18 července, 2024

Jak sklonit hlavu. Tak bych nazvala dnešní akci zemědělců.

„Nám jde samozřejmě o to, abychom podpořili vládu“. To je filozofie Martina Pýchy, předsedy Zemědělského svazu a spoluorganizátora. Tak proč tu sakra blbnete, chce se mi říct.

Proč si myslíte, že ta samá vláda něco změní, když nezměnila doteď? Protože vy jste ti hodní? Protože jí to jdete dokázat? Protesty na oko s notnou dávkou servilnosti? To si fakt myslíte, že to zafunguje? Už to jako někdy fungovalo?

To, co tu dnes napíšu, prosím berte jako čistě můj soukromý názor, nemusí se to někomu líbit, ale tak já to vnímám. My Češi jsme v tomto zvláštní národ. Skláníme hlavu tak dlouho, až s ní mlátíme o zem. Teprve potom v sobě začneme nacházet odvahu a pomaličku narovnávat záda. Bohužel je tak s námi i jednáno.

Španělsko, Polsko, Francie, Brusel….. Tisíce traktorů bez skrupulí blokují velká města, na vládní budovy hází tuny hnoje, sypou z vlaků ukrajinské obilí, rozhání je policie a za pomoci síly hlídá strachy zalezlé úředníky. Jde jim o živobytí, mají jasné cíle a požadavky. Pomalu prolamují hranice nemyslitelného a ti samí úředníci začínají chápat, že buď to půjde po dobrém, nebo po zlém. Jsem přesvědčená, že to je jediná cesta a že jinak, tedy po dobrém, to nepůjde. Ani u nás.

Sobotní demonstrace nám ukázala, jak velkou sílu mají provládní média, jak moc dokáží manipulovat, dehonestovat, nálepkovat a lhát. Jak strach vládní garnitury přešel v pohrdání, protože mohl. Tihle zemědělci byli prostě příliš slušní, aby se s nimi někdo bavil a začal jejich oprávněné požadavky řešit. Ministerstvo zavřelo podatelnu, ministr si zahrál na sekretářku, zalhal o své ochotě diskutovat, a ve finále zdrhl. Policie tu neobcházela s teleskopy, stačily jí pokutové bločky a výhrůžky. Zatím.

A teď se tu objevuje skupinka dalších zemědělců, kteří to chtějí dělat ještě opatrněji, ještě méně nápadně a ještě více provládně. Ukrajinské obilí je špatně, ale zase ne tak moc, vládní politika je špatně, ale taky ne zas tak moc, ne tolik, aby ji Martin Pýcha, předseda Zemědělského svazu, toho hodného a poslušného, otevřeně nepodporoval.

A tady si půjčím výrok, že demonstrace, která nekončí defenestrací je zbytečná. Ačkoliv jsem spíše mírumilovný člověk, tady mu musím dát za pravdu. A netýká se to jen zemědělství. Skutečně směřujeme do bodu, kdy nás všichni tihle šílenci ženou jako stádo hlavou proti zdi, a je jen a jen na nás, jakou rychlostí do ní narazíme. Zabrzdit to, obávám se, už nejde. Na to jsme to nechali dojít příliš daleko. A oni úředníci nemohou přiznat, že to všechno dělali špatně. Že zničili to, co jsme tu po staletí jako Evropa budovali. Prosperitu, svobodu a konzervativní hodnoty.

Třicet let se tu takzvaní „liberální demokraté“ u nás snažili dostat k moci, a teď se jí nebudou chtít vzdát za žádnou cenu. Všichni ti světoobčané, kteří v podstatě nenávidí svou (naši) zem, svůj (náš) národ a pohrdají každým, kdo není jako oni. Já to považuji za zlo. A zlu se nesmí ustupovat. Čím víc ustoupíme teď, proti tím větší síle budeme stát později.

58 thoughts on “Jak sklonit hlavu. Tak bych nazvala dnešní akci zemědělců.

 1. jedno se vládě nedá upřít a sice po vzoru komunistů si vytvořit převodové páky (ZS, Agrární komise, Hospodářská komora …)

 2. KoZa vládne ko.šer mafie. Ta má své souvěrce po celé planetě. Světoočané samovyvoleného lupičského vyznání nejsou Češi. Pro změnu nestačí nakopat do zádele pár satanových poskoků, ti jsou snadno nahraditelní podobnými zmetky z personálních zásob Světoobčanstva. Žádoucí je významnější chápání ohrožení ve společnosti. Pětidemolice a ANOfert neslouží lidem, ale nadlidem, našemu nepříteli.

  https://www.spd.cz/v-ceske-republice-ma-vlivna-globalisticka-organizace-aspen-institute-hajici-zajmy-globalistickych-elit-usa-spolupracovniky-i-mezi-znamymi-politiky/

 3. Kdyby měli přistup do masových médií CT , Nova, Prima a tisk,… lidé by pochopili proč stávkují:
  ničí je nízké výkupní ceny a dovozy z Ameriky, Brazilie, Argentiny, Konga…. Země, které nemají byrokracii a nedodržují ochranné zásady pri chovu a pestovani a můžou používat hormony, pesticidy a uvažuji i o vakcinaci dobytka.
  Maso po porážce se v USA myje v chlorů nebo v SAVU a obsahuje hormony. A nicit zdraví bude i GMO !!!

  Jandejsek o Ukr. Obilí
  https://t.me/neCT24/50665

 4. Ad Tymákovan: „Přiznám se, že pocitově mne také pondělí trochu zklamalo, ale rozumově se kloním k plánu z tiskovky organisátorů. kde vysvětlovali, že přitvrdí v případě potřeby až příště, tuším 29.2.“
  Sorry, ale to je blbost, protože protistrana se na základě první akce taky líp připraví a rovněž přitvrdí, poněvadž už si napoprvé vyzkoušela, že to jde, i jak na to.
  Že je tenhle přístup „napoprvé budeme hodní a až podruhé když tak přitvrdíme“ naprosto stupidní, vynikne nejlíp při představě, jak by to asi dopadlo, kdyby si v Paříži 14. července 1789 řekli něco ve smyslu „no, tak napoprvé se na tu Bastilu jenom půjdeme podívat“. Anebo u nás v roce 1918, kdyby 28. října Rašín a spol. prohlásili „my zatím samostatnost nechceme, to až příště když tak přitvrdíme“. Dodneška bychom měli habsburského císaře.
  Jinými slovy revoluce nanečisto je paskvil, do ní se musí jít naostro hned napoprvé, když je protistrana ještě nepřipravená a kdy to buď vyjde, anebo ne, ale nechat to až na druhý pokus znamená, že to nevyjde docela určitě. Schválně si zkuste představit, jak se střílí z Aurory, ale napoprvé je to jenom signál námořníkům, aby zahájili revoluci vsedě…

   1. Ne, ne jenom tak, jenom konstatuji, že pokud chce někdo svým odporem proti jakékoliv moci dosáhnout úspěchu, tak ho rozhodně nedosáhne tím, že tu moc nejdřív imunizuje na základě toho, že jí pošetilým „vzbouřením nanečisto“ umožní otestovat si svá vlastní protiopatření.

    1. To bych chápal, kdybych nevěděl, že náš český odpor bude vždycky nanečisto, jedno kolikátý. A i vládní jsou Češi.

 5. Již jsem to jednou do komentářů dal, nicméně postnu znova:
  “Za mě by bylo ideální, kdyby supermarkety spolu s cenou za kolik prodávají zveřejňovaly i cenu, za kolik nakoupily. Takhle byste věděl, koho svými penězi podporujete. Jestli řetězec nebo toho konkrétního zemědělce.” říká prezident Agrární komory Jan Doležal. (včera v mfd)

  k tomu bych dodal z článku jinde: “středové a pravicové strany postupně převzaly rétoriku AfD”

  Závěr: (parafrázuji Hampla) “opozice musí nastolovat vlastní témata, ne jen pořád reagovat na režim” což je vidět se alespoň Vidlákovi v tomto případě podařilo

  1. No, nic ve zlém, ale mám dojem, že panu Presidentu Doležalovi nejde o prodejní cenu hitlermarketu, ale o tu cenu nákupní. Jde mu o to, aby ta nákupní cena šla nahoru. A jestli spolu s nákupní cenou tovaru vzroste i cena prodejní? No a? Co je panu presidentu do toho, že…
   Ale jak říká pan Trambus, jsem jenom starý, škaredý a hloupý dědek „na fosilném“ a těm novým demo-pořádkům nerozumím… 🙁
   Opakuju znova důležitou poučku ekonomickou: Cena zboží či služby je za kapitalismu právě ta nejvěrší částka, za kterou je dostatečné množství hejlů za ten šmejd zaplatit. Všechny ostatní vlivy jsou nicotné. Tak pravil V.Č.

 6. Ministr pochválil zemědělce za dnešní protest. Politoval jejich boj s narůstající byrokracií…

  Skoro jsem dojetím zamáčkl slzu…

  1. Jistě někde v rozpočtu najde peníze na zasloužené odměny jejich předákům. Přinejhorším sebere důchodcům nebo ze školství či zdravotnictví.

  2. Zrovna jsem se chtěl zeptat, zda o tom protestu někdo má nějaké informace
   V zahraničí je docela šrumec, ale v ČR takřka NIC.

  1. Naprosto dokonalé. Jen ještě měl rozlišit názvosloví desolátský zemědělec oproti unijnímu farmáři 😀

 7. OT : Dnesni clanky na Novinkach maji neco spolecneho. Co ? No co ?? Zakaz diskuze 🙂 :
  Odpornost ve Wiesbadenu. Muslimští studenti tleskali zmínce o zavražděných Židech ve filmu o holokaustu
  Mladíkovi z Ukrajiny hrozí za znásilnění a pokus o vraždu školačky z Plzně doživotí
  Žádný rasismus to nebyl. Naopak zpěvák Bendig má na krku křivé vysvětlení se sazbou až 50 tisíc

 8. V dnešní době je slušnost považována za slabost, a slušný člověk za blbce.
  Poznali to v pondělí i zemědělci.

  1. Usmívejte se, jednejte slušně a nebudete za blbce, když si v úvodu položíte na stůl AK 47. Jednání navíc získá na dynamice a protějšek bude chápavý až Vás to překvapí.

  2. Na druhé straně doufáme v návrat společnosti do stavu, kdy to tak nebude. A to nelze dosáhnout bez dodržování těchto hodnot. Alespoň na začátku, později už asi jde říci „jinak to s vámi nejde“, ale pořád je třeba mít slušnost na paměti a řídít se jí.

  3. Dnes hodnotil pražskou traktoriádu taky Lupo Anetta. Zhodnotil ji jako zbytečné a neškodné divadélko, které páni měšťané pražští ohodnotili nejspíš hlavně jako výstavku zemědělské techniky. Tím, že traktoriádisti umožnili volný průjezd, nikoho se ta „blokáda“ nedotknula. Přirovnal pan Lupo Anetta tuto zbytečnou akci k obléhání hradu, které nechává zadní část otevřenou, aby se hradní páni mohli pohodlně zásobovat a celé obléhání nebránilo v dosavadním pohodlném hradním životě. Nu jak pocítili na svém pohodlí praští měšťané traktoriádní taškařici? V čem zásadním je to omezilo? Kolik je to stálo?
   A kolik stál výlet těch velikých, drahých a krásných strojů do Prahy? Kolik zaplatili traktoriádisti celkem jen za PHM? A kolik zaplatí na pokutách?
   O peníze jde vždycky až v první řadě.
   Nápad to možná nebyl špatný, ale byl oproti podobnému v cizině, čecháčovsky přikrčený, drahý a nejspíš zbytečný. Jsou organisátoři skutečně spokojeni s reálným hmatatelným a konkrétním výsledkem?

 9. Místo „Sobotní demonstrace nám ukázala“ tam asi mělo být „Pondělní“.

  No pan Pýcha a jemu podobní zpívají píseň toho, kdo je platí. Dokud tito Středulové budou v čele odborů. nejsou nám odbory téměř k ničemu a je třeba vše organisovat zdola. Řekl bych, že otázka zda se mélo hned poprvé přitvrdit rozděluje lidi přibližně napůl. Přiznám se, že pocitové mne také pondělí trochu zklamalo, ale rozumově se kloním k plánu z tiskovky organisátorů. kde vysvětlovali, že přitvrdí v případě potřeby až příště, tuším 29.2. Uvidíme, nepropadejme panice a netříštěme se, to je to nejhorší.

  1. Psali, že Středulovi skončilo členství pro nezaplacení příspěvků … a tudíž už nemůže být předsedou něčeho, čeho není členem. Jsem zvědav, jak se z toho vylžou …
   Stanovy říkají, že členství ZANIKÁ, když nejsou půl roku zaplaceny příspěvky … a Středula údajně neplatil více, jak půl roku. Tedy členství ZANIKLO, napravit situaci doplacením nelze. Lze doplatit a znovu požádat o členství.
   Je to něco jako, když odjede vlak z nádraží – prostě odjel a tím to skončilo. Může se vrátit, ale pak se už bude jednat o nový odjezd.

   1. Už se vylhali, Středula tvrdí, že to doplatil, předseda KOVO, jeho organisace že prý je pořád členem.

    Za mne se ho musejí zbavit, takovýto konec na technikálii, i když je to jeho lakota, by asi nebyl přínosný, odvolání je lepší.

    1. Al Caponeho taky nezavřeli za vraždu nebo vraždy – dostali ho na daňový únik 100.000 USD.
     Středulu mohou pouze přijmout zpátky – to členství mu prostě skončilo. Mohl doplatit a být znovu přijat.

 10. Paní Marková, prosím opravte si – demonstrace nebyla sobotní, ale pondělní.

  A prosila bych informace od organizátorů, kde si lze přečíst text toho pondělního dopisu ministerstvu,
  zájemci by měli mít možnost si ho přečíst,
  ať příště zase nemusí ten chudák Vondra mávat v televizi nějakým podvrhem
  a dělat idiota ze sebe a těch,
  kteří mu tu trapnou dezinformační hereckou etudu věří.

    1. Proč VADÍ, když někdo chce, aby to bylo napsáno SPRÁVNĚ, a proč NEVADÍ, když je to ŠPATNĚ?
     Fakt to nechápu…
     Jestliže budu mít něco špatně a někdo mě opraví, poděkuju a budu se snažit psát/říkat to správně… je to přece součást NAŠÍ kultury…

     1. Souhlasím.

      Proč nevadí, když je něco špatně, a naopak vadí, když je žádána náprava? Jednoduchá věc: jakou lžíci máš, tolik nabereš.

      Jinak – Vaše otázka by měla zaujmout všechny, kteří přemýšlejí o nápravě věcí veřejných…

      K paní Markové: ona vede se světem monolog. Dtto pan Hampl. To je z principu špatně, protože svět oplatí stejným.

     1. Je tam smajlík. Bylo to myšleno spíš jako přátelské pošťouchnutí, ale pokud je potřeba omluva pak se omlouvám. Taky mám ráda češtinu.
      Bývalo tu občas veseleji, ale poslední dobou nás ta sranda nějak opouští. A to jsme prý smějící se bestie.

 11. Autorka neumí vymýšlet jedině správné nadpisy. Dávám k hlasování alternativu.

  JAK SI NECHAT JEDINĚ SPRÁVNĚ NATRHNOUT P*DEL PŘI ANÁLNÍM SEXU S BRUSLOGRADSKÝMI SOUDRUHY.

  1. Supoer, ale chtělo by to ještě vytříbit formulaci, takto to vypadá na rovnoprávný konsensuální, jak se dnes říká, sex.

 12. Sametové traktory:-) Tak už to tady prostě chodí, všechno se dělá sametově a opatrně. Nikdo do toho nejde naplno, každý se bojí.

  I ta Charta 77 byla taková sametová a opatrná, nechtěla svrhnout režim, chraň Bůh, jen chtěla s režimem vést dialog (viz její základní text).

  Aby se v roce 1989 vůbec něco změnilo, musela sama StB zaúkolovat Zifčáka, aby sehrál mrtvého studenta.

  1. Češi prostě nemají horkokrevnou náturu jako Maďaři, Poláci a Slováci. Máme holubičí povahy, ale to přece není špatně. Do každého národu se vtisknou jiné historické zkušenosti a jinak se tvaruje naturel lidí. I díky naší poloze jsme se naučili, že opatrnost se může vyplatit, než se přežene nájezd zprava, zleva, zhora či zdola.
   Mě se ti chlapíci v traktorech líbili i ta jejich rozšafnost a organizovanost. Nebyla to marná akce, byl to začátek a demonstrace síly, nespokojenosti a dalšího potenciálu.

     1. Nepochybně jste přehlédl, že má replika byla na „Máme holubičí povahy, ale to přece není špatně.“
      Má lenost mi brání před napsáním něčeho vysvětlovat čeho se to týká, co tím myslím, atd. Mlčky předpokládám, že čtenář pochopí a u toho kdo ne půjde patrně o jeho soukromý problém.

     2. Dnešní druhá traktoriáda výsledek měla: ministr účastníky pochválil před rozvinutou zástavou.

      Předpokládá se, že mezi účastníky byl i velkouzenář Jandejsek, člen Agrární komory.

   1. To by ani tak nevadilo, kdyby se nenechali tak snadno oklamat a vodit za nos.
    Prim vedou Pražáci, ti dokázali pos… každé volby a ovlivnit tím výsledek celé republice.

   2. Danielo, může to být tím, že v té české kotlině se ti hrdinní nedožívali situace, aby zanechali potomstvo. To se dařilo jen nanejvýš opatrným. Přirozený výběr, hádal bych.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *