28 února, 2024

Dokonáno jest

Ale lekli jste se, že toho chci podle nadpisu nechat, že jo? Mohu vás uklidnit, na nic takového se nechystám. Chci vám vlastně jen říct, že dneškem končí první fáze mé práce, podle plánu, který jsem tu vytyčil 9. července letošního roku. Tenkrát se článek jmenoval „Make Kydy great again“. Od té doby jsem čekal, že dnešní den přijde. Den, kdy bude moje inkognito dokonale propálené, že přestane mít jakýkoliv smysl se za něj schovávat. Den, kdy ti velcí a mocní přestanou Vidláka ignorovat a začnou se mu smát. Ty další dvě fáze si dokážete domyslet sami.

Včera to nastalo. U nás na dědině proběhla místními fejsbůkovými skupinami informace, jaký jsem hrozný dezinformátor a ubožák. A protože obecní tetkagraf funguje naprosto spolehlivě, odpoledne už to věděli všichni. Poslední důvod, proč jsem se držel přezdívky Vidlák, byl ten, aby si různí místní magoři neotevírali hubu na moji ženu a moje děti. Od včerejška už je to jedno.

Místní pravda a láska také hned vystrčila drápky… bývalá starostka zavolala mojí ženě a vysvětlila jí, že si ji musí vyřadit z přátel, protože nechce být nijak spojována s Vidlákem. Naštěstí má drahá choť také věděla, že tento den přijde, tak to rozdýchávala jen chvíli…

Jo, asi vás nepřekvapí, že tato bývalá starostka patří do stáje Vítka Rakušana. Hodí se k sobě. Až se jednou Vítek odvaří, ona ho plnohodnotně nahradí a založí si na vnitru ještě lepší gestapo.

Určitě nezůstane jen u starostky… Budu vám referovat o každém případu, kdy nám místní liberální demokracie vysvětlí, co ve skutečnosti znamenají evropské hodnoty.

Vězte tedy všichni, co to ještě nevíte, že se jmenuji Daniel Sterzik.

Vidlákovy kydy píšu už pět let. Kydy mají českou i zahraniční doménu, protože ministerstvo pravdy nikdy nespí. Česká doména patří mně, ta zahraniční mému bratrovi Markovi, který mi dělá webmastera.

Kydy píšu sám. Nejsem žádný tým analytiků, nevodí si mě ani Mára Prchal, ani nikdo jiný. (Ale bude mě mrzet, že už o tom nebudou spekulovat. Že jsem celá skupina lidí, to mi lichotilo úplně nejvíc) Píšu, co píšu, protože to tak prostě cítím a mám takový názor. Nezastírám ale, že si mé texty často braly inspiraci z diskusí s mým bratrem. Mimochodem – mrkněte k němu na fejsbůk – on je z nás dvou ten chytřejší (ale introvert) a teď pracuje na nové teorii poznání.

Kolem mě je kruh dalších lidí, kteří mi různou měrou pomáhají se zvyšováním dosahu. Ať už kopírují moje texty k sobě na fejsbůkové profily, posílají je dalším lidem, nebo mi prostě jen občas napíšou a povzbudí mě. Spoustu z nich jsem nikdy neviděl a ani oni neviděli mě. Přesto mi pomáhají, protože začali věřit tomu, co dělám.

Právě teď mi moji čtenáři pomohli připravit první knihu. Od sesbírání textů, přes korektury, typografii… ba i kus nákladů pokryli. Je připravená do tisku. Připravujeme teď s bráchou nějaký prodejní kanál a řeším si IČO, aby si stát přišel ze zisku na své. Při trošce štěstí to stihneme do Vánoc.

Kydy píšu ve svém volném čase. Chodím normálně do práce. Nemám žádné dluhy, ani hypotéku, ani žádné exekuce. Skutečně mám pět dětí. Od nikoho neberu peníze a jsem vděčný jen za povzbuzení a nezištnou pomoc. Pokud někoho podpořím, dělám to proto, že se mi ten člověk normálně líbí, protože se s ním potkám u mě doma, pohostím ho a mám dost času si s ním popovídat. Platí na mě osobní kontakt. Kdo přijede ke mně, ten to zpravidla má u mě dobré. Když ke mně někdo napřáhne ruku, zpravidla ji stisknu. Takhle se podle mě dělá jednota a spojenectví a jinak to dělat nebudu. Že za tím někdo pořád hledá nějaký zlý úmysl, to není můj problém.

Nikdo mě nepase, nikomu se nemusím klanět.

Moje civilní zaměstnání, to je teď má největší neznámá… pokud se Cempeři postarají, aby si ode mě v práci ani kůrku nevzali, tak se asi budu muset živit politikou, protože dezinformační cejch je vypálený hodně hluboko a jinou práci než europoslance se s ním blbě hledá. I když jsem se vždycky zdráhal vybírat za psaní příspěvky, asi si teď založím henten účet, protože nějak se k tomu domu Benjamina Franklina musím dopracovat.

Ale je splněno. V neděli se Vidlákovy kydy dostaly do České televize. Cemper sem nakukuje ostřížím zrakem každý den. Teď už to budou dělat i páni redaktoři z Kavčích hor. ČEZ se ohradil, že jeho pracovníci neodpojují elektroměry. A i když se na demonstraci matek a babiček za mír sešlo jen asi šedesát lidí, v televizi o tom mluvili… a samozřejmě přidali sto varování před dezinformacemi. Vidlákovy kydy začíná být obtížné vymlčet. A to jsme chtěli, ne? Chtěli jsme, aby nás bylo slyšet tak, že nad tím nebude možné zavírat Vítkovy bulvy.

Tohle jsme potřebovali prolomit. Oni prostě jen nemluvili o tom, co lidi trápí a překryli to jinými tématy. Zahltili mediální prostor něčím jiným, zařídili, aby se lidi bavili o jiných věcech, jen aby nezačali přemýšlet, zda nás náhodou netáhnou do války. Zařídili, aby si lidi nevšímali, jak vypadají následky drahých energií…

Víte, co mě štvalo v posledních dnech nejvíc? Že majnstrým úplně klidně dává články o tom, jak jsou lidi vyhazováni z bytů, dává články o tom, jak babičky lomí rukama na kontaktních místech ČEZu, pustí mezi nás informaci, že azylové domy praskají ve švech a potravinové banky mají nával… a nic. Vyznělo to tak, že se na tu cestu do brusele vlastně máme těšit. Postarali se, aby to vyznělo pro našeho Kápa Fialu dobře. Žádné problémy neevidujeme. Východoafrická otrokářská společnost také měla všechno v cajku…

Takhle si představuju nátlakovou akci já. Článek o elektroměrech. Vsaďte se, že teď si dají bacha s odpojováním proudu. A horečně teď zjišťují, jestli ten hajzl dezinformátorská neměl dobrý tip…

Mimochodem – včera jsem psal o tom, že válka na Ukrajině jde možná do posledního dějství. A ten samý den se dozvíme, že Zelenský vybídl Bidena, aby zorganizoval mírový summit. Zároveň dal Dominik Ticháček na svůj profil zprávu, že ukrajinská národní banka si musela „natisknout“ peníze, aby jimi vyplatila předchozí dluhopisy… Takový jsem dezinformátor.

Už jsem dezinformoval o tom, že válka na Ukrajině bude. Vyvolával jsem strach, že cena obilí se značně zvedne, protože se značně zvedne cena hnojiv. Strašil jsem, že stoupnou ceny v obchodech. Vyvolával jsem v lidech zděšení, že by v zimě mohl být nedostatek plynu… jaký byl rozdíl mezi dezinformací a pravdou? Pár týdnů. Tak mi dejte pár týdnů i pro ty elektroměry… Když nám lidi skáčou z oken úřadu práce, tak nějak nepochybuji, že má kolega elektrikář ke smutku důvod.

A pevně doufám, že Řehkova válka velkého rozsahu s mobilizací se mi fakt nevyplní.

Víte, můj tatínek shlížel na mé psaní přísným a spíše nevlídným pohledem. Vždycky mi vyčítal, že se příliš zabývám politikou, což je ta nejhorší žumpa. Bál se o mě, když jsem o nějakém politikovi napsal něco nelichotivého… Vždycky mě ponoukal, ať se pěkně věnuju zemědělství a budu dlouho živ a bez starostí.

Ale včera mě pochválil. Prý by mi dal pár facek, kdybych se dostal do maléru kvůli nějakému textu o prezidentovi… Když mě ale povláčeli bahnem za článek proti válce a text, ve kterém jsem se zastal těch nejchudších, tak je se mnou spokojený. Zahřálo mě u srdce…

Samozřejmě se o mě stále bojí a maminka mě prý přerazí, hned jak jí přijdu pod ruku… Táto, takto jsi mě vychovával. Co teď nadělám… Nenaučil jsi mě držet hubu a krok.

Přátelé, děkuji vám všem za podporu. Děkuji vám všem, že mě čtete. Děkuji každému, který byť jen jednou můj text poslal někam dál. Prosím zachovejte mi přízeň a pokud budete mít o mě pochybnosti, napište mi, zavolejte mi a nebo mě přijeďte navštívit. Oni si teď dají záležet, aby mě vykreslili v tom nejhorším světle.

Stále budu slyšet na jméno Vidlák, ale odteď mi klidně říkejte Danieli.

483 thoughts on “Dokonáno jest

 1. Vidlák odvádí kus užitečné a poctivé práce, za to mu patří velký dík.
  Ale nechme teď toho plácání po zádech a zkusme zabránit tomu, aby se presidentem stal Ken nebo Barbie.

 2. píšu podporu.
  Čtu tě Dane od té doby co jsi byl na svobodném univerzu. Radši si přečtu tebe a pár dalších zajímavých osobností než číst články v hnujzpravy.cz, neaktualně. cz apod. Večer radši koukám do krbu, televizi nemáme. FCB mi někdo hekoval a moc mu za to děkuji, od té doby se mi lépe dýchá a mám šťastnější pohled na svět.
  Ještě jednou moc díky za tvé články. A piš novinky o zemědělství, čtou tě i ti co pomáhají udržoval zemědělskou politiku v běhu 🙂

 3. Pořád bych rád věděl, co přesně jste si v tom příběhu o elektrikáři vymyslel a doladil.
  Z tohoto článku by jeden získal dojem, že všecko a že to byl šrapnel.

  1. Rekl bych ze jen zmenil jmeno firmy, cez za jinou.

   Nebo vidlak nezmenil nic a protoze je ze severnich cech mohl se pri cestach potkat s nekym kdo tam pod cezem pracuje.

   1. Nechapu, jak nekdo muze cekat, ze tu Vidlak zverejni kontakt a jeste zamestnavatele svych znamych.
    A jeste k tomu zebra o presne detaily, co ze to vlastne vsechno bylo pozmeneno 🙂

    Jo, kdyby informace pochazela od slavneho guru Jary, tak uz je tu tapeta, s tim, ze jde o overene informace, neb lokalni kontakty, a o tom se nediskutuje 🙂

    1. Já se neptám na identitu člověka. Já se ptám na to, jestli ten příběh byl stoprocentně pravdivý, nebo aspoň v podstatných rysechn – třeba Vidlák řekne – chlap nebyl z práce, nebyl to ČEZ a nepotkali jsme se u nás, ale skuhral a odpojoval.
     Anebo řekne – nikoho jsem nepotkal a potřeboval jsem rozhrábnout neobolševické mediální mraveniště, aby mi udělali reklamu, protože můj blog potřeboval nutně impuls. A nakonec .. to popisované bude nastávat odhadem v květnu, až zálohy vysají úspory, nebo v době, kdy budou chodit vyúčtování.

     1. Vidite, ja myslim, ze Vidlak to uz rekl dost.
      Chapu, ze chcete vice a vice, detaily, ale rika se chytremu napovez…

      I kdyby nic, tak ted si budou poskytovatele davat sakra pozor, nez nekoho odpoji.
      I to se prece pocita.
      To ze CEZ nikoho neodpojuje je lez a nic jineho.
      Neplatici zakazniky odpojovali vzdycky a nemilosrdne.
      Mozna, ze neodpojuji masove, o tom se nehadam.

      1. Mě fakt jen zajímaly dvě věci:
       1. jak je to s tím odpojováním doopravdy, jestli se zvedly počty – a bylo by to dobré sledovat průběžně.
       2. Jestli si to (do jaké míry) Vidlák vymyslel

       To první považuju za obecně podstatnější, to druhé je spíš zvědavost a data ke kalibraci.
       Já jsem prostě takhle přízemně věcný, no…

       1. To by melo zajimat kazdeho a kazdeho to take zajima. Jen nekteri delaji, ze jsou nad veci, cimz se stavaji vericimi. Od alternativy k sekte to neni moc daleko a nekde se to dokonce prolina.
        Vy se zeptate na pravdepodobnost informaci v clanku obsazenych, v odpoved se vam dostane, ze jste udavac 🙂

        1. Ne udavač, ale sociopat, protože pro uspokojení své potřeby je ochoten zničit někoho jiného, případně i více nějakých jiných. Zkuste si to slovo najít ve slovníku, pokud jste myšlenku nepobral.

         1. Nasel jsem si to ve slovniku, ale o tom, ze kdyz nekoho neco zajima, ze by tim znicil zivoty druhych se tam nic nepise.
          Mozna mate nejaky lepsi slovnik, to je mozne.

          1. To je stále jedno to samé – je rozdíl číst a rozumět…
           Víc k tomu nemám.

         2. Vy máte asi horkost – koho tady ničím?

          Jen se ptám
          1. jestli je to pravda o těch elektroměrech (objektivně)
          2. jak moc si Vidlák příběh vymyslel.

          kde vidíte jaké ničení lidí?

          1. Horkost, jo, ta byla v noci, možná mne navštívi znovu…
           Ale to neovlivňuje to, že vaše touha uvidět reálnou osobu elektrikáře, případně indicii, která by ho umožnila identifikovat, toho elektrikáře odsoudí.
           To, že to nevidíte, je skutečně k zamyšlení.

       2. Ja jsem take zvidavy, povazuji to za kladnou vlastnost.
        Ale taky chapu, ze vsechno ma sve meze.
        Obas se taky vyplati byt mene prizemni, povznest se nad vec a videt veci v souvislostech.
        Vetsinou to pak zacne davat smysl.

        Jinak uplatnete svou prizemni vecnost i na vaseho velkeho guru, a bude tady od vas mene tapet, jak Rus prohrava a vubec, ze trestuhodne technologicky zaspal.

       3. Ak ten typek odpojoval raz za tyzden ci dva, a teraz to robi (aj kebyze skrz dovolenky a nemocenske kolegov ci sirsi ‚radius‘) obden, moze byt z toho osobne v prdeli … ale ked to za oblast da zvysenie tresnem z 10 pripadov na 50, tak pre firmu je to stale nic. A v takom pripade ma pravdu aj Vidlak, aj ti, co ho napadaju, ze klame …

        Ono to vyzera sakra inak v tabulke 10 zrusenych odbernych miest proti tisicom funkcnych, a inak vyzera pozerat tym 10 ludom do oci

        1. Však to já nerozporuju, ale podstatné jsou pro nás dvě věci:
         1. jestli si toho chlapa a jeho příběh Vidlák vymyslel
         2. jestli se skutečně odpojuje víc, než v minulosti

         Pochopte, že není dost dobře možné kritizovat fabulace v Buče nebo stopadesáté poslední nemocnici zničené Putinem, a jásat nad fabulacemi o chlapovi z ČEZu.
         Je to možné chápat a nakalibrovat si daný zdroj podle toho pro příště.

         1. Proboha,Gogo,pokud máte rozum,zapojte ho! Místo vyšetřování Vidláka se zamyslete: v celé naší republice stouply až o tisíce korun měsíčně náklady na základní živobytí – bydlení, teplo, světlo,vodu, jídlo.V celé republice jsou statisíce lidí, kterým v současné době příjmy nestouply buď vůbec nebo díky nějakým státním příspěvkům třeba o stokoruny.A tudíž se každým měsícem bude zvyšovat jejich neschopnost zvýšené životní náklady zaplatit a musí tedy následovat výpovědi z nájmu, odpojování elektroměrů a plynoměrů, exekuce…a brzy přibydou noví nezaměstnaní z těch podniků, které jsou nyní před krachem,tedy další potenciální elektroměry k odpojení, neboť dávky z pracáku určitě nebudou vyšší než zatím ještě vyplácené výplaty.
          Vy řešíte -jako umanutý nebo navedený – elektroměry na jižní Moravě a Vidlákovu věrohodnost, místo abyste se zamýšlel nad příčinami a původci té bídy,do které jsme byli uvrženi.

          1. Používejte kolečko na myši… gogova záliba je udržovat diskusní oheň, jedno o čem se vede spor. Hlavně když se lidi mají o čem pohádat.

          2. Ale to, jestli si to vymyslel komplet, zčásti, nebo vůbec, je přece stejně důležité, jako jestli si Arestovič vymyslel a kamufloval Buču komplet, zčásti nebo vůbec.
           Anebo ta slečna co bědovala nad tím, jak před jejími zraky Iráčané vyhazovali děti z inkubárotů. Byla válka, ale lež zůstane lží.

           Na to není potřeba zapojovat mozky a bědovat nad válkou a mučenými lidmi ani nad lidmi zbídačenými cenami energie.

           Jsou to jednoduché otázky – tyhle HLP jsou fake nebo realita?
           Autor HLP to jednoznačně ví, tak by bylo fér aby jasně odpověděl.

       4. S takovými otázkami se nakonec stanete dezolátem mezi dezoláty :). Bohužel mainstreem se svou propagandou se v konečném důsledku moc neliší od propagandy tzv. opozice či alternativy. Akorát se to nesmí říkat, protože člověk sklidí hněv a označí ho za provokatéra :). Myslím si, že ani faktická správnost výroků nic nezaručuje, protože i s tím se dá pracovat, tu se něco upozadí, tu vyzdvihne, připomene ve správný čas… Mám jedno takové pravidlo, vždy když je něco hodně emotivního, co člověkem hýbe, je za tím silná manipulace (vědomá či nevědomá) a není moc dobře tomu podlehnout. V takovém případě je spíš na místě se zastavit a zkusit to pozorovat, ptát se kam mě to tlačí a proč? Stejně zajímavé jsou otázky, proč tato tzv. alternativa v podstatě používá stejnou taktiku jako mainstreem, hledá nepřítele, soustředí se na boj proti něčemu? Není to náhodou tak, že obě tyto strany se vzájemně potřebují ke své existenci, vzájemně se posilují a udržují tento starý nefunkční systém v chodu? Proč vlastně nikdo nepřichází s ničím novým, konstruktivním? Kolik prostoru věnuje tzv. alternativa boji mezi sebou nebo boji s protivníkem a kolik z toho energie věnuje na nalézání něčeho opravdu nového a konstruktivního? Podle mě se můžeme někam posunout jen skrze opravdovou diskuzi, pokládáním správných otázek, ne neustálým obhajováním a dokazováním svých pravd a postojů. Proto se raději než politice budu věnovat zahrádce a přírodě, tam se těch odpovědí michodem dá nelézt mnoho :).

        1. Dezolátem mezi dezoláty 🙂
         Mě nejvíc mrzí, že ani jedni mamlasové se nezajímají o skutečný stav věcí. Jen hledí, jak by nejlíp okřikli ty, kteří zpochybňují jejich pravdy.
         Pro mě má proto větší cenu názorový oponent, který mi vysvětli svoji pozici a třeba i poučí o něčem, co jsem nevěděl, než rádoby názorový soukmenovec, který se ale chová jak cenzor na FB a má myšlení Cempera.

         Tady došlo k zajímavé situaci, kdy ti stejní lidé strašně kritizují fabulace protistrany, ale na pravděpodobnou fabulaci svého guru hledí jinýma očima.
         Nejen, že se nezeptají, jestli a do jaké míry si to Vidlák vymyslel, ale ještě napadají toho, kdo se na to normálně a přímo zeptá.

         Jak takoví lidé mohou chtít, aby jim FB toleroval dotazy na účinnost mRNA vakcin nebo pravost fotek z Buči?

  2. Gogo. Ptrosím, už jen kvůli vám a vašemu přežití – Vy do politiky nejděte. Je to sice lehký zdroj obživy pro mnohé, ale tohle skutečně není pro vás. Pokud neumíte číst mezi řádky a dožadujete se přasných informací i za cenu zničení osudu jiných lidí, následky tohoto chápání a případné realizace skutečnosti jsou nezměrné. Ať jste jaký jste, tohle by vám nesedělo.

      1. Tak si nezapomente overit u sveho guru, ze Rusko nema rakety.
       A taky ze Rusko nema chipy.
       Jo a pak to jak neuveritelne technologicky zaspalo a neumi trefit ani vlak.
       A jestli bude mit guru cas, tak se ho zeptejte, jak ty zapadni wunderwaffen pekne chrani ukrajinskou infrastrukturu, takze ji Rus uz nemuze bombardovat…

       A hlavne si to overte, nez to tady zase budete temi „zarucenymi“ informacemi tapetovat. Bohuzel zpetne to uz nejde.

         1. Ale zase by bylo velmi dobré mít přímou linku na Strelkova bez Goga. Jenže ten pán na ústředně si myslí, že nám to musí překládat…

          1. Nerozumim, odkazy na Strelkovovu primou linku sem preci dava gogo pravidelne.
           Ale abychom neplevelili, debata je o pravdepodobnosti Vidlakova tvrzeni. Zde si zcela vazne myslim, ze v tomhle nam Strelkov nepomuze, neni tedy produktivni ho sem zatahovat.

    1. I když je to neuvěření, vynechte Bidena (určitě nejste ten typ, co umí trpělive čekat, až se on vyspinká), ale já to s vámi myslím skutečně nejlépe, jak svedu a dohlédnu.

  3. To jestli přibývá lidí s odpojenými elektroměry lze logicky odvodit.
   Zvedli se ceny eletřiny? Ne.
   Zvedli se liden několikanásobně zálohy na elektřinu? Ne.
   Klesly lidem příjmy např. vysokou inflací? Ne.
   Takže nemůže docházet ke zvýšenému odpojování elektroměrů a Vidlák dezinformuje.

   Tohle obvykle padá do koše, který pravidelně vynáším. Ale dnes udělám výjimku, srandy není nikdy dost. Nechám to tu včetně hrubek. – Chtělo by se říci „jak jsem koupil, tak prodávám“, ale s tímhle zbožím bych uspěl leda tak v Ricinu nebo u cemperů…

   P.T. diskutující bych rád ještě upozornil, že na případné námitky jim pán – znalec logiky asi neodpoví. Ne že by snad nechtěl, ale on nemůže…

   Zakladatel

   1. Zase tak velká sranda to není, nehledě na to, že tohle asi psal přímo Petr Fiala. Styl i formulace argumentů tomu napovídají.

    1. Ja mam tendenci videt v lidech to lepsi. Ted napriklad cicham ironii.

     Taky protoze si myslim, ze AZ TAK blbej bejt jen tak nekdo bejt nemuze.

      1. Ja v tm vidim kus dila Monty Pythonu… tam taky sly ironie a absurdita ruku v ruce.

       Neberte mi iluze o dnesnim svete! Staci, ze mi je bere teplomer…

   2. Milý Stvořiteli, mohu se zeptat, v čem se liší Váš koš od cenzury např. na Seznam.cz? V tom příspěvku nevidím nic urážlivého ani závadného, dle mého jde o vyjádření názoru. Adekvátní reakci by mělo být buď s pisatelem zavést polemiku o jeho tvrzení a pomocí argumentů mu ho zkusit vyvrátit, nebo jeho názor prostě nechat bez povšimnutí, pokud není hodno Vaší inteligence na něj reagovat.

 4. Tisknu Vám ruku Danieli. Děkuji Vám za odvahu. Už jen znepokojit bohorovné redaktory naší-vaší televize je úspěch.

 5. Ex-starostka…
  Co na to rict, na jare jsem vyhazel celou radu znamych z facebooku, ale nechapu, proc bych jim kvuli tomu mel volat, nebo psat.
  Abych jim neco vysvetloval, nebo to nejak resil?
  Proto jsem je prece nevyhazoval.
  Proste jsem se rozhodl, ze uz s nimi nechci byt v kontaktu, takze smytec.
  Ex-starostka je nejaka divna, nejenom kvuli sve stranicke prislusnosti.

  1. Protoze to je proste takovej typ lidi. Nestaci, ze maji „spravny“ nazor. Musi to vsem halasne oznamit.

   Jak pravila hlaska z jednoho ceskeho filmu… „Mazu si te, Bejku“.

  2. parkrat som z nejakeho fora odisla … proste som tam prestala pisat, prestala chodit citat … tak nejak potichu, ze si to snad ani to forum nevsimlo … ale ze som zenska … boli to zenske potlachy, no … aspon raz do mesiaca sa tam nasiel prispevok ‚a tymto s vami koncim, ste hnusni, neda sa tu diskutovat, a proste tak‘ … tie prezyvky tam boli este tou dobou, jak som pekne potichu odisla ja sama

   1. Ja se jednou rozloucil. Na aktualne, kdyz ohlasili registrace. Pak jsem tam jeste nejakou obcas neco precetl, ale stalo vetsinou za prd az dva, tak jsem prestal i to. A kydy mne zaujaly hlavne tim, ze tam bylo par nekdejsich spoluaktualniku.

 6. Milý Danieli – Vidláku, zaujal jste mě při koroně, byť jste měl jiný názor než já, ale psal jste srdečně, analyticky, texty byly čtivé a když jsem četl zemědělské články, chodil jsem k Vám jako k odborníkovi. Na začátku kariéry jsem pracoval v agrolaboratoři ACHP a rád zahradničím, tak mi to je blízké. Kdysi jsem hltal články politického komentátora Martina Komárka v MF Dnes, ale to bylo v pravěku a snad byl internet teprve v plenkách. Ale dnes hltám jiného „politického komentátora“, Vás a dozvím se, co potřebuji. Za to děkuji, párkrát jsme si psali přes email a poslal jste mi i placičky (lidi z nich mají radost, mj. příjmení jsem z obálky nevyluštil, jen jméno). Těším se, že se někdy setkáme a připijem si na tykání. Ať se daří. Jo, a prezident Bašta by už díky svému jménu měl být ochranou proti hladu 🙂

 7. Vidláku, když vezmu, kolikrát si za poslední měsíc byl na youtube, kde byl vidět tvůj obličej a bývalá paní starostka to zjistila až teď, si musím říci, fakt je tak blbá a neschopná?

  A to nekomentuju, když si v těch článcích komentoval ji a její boj za zvolení a udržení fleku, s tím bojem Rypákoryjcem, tak mě nikdo nemůže říci, že má náznak inteligence.

 8. Pane Vidlák, děkuji za vaše psaní. Rád vás čtu, mimo jiné protože vaše předpovědi vycházejí. Máte dobré zdroje a dobře z nich čtete. A zdroj, kterému vycházejí předpovědi je super. Kéž by vyšlo to, že na Ukrajině to brzy skončí. (a nebude to jen přestávka na to to za pár let rozjet znovu s námi a našimi dětmi)

  Pod články pak bývá taky (někdy) dost zajímavých informací. Děkuji všem „zahradníkům“, kteří v této zahrádce plejí plevel.

  P.S. Mám o jedno dítě méně než vy a nechápu, kde berete sílu na psaní. (a k tomu ještě hospodaříte). Nejspíš máte skvělou ženu.

  1. Mnozi se „signaly“, ze to mohlo nabrat rychly konec.
   Scholz dneska vypustil, ze Nemecko se musi vratit k obchodovani s Ruskem, protoze Rusko je porad nejvetsi evropska zeme. (asi prave prvne v zivote videl mapu)
   Samozrejme, hned pote, az Ukrajina vyhraje, coz nezapomel zduraznit, ale uz ted se pry musi Nemecko pripravovat na obchod po valce.

    1. Ja myslim, ze Nemce neskutecne sere, ze prisli o vyvar z ruskeho plynu, ktery nam preprodavali 5x draze, protoze Babis i Fiala odmitli prime smlouvy s Gazpromem.
     Ted jdou tyhle penize do kapes Americanum, coz byt taky cil.
     Scholz si proste mysli, ze zlata era preprodeju se zase jednou vrati, a kdo bude ve fronte prvni, tak vyhral.
     No uvidime, co na to Rus, pote co se Makrela odkopala.
     A pak taky, co na to Turek, ktery cucha velke penize a hlupaky v EU.

      1. Vida, kdyz zapadni automobily musi odejit z Ruska, protoze diky sankcim tam nesmi dovezt ani nahradni dily, tak se tomu rika „ruske znarodneni“.
       Kdyz Nemci a Italove znarodni ruske energeticke firmy i s penezi na uctech, tak se tomu rika ochranne opatreni.
       To je ten duvod, proc blakoviny/seznam atd uz nectu.

       Nemci se do Ruska uz tezko budou vracet. Urcite si to malovali jinak, ale za blbost se plati.

   1. Re: Sakura

    Nikoli, soudruh Šolc konečně objevil regál, ve kterém na něj číhala Okena, načež mu jeho sekretářka před šichtou vyčistila brejle.

   2. Mno, já bych, že se pod ním ty štafle kymácí víc, než je schopen vybalancovat a Endží mu za ten řízený odchod ještě přitápí. To sou mi vjěci, ale jinak to nebude

 9. Aj zlá reklama je reklama. Teraz treba presvedčiť mainstream. Energie a drahota nám v tom pomôžu, ale je to ešte hodne na dlho.

  1. Nene. Jen druhá bude horší, ta třetí už bude spíše velmi nadějná a motivující. Není vše tak černé, jak by se mohlo zdát.

 10. 18 miliard eur půjčka Ukrajině.
  Děda Vídeň včera povídal,že na Ukrajině je potřeba posílit vzdušný prostor.
  To to šlo rychle.I Orbán sklapnul.Místo 6,3 miliardu eur mu zmrazí jen 5,8. Mísa šošovice.

  1. Re: Gaia

   Podle mých informací je tato půjčka vytvořena tak, že za její poměrné části ručí jednotlivé státy, nikoli EU.

   Feferon jasně řekl, že neustoupí ani o metr, dokud vláda UA nevrátí Maďarům jejich právo užívat maďarštinu na tomto území.

    1. EU se sice zadluzovat nesmi, ale podle Bloombereg za 8 mesicu valky utratila POLOVINU rozpoctu, ktery ma na SEDM LET.
     Predevcirem k tom mel Vlk ozdrojovany clanek.

     1. Tyhle drobné provozní problémy se vyřeší.

      Nedejbože kdyby je ale podobně řešil nějaký stát, který se nejmenuje Německo…

     2. Re: Sakura

      To je lež,
      jako věž,
      nebyla to vička,
      ani čočovička,
      byl oves.

      Vlk je lump, vy jste blbéééj Třešňák, a soudruzi z Bruslogradu jsou mladí, chytří a krásní, a velmi dobře vědí, co je pro nás JEDINĚ dobré.

      Ostatně nevím, jak to máte vy, ale pro mne je placení složenek opravdovou extází.
      A víte proč?
      Protože si rád připlácím za demokracii.
      To jsem ale pašák!!!

 11. Odpojuji neplatiče
  od Svratky i od Botiče.
  Já jsem totiž ČEZ,
  na záda mi vlez.
  Firma jsem jen polostátní.
  Když neplatíš, zuby zatni,
  pošlu tě do středověku.
  Kup si louč a pleť si deku.

 12. Převzato z Fsb.
  Nutné zveřejnit !!! Listopad 2022, Ministerstvo vnitra.
  MV nechalo vypracovat studii o radikalizaci obyvatel ČR. Zkráceně asi takto: Do 10% nespokojených občanů se tomu neoficiálně říká „hlasitá menšina“. Problém nastává ve chvíli, kdy se zradikalizuje více než oněch 10%. ČR dle studie tuto hranici překročila, pohybuje se okolo 15%, což je už, cituji: „pro stávající systém extrémě nebezpezpečné“. Říká se tomu „efekt sněhové koule“.
  Čtěte pozorně, doporučená opatření:
  Podpora opatření, která omezují šíření dezinformací na úrovni detekce jejich zdrojů a účinného omezení jejich dosahu. (V maximální možné míře blokovat subjekty s vysokým dosahem pod jakoukoliv záminkou).
  Podpora strategické komunikace na úrovni maximálního posílení centrální jednotky stratcom při úřadu vlády, skutečné meziresortní koordinace.
  Spolupráce na předchozím s analyticky a technologicky disponovanými partnery, kteří dokáží zvýšit efektivitu digitální komunikace vůči radikalizací ohroženým částem společnosti. (Dehonestovat subjekty, včlenit do „vlastenecké scény“ provokatéry, v krajních případech subjekty exemplárně potrestat.
  Posílit bezpečtnostní složky (PČR, AČR) motivovat je zvýšením mezd a zajistit maximální kontrolu osob ve složkách „nebezpečných, sympatizujících s radikály.
  Ve zprávě se dále zabývají protestem 3.9.22. Citace: „Počet lidí není důležitý, extremním problémem je „spolupráce“ zatím dosud nespolupracujích stran, hnutí, osobností.
  Doporučení: Rozdělit zůčastněné, zaměřit se především na TRIKOLORA, KSČM, SPD a další. Stejně tak se zaměřit na lidí spojené s antivaxerskou kampaní během covidu atp.
  Souhrn: Vzhledem k dalšímu (novoročnímu) zdrařování potravin, PHM, energií a produktů s tímto souvisejících lze očekávat sociální bouře.
  Doporučení: Vydat vyjádření ke stavu a (ne)dostatku energií, zavést omezení používání osobních automobilů, zavést omezení při odběru el.energie a plynu, v krajním případě vyhlásit stav nouze a zabránit tímto veřejným protestům. Viz doporučení vydaná vládou při lokdownech způsobených pandemií Covid-19.
  Doporučuji toto předat v co největší míře dál. FB, Instagram, Twitter. Vláda se bojí a místo toho, aby řešila problém s cenami, řeší jak zabránit povstání národa. Mimochodem, ti Ukrajinci, co se tu cvičí, to není náhoda. Přeberte si to sami.

 13. Vidláku, sereš je a pořádně, což je to nejlepší, co se Ti mohlo povést. Gratuluju. Nevylučuji, že máš před sebou politickou budoucnost. Na druhou stranu, poznáš -li politiku zblízka, utečeš, protože tu špínu nevydržíš, tak Tě tipuju…
  Každopádně budeš -li potřebovat pomoct, podle možností pomůžu.

 14. Sníh dělá holinu
  mráz svírá krajinu
  ptáci lítaj u krmítek
  a co dělá Péťa, Vítek?
  Samým štěstím mnou si hnáty
  lidi trpí, a ty taky.
  Splnili sen protektora.
  Lid pokorně držkou orá
  hrbí se a drží hubu,
  je připraven na záhubu.

 15. tady pohladí po duši nejen text autora,ale taky texty diskutujících.v podstatě bych mohl téměř každý podepsat.jsme tady solidní partyzáni.a přeju nám abychom se dočkali opět normálních přívětivých časů.

 16. Mě sem přitáhl Asfaltový holub na vařené nudli. Chodím sem denně čerpat energii (pokud nejsem zrovna v komatu). Díky Vidláku. Jste pro mě obrozenec v době temna.
  Čím více budou vykulenci, vyhulenci a fialláhové posraní vzteky, tím lépe.

 17. Vidláku = Danieli, díky Vám si uchovávám duševní rovnováhu už řadu měsíců. Jasně formulujete to, co i já tuším. Velice si cením Vašeho vztahu k rodině. Proto nikdy nevydržím čekat až do rána a každé Vaše sdělení čtu ještě v noci. Velké díky a úcta Vám, Vašem bratrovi i Vaším krásným rodinkám! Na Vaše aktivity samozřejmě ráda přispěji!

 18. Vcera me zaujal banner na youtube pres tretinu obrazovky, zda poznam dezinformace. Nejspise link na nejaky test pravdy a lasky. Ani bych se nedivil, kdyby za chvili uzivatele zkouseli. Podminkou bude absolvovani povinne hodinky nenavisti.

  K tomu provaleni, vzdyt to mate jedno. Ted mate reklamu, zkuste pak treba senat…

 19. Vidláku, Vidláku,

  teď abych šiřil osvětu aji u tebe na dvoře.
  Tvoje žena nemá co rozdýchávat! Tvoje žena měla trpělivě soudružku vyslechnout a pak jí laskavě odpovědět – ty mně taky, ÉÉÉliško, ta mně taky. Hezky mi ji vyliž tam i zpátky, to já ráda.

  Dávám doživotní garanci, že se po takových milých slovech soudružka už neozve.

  Dodatek – pokud by chtěla žena obzvláště svou bývalou starostku potěšit, měla jen na konci stroze dodat – já si tě nahrála a tímto ti oznamuji, že si ten záznam pověsím do svého profilu.

  Já sice nevím co to ten profil je (každý si tam prý furt něco dává), ale jsem přesvědčen, že by zabral líp, než penicilín.

 20. Vidláku Danieli, už několik let se těším každou noc na nový článek Vidlákových kydů, i když někdy čtu už se spánkem se klížícíma očima.Když jsem Váš web objevila,byl jste mi blízký propojením toho,co zajímá i mne – sdílením zkušeností s drobným hospodařením a jeho vyznáváním, sedlácky poctivou a důkladnou snahou vyznat se ve světě, který se pozvolna začal měnit k našemu úděsu, selským rozumem – oplývajícím ale mimořádnou inteligencí – jej posuzovat a jadrnou řečí vysvětlovat. Navíc jste zmiňoval, že jste vyrůstal na Sokolovsku, já o generaci dřív na Karlovarsku, to také člověka ovlivní… Kromě vaší přímosti jsem vždy oceňovala Vaši odvahu a vůli a úsilí věci posunovat dobrým směrem. Stejně jako odvahu Vaší paní manželky, vím jak je těžké být středem pozornosti na malém městě nebo na vesnici.Ale i tam máte jistě řadu příznivců, máte svoji krásnou rodinu, víru, přátele,ale také nás, Vaše věrné čtenáře a sympatizanty, které by ještě před pár lety ani nenapadlo, že budou jednou označováni stejně jako Vy za dezinformátory a dezoláty. Nezapomeňte, že i my bychom rádi pomohli Vám, protože Vaše Kydy moc pomáhají každému z nás – orientovat se, být ve společenství názorově blízkých.A proto vždy napište,co by Vám mohlo pomoci, konkrétní věci,se kterými by mohl pomáhat jen někdo ze čtenářů – např.korektury,nebo jindy zase malým dílem každý z nás.
  A držte se, Vy i celá Vaše rodina, a mějte požehnaný Advent ! A moc děkuji za to,co roky děláte pro nás čtenáře a pro naši vlast. Takhle si představuji pravého vlastence, žádného dezoláta !

 21. Hezký comming out. Přeji Vám Dane hodně sil a statečnosti, an tuším, že Vás nyní čeká období, kdy si se svými blízkými vychutnáte praktickou ukázku lásky, pravdy a demokracie v podání splašenejch maloměšťáků. Jste statečnej chlap a Cemper Vám pomohl definitivně postavit se za to co děláte! A až Vám bude třeba někdy ouvej a budete to chtít všecko zazdít, tak vězte že zase bude líp. Mě tahle jednoduchá věta xkrat postavila na nohy.

  1. Patřilo by se zjistit, co je ten Cemper vlastně zač a pro koho dělá.
   Hlavně se tu všichni teď „vyoutujte“, aby nás všecky pak mohli posbírat, jak mladé vrány z hnízda…
   Nezapomeňte, že přidali fízlům a že fízlové tu nejsou od toho, aby chránili nás, ale systém.
   Jasný? 😀

     1. V platbach od Nadace VIA je dle mne podstatna zprava pro prijemce – jsou to jednotlive platby pres platformu darujme.cz, ktera je touto nadaci spravovana za 2% provizi (pry na pokryti nakladu, transakcnich poplatku apod.).

      Samozrejme, jestli to tak slo skutecne, nebo je to jen snaha puvod tech penez skryt retezenim techto platforem pro vseobecne dobro, je druha otazka.

      Ale na prvni pohled mi to jako senzace nepripada. Trochu mne ale prekvapuje, ze by lidi posilali takhle „nekulate“ castky.

    1. Adresu Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1, kterou má Manipulátoři.cz z.s. zapsánu v Obchodním rejstříku, má jako sídlo zapsáno 7699 právnických osob.

     Pan Cemper dále působí jako předseda spolku Faktické info z.s..
     Adresa: Zenklova 24/54, Libeň, 180 00 Praha 8. (Tam sídlí necelých 600 firem).

     V OR uvádí účel spolku:

     1.Pomoc seniorům a dalším osobám orientovat se ve světě informací ve spolupráci s úřady či jinými právnickými osobami.
     2.Osvěta před vlivy dezinformací v ČR.
     3.Vzdělávací činnost formou přednášek a publikační činnost zveřejňovaná na webových stránkách spolku.

     1. Vím o tom. Přišlo mi nad rámec diskuse o tom ještě psát. A jen odhaduji, že tyhle propletence firem a neziskovek slouží k zamlžení toku peněz od loutkovodičů, podobně jako se provalilo, kolik milionů poslala CIA takto přes neziskovky Orbánově opozici.

      Ostatně i zde je vidět vliv US ambasády…

 22. Tak mě napadá… Když tady máme tři, slovy tři firmy, které by to mohly být a ČEZ to není… že se ani jeden bakalhář pro jistotu nezeptal nikde jinde, že ne? Pro jistotu, co kdyby tam ještě nevěděli, jak mají odpovídat…
  No a kdo bude takhle před Vánocemi nasranej nejvíc, to bude místní PSVBák (protože oficiálně placeného operativce si zatím ani plukovník ani vykulenec nedovolili, co kdyby někdy náhodou, v mlhavé budoucnosti přišla kontrola s větším než stopovým množstvím nezávislosti), který čistě z občanské angažovanosti dodával info o fyzické osobě a o návštěvách a kdy a s kým… a teď je jeho exkluzivita v pr…achu. (Krys je všude dost, jak píše Vidlák, ani jihomoravský venkov není ušetřen.) Copak ty neformální dárečky, ty tolik bolet nebudou, ale ten pocit, že i beznadějné budižkničemu dostane uznalé poklepání na rameno, jej tohle scházení bude bolet. Ostatně, místní vodník Škebule by mohl vyprávět.

 23. Díky, Vidláku! Máš dar, který postrádají novináři – svazáci. Umíš psát!
  A to je strašně sere, protože proti tomu není obrana! 😀

 24. „Vidlák, byť zván jinak, psal by stejně…

  Dan Vidlák by mohl být můj syn. Je mladší než on. Škoda, že mým synem není, byl bych mnohem spokojenější. Můj syn ze mě dosud neudělal dědka, nechce zatěžovat planetu a tak umřu jako stařík
  – a to mu neodpustím.
  Porovnal jsem dvě fotografie. Cempera a Daniela. Už vím, s kým bych nechtěl jet v jednom kupé ve vlaku. Vidlák to není.

  1. Opět mi píšeš z duše, Starý Kocoure, jako už nejednou. A omlouvám se za tykání, ale jsme zhruba stejně staří a z Ostravska. Odtud asi ona spřízněnost duší.
   Jo a v jednom kupé s Cemperem si neumím představit ani v nejdivočejších snech, na rozdíl od Vlidláka a řady dalších z této bohy políbené sebranky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *