18 července, 2024

Dílčí vítězství zemědělců

Byly toho plné noviny. Zemědělci dosáhli dílčího úspěchu. Vláda jejich nátlaku ustoupila, dovolí jim neprodukční plochy osít jetelem či vojtěškou, které mohou zaorat na zelené hnojení nebo krmit dobytku. Nereprodukční plochy se sníží z osmi procent na pět procent. Dále pak vláda upravila podmínky pro přímé platby.

Mimo kamery se pak mluvilo o zlém ruském obilí, které se do Evropy také dostává a to je podle našeho premiéra i ministra zemědělství ten skutečný problém, protože okupantské obilí už dávno mělo být na sankčním seznamu. Ukrajinské obilí je samozřejmě hodné a evropsky hodnotné, takže problém vyřešíme tím, že nějak přesvědčíme přímořské státy (především Španělsko), aby to zlé ruské obilí přestaly nakupovat.

Źádný intervjuk už samozřejmě nedodal, že na ruské obilí se normálně vztahují evropská cla, takže není o nic levnější než jakákoliv pšenice, která se vypěstuje v EU. Na ukrajinské obilí byla cla zrušena, takže je brutálně levné a díky tomu se dražší evropská pšenice musí buď prodávat pod cenou a nebo prostě leží ve skladech a čeká na zázrak.

V této chvíli obilí spíš leží a čeká na zázrak, protože nikomu se ho pod cenou prodávat moc nechce.

Dílčí vítězství zemědělců je jen vládní držhubné. Basilejská kompaktáta. Je to o něco lepší pokus, jak mezi zemědělce znovu vrazit klín. Součástí tohoto „vítězství“ jsou i sliby, které mají začít platit až příští rok a premiér kolem toho moralizoval, že hnůj patří na pole, že nátlakem nikdo ničeho nedosáhne, bla, bla, bla. Fiala se totiž shlédl v barokních nevolnických představách. Sedlák je jak vrba. Čím víc ji rveš, tím víc roste…

Přitom je to naopak. Za toto dílčí vítězství může ta fůra hnoje před Strakovkou. Nic jiného. Ta otočila náladu, ta spojila zemědělce, tak jim naklonila veřejnost tak moc, že jakákoliv anketa i na zcela libtardích webech vychází ve prospěch zemědělců a ne vlády. Ti dva traktoristé, co hnůj vysypali, ti by měli od Agrární komory dostávat doživotní rentu. Vláda prý dá na přímé platby dvacet miliard. Dejte z toho těm dvěma klukům 0,1 promile z této ceny. Bez problémů jim to bude stačit.

Jediné, co funguje, je nátlak, nátlak a nátlak. Ani v Německu se odbory nedohodnou o výši platů před stávkou. Vždycky až po stávce. Vždycky až tehdy, kdy ukážou jednotu a z ní vyplývající moc a sílu.

V uplynulých týdnech jsme od premiéra slyšeli spoustu siláckých keců. Jako že neustoupí nátlaku, že chtěl dát zemědělcům dvě miliardy, ale teď jim je nedá, že nebude jednat, dokud jsou traktory v ulicích… Ale ani on, ani ministr Výborný, ani Petr Pavel ani jednou neřekli, že zemědělci představují nějakou marginální menšinu, kterou se není třeba zabývat. Oni totiž dobře vědí, že se tím zabývat musejí.

Kdyby všichni zemědělci přišli na Václavák, tak tam bude méně lidí, než při velkých demonstracích. Zemědělců není v této zemi ani sto tisíc. Ale… mají traktory a dělají v oboru, který byl pro každý národ a stát naprostým základem. Když sedláci nezasejí, nakonec budou mít hlad úplně všichni. To věděl už Metternich. A i když dneska většina lidí žije ve městech a fakt do zemědělství nedělají, tak nějak podvědomě cítí, že na základy společnosti se nesahá. Od hořících ulic a rozvratu dělí každou společnost tři teplá jídla.

Zemědělství v této chvíli rozvrací grýndýl a bezcelní dovoz obilovin z Ukrajiny. Tečka. Je úplně jedno, kterou příčinu dáme na první a kterou na druhé místo. Grýndýl zemědělcům zdražuje vstupy, ukrajinské obilí zlevňuje jejich produkt. Obě tyto příčiny jsou pro evropské zemědělství likvidační. Akorát se obě potkaly dohromady a tím byla ke zničení nalezena zkratka, která dokonce má ještě svoji další zkratku a tou je dohoda s Keňou a zeměmi MERCOSUR o dalším bezcelním dovozu zemědělských produktů…

Prouza se na to samozřejmě těší. Víte, co se tím ušetří papírování, když kuře vykrmíte někde v Brazílii za použití GMO krmiv, růstových hormonů a antibiotik, naložíte ho plnoou loď a v Hamburku se rozdělá jedna vanička a celník zkonstatuje, že to vypadá dobře a vůbec to nepůjde na laboratorní testy? Tady vám veterina pořád leze po provozu, odebírají vzorky, dělají stěry, musíte mít záchody pro zaměstnance, bezdotykové vodovodní baterie, prát jim pracovní oblečení, sledovat, jestli doma nechovají slepice (to se nesmí), protože by mohli celý chov nakazit ptačí chřipkou… Co se děje v Brazílii, to se nikdo nedozví.

Stejně tak nikdo neřeší ukrajinskou produkci. Neřeší ani pesticidy, ani GMO, ani drancování tamní půdy. Nikdo Ukrajincům nepředepisuje, že musejí mít neprodukční plochy, nikdo neřeší erozi, nikdo po nich nechce milion papírů, nikdo neřeší, kolik dusíkatých hnojiv sypou na hektar. Navíc… hektar ukrajinské černozemě fakt nestojí půl milionu jako tady u nás.

Zemědělci potřebují rovné podmínky. Naše vláda je postaví na startovní dráhu, dají jim kouli na nohu a pak se jim Prouza posmívá, že jsou pomalí… a když se začnou bouřit, tak to řeší tím, že jim trochu uberou papírování. Sundejte jim tu kouli na noze a nebo dejte všem na nohu stejnou kouli, pak si budeme povídat o tom, kdo je nejlepší.

Proto přijely traktory do Prahy a proto vysypaly hnůj. Za rovné podmínky české produkce s německou produkcí, polskou produkcí a ukrajinskou produkcí. Proti grýndýlu, který z produkčního zemědělství udělá neprodukční a vše budeme dovážet ze světa, který se stává stále nepředvídatelnějším a rizikovějším. Přitom k tomu není důvod. Máme dost půdy i dost znalostí, abychom se uživili sami a byli do značné míry soběstační.

Dílčí vítězství zemědělců zatím není žádné vítězství. Je to jen pokus, nabídnout trošku cukříčku, když bič nezabral. Vláda zkusila uhasit požár benzínem a lekli se toho vzplanutí. Ale samozřejmě stále pro vládu platí, že co EU dělá, to dobře dělá, sláva grýndýlu i Ukrajině. Ještě dostali málo hnoje i málo ucpané dopravy, aby jim došlo, že nejsou žádná šlechta, ale naši zaměstnanci a jejich priority mají být české a nikoliv evropsky hodnotné.

Nemluvě o tom, že jedna fůra hnoje odhalila tolik gestapáckých praktik, tolik totalitních manýr a tolik arogance moci, že je přímo nezbytné v tom pokračovat.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

142 thoughts on “Dílčí vítězství zemědělců

 1. Zkuste přemluvit nějakého českého komedianta, že by hrál českého Batmana, který po nocích rdousí budižkničemy a kazisvěty. Za prvé bystě měli podporu a za druhé byste možná dostali od fanoušků i peníze.

  Heslo dne
  CZECH BATMAN

 2. Pane domácí, níže posílám odkaz na video, které by při troše IT umu (třeba bratr) a jazykového nadání (třeba Targus) mohl někdo předělat (přemluvit) do rodné mluvy a pouštět to před volbami jako jeden z opozičních střípků proti liberální demokratuře. Je to pravdivé, vtipné a dostatečně odstrašující. No a jelikož je dnešní generaci promítání obrázků přeci jenom bližší než psaný text, tak by to mohlo vydat za tisíc slov. Když se to někam hodí na net, kde si toho všimnou intervjuci z Hovínek, Lžidnes či Rektuálně.cz, tak oni se už ve své nenávisti postarají o šíření díla. Na autorská práva bych nehleděl – je to přeci z Mordoru a tak tuhle kartu tahat nebudou.
  https://www.youtube.com/watch?v=HRDTicLyPFo

  1. Nevstupujte do špatných dveří, abyste se později nemuseli omlouvat / Volby 2024
   (někdo třeba může pokračovat v překládání…)

   Pokud to chcete s českými titles, je třeba:
   – stáhnout video z YT pomocí prg. např. Y2MATE
   – převést na formát MKV, např. v TMGEnc video mastering (Tsunami)
   – vyrobit CZ titulky např. v aegisub64
   – zmuxovat dohromady např. skrz mkvtoolnix
   – uploadovat na sociální sítě

   PS:
   Ono se to video nepochybně vztahuje k ruským volbám, ovšem platnost to má jaksi univerzálně.
   Češi volili permanentně blbě už 30 let. Kolik omluv by dnes bylo zapotřebí?

     1. Vypárat veškerý zvuk od obrazu je velmi jednoduché, ovšem značně blbé. Bude to působit úplně nepřirozeně, i když tam budou (pouze) nové hlasy. Protože tam budou chybět ostatní zvuky.
      To už jsou lepší ty titulky…
      Na profesionální dabing je potřeba mít samostatnou zvukovou stopu/stopy se všemi dialogy, které se potom synchronně nahradí. Veškeré ostatní zvuky/ruchy v jiné stopě zůstanou zachovány. Na závěr se to smíchá.

      1. No nejsem zvukař – absence těch okolních zvuků … tohle mi došlo až když to od Vás čtu. Na trubce není pro hlas extra stopa, je tam jen kontejner s videem a zvukem.
       To už by asi bylo fakt jednodušší ty titulky. Zítra se na to kouknu – mělo by to jít stáhnout i s titulky … a pak jen poočeštit.

      1. Většina vocasů škrábe dvanáctky. Ukroši jedou čtrnáctky. Jsem zvědav kdo z podnikatelů zavede čtyřiadvacítky.

  1. A kdo by to chtěl házet jednoprocentnímu Rajchlovi, Konečné atd.?
   Jen tak mimochodem, před Vánoci proběhla porada alternativních stran, kde jim Hana Lipovská doslova polopaticky pomocí jednoduchých grafů vysvětlovala že se MUSÍ SPOJIT, pokud chtějí uspět. Výsledek veškerý žádný. Inu, nikdo nechce být indián, když mohou být všichni náčelníci.

   1. Spojit je fajn nápad.
    Ale ČÍM, když programově to jsou různé a často protichůdné subjekty?
    Vymanit se z greendealu např. JAK???
    Vymanit se ALESPOŇ z bojové sekce NATO. JAK???
    Ty subjekty se totiž neshodnou ani na tomhle, protože partajní programy.

    1. A co asi tak spojuje např. Piráty a ODS? Zkuste jednou hádat.
     Všechny ty greendealy, NATa, apod. jsou jen lidské výmysly. Člověk dal… člověk vzal.

    2. Co je dnes program? Kus predvolebního hadru, který přestane platit den po volbách. Slíbí se A, udělá Z. Tak vocogou. 5kolka je slepenec KDU s piráty, to nevymyslíš. A jak jim to šlape, když jde o to „udržet nás na Západě „. A sebe u koryt, vlastně na straži socialismu, zase blbě, liberalismu.
     Chceš se liberalne zgryndýlovat, zvakcínovat a vysublimovat v zakopech ujiny? Pak patříš na západ a volič 5kolku nebo Bábu. Chceš žít jako Čech, vážit si rodiny, vlasti a rozhodovat o sobě a uchovat si majetek? Pak na ten jejich Západ (co to vlastně je?)nechceš a volíš Budoucnost (zrovna jsem ten název vymyslel). Až zvítězí, pak se bude dohadovat detailní program.
     Prvně je třeba zvítězit, to získá čas pilovat pak detaily. Jinak propasneme poslední šanci něco zachránit.

     1. O co lepší než oni byste byl, pokud byste se choval jako oni ?

      Osobně si myslím, že dostatečná programová shoda by se našla.

      1. Podle dříve napsaného se čiste programová shoda jaksi nechce konat. Začněme tedy něčím obecnějším – shodou směřování.
       Vlastně, přesně to udělala protistrana. A už se vesele schvaluje a podepisuje za druhé a na desetiletí. Čím déle se jim to umožní, tím strašnější následky to bude mít pro lid, jejich nepřítele. Oni totiž dělají politiku „HODNOTOVOU“, ne programovou, na tu už dělá pes. Jim jde o to být pevně stranicky ukotvení ve vládnoucí stranické nadnárodně korporátní klice. Ideje, emoce a ne fakta – program. Ten je jim dobrý pouze a výhradně jako lapač naivů, kteří jim to mají hodit, a tak hlavně sobě dokázat, že volby pořád fungují. A demoška také.
       Nejsme jako oni, to bylo hoooodně mazaný mechanismus, jehož výsledkem byl plynulý přechod starých kádrů na pozice bývalého protivníka, a dále tak mohli zajišťovat správné směřování. Kontinuita, voe. Konvergence, jak rikal Brzezinski. Co dělal táta Evropana rycheckýho? Jak to, že p-rezident
       s politručkou sedí na hradě a zorganizoval to emerický pracovník Kolář?

   2. Ale myslím, že by nebylo vhodné, aby věrchuška věděla dopředu – kdo s kým a proč. Spojení jejích síly by se mohly připravit. Takhe vědí co – kulový. Stejnej šok jak s fůrou hnoje by nebyl marný. Přidala -li by se močůvka – užili by si vůni venkova díky kanalizaci i pražané co už ji zapoměli.

  2. Prožidovskému a proruskému nacistovi není vůbec jasné, proč Kateřina Konečná nic nedělá.
   Není ji vidět a až na řídké výjimky ani slyšet, nikde poblíž tady na Moravě nevisí plakáty, nebo billboardy STAČILO. Nikde a nic není, jakoby neexistovala. Nacista nechce paní Konečnou podezírat z toho, čím se už léta letoucí živí Okamura, tak hluboko ona by snad neklesla, aby si udělala z politiky džob a srala na lidi.
   Sociální sítě nacista vůbec nepočítá, protože není nic staršího, než včerejší potenciální hádka Konečná-Pekarová na facebooku. Nikdo to dohledávat nebude, zavalí to další „důležitější“ krávoviny, jako třeba vyjádření Kluse a následný hrozen pod ním.
   Jsou to jen prachsprostý drbárny, bez vlivu na cokoli a není to zdroj relevantních informací.

   Pokud někdo víte, proč je paní Konečná zticha, když by měla křičet, tak to nacistovi sdělte.

   1. Třeba mají sezení euprdlamentu, takže nemůže. Ráno jsem četla že jakýsi in deligent cosi vymyslel a je žez toho v tom oném dost poprask – aj tamní poslanci se bouřej. Tak kdo ví.

   2. I já bych ráda věděla, co bylo důvodem, že komančové nezajistili účast v předvolebních prezidentských debatách soudruhu Skálovi. A to jsem i já přispěla několika podpisy, aby to dopadlo.

    1. Třeba je to tím, že marodil. Ono s tím maroděním nepohodlnejch je už mi nějak divné. Zeman něco kecne nebo se sejde s někým s kým by dle mínění těch jistých neměl a už vandruje do bolnci. Je to divné.

   3. Nezlobte se nepřipadá Vám už ten začátek trapný? Ani na začátku to nemělo náky význam ale bohužel i když to člověk roluje uhodí ho to do očí a myslím si že to vadí víc lidem.

    1. Prožidovskému a proruskému nacistovi, už nic nepřijde trapné.
     A komu kromě vás to vadí ?
     A proč to vadí, když to stejně rovnou rolujete a nečtete?

 3. Ano, v Rusku je docela dobře odhadnutelné, kdo vyhraje prezidentské volby.

  Pravý opak jsou USA.

  Ani po čtyřech letech nelze s určitostí říci, jestli ty volby tehdá vyhrál doopravdy Biden.

  1. Vyhrává vždycky ten, kdo má pod kontrolou sčítání hlasů. To věděl kdysi už i soudruh Džugašvilli v SSSR.
   Deep state v USA to před tři a půl rokem pouze potvrdil.

 4. Bylo by dobré, kdyby si Rusko a USA sesynchronizovali termín voleb, něco jako spolužijící ženy měsíčky, aby malé státy hned věděly, na čem jsou.

 5. Tak doufám, že dnes všechen pokrokový lid (vyjma nás desolátů), v čele s naší nejpokrokovější vládou, důstojně oslaví výročí vstupu do Evropské Unie. Ta tehdejší Evropská Unie sice měla nějaké ty drobné mouchy, ale v zásadě se stala dobrým ideovým základem té dnešní, jak se můžeme takřka každodenně přesvědčit.

  1. Volime mensi zlo: bud Babise, oportunistu a skryteho bruselistu, anebo nepouzitelneho Okamuru.
   Mysleli jsme to dobre, dopadlo to jako vzdycky. To zde plati nadvakrat. Priste natrikrat. Pote nactyrikrat.

   1. Ano a pokud neuděláte revoluci a nebudete stavět barikády, bude to klidně i na pětkrát, nebo šeskrát, nebo až do úplného zblbnutí!

    1. Protoze Babis dostal z Berlina prikaz dat od Okamury ruce pryc a v zadnem pripade se s nim nepoustet do koalice. A tuhle cervenou linii Babis !nikdy! neprekroci, nema na to.
     Hlasy Okamurovi navic= hlasy odebrane zbylym opozicnim subjektum= hlasy vyhozene.
     Ale to se bavime o 💩
     Protoze stejne vyhraje Babis a slozi mensinovou vladu a bude ve stejnych 💩 v jakych uz jednou byl.
     Tedy v 💩 budeme my, Babis klidne slozi vladu s KDU, anebo ODS, jemu je to v podstate jedno, nebot ANO je jen druhou stranou jejich mince.
     Uz tady nekdo psal, ze Lipovska udelala nalejvarnu malym stranam v tom smyslu, ze pokud se nespoji, maji utrum. Vyklad zustal oslysen, apel ignorovan.
     Tudiz byva opet jen volba mensiho zla a nasledny narek. A po narku prijde na radu teorie svicky rozsvicene ve tme a nadeje, ze priste to uz urcite vyjde.

  1. Dceřina spolužačka v pondělí onemocněla … musela jsem posilat na hygienu kopii očkovacího průkazu, jestli dcera bude nebo nebude v karanténě. Není to příjemný pocit, i když vím, že byla očkovaná.

   1. Souhlas. Já jsem pertusi (nebo parapertusi) jako dítě prodělala a věru není o co stát. Už jen to blití po každým větším kašli.

    1. Re: Katango, Admirál, jozka

     Narvat holotu každý den na pět minut pod sprchu se studenou vodou a byl by pokoj s ptákovinami typu kapénková infekce.

     1. Targusi, na virové i bakteriální infekce se spořádaně a hromadně umíralo i v dobách, kdy bylo běžné mýt se pouze studenou vodou.

     2. To nepomůže. Pytlík a sopl jsou spojeny provázkem. Když zkrátíte pytlík (studenou vodou) automaticky vyleze sopl a máte kapénkovou infekci opět jak vyšitou.

  1. No, vláda v tomto případě nemá moc co dávat.
   Přímá platba SAPS je nároková dotace EU, je vyplácená ze zákona platební agenturou EU (u nás je to SZIF) a to z peněz přidělených z EU. Vybrané dotační tituly EU národní státy individuálně, podle svých ekonomických možností v různé výši kofinancují. Toto se ale přímé platby netýká.
   Vládě se akorát povedlo “zapůsobit”, že přímá platba roku 2023 byla-bude vyplacena až letos.

 6. EU se hlásí k pravidlům zeleného zemědělství

  ….13. BŘEZNA 2024 9:34 SEČ
  AUTOR: BARTOSZ BRZEZIŃSKI

  Evropská komise dokončuje sérii legislativních návrhů, které by vážně oslabily environmentální požadavky pro zemědělce – což naráží na doporučení svých špičkových vědců, že zemědělství se musí stát udržitelnějším, jinak bude zdecimováno změnou klimatu…..

  …..Dramatický zvrat v politice ze strany Komise Ursuly von der Leyenové přichází na naléhání národních vlád, které se zoufale snaží potlačit protesty farmářů , kteří vyšli do ulic po celé Evropě a v Bruselu , aby si vybili svůj vztek nad byrokracií v oblasti životního prostředí, o níž tvrdí, že ničí jejich živobytí……

  …„Vymazat desetiletí postupného pokroku směrem k udržitelnému zemědělství kvůli krátkodobým volebním obavám je obrovská chyba a celá společnost za to zaplatí vysokou cenu,“ řekl Marco Contiero, aktivista Greenpeace EU pro zemědělství…..
  …„Farmáři zažívají vážné potíže, ale tyto návrhy to nijak neřeší a pouze odstraňují některé z posledních kousků ochrany životního prostředí v zemědělské politice EU.“….

  …Mezi další opatření, která má Komise navrhnout, patří:
  — Osvobození zemědělců s méně než 10 hektary půdy – dvou třetin všech příjemců podpory v rámci SZP – od kontrol a sankcí.
  Aby posílila postavení zemědělců vůči obchodníkům, maloobchodníkům a dalším subjektům v dodavatelském řetězci, Komise také:
  — Do léta spustit „observatoř výrobních nákladů, marží a obchodních praktik“, aby se zvýšila transparentnost trhu. Observatoř se bude skládat ze zástupců všech odvětví v rámci zemědělsko-potravinářského dodavatelského řetězce, jakož i ze zástupců EU a členských států
  — Prozkoumat možné revize několika tržních nařízení, včetně společné organizace trhu (CMO), která stanoví základní pravidla pro jednotný trh EU, a směrnice o nekalých obchodních praktikách, jejímž cílem je chránit slabší dodavatele před silnějšími kupujícími . …

  … Komisař EU pro klima Wopke Hoekstra tento týden pro POLITICO řekl, že blok by mohl urychlit zelené snahy, jakmile utichne šílenství kolem červnových voleb do Evropského parlamentu…..
  Tento příběh byl aktualizován.
  https://www.politico.eu/article/eu-takes-the-ax-to-green-farming-rules/

  1. To musí chrlit roboti, to není možné v silách člověka, tolik vyhlášek, nařízení, zákazů , příkazů. Ale kdo to má vstřebat. A ty nápady, zakázat kotle na plyn, např. to mohlo napadnout jen AI

   1. Každý den přinášel nové instrukce, návody, dotazníky a nařízení. Zaplaven tou spoustou vynálezů rakouského ministerstva vnitra, strážmistr Flanderka měl ohromnou spoustu restů a na dotazníky odpovídal stereotypně, že je u něho všechno v pořádku a loajalita že je mezi místním obyvatelstvem stupnice I.a.
    Rakouské ministerstvo vnitra vynalezlo pro loajalitu a neochvějnost k mocnářství tyto stupnice: I.a, I.b, I.c- II.a, II.b, II.c – III.a, III.b, III.c – IV.a, IV.b, IV.c. Tahle poslední římská čtverka znamenala ve spojení s „a“ velezrádce a provaz, s „b“ internovat, s „c“ pozorovat a zavřít.
    Ve stolku četnického strážmistra nalézaly se všemožné tiskopisy a rejstříky. Vláda chtěla vědět o každém občanu, co si o ní myslí.
    Strážmistr Flanderka kolikrát lomil zoufale rukama nad těmi tiskovinami, které neúprosně přibývaly každou poštou. Jakmile viděl známé obálky s razítkem „Porto-frei-dienstlich“, srdce mu vždy zabušilo a v noci, přemýšleje o všem, přicházel k přesvědčení, že se konce války nedočká, že zemské četnické velitelství ho připraví o poslední špetku rozumu a že se nebude moci těšit z vítězství rakouských zbraní, poněvadž bude mít o kolečko víc.

  2. Josef původní napsal:15 března, 2024 (8:26)

   Sliby chyby
   Nevěřme slibům kandidátů do Evropského parlamentu, ale skutkům.
   Ti, kteří mají čisté svědomí, zveřejní, jak hlasovali ve prospěch České republiky, například u zachování práva veta, průmyslu a zemědělců.
   Protože, jakmile utichne šílenství kolem červnových voleb do Evropského parlamentu, vrátí se vše do starých kolejí.

 7. 85. výročí

  Právě tolik let uplynulo od 15. března 1939, kdy Německo – za obvyklého hlubokého mlčení KoZa – okupovalo zbytek bývalé Republiky československé.
  I dnes média a politici hluboce mlčí.

  1. Ale budou nám tvrdit, že máme být Západu vděční, že nás teď nenechal na holičkách jako v 38., když bojuje na Ukrajině za demokracii a západní hodnoty.

  2. A kdy nás naši dnešní nejlepší kamarádi (USA, Albion, Galský kohout a poskok Mussolini) předhodili Adolfovi. A dnes se schyluje k témuž, nechtěli jsme vyházet naše vůdce na dlažbu, tož budeme obětováni.

 8. Dílčí vítězství,ale jen slibem.
  To co se děje,vymyslí,odhlasuje v Bruselu,to je podstatné.
  Naprosto alarmující,poslanci západních států EU,pokaždé přehlasují poslance z b,soc tábora a to se ještě k ním někdo přidá ze soc tábora.Už to bylo napsáno,nadnárodní korporace z USA,chtějí komplet ovládnout i trh z potravinami,jinak řečeno,udržet si hegemonii ve světě.

  1. To bylo pěkně vidět když Václav Klaus nechtěl jako prezident podepsat Lisabonskou smlouvu. Vymínil si že nějaké dodatky. Ty mu byly slíbeny, podepsal. A po nějakém čase mu vzkázali, že to byly „politické sliby“ a ty se plnit nemusí.

   To by tak hrálo, aby nějaký český untermensch mluvil do toho, jak to má být v EU zařízeno.

   1. Čiň čertu dobře, Bruselem se ti odmění. Klaus neměl tu přihlášku do EU v devadesátých letech vůbec podávat. Copak netušil, s čím si zahrává? Jiní to věděli, nebo alespoň tušili.

 9. Jen pripomenu dnesni vyroci:
  15. brezna osvobodila nemecka vojska cesky narod od masarykovske hruzovlady.
  A mainstream k teto vyznamne udalosti ceskych dejin trestuhodne mlci.
  Jenom Dolly Buster se v rozhovoru zminuje o sve emigraci do Nemecka, ta ji pry v mnohem obohatila.
  Presto- s nasedky Masarykovy dvacetilete hruzovlady se potykame az dodnes, cehoz dukazem jsou obcasne neuspechy Fialovy vlady.

 10. Diskuse :
  Na Slovensku ten model národní strany zafungoval. Slovenská národná strana je vynikajúca značka – je to najstaršia strana na Slovensku, založená v roku 1871. Akurát jej chýbajú ľudia. Tak jej predseda Andrej Danko otvoril kandidátku pre všetky pronárodné sily.
  Výsledok: 10 poslancov v parlamente, z toho Danko jediný je formálny člen SNS.
  Stali sa súčasťou vládnej koalície, majú troch ministrov a niekoľko predsedov parlamentných výborov. Sám Danko je podpredseda parlamentu. Všetci sú veľmi akční. Nečudo, nie sú viazaní nijakými straníckymi rozhodnutiami. Vkladáme do nich veľké nádeje. …

  A u nás viz :
  Dobrý den, tady Alena Dernerová. Pane Vidláku, já mám pro Vás jeden návrh.“
  „Víte, já mám stranu SD-SN. Spojení demokraté – sdružení nezávislých.
  Vznikla za účelem vyrovnání závazků po původní straně. Strana nevyvíjí skoro žádnou činnost, ale existuje a má všechny potřebné formální náležitosti. Prosím vzkažte všem, kteří poslední dva roky pracovali mezi lidmi a snažili se o změnu a kteří jsou teď bezprizorní, že jim nabízím nominaci. Nic víc, nic míň. Nominaci jako nezávislým za politickou stranu SD-SN. Ať se dají dohromady všichni ti, kteří jsou schopni se domluvit a vytvořit společnou kandidátku. Ať se zviditelní v eurovolbách, ať se pustí do krajských i senátních voleb, ať udělají to, s čím uspěly ty dvě nezávislé senátorky. Ať se sejdou, ať jednají, ať se domluví na společném postupu a já tomu dodám razítko. Bylo by škoda, aby se dva roky práce vyhodily do koše. Jsou nezávislí a zůstanou nezávislí. Já jim do jejich kampaní mluvit nebudu.“ …

  Ať se spojí zdravotník Orbtel s novou stranou, Patrioti z Prahy, KSCM, Redová, … a všichni zemědělci a jejich přátele a at volí je do EU parlamentu. Nic jiného nezbývá.
  Baba se tam dostane i bez zemědělců, takže jemu vytvoříme četníka, který ho bude hlídat jak hlasuje a informovat o tom voliče CR. Jsou to různé strany, které ale spojuje: ZACHRAŇME ZEMĚDĚLSTVÍ A PRÚMYSL V ČR .
  Vidláku spoj i tyto dvě malé strany a ještě zemědělce. Prosím. A vytvořte jedny odbory ktere spoji vsechny zamestnance a ne ze je maji Pošťáci zvlášť, velcí zemedelci zvlast, mají zemedelci zvlast… toto se nam vymstilo. Ve Francii jsou pry jen jedny odbory a proto ta podpora je velka.

  1. Upadek poznate podle toho, ze nejlepsi napady jsou vysmivany, ve vyssim stadiu ignorovany.
   Oni i ti nezavisli by potrebovali velitele (viz Danko), ktery je nazene do ohrady. Coz nezavisli odmitaji.
   Dernerova je arogantni stejne jako Tamtum s Hamplem: my bojujeme, zatimco oni rozdavaji panske rady.

  2. SNS sa stale potaca na hranici zvolitelnosti, niekedy aj pod nou a navyse kanibalizuje republiku, ktorá sa kvoli nej nedostala do parlamentu. Pri tom republika je jedina strana, ktora aj v europskom parlamente hovori to iste, co na slovensku, a teda je tam aka taka nadej, ze keby sa dostala do vlady, tak by neprezliekla kabat.

   1. Buďte rád, že to u vás na Slovensku dopadlo alespoň takto. Nebo si myslíte, že kdyby se místo SNS dostala do vašeho parlamentu Uhríkova Republika, že by s ní šel Fico a Pellegrini do vládní koalice?
    Určitě ne a na Slovensku by dnes vládli Šimečkovsko-Čaputoví progresivisti k obrazu svému.
    Slovensko by tak na tom dnes bylo ještě hůře než ČR. To půlprocento nad lajnu, díky kterému se SNS dostala do parlamentu i do vlády, vás vlastně v současné době zachránilo od nejhoršího.

  3. Vidlák zakotvil u komunistů a už na tom nic měnit nebude. Babiš už si spolupráci s KSČM jednou vyzkoušel a rád si to zopakuje.

   Danko na Slovensku to udělal správně a výsledek je solidní. V Česku žádná národní strana není a v dohledné době nebude. Postaral se o to Okamura, který si vzal veškerý potenciál a zpronevěřil ho.

    1. Když odhlédnu od několik let starých událostí, kdy se duo Okamura – R. Fiala zbavilo svých stranických „srdcařů“ (L.Volný a další) nejen Moravy, ve prospěch pražských kmotrů, tak SPD vlastně vytunelovalo potenciál vlasteneckých aktivistů i z tradičních pol. stran – např. z ČSSD, od Republikánů, apod.
     Vždyť koneckonců, i ten původní politický program SPD byl minimálně z poloviny opsán od Republikánů, což se dá lehce porovnat. Měli by ovšem mít maximální snahu jej plnit.

  4. To s těmi jednotnými odbory ve Francii bude nějaká mýlka. Před časem naše mateřská firma ve Francii řešila stávku zaměstnanců související s převedením výroby k nám. Naše pobočka dala dohromady skupinu cca dvanácti stávkokazů (pochopitelně mladých, slíbili jim prachy) a vyslala je tam. Vrátili se asi za tři dny a povídali cosi o tom, že ve Francii mají odbory zvlášť bílí límečci a dělníci, že na provozech firmy je šest nezávislých odborových svazů a ty jdou často i proti sobě. Ty tři dny naši stávkokazi strávili na hotelu a výletech, ale podařilo se jim těch šest svazů sjednotit a s vedením firmy se dohodnout na odstupních podmínkách.

 11. Evropský parlament v úterý podpořil nová pravidla pro emise z chovu hospodářských zvířat, která se jejich prostřednictvím mají rozšířit na další chovy prasat a drůbeže!!!!!!!!! Pochopitelně, chtějí jen prachy a prachy na tu jejich nelidskou politiku. Takže, striktně požadovat konec Green Dealu, ten je pro naši evropskou civilizaci fatální!
  Není zemědělství, není civilizace!

  1. …nejsou lidi, není uhlíková stopa…bingo!
   Pol-Pot nahnal lidi z měst to lesů, aby znovu vybudoval spravedlivou společnost. Parazit nás chce nahnat z vesnic do kotců v 15 minutových městech. Opačný směr pohybu, očekávatelný podobný výsledek a stejné zdroje myšlenek: 1789.

  1. Myslím Izer říkal vtip, jak se baví dva teplí a jeden že by chtěl dopadnout jako Caesar. Být upíchán k smrti :-))

   1. Fuj!!!
    To je podobné, jak se vykládá teorie relativity:
    Jdou dvě kachny těsně za sebou a najednou ta první prudce zastaví.
    Ta druhá do té první narazí a zarazí jí zobák do kloaky.
    Obě jsou na tom relativně stejně: obě mají zobák v prd*li.

     1. Iggy.
      Nejen mluvit,ale jak prohlásil Putin v případě dělení Ukrajiny,také by mohlo dojít k revizi výsledků druhé světové války.

      1. Revize kontinuálně probíhá a může nést název „Hurá zpátky do rajchu“. Herrmann s rezidentem za Posseltem jezdí a Posselt má pro české specifika hluboké pochopení. Nejvíce pak pro vyvlastněný majetek, který mohl tvořit možná 1/3 našeho území. Je to milý a žoviální pán, který to s námi myslí jen dobře, a když se u toho začleňování nebudeme cukat, tak budou i dotace na domovy důchodců, kde v přiměřeném komfortu vymřou poslední pamětníci osvobozené republiky. My přece „Patříme na Západ!“, jak svorně volají (ne)volení zástupci.
       A tak, psi štěkají a karavana jede dále. Ale díky i za to, jinak by to bylo ještě rychlejší.
       Rusko nám už žádné záruky nedá, tak jako Polsku, takže jsou tu dvě země k dělení. Slováci správně vyčichali vítr a udělali své malé SNP – aby stáli na straně vítězů, opět. O Maďarech nemluvě. Jen my si svůj pohár hořkosti chceme (opět) vypít až do dna, zdá se.

 12. Tentokrát se zeptám přímo Vidláka:
  Když farmáři nezasejí – opravdu nastane v Kotlince hlad? Nemyslím si to! Jednak – kdo nezaseje, nebude mít úrodu, ale banky budou chtít své pohledávky. Zkrachuje. A obchodníci s chutí objednají ze zahraničí. Bude sice dráž, ale na kost vyhublí Pražáci nebudou houfně umírat na ulicích. A někdo pak řekne: „Podívejme, ono to jde i bez českých farmářů. Potřebujeme je vůbec?“
  O tom, že se nám to za rok či dva pekelně vymstí, protože nadnárodní monopoly nás budou mít v hrsti se v tom momentě nebude uvažovat.

  Ale nejsem zemědělec, tím méně národohospodář. Rozumím jen trošku propagandě.

  1. Par poznamek:
   „Jednak – kdo nezaseje, nebude mít úrodu, ale banky budou chtít své pohledávky. Zkrachuje.“

   Na me to dela dojem, ze prave pokud ted zemedelci poslusne zaseji a hnuj podle doporuceni odvezou na pole, tak jim hrozi zkrachovani.

   Samozrejme, ze ani pri 100% vypadku ceske potravinarske produkce nebude hlad. Obchodnici radi dovezou, jenom ceny budou nepredstavitelne.
   Znate tu pohadku o volnem trhu a nabidce a poptavce. Prelozeno do normalniho jazyka ta znamena: Natahni ty jelimany jak to jde.
   Navic pamatujete si na Kovid, jak Nemci kradli vnitrozemskym statum blby rousky?
   Nebo se podivejte, jak EU sikanuje Madary a predstavte si, ze by byli zavisli na dovozu jidla… To by si ani neuprdli pez bumazky z Bruselu. A to neni nadsazka.
   Drobnosti jako schodek zahranicniho obchodu a dluhy necham stranou.

   1. Není to run na českou půdu? Zkrachuješ, přijde exekutor a zabaví ti pole. 5% už patří Vatikánu, třetinu chtějí Lichtenštejni a zbytek se zabaví.

    1. Je to prosté, nechceme bránit svou půdu – přijdeme o ni! Jako o svou vodu, cukr,… My budeme vysláni k obraně Prahy na Ukrajinu a naši nejlepší kamarádi se budou starat o naše území.

   2. Domnívám se, že v obou případech – pokud si myslíte, že ta revolta uspěje. Už teď část farmářů říká, že vláda „ustoupila a slíbila“. Je to o jednotném postupu všech.
    Ale argumentace, strašení hladomorem je poněkud nepřesvědčivé. Zato ideomasáž bude intenzívní.

  2. Ja som za, pri tomto scenari stareho kocura by moja 10 arova zahradka strojnasobila svoju cenu, mozno aj spatnasobila 🙂

  3. Obyvatele Prahy, Brna – opravdu velkých měst, kde sídlí mezinárodní korporace a sbíhají se nitky a daně, bych z jakýchkoliv úvah o nápravu situace rovnou vyřadil. Zbytečné. To jsou světy samy pro sebe, kde ty peníze vždycky nějaké budou. Přece nemůžeme čekat, že všechny ty náplavy z celé republiky, které se rychle chtějí stát vinohradskou šlechtou, se odchýlí od místního názoru a budou za blbce.
   Náprava může přijít jedině z venkova a malých měst. Žižka Prahou nebyl také nikdy přijat, vlastně.
   Jen můj a osobní názor je, že i kdyby naši zemědělci zkrachovali, tak to spotřebitel moc nepocítí, protože korporáty s velkou radostí dovezou všechno zvenčí za zadotované ceny. To bude platit tak rok. Pak ceny napálí tak, že se bude pěstovat i na balkóně – obchodní logika je neúprosná – maximalizace zisku, co trh snese. A vláda také vydělá, protože přes kasu v marketu půjde všechno, vysoké ceny = vysoký výběr daní na zbraně pro ukrajinu a další mírové projekty atd. A zase o krok blíže gryndýlu a uhlíkovým kartám.
   Sekundárním efektem by bylo, že režim bude zbaven nebezpečné a vytvalé opozice (a kdo umí být zarputilejší než sedlák?). A to je ohromný benefit. Takže, sedláky potřebujeme pro jídlo i jako páku. A režim je naopak nepotřebuje vůbec.
   Z pohledu gryndýlu a režimu jsou sedláci prostě problém.

   1. Proto rikam: na Prahu se vyprdnout a rozsirit revoltu o mala a stredni mesta.
    Zemedelci to budou mit blize, dostanou se do povedomi obcanu a vznikne plosny pozar, jez se hasi hure, nezli jedno ohnisko (navic v nepratelskem prostredi).

    1. Kde jste ten klicek ztratil? Tady?
     Ne, tamhle v chodbe.
     Ale proc ho hledate tady?
     Protoze tady je svetlo, v chodbe je tma.

     Akorat ze on to myslel jako vtip.

 13. Je neuvěřitelné co je ta kolaborantská vláda za sebranku zmrdů…bojujte, přitvrďte a držte se zemědělci….musí mít strach…

 14. Nedá mi to, ale musím to napsat. Ten Výborný je skutečně mimořádně křivý a odporný chlap. A vůbec je s podivem kolik křiváků se dokáže sejít v jedné vládě. Kdyby Timelife přišel s dokumentární sérií nazvanou Zmrdi světa, budou tam všichni.

  1. „Ten Výborný je skutečně mimořádně křivý a odporný chlap.“

   No však je to syn ústavního soudce. 🙂

  2. Právě pro tyto své kvality byli do té vlády vybráni. Páníček za vodou potřebuje právě takové věrné poddané. A má na ně materiály v šuplíčku, kdyby náhodou nechtěli dále poslouchat…

 15. Zdravím Vydláku

  velice gratuluji k dílčímu vítězství a doufám, že není poslední. Držte se a nepolevujte v úsilí.

         1. Re: Godot

          Bordel jako přirozený stav světa…
          To je náramně hezká a mnohé vysvětlující definice.
          Skoro bych řekl, žes uhodil hlavičkou o hřebík!
          (-:

          1. Tak, tak celkova entropia bude stale postupne narastat, s tym sa neda nic robit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *