12 června, 2024

Dlážděno dobrými úmysly

Dnešní článek bude antitezí včerejšího textu o Baštovi. Víte, já si teď čtu svoje texty staré víc než rok, které jsem psal před parlamentními volbami. Tedy… čtu si hlavně tehdejší komentáře pod články. A mám intenzívní pocit deja-vu. Ono se nám totiž ve na politické scéně ve skutečnosti vůbec nic nezměnilo. Sice nám už víc než rok vládne Blyštivý Péťa, ale předvolební argumentace se nepohnula ani o píď. Dokonce i ten kovid tam pořád hraje zhruba stejnou roli.

Já si tehdy psal s lidmi od Luboška Volného. Respektive, oni i psali se mnou, protože jsem pro ně byl podporovač očkování a přitakávač ke covidové diktatuře. Když jsem tehdy psal, že covid je taková česká prohraná válka a že nebude hlavním tématem voleb, tak jsem byl za zrádce národa. Co já tehdy dostal mailů, že je třeba volit srdcem, že Babiš chce tuhle republiku navěky zavřít a jedinou nadějí je lízátková revoluce… Bili se za svůj názor neobyčejně srdnatě a fakt upřímně věřili tomu, že se u nás něco změní.

Já tenkrát psal, že pětikolka se sjednotila, z Babiše udělali během covidu toho největšího gaunera. Na jedné straně žalovali do Německa, jak to tu Babiš nezvládá a Němci měli pocit, že tady virus zakořenil a pořád měli požadavky kvůli pohybu přes hranice… a na druhé straně ti žalobníčci házeli Babišovi klacky pod nohy aby nic udělat nemohl. Doba covidová byla ukázková akce líbodémo, jak dělat úspěšnou politickou gerilu na úrovni páté kolony. Doma si hráli na zastánce svobody a zvenku ponoukali orgány EU a Německa, aby měly na Babiše co nejtvrdší karanténní požadavky.

Před volbami jsem tehdy doporučoval, že je třeba volit Babiše a kdo toho není schopen, ten ať volí SPD. Že ostatní se do sněmovny nejspíš nedostanou a špatně to dopadne. Užil jsem si svoje. Volný přece dostane dvacet procent. Trikolóra se také zasazuje za svobodu od koronaviru… Okamura naopak je příliš měkký a příliš jde covidalarmistům na ruku.

Celkem to byly tisíce a tisíce mailů od lidí, kteří si byli jistí, že to má Volný v kapse a já pro ně byl ten největší nepřítel, který mluví o taktice a určitě je zaplacený od Máry Prchala, aby naháněl hlasy Babišovi. Těch výzev, aby mě nikdo neposlouchal, že tomu nerozumím… Těch nadávek, že jsem se konečně odkopal, těch dotazů, kolik stříbrných jsem za svojí agitku dostal…

Den po volbách všechny tyto hlasy utichly, dostavila se kocovina a ta trvá dodnes. Ukázala se realita. Ukázalo se, že všechny ty obrovské podpory byly ve skutečnosti malé. Že takhle fungují sociální sítě – zařídí vám, že se na nich seznámíte jen s lidmi, kteří mají stejný názor a izolují vás od těch, kteří mají názor jiný. Volba srdcem zajistila výhru pětikoalice a nastolila Blyštivého Péťu. Média jsou ho plná, abyste mohli vidět, jak se vám směje do očí.

Teď je to stejné. Bašta vede úspěšnou kampaň a já tu zase házím hrách na stěnu, že taktika je důležitější, že o skutečné Baštově podpoře nevíme nic. Zbytečně tu říkám, že covid je i rok od konce epidemických opatření znovu argumentem pro volbu srdcem. Nefungovalo to před rokem, teď to také nebude fungovat. Argument ad covidum vedl do pekla už při parlamentních volbách, vážně si myslíte, že po roce nabyl nějaké lepší platnosti? Podotýkám, že se nechalo naočkovat bezmála sedmdesát procent populace. Na ně žádné tečkovací argumenty neplatí. Naopak… jen je to vytočí, protože jim připomínáte prohru jejich názoru.

Stejně tak se nic nezměnilo na Babišovi. Nepřibyla žádná nová lepší kauza. Je pořád stejný. Nezměnil taktiku. Tak jak objížděl republiku tenkrát, tak ji objížděl i dál, až dodnes. Stále má kolem sebe profesionály, kteří rozumějí svému reklamnímu řemeslu a má dost peněz na skutečné průzkumy veřejného mínění, takže asi ví, jak si doopravdy stojí a podle toho volí své kroky. Je jediný, kdo dělá soustavnou předvolební práci dlouhodobě. On má republiku opravdu objetou do všech koutů. Všichni ostatní se v podstatě vynořili teď před volbami a pak zase zapadnou.

Jsme v naprosto stejné situaci jako v září 2021. Znovu je volební cesta vydlážděna dobrými úmysly a já znovu říkám, že dobré úmysly vedou do háje. A ptám se, jestli vůbec v dějinách našich voleb existovala situace, kdy volba srdcem zafungovala a něco tomuto národu přinesla? Vždyť bychom už měli být poučeni, ne? Pamatujete na Zemanovo heslo o spálené zemi a Klausovu mobilizaci? A pak klidně upekli opoziční smlouvu… Bez ohledu na volbu srdcem svých voličů. Bloger Vlk od tohoto okamžiku stále odvíjí svou nechuť k Zemanovi. Podobně dopadla naděje po volbě Věcí veřejných… a mohl bych pokračovat dál a dál.

Jen… Zemana za prezidenta nikdo nevolil srdcem. Tam si byli všichni vědomi jeho problematických vlastností. Všichni věděli, jak to s ním doopravdy je. Byl zvolen se skřípajícími zuby jako menší zlo proti Schwarzenbergovi i Drahošovi. A řekněme si upřímně – až do Vrbětic to nedělal nijak špatně. A Vrbětice bych mu za zlé neměl – podívejte se, jak moc nás naši transatlantičtí bratři hnali do války… nějaký Zeman byl jen malá překážka… jen zašlápnout. Nevíme s jakou tvrdostí ho přinutili držet basu.

Kolikáté volby se rozhodujeme mezi vrabcem v hrsti a holubem na střeše? Kolikáté volby se příliš velké množství voličů rozhodne pro holuba a díky tomu nemáme ani toho vrabce…

Uvědomuje si tu někdo, že kdyby nám teď vládl Babiš a měli jsme takhle drahé energie, tak by byla všechna média proti němu a nutila ho, aby s tím něco udělal? Ale ne, on byl příliš velké zlo a tak nám vládne Fiala a všechna média ho za drahotu chválí. Babiš by možná také držel s Amíky basu ohledně války, ale média by po něm za energetickou drahotu šla… celé to stropování cen by s Babišem nejspíš vypadalo o dost jinak.

Kdyby byl Babiš premiér, tak by se o Láďovi Vrábelovi neříkalo, že je to dezolát s exekucemi. To by byl bojovník za svobodu proti oligarchickému premiérovi a už by se možná našel nějaký libtardí milionář, který by jeho dluhy zaplatil. Demonstrace by měly pokrytí i od České televize a všichni čelní protagonisté by byli zváni do televize a Marek Wolner by se jich uctivě ptal na jejich názory… když teda bojují proti hentomu zlému premiérovi. Možná i Mikuláš Minář by utrousil, že má s Láďou Vrábelem společný zájem….

To jen jako příklad, abyste věděli, jak by vypadal praktický rozdíl mezi premiérem Fialou a premiérem Babišem i kdyby šel Babiš na ruku ojrosoudruhům úplně stejně jako Fiala.

Vidlácky to vidím následovně:

Od parlamentních voleb se nic nezměnilo. Všechny vnější podmínky zůstaly víceméně stejné. Preference stran se nijak zvlášť neposunuly ani za covidových lockdownů, nevidím žádný důvod, proč by se měly nějak dramaticky posunout teď. Drahota zatím dopadá na ty, kteří už zradikalizovaní byli. Plyn nejspíš přes zimu vydrží, Němci ho prostě sehnali dost a firmy, které kvůli drahým energiím zavřely, na ty si už nikdo nevzpomene.

Tehdy byla média proti Babišovi, dneska jsou pro Fialu. To se tak akorát vyrovnává s pětikoaličním propadem popularity. Ne, nevěřím v žádné dramaticky velké voličské změny. Už stihlo zase dospět dalších sto tisíc nových voličů a z nich půlka má libtardsky vygumováno v hlavě a budou volit Nerudovou, protože jsou dutí stejně jak ona. Druhá půlka se k volbám nebude vůbec obtěžovat.

Nezměnila se ani euforie, že teď už se to konečně povede. Že konečně máme toho ideálního lídra, který to dokáže. Tehdy to byl Volný, dnes je to Bašta. Říkám to s vědomím, že Bašta, narozdíl od Volného, dělá svojí kampaň dobře a udělal na mě velmi příznivý dojem. Jo, může se stát, že se štěstí jednou unaví a volba srdíčkem se vyplatí. Možná se voličské nálady skutečně posunuly… Ale podle příspěvků na fejsbůku se to nepozná. To je jen těšínské jablíčko. Stojí to za případný desátý neúspěšný pokus v řadě? Stojí to za pětikoaličního prezidenta a pětikoaliční ústavní soud?

Hele, tahle situace mě tak štvala, že jsem porušil další svoje pravidlo a několikrát jsem napsal Márovi Prchalovi. Chtěl jsem se dostat k Babišovi a nějak mu zkusit říct, aby se o těch milion propadlých hlasů alternativy sakra také trochu ucházel… žádná použitelná odpověď… Mám sto chutí vám všem říct, ať to hodíte Baštovi… ale prostě nevěřím, že se Bašta může do druhého kola dostat. Naše bitvy zde na Kydech a fejsbůku tam ven moc neprosakují a když se bavím s lidmi mimo sociální sítě, ti vidí prezidentskou volbu úplně jinak. Jsem si ale už skoro jistý, že Baštova podpora bude stačit na to, aby se do druhého kola nedostal ani Andrejko.

Už asi měsíc se připravuju na to, že Pětikolka svůj pochod institucemi řádně dokončí a není žádná síla, která by to změnila. Všechny události to spíš potvrzují než vyvracejí. Všechny vnější podmínky jsou nastaveny stejně, jako posledně. A všechny voličské nálady jsou rovněž stejné.

Co jiného mohu říci, než že výsledek bude také stejný?

312 thoughts on “Dlážděno dobrými úmysly

 1. Už jsem kdysi v devadesátkách volil menší zlo. Soudruha lidovce místo soudruha odésáka. A to bylo naposled. Polibte mi prdel s menším zlem. Dokonce jsem byl v i televizi. Velmi nepříjemné. Přátelé si mě dobírali zcela po zásluze.

 2. zajímavost
  Nenávidí komunisty a všechny rozvědčíky a zřejmě i pracující lid, když v závěru odstoupil ve jménu rádoby intelektuálky Danuše Nerudové, která má s lidmi z odborů společného asi tolik, jako Andy s čistou minulostí.

  https://pravyprostor.net/?p=154614

 3. Přátelé, neváhejte!
  Čerstvé dnešní sázkové kurzy (které jso spolehlivější než volební „průzkumy“:

  „…..Za trojicí hlavních favoritů je i nadále obrovská propast.
  Na výhru Jaroslava Bašty si mohou lidé vsadit v kurzu až 750:1 (Tipsport, Chance).“
  ——
  To je nesmírně lákavé !!!
  Kdybych vsadi tisícikorunu, (tj. částku, kterou dnes stojí večeře pro dva v trochu slušnější maloměstské restauraci) vyhrál by mi Bašta a zdejší srdcaři TŘIČTVRTĚ MILIÓNU!!!!

  Tři čtvrtě miliónu by mi po očekávaném pádu české kuruny umožnilo zakoupit dvě ukrajinské vlajky made in PRC ( nikdo jiný už v dostatečném množství na této planetě nejspíš dodat neumí, nebo se mýlím?)

  Plus bochník chleba a kilo soli, až budu u vrátek vítat příští obyvatele svého bytu z řad přísných, ale spravedlivých demokratů z praporu Azov.

  Třeba by mi pak dovolili bydlet za byt a stravu v mém sklepě, hned vedle hromady ruského uhlí , ekologicky deputinizovaného v Austrálii!

  Bandera – moja religia!
  Kdo zaváhá – nežere!

  1. Jo jo. A ti opatrnější si mohou vsadit jenom na to, že pan Bašta se dostane do 2. kola.
   150:1
   To taky není k zahození…

 4. Dokáže mě tady někdo vysvětlit , jaký rozdíl nastane , pokud nebude zvolen Babiš , ale Generál , nebo Účetní? S tím , že to nebude bohužel Bašta jsem se už smířil , (pořád se rozhoduji , zda mu to hodit?) , ale pořád nechápu v čem je Babiš lepší pro náš národ?

   1. Moje řeč, Immanueli! (Viz 17:16)

    Rozhodl jsem se coby srdcař počkat do zítřka, až šance na vítězství Bašty klesnou z 1: 750 na 1: 1000!

    Za ušetřených dvěstěpadesát korun za výhru si dám v hospodě jednoho utopence a tři dvanáctky!
    ——
    (Považuji Baštovu výhru za reálnou – stačí na to „černá labuť“ v podobě selhání sčítacího mechanizmu při vyhlášení vítěze prezidentské volby).
    —–
    Jinak – a teď beze srandy – považuji Baštu za kandidáta, jak by kdysi řekl Zeman, s nejnižím deficitem mravnosti (Kdysi, jak si asi vzpomenete, označil Špidlu za kandidáta „s nejmenším deficitem pracovitosti“)

  1. Lepsi bude tom, ze mekkou a nenapadnou formou bude delat to same, co Petikolka. Vzdyt si prectete diskuze poslednich dnu, tam to vsechno mate.
   Zasadni rozhodnuti vycitana Petikolce padla za jeho vlady (odtrzeni od Ruska, aktivisticky pristup ke Green Dealu, progresivisticka politika, plna podpora CT a tak dale, kdo chce, doplni).
   Valecna rozhodnuti soucasne vlady do toho samozrejme zapocitat nelze, ale slysel nekdo o vazne opozicni aktivite proti vladnim opatrenim?

   1. Stridor.
    Od Babiše toho bylo vice proti Rusku.Vyhazov diplomatů, sankce,nereagoval na odstranění pomníku Koněva na stavbu pomníku Vlasovcům.Hamáček chtěl Ruskou vakcínu, ale ANO ho znemoznilo. Co take prováděl Faltinek a ticho.

 5. Pávek,Čapuše, Čuk a Gek (alias FIsher a Hilšer) je podstatně víc hlasů než Bureš a Bašta. Vidím to v práci každý den a to jsme tu všichni technici a ne nějaká neziskovka typu Čolek v písni. Při volbě nejmenšího zla bude prezident Pávek, při volbě srdcem taky. Pokud bude jediná alternativa Bureš dopadnete jako dinosauři. Vyhynete i s Babišem.

  1. Ano a ano, svatá to pravda. Podle průzkumů. K dalšímu studiu doporučuji průzkumy a z obou minulých voleb Miloše Zemana a jejich porovnání s výsledky.
   Děkuji za pozornost a prosím jednu kávu.
   IK

    1. Ale fuj! Káva se šlehačkou?!? Dobrá káva musí být černá, z džezvy, třikrát vzkypělá!
     Jáchyme, díky za pozdrav kdesi nedávno, buďte zdráv a opatrujte se.

     1. Nemusí a nemusí.
      Každému chutná něco jiného a každému to jinak působí na žaludek i na srdce.
      A nejvíc miluju „baristy“, co skutečně věří, že na jejich nejlepším kafi na světě, rozhodně někde nepracovaly desetileté děti, ale že ji zpracovávali skuteční odborníci na tu nejlepší kávu.
      A proto ta speciálně zpracovaná zrnka na výrobu té jejich nejlepší kávy, stojí třeba tři tisíce za kilo. Vážně jsem se s takovým názorem setkal.
      Mladý dynamický barista, těsně po kursu, co za všemi těmi mašinkami, co prý pracují s tlaky jako hydraulika na buldozeru, tancoval jak baletka. Přišlo mi to trochu směšný, ale tak každý jsme nějaký. Nikdy nemělo smysl, brát někomu jeho víru.

 6. Volba srdcem, to jsou emoce a kde jsou emoce, tam schází rozum. Pro volbu Babiše je přece nejpádnější argument v tom, že tak moc jsou všichni ti, kteří jsou dnes u kormidla, proti němu!
  On by jim mohl a bude dělat potíže a o to přece jde. Jinak tahle banda utržená z řetězu morálky a rozumu bude situaci občanů stále zhoršovat. A to chceme nebo chcete????

  1. To je přece konflikt v rámci jedné politické organizace. Jen tam soutěží o prvenství a u nás pak o možnost vyrabovat kus ekonomiky. A to už končí, protože je rozkradeno. Zbývá zdravotnictví a teď jedou zadlužování na nesplatitelné částky.
   Oni si oči neklovou, je to spíš takové rituální utkání, kde se trochu přetahují o kost, ale dávají si pozor, aby se nekousli. Jsou potřeba oba, dokud pokrývají různé skupiny voličů.
   Orientovat se podle toho, co někdo třetí chce, nebo nechce, to je rezignace na vlastní zájmy a rozum, ne?

   Jaké vy byste měl požadavky na hlavu státu, čistě bez ohledu na kandidáty?

  1. Odhady jsou nástrojem pro ovládání lumíků. Velmi efektivním, pokud tomu oni nejen věří, ale cítí i povinnost se jim podřizovat.

   1. Jj, Flákanec měl ve skutečnosti 20% …
    Trochu kecat můžou, trochu jim můžou kecat dotazovaní (typicky preference KSČM 2002-8), trochu jim můžou utéct trendy (ANO v 2013, ČSSD v 2017, Fischer/Schw v první přímé volbě). Ale o řád se (zatím) nepletou/netroufají si lhát.
    A že je to zacyklený, tak to je holt realita.

    1. Já neříkám, že předpovídají mimo realitu, já říkám, že jim to vychází z velké míry proto, že voliči spořádaně nevolí ty, kterým oni a priori přiřadí nulu.
     Když založil stranu Babiš, tak byl hned středobodem ČT jako velká naděje boje proti korupci a odhadovali mu hned hodně – a měl hodně.
     Unie svobody, tam to bylo horší, ačkoliv dělala media maximum, moc to nepomohlo, ale u TOP09 to zase zafungovalo parádně.
     V USA to tehdy s Trumpem přehnali a mediálně to vypadalo na 90:10, že i ČT měla postavený betlémek pro Hillary.

     Chtěl jsem tím říct to, že ta zpětná vazba může sice fungovat různě na různé lidi, ale že český volič je v tomto velmi poslušný a podřizuje se těm manipulacím. Zejména spolehlivě to funguje u nežádoucích prvokandidátů. NEDOSTANE SE je u nás zaklínadlo nejvyšší síly.

     1. Ano, v tomto máte pravdu a Martin V to zmiňuje v té zacyklenosti. Řešení ovšem neznám a boj s větrnými mlýny (mám na mysli volbu outsiderů a modlení se, aby to nyní vyšlo) to asi nebude – viz parlamentní volby a Šlachta. Co s tím – zakázat zákonem volební průzkumy?

  2. Dá se očekávat, že s časem a vzrůstající intenzitou předvolební kampaně budou nervíčky kapalnět čím dál, tím víc bude docházet na inprovizaci mimo píáristy určenou lajnu a budou se dělat CHYBY.

   1. Bude to v zítřejším článku, ale podle mě jediná věc, kterou ještě může líbodémo udělat, je nechat všechny odstoupit ve prospěch generála a zkusit to urvat v prvním kole.
    Ale nějak si nedovedu představit, že by prezidentuše dokázala odstoupit, navíc ve prospěch toho, kdo jí zneuctil. Je přece mladá, pohledná a chytrá, takže porazí i hypernaspídovaného Babiše.

    1. Ono když bychom se na to podívali fakt rozumně, tak Pavel je otřesná kreatura pokud jde o ty „havlovské“ hodnoty, kterými oni se zaštiťují a Nerudová je celkem blbka s mentalitou stánkařky, kterou akorát za zásluhy jmenovali do čela školy, kde zase kradla a podváděla.
     Takže takhle střízlivě vzato, kdyby naši spoluobčané volili fakt rozumem, tak by progresivisti byli celkem v řiti a voliči by mohli vytahovat jejich vlastní slogany proti jejich kandidátům.
     Ale to už bylo možné i u Drahoše a překvapivě ten jeho polský projekt nevytahovali ani Zemanovci.
     Ti dva jsou hratelní jen v prostředí loyálních bezmozků, což je situace, kde se nacházíme.
     A náš drobný spor o to, jestli Babiš nebo Bašta je tak trochu taky o vztahu loyality a rozumu.

     Že by si neobolševici vyčistili pole a zkusili to na jednokolové vítěžství, to bych popravdě nečekal. Ale je fakt, že předminule přepřáhli na poslední chvíli a ti dva jsou dost bizzar, když se to tak vezme.

     A proti nim stojí protřelý oligarcha, který tak nějak sdružuje Nerudovou s Pavlem v jedno a k tomu jak exot Bašta. Takhle pojato, vlastně nemají neobolševici proti Baštovi analogickou figuru. Ale to neříkám, že ji potřebují, v našich volbách se hraje na dav a oddanost.

    2. Vidláku, Vidláku. Tak chytrý a tak moudrý a neumí počítat. Oni prostě v prvním kole dohromady 50 % nedají, i kdyby se pomodlili. Ono je totiž tou zásadní a jedinečnou otázkou, kolik procent že má ta Máňa z hnojárny v Brně. Je vůbec zvláštní, jak se tak úzce zaměřená zemědělská škola z roku 1919, které si člověk musel vážit, změnila na „Univerzitu“ jenom tím, že tam začali vyučovat i trochu jiné věci. Jen čekám, až se VŠE pojmenuje po Rašínovi nebo jiném ekonomovi a přidělí si titul „univerzita“.
     No tak tedy Máňa, která je zcela určitě odbornicí na lovecké pušky nebo na hnojiva na vojtěšku (ale co to melu, je to účetní), jestli má v této zemi 300 000 voličů, tak může slavit. To ostatně uvidíme, krasavici.
     A duhou otázkou je, kolik procent má Babiš. Nebo bude mít. Proto si myslím, že i kdyby všichni odstoupili, tak 50 % dohromady nedají. Je to sice divné, ale voliči Hilšera prostě nejsou voliči Fischera. A už vůbec ne Diviše. IK

     1. To bylo podřeknutí vpravdě freudovské. Konečně trochu vidíme do některých hlav: paní účetní s velitelem Hradní stráže, to je prostě červená knihovna.

      Všichni jsou už v Mexiku…

    3. Mně hlavně přijde hrozně směšné, jak se průměrná pětačtyřicítka, snaží stylizovat do pětadvacetileté piraně..

 7. To dilema Bašta/Babiš máme asi všichni.
  Ani já nejsem rozhodnutý a i když Babiše opravdu nechci za prezidenta, rozum mi říká, že volbou Bašty za odměnu dostanu Pávka nebo Danuši – jiná možnost neexistuje. A to už je na emigraci.
  Ale nechci emigrovat………………..a nechci válku, nechci pro moje děti chudobu, nechci třetí pohlaví, nechci být ožebračen, nechci být v mé vlastní zemi cizincem, nechci ztratit svobodu slova, nechci….
  Od Danuše vše dostanu na 100%, od lampasáka na 95%, od Babiše na 40%.
  A asi je lepší být ze 60% živý, než ze 100% mrtvý 🙂

   1. Naprostý souhlas, ale bohužel „český volič je založením tak trochu imbecil, který zásadně volí jen toho, na koho mu ukážou v ČT“.
    A ukázaly to volby do parlamentu, komunální volby a i ty senátní. Proč si myslíte, že teď to bude jiné?

    1. já netvrdím, ŽE to bude nutně jiné, já bych chtěl, ABY se to změnilo.

     Ti zmínění jsou přesvědčeni o tom že podnikají geniální kroky v super strategii a tvrdí, že na to přišli rozumem. Já se jim snažím říct, že to není rozumné.
     Na druhé straně, oni mají kus pravdy ve smyslu toho Boba s Bobkem – zrazují neustále a nečekají nic jiného.
     Jedni se v neděli modlí, jiný skákají na náměstí, ale tu hodnotu, kterou jiným předstírají, ve skutečnosti nevyznávají. Ve skutečnosti jsou to spíš lumíci, co běží s davem a mají největší strach ze změny.

     To je taky z mého pohledu příčina té dlouholeté politické bídy u nás.

    2. Český volič není imbecil, Jarku – například já tedy rozhodně nevolím ty, na které ukáže Řezníček z ČT. To se spíše pozvracím, velebnosti. IK

  1. Když se ale podíváte na skutečné Babišovy kroky, tak u greendealu jsme dostali 300 procent vynucovaného (pamatujete na podíly biosložek?), na Rusko vydal speciální zákon dlouho před válkou a ve válce proti svobodě slova vítězí na evropské úrovni. To vůbec nebude 40 procent. To bude srovnatelné s těmi dvěma kolaboranty s tím rozdílem, že Babiš se tím nechlubí. On nejásá nahlas, jak zase krásně a správně proněmecky zlikvidoval kus naší země. On si ze všeho uloupne a zavede to podle přání zvenčí.

   Před ním byl Sobotka, ten dokonce, protože to byl hňup, si myslel, že může říkat do rakouských novin přesný opak toho, co do českých, že si to nikdo nepřečte. Babiš je chytrý.

  2. Dostanete to na 100% a je jedno od koho :D. Rozdíl může být jen v tom, jestli to člověk poníženě přijme, nebo se postaví na odpor.

  3. Jarku, voliči SPD (což jsem třeba já), nikdy, znovu opakuji nikdy, nedají v prvním kole hlas Babišovi. Tudíž ergo kladívko, mu hlasy nebereme, máme svých deset až dvanáct procent. A v druhém kole se ukáže, potom asi bohužel AB budu muset volit. Velmi, velmi nerad.
   Je možné, že se mnou nesouhlasíte. Pak prosím o přesvědčivé důkazy, že Bašta bere hlasy klukovi z Průhonic.
   Děkuji IK

   1. V tom se, filosofe, možná mýlíte.
    V posledních dvojích volbách jsem volil SPD, jaksi z trucu, a nepochybně jsem přispěl k těm 10 až 12 procentům.
    Tím se ale necítím nijak vázán pro jakékoliv volby další. Soudím, že takových je nás spousta.

   2. Ano, máte svých dese – dvanáct procent a víc ani nechcete. V tom je problém. Vaše procenta vám stačí na slušnou existenci ve sněmovně a občasné výkřiky. O vládní odpovědnost nestojíte. Jste tragédie české politiky a brzda vzniku skutečné, silné opozice, stejně jako další obskurní strany a hnutí typu Trikolora, Přísaha, Svobodní, Zelení atd, atd., sloužíte pouze na odčerpání hlasů voličů

    1. Aldo,
     lze to chápat podobně, jako píšete v tomto vstupu. Je tu však jeden problém. Když eliminujete ty, které jste vyjmenoval /byť se do Sněmovny posledně nedostali/, koho tedy považujete za „opozici“. Protože přesto, že bylo Hnutí ANO určeno zasednout do opozičních lavic, skutečnou opozici současným místodržícím sotva představuje. V případě vládní a zákonodárné moci by působili – pojato ideologicky – podobně, jen by, možná, jejich vládnutí mělo trochu více sociální rozměr, než jsou ochotni ho realizovat ti z fialové smečky. A to ještě jen za předpokladu, že by se nemuseli „koalovat“ s nikým ze současných vládců /nejspíše s ODS/.
     Koho byste tedy propříště, anebo pro případ předčasných voleb „nominoval“ jako opozici pro případ, že by se současní tří a dvoukoaliční kočkopsi opět ujali vesel?
     Sám za sebe můžu říct, že po zkrachovalé, neprincipiální a nedůvěryhodné ČSSD posledních dvanácti let, tím spíše té Šmardově, coby etalonu liberální demokracie, ve Sněmovně naprosto netoužím – včerejší Středula je „majákem rhodským“ této falše.
     Ať si kdo chce říká co chce, ale jedinou opravdickou opozicí by mohla být znovu KSČM, nikoliv však už ta Filipova, ale ta Kateřiny Konečné. Protože to, co ve Sněmovně opravdu chybí, jsou jasně formulovaná stanoviska stranící „dolním deseti milionům“ a národním zájmům České republiky. Reálným, nikoliv samurajským.
     L.
     PS
     Než na mě začnete plivat, uvědomte si, že mluvím o OPOZICI.

 8. V okamžiku, kdy má alternativa jediného kandidáta, jít volit Babiše?
  To je z mého úhlu pohledu tragikomedie, ne volba rozumem.

  Podobně obhajoba jakýchkoliv kovid opatření, která byla provedena později než v červnu 2020. Šlo tehdy o naprosto průhledný test naší poslušnosti, stádovosti, konformity a tuposti. Aktéři v čele s Babišem si při tom ještě řádně namastili kapsy. Ještě dnes někteří i na tzv. „alternativě“ obhajují prospěšnost roušek, očkování, atd. Přitom informací jsou všude tři Brusele. Stačilo by snad jen pár videí z otevrisvoumysl, ale naprogramování k úctě k autoritám je mocnější.

 9. Zítra letí Babiš za kamarádem Makronem na 30 minutový pokec. Toto se následně využije ve volbách. Pávek půjde zamést vyplašenky před domem a vydlabaná dýně půjde na nehty.

  1. Vidíš Ládíku, a zrovna tenhle politický signál jak prase by zde zasloužil velké rozkydání. Poměrně zásadní část Evropy zde dává najevo, koho by ráda viděla na Pražském hradě. Pro Fialu to musí být strašná, ale strašná potupa…. IK

   1. No jistě: Francie, Německo, Itálie a fůra dalších evropských zemí nechce posílený šílený proti-ruský tábor, ženoucí na befel z Fašingtonu Evropu do sebevražedné války s Ruskem. Byť by to posílení bylo jen o pinčlíka jako by byl/a PavloČapuše na Hradě. Babiš je v tomto o mnoho levelů méně šílený než kolaboranti z 5-ti demolice a přímé loutky Fašingtonu jako PavloČaputice. Tudíž se Žabožrout Mikron okamžitě zalísal… má recht, nakonec.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *