26 května, 2024

Jak se to všechno mohlo stát?

Hele, já vám dneska připomenu některé svoje staré výroky, jo? Měl jsem takovou uklízecí a nostalgickou náladu a hledal jsem zpětně nějaké stopy, jak se to vlastně celé stalo, že jsme se dopracovali do dnešního stavu, kdy Černochová podepsala hentu smlouvu o pozvání vojsk. Jak se to vlastně stalo, že ODS porušila všechny svoje předvolební sliby? Jak se to stalo, že získali sněmovnu, senát, prezidenta i ústavní soudce? Zároveň jsem dával dohromady materiál pro další knížku…

Dnešní článek už vlastně nic jiného nepotřebuje… Všechny texty jsou z doby, kdy se ještě nic nedělo. Nebyla válka, demonstrovalo se maximálně proti Babišovi, nikdo netušil, že se za covidu lidi naučili se sociálními sítěmi a co nevidět se jejich organizovanost začne projevovat. Já netušil, že jednou budu široce známým bloggerem, který bude mít rubriku na Parlamentních listech a Prvních zprávách, který bude mluvit na demonstracích a k posluchačům v sálech. Ale už tehdy jsem něco tušil o naší budoucnosti…

Posuďte sami:

…. Já totiž zírám, jak se změnil tón některých výrazných hlasů na alternativě. Nebudu jmenovat, nechci se navážet do lidí se kterými sdílíme stejný pohled na svět, ale odlišný pohled na Babiše. Nechci se nikomu vrtat v otevřené ráně. Ale úplně koukám, kolik lidí ještě v pátek mluvilo o STBákovi o oligarchovi co nás všechny prodá a jde mu jen o jeho prospěch, o covid diktátorovi co nás chce všechny zadrátovat doma, co chce všechny jen fízlovat pomocí EET a do poslední chvíle na něm nenechali nit suchou, aby o dva dny později psali o „našem Andym“ a rozebírali, že má ještě spoustu možností, jak vládu složit. 

….I my na alternativě jsme se porazili sami. Nemá smysl si nic nalhávat. A nemá smysl se dál spojovat s těmi, kteří to nejsou ochotní uznat. Příště se zase pokusí nějak zvrátit situaci, aby jí udělali ještě horší. Nemá smysl naslouchat lidem, kteří se tak báli covid diktatury, až zapomněli, že se naše životy skládají i z jiných věcí než z epidemických opatření.  Nemá smysl se přít s těmi, které tak moc štval oligarcha s jeho dotacemi, že zapomněli na zvyšování minimální mzdy a zrušení daně ze superhrubé mzdy. Kteří se tak moc děsili toho, že by je miliardář mohl zradit, že zapomněli, že druhá strana je zradí zaručeně a má to dokonce i v programu. (12.10.2021 – těsně po volbách do sněmovny)

Fakt chci vidět Fialu, jak se v Unii hladce domluví s Timmermansem a Leyenovou na zmírnění zeleného údělu, protože to u nás dělá nezaměstnanost a bídu. To si spíš dovedu představit, že právě on bude koukat, jak se mu EU potopila před nosem a on jí do poslední chvíle věřil. (11.10.2021)

Pokud Babiš jen trochu za něco stojí a je schopen strategicky myslet, tak se o skládání koaly ani nepokusí. Prostě půjde do opozice. Zítra ještě půjde vyjednávat do Škodovky, možná ještě udělá nějaké gesto pro těch jejích 50 tisíc zaměstnanců a pak… nechá Fialu, ať si vyžere celé to dávání Česka dohromady. (9.10.2021) 

A lidé, které Babiš štval tak, že zapomněli na všechno ostatní a nejdůležitější bylo, aby se ho zbavili, ti teď zjistí, že Babišova „nekompetence“ nebyla ještě nic proti tomu co tam bude teď.  (11.10.2021)

… Optimista se učí anglicky, pesimista se učí čínsky a realista se učí štípat dříví, topit v kamnech a vařit po tábornicku… Na žádnou střelbu totiž nedojde. Ani nedojde na žádný náhlý konec světa. Pěkně pomaloučku nám všem dojdou peníze.  Pozvolna také dojde zboží… a než opravdu začne být zle, nikdo už nebude mít náladu bojovat, protože bude mít mnohem přízemnější starosti. Elektřina vypadne až pak. Jako poslední lopata hlíny na hrobečku evropské civilizace. (11.10.2021)

….Loni hodně lidem vadilo, že musí sedět doma kvůli rádoby epidemii, která přece vůbec neexistuje. Začíná to vypadat, že brzy budou sedět doma z bídy. Která na rozdíl od covidu bude hodně všudypřítomná. Ta si nebude vybírat jen staré lidi se špatnou imunitou. (11.10.2021)

Myslíte, že naše pravdomluvná média dokáží v této situaci nějak ovlivnit veřejné mínění, že se máme tak dobře, jak jsme se nikdy neměli? Houby… Dokáží jedinou věc, že se všem blogerům zase zdvojnásobí čtenost. Hodně lidí přijde o iluzi, že jsou střední třídou. Hodně lidí zjistí, jaké to je platit hypotéku ne 20 tis. měsíčně, ale 30 tis. Hodně studentů zjistí, že mohou buďto cestovat a nebo jíst, ale obojí zároveň ne. I mezi důchodci je ještě řada těch, kteří se opájejí svobodu získanou před třiceti lety a cítí morový puch komunismu kdekoliv někdo řekne, že by se neměly podporovat globální korporace. Tohle všechno se teď drolí přímo před očima. (8.11.2021)

Nějak moc lidí si kupuje elektrocentrály… Nějak moc lidí začíná brát vážně moje apokalyptické vize… Nic bych za to nedal, že právě Fialova vláda bude tím definitivním hrobařem EU i demokracie u nás. Právě tím, že se budou snažit zachránit EU, klima  i demokracii  za cenu zbídačení národa. (5.11.2021)

Tož tak… Všechno rok 2021… Ještě se neválčilo a i když jsem tušil, že se to může stát, ani vzdáleně jsem si nemyslel, že z té války bude taková šílená řežba. Nikdo netušil, že Fiala bude až tak šíleně neschopný, jak se nakonec ukázal. Ale také jsme nevěděli, co se stane „tam dole“. Nikdo ještě neznal Jindru Rajchla, nikdo nevěděl, že se dokážeme svolat ve velkých počtech i bez české televize, nevěděli jsme, že lidé začnou plnit sály a hledat naději pro budoucnost. Ale také ještě nikoho nenapadlo, že se budou dělat smlouvy o pozvání vojsk, že na Ukrajině skončí takřka celá naše armádní technika a že celé to směřování do háje nabere takovou rychlost.

Ale, jak vidno, už tenkrát v roce 2021 se dalo odhadnout, kterým směrem se naše zemička bude ubírat.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

149 thoughts on “Jak se to všechno mohlo stát?

 1. Ach jo.
  Tak to shrňme: ano, Babiš byl možná svého času nejlepší nebo spíš nejméně škodící premiér ČR. Do cca dubna 2020. Ale ani když byl nejlepší, nebyl dobrý. Lavírování, alpinismus EU, alpinismus USA, (ne)chemický (ne)útok, prý novičok, Nikulin, Jourová, Charanzová, Stropnický, Šlechtová, Petříček, toto jako měla být sakra nějaká rozumná státní politika?!
  A co ježíšmarjá potom? Květen 2020 a dál? Teror, fašismus, hlava v písku, špejličky, vakcínka, respíčky, zákaz logiky léčení a léčiv, lavírování, alpinismus EU, alpinismus USA, půl bilionu sekera za rok, Jourová, Charanzová, Prymula, Vojtěch, Arenberger, ricin, Vrbětice, zkrátka v tu dobu suverénně nejhorší premiér ČR do Fialy!
  Proto se nikdy nemůže a ani nemohl stát tmelem alternativy. Proto!
  Ach jo.
  Že je tu po něm tragéd Fiala, to je jen katastrofální znamení doby, ke které nás neochvějně přivedl mj. i obojetný ultranekonceptuál Babiš. Konec Fialy taky nebude znamenat žádný konec zmaru, lži a fašismu, i kdyby to Andy příště nakrásně vyhrál. Nedejpřírodo…
  Hodit to komukoli, kdo jede agendu NATO-EU-MMF-WHO je cesta do pekla.
  To radši zmařit svoji volbu, nechat propadnout hlas, než volit peklo.
  Dokud nebude v nabídce k volbě koncept neutralita-suverenita-spolupráce-rozum, dokud nebude úcta k Rusku, dokud nebude vůle k obchodování i na ose BRICS, pak ani kecy, ani volby nemaj cenu.

 2. na idnes článek o včerejším koncertu Waterse /ex-PinkFloyd/ – se skřípajícími zuby musel recenzent pochválit hudební produkci
  Báječná je ovšem diskuze, kde několik lidí, kteří byli osobně v hledišti koncert chválí a do nich klove v rozpravě hrozen naprosto znechucených aktivistů, kteří koncert neviděli, Waterse neznají, ale nepřipustí ani zbla uznání, bo on podporuje Russáka.
  Minusování pozitivního zážitku z koncertu :-))
  Bože, bože, do čeho si to duši dal.

 3. To jsem teda fakt zvědavej, jestli se ty ceny plynu udrží. Protože jestli jo, tak ti, co si loni v panice pořídili tepelný čerpadlo za milión, tak mají návratnost cca 40 let a Vidlák si může doma směle otevřít uhelný sklady.

 4. Henry Kislinger ve svém posledním rozhovoru říká dost zajímavých věcí.

  Mne zaujala jeho poznámka, že by Ukrajina měla vstoupit do NATO, protože bude mít nejlépe vyzbrojenou armádu a zároveň nejméně zkušené vedení ve strategickém rozhodování.

  Takže členství v NATO tu není kvůli obraně, ale kvůli tomu, aby si politické vedení země nemohlo dělat co se mu zachce. Dobré vědět.

  To svědčí to tom že si uvědomují to o čem Daniel Vidlák psal už několikrát. Že probudili před lety Banderova démona, aby Ukrajinci lépe a radostněji válčili s Ruskem. Ale takový démon se obvykle vymkne svým pánům a pak si jde plnit své vlastní cíle. Vyzkoušeno v praxi s Islámským státem, Talibanem …

  Oni si vážně myslí, že armáda s ohromnou bojovou zkušeností, která je zaplacená řekami krve se zastaví před nějakými byrokraty převlečenými za generály z NATO, kdyby na to přišlo?

  1. No, démonek se již osamostatňuje – viz. „výlet“ do oblasti Belgorodu.
   A kolektivní západ bude mít brzy plné krvavé pracky práce s tím, aby se démonek nerozlezl po EU (jenže von už rozlezlej JE; akorát se NEjmenuje Muhammad, nývrž Vasyl).

   Tak jako kolektivní západ zplodil Taliban a ISIS, má na svědomí i „rusko-ukrajinské „“partyzány““. Jenže ti jsou bílí a jen obtížně rozpoznatelní ostatních Evropanů, takže až začnou řádit v EU, nebude je jak identifikovat. A jsou velmi dobře vyzbrojení.

   1. Demónek už vyhrožoval, že jak západ Ukrajinu opustí, že veme kvéry a rozpoutá bouři na západě.
    Oproti minulosti navrhuji udělat koridor, dát jim tam na určitá místa, žrádlo, kuřivo, nějaké many a pustit je nejkratší cestou na západ a hlavně do Malé Británie. A klidně i letenky třeba do Mexika ať se projdou do Ameriky.

  2. Copak udělají NATOisti, až si po zamrznutí zákopů na Dněpru a na Donu udělají Banderovci podobný výlet na jižního souseda?
   Orbánovci vědí, že vykrmovat vzteklého vlka, který dnes doráží na medvěda, se může otočit během okamžiku.
   Kdo ze Západních hodnot asi pomůže těm neukázněným a zpupným samostatným Uhrům?
   Kdo jim pošle tanky, obrňáky, munici a peníze pro žoldáky?

    1. a kudy?
     Přes Černé moře?
     Nebo přes Polsko a Slovensko?
     Maďarsko je v NATO a podle smluv by mohli být NATO i chráněni.
     Jestli ovšem budou chráněni stejně jako před dezertéry a rezervisty z Afriky, Sýrie, Afghánistánu… , kteří přelézají hraniční ploty na cestě do Evropského blahobytu, pak budou muset Maďaři stavět místo plotů kolem měst hradby nebo koupit od Izraele Iron Dome.

  3. V Cechach je Kissinger z nejakeho duvodu adorovan, jako diplomat a moudry radce.
   Naprosto nechapu proc.
   Prave on vyvolal ruzne Bandery vsude po svete uz nekolikrat, vsude to skoncilo stejne – potoky krve.
   Naprosto mu nevadi, ze tentokrat je to na Ukrajine.
   Jeho hlavnim cilem odjakiva bylo rozesrat toho co nejvic a co nejdal od hranic USA.

 5. Opocenej Péťa je nadmíru schopný. Šel na to chytře. Má na své straně veškerá média. Ta ty průsery zametají, až se jim od pracek práší. Ti, co mají v náplni práce řvát a že řvát umějí, ukázali to za Babiše panování, ti jsou najednou ticho. Není jich. Nadělal z nich hezky potichoučku poradce a jinak si je zavázal. Slepenina bude držet u sebe jak helvétská víra a bude doufat, že se něco semele, tupouni zapomenou a zase jim to vhodí.
  Jen by mě zajímalo, co tentokrát budou mít vycapené na bilbordech.

   1. To je memento mori zvětšující příchod apokalypsy – toto hrůzné volební heslo modrých z minulosti ve mně vyvolával v souvislostech děs už tehdy netuše, co za mnozství a různorodost pohrom přinese repeté jejich bačování.
    Varoval jsem, nastiňoval, zčásti úspěšně věštil, co se bude po jejich vítězství dít, ale popravdě politický mutant, kříženec bezskurpulózních trhovců, fašoidních, protičeských, náckoidních fialových zlodějů, kolaborantských, opět protičeských, zákeřných lidovců, sjetých a vymaštěných pirátů, to vše korunováno squadrou všeho schopných gaunerů stanařů – plus to celé okořeněno havloidním étosem, překonal v rychlosti, hloubce a komplexnosti moje i tak temná očekávání …
    ZATÍM jde o ten nejhorší odpad, co se dostal k moci od r.1918, dokonce bych řekl, že větší, než protektorátní verze z let 39-45. Přičemž o období před r.1918 nemám dostatek informací , což však neznamená, že současná sebranka nemůže v míře zkurvenosti držet mnohasetletý primát.
    A pamětníci vůbec nezapomněli …

  1. Že jim vyrostli noví tupouni, to se nedivím.
   Ale ti staří tupouni jim to zase hodili do urny, to mě trápí.
   Vždyť to nejsou hloupí lidé. Umí se o sebe postarat bez přispění státu a jeho parazitů.
   Přežili i covidovou totalitu, kdy je parazité společně se státem kriminalizovali jako Němci za protektorátu nebo bolševici za své vlády.
   Zrušili jim to EET a oni jim za to otevřeli své účty a šrajtofle.
   A to je teprv začátek….

 6. Dějou se věci. Pražská plynárenská zlevnila standardní ceník na polovinu. Přepočítala mi zálohy tak, že se mi cena plynu za barák vrátila na úroveň roku 2012 (fakt).

  1. Z patria.cz : „Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh sestoupila pod 26 eur (zhruba 614 Kč) za megawatthodinu (MWh), což je na nejnižší úroveň téměř za dva roky. Odborníci tento vývoj zdůvodňují převisem nabídky nad poptávkou a nevylučují další pokles ceny, (ČTK)“

  1. Bez obav, blogískovat se bude. Ale už nebudete mít možnost se nepodepsat – být anonym. Podle toho jak postupuje fialový mor, bude v roce 2026 každý příspěvek podepsán včetně identifikačního čísla a bude se centrálně bodovat ECCANC (i do mínusu).Podle toho budete mít možnost (ústavně zaručenou svobodu na možnost) napsat určitý počet znaků do komentářů za den. Bude se tomu říkat zaručená svoboda slova.
   ECACN- European Central Certification Agency for Narrative Correction/Evropská centrální certifikační agentura pro korekci narativů

   1. a budu muset přidat kopii občanky jako na Idnes nebo si to vytáhnou samy z milionů kamer a stovek záznamů ministerstva vniter?

  2. Tak jsem to prověřil… koukat do budoucnosti je jednoduché: historie kráčí DOPŘEDU, takže stačí koukat DOPŘEDU…. s minulostí je to horší, ta je VZADU. Stačí leden?

   2026 leden Vidlák E-ID 339449 :
   Řeší se nová vláda ANO + odpadlíci z ODS a ČSSD (JO! ČSSD! Normálně měli 7%! Divný, co?), 12 článků, jeden jako druhej jako třetí. Letos holt bude hůř, Andrej má blbý karty, vycucanej účet, ani ten agrofert ho už podržet nemůže, ale prý bychom měli být rádi, že tam je, bo jinak to prý složit nešlo…
   – další témata jsou inflace (roste už 3 roky. Někdy rychlejc, někdy pomalejc, ale roste mrcha! Chleba za 100? pfff, leda že je ho půlka, a ještě ve slevě), nedostatek uhlí a dřeva, cca 6 článků o tom že holt je hůř, ale nebojte do jara bude líp, 2 články o vyhořelých panelácích a 1 velmi populární „Vzpomínáte na kovid?“
   – 4 články na téma estli bude zase blackout jako loni. Vidlák ho předpovídá na studený únor, bo je málo sněhu a mrzne jak sviňa.
   – 2 články o ukrajině – ukři prý furt porušujou příměří v charkovské DMZ a cosi o novoročních provokacích v Oděse

   Jinak vidlák furt píše. Teda, ne na blogu, ale pro Idnes – blogy bez razítka od 2025 nejsou na newnetu povolené, bo žerou moc energie. Má tam svoji rubriku a prý už jsou důvěryhodní co tam zrobili tu čistku… ¯\_(ツ)_/¯

 7. OT, která opravdu nemá chybu.

  Soudruzi nakoupili 254 BVP švédské produkce – pozor, fanfára – BEZ SMLOUVY NA SERVIS !
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Kdo z vás si koupí auto bez zajištěného servisu?

  Jo, abych nezapomněl, PRÝ jim to zakazuje zákon.

  Pak by se asi bylo na místě nastolit otázku, k čemu je zákon, který škodí všem platícím divákům.

  A jen tak z blbosti se poptat, jestli se to ÚPLNOU NÁHODOU netýká zbrojních zakázek.

 8. Včera jsme měli na návštěvě nejstaršího vnuka, 25.narozeniny.
  Moc prima kluk, velmi pracovitý.
  Probrali jsme všechno možné i nemožné.
  Posledně volil piráty.
  Ejhle….. začíná se probouzet.
  Milé zjištění.

  1. Gogo: Někteří voliči na začátku doufali v to, že zrovna tato strana může přinést nové pohledy na politiku, mladistvou energii. Doufali, že zavede digitalizaci veřejné správy. Doufali, že bude hájit svobodu na internetu. Dočkali se klimaaktivismu, cenzury a pod povrchem tam doutná i horlivý antikapitalismus, jenže ne smyslu podpory malých rodinných firem proti korporacím, ale v podobě podpory tzv. nerůstové společnosti tedy společnosti bídy a to kvůli klimatu.

   1. Nevolila jsem je, ale také jsem si říkala, že třeba přinesou do politiky něco jiného. Že se nebudou řídit pravolevým viděním, že se budou snažit prosazovat dobré nápady pro lidi jako celek. Moc jsem tomu nevěřila, ale říkala jsem si uvidíme. A vidíme, jsou to idioti, a i když volby sice prohráli, mají myslím 3 ministerstva, a tam blbce, mezi kterými naprosto vede ten obtloustlý Lipavský s blembákem. Občas se kouknu na jejich fórum, je to zmar a bída.

     1. Lipavský je pohroma a grandiozní ostuda této nebohé zemičky – i když možná je lepší, že se nám všichni smějí, než aby to neštěstí u vesla, včetně jejich voličů, brali vážně… Bohužel, ten odulý fracek není zdaleka sám. Konkuruje Vyskočil, Pávek, Pekařka, Zdechovský, Fialenko, Jourová, atd…

    1. Nikdy jsem jim nevěřil ani ty dredy.
     Žel bohu, nezkušená mládež mající volební právo je obdivuje a volí stále.
     Nějací kazatelé správných tezí jim na „názor“ stále stačí.
     Stejným způsobem si zvolili i toho záškodníka Radolu Gajdu – Emanuela Moravce – Petra Pávka.

   2. ale božínku. to si stačilo hned na samým začátku přečíst jejich vlastní web a hned člověk viděl, že jsou nalevo od cheguevary. prej nový pohledy, tak to nepochybně.

     1. Ano, občas v něčem přihrajou i korporátu. ale zacházení se společností, co mají lidi mít .. chtít .. dělat .. jak Pol-Pot.

  2. A Vy se divíte? Vyhlašovaná možnostpovinného narukování na vojnu zamává s kde kým. Protože si uvědomí že se jich to týká / být kanonen furt/ v první řadě a všem se nepodaří najít vhodného dochtora. Jen jestli jste mu tímto zveřejněním neuškodil.

 9. Důrazně se ohrazuji proti tvrzení: „Nikdo netušil, že Fiala bude až tak šíleně neschopný, jak se nakonec ukázal.“

  Samozřejmě, že to člověk nejen tušil, ale věděl s naprostou jistotou. Stejně jako věděl, že bude katastrofou vláda pod vedením Nečase, Topolánka či Klause.

  1. Tdx: Stačí vzpomenout si na jeho pokrytectví za pandemie, kdy tenkrát v opozici nekonstruktivne kritizoval jakýkoli krok vlády. Na konci léta obvykle kritizoval opatření jako příliš přísná, aby potom na podzim řekl, že byly moc mírná a opožděná. Malé náhrady podnikatelům jeho aktivisté kritizovali jako zbídačování vládou, která vyhlásila lockdowny. Velké náhrady kritizovali jako nezodpovědné ke státnímu rozpočtu. Odmítnutí vyhlásit lockdown by samozřejmě zase zkritizovali. Opozice tenkrát proti vládě střídavě posílala odpůrce opatření a zastánce opatření.

 10. JJ, zrovna včera jsme debatovali, polovina rodiny o tom, jak to za komunistů bylo hrozný a jak je to teď skvělý, že se máme dobře a že máme tu svobodu. Souhlasila jsem, že teď máme určitě víc svobody, že jak říká Dr.Staněk, svobodně nechají člověka skapat, takže se máme fakt super, čím dál líp.

  1. No není lepší fronta na pracáku, na zubaře, na léky, už i na praktické lékaře, neurology, atd., na školy základní i střední, není lepší drahá energie, potraviny, nedostupné bydlení, atd., než jakási minulost … 😉

  1. A Fialovo kolečko (opsáno z twitteru):
   „To je komedie, stát ukradne důchodcům peníze, ti pak nemají na placení účtů za energie a drahé potraviny a spadnou do exekuce. Peníze, které stát sebral na důchodech, nacpe do neziskovky Člověk v tísni a ti pak radí důchodcům za jejich peníze, jak z dluhů ven. Krásný příklad jak vyvolat dojem, že bez neziskovek nelze žít!“

   Občas z nostalgie sleduji blogy na Idnes, ještě je tam pár autorů, které stojí za to číst. Včera tam napsal pan Pokorný parodii na téma oficiálních zpráv z médií k Terezínu a ..řada diskutérů mu to spolkla a ještě ho chválila za správný přístup! Někteří lidé už mají fakt vygumovaný mozek.
   „Češi se díky prezidentu Pavlovi dokážou vyrovnat se zločiny svých předků“
   https://ladislavpokorny.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=802075

    1. Ten Pokorný je dobrý. Leč, kdo dnes chápe takovou disciplínu jako je sarkasmus nebo metaforu (včetně papalášů ODS)?
     Mě už nikdo nepřesvědčí, že moje babičky, tatínek a maminka, strejdové a tety tu okupaci Němci chápali tak, jak ji také přežili. V dennodenní hrůze a strachu o život zásluhou českých udavačů a slouhů režimu. Těch, kteří po osvobození od německých vrahů převlékli kabáty a sloužili vládcům novým.
     Šest let okupace Němci stálo život 360 000 obyvatel protektorátu. Tři čtvrtiny ze zavražděných nebyli židé, ale Slovani a jiné národnosti. Tak, jako v jiných zemích, kde vraždili Němci a místní převlékači kabátů a uniforem.
     Mohl by svým voličům ten omlouvač zločinů prozradit, nejen čím byli jeho rodiče bolševici, ale i prarodiče? Že by ti, za něž se v Terezíně omlouval?

 11. Nejenom Vidlák by mohl sestavit článek pro dnešní den ze svých minulých textů, podobně jsou na tom třeba ICT projekty a mnohé další obory – protože „všechno už tu bylo“.

  Někdy je to až legrační: znám grupu pošuků (maskovaných v běžném životě jako ajťáci), kteří se baví tím, že mezi sebou komunikují zásadně jen citáty z „Červeného trpaslíka“, toho skvělého sci-fi sitcomu. Jiní si zase vystačí se Švejkem, alias „Knihou“.

  Ale to přestává stačit: protože realita dalece předstihla i ty nejbláznivější fantazie. Proslovy a akce naší jejich věrchušky překonaly všechny umělecké performance a parodie. Squadra azurra u vesla – od Fašingtonu přes Londonabád a Brusel až po Strakovku – je obsazena Franky Drebiny, Rimmery, Kuními ksichty, majory Majory Majory, poručíky Duby… Příčetnější postavy, takoví ti Listeři, Yossariani, Hawkeyei, Arthuři Dentové… to zjevně vzdaly a panoptika se neúčastní, protože v tomhle kusu by i Král Ubu vypadal jako skvělý státník.

  Člověk si musí dávat pozor: otevře noviny žumpu někde v kavárně, kde ještě mají nostalgicky denní tisk pro hosty nebo někde na návštěvě vidí puštěné oblbovadlo a okamžitě ho přepadne silný pocit surreálna, tedy neskutečnosti: tohle se přece dít nemůže, ne? Stálí konzumenti jsou na tyto jedy přivyklí, ale abstinující jedinec musí být opatrný: tolik zhovadilé demence najednou by mohlo vyvolat prudké dávení nebo ještě mnohem hroznější stavy.

  Moje bývalka lékařka, postižená také atestací z psychiatrické pavědy, by pro takové stavy jistě měla nějaký ten felčarský termín a nejspíš také prášky – po jejichž konzumaci je možné i sledovat ČT a poslouchat ČRo a nemít z toho sebevražedné či vražedné tužby; necvakat kompulzivně závěry palných zbraní, nebrousit hodiny a hodiny nože a meče… Jakoby pomůže i starý dobrý chlast, ale nesmělo by to klesnout pod tři promile, pak hrozí prozření.

  Přijde mi, že plno lidí to nemůže nevidět, ale jsou v jakési racionální pasti – asi jako Němčouři za Ády v rozbitém Berlíně – Vůdce jistě musí mít Wunderwaffen, jiné výklady mozek odmítá.

  Samozřejmě, Vůdce – tehdy ani teď – žádné Wunderwaffen neměl a nemá, v tom je ten pravý fórek – ale k tomu, aby si ho člověk užil a chechtal se tomu, vesele si užíval Götterdämmerungu, je nutno dospět.

  1. Tak.
   Kromě první věty, (ta jediná se mi nehodí) to opět musím ukrást, Je to zase tak nějak „zřetelné“. Jenom dodám, že „Vůdce“ mezi námi možná ještě žije. Ještě jsem nenapsal ten budoucí trhák „Hitlerův vnuk“.
   Ale námět už mám.

  2. Přesně tak. Posledních pár měsíců sleduju jako večerníček kultovní seriál MASH a kuní ksicht má, podle mě, celá naše vláda (nejvíc ten tydýt co vyvěšuje černé pytle, ten je celej Frank). Jenže jak dlouho ještě? Člověk si říká, že horší to být nemůže…a ne, jde to. Při sledování ČT už nepomůže ani Lexaurin.

  3. Jsem postižená třemi atestacemi z psychiatrické pavědy a říkám, že tady na to žádné prášky neexistujou. Jenom vlastní zkušenost s prožíváním si následků vlastních činů. Teď se to nenosí, už snad třicet let, ne-li víc, se plno dětí tzv vychovává “ netraumatizujícím přístupem a rozvíjením vlastní osobnosti“, což z nich dělá na jedné straně úzkostné chudáky a na druhé straně hajzly.

   Slyšela jsem např. od známé, jak se takový netraumatizovaný zmetek rozpřáhl na jejího malého syna s kovovým předmětem (už přesně nevím, co to bylo) v pětileté ručičce tak, že kdyby nezasáhla, byl by ho zabil.

   No a nezapomínejme na Gaussovu křivku rozložení inteligence, na existenci sociální a morální inteligence, na procento psychopatů v populaci (tady taky žádné prášky nepomůžou).

   A než začnete litovat mého manžela, vězte, že jsme psychiatři oba.

   1. Psychiatři to mají těžké v tom, že jejich práce nemá žádný anatomický korelát. Když přijde k chirurgovi nebo traumatologovi jakýkoliv pacient, tak se dá dříve či později na jisto určit, o jaké onemocnění se jedná a jak to řešit. Operovat X konzervativní postup. Naproti tomu psychiatři mají fakt problém v tom, že často nenajdou žádné morfologické změny na mozku nebo jiných organivych systémech a přesto je jejich pacient nemocný (lidově blázen). Jsou tak odkázáni jen na to, co jim lidé řeknou a když podají léky, tak je ten dotyčný musí brát……. a jejich léky zabírají dlouho, klidně až 3 neděle. A kdo garantuje, že nemocný bude dodržovat režim a brát si léky…. Nikdo. Byt psychiatriem není žádný med. Sice vás nebudí v noci na sál, ale poslouchat 2 hodiny bludy, rozmlouvat depresáka nebo trávit 2 hodiny na komunitách s alkoholický a hráči automatů se nikomu moc nechce. Není lepší, když se dá něco prostě uřízniuz nebo vysanovat? 😃🤔

    1. Dvě hodiny? Jen dvě hodiny? Ale lepší je poslouchat bludy, ostatně psychotičtí a těžce depresivní pacienti jsou povětšinou milí a sympatičtí lidé, daleko horší jsou hysterici a vůbec většina psychopatů.

     Na psychiatrické prášky mi, prosím, nesahejte, sama trpím bipolární poruchou a bez léků bych nemohla jakžtakž normálně žít.

     1. Já proti těm práškům nic nemám. Kdyby nebylo těch prášků, tak by byla 1/3 populace nešťastná 😀 . S těmi psychopaty Vám naprosto rozumím…jsou to manipulativní a těžko identifikovatelní bastardi.. často si říkám, jestli tam nepatří někdo z mých kolegů, protože některé z jejich myšlenkových výplodů jsou opravdu kuriózní.
      Jinak ty dvě hodiny pohovoru mi přišly jako časový strop….to víte…pro operační obor je 2 hodiny proklatě dlouhá doba.
      Bipolární poruchou ? Jinými slovy = Muka kvůli drobnostem ….. čili v podstatě se učíte důmyslné umění, jak mít všechno u prdele.

      1. Bipolární afektivní porucha=maniodepresivní psychóza. Konkrétně 2. typu, plno těžkých depresí a semtam nějaká ta hypománie. Žádná muka kvůli drobnostem. Muka bez příčiny, bolesti všude po těle, únava, že sotva zvednete ruku, v noci se furt budíte…No, vypisovat to celý nebudu. Ale vystudovala jsem s tím, i rodinu mám, pracovala jsem…

       Ty hodiny jsou myšlený jako že celá pracovní doba. Kdyby jen dvě hodiny.

  4. Predevcirem jsme v praci meli sezeni, kde nas sef seznamoval s vysledkem boure mozku nejvyssiho vedeni naseho nadnarodniho korporatu. VIZE a POSLANI nasi firmy. Neudrzel jsem se a behem te cetby jsem se zacal doopravdy tlemit. Ty formulace a obraty byly snad doslova opsane z knihy „Dilbertovy principy“.

   Tvl… nadnarodni korporat zavisly na surovinach a energiich, takze soucasne deni s nami clouma opravdu bytelne a ti kokoti maji cas a prostor na tyhle cargoculty…

   Jo a v cilech nebylo ani pismeno o vydelku majitele…

  5. Jistě. I mě už dávno napadlo – vlády Hlavy XXII.
   Ale nesměju se jako když jsem ji četl.
   Připadám si jako ten Yossarian.

 12. Fialu považuji za jednoho z nejschopnějších politiků polistopadové historie – pokud slovem „politik“ míníme člověka v oficiáůní politické funkci.

  Zásadní a pro mne nepochopitelný přetrvávající omyl spočívá v tom, že se neustále předpokládá, že se Fiala snaží prospět této zemi a jen jeho neschopnost a zaslepenost mu v tom brání.

  1. Pokud kvalita politika spočívá jen v tom , udržet se bezpečně na hladině, tak souhlasím.
   Ale už kdekdo hledá, kde má jeho plovací kruh špuntík, aby mu ho vytáhla.

  2. Sám Fiala je jenom maňásek, který není ani schopný smysluplně koordinovat ty nesmysly, co mu chodí z vlády. On je jako ten pejsek na plošině u zadního okénka auta, který jen při jízdě pořád kývá uvolněnou hlavou.

   To historické politické superdno představují jeho vládní pětikolegové. Široko daleko vertikálně v historii a horizontálně v současnosti bychom těžko hledali podobnou bestii jako je jejich ministrině války nebo v roli šéfa půdy tak naivního amatéra jako je Nekula a Kuba Kubikula nebo tak slaboproudého šéfa státní kasy.

   Celé vládě je lid této země u hyžďů.

   Jak občas píše Targus – sednout si a plakat.

   1. vyslechnuto včera v rádiu:
    Český ministr zahraničí Lipavský pobýval v Saudské Arábii se skupinou 15 českých podnikatelů a vizí prohloubení obchodních vztahů a dodávek surovin – sešel se se svým saudskoarabským protějškem, aby mu vytkl prohlubování vztahů a obchodních vazeb s Ruskem a apeloval na odsouzení války na Ukrajině.
    No tak jo, pochybuju že něco domluvil, jen je zase trochu připonasral. Primárně vždy v zájmu České republiky, která mu zaplatila pobyt.

    1. No dovedu si představit, jak u šejků v košilích vzbuzuje respekt Lipánek alias Anička Škrlová s blembákem, když je kárá za nedostatečnou nenávist k Rusku.

  3. Trefa, v jeho případě jde o zcela jiné poslání, zadání, o zcela jiný úkol … Rád Vás vidím Asfaltový holube v „akci“ – samozřejmě nejen v akci …

 13. Západ už vpodstatě rozhodl, že Ukrajina zvítězila:

  -J—- á to vím, vy to víte, Biden a spol . to vědí,teĎ, na to postupně–přijdou i kvalifikovaní političtí anylytci.

 14. Já nevím,proč se pořád hrabeme v tom hnoji,jestli bylo něco špatného zaseto,nemůžeme sklidit dobrou úrodu,ale jen špatnou.Pokud chceme obnovit dobrou úrodu,tak všechno přeorat a špatné rostliny na skládku.Znova to napíši,kdo vydělal na sametové,tak to nechce změnit,jen to různě obměňovat.

   1. Starý kocour 8:23
    Záleží na množství plevele a rychlosti růstu aby se stačil vytrhávat

    Též na schopnosti a ochotě pěstitele plít. Pokud (i) plevel je pro něj plodinou , až tak úplně se mu vytrhávat nechce. Společenská smlouva 1969: vy nás necháte u moci a my Vás necháme si přikrádat. Pokusem o změnu bylo EET ,švarcsystém zůstává.

    1. V roce 1969 žádná společenská smlouva neexistovala, ani nemusela.
     Režim měl dost vlastní síly na to, aby se u moci udržel, k tomu tady měl na pomoc okolo 100.000 vojáků CA.
     Přikrádání existovalo dávno před rokem 1969 a pokračovalo zvýšeným tempem i po něm. Semtam někdo dostal exemplárně po pazourech, když to přikrádání fakt přeháněl (dlouholetý šéf SBD staví už druhý barák pro děti), ale jinak se dal z větší fabriky ukrást klidně i soustruh, aniž by někomu fyzicky i účetně scházel.
     Vím to moc dobře, protože tu lepší polovinu života, jsem kolem toho všeobecného přikrádání žil. Tak trochu za exota, protože mě naši učili nekrást, na vytoužené džíny si vydělat, spolužáky vysmívaným svozem kartónů ze dvou sámošek. Někteří se pak smát přestali a přidali se, když viděli, kolik to nese – tenkrát dávaly Sběrné suroviny za čistý nezamaštěný karton 0,50,-Kčs/kg.
     Ano, ssi jsem okradl valutové hospodářství tehdejšího státu tím, že jsem od známého tiráka vysomroval 150 bonů za 4,50 na vysněné Levisky. Ale tentýž stát mi nedal jinou možnost, jak si ty džíny koupit jinak, nějak normálně a bez porušení zákonů.
     Stejně to bylo později, v případě Revoxu A77, na který jsem si musel vydělat taky, resp. pravidelně splácet půjčku na něj, protože ten švýcarský křáp by v nabídce Tuzexu nečekal skoro rok na to, než si na něj vydělám. Ale dokázal jsem to, hodně podobnou vedlejší činností, jako byl ten sběr, tak moc jsem ten kapitalistickej krám chtěl. Existovaly činnosti, podobné tomu sběru, do kterých se nikomu moc nechtělo i přesto, že docela vynášely – ony byly tak trochu „pod úroveň“, na což já zvysoka sral – měl jsem před očima ten Revox.
     Stát mi bohužel nedal jinou možnost, jak si ty džíny, nebo ten švýcarský křáp koupit, než šmelením s bony a valutami. I přes všechna rizika, byla tahle činnost riziková podstatně méně, než např. dovoz z Maďarska, kde hrozilo doměření brutálně vysokého cla i u těch džínů, co měl člověk při zpáteční cestě na sobě. Zpočátku oblíbená finta, kterou na celnici už nějakou dobu znali a věděli, na co se mají dívat. Celníci Vás z těch nových Superek, třebaže byly i nějak „šikovně“ jakože ušpiněné, klidně na místě svlíkli, mrkli se na cedulky, mrkli na nohavice, na švy a na zip, následně se mrkli po autě, nebo po kupé – a doměřili pro všechny a na všechno takové clo, že to bylo k posrání.

     1. „… z větší fabriky ukrást klidně i soustruh, aniž by někomu fyzicky i účetně scházel“
      Kolik těch „vysněných Levisek“ za to bylo …

  1. To zemědělec: No jo, myšlenka to není špatná, ale i jako laikovi je mi jasné, že někdy to nemusí stačit, ale bude nutný radikální kvalitativní zásah do půdy, ze které všechno roste …

 15. Vidlák: „Nikdo netušil, že Fiala bude až tak šíleně neschopný, jak se nakonec ukázal.“

  Danieli, opravdu jste přesvědčen o tom, že pan premiér je neschopný?
  S tím nemohu souhlasit a doporučuji Vám, abyste s předmětným přívlastkem zacházel opatrněji.
  Nějakého šťourala by taky mohlo napadnout, že něco nenápadně podsouváte …

 16. Sněd jsem maso od kosti
  vypil vodu z flašky.
  Čekám ránu z milosti
  vždyť mám prázdné tašky.

  Odevzdal jsem, co jsem mohl
  už jsem jenom kost a kůže.
  Stát mi ještě důchod šlohl
  co mi ještě sebrat může?

  Daň z příbytku, půdy, vody
  daň ze vzduchu, daň daň daň
  prý jen státu dělám škody.
  Co se státem? Seru naň.

 17. Na západní frontě klid.
  Daně platí tamní lid.
  Nastavěl si věže z větru
  zimu čeká v novém svetru;
  plynovod je prázdná roura
  z ameriky loď se courá
  veze tláču z břidlice,
  ztratila se příjice.

  Traktory mu tahaj pluhy
  nasekal si další dluhy.
  Na jídle si pochutnává
  stíhačky si objednává
  plánuje si volné pátky
  neustoupí o krok zpátky.
  Zahrabal se v zákopu,
  dal si odznak na klopu.

 18. Pětikolka nebyla a není u části obyvatel v oblibě, část jejich voličů už změnila názor, klesá její obliba, ale v něčem je tato koalice nepřekonatelná:
  – má tah na branku jako sfiňa
  – s ničím se nesere
  – je jako obří demoliční buldozér, který obyvatelé této země za své vlastní peníze usilovně stavěli a postupně vylepšovali od roku 89. Předchozí vlády s ním pouze popojížděly, zatímco tihle jedou na plný plyn.
  – nebojí se a pokud by i jo, podepíše smlouvu
  – plnými doušky si labužnicky vychutnává moc (čím víc se ti dole kroutí, tím nahoře blíže k orgasmu)

  Pro 5K plně platí: „Psi štěkají, ale karavana jde dál.“

 19. Opsáno od Vlka:
  „Pětikoalice ví, že armáda a policie by nemuseli být poslušni k jejich ochraně a k represáliím proti vlastnímu obyvatelstvu. Tak si pořídili – více méně – zahraniční ochranku“

   1. Re: Občan

    Ty beviny jsou obyč tribut. Ty staré jsou lehčí a umějí navíc plavat. Vybavení novými řídícími systémy a eventuální přezbrojení na ráži NATO by stálo jen zlomek ceny.

    1. Vybrali nejhorší křápy z toho, co mohli vybrat. Jenže to bylo taková úlitba Švédům, protože nebudou Gripeny. Oni tedy nebudou ani F-35, místo toho se nakoupí F-16.
     Ty stará BVP uměly plavat, protože byly určeny pro boje ve střední Evropě. V široširých ruských rovinách tahle vlastnost přece není zapotřebí.
     Vždycky se musím smát vlhkým snům o tažení na východ, když celé NATO nemá kapacity aby postavilo pár pontonových mostů a vojskovou PVO aby ty postavené mohlo chránit.
     Pamatuji si, jak před pár lety probíhalo cvičení českých ženistů, stavěli pontonový most někde u Litoměřic a byli se na to podívat papaláši z celého NATO. Dokonce to v přímém přenosu přenášela ČT.
     Kdysi za soudruhů byla stavba pontonového mostu součástí šou nazvané násilné překročení vodního toku. Napřed zaútočilo na postavení imaginárního nepřítele letectvo a raketové vojsko. Pak se objevily vrtulníky, odpálily rakety a ev. v týlu nepřítele vysadily výsadky. Pak překročily řeku BVP, svedly boj na opačném břehu a za pomoci dělostřelectva vytlačily nepřítele od břehu. Pak začali ženisté stavět most. Jakmile byl dokončený, přejely po něm na druhou stranu tanky.
     Teď to bylo takhle. Přijely tatry s pontony, shodily je do vody, ženisti začali sestavovat most (asi byli hluboko v týlu), po sestavený mostu po něm přejel jeden landrover a dva pandury a za jízdy střílely na imaginárního nepřítele (který se najednou objevil). No prostě trapárna.

     1. „Vybrali nejhorší křápy z toho, co mohli vybrat.“
      Už jsem to tu před pár dny psal, ale pokud to někdo nečetl, není na škodu připomenout.

      BVP 2 z Dubnice nad Váhom v roce 1980 stálo 1,83 milionu Kčs.
      Při srovnání průměrných příjmů tehdy a dnes činí /takto odvozená/ inflace 15,2 násobek, jedno BVP by tak dneska mělo stát 27.816 milionu Kč.
      Ta „švédská bedna“ nás bude stát ca 246 milionu Kč.

      A jak tenkrát reagoval jeden z nás, který v době ZVS s tím BVP 2 jezdil – „Přitom bude stačit jeden „pancerfaust“…..

      1. Lex: částečně ano je to předražené, ale jde i to, že současná technika je nacpána drahou elektronikou. Proto je kusů techniky méně a musí se často nasazovat jen opatrně. Přitom pokrok v přenosných raketách pro pěšáky je činí více ohroženými.

       1. Jistě.
        Ale bereme přitom v úvahu, že od té doby uplynulo 45 let? Že ta léta jsou charakteristická mechanizací, automatizací, mikroelektronizací, computerizací a robotizací, nemluvě už o řízení těch výrobních procesů, které z lidí převzaly počítače?
        Bereme v úvahu, kolikanásobně od té doby vzrostla produktivita práce?
        Chápeme, že z té produkce oproti tehdejší době, přesněji – z výnosů té produkce – jde největší díl vlastníkům kapitálu, že toto je položka, která od té doby narostla mnohonásobně, a to až tak, že se stále zužuje špička nejbohatších lidí /klanů/, kteří naproti tomu vlastní čím dál větší část společenského bohatství?
        L.

 20. Přídopotek.
  A budete se zlobit, ale nestačí do jedného článku napsat čtyři nebo šest, či více zakletých, stále omílaných hesel, že každej blboň se na nějakou chytí a jedeme dál, páč tím se nic nevyřeší. Potřeby lidí vás nezajímají, stačí reakce na „pitomé“ názory a strčit pod ně misku, dej. A kokoti dávaj. To je neuvěřitelné, fantastické.

  No ale co z teho plyne. No plyne z teho to, že tuto zem bude muset zachránit nějaká moc, kerá eště jakž takž chápe potřeby a požadavky a sere na pitomý názory. No a gdyž sem dojede, to by mě fakt zajímalo, to by byl trhák, s kým by jednali o nějaké budoucnosti. Třeba té, aby se lidi totálně nezbláznili ze fšech píčovin co lze číst na internetu.

 21. Šmarjá pano, řekněte mi poctivě, jak se nahamtají miliardy. Co čekáte od takových osob. Ty blbečky, keré dále menujete, sou jen vyžírky. Co z nich vypadne je přece dávno jasný. Stále jen řeči kolem horký kaše. Heh

  1. Ano.
   Stačí si zjistit, z čeho si na takové vysoké noze, žije takový Mirek Topolánek.
   Nebo ten druhý Mirek, Kalousek se jmenuje. Že by z důchodů? Určitě?
   Určitě si Dalík odseděl ty 4 roky či kolik, jenom tak zadarmiko, protože byli přece s Mirkem kámoši, co se nepodrazí? Půl miliardy bylo ve hře – a ty peníze nikdo nikdy nehledal. Dyť fízlové ani najisto nevěděli, jestli té půl miliardy někdo někomu dal, nebo nedal.
   Od multimilionářů a miliardářů nic nečekám, maximálně nějakou další boudu na občana.

   1. No ano, takoví, „lidé“ co si přivlastní , je jedno čím a jakou ideologií to omluví, velkej kus hospodářství na kerém dřeli domorodci za pár peněz aby bylo z čeho žít, nemají zájem nic měnit. A gdyž, tak si to pojistit. Ale gdyž se mění režimy, a on se zase změní dříve či později, bez ohledu co si myslí nebo jaké má názory, účtovat se bude.

   2. Z patria.cz : „Osm členů představenstva energetické společnosti ČEZ mělo celkový příjem za loňský rok stejný jako v roce 2021. Celkem si přišli na 135 milionů korun, nejvíc dostal šéf představenstva a generální ředitel Daniel Beneš, který měl nárok téměř na 35 milionů korun. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes společnost zveřejnila na webu. Polostátní ČEZ měl v loňském roce čistý zisk zhruba 81 miliard Kč, meziročně byl osmkrát vyšší (ČTK) „

 22. Vidlák: “ Ani nedojde na žádný náhlý konec světa. Pěkně pomaloučku nám všem dojdou peníze. Pozvolna také dojde zboží…“

  Rok 21 a jak se nám krásně plní…U automotive dodavatelů je prý v současnosti o dost více firem, než se dnes vyrábí vozidel (čti: vozidel se vyrábí málo – myšleno některé typy karosérií, či přímo výroba jednotlivých modelů se ruší), firmy navzájem spolu bojují o přežití i tím, že cenové nabídky jdou POD náklady a už dopředu je jasné, že půjde o ztrátu, jen zachovat lidem práci. Jak dlouho toto může vydržet ?

  Manželka, z úplně jiné brandže, si už pomalu zvyká na čtyřdenní pracovní týden…

   1. „Nehadej mi minulost , ale hadej mi budoucnost“. G.Greene ,
    Ministerstvo strachu.
    Se vobcas nevyhnu nejaky spe a kulaci , co asi bude..
    /Nezapomenout na srolovani/.
    Ale coz takhle zkusit uhodnout a vycist trochu neco , co se z historie na nas klube a co se klube se taky zrejme vyklube.
    Uplne vsecko se nam vyhnout nemuze..
    Budeme braneny vojskama spojencu , tak dobre , jako branili Afganistan?
    Koreu, Vietnam, Irak, Lybii, Syrii, svuj Jih a jakou meli zaminku svuj Jih branit/, Jugoslavii, Ukrajinu ..atd.
    /Nepratele kdyz se mnozi, dokonce v cinskych miliardach /.
    Nebo bude nase obrana jako , kdyz Mc Artur desertoval vod svy stotisicovy armady z Filipin , kde si nejdrive nechal znicit vsecko , letadla na zemi atd…
    Zdalky z bezpeci pak vykrikoval . Ja se vratim..
    A neubranenej a znicenej narod musel tvrde platit generalovi za osvobozeni , ve vysi nekolika milionu..
    /Dobrej trik a jeden deserci jeste zbohatne , jinej by sel za to ,ke zdi/. Nebo.
    Vi se , ze panovaly caste neshody ve vedeni valky mezi Zaluznym a zelinarem.
    Uz nepanujou.
    Odejel elinar ,behem boju o Bachmut, zrovna v pravej vcas, na dlouhy pobyt a vylety daleko pryc a prej to byli urcite rusove , ktery uplne presne vystrelili
    a vedeli kdy a vedeli kam presne , aby trefili do casto
    nesouhlasiciho generala..
    S idolem velke casti sveta. Nahody a nehody.
    Nehadej mi minulost….
    A dyz nepritel obsadi treba Pelhrimov. Jaky zbrane a nejen ty vochuzeny, spojenec pouzije na dobyti mesta proti nepriteli..
    Treba ty jako obohaceby v Hirosime..
    A co dyz se president a nebo jinej pritel ,nahle znelibi..
    Priserna okupace v 68 ,vypada potom ,jako hratky na pisecku.
    Jestlize chaoticky cinnosti vlady se odehravaji a skodi , opozice nemuze zrcadlove zustat pozadu. Vzajemna zavislost vzdy vladne a ovlada..
    Vsecky strany a vzdycky skodi porad a kazdymu bezohledne , pro sve zajmy ,prospechy, vyhody a zisky a nejen ty politicke..
    Zkratka udelaji vse jako v minulosti vzdycky.
    A tak nase minulosti hovori ,nekdy nalehave k nam a zapricinuji nam tim co bylo , nase budoucnosti..
    Hadej mi budoucnost.
    V mnoha ukazkach a v pripadech , nejvice podepisovanych
    a potom tragickych..

  1. Re: Auto

   Automotiv fičí do řiti od okamžiku, kdy ÚDAJNĚ nejsou čipy a od dalšího okamžiku, kdy bruslogradská svoloč donutila automobilky rušit výrobu nejlevnějších, avšak nejziskovějších modelů. U Škody to je např. řada FABIA.
   Soudruzi si mysleli, že holota začne kupovat elektrokřápy a ono hovno….

   1. známý si chtěl už před 9 měsíci koupit fungl novou škodu oktavii, složil zálohu a nyní mu zrušili smlouvu, prachy vrátili, auto prý v dohledné době nemůže být dodáno.
    to se nám ty obchody rozjíždí … to to fičí.

    1. Můj bratr doporučuje Japonce, ale jen takového, co se opravdu vyrábí v Japonsku. My jsme si teď koupili Suzuki, do týdne byla. Nemuseli jsme teda čekat, až ji dovezou, byla na skladě. Koupili jsme Vitaru, jsme už staří a do SUV se nám lépe nastupuje i se z něj vystupuje.

    2. Právě na příkladu Škodovky je vidět, jak to jde do řiti.
     Zajímavé na tom je, jak potichu. Takové ticho při řícení celé automobilky, dokonce celého automotive sektoru v této zemi, to jsem ještě nezažil.
     Vzpomínám si na tahanice okolo Tatry, jaký kolem toho byl humbug – a tady jde do kopru celé jedno odvětví a vlastně celé jedno město, které je na to navázané, plus hromada subdodavatelských firem.
     Ta maškaráda s čipy, to byla jen taková záminka. Ta auta byla normálně pojízdná a plně vybavená podle specifikací, jen se majiteli zrovna „nehodilo“ je prodávat.
     Potvrzoval to na fejsbůku jeden z lidí, kteří jsou placení za to, že ta auta složí, nebo naloží na přívěsy, nebo na speciální vlakové podvozky.
     Vzpomíná si někdo na to, že by viděl fotografie interiérů „nedodělaných“ aut – třeba kvůli ovládání oken a dveří, nebo bez palubovek? Leda prd, takovou oktávku buď doděláte a jezdí, anebo ji nedoděláte a pak nejezdí – některé věci v autě nejde dodělávat „až potom“.

     1. Všechny závody firmy (dodavatel automotiv) v ČR ve které pracuji, byly loni v červených číslech.

      Co si myslíte, že majitel udělá, pokud to bude tak i letos a nebude výrazně lepší výhled?

 23. Vidláku – důtklivé doporučení.

  Chceš-li nalézt OPRAVDU kvalitní stopy, musíš se vydat po stopách beznohého.

  1. RRRight. Bright. Tesne a presne.
   Ctu clanek a svet sou casto spojeny nadoby a ve stejnej cas reagujeme a treba myslime nazorove podobne v jadru i stejne.
   Stopy pokracuji vpred. /srolovat/.
   „Pred Babisem , za Babisem , nikdo nesmi stat, nebo nebudu hrat“!!
   A tony se menili , prekvapeni , ze politicky strany taky ..
   A zalozi se na napravu pomeru jeste dalsi , ty strany.
   Vod podvodu k podvodu jdem..A kdo by se neobaval v ovzdusi zarucene nestoudnych a vylozene neskryvanych , v ovzdusi despoticke a monopolni vlady lzi ,dezinformaci a podvodu. Je kolem na scene jeste neco jineho?
   Past na kazdym kroku ,dobre , nase stopy budou mit vic ostrazitosti.
   A kdyz elektrina zase a zase vypadne.. Tak at vypadne.
   Vohledne toho svolavani..
   „Bida z lidi vlky cini a vlky z lesu, zene hlad „. /Francois Villon/.
   Pak sou vlci ve smeckach dokonce schopny se seradit treba na namesti.
   Vubec nejlepsi, misto dekontruktivnich stiznosti a kritik /i tech rolovacich /, je padna odpoved , neco budovat. Treba lepsi hradby.
   S postavenim hradu vybudovali tez hradby na obranu a prekvapivy utok.
   Misto vyroku , kterej kazdej ted porad cte ,vidi a zna …
   „My na alternative jsme se porazili sami “ , kde autor prispival a na co ?
   Aby taky kapituloval ve vlastni porazce. Porazenectvi .
   ..Proc kricet o konci pred koncem..Pohrbivat.Kdyz.
   Jeste nejsme vsichni mrtvi.
   Tady vola nas vsechny nas zivot , nas narod , nase zem ,veli nevzdat se v prvni prohrane bitvicce , hledat nove formy ,taktiky v obrannem usili a nevyhrozovat psanim dalsich knih . Pobizeji akademici.
   A cist jejich knihy pasivne ve sklepich , kdyz je treba konat.
   Budovat uzitecny a prakticky konstrukce a nikoliv nekonecny pouckovaci destrukce.
   A co asi jinyho sem mel ted, napsat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *