28 února, 2024

Hodně štěstí Džordžíno!

Zajisté vám přátelé neunikla iniciativa bývalého premiéra Jiřího Paroubka, který ohlásil založení nového spolku Nespokojení. Řeže do toho docela razantně, součástí tohoto spolku mají být bývalí úspěšní sociální demokraté a má dokonce přesahovat rámec sociálně demokratické politiky, protože jsem zaznamenal, že jednali i s Kateřinou Konečnou… Inspiraci si prý berou z francouzského Melenchona. Zároveň hned ohlásili demonstraci na úterý 28.2.2023. Čirou náhodou jsem v ten den zrovna v Praze a tak se na ně asi zajdu podívat.

Začnu jednou nepříliš dávnou vzpomínkou… bylo 28. října a já stál zhruba uprostřed davu demonstrantů na Václaváku. Tehdy jsme se s Láďou Vrabelem nedohodli na tom, co mohu říci z pódia a tak jsem nakonec oficiálně nevystoupil. Setkal jsem se ale s celou řadou svých čtenářů a samozřejmě jsem bedlivě poslouchal řečníky. Včetně Paroubka.

Jak Jiří Paroubek domluvil, byl jsem svědkem poměrně dlouhého hada lidí, kteří kolem mě procházeli směrem pryč od pódia a hlasitě si stěžovali, že kvůli tomuto reliktu z minulosti na demonstraci nejeli a cítili se být podvedeni. Dobrou hodinu kolem mě defilovali různí lidé, kteří v bledě modrém opakovali totéž – kvůli Paroubkovi na Václavák nešli. Právě na základě této zkušenosti jsem napsal článek, ve kterém jsem začal popisovat rozčarování z demonstrací a předpověděl jsem, že tudy cesta nepovede. Ne, to nebyla žádná moje genialita. To byla ta dlouhá řada lidí, kteří mi cestou z demonstrace říkali, že se na to můžou vykašlat.

Na druhou stranu… Paroubek je v podstatě poslední autentický sociální demokrat. Byl posledním premiérem, který byl vskutku levicový, představoval levicová řešení a nikdy se jim nezpronevěřil. Když neodvedl ČSSD k vítězství a ukázalo se, že Socani nebudou součástí vlády, rezignoval. Paroubek byl poslední premiér z časů, kdy se hrálo na pravici a levici a předvolebními tématy byla výše daní a sociálního zabezpečení.

Pak vyhrála globalizace. Korporace v podstatě přestaly uplácet a začaly normálně nařizovat. Takovou měly sílu. Obránci volného trhu zjistili, že jsou pro velký byznys zbyteční, protože se už prosadil a dál je nepotřebuje. I začali tržní principy cpát do všeho. Do soužití rodin, do individualizace člověka, najednou měl být každý obchodníkem se sebou sama. Volný trh začal platit všude jinde, jen ne při směně zboží.

Obránci sociálních hodnot zjistili, že pro proletariát nemohou nic udělat, protože proti globálním strukturám jsou naprosto bezmocní a tak začali zachraňovat všechny možné i nemožné menšiny od gayů po nebinární osoby. Místo spravedlivé mzdy přišly záchodky pro transgender osoby.

Už je to dlouhých sedmnáct let.

Od Paroubka už ČSSD jen klesala, až se nakonec stala stranou Šmardy a Šabatové bez jakékoliv šance na návrat do sněmovny. Každý další předseda už se jen zbavoval všeho sociálně demokratického a přijímal vše neomarxistické, zelené, a evropsky hodnotné. Šlo jim to tak dobře, že jim většinu voličů přebral Andrej Babiš, což jen poukazuje na absurditu vývoje – jeden z nejbohatších lidí v republice se ukázal být sociálně citlivější, než strana, která to měla v názvu i ve stanovách. Co jim nesebral Veľký Bocian, to jim sebral Okamura… včetně některých členů. Smrt nejstarší české strany přežili jen ti její členové, kteří ji včas opustili.

Teď jsme mnohem dál… Okamura svádí svůj vlastní zápas o přežití na politické scéně, Andrej Babiš konsoliduje svoje hnutí, Jindra Rajchl objíždí republiku a buduje stranu PRO a na internetu vzniká celá řada dalších politických či mediálních projektů… Chvílemi to u nás vypadá doopravdy jako občanská společnost. Je to paradoxní. Vláda nás dře z kůže, ale nikdy nebyla taková ochota obyčejných lidí posílat peníze, jezdit na schůze a sdružovat se. A čím více se lidé sdružují, čím víc poslouchám, o čem si povídají, tím méně slyším slovo pravice nebo levice. Stále zřetelněji je vidět, že střet jde mezi globálním a lokálním. Mezi vlastenectvím a euroobčanstvím. Mezi českým a evropským snem. Mezi typem Orbán či Trump a typem Uršula a Klaus Schwab.

Dovolím si proto několik nemístných poznámek…

Nejsem si jistý tou demonstrací. Loňský rok ukázal, že tisíce lidí už nejsou žádné číslo. Už se pohybujeme ve vyšších desítkách tisíc, aby to vůbec bylo vidět. Odborářský boss nedokázal na Václavák dostat ani desetinu počtu, který přišel za zadluženým prodavačem pizzy. A dopadl přesně podle zásluh. Síla myšlenek na alternativě je dneska celkem snadno měřitelná… kolik lidí přijede, i když Česká televize mlčí? Z tohoto hlediska si myslím, že ohlásit demonstraci týden před jejím konáním, je dneska už vysloveně chyba.

Stejně tak nechci zapomenout na to množství lidí, které loni právě jméno Paroubek znechutilo. Nemyslím si, že by to bylo samotným Džordžínem… ale v roce 2006 se hnojomety postaraly, aby na něm něco ulpělo a je to tam dodnes. Myslel bych si proto, že je zapotřebí nejprve trpělivě čistit svoje jméno. V této chvíli si nejsem jistý, jestli se tak stalo v dostatečné míře.

A do třetice nevím, jak moc pochodí s tím, že jde o levicové hnutí. Jsem teď často na politických schůzích a nemohu si pomoci, diskurz jde jinudy. Nemluvě o tom, že to není první Paroubkův pokus o comeback.

Ono je to dneska už prostě těžké… demonstrace vás buď vynese a nebo pohřbí. A po loňských Václavácích si lidi už jen tak z něčeho na zadek nesednou.

Jiří Paroubek bude potřebovat víc štěstí, než kolik mu ho můžu popřát. Pochází z časů, kdy svět byl ještě v pořádku a podle dnešních měřítek byl mimořádně kultivovaný politik schopný osobní odpovědnosti. Poslední opravdový sociální demokrat. Nejsem si ale jistý, jestli to dneska ještě něco znamená. Skuteční levičáci jsou u Babiše, skuteční pravičáci u Rajchla…

Budu jeho další kroky sledovat. Pokud mě čte někdo z jeho týmu, propojte nás. Rád se s ním potkám nad dobrým vínem a o našem setkání pro něj napíšu hezký článek.

449 thoughts on “Hodně štěstí Džordžíno!

 1. „Srbsko je nejen pověstný „sud prachu“, ale vedle Česka také největší výrobce munice v Evropě“
  (!Argument)
  —————————–
  Je hezké vědět, že se jako prodejci smrti dělíme o z evropské zlato a stříbro.

  1. Venda Lahvička se musí vrtět blahem ve třetí urně.
   Výrobna granátů pro pana Zeleného v každé stodole.
   Takový bizár by nevymyslel ani absurdní drramatik.
   😀

  1. Dneska je je to tady pekna zumpa.
   Zakladatel asi nema cas, nebo naladu. To se stava.

   Vidlak se stava slavny, tak se sem ruzni elfove a dalsi roesitaci budou cpat vic a vic.

   Nejlepsi moznost je na ne NEREAGOVAT.

 2. 40 let jsme žili pod dohledem ruských barbarů ,tyranů a znásilňováčů, kteří se neštítí znásilnit ani 4 letou holku…,
  vskutku „krásná doba“

  Ukrajina: Sexuální násilí ze strany Ruska se stalo epidemickým.
  https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ukrajina-sexualni-nasili-ze-strany-ruska-se-stalo-epidemickym/2330420?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

  Musíme bránit a chránit své manželky, dcery a vnučky, před touto barbarskou rusáckou zvěří.

  Ti ostatní co fandí putinovi, tak můžou poslat své ženy ,dcery či vnučky rusákům na Donbas…

  1. Ježíš, už zase ty bláboly 😂😂 Už jsme to tu řešili, Američané byli úplně stejní znásilňovači, na rozdíl od ruské strany to jejich armádní vedení vůbec neřešilo. V době tzv. okupace se tu prakticky nic nedělo, zato se stačí podívat na takový Irák či Afghánistán, jak to vypadalo a vypadá tam během dočasného pobytu spřátelených vojsk. Co tam máš dál?

   1. Když byli v Afgánu Američané, tak tam měly ženy všechna práva…, teď tam nemají ženy vůbec žádná práva a jak je s nimi zacházeno to asi každý tuší… tak nelži a Talibán je spojencem Ruska.

  2. Tak fakt nevím, proč byl Targus odsud přehozen do spamu za chcánky, když je tady pak diskuze plná takových sraček scallopů…. proč nejsou v lampárně?

   1. Protože se Zakladatel rozhodl. Napsal bych, uštědřit nám (podle mě) lekci za ty předchozí řeči, ale nechci taky dostat banán.

   2. Než se tady prorolluju gogovinama, stridorovinama a podobným mašíblem, přeskáču polodebilního Skelopa a Aničku husitu, přejde mě zvědavost na Godota, Admirála, Schumiho, tdx, pana domácího i Vidláka.

   3. Maneco, protože jsme v ČR.
    Tady vždycky potěší, když koza chcípne i sousedovi, nejenom mně.
    Podařilo se jim úspěšně rozjebat Kydy, tak to zkouší i tady a mají škodolibou radost, jak se vztekáte.
    To je od doby, kdy jsou připojení k internetu i technologie tak levné, skoro inherentní vlastnost internetu.
    Tedy to, že ho nějaký hňup začne zneužívat.
    Pamatuju si časy, kdy 100% účinným filtrem takových lidí, byla cena technologie, resp. PC a všeho nutného okolo něj. Hňup si 50.000 na solidní PC prostě nevydělal..

  3. 😆🤣😅
   To je snad debilní vtip? Za komunistů bylo hodně bezpečno, darebáci dostávali na dnešní poměry tvrdé tresty až 16 let, což pro některé trestance bylo skoro na hranici trestu smrti.
   On totiž takový kriminálnik dostával sodu od ostatních vězňů.
   Dnes mají většinou podmínku, oběť je obviňována a pokud už dostane vězení, má speciální podmínky, kde se k němu ostatní vězni nedostanou.

   A co se týče těch Rusů na Ukrajině, ta hlupka, která to vynesla, se už přiznala, že si to vymyslela a byla odvolána. Ale debilita dále putuje maistrémem a blbečci věří a plivou.

   1. Tohle je zpráva OSN, nikoliv bývalé ukrajinské ombudsmanky, tak nelži vole.
    Popíraní válečných zločinů z tvé strany, taky není úplně košér.

    1. Zpráva OSN na základě čeho? OSN tam byla a dělala vyšetřování? Nebo je to, jak je zvykem, „hajly lajkly“

     1. Asi něco jako Bílé přilby , které objevily oběti chemického útoku v Sýrii. Našla se láhev Sava, ale byl to útok chlorem jako vyšitý. S fotkami umírajících dětiček, no, nekup to!
      Ách jo

 3. Protiváhou k pětikolce může být jen podobné seskupení na opačné straně. Proto si myslím, že na to jde Paroubek správně.
  Dá to hodně práce a přesvědčování . Diky jeho zkušenostem z politiky má reálnou naději, že se dílo podaří. Měli bychom mu pomáhat každý jak umí a věřím, že je nás víc, než fandů zrovna vládnoucího slepence.

 4. Nejtrefnější komentář, k tomuto černému smutnému výročí.
  v únoru 48 vyšel lid do ulic, aby porazil sám sebe…

  Ano naprosto výstižné

   1. To těžko, protože jsme se zbavili totality, vlivu východních barbarů a stali jsme se vyspělou zemí.

    Nikoliv nějakou primitivní středověkou ruskou kolonií, kde se „makalo rukama“…, přitom každý ví, že tato práce je podřadná , a dělají jí jen podřadní lidé.
    Proč asi asi myslíte, že v našich montovnách pracují jen zahraniční lidi hlavně z východu…, protože moderní vyspělý Čech by tuhle práci nikdy nedělal, bylo by to pro něj ponížení, my už jsme dál, my už jsme něco více.

    Moderní Čech 21.století, nikdy nebude pracovat rukama a ještě za pár šupů, na to máme východní otroky… My jsme Západ.

    1. Ježíš, co hulíš? Prý se zbavili totality 😂😂 Víš, co je to totalita peněz? Nebo korporátní fašismus? A místo „barbarů“ z východu sem táhnou kulturní obohacovači z různých směrů, protože my to přece zvládneme, ne?

    2. „podřadní lidé“

     Cucham cucham nacky. Konecne reseni navrhne anonym vzapeti.
     Ale behem korony si neumel vyrobit ani blbou masku a zebral u Cinana 🙂

    3. By ma zaujimalo akym sposobom sa najes .. ked pouzit ruky je podradne … a zadok ti utiera osobny untermensch? A ze Rusko nema dovod denacifikovat …

 5. Dnes je smutné výročí, kdy se dostala k moci mrzká lůza a uvedla naší vlast na 40 let do temnoty.

  Mafie Zeman-Babiš a jejich pěšáci se pokoušeli o něco podobného jako ta lůza v 48 roce, naštěstí občané voliči řekli jasné NE .

   1. Napsal chudák co pořád brečí, že nemá ani na to, aby zaplatit elektřinu a ze své vlastní neschopnosti viní vládu…

    Není-liž pravda že…:-)

     1. Nevím, kde Vy, ale takových je vás na „alternativě“ víc…

      Pořád jen brečíte, a chcete aby se o vás někde postaral, jako kdybyste byli nějací nesvéprávní idioti…, teď jak koukám, tak jste si našli další spasitele… Jyrka ,sexy mozek 🙂

      1. Anonyme, proč lžete?
       Vždyť tento systém přímo vyrábí klienty závislé na podpoře eráru.
       Teď dokonce sami vyhledávají perspektivní klienty. Pořád je ještě dost občanů, kterým je trapné postavit se do fronty na nějakou tu dávku , třeba příspěvek na bydlení.
       Na to přišel i don Corleone, že hodně klientů = dobrá věc. Chce to začít charitou, podporou chudiny.
       😉

       1. Jste káča, Heleno. A nemyslím si to jen já.
        Čím systém vyrábí klienty – a proč je následně občanovi trapné, postavit se do fronty, když je teda systém cíleně vyrábí?
        Takové spatlaniny jste schopna jen Vy – a ten anonym.
        Namísto toho, abyste ho uzemnila a odstřelila argumentem, napíšete ještě větší hovadinu, než on.
        Když na to nemáte, nepouštějte se do diskuse. Celý svět to nemusí vědět..

        Zkusila jste si někdy požádat třeba o „dávku v hmotné nouzi“? Víte, jak je vysoká, nebo k čemu údajně má sloužit?

        1. V normální společnosti se pracovitý člověk uživí. A dokonce uživí i méně schopné členy svojí rodiny. Tečka.
         Považuji za úchylné, aby nějakou formu erární “ úlevy” využívalo tak masivní množství občanů. Kteří by se o sebe rádi postarali, kdyby nemuseli odvádět tak tučné daně přerozdělovačům. Kteří jim trochu vrátí, třeba formou rodičovského příspěvku.
         Tohle už není vláda, to je banda mazaných přerozdělovačů.
         Don Corleone nedělal nic jiného. O svoje klienty se postaral, za předpokladu, že neremcali a drželi lajnu.

  1. Ne ne, smutné výročí české blbosti je až sedmnáctého listopadu. Den, který odstartoval naši kolonizaci a rozkradení státu takovou měrou, že pobělohorské poměry blednou závistí.

   1. Mně po roce 89 nic neukradli, ale po roce 48 toho mým prarodičům ukradli docela dost… a rozhodně ne jenom jim…

    Po roce 1989 byla alespoň část majetku nakradeného bolševiky vrácena původním majitelům.

    1. Ano, chápu, keťasům, lehkoživkám, příživníkům a jiné podobné spodině se nové poměry nelíbily, páč museli začít makat, většinou rukama. Co tam máš dál? Mám se snad rozplakat nad tvým údajným tragickým osudem?

     1. Ne ,ale měl byste se rozplakat nad tragických osudem této země…, pokud Vám tedy ČR, dříve Československo něco říká…

      1. Mně na rozdíl od lokajů tvého zrna ano. Vy se republikou a národními zájmy jen oháníte, abyste posloužili globalistickým páníčkům. Je to pro vás jen hadr, kterým se dá mávat, aby se skrytě realizovala úplně jiná agenda. Zmínky o skutečném vlastenectví a opravdových národních zájmech vás vytáčejí do běla.

       1. Skutečné vlastenectví, je lézt do zadku diktátorovi a válečnému zločinci Putinovi ?
        Tak to pak jo, to jste opravdu „úžasný vlastenec“ … 🙂

    2. Mimochodem komunisté tehdy udělali to, co by jinak v krátké době provedla „neviditelná ruka trhu“. Akorát že šlo všechno do rukou státu, ne jako dnes globalizované oligarchii. Jestli některý bývalý malý zemědělec žil desetiletí po kolektivizaci v zajetí bludné představy, že byl „okraden“, chtělo by mu to nechat projít paralelní historií, kdy by je po válce velkozemědělci okradli a vyvlastnili takovým způsobem, že by jim nezbyly ani oči pro pláč.

    3. „Co peklo schvátí, nikdy nenavrátí“. Kdy ten Perokrad, všech zlodějů futrál, ten Žid Pružinski vrátí, co si „vypůjčil“ z tehdy přebytkového důchodového účtu? Kolik je za ta léta příslušenství dluhu?

    4. Anonymovi možná v 89 nikdo nic neukradl. Ale mně jo a cítím se těžce podvedená. Ukradli mi iluze.
     Mluvilo se o demokracii a svobodě slova. Ti dnešní mluví o potírání škodlivých názorů a myslej to vážně. Už jednou zrušili závadné weby. Což byl jen nácvik, schválně, co to udělá.
     Znovu se znárodňuje, jenom se tomu říká jinak. Je to obstavení majetku škodlivých lidí.
     Po 48 bylo aspoň kam zdrhnout. A dneska?
     🤮

 6. Jo chuj Paroubek a jeho návrat jednotek SA či lidových milic jak chcete…, to jak poslal mlátičky na mladé lidi, kteří se provinili jen tím, že se chtěli bavit, to bylo opravdu nechutné a v demokratické společnosti zcela nepřípustné.

  Jarek Nohavica o tom složil krásnou píseň : Už zase bijí naše děti…

  A bohužel to mělo dohru i v zahraničí, měli jsme z toho celoevropskou ostudu, stalo se to v roce 2005, to už jsme byli členy EU, a pěkně jsme si tím zavařili, Češi ti burani posílají policejní komanda ,aby mlátili děti, to byly zhruba reakce představitelů EU…

  Paroubek tímto velmi velmi poškodil Českou republiku a v tu dobu jsme něco takového opravdu nepotřebovali…, proto nikdy už nebudu věřit někomu, kdo poškodil naší vlast, ať už zcela úmyslně, nebo jen proto, že je to zkrátka blbec…

  1. Chuj si leda ty-co je mi do nějaké Evropy a to co si myslí lidi x km vzdálení. Vlast tvoří především slušní a pracovití lidé, kteří v ní žijí víme? A tito lidé mají své zvyklosti, kulturu, mezi kterou rozhodně nepatří zahnojení hlukem prakticky bez přestávky.
   I tito lidi se uměli bavit, mají plesy, zábavy, které začínaly třeba v 8 večer a končily třeba ve 2 ráno.
   Věděli a uměli být ohleduplní ke svému okolí, i k přírodě.
   Ale tobě to nikdy nedocvakne. Tvl to jsem se zas nasral při víkendu.
   Zatracení neohleduplní technaři.

   1. Nepřipadá Vám, že jste trochu zaprděný ?

    A mně záleží na tom, co si o naší vlasti myslí i jinde, nejsem nějaký zaprděný Čecháček, který nevytáhl paty ze svého zasmrádlého domečku…

    1. hmm, když ti tak záleží……. tak mi pověz, jak to že dřív československo ve světě něco znamenalo a všude a včil si nás pletou s čečnou? Vážně by mne to zajímalo

     1. Znamenalo za 1.republiky.

      Nikoliv za krvavé rudé totality, to jsme byli celému západu akorát tak pro smích…, s těma našima pětiletkama, dělnickou třídou, májovými průvody a s tím, že tu nebyl ani toaletní papír a ženy si namísto vložek dávali mezi nohy rudé právo…:-)

      1. Ženy dávaly, zbabělý anonymní scallope, ale rozumím, že to se bere až ve čtvrté třídě. Oni na to rozesírání kolovrátkem berou už fakt každýho, stačí umět lhát a nepoblít se ze sebe do služební klávesnice.

   2. TENTO FIALOVÝ HNUS PROSÍM NEKRMIT !

    Tenhle zmetek sem nepřišel diskutovat ale rozsírat. Každá zbytečná reakce na jeho rozesírací kecy je pro něj žrádlem a živou vodou. Pokud zde pokvete pšenka, přitáhne se další fialovou svoloč a diskuze pak utone ve slovních šarvátkách a vzájemném urážení.

   1. S tím zásahem na CzechTeku 2005 jsem nesouhlasil.
    A víte proč?
    Protože na budku dostaly ty úplně nesprávné osoby.

    Od fízlů měli dostat na budku především ti naši lidé, Češi, kteří těm technařům, za pár usraných tisícovek, ty svoje soukromé pozemky pronajali.
    A bylo jim úúúplně u prdele, že tím pronájmem, ze kterého vždy profitovali jen oni sami, otráví celé víkendy třeba čtyřem vesnicím!

    Hned jako další v řadě, měli dostat fest na budku ti organizátoři z takzvaných soundsystémů, kteří tyto pronájmy „zařídili“ a na jejichž základě se do České republiky, jako asi jediné země v Evropě, sjížděli sjíždět ti největší ksindlové z celé Evropy, kteří by si ve vlastních zemích něco takového nesměli dovolit.
    Ksindl, který pak fízlové jenom „monitorovali“ a i těm fízlům bylo úplně u prdele, jestli lidi v postižených oblastech tři dny nespali.
    Kdože byl tehdy ministrem vnitra? Nějaký Bublan, který nekonal, co konat měl?
    Tak musel konat až premiér Paroubek, pro kterého to bezpochyby byla nachystaná past.

    Šmejdským nájemcům nikdo nezkřivil ani vlásek, organizátorům taktéž.
    Na budku dostali ti obyčejní návštěvníci, kteří s pofidérní organizací a pronájmy neměli nic společného. Někteří z nich nemuseli ani tušit, že ta akce není úplně legální. Ale myslím si, že většina to věděla už podle toho, že se oznámení o akci šířilo velmi konspiračně a doslova jen pár hodin předem bylo upřesněno, kde se to bude konat.

  2. Ale vždyť to není vůbec pravda, tyhle bláboly o nějaký ostudě psal akorát neomarxistický tisk, jinak po těch trošku pocuchaných fetkách neštěkl ani pes! Jediný Paroubek měl koule na to něco rozhodnout a udělat. Ti dnešní blábolivci by jenom zaujímali postoje nebo se semkávali…

   1. Mnohem lepší by bylo kdyby Paroubek nedělal vůbec nic…, mimochodem ti nejvíc zmlácení nakonec dostali i odškodnění, které jim vyplatil stát, tedy i Vy… protože kde stát bere peníze, přece od daní pracujících, takže jistě jste velmi rád zaplatil…

   2. Je to obsese a ubohost. Člověk má přirozenou potřebu se bavit družit, a vycházet spolu v dobrém.
    Takoví ti anonymové kteří sem začali dolézat jsou prostě duševní mrzáci.
    Buďto jsou zamindrákovaní asociálové kteří nemají rodinu a přátele, a tak chodí prudit s opačnými názory někam kde na jeho výblitky vždy někdo zareaguje,
    anebo to jsou ty lidské pijavice, ti rozesírači, kteří musí být vždy na straně kde není dav, a ještě lépe na vítězné straně. Takoví chodili na Paroubka házet vajíčka a rozvracet mítingy Babiše..
    Ať už je to první nebo druhý případ jsou to opovrženíhodná individua.
    Opravdu takové vyhazovat protože oni tady i jinde nechodí diskutovat.

  3. No vidíte, pak francouzská policie mrzačila lidi granáty a to bylo OK.

   Nejhumánnější nakonec za posledních 40 let byl zásah na Národní 🙂

  4. Jen díky Paroubkovi poté ta móda „technopárty“ rychle zvadla a do několika málo let ten „fenomén“ zmizel téměř úplně. Jinak blábolit tyhle hovadiny může jen blb, co nezažil nic podobného v blízkosti domu, kdy člověk čtyři dny v kuse slyší téměř podprahové tuc-tuc-tuc-tuc asi tak sto dvacetkrát za minutu, a to mám do důchodu fakt daleko a máme celkem dost odhlučněné bydlení.

   Mimochodem Klaus nechal blahé paměti protestující proti zasedání MMF a SB v Praze rozhánět i vodními děly a za spousty miliard nechal zrekonstruovat zcela zbytečné Kongresové centrum, a dnes si nikdo ani nevzpomene. Proč? No protože tehdy mu ti stejní novináři, kteří rozpoutali mediální peklo kvůli „CzechTeku“ lezli Klausovi horem spodem do análu a nějaké „děti“ je nezajímali, páč ony nereprezentovali jejich ideologické vidění světa.

  5. Jarek Nohavica zložil ešte krajšiu pieseň: Počkáme co řekne pan prezident USA…
   Pozdravte riadiaceho dôstojníka!

 7. Paroubek,náš Cherchill.
  Už se o návrat do politiky pokoušel,nedopadlo to dobře.
  V současné situaci,levicová strana chybí,bude záležet a jakým programem přijde.
  Jak už se to probíralo,je pořád mnoho zklamaných voličů,také by se dalo oslovit mnoho nevoličů,až přijdou na to,že se budou muset o své živobytí více starat.Jen ať se projeví více kohoutů na politickém poli,ale také se musí domluvit na společné práci.

  1. Nikdy se nedomluví na blahobytně pospolné společnosti. Vždycky bude velká skupina zdravých lidí, kteří budou chtít dobře žít na úkor jiných.

   1. Určitě tím zabodoval i u lesní a polní zvěře. Nespali nejenom batolata a kojenci, ale šílet museli i hraboši, křepelky, divoká prasata, všichni živočichové, kteří jsou vybavení sluchovými orgány.

    1. Paroubek a policie taky mohla rezignovat a nechat děti se pobavit.
     A na základě takového precedentu, od té chvíle, by se mohla každá slupina jít pobavit kam by chtěla. Napadají mě třeba fans Slavie, jak se jdou pobavit na trávník Sparťanské Letné se stany a spacáky.

  1. Vidíte, a pro mně je absolutně nepřípustné, aby se někde v blízkosti, kde bydlím, žiju a potřebuju nějak zregenerovat, duněl zvuk, protože tohle není hudba.Tohle je proti všemu slušnému, chcete imrvere křepčit, křepčete se někde se zavřete, ať neobtěžujete jiné lidi.- v člověku to vyvolává arytmii, jednomu chovateli se splašilo stádo koní- nevím jak u vás ale jak to jednou zkoušeli v naší blízkosti, člověk byl schopen udělat cokoliv, cokoliv aby to zastavil. Takže to co považujete za odkopání já považuju za odvahu nastolit pořádek a řád, ve zvyklostech, jaké v našich podmínkách panují. A ano, to ce se dělo na mítinzích Babiše dnes a včera, bylo vyzkoušeno právě na panu Paroubkovi. I ten mediální tlak a špína. Kubiceho zpráva a Panama papers, mediální hon pomlouvání, a jmenovatel? Společný. Jak Babiš, tak Paroubek byli a jsou schopní lidé vést stát ku prospěchu většiny populace. A toto se jaksi nehodí do krámu.
   Howgh

  2. To je o emočním nastavení. U mě tím Paroubek stoupnul v ceně.

   Do západního kulturního okruhu bohužel patří i pakultura bezohlednosti, a akce jako CzechTec jsou toho projevem. Tomu jsem nikdy nefandil, ani když mně bylo osmnáct.

   1. To je ovšem chyba, Alefe 0. [;>))
    To je výchovou. Já měl stejnou. Proto nemám rád lidi, kteří vyzývají ke sběru odpadků v lese nebo u potoka. Podle mě tam ty odpadku neměly vůbec vzniknout. Když spím v lese, už v poledne na druhý den nemá nikdo poznat, že tam někdo byl. Tohle jsme se učili ve Skautu a učili to pak mladší. A tímhle se řídím dodnes. Jak v lese, tak v městě. Nečiň jiným to, co nechceš, aby tobě jiní činili.
    Ale – je nás málo. I když: Zpětná vazba bude pracovat i tady. Jenže pomalu. O tom je film Avatar.

    1. Ale od těch sběračů odpadků je to hezké, ne? Někteří lidé jsou čuňata, a určitě je lepší přiložit ruku k dílu, než se přilepit na silnici. Ta mládež má ze svého konání dobrý pocit, a právem.

  3. U mě to bylo významné plus. Měli je rozehnat mnohem razantněji. Ať si jedou dělat Czechteky na Sibiř nebo do Saudské Arábie. Tam nebudou obtěžovat ostatní a rušit zvířata i lidi.

   1. No na Sibiři je ale zvířat hodně, ale protože jsou tam i medvědi, tak by možná od nich pak byl definitivně klid 😉 .

 8. Paroubek možná vyzrál (z.e.stupínku ,aby byl vyšší atd.), přesto je namočen výrazně současnou kyselinou a nevěřím v jeho úspěch .Rajchl i Vidlák ukazují ,že jsou víc pravičáky než revoltujícím proudem ke změnám.

   1. Rajchl společnost na pravici a levici nedělí. Tu čáru vidí spíše mezi vlastenci a globalisty
    Mezi slušností a zradou.

    1. Hnidopichu, to je sice pravda, ale hodně lidí pořád vnímá rozdíl mezi pravicí a levicí.
     Levice miluje přerozdělování, v čemž vidí svojí obživu.
     Přerozdělit se ale dá jenom to, co svojí pílí vytvořej pravičáci.
     Vyžraná Venezuela zaťala drápek do erární kasy ještě o parník líp, než Alenka Schillerová.
     Dnešní socani už dávno nebojují za proletariát, ten jaksi vymizel. Bojují za práva různých minorit, jako jsou nepřizpůsobiví, LGBT štvanci, migranti z cizokrajných zemí, na srdci jim leží i henten gender.
     Nepřítel je jasně daný : Bílý heterák, který se živí sám a od nikoho nic nechce.
     Frčej klienti, kteří požadují různé extrabuřty.

      1. Kocoure, to je nesmysl!
       I pravičáci vědí moc dobře co je to solidarita. Nějaký způsob podpory slabých dokonce patří k bontónu. Bohaté paničky, které se nudí, se vždycky vyžívaly v různých charitách.
       Ale nepřipadalo v úvahu, aby byli podporovány práce se štítící živly.
       Určitě nikdo nedaroval automatickou pračku lemře, která se celý den válí na kanapi, čučí do bedny a dětičky běhají bezprizorně po ulici. Já bych jí řekla, ať pere na valše, že má času dost.
       Určité víte, o čem mluvím.

     1. Vy jste skutečně hloupá : „co svojí pílí vytvořej pravičáci“. Jste k smíchu, kdybyste napsala co svojí pílí vytvoří normální lidé, bez ohledu na to zda pravičáci nebo levičáci, tak ano.

      1. Asi takhle: V továrně vytvářejí hodnoty levičáci. Sláva jim a mají moji úctu!❤️
       Ale tu továrnu postavil pravičák, levičák těžko.A ten pravičák nese veškerá rizika, kterých je docela dost.
       Levičák má většinou spíš hluboko do kapsy.

       1. Jo zvlášť u nás továrnu postavili pravičáci 😀 . Vy tomu opravdu věříte? Pokud něco vůbec postavili, tak na úvěr, banky ty peníze, co jim půjčily, zase sedřeli z obyčejných lidí, postavili to zase normální lidé a ti vaši pravičáci by bez těch lidí práce neměli ani na ponožky milá Helanov. Aý na výjimky, ty jsou všude. Jste opravdu bud naivní nebo směšná. Ale bylo by to na dlouho, tak nemá cenu se s Vámi a podobnými o tom bavit.

        1. S kočkou opravdu není možná rozumná domluva.
         Já jsem se celoživotně živila jako modrý límeček, z toho 20 let opravdu těžkou prací na dráze. Byla to práce dobře placená, nestěžovala jsem si.
         Ale tu železnici musel někdo nechat postavit, někdo, kdo byl ochotný zainvestovat ten projekt. Patrně nějaký kapitalista.
         Kdyby se nikdo takový nenašel, jezdilo by se na trase Praha – Plzeň žebřiňákem.
         A já bych neměla dobře placenou práci, která mě i bavila.
         Nazdar bazar
         😀

 9. Dnes je 75 výročí.
  Dřív jsem nechápal a nesouhlasil.
  Dnes chápu a ještě pořád trochu nesouhlasím.
  Ale nedivím se…

  1. Já silně nesouhlasím pořád.
   Ale kladu si otázku : V čem je dnešní garnitura lepší?
   Vychází mi, že v ničem. I oni si pečlivě hlídají své dobyté sesle a za koryto jsou ochotní učinit cokoli.
   Jenom jim ta tučná korýtka víc vynášejí a také hlasitěji mlaskají.
   🐷🐷🐷

 10. Paroubek píše na svém portálu skvěle. Je vidět, že díky všem svým zkušenostem zmoudřel a jak se říká, „oddělil zrno od plev“ a jeho politická pozice by se dala popsat jako národní konzervativní levice. Stát se „českým Mélenchonem“ a přitáhnout kolem sebe odpovídající mančaft je skvělý nápad.

  Přijde mi jako velká škoda, že když už takový schopný chlap projde vším tím martyriem úspěchů a porážek, něco se opravdu naučí a dokáže se už úzce zaměřit „na to svoje gró“ – neboť zjistil, co je opravdu důležité a co je podružné – je v praktické politice odkecaný. Je to jeden z oborů činnosti, kdy úspěchy jsou rámovány chybami – předejít jim nelze – a sotva se „naučí to řemeslo“, je obvykle z rozličných příčin vykopnut, odejit nebo zavržen.

  Místo aby takový zkušený a protřelý expert, který už zná všechny triky a umí v tom chodit, mohl pracovat dále, je odejit. Na jeho místo nastoupí jiní: noví neznalí, kteří to neumí, a obvykle mnohem horší ve všech ohledech: využijí cest, které prošlapal jejich předchůdce. Takže nemusí překonat tak vysokou laťku, než se dostanou k lizu. Po pár iteracích takových personálních výměn přijde katastrofa – vyplývá to přímo z tohoto dementního systému.

  Když už se z novice stane časem expert, je politicky „zničený“, oházený bahnem a exkrementy od žumpálistů a televizních hnojometů. Pak nastoupí další novic a to se pořád opakuje… Není divu, že to pak jde od desíti k pěti.

  Paroubek, jako velice chytrý a protřelý veterán a „buldozerovitá“ povaha, by mohl tento bludný kruh přetnout: stát se loutkářem v pozadí. Organizátorem a znalostním guru, poradcem „noviců“… Spíše než se pokoušet o kompletní „comeback“ jako frontman nové strany, měl by najít další sobě podobné a společně pak protlačit do popředí „nového herce“, mediálně přitažlivou postavu. Které budou dávat rozumy a přidrží ji na dost krátkém laně, aby při úspěchu nezešílela a nezpitoměla – jako oni sami, když přišla jejich vítězství.

  Protože, co si budeme nalhávat, jeho ksicht je prostě odvařený. Nezapomenutelné jsou jeho papalášovité způsoby, kamarádšofty s různými „stranickými kolegy“ typu Kočky. „Kdo z vás to má?“, to se zapsalo. Jako správní zešílení „socani“ své doby se jeho grupa lísala k velkokapitálu a korporátním libtardům „nové levice“. Jejich socanští odboráři a další exponenti nosili hodinky za mega, ženili se na zámcích, nakupovali nemovitosti na Floridě a Karibiku, či alespoň v Itálii nebo Řecku. Vkus jak vévodové – ale ti od kolotočů. Pominu zjevné šílené kousky, jako třeba Paroubkovu fotoknihu, což bylo tak nějak mezi Kim-Čong-ilem a psychoušem MUDr. Bartákem. Prostě, tohle ne.

  Na politice se mi zdá nejhloupější to neustálé získávání a pak ztrácení kompetencí. Politické spolky, chcete-li strany nebo hnutí, už nemají svůj vlastní znalecký aparát, svou vlastní „vzdělávací soustavu“. Dlouhodobou přípravu kádrů, jak tomu říkali bolševici.

  I na pozici „vrátného“ ministerstva musíte mít vzdělání, ale ministr může být idiot, případně natolik psychicky vyšinutý nebo lehkoživný, že nedokázal vystudovat ani s nějakým napůl falešným diplomem. To samé se děje v politice. No a pak se není čemu divit výsledkům.

  Paroubek – a nejen on sám, ale i jeho další kolegové – z více stran a hnutí – by udělali ještě hodně práce pro vlast a „všechny ty lidičky“, kdyby své zkušenosti a expertní znalosti nějak zúročili. Ale jak se mi zdá, spíše z pozadí to má větší šanci na výsledek. Navíc jde o věk – nikdo nemládne, a jakkoliv je dnes 70 u chlapa skoro jako dříve 50, mládí to už fakt není.

    1. A ještě dodám takový příměr.
     Jsou blogeři, podobně jako spisovatelé, které čte člověk rád.
     A takový článek je jako dobré jídlo. A pokud tam jsou diskuze, pak tady existují diskutéři, kteří ten článek hezky okoření. Opravdu.Jsou jakýmsi kořením, kterým se to celé vylepší. I když ne vždy s takovým diskutérem nemusíme stoprocentně souznít, pokud je to k věci, je to dozajista obohacení.
     Tady jich je taky několik, které si se zájmem přečtu a nebudu jmenovat.
     Existují, zejména jinde i typy, kteří musí pod každý článek něco napsat. Asi jako pes zvedá nohu u každého patníku.
     A existují takoví rozesírači, kteří záměrně chodí prudit někam, kde ví, že jsou lidi názorů opačných.
     Od těch tady byl donedávna klid.
     Hlavním grem ale vždy zůstává původní článek autora.
     A za to vidláku, i další klobouk dolů.

 11. Krátce k idejím.

  Člověk se nenají idejí,
  musí mít nástroje, práci.
  Nejlíp to jde po koleji,
  pěšky se v džungli ztrácí.

  Když ale prodává vagóny
  budou mu koleje k hovnu.
  Vysral spolknuté bonbóny,
  zapřel i Přemyslovnu.

 12. Dost mně mrzí, že se Paroubkovi křivdí.Ti co odcházeli z demonstrace prý znechuceni zřejmě nedokázali pochopit že žabomyší spory je třeba hodit za hlavu…A to je přesně to, co mi na Rajchlovu hnutí nesedí. Dinosaury nechat spát. Přesně s takovým logem vtrhly do politiky věci veřejné. Já zase vnímám dost lidí, kteří říkají- slyšel jsi Klause? Ten mluví co? Mluví, pravda, ale za současný maras má kus zodpovědnosti. A spáchal vědomě či nevědomě dost špatných věcí z pohledu obyčejného člověka.
  Paroubka si spojuju s předvolebníma debatama, kdy se sám postavil hordě tehdy Vondrů, Ševčíků, Langerů, Topolánků, a redaktorů, už tehdy nestranných, jak jinak. A nemám pocit, že by chtěl vytvářet nějakou one man stranu, spíš okolo sebe nalákat mladší a stmelit vícero potůčků v jeden proud.

  1. Škoda že se tenkrát obklopil taky těmi Křišťálovými apod. ale ona ty fekálie nasaje každá strana kde bude víc lidí.

 13. Myslim, ze Paroubka nepotrebujeme. Jeho cas je davno minuly a sve prednosti nam jiz predvedl. Snazil se celou dobu „preplouvat“. Ponoren do cisel (…manipulovanych…) vyzkumu verejneho mineni se vyhybal stoporeni patere a klickoval. Co Cesko potrebuje, je klon Orbana. Ten je pravym opakem Paroubka a jde za svoji vizi, castokrat proti celemu blizkemu svetu. A takovy se mi v tuto chvili jevi pouze Rajchl. Nedrolme to…

  1. Tak Orbána bych taky chtěl, aby neměl strach říct vlastní názor, byť nekonvenující s EU a těmi kašpary.

  2. Myslím, že Paroubkovy zkušenosti by se moc hodily.
   Ted jen najít někoho, kdo by jich chtěl a uměl využít.
   Tedy těch pozitivních pro stát a pro nás.

 14. Vzdyt at Paroubek zkusi zkonsolidovat tradicni levici. Podle Fialovy idei dosahl teprve nedavno duchodoveho veku. Takze mladik…:)

  Zkratka cela opozice si musi projit tavbou a neuspesnymi pokusy. Trikolora, Pro,… skonci casem take. Mozna udelaji koalici, ale globalne jeste nenazral cas.

  Pak bych cekal silnou osobnost, ktera to ovladne napric spektrem a kolem ni se utvori strana.

  Pro zmenu totiz potrebujete nejen ovladnout vladu, ale cely deep state. Potrebujete tisice lidi, jako komunisti v 48. Na vsech urovnich. Tisice lidi spojenych stejnou ideou. A je tato situace?

  Jenze uprimne, to ted ma Petisan, kterou ideologicky podporuji ti tzv. Liberalni demokrate. Zapomente na levici a pravici. Prezitek.

  Jedine smysluplne deleni je globalismus/liberalni demokracie versus vlastenectvi/narodovectvi.

  Proto taky slo slepit 5 stran do hedne vlady. Drzi je to, ze jsou to ruzne verze tehoz -liberalni demokracie.

  1. Drží pohromadě, protože jinak by neuspěly. Individua jsou potlačena. Částečně.

   V houfu uspějí. Smečka vlků nebo stádo bizonů funguje na stejném principu. I tlupa pralidí.
   Vikingové používali místo trestu smrti trest exkomunikace. Vrah dostal nůž, sekeru a potraviny na týden a byl vyhnán do pustiny. Přežili to málokteří a spíše náhodou, když se jich našlo víc na jednom místě – a založili novou tlupu, osadu. Se svými pravidly a svým náčelníkem.

   1. to je taky pravda, ale…

    ODS – Organizované Drancování Státu – vše státního prodat, protože stát je špatný hospodář. Ale komu prodat? Nadnárodním / globálním firmám.
    TOP09,Piráti – to je směska globalistických levičáků, ty se tím ale netají. EU je pro ně ještě lepší než pro komunistu RVHP a Varšavská smlouva dohromady
    KDU- kde je korýtko, tam je lidovec; opět jedou i dotacích
    STAN – dotační partička

    za vším u této vlády najdete nadnárodní peníze, jak velkých firem, tak přerozdělování z EU. Zkrátka globaličníci…

   2. Kocour: ano tam podstata byla v kmenové společnosti, že kdo je vyloučen z jednoho kmene, vyslouží si i pohrdání jiných kmenů, které mu nedovolí se k nim připojit. Psancum nikdo nevěří. Psanec se může spojovat jen s jinými psanci.

  1. Co jste cekal?
   Vysledek je, ze neexistujici biolaboratore nakonec nebyly na Ukrajine, ale v Rusku.
   Konec pochybnosti/premysleni, vinik je znamy.

   Jo a i kdyz neexistovaly, tak nebyly vubec tajne, ale naprosto verejne.

   Dfensuv web jsem mel za neco jineho. Ale chodil jsem tam tak 1-2x rocne, takze vlastne nevim.

   1. Dfens nečtu od doby kdy před nedávnem otiskl převzatý článek od ruského autora,který popisoval generály čekající na vhodnou chvíli ke zradě a celým textem dehonestoval poměry v ruské armádě a také v SVO.

    1. Jinak text odkazu na Dfens mi úsměvně připomělo situace zde na skle.

     Lež pod rouškou slušnosti ,v tomto případě mezinárodního auditu vydávat na světové veřejnosti za přednost.

  2. Máte pravdu. Četl jsem to a zvracel.
   Pamatuju se, jak jsem kdysi četl, že původ množství jmen v v období po zrušení nevolnictví. Prý se ta jména dávala podle aktuálních přezdívek. Podle uvěřejněných textů tohoto pána by mi to sedělo v tom případě, že některé duševní vlastnosti jsou dědičné.

 15. Jaký článek o setkání, chceš Vidláku napsat?
  Setkal jsi se s Majerovou, dobře jste pojedli a popili, ale o ní a jejich názorech, tam nebylo vůbec nic. Pouze taková blyštivá skvrnka na papíře.
  Setkal jsi se s Rajchlem, dobře jste pojedli ale o Rajchlovi tam nebylo téměř nic. Kromě následující podpory a propagace. Ale proč? to v článku nebylo.
  Setkal jsi se s Babišem. Setkal jsi se s maníkem od Okamury. Pokaždé jste dobře pojedli a popili, jedno dvě sdělení, že nejsou tací, jak se zdají, takové máznutí medíku peroutkou přes pysky. Všeobecná hláška, že jsou pilní a snaží se nebo něco takovýho. Ale o jejich názorech, praktické práci a jich samých, se čtenář nedočte nic.
  Co se tam dočte? O sebepropagaci Vidláka, s tím a tím jsem pojedl, popil, mluvil, pár všeobecných poznámek pro každou příležitost a následuje text, co s hostem nemá co společné, ale jaksi oslím můstkem, propojuje hosta s Vidlákovými názory. Host ty názory jaksi balí do blyštivého obalu. Až je to k těm osobám neuctivé. Někteří z toho vycházejí, jako Majerová, jako téměř nesvéprávní.
  Takže Paroubkovi tento typ rozhovoru nepomůže, i když snad nedopadne jako Majerová. Vidlák získá do deníčku trofejí další exemplář. I s tím jsem dobře pojedl, popil, mluvil. Čtenář se nedozví, jako obvykle, téměř nic.
  Ať si zve kdo chce koho chce a ať o tom taky píše. Ale, slibovat, za těchto okolností, jakýkoliv smysluplný článek o Paroubkovi, je chucpe.

  1. Vidite, v zadnem z vami udavanych rozhovoru Vidlak nic vami pozadovaneho nenapsal.
   Presto jste je cetl vsechny a porad sem chodite.
   To je nefalsovany masochismus. Pustte si CT, a dozvite se vsechno.

 16. Psala jsem to níže u jiného článku, nevěděla jsem, že o tom bude dnešní Vidlákův článek, tak to dám sem ještě jedou:
  ————————-
  No konečně.
  Paroubek je v současnosti jeden z mála profesionálních pragmatických politiků, který je zároveň konzistentně levicově orientovaný a konzervativní. Pro něj jsou zájmy této země a jeho lidu skutečně na prvním místě.
  Tuto charakteristiku si u mě odpracoval za poslední měsíce a roky, po které na svém portálu https://www.vasevec.info/ komentuje téměř denně všechny kolemjdoucí události. Všechny ty komentáře jsou velmi rozvážné, prokazující, že Paroubek dospěl do politické moudrosti.

  Moc se mi líbí, jaké lidi na sebe Paroubek začína nabalovat. Staré konzervativní socany jako je Michal Hašek nebo nejrůznější lidi z vlasteneckých straniček.
  (A nepište, že měl Hašek kdysi 70 placených funkcí, to mě nezajímá. Pro mě to byl nejlepší hejtman JM kraje a také ten , kdo se nebál spolu s Nočními vlky položit květiny k pomníku ruských vojáků padlých ve WWII.)

  A do této partičky by podle měl patřit i Foldyna.

  1. Obdivuji kachní žaludek paní Manecy. Zajímá mě nejenom Hašková chtivost rozmanitých prebend v různých funkcích, ale hlavně i schopnost bezostyšně lhát o tom, jak skupina mazaných socanů nenavštívila tajně v Lánech prezidenta. Falešná tisková mluvčí byla jen další třešnička na dortu tohoto vykuka, který fakt umííí. ( Postarat se o svoje tučné konto. )
   Autentický sociální demokrat. Střih : Kudy chodil, tudy krad.
   😎

   1. Ale fuj!
    Jelikož si má každý zametat především před svým vlastním prahem, zkuste pohovořit především o svém kachním žaludku, případně o jiných svých zvířecích orgánech.
    Já si zatím udělám kafe a sednu si na to.

   2. Vám ta morálka starší ve věži… Vaší dnešní optikou by musel Churchill v roce 1939 viset na nejbližším ráhně a ne se posléze stát ministerským předsedou.

    1. Ale no ták…
     Jestli bezostyšné lhaní považujete za drobný kaz na kráse, tak mně se z toho Lánského puče zvedl žaludek. A to rozhodně nijak nefandím Zemanovi. Byla to sprosťárna a dobře to věděli, proto to také zatloukali.

   3. Podle toho jak zde píšete, soudím, že Vy jste volila ODS, možná i Unii svobody a možná i TOP09 i když za sebou měli jejich členové rozkrádaček neúrekom (to slovo se mně moc líbí). Začalo to, alespoň pokud pamatuji Knižním velkoobchodem a pokračovalo milionovými, či spíše miliardovými krádežemi a tunelováním po celou dobu existence těchto stran, takže až do teď. Myslím, že byste měla nyní mlčet a šoupat nohami, protože i Vy jste přispěla svým hlasem k tomu, že tihle gauneři tady mohli rozkrást celou republiku.
    Paroubek a Hašek a jiní mají samozřejmě mnoho chyb ale na Klause, Macka, Vondru, Topolánka, Rumla a další a další (jejich prostý výčet by vydal na minimálně stranu A4) zdaleka nemá. Tohle byla ta zkáza, ODS a podobné strany, které tuto republiku dovedly až ke těmto koncům.

    1. Dovoluji si poukázat na kontraproduktivitu ve vašem textu,čiže pokud by jste myslela,neříkala by jste jí co by nyní měla.

     1. Přeložím s dovolením části vašeho úžasného příspěvku do naší (stále ještě) mateřštiny: „čiže“ (slovakismus) = leda, ledaže; by jste (hrubá chyba) = byste; za „jí“ patří čárka.
      Přeji hodně úspěchů ve studiu češtiny. Za pár let budete možná už psát bez chyb. Jazykových.

      1. Ignorujte takovéto idioty a češtinu se stejně nikdy nenaučí 😉 . Jinak samozřejmě máte pravdu, o tom žádná.

    2. Kočko, k dění za ODS jsem se tady už vyjádřila.
     Úmysl byl dobrý. Akorát po každé změně systému vylezou odněkud chamtiví grázlové, kteří jsou připravení lépe než jiní. Myslím tím prachy, ale hlavně konexe.
     Stalo se to VŠUDE a je otázka,jestli se to dá uhlídat. Jinde dopadli i daleko hůř !!!
     Nové zákony se teprve tvořily a zločin je vždycky o krok před zákonem.
     Sám VK nikdy nic neukradl, snad s výjimkou pera, které stopil pro vnoučka.
     Po podpisu nějakého dokumentu je běžné, že si si signatáři nechají na památku psací náčiní.
     Co z toho dokázali vyrobit novináři, to byla dechberoucí prasárna.

     1. Vždyt jsem psala , že jste, minimálně, naivní. O peru nepíšu. Ty tunely a rozkrádačky v ČR byly rukou nerozdílnou způsobené těmito stranami, ještě jsem zapomněla na KDU. A je úplně jedno zda za nehty také zůstalo něco Klausovi. Osobně si myslím, že ano, nicméně jmenovat Vám všechny ty gaunery z ODS a ostatních stran nemá cenu, jak jsem napsala bylo by to na dlouho.

      1. Nevim jestli Klausovi osobne neco uvizlo za nehty, ale pamatuji, jak jeho zena sedela ve spravni rade CEZu.
       Velka odbornice na energetiku.
       Sesli se jednou za tri tydny na dve hodky dopoledne, kaficko, a 100 litriku (nevim kolik preste, ale uz tenkrat to byl pry balik) mesicne pristalo na uctu.

       A osobne si nemyslim, ze Kocarnik (Klausova prava ruka zlodejska) delal ze nevidi ty miliardove uniky LTO zadarmo.
       To by museli byt uplne debilni, a to vsichni vime, ze nejsou.

       1. Ano třeba, prostě jim zůstaly za nehty možná ne tak viditelné peníze z rozkrádaček (mám na mysli Klause ), ale tyhle různé prebendy byly navázány právě na ty zlodějny a tedy na to, že jim Klaus umožnil krást (samozřejmě nejen on).

        1. Prave, umim si predstavit, ze kdyz Klaus+Kocarnik delali, ze uniky za 100 miliard (pozor, tehdejsich miliard) na LTO neexistuji, tak mohlo peknych par set milionu pristat na nejakych Kajmanskych uctech.
         Vzdyt to trvalo par let, nebylo to nic narazoveho ani prilezitostneho, a uz vubec ne tajneho.
         Ja bych jim treba 10 % klidne za zavrene oci a beztrestnost rad neakm ulil.
         Jenom 10 miliard 🙂

         A samozrejme mala domu pro ODS, jinak by se na sjezdu zlobili.

   4. Jak jsem už napsala, Hašek byl skvělý hejtman JM kraje, zavedla Senior pasy, které umožnily seniorům slevy v mnoha obchodech a službách, pořádal akce pro rodiny s dětmi, staral se o zemědělce.
    Je mi opravdu u hyždí, že kdysi zatloukal nějakou schůzku v Lánech, protože asi slíbil, že o tom bude mlčet.

    Jaký žaludek byste mi nabídla pro dnešního česko-ukrajinského premiera, který se v minulosti kamarádil se sudetským landsmanšaftem a byl ve spolku, který prosazoval Calegriho plán Evropy bez národů, s vládnoucí panskou rasou a afro-evropským obyvatelstvem?
    Dnes máme premiera, který od svého zvolení neustále lže v daleko horších věcech než je nějaká schůzka v Lánech. Člověk aby měl ještě knihu a čepec, aby ty lži všechny strávil.

   5. „… jak skupina mazaných socanů nenavštívila tajně v Lánech prezidenta.“
    Co si pamatuji, tak o tom mlčeli na přání toho, co to potom „nahlásil“, aby za to ohlášení sklidil (byl odměněn za „čestnost“) ty prebendy !!

    1. To je na Helanov ale moc složité. Měla radši rozkrádačky a tunely v režii ODS a později TOP09. Unie svobody byla taková pobočka ODS takže se o ní už ani nemá cenu zmiňovat.

     1. Jo, to je na mne opravdu moc složité.
      Je na mě složité i to, že když někdo vytuneluje nějaký majetek, tak jenom z neznalosti , vůbec se nechtěl obohatit. Třeba sponzor havloidů Bakala , nebo Kocáb s jeho privatizačním fondem Trend. Prostě se jenom spletli.
      Ale Macek vytunelovat Knižní velkoobchod schválně, promyšleně.
      Podle mne Kocáb i Macek přecenili svoje managerské schopnosti. Úplně stejně.
      Jediný kdo v tom uměl chodit, a umí dodnes , je certifikovaný chmaták Bakala.

      1. „Třeba sponzor havloidů Bakala , nebo Kocáb s jeho privatizačním fondem Trend. Prostě se jenom spletli.“

       Tohle urcite nemyslite vazne.
       Ten prvni vedel na 1000 % co dela, a proto taky utek.
       U toho druheho je to vysoce pravdepodobne.

        1. Kocáb? Ten je tak blbej, že docela věřím jeho dobrému úmyslu. Prostě si ukrojil větší krajíc, než stačil sežrat. Bakala je samozřejmě jiný level.
         V té době se každý cítil být zkušeným kapitalistou, chtěl se jím stát. Kolika hercům zkrachovala hospoda? Pinglové a kuchaři jim rozkradli vymazlenou firmu.
         😀

 17. Danieli, Příčiny vzestupu a pádu ČSSD, jste popsal brilantně. V podstatě jste čtenářům na stříbrném podnosu nabídl rentgenový snímek české politické scény z dob, kdy vrcholila autentická hra na levici a pravici. Ale nerozumím jednomu…Co vás pudí neustále „za živa“ pohřbívat SPD, viz: „Okamura svádí svůj vlastní zápas o přežití na politické scéně.“ To už fakt hraničí s obsesí…Jako skalní volič Tomiova hnutí Vás ubezpečuji, že ve volbách do PS (2025) převálcujeme Rajchlovo PRO v poměru hlasů 2:1…

    1. Jestli je pravda, co píše Vidlák, že u Rajchla jsou skuteční pravičáci, tak má ciki333 důvod být si jistý. Skutečných pravičáků u nás není mnoho.

       1. ciki333:
        Okamura bude mít velké, opravdu velké problémy, dostat se do PS a dále táhnout ten svůj politicko-podnikatelský projekt.
        Je možné, že i po prohlédnutí části jeho voličů (po fiasku s Baštou) nějakých těch 6-7% skalních voličů nasbírá. Už to ale nebude ten bývalý dvojnásobek a poznáte to i podle jeho další rétoriky, bude-li vůbec nějaká.
        Pokud bude, opět se ponese v rovině štěkání za plotem a zcela nesplnitelných slibů, jako ostatně doposud.
        Napište mi třeba, co se kdy Okamurovi povedlo, prosadit v PS opravdu užitečného pro české lidi?
        Proč myslíte, že nikdy a nikdo nešel, ani nezamýšlel jít do koalice právě s Okamurou?
        Nemyslíte, že je to právě proto, že vědí, co je SPD zač a proč vůbec existuje?
        Že ti ostatní ve vládě (ačkoli parchanti jeden jako druhý) vědí, že přímá demokracie je jenom líbivá pitomost, na kterou se pak pohodlně nabalují další sliby, které nikdy nebude muset splnit, nebo za cokoli konkrétního nést odpovědnost?
        Byl Okamura, někdy v minulosti, ještě i za Úsvitu, za něco konkrétního zodpovědný – kromě sebe? Ta Vaše selektivní slepota je až strašidelná.
        Co nejpříjemnější vystřízlivění přeju.

        1. Nabídnu Vám kompletní program SPD:
         https://www.spd.cz/program-vypis/
         Návrh zákonů SPD ve volebním období 2017-2021:
         https://www.spd.cz/volby2022/nase-zakony/
         Ve volbách do zastupitelstev obcí 2022 SPD podalo pro zářijové komunální volby kandidátní listiny celkem v 337 městech a obcích, z toho 50 společně s Trikolorou, Svobodnými či různými lokálními subjekty.
         V europarlamentu Blaško a David hlasovali proti zákazu registrace nových automobilů se spalovacím motorem v Evropské unii na konci roku 2035.
         Další podrobnosti na FB Tomio Okamura – SPD…

          1. Zeptám se znova, ve stejném tvaru, na který jsem prve nedostal odpověď, jen výkřiky o jakési podpoře :

           „Napište mi třeba, co se kdy Okamurovi povedlo, prosadit v PS opravdu užitečného pro české lidi?“

           Pojmem „prosadit“ myslím to, že příslušnou užitečnou věc navrhne, protáhne úspěšně vládou a ona citelná užitečnost, bude pak zapracována jako novela/úprava zákona.

           Existuje z dílny SPD něco takového, konkrétního?
           Na nějaké kandidátní listiny, nebo podporu něčeho, co následně neprošlo už prvním čtením, Vám kašlu.

         1. Podstatní jsou hlavně ti dva, kteří si v Europarlamentu vedou bez ztráty kytičky. Politika se opravdu už dávno nevaří v Česku. Byť i si namlouváme že jo.
          S programem SPD nemusím souhlasit ve všech bodech, což také nečiním. Ale je to naše jediná stabilní antisystémová strana a svých vydřených cca 10% má jistých. Tak nějak si je odpracovala dlouhodobou pilnou prací.

       2. Levice svým postojem ,kupčením ,hlasováním, stírá rozdíly mezi pravicí ,ke své škodě, volební výsledky ksčm to potvrdily opakovaně.

   1. Jistý ne, ale je mnohem větší pravděpodobnost, že to voliči spíš hodí SPD než PRO. Tady na severu to možná dokonce hodí i PRO!, ti jsou tu známější než Rajchlova PRO.

   1. Naletět Okamurovi? V čem???
    Zázraky ihned a nemožně do tří dnů Okamura neumí.
    Ale umí se svými deseti procenty hlasitě hřímat v parlamentu. Což je pětikolce dozajista velmi nepříjemné, vědět, že minimálně každý desátý občan je z jejich věrolomností řádně nas@aný.
    Kdyby nebyla opozice, chovali by se ještě drzeji a bezostyšněji. Bohužel, užitečnost SPD se nedá změŕit.

 18. „Místo spravedlivé mzdy přišly záchodky pro transgender osoby. „ To je naprosto geniálně, stručně a jasně vyjádřený důvod, proč ČSSD dostala můj hlas naposledy před (skoro) deseti lety. A podle výsledků nás takových budou statisíce.
  No a Paroubek: Ne, oni mu ještě pořád nezapomněli, že za třináct měsíců ztrojnásobil preference ČSSD, potácející se tehdy mezi jednociferným výsledkem a rozpadem. Nezapomněli mu, že s levicovou většinou ve sněmovně dělal levicovou politiku. Nezapomněli mu, že rozmetal Topolánko kalouskovské představy o ústavní většině. A nezapomněli mu, že tu neschopnou korupčnickou vládu drženou koupenými poslanci nakonec shodil. Oprášili 14 roků staré článečky a jedou jako by to bylo včera.
  Kromě toho: za leccos si může sám. Pověst solitéra buldozera asi nevznikla jen tak. Je mu 70, ale všichni si pamatujou, že se nechal ulovit třiceti (přibližně) letou zlatokopkou. A že když už tu vládu shodil, měl jít do voleb i za cenu potenciálních výhrůžek od ÚS. Tu poslední kampaň v očekávání „zářivého vítězství“ strašlivě zvrtal. A ČSSD potom celkem škodil, i když si to ještě úplně nezasloužila.
  Mně osobně by neodradil, je mi přirozeně uvěřitelnější než Rajchl, nebude na něj možno (i když, dneska už kdo ví) použít šmahem „nedemokrat“ nebo „extremista“ jako na kohokoliv relevantního mimo pětikolní frontu. Ale „Jyrka“, „puchejř“, „papaláš“ zabírat bude a úplně chápu, že pro hodně lidí prostě tou první volbou nebude a v roce 2006 i 2010 ho volili se zacpaným nosem jenom jako nejspolehlivější pojistku proti odesáckům zrůdnostem, podobně jako to o deset patnáct roků později má Babiš.

  1. To „ulovení zlatokopkou“ bych mu nevyčítal. Nebyl jediný (Bursík, Nečas, Topolánek, Kocáb…). Padesátka u chlapa je „nebezpečný“ věk a málokterý odolá vábení půvabné třicítky.

   1. Já taky ne. Třeba konzervativní křesťan Nečas byl odloven zlatokopkou již poněkud za zenitem. 😀
    Ta dáma předvedla, že kopati zlato se dá v každém věku. Klidně i po menopauze.
    😀

 19. Obraz Jiřího Paroubka mám spojen se 2 situacemi:
  1) když by hlasoval třeba s Marťany – to mi nebylo sympatické;
  2) vajíčkový útok – to byl vrchol hnusu a tam jsem stál na straně JP, nemile překvapen, čeho jsou někteří lidé schopni a hlavně, že jsou organizovaní. Normální člověk si vajíčka nebere a hlavně je nehází na druhé. Když už, tak šutr – ale jen v sebeobraně.

  Rozmetání toho feťáckého randálu bylo v pořádku.

  1. Marťani byli „metaforické vyjádření“, mohl samozřejmě říct to o nedůležitosti barvy kočky chytající myši, nicméně při vzpomínce na tehdejší hysterickou štvanici na něj se divím, že v tehdejší odpovědi např. vůbec nepohovořil o prdeli.
   Jinak souhlas.

  2. Nešlo o fet, ale o klid místních, kterým decibely tuc tuc muziky budily děti a plašily domácí zvířectvo.
   Ještě nejmíň týden páchlo okolí té sešlosti močí a domorodci sbírali lidská hovínka.
   Mám pocit, že na západ od nás by s takovou kraválu chtivou mládeží vydrbali ještě důrazněji.

 20. Stále zřetelněji je vidět, že střet jde mezi globálním a lokálním. Mezi vlastenectvím a euroobčanstvím. (Vidlák)
  To je jádro pudla. Pohybujeme se mezi svobodnou vůlí a vazalství, nebo spíše „podvazalstvím“.

 21. K Paroubkovi nemam nijak pozitivni vztah, ale rekl bych, ze obecne ma mnohem horsi medialni obraz nez by si zaslouzil.
  Lidi na nej reaguji a priori negativne, ale vedi proc?

  1. Hnojomet na Paroubka odstartoval po rozprášení technopárty CzechTek 2005 u Mlýnce na Tachovsku. Tento zásah se dotkl mimo jiné progresivní mládeže, která podobné akce ráda navštěvuje a hlavně umí podobné hnojomety organizovat, jako například akce proti Řízkárně v Praze, kde si její šéf dovolil vyhodit nějakou fetku z práce … Bohužel pak už to Paroubek nerozdýchal a přesto, že k němu můžeme mít nemálo výhrad, tak pořád ho vnímám jako jednoho z poměrně pozitivních politiků naší éry.

   1. Rozprášit technoparty si zaslouží kladné hodnocení. Toto řešení vlastně vynutil nějaký Venca-Flaška likvidací Slušovic a tím pádem tu nebyl už nikdo, kdo by v tomto státě sbíral prázdné makovice.

   2. Myslela, stačilo napsat, že milovníci Pravdy a Lásky se poprvé předvedli v plné kráse.
    Socany intenzivně nemusím, ale to koordinované házení vajíček u Anděla mi zvedlo mandle.
    To byla Pravda a Láska v přímém přenosu. Všechno pečlivě organizované, ale jakože lid.

  2. Jako by měl prašivinu. Táhne se to už 115 let. Klel na poli.

   Výš po obloze kráčí slunce. Žhavé jeho paprsky bodají jako střely.
   „Zatracená selská práce,“ ozvalo se za Cimburou. V půli seku klesly Cimburovi ruce. Nedosekl, ale obrátil se na Paroubka. Poznal ho po hlase. – Paroubek člověk-lenoch, který chodíval do Vídně na práci, buď na stavby podávat zedníkům anebo do cihelen. Letos na jaře stonal a promeškal „saisonu“ – protloukal se tedy u sedláků a na žně přijednal ho Cimbura. – Na něho přísné oči upřel sedlák. Viděl, jak Paroubek rukávem stírá si pot a klátí se s ostatními ke koši, ze kterého Marjánka vyndává svačinu. Pecen chleba, nůž a hrnec pomazánky. I Cimbura položil kosu a poslední usedl si k ostatním na mez. I on lžíci sladkého tvarohu si nabral a mlčky pojídal. Když všichni dojedli, dojedl i hospodář a vstal. Z kapsy měchuřinku vytáhl, podal Paroubkovi mzdu za celý den a řekl mu s ledovým klidem: „Nedotýkej se kosy ani obilí a odejdi s mého pole v pokoji.“ Sekáč vyvalil na sedláka oči: „Proč mne vyháníte?“ optal se vzdorně. „Kleješ, brachu. Na svém poli toho netrpím. Selská práce je tvrdá práce a vyžaduje trpělivosti, které nemáš. Konáme tu svaté dílo, kosíme boží dar, chléb náš vezdejší, který Bůh nám požehnal. My, sedláci, modlíme se na poli, aby Bůh úrody zemské dáti a zachovati ráčil, modlíme se, aby každý, kdo z našeho žita chleba pojí, z naší pšenky jídla okusí, aby se cítil šťastným a spokojeným, proto třeba pracovat radostně a ne se zlostí. Seber se a odejdi, abych tě neviděl.“ A Paroubek neměl odvahy se vzepřít. – Jako spráskaný sebral kazajku a odplížil se s pole. – Nikdo si ho nevšiml, nikdo mu ruky nepodal, nikdo se s ním neloučil, jako by byl prašivinou stižený.

  3. Před pár lety jsem četl článek o spin-doctoringu. Pán, který se tím živí, popisoval, jak se to dělá. Zhnusení mnoha lidí Paroubkem popisoval jako jejich majstrštyk.
   „Ta ČSSD není tak špatná, ale Paroubek jim to kazí.“, měl být údajně dojem, který se snažili vyvolat. Zpětně jsem si uvědomil, že u mě se jim to podařilo. A to si fandím, jak jsem objektivní.
   Tehdy jsem se, pravda, o politiku ještě moc nezajímal. U takových lidí je to snadnější. Ale takových lidí je absolutní většina.
   Moderní systémy ovlivňování/utváření lidských názorů nelze podceňovat.

 22. Jsem primitiv.
  Důkazem budiž například, že nerozumím tomuto pojednání https://www.digitalniknihovna.cz/knav/view/uuid:cdd10000-2b90-4e6c-91ce-795e973f295f?article=uuid:5b274f06-6dc1-4024-a931-ffa20b1696be

  Tak. A podobně nesrozumitelné pro mě je, jak ten třetí řádek ladí s prvními dvěma:
  – poslední premiér z časů, kdy se hrálo na pravici a levici
  – čím víc poslouchám, o čem si (lidé) povídají, tím méně slyším slovo pravice nebo levice
  – skuteční levičáci jsou u Babiše, skuteční pravičáci u Rajchla

  1. Harfytóne, co je vám proboha divného na tom, že „skuteční pravičáci jsou u Raichla“ ?

   To vám nestačí, že u Raichla je nyní náš Vidlák – čerstvý etalon pravičáctví ? :-))

   1. Vím, že Vy to víte, jak jsem to myslil, ale pro některé ostatní:
    Neštymuje mi, že Vidlák nejdřív (trefně) popíše, že na pravici a levici se už nehraje, nevedou se levo-pravé spory, nesoupeří se levo-pravě …
    … z čehož tedy (pro mě) plyne, že se lidé (většina) už nevymezují ani sami sebe nevnímají jako levičáci/ky, nebo pravičáci/ky …
    , aby [Vidlák] nakonec napsal, kde (v jaké partaji či hnutí) jsou levičáci a kde pravičáci.

    Jak tam mohou být, když už (jedni ani druzí) nejsou? Nebo jich je jenom trochu.
    No, a to se dostáváme k tomu vztahu mezi kvantitou a kvalitou – jak jsem odkazoval na začátku, že jsem primitiv, neboť nerozumím onomu pojednání. Už s tím u sebe mnohé nenadělám, komu není shůry dáno…

    1. Harfyton: Chápu to jako že stále existují lidé tíhnoucí k levici nebo pravici. Pokoušejí se přidat k nějakému hnuti, ale potom se diví, že svět už je někde jinde a naléhavá témata jsou to lokální pojetí vs. globální než ten původní stále jimi nostalgicky hledaný spor levice vs. pravice v národním státě před érou globalizace.

 23. Ten had opouštějící Václavák mi v dnešní době přijde mimořádně signifikantní. Už delší dobu si říkám co tento národ vlastně chce?

  1. nejde ani o to ,,co národ chce “ ale spíše o to ,,jak toho chce dosáhnout?
   Protože ,,dosáhnout toho “ je podle odrazu informací ,které máme, nemožné,tak proč ,,TO“ chtít ,když chtít nestačí ?
   Národ se skládá ze společenství lidí, kteří se hlasí ke stejné národnosti ale nedokáží být na stejné vlně.

  1. Mladočaši, Staročeši, Agrárnície, Komustri atd. Nebo jejich dnešní obdoby. Každý chce být „šéfem“ něčeho.
   To pravá příčina, proč „alternativa“ prohrává s pětikolkou. Raději si založíme nějakou pidistraničku, kde budeme prosazovat něco, čím se budeme „vymezovat“ proti ostatním, ale budeme „na svém“. Zdá se, že to je u nás hlavní účel hry na politiku.
   Historie o Svatoplukových prutech sempre viva!

 24. Paroubek to jistě myslí dobře, ale zachráncem se nemůže stát. Nebyl žádnou opozicí co odešel od socdem. a kdo ho má tedy dnes podporovat? Je to jenom další tříštění sil proti vládě, kdy právě jen sjednocování může přinést kýžený efekt. Dělá to schválně nebo je tak namyšlený? Nevím, ale tudy cesta nevede.

  1. Paroubek má přes 70 a osloví jen starší, než je sám. Lepší by to měl na té Ithace, nebo kde si to koupil barák.

   1. Řadový domek ve Velké Chuchli je vás obou, co dům v Řecku, na koho je napsán?

    Byl napsán jen na mě a na podzim jsem ho prodala, abych mohla zaplatit dluhy a školné pro dceru. Když jsem odešla od muže, peníze jsem neměla, ač on tvrdí, že jsem zcizila společné peníze z domácího trezoru. Na začátku jsem prodala pár značkových kabelek a bot, pak jsem si musela půjčit peníze na školné a další aktivity. Takže když se naskytla možnost dům prodat, i když to byla moje srdeční záležitost a strašně to bolelo, protože to byla jediná věc, na které mi materiálně záleželo, využila jsem toho. Já pro sebe standard nepotřebuji, ale nechci, aby to pocítilo naše dítě.

     1. Ta by mohla z fleku škubat kuřeta ve Vodňanském Agrofertu. Byla by patrně výkonnější než stávající škubací automatická linka.
      🐥🐥🐥

    1. Jal se pozna pravy Socialni demokrat?
     Prece podle toho, ze sve deti posila na nejdrazsi soukrome skoly v nabidce 🙂

     Proslavila se tim i (lidem oblibena) Buzkova, ktera preferovala nejake Fancouzske lyceum. A to byla ministryne skolstvi a skolne tam stalo statisice na rok.
     A manzelka „posledniho socialniho demokrata“ tomu jeste rika STANDARD 🙂

     Ac si myslim, ze Paroubek by byl o deset parniku lepsi, nez Fiala, tak bohuzel musim rict, ze s takovouhle Socialni demokracii to nikdo daleko nedotahne.

     Osobne mi nevadi mlada manzelka, a jeho medialni obraz ho v mych ocich spis vylepsuje, ale nemyslim si, ze on je cesta. A jeste k tomu demonstrace narychlo a solo?
     Ja si spise pamatuju jeho nejlepsi kamose od Kocku (o kterych si opravdu nic dobreho nemyslim), pak to byl on kdo odstranil symbol CSSD ozubene kolo a nahradil ho oranzovou ruzi.
     Zaroven se jezdil inspirovat k anglicanum a jejich New Labour a platil desitky milionu americkym volebnim agenturam, jak zarucene vyhrat volby…
     (kde si proboha myslite, ze se u socanu vzal ten liberalismus)

     Za me je to dalsi pidi hnuti/strana na „levici“, ktera to trochu rozdrobi a ktera trochu ubere Babisovi.
     A to rikam presto, ze si myslim, ze Paroubek ma jeste porad co rict, ale ne takhle.

     1. Hlavně, z mého pohledu, rozfrcávají erární kasu. Nejděsivější byl Špidla / zdroje tu jsou.
      Zdroje by byly, ale hlavně pro Špidlu. Byl to takový k@étén, že ho raději vykopli do Europarlamentu, aby nemohl škodit doma.
      Kolik takových … píp… v EP asi je? Tenhle autista to tam dotáhl až na ojrokomisaře.

  2. Pět vět a žádná myšlenka. Zajímavé je představa dalšího tříštění sil – jakých a kterých? Je tu vůbec něco, co by se dalo tříštit? Pokud ano, není to poznat.
   Zatím jsme ve stavu vytváření, tvoření základů něčeho nového o kterém ani netušíme, zda bude mít nějakou sílu. Mechanismy udržení moci jsou dlouhodobě propracovány a neexistuje mnoho možností – mimo ty zakázané – jak jakoukoli alternativu prosadit.
   Jediná cesta je pomalá, postupující po kouskách a reagující na omezení přicházející od vládnoucí moci.
   Teprve až masa překoná kritickou hranici, bude možnost postoupit dál. Dolů se padá rychle a lehce, nahoru se škrabe pomalu a těžce a často to nejde. Zatím se tvoří základ.

  3. Pokud jsem to správně pochopil , Paroubek nechce síly tříštit ale naopak chce slepit nějakou x-koalici na levé části spektra tak, aby nedošlo k tomu tragickému propadu milionu hlasů jako v posledních volbách. No a zároveň se chce samozřejmě také dostat k lizu, to mu nemějme za zlé .. To chce i Rajchl .. i Vidlák .. a pokud to bude ku prospěchu věci, přejme jim to. Nakonec, odpracovat si to může v podstatě každý z nás. Nebo se o to může alespoň pokusit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *