20 května, 2024

Korespondenční volba není nic jiného než způsob, jak se tu chce vládní koalice zabetonovat na věky věků

Korespondenční volbu považuji za jedno z největších ohrožení demokratických voleb u nás. A ne, nepište mi, že je potřeba kvůli promile lidí žijících v Antarktidě, kteří by měli problém sehnat na ten termín psí spřežení. Volby jsou záležitost většiny a tak by také zájmy většiny měly být na prvním a jediném místě. Je mi líto, ale je to tak.

Korespondenční volba je, a vždycky bude diskutabilní, a to i po technické stránce. Pokud tu někdo hodlá svěřit (jako generál prezident Pávek) například možnost volby již šestnáctiletým, a ještě jim hodlá umožnit, aby u toho nemuseli zvednout zadek z gauče a prst od mobilu, považuji to nejen za nebezpečné, ale rovnou za neskrývaný pokus jakoukoliv další volby ovlivnit řádně indoktrinovanou omladinou, která nemá o reálných starostech života ani rodičů a prarodičů ani šajna.

Co se týká lidí dlouhodobě žijících v zahraničí, kteří svůj další život ani život svých dětí s touto zemí nespojují a neplatí zde daně, nevidím jediný důvod, proč by měli ovlivňovat život nás všech a chod této země. Rozhodli se jí opustit, tak tedy se vším všudy. Většinou nabudou dojmu, že jsou lepší než my a mají potřebu nám to zpoza svých zahraničních kont dokazovat. Jak říkám, jsem zásadně proti tomu, a považuji to za naprosto nefér. Pro všechny trolly upozorňuji na první větu, vážně nemyslím někoho, kdo jede na čtrnáct dní na služebku.

Volby jsou svátek a my máme dokonalý systém. Nikdo v České republice není o tuto možnost připraven, volební komise jsou úžasné a mají pokryté vše od nemohoucích po nemocnice. Nenechme si ho vzít pod záminkou čehokoliv. Každý, kdo toto chce změnit to chce totiž změnit jen proto, že se mu hodí a chce si přihrát hlasy, které by za normální situace nedostal. To nemá s demokracií nic společného, to je sprostá manipulace.

Korespondenční volba není nic jiného, než pokus současné pětikoaly se tu udržet na věčné časy a nikdy jinak. Samozřejmě za vydatné podpory všech demokratů ze zahraničí, protože to by tak hrálo, aby si o výsledku voleb v České republice rozhodovali ti v České republice žijící Češi, že? Tak aspoň, že teď opozice po řadě fatálních selhání ukázala ráznou stopku. Příště ji musíme ukázat všichni!

91 thoughts on “Korespondenční volba není nic jiného než způsob, jak se tu chce vládní koalice zabetonovat na věky věků

 1. Pan president u nás v Jihlavě dostal křeč do lýtka.
  To byla asi nejdůležitější zpráva včerejšího dne.
  Ještě že nedostal prdíky, to by byly titulky…

  1. Pryc s prispevkem ,zase sem se trefil do cernyho.
   Vlada ktera cenzuruje je spatna .
   Alternativa cenzuruje nejlip.Zaslouzi si tak nahradit vladu.
   Trenyrky s gumou, ktera zustala ,vyrok roku a vyrok genialni.

   1. Vitame Markovou zase dalsi pokrok a vyvoj s Markovou v cenzure.
    Vitejte ,my opozice zase vymazeme pro vas , dalsi prispevky..
    Vitejte , vitejte ,vitejte..

  2. Pro cenzuru a cenzory. Sdeleni . Smazat , co nejdriv, precteni skodi obcanovi .
   Tak sem se dozvedel , ze volby jsou u nas svatek a my mame dokonaly system.
   Z oslav toho svatku je vetsine ale spatne.
   Taky ze korespondencni volba je jedno z nejvetsich ohrozeni demokratickych voleb.
   Kdyz sem se zminil ,ze dokonalost voleb neni autorkou vysvetlena ani v cem spociva to ohrozeni demokracie , mam za to , ze demokracie u nas a jinde uz je jen podvodna a shnila kulisa a mrkev na oklamani vsech, prispevek byl znicen.
   Zminka o trech barevnych prouzcich na kecce , neprosla. No mercy ,no passaran.
   Bez varovani ,uloupen ,odcizen a nevraceny.
   Samozrejme dle platnych zakonu , nebo tech neplatnych a neustavnich , voboji se hodi…/V talaru jsou../….
   Takovy jednani v zajmu ,zrejme totalne vyjimecne a nedotknutelne p.Markove , presvedcuje co nas ceka v daleko lepsi budoucnosti od nynejsi opozice..
   Diky za upozorneni ,nedelal jsem si nadeje..

 2. Celkovo bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených 429 lietadiel, 235 vrtuľníkov, 4341 bezpilotných prostriedkov, 424 protilietadlových raketových systémov, 9302 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 1100 raketometov, 4908 poľných diel a mínometov, ako aj 10.464 špeciálnych vojenských vozidiel.

  1. Asi ano, ale čím a jak? Už vím, nastartujeme 3 tanky, povoláme řidičku bojové Fabie, nasvítíme Pražský hrad, a požádáme agenta Pávka, aby si připravil vítězný projev.

   1. To co si rika bez priciny president ,prijelo do Kyjeva a darovalo to zelinarovi pistoli.
    Je jasny proc. Aby se co nejdriv vodbouch. A nevopruzoval.
    /Na nic jinyho ji nepotrebuje,ze by sel branit svuj narod nepripada v uvahu.
    Hrdina Alliende je jen jeden z mala. Cest jeho pamatce.
    Tydle dva to nejsou a nebudou.

 3. Jak víme korespondenční volby se v USA osvědčily, takže u nás to projde také.
  Také víme kolik bylo podnětu, návrhu na soudní projednání, že došlo k falšování voleb a soudy nic takže naše soudy také nic,natož U S.

  1. Volby dopadnou nějak, pak se týden dopočítávají. Až se výsledek o chlup otočí. A vždycky ve prospěch Demokratů. To je svátek demokracie v USA. Pětispolek by systém co takové náhodičky umožňuje taky rád.

 4. Žijeme ve 21. století a stejně jako je možné z domova převádět peníze a nakupovat akcie, mělo by být možné elektronicky volit. V dnešní době existují technické prostředky pro dostatečnou úroveň elektronického podpisu (spíš než řešit pošty a obálky) a přiznejme si, peníze jsou důležitější než ten jeden sedmimiliontinový hlas. Přivede to k volbám i ty, kteří bydlí mimo své trvalé bydliště a zkrátka nemají čas a chuť oblézat volební místa. Pravda, budou to především mladí a produktivní voliči pravice, což nemusí být každému po chuti.

  Nespravedlnost voleb je ale někde úplně jinde. Volby jsou především způsob, jak ovlivňovat toky peněz z veřejných rozpočtů. Přitom se při hlasování nijak nerozlišuje, zda je volič státním parazitem nebo naopak plátcem daní, který to vše financuje.

  Optimální systém by byl dvoukomorový. Do jedné komory by platila rovnost 1 člověk = 1 hlas (i parazit může mít právo si volit, zda má člověk řídit auto od 16 nebo 18 let), do druhé komory by se hlas přepočítával součtem odvedených daní (příjmy, majetek) za poslední čtyři roky. Právo volit obdobným koeficientem by měly i právnické osoby. Není jediný důvod, proč by měl příživník hlasovat o penězích jiných osob.

  Teprve toto by naplnilo opravdovou spravedlnost, pokud už stát musíme mít.

  1. Kazdy clovek zijici v jednadvacatem stoleti by mel chapat, ze kompujtry jsou hackovatelne. Zvlast kdyz nekdo u moci nechce, aby byly voby fer.

   Zprvu nam rikali, ze systemy nejsou behem voleb spojeny s internetem. Pak se ukazalo, ze leckde spojene byly. V budoucnosti to uz nebude vadit. Tak se posouva Overtonovo okno.

   1. Pokud vím, má každý stát USA vlastní volební systém.
    Něco jako kdyby to v ČR měl každý kraj jinak; z mého pohledu tedy naprostý nesmysl.
    Takže v některých US státech to je na internetu, v jiných není. NEMÁTE JEDNOTNÝ federální systém; smiřte se s tím.

    1. Nejednotny federalni system je americke plus. Ve vetsine veci.
     Narpiklad v Georgii je jeden okres, kde nedavno uzakonili konzervativni reformy, jako navrat k papirovemu systemu. Ma to sanci se rozsirit.

  2. Vy toho o demokracii moc nevíte. Dožeňte to! Volby zdaleka nejsou o tom jak ovlivňovat toky peněz. Musíte si nastudovat něco o skutečné demokracii.
   Není vhodné ani perspektivní vše převádět na elektronické způsoby. Příkladů si jistě najdete habaděj.
   Třeba jste v Austrálii za prací, s manželkou uskutečníte videorozhovor, říkejte tomu tak, a zamrazenou zkumavku jí pošlete a po návratu vás v kolíbce čeká vaše moderně počaté děťátko. Je to jako s korespondenční volbou, můžete ale také tomu nemusíte věřit.

   1. Takze vyvoj zen je jasnej a zarucenej , drive se umele voplodnovaly jenom kravy.
    A ted.Pokrok.
    Zeny a divky i z nejlepsi spolecnosti tez se titulujou podobne.
    …………….Bezela Cervena Karkulka za babickou pres les.
    V lese za kerem lezel vlk a kdyz vlk videl Karkulku bezet , tak vyskocil a prestal lezet.
    Povida, kam bezis ty kravo blba?
    Karkulka: „No dovol vlku , ja nejsem u tebe zadna krava blba“…
    Vlk: Jo , a kde mas ty kravo kosicek?
    Karkuka /se prasti do cela/ : Ja krava blba sem si ho zapomnela doma!!
    Vyvoj se ubira a Ursula a Jouro a dalsi s nim..

  3. Vybrat ty nejlepší (z řec. aristos, nejlepší) z demos a pak losovat.
   Metoikové nesměli volit , u nás mohou volit i ti, kteří žijí (třeba i desítky let) mimo republiku.
   Výběr v demos : dotyčný (ženy nesměly kandidovat ani volit) musel být občanem Athen, musil se umět postarat o své rodiče, pokud svou volbu odmítl, dostalo se mu pohrdání .
   Poté se losovalo do úřadů.
   V případě archontů a strategů se volilo.

   Jak vybrat ty nejlepší ?

   1. Metodik byl cizinec bez občanství. I dnes v ČR žijí cizinci s trvalým pobytem ale bez českého občanství. Volit na celostátní úrovni nemohou. Jen tenkrát bývalo těžší občanství městského státu získat.

   2. Kdyz nevis jak bejt chytrej zacni se starym Reckem a demokracii.
    Volit mohli pouze majitel otroku. Bohaci.
    Washingtona spol byli majitele otroku , taky volili sebe. Bohaci.
    Dnes zase majitele otroku voli sami sebe..Bohaci.
    Akorat se to nazyva jinak. Volebni system se upravuje jak je potreba.
    V nekterych statech v Usa volilo daleko vic volicu , nez stat mel pocet obcanu ve veku ,ktery opravnoval volit.

  4. Tak by se dal hlas i odvolat. Vycházím z maximy, že již den po volbách je situace jiná než v den voleb.
   No a posílit demokracii tak, že nebude možné, aby např. strana se 4 mandáty měla dvě ministerstva, ale strana s 30 mandáty neměla ani jedno.

  5. Ale jak zaručíte, že u počítače sedí ta konkrétní osoba? Nedala někomu heslo pod tlakem? Sociálním a emocionálním tlakem? Nesedí u počítače ta osoba plus někdo, kdo na ni emocionálně tlačí? Mami, jestli budeš volit Babiše, tak jsi opravdu ruská švábka. Babi, to nemyslíš vážně, zkazíš nám budoucnost. A podobné nemorální pindy.

   Když však člověk dojde do volební místnosti, je fyzicky mezi lidmi, alespoň jednou za ty 4 roky. Je zaručena (jakž takž) svoboda za plentou. Uvědomujete si, kolik lidí by si obstaralo přihlašovací údaje svých počítačově negramotných rodičů a prarodičů? A nebo kdyby to bylo jó „zabezpečené“, tak by dojeli do LDN a tady nám to babi jen odklikni.

   Korespondenční a elektronická volba je prostě no go.

   1. Proto musí být jakousi předvolbou zaručeno, že se do nejužšího výběru dostanou némlich stejní kandidáti, kt. to budou myslet velice dobře tu politiku, aby, ať uż sedí u počítače, kdo chce, ať uż dobrovolně nebo ještě dobrovolněji, nemohl zvolit špatně. Nyní jsme ve fázi mediální předvolba, následuje předvolba veř. míněním a pak uż předvolba Ministerstvem pravdy

    1. Pri obci Verchnekamenskoje v Doneckej ľudovej republike bol zničený muničný sklad 54. mechanizovanej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny.

  6. I v onom 21.století nic fatálního svědomitému občanovi nebrání zvednout laskavě svůj líný, rozmazlený, arogantní, napůl digitální zadek, a vyrazit procházkou do volební místnosti, kde prostě klasicky onen hybatel dějin dovolí… Problém, nebo je mezi námi tolik zapomenutých ředitelů zeměkoule, kteří kvůli celoplanetárním lapáliím tráví drtivou většinu času na jiných kontinentech, mořích, a možná ve vesmíru ? Sakra sakra, že se o tom nezmínili, ti chlapci potrefení…

  7. Vzdelani je jen vznesena zasterka k vychove , kazni a k vyvoji do totalnejsiho zotroceni, jako konecny produkt.
   K oblbovani mas ,oblbovacimi experty a pouckami , zkratka.
   Vede vzdelani otroka k pohodlnosti a ten zotrocen ,nezna nic jineho , nez zase otockou zotrocovat jine kolem sebe.
   Jake poteseni uspokojeni a mentalni masturbace otroku , kdyz muzou , podobne jak to vidi u nadrizenych otrokaru a otroku zaroven , zacit vychovavat stada ucnu, zacku ,slintaji blahem , /osobni zkusenost/.
   Nebo sve rodiny.
   Najde backory napr. vo pul metru jinde, nez maji byt a tejden je z toho spatnej.
   Tedy zaplavy zbytecnych zhovadilosti slouzici k ukaznenemu a totalni potlaceni mysleni a vyuky nekolik predmetu /matematika ,fyzika/ aby otrok byl uzitecnej, jak elita zrovna potrebuje..
   Media , university ,organizace , urady , masove vzdelavani vsech provozuji po skole. ..Vychova jak spravne volit pod vedenim zkusenych pedagogickych akademiku, /kazdej z nich je automatickej pouckovej pedagog/, je pak nedilnou soucasti vzdelani..
   Vzdelani je jen ….
   Tak zase priklad.
   Obcanska valka , oslavovana jasotem dodnes a obeti statisicu mrtvych ,ti uz nejasaji nemuzou, byla vedena zamerem na udajnej pokrok lidstva , na odstraneni otroctvi a zbaveni vsech okovu zminenyho otroctvi ..
   Na osvobozeni a rovnost vsem.
   Ztrata okovu znamenala tragickou ztratu vseho , uplne vseho ,pro otroka.
   Okovu jako ..Zradlo, ubytovani , osaceni , lekarska pece ,doziti ve stari ,atd.
   Tlupy osvobozenych zacali drancovat ,loupit ,znasilnovat a vrazdit , kdyz nic jinyho nebylo v zemi dlouholetou , valkou zniceny..Straslivy peklo.
   Nasledovaly okovy a daleko horsi..
   Musel se osvobozenec zacit rvat rovnopravne a bez diskriminace , se stovkami jinych o bidne placenou a znicujici praci ,drinu presne , u svych osvoboditelu , jinak a hlavne ,ziskuchtivych tovarniku..
   Kdyz zisk a nic jeho pro osvobozujici bohace neexistovalo.
   Tak si vybojovali pokrok , at se kazdej stara sam vo sebe a svoje rodiny, kdyz penize z platu nestaci ani na najem.
   Okovy novy znamenaly take pasivni leta v lavicich, uceni poucek od 6 let ,otrok se ucil zotroceni a driny studii nazpamet , aby byl lepsi , uzitecnejsi s nalezitou ochotou a nadsenim…
   A vlada kazdymu krade porad vic. Vede dalsi pokrokove valky a pod..
   Samozrejme bolsevici vyhrozovali nam taky ztratou okovu /jako otrokari jinde/, zaroven s usilim tak nase otroctvi udesne zdokonalovat /zacali smirovat i soukromi otroku napr./, az do tragickych extremu, az casto desitky milionu neprezily a prezit nemohly v Maovy Cine. A jinde.

  8. za plentou jsou volici sami/y a nikdo nemuze primo ovlivnit koho tam zaskrtnou. a to si pis ze u korespondencni volby nad poddajnymi volici nekdo stat bude a tu volbu jim nadiktuje nebo to misto nich sam zaskrtne/odklika. a ted se zase vrat k pruzkumu sve genderove identity.

 5. Pokud si pamatuji dobře učivo z mého vééélmi oblíbeného předmětu (občanská nauka), volby by měly být tajné. To jest nikdo by se neměl dozvědět, jakého kandidáta si volič vybral a zda mu hodil platný hlas.

  Ať mi někdo vysvětlí, JAK může býti korespondenční volba tajná, fakt by mne to zajímalo.
  Volební komisař musí:
  1/ přijmut obálku,
  2/ rozlepit ji,
  3/ zkontrolovat pravost formuláře,
  4/ ztotožnit voliče,
  5/ přičíst zaslaný hlas kandidátovi, kterého si volič vybral.

  KUWA, kde je ta tajnost????????

  Případné volby přes net mohou sloužit akorát jako JEDINĚ SPRÁVNÁ BÁCHORKA o tom, „Kterak Péťa dostal hlas“ a po právu zaslouží být začleněna do Zlatého fondu Českých pohádek.

  1. Oni to delaji v Coloradu tak, ze se otevre obalka a zkontroluje podpis, a pak se hodi volebni listek (ktery je zasunuty do dalsi obalky) do urny. Ovsem to funguje jen do te doby, co toho urednika nekdo jiny poctive hlida. A tam je prave jedno z mist, kde system hapruje. Tech mist je dnes vicero.

    1. Aha už chápu, jako že tam prostě hodí obálku, kterou neotevře, no to tedy opravdu není zaručená tajná volba a vůbec regulérnost voleb. Ten úředník si může s tou druhou obálkou udělat naprosto co chce: zahodit jí, vyměnit uvnitř volební lístek, podívat se jak ten dotyčný volí a možná další věci, které mě ted nenapadají.

     1. Presne tak. A myslim si, ze se to tak i deje. V nekterych statech vic, v nekterych min. Ale vrata jsou korupci do siroka otevrena.

       1. Srovnavaji to s podpisem, ktery uz je v kompjutru. Ale to muze urednik odflaknout. Taky udelali nahonem nova pravidla, ze se muzou lidi registrovat k volbam ten samy den, tedy v den voleb. Jak je pak cas na to zjistit, zda ten clovek voli opravnene v miste bydliste?

      1. Já nevím jaký o tom máte přehled, ale říká se, že v Americe se při volbách obecně často dějí volební podvody..

     2. re: kš
      Protože jsem prvotřídní sprosté prase, klidně napíšu, že pokud tam sedí úřednice, může si s ní vytřít pi…, eh raději ne, napíšu „přední zadek“.
      Ano, pokud není kontrola, úředník si může dělat co jej právě napadne. třeba dosypat ty „jedině správné“ obálky, kus za kus.
      A problém s výhercem voleb je vyřešen.

      1. … pokud si pamatuju, tak se psalo, mimo jiné, že tam k tomu v 1 až několika případech kontrolory z náprotivné strany pro jistotu ani nepustili. jako že vůbec do baráku. a stáhli rolety. ale to je tutově jenom tenhle .. hoax, jo, to se u soudu bezpochybně vyvrátilo.

       ale nevymejšlejte nic s obálkama – zároveň s korespondencí to bude i digitální, to už se tyhle opičárny nebudou muset dělat …

 6. Toz u nas v Coloradu byval taky volebni system solidni, tak jako doma v Cesku, na papire. Sama jsem se angazovala ve volebni komisi. Vsecko jelo, jak na dratkach, my jsme to meli srovnane do deseti, a na okrese (county) to meli do pulnoci spocitane. (Dnes to trva tyden.)

  Puvodne mohli volit korespondencne jen vojaci v cizine. Pak pridali vazne invalidni. Potom ty, kteri neumi anglicky (jak se takovi dostali k obcanstvi? to taky nebejvalo). A pak mohl kdokoliv zazadat o korespondencni voleni. Ja jsem o to zazadala, kdyz jsem se stehovala na Floridu. Vedela jsem, ze registraci na Floride nestihnu.

  No a behem „operace COVID“ se vcecky pravidla smetly ze stolu, a volebni mistnosti se zrusily. Nikdo se nas nezeptal, zda to tak chceme.

  Ja uz temer deset let muzu (kdybych chtela) volit ve dvou statech. Po tom, co jsem se registrovala na Floride, tak mi porad Colorado posilalo volebni listky. Ted je zase dostavam z Floridy. Nikdo to zrejme nekontroluje. System je neprehledny, a obcan uz nad tim nema kontrolu, vse prevzali urednici.

  Co se tyce voleb u vas doma. Puvodne jsem si myslela, ze by meli zavest volby na vicero embasadach. Ale kdyz jsem videla, jak snadno je mozno nas exulanty oblafnout, protoze nevime dost o tom, co se doma deje, tak uz mi to vubec nevadi. Mnozi z nas doma dane plati. To by nemelo mit vliv. Videla jsem, jak nejaky Keller objizdel a zmanipuloval floridskou ceskou komunitu, kdyz se zaklinal, jak toho gumoveho zna od malicka, a je hrozne slusny a fajn clovek. Kdybych nebyla vse sledovala zde na Litterate, taky bych byla zmanipulovatelna. Z ciziny je to dost neprehledne.

  Mate dobry system. Ti, kteri volaji po reforme, toho vyuziji ke korupci. Nesahat na to, se mi zda, je ta nejlepsi rada…

  Pani Jano, vitam vas mezi nami. Ale kydat hnuj na nas exulanty, to byste si mohla odpustit, zejo? Pri trose dobre vule.

  1. Kandidat na presidenta si porizoval volebni kampan v 2020 ,doma ze sklepa , kde se schovaval ..Ani se nemusel obtezovat objizdenim po cely zemi a recma k volicum..
   Jako jiny. Vedel a potom kde kdo, jak to dopadne..
   Pristi volby odhaduju se budou muset zrusit. President nemuze bejt snadno zvolnej kdyz vsadil tezky prachy na dalsi prohru a porazku v dalsi valce..
   Jeste nakazal vsem , ze ted Cina je hlavni nepritel.
   Jak neprohrat volby je ted hadam , hlavni a nejdulezitejsi zalezitost..

  2. V Americe maji vyhodu , ze muzou volit vsude na svete.
   Kdy chteji ajak chteji.
   Treba v Iraku a dyz se volby nedari zastreli jim presidenta.
   Ve Vietnamu s presidentem zavrazdili celou rodinu..
   Pak voli znova ,
   aby se volby povedly..

 7. Vy jedni nepřátelé pokroku – to chcete aby zasloužilí multiobčané s mnoha státními příslušnostmi museli jimi řízené země osobně objíždět? To je chcete při jejich šíření dobra takhle přetěžovat?

  1. Re: Canoso

   Na přetěžování jedině správných soudruhů jaksi seru, ALE ta uhlíková stopa, který po jejich rejdění zůstává!!!
   Proto jsem pro korespondenční volbu, abych zde byl i nadále, nejchytřejší a nejkrásnější.

    1. Re: Canoso

     U nás v Gorolistánu se používá pořekadlo – „uoko s knefla“. Takové má soudružka Greta.

     Pokud neovládáte gorolštinu, znamená to „oko z knoflíku“ (např na maňáskovi).

 8. Neuvěřitelné argumenty z obou stran. Kdo je občan a kdo volič.

  Je fakt, že občan, žijící v Kotlince a chodící k volbám může být stejně špatně informován, jako občan žijící kdesi v v Malajsii.
  Rozdíl je v tom, že špatnou volbou si ten z Malajsie nezmění nic ve svém životě, je mimo, může volit bez ohledu na zdejší skutečnost.

  A snižování věku pro oprávnění volit?
  Myslím, že volit by měl mít právo jen ten občan, který je zcela dospělý, způsobilý k právním úkonům. Možná ještě lépe ten, který je i ekonomicky nezávislý a platí daně. Tak, aby se jeho volba promítla do jeho života.

  O možnosti dostávat relevantní, nepokřivené informace se tu diskutuje vlastně pořád. Zatím je možno si ty informace (s dost velkou snahou) opatřit.
  Cenzura řízená věrchuškou se proto bude velmi snažit, aby to možné nebylo.

   1. V reálu to přece přesně tak funguje.
    Jenom se vládne skrze loutky. Dívám-li se na různé představitele – naše i cizí – tak mi to tak připadá. Jenom ty finanční špagátky nejsou moc dobře vidět.
    Zbrojaři, finančníci a farmaceuti. Tři nejvlivnější skupinoví oligarchové světa.
    Bez ohledu na národnost, rasu, místo.

 9. Možnost hlasovat mimo ambasádu (tedy korespondenčně), jsem-li v zahraničí, s dovolením pokládám za naprostý pseudoproblém; hlavně z důvodu, který zmíním nakonec. Ostatně s čím jiným než s pseudoproblémy politici před veřejnost předstupují?

  Co však pseudoproblémem korespondenční volby není, je výrazné usnadnění podvodů a zejména manipulací: Pár aktivistů obejde s obálkami občany, kteří k volbám obvykle nechodívají, nezištně jim poradí, kterak se v tom nepřeberném salátu volebních lístků vůbec vyznat a jak správně vyplnit hlasovací kartičku, popřípadě kam kliknout. Samozřejmě ani ten nejpřemýšlivější z nich to v žádném případě nebude pokládat za sviňárnu, nýbrž za pomoc, jíž prospěl nám úplně všem.

  Naopak, když se na volby podívám ze své posice voliče, neumím se vyhnout porovnání, co vlastně je pro mne důležitější:
  • osobně se účastnit volebního aktu, potažmo posvátného demokratického procesu, a podílet se tak svojí jednou osmimiliontinou na ustanovení politické representace;
  • anebo ve státě mít politickou representaci, která je alespoň přibližně konsistentní s mými názory, postoji a zájmy?

  Nemusím uvažovat nijak dlouho, abych pochopil, že důležitější pro mne je to druhé, dokonce řádově. Kdybych si myslel cokoliv jiného, byla by to ode mne pouhopouhá marnivost.

 10. Volit v zahraničí je možné i se stávajícím systémem – na velvyslanectvích a konzulátech.
  Jen musí volič zvednout zadek a někam dojet.
  Platí tam stejná pravidla jako tady – volební komise a identifikace voliče.
  Při korespondenční volbě žádná fungující identifikace voliče neexistuje.

 11. Jsem moc ráda, že přesně víte, co já uznám nebo neuznám a co je pro mě podstatné. Vítám vás mezi anonymními jasnovidci. Jana

 12. Očividně jste nepochopil.
  Volič je občan, který v místě žije. Nevolič je neobčan, nebo (podle mého mínění) i člověk, kterému formálně občanství zůstalo, jenž ale již v místě trvale nežije.
  Tj. kupříkladu někdo, kdo žije v zahraničí, má cizí občanství, v ČR nežije, ale z jakéhosi důvodu by podle vás měl určovat výši daní v ČR, kvalitu zdravotní péče, členství v NATO a EU, předsedu vlády, presidenta …
  Pokud něco měnit, tak těmto lidem volební právo odebrat a nikoliv pod záminkou jejich potřeb stávající volební systém likvidovat.

 13. Máme v rodině mladé manžele – 35 a 40 let, kteří žijí dlouhodobě v Malajsii. Do republiky se vrátit nechtějí ale každé volby se můžou přerazit jak musí volit proti Babišovi. Proto si myslím, že by tito dlouhodobě žijící mimo republiku, neměli volit. Dokonce si myslím, že by se nic nestalo, kdyby nevolili i na 14denní služební cestě. Tolik, aby něco změnili jich určitě nebude. Ti, kdo budou v pátek a v sobotu po operaci na jipce, taky nejspíš volit nebudou.

  1. Neviem jak v CR, ale na Slovensku pre nepohyblivych chodila ‚pojazdna‘ urna … babka boli nevladana, a tak k nim kazde volby dosla uradnicka s urnou a este tusim dvoma ludmi, ze aby regulernost, az k posteli.

    1. Jenže jak tak pozoruji, mnozí jsou tak trochu mimo pořád, operaci nepotřebují. IQ testy před volbou asi zavedeny nebudou, takže se bude s určitým počtem blbců nutné smířit.

     1. IQ testy ne, ale „zkoušky způsobilosti“ u důchodců už tu někdo navrhoval, někdy min. týden jsem to viděl, možná i z linku odsud. pán byl zdělanej a jistě měl ze sebe dobrej pocit, jak je chytrej a jak zase hezky otevřel nějaký to okno. přece si tam nepustíme někoho, kdo bude volit proti nám, no ni?
      tak jako tak, pořád všichni zapomnínáte, že mluví každej o něčem jiným. zatímco tady se vypindáváme o demokracii v klasickým, někdy až helénským smyslu, v progresivštině to slovo znamená jednoduše „vyhrajeme my“ a s nějakou spravedlností nebo férovostí opravdu, ale opravdu nemá nic, vůbec nic, absolutně nic společnýho.

 14. Dlouhodobě žijící v zahraničí nenesou většinu důsledků své volby. Většina rozhodnutí nové vlády se jich týkat nebude. Takto třeba Turci žijící v západní Evropě stále znovu volí Erdogana, i když pod ním nemusí žít. Erdogan věděl, proč jim umožnil volit.

 15. Takto to fungovalo na UA. Majdanisti v opozici žádali pro sebe, aby s nimi vláda jednala a stěžovali si na svou demokraticky zvolenou vládu před světem. Jakmile se stali sami establishmentem, označili opozici za teroristy a jejich potlačení za vnitřní záležitost státu. Ze slova Majdan se stalo synonymum slovo pokrytectví. Jeho hlavní představitelé zneužili oprávněný protest obyčejných lidí proti korupci. Nahradili oligarchické vlivy jinými oligarchy. Je možné proklínat vládu, ale mělo by se trpělivě počkat do dalších voleb. Maximum možného protestu je generální stávka, ale ne žádná tzv. barevná revoluce. Pokud má opozice zůstat v rámci demokratického systému.

  1. To je přirozený atribut demokratické společnosti, u nás to není o mnoho jiné. prostě kriminalizovat nesprávné názory, vyhazovat lidi z práce atd.

 16. Korespondenční volbu nezavádět. Nechat volit až od 18 let. Nechat volit seniory. Mohlo by ale pro voliče pobývající v zahraničí navýšit počet konzulátů, kde by mohli volit. Dá se zmínit Nový Zéland, kde není kde volit a musejí létat až do Austrálie.

  1. Proč by měl člověk žijící na NZ určovat, kdo bude předsedou vlády nebo presidentem v zemi, kde nežije?

   Chápu případy, kdy jde o lidi na služební cestě nebo pracovníky ambasády (ti volí na pracovišti), ale nevidím důvod, proč by měl volit někdo, kdo v ČR nežije.

   Samozřejmě mohou být případy, kdy tam někdo studuje nebo dočasně pobývá, ale těžiště své existence má stále v ČR a hodlá se brzy vrátit.
   Myslím, že takových lidí je poměrně málo, to už je víc těch, kteří mají problém se dostavit do volební místnosti v ČR.

   Ale dejme tomu .. tak by dávalo smysl, aby se zaregistrovali na příslušné ambasádě a když by jich bylo dost, vyslali by tam nějakou mobilní volební komisi.

   1. Gogo: Spousta lidí tam jezdí na rok na práci a zlepšit si angličtinu. Pořád by ale museli cestovat i několik stovek kilometrů na konzulát v té které zemi a lístek sami vhodit. O množství volebních místností se dá diskutovat, ale korespondenční volbě nevěřím. Kritizujete i volbu vhozením lístku na ambasádě, ale nevím, jak by to šlo spravedlivě rozlišit, kdo je v zahraničí dočasně a kdo už trvale. Nejsem nadšen, že volí třeba ti žijící mnoho let někde ve Washingtonu D. C. v blízkosti ambasády a potom nad českými poměry na dálku moralizují. Jenže zrušit tu možnost všem, to by se týkalo i lidí, kteří pracují někde po Evropě a jen se v sobotu nestihnou vrátit do ČR a to se dokonce mluví o zavedení jen jednodenních voleb.

    1. Já jsem striktně proti korespondenční volbě bez ohledu na to, kde kdo žije.

     U lidí dlouhodobě/trvale žijících mimo ČR si myslím, že by volit neměli.
     Samozřejmě se můžeme bavit o tom, kde je ta mez. Asi bychom se na něčem racionálním dohodli, kdyby to záviselo na nás.
     Těch vodítek může být víc .. placení daní v ČR, práce v zahraničí pro firmu v českém vlastnictví, studium, nebo třeba i manželka/děti v ČR… prostě nějak odlišit emigranty, kterým jaksi formálně zůstalo občanství od občanů, kteří jsou geograficky mimo ČR.

     1. Gogo: My bysme se shodli. Jen doufám, že se nedočkáme korespondenčně volících 16letych a to dokonce ze zahraničí.

 17. Vtipálku. Co takhle milion idiotů a jejich festivalové demonstrace, ti uznávali výsledky voleb, že? To bude nějaká nemoc, ztráta paměti, že?

 18. Máte bohužel pravdu. Omezit (senioři) a rozšířit(16letí) voličskou základnu a k tomu všemu ještě umožnit korespondenční formu voleb, je zoufalou snahou stran, které se potácejí na hranici volitelnosti, o manipulaci s výsledky voleb. Vypuštěných balónku na toto téma v mainstrýmu začíná přibývat. Každý z těchto nápadů je nemorální, ať už je to omezení pro seniory, kteří celý život (na rozdíl od jiných) přispívali do společné kasy, nebo využití psychosociální krize šestnáctiletých dětí (puberty) a jejich přirozeného vzdoru vůči autoritám/rodičům při volební klání. Jasné, že nemají o životě ani šajna, super materiál pro manipulaci, hlavně právě ve směru jejich emancipace od rodičů. Stejně tak možnost korespondenční volby zavání manipulací. Jó kdyby tak žila nějaká větší česká komunita v Číně, Africe, nebo Latinské Americe, to by asi taková snaha nebyla, že? A to nemluvím o vykopání přímo gigantických příkopu ve společnosti, což je ale pravděpodobně vytouženým záměrem, jakousi přidanou hodnotou těchto snah o změnu volebního zákona.

 19. Naprosto stejný text platí, když zrcadlově zaměníte obě strany.
  Jen místo slov „Soros a americká ambasáda“ napíšete „Putin a Kreml“.

 20. Nebyl bych tak optimisticky. Prave proto, ze je pro ne korespondencni volba zasadni, prosadi to i kdyby cert na koze jezdil.

  1. My mame dokonaly volebni system. Opravdu? Vodkdy.
   A v cem , ze je tak dokonalej …
   /ze i cizinci mohou volit zdaleka , nemyslim by tohle neco rozhodlo/..
   Uz bych se rad o ty volebni dokonalosti neco blizsiho dozvedel.
   Ale vidim ,ze nedozvim.
   Dale sem vyzyvanej , nenechme si ten system vzit. Souhlas.
   Takovy vyzvy a instrukce se dnes rozmnozili .
   Mam taky svrhavat vladu , nedovolit kradeni duchodu duchodcu ,zlevnit elektrinu ale vzdycky schazi malickost.
   Jak na to. Co ma jeden a kazdej udelat.
   Kam mam jit a razne kopnout do dveri a zarvat, az se vokeni tabulky a urednici zatresou , volebni system mi nebrat. !!! A vodejit stredem..
   A co vsecko jeden zmakne z kancelare. Uplne vsecko.
   Nejdrive ma takovej prani a potom vyda prislusne instrukce , co se mu nelibi a co chce a uverejni. A smytec.
   Dobre zase priklad z ty porad nepovedeny praxe.
   V 1948 se jisty kandidat uchazel o zvoleni do Kongresu.
   Johnson,z Teasu , statu vlivnych miliardaru , potom president .
   Zvolen nebyl , nekdo jinej vyhral.
   Za nekolik dnu se objevilo nekde dostatek hlasu a to umoznilo , aby Johnson volby vyhral. A ten jinej prohral.
   Jak tohle muze bejt.

  2. ano, skupiny jsou dvě – volič a nevolič
   1. Občan žijící v entitě, kde se volí
   2. Neobčan, host, turista, nebo emigrant – kteří buď nejsou občany, nebo v dané entitě nežijí, tedy nedává smysl, aby tam volili.

   Občané, žijící trvale v entitě, kde se volí, kteří rádi cestují, jsou samozřejmě voliči a obecně nezáleží na výši platu. Pouze na občanství a pobytu na území.

  3. Ne, mýlíte se, je to rozdělené takto:
   1. Lidé kteří, pracují, platí daně, pokud jim to dovolí peněženka, cestují, čtou texty celých článků, hledají informace z různých zdrojů, mnoho jich má zkušenosti ze zahraničí a uznávají, že každý nemusí mít stejný pohled na svět jako oni (občané)
   2. Lidé kteří, pracují, platí daně, pokud jim to dovolí peněženka, cestují, nečtou texty celých článků, nehledají informace z různých zdrojů, mnoho jich má zkušenosti ze zahraničí, ale neuznávají, že každý nemusí mít stejný pohled na svět jako oni (občané)
   3. Anonymové, trollové a jejich zaměstnavatelé(podřadný odpad)

   1. Dabel bohuzel neni v detailu, jak nekteri stale opakuji po jinych ,ale urcite v systemu.
    Demokracie v tom dokonale vynika , obcan si zaplati vsecko i volby a kandidaty , ale predevsim vzdy to nejhorsi na sebe , od vlad az po vyzbrojeni ,okupace a valky,cokoliv a na to vsechno a jeste vic , si jeste voli svobodne a ma vyber , aby to po volbach vsecko bylo stejny a postupne jeste horsi.. dulezite aby vsecko nekolikrat zaplatil a nejen penezi, ale ztratou svobody aby kdyz je treba byl vojakem ve valce..Cokoliv.
    Navic je kazdej zrusenim otroctvi stale vice a totalne zotrocenej..
    Vzdelanim a tvrde povinnym ,ucitelema do nasilny deformujici skolni pasivity mnoha let , /totalni destrukci ,zakazu aktivity v letech, kdy je dite nejvice aktivni a tvorivy, aby se prirozene vyvyijelo /, jeste terorem brainwashingu , kazdodennim vyplachovanim mysli deti spoustami hovadin, vzdelani do kazne a absolutni poslusnosti , znicenim vsech lidskych instinktu , nas zahnalo ted do slepy ulicky bez uniku..
    Napr. od let 80tych , bohaci ,Carniege, Morgan, Vanderbilt , Rockefeller a jiny davali nekonecny miliardy na nekonecny vyzkumy na ovladani lidske mysli. Dodavaji dodnes.
    Nekdo mohl si povsimnout nedavnych vysledku tech pokusu , jako marxismu, fasismu ,imperialismu , socialismu , vyhodnych k pouziti v praxi kdyz byly treba.
    University predstirajici vyuku, meli hlavni poslani ,jako obrovske vyzkumne laboratore prave pro tohle..
    Dabel neni v detailu …

  4. Re: Anonym

   Podřadní občané nechť nacválají k volbám do Čechistánu, pokud mají prachy a životní zkušenosti, nemůže jim to činit problém.
   Pokud s tím problém mají, je evidentní, že zas tak moc úspěšní a prachatí nejsou.
   Každopádně žvanit do věcí veřejných by měli pouze ti voliči, kteří zde pak musejí s navolenými zm*dy celé volební období přetrpět. Což zahraniční voliči zřejmě moc nejsou.

   Konec dikuze.

  5. Pri obci Novonikolajevka v Nikolajevskej oblasti bola zničená ukrajinská radarová stanica na detekciu a sledovanie cieľov v malej výške „ST-68UM“.

   Protivzdušná obrana zostrelila operačno-taktickú raketu „Grom-2“, desať rakiet systému HIMARS a dve rakety s dlhým doletom „Storm Shadow“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *