19 června, 2024

Dokonáno jest

Ale lekli jste se, že toho chci podle nadpisu nechat, že jo? Mohu vás uklidnit, na nic takového se nechystám. Chci vám vlastně jen říct, že dneškem končí první fáze mé práce, podle plánu, který jsem tu vytyčil 9. července letošního roku. Tenkrát se článek jmenoval „Make Kydy great again“. Od té doby jsem čekal, že dnešní den přijde. Den, kdy bude moje inkognito dokonale propálené, že přestane mít jakýkoliv smysl se za něj schovávat. Den, kdy ti velcí a mocní přestanou Vidláka ignorovat a začnou se mu smát. Ty další dvě fáze si dokážete domyslet sami.

Včera to nastalo. U nás na dědině proběhla místními fejsbůkovými skupinami informace, jaký jsem hrozný dezinformátor a ubožák. A protože obecní tetkagraf funguje naprosto spolehlivě, odpoledne už to věděli všichni. Poslední důvod, proč jsem se držel přezdívky Vidlák, byl ten, aby si různí místní magoři neotevírali hubu na moji ženu a moje děti. Od včerejška už je to jedno.

Místní pravda a láska také hned vystrčila drápky… bývalá starostka zavolala mojí ženě a vysvětlila jí, že si ji musí vyřadit z přátel, protože nechce být nijak spojována s Vidlákem. Naštěstí má drahá choť také věděla, že tento den přijde, tak to rozdýchávala jen chvíli…

Jo, asi vás nepřekvapí, že tato bývalá starostka patří do stáje Vítka Rakušana. Hodí se k sobě. Až se jednou Vítek odvaří, ona ho plnohodnotně nahradí a založí si na vnitru ještě lepší gestapo.

Určitě nezůstane jen u starostky… Budu vám referovat o každém případu, kdy nám místní liberální demokracie vysvětlí, co ve skutečnosti znamenají evropské hodnoty.

Vězte tedy všichni, co to ještě nevíte, že se jmenuji Daniel Sterzik.

Vidlákovy kydy píšu už pět let. Kydy mají českou i zahraniční doménu, protože ministerstvo pravdy nikdy nespí. Česká doména patří mně, ta zahraniční mému bratrovi Markovi, který mi dělá webmastera.

Kydy píšu sám. Nejsem žádný tým analytiků, nevodí si mě ani Mára Prchal, ani nikdo jiný. (Ale bude mě mrzet, že už o tom nebudou spekulovat. Že jsem celá skupina lidí, to mi lichotilo úplně nejvíc) Píšu, co píšu, protože to tak prostě cítím a mám takový názor. Nezastírám ale, že si mé texty často braly inspiraci z diskusí s mým bratrem. Mimochodem – mrkněte k němu na fejsbůk – on je z nás dvou ten chytřejší (ale introvert) a teď pracuje na nové teorii poznání.

Kolem mě je kruh dalších lidí, kteří mi různou měrou pomáhají se zvyšováním dosahu. Ať už kopírují moje texty k sobě na fejsbůkové profily, posílají je dalším lidem, nebo mi prostě jen občas napíšou a povzbudí mě. Spoustu z nich jsem nikdy neviděl a ani oni neviděli mě. Přesto mi pomáhají, protože začali věřit tomu, co dělám.

Právě teď mi moji čtenáři pomohli připravit první knihu. Od sesbírání textů, přes korektury, typografii… ba i kus nákladů pokryli. Je připravená do tisku. Připravujeme teď s bráchou nějaký prodejní kanál a řeším si IČO, aby si stát přišel ze zisku na své. Při trošce štěstí to stihneme do Vánoc.

Kydy píšu ve svém volném čase. Chodím normálně do práce. Nemám žádné dluhy, ani hypotéku, ani žádné exekuce. Skutečně mám pět dětí. Od nikoho neberu peníze a jsem vděčný jen za povzbuzení a nezištnou pomoc. Pokud někoho podpořím, dělám to proto, že se mi ten člověk normálně líbí, protože se s ním potkám u mě doma, pohostím ho a mám dost času si s ním popovídat. Platí na mě osobní kontakt. Kdo přijede ke mně, ten to zpravidla má u mě dobré. Když ke mně někdo napřáhne ruku, zpravidla ji stisknu. Takhle se podle mě dělá jednota a spojenectví a jinak to dělat nebudu. Že za tím někdo pořád hledá nějaký zlý úmysl, to není můj problém.

Nikdo mě nepase, nikomu se nemusím klanět.

Moje civilní zaměstnání, to je teď má největší neznámá… pokud se Cempeři postarají, aby si ode mě v práci ani kůrku nevzali, tak se asi budu muset živit politikou, protože dezinformační cejch je vypálený hodně hluboko a jinou práci než europoslance se s ním blbě hledá. I když jsem se vždycky zdráhal vybírat za psaní příspěvky, asi si teď založím henten účet, protože nějak se k tomu domu Benjamina Franklina musím dopracovat.

Ale je splněno. V neděli se Vidlákovy kydy dostaly do České televize. Cemper sem nakukuje ostřížím zrakem každý den. Teď už to budou dělat i páni redaktoři z Kavčích hor. ČEZ se ohradil, že jeho pracovníci neodpojují elektroměry. A i když se na demonstraci matek a babiček za mír sešlo jen asi šedesát lidí, v televizi o tom mluvili… a samozřejmě přidali sto varování před dezinformacemi. Vidlákovy kydy začíná být obtížné vymlčet. A to jsme chtěli, ne? Chtěli jsme, aby nás bylo slyšet tak, že nad tím nebude možné zavírat Vítkovy bulvy.

Tohle jsme potřebovali prolomit. Oni prostě jen nemluvili o tom, co lidi trápí a překryli to jinými tématy. Zahltili mediální prostor něčím jiným, zařídili, aby se lidi bavili o jiných věcech, jen aby nezačali přemýšlet, zda nás náhodou netáhnou do války. Zařídili, aby si lidi nevšímali, jak vypadají následky drahých energií…

Víte, co mě štvalo v posledních dnech nejvíc? Že majnstrým úplně klidně dává články o tom, jak jsou lidi vyhazováni z bytů, dává články o tom, jak babičky lomí rukama na kontaktních místech ČEZu, pustí mezi nás informaci, že azylové domy praskají ve švech a potravinové banky mají nával… a nic. Vyznělo to tak, že se na tu cestu do brusele vlastně máme těšit. Postarali se, aby to vyznělo pro našeho Kápa Fialu dobře. Žádné problémy neevidujeme. Východoafrická otrokářská společnost také měla všechno v cajku…

Takhle si představuju nátlakovou akci já. Článek o elektroměrech. Vsaďte se, že teď si dají bacha s odpojováním proudu. A horečně teď zjišťují, jestli ten hajzl dezinformátorská neměl dobrý tip…

Mimochodem – včera jsem psal o tom, že válka na Ukrajině jde možná do posledního dějství. A ten samý den se dozvíme, že Zelenský vybídl Bidena, aby zorganizoval mírový summit. Zároveň dal Dominik Ticháček na svůj profil zprávu, že ukrajinská národní banka si musela „natisknout“ peníze, aby jimi vyplatila předchozí dluhopisy… Takový jsem dezinformátor.

Už jsem dezinformoval o tom, že válka na Ukrajině bude. Vyvolával jsem strach, že cena obilí se značně zvedne, protože se značně zvedne cena hnojiv. Strašil jsem, že stoupnou ceny v obchodech. Vyvolával jsem v lidech zděšení, že by v zimě mohl být nedostatek plynu… jaký byl rozdíl mezi dezinformací a pravdou? Pár týdnů. Tak mi dejte pár týdnů i pro ty elektroměry… Když nám lidi skáčou z oken úřadu práce, tak nějak nepochybuji, že má kolega elektrikář ke smutku důvod.

A pevně doufám, že Řehkova válka velkého rozsahu s mobilizací se mi fakt nevyplní.

Víte, můj tatínek shlížel na mé psaní přísným a spíše nevlídným pohledem. Vždycky mi vyčítal, že se příliš zabývám politikou, což je ta nejhorší žumpa. Bál se o mě, když jsem o nějakém politikovi napsal něco nelichotivého… Vždycky mě ponoukal, ať se pěkně věnuju zemědělství a budu dlouho živ a bez starostí.

Ale včera mě pochválil. Prý by mi dal pár facek, kdybych se dostal do maléru kvůli nějakému textu o prezidentovi… Když mě ale povláčeli bahnem za článek proti válce a text, ve kterém jsem se zastal těch nejchudších, tak je se mnou spokojený. Zahřálo mě u srdce…

Samozřejmě se o mě stále bojí a maminka mě prý přerazí, hned jak jí přijdu pod ruku… Táto, takto jsi mě vychovával. Co teď nadělám… Nenaučil jsi mě držet hubu a krok.

Přátelé, děkuji vám všem za podporu. Děkuji vám všem, že mě čtete. Děkuji každému, který byť jen jednou můj text poslal někam dál. Prosím zachovejte mi přízeň a pokud budete mít o mě pochybnosti, napište mi, zavolejte mi a nebo mě přijeďte navštívit. Oni si teď dají záležet, aby mě vykreslili v tom nejhorším světle.

Stále budu slyšet na jméno Vidlák, ale odteď mi klidně říkejte Danieli.

483 thoughts on “Dokonáno jest

 1. Shodou okolností jsem právě propadl depresivnímu pocitu, že tomuto světu přestávám rozumět, že je vlastně dobře, že jsem už dost starý na to, abych uvolnil místo (vzduch) mladým nadšeným budovatelům, vedených průkopníky tradic padesátých let. Pokud to nevyznívá dost jasně, mám na mysli mé nejoblíbenější politiky – Víta a Petra s celou jejich skvadrou. Nabyl jsem totiž dojem, že se stávám znovu „nepřítelem státu“, tak jako tomu bylo v letech osmdesátých. I tenkrát někteří lidé raději přešli na druhý chodník, aby se nemuseli potkat a ztratit pár slov. Co kdyby je někdo z PSVB dal do hlášení. Dnes mívám zase podobné pocity. Obával jsem se, jestli to není plíživý nástup paranoické podezíravosti, ale poslední odstavec odpovědi Stana B mne uklidnil. Třeba to s mou suspektní paranoiou není tak vážné. Ale k jádru věci. Díky Tvému článku, milý Daniele, jsem pochopil, že rezignace na hodnoty, které tvořily náš svět, s výkřikem „mládí vpřed“, asi není to správné načasování plavby přes řeku Styx. 🙂

 2. Jan Neruda napsal fejeton Kam s ním.
  Řešil tím problematiku svozu odpadků, konkrétně problematickou likvidaci slámy ze starého slamníku.
  Tu anabázi s likvidací staré slámy neoochybně trochu přifouknul.
  Měl velké štěstí: že tvořil za doby Rakouska – Uherska. Kdyby ten fejeton napsal dneska, tak by se na něj vrhnul císařský dvůr a obvinil by ho ze strašení spokojených Malostraňáků.
  Tenkrát patrně mocní ješté věděli, že existuje něco jako autorská licence. A že ne vždycky se literární útvar ve všem shoduje s realitou.
  Podstatné je, že si Neruda historku nevycucal z prstu, ale že svoz odpadků doopravdy haproval. A autor fejetonu na to vtipně upozornil.

 3. Celá ta záležitost s elektroměry a hlavně bouřlivá reakce na Vidlákův článek, ukazuje, že je to přesně to, čeho se bojí a je to přesně to, co predikují.

  Držel bych se toho tématu. Šmejdi, co mají 8 x větší zisky zdraží všem 3x. Zisky jdou spekulantům, platíme větrníky, slunečníky a měsíčníky Němcům.

  To je SROZUMITELNÉ a většina společnosti to tak cítí.

  Jejich zastropování cen na tom nic nemění, zaplatíme to stejně, buď si na to půjčí, nebo zvednou daně.

  Celé je to jejich velmi citlivé místo, šťoural bych do něj.

 4. Vidláku,
  my jsme v hledáčku jiných už dlouho, konkrétně Vojenského zpravodajství, a jejich dvou agentů Václava Bohůnka a Martiny Sládkové. Můj poslední text zde, kterým mnohým přišel ujetý, je kompilací toho, co skutečně ti dva dělali. Z 90 – 95% jsem napsal pravdu. Především o tom, jak přesvědčují lidi ke spolupráci a o jejich eugenickém programu na děti Václava Bohůnka. Napráskal si jich opravdu hodně. Ty, které jsem zatím viděl, nepovažuji za nějaké obzvláštní obohacení genofondu českého národa.
  Stejně tak se pravidelně objevují na setkání v Příčovech.
  O nás dvou už ví z doby kolem roku 2014, sledují i Vlka – tedy jeho texty.

 5. Danieli Vidláku,

  být odhalen a ztotožněn je od režimu velká pocta. Už nikdy nebudou moci říci, že je nikdo nekritizuje. protože Vy nejste nikdo. Zároveň je to ale velké riziko, protože bojujete proti systému a systém má času dost. Ale na druhou stranu všeho do času, jak jsem si vyzkoušeli v 89. Minimálně snáze poznáme základní periodu kyvadla dějin.

  Mnoho štěstí a energie do dalšího skvělého psaní.

 6. A tak zatímco Hitler čekal na konci války na zázračné zbraně, která zcela zvrátí vývoj na bojišti, česká mainstreamová média začínají pro své čtenáře vyrábět články o zázračných zdrojích energie, které zajistí energii zdarma pro všechny. Asi aby je jejich čtení v zimě zahřálo a pocítili opět naději v příští lepší:

  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-amerika-americanum-se-povedla-jaderna-fuze-kdy-zlevni-elektrina-40417311

  1. Hele, moc dobře si vzpomínám, že se o jaderné fúzi, jednu dobu pořád mluvilo. Před 30 ti lety. Za tu dobu pořád nic.

   Vámi zmíněný článek je o ničem. Stejně jako články tehdejší.
   No a jestli se v „nějakém“ pokuse, pokud si to pisatel nevymyslel, povedla ta fúze, tak je tam jen 20% učinnost, jak udává autor a to rozhodně průlom není…

  2. snaha pouze zakrýt realitu, že Rusko zvládá tzv. množivý reaktor pro U238 … ale to je pro Mladou Frontu charakteristické od založení

   1. Dokonce zvládá na zcela praktické průmyslové úrovni, brzy seriové.
    Kombinace Gazprom+Rossatom by nám v podstatě řešila eneregetickou otázku na několik generací.

    Místo toho dostaneme americký Westinghouse s německou Energiewende, což nás dostane do technologického středověku ještě v této generaci.

 7. Fakt by mě zajímalo, proč žijeme v důsledku působení libtardů v tak pošahané době. Dřív podobné provokační články, u nichž si člověk nemohl být jistý, zda jsou pravdivé, nebo ne, vycházely celkem běžně. Nikdo až na pár výjimek kvůli nim nedostával hysterické záchvaty, nevolal po totální cenzuře, nekriminalizoval jejich autory a neschovával svou neschopnost chápat případnou ironii, snahu šokovat nebo spekulovat za nějaké rádoby vyšší dobro ochrany nebohé veřejnosti, tedy vlastně z pohledu libtarda nejspíš úplně blbých a neschopných. Sorry jako, ale permanentním odstraňováním údajných nebezpečných či zavádějících informací, nutnosti nad vším přemýšlet a občas upadnout v omyl se fakt nedosáhne toho, že se lidem bude žít lépe a budou odolnější a kritičtější ve svém myšlení, nýbrž to povede k pravému opaku.

  Kdo nemá na to, aby rozeznal vtípek od reality a smyšlenou informaci od skutečné, nemá prostě v informačním prostoru co dělat. A kvůli zajišťování komfortu pro jeho zabedněnost nemusejí trpět ti ostatní. Jestli někdo potřebuje ke svému fungování idioty typu Cemper nebo křiváky typu šíleného tělocvikáře Boba Kartouse, je to jen jeho problém. Ať si živí tyhle parazitické existence z vlastního, ale já odmítám legitimizovat jejich ideologické blbství jako referenční rámec, podle nějž by se měly posuzovat jakékoliv informace.

  1. Především nemá mít právo hlasovat o záležitostech obce.
   Tak jako i každý kdo neprojevil náležitou zdatnost při správě vlastních záležitostí.

  2. Teď právě si Kolář libuje, že po nesvobodě , která přišla v Protektorátu a potom v letech 48 a 68, konečně nastala svoboda a prudký rozkvět a blahobyt.
   Pro pana Koláře dozajista. Nicméně se najdou i remcalové, kteří si svobodu a prudký blahobyt představují poněkud jinak.
   Až to Kolář a spol. zopáknou po sté, možná tomu i někdo uvěří. Anebo taky ne.

  1. Velmi rozumně zformulovaná reakce na Vidlákův článek o možném odpojování elektroměrů. Myslím, že skoro hysterické výkřiky některých zde jsou přehnanou reakcí. A to nepočítám pár těch Cahů, co nám sem zavítalo nejspíš z Novinek a kteří si naivně domnívají, že tu budou mít stejné krytí jako na webu svého oligarchického chlebodárce.

  2. Především nemá mít právo hlasovat o záležitostech obce.
   Tak jako i každý kdo neprojevil náležitou zdatnost při správě vlastních záležitostí.

 8. ČEZ prohlásil,že el.měry nedemontuje.Proč by se jim mělo věřit?Fialenko sděloval v médiích,že nenechá nikoho padnout.Případů padajících lidí k zemi podezřele přibývá(z oken úřadů nebo před jejich hlavním).Investgativní novináři,dokážete vytahnout kdejaké lejstro.Co takhle zveřejnit ty dopisy,co zanechali.

  1. A ještě dodám.Počet komentářů přibývá.Skvělá práce.Rozšiřuji oblast lidí kolem sebe o další a další ,kteří mají zajem se dozvědět něco jiného než jsou ofiko bláboly majstrýmu.Nasraných lidí neuvěřitelně přibývá.

   1. Dnes jsem četl na Hovínkách článek, ve kterém citovali nějakého ČEZáckého mluvku a ten se proti Vidlákovým tvrzením ohrazoval argumentem, že na Jižní Moravě ČEZ nevlastní distribuční síť a tudíž ani nemůže zde ty elektroměry odpojovat.
    Což mi teda přišlo jako pádný argument. Skoro mi to připadalo, jako by si Vidlák naběhl na někým nastražené vidle…
    Asi by to chtělo, kdyby Vidlák byl schopen nějakým podobně pádným argumentem doložit jim uváděná tvrzení.
    Přeci jen tak, jak to dal do placu, to je jen v duchu agentury JPP, bohužel.

 9. Prosím poradí mně někdo, co dělat? Od středy platí zákaz venkovního chovu drůbeže pod pokutou 100000 Kč. To myslí vážně? To mám opravdu zavřít na celé dny všech 55 slepic do kurníku? Můžou přijít a zlikvidovat je?
  Mmě to připadá, že chcou zlikvidovat nás, drobné chovatele, kteří nechceme všechno kupovat a být závislí na systému. Ku..va, já su nasraný !

  1. Zkuste jim „zaplachtovat“ kus jejich výběhu – anebo soused svůj kurník posadil vedle středně velkého foliovníku, bonus „hnojiva“ se také hodí…

  1. Stridor|
   Vidím to tak, že ONI začuchali, že Bašta bude mít přespříliš voličů, takže je potřeba mu ubrat konkurencí z vlastních řad. Korektní pravičák se zápachem České televize. Můj osobní názor.

 10. Dobrý den, takže ta informace, že jste se potkal s kamarádem, který pracuje v ČEZ a odpojuji některé neplatiče, tak to je VYFABULOVANÉ??? Děkuji za jasnou odpověď.

  1. Možná ten kamarád trochu přifouknul realitu. To běžně chlapi dělají, často i ženské.
   Jenže žijeme v tak podivné době, že se hlasatelům jediné povolené pravdy vyplatí udělat z komára velblouda.
   Anebo ten kamarád měl opravdu smůlu a poslali ho odmontovat elektroměr několikrát za sebou.

 11. Dobrý manévr. Poté, co Cemper od svého řídícího důstojníka z BIS dostal vaši identitu už před pár dny a chlubil se tím na svém webu, to bylo v podstatě nevyhnutelné.

  Nicméně se ukázaly dvě věci – jak je důležité míti Filipa (viz další odstavec) a Hamplovou, neboli jedna senátorka dokázala zviditelnit neformálního mluvčího hnutí odporu široké veřejnosti.

  A druhá – že je Vidlák geniální stráteg, když jako téma pro tento coming-out nezvolil žádné téma, které by v mainstreamu snadno zapadlo, ale přitom ne Ukrajinu, ale ČEZ. I kdyby to nakrásně s tím odpojovačem nebyla (zatím) pravda, lidi jsou (na rozdíl od Zelenského režimu) ve vztahu k energošmejdům s ČEZem v čele naladěni na poměrně jednotnou vlnu. Takže kromě režimních ideologů nebude Vidlákovi nikdo tuto „dezinformaci“ vyčítat. Zároveň bylo jasné, že oni zpanikaří, řeknou si , že tohle nemůžou nechat bez odezvy, a udělají tu chybu, že to rozmáznou…. prostě skvělá práce!

  S hrozbami žalobami ze strany ČEZu bych si nelámal hlavu. Oni jim právníci rychle vysvětlí, že to nemá cenu. Možná to zkusí nějak navléct na šíření poplašné zprávy, spíš bych si ale v souvislosti s tím třeba nejmíň dvakrát denně na bezpečném místě mimo dosah českých orgánů zrcadlil obsah počítače. Je to taková drobná pojistka proti tomu, aby se po domovní razii a jeho zabavení na něm „náhodou“ nenašly nějaké věci, které na něm nikdy nebyly a navěky z vás pro konzumenty mainstreamu udělají odpudivou kreaturu.

  Jo a jestli vás náhodou neodposlouchávali doteď, tak odteď už stoprocentně ano. OžS celou rodinou a komukoli zavoláte, nebo on zavolá vám, stává se dotyčná osoba „zájmovou“ a mohou ji odposlouchávat taky. A třeba si u vás na vesnici BIS zřídí tajnou rezidenturu jako měla StB na Hrádečku…

 12. Srdečně zdravím pana Vidláka, kterého jsem četl kdysi na Vlkovi a když ten odmítl zpětnou vazbu pomocí diskuze, kterou zatrhl, tak pan Vidlák si promptně založil své webové stránky.
  Jediná věc, která mne mrzí je to, že se neuskutečnilo „Sympozium“, na které jsem se těšil, třeba na to, že osobně poznám nejen pana hospodáře, ale i celebrity, kteří zde přispívají, jako je pan Ládík, Targus, Asfaltový holub a třeba ještě pan Admirál (toho zvlášť za popis jeho plavby na Volze).
  Nevím, jak dlouho ještě budu putovat v tom našem slzavém údolí, snad se dožiji alespoň toho, že Fialláh odtáhne do „někam“, třeba za ženami z Barmy.

 13. Zdravím, Vidláku-Danieli,
  a to přímo z čestného místa na stéle věrných! 🙂
  Jo, kde jsou ty časy, když jste začal plánovat symposium a my si hledali přenocovadlo co nejblíž Vaší usedlosti.
  Už sice do diskuse nepíšu, čtu ale poctivě denně. Několikrát, neb najednou je to moc velké sousto.

  I já děkuji za všechno, co pro správnou věc děláte. Moc Vám i rodině držím palce.

  P.S.
  Pozdravujte svou báječnou paní, pokud si nás tedy ještě vybaví.

  1. Ja sem i pisu, protoze OF. Pokud jste mladicka, ze se nepamatujete co v 1989 ten napis na placce na kabatu znamenal, tak vezte ze komuniste to tehda prekladali takto : Ocekavam Funkci. 😀

   1. To jste nám toho o sobě moc neprozradil. Jaká by ta funkce měla být?
    Chtěl byste spojitou? Měla by být periodická? Co lokální minima a maxima? Nebo třeba inflexní body…? Líbila by se vám konvergentní s nějakou zajímavou, třeba iracionální limitou? Nebo byste radši takovou, která roste nade všechny meze (tady pozor na možnou kolizi s jednoročním dobrovolníkem)? Nebo by vás nejlépe uspokojila konstanta? – A to jsme vůbec neprobírali definiční obor a případné parametrické či analytické vyjádření…!

    Tolik možností…!

    1. Nejlepe symetrickou. Typickym prikladem grupy symetrii byl hotelier v Obsluhoval jsem anglickeho krale. Mel na knizce 12 milionu – tak dostal 12 let 🙂

       1. Teď je to jinak. Pokud prachy nemáte, sedíte dlouho. Pokud je máte, i když sedíte, máte se dobře. Koukněte třeba na Dalíka. Vy byste nebral vězení s „prací“ v luxusním penzionu?

     1. To máte pravdu, koneckonců na to přišli už i ve vládě: podobně jako komplexní čísla, i vládní sliby a evropské hodnoty mají složku reálnou a imaginární. – Pikantní bude, až někdo tyto veličiny vyjádří v polárním tvaru:
      – okamžitě bude jasný poměr mezi reálnou a imaginární složkou
      – okamžitě bude jasné, kam vektor, představovaný takovou hodnotou, míří

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *