30 května, 2024

Ale jinak vůbec nejsou ovce

Motto: Když se zločinu dopustí stát, je potrestán stát. I se svými občany. Jinak to nejde.

Toto řekl náš skvělý a evropsky hodnotný ministr vnitra Vítek Rakušan. On to myslel na Rusko. Jako, když Putin dopouští zločiny ruské armády na Ukrajině, tak bude potrestáno Rusko i se svými občany, protože v tomto případě je kolektivní vina žádoucí. Ihned se to obrátilo proti odpuštění viny sudetských Němců, protože oni chtěli „heim ins Reich“ a henten Reich se na nás dopustil zločinů, které se dodnes špatně bagatelizují.

Kdo by to byl ale řekl, že Vítkův výrok uvidíme realizovat v praxi tam v Izraeli i pásmu Gazy… Nejprve Hamás cíleně rozstřílí civilisty, seká hlavy dětičkám, bere rukojmí, aby měl koho popravovat, protože každý Žid může za to, že je Žid… A pak izraelská armáda začne srovnávat se zemí budovy v Gaze… každý Palestinec je přece terorista… i ti šestiletí se už přece učí nenávidět Izrael. Mají to v učebnicích, které zaplatila EU… a bude platit dál.

Vítek Rakušan také řekl, že Česká republika může být solidární a přijmout z EU třicet tisíc imigrantů, kteří jsou ausgerechnet přesně z toho prostředí, které nenávidí Izrael. Je rozdíl mezi Syřanem a Afgháncem, je rozdíl mezi sunnitou a šiítou, ale v tomto je Korán pro všechny stejný.

Vítek Rakušan vidí větší nebezpečí v Okamurovi, než v islámu…. a Láďa Vrábel se zase cítí bezpečněji, když je ministrem vnitra Rakušan, než kdyby jím byl Rajchl… To prostě nevymyslíš.

Před časem uspořádal Martin Konvička happening, kdy na Staromáku předstírali teroristický útok… Ti, kteří ho tenkrát za to posílali do horoucích pekel, ti si dneska připínají Izraelské vlajky. Do soboty byl Islám kulturní obohacení a nepředstavoval vůbec žádné riziko, dneska na muslimy nadávají ještě hůř, než to kdy dělal Blok proti Islámu.

Ale jinak ti libtardi vůbec nejsou ovce… Naopak, jsou ta vzdělanější a chytřejší část populace, která má vždycky ty správné názory a volí hodnotovou politiku.

Naše vždy pravdomluvná média najednou připustila, že s Ukrajinou je to špatné… Rusům totiž nedocházejí vojáci. Fakt. Nedocházejí. Sice mají strašlivé ztráty, desetkrát vyšší než Ukrajinci, ale vojáci nedocházejí. A nic se nestalo. Žádný rozhořčený libtard nepovstal, aby se podivil nad tímto obratem. Nepožadoval vysvětlení, jak je možné, že říkají opak toho, co před měsícem. Nic. Ticho. Jen dezolát se podivuje, jak je možné, že Rusové mají tak velké ztráty, ale nemusejí mobilizovat a začne spekulovat, jestli jsou ty ztráty opravdu tak velké, nebo jestli to není další lež našich pravdomluvných intervjuků.

Ale jinak libtardi vůbec nejsou ovce.

Včera se začaly objevovat zprávy, že odteď už útočí Rusové. Aby neútočili. Strýček Sam už má jiné starosti. Tak velké, že si už nikdo nepamatuje nějaký Náhorní Karabach… jsou tam teď docela levné baráky a spoust azerbajdžánských výhod. Navíc je azerbajdžánský diktátor u našich papalášů docela v kurzu a vůbec nevadí, že provedl hladkou etnickou čistku. Obchodujte s Azerbajdžánem, tam se pod unijní sankce nedostanete. I když… teď když jsme všichni protiislámští a všechny islámské země podpoří Palestince proti Izraelcům. Třeba to teď bude jinak.

Ale jinak libtardi vůbec nejsou ovce.

Mimochodem… viděli jste poslední vystoupení Blyštivého? Omotával se vlastníma rukama, jako by byl ve svěrací kazajce a čelo se mu lesklo jako měsíc v úplňku. Sice se pochválil, jak všechno zvládá a do druhého poločasu jde s dobrým skóre, ale to mu napsali marketéři… kteří z něj už zřejmě mají taky prču a prostě zkoušejí, jak velkou blbost jim Péťa ještě sežere. Řeč těla mluvila jasně. Péťa obklíčil sám sebe svojí hodnotovou politikou. Ale má to dobrý, Petr Pavel předvedl větší faux pax. Tak velké, že až se politické kyvadlo přehoupne (a ono se přehoupne), tak ho z té velezrady někdo obviní. Kdyby jen proto, aby ho zaměstnal něčím jiným, než řečněním o tom, jak se máme vzdát práva veta.

Politické dno je ještě pod Péťou… ještě je k dispozici Nerudová a naše první dáma. Ještě je kam klesnout. Na Strojírenském veletrhu Péťa dostal čočku od průmyslníků, že jsou díky jeho energetické politice dokonale nekonkurenceschopní… Ne, vůbec to manažeři neříkají zaměstnancům. Naopak je nabádají, aby volili správně. Co je komu do majitelů firem, že?

Ale jinak libtardi vůbec nejsou ovce.

Fico s Pellegrinim a Dankem udělají vládu… Nakonec se domluvili hladce a pokud tam byly nějaké rozpory, sobotní útok Hamásu a izraelská odveta je hladce urovnaly. Rýsuje se nám „zlověstná čtyřka.“ PiS, Fico, Orbán a Veľký Bocian… Asi půjdu Andrejovi pogratulovat… Jeho chvíle se blíží a ať Fiala udělá cokoliv, Babišovi to pomůže. Naše Pětikolka si opravdu jen vybírá, jestli Babiš bude vládnout v koalici nebo jestli udělá vládu sám. Vybírá, jestli budoucí vláda bude mít jen většinu nebo ústavní většinu.

Rakušan řekl, že do koalice s Piráty už nepůjde. Samozřejmě že nepůjde. S nikým už nepůjde, protože ho nikdo nebude chtít. Kdo by chtěl mít na společné kandidátce volební ojebávače? Podle SANEPu má PRO asi dvojnásobné preference než STAN…

Piráti teď budou muset být hodně zticha… nebo by nějaký dezolát mohl vytáhnout důkazy o jejich propalestinských postojích… a protože libtardi vůbec nejsou ovce, mohlo by se to obrátit proti jejich oblíbeným progresivistům.

Ale jinak libtardi vůbec nejsou ovce.

Všímáte si, v jak komfortní pozici je Orbán? Má to dobrý do Ruska, ale humanitárně pomáhal i Ukrajině. Má to dobrý do Izraele, ale před Araby mluví o míru a není to trapné. Nemusí měnit názory, nemusí otáčet. Mír, to je jeho politika. Mír je jeho hodnota. Nepřilévat olej do ohně, to je jeho přístup. Tak jako vyzýval ke klidu na Ukrajině, tak může vyzývat ke klidu i teď. Nespálil mosty k nikomu a od nikoho se nenechal oddělit válečným požárem.

Ale zároveň neseděl na dvou židlích. Seděl na té své – Maďarské. Ne, není to žádná velmocenská židle. V porovnání s velkými zeměmi to je židle docela vratká. Nechránila před sekulárními vlivy, které jsou větší než celá EU, nejen Maďarsko. Neuchránila Maďary před inflací. Ale je to židle suverénní. Orbán si může klidně jet podat ruku se Saúdy, Číňany, Izraelci, Turky, Rusy… A dostane od nich občas nějaký dárek – třeba nějakého osvobozeného vězně… Maximum, co může Maďarsko udělat.

Oč větší hodnotou je mír, než velmocenské hrátky, které se za hodnoty vydávají. Oč větší hodnotou je prostý mír i bez přehazování vlajek na profilech, bez rektálního alpinismu ať už na západ nebo na východ. Nesouhlasíme s válkou, nebudeme na ní přispívat (ani náboji na Ukrajinu, ani placením „učebnic“ pro Hamás ani souhlasem s rozšiřováním osad na Západním břehu.) Nemůžeme nikoho od války odradit, nejsme policajt, ale nepřidáme se k ní. Vždycky budeme jen zmírňovat následky.

Nebudeme falešnými proroky jako Džamila či Fórum 24. Nebudeme lhát Ukrajincům, že mohou vyhrát, nebudeme jim lhát, že naše podpora je absolutní a nikdy nepomine. Mír je větší hodnota než spravedlnost. Mír je větší hodnota než čest. Nevzbudíme u nich lichou naději, protože ze zhrzené lásky vzniká největší nenávist. Nebudeme dělit svět na dobro a zlo, protože se to až příliš často mění. Nebudeme zapomínat na minulost, ale nebudeme ji zneužívat k novým křivdám. Nebudeme fandit výrobě nových teroristů bombardováním, stejně jako nebudeme omlouvat podřezávání dětí.

Tohle je skutečná hodnotová politika. Pozná se podle toho, že se na ní nemusí nic moc měnit, i když se svět okolo mění rapidně. Hodnota je to, co se osvědčilo v čase. Nikoliv to, co je zrovna v kurzu. Hodnota je to, co přetrvalo věky, nikoliv experimenty, které pohlcují samy sebe. Proto Maďaři neruší rodinu, proto Maďaři nepouštějí do země kdekoho, proto Maďaři nedovolují neziskovkám učit ve školách.

A abych tento článek ukončil ve stejném duchu:

Ale jinak libtardi vůbec nejsou ovce.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička nebo placky z nabídky.

153 thoughts on “Ale jinak vůbec nejsou ovce

 1. Žasnu, s jakou dovedností umí autor Vidlák zamontovat Rajchla a jeho PRO do svých textů. Marně. Ani tak nechápu, jak má být (občanům ČR) k užitku další, zjevně tvrdě pravicová politická strana. Byť třeba s Vidlákovo „levým křídlem“. Strana i tak, z principu, opřená o neviditelnou ruku trhu. Ruku, která neumí nic jiného, než hmatat zisk. Ruku, nic nevědoucí o skutečné hodnotě kulturních a materiálních statků. To, jako kardinální problém lidské společnosti, jinak roztomilý Vidlák nevnímá?

  1. Ne nevnímá. Evidentně ho JR uhranul svým charismatem pojišťováka a prodavače hrnců…..
   Ať si pravice dělá co chce, ale může se stát, že tenhle týpek sebere rozhodující procento ANO nebo SPD….. A najednou se objeví šestikolka …..
   A vůbec, právník je osoba obvykle s intenzivní potřebou vydělávání peněz …., tím že JR jezdí celé dny po republice, tak asi advokátní praxe strádá…., demonstrace také něco stály …… Moc by mě zajímalo, kdo si téhle akce sype finance ……

   1. Ještě doplním, když se člověk, který neztratil paměť, podívá na celou tu alternativní vlasteneckou pravici…..

    Všechno starý ODSácký struktury odstavený od lizu. Typicky Štěpánek, člověk který se nezmohl na nic jiného než psaní svých knih proti Paroubkovi. Je to to samé jako 5 Kolka útočící na Babiše. Úplně stejně ODS útočila na osobu Paroubka. Nebyli schopni vládnout, nabídnout vizi…. Byly to jen osobní útoky ….
    Tohle je další změna??? To už tady bylo ….

    Joooo Hampl se dobře čte, Holec se dobře poslouchá atd. ale všechno to jsou další libertariáni jejichž vládnutí by znamenalo vyprazdňování kapes normálních lidí ….
    Pro mne jako levičáka tudy cesta nevede. Jen další bída. Možná že by se jen trošku přesměroval tok korunek do potřebných kapes. Ale jinak nic…

     1. Máte pravdu, že i když se k němu hlasitě hlásil tak to pominulo. A je jako jeden z mála hledačem systémové změny.
      Nechci napsat, že současný systém kapitalismus, individualismu, černé ruky trhu nefunguje ale ukazuje se, že jiné systémy jsou ekonomicky efektivnější a na rozdíl od našeho systému to bohatství opravdu prosakuje níž. Takže bez té změny to nepůjde …

      1. V tom s vámi naprosto souhlasím. Zásadní změna je nevyhnutelná. Ono nakonec možná dojde na ty slavné „třetí cesty“.

 2. Zájem o Ukrajinu upadá, pomoc materiální a finanční v ohrožení, akorát naše žlutomodrá vláda bojuje jak lev.
  Lipavský, evidentně nabuzen svým velkým entree v Izraeli, si dnes volá na koberec ruského velvyslance /nebo toho, kdo na opuštěné ambasádě z Rusů zbyl/ a pokárá ho za bombardování ukrajinské vesnice Hroza. Proč ? Vždyť to není naše území.

  Zachránit situaci se pokusí Pekarová i Adamová, Pávek, Lipavský a další na mezinárodní platformě zemí odsuzujících agresi na Ukrajině, kterou uspořádáme 23-24. v Praze. Přijede kafrat 41 hodnostářů.
  Tam už to odsoudí úplně a naprosto a od podlahy , slíbí nehynoucí podporu .
  Praha už bude asi úplně neprůjezdná

  BTW – Pokud by se zvedla masová vlna odporu, demonstranti nebudou volat máme holé ruce, ale máme holou prdel!

  1. Vystoupení z EU (na NATO sere pes, ví někdo, jak budeme fungovat s Tureckem).
   Dobře. Ale co potom?
   Nevstoupit či vstoupit jsme mohli kdysi dávno, ještě než byl překročen Rubikon. Po podepsání smluv a jejich zabetonování, po rozprodeji statků, po nesplatitelném zadlužení typu „jiní jsou na tom ještě hůř“, kdy již nemáme žádné patenty a ani know-how , … , to již nejde. Maximálně jako důstojná sebevražda.

   1. Vystoupit z EU, až nadejde její čas a zhroutí se, nebude až takový problém. Zatraceně velký problém pro nás ovšem bude vystoupit z Německa.

 3. „seká hlavy dětičkám“
  k tem hlavickam – mluvci izraarmady prohlasil, ze o tom nemaji zadne informace, nacez se zuranalistka, ktera to opublikovala, priznala, ze si to vymyslela, aby „motivovala nase hochy v uniformach“

  holt presstituce vladne svetem

  1. Já už jsem to sem jednou dával. V Kuvajtské porodnici vyndávali vojáci sadáma malé děti z inkubátorů a pak je házeli na zem. Irák vlastnil zbraně hromadného ničení, američani byli na měsíci a používali k výpočtu logáro a to je bezpečně provedlo přes pásy silné radiace a nakonec to co všichni starší a jenž pamatujeme socík víme, tak přeci komunisti žrali malé děti. Sám jsem je při tom hodování viděl.

   1. zapomnel jste na viagru pro ruske vojaky na ukruine – jako kdyby to ti sexualni nadsamci potrebovali.

    a to mi pripomnelo vtip z obdobi WW2 (jak se nam ty narativy hezky predavaji z generace na generaci): vesnicku na slovensku osvobodi ruda armada, vyzene nemce a postupuje dal. z chaloupky vybehne za nima babka a jeci „A to ako co, znasilnovat sa nebude?!?“

 4. Libtardi už vůbec nejsou ovce.
  Naposledy bojovali v Prochorovce.
  Pak už je hnali jako stádo.
  Co ty na to, vládo?

 5. že libtardi „nie su“ žiadne ovce je predsa jasne už zo samotneho ich pomenovania!
  preto pripominam čo znamena libtard – liberalny retard

    1. Kafrat a potom se nazrat. Zrat a zrat..To bude zase tlacenice u koryt.
     Takhle uz to je moc dlouho tahnou jako kobylky, vod mesta k mestu ,
     plny koryta cekaji. Jinak nic.

    2. Voni uz by meli vedet , ze pred velebnosti se nebleje , ani na
     nasledky cinnosti velebnosti.
     Nebo bude voznamenej na byro ,
     Kazda velebnost je totiz taky agent ostrazitosti , aby informovala ,
     /nektery z toho pak blejou ,ale musi jinde , treba v kncentraku/ ,
     tem co velebnosti daji prachy. Vatikanu, EU, jindy nacistovi a mistni vlade.

 6. A víte co je na tom nejlepší? Že ti libtardší dementi si budou napořád myslet, že jejich filozofie byla správná, ale neúspěch mají na rukách dezinformátoři.

  Přesně jako za kreténského poskakování kolem čínské rýmy – geronti umírali protože jsme se málo očkovali a nenosili na hubách 15 oslintaných hadrů na sobě! Nikdy nikdo z nich ani na vteřinu nezapochybuje o tom, zda se nechoval jako slon v porcelánu a zda jejich libtardské uvažování není tak trochu (čti úplně) vylízané až na půdu.

  Baví mi libtardská média – na téma nacistický Banderostán je už asi tak 4x méně článků než o sršni v Plzni 🙂 To nevymyslíš, ani v nejabsurdnějším divadelním kusu není tolik absurdity jako v současném konání naší vlády nebo vlády v Bruselu.

    1. Třeba se to zrovna dementovi z pivovaru podaří. Cesty k této životní výhře existují. Může mu nakonec pomoct i ta „čínská rýma“. V mém okolí skosila ani ne třicátníka. Nebo se může udusit slinami, když je zjevně neumí polykat a slintá, kudy chodí. Jak pravil klasik – zdroje (a možnosti) jsou.

     1. Nejenom třicátníka.

      V Izraeli zemřel na následky infarktu osmiletý Yonatan Erlichman, známý svým reklamami propagujícími očkování dětí proti viru Covid-19.
      Před třemi lety byl Yonatan hlavním aktérem televizní reklamy propagující očkování dětí mRNA společnosti Pfizer. Mnozí si všimli, že o smrti čtyřikrát očkovaného dítěte a tváři očkování dětí v Izraeli média v zemi mlčí.
      https://imgway.cz/v/dk4w.jpg

      1. Očkování mRNA vakcínou u dítěte ve věkové skupině, kde je smrtnost nemoci zanedbatelná, je samozřejmě zvěrstvo. Na vině jsou jednoznačně rodiče.

       Ten můj známý v tom byl úplně bez vlastního zavinění. Prostě dostal covid, horečky, dýchací potíže, nemocnice, plicní ventilace, konec. Ani očkovat se nestihl. To bylo ještě ze začátku „čínské rýmy“, než se imunitní systém naučil, jak s tím zacházet.

       1. Mě osobně na COVID umřelo několik přátel.
        Halt geronti umírali, no, co s nima jinýho.
        Jak píše nějakej libtard z pivovaru.

        1. proč přesně je pivovarskej libtardem?
         čistě jenom že protože použil to slovo? proboha, děsím se pomyšlení, jakých konců bysme se taky mohli dočkat, kdyby si toho JK nevšimla!

         1. Jsem ani netušil, že je zdejší diskuze vyhrazena výhradně stařešinám, které popuzují běžně užívané výrazy, jako je geronti – starobní osoby (které v 95% umírali na čínskou rýmu), proto jsem neuváděl důchodci 😉

          M. z Pivovaru naopak libtardy opravdu nemusí, což je patrné z celého příspěvku, z něhož si potrefené husy vytáhly jeden nedůležitý výraz 😉

          1. Pejorativním slovem “geront” nazýváme starého člověka, obvykle důchodce, důchodkyni, penzistu, penzistku, prostě člověka vysokého věku.
           Etymologicky se jedná o starořecké slovo.

           Oč více, nebo méně je pejorativní slovo “libtard”?

          2. Holt ponaučení je asi takové, že debilové nejsou zdaleka jen mezi libtardy…

     2. Ti výrobci virů nesměřují k likvidaci gerontů, ale na bojeschopné ve věku 20-50 let a na ty co mají dobrou a silnou imunitu, jejíž reakci se snaží násobit až k samozáhubě jedince. Třeba se již další várka podaří.
      A jak přežít? Chlastat, kouřit, žrát tučné lopatou a máte klid.

     1. Hlavně, hodně pracovali a ledacos vybudovali. Dva pojmy, které mlaďoši neznají ale výsledky jejich snažení se jim hodí

    1. Omluva, to zas byla Divišová. Vidíte, 2 blogeři a odlišný názor. V EU se nedohodnou ani na takové blbosti, jako je zrušení letního času tak jak o důležitých věcech. Třeba o těch základních potřebách.

   1. Normálka!
    M. z P. přece není ani retard, ani geront ani ovce, ani…
    Je to pochopitelně Übermensch, nadčlověk, který všechno ví, všude byl – a někde i dvakrát. Tihle jsou zvlášť kouzelní, když je bolí zuby, mají zlomenou nohu nebo vůbec potřebují něčí pomoc. To je tahle silácká a přemoudřelá prohlášení rychle přejdou.

  1. M. z P.
   Tak jste si tu vyzkoušel ironii a sarkasmus. Jenže i tady se zhusta čte rychle a ještě rychleji reaguje, málo času a co nejvíc komentářů napsat – tedy si je užijte (:-

  2. Až škodolibě mne baví, jak realita promptně přispěchá a hned ty pošetilé libtardí dušičky zasměšní :
   1. když je Zeman zvolen navzdory všeobecným mediálním hnojometům
   2. když se libtardi opájejí artistokratickou noblesou Schwarzenberga a on a si hned nato přivede na bál o tři generace mladší vesnickou štětičku
   3. když se radují z nové politické kultury pětikolky a tu hned rozmetá aféra Dozimetr a kokain v zadku ušlechtilců
   4. když se radují z toho, že konečně nemají premiéra, za kterého by se museli stydět a mohou být na něj pyšní – a on se hnedka stane nejméně oblíbeným světovým lídrem a na jednání v Bruseli se sprdnut jaké školáček
   5. když se radují, že konečně máme atraktivního prezidenta, ale hned se ukáže, že duševní atraktivita se jaksi nekoná
   6. když se radují z atraktivity paní prezidentové, a ona se hned nepříliš povedeně předvede na jakémsi summitu, kde nedokáže vyplodit smysluplnou odpověď
   7. když vykřikují, že s komunisty se nemluví a pak se radují z komunistického páru na hradě
   8. když dokola omílají Babišovu údajnou spolupráci s StB a pak se radují z kontráše na hradě
   Atd., atd.
   S takovými zkušenostmi aby se báli vyslovit už jakýkoli názor. Vždy se zesměšní.

 7. Přátelé, představujeme nový diskusní a linkovací portál https://masuksini.my/GTlPD – naším cílem je vytvořit co nejrozmanitější zájmové komunity a umožnit v rámci nich i mezi nimi svobodnou diskusi bez algoritmů a bez cenzury, jako alternativu k Facebooku na Slovensku a v Čechách.

  Navíc jsme bez reklamy, podporujeme anonymitu (registrace je možná bez emailu) a běžíme na open source.

  Čekněte nás! 🙂

 8. Skvěle napsaný Vidlákův článek by se při troše snahy dal snad i zhudebnit, s refrénem „ale jinak vůbec nejsou ovce“. Prostý soupis 5-ti demoličních politik za poslední léta zní jako brutální výsměch, protože čehokoliv se tihle kolaborantští dementi dotkli, obrátilo se brzy v malér až nedozírnou katastrofu. Bohužel není všem dnům konec, jejich úžasné aktivity dále pokračují…

  Ignorovič Fialenko je dosud pyšný, jak nás všechny zachránil před ruským „okupačním“ plynem. Radost mu těžko vydrží, pokud Katar uskuteční včerejší ultimátum, že přestane dodávat plyn na Západ, pokud Izraelci nezastaví nálety na Gazu. Což jen tak nezastaví, takže se můžeme těšit.

  Fašington otevřeně jásá, jak se rýsuje re-industrializace USA přesunem evropského průmyslu – protože v Euhniji jsou už teď tak drahé energie, že by krachla i levná výroba zlata z hoven – za levnými energiemi do „Ameriky“.

  Jelikož hlavouni ve Fašingtonu jsou ještě o několik řádu pitomější a vyšinutější než náš jejich Ignorovič, jásají zřejmě předčasně – protože vzhledem k bezpečnostní a životní situaci „ve Státech“ se Evropanům do USA moc nechce: perspektivu ještě hlubších „otřesů“ v USA nelze ignorovat. Kromě toho, v zemích BRICS+ jsou o hodně zelenější pastviny a potenciálně bohatí zákazníci a díky „diktátorům“ tam neřádí slimácké nebo BLM bojůvky. A jejich děti tam nikdo nebude ve škole přesvědčovat, že se musí dát přešít z chlapečka na holčičku a naopak.

  Zabíjačka v Ruině se vyvíjí tak nevhodným způsobem, že žumpy přestávají informovat o vítězstvích banderonácků a brzké porážce Ruska. Poslední vývoj na Donbasse – vznikající „kotel“ kolem Avdějevky – a postup ruských vojsk prakticky po celé frontě jim moc možností nedává: psát o ukrošském vítězství už zní směšně i pro jejich libtardí publikum a čtenáře.

  Izrael se idiotskou a zločineckou neokonskou politikou dopracoval ke vskutku „nebezpečným úžinám“. Implementace „amerických vymožeností“ v posledních 50-ti letech vedla k rozvratu státu, národních idejí i samotné izraelské armády a tajných služeb. Dnešní IDF se více než hrdinské, celospolečenské armádě z 60. a 70. let podobá strážním oddílům SS v koncentračním táboře: umí dobře zatýkat děti, mlátit ženské a střílet neozbrojené civilisty; místo vojáků jsou to bachaři.

  Ale s vševojskovým bojem s tanky, dělostřelectvem, motorizovanou pěchotou a letectvem jsou na štíru – jak třetiřadá blízkovýchodní armáda – jenže okolní Arabové za těch 50 let „poněkud povyrostli“ – IDF dokázala prohrát navzdory přesile i srážku s Hizballáhem v Libanonu, 2006 – od té doby rozklad ještě více postoupil. Proto je celkem jisté, že žádná „pozemní operace v Gaze“ nebude – protože městský boj s Hamásem by Izraelci za strašných ztrát nevyhráli. Nebo „vyhráli“, ještě hůře než Pyrrha.

  Vybombardovat Gazu i s obyvateli nemohou, takže se dá čekat, že vše skončí jako obvykle: budou pár týdnů bombardovat, pak vyhlásí „Hamás byl zničen“ – to už hlásili několikrát – a finíto. „Mission Accomplished“, jak známe z amíckých spektáklů. Bohatší a pevněji přisátí si koupí záložní nemovitosti v cizině, aby měli kam zdrhnout, a dál bude pokračovat „business as usual“.

  Jak mohli vrahové z Hamásu tak snadno masakrovat izraelské civilisty? Protože jim vláda v uplynulých letech sebrala legální palné zbraně. Dávno už neplatí, že pistoli v kabelce tam nosí každá babka nebo že mladé maminky mají na kočárku pověšený holster s Uzinou. Na vině je to samé jako třeba v Žabostánu: stát nemůže povolit občanům legální zbraně, protože by je legálně získali slimáci – které nikdo nemůže „diskriminovat“. V Izraeli jde o „Palestince“ s izraelským občanstvím a také o jejich ortodoxní magory, kteří by kohokoliv bez pejzů, šábesdeklu a kaftanu klidně stříleli na ulicích jako škodnou, kdyby měli čím. „Zbraně jsou zlé, že áááno“.

  Každopádně je to všechno tak výsměšně tragické, že by to bylo k smíchu, kdyby výsledkem nebyly kupy mrtvol. Ale nedá se čekat, že by se neokoni a libtardi na základě této chmurné reality „chytili za nos“ a něco změnili k lepšímu. V lumíkovském běsnění budou pokračovat, dokud se s nadšením nevrhnou z útesu.

  Čeká nás všechny gaučáře plno pěkné gaučové zábavy… akční film, spojený s Idiotokracií – v režii Monty Pythonů. Hodně popcornu!

  1. Skvěle napsaný Vidlákův článek by se při troše snahy dal snad i zhudebnit, s refrénem „ale jinak vůbec nejsou ovce“. Super nápad, k42, super Vidlákův článek…

   Obrazovou stránku hudebního klipu by pak doplnilo, na motivy známého Kdo neskáče, není Čech, hop, hop, hop, jen lehce upravené Kdo nebečí, není Čech, bé, bé, bé…

  2. Obecneji by se slo zamyslet nad stabilitou statnich systemu po ohlodavani prav liptardy. Cekam tzv. Kecupovy efekt. Furt trepete a trepete a nic se nedeje. Jako kdyz se zavadi cenzura, vysoka inflace, deindustrializace, nejsou léky. Je to porad stabilni, ze si rikate, ze lidi nejsou prece blbi.

   Jenze pak ten kecup z flasky vyleti, ohodi vse okolo a zpatky vratit nejde.

   Presne tohle zazijeme.

   1. Nic nazazijeme. Zazijeme leda mlceni jehnatek jdoucich na porazku. Na Ukrajine jim zenou deti na nesmyslna jatka ve velkem a vybouchl tam nejaky kecup? Ne. Tady v ceske kolonii jsou ovce mnohem pritulnejsi a hodnejsi a poslusnejsi. Tady nebude nic uz vubec.

  3. Izraelci nemají právo držet zbraně. Ba naopak, systém byl dlouhou dobu nastaven tak, aby držení zbraní bylo pro většinu obyvatel prakticky nedosažitelné.
   Vydání licence je podmíněno splněním následujících kritérií:

   nepřerušený pobyt v Izraeli po dobu posledních nejméně 3 let,
   věk 21 let pro osoby, které sloužily v armádě, 27 pro ostatní a 45 pro cizince s trvalým pobytem,
   základní znalost hebrejštiny, a
   prokázání důvodu, který ospravedlňuje držení zbraně. Takové důvody splňují:
   vedoucí osobnosti komunity (pro ochranu osob a majetku),
   majitelé určených podniků (pro ochranu osob a majetku),
   zaměstnanci ministerstva určení k zajišťování bezpečnosti,
   producenti filmů či jimi autorizované osoby za účelem natáčení,
   držitel licence pro poskytování soukromé ochrany za podmínek vytýčených v licenci,
   turističtí průvodci,
   a dále osoby, které
   mají pobyt nebo zaměstnání v některé z oblastí, které jsou považovány za “nebezpečné”
   mají licenci pro nakládání s výbušninami
   mají hodnost kapitána armády nebo vyšší, případně poručíka u jiných bezpečnostních složek, pokud v dané šarži sloužil alespoň dva roky a také obdrží doporučení od plukovníka či vyšší šarže
   jsou členy zvláštních jednotek rezervistů
   jsou vyřazení plukovníci a vyšší šarže, případně kapitáni a vyšší šarže v záloze,
   speciálně vycvičení zaměstnanci ochranky veřejných institucí, nebo
   členové záchranné služby a hasiči s nejméně jedním rokem zkušeností.

   Ve všech těchto případech může držitel zbraně mít maximálně 50 nábojů. Při dokupování dalších se přísně hlídá výměna ostré munice za vystřelené nábojnice.
   https://zbrojnice.com/2018/08/27/civilni-drzeni-zbrani-v-izraeli/

   1. Přesně tak. Přes 50-ti lety to tam vypadalo jinak. Úplně je odzbrojili… Jsem zvědavý, jestli ve světle posledních událostí dojde k nějakým změnám v izraelské zbraňové legislativě: asi ne.

    1. Tak to tam za chvíli, po vzoru Britainstanu nebudou smět prodávat ani plastové nože z příborů na kempování?

     1. Nuz zn. Rybicka je vrazedna zbran v ruce evropana , ale maceta v ruce obohacovace slouzi na mezinarodni zajisteni a udrzeni miru..

  4. „v Euhniji jsou už teď tak drahé energie, že by krachla i levná výroba zlata z hoven“
   kurva, kde na tie prirovnania chodite, som si skoro cvrkol…

  5. Vidíte tu Gazu hodně optimisticky. Přitom Hamás má plán (který vlastně zbyl), a to za jakoukoliv cenu dostat Izraelce do pouličních bojů do Gazy. Proto ta totální brutalita (a bude pokračovat popravami odvlečených). Vždyť i to bombardování Gazy Hamásu vlastně vyhovuje, protože s každým mrtvým v Gaze vzniknou noví teroristé.
   A pokud by snad Izrael chtěl skončit s válkou, tak mu to nedovolí a opět zavládne ta totální brutalita vůči Izraeli. A Hamás zdaleka není jediný, kdo jede v tomto plánu.
   Prostě cílem je Izraelská armáda v pouličních bojích v Gaze. A nevím, jak by se mohlo podařit Izraelské vládě z toho vyvlíknout a zůstat u moci.

   1. Na takový plán musí být dva: Izrael to akceptovat nemusí. Buď to „odloží“ stylem jak jsem popsal – jako už po několikáté – nebo tu výzvu „přijme“ nebo Gazu prostě „humanitárně vybombarduje“, jako to udělali Amíci v Mosulu nebo Rakká. Se stovkami tisíc civilních obětí, minimálně.

    V případě těch pouličních bojů, stálo by to IDF desítky tisíc mrtvých vojclů, a to že nejméně. Možná se touto cestou vydají, protože to z toho udělá další „existenciální bitvu“ a v tom případě obyvatelstvo Izraele zmagoří natolik, že místo aby s neokonskou pomatenou vládou udělali krátký proces, tak je budou oslavovat.

    Samozřejmě to bude mít mohutné zahraničně-politické důsledky, které USA/Západu ani Izraeli neprospějí… řečeno velice mírně.

  6. Mozna nemohla zadna druha svetova vypuknout ,
   kdyby bojovali na Hitlera , jako bojujou na ty stredovychodni , ale az po valce…
   A jinde. Tam Heckler , mockler nikdy nebyl. Nic jinyho taky nebyl.
   Kdyby nedbali tech Rad starsich , vedeli vsichni a cetli vod 1926 , co chysta
   na ne nacista a presto poslechli a nechali se posilat do koncentraku ..
   A ty zapadni taky britsko americky, nerikali nic. Aby varovali.
   Vo koncentracich celou valku nic nevedeli .Flinticku neposlali.
   Ale na konferenci v Evianu v 38 , je z 32 statu nikdo nechtel.
   S nacistou se ale cile dullesove paktovali a banky ve svajcu a jinde zakladali.
   Tady je kazda rada dobra.
   Ze jo. Skoda. Svet moh bejt hodne usetrenej..Az dodneska ..
   Jinak nic novyho , kazda komedie ma v sobe prvky destruktivni tragedie..
   A skoda , ze to nemuze bejt navopak. Ale houby , taky muze..
   Svet je plnej zlo myslu ,pasti a lecek a jinak nic. Ani mys neunikne.
   Sem akorat ale vodbocil. Nic novyho.
   Akorat tady visi divnej syndrom , z toho tisic let staryho Recka.
   Zacali tam z niceho nic , rajtovat na nejakejch poucovanich , v tom se predbihali , hadali se dokonce pro ty ucely filosoficky /to je nejlepsi/, do krve , nektery akademiky dokonce jako krysi travili ,ale nepomohlo to ,
   az z toho pak vynalezli demokraci , ta je na tyhle ucely uplne nejlepsi, idealni.
   Nic neskoncilo dobre , jak by mohlo a kdyz se toho chytili v cely jEblbe.
   Pro ynteligenta neni /a nikdy vod ty doby nebylo/, v cely EU kam plivnout.
   Jako houba evropani nasavali epidemie poucovani /chlast neni tak zhoubnej /
   a nejradsi a nejvic ze Stredniho vychodu ..Jako houby po desti se
   rozmnozovali ucenci a ty puckama rozmnozovali dalsi ucence a ty rozmnozovali zase dalsi hadky a hadky se mnozili a potom za nima este ty university..
   Az zadnej hloupej nezbyl. Zkuste napsat tvrdy y misto mekkyho..Uvidite.
   Studoval kazdej student a pilne se ucil po nocich , na pana. A vysledky?
   Pak se zacali mnozit ctenim poucek a poucovanim ctenim , udesny vymysly , vopiceny vodjinud , posilany na ty ucely ,ze Stredniho Vychodu , az
   nic jinyho nebylo a neni..
   Potom se vzdelani nekonecne , jako zlata horecka,
   /diplomovanej dochtor posedlej poucovanim ,este koryto nad zlato/ ,
   sirilo z Evropy , az je svet plnej zlo myslu,
   pasti a lecek na kazdym kroku..A jinak nic.
   Porad dokola , co ses to za vola , stary Recko a blizkej , ale docela bezvychodnej , vychod. Vsude.

 9. Pravdoláska nás obchází. Po tisíciletí! Vymytost mozků tou SSvatou ideologií. Těmi stovky let deprivanty páchanými podvrhy.

  „Všichni západní představitelé nás ujistili, že odsuzují teroristické akce Hamásu (založeného ale moSSadem) a že podporují Izrael. V minulosti neudělali nic pro vyřešení nespravedlnosti v Palestině a tyto jejich zásadní postoje ukazují, že tak neučiní ani nyní. Rusko a Čína zase odmítají stát na straně Palestinců nebo Izraelců a vyzývají nikoli k uplatňování západních pravidel, ale k dodržování mezinárodního práva. Nyní jsme se ocitli v situaci, kdy všichni zúčastnění předem záměrně sabotovali každé řešení, takže vyhnout se krvavé lázni je nyní téměř nemožné.

  Zdroje:
  „Agenti MoSSadu v jednotce Al-Káida, která zaútočila na tábor Jarmúk,“ Voltaire Network, 31. prosince 2012.
  „Vnitropalestinské střety v Libanonu“ Voltaire, mezinárodní zprávy – č. 52 – 15. září 2023
  „Nástupnictví Mahmúda Abbáse“, Voltaire, mezinárodní zprávy – č. 54 – 29. září 2023
  „Georges Habache a palestinský odpor“, Thierry Meyssan, Voltaire Network, 27. ledna 2008
  „Státní převrat Straussovců v Izraeli“, Thierry Meyssan, Voltaire Network, 7. března 2023
  Leo Strauss byl německý židovský fašista i revizionistický sionista. Se svým idolem Vladimirem Jabotinským se setkal v New Yorku s Benzionem Netanjahuem, Benjaminovým otcem. Poznámka redakce
  Changement de paradigme en Palestine vyšel 10.10.2023 na voltairenet.org, zvedavec.news

  „Veřejnoprávní médium ČRo zásadně v souvislosti s pondělním
  uzavřením přívodů vody do Pásma Gazy necituje ze studií OSN, HRW, AI, které loni perfektně zdokumentovaly tzv. vodní apartheid, kterým Izrael dlouhodobě trápí Palestince, aby je vyhnal z území, na kterých žijí! 
  Zakazují Palestincům vrtat nové study, zlepšovat staré studny, a dokonce zachytávat dešťovou vodu do cisteren! Krom toho neustále zabírají palestinské vodní prameny, a ničí Palestincům cisterny, vodní nádrže a vodovody!

  Zdroje z ☪️egyptské rozvědky, které marně dopředu 🕎Washington i Tel-Aviv před pár týdny varovali, že HAMAS chystá na výročí Jomkipurské války velkou útočnou  akci. (Zbraněmi, které košer bratři Chazaři dodali na Ukrajinu a také ty, které „zapomněli“ v Afghanistánu!)

  USA a Izrael hodlají, nejen podle Erdogana, celou Gazu, kde žije 2.3 miliony obyvatel, masivním bombardováním srovnat se zemí, obyvatele bombami hnát přes egyptskou hranici do Sinajské pouště, a celou palestinskou Gazu vymazat z historie, stejně jako Hitler zkusil z dějin vymazat české obce Lidice a Ležáky, a ukrajinští banderovci polské a další vesnice národnostních minorit na Volyni. Protože Bůh má za všech okolností vyhraněný smysl pro ironii, tak současný nejvyšší představitel Palestinců, prezident Mahmúd Abbás, se v roce 1984 etabloval do dějin doktorandskou prací na moskevské universitě Patrice Lumumby  – Historie tajných vztahů mezi nacisty a sionisty!“ michalapetr.com

  Chápejme mocenské zločiny v souvislostech zločineckých ideologií! Nejsou to islamisté, kteří si vymysleli patent na velkopadělatelství peněz a propagandy, inflaci, obě světové války, fašismus, komunismus, grýndýlismus, genderismus nebo kalergismus s dlouhodobou hromadnou krimigrací do Evropy!
  K smysluplnému starání se o své zájmy musí nezbytně patřit i znalost hlavních zločineckých ideologií kolem nás, a jejich provozovatelů. EU a NATO jsou těmito perverzními lepšolidmi ovládány. Fialový hnus nebo Babiš – agent Aspen institutu a Citibank, rozdíl je zanedbatelný. Viz eurokomisařka debilizace Jourová, válečník Metnar, Aspen agent Adam Votěch, Prymule a koronafašismus!

  Starejme se o své zájmy, s chápáním souvislostí, ať nedopadneme jako Palestinci nebo Slované v Lidicích.

   1. A ještě že tu máme Kocoura, co bdělým okem zhodnotí kvalitu diskuse, aby pak nespokojeně přišel druhý den a vše zopakoval…

     1. Do zítřka, milí kolegové, do zítřka. Ano, někteří (nemnoho) z vás jsou nekritizovatelní a jejich názor je svatý. Jen nevím jistě, co vás irituje nejvíc. Asi to dunění prázdných slov.
      Ale mám vás na háku.

      1. Mně se moc líbilo, jak jste napsal, že vás serou všichni. Ten pocit dobře znám, většinou se mne zmocnil na cestě do práce.

       1. To se asi pletete, Mikes je profesional, jeho nasere jen kdyz nedokaze rozeznat fotoshop od jpeg artefaktu.

        Coz je ale vlastne porad…

 10. Já bych se ještě vrátil k tomu nejnovějšímu zabíjení, které opět kupodivu hraje do karet USA, protože před prezidentskými volbami elegantně odsouvá do stínu fatální porážku USA a NATO na Ukrajině.
  Napřed – Vidlák udělal výbornou zkratku tím, že odhodlaný terorista nevzniká tím, že mu Putin pošle pár rublů, ale formuje se na hromadách suti domu, pod kterými právě zahynuli jeho nejbližší. Tohle ovšem platí pro obě strany, jakékoliv další „odplaty“ jen a jen eskalují situaci.
  A teď – nevím kolik čtenářů Litterate navštívilo Izrael, ale já tam byl a měl bych dva postřehy. Je to sice už dvě desítky let, ale věřím, že se na principu nic nezměnilo.
  1. Když jsme s autobusem zastavili na jednom kontrolním stanovišti, tak jsme nedaleko viděli 5 klasických paneláků, jaké najdete např. v Ostravě – Hrabůvce. Byly to takové ty 12- 14 patrové stavby s v podstatě čtvercovým půdorysem. Opravdu v podstatě identické s těmi v Ostravě. Nicméně, už zdálky bylo vidět, že 3 jsou v „normálním“ stavu, ovšem zbylé dva mé trénované ostravské oko ihned poznalo jako řádně vybydlené od „ostravských cikánů“ … viditelný bordel byl i kolem. Celkem nás to udivilo, proč jenom 2 a ne všechny … tak jsme se zeptali průvodce. Odpověď – Všech 5 postavili Izraelci a bydleli v nich. Ovšem pak přišlo na nějaké dohody a stanovení nových hranic a v rámci toho ty dva paneláky museli Izraelci opustit a nastěhovali se tam „neizraelci“ … Zkrátka, připadal jsem si jako bych viděl kousek domoviny v Ostravě Přívoze po úspěšném zabydlení našich rómských spoluobčanů :-).
  2. Ptali jsme se, jak je to s vytvářením těch nezákonných osad – průvodce nám tenkrát řekl něco následujícího: Izraelská vláda má s Palestinci dohodu, že se na jejich území nebudou rozšiřovat. Jenže – obyčejní Izraelci to nedodržovali a vláda to tolerovala, přičemž vše probíhalo na byznys základě … zkrátka Izraelci ty pozemky od Palestinců kupovali (ač neměli), Palestinci jim je prodávali a izraelská vláda dělala, že to nevidí.
  A teď poslední poznámka jak to asi může v takovém obchodu probíhat. V devadesátkách ostravský „cikánský král“ vlastnil vilu vedle hlavní pošty v centru – lukrativní místo, dost dobrá vilka … a pustil do světa, že ji prodá. Nicméně zájemců se moc nehlásilo, protože obchodní praktiky našich rómských spoluobčanů byly Ostravákům známé. Nakonec se přihlásil nějaký dobrodruh, který vilku koupit chtěl a došlo i k dohodě na ceně a způsobu vypořádání – peníze budou u notáře, prodávajícím se převedou až po přepisu na katastru. Všichni se dostavili k podpisu kupní smlouvy, ale prodávající prohlásili, že neumí číst a psát … notář řekl, že to nevadí, zákon s takovou situací počítá a po hlasitém přečtení smlouvu za ně podepsal nějaký svědek. Kšeft tedy byl uzavřen, smlouva šla na katastr a po přepisu notář poslal peníze prodávajícím. Neuběhla moc dlouhá doba a na PČR přistálo trestní oznámení, že prodávající byli podvedeni a okradeni – žádnou smlouvu nepodepsali a jak zjistili, tak na katastru musí být padělek podepsaný někým neznámým a o podvod jde proto, protože není pravda, že neumí číst a psát … což jsou schopni dokázat. No, jenže se ukázalo, že ten sepisující notář nebyl obyčejný notář, ale nějaký hodnostář (tuším přímo šéf) notářské komory, tedy autorita nezpochybnitelná.
  Co chci říct – pro někoho může být nenormální bydlet ve vybydleném bytě, pro někoho může být normální uzavírat smlouvy s úmyslem neprodat, ale jen obrat o peníze. Tohle „je v genech“ a nic s tím neuděláte – a platí to pro bílé, modré, fialové, černé atd., liší se to jen asi poměrem v dané skupině.
  To co se teď děje má (zdůrazňuji) v teoretické rovině jenom jedno řešení – Izraelci jim vše nechají a někam se přestěhují. Vše ostatní povede k větším nebo menším krveprolitím bez konce.

  1. Když oni by si chtěli pást koně nebo velbloudy a kočovat po širé rodné zemi a systém je nutí žít v paneláku v Přívoze nebo Gaze. Jak to může dopadnout?

   1. Kočovníky nebo dnes spíše polokočovníky v Izraeli také mají. Jsou to arabské (?) kmeny, žijící tradičním způsobem snad už tisíce let, včetně ženské obřízky a podobných lidových zvyků. Izraeli neškodí a snaha zcivilizovat je moc nefungovala, takže se udržuje víceméně status quo.

  2. Průvodci jsou leckde košer lháři. Chce to zkoumat z více stran. Zvlášť v zemi okupované dokonalými podvodníky a režiséry iluzí, oproti kterým byli olašští cikáni nepatrnými šmejdy.

   1. Ano, ano, to vůbec nebude žádný fejkňůs ani houks. Největší terorista na světě nemá ani jednu nohu, chybí mu ruka, prakticky nevidí, ale stále uniká nejlepším tajným službám na světě už třicet let. Nabízí se otázka, zda má vůbec hlavu nebo – a to bych Novinkám vskutku doporučil k zamyšlení – zda vůbec existuje.

    1. Můj otec přišel o oko při výbuchu autoklávu a s jedním okem viděl dobře. Akorát ne prostorově, tak neřídil. Takže pokud ten jistý nemá druhé oko nějak nemocné či opravdu hodně krátkozraké, vidí dobře a řídit taky asi nemusí.

     1. Říká se tomu nadsázka. Prostě si nedovedu představit, že někdo bez tří končetin a oka, navíc údajně přeživší několika atentátů, což musí na těle zanechat i jiné devastující stopy, uniká údajně jak fantom několik desetiletí, a Novinkám to ani nepřijde divné.

 11. Omlouvám se Vidláku, nesleduji vše, ale je to nějak potvrzeno, že Hamás podřezával děti?
  Víte vznáším ten dotaz proto, že jsme již něco podobného slyšeli o vojácích Sadáma v Kuvajtské porodnici a pak se to ukázalo jako lež.

  1. Víte Hnidopichu, kolik informací je lež? Zkuste si to odhadnout, stačí na desítky procent. (Já to nevím…)
   Ne všechny fake news jsou desinformace, mnoho z nich vzniká tím, že se někdo snaží být „zajímavým“.

  2. No tak se rychle Hamasu omluvme, zapalme svíčky, vyvěsme vlajku, chytněme se za ruce a zapějme.
   Vidlák se dopustil svatokrádeže a je třeba ho ukamenovat………………….ha, co to plácám, to se přeci neděje. Tak ho pošleme na školení z korektnosti „jak správně interpretovat hrůzné události kolem nás v rámci diskuzní korektnosti“

 12. No, jo, Orbán.
  Všude v ojropě, kam se jeden podívá, prostě všude samej politik.
  Všude jak přes kopírák.
  Tedy kromě Maďarska. Tam mají státníka.
  Dívej se Pfijalo, mlč a šoupej nohama.

   1. Asi jo, třeba nějaký Mikuláš Peksa, co šéfuje v. Evropě Pirátům napsal tuhle vlezdoprdelkovinu

    Bohužel je dosud jednomyslnost potřeba i v zahraničněpolitické oblasti, což nám teď dělá problém, protože když chceme podporovat Ukrajinu, musíme najít shodu třeba i s takovým Viktorem Orbánem. Buď nás to stojí peníze (které chce teď Evropská komise Orbánovi vyplatit, i když jsou fondy zmražené z důvodu porušování právního státu a systematické korupce) i mezinárodní pověst. Nemluvě o tom, že tento systém do budoucna nebude udržitelný, pokud chceme, aby Ukrajina a další kandidátské země, například Gruzie nebo východní Balkán, v dohledné době vstoupily do EU. Proto je takříkajíc jisté, že kdo chce Ukrajinu v Unii, bude muset souhlasit s nějakým typem reforem rozhodování v EU.

    1. Právním státem jest ten, který nechává perverzním bytostem, zločineckým organizacím serešovského eugenického typu, prostor k převychovávání svých dětí. Přesvědčovat děti o výhodách kastrace.
     Pirátská partaj, to je přehlídka lepšolidství. Úžasná je soudružka posrankyně Gregorová, hajlující mimo jiné zrůdnosti za islamizaci Evropy.

 13. Vidláku,
  ještě nedávno jste označoval výsledky předvolebních průzkumů za cinknuté s poukazem na to, jak se lišily od konečných volebních výsledků na Slovensku a dnes je berete jako relevantní?

  Mimochodem na Slovensku ty předvolební průzkumy také nadsazovaly výsledky strany Republika aby se voliči nebáli jim odevzdat svůj hlas. Ta pak těsně neprošla do parlamentu a jejich hlas tak propadl. Naštěstí těch propadlých hlasů na vlastenecké straně nebylo tolik a liptardi vládu nesestavili. U nás však těch stran pod hranicí postupu je nepoměrně více…

  1. Je to trochu cynismus, ale v posledku dobře tak, že neprošli. Libtardi by sice vládu nesestavili, ale SD+Hlas+SNS by taky neměli většinu. A Hlas by nejspíš nešel do vlády „opřené o fašisty, co si smaží děti k večeři“, což jednak deklarovali dopředu a jednak by to slyšeli na každé tiskovce jako první, poslední i prostřední otázku od (na pravdě) nezávislých mééédií. Jestli se podaří realizovat aspoň tři z těch pěti bodů, co napsala Alena Z., tak tleskám vestoje a smekám až k zemi. „Ono to půjde a né že ne“, i bez Republiky.

   1. Martine V.,
    vy jste zjevně nepochopil, že to byl příměr dokládající, že manipulace s průzkumy se činí občas i u alternativy směrem nahoru, pokud to může posloužit liptardím zájmům. Protože pokud by potenciální voliči Republiky v nich viděli, že jejich hlas propadne, tak by mohli volit pro ně “ menší zlo“ a hodit to rovnou Ficovi – úhlavnímu soupeři Liptardů. A stejné to může být i zde. Pro Liptardy bude výhodné vytvořit iluzi, že PRO má šanci na postup, voliči tak nebudou mít obavy jim to hodit, ale ve skutečnosti ta reálná podpora může být nižší a jejich hlasy pak reálně propadnou. Jen to nemohou učinit z nuly na 6-7% hned, ale postupně, aby to tak nebilo do očí.

      1. Naprosto souhlasím. A málokdo si to umí přiznat, něco s tím dělat a nestěžovat si na to, že ho okolí nechápe …

        1. Fňukají zde jiní. Třebas tak že hořekují nad kritikou ke které nejsou s to nic věčného napsat.

        2. Přičemž nejde o to NĚCO dělat, ale o to dělat věci k prospěchu celkového výsledku. V opačném případě je lepší nedělat nic než kroky, které třebas i dobře míněné povedou k opaku. A já mám za to, že podpora fodbalovo-tenisoveho obchodníka s hrnci je pravý opak toho, co by mohlo vést ke zlepšení situace. Proto na to upozorňuji.

          1. Ani moc ne, řekl bych. Ale když nemáte nic k věci, tak i takovýto nesmysl se hodí, že.

  2. Já jsem napsal, že podle SANEPu má Rajchl dvojnásobné preference než STAN. Neřekl jsem, že jsem si tím jistý, neřekl jsem, že SANEPu věřím, prostě jsem jen citoval průzkum SANEPu. Nikoho nenutím, aby to bral jako relevantní zdroj.
   A nikdy jsem neřekl, že jsou ciknuté. Řekl jsem, že se natolik lišily od reality, že je třeba se zamyslet nad tím, proč to tak je. A jako jednu z možností jsem označil i to, že lidi prostě ani v průzkumech neříkají pravdu.

   1. Vidláku,
    pokud si dobře vzpomínám, tak jste velmi zpochybňoval jejich věrohodnost a jejich zpracovatele jste označoval coby hlavní poražené těchto voleb. Přičemž mám za to, že klíčové je vyznění textu a to co z něj vyplývá víc, než přesná dílčí formulace.

    1. PS: pokud citujete nějaké tvrzení a to tvrzení ve svém textu nezpochybníte, pak to vyznívá, jakože mu věříte a berete jej za relevantní.

      1. Pokud vidím rozpor, tak na něj upozorním. Máte s tím nějaký problém, Aleno z říše divů?

       A nebo se zde smí jen projevovat oslavné ódy, přitakat a se vším nekriticky souhlasit?

       1. Ne, je třeba každý den pokárat Vidláka za jeho názor a blahosklonně mu sdělit, v čem a jak se mýlí! A to je tak zajímavééé…

        1. Příkladně předevčírem jsem jej pochválil a zvoláním „pět slepic“, ale to jste jaksi vůbec nezaznamenala, to je zajímavééé…

    2. Já bych nebazíroval na slovíčkaření. Smiřte se se dvěma fakty:
     1. lze udělat solidní průzkum a zjistit celkem přesně náladu ve společnosti.
     2. Naprostá drtivá zveřejňovaných průzkumů veřejného mínění slouží k formování budoucích zamýšlených výsledků, přičemž celá ta manipulace je založena na faktu, že lidé se raději přidají k vítězné (nebo úspěšnější, resp. větší) straně. Rozdíly mezi průzkumy před volbami a volebními výsledky tak je říkají na kolik byli manipulátoři úspěšní nebo neúspěšní.
     Nic více v tom nehledejte, Vidlák tohle chápe celkem přesně.

     1. Taky bych nebaziroval na nejakym ucetnickym procentickovani.
      Smirte se , ze nekdo napsal a uverejnil 5%..
      Se udela pruzkum a je hotovo ..Vic v tom nehledejte.

    3. :):):) Ano, klíčové je co si divák myslí a ne to co řekne. A ta intonace taky není OK.
     A hádejte co si myslím já?

   2. Podle SANEPu má PRO 5,7 % a STAN 5,2 %. To je dvojnásobek? Asi jsem chodil na špatnou matematiku. Škoda, kdyby to byl opravdu dvojnásobek (tedy STAN 2,85 %), tak by mne to neobyčejně potešilo.

 14. Hodnotová politika se nějak znehodnotila. Jestli ona nebude inflační stejně jako vláda Jásira Jákoba Vasila Helmuta Joea Fialy.

  Možná někdo za Piráty zapalte svíčku, jejich „hvězdná“ chvíle při pádu do propadliště dějin se přiblížila.

 15. Volte svoje potřeby a bavme se o rozumných věcech.
  Jak je zajistit a ták, nebo se chcete do smrti bavit o tem, jak šmejdi kradou a kolik nadrbali, kolik s bankama odvedou do pryč včetně korporátních lobystů, kupovat kulomet do bazáru za miliardu a komentovat jejich války?

   1. Zatím nějaký šéf Pirátů v EU tvrdí, že hlavní potřeba každého Čecha je podporovat Ukrajinu a dostat ji a ještě Gruzii a další vzdálené prdelákovy do EU. Tenhle zastupitel demokracie vám potřebu vnutí i kdyby na chleba nebylo.

 16. Výborný článek. Ještě by se dalo dodat: A protože to vůbec nejsou ovce, tak jim (zase) bude stačit „metafora“, „billboardová zkratka“, „sliby zasazené do nereálného rámce“, případně taky vůbec nic, jako u prokazatelných lží jako „nezavedeme poplatky u lékaře“ nebo „neplánujeme cizí vojenskou základnu“. A protože to vůbec nejsou ovce, tak budou mít jasno, že za problémy může Babiš. Nebo Putin. Nebo Fico s Orbánem. Protože to totiž nejsou ovce, jak zde denně dokazuje místní vodník škebule a jinde třeba grcálek s tím rusožroutským kadetem u článků s neschválenými názory.
  Otázkou je, kolik těch libtardích neovcí do voleb zbyde … a ošklivá konspirační teorie mi našeptává, že Péťa pepa stosedmička v hluboké obavě o reprezentativnost demokracie aktivuje moudrost vtělenou do Ústavního Oudu a příští volby bude letitá pětiprocentní hranice o něco snížena – kdyby se těm pro demokracii tolik potřebným měřákům ionizujícího záření opravdu nepodařilo sehnat předvolebně koaličního demokratického partnera – samozřejmě pod tlakem zlovolných dezinformací. Druhá možnost je pak státotvorné odložení malicherných sporů a nepatrných osobních animozit a pro záchranu demokracie vytvoření dejme tomu spojené demokratické kandidátky (jak se Národní fronta nazve, už je v podstatě jedno) se všemi demokratickými stranami, což, jak definice napovídá, automaticky implikuje jasnou nedemokratičnost všech, kdo by se opovážili se nepřipojit, a rovněž tak oprávněnost (už zcela oficiálně) podrobit je dohledu chlapců od nadplukovníka, jak ostatně nedávno zcela v souladu s demokratickými principy ochrany před škodlivými názory předvedli v Bavorsku.

  1. Martine V.,
   byl bych opravdu opatrný s použitím výrazů, jako „demokratické strany“ a vůbec teoretizování okolo oné demokracie samotné.
   Však tušíme, že jsme si onu „demokracii“ v roce 1989 a v devadesátkách představovali maličko jinak, že ano?
   Tušíme, že nám, obyčejným lidem o vlastnostech demokracie víc zamlčeli, než prozradili, že ano?
   Jinak by přece Havel nemusel lidi ujišťovat, že je sice budou strrašit vyhazováním z práce, ale že se nemusí ničeho bát – že ano?
   Proč sakra zrovna Češi, si zase museli něco překroutit údajně podle svého – a zase špatně? Proč si zrovna my musíme ze všech vlastností a variant demokracií, vybrat ty nejhorší?
   Maďaři, nebo i Poláci mají průměrné IQ mnohem vyšší, než Češi?
   Nebo čím je způsobeno to, že oba zmíněné národy, které v minulosti občas volily taky ty horší varianty – ale uměli to nakonec zkočírovat tak, aby jim lidi nekončili nasraní, zfetovaní, v exekucích, v ghettech a pod mosty?
   Kdy tento stát konečně zatrhne podnikání všech těch soukromých exekučních mafií, nebo výběrčí státního nájemného od cikánů?
   Proč má státní správa potřebu, aby lidi končili okradení, na ulici, bez práce, bez peněz a nakonec umřeli?

   1. Asi jsem tam pro jistotu měl psát uvozovky, ten druhý odstavec byl jakože co dělat z pohledu libtardů, kdyby průzkumy vypadaly pořád nic moc a příkladně s dozimetry se nechtěl nikdo „demokratický“ předvolebně koaličně kamarádit.
    A jinak: Aktuálně skutečně „zvonkajšku vyzerá“ maďarská situace a slovenské aspoň směřování o poznání nadějněji než naše, ale vlastní průsery vnímáme vždycky intenzivněji. Ono to ani z principu nemůže být jinde v globále zalité sluncem – třicet let ambasády a serešů a „zahraničních stáží“, stejně jako okupační smlouvy nesou +- stejné ovoce po celém trojmoří.

 17. To se mně líbí. Velmi dobře napsané, pravila manželka, a že máš talent. Umíš výborné logické zkratky.

  Nemáš zapotřebí někomu být žebříkem nahoru. Máš na to sám.

  1. Ale on nechce.
   Hlaváček nechce! Poslechněte, Hlaváčku, pročpak vy vlastně nechcete do té žumpy sestoupit a pořád si necháváte nadhled nezávislosti?
   A víte, že vám to ani nepovím?
   Ale povíte, Hlaváčku, povíte, a připravte se, že se pěkně zapotíte!

 18. Já těm Slovákům začínám pomalu závidět… Na způsob a obsah toho, jak mluví a co říkají Fico, Pellegriny a Danko jsem si u nás už odvykla a zní to jak sci-fi.
  Klidně bych teď vrátila Československo, kdyby nás chtěl Fico adoptovat.

  Fico Pellegrini a Danko prvýkrát spoločne INFORMUJÚ O DOHODE
  https://www.youtube.com/watch?v=bqkwEQjyhl0

  1. No není co závidět. Ono to taky není žádná výhra. Pro představu, jako by u nás vyhrály volby Babiš se Sobotkou s tichou podporou KSČM.
   Ono, je to určitě lepší než fanatici z PS (potažmo u nás 5K), ale na nějaké vískání to není.
   No uvidíme.
   Ale pokud to bude klapat, tak má Vidlák pravdu. Babiš bude mít za dva roky většinu.

   1. Ad Jarek
    Ale ta vaše představa kulhá na všechny čtyři.
    Vůbec nezáleží na tom, jakou nálepku mají od libtardů ty Slovenské budoucí vládní strany . Přečtěte si návrh jejich programu změn zákonů. (viz Alena Z níže).

    Pak, že není co závidět? To je pro nás z říše snů.

 19. Z twitteru:
  Nově vzniknuvší koalice SMER, Hlas a SnS na Slovensku se dohodla na následujících zákonech:

  1) ani korunu z veřejných peněz pro politické neziskovky,
  2) ani jeden náboj na UA, jen humanitární pomoc,
  3) dávky jen pro občany UA z bojové oblasti, podotýkám chudé (žádní vyčůranci v milionových autech),
  4) nový mediální zákon zakazující politickou cenzuru a zákon o veřejnoprávní televizi, který neumožní informovat jednostranně, tak jak se to zrovna někomu hodí,
  5) ústavní zákon (KDH přislíbilo svoje hlasy) zakazující manželství pro všechny včetně zákazu propagace LBGT ideologie na školách.

  1. Tomu se skoro ani nechce věřit. Země krále Miroslava, kde se zase bude smět zpívat.
   A z druhé strany viděno, ne-žá-dou-cí rozrůstání velmi nepěkného vředu na tom pokrokovém projektu trojmoří (klid, služební čtenáři, klid, jasně, že neexistuje).

  2. Zní to úžasně, tak že to snad ani nemůže být pravda. Kéž to Slovákům vyjde. Hlavně bod 1. podpoří stabilitu. Ovšem toho řevu – pozor na barevnou revoluci.

   1. Z čeho máte radost, Fico chce povolit šroub o půl závitu, někam, kousek před rok 2014. Těch 99 a půl závitu utažených kolem krku slovenským blboňům o tom se eště žádnej referent vlády a podhradí nezmínil?

   2. Barevná revoluce = americká ambasáda + politické neziskovky + hromada peněz + Soros. Nicméně z té rovnice začínají některé konstanty absentovat a proměnné začínají klesat k nule. Riziko tu bude stále, ale už to nebude jak před patnácti dvaceti lety.

   3. Bod 1. Umím si představit ten řev dotčených ziskovek. U nás mají protiargument, že neziskovky jsou i dobrovolní hasiči, nebo žákovské sportovní kluby. To slovo „politické“ nějak přeslechnou. On to kdysi navrhoval Okamura.

   1. Referendum o migraci a důchodech
    Součástí voleb bude také referendum, jeho tématem je migrace a důchody. Celkem se jedná o čtyři otázky:

    1. „Jste pro přijímání tisíců uprchlíků z Afriky a Blízkého východu na základě nařízení evropské byrokracie?“
    2. „Podporujete prodej státních aktiv zahraničním subjektům, což povede ke ztrátě kontroly Polek a Poláků nad strategickými sektory ekonomiky?“
    V dalších dvou jsou voliči dotazováni, zda souhlasí se zvýšením věku odchodu do důchodu na 67 let a zda chtějí odstranit plot na hranici s Běloruskem.

 20. Uršula chce dál finančně podporovat Palestinu, ale nic pro Hamás.
  To je stejné, jako by řekla, že EU bude finančně podporovat ČR, ale nic pro vládu…

  1. Může poslat zpátky německé Palestince na pomoc s rekonstrukcí – každá ruka bude dobrá. Zvláště, jak se zdá, z toho evropského rekonstruování poválečné Ukrajiny asi nic nebude..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *