30 května, 2024

Great reset po Vidlácku

Krátký ofenzívní úvodník:

Vy, co sledujete situaci kolem války na Ukrajině, zajisté víte, že u Charkova provedla ukrajinská armáda na poměry této války mohutnou ofenzívu, kterou pronikla místy až padesát kilometrů za ruské linie. Je to vskutku velká akce, která je podle mě dost velká na to, aby ukončila měsíce našich spekulací a my se konečně dozvěděli, jak to tam na východě vlastně je.

Vidlák říká, že Rusové dělají to, co dělat chtějí. Kechlibar říká, že ruská armáda je silná jen na papíře a Rusko se možná i rozpadne. Jiní už vidí velkolepé ukrajinské vítězství, které jen potřebovalo čas na výcvik.

Tato ofenzíva by nám mohla na tyto otázky částečně odpovědět. Je totiž dost velká na to, aby Rusko nemohlo ignorovat její propagandistický význam. Takto velký úspěch by mohl povzbudit další dodávky zbraní a poněkud demoralizovat hlasy, které by raději viděly mír za každou cenu, protože pro mír není žádná cizí oběť dost velká. Takže bude bitva. Velká bitva. Na začátku července jsem napsal článek, kde jsem tvrdil, že Ukrajina velký úder udělat prostě musí, protože po létě přijde zima a západní sklady se vyčerpávají. Teď ho sledujeme a je dostatečně velký na to, aby i Rusko muselo odkrýt karty. Teď už nejde o šolíchání na frontě.

Bude průlom zastaven, obklíčen, rozstřílen, zbombardován letectvem a všechno se víceméně vrátí do starých kolejí? Pak Rusko dělá, co dělat chce a válka na Ukrajině je jen malá část tamní války proti západní hegemonii.

Bude průlom s vypětím sil zastaven, protiútokován, vznikne nová frontová linie více na východ? Pak na ruské straně došlo k průseru, který ale byl „napraven“ ruskou kvantitou. Ukrajina je schopna dosáhnout omezeného úspěchu, který je ale draze zaplacen životy i technikou, Rusko ale nemá vše pod kontrolou a tak konflitkt dříve či později zamrzne.

Ukrajinská ofenzíva bude pokračovat, možná pomaleji, ale Ukrajinská armáda si udrží strategickou iniciativu? Pak Rusko od začátku v boji improvizovalo, ruská armáda je skutečně jen papírovým tygrem a pravdu má Marian Kechlibar, který nabízí pararely s Rusko – Japonskou válkou.

Podle mě uvidíme bitvu, která je dost velká na to, aby naše spekulace vyvrátila nebo potvrdila.

A teď už dnešní text:

Asi nikomu tento pojem nemusím vysvětlovat. V souvislosti s událostmi posledních měsíců totiž vyskakuje všude. Plán hentoho Klause Švába (velmi přilehavé jméno) o depopulaci planety, zrušení stávajícího uspořádání, faktické zotročení hloupých nemyslících ovcí, promíchání ras u kultur, odstranění soukromého vlastnictví, sdílená ekonomika, která nesdílí, ale velké korporace vlastní všechno, lidem to za mastný poplatek půjčují a když se člověk vzepře, je obratem zlikvidován po všech stránkách. Vynechal jsem něco?

Teď si vezměte, jak budou v Práglu na konferenci řečnit o výhodách grýndýlu, k tomu se fakt rozpadá všechno, co jsme znali, zima, hlad, krachy podniků, zničení ekonomiky, vládní kašpaři, opoziční připosránci, bouře v ulicích, astronomické účty za všechno, chlácholení pomocí žebračenek, hrozba blackoutů i prázdných plynovodů… a najednou si člověk vlastně umí ten velký reset docela dobře představit.

Hele, já nevím, jak to ten Klaus Šváb má vymyšlené a fakt netuším, co se honí v hlavě Gatesovi a Sorosovi. Netuším, co si doopravdy myslí Karel Janeček ani Bono Vox. Svět byl vždycky plný magorů, kteří snili o slunečních státech. Někteří o tom napsali i úspěšné knihy, měli to krásně rozpracované a všechno bylo dobré, dokud se někdo nerozhodl, že to vyzkouší v praxi. Pak přišly ty velké skoky, tisícileté říše, kolektivizace a podobné hovadiny. Dovedu si tedy docela dobře představit ty ojrobyrokraty, jak si vzájemně notují, že nás vedou ke světlým zítřkům a dole mezitím hoří ulice. Evropa už zažila ledacos. Měli jsme tu krále Slunce, inkvizici svatou, stát s velkým S, prostě každou chvíli se najde někdo, kdo Evropě chystá nový horor.

Dovolte mi proto jednu Vidláckou analýzu tohoto jevu.

Svým způsobem se skutečně díváme na velký reset, protože to je asi poprvé v dějinách Evropy, kdy se naše ojrohodnotné elity rozhodly, že vymažou výhody těch velkých. V minulých letech jsem napsal celou řadu článků o tom, jak nám tady v Kotline už ic nepatří. Vodu mají Francouzi, klíčový průmysl mají Němci a co nemají v rukou Dojčlandi, to tu vlastní jiný zahraniční kapitál. Armáda je na nule a po šoučasné ministryni bude záporná, české banky nemáme, poslední zbytky českého kapitálu představuje Andrejko a polostátní ČEZ. Velkou část českého exportu dělá Škodovka vlastněná Volkswagenem. Jinými slovy, jsme v prdeli.

Když si Němci usmyslí, mohou nás z fleku zničit. Zastavit výrobu, přesunout jí někam jinam, zrušit objednávky u českých subdodavatelů… Německé banky mohou omezit půjčky, zvednout úrokové sazby, vehnat lidi do bídy. Myslím, že přesně tohle také naši premiéři pravidelně slyšeli na koberečku u Merkelové. Scholz je větší drsňák, ten mám už jezdí říkat přímo do Prahy. Prostě nás Němci mají v hrsti, jsme na nich ekonomicky brutálně závislí a co tu nemají Němci, to tu mají jiní Bruselisté.

Třicet let to takhle bylo. Třicet let tu Němci ekonomicky bačovali, zlikvidovali si nebezpečnou konkurenci, zbytek postupně ovládli, až ovládli i politiku. Můžete se tvářit sebevědomě jak chcete, ale když přijedete do Berlína a tam vám řeknou, že by mohli Škodovku zavřít, nepustit sem plyn a zlikvidovat u nás statisíce pracovních míst, tak vás to rychle přejde, začnete kývat a ani se nenadějete, jste až po paty v kancléřské řiti.

Proto jsem také vždycky radil k opatrnosti v zásadních otázkách o vystoupení z EU. Ono to mělo asi stejnou logiku, jako odstřihnout se od ruských zdrojů. Jak chcete vystupovat z jůnie, když tu ta stejná jůnie všechno vlastní? Neřešitelné.

Tedy až donedávna.

Když někde drancují Američani, tak si za to kupují letadlové lodě, stíhačky a podobné věci. Aby si to nejen sebrali, ale i udrželi. Co ale kupovali Němci za dividendy plynoucí z naší země? Větrníky. Destitisíce větrníků a jiných podobných serepetiček. Oni si prostě stavěli pyramidy. Obrovské megastavby, které k ničemu nejsou. Schwabové snili o grýndýlech, Timmermansové snili o klimatu, chtěli velký reset a teď je na obzoru. Krachy podniků, nezaměstnanost, bída, zima, hlad.

Stačíte mě sledovat? To, čím vždycky vyhrožovali, to teď v praxi dělají! Bez ohledu na to, že Fiala je hodnej a dělá všechno, co se mu řekne. Oni už nevyhrožují, že by to mohli udělat, oni to dělají! A nejen tady. I v Německu se bude krachovat. I tam bude zima a hlad.

Co nám ještě mohou udělat?

Najednou nám nemají čím vyhrožovat. Oni resetují. Až bude Rajchl premiérem, myslíte, že na něj Scholz bude mít ještě nějaké páky? Než budou předčasné volby, tak tu všechno padne na hubu. Němci nemají tankové divize. Mají větrníky. A sami teď resetují to, čím nás třicet let ovládali. Sami resetují českou verzi blahobytu. Sorry Dojčlandi, už nás nemáte čím vydírat. Všechny hrozby už děláte. Vyhrožujete nám finančním krachem? Už se děje. Vyhrožujete nám likvidací průmyslu? Už se to děje. Vyhrožujete hladem a zimou? Už se to děje.

První důsledek tohoto resetu je především to, že jste resetovali vydírací páky. Kde nic není, ani čert nebere. Bundesvér nejspíš ani nedojede na hranice. Co jiného ještě máte, když nás už nemůžete ovládat hrozbou zničeného průmyslu a bankovnictví?

Navíc totéž ordinujete i svému obyvatelstvu. To je sice poněkud bohatší než my, ale také je zvyklé na jinou životní úroveň.

Vyresetovali jste nejen svojí kolonii, ale i sebe. Poprvé za tisíc let se teď srovnáváme na společném dně. Poprvé za tisíc let nám nedokážete vyhrožovat armádou a všechno ostatní jste nám už udělali. Vivat Brusel. Tohle nevymyslíš.

Třicet let si tady budujete svojí soft power. Vytvořili jste politické neziskovky, ovládli jste obory, kde se vyučuje práce s veřejným míněním. Zařídili jste, že u nás nevyjde ze školy žádný filmař či novinář, který neměl líbodémo názory. (Jestli to není pravda, tak mi jmenujte jediného mladého novináře, který není jak přes kopírák s Witovskou a dalšími). Třicet let zařizujete, aby se na českého občana valila propaganda z televize, rozhlasu, fejsbůku… Třicet let rozhodujete, o čem se bude mediálně mluvit a o čem se bude mediálně mlčet. Máte svoje lidi v televizích, rádiích i na sociálních sítích.

A najednou buch… nedostatek elektřiny. Lidi na to nemají a vypínají proud. Dnešek ještě není nic proti tomu, co přijde. Chápete, že když lidi vypnou proud, tak vypnou i televizi? Třicet let propagandistické práce a šup, už se blíží její great reset. Bez elektřiny jsou všichni vaši aktivisti jaksi nahraní. Televize mlčí, internet mlčí… Lidi vycházejí ven a musejí se bavit se sousedy, protože musejí držet pospolu. A jestli si někdo myslí, že pospolu držet nebudou, že se budou rvát, ať se podívá na záznam ze sobotní demonstrace. Takhle lidi drží pospolu, když je zle. Všichni mlaďoši, co jsou přilepení na mobilu a poslouchají jůtubera Kovyho, tak budou po resetu elektřiny poněkud rozhození.

Jakpak se budou Chvilkaři domlouvat, když nebudou mít internet? Nebo jako myslíte, že budou agitovat po hospodách? Nikdy to neriskli. Nikdy si netroufli dojet na venkov a začít vysvětlovat buranům z očí do očí, že jsou pomýlení. Sice to slibovali, i jejich rektoři to slibovali, ale skutek utek. Protože, když agitujete naživo, tak za blbé kecy dostanete strašně rychle do držky. Tohle naopak umíme my. Děkujeme za usnadnění, vyresetovali jste si tu největší výhodu, kterou jste třicet let budovali a do které jste vrazili miliardy peněz.

Chcete v tom pokračovat? Chcete dál resetovat? Dejte se do toho. Resetujete především sami sebe. Resetujete si všechny výhody, které jste si nadělali. Drancovali jste, ale zapomněli jste si postavit armádu. Jeli jste propagandu, ale zapomněli jste nechat lidem televizi a internet zadarmo. Snili jste o grýndýlu, ale zapomněli jste na základní ekonomické poučky. Mysleli jste, že jste mistři světa a místo toho končíte.

487 thoughts on “Great reset po Vidlácku

 1. Problém je, že je to moc BUĎ – ANEBO. Když si zničíme vztahy s Ruskem (už se stalo), přijdeme o 98% ropy a zemního plynu a vracíme se životní úrovní někam do roku 1920. Když si zničíme vztahy s Německem-EU, to na nás uvalí embargo a přijdeme o 70% exportu – takže pak bychom sice na výrobu měli materiály i energie, ale nebylo by zase komu prodávat. Je možné mít dobré vztahy s Ruskem i Německem dohromady? To je zkutečné diplomatické mistrovství. Musíme mít zkrátka tak dobré vztahy s Ruskem, jak je to jen možné, aby EU skučela, ale ještě nás nevyhodila. Asi tak. Jinak nás čeká perspektiva izolované země jak Severní Koreje s místními oligarchy a ožebračeným obyvatelstvem. Slogan strany PRO – že není PROTI ničemu, že je to tedy taková děvka, co půjde s každým, z koho jí něco kápne, je racionálně vzato nadějí pro tuto zemi. Je to akceptování daností. Morálka není ekonomická katerogie. A zbývá otázka: K čemu potřebujeme USA? Vypnou nám Windows, znefunkční Word, zablokují cloudy, znefunkční mobily nebo co nám můžou udělat? Ale revoluce proti USA musí přijít z Německa, to má NordStream 2.

 2. Stahuji se z Chersonske oblasti – rozsudek smrti pro ty, kdo spolupracoval. Uz podruhe.
  Je to sice logicky dusledek toho, co bylo neprijatelne rikat, ale realita se neridi pochtivanim.

  V Chersonske oblasti se musi pripravit taky. Na Krymu zpozornet a na Donbase zamyslet.

  Tohle nebude teatralni Buča to bude genocida po banderovsku.

  1. Otazka zni, kdy nebo jestli zacne Konasenkov rikat celou pravdu a Kreml prozradi obcanum, co kazdy beztak vidi – ze SVO prosrali uz v breznu, preslo to ve valku a i tu jsou na nejlepsi ceste prosrat.
   Tak co, u Minska kdysi mlceli, u Smolenska sli s pravdou ven, aby mohli zastavit byvaleho partnera u Moskvy.
   Jak to bude 80 let pote?

  2. To je blabol od Strelkova, ktereho casto cituje cesky mainstream?
   Tohle se tahne uz od Buci, proto mely ruske oddily problemy s ustanovovanim samosprav, nikdo do nich totiz nechtel. Ve svodkach nekterych vojenkoru byla rezervovanost obyvatel vuci ruskym jednotkam dokonce oznacovana za jeden z hlavnich problemu tylu.
   Mozna obyvatelstvo jeste nevi, ze Rusove maji v planu nevyhrat. Kdyby se zamysleli, pochopili by, ze jsou soucasti planu a nic se nedeje, pouha drobnost na ceste k nevyhre.

   1. Nene, to je muj vlastni blabol, jako naprosta vetsina ostatniho, co pisu.
    Bude to chtit hodne alternativni mysleni, aby to mistni v tech regionech patricne ocenili. Meli by vic cist Vidlaka, aby se uklidnili, protoze tohle je cesta k lepsimu svetu.
    A cim vic to tam proserou a cim vic karatelu prijede, tim fikanejsi plan to je.
    Kdepak, zacit valku s cilem ji vyhrat, to je zastarale mysleni.

    1. Ani Podoljaka se nezamyslel. Zajimavy moment: Zatimco doted bylo mluvit o specialni operaci jako o valce trestne, v poslednich dnech se vyrojily prorezimni komentare, srovnavajici operaci s Vlasteneckou valkou. Najednou to neni problem- kdyby byl tehdy Telegram a na nem skarohlidi psali sve porazenecke prispevky, Velkou vlasteneckou valku bychom nikdy nevyhrali!
     Jak mohou srovnavat do posledniho puntiku naplanovanou (omezenou) operaci, jejimz cilem je nevyhra, s Vlasteneckou valkou, vedenou zpocatku v chaosu a v pomerech valecneho hospodarstvi a s vselidovou podporou (mobilizaci)? I Podoljaka tomu podlehl a naprosto chybne srovnava nesrovnatelne, pred 80 lety potrebovali vyhrat, dnes jim o vyhru vubec nejde. A to by stacilo jen se trochu zamyslet a urcite by na to prisel sam.

     1. Obávám se, že tohle je omyl. Rusové nemají jinou možnost než vyhrát, i kdyby měli mít 10 milionů padlých. Jediná opačná alternativa je barevná revoluce v Moskvě, prezident řízený z USA, privatizace zdrojů americkým korporacím, rozdělení Ruska na zóny a faktická likvidace etnika (až na ty, kdo se odstěhují na Západ). Obě strany ví, že se o nic menšího nehraje.

      Plus ještě něco. Může si Čína dovolit připustit ruskou porážku? Dokázala by pak přežít?

      1. Mam vsechny vase knizky, nebojte, pane Hample 🙂
       Rikate to same, co my s gogem, cimz se stavate alternativcem na alternativni diskuzi.
       Totiz…to, co pisi, je karikaturou vcerejsi diskuze: s gogem jsme zastavali teorii nutne ruske vyhry, bylo nam oponovano tim, ze Rusko nepotrebuje vyhrat (nechce, nema to v planu).
       Reagujete vazne na muj nevazny projev zoufalstvi. Samozrejme vase nepritomnost ve vcerejsi diskuzi vysvetluje vas prispevek, cesty hovoru byvaji nevyzpytatelne.
       Presto si dovolim otazku, kdyz uz vas tu mame: Co myslite, pokud hraje Rusko o vsechno, zda se vam zpusob jeho hry primereny vaznosti situace?

      2. Nejen Čína. O život jde momentálně především Íránu a Sýrii.
       Ovšem pokud tyto dva státy budou zničeny, pak bude na řadě Čína, Kazachstán a Indie.

      3. Hampl

       My to víme, že musejí vyhrát. Pokud nevyhrají, odtrhnou se regiony na Kavkazey protože USA je výzbrojí.

       Ale vědí to Rusové???
       Protože, čas hraje proti Rusku. Kdyby se únorové invaze zúčastnilo 3x nebo možná 2x více vojáků, během několika dnů, by byli v Oděsse. Která je, s Nikolajevem, s převahou proruská. A v Charkově. Záporoží a Dněpropetrovsku. Kde naprosto převažovali ruští mluvčí, voliči Strany regionů a oblasti se k převratu v Kyjevě, stavěly velmi liknavě.

       Dejme tomu, že to vědí. Ale ne o se stalo. Má UA, vyzbrojená USA, v dálkových zbraních převahu?
       V dronech?
       Rusku drony došly, kupuje je v Íránu.
       Co čipy? Prý Rusové už nemají čipy a tak není z čeho vyrábět chytré zbraně.
       Nemůže Rusko přisunout posily, protože mu hrozí odněkud regulérní napadení?
       Něco se stalo. Co? Nikdo z nás neví…

       Jen, že mrtvých těl může být na 50 zinscenovaných Bučí. Nebo víc.

        1. Promiňte Stridore, nejsem žádný svědek a vámi zmonenehobpana nečtu.
         Ale také si přiznám, že je tam něco špatně a nebudu mluvit o plánu.

         Jestli se mnou nesouhlasíte, fakty nebo vývody, polemizuje s nimi a ukažte, že nemám pravdu. Budu jen rád.

         Svou nálepkou, jste se zařadil ke všem zjednodušujícím sluníčkářům. Jste jako Petr Fiala, pro kterého jsou demonstrující na Václaváku proruští agenti, protože mají jiný názor, než on.
         Zkuste zapřemýšlet, třeba si to uvědomíte…

      4. Pane Hampl , verit necemu je vira , ta vase v ty barevny revoluce a
       v Rusku , je trochu pritazena za vlasy ,ve svetle nedavnych udalosti kolem..Lidi a energie ubyva..
       Rus skoro vsechno vidi jinak, nez my.
       Ani ty davy pseudopresidentu nejsou co bejvaly..
       Nedari se ani ta jejich vladne vlastni , uz skoro dva roky , co je opacna alternativa nevim ,ale nevidim nezbytnost , kdyz rus neskonci na U. jak chce a dle jeho zameru ,ze potom musi ta barevoluce se jedine uskutecnit..
       Rusove uz si sedli „na prdel“ mockrat..Nekdy ani na tu, jejich vlastni.

     2. Už je kropí kalibry. Ukrajinské televizní kanály zveřejňují záběry z vypouštění ruských řízených střel z Černého moře
      https://t.me/milinfolive/90307

      Střely s plochou dráhou letu se přibližují a zasahují cíl ve Vozněsensku, Mykolajivská oblast
      https://t.me/RVvoenkor/25674
      https://t.me/RVvoenkor/25672
      Útoky na energetickou infrastrukturu Ukrajiny: co je v tuto chvíli známo

      ▪️Zhruba ve 20:00 zahájily ruské ozbrojené síly raketové útoky na největší tepelné elektrárny na východní a střední Ukrajině:

      Charkovská tepelná elektrárna 5 a Zmiivská tepelná elektrárna v Charkovské oblasti, Pavlogradská tepelná elektrárna 3 v Dněpropetrovské oblasti,Kremenčugská elektrárna v Poltavské oblasti.

      Starty byly prováděny z vod Černého a Kaspického moře.

      ▪️Náraz a náhlý nedostatek energie vedly k nedostatku výrobní kapacity. Přesun dalších kapacit po energetických okružních vedeních 750 kV a 330 kV nevedl k odstranění problémů v síti.

      ▪️Vzhledem k poklesu frekvence na rozvodnách začala fungovat ochrana, která nejprve vypnula velké spotřebitele a poté celé regiony.

      ▪️Kolaps energetického systému se rozšířil do sítí Charkovské, Sumské, Dněpropetrovské, Záporožské a Oděské oblasti. Zasáhl také oblasti Doněckých oblastí ovládaných ozbrojenými silami Ukrajiny, Kyjevskou oblast a hlavní město země.

      ▪️Dvě ukrajinské jaderné elektrárny najednou – Chmelnický a Južnoukrainskaja – začaly odstavovat své energetické bloky kvůli neschopnosti převést vyrobenou elektřinu do sítě.

      ▪️ Nehoda byla lokalizována odpojením západní a střední oblasti Ukrajiny od východní a jižní. Elektrické vlaky zastavily téměř po celé zemi, v Poltavě začalo hořet několik trolejbusů přímo na ulicích.

      Situaci zkomplikovala odstávka posledního provozního bloku Záporožské JE v noci na 11. září, která byla způsobena pravidelnými útoky Ozbrojených sil Ukrajiny na zařízení. Předtím ukrajinští energetici odpojili od stanice vedení 750 kV a 330 kV. To vše vedlo k výraznému poklesu stability energetického systému země.

      ▪️Později byly zahájeny práce na obnově napájení v lokálních segmentech ukrajinské energetické soustavy. Rezervní kapacity jsou připojeny, energie se přerozděluje z vodní elektrárny na Dněpru a elektrického vedení v západní části země.

      Stačí to k deaktivaci energetického systému země? Rozhodně ne: k tomu je třeba alespoň zasáhnout výkonové autotransformátory 750/330 kV v západní a střední části Ukrajiny a také na Dněpru.

      Toto opatření je však dobrým signálem pro horké hlavy, které hlasitě prohlašují na pozadí úspěchu ozbrojených sil Ukrajiny v Charkovské oblasti.

      Proto musí dopad na kritickou infrastrukturu nepřítele pokračovat. A to nejen u rozvoden a tepelných elektráren, ale i u mostů přes Dněpr https://t.me/rybar/31569

   1. Me se to zda jako politika, pote, co jim doslo, ze na drzeni uzemi za Oskolem nemaji zdroje. O tom blabolil uz Strelkov, maji tam par vojaku na kilometr a sazeli na vzdusnou prevahu, diky ktere udrzi ukrajinske jednotky v odstupu. Velmi zvlastni ovsem je, ze ofenziva byla avizovana- jeji uspech svedci bud o spatne praci ruskych stabu, anebo o spinave politice, pri ktere opet prodali civilisty.
    Clovek ma moznost sledovat praci ruskych vojsk bez historicke interpretace a zustava prekvapen.
    Ze nejsou lidi, vesty, drony, to je ocividny zamer, naplanovany v Kremlu, na jeho odhaleni ani zamysleni nestaci.

    1. Celkove – neco se da vysvetlit bordelem a neschopnosti, ale rada veci ne.
     Ale to jsou takove blaboly, ktere zasluhuji co nejvyssi miru sprostoty, dokud s nimi neprijde nekdo, koho soudruzi respektuji.

     Ja jsem zvedavy, jak daleko to v Rusku nechaji zajit.

     1. To je naprosto stezejni otazka za milion (ano, tak daleko to doslo, v myslenkach uz neni vojenska taktika, ale objevuji se existencni spolecenska pnuti).
      Dle meho lezi odpoved v mire „zmodernizovanosti“ ruskych obcanu. Nechci hned psat o liberalismu, ci progresivismu, to jsou aktivni deje- procesy, vyzadujici jiz urcitou davku vule.
      „Zmodernizovanosti“ mam na mysli smesici lhostejnosti, otupelosti a konzumerismu.
      Tedy do jake miry rozhodujici mnozstvi Rusu neslysi na tradicni ruske hodnoty.
      Samozrejme se doptavam obecne, prevrat uskutecneny nekolika osobami s nereprezentativnimi nazory je urcite take mozny.

  3. Ten zaver zni ve svetle udalosti jako sarkasmus.

   Противник подходит к границе с Белгородом, наши подогнали технику, личняк, закапываемся основательно, готовимся их встречать, по Гоптовке говорят фейк, хотя и видео есть, короче двояко, мы ждём и не отойдём, бьемся до последнего»

   Запрещается всем сеять панику, вы за Русским Щитом!

 3. Pročetl jsem si podnětnou diskuzi pod článkem. Je zajímavé sledovat, jak naše ego překypuje aktivitou. Všichni se snaží hledat „dobro a zlo“, „viníky a světce“, a to především u všech ostatních. Jeden si myslí, že dobrý je strejda z Ruska, jiný je skálopevně přesvědčený, že ten opravdový světec je ten, co sedí v Americe. Zapomínáme na jednu podstatnou věc. Ve skutečnosti je to nejspíš tak, že to co se děje kolem nás, je odrazem naší vlastní kolektivní morálky, našeho nastavení, hodnot, postojů, názorů, atd. Jak by bylo možné, aby se dělo něco „špatného“, kdyby to prostě všichni odmítli, protože by to považovali za špatné? Kdo by pak třeba bojoval ve válce? Například proti Iráku, nebo Lybii?
  To my (lidé) jsme v konečném důsledku zodpovědní za to, co se odehrává kolem nás. Dovolili jsme to, umožnili jsme to. Stav věcí kolem nás je dobře nastavené zrcadlo, abychom hned viděli, kdo jsme a jak jsme na tom. Ale ego pochopitelně hned křičí, to já né, to vón, hledat se viník.
  Možná se Putin (a jeho melody boys za které kope) snaží „drcnout“ do lidí, aby se konečně probudili a pochopili, že se dívají v odrazu na život sebe samého. A na konsekvence s tím spojené. A třeba by ten odraz už konečně chtěli změnit a pro změnu se dívat na něco pěkného, třeba i s fajn výhledem do budoucna.
  Třeba to ale není jeho cíl, ale to na věci nic nemění.

  1. Možná…
   Možná by stálo za úvahu doplnit před slovo „morálky“ slovo „mysli“. Určujícím prvkem pro člověka je obsah jeho mysli, její interakce v něčem, co se dá nazvat „kolektivní mysl“. Skrze naši mysl komunikujeme beze slov se svým okolím, a zároveň jsme stejným způsobem ovlivňováni. Pokud dokážeme, aby naše mysl obsahovala větší část „konstruktivního pozitivna“ náš svět se skutečně změní…
   A ano. Je to skutečně velmi přesný popis, velmi podobný tomu, jak to vidím i já.

   1. Lentilka: Ano, máte pravdu. Doufal jsem, že slovo si tam laskavý čtenář doplní své, dle svého chápání. Záměrně jsem použil slovo morálka, protože se užívá často. Souhlasím s vámi, že by si to zasloužilo detailnější popis.

    1. Pokud zde hledáte laskavého čtenáře, takového zde nenajdete – i když… možná by se Targus se svými speciálními kurzy krásy a mladosti přihlásit mohl…

     1. Ale já myslím, že nám malinko křivdíte. Mě se zdá, že vy jste laskavý čtenář a já se také snažím. A chtěl bych si myslet, že námi dvěma to nekončí.
      😉

      1. Ono totiž dost hodně záleží na tom, jak k tomu člověk sám přistupuje – jeho naladění působí jako průchozí filtr podobného. Je-.li pozitivní, vidí pozitivno i kolem sebe. A jak jste nepopsal, pozitivním naladěním sebe sama člověk dokáže rozprostřít to pozitivní naladění o do svého okolí.

       A kupodivu, v takovém případě se ukazuje, že člověk je vlastně v jádru pozitivní – v kolektivu stačí jeden pozitivní a nakonec jsou infikováni tím pozitivněm všichni. Je to nakažlivější víc, než covid ve svých silných chvilkách.

       Po Wi-Fi to ale zase tak moc nefunguje, proto souhlasím s Vidlákem – je potřeba se scházet, nejen si psát.

       1. Lentilka: Samozřejmě Souhlasím, že osobní kontakt je vždy nejlepší. Jen já jsem nejspíš nevyléčitelný pesimista. 🙃

  2. … jak myslíte, ale máte to hodně pomotaný, když píšete, že:
   „To my (lidé) jsme v konečném důsledku zodpovědní,
   protože na světě je to už tak zařízený a hlavně ošéfovaný (si buďte jistej), že holt sou ti, co tahaj za ten kratší konec a ti, který zase za delší, nic k nepochopení! Až tomu bude jinak, pak si Vás někdy i dočtu … ale takhle …další z nespočetných vlnek po plácnutí do vody!

   1. Blbis: Díky za reakci. Nebylo my cílem a ani nemohlo být, abych se zavděčil všem. Ale vaší odpovědí si cením. Myslím, že je hodně lidí, kteří s vámi budou souhlasit a se mnou ne. Já se jen nedomnívám, že „na světě je to už tak zařízené“. Zcela jistě to dle mého názoru není výsledek evoluce a ani božský záměr, který by měl být“betonový“ a nikdo s tím nehne. Ale souhlasím, že se to v současné době tak jeví.

 4. Ševčík v Zákony bohatství.

  https://m.youtube.com/watch?v=6h9Nea-MLI0

  Ještě předtím byl před 6 dny, u Xavera.
  Doporučuji.

  Dle Jana Kellera, Ševčík , který jako reakci na Fialův výrok o ruských trollech, na demonstraci otevřeně řekl, že Fiala je hňup, může být popotahován policií.
  Protože vyzradil státní tajemství…😃

 5. Teplo je asi to poslední, i když pro občany, doma zásadní.

  Šílený Fialláh chce ČESKOU REPUBLIKU DEINDUSTRIALIZOVAT!!!

  Klasický příklad deindustrializace ČR, kdysi průmyslové velmoci, se kterou se okolní země nemohly srovnávat, je krásně popsán zde:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pred-dvema-lety-se-tu-Fiala-fotil-a-chvalil-Ted-fabrika-zavira-713848

  Prostě, drahé energie učinily naše zboží nekonkurenceschopným a všechny výroby, od nás utečou!
  Protože v okolních zemích, otázku drahých energií aspoň nějak řešili, utečou tam.

  Náš průmysl je odkaz našich předků, budovaný stovky let. Všechny pravicové vlády ODS, Klausem počínaje a Fialou konče, to všechno, v podstatě budoucnost ČR a jejich obyvatel (!), z krátkodobého, osobního prospěchu, klidně spláchnou do hajz*u.

  Důsledky?
  Nezaměstnanost a tudíž pro lidi ještě méně dostupné energie.
  A dominový efekt. Protože, přestanou -li pracovat dodavatelé, výrobní proces se přetrhne.
  V zemědělství nedostatek dusíkatých hnojiv = poloviční výnosy třeba takové pšenice. Za vlád Klausovy ODS, jsme upustili od potravinové soběstačnosti. ( ODS rozkradla státní aktiva a nebylo na dotace zemědělství, takže nás válcovala západní dotovaná konkurence.) Přece potraviny koupíme na trhu! Dnes dovážíme v některých zemědělských komoditách, které jsme dříve vyráběli sami, až 50% spotřeby.

  ZA CO, SI POTRAVINY KOUPÍME, když vláda ODS, zlikviduje český průmysl, deindustrializuje naši zem???

  Když nebude průmysl, z čeho budeme vybírat daně, financovat státní úřady, policii, zdravotnictví, školství, důchody?

  Z čeho bude ČR financovat UA ekonomické migranty, kterých máme, na počet obyvatel, druhý největší počet na světě. Kteří umělou ekonomickou krizi, vyvolanou ODS a celou vládou páté kolony, jen zhoršují?
  (Jak se zachovají muslimští migranti v Německu, Francii, Švédsku, Holandsku, Belgii, Norsku, v případě vyschnutí životních dávek, jimi chápaných jako džizja, povinné platby od nevěřících muslimským pánům, za to, že nebyli okamžitě zavražděni, ale ponecháni zatím naživu??)

  Z čeho bude věrchuška ODS financovat nákup US zbraní, momentálně F35, vhodných na napadení Ruska, jak otevřeně sdělila Černochová? Ano, na dluh. Hrůzovláda bude zadlužovat! Zadluží republiku a její obyvatele.

  Nebudou finance na nic. Dominovým efektem bude umělý pád průmyslu, což zpětně zasáhne celou zemi.

  Z, kdysi rozvinuté ČR, se s takovou stane ostrůvek bídy a zmaru…

  PS:
  Ale pozor! Ti v dnešní vládě Národního zmaru, si nakradli a kradou dost. Organizovaný zločin zasahuje přímo do vlády, jak všichni víme z korupční causy.

  Naše republika, není jejich republika! Bylo to, už od první vlády ODS a stále je, dobyté území, vysávané o prostředky, všemi dostupnými způsoby. Do kapes tržních komsomolců.

  Tito lidé, necítí za stát ani špetku odpovědnosti a slova vlast nebo národ, neznají vůbec!
  Jen slovo peníze, za které mohou žít, na rozdíl od naprosté většiny obyvatel ČR, všude. Oni se, z jimi snědeného a vyrabovaného krámu, odstěhují. Tam, kde bude ještě k žití. Dluhy a zmar, nechají okradené populaci…

  Tato vláda, která byla sestavena jen díky účelové úpravě volebního zákona a která neodráží skutečné volební preference českého národa, musí jít!!!
  S každým dnes vlády Fialového hnusu, budou narůstat ekonomické škody.
  Odejděte, už teď je pozdě!

 6. Koukám, že je zde pár lidí, kteří chápou, že cílem války je „lepší“ mír. Což někdy může a někdy nemusí zahrnovat zničení nějaké armády nebo obsazení nějakého území.

  Díky, Lentilko.

 7. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Fiala-proti-nastvanym-obcanum-S-vami-se-neda-diskutovat-Putin-vede-valku-713910

  „Vy si nechcete povídat!… To nejde…“ vzdal Fiala pokusy o diskusi již po třech minutách.

  No jo, no … to je holt těžký si povídat s někým (a ještě k tomu na ulici!!!), když pro naprostou nekompetentnost přivedl lidi do tíživých životních situací a ty svým blbstvím každým svým prohlášením a činem ještě víc zhoršuje bez náznaku a naděje světla na konci tunelu, žejo?

 8. Proboha Holube(a nejen Vy)pochopte, že Putin není to co si myslíme, či co se o něm říká. Putin je tzv. talking head(mluvící hlava-osoba) těch o kterých se nesmí mluvit, je jen vykonavatelem těch, kteří doopravdy vlastní a řídí svět. Nikdo zde nepochopil, že chlap, který celý život pracoval pro tajné služby(KGB) měl nad sebou šéfy, kteří ho úkolovali. Opravdu si myslíte, že se vymanil z jejich područí(velení) a teď on sám něco řídí? Že se stal autokratem, který řídí Rusko? Všechny Vaše-naše úvahy, rozbory, analýzy, predikce mají chybné předpoklady a data. Vše je úplně jinak. Když do rovnice, nebo vzorce( a formula) zadáte chybná data, výsledek je stejně chybný, ačkoli vzorec je správně. Putin je jen figura v šachové hře, i když si myslíme, že je králem. Ti kteří šachy hrají ví, že figurami táhne ten kdo vlastní šachovnici i figurky. Nikdo zde doposud nezmínil člověka jménem David Icke. Chápu, že anglicky mluvící zdroje většina zdejších „Vidláků“ nevládnou angličtinou a tudíž nesledují anglofonní svět, či pouze zprostředkovaně českými filtry. Zmiňuji D. Icke ,protože jeho vyjádření o světovém dění zní : Knowing the outcome, enjoy the ride. Parafráze, nebo česky přiblíženo : Když víš,jak to má dopadnout, upraž si popcorn a koukej na to se bude dít. Vše co se děje je dávno (hóódně dávno) naplánováno a vše je v pohybu podle plánů majitelů světa. Ten pán o všem co se děje dnes mluví už třicet let. Já ho sleduji „jen“ posledních dvacet. Sleduji ho od památného 11.září 2001. Žil jsem v USA a jsem pamětníkem událostí, které změnily svět. Kdo z Vás Čechů si pamatuje co dělal toho dne v 2001? Já jsem tam byl a jako všichni Američané si to úterý pamatuji hodinu po hodině. Kdo z Vás Čechů ví co se vůbec tehdy stalo? GOGO alias J.M. (přiznám se, že nevím,který alias je správně) , když jsem se z něj pokusil vyloudit jakoukoliv fundovanou odpověď co o této události soudí, mi odpověděl textem z Wikipedie. Ani jeden z Vás nevidí celý obrázek. Ani jeden z Vás nemá pravdu, když má nedostatečné informace. A proto jste-jsme odsouzeni k záhubě, stejně jako Vaši potomci. Tak si tady rozebírejte,diskutujte, mudrujte a stejně to bude k ničemu. Protože co se má stát se stane. Dovolil jsem si se rozepsat, když máme zítra to 21. výročí největšího švindlu co svět zažil. Kdo nepochopil tehdy, nepochopí nikdy.

  1. Icke bývalý sportovní komentátor s nepříliš velkým vzděláváním šířící fantastické teorie o mimozemšťanech a reptiliánech…Jeho věštba o depopulaci pomocí vakcín a výsledkem je pokračující nárůst populace.Jsou různé skupiny elit, které spolu soupeří o vládu nad světem a ne nějaké jedno dokonalé ústředí v čele s globálním prediktorem. Icke si z toho udělal výnosný byznys. I konspirační teorie musí být uvěřitelná…

   1. Neni to jen ten zminenej , nevim jak u nas ,ale lide ve svete si vsimli..
    Neni treba hlasitych obvineni z neznalosti..
    Muze odehravat jeste jina opera,jsem se zminil , ze je i lecos podezrely , ale i kdyz se o tom pise malo ,neznamena to, ze se o tom nevi..
    Mava se vetsine jako obvykle falesnymi prapory pred ksichtama ,ale vzdy zustavame pozadu,za vyvojem udalosti..
    Psal jsem napriklad nedavno , ze se Putin o funkci vubec neuchazel ,ale byl vybran..
    A kdo vi kym..

    1. F poli stoji strasak , nebojme se avsak..
     Ani vudce vsech teroristu Bin Laden, ani potom dalsi , nedavno zabitej Zawahiri, se nikdy nenasli.
     Ani jejich tela. Zmizeli beze stopy. Uplna normalka..
     Uz se nikdy nenajdou. Dlouho, desitky let , je nikdo nikde nevidel.
     Existovali , odedavna vzdy, jen v mediich a v recich politiku a sluhu..
     Jinak zadny stopy ,dukazy a fakta nejsou.
     A zaroven vedli nekolik desitek roku ,nejhorsi organizaci a vsecky teroristicky zlociny , nektery neuveritelne provedeny a naplanovany ,se na ne svadely..
     A nemohli byt velmi dlouho ani nalezeni ani chyceni , celej svet po nich dlouho patral vsemoznymi prostredky , 24 hodin denne , modernimi , kterych je opravdu hodne..A obrovskymi organizacemi ,ktere mely vse k dispozici , co je treba odhalit kazdeho…
     A kdyz se jeden nasel ,tak zase ihned zmizel, zase ani stopy po jeho existenci..
     A nikdo se nedivi…

    2. Byl ale ruskou elitou a ne globálním NWO. Jelcinovou „rodinou“, která chtěla někoho, kdo jim zajistí imunitu před stíháním za rozkrádání a generály tajných služeb, kteří byli nešťastní z vlády Gorbačova a Jelcina. Chtěli návrat Ruska k velikosti impéria, ale hledali někoho, kdo to povede. Jejich pokusy o převrat předtím selhaly. Proto hledali někoho vhodného pro kandidaturu do voleb. Část oligarchů ho taky podpořila a potom mnohým přerostl přes hlavu. Některých se zbavil, odvolal je a jiné povýšil, ale to dělali už carové. Nový car často vyhnal staré bojary a povýšil nové lidi.

  2. No pane jo, kapitáne Nemo!
   Na to, že Davida Ickeho a TO všechno (=radši ani nenaznačuju) sledujete už tak dlouho, si tedy myslím, že jste si k těm., „…o kterých se nesmí mluvit„, dovolil sakra moc!
   Neobáváte se o život?

  3. kpt.Nemo
   Snad nechcete říci,že je naplánována zkáza planety?
   To jen síla peněz tvoří tyto plánovače,že se cítí býti zástupci Boha na této planetě,není důvod je zbožňovat
   Lež,podvod až mil.mrtvých,nesmí dostat šanci vládnout této planetě.
   Pokud si někdo myslí,že podrobením si Ruska,nastane ráj na zemi,strašně se mýlí.
   I když už mnozí vědí,že Rusko je klíčem ke světovládě.

  4. No vida! A hned je ve všem, ale úplně ve všem jasno, a není naprosto třeba o něčem diskutovat! Takovéto věštce a věrozvěsty, kterým je vše minulé, současné a budoucí naprosto jasné, a všechny ostatní mají jen za pomýlené hlupáčky, ty mám nejraději. Velice nám všem usnadňují život a šetří čas….

 9. Jak Halík z čerta klerikem
  tak Karlík z prince králíkem
  stal se v mžiku z Boží vůle;
  jsou u moci, při vší smůle.

  Král Karel s Lízou z Trusu
  teď zasedli si k dubovému stolu
  ti nechodili s řiťu holú
  a přes dluhy jsou v plusu.

  Teď kují pikle na Rusa
  pod patronací USA;
  tráví studny, kladou miny
  už jde jenom o termíny.

 10. Telegram:
  Ještě jednou, abychom pochopili otázku. Posílená praporní taktická skupina na bázi motostřeleckého nebo tankového praporu je kolona dlouhá přibližně 6-8 kilometrů. Dvě BTG jsou dvě takové kolony, 16 kilometrů dlouhé. Nejedná se o jehlu v kupce sena.

  Na cestě možného ústupu vojsk se nacházela úzká místa, například mosty přes řeku Oskol. Postupující strana měla k dispozici bezpilotní letouny a HIMARS s dostatečným množstvím munice, aby pokryla i takové cíle, jako je kolona čet.
  Ústup například 10 BTG (80 km kolona) po tak špatné silniční síti nelze vůbec utajit. To není možné. Videozáznamů ustupujících kolon by bylo dost, a to ze zdrojů mimo kontrolu ruského ministerstva obrany a agentury AP.

  Kdyby průlom s rychlostí, kterou předvedla VSU, prošel oblastí obsazenou vojsky, viděli bychom terabajty videa se stovkami obrněných vozidel, davy zajatců, mrtvoly od jednoho okraje obrazovky k druhému jako souvislý koberec, tedy začátek SVO na steroidech. To se však nestalo, nyní VSU nedá dohromady ani jednu neúplnou rotu techniky. Později samozřejmě dají dohromady prapor… když shromáždí vše, co mají, z oblasti o velikosti malé země.

  To znamená, že:
  1) V oblasti obsazené VSU se od zahájení ofenzívy nenacházely téměř žádné jednotky. Tucet taktických skupin o síle maximálně jedné roty, asi tucet oddílů domobrany z LLR o síle čety a ne více, oddíly Rosgvardie o celkové síle praporu, roztroušené po osadách po malých jednotkách. Výjimkou je Izjum, kde skutečně mohly být 1-2 BTG, samozřejmě „od oka“.

  2) Tyto jednotky byly staženy PŘED zahájením ukrajinské ofenzívy. Jinak to není možné, jinak by nám Ukrajinci předvedli celé konvoje zasažené HIMARSy a hory mrtvol, jak to umí. Byly by videa z úderů dronů, bylo by to peklo. To není.

  Žádají mě o předpověď na 2-3 dny. Prognóza na 2-3 dny je jednoduchá – VSU bude pokračovat v postupu, ale její rychlost se bude snižovat. Za 3-4 dny se zastaví na směru Izjum-Krasnolimansk a nejde o to, že by jim došla pára nebo tak něco, ale o to, že se jim komunikace protahují.

  Co bude dál?
  Tato otázka závisí na tom, KDE se nyní nacházejí jednotky, které byly dříve na Izjumském směru. Brigády 35. armády, které samozřejmě utrpěly těžké ztráty, ale neztratily svou bojeschopnost, části 3. motostřelecké divize a mnoho a mnoho dalších, jejichž počty zde nebudu vyjmenovávat.

  Situace je upřímně řečeno zvláštní. Zvláštní, to je nejpřesnější popis. V jistém smyslu dochází k bezprecedentním událostem ve světových dějinách. Zda za ně dát medaile, nebo se připravit na zavření všech ruských elit a generálů do psychiatrických léčeben, ukáže čas, a to blízká budoucnost.
  Zasvěcení však tvrdí, že na severu obecně nějaké jednotky byly, a bylo jich hodně, na fronty byla poslána i armáda generálů a plukovníků z Moskvy.

  Takže můžeme jen čekat, zatímco můžeme říci, že ruská armáda nevstupuje do boje správně. Ofenzíva VSU probíhá téměř bez odporu z ruské strany. Co to znamená, se můžeme jen dohadovat, ale vzhledem k tomu, jak daleko se dostali, je pro nás riziko obludné.
  https://t.me/playcivilization/61

  K prohlášení MO RF. Nejpodivnější na tom je, že přeskupení za účelem stažení (obojí je nejasné a formulace o stažení v prohlášení MO je matoucí), Konašenkov řekl pravdu (https://t.me/mod_russia/19719) – k utajenému stažení někam a přeskupení tam a tam došlo. Vypadá to a zní to jako úplné, absolutní šílenství za současných okolností a možná je to (ne skutečnost), ale zároveň je to pravda!
  https://t.me/playcivilization/62

  1. Ze zkusenosti rikam, ze je to nejspis pruser na ruske strane. Jednak logicky dany nedostatkem sil a nelogicky umozneny nekompetentnosti nebo diverzi.
   Odchod se zachovanim skladu munice a nechanim nistnich na pospas je prohra vic nez na takticke urovni.
   Porad je samozrejme sance, ze to zvrati, nebo ze to byla lecka a budd nasledovat zkaza VSU. Davam tomu ale max procento.

   Cela ta operace je podivna a nesouci nejruznejsi prvky.

 11. Já bych opravdu doporučil (vím, jako dnes druhý) přečíst si Davida.
  https://www.novarepublika.online/2022/09/spd-a-vidlakovy-kydy

  Vidláka si mimořádně vážím pro jeho inteligenci, kreativitu a schopnost pohlížet na jednu věc třídavě z různých úhlů. Umí výborně psát a umí napsat přesvědčivý burcující/propagandistický text. Vidlákovy kydy i jejich současné pokračování byly a v této chvíli ještě jsou nanejvýš zajímavým a podnětným prostorem výměny názorů – i skupinové psychoterapie.

  Vidláku, zapomínáš na to, že člověk může být buď veřejným intelektuálem (což nesporně jsi a máš k tomu mimořádné nadání) nebo praktickým politikem, což nesporně nejsi a já jsem byl tomu rád. Obě tyto role jdou proti sobě. Jednoduše proto, že intelektuál poctivě, omylně a klopotně hledá pravdu, kdežto dnešní politik konstruuje přesvědčivé a sugestivní polopravdy, čtvrtpravdy a lži, sloužící k manipulaci davem. Obojí současně dělat nelze.

  Co se týče rozhodnutí Putina vpadnout na Ukrajinu nad rámec hranic odtržených republik – už jsem psal, že ho považuji za debilní reakci na imbecilní a psychopatickou politiku amerického hlubokého státu.
  Nemám pochopitelně žádné zpravodajské informace, ale obávám se, že Putin – pokud je měl – pak silně cinknuté. A vyrobit z obyvatel Ukrajiny nepřátele se mu povedlo dokonale (a podle mého názoru hloupě) Tři generace to nespraví. Ať už válka dopadne jakkoliv.
  ———–

  1. Re: AH

   … a já jsem tady největší ku*va! – to jsem kdysi prohlásil coby mazák na plzeňských Slovanech.
   A platí to pořád.
   Takže budem kopat do báboviček.

   Minimálně polovina Ukrů, se kterými jsem se setkal zde v ČR má nějakou válku u výfuku. Zejména pak ti, kteří jsou ze západu Ukradiny.
   Není rozdělenějšího národa, než jsou Ukrajinci.
   Ti, kteří nezahnuli kramle před válkou, to udělali hned po jejím vypuknutí.

    1. Re: AH

     Výroba nepřátel z obyvatel Ukrajiny.

     To je zhruba stejné, jako by ze mne chtěl někdo vyrobit svého nepřítele rozbombardováním Strakovky.

   1. RE: Targus
    Mám stejnou zkušenost. Moje Ukrajinka má jedinou starost, aby se oba branci v rodině vyhnuli válce. Zatím dobrý, jeden pracuje v Německu a druhý tady u nás.

   2. Targusi, ta kasárna už neexistují. Tak musíte své prohlášení učinit znovu. Ovšem pokud to bude na vrcholu kopce, kde budete sám nebo jen s několika málo lidmi, hodnota takového prohlášení bude relativní situaci. Větší efekt by to mělo na shormáždění an Václaváku 3. září s dovětkem, že samozřejmě jen mezi účastníky vyjma provokatérů. 🙂

  2. JA SE TAKY DOMNIVAM,ŽE NAŠ ŠEF KDYŽ UŽ TO UMI BY MOHL ZASTUPOVAT VŠECHNY VoLIČE…

   Ti jakoby ve formaci SV tj Společnosti voličů, hledaji na Vaclavaku své nové zastupitelea,kteři by dokazali resalizovat jejich program,ktery tam u něáho co paaaar minut visai!!!
   Trochu mě zaráži,že članek je v kvalitě SOCIOLOGA,kteři jen pozoruji Společnost a popisuji co se v ni děje,
   ale nesmi navrhovat ani naznak řešeni těch sraček,které nam obanům hrozi vaybuchem do Xichtu !áaaaaa

   To by se tu mezi nami lidovými komentatory mohlo klidně najit!Dyť tu jsou takove davy a kakofonie nazorů nezna žadnych mezi,no asti už se dostavaji na povrch přimo pod jeho webem,ale co tady,nikdo se nechce dozvědět jak na to?
   To si mame dat inzerat že dobře platici Společnosst hladá svoje zastoupeni!
   No ni?

   1. Aničko,
    ten inzerát by mohl i znít takto:

    Společnost občanů nejmenované republiky hledá smysl své existence – jakýkoli diktátor je vítán.

    1. Pani Lentilko,mam lepši napad!My přeci existujem a budeme dale existovat jako SV tak bude stačit
     aby jsme tëm Nemehlům vytvořili navrh programua,projednali jeho body a zacali prosazovat,aby si ten Program dali do svych 33 let stale vice potrlejšich sraček! aaaaaaaaaaáa
     Jinak je volit nebudem a ani nesmime a to ve vlastnim zajmu!
     No ni?

     1. Systém je nastaven tak, že i kdyby přišel jen jeden volič a odvolil, volby budou prohlášeny za platné.

      Jednou z možných šancí je to, že ti otroci si udrželi znalost, jak přežít. Ty elity bez otroků nepřežijí.

  3. Já jen, že David nejspíše neví, že i Donbas je Ukrajina a tam zřejmě si Putin nepřátele na tři generace nevytvořil.
   Jo a ještě něco, většinou se snažím přemýšlet a ať přemýšlím jak přemýšlím tak mě nenapadá nic jiného jak zabránit odstřelování Donbasu Ukry než , že je vojensky potlačím když už to nešlo politicky celých osm let. Jenže to nebylo to jediné. Navíc vidím rozpínání mírové a čistě obrané organizace za kterou se vydává agresivní NATO tak asi nemám žádnou jinou volbu a pak mě je a dokonce mě musí být fuk, co si o tom Ukrajinci myslí a jak dlouho to bude trvat, než se zase začneme kamarádit.
   No nikdo učený z nebe nespadl a David zřejmě taky ne, nebo snad napsal jak by to vyřešil on? Zajímalo by mě to.

   1. RE : Hnidopich
    Byli to Kyjevští, kteří si Minských dohodami vesele vytírali půlky. Stejně, jako si třeba v Tel Avivu vesele vytírají půlky rezolucemi OSN proti osidlování Západního břehu. Furt stejný scénář.

  4. RE : AH
   Myslím si, že reakce Putina byla jedině možná.
   Kdyby dovolil aby ho NATO jezdilo “ strašit “ i někam na Donbas, válka by nebyla.
   Po Pobaltí Ukrajina, Bělorusko ( zatím) nevyšlo, následoval by patrně neklidný a opravdu složitý Kavkaz.
   Uspořádat Majdan kdekoli na Kavkaze by nebylo nic složitého. Přátelé Saúdi by rádi vypomohli dodávkou dobře proškolených imámů.
   Osobně bych Kavkazanům přála svobodu, ale z geopolitických důvodů mají smůlu. Stejnou smůlu, jako třeba Syřané na Golanských výšinách.
   Navíc, Kavkazané by jenom změnili protektora, dostali by americké základny, možná si to ti rozumnější z nich uvědomují. Ale takových moc nebude.
   Že si Rusové na Ukrajině vyrobili nepřátele ? Určitě ano. Ale nevíme, kolik jich je. Žije tam hodně smíšených rodin a skoro nic o jejich smýšlení nevíme. Víme jen, že média drží lidé okolo Zelenského, a to je tak všechno.
   Podle mě udělal VVP to co musel. Bolet to bude všechny bez výjimky.

  5. Proboha Holube(a nejen Vy)pochopte, že Putin není to co si myslíme, či co se o něm říká. Putin je tzv. talking head(mluvící hlava-osoba) těch o kterých se nesmí mluvit, je jen vykonavatelem těch, kteří doopravdy vlastní a řídí svět. Nikdo zde nepochopil, že chlap, který celý život pracoval pro tajné služby(KGB) měl nad sebou šéfy, kteří ho úkolovali. Opravdu si myslíte, že se vymanil z jejich područí(velení) a teď on sám něco řídí? Že se stal autokratem, který řídí Rusko? Všechny Vaše-naše úvahy, rozbory, analýzy, predikce mají chybné předpoklady a data. Vše je úplně jinak. Když do rovnice, nebo vzorce( a formula) zadáte chybná data, výsledek je stejně chybný, ačkoli vzorec je správně. Putin je jen figura v šachové hře, i když si myslíme, že je králem. Ti kteří šachy hrají ví, že figurami táhne ten kdo vlastní šachovnici i figurky. Nikdo zde doposud nezmínil člověka jménem David Icke. Chápu, že anglicky mluvící zdroje většina zdejších „Vidláků“ nevládnou angličtinou a tudíž nesledují anglofonní svět, či pouze zprostředkovaně českými filtry. Zmiňuji D. Icke ,protože jeho vyjádření o světovém dění zní : Knowing the outcome, enjoy the ride. Parafráze, nebo česky přiblíženo : Když víš,jak to má dopadnout, upraž si popcorn a koukej na to se bude dít. Vše co se děje je dávno (hóódně dávno) naplánováno a vše je v pohybu podle plánů majitelů světa. Ten pán o všem co se děje dnes mluví už třicet let. Já ho sleduji „jen“ posledních dvacet. Sleduji ho od památného 11.září 2001. Žil jsem v USA a jsem pamětníkem událostí, které změnily svět. Kdo z Vás Čechů si pamatuje co dělal toho dne v 2001? Já jsem tam byl a jako všichni Američané si to úterý pamatuji hodinu po hodině. Kdo z Vás Čechů ví co se vůbec tehdy stalo? GOGO alias J.M. (přiznám se, že nevím,který alias je správně) , když jsem se z něj pokusil vyloudit jakoukoliv fundovanou odpověď co o této události soudí, mi odpověděl textem z Wikipedie. Ani jeden z Vás nevidí celý obrázek. Ani jeden z Vás nemá pravdu, když má nedostatečné informace. A proto jste-jsme odsouzeni k záhubě, stejně jako Vaši potomci. Tak si tady rozebírejte,diskutujte, mudrujte a stejně to bude k ničemu. Protože co se má stát se stane. Dovolil jsem si se rozepsat, když máme zítra to 21. výročí největšího švindlu co svět zažil. Kdo nepochopil tehdy, nepochopí nikdy.

   1. Re: kpt. Nemo

    Tak já si myslím, že těch maxišvindlů bylo daleko více, ale nebudu vám to kazit.
    Pravdu máte minimálně v mnohých svých tvrzeních, pokud ne úplně ve všech.
    Ano, Putin je talking head, i když bych zcela nevylučoval jeho účast při analýzách a navrhování řešení.
    Povětšinou totiž odpovídají větám – myšlenkám – zásadám, o nichž Putin tvrdí, že se jimi řídí.

    Ale minimálně od r. 2013 Putin určo není tím, který určuje tahy na šachovnici sám.

    1. My ale vime , ze kazdou valku /a neni o ne nouze /, planuji , zmanipuluji a organizuji porad ti stejni…Jako tu na U.
     Davaji najevo, jak touzi po miru a krici a vzdychaji ze vsech nejvic pri kazde prilezitosti po miru , po skonceni kazde valky prisahaji ,ze uz zadna nesmi byt ,ze udelaji vsecko /dohody a smlouvy nejvyssi mirumilovnosti se rozmnozuji/, ale zacinaji zaroven za kulisami znova.
     Zase pripravuji dalsi valku , za chvili uz krici, ze se pro mir zbrojit..
     Za obranu miru a svet bez valek..Zbrojeni se stupnuje stale vice ..
     A lid musi stale vice vse zaplatit..
     Potom ,se postupne a zaroven nezvratne zjistuje , ze ten nepritel by nemel existovat , kdyz je nepritel vsech ..
     Vsecky smlouvy , dohody a mezinarodni umluvy se nemuzou z toho duvodu dodrzovat , pac to s nepritelem nejde..
     Nepritel chce vzdy jen jedno , valku , zrusit mir a svetu skodit..Tak co s nim.
     Ze nic jinyho neni mozny , pac nepratele chteji valku a porad.
     Vyjednavat s nepritelem nejde..Ani zadny smlouvy s nim dodrzovat..
     A nikdy neprestanou a bez valky nemuzou zit.
     Kupodivu oboji.
     Zaprisahly nepritel ,co chce za kazdou cenu valku a potom ty nejmirumilovnejsi staty ze vsech ,jejich vlady se musi valkami branit.
     A co jim taky zbejva..
     A lid to zaplati /ty valky na sebe/ a co jemu taky zbejva..

   2. Myslíte to tak, že majitelé šachovnice už chtěli šachovnici zničit, ale zaujala je úporná snaha figurek hrát hru v autonomním režimu, takže šachovnici nabídli vítězi?

   3. Zkusím si toho pána dohledat, možná by se dalo souhlasit s tím, že jedenácté září 2001 byl obrovský komplot a podvod. Ovšem mi opravdu nesedí to, jak říkáte, že ti mocní řídí Svět. Proč potom ty války vznikají a probíhají? Proč je lidstvo- pakliže jsou to pouhé figurky na šachovnici – prostě nepoučitelné a dějí se ty samé chyby a průsery? Kdo to má být ten takzvaný prediktor? Je to jedna osoba nebo je to úřad? Nikdy nikdo ho neviděl, jen o něm nebo o tom někteří strašně zasvěceně mluví.
    Tady Fantomka napsala zajímavý text.
    https://fantomka.webnode.cz/news/chmurne-vize-jednoho-obycejneho-hledace-vody-mame-se-bat/
    No, Odkud kam ti červi jdou? Kdepak je uloženo všechno fyzické zlato?

  6. Sou zase udalosti a zase se muzou videt a myslet neco vo nich..
   Obehla svetem zprava jak na U. sel duchodce do lesa s flintou na zajice a misto zajice picnul do rusky stihacky SU. A dostal medajle a slavu , i v TV ..Odevsud.
   Lita to 2000m za hodinu a vazi moc tun , ma to z titanu kabinu ,ale to nevadi..
   Vidlakovo jasani o Ursulce armady nicitelce ,se ponekud nezaklada na skutecnosti. Poskytuje takove informace volne bez vysvetleni a aspon jednoho dukazicku a tak je mozny takhle jasat porad a vo vsem..
   Nejasne porizeny z druhy ,nebo treti nezaruceny ruky..
   Armada je v poradku nerozvracena a ma vyzbroj na urovni a casto lepsi nez rus ma..
   Navic je to pojisteny ,ze sou pripraveny vzdy si zrusit vlastni ustavu a mezinarodni umluvy.
   Jako obvykle.
   Nechci porad do niceho stourat , nejsem troskar a nejakej taky kazisvet..
   Jeden aspon prikladecek zniceni Bundesu, by ale neskodil..I v jeho zajmu. Pac.
   Si tim porizuje v ty praci a drine ,jeste /sebe/ inflaci.
   A/ Skutecnosti. B/ Faktu. C/ Hodnoty vlastnich informaci. Ty prirozene znehodnocuje. D/Verohodnosti.
   E/ Takovy rozpravky sou v hospode po deseti pivech povoleny. Piva predvalecnyho.
   Dal se ukazuje ,ze v B. sidlil Naftogaz a ted rusove do nej taky picnou a bude tezka energeticka potiz.
   General Zima taky nepocka.Tak se odhadujou ty moznosti prezit na U. do jara..
   A vladnou casto ospraveditelny a skutecny pochybnosti..
   Dal pisou ze si U.muzou poridit presilu kdy a kde chteji , maji na to dost, jak to nazvat..
   I kdyz ted vo neco min..
   Napadlo mne ze se vzdy najde pouceni..
   Tak treba v Eu ,vsicki muzou tvrdit , kdyby se neco votocilo , ze za nic nemuzou, ani s jejich milionovejma odmenama a taky ve frome opravdu velkejch majetku ,taky ne , ze jen poslouchali rozkazy , jinak by byli ukrutne potrestany…
   To kazdej musi pochopit, ze to bude jako v 45.
   Situace taky nekdy vypada jako driv, kdyz wermachti se nachlastali snapsu , sezrali nejaky drogy a pak pobihali a radi ,proti tankum a kulometum a holejma rukama taky vohejbali laufy u tanku a kanonu, nepritele..
   Aby taky udelali svymu i dokonce nepratelskymu veleni nejakou radost.Beda.
   Nekdy je tezky odhalit zblizka , kdo je vlastne v ty situaci nepritel a kdo nejni..
   Ty uz potom jednoduse nemuseli nic vysvetlovat..Taky vyhoda..
   A ty co je vedli a co taky tvrdili vo tech rozkazech ,byli zase brzy slavny..
   A hodili se dobre a zase do dalsich funkci atd..
   Polaci meli tenkrat na ty laufy aspon ty savle..
   Nemelo by se zapominat taky na obetavou pomoc zapadu , kdyz zapad si odvazi vsecko ukrajinsky , vlastne vsecko svoje obili, na U. jen skladovany..
   General Zima asi planuje nejaky ty akce , to je celkem jasny ,ale vyhrozujou za nej jiny..
   A fest..

  7. David neni prlis citelnym politikem. Jeho postoji je tezko rozumet. Podle nej dela opozicni SPD co je v jejich slach, ale o sjednoceni opozice se nepokusila (ci to nedokazala, nejaky pokus mozna probehl). A ted varuje pred Rajchlem, ktery takovy ukol zvladnul.
   K tomu navrhli Bastu za prezidenta, protoze Okamura nema rad nadejnejsiho Blaska. SPD svym pristupem trochu pripomina byvale komunisty: Myslime to dobre, ale lid nam nerozumi.

 12. Já bych jen doporučil všem stratégům, včetně vidláka (u Kechlibara je to marný), aby si přečetli útlé dílko napsané cca před 2500 lety – Sun-c – O umění válečném… Je tam toho napsáno dost a odráží to východní taktiku a strategii. Nikoli US styl někam vlítnout, rozmlátit co se dá pod záminkou šíření demokracie, urást co jde a pak zdrhat s posranejma kalhotama. Jako Napoleon, jako Hitler.
  Ten mistr Sun to tam píše dost názorně.

  1. Je zcela mozny, ze ukrova armada nevydrzi pres zimu , v zime je taky potreba vseho vic..
   Kanon nikoho nezahreje v kazdem mnozstvi napr.
   Za Donbasem se rika , je prej daleko min opevneni ..
   Nektery si muzou myslet neco vo posledni bitve co vzplala..
   A nemusi to bejt zrovna jen tam..
   Je zcela mozny , ze nejaky kecy na namesti brzy nebudou stacit a ze bude klidne potreba si i u nas lecos poridit , pres velky odpor vlady a uradu.
   Vylouceny to neni..
   Lepsi je vo tom aspon neco vedet, nez tupe zirat na tribunu..Nebo jinam..

   1. Poslední linie před Dněprem je Slovjansk a Kramatorsk. Ta byla teď posílena blesjkovým překvapivým ovládnutím Iziumu.

 13. Для достижения целей СВО принято решение перегруппировать войска в районах Балаклеи и Изюма для наращивания усилий на Донецком направлении. В течение трёх суток проведена операция по свертыванию и переброске Изюмско-Балаклейской группировки войск на территорию ДНР.

  Проведён ряд отвлекающих и демонстрационных мероприятий с обозначением реальных действий войск. В целях недопущения ущерба войскам РФ по противнику наносилось мощное огневое поражение с применением авиации, ракетных войск и артиллерии.
  ВС РФ за трое суток уничтожили более двух тысяч украинских и иностранных боевиков, а также свыше 100 единиц бронетехники и артиллерии

  Takhle nejak asi popisovali v Reichu Stalingrad.
  Jaka je sance, ze je to mazany plan?

  1. Asi to bude stejně marné, ale za pokus to stojí.

   Vidíte jen střípky bojových událostí – tahle operace má totiž hlavní těžiště v politické rovině (ale nejenom, velmi důležitý je i dopad do společenské roviny) – bojové operace jsou jen manipulační přesuny, se kterými jednotlivé strany se pokoušejí „získat čas“. Bohužel, pravidla války jsou velmi podobná pravidlům šachu – k velké lítosti mnoha přímých i nepřímých zúčastněných (tedy i mé) ty manipulační přesuny ničí skutečné životy, které po ukončení hry nelze znovu „postavit“ na hrací plochu. Jenže, dokud nepadne dohoda o patové situaci, dá se předpokládat, že minimálně jedna strana je ochotna „vyřadit“ všechny „své“ pěšce a figury, aby nemusela přiznat pat anebo dokonce svůj šach-mat.

   Jenže v rámci bojové vřavy zároveň probíhají skrytější pohyby v rovině politické (a v současnosti i ty společenské – které ale většina vidí jako zcela oddělené), které mohou dojít do stavu, že ty bojové šachy nebude potřeba dohrát do nějakého hořkého konce. Ta politická rovina je v této chvíli ta určující (i když ji mnoho lidí takto nechce vidět).

   Z tohoto mého pohledu je pro mne zcela určující fakt, že ruská strana se snaží minimalizovat dopad na ty nezúčastněné (i za cenu polemik nechápajících jedinců o neschopnosti ruské strany) a strana NATO naopak tu pěšáckou ukrajinskou stranu naviguje přesně na ubližování těm nezúčastněným s cílem donutit ruskou stranu k nějaké strategicky významné chybě…

   1. Dovolim si otazku, Lentilko:
    Mohli Rusove hrat mezikontinentalni politickou a hospodarskou hru i bez provedeni operace? Tedy zjednodusene: navazat spojenectvi s tretim svetem a utnout energonosice Zapadu?
    Byla k takovym krokum nutna vojenska operace (eufemismus)?
    K vlastni operaci: pred 7 lety se argumentovalo tim, ze tehdy byl Zapad oproti Rusku prilis silny a operaci tehdy neslo provedt. Prijde vam dnes/ letos Zapad *relativne* slabsi, nezli tehdy?

    1. Tomu se rika snezna nebo taky Strelkovova slepota.
     O silu zapadu tu moc nejde, slo predevsim o Cinu.
     Pred 7 lety by se aspon castecne pridala k sankcim.
     Co by to pro Rusko znamenalo si prectete jinde. Bylo toho napsano dost
     Dneska hlavne diky Trumpovi, ktery je z nejakeho duvodu idolem ceske alternativy, uz Cina vi, ze s USA ji zariva budoucnost neceka.
     Biden na Trupovo proticinske politice nic nezmenil, takze Cina vi, ze se nejedna o zalezitost jedne pomylene americke administrativy, ale o trvaly kurz do budoucna.
     Strelkov a jeho mistni klaka ma doma jenom mapu Donbasu a dal uz nevidi.

     1. Nejde o Čínu. Jde o svět. Celý a bez vyjímky. Zkuste to zapracovat do vašich úvah a uvidíte, že důkazy – které v omezeném pohledu vidět ani nemůžet – budou přímo do očí bijící.

     2. Opet naprosto nemistne az hystericky zatazeny Strelkov, Sakuro. Tohle opakovani vam ho z hlavy nevyzene a pouzivani dehonestujicich slov vas nezklidni.

      1. Dehonestujicich? Ja?
       Ctete aspon vlastni prispevky?
       A o hysterii se bezte poucit ke vsemu oblibenemu Strelkovovi.
       Podle nej uz Rusko valku nevratne prohralo.
       Ale on je ten vas genialni strateg, takze on vlastne muze.

       1. Jen dokazujete, ze o nem blabolite a netusite, co opravdu rika.
        Nechapu, cim si vyslouzil vasi peci kdyz evidentne netusite, co rikal 8 let a ted.

        1. Pro mne říká tohle:

         Chtěl jsem Ukrajině přinést konečně tu pravou a osvícenou vládu skrze mou osobu, a Rusko mi do toho hned po chvíli hodilo vidle. Teď mám konečně druhou šanci…

         Co říká pro vás?

         1. Strelkov?
          Rika, ze Rusko bud valku vyhraje, nebo nebude. Rikal v roce 14, ze pulka by presla cestou Krymu, tretina vjezdem armady, skoro bez strelby.
          Pak rikal, ze Minsky pracuji pro nepritele, ktery se chysta na valku a valka je nevyhnutelna, protoze ji planuji USA s Ukrajinou jako nastrojem. Ze po par letech ji Rusko, ktere se vojensky nechysta, nemusi vyhrat.
          A rikal, ze kdyz uz valka zacala, musi byt rychla a vitezna, jit naplno od pocatku.
          Ze natahovani a balancovani se muze nevyplatit.
          Ted rika, ze valka bude v lepsim pripade dlouha a krvava.
          A rika, ze Ukrajina v dnesni podobe musi zmizet, jako nastroj USA proti Rusku.

          Staci si pustit ty desitky videi od roku 14.

          1. A o co mu jde skutečně?

           To, copíšete jsou myšlenky. Pokus o jejich zrealizování by v tom lepším případě vylidnil Ukrajinu, v tom horším celou planetu. Jde mu skutečně o to vylidnění?

          2. V roce 14 by to bylo skoro bez vystrelu.
           V roce 22 uz formou valky, ktera kdyby byla naplno, rychle a efektivne vedena, dnes by se nebojovalo.
           Prave ta dnesni natahovaci forma, zde tak chvalena, vede k brutalni zkaze.

          3. Ja tady nechci rozebirat jeho predstavy o Ruskem svete.

           Pokud jde ale o tu praktickou vojenskou a zpravodajskou oblast, vyplati se ho sledovat jak kvuli hodnoceni stavu tak to, co by se podle nej delat melo a proc.

           A doporucuju i zpetne,

          4. Jenže – ono nejde o Ukrajinu a nejde ani o Rusko.

           Tak jsko z hozené kuličky v důlku nelze jednoduře „vybrejnit“ osobu, která tu kiličku hodila, stejně tak ze střípků událostí nelze odvodit, k čemi to celé je.

           Představte si, že vyhraje Ukrajina (Západ) a Rusko zmizí. Planeta Země má tak maximálně 20 let, než ji ti vítězové úplně vydrancují a zničí. Všichni, kromě mrtvých na orbitálních stanicích (protože na ně zapomněli) zemřou.

           Představte si, že vyhraje na Ukrajině vojensky Rusko. V té chvíli spadnou masky „Demokracie“ a Západ provede znovu to, co udělal v roce 1918, 1941, 1990 – protože ale Rusko už nemá kam ustoupit – „hříbečky“ jde umistovat už i vzdáleně – střet skončí zase jen všichni zemřou. Pravda, v tomto případě bude mít osazenstvo orbitálních stanic možnost vidět ohňostroj, který asi nikdy vidět nechtěli.

           Vaše uvažování neposkytuji jinou variantu vyústění této kritické situace.

           Pokud si sám nedovolíte přemýšlet i o jiných možnostech, nedivte se, že vám myšlenky jiných přijdou minimálně jako „neuspokojivé“. Ve vašem žargonu spíše asi nepochopitelné a mimo „mísu“.

        2. Haha, Svedkove Stelkovovi ztraci nervy?
         Uz jsem to rikal ze na Strelkov anechodim, ale diky jeho mistni klice (multinick?) vim co opravdu rika. Uz docela dlouho.
         A pokud rika i neco jineho a vy sem kopirujete jenom ty jeho kratkozrake blekoty, tak je to vase chyba.

    2. Vaše otázka vychází ze špatného předpokladu.

     Vaše představa je ta, že Rusové chtějí vyhrát. A tento předpoklad vám nedovoluje vidět, že Rusku nejde o vítězství, ale napak o konsensus – všestranně výhodnou dohodu. Jak ze strany všeobecné dohody o sdílené bezpečnost, tak i ze strany ekonomické výhodnosti.

     Ekonomická výhodnost je ze strany kolonialisticky myslícího Západu prosazována krédem „Nám vše, hned teď a zdarma“ – a to ještě slovo „Nám“ nezahrnuje všechny obyvatele toho „Západu“. Klasické „Po nás potopa“ raději nedodávají vůbec.

     A protože Rusko tato „pravidla kolonialismu Západního sřihu“ radikálně odmítlo (Putin v Mnichově 2007), nastaly známé události roku 2008, 2014, 2015, 2021 a také dost událostí nepublikovaných/neznámých.

     Rusko nemá potřebu vyhrát – vítězství je totiž v tomto světě vždy po čase jen to Pyrrhovo. Rusko chce změnit pravidla k naplnění toho konsensu výhodného pro všchny najednou. (A proto Západ šílí a tvrdí, že Rusko chce zničit „pravidla světového řádu“ – a jen ze skromnosti nedoplňují ten malý detail, že ta pravidla jsou Západu a jsou ryze kolonialistická – výhodná jen a pouze pro jakousi samozvanou elitu bez charakteru lidství a bez jakékoli morální odpovědnosti. (Demokracie pro svou životaschopnost potřebuje motor – davy otroků pracujících pro blaho „občanů“ – viz realita prvotní Demokracie v Řecku)

     Odpověď je tedy – po tomto úvodu již sdělitelná a jasná – pokud by všichni elitou kolonizovaní pochopili svůj statut podřízenosti koloniálním elitám a projevili svou nespokojenost s tímto stavem společně, žádná SVO být nemusela, nemusela být ani 1. a ani 2. sv válka, nemuselo být ani Arabské jaro.

     Protože ale to uvědomění situace bylo tou elitou pokryto mazáním „medu“ dolarů kolem úst a očí všech klíčových osob, které pak – po „použití“ – byly „spláchnuty do WC dějin, všechny situace musely nastat.

     Zdá se, že SVO by tedy mohla být skutečně ta poslední poslední – pokud si všichni rychle uvědomíme, OČ VLASNĚ JDE… a podle toho budeme i řídit vlastní kroky.

     Na nespokojenosti s formou spojení se 3.9. – a přehršlí rad generálů po bitvě – mohou vznikat i obavy, že by to ještě nemusela být ta pověstná poslední kapka. Skutečně jde o to pochopit situaci komplexně a podřídit své manýry celku – ta očekávaná změna je totiž tak komplexní už sama o sobě, že nějaké žabomyší války poplatné rozděl a panuj koloniálním vzoru fungování lidského světa, jsou spíše na škodu.

     Vidlák to intuitivně chápe – a proto píše, jako kdyby mu za to platili zlatem, jsou zde i takoví, kteří to chápou také, bylo by ale přímo úžasné, kdyby to byli schopni promyslet a pochopit všichni zde účastní. Včetně Davida po svém commin-outu. A samozřejmě i vás…

     Howgh.

      1. No nejste vy úžasný?

       Asi to bude stejně marné, ale za pokus to stojí.

       Třeba to pochopí někdo jiný, třeba to pochopí většina…. To by byla krása. Skutečná.

       1. Jestli zacnete valku jaksi preventivne, protoze se obavate nejhorsiho, tak bud potrebujete rychle vyhrat, nebo dosahnout takove pozice, aby byl prijat vam prijatelny konsensus pricemz ve stabilnim provedeni.

        Nevitezna, nebo ponizujicim zpusobem prohrana, vami zapocata valka, byva v takovych situacich likvidacni.

        Zrada mistnich, jiz nekolikata, se pocita. Dobyt, tvrdit, ze nafurt a zradit, odejit a nechat zmasakrovat, je horsi nez necha byt od zacatku.

        1. Jestli si myslíte, že slova VVP: „Rusko už nemá kam couvnout…“ lze chápat jako „preventivně“, zkuste to promyslet znovu…

         1. Valka nezacala utokem na Rusko nybrz naopak.
          Utok na Ukrajinu mel necemu predejit – prevence.
          Preventivni utok.

          Myslim, ze jsem ten vyraz pouziv v obvyklem smyslu.

          1. Válka začala útokem na Rusko ve vzdálenější době, protože se to nepodarilo, přišly další pokusy, Napoleon, 1.sv.v., intervence, 2.sv.v. a tak dále až do dneška. Je to celé jen jedna válka.

           Pokud jste přesvědčen, že doba před 24.2.2022 je pouhý sen poskytovaný těm 100W článkům skrze všemocný Matrix tak, aby ty články generovaly co nejvíce energie, kde berete tu jistotu, že to, co teď popisujete má základ v něčem jiném?

           P.S. Zkuste si v té válce alespoň určit strany, které bojují. Jsou stále stejné.

          2. Takticky jsou strany Rusko-Kyjevska Ukrajina.
           Strategicky Rusko- USA.
           A geopoliticky je to stret nekolika skupin.

           Ja se domnivam, ze kdy Rusko spustilo tu etapu ostre valky letos na jare, ze bylo v jedo nejvetsim zajmu rychle a jednoznacne vyhrat – znemoznit USA bojovat prostrednictvim Ukrajiny.

          3. Má to tu drobnou vadu na kráse, že v době, kdy ta válka proti Ruské zemi začala, USA neměly žádné území, natož jméno.

           Zkusíme špek: Koho asi nejvíce rozčílil pokus Trumpa o vymanění USA z područí pomocí onoho „America First“, že ani doteď nebyl s to „zklidnit hormony“ jak prokazuje dnes a denně?

          4. Jo takhle hluboko chcete zachazet…kdo a proc poslal Bronstejna, kdo profitoval z Waterloo atd atd…nojo.
           To je spis na vecerni popovidani nekde online, treba na discordu.

          5. Jak chcete předejít opakování neštastné historie, když tu historii pomíjíte?

           Pokud nejdete od kořenů, unikají vám závažné detaily, události se vám jeví náhodné a bez vzájemných souvislostí, jakákoli predikce je v takovém případě horší, než věštění z rozhozených kostiček kuřete snědeného za noci krvavého úplňku…

           Zdá se, že pokud se mi zadaří pochopit vás, pochopím i ty chudáky wokery. Mi to za to ale stojí… 😉

       2. Ofensiva je rozbehnuti nekam a trochu daleko , uvidi se brzy , jak jim to bude klapat se zasobovanim a vseho..
        Je toho vseho, co je treba pro ofensivu, strasne moc potreba ..
        Zajistit komunikace ,organizace a dopravu tam a zpatky a najit komu a co a kde /vladne zmatek/, je potreba dodat nejvic , neni zrovna legrace..
        Zajistit komunikace/povidani , mezi jednotkami a jejich soucinnost..
        Mozna rusove vo tomhle neco vedi a nez by se nechali masakrovat radeji ustoupi , ustup musi byt ale organizovany , nesmi si brat priklad z nedavnyho Afganistanu, aby se to mohlo nazvat ustup do predem pripravenych posic../Nejak se to nazvat musi/.
        Nekdy se zase vykrikuje neco o pruzne obrane , rychle reagujici na situaci../Medved je v tomhle tradicne ,dost linej/.
        Daleko vic vsecko zajistit , kdyz se nepritel snazi vsude plest do veci , daleko , daleko vic je treba , nez vyzaduje rutina , celkem pohodlna a statisticka obrana..
        Nepritel ustupujici tak dostane casto moznosti strilet zleva , strilet zprava , zepredu a z dalky a este z vysoka..Na utocici jednotky.
        A jeste se furt snazi, ty prileztosti vyuzit .
        Se vsim timhle pocitat a zajistit, aby toho bylo co nejmin, je dulezity.
        Tak se na nepritele dlouho strili nejdriv, aby se mu znicili sklady vseho , komunikace a sem tam nejaka doprava..
        Mimo strileni na jeho vojaky.
        Aby se neplet do cesty a tam ,kde nema co delat..
        Rus prej vedel a nedbal , mozny je , ze nepritele podcenil ,ze tyhle vsecky slozitosti nemuze najednou zmaknout…
        Zasobovani akademik nazyva logistic..

        1. Chape a dost L. a je zatim neco zajimavyho mysleni a to se vzdy da ocenit.
         Nemusi se dal obtezovat s rozpatlavanim , neco obhajovat, staci sebevedomi z toho, co bylo napsany.

      2. Jak začít válku s cílem ji prohrát? Kde proboha píše Lentilka něco takového?
       Já tam čtu, že Rusko nemá potřebu ji vyhrát, ale hned v další větě píše
       „Rusko chce změnit pravidla k naplnění toho konsensu výhodného pro všechny najednou“. To je to podstatné sdělení, alespoň já to tak čtu a nepřijde mi to nesrozumitelné.

       1. Nemit potrebu vyhrat valku, kterou zacnu?

        Proc ji potom zacinat? Jak nevyhrana valka zlepsi vyhlidky na lepsi pozici v dohodach?

        Valkou vetsinou nutite oponenta prijmout vase podminky – kdyz mate navrch. Kdyz prohrajete, platite, nebo i prestanete existovat.

        1. I v černobílém světě je plno různých odstínů, a co pak, až zjistíte, že existence není tištěna v BW, ale je kalibrována v CMYK… To je krása…

      3. A co třeba takhle – začít válku která ale nakonec nebude muset být vyhraná vojenskými prostředky? Jinými slovy válčit tak dlouho bez potřeby rychlého vojenského vítěztví, až se Západ podporující Okrajinu ekonomicky a politicky rozloží. SVO je podle mě jen malá část Velké geopolitické hry Ruska a Číny, jak dostat Západ z pozice světového hegemona.

     1. Konsenzus s partnerem, ktery o nej nestoji? Dosazeni takoveho konsenzu se nazyva vitezstvi, ne?
      Ma otazka ale zustala nezodpovezena: je mezikontinentalni politicko-ekonomicka hra nutnou extrapolaci vojenske operace?

      1. Ne. Vítezství je „zlomení“ protivníka – které ale protivníka v čase udělá silnějším a boj/válka se vrátí.

       Konsensus v sobě zahrnuje i naději, že dohoda bude natolik výhodná pro všechny strany, že při vzniku prvotního napětí nespokojenosti bude možné toto napětí pokrýt tak, aby už nevznikalo.

       Je to v lidech a v jejich rozhodnutí. Pravděpodobnost tohoto je taď malá, ale existuje. Když lidé budou tu komplexnost chápat více a více, i ta pravděpodobnost se bude zvyšovat. Když to lidé pochopí, zmizí pravděpodobnost protikladu tohoto konsensu. A to by mohl být první milník pro tuhle planetu.

       1. Ale Putin koncem lonskeho roku navrh na konsenzus dle ruskych predstav udelal a NATO ho odmitlo.
        Jakym zpusobem navrhujete provest konsenzus, kdyz pro navrhovatele je kazdy ustupek prohrou a pro partnera je prijeti navrhu take prohrou?

        1. Kdyby odpověď na vaši otázku byla tak jednoduchá, aby se dala napsat, určitě by už ji někdo moudřejší a chytřejší dávno popsal.

         Má odpověď je z jiné roviny – jde o změnu myšlení každého zvlášť a o změnu myšlení všech dohromady.

         Pokud se nám to v dohledné době nepodaří, přijde kolaps civilizace (jak ho můžete vyčíst z rozhovorů pana Bárty), se všemi důsledky, které něco takového přináší. To, co tady někteří předvádějí na jedné straně přináší naději, že kolaps civilizace lze odvrátit (tzn. změnit směr rozvoje – v této chvíli ke kooperativní společnosti), na druhé straně vzbuzuje dojem, že Kazatel měl v úvodu své knihy nadčasovou pravdu.

      2. Ma otazka ale zustala nezodpovezena: je mezikontinentalni politicko-ekonomicka hra nutnou extrapolaci vojenske operace?

       Očividně ani po tolika hodinách nikdo nenapsal ten základní prvek: Je to úplně naopak.

       Vojenská operace je pouhý silový důsledek některých úmyslných a některých vynucených chyb té vaší mezikontinentální politicko-ekonomické hry

       A ke všemu jeden z mnoha – a ani nemá takovou váhu, aby tu hru jakkoli ukončil.

     2. Lentilka: Americká vláda dohodu v lednu odmítla. Nechtěl ani vyjednávat. Ústupem si Rusko dohodu nevynutí. Výsledkem bude, že stáhnou vosjko od Kupjansku a pošlpou ho proti nejsilnějším pozicím před Doněckem… Je to podivné.

      1. Zkuste to znovu – NEJDE o jednu bitvu, nejde ani válku, jediné řešení je politické a následně i společenské. Ale – to co nazýváte „aktuální ústup“ – může mít ještě jednu rovinu – zkuste na ni přijít sám.

        1. Logicky (minimálně podle mne) je to vysvětleno výše, pokud však máte logiku jinou, není v mé moci vám cokoli vysvětlit pomocí logiky mi neznámé.

          1. Tak treba jedte jednou, pane Dvoraku: jak je mozne zacit valku s cilem ji nevyhrat, ale ani neprohrat?
           Staci mi nejaky historicky priklad, kdy nekdo vyhlasil valku, kterou nechtel vyhrat.

          2. Stridore,
           zkuste se zamyslet nad tím, z jakého typu „logiky“ vychází vaše otázka. Z mého pohledu je to právě ta koloniální logika.

           Pokud Rusko cílí na změnu koloniálního systému v systém kooperativní, založený na konsensu všeobecké prospěšnosti a výhodnosti, mnoho kroků vycházejících z té „nové“ premisy nebude ani popsatelných v logice koloniální, natož aby byly pochopitelné.

           Abyste porozuměl, musíte první porozumět tomu, co a jak se „mění“. Pokud se vám tento krok podaří, s největší pravděpodobností už tyto otázky klást nikdy nebudete…

          3. Uz to mam! Rusove chteji zmenit mysl akcionaru americkych zbrojovek, aby se zrekli svych dividend. A metodou je jim konflikt, ktery nechteji vyhrat, cimz akcionarum otevrou oci a ti zmeni svoji kolonialni mysl na kooperativni. To mi to trvalo…

          4. Stridore, ta SVO zahájila procesy, které jsou nevratné. Dívejte se na to touto optikou. Pak jsou úplně jedno nějaké dílčí vojenské úspěchy nebo neúspěchy.
           Bojiště na Ukrajině je jenom jedno políčko na šachovnici, na které se hraje. V sázce je konec nadvlády anglosasů nad světem a zatím to vypadá, že anglosasové prohrají. Nic na tom nezmění ani úspěch Ukrajinců u nějaké zapomenuté vesnice na Ukrajině.
           Řekněme, že zpět dobydou nějakou vesnici nebo město XY … změní to něco na tom, že bylo názorně ukázáno, že USA mohou kdykoliv zabavit finance komukoliv? … nezmění, všichni se názorně přesvědčili, že USA ohýbají „pravidla“ dle svých potřeb. Ukrajinci tak mohou postoupit až do vesnice nebo města XY … a na zastavení dedolarizace to nebude mít nejmenší vliv.

          5. jojo Stridore, pokud byste chodil i jinam, nez na Strelkova, ja vim, on je to ten genialni strateg, tak byste vedel, ze treba o valce v Afghanistanu nebo ve Vietnamu si hodne Americanu mysli, ze je Pentagon nikdy vyhrat nechtel
           A rikaji to hlavne ti, kteri tam byli.
           Ale ja vim, oni nic nevedi.
           Gaucovi generalove na telegramu jsou mnohem lepsi.

          6. Stridore,
           když si hrát s myšlenkami, tak pořádně:

           Co třeba myšlenka, že Rusové chtějí změnit smýšlení „obyčejných“ lidí celého světa tak, aby sami zrušili posty akcionářů zbrojovek, protože pochopí na příkladu z Ukrajiny, že jim ty zbrojařské firmy ničí jejich vlastní existenci.

           Přijde mi tento scénář o něco pravděpodobnější a rozhodně proveditelnější, než to, co jste vyplodil vy…

          7. Zacnu valku v kontextu sirsiho konfliktu.
           Je pro me lepsi tu valku vyhrat nebo prohrat?

           Tj. Bylo by Rusko dnes v horsi pozici, kdyby melo Ukrajinu pod kontrolou na jihu a vychode?

          8. Gogo, vám nemohu neodpovědět…

           Nepátrejte, zda je pro vás lepší válku vyhrát anebo prohrát, a raději vůbec žádnou válku ani nezačínejte….

           Rusové jsou na tom stejně, jenže stále existují magoři, kteří si myslí, že válkou se dá zbohatnout. A tak i Rusové museli vytvořit celou škálu různých prostředků a metodik, jak ty zdivočelé horké hlavy zase zchladit na normální pracovní teplotu.

      2. Protože jedním z prvotních cílů SVO bylo „osvobodit“ území DLR a LLR v hranicích regionů? Protože má Vasil zakopaný v osm let budovaných bunkrech prakticky na předměstí Doněcka pro tento cíl větší váhu, než co se stane u Charkova? Protože možná sami trochu podléháme vlastní zápaďácké ideologii a spřádáme za Rusa ty Ďábelské plány, jak si chce vzít Ukrajinu a táhnout na západ? Nebo OK, jenom Ukrajinu? Nebo OK, jen Levý břeh a pak jsme sami překvapeni, že se tak ochotně stáhl od Kyjeva, od Charkova, od Charkova podruhé…?

       Až by se chtělo říct – co když on nám ten Rus vlastně celou dobu nelže?

       Každopádně – Ukrajinec u Charkova nemůže nyní pomáhat u Doňecka či u Chersonu – stejně jako před tím nemohl pomáhat ten Rus. Každý chvilku tahá pilku. Z globálního pohledu je zřejmé, že někdejší původní zisky Rus poměrně ochotně vzdává. Dá se v tom vidět počátek konce, stejně jako „zkracování fronty“ na úkor území, která byla vlastně jen možným vítaným prodloužením páky, bez které to nakonec také třeba půjde – v intencích původních a skutečných záměrů.

       K té dohodě – no, zjevně by si ji nevynutili ani kdyby u toho Charkova krváceli. Ono jim možná vážně stačí držet ten jih a ČEKAT NA ZIMU a tam se živí vojáci budou hodit víc. Pokud nechce Rusko eskalovat VSO ze své strany do plnohodnotné války, bude ty vojáky potřebovat víc, než dané území. (Otázkou samozřejmě je, zda se nakonec přeci jen nevyčerpá dřív, než Ukrajina s kolektivním západem. A to natolik, že nebude do plnohodnotné války nakonec eskalovat, v případě nutnosti, schopno).

       Jednoduše, kdyby mi teďka Lavrov pošeptal: „Jde nám jen o DLR, LLR, Cherson, bránitelnou část Záporoží, Mykolajevu – a kdyby se třeba v budoucnu zadařilo, byla by Oděsa hezká, ale netlačíme na ni… O Krymu se bavit nehodláme vůbec.“ – budu mu to ochotný i věřit.

       Ale tou pákou na dohodu není velikost dobytého území, nýbrž čas, zima, energie, Čína, Indie. Z toho území vlastně stačí jako argument co mají.

       1. Tohle vám skutečný Lavrov nemohl nikdy šeptat, pokud to někdo šeptal, pravděpodovně měl vůni opia anebo přímo síry.

        Staří koptové vaše dilema popisovali ve svých textech prostě – mezi zdí dobra a zdí zla je malá škvírka, jakási branka, tu je potřaba hledat, zcela opustit koncept dobra a zla a jen „projít“.

        1. Komentoval jsem čistě tu nejnižší a nejviditelnější úroveň střetu – tedy co lze vidět na mapě s šipkami a vlaječkami.

         1. To je těžké, když dáte jen na mapy s vlaječkami. Něco podobného provozovali dva v pohádce Šíleně smutná princezna, a vzpomenete si, jak oba nakonec museli změnit zaměstnání?

          1. No, úplně bych nedoporučoval ignorovat ve věci idejí to, jak reálně se projevují do reálného fyzického světa.

          2. Odpocinte si , rus prece rekl, ze chce odfasizovat a demilitarizovat a staci to zaslechnout..
           A jde si za tim..
           Vy vo voze a voni zase vo koze..
           A maji vzdycky presilu..A nikdy to nevzdaji..

          3. Taky Anonyme – jste si jist, že identifikujete cele a navíc ještě i správně ty „projevy ideí do reálného světa“? Immanuel Kant by z vás řičel radostí…

          4. A vy si jist sebou samým jste?
           Víte, je to těžké, činíte-li závěry z jediného diskusního vlákna, v němž se vede debata o jednom z aspektů celého konfliktu, kde vy tajnosnubně z pozice toho, „kdo ví“, naznačuje vyšší, nedohlédnuté konsekvence.
           Jen si nejsem jistý, zda formát diskusního příspěvku snese komplexní analýzu jevů, odehrávajících se zjevně na Ukrajině a skrytě v světě v celé její historické šíři.

           Lidsky řečeno, dostane-li Rus na Ukrajině na prdel, bude to přes všechno fuj, co nám ukázal na té straně kolektivního západu jen těžko znamenat nějaké velké přeformátovávání světa. Naopak, Amík ukáže, že je stále zde a stále ve formě, i když k tomu zvolí prostředníka.

           Ignorovat vlaječky a šipky je jednoduše totéž, jako ignorovat chlapa s palicí, co má chuť na stejné jablko jako vy.

          5. @Taku Anonym:

           Při tom, že pro prosazení svého musí používat palici, mi tím řekl vše potřebné k tomu, aby mi zůstalo jak to jablko, tak nakonec i ta palice…

           Ale k tématu vašeho komentáře – zkuste si představit, že v době, kdy vy stále dumáte, zda je lepší jet pěšcem o jedno pole anebo o dvě, druhá strana vám už stačila dát šach-mat. Ozbrojený konflikt je natolik náročná operace, a navíc i často s nepredikovatelným výsledkem, že nikdy nevzniká, jen tak. Území se dá získat vhodným sňatkem – je to mnohem levnější a mnohem bezpečnější varianta, než na to území padnout s hladovým vojskem. A to nepíši o nutných periodických investicích k udržení takto dobytého území.

           Takže zabývat se pouze konkrétním konfliktem bez jasné znalosti jeho pozadí, kterého je tento konflikt důsledkem, je – mírně řečeno – pošetilé,

        2. Není dobro není zlo; jsou jen všechny možnosti k dispozici a z těchto možností si vybíráme a tím určujeme budoucnost dějů. I když i to není přesné, protože není budoucnost ani minulost, ale pouze stálá přítomnost; ten čas potřebujeme jenom proto, abychom se v tom na naší úrovni nějak orientovali…

         Teď v tuto chvíli souběžně každý konflikt (nejen ten zde probíraný)vyhrávají a zároveň prohrávají obě strany; v naší „osudové“ rovině se nám to jeví jako jeden děj, spletený z příčin a následků. Málokdo dohlédne na výsledek, ale jedno je vysoce pravděpodobné – opravdu nejspíš směřujeme ke konci tupé konfliktní společnosti a jejímu nahrazení společností spolupracující. Třeba dojde i k dějům, které překvapí všechny, nejen Zelenského, Putina, Bidena (dosaďme tam kohokoliv) i Strelkova a řady dalších, kteří by rádi aby to bylo jinak.
         Nejspíš to nejlépe vystihuje stará moudrost o tom, že nejvíce se „nejvyšší“ baví tehdy, když člověk plánuje budoucnost.

         čas zalehnout

       2. Jde o to, kde generálové chtějí nechat křídlo, které od severu kryje formace na Donbasu. Řeka Oskol? Útok AFU ze západu byl chytře vybrán, že Izium obešli z druhé strany než útočit úzkým hrdlem lahve z jihu.

        1. Tak také tam nejsou jenom hlupáci… Jednou se třeba i dozvíme, jak to bylo s tou chersonskou ofenzivou. Změna plánů, když nešla podle plánu? Nebo pouhá maskirovka?

     3. Lentilko, to co jste napsala v podstatě rozvedl Petr Drulák v knížce Podvojný svět.
      Rusku nejde o nějaké vítězství, ale po trpké zkušenosti se Jelcinovými západními poradci, chce Rusko žít a prosperovat, nic víc.
      Určitě nechce liberální demošku našeho střihu. Té už máme plné zuby i my sami.

      1. Zkuste otevřít své oči ještě široceji a totéž zkuste poradit Drulákovi. Koncept, že Rusko si může žít samo podle sebe v prostředí konečnosti prostoru a zdrojů na planetě Zemi, je nesmysl.

    3. Re: Stridor

     Hrát mezikontinentální politickou a hospodářskou hru s US letadlovými loděmi zaparkovanými 500 km od Sevastopolu?
     Vy jste normálně komik. Kolik berete za silvestrovské vystoupení?

     1. Stridor: Sevastopol je důležitý pro černomořskou ruskou flotilu. Američanům by se hodilo tu základnu nějak odstranit, ale pro ně by tam velká základna nebyla výhodná příliš blízko od ruských hranic. Letadlové lodě v Černém moři by byly k ničemu a stejně nesmějí proplout Bosporem podle staré dohody s Tureckem.

      1. Manueli – zkuste to z jiné strany – Sevastopol je důležitý stejně, jako Vlajka vítězství. Třeba uvidíte více souvislostí.

       1. Pro Rusko je to svaté město jako pevnost. Tři admirálové tam padli na hradbách za krymské války Istomin, Nachimov a Kornilov.

        George Friedmann jako Američan napojený na hluboký stát radil už začátkem tohpoto století vést hybridní válku z Ukrajiny do Kazachstánu, Běloruska a na Kavkaz k poražení jaderné velmoci.

      2. Re: Manuel

       Kdo vám nakecal takové nesmysly?
       Jednoduše se vymění vlajka z puntíkaté a pruhované za modrožlutou a loďky jsou na místě do jednoho týdne, bo Ukrové jsou v Černém moři doma.

      1. Nechám první odpověď Targusovi, takže jen malá rada: zkuste si jeho komentář skutečně přečíst celý a zkuste mu porozumět.

          1. Sice píše, že nesmí naznačovat, ale naznačuje až se z něj/ní kouří a furt nic.

          2. Anno2,
           „radit“ v době vytvoření zákazu naznačování nebylo ve slovníku.

          3. Lentilko, to „furt nic“ se netýkalo vás. Naznačování, jak vidno, mně moc nejde zato vy naznačujete perfektně. 🙂 A furt nic.

          4. Anno2,
           není to myšleno zle, já jen stále naplňuji to, co se dá říci Ládíkovými slovy „Tož sranda musi byť i kdyby na chleba něbylo…“, případně pro ty otrlejší „Jsme veselé, jsme hravé…“

           A to naznačování – to je většinou ta poslední instance před nakopnutím…

        1. Re: Stridor

         Vy jste se prostě rozhodl, že budete za každou cenu ze sebe dělat mamlasa.
         Víte, co je to mamlas?

         Takže podruhé – jako pro policajta – pardon – příslušníka ozbrojené složky ministerstva vnitra.

         Na LL úplně postačí vyměnit vlajku, případně osobu kapitána, aby měl správný přízvuk.
         K tomu se vyhotoví adekvátní kupní smlouva a registrační listiny.

         Sim sala bim – a Ukrové mají vlastní LL, nebo radši dvě až tři. A Ivan má u prd*le zaparkovaných 300 letadel. Pochopitelně ukráckých, jak jinak.

         1. Targus: Souhlasím, že dohodu jde obejít jako když Rusové nazvali letadlovou loď raketovým křižníkem. Jen americké letadlové lodě potřebují hodně místa otevřený oceán místo zakotvení v uzavřených vodách, kde budou zranitelné raketami z pobřeží. Skončilo by to trochu jinak. Letadlové lodě by zůstaly ve Středozemním moři kam by zaskočily z Atlantiku. Ukrajina by byla v NATO. V Sevastopolu by kotvila ukrajinská flotila s americkými poradci a menšími americkými loděmi na spojenecké návštěvě. Americké vládě se hodí toho přístavu Rusy zbavit, aby jim zbyl jen Novorosijsk, ale sami si tam nebudou budovat kotviště pro letadlové nebo jiné velké lodi. Rusové ten přístav potřebují a ani nikdy v minulosti se ho nevzdávali snadno. Budou ho hájit všei prostředky.

          1. Re: Manuel

           Vy jste ještě neslyšel o městě Očakov (Očakiv)?

           Ivani tvrdí, že tam hned na začátku invaze vymlátili kasárna postavená Ukry pro soudruhy UŠÁky.
           Nemám nějak moc velký důvod Ivanům nevěřit.

        2. Pro vás dějiny asi začaly až zítra.

         Pokud ale prohrabete archívy, zjistíte, že Rusko hnez z kraje SVO doslova zrušilo v Oděse stavbu vojenského přístavu pro bojové lodě tonáže US NAVY. Zkuste to – naděje na pochopení umírá úplně poslední.

         1. Stridorove to maji rovnou zasmlouvovany v hlavach a jednoduchy . A Usa taky. Misto obchazeni …
          Rovnou si s nima s tem smlouvamam vytrou prdel.
          Jako obvykle..
          Kazdej uz davno vi ,na co vsecky smlouvy sou..
          Se to muze nazvat arrested development..Zarazenej vyvoj.
          Z jiny strany, neda to opravdu zadnou praci, Bospor zablokovat..
          Muze to udelat skoro kazdej kdo chce..Asi za 10 minut.

      2. No, nerozbíhá on Turek náhodou výstavbu kanálu, na kterou se Konvence nevztahuje? Ten Turek je vůbec zajímavý prvek ve hře. Jinak každá konvence je samozřejmě z objektivních důvodů a ve jménu humanity, svobody a demokracie, vypověditelná či ignorovatelná. Záleží jen na tom, kdo má jak rozdané karty. Nebo si myslí, že je má rozdané. Nejde o přírodní zákon.

       Každopádně – posílat letadlovku do Černého moře by byl stejně nesmysl a v zásadě jen demonstrativní akce. Stejně jako by byla pitomina hrát si s vlajkami na lodích sloužících v US Navy. To se spíš přenechají menší vyřazené jednotky za cenu modernizace Rumunsku, Bulharsku (dle nálad) coby členům NATO a i s tou Ukrajinou lze uzavřít smlouvu. Jedna z výhod Krymu je totiž právě v tom, že když ho máte, vlastně v Černém moři tu letadlovku nepotřebujete.

       Vtipné ale je, že vrtulníkové výsadkové lodě (schopné leteckého provozu také) letadlovými loďmi výslovně také nejsou (i když některé původně byly). Je to vlastně stejná klička, jako ty ruské Letadlové křižníky. Japonci si s tou terminologií také pohráli, protože letadlové lodě jim zakazuje Ústava… tak je překlasifikovali na Vrtuluníkové výsadkové lodě: https://www.armadninoviny.cz/japonske-kapesni-letadlove-lode-se-stihackami-f-35b-lightning-ii.html (Všimněme si zmínky o nasazení F-35B proti Afghánistánu právě z palub – stalo se 27.9.2018)

     2. No letadlová lod´ je jistě vynikající zbran pokud z ní startují letadla k bombardování hnědých lidí v sandálech ze starejch pneumatik. Proti protivníkovi který má hypersonické rakety dopadající na cíl s přesností +-3 metry už ne.

    4. Před 7 lety neexistovalo rozhodnuti banksterů,ze dne 29.3.devatenact likvidovat kapitalismus salamovou metodou a nakredencovat za jeho nahradu ideologii Švabismu Velkeho Resetu což bude přechod jako kdysi z feudalismu do kapitalismu!
     Toto rozhodnuti je už v běhu a nejde ho odvolat!Strejda VOVA ho zna a vi co je to za giga svinstvo a tak se začal branit.
     Rozhodnuti banksterů bylo napsano bankster hantecem na PROTIPROUDU a nikdo z vas si ho nevšimal!
     No tak stejně tomu chlapovi na Protiproudu dali kapky a zcezurovali ho!
     Marně volal bacha salati bude zle,ale nic to nepomohlo!
     TAK TED VIDITE,ŽE Puťka toho ŠWABA nechce!
     No ni?

   2. Lentilko, já mám pocit, že zde se jedná ne o vlastní vedení bojových operací a vůbec jejich smyslu v rámci globálního pohledu na věc s přesahem do vesmíru, ale spíše o informování veřejnosti která má určitě právo dostávat alespoň trochu hodnověrné zprávy. Ty nedostává a tak to přirovnání Běž, běž je trefné. Neznělo by lépe, kdyby napsali, že přečíslení ve směru útoku VSU bylo příliš velké ? Následné stažení z důvodu ochrany vojáků RF a nezbytném doplnění o zálohy? Tomu snad každý normální člověk rozumí, i Němci dokázali na sklonku války překvapit v Ardenách, no a co? Byly ztráty, to ano . Je to válka, ale kdo byl vítěz je nám známo. Prostě mě také vadí blbé kecy a ať jdou odkudkoliv.

    1. Doporučuji vaši otázku směrovat na pana Konašenka. Nikdo jiný vaši potřebu totiž nemůže adekvátně naplnit.

  2. Nechci vypadat jako zarputilý potížista, protože v mnoha aspektech pravdu nejspíš máte, přesto si dovolím např. Lavrovovo vyjádření z 20.7.: „Geografie je nyní jiná. Už nejde jen o Doněckou a Luhanskou lidovou republiku, ale i o Chersonskou oblast, Záporožskou oblast a řadu dalších území,“ řekl Lavrov s odkazem na ty části Ukrajiny, které Rusko okupuje nebo se je snaží získat pod kontrolu.“

   https://www.e15.cz/valka-na-ukrajine/uz-nejen-donbas-geograficke-cile-ruska-na-ukrajine-se-zmenily-uvedl-lavrov-1391788

   Jistě, „mnoho dalších území“ je velmi volný pojem. Uvádím ten příklad spíš jako doklad, že Charkov obecně prostě pro RF priorita dlouhodobě není. Což může dávat vysvětlení pro řídké obsazení a ochotu se území vzdát. (Kdybychom šli dlouhodoběji do minulosti, dočetli bychom se, že hodlají „osvobodit“ DLR a LLR v hranicích regionů + nárazníkový pás. ) V této části prohlášení ruského velení stále nevidím rozpor, který by zavdával na ona přirovnání k Říši a Stalingradu. Ta analogie je ostatně mimořádně nešťastná, protože u toho Stalingradu Němci PRÁVĚ NEUSTOUPILI a zůstali na neudržitelné pozici (zde s přehradou za zády a jedinou zásobocvací cestou úzkým koridorem přes Izjum). Jak píši níže, může být ukrajinský úspěch také nakonec takovými Ardénami, stejně jako prvním velkým vítězstvím z řady. Záleží na tom, jak na kost možností kvůli ní jeli (atp.). Což objektivně netušíme.

   Samozřejmě předpokládám, že se snažíte ono prohlášení demaskovat jako ideologicky manipulativní, kdy se průser vydává za vítězství tak mohutně, až tomu dotyčný sám věří. Na druhou stranu se musím ptát, čemu vlastně skutečně oponujete, protože opět se posmíváte „mazanému plánu“, který do té diskuse vnášíte stále vy sám. Taková diskuse mne, upřímně, mate a vnáší do debaty myšlenku, nakolik jste v zajetí tunelového vidění vy sám (přičemž aktuálně vás v něm dílčí události podporují). Či nakolik je vaše debata upřímná…

   Jsem stále přesvědčený, že z vojenského hlediska samozřejmě o neúspěch jde, míru jeho fatálnosti ale nevyhodnotíme, protože příliš mnoho toho neznáme (například míru nasazení ukrajinských jednotek – jak velké relevantní zálohy jim zbyly? Jak dlouho budou oblast zaplňovat? atd. ). Jak jsem psal včera – zakalkulované riziko. A jak psal někdo jiný – každý chvilku tahá pilku. Prostě válka.

   Samozřejmě můžeme vytrvale volat „Průser galaktických rozměrů“ stejně jako „strategický ústup v nejlepší kutuzovské tradici“ – či mávat druhoválečnou analogii Arden. Dřív jeden nebo druhý bude mít nakonec vlastně vždycky pravdu. A někdy oba dva. Skutečné důsledky a význam bude zjevný každopádně až na samotném konci celého příběhu.

   Jako velký průser tu situaci každopádně vnímám spíš z toho PR hlediska a v boji o duši Ukrajince – ten proruský se nemůže spolehnout, že Rus neodejde a nenechá je napospas- z toho plyne opatrnost s novým režimem spolupracovat – ten prokyjevský bude morálně posílen.

   Nedostatek živé síly již každopádně Rusko řeší. Jsem také zvědav, zda velké východní cvičení bude pro ty hochy na ruské straně znamenat po skončení cestu na západ.

   1. Vážně si myslíte, že Rusku jde o boj o duši Ukrajince? Loajální duše Ukrajince je podobně toxická jako „nezávislý“ poslanec v parlamentu dvou koalic, které mají stejný počet křesel.

    1. No, záleží samozřejmě na definici Ukrajince.
     Pokud ale budu chtít organizovat nějaká nová referenda, je vyloženě prospěšné, dostat ty hlasy od reálných lidí, kteří se navíc nebojí, že poté, co budu viděn a nafilmován před volební urnou, neřeknou Rusové „Nashledanou, teď to tuz necháme Pravému sektoru“. Pokud budou chtít minimalizovat kolaterální ztráty jako náhodné výbuchy automobilů, platí totéž.

     Ono se i snadněji dosahuje dohody tam, kde druhá strana cítí jen nenávist a porobu. Stejně tak má-li mít nové uspořádání elementární budoucnost. Furt jde totiž o sousedy. (Takovému Amíkovi je třeba duše Srba skutečně ukradená, nehodlá-li Srba využít k vlastním zájmům.ú

     Upřímně, možná žiji v bludu, ale mnoho věcí by si Rus usnadnil, kdyby na obyčejného Ukrajince kašlal – a to si jsem vědom argumentu o „divadle pro zbytek světa, kde my jsme ti hodní, co se snaží ztráty obyčejných lidí minimalizovat.“

     Ono, možná mě obviníte z gogovatění, ale zase bych se tak úplně neupínal k nějakému velkému plánu na přeformátování světa. Ono je to spíš takové „kopni do mraveniště a buď připravenej, narozdíl od toho, kdo začne řešit, zda právo kopnout máte nebo ne.“ Abychom se totiž nedostali do abstraktních, od reality odtržených vzdušných zámků. Jasně, celý svět viděl, že USA používají dolar jako zbraň, stejně jako dřív viděl, že Arabové a dnes Rusové používají uhlovodíky. Celý svět opakovaně viděl, jak západ drží slovo i těm, jež ještě včera nazýval bratry a plácal je po zádech – na rozdíl od VVP, jenž ho drží skutečně. Celý svět viděl, co si z nějakého mezinárodního práva kolektivní Západ v čele s USA dělá, čím jsou pro něj smlouvy (Irán)…

     A co? Opravdu to něco změnilo? (Mopslíkové se nanejvýš předhánějí v tom, kdo bude zaražen v řiti tak hluboko, aby to Velkého bratra z poza moře skutečně bolelo, nechá-li ho ležet u cesty. Ale obávám se, že tak hluboko se zabořit nelze a stejně pod lopuchovím listem skončíme). Jistě, můžeme tu mluvit o trpělivostí a generacích… Tak jen aby tu do té doby třeba takové Rusko ještě bylo… Člověk by neměl ztrácet smysl pro realitu a měřítka.

     1. Mění se to, že Rusko, Čína, Írán posilují svou spolupráci. Dluh Západu včetně USA roste. Vnitřní krize společnosti v USA se prohlubuje. Čína už je tak silná, že unipolární řád v čele s USA a americká elita to nechce přijmout. Proto přetahování kolem Taiwanu a mnoho dalších událostí. Východ bude chtít pravděpodobně využít zimu k získání výhody pomocí energetiky na úkor Západu.

      1. Tak samozřejmě, že se rozložení sil mění. Zcela upřímně si ale nejsem jistý, zda se z toho radovat, či se dokonce těšit. Protože ani my nežijeme na obláčku a „nový“ není automaticky „lepší“.

       1. Západ i střední Evropa včetně ČR na to doplatí, ale to naše elity tomu šly naproti. Peking nám grýn dýl nevnucoval…

   2. Charkovská oblast je velká ale ohledně přímo Charkova je tak velký a plný továren, že jeho obléhání by si vyžádalo ohromné množství jednotek a zdrojů i času. Proto vědí, že ho obléhat jen na půl nemá smysl. To byl důvod ústupu k hranici od Čuhujivu. Je to mocný impulz pro média dění u Iziumu.

 14. Takze doslo ke zcela logickemu dusledku toho, o cem jsem psal. Bohuzel pro Rusko, nebyla to opet zadna genialni lecka, ale open docela normalni pruser, jak takticjy, tak strategicky, dlohodobe viditely vsemi, kdo nemel ideologicke klapky.
  A o vinikovi je take rozhodnuto … tihle kreteni jsou stejni v EU, Rusku i tady.
  https://t.me/strelkovii/3210

  1. To by mohlo byt, v tradici likvidace Oktjabristu by Strelkova mohli zabasnout. Je videt, ze v Rusku se toho od carskych dob z hlediska vykonu moci zas prilis nezmenilo, bere se to bagrem, anglosaske prislovi „dabel sidli v detailu“ je jim cizi (mmch s tim prislovim dobyli Anglicani pulku sveta).
   Jsem zvedav, kdo po tomhle objevu bude jeste chtit hledat spasu na vychode. Snad zbyva uz jen oblibena Patagonie?
   Rusove maji na hodne, ale pristupem k operaci podrizli „ruskemu svetu“ dalsi podperu, ted se bude budovat velmi obtizne, pokud to tedy jeste vubec pujde. Rusky svet tipuji uz jen na oportunni spojenectvi s posilhavanim jednim okem po Zapadu. Sultan Erdogan pochopil, v tom smeru se stal opravdu historickou postavou.
   Z hi-tech operace spadl zavoj a zjevilo se bezmocne vypocitavani poctu zneskodnenych vozidel, coz zas pripomina Gogola. A to se mi tu spolubesednici posklebovali za mineni, ze Rusko musi provest systemovy prerod, neboli perestrojku 🙂 jinak bude ztraceno Pry vim kulove, zatimco v Kremlu to maji pevne v rukach a vedi, co cini 🙂

   1. Fakt je, ze vetsinu vyraznych velitelu 14. roku zlikvidovali. Strelkova nikoliv. Sice je na nej omerta, ale jen pasivni. Nevim, jestli on chape priciny, ja je nechapu
    Asi jim staci, ze je mimo a zvaneni jim nevadi.

    1. Byvali velitele byli jeste aktivni, zatimco Strelkova dali velmi rychle k ledu. Ale jsem presvedcen, ze dalsim krokem vlady musi byt utazeni domaci poslusnosti (boj s vnitrnim nepritelem), takze pokud se takhle budou placat dal, na Strelkova *musi* dojit. Algoritmy vyvoje a cilu moci nejsou slozite, moc muze pouzit svuj vliv jen proti nekolika objektum. Moc je hruba a objekty jejiho zajmu tomu musi odpovidat- vzdy jde o neohranicene bloky, ci uskupeni, take generujici nejakou formu moci, tedy jde o lid, jiny narod, ale i prirodni ukazy (porucime vetru, desti) a podobne.

     1. Zlikvidovat ho se nerozhodli, zato velmi peclive funguje omerta. Nikam se nedostane.
      Ma s nim nekdo plan, nebo ma pro nej nekdo slabost?

      1. Zatim se nerozhodli a to proto, dle meho, ze za nim stoji Donbass. Pamatujete jeste, ze zacinaly jako socialisticke republiky a na pocatku chtely znarodnovat, coz jim zatrhli z Moskvy? Jsou to hornici, tedy neobycejna sorta lidi, co navic bojuje uz 7 roku. Myslim, ze z nich maji v Moskve respekt, coz se odrazi i na chovani ke Strelkovovi. Kvackov si treba uz odsedel skoro 12 let za atentat na Cubajse, ktery mel udajne spachat autem svoji manzelky. Kdyz se chce, tak to jde vzdycky, ale v pripade Strelkova se uplne moc nechce. Guverner Krymu uz zacal Moskvu kritizovat za prutahy s uznanim Donbassu, podle meho zacinaji mit Moskvy pomalu plne zuby (a i jejich lidi jako Pusilina a spol., o nichz vsichni vedi, co je to za grazly). Navic zacinaji tvrde az nejtvrdsi cistky v sidlech, dobytych Ukrajinci (coz vyplyva z logiky veci) a za to je plne zodpovedny Kreml- navic se to stalo uz po nekolikrate. Sahnout po Strelkovovi tedy neni jednoduche. Da se rici, ze v tehle cele oblasti se to zacina pomalu varit, a to na domaci scene.

       1. Nejak mi utekla ta vase nit … co podle vas stoji tavtim, ze Strelkova izoluji ale nezlikviduji?
        Nejaka podpora lidu to urcite neni.

        Bud s nim ma nekdo plan, nebo je to nula nebo ma pro nej nekdo slabost.

 15. Tak prý padl (byl vyklizen) Izjum. Takové úsilí to stalo a pár dní a je to pryč.
  Tozn že osvobození Slavjanska a Kramatorska v DLR, je nereálné.

  Sice ruské zdroje říkají, že tam bylo málo lidí, proto ustupují, ale města se dala držet týdny, pokud by přišly posily.

  Vysvětluji si to jedině masakrem ruské strany, za použití nejnovějších moderních US zbraní, na UA straně. A nasazením cizí armády. Ostatně, GPS souřadnice a palbu už US vojáci zajišťují několik měsíců.

  Je taky možné, že Rusku docházejí chytré zbraně. Nemají do nich čipy.

  Každopádně, je to zlé.
  Pánbu chraň civilisty, Ukronazi s nimi teď na obsazeném území, zatočí. Po čistkách možná bude těl na 10 Bučí. …

   1. Pane Admirál
    Přesně tak.
    Mnoho kandidátů, roztříšti hlasy že prvním dvěma pak stačí míň hlasů k postupu do druhého kola

  1. žít ve světě, kde „běžný“ občan není výstavním kusem tupého dobytka – volil bych Blaška; tak tomu však není, takže budu už v prvním kole volit Babiše – menší zlo a i kdyby ani to ne, tak to nasere Pekarovou aspol.; občas holt člověku nezbyde než se radovat opravdu z nicotné maličkosti

 16. Když už je přítomný Targus, není celý ten ukroklín do ruské linie vlastně ideální k naprosté uzávěře ze severu a jihu ? Nejsme žádný exšpert a taky přesně nevíme, kde kdo vlastně je, ale přesto. Mi to celé smrdí strašným masakrem ukromasa.

   1. Pokud by Ukři pronikli až za hranice RF (což se mi z těch map příliš nepozdává, čort znájeť, kde skutečně jsou a jaká čára, jakých hranic?, ještě platí), čeká je klídobrďo taktická jaderná. Je to jednak v jaderné doktríně RF, a stran mezinárodního společenství to je vlastě jen porušení dohod o jaderném netestování. Takže nějaké sankce, ale asi nic víc .No, sankce už máme, tak asi vůbec nic víc – ANEBO všechno – a Trussová ukáže, že nekecala a ten červený koflík zmáčkne také, tolik ke konci naší historie…

    A ten masomlejnek bude takjakotak, pořád Ukři neklepou na brány Kremlu, že by Vloloďa polykal kapslí s kyanidem a střílel se do hlavy. 4x větší stát – RF, s atomovkama, energiemi, surovinami, Čínou (nejen) za zadnicí, že by to vzdal? Vždyť kdyby ten konflikt chtěli ukončit, tak i Ukrům vypnou ropu, plyn ba i tu elektřinu a vojenská auta dojezdí za pár dní…A jak píše Vidlák, Rusové pořád dost šetří Ukrům infrastrukturu.

   2. Tenhle postup Ukrů není normální,moc by mě zajímalo,kolik tam bojuje Poláků,Litevců,Estonců.pochopitelně posil z USA,Anglie a dalších zemí.

   3. Re: Manuel, Mndldn

    Řekl bych, že tato bitva ještě ani nezačala. Prozatím si Ukři udělali výlet 50 km za čáru dotyku.
    Ivan zcela jasně šetří vlastní maso na později. Tedy aspoň podle zpráv, které hlásají, že ustupuje, nikoli že byl poražen.
    A řekl bych, že se chystá další Lisičansk, tentokrát ovšem bez krytů v továrních halách. Já osobně bych byl pos*án, že skončím, jako soudruzi při úprku z Ilovajska. Tam se sbíraly kousky masa do igelitek.
    Uvidíme.

    1. Nejsem žádný stratég ani taktik, ale pohled na mapu naznačuje, že si Ukrajinci říkají o opravdový průser. Kapsa (čili kotel) jak vyšitý – pokud na to Rus má síly, což si troufám předpokládat.

     1. Uz neni, Rusove se stahli a kapsa je pryc.
      Zrejme jich tam proste bylo malo a Ukrajincu o moc vic.
      Nez to drzet s velkymi ztratami, tak to zabalili a stahli se.
      Neni to takovy pruser, jako evakuace Azovstalu, ale na mape to vypada dost blede a taky toho bude propagandisticky vyuzito.
      Neni to tragedie, ale neuspech to urcite je.

      1. Nechápu, proč Ruska armáda okamžitě neposlala posily. Do 24 hodin tam měly a mohly, být.

       Spíše bych řekl, že Ukri rozstříleli ruské velení přesnými zbraněmi z USA a USA se v podstatě, zapojily do války. Že střílí jejich personál…

       1. To si nemyslim.
        Pokud by tam bylo hodne mrtvych ruskych vojaku, tak by to uz bylo videt vsude.
        Podobne Ukrajinci ukazovali znicenu ruskou kolonu nekde u Kyjeva cele mesice.
        Zatim jsou videt ukrajinske vlajky u silnice a na mestskych budovach.

        S vybuchy v tylu Ruska se Ukrajinci taky nikdy nezapomeli pochlubit.

        Na druhe strane to vypada podstatne hur.
        Znacne ztraty ukrajinske armady, aspon podle bytizeni nemocnic siroko daleko.

       2. Re: dexx

        Abyste mohl poslat posily, musel byste je mít nachystané.
        A pokud někam pošlete posily, musíte zajistit jejich materiálně technické zabezpečení. Počítejte, co jeden kus (voják) to jedna tuna materiálu denně. Je v tom bufet, voda, hadry, palivo, střelivo.

        K aktuálnímu stavu – držet lajnu okolo 1500 km se 100 000 vojcly je minimálně poněkud obtížné.

       1. Vy necet Strelkova? Zajdete za gogo.
        Ten uz tu pred 2 dny hlasil, ze je vse ztraceno a Rusove valku prohrali nevratne.

        Pokud nevidite rozdil mezi mnou a Strelkovem-gogo, tak vam toho moc nereknu.

         1. Aha, takze kdyz nekdo vyplodi 5 predpovedi denne a prida k nim magicke sluvko MUZE, a par jich cas od casu vyjdou, tak to z nej dela genialniho stratega.
          Na ty ktere se ukazaly jako bludy muzeme zapomenou, diky onomu magickemu sluvku.
          Zda se vam to normalni?

          1. Me neprijde normalni vase umanutost Strelkovem. Nevyplodi 5 predpovedi denne, nerika u kazde predpovedi „muze“.
           Uz me nebavite.

          2. Hahahahaha.
           Ja a umanut Strelkovem?
           Vzdyt vy a vase klaka z niceho jineho nevychazi a jine zdroje tu neuvadite.
           Sem pocitam predevim nick gogo, ktery patri mozna rovnez vam, ale tim se nezabyvam.
           Nekdy je tu z 200 prispevku v diskuzi kolem stovky o genialnim strategovi…

           Pokud tomu vasemu genialnimu strategovi jeho predpoved nevyjde, tak vyrukujete s makickou omluvou „ale on rikal MOZNA“.
           To je prece k smichu.
           A pokud jste nepochopil hyperbolu 5 predpovedi denne, tak je mi vas lito.
           Ale aspon jste me dneska rozesmal.

    2. Ano, avšak…
     Nezapomínejme, co a koho všechno už západ do té své války nacpal. Vč. satelitního navádění a dlouhé etc.
     I když vezmu, že si na Ukrajině testuje zbraně, komunikaci, navádění, velení atd., zároveň také usiluje o dobytí ruských zdrojů. Takže nemůže přestat a musí konflikt dál stupňovat.
     Rusko to samozřejmě ví, ale stále ještě nechce být tím prvním, kdo použije jaderné zbraně.
     Ta situace už nemá žádné rozumné řešení.

       1. Re: Občan

        Počkat na první mrazy. Po týdnu mrazů začnou vážné problémy v Německé unii, která funguje jako překladiště a dodavatel nafty.

        1. To může trvat dva měsíce stejně jako čtyři a mrazy také nemusejí přijít vůbec.

         A rasputica znemožní pohyb oběma stranám.

         1. Re: Občan

          Nerozumíme si.
          Rasputicu ve městě přežije většina obyvatel, pokud dostanou najíst a napít.
          Vegetit v městě při -20°C už taková prd…, ehm, zábava není.

          Odříznout město od elektřiny není technicky nic složitého.
          Odříznout město od plynu není technicky nic složitého.
          Odříznout město od potravinových skladů není technicky nic složitého.

    3. Targus: Jedna bitva z mnoha. Válka bude trvat dlouho. Několikrát jsem psal, že AFU protiútoky jsou prováděny víc pro politické a propagandistické zájmy než pro vojenskou strategii, ale tentokrát je to jiné. Útok ze západu umožní donutit k ústupu skupinu kolem Izium, který představoval bránu na jih do Slovjansku. Posílí tím částečně svou pozici v Charkově. Ukáží světu svou sílu před zimou. Ukáží lidem co tam žijí, že se můžou vrátit a zeptat se jich komu jsou věrní atd. Budou následovat další bitvy. Až napadne sníh, zima všecko hodně ovlivní. Energie, ekonomika, krize, únava veřejnosti, která se už teď zabývá víc událostmi v Británii.

      1. No nevim, Strelkov-gogo a jeho mistni klaka uz pred 2 dny anayzovala situaci, a pry Rusove valku prohrali a uz na tom nic nemuzou zmenit.
       A dneska Izium prirovnavaji ke Stalingradu…
       Pry se Strelkov jeste nikdy nespletl, a je to genialni strateg. Ja tomu nerozumim, ale ma tu par svych vernych, kteri to urcite radi vysvetli.

       1. A v cem se spletl? Hrajete falesnou az hysterickou hru, Sakuro, to je uplne zbytecne.
        Navic nejsem gogova klaka, troufnu si rici, ze Strelkova jsem objevil drive, nezli on (treba ale ne, to nevim).
        Prusvih Ruska se neodehrava na bojisti, to uz vam snad doslo. I kdyby tuhle valku vyhrali, systemova choroba zustane a pokud s ti neco rychle neudelaji, maji existencni problem nejvyssi urovne.
        Zatim to na prestavbu ale nevypada- pise Strelkov- a myslim si i ja, bez cetby Strelkova.

        1. Re: Stridor

         Těch průserů mimo bojiště je ovšem daleko více.
         Zůstává otázkou, kdy ty boláky a vředy začnou praskat a jak daleko bude stříkat hnis.

         1. Ted vam odpovim, jak jste odpovidal vy mne, Targusi: o tom nic nevime, to se odehrava v Kremlu.
          Ale existuji indicie, jako napriklad medialni zpracovani probihajicich udalosti centrem rizeni, Kremlem, coz je na jine urovni dulezite predevsim pro Rusy same, nikoliv pro nas.
          My se muzeme jen mnohemu priucit a tim i ovlivnit svoji vlastni budoucnost- mozna budete v budoucnu delat vazne zivotni rozhodnuti a ve volbe vam pomohou odpozorovane udalosti a z nich vyvozene zavery.
          Stavet se k takove vyukove prilezitosti ideove by nebylo rozumne.

          1. Re: Stridor

           Nerozumíme si.
           Mám na mysli průsery typu:
           – Bruselské poudačky a
           – emerycké vnucování dolárků svému okolí.

           Soudruzi hasí, jak umějí, ale taky jim to moc nejde. Viz český pokus o společné řešení energetické krize napříč Čtvrtou říší. Anebo pilně tajený, ale vcelku mohutný příliv připrchlíků z Turecka po souši – viz jeden tisíc zadržených kusů na česko-slovenské hranici.

          2. Tak takhle…ano, to je take spatne.
           V odpovedi vam jsem se drzel Ruska, ale i u nej jsem presvedcen, ze ruskych vnitrnich pruseru mimo bojiste je take vice, nezli jen ty viditelne bojove (a ze tyhle vnitrni jsou zdrojem i tech bojovych).

        2. Proboha vy si tu troufate napsat, ze se Strelkov ve svych katastrofickych predpovedich nikdy nespletl??

         Jinak ja jsem tu nikdy nepsal, ze Rusko je bezproblemova zeme, kde je vse ruzove.
         Maji tam korupci? A kde ji nemaji?
         Maji tam mafii? A kde ji nemaji?
         atd.

         Co myslite falesnou a hrou opravdu nevim, ale pripomina mi to jednoho patrona zlodeju a jeho „falesna slovicka“.
         A jestli tu nekdo reaguje hystericky na jeden rusky ustup, tak ja to tedy nejsem.
         Zrcadlo doma doufam mate.

         1. Prijdete mi rozhozeny z toho, ze nemate Strelkova rad (coz lze chapat) a zaroven z toho, ze se ve svych predpovedich vetsinou nemylil.
          Pouzivate takova divna slova, jako vyblitky, klaka a stale dokola se na Strelkovovi tocite a rozslapavate to tu, zbytecne se otirate o goga, ktery diskutuje na 100% vecne.
          Nejsem citlivka, samo o sobe mi to nevadi, ale prijee mi to pri vasem intelektu skoda a jako vyhozena energie (vase prispevky rad ctu).
          Nejsem zadnd Strelkolog, ale co predpovedel se vetsinou uskutecnilo. Nekdy jen v tendenci, jindy v konkretnosti, ale v zasade nestrelil 🙂 nikdy uplne mimo.

          1. Kdy jsem tady pouzil „vyblitky“??
           Myslim, ze nikdy, takze lzete, ale nechci slovickarit, jako nekdo.

           Klaka je normalni vyraz pro skupinu lidi, ktera neco dogmaticky adoruje, ac k tomu neni zjevny duvod.
           Pokud tady existuje skupina, ktera zastava toho ma az podezrele hodne spolecneho (muze se jednat o multinick, vzhledem ke gogo a jeho internetovych aktivitam) a pri jakemkoli dotazu na zdroje argumentuje Strelkovem, tak se jedna o klaku.

           Ocenuji, ze ustupujete ze svych (nebo to byl gogo?) tvrzeni ze se Strelkov zatim nikgy nemylil a pisete „vetsinou nemylil“.
           Podle me se mylil o dost vice, nez vetsinou, a klicove veci naprosto nebre v uvahu, ale to uz jsem tu vysvetlovat.
           Zjevne bezvysledne.

        3. Ja jsem si ho vsiml pri tom prvnim rozhovoru v roce 14 primo v okoli Slavjanska. Predtim jsem o nem neslysel.
         Tenkrat jsem ho povazoval za dobrodruha.
         Pozdeji za velkeho pesimistu a postupne za realistu.

      2. Targus: Už jdou zprávy, že prý AFu obsadili část letiště v Doněcku a tím poprvé překročili hranici ze začátku té invaze po půl roce. Letiště je zase jeden propagandistický cíl. Už v roce 2015 byl ozbytečné ho dlouho držet, když už budiovali silné pozice v zástavbě a průmyslových lokalitách západně od Doněcka. Kupjanská fronta je proto opravdu výjimečná, že tam vítězí vojenský význam operace nad politickým, který je tam slabší a ne zcela rozhodující na úkor vojenského.

 17. V “TRIBUNĚ” jsem vznesl dotaz co naše Blahorodí v Bruseli vymyslela na tom energetickém summitu:
  Tak zkoukněte Kovandův Twitter, je to tam “v kostce”, pro ty co Twitter nemají, má Lukáš své příspěvky na svých stránkách.

  Slibované čtení zde: http://www.lukaskovanda.cz/

 18. Fiallah má desku pamětní.
  Nejde o místo pietní
  bo ještě třepe nohama.
  Deska se čtyřma rohama
  v Kyjevě v Aleji odvahy;
  napadají mě úvahy:
  kdo by to byl řekl –
  nemá aportdekl!
  kdo to vymyslel, proboha!
  Dřepět nad ní je poloha
  která je jediná možná.
  Jistě i jeptiška zbožná
  si nad ni chvíli čapne.
  Další pak jenom šlápne.

    1. Přiložena do obžalovacího spisu
     Vejde do učebnic dějepisu
     Tribunál prohlásí vinu
     Naordinuje gilotinu

     Tak fialová mafie
     V koši pod ní vyhnije
     Až skončí tyhle orgie
     V parte bude mít fotku

   1. Měl jsem zato, že památníky se staví výjimečným osobnostem a až po skonání. Když už derniér není výjimečný, on tedy výjimečný je, ale blbec – což ale na památník nestačí. Tak alespoň s tím skonáním by měl něco udělat. Něco spektakulárního, třeba nejprve konvertovat k náboženství míru a odpálit se v senátu 😀
    Promiňte ten černý humor, ale ono nám už moc jiného nezbývá…

    1. Omotal semtex na hnátu
     a odpálil se v senátu.
     Kapela hraje tuš.
     Býval to chrabrý muž!
     Poslouchal jako hodinky.
     Desku na kovové hmoždinky,
     aby nevylez z hrobu,
     i když je to pár drobů.

  1. Náš fialový primeros
   nad Čechy ohrnuje nos
   dostal za to zlatou desku
   a slevový kupón v tescu.
   A to bude jediný
   co zbyde z toho hrdiny.

 19. A ještě trochu podráždím Vidláka:

  Skoro všechno je prodáno. Některé komodity cizincům, některé věci našim multimilionářů. Třeba hornické byty. Vodovody, hutě, velké fabriky vůbec.
  Tak se ptám – kdo to prodal (prodat přece můžu jenom to, co vlastním), kde jsou ty získané prostředky a co bude s těmi, kteří prodali náš společný (státní) majetek.

  Ano, je to takové malé české „kdo za to může“, ale stejně by mě zajímaly odpovědi.

  A poznámečka k Ukrajině:
  Čím hodlá ona splatit ty obrovské půjčky a dodávky zbraní, až tam skončí válka?
  Zlí jazykové tvrdí, že už značně velké pozemky na Ukrajině vlastní Čína.
  A bude se k nim po válce hlásit hned, jak bude s kým jednat.

  1. Re: Starý kocour

   Jelikož jste nejen starej, ale taky hnusnej a blbej, (vám jsem ještě nevynadal a nevnucoval vám své vzdělávací kurzy, jak se státi mladým, chytrým a krásným), pouze jen připomenu větu:
   Po nás potopa.
   To je od Tomana. Ne od toho, co se chtěl tahat s lesní pannou, to je jinej řízek.

   A potom ještě:
   Po nás ať přijde potopa.
   To zase sesmolil nějaký Gellner. Ve verších. Ale Ládik!!! je lepší pisálista, bych řekl.

   Takže asi tak – co přijde po nás, to nás neza…

   1. Kromě první věty to nemá žádnou informační hodnotu!
    Vždycky to „nějak“ dopadne. A mě, protože jste mě naprosto odhalil nezbývá, než doufat, že mezitím chcípnu, sedíc na sloupku od vrátek nad dvorkem kde se to všechno odehrává.
    [;>))

   2. Ládík je výborný, ale Franta je klasik.

    Propil jsem peníze,
    na dluh pít budu,
    šťasten, kdo propije boty své.
    Oknem krčmy zřím
    rozmoklou půdu.
    Podzim stromům
    listí rve.

    Občas se opovážím na Gellnerovy verše napasovat pár akordů…

  2. Starý kocour.
   V prvé řadě bych se zeptal Klause a další strůjce privatizace.
   Také tomu sekundoval Zeman a pak toho prodal také dost.
   Kde jsou získané prostředky,stačí se podívat na seznam naších mld.
   Pokud by zůstala Ukrajina v držení USA,dluhy splácíme už teď předražením všeho a pak by to ještě přitvrdili,ohlášením,které oblasti dostanou státy na obnovu.

 20. Jako prognostik jsem se dosud sice nijak významně neprosadil, neb se často mýlím, zejména v dlouhodobých horizontech, ale přesto si dovolím jeden odhad.

  Sleduji, že současné (ostré) diskuse nebo i demonstrace se stále více soustřeďují/zužují jen a pouze na problematiku energetiky a cen a dostupnosti příslušných komodit.
  Troufám si odhadnout, že se, sice horko těžko, ale přece jen podaří najít nějaké pseudořešení, alespoň částečné, a tím se lidem zacpou huby. Nejspíš na dluh, který si nakonec občané stejně zaplatí v budoucnosti sami.
  Síla odporu bude ovšem na nějaký čas vyčerpána a tak se pojede dál nejen v grýndýlu, ale i v podpoře Ukrajiny, protiruských sankcích, LGBT+ , direktivách od Brusele směrem k národním státům, vytěžování středo/východo evropských kolonií, podpoře amerických zbrojařů atd.
  Žáby si budou dále zvykat na stále teplejší vodu v hrnci.
  To nastane, pokud si lidé neuvědomí, že je třeba odstranit nikoliv jen následky současné všeobecné evropské krize, ale především její příčiny.
  Pro tiskový dozor podotýkám, že tohle mi do klávesnice diktoval osobně Vladimír Vladimírovič, sám bych to nevymyslel.
  Na stříž!

  1. Jak “ nejspíš na dluh “ ?
   Vzhledem k tomu, že oběživo nepadá z nebe, dá se jen přerozdělovat. A v případě prázdné kasy tisknout další prachy.
   Mám temné tušení, že naši potomci budou chodit močit na naše hroby. Ale možná se mýlím, dluhy se nemusej splácet a na sekeru se žije bezva.

   1. Ba ne. Jedná se přece o BIG RESET!
    Všichni se svléknou do naha a vstoupí do nového zářícího světa, kde nic nebude patřit nikomu.
    Nějak mi to sice připomíná komunismus, ale to si asi jenom tak namlouvám.

  2. Souhlas. Sám tu melu, něco podobného, stále dokola. Opravdu nestačí vykopat vládu. Pokud nenajdeme dost odvahy, síly a podpory pro skutečnou systémovou změnu, budeme za dva roky řešit nějakou obdobnou krizi, kterou způsobí úplně stejní gauneři, jako jsou ti dnešní.

  3. Jako prognostik jste se dosud, možná neprosadil, ale tohle jste napsal velice trefně! A po tom pseudořešení nastane obrovské plácání po zádech mezi jimi samými a od naší medální žumpy rovněž…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *