20 července, 2024

Hotovo…

Jsem chcimír od první minuty války na Ukrajině. Cítil jsem ji v kostech už pár měsíců předem a ukrajinskou krizi jsem sledoval už od Majdanu. Vnímal jsem ji jako existenciální záležitost. Tohle nebyla klasická „velká hra“ velmocí, které se štengrovaly prostřednictvím nějakých milicí a režimů ve třetích zemích. Tohle nebyl Asad vs. umírnění lidojedi. Tohle nebylo foukání do revolučních ohníčků v Libyi. Tohle bylo vážné, je to vážné a bude to vážné.

Nevím, jak to brali na Západě, podle toho, jak v posledních dvou letech postupovali, tak bych si myslel, že situaci značně podcenili i když si v hloubi duše uvědomovali, jak zásadní konflikt to je. Rusové samozřejmě od první minuty nenechávali nic náhodě, své soupeře rozhodně nezesměšňovali a šli do té války s plnou vervou.

Důsledky teď právě prožíváme. Rusko má ekonomický růst, my máme opětovný růst inflace. Obrání národa o třetinu úspor je málo. Na vítězství Ukrajiny to nestačí. K tomu máme průlom u Charkova a spoustu drobných indicií, že to nebude jediné místo a jediné volné jednotky, které Rusové mohou nasadit.

Před dvěma roky jsem si řekl, že nemohu jen psát o tom, co se děje a nadávat na poměry. Musím prostě vstát z gauče a udělat službu vlasti, protože to jinak nejde. Není možné čekat, až dojdeme na práh jaderného konfliktu. Není možné zůstat hezky v závětří a vědět, že se ve skutečnosti nic udělat nedá. Není možné si prostě spočítat síly, zjistit, že jejich poměr je pro nás značně nevýhodný a prostě jen fatalisticky čekat, až se všechno stane.

A tak jsem se angažoval v protestech, začal jsem pohybovat na hraně politiky a snažil jsem se vytvořit alternativní médium s co největším dosahem. Rozumný člověk nesází na jednu kartu. Je třeba se bouřit, je třeba být slyšet a je třeba jít hrát podle stávajících (a pěkně nevýhodných) pravidel hry.

Byl jsem u všeho podstatného posledních dvou let. Mluvil jsem se všemi, kteří byli ochotni mluvit se mnou. Dostal jsem se mezi politiky, odboráře, zemědělce, aktivisty, novináře i prosté nadšence, kteří se, podobně jako já, nechtěli smířit s tím, co se na nás valí. Na dva roky jsem upozadil rodinu i hospodářství a zařídil se, abych to celé vydržel dělat až do parlamentních voleb.

Nikdy jsem se necpal do čela. Vždycky jsem jen pracoval, psal, jezdil a podporoval. Nepřijal jsem žádnou nabídku ke kandidatuře, vždycky jsem říkal, že nemám žádné politické ambice. Byl jsem u prvních třech velkých demonstrací v roce 2022, byl jsem u třech velkých demonstrací Jindry Rajchla, byl jsem u demonstrace odborářů i u zemědělců. Prožil jsem si otřesy spolu se začínajícími politiky, sledoval jsem zblízka, jak to celé vzniká, objel jsem si celou republiku a to dokonce dvakrát.

Odešel jsem kvůli tomu z práce (v Agrofertu už dávno nepracuju), stal jsem se blogerem na volné noze a díky vám, čtenářům, je to zvládnutelné.

Proč to všechno píšu…

Protože pro kvalifikaci je hotovo.

Poslední plány nám tak trochu zhatila černá labuť v podobě atentátu na Fica. Doprotestoval jsem. Můj blog za poslední dva roky narostl na zhruba tři sta tisíc čtenářů. Za tři týdny skončí volební kampaně všech stran, pak budou eurovolby a až se sečtou výsledky, ukáže se, k čemu ta celá práce byla. Ukáže se, kdo se kvalifikoval pro parlamentní volby a ukáže se, jestli alespoň trochu utečeme hrobníkovi z liberální lopaty.

Ještě trochu budu jezdit s Petrou Rédovou po volební kampani, příští týden hodlám být na konferenci SOSP v Praze… bude tam i darogoj drug Saša Vondra, takže by to mohlo být zajímavé setkání. Budu teď stále více psát o volebních vyhlídkách jednotlivých stran a budu samozřejmě sledovat mezinárodní situaci, protože to by bylo, aby nám naše líbodémo do voleb ještě něco nevymyslela.

Děkuji vám všem za vaši přízeň. Byla to vaše podpora, díky které jsem se ani na chvíli neocitl v existenční nouzi a nebyl jsem v pokušení se pokusit o nějakou tu funkcičku, abych měl na náklady. Byli jste to vy, díky komu jsem mohl jezdit po celé republice, mluvit, ale také se dívat. Byli jste to vy, díky komu jsem neztratil odvahu, i když jsem měl vícekrát namále.

Věděl jsem, že bojuju proti něčemu, co jednoho obskurního venkovského blogera převyšuje o mnoho řádů a že výsledek mé práce bude mnohem hubenější, než bych si myslel, ale víte, co se podařilo na sto procent? Setkávání u zabijaček. Nepřišel jsem o přátelství ani jednoho účastníka, narovnalo to nejvíc cest a dalo mi to nejvíc kontaktů i možností. Pořád platí, že důvěra se nejlépe buduje nad bůčkem. Díky vaší podpoře jsem i tohle mohl dělat a doufám, že právě toto bude mít svůj význam, až začne závod o poslaneckou sněmovnu. V červnu bude po volbách, to znamená, že bude před volbami.

Už teď vím, že budu schopen blogařit minimálně do parlamentních voleb v řádném termínu a i když si hodlám vyhodnotit, co mělo smysl a co smysl nemělo, mohu pokračovat ve všem, co jsem doteď dělal. To všechno díky vám. V této zemi je největší spoleh na obyčejné lidi. Jsem rád, že jste se se mnou radovali i truchlili. Děkuji, že jste mě povzbuzovali, strachovali se o mě, prostě že jsem vám nebyl lhostejný.

Jestli má tato země nějakou naději, tak je ve vás. Je mi ctí, být s vámi.

Váš Vidlák

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

267 thoughts on “Hotovo…

 1. Nic netrvá věčně.
  Vstanou noví bojovníci.
  Jedna vlaštovka jaro nedělá.

  Je obdivuhodné Vidlákovo odhodlání a vytrvalost. Jenže svět se nevratně změnil. Příští generace budou žít v nelidské dystopii, pod nadvládou technologií. Transformace už probíhá a my jen přihlížíme. Neprotestujeme. Přijímáme okolnosti.

  Vidlák se snaží o lepší svět, ale přitom jde s proudem. Ctí pravidla, která ho zotročují. Stejně jako velká většina ostatních poddaných.

  Přesto je Vidlákův blog přínosem, protože pomáhá lidem přemýšlet.

  Cesta voleb je ovšem zavřená. Případné anomálie, pokud k nim dojde, se řeší různě. Válkou (Rusko), izolací (Maďarsko), případně atentátem (Slovensko).

  1. Kolemjdoucí napsal:
   19 května, 2024 (9:42)

   Hlavu vzhůru, jdeme dál

   Není škoda zahodit dvouletý, pracně získaný politický kapitál?
   Další volby jsou na obzoru.

   Klíčové závěry průzkumu:
   1. Nespokojenost s prací vlády:
   Nadpoloviční většina nespokojených voličů (51,9 %) je nespokojena s prací a výsledky současné vlády.

   2. Kritika konkrétních opatření:
   o Zavedení eura: 83,9 % nespokojených voličů vadí úvahy o zavedení eura.
   o Zrušení práva veta v EU: 78,1 % nesouhlasí s touto myšlenkou.
   o Zvyšování daní: 65,4 % lidí je proti zvyšování daní.
   o Hospodaření státu a inflace: 62,9 % kritizuje vládu za špatné hospodaření státu, zadlužování a vysokou inflaci.
   o Důchodová reforma: 61,2 % nesouhlasí s provedenou důchodovou reformou.

   3. Další problémy:
   o Cenzura: 56,7 % nespokojených voličů vadí zavádění cenzury.
   o Aféry a kauzy: 53,2 % kritizuje vládu kvůli aférám a kauzám členů vlády a vrcholných politiků.
   o Energetická krize: 49,1 % nesouhlasí s řešením energetické krize.
   o Nedostatečné hájení národních zájmů: 48,9 % lidí má výhrady v této oblasti.

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nespokojeni-volici-Pruzkum-odhaluje-duvody-klesajici-podpory-vladni-petikoalice-755487

   Šance jsou veliké.
   Kdo zaváhá, …….

   1. Josef původní napsal:19 května, 2024 (11:00)

    Co mají říkat níže uvedení

    Odstranění sovětských pomníků jako rehabilitace nacismu? Rusko vydalo zatykač na 177 politiků z EU

    …. V Česku zase ruští vyšetřovatelé vydali zatykače na prakticky kompletní vedení radnice Prahy 6 z roku 2019, kdy se rozhodovalo o odstranění památníku maršála Koněva z ulice Jugoslávských partyzánů. Včetně tehdejšího starosty a dnes poslance parlamentu Ondřeje Koláře (TOP 09, do evropských voleb je šestý na kandidátce Spolu)……

    https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/odstraneni-sovetskych-pomniku-jako-rehabilitace-nacismu-rusko-vydalo-zatykac-na_2405171209_job

   2. Josef původní napsal:19 května, 2024 (11:00)

    Irsko má novou skupinu voličů: Bezdomovci

    …….„Bezdomovci a bytová krize jsou největším problémem ve společnosti v posledních letech a já chci využít svůj hlas k tomu, abych se pokusil podnítit akci v této otázce,“ řekl Flanagan, měsíc do své role v čele registrace neziskové organizace. téměř 70 000 lidí v nouzovém a sociálním bydlení a další tisíce spí natvrdo……
    https://www.politico.eu/article/ireland-address-eu-election-issue-homeless-voter/

    1. My jsme tady sociální smír docela dlouho měli.
     Mnozí si ho pamatují, ale jak nastoupili všelijací Kellnerové, Křetínští a Babišové, někam se vytratil.
     Rád bych na místě českého premiéra viděl aspoň někoho, jako je Orbán.
     Klidně i s ákáčkem v ruce, když to prospěje věci, situace a lidi se uklidní, sociální napětí se uvolní.
     Nejde donekonečna odírat a okrádat obyčejné lidi, přičemž na druhé straně, se jim přes média budeme vysmívat a předvádět v luxusu, o kterém nikdo z nás, obyčejných lidí, nikdy ani neslyšel.
     Tohle cílené vysírání miliard chudých lidí, musí skončit.
     Jinak to špatně dopadne.
     Zatím to vypadá, že tohle chápe jen jediný člověk na planetě, kterým je VVP.
     To on zatnul tipec oligarchům a miliardářům, aby se přestali vysmívat prostým lidem.
     Tam je potřeba začít.

     1. Nekdo by to mel este tomu vysirani voznamit. Aby skoncilo to vysirani .
      Tady zadny vysirani asi neni..Voznamovat zbytecny. Vyhrozovat taky.
      Odirani lidu trva vod nevidim , odirani a si nevi vo tom , ze odira..
      ale vyderaci se nemaji k tomu jen tak skoncit.
      Na rozdil vod odirani vo nich kazdej vi..
      Vsecko konkretni je ale nepritel a zakazanej.
      Aby nevznikla potreba , treba aspon neco vedet..

   3. Hodne ,nejvic chteji nespokojenost,chaos a vsichni proti vsem..K tomu pomahaji chcimirove..
    Opozice, aktivisti ,nejistota a nasili..

 2. Vidláku,
  pro změnu musí být podmínky vnitřní a vnější.
  Vnitřní podmínky zde už povětšinou jsou, obyvatelstvo je dostatečně naštvané. Skoro jak před 1989, kdy taky ještě tak 20% podporovalo otevřeně komunisty, i když si mnozí z nich mysleli ve skrytu duše něco jiného, jak ukázali v 1989. Jen to nikomu neříkali kvůli dobře placeným místům.
  Tlak veřejnosti na ceny potravin už polevil a řetězce hypermarketů zase zvyšují ceny. Jenže to moc nepomáhá a mnohé zboží zůstává neprodáno. Narazilo na cenový strop.

  Ovšem vnější podmínky ještě nejsou. Pořád jsme ještě pevně ukotveni ve stávajících politických strukturách, které se ale pomalu drolí. V říjnu 1989 taky byly ještě pevné. Jen Poláci a Maďaři rebelovali. A teď si také dovolují mít odlišný názor oproti Bruselu. Jen Petr Fiala stejně pevně hájí zájmy Bruselu. V roce 1989 by stejně pevně hájil zájmy Moskvy.
  Mercedes už pod tíhou klesajících prodejů elektroaut vzdal plán, že ve 2030 bude prodávat jen elektromobily. Stellantis a Tesla mají pokles 12-13%. VW má pokles kolem 20% a už se mluví o hospodářské katastrofě. Firmy prchají z EU kvůli regulacím, podmínkám k práci a cenám energií. Bruselský eurosocialistický sen se nepovedl, a i když z Bruselu stále ještě chrlí vyhlášky a nařízení, čím dál více lidí poznává, jak nás vedou do pekel.

  Putin a Si docela otevřeně dali najevo, že si budují novou globální měnu a nové obchodní partnerství. USA se tolik bály spojení německých technologií a ruských surovin, až se německé technologie spojili s ruskými surovinami v Číně. To Evropa vyhnala firmy do Číny. A teď vyhání i ten zbytek.
  I kdybychom nyní změnili směr fungování EU, hospodářský pokles je už natolik vážný, že nás čeká hospodářské zaostávání za zbytkem světa. V Bruselu si nejsou ochotni připustit, že měli nechat EU přirozeně spojit a pomalu vyrovnat. Příliš spěchali na integraci, spojení tlačené shora se už zase nepovedlo. Mladé eurosvazáky čeká ošklivé vystřízlivění jak po 1989.

  Ještě není čas na změnu, musíme si počkat. Celkem konzistentně odhaduji krach EU na období kolem roku 2030. I když už se stavba eurodomu drolí čím dál více, společenské procesy mají obrovskou setrvačnost. EU se potřebuje vrátit k základům a odmítnout bruselská léta. Samostatně ČR fungovat nebude, na to se podmínky v Evropě příliš změnily. Nejrozumnější by bylo vyměnit EU za EHS před Maastrichtskou smlouvou (1993) nebo nejméně Lisabonskou smlouvou (2009). V letech 2008 – 2009 EU nabrala viditelně špatný směr, ale návrat k dobám před EU do samostatného národního státu už není možný.

  1. Pane Gerd
   Pochválim zase.
   Také si myslím, ze vnější podmínky nejsou na změnu,připravené a ani přistoupit.
   Situaci nezmění ani volby v USA,pokud vyhraje Trump,bude dělat všechno možné, aby zachránil hegemonii USA v USA doutná na velký požár.

   1. Možný problém vidím v tom, že demokratická strana vyvolala takovou nenávist vůči Trumpovi, že po jeho případném zvolení(i když bude na vodítku AIPACu i VPK) se zfanatizované davy utrhnou z řetězu.
    Po Trumpově prohře budou bouřit davy také, ale je otázkou, zda se utrhnou z řetězu nebo zda udrží na uzdě tu bandu vejlupků, která využije čehokoliv, aby mohla beztresrně rabovat.
    Bidenova vláda to na federální úrovni nezvládne a jednotlivé státy si budou muset poradit sami. Pak se federální vládě budou vzpouzet ty státy, kde bude mít vláda jinou barvu než nově zvolený prezident.
    Spíš to vidím tak, že rychlost zvládnutí domácích nepokojů předurčí schopnost USA k zahraničním aktivitám.

    1. Prestreleni (overkill) jasne vidime i v Evrope a i Cesku a to temer uplne vsude.
     To je nebezpecna hra, nebot uz predem vyrazuje vsechna mozna reseni.
     Coz pisi v obavach, nebot Cesko je soucasti Zapadu.
     Z prikladu „Rusko uz prohralo“ se vyviji „vyhrat muzeme jedine my“.
     Prevracenim reality se zbavujeme zachytnych bodu, nutnych k vytvoreni rozvojoveho planu. Cimz vznika stagnace (v ideovem pojeti stabilita), zakonite smerujici do kolapsu.

     1. To je i muj tip.
      A nemusi to byt primo Obamova (jez uz vicekrat prohlasila, ze o prezidentovani nema zajem), ale nejaky zatim neznamy cerny konik vzadu.
      Ovsem vsadil bych na to, ze Biden uz kandidovat nebude a v lete oznami odstoupeni ze zavodu. A ze jasne vitezstvi Donika je zahaleno v temnem seru.

   2. Pane zemědělče,
    obávám se, že USA vždy vnitřní problémy řešily metodou vrtěti psem. Tedy se někde zapojily do války. A pokud Rusko a Čína zavedou nějakou další světovou globální měnu, díky které mnoho států nebudou potřebovat ve vypořádání obchodů prostřednictví USD, rotačky FED budou muset snížit rychlost. Nebo dojde k té válce a velkému resetu finančních trhů. Zaplatí to drobní střadatelé. Už zase.

  2. Velmi racionalní úvaha. Bohužel nepočitá s jednou nepřijemností: chcipající kobyla nejvíc kope.

   Kdyby ten popsaný proces proběhl klidně, dá se to vydržet. Obavám se ale, že se to neobejde bez velmi nepřijemných „kolaterálních ztrát“ …

   1. Větu „USA se tolik bály spojení německých technologií a ruských surovin, až se německé technologie spojili s ruskými surovinami v Číně“ ovšem hodnotím jako bonmot dne (až na tu hrubku).

    1. Ano, mám tam hrubku, spojily, ale už jsem to nedokázal opravit. Počítám s tím, že se USA po zavedení nové globální měny ze strany BRICS pokusí o dvě věci:
     1. Okradou EU
     2. Vyvolají válku, aby vnitřní problémy vyvezly jinam.

     O zavedení nové globální měny ze strany BRICS si myslím, že je to již domluvené mezi Si a Putinem, a už s tím někdy brzy vylezou ven. Jen ten přesun obchodů bude pozvolný, USD bude ztrácet postavení světové rezervní měny postupně a pomalu. První krok bude obilná burza, druhý zlato a ropa.

   2. Jinejma slovama sou zahnany do kouta a de jim vo vsecko..A z toho a z ideologie
    z ktery se tam dostali a na kterou sou prisaknuty ztratili rozum .Situace je asi takhle..
    Z jedny strany bidove delaji az fanaticky vsecko spatne , az neuveritelny, co vsecko zmuzou ..A zadnej racionalni skutek ,absurdni nesmysl vladne ,atd..

    Aby z druhy strany moh do cela nastoupit skuhra , uz ted pasovanej a urcenej za na jedinou spasu a jedinou zachrana usaka.
    Trumpem ,mucednikem ,falesnym urady obvinenym vudcem teroru , soudem pronasledovanej , obydli napadeny ,obsazeny a prohledavany policii,
    manzelka trpela ,kdyz se ji hrabali v pradle, kterej za Usa trpi
    persekucema ,380milionu pokutama , uz ted , jinej neni ,bejt nesmi ..
    Aby jinej nebyl…

    Aby nasliboval usakum , ze bude zase prvni ze vsech a vsecko co chce.
    Nerika ,jak to udela..To nejde , nema ani potrebny schopnosti.
    Misto toho mele dokola demagogicky nesmysly ,aby nalakal co nejvic..
    Dostane este vetsi inflaci, nezamestnanost, krizi , drahotu ,chaos,
    nedostatky, na pomoc ve volbach …
    Ten takhle ziska drtivou vetsinu a bude delat Usa prvni na svete a co je
    nejdulezitejsi ,ze jako hitla , bude mit obrovskou bezpodminecnou podporu davu
    a jejich souhlas se vsim , za sebou..
    Aby Usa bylo co nejdriv prvni musi porazit a zneskodnit , paralysovat vsechny , ktery stoji v ceste ,za kazdou cenu a uz ted napred ma velkou bezpodminecnou podporu, slepou duveru fanatickych privrzencu..Vo to de nejdriv a nejvic…
    Tady vidim obrovsky a nejhorsi nebezpeci..

    Amerika se nekolikrat dovedla rychle a efektivne zmobilizovat do vseho co bylo potreba , vod 1880 ,z obcansky valky , z prohibice , v 29 krize napr.,protoze mela vsechno , co bylo treba….
    Jenze ted ma na sobe tezky okovy ,ktery ji stahujou pod vodu.
    Zachranej pas neni zadnej..
    Prumysl zadnej ,delnici zadny, zalohy kvalifikovanych delniku a inzenyru ,
    vlastence ,financni reservy , zadny , nikde..
    Neni dost trilionu na komunikace , mosty, rozvodny site, potrubi vseho druhu , specialistu , prostredku a kde vzit a nekrast..Ted vlada zivi pul Usa ,cely narody
    a dalsi miliony pribehliku , 800 zakladen, laboratori, obrovskych uradu , utocnych organizaci v celym svete….Megabyrokracie velky moci ,je neprekonatelna s korupci..
    A daleko ,nepredstavitelne vic..

  3. Vono stacilo zahlidnout a slyset ,toho nadprumer vodpornyho politickyho este k tomu husaka , lidi prchali co nejdal a tam si porizovali chaty ,vodkud na nej nebylo videt..
   Museli bejt kvuli nemu a jeho zrudnostem , zavreny hranice ..
   Museli zacit UV komici KCS, davat na zabavu miliardy, aby husaky nejak zneutralizovali,aspon..

 3. Je opravdu obdivuhodné (neříkám to ze závisti, opravdu), že se psaním, prodejem merche a výtržnictvím dá uživit po tak dlouhou dobu. Aniž by se cokoliv reálného pohlo.

  Spletl jsem si kariéru. 🙂

  1. Samozřejmě, že ano. Globalizace je něco tak obrovského, že to vysoce převyšuje nejen jednotlivce, ale i celé (poměrně velké a bohaté) skupiny.
   Ale už jsem tu mnohokrát napsal, že člověku se se sebou žije lépe, když si po prohře může říct, že udělal všechno, co bylo v jeho silách.
   Stejně tak nám pohádka o řepě říká, že i když měl asi největší sílu dědeček, řepa šla ven, až když zabrala svojí titěrnou silou i myška. Kdyby se na to myška vykašlala, řepu by nevytáhli. Když jsou síly vyrovnané, stačí málo, aby se váha přehoupla.
   Kurňa, pohybujeme se na hraně atomové války, pohybujeme se na hraně totality, pohybujeme se na hraně zničení národa a migračního přečíslení a já budu sedět doma a říkat, že se nic dělat nedá?

   Udělám, co mohu v naději, že to třeba bude přesně ta myší síla, která přehoupne poměry. A i kdyby ne, budu moci prohrát s vědomím, že jsem udělal všechno, co bylo v mých (malých) silách.

   1. Jakou prohru myslíte? Žádná není. Jen vy víte kolik lidí sem chodí ta zasetá semínka číst. Snad jste si nemyslel, že to co se tu 30 roků mrvilo se za dva roky napraví. Myslím, že je potřeba vytrvat. Ono se to sype všude a zdejší poutníci po světovém tisku úspěšně zastupují press a dávají světové dění na vědomost všem okolo. Ona ta zasetá semínka toho ,že řešení existuje ,holt potřebují i vhodný čas. A obávám se ten že se blíží až moc rychle. Takže díky a prosím vydržať – nevzdávat to.

   2. I vy jste podlehl té podsouvané mediální lži, že globalizace je něco obrovského. Není. Jen využívají možnosti méédií, kterými se dá masa vovcí ovládat. Využívají možnosti médií, která má přesně tenhle pocit vyvolat. Využívají síly médií, která má vyvolat v lidech přesvědčení o jejich malosti a slabosti a bezmocnosti. Opak je pravdou. Těch hajzlů je jen hrstka, vovcí jsou miliardy. Média jsou tu od toho, aby vovce nenapadlo, jakou sílu vlastně lidé-ta masa lidí, mají. A to nemluvím jen o síle pěstí a zbraní, ale i o síle slova a myšlenky.
    Příkladem si může vzít ty námi opovrhované „černoušky“ z Nigeru. Nemají téměř žádnou techniku, jsou chudí, západ je uvrhl do ukrutné bídy, vydrancoval tam co mohl. A vidíte, přece je odtud vyhnali.

    1. Globalizace je neco trockym sprasenyho internacionalniho nudl fasismu zpatlanyho s imperialismem..Pac aby akapandemik mel neco novyho
     na poucny kecy..
     Dokonce megausili a ns vsech , v ramci systemu , kterej nas dohnal az k nebyti ,
     nevypada uz vod samyho zacatku ani trochu nadejne. Ani nemuze.

     Mam jednu jistotu ze v dnesnim nejistym svete , system a organizace vlady a uradu, vedeni statu ,sta let jenom opakovani stejnych lzi ,frazi ,klise a slibu ,
     bez konce ,politici a jejich strany a jejich politiky ,vedou jenom rovnou tam kde sme …
     A nestojim vo zadny utechy .

     Vo nadeje , snazivosti mysi sily , moci prohrat s nakym svedomim..Ze vsechno…
     Vsech vosleplych zcela zaprahlych a davno ovladlych pohodlim zotrocenych
     v kleci systemu , kterej jim nic jinyho nedovoluje ,
     s jejich optimistickym usilim to nepohodlny nevidet , ignorovat , nevidet ,
     co je treba videt a nejdriv , ale presto a nebo prave proto, presnazivych ..
     Vsichni uvedeny se este presvedcuji navzajem, ze nic jinyho neexistuje..
     Ty jiny sou potize, problemy, nepohodli, skutecna prace a skutecny konstruktivni usili ,neco takovyho zmenit a prosadit ,kdyz ale schopnosti tohle pochopit, tech,
     co chteji vynikat a vest, sou bidne zadny.

     Mam jistotu ze bez podstatnych zmen ,skoncime. Vyse uvedeny , nam to zabezpecili a naservirovali , stokrat vic nez je potreba..

     Jejich spolecna neschopnost a tupost jsou paradoxne , zaroven obrovske schopnosti a moznosti a maji plnou moc , totalne , co nedriv, vsechno a vsude znicit.

     Zabezpecili nam i volbama ,nekonecny valky ,revoluce ,okupace a vse k horsimu,
     az na konec sveta.
     Zabezpecili nam dal , system , ze to jinak nemuze a nesmi skoncit..
     Dnesek je tohle . Zmeny , k lepsimu ,nebo horsimu ,/jako nic na svete /,
     nejsou vylouceny, ale populace sveta ,
     nemuze nic zmenit. Ani sama ten totalni system odstranit ..

   3. Ze současné situace mám bohužel pocit, že ta myška asi vlezla dědečkovi do nohavice.
    S úmyslem, dědečka v tom největším záběru, polechtat na kulkách.
    Řepa zůstane stát a všichni za dědečkem letí nazpět..

   4. Globalizace je jen skupina lidí spojených stejnými zájmy. Ani se znát nemusí, koordinace v Davosu je jen takovou třešničkou na dortu a deklarace, kdo patří do klubu globalistů. Ale stejně by jednali, i kdyby se neznali, cíl mají shodný.

 4. Vidlaku, i při vynaloženi obrovskeho úsilí děje ve společností probíhají se zoufalou setrvčností a zpožděním oproti myšlenkám a odrytí nutnosti a pravdy.

  Opravdu – se zoufale velkým, až deprimujícím časovým posunem.

 5. Vidláku, žádné hotovo.
  na Necenzurovaná pravda píší:
  „4. června, těsně před volbami do Evropského parlamentu, dorazí rozzlobení zemědělci z celé Evropy do Bruselu. Hlavními organizátory akce jsou belgičtí a holandští zemědělci.
  „Dokončíme práci,“ řekl regionální manažer Farmářských obranných sil Jos Stuijt, jeden z nizozemských organizátorů akce, který upozornil, že většina zla pochází z Bruselu.
  Jednotlivé země pak už jen slepě přijímají to, co předtím EU schválila.
  V debatě pak upozornili na to, že se očekává, že akce bude velmi velká – s účastí zemědělců z 10 zemí. Organizátoři však nezmínili, o které země jde. Není tedy jasné, zda se budou účastnit i naši zemědělci.“
  Dále, velice nás ohrožuje Pandemická smlouva, o které se u nás skoro nemluví, ale která by znamenala koncentrák doktora Mengele s nadvládou polosoukromé organizace WHO!

  1. Není zde zvykem věnovat se trochu poctivěji tak „nicotné“ záležitosti jako je WHO, na kterou jsem i já svého času upozorňoval (bez odezvy) …
   Asi se má mít zato, že žvanec a teplo je to to nejdůležitější …

   1. Také mne mrzí, že Vidlák, s větším dosahem než třeba Slovanka, se tomuto tématu nevěnuje, protože s tím souvisí pochopitelně i tzv. nemoc X. Zprávy z USA už hovoří o ptačí chřipce, která se prý už dostala i do skotu a koček a lidí….takže asi tou nemocí X (opět laboratorně modifikovanou) bude ptačí chřipka a pak začnou vybíjet stáda, likvidovat naše mazlíčky…a možná nakonec i nás?! K masu mají alternativu – to pěstované bujení…a cílem není nic jiného než TOTAL CONTROL.

    1. Vidlák má přesně takový dosah, jaký odpovídá tématům, jimž se věnuje. Stejně jako Slovanka.

     Žijeme v přechodovém období, které přeje pravdě. Jenže okno příležitosti se uzavírá. Už mizí knihy z knihoven, poznání z učebních osnov, brzy přijde na řadu omezení svobody internetu. Z alternativy se stane staronový underground.

     Příležitost nebude využita. To už se zdá definitivně zřejmé.

   2. Víte, Juro, já bych to spíš viděla trochu jinak. Svět a společnost je už v takových sr*** a těch závažných témat, ketrým by bylo třeba se věnovat, je tolik, že na to asi jeden Vidlák sám prostě nestačí a nestíhá. Ale máte s Bazalkou pravdu, je to důležité téma. Naštěstí se mu hodně věnuje Robin Čumpelík se svým týmem z Inovace Republiky. Proto sem alespoň dám jeden odkaz na jedno jeho video, přes který si mohou zájemci najít další detaily (možná by stačilo sem čas od času takové odkazy na taková důležitá témata připojovat, snad by se Vidlák nezlobil…).
    https://www.youtube.com/watch?v=_UDAiazGasI

    1. Ano, souhlasím. Mohl bych denně psát deset článků a pořád bych nevyčerpal všechno. Ale smlouvě WHO se budu věnovat přesně ve chvíli, kdy se alespoň objeví její kompletní znění. Zatím se o ní mluví a nikdo si ji ještě nepřečetl celou.

  2. Nadvláda WHO je jen tehdy, kdy jednotlivé vlády poslechnou a kdy bude mít WWHO moc ty, co neposlechnou, nějak potrestat.
   Nerespektování podepsaných smluv se v KoZe stalo normou, o jednu méně nebo o jednu více.

   1. Ty nove zvoleny tu svetovladu WHO samozrejme radi prosadi a zabezpeci vsude…
    Jako ty dosavadni , absolutne ochotny a poslusny..Poridili uplne vsecko..

 6. Vidláku, píšete, že musíte vyhodnotit, co mělo a nemělo smysl. Schvaluji. Vydal jste se odvážně na nějakou cestu, aby si využil přednosti které ti nadělil ten ze zhora. Je třeba zvážit, kudy dál.

  Za mne. Věci se nedají dělat napůl. Být v politice a nebýt v politice. Pokud se rozhodneš pro politiku, budeš to muset přijmout se vším, co k tomu patří. Pokud si řekneš, že ne, udělej pár kroků zpět.

  Máš mou plnou podporu, na kydech mi bylo vždy dobře, scházím se tu se spoustou lidí, kteří mají podobné názory a zkušenosti. Doufám, že si kydy zachováš v každém případě jako koníčka.

  1. Pod to se podepisuji. Nicméně do úvah by bylo asi dobré zařadit řešení stabilizace příjmů…
   Pokud to tedy ještě lze jinak než vstupem do politiky. I když jsem Vám tady občas napsal tvrdou kritiku tak si Vás v politice dokážu představit…

  2. Vnímám to odlišně, ale na hodnocení je ještě brzy.
   Pan domácí se prokazatelně posral už jedenkrát.
   Ta pauza je v Kydech dokonce dodnes vidět a zatím nebyla příliš věrohodně vysvětlena.
   Igelitka s Marxem a Leninovými spisy u vrat, nebo chování „farníků“ k rodině pana domácího, to zhola nic nevysvětluje. Pan domácí nikdy nebyl v politice angažován až tak, aby musel brát smrtelně vážně všechno, co se okolo něj a jeho rodiny děje.
   Umím pochopit, že například tlak na děti ve škole, může být. Sám jsem ho zažil.
   Na druhou stranu – moje vlastní zkušenost je taková, že je potřeba dětem říci pravdu.
   Vysvětlit tak, aby pochopily, proč okolí dělá to, co dělá – a ony se ubrání.
   Jako obranu mají Vás, čestného člověka a věří Vám, že jste jim řekl pravdu a nic nezatajil.
   Za tou pravdou si pak budou stát, i kdyby z nosu valila červená. Děti umí být zlé, zvlášť dnes.
   Jako jsem se ubránil já, kovářský vnuk, kterému se ve škole, L.P. 1959, děcka místních elitních komunistů už v první třídě pošklebovaly, že můj děda, mistr kovářský se dvěma tovaryši, je prý kapitalista, vykořisťovatel a vydřiduch.
   Prý se přiživuje na práci jiných a sám se ulejvá. Přesně tak jim to rodiče doma řekli.
   Když se to od rodičů mých školních kamarádů dověděli naši (protože sám jsem o tom doma mlčel), tak táta to probral s dědou.
   Děda si mě pak v kovárně posadil na hrubou židli, kde obvykle sedávali kočí i pacholci, když na něco čekali.
   A v přítomnosti obou „tovaryšů“ i táty mi sám vysvětlil, jak přesně se věci mají. A nechal mluvit i tovaryše.
   Vysvětlil mi, že jako kovářský mistr, má od cechu stále platné povolení, které komunisti nezrušili, že může za stravu, ubytování a kapesné, učit řemeslu každého, koho rodiče oficiálně přihlásí, na tři roky.
   Komunisti do té doby, nebyli schopni zřídit žádná kovářská a podkovářská učiliště, tak museli volky nevolky, zachovat všecky stávající kovářské mistry i s jejich učni, protože to bylo v té době stále potřeba. JZD na to neměla ani kvalifikované lidi, ani kapacity, ani vybavení – jen ty koně.
   Nějaké kováře, ale spíš od železa, se jim do družstev později dařilo přitáhnout, ale nikoli podkováře i s jejich vědomostmi a znalostmi. Až do skutečně masového nástupu mechanizace i na vesnicích, nechávala JZD kovat koně, ale i vyrábět postroje „u soukromníků“, kovářských a sedlářských mistrů řemesla.
   Děda mi dokázal vysvětlit, že všecko, co učni v rámci učení řemeslu udělají či vyrobí – a prodá se to, je spravedlivě zhodnoceno. Učni z toho mají, kromě toho, že se na tom něco naučili, svůj zaznamenaný podíl. Ten se pak odrážel v jejich „kapesném“, ale fakticky to byly malé, učňovské výplaty (vysoké stokoruny měsíčně!), takže se o žádné vykořisťování nejednalo.
   Nevím, jak se dědovi tehdy povedlo, tak jednoduše mi to vysvětlit.
   Možná to bylo tím, že celý tehdejší život byl o dost jednodušší a přehlednější, kór na větší vesnici, kde děda působil.
   Oni měli ti dva poslední učni, Olin a Emil, hned prvním rokem „kapesné“, které jsem já tehdy vůbec nemohl mít. Naši na to jednoduše neměli – semtam podstrčenou pětikorunu od babiček a dědečků, nepočítám.

   Chtěl jsem tím jen naznačit, že když se dětem věci názorně vysvětlí a třeba i ukáží, tak děti po svém pochopí i věci, které byste do nich neřekli.
   Je potřeba jim říct všecko a hlavně pravdu. Jakkoli se může zrovna jevit nevhodná, či nepříjemná.
   Děcko pak není zaskočené, když mu ve škole řeknou něco, o čem vůbec neví.
   Řekněte jim pravdu o tom, co a proč děláte, nebo jak to děláte. Ony se to stejně dozví, jen později a od cizích lidí.

 7. Koronafašismus
  Před pěti lety banksteři vytáhli test nazvaný Event 201, simulujícím virus „corona“.
  Všichni mezinárodní finanční a farmaceutičtí klíčoví hráči byli u toho.

  Síly stojící za WEF poté pověřily WHO spácháním tohoto kolosálního zločinu proti lidskosti, který svět nepamatuje.

  Zločinci pod zn. WHO: Budeme velet celému světu!
  Porada k nasazení smrtící Nemoci X v Davosu. Covid se úplně nepodařil. Tohle bude teprve něco k odlidnění! Pandemická smlouva je na stole: Digitální pasy, cenzura, tyranie

  https://protiproud.info/politika/7924-pandemicka-smlouva-celosvetove-uchopeni-moci-pokracovani-operace-covid19-hlasuje-se-jiz-za-nekolik-dni-vezeni-pro-miliardy-o-svem-tele-jiz-nebudeme-rozhodovat-jedinou-cestou-je-opusteni-globalnich-struktur.htm

  1. Já to čtu tak, že skončila jedna etapa, za kterou se v článku Vidlák ohlíží, a začne etapa druhá, o které zatím nic nevíme. Což nemusí nutně být špatné…

 8. Já tomu vůbec nerozumím, asi jsem něco přehlédl a nechci se domýšlet, protože já mám všelijaké myšlenky mnohdy, ale naštěstí dycynky jen stříbro a nic než stříbro… Každopádně, děkuji.

 9. Danieli, tak nějak jste mi dnes připomněl Máchův Máj. Vidíš li poutníka, jak dlouhou lučinou spěchá..a ještě širou tu zemi, zemi jedinou, kolébku i hrob můj… Opatrujte se vy i vaši blízcí.

 10. Prasa dobrých ľudí spája
  od septembra až do mája
  ovar,mogoň,hurky,škvarky
  ľúbia vnuci, ľúbia starkí

  Najlepšie sa agituje
  keď sa k tomu bôčik uje
  politika vaša, naša
  nejde robiť bez guláša

  A tak Vidlákova značka
  je a bude zabijačka
  Milý Dano, nech sa darí
  Nech sa sadlo v kotli škvarí

  Nech nám vonia huspenina
  nech nastane doba iná
  lebo v dnešnej, srdce studí
  svine na smrť ženú ľudí

  1. Teda Pišto, to je nádherná básnička. Akorát nevím, co je mogoň a hurky. Ani překladače mi to nepřeložily. Sakryš.

    1. Děkuji. Zkusila jsem přeložit si jelito a jitrnice. Ale jelito mi to přeložilo jako jelito a jitrnice chachacha jako rané glorie.

    2. hurka je všeobecné taxonomické označenie jelit a jitrnic, ktoré sa potom delí na hurky biele – jitrnice a hurky červené – jelita, u nás krvavnice.

    1. Sláva, děkuji, bylo mi jasné, že je to ze zabíjačky, ale tahle slova jsem určitě nikdy neslyšela. Byla jsem pyšná, že jsem se dohrabala co to je, když „olovrantovali u kozuba s orgovánom“ a teď bác ho.
     Člověk se holt učí i po sedmdesátce. 🙂

 11. Z Neviditelneho Psa :
  M. Tuma 17.5.2024 12:52 : Slovaci to budou mit na MS v hokeji ted tezke, nejlepsiho strelce maji ve vazbe 😀

 12. Vidláku, vyrazil jste mi dech. Pravda, on se tenhle článek dá pochopit několika způsoby a je lépe se neptat na detaily a počkat, až se to časem provalí naplno. Ať tak, či onak, držte se – vy i celá vaše široká rodina.

  1. Petro, nic se nemění. Jen začínám bilancovat dvouletou práci. Eurovolby budou určitý milník a po něm už nebudu moci zkoušet všechny možnosti, ale budu se muset pro jednu rozhodnout. A tak začínám přemýšlet, co to bude.

   Ale bez ohledu na cokoliv, každý den vyjde nový článek. 🙂

 13. Nečetlo se to moc dobře.
  Tak jen doufám, že se tu budeme pod Vidlákovými články moci potkávat ještě hodně dlouho.
  Díky za tuto oázu!

  1. Také se mi to nečetlo dobře. Znělo to nejprve jako článek na na rozloučenou.

   Nedovedu si představit, že by Vidlákovy články najednou nebyly, čtu Vidláka už 10 let. No fakt, je to už 10 let.
   Díky, Vidláku.

   1. Presne tak ! Proboha, kdo jste nekde blizko, dejte na neho pozor, co kdyz se rano zamkne v koupelne a na smrt ukartáčuje zubním kartáčkem ?!

    1. Chcimiru je v dnešní české politice velmi poskrovnu i když třeba Babišovo ANO se takto prezentuje.
     Opět se to ukázalo v dnešní Partií na Primě, kde Jermanova za ANO jasně řekla, že Rusko je hlavní agresor a viník války na Ukrajině, že posílání zbraní a a ostatní strategické pomocí je v pořádku a že si přeje porážku Ruska. Zároveň mluvila o míru a absolutně si protiřečila. Jediná strana, která tyhle vojensko-mirove veletoče odmítá je SPD, která trvá na míru a odmítá posílat zbraně a střelivo do válečných jatek a jakkoliv podporovat obě válčící strany.

     Výsledek je pro mě jediný. Není koho volit, kromě SPD.

   2. Dá se také číst jako rozloučení s otevřeností na webu. Politik nepublikuje denně své názory a náznaky informací, které jsou důvěrné a často od druhé strany.

  2. Potkávat se samozřejmě budeme. 🙂 Dnešní článek měl jen říct, že díky atentátu na Fica skončila moje „předvolební práce“ poněkud dřív, než jsem měl v plánu.
   Ale jinak se nic nemění ani měnit nebude. Každý den bude nový článek.

   Eurovolby budou určitý milník po kterém si budu muset vyhodnotit, co byly slepé uličky a co mělo smysl, abych dál netříštil síly.

   Ale pro blog se nic nemění. Každý den bude článek.

   1. Aha, takže první krok. Kdo vás kdy ocení? Ovšemže, neděje se tak kvůli tomu. Nespravedlnost světem vládne. Ale jen souhlasím a díky.

 14. Hmm, tak já si ale rejpnu. To „upozadil rodinu“ mnou zacloumalo. Vždyť to všechno bylo možné jen díky jí, ať paní -má můj obdiv, a rovněž dětí – taky to určitě neměli jistě snadné. Já bych hlavně poděkovala jim, že Vám to umožnili. A držím pěsti aby i oni vydrželi.

  1. Víte Emo, já byl celý život s rodinou doma. Absolutně. Všechno jsme dělali spolu, všude jsme jezdili spolu, děti měly tátu pořád blízko sebe.
   Teď jsem na dva roky v podstatě každý den někam vyrazil a nechal je doma. Sice jsem se jim to snažil vynahradit nějakou dovolenou nebo tak, ale to není ono. Moje žena odvedla podstatně víc práce než já a mnohem důležitější práce. A celou dobu mi držela palce.
   Nejhorší je, že jakmile jsem jakkoliv poděkoval ženě i dětem, okamžitě to zvedlo vlnu posměšků, nenávistných zpráv a podobně. Mohu napsat slovo rodina a děti, ale jakmile z toho udělám celý děkovací článek, druhý den se už liberální spoluobčané snaží ostošest, aby jim to osladili. Proto o nich píšu tak málo.

   Navíc jsme si museli pořídit velkého psa. Když jdete po ulici, snadno se najde někdo, kdo na vás řve, že jste zločinci a kolaboranti. Ale když jdete po ulici s pořádným hafanem, nekřičí nikdo…

   1. Vidláku odporúčam:🐶 Moskovský strážny pes – huňatý obr podobný bernardín je bezhranične oddaný svojmu pánovi. Pri nebezpečenstve dokáže čoby strážca razantne zasiahnuť…… to na chrapúňov zaberá..

    1. Možná dva takové psy. Jeden z nich zůstane hlídat dům a druhý půjde s pánem na procházku. Někteří lidi jsou fakt svině, já bych to nepodceňovala.

   2. Chraňte si své soukromí, a to velmi promyšleně. Síla vašich slov se vládnoucím a jejich pasákům nelíbí.
    To je přesně ten příklad té obrovské síly slova a myšlenky, které se ti hajzlové bojí. Proto se v méédiích děje to, co se děje. Patří vám za to velké díky. Přeji Vám i celé Vaší rodině sílu to ustát. A vím o čem mluvím.

 15. Danieli, naopak. To my bychom měli poděkovat Vám. Protože my jsme tady na Vašem blogu tak trochu schovaní za Vašimi zády. To Vy nesete kůži na trh. Svou i své rodiny. Držme si palce. Kéž by se podařilo, aby svět byl zase trochu lepším místem k životu.

 16. Vidláku, ono ty díky opravdu patří hlavně a v první řadě Vám. Kdybyste nepsal tak pěkně a zajímavě, nedával do toho srdce, určitě bychom sem tolik nechodili. A kdybyste s kritikou netrefoval hřebíček na hlavičku, nechodili by sem ti služební.

  Takže díky moc a :

  🐓 🐓 🐓 🐓 🐓
  🍀 🍀 🍀 🍀 🍀
  👍 👍 👍 👍 👍
  ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️
  🇨🇿 🇨🇿 🇨🇿 🇨🇿 🇨🇿

  Jen u těch zabijaček Mějte na paměti své zdraví.

 17. Jsem jeden z těch, co sem „zabloudili“ na poslední chvíli, a chci hlavně říci, že si té zdejší společnosti moc vážím. Ty příští parlamentky už asi budou moje poslední, a obávám se, že zase vyhraje jen to menší zlo. Takže všem přeji, aby to nakonec vyšlo!

    1. Podle replikace řetězců DNA není žádný problém dožít se 130 let věku, když při replikaci nedochází k nějakým vadám v replikovaném kódu DNA. Podle namáhání srdce, které má omezený počet srdečních vztahů, to může celkem slušně vycházet na 108 – 110 let.
     Pokud dnes slavíte přes 80 let, mějte na paměti, že před 150 lety už byl člověk v 50 letech kmetem a běžně se umíralo před 50 rokem. A ještě před mnoha staletími umírali běžně ve 30 letech. Minulé roky dožití v dnešní době vůbec nic neznamenají, a je chybné se na ně ohlížet. Hodně lidí dnes žije 90 let. Nejvíce ze všeho dělá vůle k životu, dostatečný spánek, zdravá strava = málo jedů do těla, dostatečný pohyb s procvičením všech svalů každý den. A vyhýbat se rizikovým situacím, kde hrozí nehoda. To vše je tak jednoduchý základ všech těch modrých zón, kde se dožívají stovky let běžně.
     Nikdo Vám nemůže zabránit, aby modrá zóna nevznikla i u Vás doma. Jen Vy sám.

 18. Pane Vidláku …děkuji za to co děláte…člověk má alespoň tady pocit, že je ve správném lokále…

  I když to zatím nevypadá, má to smysl …

 19. Pane Vidlák
  Až budete psát, že sametová byl podvod,záměr, donutit nás jít jinou cestou,nevhodnou našemu způsobu života, pak Vám stoupne popularita ještě víc. Je nutno,zabránit naprostému rozkladu státu.

     1. Malá ručička kryje X
      velká je právě nahoře
      mizí šílený denní mix
      chystá se lože Záhoře.

      Nacházím známou ikonu
      pro mě místečko čistoty
      věřím ji, jako nikomu,
      člověk miluje jistoty.

      Voní kvetoucí lučiny
      včelky nosí med z lípy
      lodě míjejí mělčiny
      nechám si nalévat z pípy.

      Žádné chlorovodíky.
      Díky Vidláku, díky!!!

 20. Danieli, už jste v tom.
  Ona vlastně ani není cesta zpět. A až budete v politice (celostátní), tak nezapomeňte na ty brblavou kohortu, která je tady. Každý si myslí něco jiného (pokud myslí), ale touožňuje, jak se říká, držet prst na teuu doby.

    1. Hlavně abyste oba věděli, že stokrát (a víckrát) opakované cokoliv jde pořádně na nervy, ať už je to pravda nebo ne 🙂 .

     P. S. Tohle své sdělení zatím píšu jen, myslím, po třetí…

     1. Na PL si to sice každý může přečíst sám, ale tím být na nervy ze stokrát opakovaného se patrně řídí i takoví, do kterých by to řekl jen skutečně málokdo.
      Totiž, jeden ze Řeporyj tam údivem kroutí hlavou sám nad sebou. Že vlastně vůbec neví, jak moh říkat takový ošklivý věcičky, že jej to děsně, ale úplně děsně trápí, že se úplně strašně moc hodlá za to omluvit.
      No a jeden z Levic zase pravil u výslechu, že (jak známo, sice to do něj nasypal co to jen šlo a pak, sice ne stokrát, ale uvedl, že je na to hrdý) vlastně toho Fica zabít nechtěl.

      Ať si to zní jak zní, je to tam skutečně k dočtení. Skoro bych Vás mohl podezírat, že předtím jste to sice dle svých slov psal už dvakrát, ale až tentokrát jste k tomu byl výrazně inspirován, a to Řeporyjemi a Levicemi.
      Ale nepodezírám, prostě jsem si tam jen ty články přečetl a to „stokrát opakované“ na to prapodivně pasuje. Ještě by se k tomu mohl přidat náš Tyranosaurus se svým, že vládne výborně a je k tomu předurčen. Ale asi nemůže, protože on to klidně praví pětsetkrát, aniž by jej napadlo to aspoň jednou zpestřit sebepopírajícím tvrzením, že ve skutečnosti je to děsnej vrták…

   1. To sem ale pako , ztratil sem sako,nemusim predstirat zakazy ,
    mam na sebe dukazy….
    Sem neco predvidal nedavno. A to nejsem vestkyna ,s buckama..
    Ale vocode konkretne v clanku nevim a se nedozvidam..
    Tak abych zase neco vyvestil.

    Dneska zase akademicky-politicky zase strasne blabolujou..
    „Vratme nasi zemi dusi…Rajchl.
    „Nevim ,zda vnimame“..Hamplova..

    Sem zvedavej, za jak dlouho se Vidlak /nevizdavnima a vyvratmenasizemidusi/,
    nauci tyhle ,vsecky z prdele tazeny moudra. A.
    Zejtra zase dalsi..Predvolebni..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *