19 června, 2024

Hybridní demonstrace

Tak se nám ve Varšavě sešla možná největší demonstrace od roku 1989. Opozice svolala protest proti politice vlády, kterou reprezentuje strana Právo a spravedlnost. Sešly se statisíce lidí, mávalo se polskými vlajkami, u řečniště se vystřídala celá řada známých polských tváří… zkrátka byla to tak velká a mohutná akce, že ji pokryla většina zahraničních médií. Pravdomluvní intervjuci samozřejmě také nezůstali pozadu a tak jsme se dozvěděli, že v Polsku umírá demokracie, že ti jediní správní demokrati jsou mezi demonstranty a já z toho celého mám pocit, že jsme se ocitli v dokonalém cvokhauzu, který ale krásně demonstruje dnešní hybridní dobu.

Ani na Seznam zprávách jaksi nemohli ututlat, že demonstrace byly svolány především na protest proti krácení svobody slova. Polská vláda totiž prosazuje zákon, kterým má vzniknout komise na posuzování vlivu Ruska, která bude mít rozsáhlé pravomoci, že bude moci nejen vyšetřovat, ale rovnou i soudit a trestat. Polská opozice se obává (zřejmě správně) že to bude především klacek na jakýkoliv kritický hlas. Kdokoliv bude mít problémy s vládní politikou, bude hned označen na proruského kolaboranta a bude s ním podle toho naloženo.

Ejhle, jako kdybych viděl Rakušanův K.R.I.T. Jako bych slyšel Fialu, jako bych četl Seznam zprávy, kde jakýkoliv kritický hlas je automaticky proruský. Jako bych slyšel řečníky z našich demonstrací, kteří upozorňovali na stejné cenzurní snahy naší vlády. Pětikolka se snaží seč může, aby si vyrobila nějakou svojí inkvizici, která se postará, aby byl každý protestní hlas označen za nelegitimní. Martina Bednářová by mohla vyprávět.

Včera vystoupil Babiš na Primě v Partii a hned se našel intervjuk, který z jeho proslovu udělal proruskou záležitost. Přitom celá naše protestní scéna v tomto ohledu považuje Babiše spíše za společníka vlády a fakt málokdo si u nás myslí, že by Babiš byl nějak zvlášť protiunijní nebo proti NATO. Přesto z Babiše hned udělali putinovce. (Přemýšlím, kdy si Andrej řekne, že když už ho označují za orbánovce, tak jím také doopravdy bude)

Může mi prosím někdo vysvětlit, proč je demonstrace v Polsku demokratická a u nás je demonstrace se stejnými požadavky prohlášena za totalitní? Může mi někdo vysvětlit, v čem se liší požadavky Jindry Rajchla od požadavků Donalda Tuska? Poláci se navíc netajili tím, že demonstrují i kvůli zvýšeným životním nákladům… Poláci! Oproti nám jim náklady vyskočily minimálně a jejich vláda navíc snižuje daně a zvyšuje platy.

Poláků je zhruba čtyřikrát tolik co nás. A tamní demonstrace byla také zhruba čtyřnásobně větší než u nás…

Polská státní (veřejnoprávní) televize nazvala demonstraci „vulgárním a nenávistným pochodem hrubiánů…“ Jako by to opsali v naší České televizi. Ano, v Polsku je veřejnoprávní televize nástrojem vlády asi tak stejně jako je Česká televize nástrojem této vlády. Obě mluví stejně o stejných demonstrantech, kteří mají víceméně stejné požadavky. Proč je to v Polsku oprávněný protest a u nás ne?

Navíc… polská vláda drží silně konfrontační kurz s Ruskem. Naše vláda taky. Polská opozice tento tvrdý kurz kritizuje. Ne tolik, jako u nás, ale také od nich zaznívají hlasy o míru. Poláci mají s Ruskem trochu jiné zkušenosti než my, takže budou vždycky tvrdší a opatrnější, ale i tam opozice mluví o míru poněkud častěji, než bychom čekali.

V čem je sakra rozdíl? Kdybych přeložil projevy tam z Varšavy do češtiny a tvrdil, že to říkal u nás na demonstraci Jindra Rajchl nebo Tomáš Nielsen, tak by nejspíš skoro nikdo nepoznal rozdíl. Kdyby ta záplava polských vlajek dostala modrý klín, také by nikdo nepoznal, že se protestovalo ve Varšavě a ne v Praze.

U nás požadavky vznáší arciďábel Rajchl, v Polsku ty stejné věci říká hodná demokratická opozice… Tolik k našim pravdomluvným médiím.

Mě napadá jen jeden důvod, proč to tak je. Současná polská vláda je sice protiruská a proamerická, ale zároveň je také samostatná, má vybudované podpůrné struktury a nepodléhá žádným líbodémo manýrám. Žádná woke culture, žádné LGBT, žádné grýndýly. Žádná společná evropská politika. Jedou si svoje, jsou samostatní. Proto jsou protesty proti nim správné a legitimní a proto je třeba polský stát co nejdřív rozebrat.

U nás je to v tomto přesně naopak. Naše vláda všechny ty hovadiny podporuje horem dolem. Manželství pro všechny, zákaz kotlů, emisní povolenky pro domácnosti, EURO 7 jako příležitost, duhové pochody… Proto klidně může zavádět cenzuru, může kriminalizovat svobodu projevu, může každou rodinu zadlužovat rychlostí tisíc korun denně a vše je v pořádku. U nás je zapotřebí jakékoliv samostatnosti zabránit.

Vidlácky bych řekl, že jednoduchým srovnáním českých a polských demonstrací můžete vidět, kdo je náš skutečný nepřítel a o co se doopravdy hraje. O nic víc než o poslušnost nechat se vyrabovat. Kdo předává moc do Brusele, kdo jim splní, co jim na očích vidí, kdo nadšeně zavádí zelený úděl, i když to bude mít katastrofální dopady, kdo odevzdává naší energetiku a kdo plní požadavky sudetských Němců, ten může klidně zavádět cenzuru a posílat lidi do kriminálu za názory a zůstává tím pravým ojrohodnotným demokratem. Kdo naopak stojí proti grýndýlu, kdo si hájí národní zájmy, tomu umírá demokracie a je správné proti němu protestovat.

Myslím, že našim majnstrýmovým intervjukům to ani nedojde. Prostě mají přepínač a i když dneska velebí Donalda Tuska za protesty proti polské vládě, klidně budou zítra nenávidět Rajchla za protesty proti naší vládě, i když vznikly ze stejných vnitřních důvodů a s Ruskem nemají nic společného. Ale lidem to postupně dojde. Čouhá to z toho jako sláma z bot. Žádné objektivní a pravdivé médium neexistuje. Každé médium, které má vliv a vyroste, tak mu prostě zachutná moc a bude mocensky použito. Někdy tak a jindy obráceně. Lidem jednou prostě dojde, že o objektivitu nejde a nikdy nešlo.

Ne, fakt není problém, že se někde demonstruje. To je demokracie. Ale je problém, když si novináři osobují právo rozhodovat, který názor je pravda. Je problém, když novináři určují, co je pro lidi dobré a co pro ně dobré není. Je problém, když na to mají sedm miliard z koncesionářských poplatků.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

185 thoughts on “Hybridní demonstrace

 1. Off topic, ale neodpustím si to zde na fóru nesdílet.
  Dobře to totiž koresponduje s mottem na spodní straně tohoto webu, totiž, že příčinou krize je morální bída. Je vůbec možné, že něco takového mohlo vyjít v týdeníku Hrot? 😮

  https://www.tydenikhrot.cz/clanek/predni-cesky-pedagog-trojan-z-nove-generace-vychovavame-deti-naroku?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

 2. OT, z patria.cz : „Maďarský premiér Viktor Orbán a ministr zahraničí Péter Szijjártó dnes v Budapešti jednali se šéfem ruského atomového koncernu Rosatom Alexejem Lichačovem o rozšíření jaderné elektrárny Paks. Informovala o tom agentura MTI (ČTK)“

  1. To je tak, když dostávají v médiích místo idioti a šílenci. A když už nemůže kvůli soudnímu rozhodnutí napsat, že si tu vraždu objednal Fico, tak alespoň vybleje, že se to stalo za Ficovy vlády. Aha.

 3. České poště roste v Praze ukrajinská konkurence. Svou pobočku si v české metropoli otevřela Nova Post, která klientům slibuje doručování balíků a písemností mezi ČR a Ukrajinou. Bude mít celotýdenní provoz, fungovat tedy bude i o víkendu a ve všední den bude otevřeno až do osmi večer. Ještě letos chce expandovat do Brna, nové pobočky mají vyrůst i v Praze, napsala ukrajinská Ekonomična pravda.

  1. Jak budou pojišťovat klienty úrazově, apod.. a mermomocí a stavebko bude jaké, nepíšou? A časopisy v uaijštině? Aby se uživili, no. A průkaz zmocněnce v češtině? Aby nebyly zmatky

  2. Homere běžte s touhle informací do ……. Prostě je to tak, že bohatý paničky co sem utekly tady na objednávku nakupují luxusní zboží a s přirážkou 5-10 procent to posílají na UA. Proto jich je v drahých pražských prodejnách tolik. Takže to je služba především pro ně. Nic míň nic víc …..
   Taky z jejich přítomnosti nemám radost ale v tomhle nic nehledejte…..
   Jen by mě zajímalo jak takové podnikání hodnotí FÚ a jak se dělají celní papíry. Sběrné služby na UA existují už dlouho, tohle bude mít kulturnější podobu…

   1. Jo jak Rusky v Mýtě. Tam byla obrovská posádka a ženské nakupovaly a posilaly do Ruska a aby měly peníze, tak zas prodávaly, co bylo v Rusku, první mikrovlnky a barevné telky byly v ČR odtud.

   2. Majitel to vidi jinak …
    Spolumajitel Vjačeslav Klymov tvrdí, že primárně míří tam, kde jsou Ukrajinci. V nejbližší době chce poskytovat doručování do zemí, kde má pobočky, a následně i celosvětově.
    „Umožníme českým společnostem expandovat na ukrajinský spotřebitelský trh, kde na ně čeká přes 30 milionů klientů,“ říká Klymov.

    1. Jenom jestli tak trochu hodně nekecá. Ono se toho pod bohulibé sliby schová…… nejsme dnešní a něco už pamatujeme.

    2. Oni si totiž truhlíci myslí, že to nějaká parta neškodných podnikavců.
     Jenže ona to je společnost, která na UA zaměstnává 32000 lidí a kromě pošty provozuje MKD, leteckou dopravu, finanční služby a další.

     1. Obávám se, že to truhlící velmi dobře vědí. A vůbec….mně je velmi podezřelý i ten náhodný souběh krachu České pošty a jejich nástup.

   3. V Německu jednají, v Polsku už má od ledna 19 poboček, dále pak Rumunsko a Moldávie, Litva a Lotyšsko. A nyní Praha, ve druhém pololetí pak Brno.
    Ne, to opravdu není zásilkovna pro pár zbohatlických paniček, nýbrž obchodní expanze. V Ruině jim teď pšenka moc nekvete, tak se rozlézají po okolí.

   4. “ by mě zajímalo jak takové podnikání hodnotí FÚ…………..

    koukám Pluto ako hnidopich ☺

    na naše novoobčany

  1. To rekl babis ?
   Nikde jsem to necetl.

   ———

   Namísto zaostalého skanzenu, kde se zaníceně sleduje produkce metanu u krav a kde jsou občané nuceni jezdit na kolech do práce a jíst brouky, by měla Evropa usilovat o to, aby z ní byla uznávaná a sebevědomá ekonomická, intelektuální, technologická a kulturní mocnost, která systematicky pracuje na tom, aby se jejím občanům dařilo lépe.

  2. Leo je skvělý.

   Co se Babišova projevu týče – za 1. Vůbec se nedivým, že ho mainstrémová média absolutně vymlčela.

   Kdyby to pustli mezi populus, ozvalo by se souhlasné mručení a to i od voličů pětikolky – ti ve většině už mají, jak okolo sebe sleduji, taky zeleno rudých bláznů z Brusele plné zuby.

   Vadu na kráse to má – když byl u moci, příliš se proti tomu nevymezil, je tu obava, že by se jeho slova nemusela přetavit v činy.
   Také v souvislosti s Babišovovím apelem na volby do EP je třeba si také vzpomenout, koho že tam posledně poslal – hrůza.
   – Takže ANO do EP za mně NE.
   Zůstanu u SPD. David a Blažko odvedli v EP slušnou práci.

   1. Re: Admirál

    Trochu vás poopravím. tehdy mířil Anďoch na 600 giga dotací, které jsme údajně měli dostat výměnou za likvidaci svého průmyslu i zemědělství.
    Tedy svého už ne, ale umístěného v Čechistánu.
    Teď už se na to asi dívá jinak, když vidí, že se musí o každou „dotacičku“ soudit.

  3. Můžu jen za sebe, mezi slovutné odborníky na klima se necpu(avšak na rozdíl od Lea K. si myslím, že pravda existuje, dejme tomu že je dána tím, na čem se shodne většina vědců, samozřejmě korupce hrozí i zde).
   Takže : dříve nepamatuju, že by v únoru vyrašily květy (samozřejmě krom kočiček apod.). Dříve nepamatuju taková sucha…. ale pamatuju vydatnou sněhovou nadílku skorem každý rok, pamatuju pouze jednu lokální povodeň ….
   No a hladina oceanů stoupá, s tím nenadělá nic žádný klimaskeptik.

   1. Re: Tenco…

    Já zas nepamatuju, že by se od druhohor někde objevily přesličkové pralesy, ze kterých se časem stalo černé a hnědé uhlí.
    Tím „někde“ myslím třeba Ostravu, Mostecko, údolí řeky Leny (Sibiř), Antarktidu.
    Btw. ve středověku se pěstovala vinná réva mimo jiné i na severních svazích Krkonoš (dnešní Polsko).
    Až mi přinesete flašku Sauvignonu ze Szklarské Poreby, dáme řeč o „globálu“ a o tom, proč se dnes zaledněné Grónsko jmenuje v překladu „Zelená země“.

    1. No a mezi kydáním hnoje může meditovat, proč se říká, že na svatýho Jiří vylejzají hadi a štíři… Nějak jsem si nevšim, že by v Čechách byla přemíra škorpiónů…
     Ale hladina oceánů stoupá… Psali to v novinách, tak to musí být pravda…

   2. A ja zase to globalne oteplovanie cakam a cakam a dockat sa nemozem … bo tu od vikendu taky studeny vietor, ze by som aj o tri centimetre vyssiu hladinu mora brala … stejne sa ma kus Afriky odpojit a premenit na ostrov, co sposobi pokles hladin mori o dva centaky … KEDY BUDE SAKRA TEPLO?

   3. Ten co kyda: Veda tak nefunguje. Tedy tou furt omilanou „shodou vedcu.“ Veda funguje, protoze (a jen do te doby) kdy je mozno vse kritizovat a hledat chyby, a existuji ruzne myslenkove proudy, ktere si konkuruji. Jinymi slovy, „neshoda vedcu“ je zridlo vedeckeho pokroku.

    Zda hladina oceanu stoupa, nevim, ale vim, ze globalni teploty klesaji uz 8000 let. Predpokladam, ze nova doba ledova prijde tak, jak uz chodi miliony let, zhruba kazdych 100,000 let.

    1. Shoda „vetsiny“ vedcu vznika nasledovne:

     tem hlasajicim zadouci nazor rozdame granty.
     tem pochybujicim nedame nic a budeme je ignorovat.
     tem hlasajicim jiny nazor taky nedame nic a navic na ne postveme spratelena media a vymyte svazaky z fejsbuku.

   4. Ano. Klima se mění. Měnilo se vždy v delších nebo kratších cyklech.

    Nyní z toho účelově obvinili člověka. CO2.

    Opatření, která na základě toho obvinění bolševickým způsobem zavádějí, nás přivedu do jeskyň spolehlivěji, než výkyvy klimatu.

 4. Takze Konasenkova vcera rusi zomleli 1kilo ukrajincov.

  https://bavorv4.wixsite.com/bavorovy-poznamky/post/larry-johnson-jak%C3%BD-je-pom%C4%9Br-zub%C5%AF-a-ocas%C5%AF-u-ukrajinsk%C3%BDch-voj%C3%A1k%C5%AF

  skvely clanocek, v navaznosti na ktory – ak sa ani nepouzije kalkulacka:
  Ak ma UA army dokopy 60k vojcov – za tyzden je hotovo.

  Ak ma UA army 480k vojcov – bude tymto tempom hotovo do dvoch mesiacov.

  A potom?
  https://www.youtube.com/watch?v=uxhNQ3mOdNw

  1. Re: Zvedavec

   Pán je lehce mimo mísu.
   60K kusů je sice možná 12 brigád, ale ty jsou či budou evidentně nasazeny jako POSÍLENÍ aktuálních stavů VSU, nikoli jako jediné a samospasitelné jednotky, které poženou Rusa nonstop až na Bajkal.
   Těch zhruba 8 až 10 kusů na zabezpečení týlových služeb pro 1 bojujícího vojáka je v pořádku, ovšem vojclové, potažmo civilisté v týlu OPRAVDU nemusejí býti vycvičeni v pěchotním či jiném boji proti nepříteli na nějaké špičkové úrovni. Zabezpečují logistiku, tj. přísun potřebného materiálu (i vojáci jsou materiál!!!) v určený čas na určené místo.
   Kromě toho nesmíme zapomínat, že by se měla minimálně v nejexponovanějších lokalitách provádět rotace vojclů, jinak se z toho poměrně rychle zblázní (to myslím smrtelně vážně) a nebudou svým velitelům k ničemu. Obvyklá doba je týden – týden.

   1. Těch brigád je dost, ale už se moc nemluví o tom, jaké jsou skutečné počty živé síly.
    V poslední době prosakuje z ukrajinské strany:
    – terobrana po týdnu nasazení v první linii, má ztráty kolem 50%. Rekord trhli ti z Volyňské oblasti, ze 400 stovek, co se přemístili na frontu k Avdějevce, jich po týdnu zůstalo 75, z toho 3 nezranění.
    – ženy a manželky osob nasazených v terobraně se začínají bouřit, že muži měli být na frontě 3 měsíce a pak se vrátit domů a teď je přesouvají z jednoho kusu fronty na jiný
    – ony supernové brigády vycvičené v zahraničí a vyzbrojené šrotem z NATO mají 20-30% podstav.

 5. Zřejmě politický proces ve východních zemích čeká na další revoluce.Česko se zatím drží uprostřed pravicových exkrementů. Mám jenom malou radost z malého potrestání monumentu Kellner takto žáka Klause ,když jsem řval proti bourání nejluxusnějšího hotelu Praha ,kde jsem se i troškou podílel na výstavbě klimatizace Janka Radotín a kde se zničilo dílo nepředstavitelných hodnot.Od té doby stále pokračuje devastace od exkrementů ODS. Doufám ,že je dostihne stejný osud jak vexláka Kellnera.

  1. Re: RTG

   Vy jste se pohyboval v lokalitě Radotína?
   Moje příbuzná chodila s jedním pánem, který Janku v jisté době držel ve svém vlastnictví, na základku. Ráda na něj vzpomínala.
   A učila je moje pražská babi.
   To jsou náhodičky.
   Už léta se tam chystám, ale když se podívám na všechny ty změny z dálnice pod Lochkovským tunelem, začne mi z toho být trochu úzko…
   Sentiment je sfíííňa…

    1. Re: ema

     Jestli myslíte tamtudy jen tak projet, tak to asi moc ne. Cisternový návěs plný asfaltu není rozhodně ideální prostředek na poznávací zájezd.

 6. Až nebudou ukrajinci
  kdo půjde na frontu?
  Od nás půjdou! Dobrodinci
  z metropole, z lontuu.

  Nejdřív půjdou dobrovlolně
  posléze už potichu
  zdrhat budou samovolně
  v slipech nebo v kulichu.

  A co potom s nimi doma?
  Budou tu mít úctu?
  Noha nebo ruka chromá
  všech prstů do tuctu.

  1. Doby, v nichž se lidé místo skutečných problémů zabývají hlavně svými genitáliemi, jsou vždy předznamenáním zániku dané civilizace. Jinak ta hausnumera tam uváděná jsou zcela mimo realitu.

  2. 7% buzíků a 11%leseb je pitomost a stejně nechutný je, když po sobě rajtujou lesby a buzíci. Jako chlapa mě dvě lezby nepřitahují. To video dělal asi nějaký duhový pomatenec.

    1. Ale za co by ty buzny chtěli vdovské důchody? Za komoušů to bylo jen pro ženy, co porodily 2 a víc dětí a nepotřebovali pak žádné výchovné. A nezaplevelovaly se zákony.

   1. Pitomost to nemusi byt, ked som onehda chodila na emimino, tak nejake mamicky tam pisali, ze u stredoskolakov je bezne, ze cela trieda lesby … ze sa to stalo v priebehu jedneho dvoch mesiacov … ale prestala som tam chodit, tak neviem, ze ci tak ostali aj po skonceni skolskeho roku.

  1. Polská demonstrace je – dle mého názoru- předvolební boj poturčenců proti turkovi. Vlály tam vlajky polské ale také EU, demonstrovalo se za ještě větší přimknutí k EU, za ještě onačejší demokracii. + pro Polky ožehavé téma zákazu potratů, což když jim Tusk naslibuje změnit, má hodně hlasů v kapse i bez politické omáčky.
   Protiválečné to nebylo ani omylem.

   Srbsko.. člověk by řekl, že když už se v Srbsku jednou NATO „humanitárně“ vyřádilo, dá si pokoj. Když ale to Kosovo se tak hodí pro základny…
   pikantní též je, že další, kdo tam pod hlavičkou NATO má zasahovat, je Turecko..

   1. Re: MP

    Správná připomínka. Poslat Turky krotit Srby je stejný počin, jako hasit požár petrolejem.
    Dobře to soudruzi vymysleli…

    1. Naopak, to je ucel. Protoze az zacnou Srbove bublat, bude jim o hlavu omlacovano, ze vyvolavaji demony minulosti a jsou vubec tak nejak ostudou Evropy.

     Kdyby EU + USA chteli v Kosovu klid, jedni pohrozi privrenim financnich kohoutu, druzi jim v klidu ukazi na mape Camp Bondsteel a Kurti bude slapat brazdu. Jenze on dela, to, co se po nem chce.

     1. Re: jozka

      Samozřejmě, že je to účel. A pokud to někdo neudělal schválně – jako že ano – měl by se jít doučit dějepis.
      Ano, soudruzi doufají v to, co jsem tu už jednou napsal, to jest, že Srbové vypění a vyšumí.
      To pak bude předkládáno jako ospravedlnění pro následný (další) pogrom na Srby. Už to tak udělali jednou, udělají to i podruhé.

   2. Jojo, třeba Bondsteel… taková šikovná schovávačka/základnička/cvičišťátko/meziskládek atd…. pro islamisty aj.
    Když se zdrhalo z Afghu, významná část „afghánských spolupracovníků a tlumočníků“ byla převezena právě sem.
    Kdepak asi jsou…?

 7. Polské úřady se zřekly polských dobrovolníků bojujících na Ukrajině, kteří vstoupili do Bělgorodské oblasti Ruské federace.

  „Polský dobrovolnický sbor uváděný v médiích není v žádném případě spojen s polskými ozbrojenými silami ani žádnou polskou institucí,“ uvedl Stanislav Jarin, mluvčí ministra-koordinátora speciálních služeb.
  https://t.me/stranaua/108111

   1. Polští dobrovolníci jako partyzáni v Rusku? To by taky wagnerovci mohli jít do Polska pouštět vlaky dolů z náspu jako bona fide armia krajowa

    1. Vy byste moh radit Putinovi , aby byl jeste horsi.
     A jak by se polak Nato ubranil , pred ruskym dobrovolnikem?
     Este sem neslysel , ze by uprchavajici NATO neco ubranilo , ani sami sebe..
     Akorat si Strotl zase ubranil svoji vejplatu.

  1. Prostě se pár polských dezolátů domluvilo a táhli na Rusa.
   Naše vláda se tedy k českým dobrovolníkům na ukrajinské straně hlásí, bojovat na ruské straně je ale trestný čin.

 8. Německý kancléř Scholz byl na shromáždění v Berlíně vypískán odpůrci dodávek zbraní na Ukrajinu. V reakci na to jim z pódia řekl, že „Putin zabíjel děti a důchodce“.

  Podle deníku Bild přišla na shromáždění se Scholzem až stovka jeho odpůrců. Začali vykřikovat hesla: „válečný štváč“, „lhář“ a „bandita“. Dav také požadoval „mír beze zbraní“ a odstoupení vlády.

  Scholz se začal snažit skandování překřičet do mikrofonu. „Válečný štváč je Putin, vstoupil na Ukrajinu s 200 000 vojáky! Putin chce zničit a dobýt Ukrajinu. Tato agresivní válka ohrožuje mír a svobodu!“, – řekl kancléř.

 9. Dobře píše Vidlák. Pětikolka slintá blahem nad protivládními demonstracemi v Polsku a ještě nedávno jel náš blyštivý Péťa spolu s Mateuszem políbit prsten na Ukrajinu.
  Chlapci by si měli sjednotit do kterého zadku vlastně patří, protože jinak vypadají jako banda kreténů.
  Chápu, že probruselský milášek Tusk jim způsobuje chvění v podbříšku, ale ta demonstrace nebyla za EU hodnoty. Právě naopak. Polská vláda udělala přesně to, po čem touží naši mocipáni. Kriminalizaci opozice.
  Tak teda jsem zvědavý, jak to zase vymlčí.

  1. Celkovo bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených 432 lietadiel, 236 vrtuľníkov, 4473 bezpilotných prostriedkov, 424 protilietadlových raketových systémov, 9382 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 1112 raketometov, 4996 poľných diel a mínometov, ako aj 10.656 špeciálnych vojenských vozidiel.

   1. V Holandsku sou nejdriv. Ve vsem.
    Ted ten hlavni Rutta /nebo tak/ voznamil , ze si muzou volici volit svobodne jak chteji , ale ze zmena jeho vlady behem valky , nepripada v uvahu.

 10. Polsko má odlišnou pozici. Odlišný dějinný vývoj, odlišnou kulturu, je čtyřikrát početnější, má přístup k moři- relativně svobodné obchodní cestě.

  1. Blbost. Polsku tipnou dotace z Brusele, nemecko prerusi import, Lloyd jim nepojisti lode a amici zablokuji pristavy a jsou nahrani, do 2 mesicu zkolabuji.
   A bud budou delat co se jim rika, nebo v jejich dejinach pribude nove deleni.

 11. Skupina Vesna nemohla uspět na Eurovizi, neboť propaguje vzájemnost všech Slovanů a mezi ně patří i ti sankcionovaní Rusi, psali na Novinkách.

  1. „Skupina Vesna nemohla uspět na Eurovizi, …“
   No ti Ukrajinci mohli zůstat doma, od začátku to bylo jen „politické zadání“, že to dostanou – poslali by jim to „poštou“ !! Dnes to je již „politická píseň Sokolov“

   1. Ještě horší, v Sokolově vyhrál občas i někdo normální. Navíc nic nezstíral. Jmenovalo se to festival politické písně, takže každý věděl o co jde.

 12. Zapad uz berie kalkulacku do ruky.
  Velkej vojne moze zabranit hlavne velkokapital na zapade.

  Borrell mal uz prvu bublinku, ked vyratal skody ktore si sposobila EU strelbou do vlastnych noh na 700mld Euro.
  Asi si to nevyrataval na kalkulacke sam. Asi mu niekto vysvetlil, ze okrem hulakanie na Rusko by mal zo svojej funkcie kukat i na stav EU.
  Nieco podobne som cital i zo stranu USA.

  Velkokapitalisti, ci uz su to lichtenstajni, co drzia vacsinu bank, abo ich kamarati zo svatej zeme, rozni burzovi magnati ako Buffet, vobec nie su nadseni dedolarizaciou. Ono v principe im je to jedno, akou menou robia ksefty a bohatnu, ale co im jedno nie je je strata vplyvu a hlavne strata informacii.
  K comu je vam komoditna burza, ked vyznamny hrac na nej nie je. A majitel komoditnej burzy to vie.

  Velkokapitalisti vedia aj ozeliet nejaku tu miliardu – to sa stava, ale zivo si viem predstavit dychanek jachtoveho klubu, kam pride majitel Raytheonu a uz od vstupnych dveri pocuva privitania, ci si je isty, ze Patriot je PVO a nie delostrelecka bateria. Hanba na dve pokolenia.

  Niet divu, ze riaditel FBI najnovsie potvrdil pravost informacie a registrovani korupcie Bidenovic rodiny. Tiez mu asi niekto pri golfe odporucil, by sa trochen v mene svojej funkcie do toho vlozil.

  Svajciari stopli reselling svojich nabojov na UA. Cimze to budu strielat tie Leopardy? Svajciarski bankari isto plesaju radostou nad ubytkom klientov. Veeeelmi bohatych klientov.

  Minister energetiky Novak prisiel do Viedne na rokovanie OPEC+. Vsimli ste si to ticho?
  Ked minuly rok isla z ruska skupinka na zasadnutie OBSE, div nevylucili Vieden z EU. Terazky sa uz nic nedeje. A Novak tam isto neprisiel na biku abo vlakom.

  Poliaci sa pochvalili, ze boli bez viz v Rusku. Supitopresto im to zase z profilu zmazali.

  A to rusi len rotuju svoj expedicny zbor a sa poriadne stale do toho neopreli.

   1. Ládík: Je to jižní směr nebo je to počáteční klam a hlavní směr bude potom následovat na Belgorod ve snaze získat politickou výhodu a možnost požadovat výměnu území za území? Na jihu je silnější opevnění.

      1. njn a co když je to jinak. Pamatujete si na dobu kovových zakončení na vysokých podpatcích?. Byla tenkrát okolo toho velká diskuz, nesměli v nich na parkety a jiné povrchy protože je ničili. Ono když se to tak vezme tvrzený plast je něco podobného. Vzpoměla jsem si na ten rachot, když vystoupivší z vlaku se svými pojízdnými kufry projížděli halou. Musí to být při tom množství pěkný nářez na dlažbu. Já si kdysi koupila v rusku cestovní tašku, tenkrát první, u nás to ještě nebylo. Ta měla /má kolečka potažená gumou a není vůbec slyšet, guma ty nárazy asi odpruží. Možná kdyby to udělali i nyní, kdo ví. I když zase guma /ropa. Ta tvrdá kolečka jsou na kdečem a rachot je to opravu dost velký. A při tom množstv í. hmm

       1. Re: ema

        Já jsem své dceři implantoval najejí „internátní kufr“ kolečka z „ynlajnovích bruslý“. Ta jsou z měkčího matroše a při tahání ji madlo tak moc netřískalo do ruky.
        Ta originální jí totiž vydržela něco málo přes první pololetí.
        Docela si to chválila.

        1. V dobách kovových konců vysokých podpadků se mělo skutečně psát „nesměly v nich na parkety“. Dnes? V době 76 pohlaví? Jedno i/y je v rámci diskuse o genderu a rovném právu na manželství naprostá prkotina.

       2. Ta tvrdá kolečka jsou z té ropy, stejně jako celý kufr tvářící se koženě.
        Gumová kolečka už jsou patrně jen pro horních 0,5 % pomazaných.
        Moc by mě zajímalo, kolik těch rušených obyvatel je ve městě přítomno.
        V našich Karlových Varech už historické centrum opustili všichni Varáci a dožívají jenom desítky původních obyvatel. Domy a byty jsou v majetku spekulantů a za nepatrnou cenu si je můžete obydlet.

  1. Na našich webech skoro nic. Je noticka – podle ruských zdrojů to začalo.

   Asi se zelenkisti bojí, že pokud dostanou na frak, bude to mediální fó-pá.

   Vylezou s tím ven jen v případě, že se jim bude dařit.

  2. Pozoruhodné je to, že o připravenosti k ofenzivě bylo slyšet už několik týdnů z Ukrajiny.
   O skutečném začátku se dozvídáme z Ruska.

   1. Ale to je logish.

    UA mudro mlci.

    Ak sa ukaze ze ofenziva zacala a je uspesna – bude mat pravdu Rusko a nakoniec sa k tomu prihlasi i UA.

    Aj sa ofenziva zacala a ukaze sa ako neuspesna – UA to poprie, ze sa nic nezacalo – UA bude mat pravdu a rus bude za klamara.

    Je este tretia moznost, ze Kyjev mlci, pac riadenie tejto operacie prebieha uz mimo Kyjev. Ale i tak bude mat UA pravdu.

 13. Velkoněmec Bismarck o Pšonech nepěkně říkal, že Polák není národnost, ale povolání. Němci by se měli zdržet hanlivých výroků o jiných národech, spíše by měli zpytovat svědomí, kdyby tedy nějaké měli, ale úplně pominout to jako nesmysl nejde.

  Zatímco Němčouři se zblázní průměrně jednou za století a způsobí obří malér sobě i všem okolo, Poláci se zblázní za století dvakrát: žene je to vždy k dalšímu dělení Polska. Mají neuvěřitelnou schopnost se spojit s Němci nebo perfidním Albionem, kterými jsou následně zrazeni a vyvražďováni, aby je zachránil před zničením a vyhlazením jejich odvěký ruský nepřítel. Toť ve zkratce obvyklý polský modus operandi.

  Poláci jsou samozřejmě skvělí lidé, obzvláště jejich mladé blondýny. Jen se s nimi nelze bavit o náboženství a Rusku, to se jim ihned zkratuje mozek. Marné jsou pokusy o studium polských dějin v polštině: to se dozvíte věci, že žasnete – ale přestanete se divit, že historii vnímají tak vyšinutě, protože něco tak absurdně prolhaného se nevidí ani u Angličanů, v jejich sebeoslavné verzi minulosti. Soupeřit s tím dokáže jen nynější banderonáckovská ukrošská produkce.

  Současná polská vláda jsou velkopolští fašisté Pilsudského ražení, zatímco vedení „demokratické opozice“ Donalda Tuska jsou polští bruselští náckové, v tom je ten drobný rozdíl. Válku s Ruskem chtějí obě party, to je jedna z mála oblastí, na které se shodují. Demonstranti samozřejmě nejsou na straně Tuska a války, jen protestují proti vládě, která ničí Polsko ekonomicky po všech stránkách a současně je zavléká do ukrošské zabijačky jako další kanonenfutter Fašingtonu a Londonabádu, až Ukroši dojdou.

  Protiruských Poláků v Ruině již padly tisíce, dle nových vojenských hřbitovů – maximální odhady jdou už do desetitisíců. Pšoni tvoří značné procento NATO-žoldáků, ve skutečnosti profi vojclů v ukrošských uniformách a tak nesou nemalé ztráty. Nicméně ochota polské veřejnosti bojovat za Ukroše je skoro nulová, i když je to proti Rusku.

  Co se týče demonstrace proti polské vládě, je to hlas veřejnosti, podobně jako u nás: takže jejich kádrování a hodnocení motivů nemá smysl: nezáleží na tom, je-li kočka černá či bílá, hlavně že chytá myši.

  Hlavní je vyjádření občanské nespokojenosti s hospodářstvím, válečnými choutkami vlády a cenzurou – což je u nás v ČR stejné.

   1. Co je moc je prilis. Mame tady soustredenou zavislost na CT, na Fialovi , na vlade a dela se jim propaganda vsude a porad.
    Kazda zminka a obrazky samozrejme zastinuji zivot vsech , jejich cinnost ,ukazuji , ze neni skoro nic jineho.
    Kdyz by postacila jedna strucna veta.
    Vlada a spol samozrejme nejsou nase.
    Dominuji , ovlada ,ventiluje se nekonstruktivni negativita ,slape se jejich voda a zejtra tady nebudou.
    Drtiva vetsina ceka na kazde slovicko , na kazdy skutecek a potom hura na ne.
    Zaplavy slov denne. Jako protrzena prehrada nasleduje.
    Az nic jineho skoro nezbyva..
    Porovnava se vsecko co se hodi s nami , jak my jsme spatni a nedostatecni a jak jinde sou daleko lepsi a vytecni . Nic jineho a dokola.
    Destrukce a rozpolceni a ubijeni naroda pak jen kvete..
    Jinde maji dokonce lepsi zvejkacky.
    Neni pak divu ,ze velka cast naroda a mladych odmitaji a bez diskuse.
    Notoricka epidemie negativity je nemoc. Zavani omezenym fanatismem .
    Zivot je nekde jinde.
    Maji radeji positivni a aktivni radosti zit zdrave..
    I kdyz zalozene a nevadi ,ze na lzich
    Uz sem psal jak jsou dokonce i Ceske blbe sloupky u nas ,, jinde jsou potom urcite genialni . Kdyz nekdo nema vo cem, psat dychtive sleduje CT ..
    Ani Seznam nemohl. Rada lidi se pak ukoji na Seznam si precist a dalsi napisou vo dulezitym Seznamu..jak nemohl.
    Jako bych videl Rakusana a slysel Fialu. A jeste petikolka v druhym odstavci.
    Stoji ti za nejvetsi pozornost v souvislosti s demonstraci v Polsku???
    Ihned srovnavani Rajchla s nejakym Tuskem. Na co ?
    Arcidabel je tedy arcidabel. A nic jinyho. Kam az monstrozni negativita vede.
    Jak tohle muze bejt. Nebude zejtra Rajchl jeste , Gitler.
    Rovnou tam kde nas chteji mit. Vsecko spatne u nas.
    Nahrava to nepratelum , vsecko spatne, tak at nejsou.
    Ani ten jejich arcidabel at neni.
    Zase v Polsku moc lepsi u nas moc, moc horsi.Nekonecne jeste moc.
    Polska vlada je samostatna. A ted tu vo Hloupym Honzovi.
    Tolik nasim „pravdomluvnym mediim“. Zavislost je nekonecna , ta zavislost na nepriteli je rovnou prohra , ceka se tak co nepritel udela , nasleduji vyjevy .. Ironie je zbran slabych a nemohoucich ,posmech rovnez.
    Posmechy se nam vraci, ze vsech stran ,vod germana , vod rusa , kdyz my je provokujeme. Zavislosti na vlade a pod.
    Zavislost na opakovani jmena Rajchl ,jako v modlitbe.
    „Zadne objektivni a pravdive medium neexistuje“.
    Tak proc porad vo nich. Cizi vlada u nas ty hovadiny produkuje a prodporuje .
    Nasleduje dalsi vycet za vyctem co ..
    A opakovani za opakovanim, neni matka moudrosti.
    Je treba vyhlasit, co chceme a co nechceme , kdyz opakovat tak kratce , my vas nechceme odstupte , jdete bojovat do vasi valky .
    A nesmime si nechat vzit nase zivoty ,to chteji .
    Chteji na nas , hrat jejich hru , na zasterku tech skutecnych vladcu, psal jsem jak vsichni do jednoho poslusne hrali jejich hru na volby.
    Vsichni poslusni ,ochotou ovladani otroci , si do jednoho nepovsimli..
    Tsunami medialni negativity clanku a prispevku , ironii a reakcemi na kazdou hovadinu , az do krajnosti a jinymi anti zivotnimi negativitami.
    Zablokuji skutecnost. A vitezi .
    Kdyz jsou potlacenim zivota.

    1. Kdybyste pawovi věnoval trochu pozornosti, věděl byste, jak se staví k určitým zvěstovatelům a nemusel byste se tak zdlouhavě domáhat potvrzení vaší výtky

      1. Omluva.
       Kdyby to nekdo umel napsat strucne..Ale jak.
       Nejdriv je myslenka a potom dalsi myslenky se musi pridat a vyjadrit a to vyjadrovani chce dalsi vyjadrovani , protoze to potom ctenar cte , ted to ma bejt uplny a neskoncit v polovine..
       Pak je to dlouhej maglajz , nemam to rad vubec. ale co mam delat.
       Remeslo psani neni lehky..
       Zacnu vzdycky , ze nanejvejs tri vety.
       Sam ziram a neverim. Strasne umorne dlouhy ..
       Lepsi je to aspon rozdelit na nekolik pokracovani , to zapomenu, abych neztratil navaznost..
       Ale zadnej z tech ukricenych kritiku nenapise , ze clanky jsou blaboly i kdyz daleko delsi…
       To je napadne, jak je vsechny ,neco takovyho ani nenapadne!!!!!.
       Anonym , jak vite , ze jde o blabol , kdyz jste textu skutecne pozornost nevenoval a jeste znovu opakujete , ze do oka bijici blabol , si takovou pozornost nezaslouzi.
       Jak vite ze text je blabol , kdyz tvrdite jste to necet ,ani pozornost nevenoval..
       Blabolite vo blabolech a pisete stupidni blaboly a horsi.

       1. Píše sem anonymů několik, každý je jiný. Pro některého jste dlouhý už z dálky, krz písmena nevidí slova, krz slova významy, vlastně to ani asi nečte. Nerozlišil by ani pomlky, čárky a celé by mu to uteklo tímpádem a sám se sebou by se otravoval nad tím.
        Jiní vás čtou rádi. Našel jsem si tu pár učitelů.
        Možná je škoda, že se ti anonymové jmenujem všichni stejně. Ale třeba to škoda není

        1. Kontroluju potom kvalitu ,ale vzdycky se zhrozim ,ty dylky.
         Pane A. sem vdecnej za vas komentar a povzbuzeni….Dneska sem kratil..
         Ty jiny nonymove neumej kritizovat , to jim mam za zly.
         Abych neco zlepsil..Uz jen vyber vyrazu a slov da zabrat.
         Soucast toho je proces tvoreni neceho dalsiho ,za ucelem novyho a nevotrelyho pohledu na vec a jinyho ..A to je nezvyk a neni nekdy popularni .
         Myslim na ctenare , tvorim prilezitost treba navazat a jit dal..Kam ja nedosahnu.
         So long. P.

   2. Ruským ozbrojeným silám sa počas špeciálnej operácie na Ukrajine podarilo získať tajné dokumenty Severoatlantickej aliancie, ktoré zrejme obsahujú podrobné informácie o stratégii kyjevského režimu.

    Odhalené tajné údaje NATO: presnosť úderov ruských leteckých síl naznačuje veľké problémy pre Ukrajinu

    Analytici naznačili, ako mohlo Rusko odhaliť tajné údaje NATO, a vysvetlili aj to, prečo presnosť úderov ruských vzdušných a kozmických síl hovorí o veľkých problémoch pre Ukrajinu.

    Poznamenali, že nedávne akcie ruských ozbrojených síl zamerané na zničenie vojenskej infraštruktúry kyjevského režimu naznačujú, že Moskva má podrobné a presné spravodajské informácie o pozíciách a akciách Ozbrojených síl Ukrajiny. Nedá sa vylúčiť, že ruskej armáde sa podarilo získať dôležité taktické údaje NATO klasifikované ako tajné. S použitím prijatých dokumentov Rusko vykonáva presné raketové útoky na vojenské ciele kyjevského režimu a ničí sklady s muníciou a vojenským materiálom.

    „Jedným z dôvodov, prečo môže Rusko vždy presne zasiahnuť dôležité vojenské ciele na Ukrajine, môže byť to, že Rusko úspešne odhalilo mnohé prísne tajné spravodajské informácie NATO. Schopnosť Ruska zhromažďovať a analyzovať spravodajské informácie je skutočne mimoriadna,“ vysvetlili autori materiálu.

    Presnosť úderov ruských vzdušných a kozmických síl hovorí o veľkých problémoch na Ukrajine. Ide o to, že efektívne akcie ruskej armády nútia kyjevský režim odložiť už skôr ohlásenú ofenzívu. Ukrajinskí militanti strácajú každý deň možnosť viesť aktívne bojové akcie.

  1. k42 Dovolím si vám trošku oponovat. Ti Poláci, kteří na UA válčí, případně už leží v hrobech v Polsku, tam nejsou ani tak z důvodu, že by byli protiruští (a když, tak je to až podružné), ale jsou to normální žoldnéři a jsou tam za prachy. Po všech těch anabázích v Iráku a Afghu si Polsko za posledních 20 let vycvičilo tisíce vojáků, pro které není už v armádě uplatnění ať už z důvodu věku, problémy se subordinací apod.. Zvykli si na prachy, závislost na adrenalinu a nic jiného neumí. Ono když jste „speciál“ umíte jenom střílet, maskovat se, slaňovat se z vrtulníku, takticky obsazovat budovy, klást miny a nástrahy a umíte to za posledních 15 let dobře, těžko už půjdete do fabriky na „meble“, nebo dělat realitního makléře. Je taky velká pravděpodobnost, že by se dali k organizovanému zločinu, takže se spotřebovávají na UA. Pro společnost taková win-win situace.

 14. Vážení,
  včera jsem zcela náhodou zahlédl část závodu v lezení na umělé stěně, na Letenské pláni. Bylo tam hodně diváků. Opravdu hodně. Na pódiu, při předávání cen, se najednou objevil pan Rakušan. Napadlo mne, lidi ho vypískají, zažije ostudu! Nevypískali! Nezažil!
  Vím, lezení je mladý sport, sport mladých sportovců, obdivovaný především mladými, předvším asi pokrokovými diváky, možná studenty. Zřejmě jim Bruselská pětka vyhovuje. Mládí představuje budoucnost národa. Budoucnost na Letné tleskala Rakušanovi! Důvod jsem nenašel?

   1. Ema re: budú, sú zblblí a majú pocit, že to je len hra…. videl som film „Na západe nič nové“ ako predloha poslúžila kniha od Ericha Maria Remarque. Tam bol pekne ukázaný na začiatku ten „zápal“ bojovať za našu vec 🙂 a potom konečná tragédia ………

    1. Videl sem pozoruhodny zabery z 44 , kdyz Hitler naridil dalsi moblizaci vod asi 16ti do 60ti a mlady okolo 18ti se radostne usmivali , /porad tim zapalem/ ze jdou do boje .

   1. Kdyz ta von zruda , jedubaba svindluje a podvadi, jako ten dron.
    Vypustili dron rizenej robotem AI /umely inteligence / a robot inteligent ,
    jak to bejva , zautocil rovnou na svoje riditele. Misto na nepritele.
    Zrovna jako , kdyz vypustis inteligenta , ten rovnou do nas.
    A nemusi bejt jeste umelej.
    Dron se chce taky opicit po ty sileny AI, neumely domovnici.
    Na rusa nikdo bulharem nehne. Rus bulhara vosvobodil a tak to nejde.
    Nedavno se kazdej s jinym nez bulharskym jmenem se musel
    prejmenovat, jinak ven. Maji tak vodmohamedovano..
    Jako dron , jako jedubaba , bulhar vylozene skodi. /rus vosvobodil/.
    Uprchliky nepricetne a podvodne rozmnozuje , kde bydli ,tam zvysuje na dokumentu renty, uctuje za vsechny naklady nekolikrat vic, proste vysava vseho daleko vic a pak to predlozi k zaplaceni EU. /rus vosvobodil/.
    EU to ale neplati. Ta dava z ciziho a z ciziho krev netece..Ale tece..
    A z narodu celyho EU , tece. /rus vosvobodil/.
    Baba vsech podvodu schopna, to vi , ale svindle skudce ji nevadi a jeste slibuje bulharovi za ty podvody, modry z nebe a dalsi vyhody…
    De vo lakani a premlouvani bulhara /marny , rus vosvobodil/…
    Co vsechno a uplne nemozny , je mozny ,kdyz …
    Rusko musi nepritel. /AI a zadny, neco takovyho taky nesvede/.

  1. Jo, už vím, protestují za kvalitnější kulturu a aby měli kam vyvážet zbóží a mohli o tem svobodně protestovat a ať žije uhnije nebo tak něco. Něco podobnýho jako bylo posledně v Prahe.

 15. Je to Polsko! Tam je jen velmi málo lidí, kteří by si RF nějak panslovansky idealizovali už s ohledem na složitou polsko-ruskou historii a náboženské rozdíly. Proč potom schvalovat takový zákon o mimořádných pravomocích vlády, pokud ta komise bude podřízená vládě, proti cizímu vlivu?

  1. Re: Manuel

   Naprostá většina Pšonků má v tomto punktu vypatlanou palici.
   Kdybyste se dostal k JEJICH učebnicím dějepisu, spadla by vám brada obloukem mezi nohama až na prdel.
   Tohle píšu jako čtvrtinový Pšonek s babou z Pšonkostánu.
   Náboženské rozdíly mezi katolicismem a pravoslavím dnes opravdu nikdo neřeší.

   1. Targus: Náboženství je v tomhle případě v současnosti spojené s nacionalismem, i když si můžeme říkat, že o teologické hlubiny většině lidí nejde a ani je neznají…Stýkání a potýkání se katolíků a pravoslavných trvalo skoro tisíc let.

    1. P. Manuel. Mame zde priklad slovaku , taky rizenych z Vatikanu.
     Zabiti Stefanika ,
     /zrejme byl v parte , Benes,TGM + spojenci a nechtel tahnout s Vatikanem, fanaticky chorvati a zase potom s Vatikanem za nimi , zavrazdili srbskeho krale a ministra zahranici , oba nase docasne spojence /,
     bylo to zabiti pojistka /ktery by prekazel/, na vyvolani jeste vetsi nenavisti slovaku na nas ,/trvajici dodnes /,aby se totalni rozvrat a ze vsech stran CSR zdaril. A potom zase dalsi rozvrat , aby Vatikan, zase mohl zpet a uchvatit po staleti ,jejich, nam ,naloupeny majetky a bohatstvi..
     Peclive komunisty udrzovane /za nase penize/ ,vedeli uz tenkrat co bude??
     Zahranicni spojenci gitlerovcu /neuspesne predstirajicich spojenectvi s nami a rychle jako na obrtliku se otocili do zavile nenavisti proti nam , jako v pripade Polska, tem taky slibovali ,ani prstem nehnuli /,
     se taky mohli prerazit samou snahou.
     Kdyz prisel cas. Zadna dohoda s SSSR.
     Zlociny vatikanskych chorvatu, jejich nejbestialnejsich zverstev a vyhlazovani , spolu s banderama a SS, patri mezi nejhorsi v historii..
     Jsou faktem , behem okupace..A Vatikan a ta svine papez ,zehnal….
     Koncentracni tabor za germansky okupace byl veden zurivymi, fanatickymi katolickymi besy ,knezimi..
     Na prime prikazy Vatikanu.
     A za co vsechno se ten jejich papezicek vomlouva. A za co ne.
     Jejich papez Vojtyla byl a musel jejich bejt agent.
     Musel? Vosvobozoval Polsko a do ceho?
     Copak ten dobrotivy otec polaku jim pral? Demokracii, NATO , EU.
     Polaci a hlavne vsechny jejich prostitujici vlady /lidi nemuzu soudit , netroufam si bejt soudcem ,jako jini zde /,jak uvadite , nejsou nic jineho, nez vatikanske a velmi snazive ,/casto az do vlastni zkazy/a snad navzdy ,ochocene loutky.

   2. Pane Targus.
    Vy byste mohl zjistit,jak je to s tím omezením dopravy Polských kamionů,přes Ruské území a k tomu tankování ph za třetinové ceny oproti Polským.I to může být důvod demonstrace proti vládě.

    1. Taky pockam na Targuse, ale nedavno psali, ze Polsko zakaze vstup ruskym kamionum. Uz si nepamatuju, jestli to bylo od konce kvetna nebo cervna.
     V Rusku to bylo zatim jenom jako navrh v parlamentu.

   1. A na rodiče, kteří odmítnou na exhibujícího perverta pustit svoje děti, by pro sichr mohl vlítnout OSPOD a obvinit je z homofobie.

    Zaujalo mě, že článek, snažící se vyvolat nenávist k těm, co s perversí nesouhlasí, a udělat z nich extrémisty, nechává obecenstvo v klidu.

    1. Taky by mě zajímalo, jestli na to půjdou povinně se školou. I když mé zkušenosti se školní kulturou jsou takové, že často děti od kultury spíš odradily. Herec Vostr,co jezdil po školách a recitoval, aby si přivydělal k invalidnímu důchodu, neb měl ekzém a nemohli ho líčit, byl obzvlášť výživný , nebavil ani ucitele a když děti začaly zlobit, nadával jim z pódia, vy barbaři, já vám tu zprostredkuju umění a vy nic. Tímhle mohou u dětí naopak vyvolat nenávist k tomuto druhu lidí.

     1. Zatím neexistuje. Posléze bude „dobrovolně povinná“, nakonec povinná. Jako kdysi účast na 1. máji. „Koukej tam jít, nech se vidět, jinak se nedostaneš na ‚školu‘ „

       1. Deti, ktere na to odtahnou doblbli rodice, se taky nemuzou samy rozhodovat, ci branit se proti takovym prasarnam.

        Proc to cpou lidem do ksichtu? Aby si zvykli. Priste pridaji k dragu satanismus. Taky prece v poradku, ne? Nebo vylozene porno. Kdo neni tolerantni, je bigotni svina!

     2. Ruská armáda začala uskutočňovať vysoko efektívne útoky nového typu na nepriateľské ciele na Ukrajine.

      Kombinovane, ale bodovo: objekty na Ukrajine zasiahol nový typ útoku

      Kombinovaný útok nebol masívny, ako zvyčajne, ale presný.

      Rakety a drony zaútočili na ciele v Kyjeve, Kirovograde, Sumách a Dnepropetrovsku.

      „Podľa oficiálnych údajov Ozbrojených síl Ukrajiny sa útoku zúčastnilo 5 úderných bezpilotných lietadiel „Geraň-2“ a 6 riadených rakiet Ch-101/Ch-555 zo strategických raketových nosičov Tu-95MS… Jeden z cieľov bolo vojenské letisko neďaleko Kropivnického (Kirovograd),“

     3. Rodiče ani mnohdy neví, jakou kulturou děti škola krmí, respektive v dnešní době, aby byl dospělák pořád ve střehu, nelze se na nic spoléhat a důvěřovat instituci. V kapitalismu jsou zapotřebí lokte, je to zas asi dobře kvůli ustrnutí a věčnému kolotání, ale zas neví se, co všechno člověk ještě unese. Vzpomínám, jak máma nebyla ráda, když nás škola vzala na Asterixe a Depardieua do kina, co na tom, že dospělci si tam ty vtipy najdou nebo Šreka. Pro menší dítě je to vážná věc a neuctivá.
      Jak plus mínus rychle se musí dítě zařadit a dělat furt, že mu to jakože nevadí, ačkoliv těm dospělým nerozumí.
      Taky nechápu, jak ta jedna moderní část lidstva předběhla tu tradiční část. Kdy se to stalo?
      Pořád se mi zdá, že ti moderní jsou nějak ublížení a nevyrostlí. Dospělci je nenechali.

  1. Nevratný zásah do lidské sexuality, zde do pohlavních orgánů, zejména na samotném začátku, přináší zásadní ránu do konzistence osobnosti. Vysoký potenciál nejen sexuální deviace, ale defektních odchylek chování v jakékoli životní situaci. Těžko říct v kolika, rozhodně ale nemálo případech je „vyroben“ nejen tělesný, ale především duševní mrzák. Má peklo v životě sám se sebou, okolí taky zkrátka nepřijde.

   Jak je tam v návaznosti odkaz na tu (toho, to?) dětem pohádky předčítající drag queen, jde o cosi jako přípravnou fázi pro následnou „nejistotu genderové sebeidentifikace“. Samozřejmě každý ví, především ti, kdo pracují s dětmi, jak jsou vnímavé co do přebírání vzorců chování. Jak je náramně zajímá především sexuální tématika. A že ta vrstva „osvojit si toleranci k odlišnostem“ je nebezpečně tenká. Velmi snadno ji překryje chaos při vznikající sexualitě, mající potenciální brutální dopady.
   Ty rádoby vysvětlivky, že přece jde u toho „převlékání“ o osobitou uměleckou performanci, jsou akceptovatelné v dospělém prostředí, rozhodně ale ne v dětském. Navíc takovýto „umělec“ předčítá dětem pohádky, obsahující (sice nevím, ale je to značně pravděpodobné) minimálně podprahová sdělení o tom, že ta tzv. odlišnost je cosi velmi pozitivního. Jde o mimořádné nebezpečné ovlivňování sexuální výchovy mládeže s kapacitou prudce vzrůstajícího nebezpečí jednak psychického poškození, v některém případě pak tělesného. Proto, že odlišnost, v případě, že není deviantní v tom negativním smyslu slova, sice samozřejmě není špatně už jen že své podstaty. Ale je velmi špatně, když je dětem představována v takto až šokově vizuálně sexuálním či sexuálně genderovém obalu.

   Jde o jednu z metastází rakoviny, která prostupuje společnost. Kupodivu je vážným trestným činem dětská pornografie. Kupodivu, protože v tomto případě jde co do dopadu do dětského vědomí prakticky o to stejné.
   Doteď jsem to psal velmi pečlivě, protože to považuju za mimořádně důležitý téma. Tak si aspoň na závěr zanadávám, je to od všech, kdo to dělají, schvalují i to jen mlčky přecházejí prasárna. Hovadstvo a špína, nezdráhal bych se u nich bolestivých tělesných trestů.

   1. Picco: A co naparit tem, co ty deti tlaci ke kastraci, ci jim davaji chemicke bloky puberty nebo na nich operuji?
    Zacinam si myslet, ze lamani na kole vyslo predcasne z mody. I kdyz tedy musim priznat, ze madame gilotina by to zvladla lip. Ono je jich opravdu moc.

 16. Na novinky.cz vyšel článek s názvem „Biden není způsobilý být prezidentem, míní bývalý lékař Obamy a Trumpa“.

  1. Korupčný škandál Bidenovej rodiny pokračuje

   Agent FBI sa obrátil na Kongres a obvinil Bidena z prijatia úplatkov vo výške 5 miliónov dolárov, keď pôsobil ako viceprezident, od predstaviteľov iného štátu, ktorý sa snažil ovplyvniť politiku USA.

   Z ktorého štátu úplatok pochádzal, zatiaľ možno len hádať. Koniec koncov, Bidenovi sa podarilo súčasne vykonávať transakcie s mnohými krajinami naraz — od Ukrajiny a Rumunska po Mexiko a Čínu. V Kongrese ho obviňujú z tieňových väzieb až s 50 štátmi.

   Ide o korupciu aj nelegálny lobing – ak sa, samozrejme, potvrdia fakty o úplatkoch. FBI rodinu Bidenovcov nejaký čas vyšetrovala, ale potom to nejako ututlali. Teraz republikáni požadujú, aby FBI poskytla všetky dokumenty k tomuto prípadu – a už boli nútení súhlasiť.

   Ak by sa aj potvrdili fakty o korupcii, ministerstvo spravodlivosti pravdepodobne nebude súhlasiť so začatím konania proti úradujúcemu prezidentovi. Republikáni to preto budú môcť použiť len ako základ na začatie konania o impeachmente. A to v rámci svojej kampane pred voľbami v roku 2024.

   Právne problémy však môžu eskalovať s Bidenovým synom Hunterom. Už je v dvoch súdnych procesoch – za neplatenie daní v štáte Delaware a neplatenie alimentov na svoju nemanželskú dcéru, pred ktorou Hunter tají tieňové príjmy. Preto je to Hunter, kto môže byť zažalovaný, a potom mu jeho otec bude musieť urýchlene udeliť prezidentskú milosť, čím sa dorazia zvyšky jeho reputácie v tejto oblasti.

  2. Ano, váš bumbálek takto prezidentoval. Ale naštěstí už pěkných pár let této republice škodit nemůže.

    1. Zminka positivni povahy , ze ten program Rajchlovy strany je nekde..
     A navrch navrh.
     Proc by nemohl bejt uverejnej zde , treba s nejakym mensim komentarem , kdyz mnoho ctenaru zde, se zucatnilo demonstraci a budou vedet , videt cerne a na bilym za co..Treba pro orientaci.
     Po klidnym precteni a uvazeni..
     Jini , kteri zde ctou, se treba pridaji, k priznivcum , po precteni..Kdyz.
     Jmeno Jindra a Rajchl se vyskytuje nekolikrat v kazdym clanku.
     Vidlak muze mit na cas , padla. Vod psani.
     Lide by vznesli pripadne dotazy na upresneni a vysvetleni..
     A dostali spravne odpovedi, rovnou vod pramene .
     Na misto treba jedoho kazani v sokolovne. Mene ucastniku tam.
     Vyhodny to je.
     Vynechavam varovani na srolovani , kazdej uz davno vi co udelat.
     Bejt pronasledovanej Desperado, /ruffian, marauder, thug, gangster , apache, villain a drunkard /, jenom odmena /reward/, za dopadeni chybi , nejsem proti.
     Kolik asi odmena bude?
     Daji vlada , prokuratori , soudy a urady vic ?
     Priste mozna neco informaci , aby se vedelo vic , co a kdo je Troll.
     Kdyz se vo tom tak musi psat..
     „Bye, bye , it’s the american pie“…

   1. Starý kocour napsal:4 června, 2023 (22:11)
    To není pravda, Ládiku!
    Téměř všichni novináři jsou prodejné kurvy!

    Neurážejte děvčata s nejstarším povoláním! Proti mainstreamovým novinářům jsou to ctihodné dámy, které mohou být i užitečné. Prodávají totiž pouze svá těla. Na rozdíl od presstitutů, kteří za prebendy prodávají svou duši a jsou připraveni prodat i celý národ! Tito budižkničemové a paraziti představují absolutní dno společnosti. Kde by bez nich byli všichni protěžovaní politici a vlády!
    Je třeba si konečně uvědomit, že presstitut je nepřítelem národa č.1 !!!

  1. Vnútorný front sa buduje proti ukrajinskému prezidentovi Vladimirovi Zelenskému kvôli neschopnosti a zlyhaniam jeho vlády.

   Proti Zelenskému sa vytvára vnútorný front

   „Proti Zelenskému sa buduje vnútorný front, pretože všetci sú z neho už unavení,» tvrdí Soskin.

   Podľa Soskina je na Ukrajine čoraz viac nespokojných so Zelenského vládnutím kvôli zlyhaniam Ozbrojených síl Ukrajiny a neschopnosti jeho vlády. Naznačuje, že ukrajinský líder môže čeliť konfrontácii so starostom Kyjeva Vitalijom Kličkom v boji o moc v krajine.

   „Vnútorný konflikt sa zintenzívni, keď sa situácia zhorší zvonku, keďže Zelenskij sám nemôže nič urobiť,“ dodal Soskin.

   Už skôr plukovník americkej armády vo výslužbe Douglas McGregor povedal, že mnohí dôstojníci Ozbrojených síl Ukrajiny premýšľajú o odstránení ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského, ktorý bezmyšlienkovite obetuje svojich krajanov.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *