30 května, 2024

Hlasy z Izraele – dvojitá bolest

Vidlák píše o fandění a nutnosti vidět širší souvislosti. Já se pokusím doplnit popisem, jak se cítí ti, kteří si z různých důvodů – většinou proto, že si uvědomují komplexitu událostí – jen tak snadno stranu vybrat nemohou.

NachDenkSeiten, alternativní německý web, zveřejnil vyznání ženy z Jeruzaléma, která si je vědoma bolesti obou stran současného strašného konfliktu. Předkládám včetně úvodu:

„Sahar M. Vardi, narozená v Jeruzalémě, se již mnoho let angažuje v opozici vůči izraelské okupační politice a prosazování izraelsko-palestinského porozumění. Ve své aktuální publikaci vyjadřuje svou bolest nad, jak sama říká, „dvojí loajalitou“, kterou cítí k obětem na obou stranách. K zoufalým izraelským přátelům, kteří nevědí, zda jsou jejich rodinní příslušníci mrtví nebo unesení, ale také k příteli v pásmu Gazy, který se každý den obává, zda jeho děti budou další den ještě naživu. Redakce NachDenkSeiten se rozhodla přeložit text z hebrejštiny do němčiny, protože se stejnou empatií, kterou vyjadřuje k obětem obou stran, vytváří protipól rostoucí polarizace a výlučného stranictví jedné či druhé strany.“

Sahar M. Vardi píše:

„My, levičáci (v Izraeli), jsme často obviňováni z dvojí loajality. A ve dnech, jako jsou tyto, to cítím. Ani „loajalita“ ani „dvojí“ nevyjadřují správný význam. Ale ten pocit je správný. Nechte mě to vysvětlit.

Na trhu Mahane Yehuda (centrální trh v Jeruzalémě) dnes ráno pouliční hudebník zpíval „Am Yisrael Chai“ v mollové stupnici. Samotný trh byl prázdný a nějaká žena si povídala se svou kamarádkou o tom, že její pravidelný zelinář dnes nesmí přijít a otevřít dvůj stánek. Všechny stánky na trhu vlastněné Araby jsou zavřené. V Rehavia (čtvrť v Jeruzalémě) vystupují rodiny ze dvou aut. Většina z nich už pláče, z ostatních sálá těžko vysvětlitelný smutek, když váhavě klepou na dveře jednoho z blízkých domů. Je to rodina někoho, kdo byl právě zabit? Rukojmí? Na internetu vidím video, jak je v centru města zbita uklízečka, protože je Arabka, a snažím se neuhýbat pohledem.

„Dvojí loajalita“ znamená vidět oboje se slzami v očích.

Nyní je čas promluvit si s přáteli, kteří nevědí, zda jsou jejich rodinní příslušníci mrtví nebo unesení, a kteří ani nemohou chápat, proč se to všechno stalo. Doufat, vidět bezmoc, strach, hlubokou bolest. Když jsem krátce poté mluvila s přítelem z Gazy, jediné, co mohl říct, bylo, že nyní je každá noc nejstrašnější v jeho životě. Počítá své šance a šance svých dětí, že zítra ráno znovu vstanou. „Dvojí loajalita“ znamená mít zlomené srdce jak jedním, tak druhým směrem.

Znamená to zachytit ten okamžik, zachycený mezi zlomeným srdcem, bolestí a šokem ze zániku kibucu Nir Oz, když pomyslíte na všechny tamní lidi, a hrůzou, kterou způsobí zánik čtvrti Shajaye v Gaze, když myslíte na všechny tamní lidi.

Je to nutkání darovat krev a dát dohromady potravinové koše pro města na jihu Izraele a zároveň být v Susiah (město na Západním břehu jižně od Hebronu) a chránit každého pastýře, který se odváží přejít hranice vesnice, a ochránit ho před výstřely židovských osadníků.

Loajalita možná není to správné slovo. Je to dvojitá bolest, dvojité zlomené srdce, starost, láska. Znamená to držet se lidskosti všech. A to je těžké. Je tak těžké mít tu lidskost. Je to vyčerpávající a mám pocit, jako by vás svět neustále žádal, abyste toho nechali. Je mnohem snazší „vybrat si stranu“ – je téměř jedno, kterou. Stačí si vybrat stranu a držet se jí, abyste alespoň snížili bolest, kterou cítíte. Abyste se alespoň cítili jako součást skupiny a nebyli s tím vším sami.

Jako by to byla opravdu možnost. Jako bychom už nevěděli, že naše bolest je propletená; že neexistuje řešení pouze pro bolest Ofakimu (malé izraelské město v oblasti Negev) bez řešení bolesti Chána Yunise (uprchlického tábora v jižní části pásma Gazy). Známe to, opakujeme si to to a cítíme bolest znovu a znovu.

Sedím tu a snažím se pochopit, co píšu a hlavně proč. O co jde, kromě toho, že se trochu zbavím toho pocitu mít dva světy, které se navenek zdají tak rozporuplné, ale uvnitř se cítí úplně stejně. Myslím, tady jsem nejblíže jsem k odpovědi na otázku, proč to píšu: Protože svým bolestným způsobem mi to také připadá jako jediná cesta k optimismu. Optimismu, který je založen na skutečnosti, že to existuje (toto zdvojení jednotného čísla). A že je to možné. A tato bolest, kterou někteří z nás pociťují v naší malé komunitě, tato „dvojí loajalita“ je zjevně nadějí tohoto místa.“

Palestinian and Israeli flag, conflict concept

33 thoughts on “Hlasy z Izraele – dvojitá bolest

 1. Můj pes připomíná, že bez ohledu na hrůznost toho, to co se odehrává na území zvaném Izrael, opravdové teroristické útoky vypadají jinak. Třeba jako hořící Hamburk, Drážďany, Hirošima, Nagasaki nebo Nanking.

 2. Ty diskuse tady – já o voze, ty o koze, hlavně když mám názor na cokoli – mě derou snad ještě více než nadávky.

  1. Ano, iluze nejsou na místě. Ale upřímně, co jste čekala? Hospody už nejsou, co bývaly. Tak kde jinde si má člověk z lidu, ať už vzdělanec nebo skladník ze šroubárny, zanadávat na poměry? Schopnost a ochotu ponořit se hlouběji do nepříjemných otázek z článků má jen minimum čtenářů a z nich většina si nechá své myšlenky pro sebe. Proto v diskusích, jako ostatně i jinde, vládnou vzdělaní hlupáci.

   Na druhou stranu věřím, že získané poznání limitů lidí přijmete s pokorou jako dar a vytrváte v cestě, kterou jste si vybrala. Chodím sem kvůli autorům, kterým není vlastní relativizace, idealizace a absence pochybností. Jsou zde tací, kterým stačí méně než tři věty a přesto se dotknou podstaty. Je jich pomálu, jako všeho dobrého, ale jsou. Balastu bude vždy a všude dost, ani tady není ráj.

 3. OT : Cesti pravdolaskari vyji nad tim jak dopadli slovenske volby, a sefredaktorka denniku SME Balogova napsala o tom katastroficky uvodnik. V diskuzi pod nim byla velmi dobra reakce, kdo zna politicke pomery na Slovensku, pro toho to bude prinosne si ji precist : V Perinbabe smrťka hovorí dvom vypečeným dámam, keď zistia, v čom sa kúpu, že to je ICH („VAŠA“) smola. Neviem, čo všetko si Balogová and co. projektovali do Pellegriniho, ale ak tu ide o „skazu“ (pliagu, atď.), je to ICH skaza. Skaza ICH falošných nádejí.
  Z prieskumov verejnej mienky vyplýva, že drvivá väčšina voličov Hlasu chce ísť so Smerom. Rovnako je na tom aj poslanecký klub, vedenie strany. To sú fakty, nie želania, tak sú rozdané karty. Ak sa aj Pellegrini staval na zadné (ak to nebola len hra), tak nešlo ani tak o prejav nejakého štátnictva, nejaké jeho rozvinutie do podoby amnestovaného smeráka, ktorý vystuží progresívcov pri ich pokuse o uchopenie moci, ale len o detinské prekáračky urazeného mládenca, ktorému smrdí Fico a zabúda, že on páchne veľmi podobne.
  Toto si už ale páni vysvetlili. Čakal som, kto bude v médiách roniť krokodílie slzy a hejtovať Pelleho a Balogová nesklamala. Mimochodom, títo mediálni priaznivci meritokracie majú radi voľby, len keď „dobre dopadnú“. Akosi ale zabudli na zopár vecí, ktoré na fifty – fifty rozdelenom Slovensku umožňovali vytvoriť pravo-stredovú vládu, prípadne vlády širokej (antimečiarovskej) koalície
  – takéto vlády stáli na spojenectve občianskej pravice, ľudovcov (KDH), ľavice, či liberálov a maďarskej etnickej strany.
  – sily sa netrieštili, pravica a ľavica sa vyvažovali, novinári im neokopávali členky.
  Teraz mala podľa „predstáv“ novinárov vzniknúť „dobrá“ vláda podvodom na voličoch. Najprv nafúknuté PS nad svoj reálny potenciál vysalo neduživé pidistraničky, ktorých hlasy prepadli. Lenže PS nie je SDKÚ, ale niečo medzi českými Pirátmi a nemeckými Zelenými. Pre mnohých bývalých pravičiarov boli nevoliteľní.
  To by sa dalo so škrípaním zubov prežiť, ale ak má vniknúť koalícia s podporou bývalých smerákov, z ktorých navyše tak 5 poslancov Hlasu je menovite uvedených v skutkových vetách obvinení NAKA z posledných 3 rokov a mali sa pritom pozerať na tieňového ministra vnútra OĽaNO Spišiaka ako na svojho koaličného kolegu, to vyžadovalo značnú dávku fantázie.
  Nová vláda nevznikla na pôdoryse toho „lepšieho“ Slovenska jednoducho preto, že 1/ Maďari sú rozdelení a väčšina ide s Orbánom, 2/ občianska pravica bola reálne reprezentovaná Saskou, čo mnohí reprezentovaní neprekusli, 3/ pidi straničky obč.pravice sa do NRSR nedostali, naopak dostal sa blázon Matovič – symbol zlyhania vlády za posledné 3 roky.
  To, že Pellegrini podporí vládu, ktorej jadrom bude on so Šimečkom, predpokladalo, že obaja sú lídri. V skutočnosti nie je lídrom ani jeden z nich.
  Ale veď, pani Balogová, toto ste si v médiách hlavného prúdu naprojektovali, tak to aj máte. Mohli ste pomôcť pravostredovému projektu, namiesto toho ste si upiekli Šimečku do chrumkava. Tak vám aj „lepšiemu“ Slovensku treba.

 4. „Zdroje z egyptské rozvědky, které marně dopředu Washington i Tel-Aviv před pár týdny varovali, že HAMAS chystá na výročí Jomkipurské války velkou útočnou akci, včera oznámily v arabských médiích, že USA i Izrael se chystají dát obyvatelům pásma Gazy na výběr, buď prchnout přes hranici z Gazy do Egypta, a nebo být do jednoho rozmetáni bombami! Krom bombardování, má být cíle dosaženo, i uzavřením všech vodovodů a přívodů elektřiny vedoucích z Izraele do pásma Gazy,“
  Svatoš.

 5. NachDenkSeiten, alternativní německý web, který je ale v Německu téměř nedosažitelný (jen přes některé VPN nebo proxy) má spoustu velice zajímavých článků. Doporučuji.

 6. Ta pařba v Negevu, technická zařízení, spínače, vypínače, něco z toho v silnoproudu zajisté i jiskřilo při přechodu mezi stavy. A jiskra něco? Tím se zbýval Feynman když za ním přišli ortodoxní aby jim vyložil, jestli to je či není oheň. Poradil jim, že kdyby kontakty překlenuli kondenzátorem, že by to nejiskřilo. S touhle odpovědí moc spokojeni nebyli.
  No a byla tam obsluha toho všeho podniku. A co řízení automobilů. A mnohé další či s tím je spojeno. Neřeknou, že to je práce? Jistěže je to práce. Jenže byl šabat. O šabatu se nesmí pracovat. Vyjma nutných případů. To například je činnost bezpečnostních složek. Tak jak to dopadlo vypadá, že ti, kteří šabat měli držet, ho nedrželi, a naopak ho drželi ti, kteří ho neměli držet.

  “ I seslal Bůh na všechen lid hroznou ránu, že nedržel se přikázání jeho. Že převzal zvyky modloslužebníků. Tak seslal spánek na jeho stráže a všechen lid Izraele vydal na pospas jeho nepřátelům. Řka „Já jsem Bůh žárlivě milující a trestám ty, kteří skrze zrazování mě zrazují sami sebe.“
  Tak nepřátelé vtrhli do domovů lidu Izraele aby lid izraelský vraždili a odvlékali.

  A pravil Bůh „Já jsem váš Bůh žárlivě milující a má je pomsta na těch, kteří mě zradili, tak jako na Sodomských. A já prostřednictvím věrných mých vykonám pomstu za ty, kteří mě nezradili, na nepřátelích lidu Izraele.“

  A tak se stalo a Bůh lidu Izraele vydal v plen nepřátele jeho. Noc za nocí, den za dnem konali věrní jeho strašlivou pomstu na nepřátelích svých. Domovy jejich obraceli v prach a mnoho jich zahubili aby již nikdy nepovstali proti lidu Izraele.“

 7. NESMITE SE NIKDO DOZVEDET CO ZA ODPOR KLADE POSTULAT Je.5 PNZ JE TO FUJ HNUJ.

  Dosáhlo se vrcholu největší dluhové spirály v historii lidství.Na příklad dluh
  31 467 639 287 894,39 v červnu je prý moucha. . .
  Co moucha není ,je že za pouhy další měsíc se muselo prý přidat další 2 BILIONY dluhu a dnes čini dluh už

  33 467 639 287 894,39 $

  Co stále naše prý „elita“ neví a dělá se hloupá je,že ŠWAB ,bílý kuň majitelu velkých peněz chce CBDC což znamená ukradení VSECH našich peněz zmizením hotovosti a za těchto okolností za našimi zády konají dluhové orgie našimi zvolenými prý Zastupiteli a ty mají nyní dále pokračovat s perspektivou totální destrukce finančniho systému zemi,které dlouhodobě žiji na dluh .
  Proto je PNZ utajovaným programem lidu SV ,který si nesmí dát do svých bobkových listu žadna politická formace a SV o tomto prasečinci se nesmí nic dozvědět neboť politbyro lejma EK slona EU ,chce dále tanec mezi porcelánem a prý i http://www.petrhampl.com se dodnes nezmohl snad zmoci na žadnou odpověď ve svém članku
  Stojíme na pokraji změny režimu či co?

  Tak to je paní ANNO z KSH tj prý,že SH znamenají levicove SOCIALNi HODNOTY , snad špinava propaganda ,kde je odpověď GR TV,jehož funkce požaduje SV pro absolutní nepotřebnost zrušit, CO?

  1. S tím USD se fakt něco děje. Na usdebtclock.org sleduji, že se ten „plynoměr“ začal nějak rychleji točit a když pominu, že minulý týden dluh skocil o +250mld, tak pak bylo ještě několik menších skoku, kdy ze dne na den to bylo třeba o 70 miliard. A paradoxně dolar posiluje. Není to nějaká poslední křeč před tím, než USA vyhlásí default? Někde jsem četl, že až tam bude 34 bilionu, tak USA už nebude schopné splácet úroky.

   1. Pepe ,
    Vlady,ktere chtějí získat peníze vydávají dluhopisy s povinností pravidelně platit úroky.
    Když úrokové sazby rostou zvyšuje se OČEKAVANI investoru ohledně výnosu dluhopisu.
    To přiměje investory k prodeji starých dluhopisu a nákupu nové emitovaných dluhopisu,které nabízejí vyšší úrokové sazby.
    Při prodeji však cena dluhopisu klesá .Z toho teď není cesta ven.
    Ami vláda tak musela přidat ke státnímu dluhu 275 miliard za jediný den a tempo se muže zvětšovat.
    Bohatství Ameru bylo zalozeno na petrodolaru ,válkách a tišteni dolaru na papír.
    Možná tomu takto budete více rozumět,když tomu nerozumí prý ani naše vlada a jede jak pila . .
    .Mohu tady dát populární video jak to funguje,ale bude vám to houby platné,je to totiž PODFUK století,který hrozí puknout viz rozhodnutí banksteru ze dne 29.3.2019,které zverejnil Protiproud a tak ho bleskove gumli .
    Toto rozhodnutí nelze odvolat a melo se to zákeřné uskutečnit IHNED ,
    Ovšem nešlo to a tak se to bude šibovat před sebou jako tajný duvod války na UK,který se nesmí nikdo dozvědět ,ale ten čert Puttler ho zná a TRAMP taky, proto je budou muset oba zabít!!!!

    1. Díky za vysvětlení. To, že USA tisknou a ostatní to platí je mi jasné. Ale s těmi dluhopisy je to tedy tak, že ty s nízkým úrokem, co investoři prodávají kupuje zpátky USA s tím, že je koupi pod cenou/se ztratou a peníze na to získávají z těch nových dluhopisů s vyšší úrokovou sazbou? Když tak pošli link na video..viděl jsem toho hodně, tak nevím co přesně máš na mysli a případně případně i link na článek z protiproudu. Děkuji uctivě.

     1. Pepe ,
      Protiproud sice dotyčny članek uveřejnil,ale i když by jste ho četl nepochopite o co jde.Je totiž napsán v banksterskem „hantecu“. Bylo by to tedy zbytečne vám ho tu dát ,tzv politici to ignorovali a na vše kašlou .
      AA team SV aktivista tehdy upozornil už tehdy extra na tu hruzu ,která bude MUSET být uskutecnéna i komunisty ,kterým jasné řekl že budou z parlamentu vyhození a celá načisto levá scéna bude zničena metodou CHUCPE.
      Marx nemohl vědět ,že udělal ve svém KAPITALU gigantickou chybu a z ní vznikne v KSČM funkcionářská buržoasie,která rozbije tuto načisto levou stranu zevnitř na sračku a zbude tam jen historik ,který se chvástá,že se 4 x pusinkoval s FIDELEM a za to ho máme obdivovat.
      Dyť ho odsoudi a zabasnou.Kdyby u soudu řekl, že ho pronásledují za postuláty slavné PNZ,vstoupil by do historie jako Strejc Dimitrov za HITLERA.
      On ani nevi,že k návratu jeho strany do prdlamentu je třeba volicu a vlivem vadných stanov s nimi nesmí ani komunikovat.
      Ta tzv celá „elita “ se tady mezi námi zabejčené odmita objevit a DISKUTOVAT žive zdejší srdcervoucí članky ,jsou jim stejně u zadele a zpupnym zpusobem je ignoruji.
      No dobrá zkusím tady dát ——příležitostně — odkaz na něco populárního v tom směru ,neboť i mi lezou srdceryvné članky beztoho,aby se objevilo jádro pudla,také na kedlubnu.

      To kaže zlá paní ANNA a zpusobuje možná ,když už nic, aspoň bolení hlavy autorce ,která píše o koze a my tu o voze,ale nelze to bez speciálních znalosti příčin strašlivých konfliktu rozpoznat a i když by jste je měli před NOSem jak chce Šefverchušky, nelze s ničím pohnout!!

 8. Cui bono? Komu to prospěje?

  „Americké zbraně, se kterými nyní Hamás bojuje a zabíjí izraelské vojáky, pochází ve skutečnosti z Ukrajiny a rovněž ze skladových zásob, které Američané zanechali v Afghánistánu při svém stahování ze země v roce 2021. Západní média jsou v neuvěřitelném šoku, protože Ukrajina skončila a nyní se má referovat o Izraeli, ale šéfredaktoři českých mainstreamových serverů nemají noty,“ Aeronet.

  moSSad, který vraždí gojimy (podlidi) po celém světě nevěděl. Zbraně od amerických fašistů se k islamistům dostali zázrakem. A upozornění Egyptské rozvědky na připravovanou akci ihned košer SSoudruzi zapomněli. Správně hlásí; je to další 11/9! Ano, další vysoce organizovaný počin kazisvětů. Což většina lidí netuší, protože jsou od malička oběťmi košer propagandy.

 9. Já myslím, že daleko důležitější je nová – pardon – nepříliš stará JEDINĚ SPRÁVNÁ povinnost všech firem, které jsou obchodovatelné na burze, a to podávat PRAVIDELNÉ hlášení o udržitelnosti.

  To je ten jediný a poslední hřebíček do stavby, který tam chyběl.
  Od teď už bude všechno chytré, mladé a krásné a čeká nás zářivá budoucnost, bo Bruslograd, cype.

 10. Ovšem na druhou stranu, ty kurevský prachy, který na tom někdo vydělává a vydělá, na kurevsky nádhernej život….
  Nářez vole, ty samý co se slítaj tryskáčema na párty kde domlouvaj kšefty na záchranu planety a hlásaj jak víc máš sušit hubu vole. A hlavně platit, vole, vo to de. Platit do kdejaký prdele, vole, zatim co do tvejch dětí místo pořádnýhto vzdělání, vole, cpou ty gendery. Seš jim uplně u prdele, vole, hlavně když platíš. Tyvole tady už ti nicn nepatří vole. Ani fabrika ve který si hákoval, vole. Nic. Ani tvý děti, těm vymejvaj mozky. A ti jim to žereš, vole, těm mluvicím hlavám vo kterejch už ani nevíš jestli jsou skutečný. A hlasuješ pro ně v tý jejich volební loterii, v tom jejich podvodným letadle. Protože tě maj zmáknutýho vole. Si myslíš že nemaj. Dostali tě vole. Až pro ně budeš budeš nepotřebnej, vole, vopotřebovanej, nechají tě chcípnout vole. Protože ty kurevský prachy který jim platíš celej svuj kurevsky posranej život, vole, posílaj do kdejaký prdele vole. Nakonec to nabídnou dotovanou euthanázii vole. Z tvejch prachů vole. A ty jim to furt žereš a házíš vole. Protože seš vůl.

  1. Vole, to je docela přesný, vole. (Teď mi napadá, že nejpřesnější překlad „srjésr!“je vlastně „volejasněvole!“)

   1. Jenže já tohle píšu pořád. Jen jiným stylem. Obrazně, už několik tisíc let. Kam až historická paměť sahá, třebaže zglajchšaltovaná.
    Ve snaze o pohledy z různých stran.

    Jak to mohlo být …

    Třeba….z pozice Kanaánských, kterým se podařilo odrazit dobyvatele „Země zaslíbené“.
    Jakože Aštaroth, Jupiter, Thor a Svantovít jsou nade mnou.

  2. Pacani bude to trojitá bolest .
   Vládní gadžove se chystají vzít dafki vám Romum ,strčít prý je Arabum a Ukroušum,kteří berou 49 000 a jezdí si pro ně z UK měsíčně nejmíň 2x a bude klid,žadna válka a prý i brzy zabíjení našich zubožovanych Romu vole.

   Tedy to jsou ,ale pokroucené informace našeho veřejnoprávního soukromníka GŘ televize ,jehož funkci požaduje PNZ v bode 4 zrušit a LUP koncesionářských poplatku rozdělit fifty fifty.
   Prý to fifty pro televizi ABJ paní BOBO,která je dnes ještě zdarma🇨🇿🙋🚴😭!

  3. Je děsivé si toto uvědomovat, vědět, že to tak prostě je. I tak se ale uleví, protože pravda osvobozuje, jak už říkal Tatíček.
   Před lety mi učitel angličtiny říkal „…ty žiješ v Matrixu, jen o tom nevíš….“. Byl to americký černoch, ovšem pouze třetí pokolení, takže vším ostatním stále ještě afričan. Nechápal jsem, dnes už ano.
   Ano, a nakonec ti řeknou jimi (kým přesně???) vlastněné zdravotní pojišťovny, že systém (AI) vyhodnotil (ne lidé, nikdo konkrétní, proti komu by bylo možno obrátit hněv), že nemá smysl tě léčit, protože poměr má dáti-dal už nevychází. A můžeš se léčit za svoje, své rodiny, ožebračit je. A doufat, že stihneš se vyléčit a něco jim vrátit. Anebo se nechat za jejich (zase za svoje, samozřejmě) uspat a tím navíc pomoci planetě. A ušetřit rodinu krachu. Takové to staré „dědeček a babička ujídají chlebíčka“, načež je odvedli do lesa nechat zemřít a roztrhat zvěří. Aby rodina přežila.
   A možná přijde i nabídka, že se můžeš nechat rozprodat na orgány a ještě přidat do rozpočtu rodiny, třeba dětem na studia, které si také budeš muset zaplatit. Jim. A co uděláš?? A možná ti nabídnou, že nejvíce se platí za orgány, které se, bohužel, musí odebírat ještě zaživa. Ale neboj, máme injekce, po kterých ani neucitíš, že tě kuchají zaživa. A možná i ucítíš, ale budeš v limbu, tak si to prožiješ do hořkého konce, akorát o tom nedáš nikomu vědět. A také, už nestihneš si stěžovat na to, jak moc to bolelo.
   Toto je ten nový svět, ta ubytovna otroků, do které již otevírají dveře. A zvou. A bude tam teplo, a komůrky s klikou, ale bez zámku – to aby ti vždycky místní služba mohla kdykoliv rychle dojít na pomoc, pokud implantovaný čip zahlásí zdravotní problém. Anebo, aby tě kdykoliv sebrali za špatné myšlenky, které čip také bude hlásit. Jakožto filmovou prediktivní ochranu před zločinem.
   Ano, je to to, co si myslíte. Je to postkřesťanské peklo.

 11. Paní K+,
  nemohu vás plně oslovit neboť Joura nominována p. Babušem do EK mu nařídila prý vše hned mazat.

  Škoda že tu necitujete a nenapisete Surý KORANU zejmena SURU 4-89 prý příčinu všeho zla ,vraždeni a válek ,nebo si myslíte, že budete to svaté písmo dále ignorovat a chtít ,aby tady k nám přišlo na pozvání námi zvolené vlády co nejvíce Arabú,kteři budou jako na řeckych ostrovech ,kde zrovna přistávají jejich invazní čluny poskakovat radosti nad masakry bezbranných učastniku hudebního festivalu,kdy se tam nakupilo nejméně 250 mrtvol a další budou následovat ??
  Co je to tady za članek má snad podporovat naší neomarxistickou vládu, která doposud hodlá prý pronásledovat své voliče?

  To snad není pravda ,ale jen názor naši ANNY z KSH a co vy zdejší diskutující znáte svaté písmo KORANU nebo jste stále jen neveřici?

   1. Staniku,
    Priznejte se ,že vy zase neznáte KORAN a nikdy jste neviděl jeho suru 4-89 jinak by jste tady nepsal takové bludy. .Dejte tu jeho znění ať se ostatní stanou věřící.

  1. Dlouho predtim , teroristi napadli ve Vidni a unesli ministry OPEC.
   Potom zase delali masakry v Mnichove na Oympiade a takhle to pokracovalo
   a misto, aby teroristy svet zrusil , voni se zacali nejvic rozmnozovat.
   V Iraku se branili napadeni , v Syriii, v Libanonu a Jemenu , v Afg. a ted je jich hodne a vsude a bojovat proti nim, se zda bejt marny ..A trochu pozde.
   Nastehovali se s uspechem a podporou zapadu do Jugoslavie.
   Jenom Rusko se jich kupodivu rychle zbavilo a vcas. Tam nejsou.
   Pritom je nejhorsi ze vsech..
   Maji fanatici miliony penez a zbrani a cim dal tim vic. A letadlovy lode asi proti
   nim toho, moc nesvedou..Este na ne muze spadnut dron ..
   Zacit bojovat proti teroru, uz se melo hodne davno , pocitam.
   Mozna , ze jde ted o uplne neco jineho , jak to bejva.
   Nektery staty jeste teroristy podporovaly a podporuji ,ale ukazuje se jen na nektery.
   Zelinar vyhrozoval , ze kdyz EU neda penize , ze uprchlici z U. v EU, budou se chovat negativne a agresivne.. Jako odmena za co ?
   Je taky zajimavy , ze je v milionech nepotrebuje na frontu.
   Pritom cela EU velmi podporuje Ukrajinu, vlada u nas uz vyhlasila valku Rusku,
   ale uprchliky, ani jednoho , jim na pomoc na U. neposle, zadna pomoc,
   aby mohli bojovat a branit U..Asi vlada nechce, aby U. vyhrala.
   A kdyz pribudou jeste pozdeji s ruskym postupem,
   bude jich vsude hodne v milionech .
   Hodna cinska kocicka , neukaze ani jeden drapek , kdyz ted sou usaci v rejzi,
   aby je trochu aspon postrasila a zjistila si ,co potrebuje.
   Shani se munice a zbrane , neni co a cim strilet a neni prej ani , kdo by vyrabel..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *