19 června, 2024

Eurohodnotné odhodlání…

Přátelé, určitě vám neuniklo, že NATO minulý týden spustilo největší cvičení od dob studené války. Manévry Steadfast Defender potrvají do konce května a budou se skládat z mnoha dílčích cvičení. Celkem se prý cvičení účastní devadesát tisíc vojáků. Severoatlantická aliance podle svých představitelů ukazuje sílu, jednotu, odhodlání a připravenost na případný konflikt s Ruskem. Tolik optimistické zprávy z majnstrýmu.

Nepochybuji o tom, že cvičení bude prezentováno jako bezchybně úspěšné, všechny plánované úkoly budou splněny na dvě stě procent a naše připravenost na zlého Rusa bude dokonalá, dokonalejší a nejdokonalejší.

Vidlácky k tomu dodávám, že zatímco v Pobaltí se cvičí, ve vnitrozemí sledujeme v přímém přenosu, jak se rozpadá zázemí na naprosté prvočinitele…

Ve Francii zemědělci sračkují hnojem administrativní budovy a dělají dopravní blokádu Paříže. Francie nasadila prý patnáct tisíc vojáků. Určitě víc, než kolik jich je na hentom cvičení NATO.

V Německu nejezdí vlaky, centra měst jsou plná traktorů… pokud železničáři vydrží, za pár dní dojde uhlí v elektrárnách.

V Polsku blokují zemědělci hraniční přechody s Ukrajinou a protestují stejně vehementně jako v Německu.

Rumunští farmáři už také vyjeli…

U nás je ještě klid, ale je to klid před bouří. Ještě bude jedna koordinační schůzka zemědělců. Pak bude vyhlášeno datum traktorové invaze na Prahu. Zemědělci a dopravci si protest budou organizovat sami a chtějí ho mít apolitický. Budou ale potřebovat podporu nás všech. Vydržte proto ještě pár dní. Pak to přijde a musí se to podařit na první dobrou.

EU už zcela nepokrytě mluví o sankcích na Maďarsko, pokud Orbán vetuje unijní pomoc Ukrajině. Mají oslabit maďarský forint a obsluhu relativně vysokého maďarského státního dluhu. Ano, to chcete, ukázat všem v EU, jak se trestá neposlušnost. To vám určitě získá hodně přátel.

Vůbec nemluvím o tom, že oficiální maďarský i rumunský představitel už prohlásili, že v případě ukrajinské prohry si svá historická území pěkně zaberou. Poláci to neříkají, ale proč myslíte, že povolávají k odvodním komisím čtvrt milionu lidí? Tihle nejsou vycvičení pro boj proti Rusku. Ale na hlídání Lvova a Lucku by to mohlo stačit…

Množí se nepotvrzené zprávy, že Zelenský odvolal Zalužného z postu vrchního velitele… Nedivil bych se. Nejjednodušší řešení ukrajinské situace je, že armáda provede převrat a začne vyjednávat. Tohle je nejčastější způsob řešení neodvratné porážky. Stejně tak se tomu vláda snaží bránit různými odvoláváními oblíbených velitelů. Zpravidla vyhraje vojenský velitel nad civilním prezidentem.

Američané mají problém s Texasem, který je jednou nohou mimo USA… O problémech na blízkém východě ani nemluvím. Ten Jemen… kdo by to byl čekal, že pár vousáčů s raketkami ohrozí šestinu světového obchodu, že?

Hranice jsou zablokované, dálnice jsou zablokované, vlaky nejezdí… Na Rakušana řvou v Sokolově, že je vlastizrádce a nic jiného už mu vlastně říct nechtějí. „Izolovaná“ Severní Korea prý dodala Rusům jeden a půl milionu dělostřeleckých nábojů. Zato Evropa nedodá Ukrajině ani půlku ze slíbeného milionu…. Zato na východě dokazujeme svou jednotu a odhodlání vojenským cvičením.

Myslím, že se Putin musí smíchy potrhat.

Jednota je, že se zbavíte vojenské vzpoury nejjebnutějšího Rusa všech dob, Prigožina, za jeden den. Jednota je, že vám nedojdou vojáci, nedojde jídlo, nedojde nafta, nedojde munice, ba ani čipy vám nedojdou, protože rakety prší na Ukrajinu pořád. Jednota je, že zvyšujete svůj vliv v Africe, Saúdi vstoupí do BRICS, s Číňanem natahujete plynovody a ropovody. Jednota je, že částečně mobilizujete a ani nezavřete hranice, protože to nic neohrozí. Jednota je, že zvládnete dvanáct balíčků sankcí a jejich účinek obrátíte proti původcům. Jednota je, že už dva roky válčíte a jde vám to postupně stále lépe. Jednota je, že zvýšíte zbrojní výrobu, přejdete na válečné hospodářství a zvládnete technické obtíže takového kroku. To je jednota.

To, co tu děláme my, to je podléhání vlastní propagandě, malování vzdušných zámků, přání otcem myšlenky a vyžadování morálních soudů namísto pragmatické racionality. Eurohodnotné odhodlání. Mysleli jsme to dobře, dopadlo to jako vždycky.

Letošek bude klíčový. Pro celou Evropu.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

178 thoughts on “Eurohodnotné odhodlání…

 1. Tohle je ukradeno. Autorovi se omlouvám, ale vidím to stejně.
  “ To prostě nevymyslíš… To už překračuje typickou českou švejkovinu.

  🤔 Jestli to dobře chápu: čeští zemědělci přinesou na magistrát chléb, sůl a pugét a budou poníženě prosit, jestli mohou do Prahy dovést hnůj. Pokud jim povolenka nebude vydána, zklamaně sklopí oči; vrátí se domů a usednou na gauč se slovy: “ Mámo přines pivo!!!! Nevyšlo to!!!
  P.S.: Za mně: Nemám ve zvyku grázla, kterého chci porazit žádat dopředu o povolení.“

 2. „To, co tu děláme my, to je podléhání vlastní propagandě“

  Jsem Vidláku potěšen, že konečně chápete, že vaše práce na volné noze se míjí účinkem. Z druhé strany hodnotím, že „Mysleli jsme to dobře, dopadlo to jako vždycky“ neumdléváte a i za marného boje do TOHO jdete s těmi nejzářivějšími úmysly.

  Čest vaší marné práci!!!!

 3. Apolitický protest 🙂 ty voe
  …to nevymyslíš!!! Tak proti komu (čemu) budete protestovat???
  Hlavně aby nedejbože jsme nenasr….vládu, že.

  1. To je něco podobného, jak byla ta stávka inteligentních učitelů, také to bylo vysvětlováno tak, že to není proti vládě🤣

    1. Tím vlastně naší „milované vládě“ vzkázali, že to je jen jako a můžou to tedy ignorovat.
     Pětikatastrofa by to i tak ignorovala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *