19 června, 2024

Dokud jsou blbí…

Rusko je agresor, agresorovi se nesmí pomáhat a proto je zapotřebí se odstřihnout od ruských energií. To Rusku způsobí hospodářské ztráty, které mu způsobí takové problémy, že nebude schopno pokračovat ve válce. Bezprecedentní západní sankce pak ruskou ekonomiku srazí na kolena.

Takhle to říkali před rokem. Před rokem měl nastat henten hospodářský kolaps Ruska. Mělo být bez peněz, bez čipů a bez technologií na těžbu ropy. Ceny plynu začaly stoupat, ceny benzínu byly řádně vysoké. Objevovala se první varování před tím, co přijde na podzim. A objevovaly se ruské protiakce… Především se ruská ropa začala nakupovat za rubly. Všichni už už čekali, jak jim dojdou rakety, jídlo i munice, jak to Putin nezvládne, protože má rakovinu a brzy ho někdo v Kremlu zavraždí.

Jsme o rok dál. Rusko přesměrovalo ropu na nové trhy, ztráty z obchodu prakticky neutrpělo. Rakety lítají na Ukrajinu stále stejně často, děla střílejí ostošest, vojáků má Rusko také víc než dost. Obchody jsou tam stále plné a nejvíc byl zasažen automobilový průmysl, který ale okamžitě začali nahrazovat Číňané. Rusko zvládlo přechod na dlouhou válku, režim je pevný v kramflecích a ukazuje se, že díky takovým jako je Prigožin, se dokázali velmi rychle přizpůsobit bojové realitě a uspět proti západnímu způsobu válčení.

U nás narostly ceny elektřiny a plynu skoro nejvíc na světě. Lidé celou zimu šetřili, netopili, nesvítili, pekli kuře dohromady se sousedkou, brali si dva svetry… a ve výsledku zaplatili za energie značně víc. Doplatky leckomu zruinovaly domácí rozpočet, řadu hůře situovaných rodin poslaly do bídy a změna je v nedohlednu. ČEZ ovšem vyráběl elektřinu za téměř původní náklady.

Ceny potravin se skoro zdvojnásobily…

Důchodci dostali sníženou valorizaci penzí, dětské přídavky nikdo nevalorizoval vůbec a tisíce důchodců už skoro rok marně čekají na přiznání důchodu.

Nejsou léky.

Bude se zvedat DPH i daň z nemovitosti. Úředníci ministerstva financí už čtrnáct dní nespí z toho, že kafe je za 21% DPH, mlíko je za 12% DPH a nikdo neví, jak danit café laté. Nedělám si legraci. Oni to fakt řeší už asi týden.

Dopady na rodinné rozpočty budou veliké. Každý ekonom vám řekne, že státnímu rozpočtu to stejně moc nepomůže, protože lidi ty peníze prostě nemají a když je nemají, tak prostě budou nakupovat míň a Stanjura bude koukat jak vrána, že sice naplánoval příjmy, ale nějak ty peníze nepřišly. Ceny potravin teď neklesají, že by někdo lidumilně zlevnil, ale jednoduše proto, že lidi už prostě nemají kde brát a tržby jdou dolů.

Vsadím se, že až se za týden dozvíme, jak je na tom schodek rozpočtu za květen, bude to zase katastrofa.

Blyštivý Péťa už několikrát vystoupil, poděkoval lidem za šetření, pochválil se, jak zachránil budoucím důchodcům jejich peníze a jak se chová mnohem odpovědněji než Babiš a díky němu bude Česko ve formě. Libtardi mu nadšeně přizvukovali…

A co přišlo teď?

Ve středu Fiala oznámil, že bylo dosaženo dohody se švédskou společností BAE Systems o nákupu 246 vozidel CV90 za 57 miliard korun. Paní ministryně Černochová oznámila, že ČR plánuje uzavření rámcové dohody s německým výrobcem tanků Leopard 2А8 v hodnotě prý třiceti miliard korun. Do toho se už mluví o upečené dohodě na nákup stíhaček za sto miliard a nikdo neví, co bude stát úprava letiště Čáslav.

Ivan Bartoš bude za padesát miliard měnit rodná čísla. Vítek Rakušan za osm miliard zachraňuje Českou poštu. Platíme nejspíš stamiliardy ČEZu jako kompenzaci za zastropování cen elektřiny.

Nevyjmenoval jsem zdaleka všechno. Jen významnější položky.

Kvůli tomu jste přátelé šetřili. Kvůli tomu jsme měli v zimě zimu a ještě jste platili víc. Kvůli tomu máte dvojnásobné ceny potravin. Kvůli tomu se prakticky zastavila bytová výstavba, kvůli tomu se vám prodražily úvěry. Všechno se ořezává, jen rozpočet na obranu roste. Žádné zvýšení příjmu státního rozpočtu (které nota bene ani nenastane) se neprojeví v lepším splácení dluhů. Projeví se v navýšení armádního rozpočtu… a ve zlodějnách jednotlivých papalášů.

Jsme ve válce… protože ji platíme. Platíme ji jako opravdovou válku se vším všudy. Daně nahoru, drahota, bída, inflace, hospodářské ztráty… jen hraček na zabíjení je stále víc.

A to ještě nemáme ratifikovanou ani hentu obrannou smlouvu s USA, ale stejně to u nás už dávno vypadá, jako by válka vypukla. Tato vláda jde na ruku Američanům a ve skutečnosti nedělá žádné ekonomické reformy. Prostě se jen snaží urvat, co se dá, aby za to nakoupila další zbraně. Dělá to z jednoduchého důvodu… ještě je dost blbců, kteří tomu tleskají, protože si myslí, že jsou na správné straně a jich se to nedotkne. Ale to je bláhová naděje. Když jde o válku, nikdo tomu neunikne, protože válce na nikom nezáleží. Ta z lidí i techniky nadělá prostě stroje na zabíjení a bere vše.

Za pár měsíců přijde další konsolidační balíček. A bude vypadat úplně stejně. Bude to další pokus, jak ještě z této zemičky něco vyždímat pro cizí zájmy… Já jsem v poslední době tvrdil, že naše vláda má taktiku „obětujeme levé křídlo.“ Ale ono je to jinak. Jejich taktika zní: „Obírej, dokud jsou libtardi blbí.“

Libtardi drží tuhle vládu. Jsou to oni, kteří tvrdí, že jim nevadí mrznout, když to pomůže Ukrajině. Oni tvrdí, že to uskromnění je nutné, protože Rusko obnovuje impérium. Než jim to dojde, budou nás obírat horem dolem. Připravte se na to. Postarejme se, aby byli blbí jen libtardi.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

 

202 thoughts on “Dokud jsou blbí…

  1. Ale to není špatně. SPD+Trik bude pro radikální odpůrce vlady, kteří chtějí vystoupit z EU i NATO a PRO bude pak pro ty umírněné, zejména zklamané voliče Pětidemolice. Jedině tak lze tu hydru porazit.

 1. „Platíme nejspíš stamiliardy ČEZu jako kompenzaci za zastropování cen elektřiny.“

  Kde to autor vzal , má to nějak podložené ? Co jsem slyšel tak to zastropování bude v řádu spíš nižších desítek miliard. Už nějaký měsíc má spoustu dodavatelů cenu elektřiny i plynu pod stropem, dokonce aktuálně už i ČEZ nabízí fixace pod stropem. Což logicky sníží potřebu financování toho zastropování.

  1. Re: Jarda

   Pokud má stát platit podle vás JEN MÁLO (desítky miliard jsou málo?), není důvodu, aby nám soudruzi nesdělili výši té sekery, kterou zaťali do veřejných financí sponzorováním „malých“, protože emeryckých akcionářů.
   Není důvodu, aby český důchodce neznal svou osobní pijavici.

  1. No, ono jde o 2000 km2 (2 000 000 ha) území na jihu Moravy.
   To je 12,5x víc, než má Lichtenštejnsko.
   Může tak vzniknout velmi zajímavá právní situace, protože Lichtenštejnsko je SOUKROMÝ pidistáteček (cca 160 km2) a území na Moravě by se stalo majetkem tohoto státečku; NIKOLI pouze majetkem fyzické osob/y.

   A po Liechtensteinech by okamžitě následovaly další územní požadavky.
   Co se německým nacistům nepovedlo silou, povede se jim možná debilitou nebo proradností současné vlády.

 2. Včera proběhlo výročí atentátu na Heydricha.
  Byl to zlej člověk, prej nějakej nacista.
  Nikdo z vlády ani z „novinářů“ si nemohl vzpomenout, jaký národnosti ten grázl byl.
  Asi ruSSák.
  Číňan.
  Nebo íránec.
  Kubánec.
  Severní korejec.
  Možná nějakej orbánovec.

  Ten zasranej režim…

 3. A blbí jsou…
  Španělská vláda „zrovnoprávní“ práce. Chce dát k dispozici novou aplikaci, která by měla pomoci se spravedlivějším dělením prací v domácnosti. Technologie umožní, aby si muži a ženy zaznamenávali, kolik času stráví péčí o domácnost. Téměř polovina žen totiž uvádí, že domácí práce jsou pouze na nich. Zatím hledají vývojáře, který by projekt za 250 tisíc eur realizoval. Paní senátorko, všímala jste si plánu na sociální síti, chtěla byste být u toho?

  Aplikace sledující dění v domácnosti? „Normální lidé už musí říct dost!“ bouří se Kovářová
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Aplikace-sledujici-deni-v-domacnosti-Normalni-lide-uz-musi-rict-dost-bouri-se-Kovarova-736893

  1. Španělská vláda „zrovnoprávní“ práce.

   Ehm, a jak by zrovnoprávnili například práci hovnocucářa s bankocucářem.
   Ale jinak, od pravěku doma ženská šůruje a vaří aby večer, gdyž přinde muž, už se nemuselo na nic čekat.
   každá ženská, kerá nebyla blbá, věděla, že si pak zašuká víc a lépe.

   Ale díky Marxistickoharpagondechujcké ideologii, okradni koho můžeš, musely i ženy běhat do roboty, kvůlivá plnění imbecilních plánů. Gdypak vám zavolala vaša , že už máte na stole? Gdy už přindeš, milášku? Ha?

  1. Samozřejmě, že jsou. A velká část jde přes Schwarzenberga. To byl agent, který měl původně přes Havla dosáhnout restitucí sudeťáckého majetku. A když už nemohl prudit z úřadu prezidenta, ještě na kriplkáře tvoří součást „prezidentova poradního týmu“. Nebo spíš proradného, když člověk vidí to protičeské a protinárodní složení.

   1. Vono je to vsecko umela blbost , stejne zadnej originalni vodsunutej za svoje zlociny sudet uz nezije ,ale chytli se toho jako obvykle nanazrany paraziti ..
    K nim se pridaly hyeny , ktery cejti , ze je taky mozny neco urvat z mrsiny..

  2. Jinak mně se fakt líbí, jak vždycky když se zvedne veřejné mínění nebo se objeví silnější politický odpor ve vyšších kruzích, tak tahle pátá kolona začne hlasitě hořekovat v médiích, jak je to umělá hysterie a není to na pořadu dne a blá blá blá. Ale jakmile jen trochu povolí obezřetnost, případně se najde zaprodanec typu PePa, už zase vystrkují rohy a páchnou.

  3. Zapomněli „jejich milí němečtí přátelé“ pozvat přítele Hermana, šéfa ÚSTR ústavu pro studium totalitních režimů a zametání stop kolaborantů a sudetoněmeckých zločinců? Hrdý a vděčný nositel řádu Velký kříž za zásluhy s hvězdou Záslužného řádu Spolkové republiky Německo a Evropské ceny Karla IV. (německy Europäischer Karlspreis der Sudetendeutschen Landsmannschaft, zkráceně Europäischer Karls-Preis) stejně jako Volodymyr Zelenskyj 1.
   Odkud prýští ta nenávist k těm, kteří osvobodili naší zemi a stát od německých vrahů a fašistů, kterým jednou zaplatí Češi za jejich šestiletou totalitní fašistickou vládu a protektorát?
   Od přátel PePaZa Petrapavlazáškodníka, Hemana, Bělobradka, profesora Fajta…

 4. A nemějte iluze. Opoziční ANO? Což politika nynější vlády není prakticky pokračováním politiky vlády předešlé? Babiš a Vrbětice….Jen si vzpomeňte na ono sobotní vystoupení….
  A vlád předcházejících. Je to kontinuum. Což je tak obtížné to nevidět?

  1. Schumacher.
   Přesně tak.
   Příští vláda bude ještě horší,než tato Fialova.
   Nevím jestli by šlo zrušit zbrojní zakázky,které podepsala a podepíše tato vláda,pak je tu obrovský státní dluh,přitom není neděje na zlepšení hospodářských výsledků,na vyšší příjem daní,odvodů.

   1. ano, vyšší daně už nepůjdou, čili co bude předmětem druhého konsolidačního balíčku? že by náš majetek? nic jiného už tu totiž není..

    1. Re: Funes

     Vy jste ale hloupej Fuňéz úplně ganc.
     Proč majetek? To by přece pobuřovalo a navíc by mohlo napadnout nějakého idiota, že když se bere chudákům, mohlo by se brát i pracháčům!
     NO FUJ!!!
     Nenene. Hezky pozvolna zprivatizujeme školství, potom zdravotnictví a nakonec i ty důchody.

     Je úplně jedno, odkud přitečou penízky, hlavně že bude soudruhům na splátečky…

     1. ale jděte…stačí říct, že vyvlastněním majetku dezolátů bojujeme proti dezinformací a pro a za demokracii a uvidíte, kolik lidí tomu zatleská. samozřejmě, že tleskající blbci netuší, že jsou na řadě hned za těmi prvními..

   2. Příští vláda nemusí být horší, ale bude celkově zlá situace. S tím ani ta nejlepší vláda moc neudělá, může to jen brzdit, ale stejně bude neoblíbená.

   3. Nynější vláda při vědomí, že dříve či později skončí, snaží se o nevratné, či obtížně zvratné změny v cizí prospěch, v náš neprospěch.

    1. V „náš“ neprospěch i tím, že účinnost těch skoro nevratných změn hází víceméně až na funkční období příští vlády a Poslanecké sněmovny….
     A to je ještě otázka, kdy se rozhoupá Rychetského „maslostroj“ ohledně ústavní stížnosti ANO na nezákonnost omezení růstu důchodů.
     Protože je-li v těch politicko – ústavních paňácích kousek závazku vůči pozitivnímu /tj. „platnému“/ právu, nemůže to omezení nezrušit. Se všemi ekonomickými důsledky.
     Nicméně, protože tuším, tak už dopředu je nazývám těmi „paňáky“.

     1. Nezapomínejte na právní spiritismus, což je na ÚS oblíbená disciplina.
      Nepochybuji o tom, že v tomto případě si na „duchu zákona“ dají obzvlášť záležet.

   4. Zemědělče, když vám vláda napaří dvojnásobek daní z polí a budov, koupíte ještě další, aby jste mohl pracovat 26 hodin denně a vládě více platit?
    Vás taky nenapadá, jako ty Pétiparazity, šetřit a snižovat náklady místo nákupů zbraní, pronájem ukrajinských nevolníků Zelenskyho junty, rušení rodných čísel a jejich digitalizace dnes za 60 miliard a za rok za 80 mld?
    O kolik jsou chytřejší naši inkluzivní absolventi za pomoci desítek tisíc inkluzivních asistentek?
    O kolik jsou lepší výsledky školáků po zdvojnásobení platů učitelek?

  2. Souhlas, ale Babiš se smažil něco dělat pro lidi! Takto by to za jeho vlády určitě nevypadalo! Takže nakonec Babiš a Fiala – nebe a dudy!

   1. Re: Pepa

    Nikoli, babiš by se snažil o co nejlevnější energie ČISTĚ ze sobeckých zájmů, bo Agrofert a malé zisky.
    Na holotu (to jako na vás) sere pes…

     1. Re: Pepa

      Soudruh Fyjallách myslí na vaše předlužené potomky a vy byste se chtěl ulakomit na nějakou hnusnou tisícovku? A ještě k tomu měsíčně?

      Vy nejste Pepa, vy jste nenažrané čuně! Vůbec si nechcete RADOSTNĚ připlácet za svobodu a demokracii!
      Styďte se!!!

 5. Vláda za stamiliardy, které nemá, nakupuje zbraně, které třebuje…me. Které nikdy nebyly a nebudou zapotřebí. Leda proti bouřícím se poddaným, nyní nazývaných občany.
  Místo investic do infrastruktury, základní potravinové sobětsčnosti, zdravotnictví, školství… Pro zvýšení čistoty vodních toků a nádrží, aby naše řeky nebyly stokami už po pár kilometrech. Místo toho a mnohého dalšího životně důležitého vyhazuje další miliardy na nesmyslné projekty „Green deal“, daleko předstihující někdejší sovětské projekty „Poručíme větru dešti“. Na šílené „genderové“ a jiné anticivilizační projekty. Na nesmysly na úrovni „Podpora dovozu písku na Saharu a ledu do Antarktid.“ Na pro takové účely ideologické oblbnutí mladé a nejmladší generace. A není na důchody…

  Ta samá vláda, „pravicová“, že, ….nejpravicovější ODS, která vyhlásila „kapitalismus“ a privatizovala, však proto ODS byla založena a po splnění toho úkolu se propadla tak, že v politice se drží zuby nehty, v některých případech už jen nehty, která občanům předkládala „pravicové hodnoty a ctnosti“jako „pracuj, šetři, investuj, mysli na svoji budoucnost“ , tak tato stejná vládní strana těm, kteří tak učinili, má záměr tyto zodpovědné připravit o plody jejich práce, úsilí, zdrženlivosti. Inflací a zdaněním životní pojistky – majetku který si pořídili ze své zdaněné práce, za který při koupi zaplatili další daň, který udržují ze své zadaněné práce, a přitom platí další daně. Aby to co tím takto získá živila ty, kteří vše prožírali a prožírají, ze kterých neplyne žádný užitek, a navíc, mnozí i aktivně škodí ostatním a loupí jejich majetek. Aby podporou kdejakých parazitů šířících se z ciziny a šířících destruktivní ideologie, aby nákupem nepotřebného a účastí v cizích válkách podporovala cizí zájmy, kterými a monopolem na „pravdu“ se udržuje u moci.

  Spočítejme veškeré ztráty z této vládní politiky. Nejsou to ztráty vládní. Nejsou to ani ztráty státní. Jsou to ztráty národa. Protože všechny ty stamiliardy, a co jich je, jsou z jeho potu a krve.
  Což to co je naýváno „demokracií“ není ve skutečnosti feudalismem? Což se politici a ti, kteří je z pozadí řídí, nechovají jako feudálové? Což toto není feudalismem, dovedně skrývaným za fráze o svobodě, demokracii a lidských právech? Ideologickou manipulací občanů za jejich vlastní peníze? Jejich kaceřováním? A nakonec proti nim použije zbraně pořízené za jejich vlastní peníze?

  Ptejme se, to všechno vláda činí v čí prospěch? Pro čí dobro?

  1. Když jste letmo zmínil školství – koncem června končí řadě asistentů pedagoga pracovní smlouvy a NEjsou obnovovány/prodlužovány; bo na ně NEjsou peníze na další školní rok. Ředitelé škol mají hlavu v pejru, protože „inkludů“ přibývá, ale nebude jim mít kdo asistovat.

   1. To neustále se zvyšující množství inkludů a následně, bez paralyzérů či bičů nezvladatelné třídy, třeba někoho trknou a ti lidé začnou jednat.
    Něco mi říká, že to budou právě rodiče těch normálních dětí, bez celých odstavců písmenkových diagnóz (některé vzniklé špatnou výchovou), kteří začnou své děti, i přes zjevné nepohodlí a nevýhody, vozit jinam.
    A z původně normálních základních škol, se tak přirozeně stanou školy zvláštní..
    Jedno čtvrtstoletí jim stačilo na kompletní rozjeb celého školství, nejenom základního.
    Zajímalo by mě například, kdo bude za jednu generaci instalovat okapy, žlaby, svody, nebo opravovat střechy.

    1. Tak to nevím kam, protože soukromé školy jsou také plné inkludů. A bez peněz na AP ty asistenty vyrazí ještě rychleji než školy veřejné.

    2. No tak tohle beru, konečně. Víte proč, nemyslím si že by v průměru byli dnešní mladí slabší ať po psychické či fyzické stránce. +/- půl století si děcka pomáhala sama mezi sebou, případným vozíčkářům bez diskuzí či žádání pomáhali , popř. pomohl šulda. pak , čertví proč, zavedli ty pomocníky a tím děcka zlajdala ve všechn směrech. Základní lidské zvyky byly likvidovány. Zajímalo by mne proč? Co tím zamýšleli, když jako obvykle se to vymklo. Navíc nynější pomůcky pro pohybově postižené jsou na daleko vyšší úrovni. Nebo se to jen udělala místa pro absolventy sociálních studií, protože jinak nevěděli co s nimi, A že tudy cesta nevede přece muselo být jasné od počátku. Akorát by mne zajímalo na čí popud, tedy jestli se to někdy dozvíme..

      1. píšu tam i psychicky. Děcka se musí naučit i zodpovědnosti a tu nenaučíte tím , že jim dáte „pomocníka“. Tam je nejlepší když pomůže kolektiv, protože se jednak nedělá propast mezi nimi a taky se naučí pomáhat si navzájem. Osobně si myslím že tzv. pomocníci.. tu propast ještě zvětšují, a dáváají ji jako normu , místo aby ji napravovali.

       1. Děcka se těm mentálně retardovanejm tak leda vysmějou. Úroveň výuky, už tak bědná, půjde do háje. Retardi budou buď dostávat adekvátní ohodnocení své práce, nebo vysoce nadnesené. Děti mají smysl pro spravedlnost, takže ta druhá alternativa věci zhorší. Nadané děti, jejichž rodiče na to budou mít, přejdou na nějakou soukromou ZŠ, a nemyslím tím Montessori ani Waldorf. Normální ZŠ. Nadané děti chudých rodičů zůstanou s pitomcema a jejich vzdělání půjde taky do háje. A pak budou mudrlanti mudrovat, jak je možný, že dosažené vzdělání dětí koreluje s materiální úrovní rodičů. A mazaní si namastí kapsy na zakládání normálních neinkludovaných ZŠ.

        Měla jsem v péči lehce mentálně retardované děti, které se trápily na základce, kde se jim spolužáci smáli a kde si nikdy nezažily pocit úspěchu. Po přeřazení do zvláštní školy rozkvetly, byly mezi svejma, dostávaly jedničky.

        Dříve bylo pro děti i v systému zvláštních škol nepříliš složité dosáhnout nějaké kvalifikace. Byla i možnost dodělat si základní vzdělání. Pro ty, co ne to neměli, tu byly zvláštní učební obory. Furt je lepší bejt třeba vyučená pomocná kuchařka než vyjít ze základky v šesté sedmé třídě a nemít vůbec nic.

        Inkluze? Nechci tvrdit, že je potřeba od sebe oddělovat normální a retardované děti. Naopak. Jen to musí být tam, kde ty děti mohou dosáhnout úspěchu. Co takhle tělocvik, nějaký sport, co takhle hudební či výtvarná výchova, ruční práce? Tam ty děti šanci mají.

        To vám vzkazuje bývalý dětský psychiatr.

        1. Dneska de vo to , kazdyho i deti,taky neurosama ,co nejvic znicit..Z toho co je a vyhrozovanim a vydiranim co bude..
         Jak je potreba.

   2. Bývalo nás za bolševika ve třídě ke třiceti. Průměrní, chytří, hloupí. Žádný učitel a učitelka neměli asistenty pro integraci a inkludaci výjimečných školáků.
    (nkluze bývá často označována jako vyšší stupeň integrace nebo cíl integrace. Znamená odklon od diagnostických kritérií. Inkluzi odpovídá výrok „každý člověk je individualita“. K jinakosti přistupuje jako k něčemu přirozeně danému. Jelikož jinakost je v každém kolektivu přirozená, není třeba dále rozdělovat lidi podle dalších (diagnostických) kritérií.)
    Místo škol zvláštních, pomocných, praktických dnes živíme desítky tisíc inkluzistek, které se prostě účastní procesu stejně jako jejich klienti.
    Nechápu, jak jsme mohli dokončit devět tříd základní školy, tři roky učiliště, čtyři roky střední školy s maturitou bez asistentek učitelek ?!

    1. I 32 děcek a nikdo nepropadl na vyšším stupni.
     Na 1.stupni jsme měli 14 letou Valču, nám bylo 10. Naštěstí po dopršení 15.let odešla a blbá nebyla, nevím proč ji tam dali. Asi 72.rok

  2. Napsal ste to dobře, ale zajděte si do hospod, restaurací, poslouchejte na ulici nebo jen tak venku, těm lidem to vůbec nevzrušuje. Gdybyste jim něco z teho, co ste dobře napsal, začal vykládat tak budou na vás čumět za prvé jako na socku, za druhé, vymaštěnce, páč neznáte výsledky mezistátního utkání Slovensko Švýcarsko, a lezete jim do řeči jak bylo fajn u doktora a že zas dou na pracák nebo že nemají v neděli čas páč čtrnáctka noční.

    1. Jistě, většinu , velkou, má dneska systém drženej pod gágorem. Totální většina se stará jen o své ujařmění. Gdy je čas dojít na sociálku, na pracák, na daňové, k doktorovi, do školy , do „práce“, do konzumu, do banky, .. jim to připadne jako normální.

     Mesiáš jim řekne jen to co na ouřadech, v práci a u daňové, u doktora a ve škole, kromě koloniálu, ty chtějí ty prachy, keré vyběhají v tem kolečku, ale za oplátku docházky uslyší jak sou světoví, nepřekonatelní úžasní a jak vás mají rádi a jak je lepší jíst zdravě. … .-) . Ideologové , sociologové a psychopatologové dbají na to aby se blboni doslechli pravidelně o tom, že to je svoboda. Aby si přečetli melká moudra o nich samých, o tem jak je dobré gde co zplundrovat aby bylo na daně a důchody. Je to vážně velká šaškárna, páč většinu , velkou, má dneska systém drženej pod gágorem.

     1. Jo ano, o tom se nediskutuje, svobodu, tu mají lidi na papíře a tečka! případně s vykřičníkem, přičemž je nutné navštěvovat všechno, co jste vyjmenoval, aby člověk od sebe odvrátil hrozbu nebezpečï svojí osoby pro společnost. On totiž člověk, to zní na vrcholu potravinového řetězce velmi nebezpečně.

 6. Starosta Řeporyjí Novotný s Ovčáčkem navštívili Hostomel. Chystají Český dům.

  Bývalý hradní mluvčí Jiří Ovčáček a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný se společně vydali na návštěvu ukrajinského Hostomelu. Ve městě s letištěm, které bylo jedním z prvních cílů ruské invaze na Ukrajinu, chtějí otevřít Český dům. Novotný Hostomelu daroval českou vlajku.

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/pavel-novotny-jiri-ovcacek-hostomel-cesky-dum-ukrajina-valka.A230527_084133_domaci_vajo

 7. Moudrý Žluťák Sun Tsu radil nepřerušovat protivníka, když dělá Fšecko blbě, což splňují od Fašingtonu a Londonabádu přes Brusel až po naši jejich 5-ti demolici. Musí se uznat, že jsou důslední: je obtížné, ne-li přímo nemožné, najít v té změti zhovadilých pitomostí něco příčetného, co by alespoň trochu vykazovalo stopy zdravého rozumu.

  Ukázkových příkladů lze najít nespočetně: například žumpami opěvované dodávky nejnovějších Wunderwaffen sv. letadel F-16. Dá se pochopit, že nynější Amíci a další Západní nedoukové ujížděli ve svých 8-mi letech na filmech jako třeba „Železný orel/Iron Eagle“, ale prezentovat to dnes jako další „game changer“ proti Sauronovi Putinovi vyžaduje nejen totální libtardí vygumovanost; hodila by se i lobotomie a množství kokainu větší než malé.

  Letadla Ukrošům nepomůžou, ani kdyby jich byly tisíce: proč asi NATO neudělalo nad Ruinou a Ruskem svou oblíbenou „bezletovou zónu“ (tj. zničení všeho odporu ze vzduchu)? Protože to nejde. Proti ruskému PVO/PRO, proti ruským dalekodosahovým leteckým raketám a ruskému letectvu by to byl totální masakr NATO leteckých sil. Protože by Západ fatálně a ostudně prohrál, proto.

  Letadla potřebují letiště; F-16 mohou v Ruině operovat jen z jediného vojenského – které Amíci v uplynulých 10+ letech opravili: má to slabý příďový podvozek a na běžné „sovětské“ runway to opravdu není; není to jako sovětská/ruská letadla, která jsou v tomto ohledu stavěná na operace z nouzových ploch. V Ruině to může létat leda z toho jednoho místa, plus ze dvou civilních letišť s dost opravenými a dlouhými dráhami a z několika úseků dálnic, které jsou dost rovné a dlouhé.

  To vše v dosahu ruských křídlatých střel a raket včetně nesestřelitelných hypersonických Kinžálů a téměř nesestřelitelných semi-balistických Iskanderů-M. Což platí nakonec i pro letiště v Polsku nebo Rumunsku, kdyby Západ chtěl zkoušet nějakou tu „nordickou lest“: třeba že F-16 odstartují v Polsku či Rumunsku, přistanou někde na dálnici v Ruině, tam je dotankují a vyzbrojí a pak se po vypuštění křídlatých střel Storm Shadow/SCALP vrátí zase k Pšonům nebo Rumunům.

  I kdyby s tím v několika akcích uspěli, stejně to je jako s klackem na medvěda: křídlaté střely Rusové rutinně sestřelují, jejich vrstvenou PVO/PRO neproletí mnoho, leda na civilní cíle, které nejsou tolik bráněné. To je stejně dementní jako nedávný útok na ruskou hlídkovou loď, hlídající v turecké výlučně-ekonomické zóně plynovod Turkish Stream: zařechtalo pár rotačních kanonů blízké obrany lodě a bylo po ptákách, tedy po člunech.

  Zajímavé bude, překoná-li tato akce s F-16, pokud nebude někým trochu méně bláznivým odvolána, debakl s nejmodernějším Patriotem PAC3 CRI: jistě přes 500 milionů dolarů za tři minuty v čudu a jeden zničený Kinžál – ten co to trefil.

  Západ dodal Ukrošům větší množství křídlatých střel Storm Shadow (původně žabožroutský SCALP), ale když jim Rusové sestřelili už téměř všechny letecké nosiče Su-24 – z MiGů-29 to vypouštět nelze – je to jako kriplovi darovat lyže. Tudíž hledají něco jiného: evropská Tornáda či Eurofightery jsou moc složitá a bez náhradních dílů, navíc se k tomu Němčouři i další staví jak lačný k sraní; ale v Holandsku a Dánsku udělají, co jim Fašington s Londonabádem řeknou a své F-16 poskytnou. Amícký USAF se svých F-16 zbavit opravdu nechce: neměli by na čem létat, protože F-35 jsou na provoz drahé a moc poruchové.

  Ukroši jsou po všech stránkách těsně před rozkladem, stejně jim nepomůže ani svěcená voda. Žumpy neustále slaví blízké vítězství: ale Götterdämmerung je neodvratný. NATO prohrálo: a nijak to nejde napravit, samozřejmě ani zvětšením prohry – takže válka nebude. Rusové to neeskalují, nechávají je vycukat a vybláznit, než Západu dojde pára; což bude brzy.

  Libtardi se mohou radovat, že klesá velkoobchodní cena plynu a nafta je levná: bodejť by ne, když nikdo nevyrábí a zhroutila se poptávka. Ekonomický systém má jisté vnitřní zásoby a setrvačnost, ale krach je zřejmý už nyní. Výrobci odejdou za levnějšími energiemi, a celá ta našminkovaná truchlohra skončí. Pak si budeme navzájem akorát tak venčit psy a česat vlasy: bájná ekonomika služeb.

  I kdyby někdo zreformoval EUhniji a vládu – kromě vybombardování Brusele se nabízí použití těžkého kulometu, jiný způsob reformy si lze těžko představit – a změnila se politika k Rusku a Číně o 180°, levné energie ani suroviny se do Evropy nevrátí: tento vlak již z nádraží ujel; Rusové přesměrovali vše jinam, což je dočasně na jeden furt. Poslední zhasne.

  Naštěstí se lze spolehnout na 5-ti demolici, že udělají vše tím nejhorším možným způsobem: takže největší nebezpečí pro ČR, tj. imigrace negrů, slimáků a Ukrošů, nám nehrozí: potáhnou na zelenější pastviny. Obohatit Západ… i nejhůře je někdy nejlépe.

  1. Jižní Korea odepsala jeden ze 40 F-35, který přistál na břicho na přistávací dráze. Příčina – letadlo za bratru 170 milionů tolarů (v letech 2019-22 nakoupili 40 kusů za 6,8miliardy) se ve vzduchu srazilo s ptákem (cca 2,5 tolaru), a tím mu přestala fungovat – ne, nebyl to motor – elektronika a nebyl schopen vypustit podvozek. 0_o
   Podle slov člena parlamentního výboru pro obranu, se v období od ledna 2021 do června 2022 u flotily 40 strojů F-35 vyskytlo 234 závad, které zabránily letu, a 62 případů „selhání během mise“.
   Po konzultacích s USA se Korea nakonec rozhodla… pro pořízení dalších 20 letadel tohoto typu za 2,85 miliardy dolarů, která mají být dodána do roku 2028.

   Tady mě nenapadá nic jiného, než kanonické Nechci slevu zadarmo!

   1. Tak jistě, F-35… stačí si přečíst souhrny amíckého vládního úřadu GAO (Government Accountability Office), to je tristní. Ani žumpoidní věrozvěsti a hlídači té jediné pravdy se neodváží oponovat, nejsou to žádné ruské dezinformace, ale přímo amícká vláda.

    Něco takového může procházet jen v totálně zkorumpované a nefunkční společnosti. Projekt F-35 je přitom tak „pevně přisátý“ a prolezlý do hloubi amíckého vojensko-průmyslově-kongresového komplexu, že je nezastavitelný: dokud se nebesa nezřítí, jak se říká.

    Amíčtí vojenští piloti se starých letadel – ať už F-15, F-16, F-18 II, … nevzdají, protože by neměli na čem nalétat své hodiny – na běžný výcvik a cvičné létání je F-35 příliš choulostivý, poruchový a drahý: je to další „hangárová královna“ – na letovou hodinu je potřeba neskutečné množství hodin servisu a kontrol. S méně nalétanými hodinami se méně povyšuje etc… a prémie budou jaké, Halík? Nižší, kurva nižší.

    F-35 se říkalo pro jeho přitažlivý vzhled „prase“, než to Amíci začali pokutovat a trestat vyhazovem: je jedno, jakou rtěnkou se praseti namaže rypák, furt to je a bude prase. Pokračující prodeje amíckým vazalům jsou jen ekvivalentem dávných tributů či dnešního raketýringu, s něčím vojenským je to spojené jenom velice vzdáleně.

   2. Jinak v souvislosti s těmi křídlatými střelami, které dnes Ukroši nemají z čeho vypouštět – sovětské Su-24 došly (byly sestřeleny) – se hezky ukázalo, jak se Amíci střelili do vlastní nohy: nemohou do Ruiny nacpat stovky evropských Tornád ani Eurofightery, protože se léta snažili tyto letadla zničit, aby si vytvořili trh pro jejich náhradu svými F-35.

    Blokovali všemi způsoby výrobu náhradních dílů, jejich objednávky – v Německu přes svou Lejnovou, která tím zničila Bundeswehr včetně Luftwaffe, takže jsou tyto stroje v podstatě neprovozuschopné. A nyní nemají coby útočné nosiče křídlatých raket co Ukrošům strčit. Leda choulostivé F-16 z Dánska a Holandska, i když se tím sami okradou o peníze ze servisu a provozu, které by jinak požral Lockheed.

    V letecké výzbroji prostě platí pro NATO země to samé, jako s dělostřelectvem, tanky a municí: vše vyžírali Amíci takovým úchylným způsobem, že způsobili likvidaci výroby v evropských zemích NATO a nedostatek náhradních dílů; kromě toho vytvořili svým kořistnictvím situaci, kdy každý všechno patlal tak, aby mu kšefty nevyžraly amícké firmy: tj. nic není kompatibilní s ničím. Takže není standardizace, munice nepasuje do houfnic a tanků vyrobených jinde; tanky, BVP, náklaďáky nemají shodné díly, ba ani pneumatiky.

    Armády NATO jsou z těchto důvodů nenasaditelné ve skutečném konfliktu – pokud protivník nepase kozy a nejezdí na velbloudech.

   3. To je dobry , takovej ptak pocitam prijde levneji , nez nejlepsi protiletadlova obrana.
    Jeden ptak vyridi jedno nejmodernejsi a neviditelny /stealth/letadlo.

  2. „Ekonomický systém má jisté vnitřní zásoby a setrvačnost, ale…“
   Přesně tak. Moje slova. Se zánikem produkčních center zaniká vše co s nimi je spojeno.

   1. Přesně tak.

    Navíc je rozdíl v tom, že primární výroba má obří „multiplikační efekt“: jedno primární pracovní místo generuje spoustu pracovních míst v další výrobě součástek, materiálů, subdodávek, v dopravních službách, prodeji, účetnictví, a pak řadu míst ve službách: pracovníci primárních výrob někde musí bydlet, něco jíst, požadují nějaké služby; coby lidé v produktivním věku mají také děti atd. atd.

    Zrušení několika tisíc takových míst ve výrobě – protože jsou náročná na energie, suroviny, materiály, … – znamená několik set tisíc lidí bez práce celkově. A státní zaměstnance nebude mít kdo živit…

    Nastane lavinovitý efekt následných krachů… Clusterfuck, říkají Amíci.

  3. K42, já Vás čtu stejně rád, jako Vidláka. Vaše brilantní čeština, dnes málo vídaná, a technická orientace ve zbraních mě okouzlují a působí mi potěšení – krom poučení. Rád bych měl, a jistě nejen já, tak jako od Vidláka knihu o zemědělství, i od Vás knihu o zbraních. Co vy (a Vidlák) na to? S díky a s pozdravem Sokolí Oko

   1. K42 neexistuje. To je Visingr, chudak verejne musi psat proukrajinsky, pac plati hypoteku a vydrzuje bandu kurev na skupinovy sex, ktereho je propagatorem.

  4. Dohoda o umístění základen USA na území republiky
   „Ti, kteří takové dohody s Američany uzavřou, se podle mého názoru hlásí jako cíle jejich nepřátel.“
   (Ivan Hofmann, novinář)

   Železná logika. Namalovali jsme si na Mošnov terč. Pokud budou stíhací bombardéry F-16 startovat z Mošnova, tak, i když učiní mezipřistání na krajině budou Rusku vadit. V okolí není tolik vhodných a vybavených letišť, ze kterých mohou startovat. Vzhledem k ruským přesným hypersonickým raketám s dostatečným doletem bude pro RF výhodnější se této hrozby zbavit.

  1. Deti sou nejchytrejsi a nejlepsi tvorove , nikdy nic neposerou.
   „Genius je v tom , vcas prestat“.pravil Einstein..
   To umi jen deti..A zvirata.

 8. Pokud některý z našich „politiků“ někdy skutečně věřil tomu, co je psáno v úvodu článku, je totální idiot a nemá ve vedoucích funkcích státu absolutně co dělat. Celý vývoj byl předpokládatelný, vždyť se tu o tom bavíme přes rok, a to není nikdo z nás ve vysoké politice a nemá přístup k materiálům tajných či jiných služeb. Nicméně stačila alespoň částečná reálná znalost a zkušenost, aby si dal člověk už nejpozději začátkem března loňského roku dvě a dvě dohromady.

  Mimochodem varování, že Rusko nebude šikaně a povýšenectví západu ustupovat věčně, zaznívá z alternativy snad už víc jak patnáct let. Bylo evidentní, že zahájení speciální operace nebyl žádný Putinův rozmar, ale dlouhodobě připravovaná věc, a to v součinnosti a s tichou podporou dalších zemí, které si v minulosti užívaly „dobrodiní“ západu.

 9. O.T.:
  https://www.idnes.cz/zpravy/nato/titus-armada-tdv-csg-vojaci-vozidlo-obrnene.A230526_104352_zpr_nato_inc
  AČR postupně přebírá obrněnce TITUS. Prý od českých firem:
  Czechoslovak Group a.s. patří CSG Fin, a.s. (Strnad, zaměstnanci neuvedeni)
  TVD (souč. Strnadova holdingu, 92 mio dotací od r. 2012)
  Tatra Trucks, a.s. (Strnad, 201 mio dotací od r. 2012 – vše pracovní místa)
  Retia, a.s. (Strnad, 144 mio dotací – převážně výzkum a vývoj)
  Stát tedy Strnadovi platí zaměstnance, výzkum a vývoj, pak od něho nakoupí a jsme happy.

  No, a Nexter Systems je francouzská STÁTNÍ zbrojovka.

  To nevymyslíš…

  1. Re: Občan

   Nevím, jak funguje přidělování dotací, ale vím, že státní dotaci dostal např. podnik JAWA na vývoj a rozjetí výroby ČESKÉHO motocyklového motoru s objemem 1000, resp. 1200 ccm.
   Jestli byl vyroben alespoň funkční prototyp, to opravdu netuším, ale Jawa aktuálně POUZE dováží tzv. brandingové motocykly (nou nejm Čína,) některé typy pak pochopitelně nikoli napřímo, nýbrž přes Argentinu.

   Nicméně abych zcela neurážel, Jawě se podařilo prodat jakási práva do Indie, takže Indiáni dělají dnes motorky s názvem PÉRÁK a KÝVAČKA.

   A vy jste blbej „opčan“ úplně ganc, jestli to nevíte.
   A já jsem jedině chytrej Targus, PROTOŽE (!!!) jsem se už přestal divit a BLBĚ ptát!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   (-:

    1. Kývačky dvěapůly, v té nejčastější dvanáctikoňové verzi, se přece v Indii už dělaly. V druhé půli šedesátek a pod názvem Yezdi.
     To není fór, pojmenovali to podle úplně prvního, čistě z indické výroby složeného kusu rámu a plechařiny (motor byl dlouho z týneckých dílů) a následného nadšeného řevu československých techniků: „Jezdí! Jezdí!“…a to všechno navzdory „odbornosti“ i pracovní kázni indického personálu 😀

     1. Jojo, tomu nadšenému pokřiku se nelze divit: mám s Indiány plno zkušenosti z ICT oblasti – kdyby mi to někdo vyprávěl, sám bych nevěřil.

      Indie je prý jediná země na planetě, které se nepovedlo okopírovat Kalašnikov AK-47, museli si od Sojůzu koupit licence a celou fabriku i s několikaletým ruským dozorem nad kvalitou a výrobou…

      Ale dnes je vše jinak: Indové v Bangalore dělají i vlastní kosmické nosiče… které jim ani příliš často nevybuchují.

      1. To má vícero firem, některé tuto spolupráci, kterou jim nařídil vlastník (třeba v Dánsku), zaplatily propadem a byly odkoupeny firmou na Taiwanu se sídlem v Kalifornii.

  1. U nás by jako reklamní dvojice pro Kleina mohly posloužit třeba Černochová s Drábovou.
   Mohly by mít navíc v rukou rekvizity – ta první kabelkový tančík a ta druhá kabelkovou jadernou bombičku.

 10. “ Od ruské invaze na Ukrajinu bylo na ruské jednotlivce, společnosti, produkty a technologie uvaleno více než 11 000 nových omezení. Ruská ekonomika, i když poklesla o 2,1 procenta, zůstává stabilní s pokračujícím vývozem ropy. Indické ropné společnosti reexportují ruskou rafinovanou ropu do Evropy. Brusel sice hrozil Indii sankcemi za reexport ruské ropy do Evropy, ale nakonec se bál je uvalit. Brusel jedná licoměrně, sankce uvaluje vždy jen proti dodavatelům zakázaných ruských komodit, nikoli proti jejich evropským odběratelům. Typickým případem jsou poslední sankce na ruské diamanty. Jejich vývoz z Ruska nerušeně pokračuje, protože jejich hlavním odběratelem jsou USA.

  Rusko, aby odrazilo útok spojeného Západu, a obešlo sankce, úspěšně posiluje své vztahy s islámskými národy, které jsou převážně protizápadně orientované. Putin nedávno pozdravil účastníky 14. mezinárodního ekonomického fóra Rusko – islámský svět slovy: Rusko je otevřené rozsáhlé obchodní a kulturní spolupráci s muslimskými zeměmi. Spojuje nás společná touha vytvořit spravedlivější multipolární světový řád, který je založen na mezinárodním právu. A slavil svou politikou úspěch.“

 11. Dovolím si citovat jednoho libtardího svatého a využít úryvek z jeho hry:

  Trestání učitele učitelem
  Co znamenala v praxi zásada trestání učitele učitelem? Je to nasnadě: za jakékoli provinění netrestal učitel nikdy žáky, ale vždy jedině sám sebe. Cimrman vycházel z předpokladu, který uznává – teoreticky – i dnešní škola, že žáci mají mít svého učitele rádi, a tudíž by je mělo mrzet, když učitel trpí. Jak to vypadalo v praxi: Když mu žáci například nalili vodu do kalamáře, nepustil se Cimrman celý týden na krok z domu. Žáci měli v tu dobu volno, a tedy dostatek času, aby ho mohli litovat. Jindy zase reagoval na nezbednost těmito slovy: „Nedám si dnes po obědě doutník. Neplačte, sami jste si to zavinili!“

  1. Tarusi,
   nikdy nebylo v plánu vyřadit i trubky pod Černým mořem.
   Odkud by pak Američané brali svou exportní zdemokratizovanou americkou ropu či jiné produlty?

   1. Re: AH

    Může být.
    Otázka: komu a proč vadí Ivan Churs, který oficiálně dozoruje plavbu lodí s obilím?

    Doprava zbraní a munice loděmi?
    Nevěřím, že něco málo neproteče i tímto kanálem.
    Rozšířit kanál?
    Likvidací lodě by pašeráci na sebe jen upozornili.
    Jen tak nasrat Rusa?
    Drahá zábava po výprasku u Bachmutu, kde byla spotřebována významná část lidského masa určeného původně k „jarní ofenzívě“.

    Jiný nápad?

    1. Targus: Vyzkoušet ty dálkové ovládané čluny na otevřeném moři. V médiích takovými jinými zprávami odvracet pozornost od Bachmutu.

 12. Razytko zhvjezdu
  je davno vřiti.
  Koněf už neni
  sfička nesfiti.

  Razytko zlvičkem
  hodim do kybla.
  Nad popelničkem
  kurva se zhybla.

  Razytko ziglem
  to teťka leti.
  Skadetem biglem
  opcuje yeti.

 13. Kupim si teslu
  už nechcu naftu
  mam po řemeslu
  pysk plný aftu.

  Už nechcu solar
  mam voltaiku
  v bance mam dolar
  bidna na triku.

  Nebudu blby
  je nova doba
  elektrovolby
  chce aji roba.

 14. Ogurky za sto
  tři čtvrtě litra
  to si dám často
  asi už zítra.

  Řepa za třicet
  tři čtvrtě litra
  na igelitce
  ministr vnitra.

  V noci je teplo
  rozpářu svetr
  souseda kleplo
  dostříhal metr.

 15. Život je drahý
  a bude hůř
  jedu do prahy
  tak vole zduř.

  V praze je blaze
  mají tam prachy
  tady jsou saze
  a samý krachy.

  Do pendolína
  nalezu, vole
  už nejsem špína
  nebudu dole.

  1. Já do Práglu nepojedu
   nikam z Brna nebudu
   zacáluju mistni odpad
   ve štatlu si pobudu.
   Na priglu si hodim dečment
   až zoncna bude rumplovat
   dám si jedno oroseny
   kuni ksicht mě bude mit rád.

 16. A když budeme mít štěstí, tak ty Leopardy, CV90, F35, nové lampasy, fedrpuše, pozamenty, kyrysy a šavličky budou jen desetiletí rezavět někde ve skladu. I to je drahé, ale stále mnohem levnější než je použít…
  A tahle vláda dělá všechno proto, aby se použít musely.

  1. Re: JzP

   Vysvětlete mi, jak byste to chtěl používat.
   Za prachy, které do toho hodlají soudruzi nastrkat, pořídíte akorát tak armádu, která neubrání ani okresní město českého formátu (velikosti). To jste měl možnost vidět v Bachmutu.
   Jediná rozumná možnost je použít takový matroš proti civilistům s opravdu holýma rukama, jinak nic.

   JEDINÝ úkol, který mají naši jedině správní vládní soudruzi splnit, je vytvoření skladu MTZ (materiálního a technického zabezpečení) pro emerycké soudruhy, o nic jiného nejde, nikdy nešlo a nepůjde.

   Neboli smiřte se s tím, že armáda schopná bránit ČR není a už NIKDY NEBUDE.“

   1. Targus: odpověděl jste si vlastně sám.
    Měl jsem to formulovat ne jako “levnější”, ale jako, že nejnižší cenu zaplatíme, jen když to drahé železo jen necháme zrezivět ve skladech, než když bude jakkoliv použito ať již našimi úhlavním spojenci nebo přímo proti nám.

 17. …“Rusko je agresor, agresorovi se nesmí pomáhat a proto je zapotřebí se odstřihnout od ruských energií. To Rusku způsobí hospodářské ztráty, které mu způsobí takové problémy, že nebude schopno pokračovat ve válce. Bezprecedentní západní sankce pak ruskou ekonomiku srazí na kolena. „…

  NEPIŠTE TO DO ÚVODNÍKU, páč blboni si přečtou jen to, a dál už nemají čas.
  Nepředsouvejte protimluvy ani cizotajnosti, mluvte jasně a konkrétně.

  Tím, co píšete pod tím se nevymluvíte. Já nevím proč se konečně nebavíte o našich potřebách, dyk ste seděli v hospodě s Reichlem, tak co s te tam sesmolili?

 18. Jak že bude vypadat vývoj?
  Píšu to tu skoro denně.
  O neodvratném úpadku „kolektivního Západu“ v důsledku reálného vývoje světových pořádků. A dneska se ke mně konečně připojil i presstitutský mainstream – cituji – „Dvě desítky zemí světa před nadcházejícím summitem hospodářského uskupení BRICS v Jižní Africe projevily zájem o vstup, nebo alespoň o status podporovatele.“
  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-svet-dvacitka-dalsich-zemi-chce-do-brics-pod-kridla-ciny-a-ruska-40432807
  Jistě není bez zajímavosti, že ty země představují většinu světové populace….
  Pravda, chcípající kobylo ještě bude kopat. Ale kříž se ji už stlouká. Spolu s rezignací na dolar jako rezervní světovou měnu.

  1. Udělejte si procházku, někam mezi blboně, a našpicujte uši. Co řeší, čím se zabývají a zjistíte, že už sou součástí „kolektivního Západu“. Zajděte do podloubí a kaváren a uvidíte stejný týpky, nemakačenka, keří se třepou na přísun bankocetlí z cizákova. Jak si hovějí v křesílkách a melou kokotiny. Nejlépe s několika čoklama napudrovanýma a stříhanýma. A jakmile padne hovno už se ohlíží, gde město, obec nechalo sáčky zadara pro tento sběrní imbecilní ceremoniál. Jim je už dávno jedno koho zvolí, hlavně aby tekly bankocetle. A najdete je dycky v nechutných kancelářích, lekárnách nebo v pojišťovnách a bankocetlových kostelích a vůbec všude gde je nějaký to účetnictví nebo materiální zásobování, doprava, přeprava, a tak podobně.
   3 000 000 blboňů po plyšáku propustil Klaus s Emanem z průmyslu do nicoty. A nechali pro ně vytvořit podmínky aby nechcípli, igdyž mnozí si mysleli, že zboha-tnou. Je teho fakt moc zkurvenýho, ale furt to jede, eště furt není konec.

 19. Zase použiji srovnání s létem 1914. Obě strany si tenkrát myslely, že to bude krátká vítězná válka. Do švestek a nejdéle do Vánoc. Protože v 19. století po roce 1815 se většinou bojovalo jen v létě pár týdnů jako roku 1866. Potom spolu monarchové jednali. Nebojovalo se o města, pokud nešlo o pevnosti. Minulý rok mnozí ruští blogeri předvídali jejich vítězství za pár dní, i když se neví, co předpokládali v Kremlu. Bylo to mínění části ruského mediálního prostoru, mínění příslušníků početného národa podceňující národy menší. Na jaře 2022 spousta evropských expertů předvídala zase rychle zhroucení RF. Spekulovalo se o převratu v Kyjevě ale i v Moskvě. Spekulovalo se o rychlých manévrech, které válku rozhodnou v duchu Moltkeho strategie. Místo toho přišly zákopy a nový Verdun. Opotřebovávací válka a bezradnost diplomatů. Co má dělat OSN, když se angažují stálí členové Rady bezpečnosti s právem veta? Není jasné, co je vlastně válečným cílem. U Rusů jsou některé protichůdné cíle politické a vojenské, především co se týká hranic anektovaných území. U NATO rozpor mezi vyhlašováním snahy chránit Ukrajinu a snahou oslabit Rusko. Bude potom NATO přijímat kompromis s tím, že zajistí mír jen na části území tzv. korejský scénář nebo zvolí cestu pokračovat v oslabování RF ale za cenu příliš velkých ztrát pro UA? Bohužel i příměří zatím považuji za málo pravděpodobné. Evropu víc oslabují vlastní problémy vnitřní společenské, nízká porodnost, krize energetiky a především krize politiky, kdy se do funkcí dostává spousta polovzdelanych horlivců s nízkým IQ a bezdětných, takže vyznávajících slogan, že po nad potopa!

  1. Ano, nejdůležitějším problémem je populační krize Evropy. Populace je demoralizovaná a netvoří děti. A pokud ano, tak nedochází k vertikálnímu autentickému přesunu zkušeností a hodnot od rodičů k dětem. Prostě jsme moc pod vlivem systému. Někdo by řekl, že ten systém, ta propaganda, jsou drženy Spojenými státy, resp. jejich vládnoucími vrstvami.

   Musíme vzít situaci nějak do vlastních rukou, protože nikdo jiný to neudělá.

   Já vím, měl jsem vám říct něco, co nevíte.

  2. Srovnani kulha, v te prvni se museli zucastnit desitky milionu z celeho sveta na obou stranach , opakovani prebrany z poucek a ucebnic odjinud ,vypoceny v kanclech , neni vzdy matka moudrosti ,ale ….nebudu to nazyvat at si kazdej doplni..
   Valka byla za Ferdinanda..Duvody k dnesni valce ponekud jiny..
   Zakerne jedna strana masakrovala denne 8 let a desitky tisic civilnich osob , ktery na rozdil od Ferdinanda, byly normalni .
   Jde tak o skutecnej humanitarni zasah.
   Povsim pres pouckovy ucebnice nejde , videt ze ,kdyz se pouzivaji ponekud jiny zbrane ,nez tenkrat , jiny taktiky ,strategie a vubec vsechno je jinak.
   Mame tady taky cetna mnoho let budovana opevneni , trochu odlisna od tehdejsich zakopu.
   Dale bojuje se pouze v mestech a dobyvaji se mesta nikoliv hektary bezednyho blata..Fronta je ponekud vice pohybliva a sou duvody treba ,tanky letadla atd..
   Vsecko to jsou bezne zalezitosti …
   A k dostani vsude a bez usili, nemozne je nevidet..
   Ale vlady sou zase uplne blbe , blby. A co vsecko , jaky hovadiny si myslely nedavno a opakovane zase jako pred sto lety ,na rozdil od chytrych a jeste analyticky na vysi , autoru..
   A jak tohle muze bejt za sto let , ktery ty roky nejak nepockali na expertni yntelygenty vseho druhu ..Ktery skrze svy prani co ma bejt , pak tvrdi takovy vselijaky vtipy /jokes/ a s vaznou tvari …Nez aby se zamysleli trochu, co vidi.

   1. Stalo se, že rybář chytil zlatou rybku, pustil ji a rybka, že mu splní tři přání.
    Tak si tedy přál být bohatým, známým na celém světě a podívat se někam do zahraničí.
    Přišel domů, pověděl o tom všem ženě, a že druhý den se to má vše splnit.
    Ráno se probudí a vidí krásné postele, obrazy, zlaté bytové doplňky. Vtom přijde jeho žena do ložnice a říká:
    „Ferdinande, vstávej, jedeme do Sarajeva.“

    1. Re: Gerd

     O rybáři na Ukraruině.

     Rybář chytil zlatou rybku, pustil ji a rybka, že mu splní tři přání. (To jsem sprostě okopíroval.)
     Rybář se hluboce zamyslí a praví: „Chci, aby tady v tomto širém ústí Dněpru navždy tekla vodka.“
     Rybka mu odpoví: „Ochutnej.“
     Rybář se skloní k hladině, čuchne, namočí prsty a olízne je, pak se napije přímo z řeky a praví: „Maskóvskaja.“
     „Jaké je tvé druhé přání?“ ptá se rybka.
     Rybář ani nepřemýšlí a vyhrkne: „Aby bylo Černé moře plné vodky!“ Hned na to hupsne do loďky a valí ústím Dněpru na moře. Tam na nic nečeká, vezme lopatku na vybírání vody z člunu, nabere z moře a ochutná: Taky maskóvskaja! Juchůůů!!!“
     Rybka se opět vynoří a říká: „Už máš jen poslední přání. Dobře si rozmysli, co si budeš přát do třetice!“
     „Na to rybář odpoví: „Dej mi flašku moskevské a jsme vyrovnáni.“

   2. Paw: je jasný, že to není stejný. Byla tenkrát všeobecná mobilizace ve většině válčících států. Byly zákopy mnohem hustěji obsaženy voják než dnes kdy i menší jednotky má palebnou sílu i proti tankům a vrtulníkům. Srovnání je s tou iluzi o krátké válce a o zákopech bez rychlých pohybů fronty. Technika se vyvíjí. Je boom dronů ale podobnost je s tím, že je důležité dělostřelectvo, jen tenkrát ho naváděly balóny a dnes drony. Historie se neopakuje úplně ale jsou v něčem podobnosti.

    1. Manuel .Ty zmeny a velmi prevratny a komplikovany nepredstavitelne a pod povrchem , tykaji se GPS, elektromagnetickych vln a ridicich funkci a novych taktik v obrane a v utoku ..
     Dalsi jsou napr. ty utoky medii , kdy media uspesne zautoci na zapade Ukrajinou na rusa , potom si to prectou a dozvi se v Kyjeve ,co vsechno udelali a pridaji se a zase vyhravaji..Napr.
     Vycet znicenych zbrani , zabitych vojaku , nedostatek vseho pro ruskou armadu atd. je nekonecnej ..
     Lepsi je poznamenat , ze ty podobnosti jsou omezene a zaroven upozornit na rozdily dneska.

     1. Ano podobnosti a rozdíly. Paradox je v tom, že všechen pokrok v satelitech, dronech, sledování situace v téměř reálném čase a systémech jako Starlink, vrátil strategii zase k zákopům. Žádné bleskově tažení tanky už frontu jen tak neprorazí. Tanky sice můžou mít s sebou systémy PVO, ale při vedení ofenzívy do týlu po proražení fronty stále zůstává nutnost za tanky poslat zásobovací a opravárenské vozy, které už je mnohem obtížnější ochránit před drony, dělostřelectvem a raketomety. Tankový útok bez zásob uvízne a dopadne špatně.

    1. Na plnění rozkazů by mu stačila i hodnota 90. Nebo stejná výše mentálních schopností, jako současnému prezidentovi USA.

   1. Mne namerali 127, a rozhodne nemam pocit, ze by som niecim vynikala … tudiz typek 20 bodov podomnou by svoje cislo moc vytahovat nemal … v nasej triede tenkrat na gymku namerali 110 najmenej …

    1. Sice nemůže za fakt, s jakým IQ se narodil, ale může za to, že se stal vojákem, ti obvykle mozek moc netrénují, jen plní rozkazy.

 20. „Ivan Bartoš bude za padesát miliard měnit rodná čísla.“

  Ti, co jsou neschopni, travi cas prejmenovanim ulic. Uz za totace to bylo napadne. Jenze tenkrat v malem.

    1. Johane 0:22
     Čipy pod předkožku by navždy vyřadily Židy z kategorire „člověk“.

     Kde nic není, ani Bartoč neočipuje.

  1. Pozor, tady si Vidlák naběhl na excelentní kachnu a bohužel musím dát za pravdu Bartošovi, i když ho nemusím.
   Nejedná se totiž o měnění nebo rušení rodných čísel ale o náhradu identifikátorů v databázích. Rodné číslo jako atribut údajů o občanovi samozřejmě zůstává. To nejde zrušit ani změnit.

   Bartoš tvrdí, že RČ se jako identifikátor používá snad už jen ve dvou agendách, v insolvenčním rejstříku a ještě někde – snad se jedná o živnostníky a slavné DIČ = RČ. Tam by byly nutné změny v software, ovšem já bych je hodnotil maximálně na miliony. Ty miliardy jsou naprostá hovadina!
   Mimochodem, na zhovadilost konstrukce DIČ u živnostníků v souvislosti s GDPR upozorňoval kdekdo…
   Sám jsem s výhodou v obchodních vztazích využíval info z DIČ. Nebylo špatné vědět, že za honosně prezentovanou „firmou“ se skrývá devetenáctiletý začínající podnikatel.

   Pokud by vás zajímalo, v čem je další problém RČ pro identifikaci, zkuste se zamyslet nad duplicitami anebo třeba nad identifikací cizinců registrovaných v ČR. Dnes se to řeší vymýšlením neexistujících RČ.

   A že chtějí zrušit RČ? Blbost. Chtějí ho jen přestat veřejně uvádět v občankách a třeba změnit i to DIČ. Obojí je docela rozumné. RČ získáváte narozením a vystavením Rodného listu. Není důvod to měnit.

   Prostě, ne všechno, co prezentuje někdo z pětikolky, třeba i BArtoš, je hovadina. Pozor na to.

   1. Re: Jethro

    Ne všechno je hovadina?
    Na odstranění rodného čísla z DIČ chtít 50 giga?

    To tedy opravdu není hovadina.

    Bartoš usiluje o další mohutný penězovod ze státního cecíku. Nic více a nic méně.
    Zrušení dosavadních DIČ lze zadáčo provést prostou výměnou RČ za IČo, jako to mají právnické osoby.
    Ostatní nesmysly, které Bartoš mele, jsou obyčejná hovna určená k oblbnutí holoty (holota je lid všeobecně).

    Připomnělo mi to problém, o kterém byla včerejší relace na slovenském RTVS-1.
    Vězeňské náramky.
    Provoz jednoho kusu VN stojí v Belgii denně 5€ a fungují VŠECHNY.
    Provoz jednoho kusu VN stojí na Slovensku denně 150€ a funguje jich jen asi 10 %, i když se PLATÍ ZA VŠECHNY.

    Kouzelník by dodal – SIM SALA BIM!

   2. Nemáte tak úplně pravdu a trochu jste semlel hrušky s jablky.

    1) je v plánu při narození nepřidělovat v matriční evidenci RČ, ale bezvýznamový identifikátor

    2) RČ používá mnohem více institucí, ne snad k přímé databázové práci, ale také jako doplňkové položky, které nejsou ve veřejných výstupech vidět.

    3) RČ (pokud bylo přiděleno) jako jeden ze základních stavebních kámen pro tvorbu jednoznačně identifikace v databázích (ať se položka jmenuje jakkoliv) používají:
    Berní a celni správa, ČSSZ, Zdravotní pojišťovny, vězeňský systém, katastr, policejní složky, registr trestů, dále všechny registry, které obsahují sankce, které se spravují dle DŘ, vnitřní evidence municipalit, dotační systém ČR, překvapivě registr vozidel…..

    4) Na RČ jsou dále navázány personální a mzdové agendy (i korporátu), s RČ pracují praktický vsechny subjekty, které jsou ze zákona a z povahy věci oprávněný sbírat a u uchovávat data ke své práci

    5)) RČ slouží jako doplňkový databázový identifikátor prakticky všude.

    6) Nikdo nerozporuje, že přidělování jednoznačného bezvýznamného identifikátorů by z hlediska technického bylo lepší a odstranilo by spoustu chyb a nejasností, hlavně s cizinci a Slováky především, ale,

    7) 50 miliardy je naprosto postřelené číslo a v současnosti ty peníze opravdu potřeba jinde

    1. Ono RČ slouží jako unikátní identifikátor také občanům v jejich smluvních vztazích. Číslo OP je krátkodobé a tedy nepříliš použitelné.

    2. Nemám patent, ale „jen“ jsem dělal 40 let v oboru na IT zakázkách pro stát.
     Jen dvě poznámky:
     – 50 mld nevymyslel Bartoš ale nějaká úžasná konzultační firma proti Bartošovi
     – pokud by opravdu šlo o náhradu RČ bezvýznamovým číslem přímo při narození, dovolím si tvrdit, že by implementace byla ještě řádově levnější. V navazujících agendách by nebylo potřeba měnit prakticky nic kromě nějakých validací. Jediným nákladem by byla podpora on-line přidělování RČ.

     Vývoj sw zcela nové agendy jako je třeba podpora ÚP stojí řádově nižší desítky mio. Zdůrazňuji „zcela nové“.

     1. Bohužel nemáte pravdu. Bylo by to na dlouhé povídání, mám poměrně rozsáhlé zkušenosti s databázovými systémy a opravdu to nejsou jen drobné úpravy – výměna typu položky a následně nějaká konverze a malé update.
      Takto opravdu ne. Musí se prohlédnout vše, např. v berní správě je RČ základem mnoha kontrol a podřazených tabulek, museli by se předělat constrainty, veškeré selecty, agregační funkce, třídící klíče výstupů, statistické výstupy…..
      Spravujeme více databázových komponent….
      To není pár desitek milionů….
      To je ranec….

   3. U nas to chceli tiez. Nastadtie prisiel covid nebolo na ine dolezitejsie veci, tak da zatial od toho po tichu ustupilo

    1. ts, GDPR …. kedysi byval na dverach skoly pribity zoznam prvakov v kazdej triede, s prislusnou maslickou, aby si dietko naslo ucu spravnej farby a vsetci sa rozradili prvy den kam maju … dnes mame GDPR, takze si stastny rodic buduceho prvacika musi zavolat na sekretariat …. sakra, musim pohladat kontakty, v zari tiez nastupujeme

     1. Lidi už jsou kost a kůže
      vystupují lícní kosti.
      Padaj na zem, do kaluže
      života už mají dosti.

      Fialová diktatura
      zplundrovala, co se dalo.
      Lampasácká kreatura
      prohlašuje: je to málo!

      Prý se máme němcům klanět,
      prosit je o odpuštění.
      Své hrdiny máme hanět.
      Je tu boží dopuštění.

    1. Dnes jsem v Praze viděl co ještě ne. Žebrák to zkoušel s kloboukem u řady aut co popojížděly ve špičce na semaforech. Země se mění před očima.

 21. Ale kolego, vždyť je to přesně naopak. Dnes plyn na burze naprosto kolaboval, jsme na 25 EURech (musel byste se vrátit do léta 21, abyste naposledy našel tak nizke ceny). Vzpomeňme, že naopak dezolátní „odborníci“ senilové Noveský a Štěpán tvrdili na začátku července loňského roku, že v zimě nebude čím topit a plyn bude atakovat 1000 EUR. Lze říci, že nyní jsme na 2,5% predikované katastrofy.

  Inflace letí minimálně v ČR střenhlav dolů, konečně i zlodějští dodavatelé energií začínají masivně zlevňovat. Jak je levný benzín, kde mnohde již není nafta ani za 30 Kč litr jste si jistě ráčil všimnout.

  Ono je to jaksi přesně naopak, v podstatě dopady války dnes u nás žádné nejsou. Pletete strukturální problémy (stárnoucí obyvatelstvo, přebujelý sociální systém) s dopady války. Ty prostě nyní žádné nejsou.

  Jak je to s Ruskem nebudu hodnotit, k tomu není dostatek spolehlivých informací, zde bych byl obezřetný. V každém případě Evropa je dnes válkou v podstatě nezasažena.

  Jinými slovy, máme v ČR spoustu problémů, ale je to dané vesměs úplně jinými okolnostmi než válkou, kde těžko pochopit, proč na to mají dezoláti tak spadeno, úplně Vám to bere kredibilitu a nikdy nebudete bráni seriózně, když za každým problémem hledáte chudáky Ukrajince a skromnou pomoc, kterou jim poskytujeme.

    1. Volkswagen , nebo-li WV a taky W+V..
     Zase ta Vyssi moc. To auto Werichovi vyrobil Hitler.
     Pred kterym musel utect..
     Vlastnil WV Werich a nekdy sme se potulovali po Praze v autech a kdyz sme zahlidli Weicha /U Rotta napr./ jak stoji u jeho WV , uz sme kriceli ,
     „za co to stoji pane Werich “ podival se na nas ,nevidel poradne, ale poznal znamy podrztasky , usmal se a mavl rukou na nas.

   1. Jak že se jmenuje ta výstava v Českých Budějovicích, která jim patří?

    /kdysi se vyprávěl takový blbý vtip – Setkají se dvě v rychlíku, co jede na jih, a dají se do řeči, a prý kam jedou, a ta první, taková obyčejná holka – prý – „jedu do Budějovic, bude tam Země živitelka“, a ta druhá, taková načančaná, atraktivní, povídá – „jé, já jedu taky do Budějovic, bude tam ze mě štětka..“./

  1. Prosim vas, muzete mi coby prostemu dezolatovi vysvetlit, jak souvisi nepatrny pokles inflace ( = zpomalovani tempa rustu cen) a snizovani cen?

   Dekuji.

   P.S. Stran toho plynu si povime pri kazdym vyuctovani od 2022 do 2026 vcetne, ju? Predstavte si, ze treba u nas mame CEZ, ktery s plynem primo obchoduje, pak ma CEZ dcerinku provozujici kogeneracky, jeden by si rekl, prece nejsou blbi a maji to nasmlouvany dopredu a s nejakym fixem… Sice lonskej rok zvladli jeste dobre, ale zejmena na letosek mame ocekavat narust jednotkove ceny minimalne 250%.
   Realne snizeni cen energii muze nastat nejdrive v roce 2026, kdy vstoupi v platnost nove dlouhodobe kontrakty na LNG. Ale dlouho se nad tim radovat nebudeme, nakolik i vytapeni a vareni bude predmetem emisnich povolenek pocinaje rokem 2027.

  2. Dopady války jsou ty, že se zřejmě posílá mnoho peněz na Ukrajinu. Proč to dělat, proč sponzorovat Ukrajinu? Maximálně tu humanitární pomoc, ale i tak, tím jen přejímáme břímě, které na Ukrajinu vložili jiní (a taky tím přispíváme k prodlužování války).

  3. Re: Kč

   Víte, proč je nafta na 30 Kč?
   Protože ji nikdo pořádně nekupuje.

   Víte, proč ji nikdo nekupuje?
   Protože:
   1/ libtardoví mamlasové si koupili Tesly a
   2/ nákladní doprava je prakticky bez práce

   Víte proč je bez práce?
   Protože české firmy z části UŽ dojely na drahé energie a drahé české zboží od doposud nezkrachovavších českých firem prostě nikdo nechce…

   Spěte dál.

   1. Nafta je jen kousíček zlodějiny. Podívejte se na tabák (dneska je už jako zlato) alkohol, prohibice, ale levný hadry v houmeprodejnách za stovku bundu, za dvacku košili, gdepak by temu konkuroval československý textilní průmysl. A viděl ste něgdy vietnamce makat, hovno, každej , Fšichni, sou zalezlí ve večerkách a jen ti lepší jim vozej zbóží, keré nadělají naši otroci nebo otroci v cizákově. Seděj tam a kšeftujou, gážujou zisky, přesně jako židláci, ale ti prodávají jen bankocetle, tam je nepustili. A co ty smažky v hladových oknech, samej kudrnáč, nechápu na co je tady gdo potřebuje, ale slyšel sem kolemdoucí, zobky , že to chcou, že to je jako za odměnu, ta hnusná mňamka. A pak ty , to sem čuměl, negroš policejní hlídky, něco jako anti konfliktní týmy, se procházejí po městách a další nesmysly, kerých je fakt moc. A gdejakej blboň napojenej na magistráty už normálně nosej zelený filcky na sobě a to eště nezasáhla velká Gréta. Lidi sou jako smyslu zbaveni. Dou do hospoda a kouřej na ulici. Gdo to gdy viděl. Blboni choděj po ulici žerou za pochodu ty hnusný halal žzapotaniny a přitom eště sledujou internet a mluví jako sami se sebou. Jak todle vyřešit. A chce to negdo řešit. Rajchlovi to je u prdele, ten leze po pokuřincovatém žebříku, chce zůstat v euhnii a nato mu taky nevadí. Co chcete vykecat tady za lepší zítřky, gdyž ani sám velký vidlák, bohatnuvší na svých názorech se o potřeby lidí nezajímá.

     1. Jindřich Rajchl na mnohé působí jak červený hadr na býka. (Já někdy taky.)
      Pan Rajchl se mi nelíbí, nevěřím jeho pohnutkám, ale že bych to musel vsunout do každé druhé věty…
      Je tu už dost nuda. Mručí se tu sborem nebo „indyvindy“, ale proveditelného nápadu se nedočkáš.
      Kdyby se to někomu náhodou povedl, ostatní by ho zašlapali do země.
      Aby tenhle blog fungoval musí být situace neřešitelná.
      Mohlo by se totiž stát, že by ji někdo hloupý, který to nevěděl, vyřešil.

      1. Nevsunuj , nemruc ,neprorokuj , zaslapavani , vis kulovy ,co bude, upominku , ze je lepsi neco positivniho uvazovat a neco positivniho udelat /nebo aspon napsat v clanku /,si vycet z myho nedavnyho prispevku a zkomolil..

  4. …“ úplně Vám to bere kredibilitu a nikdy nebudete bráni seriózně, když za každým problémem hledáte chudáky Ukrajince a skromnou pomoc, kterou jim poskytujeme.“…

   A co je to ta gredibilita? Seriózně.

   1. „Jak sou blbi “ ,nadpis , ja taky , netusil sem , kdyz sem psal , jak takovy paratka na tech vetrnejch turbinach , misto poradnejch lopatek , jak muzou bejt pohaneny poradne vetrem /mozna jenom sci-fi a vichrice by je poradne votacela/, veru netusil sem , ze voblbujici turbiny maji uvnitr naftovy motory na pohon tech paratek.
    Ale tohle je jen uvod..
    Uvazoval sem driv nad votacejicim se stavem sveta. Kde a kdyz.
    Neni mozny , aby ty mene vyvinuty dvousvetrovych vlady ,pomahali takhle ve vytvareni vysoce vyvinutyho chaosu , reje, orgie a zaplavy originalnich a nevidanych absurdnich skutku , nehod ,atd…
    Poznamenanych rostoucim silenstvim..
    Drinou nadlidskou sem se pridobadal, /kde a vodkud/, ze hlavni akter bude ideologie..
    Sestavena , sesmolena pracne v pracovnach celozivotne studujicimi, jednu a tu samou ideologii ,v prubehu zlepsovanou velkyma kolektivama zdeformovanych totalne ,beze zbytku akademiku.
    A ja co mam furt na ne..A co se jich najde ,velky davy.
    Ktery neustale a porad sepisujou monstra /obrovsky vobludy/ , v podobe nekolika mega tunovych svazku, mega bibli vo tom.
    Kterejma se musi kazdej ridit.
    Ale nikdo je necte , to neni v lidskejch silach vubec neco z nich precist..
    TV je pohodlnejsi zotrocenym ,nez cteni….
    At zije vzdelani , matka moudrosti a jedineho pokroku lidstva , sci-fi vedeckyho marxismu, ze je pro svet nevyhnutelny kriceli mocne a pod vladou delnicke tridy ,akademikama vedecky zalozenyho..
    Prihoriva. Ideologie nejdrive zachvati a postupne ovladne a vybicuje v nekterych zemich davy do fanatismu bez hranic..
    Co je dole je i nahore.
    Treba ucennych akademickych marxistu , neomarxistu , takymarxistu , strany marxistu , ktery postupne konaji seance /vyvolavani ducha marxa a lenina a spol /, aby jim ty duchove prednaseli jejich poucky.
    Krepci potom omameni, ockovani tou jedinou spravnou drogou zvedeneho ..
    Upadavaji z nich do fanatickych permanentnich zachvatu omameni /poucky sou ,nejsou nic jinyho nez druh poradne omamnych opiatu , denne uzivanych , / jako nabozenstvi ,na ktery svedou ze je opiova droga/, postupne zachvacujici masy a chtel bych pripomenout , ze moderni valky a podobne masy armad , se bez nich a jeste chemickych drog vseho druhu neobejdou a bez nich by prohra ve valce a v politicke valce , byla zajistena..
    Uplne .Stejna situace se odehrava v tridnim boji ,v revolucich, v oblasti rostouciho terorismu ,zachvacujicicho svet, atd…
    Napr. dobrotiva mirumilovna az na pudu Cina , zaplavuje svet tunami fentanylu.Sto tisic mrtvych jen v Usa.
    Valky v Mexiku a na hranicich s Usa.
    Valky povahy , ideologicko chemicke..
    Dokonce ani nebojujici ,jako zelenina za frontou se schovavajici , je zerou ,
    dolf a dalsi nacisti napr. byl velkej drogozrout .
    Vysledek je ,ze pod vladcem drogy ideologie a jeste ty chemicky , pachaji neuveritelne a nepredstavitelne , jecenim z podia nejdrive omami masy /jenom nektery/ az do stejneho ukazneneho silenstvi a dokonce na dalku zmaknou hrave sve privrzence na celem svete..Dodnes.
    Ja uverim , ze paratka pohani a toci vitr , jiny zase sou svine na drogach taky zakonu v talarech , veri ,ale pouze za ucelem se mit dobre a lip a dokazou z generalniho tajemnika strany pres noc udelat antikom , Velkyho Metare atd.
    To jsou jen zacatky . A bude hur.
    Neco vo prikladech a praktickych vyhodach ideologie demo, snad,mozna, potommmm..

  5. Když je plyn 25 EUR a cena energií se na burze určuje z ceny plynu, tak proč máme stále tak drahé energie, že je vláda musí zastropovávat?

  6. Klidný člověk napsal:26 května, 2023 (22:14) „Ono je to jaksi přesně naopak, v podstatě dopady války dnes u nás žádné nejsou“.

   Hmm, je-li tomu tak, jak říkáte, tak proč nám pan premiér a jeho melody boys stále dokola říkají, že za všechno může Putin?

  7. A proč nám zvedlo MND zálohy na plyn 3x?
   Se zbláznili oni anebo vy.
   Doufám, že vám rodiče vysvětlí jak je to s cenou plynu pro domácnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *