19 června, 2024

Je to vážné…

Přátelé, je to vážné! Včera se mi zdálo o Pekarové Adamové….

Vlezla mi do snu. Seděl jsem v čekárně někde u doktora, sestřička mi hlásila, že léky nejsou a Markétka mi vysvětlovala, že je to moje vina. Kdyby nebylo nás dezolátů a dezinformátorů, bylo by léků dost. Naštěstí jsem ještě nevěděl, jak se rozplakala v senátu při projednávání manželství pro všechny. Toho obrazu se totiž hned tak nezbavím a i tak to byla docela noční můra.

Když jsem to vyprávěl své ženě, tak mi lakonicky odpověděla replikou z Knoflíkářů: „To máš z toho, jaký život vedeš a s jakými lidmi se stýkáš.“

V posledním půlroce jsem se setkal s celou řadou politiků, aktivistů, reformátorů, bláznů i pošuků… Vyzkoušel jsem si, jaké to je, když mluvíte ke stotisícovému davu i k plnému sálu. Stal jsem se blogerem na volné noze, prokousal jsem se nezbytnou státní byrokracií, aby vše bylo legální a v pořádku. Vydal jsem dvě knihy, z toho jednu poměrně úspěšně prodávám a s druhou vyjdu na světlo v září.

Založil jsem Institut českého venkova, abych svoje veřejné aktivity nějak zastřešil a obhájil před státními orgány. Stále se poohlížím po prostorech, kam by se nás vešlo více, než ke mně domů. Pořád považuju za nejdůležitější, abychom se potkávali, jedli, pili, měli spolu dobrou vůli, znali se a mohli si k sobě vybudovat důvěru. Doufám, že to budu moci dělat i nadále, jen lépe a radostněji.

V posledních týdnech jsem se snažil být pořád mezi lidmi, abych si udělal obrázek o skutečné realitě. Seřval jsem pár novinářů, dělal jsem si legraci z jejich svazáctví a ohýbání pravdy a posbíral jsem celou řadu kontaktů, které se ještě budou hodit. Mám rubriku na Parlamentních listech, Prvních zprávách i Sputniku…

Doba je turbulentní a k dějinnému průseru se podle mě pořád spíše přibližujeme, než abychom se od něj vzdalovali. Dokud to tak bude, tak chci zkusit udělat všechno, co bude v mých silách. Pokud máme svojí zemi prohrát, pokud máme podlehnout globalizačním tlakům a silám, tak chci mít alespoň sám před sebou čisté svědomí, že jsem se pokusil tomu čelit a nevykašlal jsem se na to. Chci být schopen sám před sebou říci, že jsem nepodlehl bez boje.

Hele, ale tento víkend si dám voraz. Nechci riskovat, že mi do snů vleze ještě Richterová. To bych asi nevydržel. V sobotu naprosto výjimečně nevyjde nový článek a v neděli také ne. Navíc, dneska u nás vjeli do ozimného ječmene, jdu bojovat o zrno a trochu si vyčistím hlavu.

Doufám, že vaše děti či vnoučata přinesly dobré vysvědčení a budu moc rád, když se všechny mé černé předpovědi a temná tušení nevyplní.

Přeji vám hezké prázdniny. V pondělí jsem zpět.

Váš Vidlák

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

V červenci nebudu knihu rozesílat. Vidláci jsou od slunka do slunka na poli. Ale žádná adresa ani platba se neztratí a od srpna budeme opět distribuovat. Systém si váš dar pamatuje, ať byl odeslán kdykoliv.

Všem dárcům děkuji.

196 thoughts on “Je to vážné…

  1. Portugalská televize – Sergej Lavrov v exkluzivním rozhovoru s moskevským korespondentem RTP Evguenim Mouravitchem. On je to tedy spíš Lavrovův monolog, než rozhovor. Nikdo mu tam do řeči neskáče, nechají ho říci, co říci chtěl. Mimo jiné k tomu, kdo začal strašit atomovými bombami (2:40 min ). Ruština Sergeje Lavrova je kultivovaná, mluví pomalu a srozumitelně. Portugalské titulky.

   Nedovedu si představit něco podobného v našich mainstreamových médiích.
   https://www.rtp.pt/noticias/mundo/entrevista-rtp-lavrov-acusa-ocidente-de-nao-estar-interessado-nas-negociacoes-de-paz_n1496997

 1. Hele Vidláku,
  Je-li to popiš opravdového snů, tak to je velká intimita a s Markétou to nemá s velkou pravděpodobností pramálo společného.
  🤗
  Luk

  1. Oprava překlepů:
   Hele Vidláku,
   Je-li to popiš opravdového snu, tak to je velká intimita a s Markétou to má s velkou pravděpodobností pramálo společného.
   🤗
   Luk

  1. Moc hezky napsané. Nenávist je zřejmě opravdu reakce na pocit ohrožení. Někoho zlikvidovat a tím si zachránit život. Předejít vlastní smrti.
   Dneska už se otevřeně říká agresi “ preventivní zákrok v zájmu míru. ‘ V zájmu míru zabít Putina a provést debolševizaci Rusů.
   Fascinuje mě, že takto uvažují i vzdělaní a slušní lidé. Kteří by sami neublížili ani mouše.

  2. Re: Sk

   Marně přemýšlím, jak dokážete na nepříliš velké „vyšadce“ (vodorovná plocha na sloupku z cihel) ležet, držet blok a psát blog. A navíc tak, aby to mělo hlavu a občas dokonce i patu.
   A ano, je to recyklovaná pravda.

   P. S. Nevím, jak to děláte, ale většinou se mi vybaví něco, co už není.
   Třeba Karolina. Ne ta nová, ale ta stará – koksovna.
   Anebo důl Zárubek.

   Být starým je na hovno.
   Být mladým je na dvě hovna.

   1. Velká pravda.
    Když čtrnáctiletého trápí beďary, je to horší, než když jeho dědu trápí artrotická kolena.
    Jenom si to dospělci už nepamatují.
    😀

   2. Přes ulici od koksovny jsem bydlel v letech 1975 – 2011. Nad Ruskou knihou, sedmé patro…
    Když hasili koks, tak kousky koksu nám klepaly do oken.
    Když se ozval zvonek, který hlásil vytlačování koksu znamenalo to urychleně zavřít okna jinak by koks byl v bytě. Jenže o bylo před půl stoletím…
    Prostě nic, čas běží spolehlivě vpřed.

  3. To máte kocoure z toho dlouholetého spolužití s komedianty, pokud tedy nejste takový už od přírody. Máte to celé blbě od kořenu. Polemizovat je ale zbytečné. Prostě svět není většinově takový, jak ho svým prismatem vidíte a ta emocionální zkratka je pro komedianta typická. Komediant zahraje jakoukoli emoci, kterou mu předepíše autor, jen když se mu za ni zaplatí a stádní pud obecenstva ho napodobuje jak lumík či krysa krysaře. Jak lev nepociťuje nenávist, když zabíjí pro obživu nebo stádo slonů, aby si před tím lvem zachránilo život. Zrůda, která ubližuje jen proto, že se jí to líbí, má nenávist jen jako svou morální berličku, kterou si podvědomě ospravedlňuje své hnusné činy. Ten rozdíl mezi normálním myšlením a myšlením emocionálního primitiva vám zůstává utajen, jde mimo vás. Komu je které myšlení vlastní, ponechávám na zvážení každému samostatně.

   1. Ale ano, máte pravdu.
    Když mám na zahradě krtka, může to být k vzteku, ale když se ho chci zbavit, vztek nepomůže. Jen chladná úvaha jak to nejlíp udělat.

    Jo – a tenhle způsob uvažování mám od táty, který jen náhodou přežil koncentrák. Když jsem se ho jako kluk ptal, jak se může bavit s našimi novými sousedy, neodsunutými Sudeťáky, když ho Němci málem zabili, tak mi řekl jednu větu, které se už držím bezmála sedmdesát let.
    Řekl mi: „Tihleti to nebyli!“

 2. Skutocne to vyzera, ze v Juesej dupu na brzdu a snazia sa vyhnut zrazke so stenou.

  Google zrusil svoju financnu podporu pre Pride and Drag Show … a bez penazi to bude problem popularizovat… Vraj vyslisal peticiu krestanskych zamestnancov.

  Vcera najvyssi sud zakazal pozitivnu diskriminaciu = ergo preferovanie ciernych na univerzitach

  Dnes najvyssi sud potvrdil, ze dizajner nemusi pracovat pre homosov, ak mu to nie je pri chuti.

  A opat najvyssi sud – hodil vidle do Bidenovho predvolebneho slubu odpustit dlhy za studentske pozicky. Ze na to nema privilegia.

  Stari pani z jachtovych klubov s presunuli do prace s su zjavne nasrani. Ono – cielom kazdeho velkokapitalistu je robit biznis. A posledne roky US predstavitelia robia vsetko preto aby US biznis zarezali. Mozno nevedomky. Straty za odchod z ruskeho a cinskeho trhu sa este len budu dokalkulovavat.

  1. Zvědavec
   Před plyšákem tady řvali veksláci, že nemají práva vekslovat, a gdyž sem jel kolem vesnice tak sem si musel zavřít na 5 km okýnko, páč prasečák a podobné. V každé vesnici byla nějaká přidružená výroba, gdyž už né fabrika. Matky si nosily domů pachtovné, né odřezky nebo co já vím, klidně celá prasata.

   Dneska je tu ráj veksláků, něgde seženou draho prodaj. Vyrobí drahotu natotata. To dělají například všichni Vietnamci, nic proti nim nemám, ale nechápu proč sou furt tady, už sme jim pomohli dost, to samé cígoši, ti tady už pětset let jen opruzujou a vyžíraj. Dneska sou to ukrajánci, keří se tady množej, fakt mi teda něgdo řekněte že to pude s vládama co sekají 500 000 000 000 sekyry nějak dohromady ku prospěchu našich synů a dcer.

   Nerozumím proč ste v klidu, a blábolíte tady o nějaké válce, papaláši vám serou na hlavy, ale hlavně že kape nějakej peňáz. Zatím se tady ani novodobej spisovatel nenarodil, a to bylo řečí kolik spisovatelů máme jako uctívat. Gde ste? Co píšete? Popisovat politiku a smát se temu je nepochopení vlastní situace.

   Dětičky se učí vekslovat, lhát a podvádět. A gdyž nebude co levně přitáhnout a draho prodat a byrokratizovat kolem teho, skončí v příkopě.

   Gdyž du takhle po ulici vidím ty mátohy jak spěchaj a už dnes choděj v předpaží s krabičkou, mají už dnes roztoušenou sklérózu, blábolej o píčovinách, nerozumím jim. nevídí vás, ale krabičku, to je jejich oltář i zpovědnice. Každá pitomá matka koupí na dluh, prostřednictvím zlodějského státu, krabičku pro své dítě a běží do práce nebo do hospody. A vožlalé matky z hospody, to si teda něgdy poslechněte gdyž pudete kolem. Co to je? Ty sou naučený rovnou na sklízení alimentů a soc dávek. Takové samice odporné. A bachraté, to dříve bylo o malinko lepčí. Ale jak musej chodit hulit ven tak je fšechno slyšet. Jim je buřt, že si v outratě kupují i tu obsluhu a nějaké to prostředí, ale tydle budou postávat na ulici a platit i vybavení.

   Ale to je jen takovcej ftip o tom kam klesáte velevážení blboni. Můžete mít názory jaký chcete, ale gdyž vám přestane kapat do vačku, poznáte co je mít se zle. Houstne to i na můj fkus pomalu, ale něco mi říká že jak dolížeme 40 kapitalizmu, kerej vyžral 40 socializmu, že se to zlomí v úvrati.

   No a s pitomým potomstvem, keré by jen lakovalo nehty, vekslovalo tabák, gořalku, nebo zlevněné prášky na praní bude jako po žabě. Ani dotace na řezání stromů a trávy pošahanými ekoteroristy, nezvedne hádejpé.
   Tož tak

 3. off-topic:
  Veškerá mezinárodní pomoc Ukrajině od počátku SVO se odhaduje na 170 miliard eur, spočítal Institut světového hospodářství německé univerzity v Kielu. Tato částka zahrnuje vojenskou, finanční a humanitární pomoc poskytnutou jednotlivými zeměmi a mezinárodními organizacemi. Evropská unie vyčlenila téměř 62 miliard eur, Spojené státy více než 70 miliard. Dalších 23 miliard přidělily ostatní země – Austrálie, Kanada, Čína, Indie, Japonsko, Nový Zéland, Norsko, Jižní Korea, Švýcarsko, Tchaj-wan, Turecko a Spojené království. Téměř 13 miliard eur poskytly mezinárodní finanční instituce. Vojenské dodávky tvoří pouze 40 % celkové částky, další zhruba polovina připadá na finanční pomoc a zbývajících 10 % na humanitární pomoc.

  1. Tahle pomoc (satelitů západu a NATO) pouze prodlužuje válku, která není naše, ožebračuje naše občany. Bohužel je u nás většina voličů na straně vládnoucích politiků (včetně ANO), takže moje pindy proti válce nepadají na úrodnou půdu, dokonce ani v mém blízkém a vzdáleném okolí a příbuzenstvu. Kolikrát se ptám sám sebe, jestli nejsem dement, ale pak si vzpomenu na léta před rokem 1989, kdy jsem odmítnul vstoupit do KSČ a odmítnul jsem míti jisté výhody, které z toho plynuly. Někteří známí si tenkrát nad mojí volbou ťukali na čelo a využívali svoji stranickost ve prospěch svých rodin, aby po Sameťáku obrátili kabát a začali bagatelizovat podporu tehdejšího režimu. Dnes si jim moje postoje připadají zase idiotské a bojí se rozpínavého Ruska, které je třeba zastavil pod ochranou NATO.
   Myslím, že většina lidí je vychcaných a hlavně zbabělých a jsem zvědav, jak dlouho Vidlákovi vydrží nadšení a elán konat dobro (za což ho obdivuji) a kdy ho někdo blízký brzo podrazí.

 4. Putin je slabý, vidí USA. Už se nebojí dát Kyjevu rakety, které doletí až do Ruska
  30. června 2023 10:36

  Spojené státy zvažují, že dodají Ukrajině balistické rakety ATACMS schopné doletět na ruské území. Podle zákulisních informací přemýšlejí nad posílením vojenské pomoci ve světle víkendové vzpoury šéfa Wagnerovy vojenské skupiny Jevgenije Prigožina. Ta Američanům ukázala, že červené linie ruského prezidenta Vladimira Putina jsou slabší, než se zdálo.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ukrajina-usa-rusko-valka-balisticke-strely-atacms-wagnerovci-putin-biden.A230630_095458_zahranicni_jhr

  – argumenty hodné dementního Bideta.. ale nepochybně snaha o eskalaci a dráždění medvěda, byť nejspíše jen hubou.

  Zajimal by mne názor pana K42

  1. Re: Máňa Péčko

   Zkusím odpovědět já.
   Áda prohrál WWII. mimo jiné i proto, že příliš často měnil zadání úkolů, které ukládal své armádě.
   1/ musíte si vytýčit ambiciozní, ale realistický cíl
   2/ když se vaše vytčené cíle nedaří naplnit, musíte měnit prostředky, nikoli vaše strategické cíle, které jste si zadala.

   Myslíte si, že je Putin tak blbej, aby neznal tyto zásady?

   Pokud bude ruské území ohrožováno, může udělat následující.
   1/ účinně rušit logistické trasy
   2/ účinně likvidovat vypálené rakety
   3/ účinně likvidovat obsluhu raketometů
   4/ účinně likvidovat velitelská stanoviště i se zahraničními poradci. Třeba tak, jak to už nejméně jednou ukázal v Kyjevě. Nepomohl jim ani bunkr hluboko pod zemí. Zahraničních mrtvol byly desítky.

    1. Re: AZ:

     Starlinky prý rušit umí nebo si to alespoň vyzkoušel(tedy aspoň podle toho, co jsem porůznu přečetl) a kdyby překousl kabely, nemohl by je odposlouchávat.

   1. To nerušení logistických tras, to by mě taky zajímalo, co tím Rusové sledují.
    Jen z toho vychcaného Polska, denně valí kvanta a kvanta materiálu – po neporušené železnici i silnicích.
    Z Rumunska to samé v bleděmodrém, sice jsem to neviděl, ale myslím si, že hodně materiálu valí i přes Slovensko.
    Kurwafix, jak je možné, že furt mají dostatek paliv, maziv, akumulátorů, náhradních dílů i elektriky?
    Jak jsem napsal – netuším, co Ivan sleduje tím ponecháváním rozvoden, ropovodů, plynovodů i rafinérií v nerušeném provozu. Netuším, co se děje v přístavech, nebo jestli je má Ivan pod kontrolou, ale myslím si, že tohle celé je prostě špatně.
    Pokud by Ivan chtěl ukončit válku, potom musí tu zem zhasnout a zastavit v ní veškerý běžný provoz a zásobování, ze kterých teď profituje hlavně armáda, ne civilisti. Do budoucna nesmí být možné, aby tam někdo poslal vlak motorové nafty s tím, že je určena pro civilní použití – a následně jej zhaftla armáda.
    Asi je za tím něco víc, čeho my nedohlédneme.
    Ivan měl na přípravu a plánování skoro osm roků – nevěřím, že celou tu dobu seděl s rukama v klíně..

    1. pátá kolona…
     Ruští oligarchové vydělávají ohromné prachy.
     A vtěšině srdíčko za Rusko moc nebije.
     Za Jelcina, to byl jiný vejvar.

      1. Re: Tecočamp, Pivoj

       Kolik asi tak stojí raketa, která uletí 100 km?
       O kolik je dražší raketa, která uletí 1 000 km?

       Tolik k názoru, že Ivan nenarušuje logistiku již při vstupu na ukrácké území.
       Btw. proto jsem se tam přestal zjevovat, protože ono to bouchalo i v místech, která soudruzi do vysílání jednoduše NENAHLÁSILI.

       Ono to je stejné jako se školami.
       Rááádyjožumpál hlásí něco přes 300 vybombardovaných škol.
       Kolik vojclů chrápalo v těchto školách v době dopadu pum a raket, to soudruzi nehlásí.

  2. Jak napsal Targus, přesně tak to je. Rusové nemusí dělat nic jiného, než dělají – protože všechny tyto kroky již provádějí. Ničí rakety a jejich odpalovací systémy na frontě, v zázemí Ukrošů, ve skladech, při dopravě. Napadají velicí struktury Ukrošů…

   To vše mohou dělat dál, jen usilovněji, což se děje, jak Ukrošům docházejí PVO systémy a rakety pro ně. Rusové se mohou více zaměřit na ničení ukrošského PVO a více nasadit svoje letadla v přífrontové oblasti, do vzdálenosti doletu ATACMS od fronty a ruského území. Zatím měli Ukroši jen protizemní rakety s dosahem do cca 140 km; tak pokud jim Západ dodá ATAMCS s doletem 300 km, bude oblast ničení ukrošského zázemí příslušně větší…

   Samotné ATACMS rakety nejsou nic moc: jedná se o zastaralé bojišťové balistické rakety, startující z HiMARS/MARS/M270 raketometů. Jelikož letí plně balisticky, za letu a přiblížení nemanévrují, nemají rušení ani nevypouští klamné cíle, jsou snadno sestřelitelné. Jediný rozdíl proti stávajícím GMLRS raketám pro HiMARS etc je v tom, že mají delší dolet a tím také vyšší dopadovou rychlost – ale s tím si ruské PVO/PRO snadno poradí, je totiž stavěné na ještě rychlejší střely.

   Jak jsou tyto rakety větší a těžší, hůře se maskovaně přepravují, je s nimi obtížnější manipulace a tudíž se snadněji vyhledává jejich logistika, tudíž většina se jich ani nedostane k odpalovacímu zařízení – budou zničeny během dopravy a skladování.

   Odpalovacích zařízení HiMARS etc je také čím dál méně, nejen přímo u Ukrošů, ale celkově v armádách NATO a v zásobách Amíků: výroba je příliš pomalá a závislá na dovážených materiálech a dílech, továren je málo – nejde v dohledné době navýšit. Na frontě je Rusové průběžně ničí…

   V zásadě je celá ta šaškárna s ATACMS raketami – podobně jako blábolení o letadlech F-16 – plonková karta. Žádné Wunderwaffen to není, jen další ukázka vyšinutosti Západu – oni si skutečně myslí, že to něco může změnit, ale nemůže.

   V zásadě je to zoufalost: prováleční neokoni v USA a Britanistánu nasazují další a další Wunderwaffen, aby nemuseli přiznat celkovou porážku a nebyli v důsledku toho vykopnuti od vesla. K čemuž stejně dojde, jen o pár měsíců později…

   1. mnohokrát děkuji za erudované názory pánům K42 a Targusovi.
    Bohužel už mi pak vychází, že po střelách s dlouhou dráhou doletu jsou na řadě jen střely jaderné.. a to mě znepokojuje.

    Doplním čerstvé zprávy z novinek:
    Rusové prý opouští záporožskou jadernou elektrárnu.
    Zelenský už nebude na summitu NATO ve Vilniusu dělat idiota a nepojede tam, pokud mu už vážně NATO nevyhoví v jeho požadavcích.

    1. Buďte v klidu, všechno jsou to žumpoidní nesmysly.

     Třeba to amícké a Západní blábolení, jak ten cirkus kolem Prigožina a Wagnerů „oslabil Putina“: ve skutečnosti to zvedlo popularitu ruského prezidenta z 80% na 90%, dle průzkumů. Přemístění Wagnerů do Běloruska vyděsilo EUhniji a NATO šašky natolik, že nyní probíhá horečné posilování stavu vojclů v Litvě ze všech zemí NATO, jelikož mají v gatích, aby tam Wagneři v době konání té jejich NATO sleziny nevyrazili na výlet.

     Rusové zajisté záporožskou ZJE neopouštějí, to je další z ukrošských fejků, spojený s propagandou kolem jaderného strašení. Ukroši již týden a něco jedou silnou kampaň v žumpách, že prý chtějí Rusové způsobit radiační nehodu – přitom všichni vědí, že právě Ukroši celou dobu ZJE ostřelují z houfnic a raketometů, ve snaze udělat radiační nehodu – jenže ono to technicky dost dobře ani nejde – konstrukce té elektrárny je velice bezpečná, kontejnmenty reaktorů jsou stavěné i proti pádu největšího dopravního letadla a chladící systémy jsou pod zemí.

     Na summitu ve Vilniusu bude Ruina odmítnuta, to je předem jasné, nakonec i Bílý dům se vyjádřil v tomto smyslu. Nečlenství Ruiny v NATO se Západ snaží obejít různými dalšími sliby, ve snaze prodloužit ukrošskou zabijačku – aby do toho nakonec sami Ukroši nevrazili vidle.

     Ještě ohledně těch Wunderwaffen ATACMS: je dost možné, že s tím Fašington nakonec cukne, protože Rusko to má jak a čím oplatit. Nejen přímo vojensky v rámci bojiště v Ruině, ale asymetricky jinde ve světě: třeba dodávkami svých vyspělých raket a křídlatých střel, nejen protizemních ale i protilodních, a tak Fašingtonu s Londonabádem úplně zablokovat jejich akce po světě; každý bývalý lidojed či bezvýznamná zemička někde kdesi může náhle získat schopnost potopit Amíkům letadlové lodičky…

     1. Nevím jestli je to jen mé zbožné přání, nebo jestli. .. Když tak pročítám ty reakce západní koalice sakumprásk, vč pšonků, napadá mi, copak asi tak měli v plánu, a co jim Vagnerovská akce přetrhla. Proč jsou tak vyjevení/zklamaní že nee. Dští oheň a síru až začínají vyhrožovat tažením na východ. Nepočítám naše, ti to maj v popisu práce ale tak kolem dokola ty „moudré/chytré. tam něco nehraje.

      1. Propaganda. Nic jiného. Kterou navíc provozuje besný pes. Nejprve Stoltenberg vysvětlí, že s Ukrajinou to do NATO nejde, pak se s ním setká premiérka Estonska a oznámí, že ji na summitu přijmou. Pak se zase řekne, že to fakt nejde. Co už se nažvanil Helmička, co se nažvanili všichni. Kdyby se válčilo hubou, už bylo osmdesát šest kompletních spálení Ruska v jaderném ohni. A realita?

   2. Pane k42
    Tiše našlapuji tak to zopakuji,co jste i psal.
    USA jde o všechno,buď zvítězí a padne nejen Rusko a to si musí uvědomit více států,jestli chtějí existovat,musí pomoci Rusku.Proto USA do toho dávají co můžou,navíc nutí další státy pomáhat Ukrajině.proto se podivuji,že podobnou pomoc,přímou,otevřenou,neprovádějí,třeba Čínou počínaje.
    Úmysl USA dodat Ukrajině rakety delšího doletu,co když to budou rakety s doletem 1.000 km.Pto mne je to známka vyhrocení situace až na hrot.

    1. Světožerné kruhy z Fašingtonu a Londonabádu už prohrály. Nelze to ničím zvrátit. Jediná karta, která jim zbyla, je nukleární sebevražda, kdy s sebou do hrobu vezmou celý svět. Chcípnout nechtějí, a tak jim zbývá jen bezmocný vztek a trollení. To je celé…

     Rusko v žádném případě nepadne, proč také? Je na tom lépe než kdy předtím. Přímou pomoc, vojenskou či nevojenskou, Rusko od nikoho nepotřebuje – vojensky je schopné porazit USA a Západ , tedy celé NATO, úplně samo. Konvenčně, takticky jaderně, strategicky jaderně.

     Jediné, co je nutné – a co se už léta děje – je zajistit, aby se Čína a další velké země nepřidaly k té světožerné klice ve Fašingtonu a Londonabádu. Což neudělají, už jenom ve svém vlastním zájmu, protože po zničení Ruska by přišly samy na řadu…

     Při tom všem je nutno oddělovat USA a další Západní země od té světovládné globalistické kliky – protože činnost této válečnické kabaly jde přímo proti zájmům USA a dalších Západních zemí. Faktem ovšem je, že jak USA, tak další Západní země dlouhá léta profitovaly z mocenského vyžírání zbytku světa, a to nyní končí, tím pádem bude následovat velký propad životní úrovně v těchto zemích. Což už léta nastává, každým rokem jsou na tom hůř a hůř.

     Nemohou proti tomu reálně dělat vůbec nic – protože to hlavní se už stalo. Nemají průmysl, nemají vzdělané obyvatelstvo – jak by potřebovali, nemají výrobní potenciál, nemají vlastní těžbu a zpracování, nemají funkční armády a námořnictva, nemají vhodnou výzbroj – protože zaostali o desítky let ve vojenském vývoji ve všech oblastech kromě několika zbývajících nik, … jsou zkrátka v hajzlu.

     1. Kéž máte pravdu.
      Tzv. Kolektivnímu Západu jde o hodně. Po sérii “ nevýher” , nutně potřebují zářez do pažby. Vždyť už si z nich dělá legraci i Kim Čong- Un. Všechno se jim hroutí. Zlobit začali i tradiční vazalové, ropní monarchové v Zálivu. A zlobit začíná i Turecko, s největší armádou NATO.
      Bylo by příjemné věřit, že obyvatelstvo RF většinově stojí za svým vedením. Jak je doopravdy – nevíme! Nevíme, jestli si nová generace ještě pamatuje na ten zmar za Jelcina, ze kterého Rusko vytáhl VVP.
      Propaganda v Rusku jede na plné koule a jestli jsou v něčem ti zmetkové doopravdy na špici, tak je to právě propaganda.
      Realita je, že nebýt RFE a Hlasu Ameriky, tak by lidé 17. listopadu nevěděli, že mají volat Havel na Hrad. O tom se dneska diskrétně mlčí.

       1. Nic bych se nedozvěděla. Mohla bych navštívit jenom pár míst. Ale Rusko je rozlehlé.
        Ten kdo navštíví třeba Prahu nebo Brno, neví nic o náladě obyvatelstva v Horní Dolní nebo v Ostravě.
        Ten kdo navštívil New York, neví nic o náladě někde ve vnitrozemí.

        1. Nějaké informace o náladě můžete získat i od známých Rusů. Natolik známých, že nemají důvod vám lhát. „Car Putin“ jak mu důvěrně říkají to má u nich dobré.
         Po Jelcinovi dal Rusko dohromady.

         1. A viděl jsem i pár záběrů, jak VVP vítal dav kdesi na jihovýchodě RF. (Tadžikistán?) Mnohé hvězdy showbyznysu by mu mohly závidět. A viděl jsem i zoufalou ochranku, když VVP porušil protokol a šel si promluvit s davem za žbrlením podat několika lidem ruku – a neskutečné štěstí v očích holčičky, se kterou si udělal selfie. Celoživotní zážitek. V její paměti bude VVP žít ještě tak 80 – 90 let.

          Víte, já jsem člověk, který celý život pomáhá vytvářet pocity, tak to dokážu ocenit.

    2. Vojensky vzato, USA žádné bojišťové balistické rakety s doletem 1000 km ani nemají. Takže Ruině nemají co dát. Mají jenom letadlové a námořní střely – ale Ukroši přišli o celé letectvo a námořnictvo, a dodávka Západních letadel je nesmyslná – Rusové jim je ihned zničí ještě na letištích nebo sestřelí – mají absolutní převahu ve vzduchu a kromě toho téměř nepřekonatelné PVO/PRO.

     Amíci asi 15 let vyvíjejí raketu PrSM pro komplexy HiMARS a odvozené, kterou minulý rok nakoupili do výzbroje v počtu 100 kusů, v rámci testování – ale je to vlastně podvod, protože raketa ještě nefunguje, je to jen v rámci přesunů peněz přes Kongres, ryze formální nákup bez fyzického plnění. Pokud se povede vývoj dokončit – je otázka kdy – hromadná výroba může být spuštěna až za pár let, tudíž nic takového v dohledné době nasadit nemohou, tím méně to dodat Ukrošům do Ruiny.

     Další jedinou možností je, že by vyrobili pozemní odpalováky pro své křídlaté střely Tomahawk – nejsou to rakety, ale nízko letící automatická letadla, tj. vlastně drony – těch mají aspoň dost, ačkoliv ne úplně dost, celá výroba totiž za 40 let nepřevýšila tisíce střel, maximálně se uvádí asi 12 tisíc. Mají jich ve skladech – podle objednávek přes vojensko-průmyslově-kongresový komplex – asi 3-4 tisíce, zhruba 1000 jich je rozmístěno na lodích a ponorkách, a to je vše – zbytek vystříleli ve válkách nebo pro stáří vyřadili.

     Jenže, Tomahawk je tak jako tak dávno zastaralý – Ruské PVO/PRO ho rutinně sestřelovalo v Sýrii s úplným úspěchem; i sami Syřani, kteří mají PVO/PRO o několik generací zastaralejší – byť ruskými dodavateli v poslední době modernizované – měli úspěšnost přes 70%. Tudíž: plonková karta, nic by to stejně nezměnilo.

     Ostatní Západní země jsou na tom podobně špatně: protože celá operační i taktická koncepce Západních armád je postavená na letectvu: mají několik typů křídlatých střel, odpalovaných z letadel, s dolety maximálně na hranici asi 600-900 km. Britsko-francouzský Storm Shadow/SCALP například, další podobné letounové střely dělají Němci, Norové, Italové – s doletem asi 350 km.

     Všechno je to v důsledku amíckého panování: amícké firmy mocensky zablokovaly konkurenci v rámci NATO zemí; a v rámci USA ozbrojených sil USAF a US Navy blokovaly vývoj pozemních raket, jelikož by to škodilo jejich leteckým složkám – přišly by o peníze.

     V důsledku toho všeho USA a Západ nemají žádné vyspělé bojišťové balistické či semi-balistické rakety, jako je třeba ruský Iskander-M s doletem 500 km. Jen pro HiMARS etc. GMLRS s doletem max. 120 km (některé modernější typy), ATACMS s doletem 500 km, a to je v podstatě všechno.

     Dalším důvodem je smlouva o omezení raket středního doletu, která platila od konce 80. let – zamezovala vývoji a nasazení pozemních raket a střel s dosahem 500-5500 km. Námořní střely, tedy amícké Tomahawky, tenkrát s doletem asi 1500 km, novější typy 2500 km – stejně jako ruské Kalibry, Onyxy atd. – byly ze smlouvy vyňaty – v americký prospěch, protože oni jich tehdy měli hodně na lodích, Sovětčíci minimum.

     Amíci smlouvu předminulý rok zničili, ale dosud nebyli díky svému vnitřnímu rozvratu schopni nic vyvinout a tím méně nasadit.

      1. Pšonkové prý vymysleli nějakou udělávku, jak přidělat nějaké amícké střely/rakety na staré sovětské SU 24, které snad UAinci ještě nějaké mají.
       Článek jsem si neuložil, takže nemám link, jen je to takový šum svistu.

       1. Ano, přesně tak to je. Ukroši odpalují britsko-francouzské Storm Shadow/SCALP z několika posledních Su-24, které jim buď někde zbyly uschované nebo je USA splašily někde ve světě – výkupem od afrických a arabských zemí.

        Z ničeho jiného to odpalovat nejde – Západní letadla nemají a sovětská docházejí. Což je jeden z hlavních důvodů, proč jim Západ chce darovat staré F-16; ty mohou tyto střely nosit a odpalovat.

        Legrační přitom je, že v zásadě nemuseli nic upravovat, protože exportní Su-24 byly vybavené kompatibilními závěsníky pro Západní střely, včetně exportních modelů Storm Shadow/SCALP – integraci Západních zbraní v 90. letech dělal přímo Suchoj ve spolupráci se Západními firmami. Afričtí a arabští zákazníci tyto závěsníky a vybavení nakoupili s letadly. Případně to mohlo posloužit jako vzor pro vývoj novějších variant.

        Su-24 zbylo Ukrošům pár kusů, maximálně asi 20 nebo tak nějak v různém stavu nefunkčnosti – tudíž Západ sháněl po světě i náhradní díly. Při odpalu těchto střel o bombardér dost často přijdou, je sestřelen. Tudíž operační význam to nemá vlastně žádný. Příliš málo, příliš pozdě.

        Hodně velké procento těchto střel je stejně sestřeleno ruskou PVO/PRO, jediné úspěchy s tím Ukroši mají při napadání ryze civilních cílů, kde Rusové nemají PVO/PRO rozmístěné tak hustě nebo dokonce vůbec žádné – a když se povede vhodně naplánovat letovou trať, aby se vyhýbala postavením ruských systémů PVO/PRO středního a dlouhého dosahu, letí to někde v terénním krytu – třeba korytem řeky nebo v terénní vlně, tak se to může dostat k cíli – a když cíl nemá bodovou PVO/PRO obranu, tak se to trefí.

        Díky tomu všemu je to vlastně vojensky k ničemu, jen pro „PR válku“ v žumpách.

      2. Zakladni problem je ze pecou dorty , treba pro rusa a chteji si je taky snist..
       Vyroba zbrani vladnoucimi konglomeraty, musi byt co nejvic ziskova, co takova zbran udela nepriteli , to je az potom..
       Vojackove sou taky az potom..
       To si pojisti tim , ze vladni ministri sou milionari z vedeni zbrojnich konglomeratu a dalsi ministri z tech nejvetsich bank asi miliardari , taky maji nejakyho az potom , jenom presidenta..
       Nezalezi jestli dostane nejaky drobny z Ciny , nebo z U.
       Potrebujou na zisk valky , jinak blby.
       Prohrana valka jako vyhrana , na tom nezalezi..
       Novy dalsi zbrojeni a investice do budovani znicenych narodu se hodne vyplaci..Taky delit se nechteji.
       Ukrajinu , spojence , napr. uz si rozdelili a zprivatizovali vod ukru..
       Rus vsecko zaplati.
       Demon a naci /falesne zvana demokracy/, je predevsim vlada psychopaticky vyderacsky chamtivosti /greed/ ,
       ktera se manipuluje, koordinuje a stupnuje , az do posledni faze rozvratu a chaosu..
       Mala skupina vlastni vse a ostatni sou ozebraceny..
       Aby se masakrovali mezi sebou vo kurku ..
       Uz vod 1917 byla spojencema valka vyhrana a jako obvykle hospodarstvi obklicenych a silenych germanu nevydrzelo ,
       pac valka byla pomala /ale pres mrtvolu Ferdinanda,
       korporace na obou stranach valku pro ne pohadkove ziskovou samozrejme nechteli skoncit/ , tu druhou zase ,
       kdyz uz meli ty germany zase zfanatizovany , vopakovali
       a zase to dopadlo stejne.
       Nejdriv se pomahalo germanovi , aby co nejvic znicil a potom zase Stalinovi..A sami znicili vsecko na co prisli.
       /Porad chtel german vopakovat tu v 1870 na frantiky/.
       Spojenci vyhrat valku to jo ,ale delit se, to ne.
       Tak poslali na Rusko fanatiky , ktery poridili Rusku lepsi vladu ,
       ta nova vlada , sliby a umluvy spojencu za vitezstvi ve valce odmitla a deleni koristi taky , hlavne uzemni ..
       Bolsevik odmitl vsecko ve prospech zapadu .
       /Koho chleba zeres, toho pisen zpivej/.
       Dalsi korist zapadu mela bejt , prave bejvalej spojenec , Rusko ,
       zniceny co nejvic, prave jejich spojencem , carem..
       Britskejma agentama s penezma a zbranema , se Rusko jen hemzilo..
       Cara ,clena rodiny vzit k britum neslo, moh by se domahat slibu,ktery dostal/.
       /Ani jeho cara nevinny deti fanatici neusetrili/.
       Do bolsevickyho SSSR , uhlavne nepratelskyho , zase zacaly proudit investice , na zisky..
       Po druhy valce ovladli celej svet dolarem..
       Ponechali Stalinovi uzemi a problemy s mistni populaci , kterou zase zacali hned po valce postvavat proti Stalinovi..
       Pytle zlata a penez , aby nalakali a zfanatizovali chamtivce svobody a lidskych prav /a zlata z toho vydreny/,
       predtim a pytle zlata a penez , zase dnes, je taktika.

  1. Nojo, ale vona má takové ty krásné volecí oči…
   Ale vlastně máte pravdu.
   Jen aby pak pan Vidlák nemusel jíst půl roku ovesnou, hrachovou nebo krupicovou kaši, jak jsem se již zmínil. A veřejně se podrobovat sebebičování.
   Ona sice rozumově asi nic moc, ale chlapi ve středním věku, si často jako druhý model pořizují nějakou Barbínu.
   IQ sice bublajícího bahna, ale (zatím) relativně slušně vypadá (tedy z pohledu člověka staršího a pokročilého). ☻

 5. Výklad snu: Politička
  Politička – stůj si za svými názory

  Výklad snu: doktora
  Doktor – odstranění konfliktu

  Výklad snu: Čekárna
  Čekárna – starost, vydání

  Výklad snu: Zdravotni
  Zdravotní sestra – jsi příliš zavislý na druhých osobách a vyhovuje ti to

  1. Sybilo, to je pěkný příspěvek. Podle snáře má p. Vidlák před sebou pěkné dny (no, tedy spíš 50/50, ale jsem si jistá, že p. Daniel z toho pro sebe vytěží to lepší – k čemuž mu držme palce).
   😊

 6. Vidláku, už to tu psali jiní, Dvousvetrová ve snu, to je zlé znamení, to by se ti ve snu mohl taky zjevovat Jakub Janda…

  Měl by si s tím něco dělat. Vypláchnout ventily, dovolená na pustém ostrově bez internetu. Začni psát na čas místo politických komentářů třeba sonety, třeba je to v tobě stejně jako nadání psát lehce komentáře a tím, že sonety nepíšeš, okrádáš lidstvo.

   1. Anonyme, to je strašlivá představa. Noční můra. Naplnění takového snu bych nepřála ani úhlavnímu nepříteli…😂

  1. Pane Vidláku, rozhodující je, zdali Vám při probuzení z toho snu stálo péro. Pokud ano, je to vážnější, než si myslíte. 😀
   Ta baba je totiž škaredá, jak stlačená tma. Záměrně se snaží působit tak unsexy, jak to jen jde.
   Nikdy ji nevyfotili s nějakým výstřihem, nebo třeba v tříčtvrtečních letních šatech, ve kterých běžně chodí holky v jejím věku.
   Tahá na sobě ohavné jednobarevné, nejčastěji modré hadry a vypadá v nich prostě otřesně.
   Pravděpodobně si zakládá na tom, že je „politička“ a asi proto se snaží působit „seriózně“. A nejspíš ani nemá dobrou kamarádku, která by jí na rovinu řekla, že v té modré až ke krku vypadá, jak nepodařený šmoula.

   1. Už se to začíná zvrhávat k tomu vtipu (částečně budu prafrázovat)
    „Dost bylo prasáren, zahrabeme ji.“
    „Dost bylo prasáren, vyhrabeme ji.“
    Ale jestli je škaredá, závisí na úhlu pohledu.
    Jak tady psal myslím K42 (sory jako, pokud si to blbě pamatuji), v Anglii by byla nejhezčí z ošklivákova.

   2. Každý kdo ji viděl zblízka ví, že má obrovskou prdel. Zřejmě se to snaží těma hábitama nějak maskovat. Ale s tím účesem na Hitlera a vytaženým krkem je to stejně houby platný.

 7. Francie jede

  ————
  Výtržnosti, zapálená auta a pyrotechnika v ulicích. Tak by se dala popsat již třetí noc ve Francii provázená potyčkami s policií po zastřelení 17letého mladíka Nahela původem ze severní Afriky. Zásahové jednotky během noci ze čtvrtka na pátek zadržely 667 lidí a prezident Emmanuel Macron svolal v reakci na protesty jednání mezirezortního krizového štábu na páteční odpoledne. Nahel M. přišel o život v úterý ráno krátce poté, co ho policie zastřelila při dopravní kontrole.
  ———
  v 17 ridil auto ???

  Co Vam ale nerekli z komentaru ?
  ——
  Kluk srazil nejprve chodce, pak cyklistu, pak ho pronásledovali policisté na motorkách pro jeho auto, pak byl zablokován, ale neúspěšně, a teprve poté začala policie střílet. Tedy úplná obdoba známých nepokojů ve Spojených státech.
  ——–
  Malý Arab, pro kterého plakalo vězení.
  Dvanáctkrát předtím zadržela policie.
  Za odmítání poslušnosti policii, řízení bez řidičského oprávnění, dopravní přestupky, drogy.
  ——
  Mercedes“ za 60 tisíc eur s Polská čísla?

  https://aftershock-news.translate.goog/?q=node/1261731&_x_tr_sl=ru&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=nui,sc

  1. Celej arabskej svet bude protestovat ,proti nasili policie ,
   ta neunikne „spravedlnosti“.
   Macaron ma na starosti rozpad Francie , aby neprezila ..

   1. Mimochodem, smlouva NATO „zavazuje“ státy také při pomoci členskému státu před separatismem. Francie už kdysi na dvě části rozdělená byla. To bude moc zajímavá situace pro NATO – na jedné straně UA, na druhé hořící Francie, která je i není členem NATO tak nějak schrödingerovsky.

 8. Na snech je zajímavá tzv. „snová logika“. Stává se mi, že se probudím ze sna a ještě si chvilku pamatuju to naladění, emoční vypětí či myšlenkové usilování a děj snu, kdy věci mají zcela nesmyslné příčiny a následky a přestože ve snu vám to ještě před minutou připadalo naprosto logické, jak se dostáváte do bdělého stavu, je vám stále jasnější, že je to úplná blbost, že je to nelogické, že takhle příčiny a následky nefungují. Je to jako v divadle, důležitý je ten emoční prožitek, to usilování o něco těžko řešitelného, řešení velkého ohrožení či prožitek štěstí a samotný děj a postavy v něm jsou jenom takové nepodstatné kulisy. MPA tak může ve snu znázorňovat v podstatě cokoliv podle momentálně uplatněné snové logiky bez ohledu na reálnou MPA v bdělém stavu – důležité je, co jste spíš pociťoval v tom okamžiku diskuse s ní. Každopádně je z toho vidět, že „tím žijete“ a měl byste si odpočinout.

  1. Doporučuji Freudův Výklad snů nebo jeho první i druhou řadu přednášek pro veřejnost Úvod do psychoanalýzy. I Psychopatologie všedního dne je celkem srozumitelná.

 9. Vidlák si za poslední čas osvojil spoustu nových znalostí a získal nové zkušenosti, například velmi krásně píše tyto denní eseje či jak to nazvat. Mluví na veřejnosti, vystupuje v médiích. K tomu je činný společensky i jinak, třeba v tom IČV. A toto vše dělá výborně, což píšu nejen proto, aby se nemusel chválit sám, ale protože to tak je.

  Taková změna se samozřejmě odrazí v mozku, který tuto šokující realitu musí zpracovat – což se projeví i ve spánkové fázi, třeba vznikem podivných, různě vyšinutých snů.

  Objevení se dvousvetrovek Pekarové a Adamové není samozřejmě sen, ale noční můra. Přijde mi to jako vážný signál, který bych nepodceňoval – kdybychom byli v Červeném trpaslíku, je to ta chvíle, kdy červený poplach rychle přechází v hnědý.

  Chlap má mozek prodrátovaný k ptákovi, který v určitých situacích přebere kontrolu, s tím se nedá nic dělat. Lépe je to nepokoušet: když se stýkáme pracovně mimo rodinu s ženami, ať už jsou jakkoliv ošklivé a k tomu děsné megery, dojde ke krátkému spojení a začnou se nám podvědomě „líbit“; přesunou se v „kategorii jebatelnosti“ s tou by to nešlo do s tou by to šlo, ani o tom vědomě nevíme.

  Když přijedete třeba do Anglie, jste zpočátku místními dívkami a ženami šokován: nějakou vidíte, a říkáte si v duchu, chudinko, co Ti to ta hrozná příroda udělala; jste-li nábožensky založen, neubráníte se svatokrádežné myšlence, že Bůh je pěkná svině. Je s podivem, že se ten národ dokáže pohlavně rozmnožovat, při takovém materiálu.

  Po pár měsících si zvyknete, a jakmile s úžasem zjistíte, že se Vám některá s těch podivných stvoření líbí, je nejvyšší čas na plný plyn prchat – i kdybyste museli z toho hnusně mokrého ostrova uplavat jako Venclovský.

  Vidlák má výhodu, že nikam prchat nemusí, je doma. Bylo by pitomé, doporučovat více sportu nebo chlastu; dřiny na svém hospodářství má jistě dost, a chlastání se rychle stane z potěšení nenáviděnou společenskou povinností hostitele. V době žní ho asi více pohltí jeho hlavní práce, což může být paradoxně forma odpočinku.

  Domácí politika – což politika vlastně ani není, jen politikaření – se obejde nějaký čas bez něj; mezinárodně je vše již na měsíce dopředu jasné: dle „Pádu Třetí říše“ sledujeme krach Steinerovy ofenzívy a začínáme čekat na Wencka, Götterdämmerung už buší na vrata.

   1. Přesně tak: většina plavců přes Kanál plavala z Francie do Anglie, prý kvůli proudům a vlnám, jak mi říkali. Ale kdoví, možná to spíše bylo kvůli PR, protože v Britanistánu byly vždy žumpy o hodně vlivnější.

  1. Na mě takové lítostivé myšlenky přišly v Itálii – a neopustily mě. Když pak nějakou politováníhodnou spatřím v naší domovině, zpravidla jde o tamní turistku, což většinou potvrdí do několika vteřin sama, jelikož pár vteřin je (v průměru) maximální doba, po kterou dokáže nemluvit.

   1. Já byl kdysi pracovně v Belgii.
    Byly tam dva typy ženských.
    Pokud měla hezký ksichtík, tělo měla jako hrošice.
    Pokud z dálky a zezadu vypadala jako krásná vysportovaná bábovka, při bližším zkoumání vypadala v ksichtíku jako krokodýlice.
    Pak si mne zavolala podniková psycholožka, na nějaký vstupní pohovor.
    Z té ženské jsem div neučůrával, jaká nádherná bytost to po všech stránkách byla.
    Byla to Polka… ☺

    1. Jo, ta kombinace slovanských a keltských, s příměsí germánských a židovských genů, šmrncnutá stopovým množstvím tatarské a hunské divokosti, ta je prostě světová. Jestli se tady dá nadávat na leccos, tak na holky máme prostě nehoráznou kliku.

      1. To bych neřekla. Na západ od nás co do krásy bodují Rusky, obecně se tamním chlapům líběj slovanské ženy. Asi to není náhoda. Vlastně i náčelník Velká Huba si potrpěl na vysloveně slovanské typy.
       To co zmiňujete se myslím vyskytuje spíš ve zvířecí říši.

       1. Když sledujete celebrity, tak se rozvedou a pak si zas vezmou někoho podobneho. Porovnejte např. manžele Brigitte Bardotove.

  2. Voraz je potreba , taky na vec zvanou reorientace , kam a kudy dal..
   Veci sou nejednoduchy , pevna puda pod nohama se droli..
   Falesny hraci zamichali karty a vynesli nejvyssi trumfy .
   Ale jiny.Nez se ocekavalo..
   Tiso, Hlinka , se prevtelili a sou zase zpatky..
   Na straz.

  3. Kamarad, ktery jel na delsi pobyt do Kanady, dostal radu na cestu:
   „Az se ti zacnou libit mistni indianky, tak se rychle sbal a vrat se domu“ 😀

  4. Off topic
   Přiznávám bez mučení, že Vaše příspěvky, pane k42, mám raději než ty úvodní od pana domácího. Prostřední odstavce začínající větami „Chlap má mozek prodrátovaný k ptákovi, který v určitých situacích přebere kontrolu…“ a dále „Když přijedete třeba do Anglie, jste zpočátku místními dívkami a ženami šokován: nějakou vidíte, a říkáte si v duchu, chudinko, co Ti to ta hrozná příroda udělala…“ jsou geniální a měly by viset na zdech všech neziskových organizací zabývajících se genderovou problematikou. Půvabné Britky přesto existují, jako krátkosrsté plemeno kočky domácí. V tomto ojedinělém případě výjimka nepotvrzuje pravidlo…

 10. Mne sa zdalo, ze je dnes sobota.
  Keby nezazvonil aj druhy budik, tak spim este cil.

  Vonku rano kosa, ale zdalo sa mi, ze vraveli, ze uz zacalo leto 🙂

  Pre Vidlaka – ked sa ti sniva o cudzej zenskej, je to pruser. 🙂 🙂 🙂

 11. Mi se dnes zdálo, že na mě útočili divočáci, tak jsem se je snažil odkopnout, až se to podařilo. Prý jsem strašně hekal.

 12. Sen je jen pokračováním prožitého dne.
  Tak to odpočinutí od politického dění přijde v hod.
  Teď bude zrovna tak 14 dní klid v očekávání,co schválí na zasedání NATO.

  1. Nightmares , muzou pochazet taky z deliria tremens z demonu alkoholu , napr. ruzovy sloni tanci na paloucku a dnes i na namestich , vsude a neni jich malo..
   Uz sme zase nedaleko zlejch snu , kvalitni a nejlepsi byly za teroru nacistu z Heydrichiady,
   potom z komunistu a z „vychovy a vzdelavaciho procesu „na male deti.
   Pochazeji z neustaleho tlaku neuroz , ty pusobi i podvedome , kdy svetova valka napr. na prahu , na kterou neni cas myslet , ale je ta velka moznost ty valky
   kazdou vterinu v nas, dela tlak na nasi psychiku , jednani a chovani kazdeho
   a deformuji spolehlive.
   Kazdej sme dneska nejak postizenej , ti citlivi nejvic mezi nami.
   Fausta vysvobodila Marketka , ty Marketky sou ale dneska opravdu horsi dabla..
   A sou jich cely stada..
   Problem Vidlaka je , ze taky vede valku na rusa.
   Neni to von sam a osobne , ale to se deje „proxy“ , cili v zastoupeni ,
   jiny ji vyprovokovali ,nase vlada ji za nas poridila, na nas vsecky..
   My se zucastnujeme i kdyz nejsme fyzicky pritomny na fronte..
   Ale co neni muze bejt..

  2. zemedelec napsal:30 června, 2023 (7:42)
   „Sen je jen pokračováním prožitého dne.“

   Někde jsem četla, že sny jsou velmi užitečné (zvláště ty „noční můry“), protože pomáhají mozku simulovat nejrůznější situace nebezpečí a tím se připravit na obranu proti němu… Tj. počítat s ním a nebýt pak nepřipraven a zaskočen… Podvědomí pak na toto nebezpečí reaguje rychleji a efektivněji.

   Takže p. Vidláku, pamatujte si, vše je OK, organismus si jen touto cestou buduje imunitu a strategii obrany vůči Dvousvetrové!!

 13. TVL, potkat Markétku ve snu, toje horší, než Noční můra z Elm Street…
  … co kdyby mne začala škrtit svetrem…

   1. Je to vážne, ale aj tak sa bavím na tom, ako to majú Česi podobné.
    Perkarová Adamová to je ako naša Ďuriš Nicholsonová, alebo Bittó Cigániková. V tom Vidlákovom úvode by sa dala Adamová nahradiť ktoroukoľvek z nich.
    Kto ešte nevidel Cigánikovú plakať kvôli manželstvám pre všetkých?
    Chcete odkaz, alebo radšej pokojný spánok? 😀

      1. No vichzni jsou včil hrdinové, tak mi vysvětlete, proč fungovalo celá…. letí „Škoda rány, která padne mimo“.

      2. Než zesenilněl Ludvík Vaculík, v jednom ze svých fejetonů propagoval zřízení výzkumáku určujícího, kolik ran holí pomáhá. Tudy vede cesta.

    1. V tej slavnej bitke ciganikovej s tabakom už padol prvy trest. Tabak dostala pokutu 30 eur. Tym sa vytvoril nebezpecny precedens, lebo ked to narod pochopi tak, že za 30 eur možno jednu prijebať Ciganikovej, tak chudak dievča sice zarobi miliony, ale už to asi nerozdycha.

 14. Parafrázuji-li Putina, gdyž má být blbě mě, ať je blbě i ostatním. V tomhle sem nemilosrdnej demokrad. Mu he he

 15. Jasně Vidláků, užijte si ty dva dny „volná“ je třeba zařadit do svého kalendáře i nějaké volno a vyčistit hlavu 😄

 16. Jen pan Vidlak neupresnil, zda se mu ve snu i svlekala. Verim ze takovych hrichu se v zivote nedopustil, aby toto musel zazit…

 17. Já ti Vidláku nevím… Richterová má tak pěkné zuby, to by sis fakt chtěl nechat ujít? Ve snu? A taky má pěknou tuhlenctu… já si vzpomenu, je to na „p“… už to mám: povahu!

  Adamová s Pekarovou
  svorně zrní pod sklem klovou.
  Jsou to pěkné slepice –
  a jedna z nich nejvíce.

  Než Pekarová s Adamovou vlezla do politiky, docela se mi líbila. Byla to celkem vysportovaná, štíhlá holka s pohlednými, uvolněnými pohybovými stereotypy.
  Dneska je z ní zlobou ztuhlá megera, které od trvalého napětí psychického původu na šíji roste typický hrb.
  Za dalších deset let onemocní a za dalších pět let už to žádný fyzioterapeut nedá zpátky.
  Měla zůstat u mobilů a vytrvalostního běhu.

  1. Přesně jste paní MPA popsal…Já jen doplním, že to trvalé „napětí psychického původu“ zapřičinilo i její neplodnost. Což je jen dobře. Příroda, narozdíl od lidí, se chová racionálně a umí zabránit šíření zdegenerovaných genů do dalších pokolení.

   1. Nejvíc se množí blbci. Jako v přírodě, čím nižší živočich, tím víc se množí. Srovnej rybyx primáti, mysix sloni

        1. Sibylo, od vás to sedí. Tak nějak si nemohu vzpomenout, kdy jste někomu něco hezkého odpověděla, přisvědčila, popřála něco pěkného, laskavě zavtipkovala. Nemuselo by to být pořád. To by nás asi vykolejilo. Ale aspoň občas by to nazaškodilo.

          1. Tak to jste se alespoň jednou v životě na netu nějaké ženy zastal, Ladiku. Kopíček by s vámi nebyl spokojený.

         1. „Když je vzdělaný člověk hrubý, je to vždy dobré znamení.“ To napsal Ladislav Klíma. Otokar Březina si tuhle větu podtrhl a Jakub Deml na to přišel, když si knihu od Březiny půjčil.

          1. Jeden člověk mi také nebyl recht a přece jsem dnes pro něj spolu s jeho vdovou neudržela slzy za víčky. Vyvedlo mne to z míry.
           A včíl srovnávám,….

        2. Sibylo, myslím, že se pletete.
         Různá zvířata mají různou životní strategii. Dravci nejsou o nic chytřejší, než drobní pěvci. Přesto má orel jen 1-2 mláďata , která dlouho učí, jak přežít. Hodně dlouho.
         Sýkorka vysedí mláďat hodně , jsou brzy samostatná, ale hodně z nich sežere třeba kočka.
         Takže se oba druhy chovají racionálně, jen každý jinak zajištuje přežití svého druhu.

          1. Sýkorka musí být chytrá, aby věděla kde najde nejlepší semínka a chutné bílkoviny, to také není jen tak.

          2. jak konkretne je chyrejsi krokodyl co stahne pod vodu, utopi a pozre geparda ktery pil u jeho bydliste? nebo zralok co roztrha plovouciho drzitele nobelovky?

          3. Je blbější a víc se množí než gepard, ale je zákeřnější, vybaven instinkty , aby se nažral . Jako pavouk tká sítě, aniž by něco věděl o geometrii. Chování je vrozené

          4. Ano. chování je z největší části vrozené.
           To co vrozené není je jenom slabý nátěr civilizace, který se při nejbližší příležitosti odloupne.
           Ecce Homo!

          5. Kocourku, hodně slabounký nátěr. Stačil by rozsáhlý blackout , za tři dny by se rabovalo a vraždilo.

  2. Však ano, mladá Pekarová-Adamová byla svým způsobem velice hezká: sportovní holka s krásnými pohyby, velkýma očima. Takový ten typ a vizáž alá mladičká Winona Ryder, když měla krátké vlasy. Má ji, tedy je krásná, jak praví aforismus – než se projeví povaha a skrytá megera uvnitř začne vylézat na povrch, což se rychle projeví na zevnějšku.

  3. Skoda , ze neni a chybi zajimavy vypraveni , jak ty vsechny politicky ,
   do ty politiky nedrive a vod zacatku lezli ,
   estli by to zlepsilo ty sny, se ale nevi a nemuze vedet..
   Sou tady jenom nejaky vobecny zkusenosti..
   A vyslapany cesticky, stovkama ….

 18. Nač ten stres?
  Pekarová, Adamová, Richterová a dokonce i Gregorová jsou docela hezké holky.
  Já vím, v osmdesáti to vypadá trochu jinak, než ve čtyřiceti. V osmdesáti jsou to všechno krásné mladé holky.
  A stačí se jim podívat do očí.
  Všechny mají oči větší než mozek. Ale hezké oči.
  Samozřejmě tuším, že paní Vidláková by za takové sny nadělila panu Vidlákovi každý večer krupicovou kaši a každodenní flagelantství, ale co by člověk neudělal pro své sny?
  Frojnde, Frojnde, Frojnde, vždycky na tě dojde.

  1. Re: PivoJ

   Hezké holky?
   Prooha, k čemu jste se to zas dorval? Okamžitě si zavolejte rychlou! To vypadá mimořádně nebezpečně!

   1. To bude otazka vkusu. A veku. Jak jednou glosoval kamarad… „svet cim dal plnejsi „pouzitelnejch holek. Kdyz mi bylo patnact, vybiral jsem z vekove skupiny 13-18. Ted je mi petactyricet a vybiram ze skupiny 15-50.“

  2. No když už tu hodnotíte některé „skvělé“ političky, tak myslím, že nad všemi vede v ČR svým vzhledem Drábová. Ale jen pokud je to žena, já o tom tedy nejsem moc přesvědčená. A ze zahraničních byla opravdu špička Krvavá Madla, a to žena byla, myslím, že má nějaké potomky. Takže mohlo být ve snu u Vidláka i hůř 😀 .

    1. No myslím, že na ty dvě, co jsem uvedla, neměla. Tak max 3. 😉 . Je to ale samozřejmě subjektivní. U mě byla Krvavá Madla vzhledem něco jako ropucha (nic proti ropuchám) a Drábovou ani nedokážu popsat, neví m jestli je to vůbec žena.

 19. Vaše žena má pravdu. K čemu jste se rozhodl, to vám jde naproti. Touhy se plní i ve snech.

  Má vás ráda, přeje vám, abyste byl spokojený, ať už je to cokoliv. I kdyby s tím, co děláte, nesouhlasila.

  Člověk často nevidí poklady, které má přímo před očima. Proto mu život splní, po čem touží, aby pochopil.

 20. S tím vysvědčením….
  Mám takový pocit, že šprti jsou leckdy v životě méně úspěšní, než kreativní lemplové. Ono to dá docela fušku , vymyslet kam ukrýt tahák. Nebo jak si dát o přestávce čouda a vyhnout se dvojce z chování .
  😀
  U nás sexta 2 trojky, sekunda 4 trojky , druhá třída dvojka z češtiny. Ale druhák má dysfázii, takže vlastně veliký úspěch. Heč! 😍

  1. Re: Helanov

   A to jako píšete o čem? Známky jsou z prospěchu, anebo z chování?
   Když jsem já přinesl z chování dvojku (občas se zadařilo), konaly se oslavy.

    1. Re: Gaia

     Špatně věšíte příspěvky

     Helanov

     No, já nevím, jak je to na vaší škole, ale kdo má na naší ZŠ dvojku, jeho vědomosti jsou zcela nedostatečné.
     Neboli na pětku.

     Náš soudruh ředitel totiž sleduje hen ty progresivní trendy.

    2. Milá Sibylo.
     Pro vnučku je důležitější stříbrná medaile za přebor v ragby. A pro oba kluky zase dobré výkony v HC , jednička na vysvědčení jim neudělá takovou radost, jako když je trenér staví do první lajny. Ono to není jen tak, stát na ledě už v 6:30 ráno. Asi nevíte, jak vypadá dvoufázový trénink. Je to dřina , ale ve zdravém těle zdravý duch. ( Že je sport nejlepší prevence proti drogám, to snad chápete. )

     1. Sportovci jich sezerou moc tech drog a casto vic, nez politici a umelci.
      Tak na ty vostatni nezbyde..A pak je ta prevence.
      Taky sou tezky milionari , az stamilionari , maji na ne.
      A sou jich obrovsky davy. /Neni divu, ze kazdej stat je zadluzenej , je divny jenom , ze ty dluhy sou tak maly/.Mame.
      Zahranicni pomoci, neprehledny stada milionu uprchliku, neprehledny mega stada parasitu , stada vojaku ,
      udesny triliony na zbrojeni a valky. Atd.
      Dlouho u nas otalel oficialni nazor , z nejakych vyzkumu ,
      ze manzelstvi dost snizuje intelektualni uroven cele rodiny a potom feministky musely narukovat do politiky..
      Tak se ten nazor zase potvrdil..
      Poradi bylo clovek,dale delfin /ten je uzitecnej ,ze se stara a zrejme uspesne ,vo obranu Krymu , pisou, potom ,
      automaticka pracka dodava soucastky do velmi presnych ruskych raket /prohlasila a potvrdila uzitecnost pracky ,Leyno/
      a zena na ctvrtym miste a co.
      Ze se umi radovat a poradi vo dvou svetrech , dale z vrazd ,teroru a nasili ,to se vedelo min, napr./psychopathicky jasani Clinton z bestialni vrazdy toho z Lybie/.
      Dneska jsou davovy fanaticky do valek..
      A vedou celej svet v ty valecny psychoze ,ani den bez valky..

      1. Něco na tom je, na tom, že sportovci těch drog nebo tedy prostředků na zvýšení výkonnosti spotřebovávají hodně, jen nevíme vlastně jaké.

    1. Re: Helanov

     Vařečka nebo řemen byly za trojku. Dvojka byla normální stav.
     Mám-li tedy napsat pravdu, na mou zádel byla ideální šňůra od vařiče.

     Bohužel jsem tuto kratochvíli příliš dlouho svým krotitelům dlouho nedopřával. Na první odpor vůči fyzickému trestu jsem se postavil ve dvanácti letech, ve čtrnácti to už byla normální rvačka. Stříkala krev a praštěly kosti.

     Njn., život je boj…

     1. Život je boj, nikdy to nevzdávej,
      věř, běž, a dokážeš,
      nic není nemožné, žij každý den,
      jako by byl tvůj poslední.
      Nastal čas roztáhnout křídla,
      narodili jste se proto, abyste létali,
      osud není ve hvězdách, je ve vás!
      ( Yzomandias – J. Eden dva )

       1. Bože!
        Je to případ od případu, né?
        Jak chcete vysvětlit čilému batoleti, že nesmí z chodníku vstupovat do vozovky. Tady asi nějaká rozprava nepomůže. Plácnutí přes zadek je účinnější.
        Jiné je to u puberťáků, ti už mají vyvinutou osobnost, jak píše Targus, tělesné tresty jim vadí. Takže tady raději tu rozpravu.

         1. Plácanec na zadek je lepší. A pak pusa na čelíčko, – neboj, máme tě rádi, ale pod auto se běhat nesmí.
          Nepodceňujte naši biologickou podstatu. U zvířat to funguje stejně, a batole s nimi má stejně tolik společného, jako s dospělým chápáním problematiky.
          Nekonečné kecy dítě jenom znervozňují/stresují.
          Bavernet může jít do prdele.
          Samozřejmě, nelze přehánět – všeho s mírou. Rozhodně nelze mlátit pořád dokola, řekněme , že je to taková zesílená verze domluvy, když první dvě nenesly efekt.

        1. Jako pubertak jsem si vzdycky rikal „proboha uz mi jednu strel, ale prestan uz s tim proslovem“.

         Telesny trest je „posledni instance“. Kdyz uz selze vsechno ostatni… a ty kecy pedagogu o selhani vychovy a podobne. Bych jim pral doma svehlave ditko, aby pochopili.

          1. Primitiv , psychopat ucitel ,
           /malokde sem videl tolik sadistickyho nasili , jako ve skole vod ucitelu ,hrozeb a i psychickeho tyrani , dneska zrejme ubylo a
           chut do valek maji ty akademici, malokdo jinej/, vychovatel a akademik,
           vsichni tak dokazujou, dodnes hrozbami na nas nesetri ,
           hrozbami a tresty ,dokazuji co sou..Dalsi sou.
           Politici, soudy, urady co se vod nich dockate?
           Zamestnavaji psychopaty u policie, na mlaceni lidi /protoze nejsou schopni vytvorit normalni vztahy s lidmi a nevi co to je /
           ,fizly ,krveziznivy generaly atd.
           Ukajet si na zackach svoji intelektualni prevahu nestaci , /znalosti nazpamet dvou ucebnic /, mnozstvi ucitelek a ucitelu neni schopnych , nemaji potrebne schopnosti vytvorit ty dobry vztahy s zaky
           a tak si poridit respekt a spravny ,mezilidsky vztahy atd. /To je udesny/.
           Je uplne jiny „vzdelavani“, kdyz ma ucitel zacky rad a rozumi jim , jako nasledek a zackove maji radi ucitele..
           Potom kdyz sou ty vztahy blby mezi staty , diky akademikum a spol. , tak sou konflikty …

          2. No to sice asi jo, ale když slyším přes plot ony proslovy k vnoučatům, není mi dobře. Ta děcka na to musí psychicky doplatit, jak jsou „lámána“

         1. Jo. Z doby, kdy jsem pracovala jako dětský psychiatr, si vybavuji totožné názory naší mládeže. Totiž že je přijatelnější, když jim jednu střihnou, než když dlouze řeční.

          1. Dobrej napad. Dite pak dospeje a „strihne“ to rodicum nazpatky i s urokama..
           Neco takovyho je prijatelnejsi urcite.?
           Malokdo vidi jednu z pricin , pricinu v nedostatku casu stravenym s detmi , tam nekde to zacina..
           Dobry vztahy a respekt rodicu se nestrihaji ,jinak to ma casto velky ,spolecensky nasledky..

         2. Přesně tak. Lepší facka a potom klid, než školení a dusno po zbytek dne.
          Dítě to chápe, že rodič potřeboval upustit páru. Pokud jde o funkční rodinu.

     2. Targus:
      Jojo, měl jsem takového spolužáka na základce. Fotr tyran a sadista, mlátil i jeho mámu.
      Dával si prý záležet, aby šňůru od žehličky poskládal tak, aby vidlice a ta velká koncovka dopadaly na jeho prdel. O prázdninách mezi osmičkou a devítkou, se postavil před mámu.
      Fotr mu jednu střelil, bouchly saze – a spolužák ho umlátil tou žehličkou, ke které ta šňůra patřila.
      Doktor prý říkal, že hlavu takhle na kaši nikdy neviděl. Jako mladistvý to přežil vcelku bez větší újmy, sousedi i rodina dosvědčili, co to bylo za hajzla, ten jeho fotr.
      O mámu se pak pečlivě staral a doopatroval ji až do její smrti.

   1. Buh zehnej vase rodice , kazdymu bych je pral..
    Uspechy v procesu nevzdelavani, pak vedou rovnou k individualnimu
    uspokojeni v zivote.

  2. Pro Helanov 29 června, 2023 (22:20)

   Máte pravdu. Ti slušní a neproblematičtí jedničkáři se pak často v životě hroutí – protože zodpovědnost, protože řád, protože povinnost… A naopak průseráři se často v případě, kdy dojde na lámání chleba projeví jako etaloni hodnot, protože kašlou na jedničku s hvězdičkou, mají rebelství v krvi a neohýbají hřbet před „autoritou“. Protože mají „na kardánu“, jakou známkou je kdo ohodnotí.

 21. Všechna čest Vašemu postoji a úsilí, Vidláku Danieli ! A velké díky za všechny, kteří také hledají cesty z toho megaprůšvihu a porozumění tomu , co se to se světem stalo.
  A užijte si s dětmi hezké léto !

   1. To jsou typické příznaky nočního děsu.
    A zdálo se vám o ní poprvé?
    U noční děsu (pavor nocturnus) je totiž charakteristické, že si postižený následně ráno po probuzení sen nepamatuje. Pokud nějaká vzpomínka zbyla, je velmi omezená. Jestliže jsou však noční děsy DLOUHODOBÉ, daná osoba si sny pamatovat může.
    Kriste pane, MPA dlouhodobě ve snech, to bych vám fakt nepřál.

    1. Proč proboha do sebe motáte tělo a „duši“. Jak jednou spojíte vizáž s povahou, už se toho nezbavíte. Příklad: Blbá blondýna. Nikdy jste ještě nepotkali blbou brunetku? Nebo zrzku typu „mouchy snězte si mě“? Vznešeně se tomu říká předsudek.

    2. Ja bych MPA jako zivotni partnerku rozhodne nezatracoval. Napriklad v jistem seserelem rakouskem sklepe by jeji dlouhodoby pobyt mohl byt pro majite (sklepa) celkem prijatelnou alternativou…

     1. S tímhle by si nevěděl rady ani ten Fritzl.
      Myslím, že je to nebezpečný úkaz – pro kariéru obětovat mateřství, rodinu a nakonec i sebe.
      Spousta dalších podobných, tvitrových a instáčových blbek, si z ní může brát příklad a to není dobře. A pěkný holky z dědin to nevytrhnou, kór když stát rodinu sabotuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *