30 května, 2024

Americká politika na Blízkém východě „očividně selhala“ – Putin

Vladimir Putin komentoval eskalaci mezi Izraelem a Palestinou. Připomněl, že když byl založen Izrael, mluvilo se o suverénní Palestině, ale to se neuskutečnilo. Hlava státu se věnovala i roli USA.

Ruský vůdce komentoval jednostranný přístup Washingtonu k izraelsko-palestinské otázce.

USA opustily mezinárodní nástroje a navrhly vlastní řešení izraelsko-palestinského konfliktu, který byl nyní odhalen jako naprosté selhání, řekl ve středu ruský prezident Vladimir Putin.

„Skutečnost, že se jedná o selhání, je nyní zřejmá,“ řekl Putin televizní stanici Al-Ghad během mezinárodního fóra Russian Energy Week v Moskvě.

USA „prakticky ustoupily od předchozích mezinárodních nástrojů k vyřešení tohoto problému“, které zahrnovaly Rusko a několik dalších zemí, a „prakticky monopolizovaly proces urovnání,“ vysvětlil Putin.

V určité fázi tohoto procesu Palestinská samospráva „musela učinit řadu docela vážných prohlášení a dát jasně najevo, že není připravena souhlasit s ‚principy‘ USA navrhovanými,“ dodal ruský prezident. „Bylo to primárně způsobeno izraelskou politikou osidlování.“

Postoj Moskvy k této otázce byl „vždy jasný, srozumitelný a transparentní“, řekl Putin a Rusko sdělilo Palestincům i Izraelcům, že je „nezbytné provést dříve přijatá rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN k vytvoření nezávislého, suverénního Palestinský stát – jak se původně předpokládalo při vytváření Izraele.

Tento problém je „složitý a velmi citlivý“ a každý se musí zdržet pobuřujících prohlášení a minimalizovat ztráty mezi civilisty, dodal ruský prezident. Další prioritou je zabránit rozšiřování konfliktu, řekl Putin, protože by to mělo celosvětové následky a nejen v regionu.

Včera požádal irácký premiér Mohammed al-Sudani Rusko o pomoc při zprostředkování izraelsko-palestinského konfliktu. Moskva může a bude i nadále hrát roli v jednáních, řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov ve středu v rozhovoru.

Ruský prezident Vladimir Putin se i na plenárním zasedání ruského energetického týdne zevrubně zabýval eskalací konfliktu na Blízkém východě. Připomněl příčiny konfrontace, konkrétně to, že při zakládání Státu Izrael se v minulosti mluvilo o vytvoření suverénní Palestiny, ale nikdy k tomu nedošlo. Hlava státu uvedla:

„Izrael, jak víme, byl vytvořen, ale Palestina jako nezávislý a suverénní stát nevznikla.“

Putin navíc uvedl, že „některé z oblastí, které Palestinci považují a vždy považovali za součást původní palestinské země, byly Izraelem okupovány v různé době a různými způsoby“ – většinou vojenskou silou.

Na tomto pozadí Vladimir Putin poukázal na to, že palestinský problém leží v srdci každého člověka v regionu Blízkého východu, „v srdci každého, kdo vyznává islám“. Prezident RF  pokračoval:

„Vnímají to všichni, nejen nyní, ale po celá desetiletí, jako výraz nespravedlnosti v neuvěřitelném měřítku.“

Putin také obvinil Spojené státy, že zanedbávají mechanismy pro řešení konfliktu. Hlava státu zdůraznila:

„Tyto mechanismy nevyužili a v posledních letech se spoléhali pouze na to, aby uspokojili materiální potřeby obyvatel na palestinských územích.“

Washington se podle Putina snažil „řešení zásadních politických problémů nahradit rozdáváním“. I když je důležité řešit sociálně-ekonomické problémy lidí s nízkou životní úrovní, Rusko vždy zdůrazňovalo, že to nestačí. Nejdůležitějším úkolem je vytvoření suverénního palestinského státu s východním Jeruzalémem jako hlavním městem. Prezident dodal:

„Kromě toho politika osidlování a řada dalších událostí nakonec vedly k výbuchu násilí.“

Nyní může mít eskalace palestinsko-izraelského konfliktu strašlivé následky. Putin dále řekl:

„Pokud se muži rozhodli bojovat mezi sebou, pak by měli bojovat i mezi sebou. Nechte ženy a děti na pokoji. To platí pro obě strany.“

Nyní by se mělo usilovat o uklidnění situace, protože rozšíření zóny konfliktu by mohlo vést k vážným následkům, a to i v energetickém sektoru, uzavřel Putin.

Od středečního odpoledne Izrael zaznamenal mezi svými občany nejméně 1200 mrtvých a 2900 zraněných, zatímco palestinské úřady v Gaze napočítaly nejméně 1055 mrtvých a přes 5000 zraněných. 60 % obětí zde tvoří ženy a děti.

94 thoughts on “Americká politika na Blízkém východě „očividně selhala“ – Putin

 1. Americká politika neselhává, je furt a stále stejná, jen funguje takovým svým vlastním způsobem, který má svá špecifiká. Jeden by nevěřil, ale je to setrvalý stav, stav na dvě věci. Podle toho také vypadá jejich „úspěšnost“.
  Viz např.:
  Hlavní americký jestřáb Blinken přiletěl do Izraele a řekl, že USA zničí Hamás jako ISIS. A také, že Izrael nikdy nebude bojovat sám, dokud budou existovat Spojené státy. Někde pod skříní vyje zapomenutý Zelenskij
  ssstwitter.com_1697112625935

 2. Evropská komise nemůže odsoudit úplnou izraelskou blokádu pásma Gazy, včetně zastavení dodávek vody, elektřiny a paliva všem obyvatelům enklávy, a pouze vyzývá Tel Aviv, aby „dodržoval mezinárodní právo“, řekl mluvčí EK Eric Mamer, na brífinku v Bruselu odpovídal na otázky evropských novinářů.

  Italský novinář na brífinku připomněl, že v říjnu 2022 šéfka EK Ursula von der Leyenová obvinila Rusko z útoků na infrastrukturu Ukrajiny a kvalifikovala tyto akce jako „válečné zločiny“.

  Následovala otázka, zda je Evropská komise připravena nazvat rozhodnutí o přerušení dodávky vody, elektřiny a paliva ženám a dětem z pásma Gazy „aktem čistého teroru“. Na to Mamer odpověděl, že von der Leyenovo prohlášení bylo učiněno „ve velmi specifickém kontextu“.
  https://t.me/bbbreaking/167270

   1. Izraelské operace jsou v souladu s mezinárodním právem, obvinění z válečných zločinů jsou „zcela vytržená z kontextu“, uvedl prezident Jicchak Herzog.

 3. Můj dědeček František (nar.1900 – umřel 1978) říkával:
  V Evropě za II.WW okradli Židy a aby jim po válce nemuseli vracet majetky, tak je poslali udělat si stát do Palestiny. Palestince natlačili do stanových táborů a nikdo roky neřešil jejich situaci. Z toho bude jednou velká polízanice…
  Tak pravil můj děd, kterému, když bylo 45 roků tak prožil 2 světové války a proto říkával: Lidi poznáš až když prožiješ dvě světové války.

  1. Re: ŘzB

   Vidím, že váš děda byl dezolátem už za komoušů.
   Tak nevím, jestli se mám smát vašemu dědovi, že byl starééj už když se narodil, anebo hořce zaplakat nad sbírkou soudruhů v Bruslogradu.

   Kdy zas dáte tip na knížku?

 4. Jen tak ….

  🇮🇱🇸🇾Izraelské letectvo zasáhlo hlavní vzletové a přistávací dráhy na mezinárodních letištích v Aleppu a Damašku.

  1. A KoZa k tomu?
   Předpokládám, že panuje uši drásající TICHO.

   Ovšem jestli bouchnou saze i Sýrii a Libanonu (a případně dalším státům) a jejich „letectvo zasáhne hlavní vzletové a přistávací dráhy na mezinárodních letištích v Izraeli“, tak se KoZa bude zalykat vřískotem o „zvěrských zločinech islamistů“.

   Dokud budou sionistům procházet jejich terorismus a další zločiny bez trestu, bez sankcí a vlastně bez povšimnutí, bude to jen horší a horší a horší. Brzy už nebude na BV žádný stát, který by za Izrael ztratil alespoň pár písmenek. A ve zbytku světa také ne.

 5. Vizionář Kolotočář vraždění v Palestině pojal talmudisticky a konceptuálně:

  „Přišli jste o domov, svoji zemi, ale hleďte, vašim domovem od této chvíle až navěky budiž celá Země, kterou ve víře odevzdávám vám já, Jehova, Pán nad hlubinami, nebesy a vším živým. Již nebude vyhnanství vašeho, neboť na celé planetě budete doma a bude vám patřit vše, od obzoru k obzoru. Tak bude a tím jest dáno!

  Izrael jako projekt je určen sionisty v Londýně ke zničení, k obětování za účelem okultního řízení a naplnění proroctví. Válka v Izraeli, genocida Palestinců, exodus, strašlivý konflikt a nakonec zničení celého Izraele. Pokud sledujeme tuto iteraci a pokud opravdu má vést tímto směrem, budou do Evropy proudit miliony uprchlíků z celého prostoru Blízkého východu, nejen z Gazy. Takže, dobře se dívejte na ta videa na slovenské hranici. V tom případě jde pouze o malou předehru,“ aeronet.news

 6. Tady jde o jinou věc,co možná měl na mysli i pan Putin.
  Izrael chce zlikvidovat Palestince a tím by zanikl spor o zřízení státu Palestina.
  Jenže,za dalšího přispění USA,by Izrael mohl postupovat do sousedních států a tomu je třeba věnovat pozornost.

 7. V diskuzích o současném konfliktu V Palestině je potřeba používat správné pojmy …
  Blbci by si měli uvědomit že ODBOJ proti okupantům není terorismus …, a měli by přestat žvanit o terorismu palestinců a lidumilství sionistických židů …
  Naši předkové za nacistické okupace také vraždili okupanty a kolaboranty, a nazýváme je teroristy ????
  V uvedených případech odboje se mluví a píše o dbojářích, účastnících odboje, o národním osvobozeneckém hnutí, .., atd .., a ne o blbcům do hlav nalitém bludu terorismu, který omílají, aniž by si uvědomili jak jsou blbí a ubozí …
  Největšíém blbcem se projevil exprezident Zeman, to židomilství převzaté od Masaryka mu úplně sežralo mozek …

  1. To maxim: Naši předkové za okupace zabíjeli ženy, děti, staré lidi, jako se dělo v těchto dnech v Izraeli? Oni tehdy uřezávali dětem hlavy? Váš příspěvek by měly řešit orgány činné v trestním řízení jako propagaci násilí a nenávisti. Vyzývám provozovatele tohoto webu, aby konal.

   1. Blázne …, tebe by měli řešit na psychiatrii …
    S tím řezáním hlav se to už provalilo jako výmysl bláznivé novinářky …., je vás mnoho propagandisticky zpracovaných ubožáků ..
    A prostuduj si něco o našem protinacistickém odboji za okupace a hlavně v končících dnech okupace při osvobození Rudou armádou ..

    1. Uveďte přesný zdroj jako důkaz, že jde o výmysl bláznivé novinářky. A netykat prosím, nezletilče. Krávy jsme spolu nepásli.

     1. 🇵🇸💥🇮🇱
      Neoverené tvrdenia o odrezávaní hláv izraelských detí a sexuálnych útokoch na rukojemníkov zo strany palestínskej ozbrojenej skupiny sa v dňoch po sobotňajšom útoku stali virálnymi na sociálnych sieťach.

      Zdrojom informácie bola Nicole Zedek, reportérka spravodajskej stanice i24🇮🇱 so sídlom v Tel Avive, keď počas živého vysielania povedala, že hovorila s izraelskými vojakmi, ktorí boli svedkami dekapitovaných detí.

      Izraelská armáda dnes uviedla, že nemôže potvrdiť tvrdenia, ktoré v stredu zopakoval hovorca izraelského premiéra Benjamina Netanjahua Tal Heinrich.
      Hamas poprel tvrdenia, že jeho bojovníci odrezávali hlavy deťom a napádali ženy a nazval ich klamstvami.
      https://www.aljazeera.com/amp/news/2023/10/12/white-house-walks-back-bidens-claim-he-saw-children-beheaded-by-hamas

    2. Popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia – § 405 TZ.
     P.S Jsem jen prostý občan, proto zhodnocení toho, co píšete, ponechám na Policii CR, resp.MVČR. Užijte si to.

     1. Brettschneidr je ve službě‼️
      Soudruzi policajti neřešili koronafašismus, ale mají terorizovat člověka za názor? Za ideozločin jako Čermáka?

      Libtardi jsou neuvěřitelní! Do.7.10.23 obhajovali pašeráckou a vítačskou politiku podle scénářů globálních parazitů. Nyní, po další akci těch nadlidí, zase zaujímají postoje podle větru, podle nejnovější propagandy.
      👹Udavači, Brettschneidři všech zemí, táhněte budovat BLM a Me too perverze do sluníčkové Kalifornie.

     2. Blacku, Blacku, …, alias Smetači na PL, ty jsi tak retardovaný, že každý trochu zkušený hater pozná že jsi blázen, hlavně to tvoje ohrané vyžadování důkazů na úplně jasné věci …
      Ještě jsi mi Smetači neodpověděl na moji otázku, jestli sis tu hlavu vymetl sám, nebo to byl někdo jiný …

      1. Máte způsob vyjadřování a smýšlení dítěte. Žádná fakta a znalosti historie, pouze urážky. Zkuste nejdříve dospět. Jakákoliv diskuse s dítětem je zbytečná, takže končím rozhovor.

 8. Čtyři zdroje vzniku státu Izrael:
  Židovská mytologie
  Francouzský utopický socialismus
  Evropský romantický nacionalismus
  Anglická imperiální politika

  Dohody…. byla nějaká Pittsburská. Jak dopadla?

  1. Já nevím, kdo má hlavní odpovědnost.
   Ale jsem vcelku přesvědčen, že buď od začátku, nebo od určité etapy je hlavním cílem želízko v geopolitické hře. Ty ostatní zdroje, to jenom materiál, který byl k danému cíli použitý.

 9. „Palestina jako nezávislý a suverénní stát nevznikla“ protože ji Palestinci neustále odmítají. Už od třicátých let, kdy měli Židé dostat jen Tel Aviv s okolím. Od rozdělení v r. 47, které odmítli a vyhlásili svatou válku: „ani metr země sionistům!“ Pak přišla šestidenní válka, kdy Izrael získal celé území a nechal v Gaze a části Západního břehu palestinskou samosprávu. A začaly intifády, řetěz terorismu. Běžní Arabové dokáží v Izraeli spokojeně žít. Extrémisti, živení petrodolary to odmítají. Pro úplnost: v XIX. století byla země, spadající pod otomanské impérium, vylidněná, žilo tam několik set tisíc lidí. Nejstarší enklávou prý byli arménští křesťané v Jeruzalémě. Až po příchodu Židů, kteří zakládali plantáže a sady, se tam táhli kočovní Arabové za prací. A toto jsou jejich vnuci!

  1. A zeptal se někdo těch Palestincu, co vlastně chtějí oni? Nebylo to takové o nás bez nás? V tom jsou anglosasové mistry.

  2. Válka na Ukrajině zavinil Putler, protože odmítal „mírové“ řešení; předat BlackRocku Krym, a pak suroviny, území a obyvatelstvo Ruska.

   Libtardi jsou neuvěřitelní v papouškování aktuálních lží iluzionistů.

  3. Přesně tak. Rozhodnutí OSN z roku 1947 o vytvoření Palestinského a Židovského státu Liga arabských národů odmítla. Zatímco Izrael ohlásil den po zániku Palestinského mandátu Británie svůj vznik, Palestinci rozhodnutí OSN ignorovali a žádný svůj stát neustanovili. Na situaci ovšem nese svůj díl viny i Británie se svou Balfourovou deklarací a docela drastickým jednáním během výkonu Palestinského mandátu v letech 1923-1948. V dokumentárních filmech to docela dobře popsal historik Karel Čáslavský blahé paměti.

     1. Třeba, že většina „Izraelců“ jsou běloši, Chazaři? To je teď druhotné. Hlavní je, jaké svinstvo je za touto akcí. Komu to prospěje? Kdo buduje Agendu 2030?

      „Tato válka a každá válka je strašná věc pro všechny zúčastněné, kromě🕎 těch, kteří na ní zbohatnou- Dnes ráno kolem šesté hodiny ranní, kolem východu slunce stovky teroristů Hamásu, nejméně 300 (asi 400), prolomily hraniční plot na několika místech zcela bez překážek, což vedlo k teroristickým útokům a únosům v izraelských městech nebo vesnicích…izraelské obranné síly, které měly být kolem Gazy, byly z bezpečnostních důvodů rozmístěny kolem Západního břehu Jordánu, aby pásmo Gazy zůstalo neobsazené vojskem‼️

      Říká se, že asi 60 až 80 % této oblasti zůstalo bez sil IDF, které tam měly být.

      Před dvěma lety došlo k úspěšnému rozmístění podzemních bariér se senzory, které měly upozornit právě na tyto druhy teroristických průniků. Izrael má jednu z nejvyspělejších a nejmodernějších armád. Jak to, že na narušení hranic a plotu byla nulová reakce, to nechápu. Osobně jsem před 25 lety sloužila v IDF u zpravodajských sil.

      Podle mého názoru není možné, aby Izrael nevěděl o tom, co se chystá. Kočka pohybující se podél plotu spustí všechny síly. Tak tohle? Co se stalo s nejsilnější armádou světa?

      https://otevrisvoumysl.cz/valka-mezi-izraelem-a-hamasem-aktualni-informace-a-tezke-otazky/

 10. Paní Kunšteková +1
  Vaše skvělé články tady nemají obdoby.Pan Putin je dobře informovaný politik,který se bude snažit konflikt utlumit ze svého pohledu.Všimnete si,že při tamních konfliktech hraje náboženství krutou roli už stovky let.

  Dost se divím, že když už pišete tak trefne informace,neiformujete celé SV ,kde předpokládám jste členka, podle meho názoru i o jádru pudla a to ideologii nenávisti,která bude dále pusobit na konflikty a každý ,kdo by ji chtěl reformovat prý musí být příkazem tohoto naboženstvi zabít jako by panoval středověk.
  Zajímalo by nás jistě všechny co říkáte na Svatý Korán a jeho příkazy.
  Vybírám na příklad nenávistný příkaz , suru 4-89 o i dalších by se dalo diskutovat a vaše odkazy na ně jakoby i tady a v televizi soukromníka námi placeného GŘ. chyběly.

  SURA 4-89
  A přálli by si,ahy jste se stali nevéřicimi,jako jsou oni,aby jste byli stejní .
  Neberte si mezi nima přatel dokud se nevystéhuji na stezku boží.
  A jestliže se OBRATI ZADY ,pak je chyťte a zabte KDEKOLIV je naleznete!
  A neberte si z nich ani přátelé ani pomocníky!

  Co myslíte dalo by se zde o názorech paní ANNY z KSH diskutovat,když naše elity 34 let selhávají a ani nejlepší z nich se nevyhnou pověsti,že jenom “ ďřistaji „v roli tzv SOCIOLOGU,kde prý mají sloužit propagandě režimu a NIKDY navrhnout ani náznak řešeni, což vede k tomu,že prý jich máme v SV už plně zuby ,řika ANNA svým zpusobem.
  Co vy na to lidoví komentátoři bude tady jen dále kakofonie načisto bezcilnych volicu z SV ?

  1. Vnitřní rozpory Koránu jsou vysvětlitelné jeho přepisováním a doplňováním podle potřeby. Navíc Korán je jen, třebaže základním, jedním ze zdrojů islámu.

   Odpočítejme 600 let. Jaké bylo křesťanství?
   Příkladmo 16. Březen 1421. Husitští teroristé vyvraždili Chomutov.
   Kdy hořely hranice na Šumpersku? Kdy byl poslední čarodějnický proces?

   1. Dle této časové posloupnosti budeme čekat nějakých 300 let, než dojde k reformě islámu a státy se sekularizují,no těbuch.

   1. SV paní Kunšteková,
    je staronová lidová formace,která splňuje požadavek SJEDNOCENI VSECH VOLIVU nad Plánem Národní Zachrany a potřeb ,pod už dnes legendární zkratkou PNZ.
    Postuláty PNZ jsou tak silně ,že diskuse nad nimi jednotlivé je i tady přísně zakázána a pokud se tu jednotlivé objeví jsou postuláty okamžitě GUMOVANY .
    První postulát totiz chce změnit ASOCIALNI režim který byl právě ohlupenou SV tj Společnosti Volicu instalován a z Ústavy byl pro tento učel panem presidentem odstraněn tj vytunelovan z prvního clanku Ústavy Sociální stát a chybí tedy i jeho zakony ,přičemž na jeho místo nyní nastoupil a máme rabijatsky „Kapitalismus bez přivlastkú „neboli skrupulí a ten nebude vahat členy SV vykrast do mrtva viz bod 5 PNZ kde se to je vysvětlováno jako odhalení mimořádně nebezpečného zla rovněž doposud tajné ideologie ŠWABA a jeho metody CBDC tj ukradení VŠECH peněz tedy hotovosti VSEM i vam jako člence SV ´. . .

    To dává na vědomí VOLICUM paní ANNA z KSH,co vy,co to u řikate 💥?

 11. Celé mi to nedává smysl, to vraždění, ten zběsilý a drsný útok ze strany Palestinců.

  Jediný jakž takž motiv je rozesrat vztahy Izraele s muslimskými státy a zabránit sbližování. Ale to se mi zdá málo. Málo za tu cenu, co zřejmě zaplatí.

  Kde je ten palestinský zisk zaplacený zničenou, možná vylidněnou Gazou, zaplacený psí hlavou největšího vrahouna a teroristy? Jsou Palestinci tak blbí, aby si nedokázali spočíst má dáti – dal?

  Tyhle otázky si nekladu jen já:

  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/zapadni-tajne-sluzby-jake-sluzby-prosim/

  „Plánování a provedení teroristického útoku na Izrael se stovkami zavražděných, mučených a unesených Izraelců vyžadovalo zpravodajské informace. Nepochybně to tam bylo. Ale ta samá rozvědka zjevně nedokázala spočítat na pár prstech, co to bude pro „Palestince“ v pásmu Gazy znamenat, když „úspěšně“ provede svůj teroristický útok. To bude bolet. Za jakých podmínek by to nebolelo? Nezáleželo by na tom, kdyby existovala kalkulace, kvůli které by obětování pásma Gazy stálo za to. Vždy nebylo pochyb o tom, že pásmo Gazy dostane velkou odplatu. Výpočet bombardování „jejich“ pásma Gazy výměnou za něco cennějšího by byl zřejmý pro ty, kdo byli dostatečně inteligentní, aby naplánovali a provedli sofistikovaný teroristický útok proti Izraeli, což by bylo extrémně znepokojivé vzhledem k evidentnímu selhání zpravodajských služeb. na druhé straně. Alespoň dokud se předpokládá, že tajné služby selhaly.

  I když nelze vyloučit, že Hamás mohl přechytračit všechny západní zpravodajské agentury sám, není to příliš pravděpodobné. Je mnohem pravděpodobnější, že západní tajné služby byly konfrontovány s rovnocennými zpravodajskými službami z takových států, které zase využívaly Hamás jako nástroj. Není zde tedy jen otázka, jak mohli teroristé proniknout do Izraele, ale také otázka, kdo a z jakých důvodů připouští, že pásmo Gazy, ve kterém žijí přes dva miliony „Palestinců“, bude prakticky srovnáno se zemí a že tam padnou také tisíce obětí. Kdo by mohl Hamásu říct, že stojí za to přivést do pásma Gazy zkázu a smrt brutálním teroristickým útokem proti izraelským občanům? Jaká „vyšší hodnota“ musela být Hamásu slíbena – a kým?“

  Bez zodpovězení tohoto nemá dohadování se o tom, kdo je větší kurva, jestli židi nebo Palestinci, ŽÁDNOU CENU a i Putinovi komentáře k tomu jsou v podstatě bezobsažné.

   1. No, nevim nevim. To, co tam píší, se mi zdá dost vachrlatý konstrukt.

    Opakuji. Nevychází mi, že by byli Palestinci ochotni zaplatit za rozesrání vztahů Izraele s okolními muslimskými státy tak vysokou cenu, která v podstatě může znamenat i vystrnadění Palestinců z Izraele.

    1. Jedine, co me napada, cilem brutalnim utokem Hamasu je zatahnout Izraelce do pozemnich boju v rozbombardovane Gaze.
     Takovy blizkovychodni Stalingrad ….

    2. Admirál: Dá se předpokládat, že vedení Hamásu, které je v exilu v Kataru, vzalo zakázku od někoho v pozadí. Možná od Íránu. Cílem pro ně je zničení Izraele bez ohledu na ztráty Palestiny. To je jen evropská logika, předpoklad, že smyslem hnutí odporu je ukončení okupace, nezávislost na území v duchu dohod z Osla, tedy hranice z roku 1967 upravené několika výměnami území. A potom už jen mírová budovatelská práce v novém nezávislém státu. To chce asi jen část Fatahu, ale Hamás, Islámský džihád a několik nových menších skupin chce takové vítězství, aby už o míru vyjednávat nemusely. To pro ně znamená získat území od Jordánu k moři a Židy by čekal odchod do USA. Dosáhnout toho chtějí dlouhodobým bojem na vyčerpání nebo případně mírovým sjednocením do jednoho státu, který by ovládli dosažením většiny obyvatel, většiny voličů a zvolením své vlády. Íránská vláda bude vyjadřovat pobouření nad ztrátami Palestinců, ale těžko věřit, že jim na nich záleží. Pro Írán jsou proxy síla, která má narušit chystanou dohodu Saúdské Arábie s Izraelem. Íránská armáda zatím může své vojáky ušetřit války. V Izraeli je skupina zastánců anexe celého Západního břehu sice menšinová, ale sílí. Současná pravicová vláda se opírá i o menšinu radikálních osadníků, kteří mají silná slova, ale nejsou schopni řídit svá ministerstva, nemají zkušenosti a rozvahu.

     1. Dobrá úvaha, ale vycházející z neokonských nesmyslů, které cílí za všech okolností na Írán.

      Základní premisa je chybná: Írán má zájem na zklidnění vztahů na Blízkém východě, a na upevnění „status quo“, nikoliv na nějakém dobývání. Írán je už dost velký, navíc jim díky šílené politice Fašingtonu „spadly do náruče“ šiité z Iráku. Víte, že Írán vede intenzivní diplomacii na smíření se Saudskou Arábií a Tureckem? Jednalo se už o zřízení velvyslanectví a společných projektech. BTW, Katar je také šiitský, stejně jako jihovýchodní oblasti SA – tam kde je nejvíce ropy: proto měli Saudové na dobrých vztazích s Íránem také eminentní zájem, i na zastavení války s převážně šiitským severním Jemenem. Vše dlouho blokovaly proamícké kruhy, ale ty se povedlo MSB postavit mimo kormidlo – takže pak mohli Saudové ukončit zabijačku v Jemenu a zahájit diplomacii s Íránem a Tureckem, a také se Sýrií.

      Saudové také nadbíhají Číně a čínským obchodním projektům „Pás a cesta“, „Hedvábná stezka“ etc. Vyjádřením tohoto bylo faktické zrušení petrodolaru, když začali prodávat ropu čínským firmám za juany a investovali do čínských finančních projektů – které by mohly nahradit SB a MMF. Přistoupili k BRICS+…

      Fašington do toho pochopitelně hází vidle, snažili se o exkluzivní připoutání Saudů k Izraeli a k USA, rozjebání regionu a nasměrování útoku na Írán, Sýrii, Hizballáh. Když se zeptáte, komu nynější zabijačka v Izraeli vyhovuje a splnila jim ta nejtajnější přání, je těžké odpovědět jinak, než: Fašingtonu.

      1. A pochopte, že Izrael zničit nejde: slyšel jste jistě o tom, že mají nějaké ty jaderné zbraně, ne? Takový stát zničit nejde, bez zničení světa…
       Takže tvrdit, že nějakému Íránu jde o zničení Izraele, je úplná kokotina. Peršani jsou všechno možné, jen ne dementi.

       Prostě, kopírujete ujeté neokonské povídačky… sorry, že to říkám tak otevřeně.

      2. A ještě poslední věc: válka za Izrael umožní Démonkradům protáhnout Bidena volebním rokem jako nic. Selhaná – tedy prohraná – válka proti Rusku v Ruině naproti tomu měla opačný potenciál, takže nezbylo, než ji přebít „vyšší kartou“. Izraelem.

       Válka s Hamásem totiž bude vítězná, to je jasné předem. Co vítězství je a není, to určí propaganda – v Ruině to už nešlo, protože rozpor s realitou byl příliš propastný.

       Navíc jde o to, že Izrael je z hlediska vojensko-průmyslově-mediálně-kongresového komplexu mnohem lepší „mrkev“ pro daňového otroka než nějaká Ruina, kde nacistická podstata ukrošského režimu začala být příliš zjevná i pro běžné Amíky. Mohou protáhnout rozpočtem mnohem vyšší částky, než aby někdo mohl oponovat – protože takoví bloudi budou okamžitě odstaveni z oběhu coby „anti-sionisté“. Vyjede po nich APL, AIPAC a plno dalších… být v USA proti židům je prostě dokonalá politická smrt.

       Ani „mladý Kennedy“ jim takovou kulišárnu nemůže narušit, natož pak Trump, který s tím souhlasit apriori musí – díky příbuzným v Chabad Lubavič.

    1. Souhlasím, ten člověk je strašně samolibý, do sebe zahleděný narcis. Vybírá si zajímavá témata a umí je i celkem komplexně zpracovat, ale vždy to končí podsouvaným vychvalováním jeho osoby a klidně k tomu to téma i „ohne“. Už ho raději ani nečtu, je to ztráta času. Je to prostě „Narcisík“ 😀

  1. No ono admirále, možn á bych souhlasila, ale je zajímav é, že nikdo si nevšiml jedné „maličkosti“ a právě u nás. Totiž že ta samá partička co o tom rozhodla se o pár/1o let předtím/ rozhodla takto obětovat nás a nám se to taky nelíbilo, i když dnes se to někteří snaží / to naše nelíbení napravit . No a že se bránili frantíci a další juropské statý – to nic? Nebo ti můžou. Navíc je to úplně stejné – napřed pohraničí a pak komplet – Stejný postup jak v Palestině -. když se kouknete na tu mapu. Sorry – je to zase ten dvojí metr.

   A kdo ví, kolik takových míst na světě je. Zadaří se jednoum, mustr je udělán a jedeme…..
   Sorry

  2. Re: Admirál

   Už jsem to tu psal asi třikrát.
   VŮBEC nejde o nějaké pitomé Palestince, anebo stejně pitomé Izraelce. Kdosi moudrý prohlásil, že lidí je jako sraček.

   TAkže znovu.
   Stát Izrael je v poměrně festovním rozvalu. Nejsou schopni poskládat funkční vládu, ekonomika na hovno, a tak dále.

   Co udělal v Rusku Jelcin, když mu teklo v Kremlu do bot?
   Vytáhl na Čečnu. Neboli vyrobil válku, aby odvedl pozornost a sjednotil Fšecky Ivany Úplně Ganc.

   Otázka – Kdo potřebuje sjednotit lidi v Izraeli Fšecky Úplně Ganc?

    1. Re: JII.

     Máte popletené letopočty, jinak cajk.
     Jelcin dobrovolně odstoupil za slib beztrestnosti a ponechání nakradeného majetku jeho rodině.

  3. Zkusím Vám napovědět:
   80 let sionistického terorismu, vražd, etnických čistek, únosů, deportací, mučení, věznění bez soudu, loupeží půdy, vody, ničení, apartheidu, upření veškerých myslitelných práv vč. práva na pitnou vodu a na život. Plus pravidelné hanobení, vypalování a ničení svatostánků jak muslimských, tak křesťanských, likvidace hřbitovů, likvidace historických památek. Plus 80 let ničení sídelních celků (Palestina znamená cca 940 Lidic; obcí a měst vyhlazených z map, některé i s veškerým obyvatelstvem).
   80 let, permanentně; den za dnem, rok za rokem, desetiletí za desetiletím. Za usilovného mlčení většiny světa, přičemž z té většiny většina při sionistických zločinech blaženě pomlaskává a pohekává.

   To mi, čéče, přijde jako docela dost na to, aby to jednomu přišlo trošku líto a občas mu trošku cukla ruka.

   Jo, Admirále, většina Varšavanů asi také nepočítala s tím, že nacisté srovnají jejich město se zemí a 120 000 jich povraždí v Auschwitz a dalších koncentrácích. Menšina minimálně tušila, jak dopadne povstání proti mnohonásobné většině. Přesto do toho šli.

   CO KONKRÉTNĚ na tom všem nechápete?
   Berte to prostě tak, že po 80ti letech, po která jim celý svět totálně sere na hlavu, došla Palestincům trpělivost a odteď už s nikým o ničem nebudou jednat, nýbrž budou už jen škodit. Stejně je nečeká nic než postupné vyvraždění, tak proč se žinýrovat.
   Máme, co jsme chtěli, co jsme zaseli, kultivovali a teď sklízíme.

   1. “ po 80ti letech, po která jim celý svět totálně sere na hlavu, došla Palestincům trpělivost a odteď už s nikým o ničem nebudou jednat, nýbrž budou už jen škodit.“

    Tím vpádem, zběsilým vražděním vyprovokovali odvetu. Dojde k masakru v Gaze. Dojde pravděpodobně k vyhnání obyvatel z Gazy a i jiných enkláv. Možná, že uvažuji jinak, ale prostě nějaký iluzorní úspěch. Stále mi tu má dáti – dal nevychází.

    Tudíž nezbývá, než vyčkat. Ono to napovrch vyplave.

    Už jsem tu psal, nejsou mi sympatičtí ani fanatičtí muslimové, fanatičtí Palestinci ani pejzatí radikální ortodoxní židé s kloboučkem nebo v jarmulce. Jde z nich strach z obojích.

    Oboje bych je poslal do…

    1. Tak určitě.
     Naše historie přece také začala až 8. 5. 1945 a jsme bestie, které vyhnaly a povraždily 3 miliony nevinných Němců.

     Předtím sionisté v Gaze prováděli co pár týdnů „odvety“ i za to, že lidé z ghetta ještě dýchají. Desítky let to takhle dělají. Takže nic nového pod sluncem.

     Žádný úspěch. Prostě úplně normální „poslední boj“. Předem prohraný, marný, ale přece bojovaný.
     Palestinci už vědí, že zázraky se nedějí a svůj domov nikdy mít nebudou. No, tak to možná vzdali a už nebudou bojovat o své domovy, ale proti každému zcela bez ohledu. Proč by, kurva, měli ještě brát na někoho nějaké ohledy, když na ně je nebere nikdo už dlouhých 80 let?
     Vy to asi nechápete, ale mně tohle přijde jako „Šlus, finito, Ende, vodteďka už se s nikým o ničem nebavíme“. KONEC.

     A jestli si sionisté myslí, že něco vyhráli, tak opak je pravdou. Právě definitivně prohrávají (a vzhledem k jejich běsnění to řadě z nich už došlo). Vyvraždění většiny Palestinců a vyhnání přeživších bude sionistům zárukou, že nenajdou pokoj už nikde na světě a že už nebude nikde nikdo, kdo by jim podal pomocnou ruku nebo je hájil. Sice jim bude patřit celá Palestina, ale stane se jim vězením, z něhož nebudou moci vystrčit ani nos.

     Jj, hlavně to alibi…

     1. Asi se neshodneme. Vy řešíte nějaká morální dilemata, já proti sobě pokládám náklady a možné zisky palestinské akce. A vychází mi, podle toho co je známé, že žádný dosažitelný cíl nevidím. Pokud neexistuje nějaký jiný cíl o kterém prozatím nevím, tak jsou to DEBILOVÉ .

      1. Jsou situace, kdy počítání nákladů a výnosů je nejen nesmyslné, ale nejhorší možný přístup. Typické je to v situaci, kdy váš život dlouhodobě devastuje a ohrožuje psychopatický agresor. Sionistický terorismus, který důkladně procvičili a vyladili nacisté při plnění smlouvy Haavara, takovou situaci nastoluje. Tam mířila nápověda Občana. K vysvětlení jako model používám situaci Simony Monyové. Jsem přesvědčen, že od manžela neodešla a nechala se zabít právě proto, že v jeho jednání hledala racionální pramen. To je obvyklá chyba obětí psychopatů, které se snaží jejich chování vysvětlit racionálně, a nepřipustí si skutečnost, že pro ně nejsou lidskou bytostí. Izrael to o sobě řekl na plnou hubu.

       1. Ta krajina je skrz nazkrz prosáklá dlouhatánskou řadou vzájemných mstí, odvet, pomst, vyrovnání účtů, e.t.c., e.t.c.
        ———————————
        Nikdy jsem v těch končinách nebyl, ale slyšel jsem, že na jedné straně Palestinci trpí trvalou židovskou zlovůlí a vypadá to tak, že se Židi chtějí Palestinců zbavit ve stylu odkoukaného od “ die Endlösung“, na druhé straně je potřebují jako pracovní sílu, protože ty škaredé práce Židi dělat sami nechtějí.
        I když si prý dovážejí pracovníky (sluhy a vlastně trochu otroky) z jiného kousku Asie. Ovšem oni nechtějí přivézt „lidi“, tedy třeba rodiny, ale jenom právě ty dělníky, aby se jim v zemi neusadili a nedoplnili Palestince. Málokdy je druhá a třetí generace připrchlíků a dovezených migrantů spokojena s údělem jejich docela spokojených a vděčných rodičů.

  4. tuhle otázku si kladu taky.
   Palestincům muselo být jasné, že útok a navíc vedený s takovou zdokumentovanou brutalitou, povede k odvetě, kdy dávají všanc nejspíš vše, včetně svých dětí, rodin, všeho.
   Protože izraelská armáda je mocná a mít na své straně USA a Západ značí, že žádné meze humanity při odvětě stanoveny nebudou.
   a nepochybné i je, že minimálně prostředky na zbraně a hladký průnik střeženými hranicemi, je díky nějaké další skryté pomoci.

   1. Palestincum mohlo bejt jasny jeste vic ,ale at kazdej zkusi vyhnat po zuby vyzbrojeny Hamasy. Jasny , jasny . Jasny je chytrejm uplne vsecko.
    Cesi zase meli jasne vyhnat ty vyzbrojeny pravdolaskove osvobozovaci ,
    britsky agenty v 42..Taky jasny. Dyt nam chteli pomoc.Nas osvobozovat.
    Vod ceho, vod britskyho Michova ,kterym dali Hitlerovi jeho Protektorat.
    Holyma rukama. Taky u nas po provokaci britu , vyvrazdovali u nas
    po okupaci jejich mocnymi armadami , nacisti masakrovali i deti …
    Nejen vypatlany slovensky povstani , to snad chteli vosvobodit Berlin ,
    nebo co, aspon Bratislavu , jakej to melo cil a dalsi , takova nahodicka ,
    zase Varsavsky povstani skoro beze zbrani, bylo na co…
    /At ty jiny a tam jinde taky ubejvaji , nikdo je nema rad , ani Hunkove a este prekazeji./.My britove zase radi uteceme od Dunkirku..
    Z Filipin usaci utect nemohli , bylo to daleko.
    Akorat vrchni velitel utek ,az se mu za patama neprasilo , v ponorce.
    Abysme my britove mohli pomahat a osvobozovat ty nacistama utlacovany ,
    az by z nich skoro zadnej nezbyl. My sme pred nacistama uprchli , tak posleme jiny vosvobozovat ty jiny..Aby ubejvali.
    Nekerejm by se nejen vzdelani ale i mysleni melo zakazat. Aspon verejne.

  5. Kdyz jde o blbost dodanou tem jinejm a za kazdou cenu ,vyroji se hodne chytrejch.
   Kdyz agenti britu, britu do roku 1940 hlavnich a pravdolaskovych spojencu hitlerovskych nacistu / vsechno pro nacisty/ , plne proti Cechum , udesnym utlacovatelum germanu , ani Polsku britove nepomohli ,jako nam , akorat do hrobu , tedy britove zanedlouho po Mnichovske dohode ,u nas provedli atentat na Heydricha ,
   Cesi neozbrojeny , nic neudelali proti britskym agentum , vetsinou ani nevedeli
   a tak si hloupe nedovedli spocitat co bude. Ale dovedli ..
   To sou ty nahody.
   Najednou , Hitlerovi udesne nepratelsky britove kdyz se najednou na obrtliku zatocili , nebot zjistili , ze nacisti sou uplne spatny /to zjistili teprve asi za 16 let jejich zlocinu/, ,poslali ty jiny , aby provedli jejich plany a aby ty jiny ,/
   a zadnej specialne vycvicenej brit a udesne protinacistickej brit , /ty jenom byli instruktori /, aby Cesi byli masakrovany ve velkym mnozstvi.
   Ceskoslovensko , vzdalena zeme vo ktery nikdo nic nevi , byla britama zavlecena
   do jejich britsko-mnichovskyho Proktektoratu hitlerovskyho nacistu ,
   britove ten hitlerovskej Protektorat a okupaci u nas zavedli a nikdo jinej,
   provokovali nacisty ,aby Cesi byli masakrovany , jako jiny narody v „peci“ britu.
   Se vedelo i britove vedeli ,ze sme naplanovany po valce na vyhlazeni nacistama..
   Ale Cesi do 38 strasne , dle nazoru britu , utlacovali germany az chteli kvuli tomu vyvolat svetovou valku , ale to se tem Cechum nezdarilo , britove zasahli vcas ,
   aby mir zachranili ,a ted uz v roce 42 , byli poslany agenti britama , nejak ,
   aby zase ublizovali tem nevinejm germanum…
   /Cesi to ale meli MNichovem prisne zakazany/.
   Potom a zase Cesi utlacovali az dodnes utlacujou germany , ani do Ceska je nepusti a jeste je vyhnali ..Zase blby. Ale je mozny srovnavat.
   Jinde v peci britu, byli masakrovany britsky vojaci ve stovkach, az z toho Str. Vychodu britove museli utect..Ale Egypt,Suez napadli potom, v Malajsii okupovali ,
   v Recku ,kdyz byli nacisti vyhnany ,taky bojovali britove s reckejma vlastencema, az se hospodarsky vycerpali a museli je vystridat usaci.

 12. Nemůžu jinak, než s Putinem souhlasit.
  Důležitý je třeba názor na finance pro Palestinu. Dávat lidem peníze a nechávat je válet v paneláku, to není pomoc, to je cesta k vytvoření celých generací lidí s vadnou psychikou. Pokud se k tomu přidá celá řada nespravedlivých, fašistických kroků ze strany Izraele, je zaděláno na armádu fanatických džihádistů.
  Hádat se pak, která strana je krutější, nemá smysl. Nelidsky kruté jsou obě strany. Oni to vůbec nezastírají. Oni se tím chlubí. Obě strany.

  KoZa samozřejmě Putinem navrhované kroky neučiní, bohužel.

  Mimochodem, podobný přístup, jako měla donedávna třeba EU k Palestincům, se praktikuje v ČR už přes třicet let k Cikánům. Bez útlaku podobného útlaku v Izraeli. Ale ten problém hnití z dávek bez práce je podobný.
  Před převratem v roce 1989 skoro všichni pracovali a chovali se normálně (Ti, kteří nechtěli pracovat na svobodě, pracovali v base). Ti starší ještě ledaskde pracují. Pracoval jsem s nimi, neměli jsme spolu žádný problém. Život bez práce z dávek je k ničemu.

  1. Putin , je tezky mu neverit , umi se prodat jako zadnej jinej , ale vyraz ,
   vocividny selhani , selhani politiky , ktera je furt stejna , nikdy mirumilovna ..
   Tady vykrikovani ,jako politika a nebo , politicky selhani zase kulha tak ,
   ze este berle potrebuje,. Vocividny je co.
   Muzeme zase trochu vocividnet my , ze za uspechama usaku, jejich korporacema , zakulisnima vladcema , ktery vzdycky urcujou vsecko v nejsilnejsi zdaleka demokraci, atd.
   A nebo jindy jejich selhanima , sou vzdycky nejaky umysle a selhani nemusi
   vzdycky bejt neumyslny..
   Muze bejt voboji vypadat jako selhani a bejt nevocividne ,
   ale za to ,presne podle planu v delsim case a vyvoji sveta.
   Kupodivu tech selhani bylo nejvic doted proti emerice.
   Vznik a rozvoj terorismu nemoh poridit nikdo jinej , nez zbohatlej
   nadvladou dolaru a nekonecnych zisku nad svetem , banker . /Prachy a zbrane/.
   Potom prisli nejaky politicky selhani a tech bylo ocividne nejvic.
   Proti emerice ,kupodivu .
   Tak i slovo politicky si kazdej muze strcit tak akorat za klobouk a nebo jinam.
   Slovo politika ma za ucel zakrejt to vsecko nejhorsi a aby to akadmiiik moh do
   blba poucne vopakovat jinejm blbejm , na dalsi vopakovani ..
   Potom Claunsewitzovi , ze valka je vlastne taky jenom politika.
   Trochu jina. V dusledku to ale znamena , ze kazdej politik je automaticky valecnej zlocinec, valecnej /prodluzuje porad politiku do valek/ a musi bejt potrestanej
   a bez vyjimky , aby skoncil a nemoh pokracovat.
   Protoze jednoduse politik chce pokracovat v politice valek a masakru..
   Tak se politici a politiky musi totalne na svete zakazat a potrestat ,
   jako nacismus a jine mezinarodni zlociny..
   Nejsou nic jineho.
   Na druhy strane , co mel Putin prohlasit , kdyz nic jinyho nezbejva a nic nema smysl.

  1. Zajisté. Protektorátní média tají, že Putin je mrtvý a ukrajinská vojska jsou u bran Moskvy. Jak by mělo být podle toho co psala před více než půl rokem.

   1. @Schumacher

    Sirite spatne narativy a opaky informaci.
    Udatna ukrajinska vojska zcela urcite jiz bojuji na predmesti Vladivostoku 😀

    1. A co rusove mohli taky cekat , hazeli atomovky na Hirosimu a Nagasaki ,
     /vedeni EU ma v tom uplne jasno , kdo ale jasno nema,
     je dezinformator a musi bejt prisne zakazanej/
     a musi bejt rusove uz konecne za to potrestany..
     A kazdej rus za to muze i kdyz mu vladli terorem vod 1917 ,ty jiny.
     Taky spatny. Sou tam uplne vsicki spatny. A nikdy jinak.

   2. kadyrov na Seznamu zemřel před 2 týdny, byl odulý a na přístrojích.
    O dva dny později redigoval učebnice pro základní školy.

 13. „Také proto by měla být Gaza co nevidět Izraelem a bude klid,“ napsal řeporyjský starosta Pavel Novotný. No vida, snad se od Řeporyjce po jeho prozření brzo dočkáme „Novorusko by mělo být co nejdříve Ruskem a bude klid.“

  1. Až řepáka umístí do nějakého ústavu pro duševně choré – bude klid.
   Ostatně soudím, že osazenstvo hradu, strakovky, konírny aj. by mělo být umístěno tamtéž, případně v rozšířeném Mírově alespoň na 100 let.

 14. Zajímavé je, že ČR Palestinu oficiálně uznává, dokonce v Praze je diplomatické zastoupení. Jde o oozůstatek přátelství našich předlistopadových komunistů s Arafatem, kupodivu dodnes nikdo neměl sílu se od toho oficiálně distancovat.

  1. je to takové výbušné místo….
   https://www.idnes.cz/praha/zpravy/vybuch-na-palestinske-ambasade-v-suchdole-vysetrovani.A140331_081759_praha-zpravy_wlk

   Ty výbušné knihy byly dvě, při nesprávném otevření to bouchlo a utrhlo pacičky novému velvyslanci. Tu druhou knihu našli policisté až po tom, co pyrotechnický průzkum označil místnost jako „čistou“. Bylo s tím trochu mrzení.
   Plastická trhavina uvnitř také nebyla úplně standardní, z nějaké oficiální produkce. Ale ten kdo ji dělal věděl co dělá…holt tihle Plastelínci :O

  2. Aleš: ČR uznává vládu Fatahu na Západním břehu, která ale nemá moc v Gaze. Tam si Hamás a další ještě radikálnější skupiny dělají vlastní politiku. Problém je že v Ramallahu odsouvají volby na neurčito. Prezident Abbás je stále ve funkci, i když mu období už dávno skončilo. Nechtějí udělat volby, aby neprohráli s Hamásem. Tím ale se snižuje jejich legitimita, když vládnou ve stálém provizoriu. Jednou budou muset zvolit nového prezidenta, vzhledem k věku Abbáse, a budou další spory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *