedúca k sebe. Je preslov bol takýto: „Viem, že ste nepodpísali a chápem Vás. Nemám záujem Vás nahlasovať vyššie ale dávajte si pozor.“ Férová vedúca na ktorú sa nezabúda. Je to o charaktere na jednej i druhej strane. ………..

 12. Interne riesenie mi pripada akoze zametieme pod koberec, sak je spravne uvedomely stranik … kecam, demokrat 😛

  Vsetko zalezi na nazoroch nadriadeneho … ‚normalny‘ nadriadeny na skole Mastera hodil udanie do kosa …. aktivisticka nadriadena pana Jecminka mohla rovnako ‚protiudanie‘ hodit do kosa … ak si mysli, ze pan Jecminek si iba plnil svoju obciansku povinnost, a niet co mu vycitat …

  Sakra, uz som pesimisticka, a ludom nedoverujuca, ako nebozka babka …

 13. Optimisti a naivové. Asi by se pan bratr měl poohlédnout po novém, zaměstnání a mám takový dojem že to pozvání s tím nějak souvisí. Pamatuji dávná léta a, kdy to tak končilo. Ta odpověď ač nemastné, neslaná vlastně neřeší nic , a paní ředitelka určitě nechce přijít o post. Velice ráda bych se mýlila , ale…….

  1. Emo, nestrašte. Všechno je v lidech. Ředitelé jsou různí. Věřím, že to dobře dopadne. ( Hlavně kvalitních učitelů matematiky je jako šafránu. Je v zájmu školy udržet si dobrého učitele. )

 14. Doufejme, že udavačům na Akademii už pšenka nepokvete !
  A Vám držím moc palce kvůli té zítřejší návštěvě ! Ať je to nějaká prkotina!

   1. Bingo, samozřejmě, že pokvete. Možným postižením riskuje střet s práskací inkvizice, tedy Klíma, Cemper, Rakušan, etc. ( kdo ví, pro koho, v čím dresu, zájmu, pověření, not ten bonzák jedná ). AV je rozpočtová organizace, obzvláště knihovna.
    Ředitelka ( kdo ví, o jakou osobu z hlediska postoje vůči alternativě jde ) vše vyřešila elegantně. S dezoláty si nezadala, a zároveň zmínila jak samozřejmou „nestrannost“, tak jistá „opatření“ – to vše v jedné strohé větě, klobouček dolů…

    1. Tak tady šlo spíše o tu pšeničku jako takovou,s nadějí že i na AV si to někdo přečte a nechá kolovat. Veřejná ostuda je nejlepší trest,snad tedy i v dnešní pokrokové době. Mě by se s takovou vizitkou už jít do práce moc nechtělo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *