27 května, 2024

Izrael bombardoval křesťanský kostel v Gaze

Při izraelském útoku na pravoslavný kostel zahynulo 18 křesťanských Palestinců

Izraelský nálet zabil ve čtvrtek 18 křesťanských Palestinců v řeckém ortodoxním kostele, uvedl mediální úřad Pásma Gazy. O celkovém počtu mrtvých církev neposkytla zatím žádné informace.

Podle palestinských zdrojů hledalo v kostele úkryt před izraelským bombardováním nejméně 500 muslimů a křesťanů.

Pravoslavná církev v prohlášení uvedla: „Jeruzalémský pravoslavný patriarchát důrazně odsuzuje izraelský nálet na půdu svého kostela ve městě Gaza.“

Izraelská armáda tvrdí, že prověřuje zprávy o obětech poté, co Hamás uvedl, že útok na řecký ortodoxní kostel svatého Porfyria ve městě Gaza zabil a zranil „velký počet“ lidí.

Izraelská armáda agentuře AFP řekla, že „její stíhačky zasáhly velitelské a řídicí středisko, které se podílelo na odpalování raket a minometů směrem k Izraeli“. Tedy kostel svatého Porfyria.

Svědci uvedli, že útok poškodil zeď kostela a způsobil zřícení přilehlé budovy a dodali, že mnoho zraněných lidí bylo evakuováno do nemocnice.

Svatý Porfyrius, postavený kolem roku 1150, je nejstarším křesťanským kostelem v Gaze. Nachází se v historické čtvrti města Gaza a po generace nabízel útočiště lidem různých vyznání.

Potud suchá zpráva.

Docela by mě zajímalo, jak to budou Izraelci prověřovat, když na místě nemají své lidi. Nejspíš z kanceláře Bibiho prohlásí, že tam byli teroristi, což už vlastně udělali. Možná že IDF dojde k závěru, na základě několika videí, že si kostel odstřelil Hamás sám, protože nenávidí palestinské křesťany.

92 thoughts on “Izrael bombardoval křesťanský kostel v Gaze

  1. To byl jen takovej mluvka a pozér…

   Přes veškerou propagandu, čůrácký rasistický výkřiky a oboustrannou antisemitskou nenávist jsou židi i palestinci lidi jako my.

 1. Tak začíná světová válka.

  Nejdříve se rozhoří ohně lokálních konfliktů a způsobí křivdy, které nedají zapomenout na odplatu. Potom se utvoří bloky zemí, kdo bude stát na které straně.

  Dál už to všichni známe. Kdo by nevěděl, dokumentů na ČT2 a Príma Zoom je každý den několik. Informační příprava na válku intenzivně probíhá.

  1. Válčit se dá jen tehdy, pokud je s čím. Pouhé kecy politiků, byť sebevíc promořené „spravedlivým hněvem“ či nenávistí, ji zatím nikdy nikde nevyhrály. A máme my něco víc než pidi politické ratlíky fanatický štěikající za plotem ve vrcholných funkcích státu? Jak dlouho by dokázala za současného stavu ČR válčit?

 2. Kukal jsem na AK a tam na mne v sekci Izrael vypadlo svědectví židovské osadnice Yasmin Porat o dění na tom divném mejdanu a v osadě Be´eri.
  Říkal jsem si, že to je nějaký hoax, a tak jsem hledal. Většina webů mi přišla nedůvěryhodná, protože arabská nebo turecká. A pak jsem našel přepis rozhovoru i záznam rozhovoru na Outsidermedia: https://outsidermedia.cz/izraelske-sily-zastrelily-sve-vlastni-civilisty-rika-prezivsi-z-kibucu/

  Nechci to hodnotit, ale někdo tu psal o možném „false flag“. A tohle tu úvahu podporuje

 3. Kostel vylít do povětří
  kdo to byl – se nevyšetří.
  Putina v tom nelze máchat.
  Kdo to jenom mohl spáchat?
  Chráněnec či kamarád?
  Koho teď mám pokárat?

 4. Děkuji Vám paní Kunšteková za pravidelné informace o probíhajícím konfliktu na Blízkém východě. Vzpomínám si docela živě, když při operaci Spojenecká síla (tzv. humanitární bombardování) vycházel na NOVINKÁCH denně přehled zasažených cílů (tenkráte dostal můj mladý, naivní idealismus „přes držku“, bo jaký vojenský cíl je vodárna, automobilka či televizní studio). Chtěl bych jenom zmínit jednu moji zkušenost. Po těch letech je stále složitější dohledat, jak o tehdejším „humanitárním bombardování“ psala dnešní mainstreamová média. Něco málo se dá vyhledat na NOVINKÁCH, na IDNESu téměř nic, ČT netřeba zmiňovat. Zmínky ve vyhledávačích těchto médii mizí z roku na rok. Nezbývá než zálohovat, zálohovat a samizdat.

 5. Pokud se ještě před pár dny oficiálně Izraelci chlubili zásahem 4 000 tun bomb do pásma Gaza, těžko věřit, že to naházeli jen do parků. Zabilo to nepochybně desítky tisíc lidí – to je pouze statistika, mimo všechny ideologické žvásty. Kdo byl pro a kdo proti, je celkem jedno…

  Místo odsouzení tohoto zločineckého režimu – který vraždí čím dále tím více i vlastní občany – se všude hloupě spekuluje nad prolhanými bláboly žump. To je na tom to smutné…

  1. Nicméně toho tím svým masakrem chtěl Hamás dosáhnout. A celá Gaza to slavila ohňostrojem. Co chtěli, to dostali.

  2. Ca 200 km2 bombardovaněho území, to je 20 tun na km2. Není to v takto zastavěném prostředí málo. Otázka, kolik stihlo utéct, kolik kam a na jak dlouho schovat, ty desítky tisíc ale asi vypadají reálněji, než jednotky. A jestli „oprávněně“ kostel a „neoprávněně“ špitál, to jsou jen manipulace (ne z dílny Izraele, ale pokrytecké mediální a politické západní scény) s emocemi. Tam není nic buď dobře, nebo špatně, bomby lítají a hotovo.
   Vzhledem k tomu, že verze „útok je překvapil“ bylo velmi rychle dokázáno jako ovčí babička, tak Izrael, resp. jeho politici, nejsou zodpovědní pouze za Gazu. Taky za samotný útok Hamásu. Jinudy ta cesta nemá kudy jít, minimálně odtud se taky musí začít. Že by to ovšem byla jen akce politické skupiny v Izraeli, to by asi znovu byla ta babička.

   Nemusí to tak být, ale přijde mi to dost názorné. Zabrnkání na ukrajinskou i izraelskou „národní hrdost a zájmy“ se dá zařídit nejlíp v kombinaci zevnitř a zvenčí. Tak, aby se plebs radikalizoval a vrchnost se tím mohla ohánět, což v součtu odebírá jiné, než nekrvavé řešení. Neboli „nástroj k něčemu“.
   Sice „objevuju už objevené“, nicméně cílem je krev, jejímž dalším cílem je… Co? Nabízí se ten sionismus a etnická čistka pro „nadřazený“ národ, to jejich dlouhodobé chování tam tomu taky značně nasvědčuje. Jenže ono to donedávna opravdu vypadalo, že by na značné části BV mohlo začít být klidněji. Jakási domluva mezi muslimy a židy, jakási mezi sunnity a šíity. Je to pryč. Pryč jen jako konsekvence, nebo jako první účel? Nebo paralelně? Nebo odklon pozornosti od Ukrajiny coby konsekvence či první účel?Já na to odpověď nemám. Jestli nějakou vy ano, rád si ji přečtu.

  3. K42: Kdyby to byly desítky tisíc, Hamás by to už volal do světa. Potřebuje počet obětí do médií navyšovat a ne umenšovat. Bude to několik tisíc ve skutečnosti.

   1. A kdyby, tak co? Tisíce mrtvých také není málo. Přiletí F-16 se čtyřmi tunami „nákladu“ a vysype to někomu na makovici. Je to tím snesitelnější, že to nejsou desítky ani stovky tisíc mrtvých?
    Kdo ví…

  4. Hele, přemýšlel jste kolik je to 4000 tun bomb? Během asi 5 dnů?
   Když vezmeme, že by bimbardovaki tunovými bombami, tak je to 4000 náletů.
   Čili 850 denně, cca. 35 za hodinu. Nejde o hromadné nálety, takže každé 2 minuty jedna bomba – to je docela hloupost, to už by tam nic nebylo.
   Palestinci lžou stejně jako všechny strany každého konfliktu – a my děláme tu hloupost že jim bezmezně věříme, obzvlášť Kunštekovi….
   Jak už jsem párkrát psal – byl jsem v ILu mockrát pracovně, i na Západním břehu, mluvil jsem s běžnýni lidmi.
   Dokud Arabové nepřestanou chtít vyhubit všechny ne Araby v dané oblasti, což naprosto veřejně deklarují a nikdo nevolá nic o genocidě, do té doby tam mír nebude …

 6. v plánu je islamizace většiny našeho kontinentu? Vždyť v centru této islamizace je samotná EU, která dlouhodobě i z vašich peněz platí štědré dotace různým organizacím Muslimského bratrstva.
  podpora muslimské invaze a prosazování kvót ze strany EU
  Marion Lalisse, která promluvila na konferenci o fatwě arabsky, mimo jiné oznámila, že vede konzultace s neziskovkami a výzkumníky, aby vytvořila mapu nenávisti vůči muslimům v Evropské unii:
  šílená bruselská islamofilka hovořila na konferenci, která neustále zdůrazňovala nadřazenost muslimů nad nemuslimy a nutnost všesvětového zavedení práva šaría.
  https://necenzurovanapravda.cz/2023/10/na-svetove-islamske-konferenci-o-fatwe-vystoupila-i-zastupkyne-eu-aby-podporila-islam-v-evrope/

 7. A proc bychom meli cemukoliv ted verit? At uz od jedne ci druhe strany? Proc jsou tady lidi tak hrrr do upakovani propagandy?

  Videla jsem obrazky toho spitalu, pry tam vlitla strela na parkoviste. Spalene auta, jsou pry mrtvi, ale zadne stovky. To jen rikam jako protipol. Ne ze necemu verim. Pripomina mi to ty falesne fotky z porodnice v Mariupolu.

  1. Použití vakuové bomby na nemocnici nebo na pravoslavný kostel je podle reportérů arabských stanic novou taktikou Izraele, aby na zemi nezůstaly důkazní stopy po kráterech, protože vakuové bomby krátery nevytváří, ale v důsledku termobarického podtlaku při zápalu aerosolové směsi dojde k ničivé destrukci budovy, která převyšuje ničivost běžných klasických bomb. Izrael se snaží zlikvidovat co nejvíce lidí, kteří odmítli vyklidit severní část Gazy a nechtějí opustit svůj životní prostor a přenechat ho izraelským osadníkům.
   Tohle je důsledek toho, že evropské národy umožnily únos svých pravomocí do rukou Evropské unie, která nedělá politiku křesťanské Evropy a tradiční rodiny, ale degenerativní a likvidační chazarsko-sionistický proces na likvidaci evropské civilizace, její etnické přeformátování indukovanými a sionistickými válkami vyvolaným exody z Blízkého východu a Afriky.

  2. Zase jenom to, co jsem viděl – první záběry po zásahu.
   Nějaké nádvoří v plamenech, okolní budovy stojí. Ještě nebyl čas na výrobu falešných záběrů.
   Můj odhad – někdo se trefil něčím menším do zásob paliva na nádvoří. Kdo – to není patrné.
   Zbytek je propaganda. Ta nebo ona. Fascinuje mě, že někteří i docela chytří lidé cítí potřebu se zařadit na jednu stranu konfliktu. Slova a podvržené důkazy dokáží (pokoušejí se) zpochybnit cokoliv.
   Vezměte si návštěvu KoZa, hlavně USA v Japonsku při příležitosti shození AP na Hirošimu a Nagasaki. V těch projevech ani jednou z americké nebo dokonce japonské strany nezaznělo, že to byly USA, kdo zatím jediný ve historii lidstva použil jaderné zbraně. Za dalších několik let se dozví mladí lidé, že to byla třeba Čína, kdo to udělal.

   Proto dumání nad hyperbarickou bombou je podle mě naprosto mimo. Není ověřitelných faktů.
   Kromě toho hyperbarická bomba (podle odborného popisu) vytváří podtlak a ten spolehlivě trhá plíce i bourá budovy. Nic o plošném požáru, který jsme viděli.

   Vevčo, jsme nejmíň dva, kteří se v jakémkoliv sporu odmítají zařadit na některou stranu a tedy vynechávají ony pseudo odborné debaty, kde se hádají mezi sebou lidé, kteří o věci vědí jen to, co jim někdo šikovně předhodil nebo jsou sami „wikipedové“.

   Nakonec se bude u ohňů po III.W.W. vyprávět nějaký novodobý Epos o Gilgamešovi. A starci budou vyprávět, k čemu asi sloužily ty divné věci, které mladí lovci viděli v troskách bývalých měst.

   1. Aspon dva, Kocoure, aspon dva. Jak rikal Jezis… „jsem tam, kde se dva ci tri setkavaji mym jmenem“(chapu jako jmenem dobra, pravdy, krasy) 🙂 to je vzdy ten nadejny zacatek.

    1. Tak já nestranný nejsem. Hamás tam chce vyprovokovat Armageddon, který by „vyřešil“ problém Palestinců. Možná je v tom namočená izraelská strana, nicméně Hamás se k tomu určitě nemusel násilím nutit. Slavila celá Gaza + „hosté“ v západní Evropě.

     1. Něco takového si mysleli nacisté o Židech. Do moderního světa takové myšlení nepatří. Zabíjení civilistů nelze ničím ospravedlnit na žádné straně.

   2. Podstatou termobarické bomby je vznět aerosolu nějaké prudce hořící látky, takže není důvod si myslet, že by tam nemělo nic hořet.

 8. důsledek toho, že evropské národy umožnily únos svých pravomocí do rukou Evropské unie, která nedělá politiku křesťanské Evropy a tradiční rodiny, ale degenerativní a likvidační chazarsko-sionistický proces na likvidaci evropské civilizace, její etnické přeformátování indukovanými a sionistickými válkami vyvolaným exody z Blízkého východu a Afriky. Nejprve sionističtí v Izraeli zabíjeli Palestince, teď už zabíjí i křesťany. Ten proces je daný, je předurčený a pokud nebude Izrael zastaven, Evropa skončí!
  https://aeronet.news/video-sionisticky-izrael-se-utrhl-ze-retezu-a-vybombardoval-v-gaze-pravoslavny-kostel-s-krestanskymi-uprchliky-stihacka-f-16-podle-svedku-svrhla-na-kostel-vakuovou-bombu-ktera-srovnala-kostel/

 9. Tak tahle diskuze je krutě zajímavá. Ona je to vlastně takový skeč, něco jako rozhovor prostých vojáků s politrukem. Občas to sice nějaký voják repliku pokazí, ale role politruka je nedostižná!

 10. ZAHRANIČi MOHOU VOLCI z SV OVLIVNIT TEPRVE POTE ,KDYZ SE ZBAVIMESPOLEČNE NYNEJSIHO REZIMU.

  On nám krade peníze na válečné konflikty naše zbraně daruje nezákonným zpusobem prý je tam potřebují a nepřestává nás drancovat s přípravou digitálního koncentráku a ANO i okupačního režimu .
  Domnívám se že by tady pasovaly članky z potřeb SV ,to by se více vyplatilo.
  Děkuji za skvělé informacni i çlanky ,ale nevidím tu žádné članky ve směru programu PNZ

  1. Situace, kdy celé SV (možné je 8 275 752 lámaných dušicek)které nemaji bohovsky žadne zastoupení ,

   \jeho PNZ program je tak originální a intelektuálně náročný,že by bylo KSH tj formace dejme tomu Kresťansko Sociálního Hnut KSH ímožná i úspěchem ,anebo taky ne ,ale jako politická formace tak, říkajíc vycházející z SV by to do toho bordelu dost pasovalo ,zředilo by ty nepravosti a nezapomeňte,že PNZ je flexibilní program ,kde muže každý člen SV navrhout i svoje body do diskuse ,nepotřebujeme prozatím“ FUJERA“ ani peníze ,neboť fujerem se stane každý ,kdo přijde s nápadem nejlépe dobrým.
   KDU ČSL je jasna havarijní strana prospěchářu,kteří stojí v prvních řadach vylupovani věřících ,nejen kostelních babiček,které je za to volí, ale jak hlasi pan i ˇŠef jeho vyštipali z církve ti prý prokletí satanisté ´.
   A tak jsou věřící klamání a a mohli by uvítat vznik nové křesťanské pravdy ,která muže být možná zpočátku jen virtuální a kterou se satanisticky režim NEOMARXISTU bude pokoušet zničit, neboť to jsou všichni pry 👹zlostně povahy a lezou do zadku jakémukoli,režimu,jen aby byli u koryt!

   Dává do placu ANNA z KSH kazatelka sociálních hodnot.

 11. Kostel svatého Porfyria má pocházet ze 12. stol., zároveň se udává, že má jít o třetí nejstarší kostel na světě. To samozřejmě neodpovídá, starších kostelů existují tři pérdele včetně našeho (předgotického) Sv. Víta a Sv. Jiřího. Nemám konkrétně tento nastudován, je ale možné, že tam stála starší stavba, která byla přestavěna nebo nahrazena novější. O Gazu válčila Byzantská (odtud kostel pravoslavného ritu) říše s muslimy několikrát, v tom 12. století bylo zrovna období křižáckých výprav, tak zrovna tam mohli mít navrch křesťané. Ono, kdyby to bylo jinak, muslimové by tam nějakou větší křesťanskou stavbu povolili jen stěží.

  Porfyrios byl biskup, působící v Gaze ve 4. stol.n.l., „známo“ o něm je, že tam byl zarputilým bořitelem nekřesťanských staveb. Za což mu místní chtěli zakroutit krkem. Měl mít pohybové potíže a chodit o holi, nicméně když ti místní teda mu přišli kroutit, utekl jim přes střechy. Třeba měl takovou tu vysokou hůl, jak mívají na biblických obrazech, tak ji i přes svůj handicap použil jako skok o tyči. Svatí umějí podivuhodný kousky…

  Zmíněný kostel se ale jako úkryt především muslimů (křesťanů je v Gaze něco kolem tisíce, ti by se tam vešli všichni) před izraelským bombardováním používá už řadu let. Kdo by to byl do nich řekl, že zrovna tam… Každopádně je kolem něj hřbitov. To tak být musí, protože křesťan musí být pochován v posvěcené půdě. Obzvláště blízkovýchodní, protože ti jsou echtovnější křesťané, než součet všech ostatních na světě. Na BV jsou koneckonců stejně tak echtovní i židé a muslimové, proto tam je taky posledních ca 2000 let tak veselo. (Mmch, k té veselosti – když zrovna ten zmíněný kostel nebombardují Izraelci a muslimové se do něj neschovají, bombardují jej oni sami.)

  Ale k tomu hřbitovu, už nejmíň deset let Izrael reklamuje, že ze mnoha hrobů si tam teroristi udělali sklady munice a odpaliště, takže jim odtud každou chvíli k nim něco přilítne. A je obdivuhodné, že zrovna kněžstvo kostela to naprosto, ale naprosto úplně vůbec netuší…
  Náboženský krytí je, podobně jako nemocniční, velmi výhodná věc pro následný píárko po odpovědi na palbu. Podívejte, co je to za darebáky, když se trefují do takových bohulibých míst…

  1. Původní kostel je asi z roku 450, ve 12. století byl přestavěn.
   http://www.infokuryr.cz/n/2023/10/20/nejstarsi-pravoslavna-svatyne-v-gaze-poskozena-izraelskym-uderem/ (ale to je dezinfo web), třetí odstavec odspodu.
   Další vyhledávání k ničemu nevedlo (jen k tisícům stránek o bombardování kostela), tak jsem použil AI.
   A našel na tetě Viki:
   https://en.wikipedia.org/wiki/Church_of_Saint_Porphyrius
   Druhý odkaz byl něco o moči, takže nto sem dávat nebudu.

   1. Dík za dopřesnění té stavební historie, takže má úvaha včetně umožnění přestavby křižáky byla správná. Jen ale i v infokurýru, jako prakticky všude, je jim ležérně jedno, do které doby co střelí. Mají to v polovině 11. stol., kdy – což předpokládám víte – se evropské křesťanství teprve motalo v kocovině nesplněného očekávání konce světa. Což sice bylo pak jedním z impulzů kruciát, na první křížovou bylo nicméně ještě půl století času.
    Může tam sice jít o překlep, protože lidi si to číslování staletí pletou, ale i tak se takové věci prostě nemají dít. Ta až příliš častá historická ignorance mě irituje ještě víc, než má pochybnost nad samotnou její interpretací…

    1. Jsem si to spočítal, ve třetím odspodu je to 11. století. Tak už teď asi mám jasno, co myslíte tím dezinfo. A že jsem o tom nemusel v odpovědi psát.

 12. Dění v Izraeli stejně jako dění na Ukrajině jde na ruku zejména „majitelům klíčů“ a vrchním globalistům. A ano, v kontextu prefabrikovaných frází a nic neříkajících prohlášení – navíc beze strachu z jakékoliv zodpovědnosti – pak toto dění jde na ruku i současné, proti zájmům českých občanů konající, loutkové vládě soudruha profesora Fialy. Ne že by předchozí vlády nebyly loutkové, ale byly loutkové řádově méně.

  🔥Americká ministryně financí uvedla (a Joe Biden to potvrdil), že si USA mohou dovolit sponzorovat dvě války zároveň. Nelže dotyčná paní, když dluh USA je v poměru k HDP 120 %, nízké úrokové sazby jsou ty tam a Kongres momentálně ani nemá svého předsedu?

  🍥Pokud by svět fungoval reálně dle skutečných „kupeckých“ počtů, pak by to samozřejmě možné nebylo. Ale vzhledem k tomu, že často jde už jen o virtuální čísla, se kterými lze šachovat či manipulovat – ostatně podobně jako u voleb – tak je možné všechno. Další věcí je, jaké zájmy mají USA, respektive ti, kteří za USA skutečně stojí, v oněch dvou válkách. Zřejmě mají spočítáno, že z nějakých důvodů se jim to vyplatí. Ať už geopolitických, finančních či jiných. Peníze a čísla jsou pouze prostředkem k dosahování cílů ,“
  Tomáš Vyoral, Parlamentnilisty.cz

 13. Tak si říkám, jestli není lepší čekat jak se to vyvine mezi 🇮🇱 a 🇵🇸 až po delším čase a ukáže se, kdo z toho má největší prospěch a hlavně, kdo má teda pravdu.. Jestli lidé smýšlející jako já nebo jako paní Kunšteková. Paní Kunšteková psávala dobře, ale poslední tvorba je mi dost proti srsti. Nemůžu prostě pochopit a ustát, jak je možné, že se tady najednou vyrojiolo toli humanitně zaměřených osob, kteří v podstatě kopírují myšlení těch nejprogresivnějších amerických univerzit 🤔.. Fakt by mě to zajímalo, kde se ten obrat bere. No nic.
  My to nevyřešíme.
  Proto říkám: „Paní Kunšteková, pište si své články, ale myslete na to, že lidé, které obhajujete a hlavně jejich náboženství, které vyznávají to vůbec neocení, protože pro ně jste stejný plebs jako je pro Židy 100x omílaný“ gój. “
  Čas ukáže. 🕑

  1. Ad Jason – já to nepíšu pro Hamás. Pokud byste znal některé z mých článků – a napsala jsem jich dost pro různá média – věděl byste, že neobhajuji žádné násilí.

  2. Máme tu dva problémy.

   Vyvolený národ provádí genocidu.
   A politický Islám je nebezpečný.

   Genocida převážně muslimského národa povede ke zvýšení nebezpečnosti politického Islámu a politizaci Islámu i tam, kde byl vlažný a neškodný.

   A je předem jisto, jak s s tím poradí zdegenerovaný Západ i zdegenerovaný vyvolený národ.

   1. No a to je právě to. Je to vlastne to nejlepší, co tady zaznělo. 👍 Proto přemýšlím, koho z těch dvou zvolit, protože to je něco tak žhavého, že to prostě nutí vybrat si stranu.
    Proto nabízím tuto úvahu:
    „Islamismus je z dílny USA na destabilizaci Blízkého východu, jižní hranice Ruska a Střední Asie to Anglosasům nikdo neodpáře. Stát Izrael je protekční spratek a kousavý pes USA na Blízkém východě, který má za úkol jednak destabilizaci regionu a také je to nástroj proxy války – jakási úderná pěst USA na Blízkém východě a jinde, přes kterou je možné provádět operace pod cizí vlaječkou, aby nebylo vidět na hegemona. Na tomto se nejspíš dosud shodneme…Já i paní Kunšteková. Nehoda přichází v okamžiku, kdy si řekneme, což toho vzejde. Paní Kunšteková říká mír. Já říkám, že mír nejde dosáhnout, a že někdo z nich prostě musí prohrát a navíc, pozice volajícího po míriu v tomto konfliktu, tak to je ten, který bude první na ráně. Já bych volil vítězství Izraele, protože tím 1.Dojde k diskreditaci úderné pěsti USA na Blízkém východě a politiky USA samotné.
    2. Vztek muslimských inženýrů a neurochirurgů v De a FR jasně ukáže, že politika EU je úchylná a bez budoucnosti, což urychlí rozpad EU a návrat k normálu.
    3. Pád Palestinců v Gaze konečně ukončí jedno z ohnisek, která se dají Anglosasy a jinými hráči v regionu využívat k rozdmýchávání krizí z celosvětovým dopadem.

    Říkám tedy, že zdechající KoZa kole sebe kope a tento konflikt je jen symptom budoucího úpadku a na nás čeká zuřící bouře. Já říkám, pojďme projít skrz bouři, paninaitorka říká, premluvíme počasí, aby bouře nebyla, a když bude, tak si k nám do stínu vezmeme ty, kteří nás viní za to, že propukla – a to je mizerná pozice.

    1. Cit.: „3. Pád Palestinců v Gaze konečně ukončí jedno z ohnisek, která se dají Anglosasy a jinými hráči v regionu využívat k rozdmýchávání krizí z celosvětovým dopadem.“

     Konkretizujte ten „pád“.
     Jde o 2.3 milionu lidí.

    2. Úžasný SSvětoobčan. Debilizace gojimů je jeho vásní;

     „Pád Palestinců v Gaze konečně ukončí jedno z ohnisek, která se dají Anglosasy a jinými hráči v regionu využívat k rozdmýchávání krizí z celosvětovým dopadem.“

     to nejsou Anglosasové, ale talmudizovaný chazarský ksindl. Ten nikdy nedá pokoj. Válčení a loupení je jeho vášní.

    3. Neni důvod vybirat si jednu stranu. Nechat je byt, nedodavat jim zbrane a dalsi a bude casem klid. V nasem zajmu neni ani vitezstvi Izraele, ktere spusti invazi inzenyru do Evropy, ale ani vitezstvi Arabu a zniceni Izraele.

     Byvaly doby, kdy nase diplomacie umela obe strany a mela vaznost. Dneska mame fialu a lipanka…

    4. Re: Iásón

     Vaší zásadní chybou je, že se neustále pokoušíte myslet.
     Kterýmžto konstatováním vás vůbec nemíním nasrat, nemám důvod.

     Zkuste to jinak.

     1/ Káčko tady psal několikrát, že stát Izrael je v TĚŽKÉ vnitřní krizi. Naprostá většina státních útvarů řeší své nezvladatelné vnitřní krize tak, že obrátí nahromaděnou negativní energii směrem ven.
     Tady bych si dovolil připomenout, že Gaza NENÍ součástí státu Izrael, právě naopak. Neboli ideální cíl pro vybití negativní energie, případně vítaná záminka pro pokus o sjednocení lidské tříště, která se v Izraeli od data jeho znovuzaložení nashromáždila.

     2/ Izrael se pokoušel normalizovat vztahy s arabskými sousedy i nesousedy, s nimiž si vzájemně leží v žaludku.
     Domácí úkol – vyjmenujte všechny státy, kterým by takovéto urovnání mohlo vadit, resp. státy, které by po takovém urovnání ztratily významný vliv v tomto regionu.
     Malá nápověda – oficiální jazyk v některých takových státech je anglický.

     3/ u pobřeží Středozemního moře se našla ložiska plynu, kterážto jsou těžitelná.

     4/ lidí je všady jako sraček. Zvláště pak takových, na kterých vůbec nikomu nezáleží.
     Ještě vám je něco – cokoli – nejasného?

  3. Ad Jason
   A do té doby, než se „to vyvine“, se o tom nemá/nesmí mluvit?
   „…..Fakt by mne zajímalo, kde se ten „obrat bere“ … Vy máte divné představy o svobodomyslnosti. Když v jednom tématu souhlasíte s autorem a v druhém ne, píše špatně, protože má s vámi čekat jak se to vyvine?

   Nevím jak vy, ale sem se chodí diskutovat a vyměńovat poznatky a názory a budete se divit, dokonce ani váš souhlas k tomu nikdo nepotřebuje.

   Paní Kunšteková palec nahoru!

 14. Manželé Kunštekovi chrlí víc článků než dělohy palestinských žen dětí.
  Vůbec bych se nedivil, kdyby měli za prdelí imáma.

  1. Přesně. A nenáviděným nepřítelem zasažené nemocnice, porodnice a kostely se tu množí už jako v Aleppu či na UA.
   Gratuluji, doma máme zřejmě už vše vyřešeno, a tak se můžeme věnovat Blízkému východu.

   1. Nika – ony se nemnoží, naopak jsou bořeny. Nepřijde vám divné, že stejní lidé, kteří psali o bombardování nemocnic v Aleppu, dnes zuřivě popírají bombardování nemocnic v Gaze? Litterate je alternativa, tak sem dáváme zdroje, které náš mainstream ignoruje. Nikoho nenutíme to číst a pokud vím, kdokoli by chtěl napsal článek s opačným vyzněním, Vidlák mu to určitě umožní.

    1. Spíš je mi podezřelý stejný vzorec. Hysterické obviňování, nedokazatelné počty obětí, pochybné záběry či videa. Srdceryvné články z obvyklých levičáckých či antisemitských hnízd. Nikdo neví nic přesného, jen je potřeba přehlušit, kdo zabíjel první.
     Kdo to neustojí, doporučuji zakoupit utěrky, omotat kolem hlavy a rozjet se směr Gaza. Tady to stejně nevyřešíte.

     1. Článek uvádí fakta, která si je možno ověřit v řadě veřejně dostupných zdrojů. A nechápu hysterické reakce některých příznívců Izraele. Opravdu je odůvodněná kritika židovského státu projevem antisemitismu? A nejde přece o to, kdo vlastně začal, to by bylo asi na delší článeček i debatu.

     2. S argumenty máte možná pravdu. Těžko říct, jak to v tomto konkrétním případě bylo doopravdy.

      Ale pokud jde o to, kdo zabíjel první, nevzpomínejte na to, co bylo minulý týden.
      Začalo to mnohem, mnohem dřív, tak před 80ti lety.
      V případě Palestiny je, podle mého názoru, kořenem problému vznik Izraele. Nikdy neměl vzniknout.
      A vraždy… Z obou stran jich bylo opravdu mnoho, a řekl bych, že v jejich počtu Izrael asi vede.

  2. Ad Jason -Nic vám nebrání napsat článek, kde naše tvrzení rozcupujete. K těm imámům – jsme katolíci. A vy?

  3. Jason.
   Není na co čekat,nebo až to poznáte na svém těle?
   Jak se něco zanedbá,pak náprava je složitější.
   U mne mají paní a pan Kunštekové velké plus.
   Jen mě tak napadlo,proč je tolik Palestinců v Gaze a není to porodností,ale zmenšováním území Palestinců.když se musí někam uchýlit před Izraelskou rozpínavostí.

   1. Já jsem se ale ptala vážně.

    Taky mi přijde divné, kdyby zasáhli přímo cíleně ten kostel a bylo v něm ukrytých 500 lidí, že by tam bylo jen 18 mrtvých, jak píšete Vy (nebo dokonce 8 mrtvých, jak uvádí idnes (s odvoláním na Al Džazíru).
    Umím si ale představit to, že by trefili nějaký objekt vedle toho kostela a tlaková vlna či létající trosky by poškodily i ten kostel. Tak se tomu zpravidla děje v případě Ruska a Ukrajiny, kdy naše média to lživě vydávají za útok na civilisty, přičemž zcela zatají existenci toho primárně zasaženého vojenského objektu.

  1. Ten kostel byl z r. 1150. Nejstarší v Gaze. Muslimové ho nejenom nezničili, ale naopak o něj – v rámci možností – pečovali. Možná v rámci PR, nicméně to je fakt.
   V kostele a na přilehlé faře se ukrývaly stovky lidí obou vyznání. Faru nacisté vybombardovali a kostel vážně poškodili. Zavraždili a zranili zatím neupřesněný počet lidí.

   Co žvaní Netanjahu a jeho nacistická banda, mě už nezajímá.
   Ta zrůda si řeší svůj osobní problém a vnitropolitické problémy a zjevně je mu úplně jedno, kolik při tom zařve židů, muslimů i křesťanů.

 15. Humanitární demolice památek, jako v Sýrii.

  „Izrael spoléhá na následující věci: za prvé na sílu USA, za druhé na 👹rozdělenost a politickou negramotnost lidí, kteří se o nic nezajímají. Ale já si myslím, že historie nás učí, že lidé se změní. Že jednou pochopí a sjednotí se. A izraelský sociolog B. Kimmerling napsal ve své studii jednu krásnou větu: Izrael sám pěstuje rozklad vlastní společnosti,“
  Nidal Saleh

 16. Ja sa ešte vrátim ku Caitlin Johnston v jej príspevku a je fakt dobrá: Poslední dva týdny mi pořád někdo nadává do příznivců Hamásu a říká, že „šířím teroristickou propagandu“. Předtím jsem byla čínská agentka, která „šířila propagandu ČKS“. Předtím jsem byla ruským trollem, který „šířil kremelskou propagandu“. Nikdy nejsem jen člověk na internetu, který sdílí své názory, protože jakýkoli názor, který jde proti informačním zájmům USA, je „propaganda“. nájdete u bawora…. https://bavorv4.wixsite.com/bavorovy-poznamky/post/caitlin-johnston-od-potlesku-nacist%C5%AFm-k-podpo%C5%99e-skute%C4%8Dn%C3%A9-genocidy-za-m%C3%A9n%C4%9B-ne%C5%BE-m%C4%9Bs%C3%ADc

 17. Re: Ládik!!!

  Je soudružka rovněž bez klobouku, jako onen čert, který vyskočil z elektriky? Pokud ano, měla by vlastniti bouli o velikosti celé Afriky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *