18 července, 2024

Bába jede a vede. A stejně jako poprvé, ho i teď, stvořila a stvoří ODS. To jsou nám paradoxy, pane Vaněk, že?

Hned v úvodu chci říct, že toto opravdu není oslavná óda na Andyho ani na jeho píár tým. Od té doby, co odešel Prchal, to totiž moc k oslavování není, spíš je to někdy lehce – klip s kohoutem, a někdy těžce – kukuřicí se ládující Schillerová, za hranou trapnosti. Zkrátka Mára byl jen jeden a těžko říct, do jakých výšin by ANO vystřelil teď, když se samo blíží ke 40% aniž by dělalo cokoliv.

Taky si moc dobře pamatuju, jaké tu dělal zvěrstva za covidu, ty zničené školní roky prvňáčků a žáků celkově, mu nezapomenu. A někdy nejen roky, ale i psychiku a životy vůbec. Ze svého okolí znám vážných případů hned několik. Taky tu šikanu, buzeraci a Hamajdu v červené mikině testující policejní stát. A taky to, že to byl Babiš, kdo neměl vůbec nic proti Green Dealu, a jak hlasovali jeho poslanci v EP. A že to není nic jiného, než z bláta pod okap. Jenže to bláto je už tak zapáchající, že i ten okap se za současné situace může jevit očistný. Sem jste to milá pětikoalí smečko v čele s fialovým hnusem dopracovaly. Vy. Zase.

Zkrátka jste si uplácali koalici proto, že sami jste marní. ODS s krásnou dvanáctkou, TOPáci na hraně volitelnosti (což je pro mne i tak záhada, ale těším se co s tím udělá Mirda Kalousek s novým projektem, pokud bude) a KDU s narcisem Zdechovským už těžce pod ní. Co se týká STANU vypadá to, že má Rakušan slušně vykročeno na to, aby díky své chrabré jízdě bez cenzury, zato s tajnými za zadkem, a pár machrujícím videím slupnul velkého evropského Péťu jako malinu. Piráti se standardně drží svých procent i korýtek, nikoliv již mnohých idejí a i jejich slavná digitalizace kulhá jak kobyla po obrně.

Fiala ostentativně ignoruje všechny protesty, poměrně účinně proti sobě poštval vlivné skupiny jako jsou lékaři, učitelé, zemědělci a poté co jim zkrouhl přes dvě miliardy, nově i hasiče. Zkrátka politika této vlády je tak katastrofální, že z českých lidí dělá žebráky bez vyhlídek na zlepšení, a ještě má tu drzost jimi za ty protesty pohrdat, dehonestovat je, a zpoza svých zatím jistých pozic a za kus žvance koupených prostátních médií, všemožně šikanovat. To, že je ve své bublině mimo skoro jako Biden, už začíná být zjevné čím dál víc. Ještě tedy nezakopává na schodech, ale to potící se čelo, přitroublý úsměv, dokola opakované fráze, které stejně už nikdo nebere vážně, začínají být srovnatelné. Za Bidenem stojí deep state, za Fialou vlastní arogance, pocit vyvolenosti a nohsledové, co ho v tom udržují, protože nechtějí přijít o dobře placený flek.

A protože se dál jako otrávená klíšťata budou držet toho, co konečně po třiceti letech urvali, zaklínat se demokracií, hledat voliče kde se dá, klidně i na amerických hřbitovech korespondenční volby do čtvrtého kolene před Kristem, jsem přesvědčená, že ANO vyhraje. O čem přesvědčená nejsem je to, že se něco rapidně změní. Ale ono cokoliv je asi lepší, než to, co je tu teď. Až tam jste to dopracovali. A ani vám to neodpustím.

Udělali jste tolik nevratných průšvihů, které na věky zadluží naše lidi a dál v tom pokračujete, že to se nepovedlo nikomu. Upřednostňujete cizí před vlastními, kteří vám slouží jen jako dojné krávy a místo svým voličům se klaníte Bruselu, tak se nedivte, a na nikoho to nesvádějte. Ani na Bábu.

114 thoughts on “Bába jede a vede. A stejně jako poprvé, ho i teď, stvořila a stvoří ODS. To jsou nám paradoxy, pane Vaněk, že?

 1. Ještě se najde někdo, kdo se tady v tom bordelu, něčemu diví?
  „Opilý policista, který vláčel dívku za vlasy, není mimo službu. Šel na neschopenku“
  Jeden by věřil i tomu, že ta holčina tomu šmejdovi ještě bude platit.

  1. měl by být potrestán i doktor co neschopenku napsal.
   Jeho plat v neschopence jde z peněz nás všech a není to málo :o/

  1. Opravdu nerozumím tomu, proč se kdo zabývá nemocemi nebo operacemi lidí, kteří už by po odsouzení svých zločinů proti národu byli stejně v hrobě.

    1. OK, dysfunkce řízené cizáckými upíry mají nahradit pospolitost národní suverenity, krevního přediva a kulturních základů společnosti? Že dnes je opl-zlost kulturou? K-Ra-dení hospodařením?

 2. K Andymu B.:
  Nevím jestli je následující text autentický, ale názor miliardáře je zajímavý a leckoho překvapí:

  Babiš řekl o důchodcích:
  Senioři mají vyřešeno za 40 let své nepřetržité práce bydlení. Mají vlastní byty nebo domy, nemají už na ně hypotéky a byli v životě nuceni umět selsky počítat.
  Buď na něco mám nebo nemám. A vím do čeho se můžu pustit a na co bych už nedosáhl a dostal se tak do problémů. Nejezdí v autě za milion, dva nebo tři a stačí jim vozítko kolem 300.000,-Kč.

  Vaří většinou doma a nedělají ze sebe hogo fogo s obědem v šantánu za pětikilo pro jednoho, neutrácejí nehorázné částky za vstupenky na divadelní kraviny, neprodrbávají peníze v hracích automatech, neberou drogy, nenosí přes rameno kabelky z Pařížské za 80.000,- Kč a nepotřebují si kupovat k životu nepotřebné věci. Proto mají vybavené domácnosti a nerozhodí je ani to, že se rozbije pračka a nebo lednička.

  Mnozí dnešní třicátníci jim právě toto závidí a za 5 let práce by chtěli mít sakum pikum všechno. Být bez půjček, hypoték, lísingů a žít si na vysoké noze jako třeba Rotschild.
  A jsou mezi nimi i takové lemry, kteří o práci ještě kvůli svému nezájmu nezavadili a mnozí jsou navíc líní jak vandráci v červenci. A toto všechno by chtěli mnozí důchodcům pirátsky vzít – tedy prachsprostě UKRÁST! To je ta závist!
  Ale že by těm důchodcům někdo z těch mladých záviděl 40 let práce, tak to už neuslyšíte!

  To mi připadá spíše na Konečnou. P.S.: Ví někdo něco o autentičnosti textu?

  1. Větný rozbor a výběr slov ukazuje na někoho nižšího středního věku. Nějaké NULY. Umíte si představit Babiše a „sakum pikum, lemra, vandráci v červenci“.
   A Konečná? To je stejně absurdní, má zcela jiný slovník.
   Je to parazitující text, který jen škodí. Na to aby to pochopil autor nemá. Je příliš jednoduchý.

  2. Nevím – tedy, nevím nic o autentičnosti. Ale těch 40 let uteklo jak voda.

   Dneska mně volali z Komerční baňky, chtěli schůzku a nabízet mně kde-co. Tak jsem si vzpomněl, jak jsem v začátcích svého podnikání potřeboval provozní úvěr a jak jsem v KB „pochodil“: nebyl jsem jim dost dobrý a bohatý.
   Dneska už se úvěruju sám a banku potřebuju jen na vedení účtu, a není to v KB. Tak ať si trhnou nohou.

   Ale bylo to pěkných skoro čtyřicet let, a ještě bude.

   1. S KB stejná zkušenost.
    Tragédie stejná u České Spořitelny.
    Převod CP po zrušení Brockerjetu jim trval přes půl roku i když zkasírovali na poplatcích přes milion (!)
    Dva nejhorší finanční domy…

   1. Kde se bere závist…
    16. 1. 2021

    Kde se bere závist vůči důchodcům

    Slova Andreje Babiše: „Seniory si nekupuji. Nevím proč tady vzniká závist“
    Já Ti na to Andreji odpovím:

    Senioři mají vyřešeno za 40 let práce bydlení. Vlastní byty nebo domy, nemají už na ně hypotéky a byli v životě nuceni umět selsky počítat. Buď na něco mám a nebo nemám. A vím do čeho se můžu pustit a na co bych už nedosáhl a dostal se do problémů. Nejezdí v autě za milion, 2, nebo 3 a stačí jim vozítko kolem 300.000,-.

    Vaří většinou doma a nedělají ze sebe hogo fogo s obědem v šantánu za pětikilo pro jednoho, neutrácejí nehorázné částky za vstupenky na divadelní pi****ny, neprodrbávají peníze v hracích automatech, nežerou drogy, nenosí přes rameno kabelky z Pařížské za 80.000,- a nepotřebují si kupovat k životu nepotřebné kraviny. Proto mají vybavené domácnosti a nep**re je ani to, že se po**re pračka a nebo lednička.

    Mnozí dnešní třicátníci jim toto závidí a za 5 let práce by chtěli mít sakum pikum všechno, být bez půjček, hypoték, lísingů a žít si na vysoké noze jako třeba Rotschild. A jsou mezi něma i takové lemry, kteří o práci ještě kvůli svému nezájmu nezavadili a mnozí jsou navíc zhnilí jak vandráci v červenci. A to je tak Andreji všechno kolem té závisti. Ale že by těm důchodcům někdo z nich záviděl 40 let práce, tak to už neuslyšíš.

    Bylo mě včera na blití z těch blbých otázek, které Ti včera ve Zprávách na TV NOVA dával ten moderátor. K mojí spokojenosti sis s ním dobře vytřel řiť.

    Andreji s pozdravem

    „S*r na ty jejich blbé kecy.“
    Otta

    1. „Senioři mají vyřešeno za 40 let práce bydlení.“

     Senioři si taky mohli to vlastní bydlení koupit za 5 ročních platů. Ne skoro 20 🙂

     1. A nyní platíme dvojnásobnou daň z nemovitosti, což je největší xindlovina vlády co slibovala nezvyšovat daně.
      Přidali tři kila důchod tj. 3600 ročně a o to se mi zvýšila daň. Takže nic.
      Já volil ODS opakovaně jako protest proti stbákovi ale teď snad ani k volbám nepůjdu,
      poprvé v životě…Není alternativa.
      Vohnouti a neumětelové nebo sebestředný stbák s ostrými lokty.

    1. Pardon, to celé je odkaz ( včetně teček ), ale zde se jako odkaz ukazuje pouze část.
     Zakladateli, nešlo by to upravit ?

  3. Babiš je sprostý zloděj, drzý privatizant, kterému Václav Klaus a eMAN, když se krájelo dědictví po předcích, dali zelenou a unisono mu půjčili cizáci na to aby ukradl co mohl. Občas ho honí po zaprodaných soudech aby vykývaly volební výsledky. A žije tady bez starostí. Šulda s konekcemi. To je pro češíky úplně největší ostuda. 90% lidí je stejných jako Babiš. Tomu pomůže jedině Putinova meducína.

  4. hypoteky jsou zlo a musi byt zruseny a zakazany. byty maji byt urceny k bydleni, tedy spekulanti s przdnymi byty musi platit zvysenou dan a to vyrazne tak aby se jim vyplatilo byty pronajimat. byt neni jen soukromy majetek, ale zabira i prostor v tomto state ktery je nenahraditelny, tim se dostava do rozporu se svobodou ostatnich pokud neni vyuzivan k bydleni ale ke spekulaci. jde o naprosto antisocialni chovani ktere neco takoveho umoznuje.

 3. Mno, tak trochu off topic, třeba na úkor nějakých těch až hysterikých článků, popř. i dizkuzních příspěvků. Co takhle: „ Být za předchozího režimu disidentem, s tím bych se už nechlubil, dokonce,.mít charakter, tak bych se i omluvil“.

 4. Kdosi kdesi napsal : Jeden hlas – jeden volič. Jeden dolar – jeden hlas.
  Dle Volckera neexistuje žádná moc na světě, která je schopna něco udělat s miliony a miliony dolarů, které jdou přes lobbyisty do politiky.
  Ralpha Nadera NYT označil jako disidenta.
  Kdysi dávno jsem ve 100+1 četl, že kdyby byl zvolen za prezidenta USA, tak by lobbying postavil mimo zákon.

 5. Babiš vyrostl na lži,podvodu privatizace.
  Takže čekat, ze něco změní na tomhle kapitalismu,je hodně naivní, jeho voliči, si musí natlouct hlavu,aby zjistili o co mu jde

  1. zemedelce, jak víte, na čem ten Babiš vyrostl? Hádám, že jen na tom, co dovoluje, dokonce vynucuje systém z principu založený na zisku. Být chudý, těžko by celkem úspěšně vstoupil do politiky a tu vedl tak, že proti sobě má celou tu frontu těch největších kolaborantů. Včetně Tomia a jeho SPD. Takže si, na jejich straně, se sobě podobnými, přisaďte.

  1. Neměl odvahu, jako ji měl papež pomazaný od boha. Ten doporučil bílou fangli a málem ho sežrali i s chlupama. A to za sebou má tisíciletou organizaci a boží neomylnost.
   Babiš je roky od koryta a Vrbětice jsou u ledu a slouží jako pořádně silný klacek na mlácení neposlušných hlav.
   Nevolil jsem ho a volit nebudu ale chápu ho. Hrdinů jsou plné hřbitovy. A někde otvírají stále nové. Má to smysl?

   1. Samozřejmě strejdo. Co si může dovolit papež, to si nějaký Babiš, byť a snad i miliardář z Čech, dovolit nemůže. Co se na Svatého otce, za jeho „odvahu“ sesypalo, to snad víte. Nebo ne? A to je prosím hlavou neutrálního státu se Svatou bankou za zády. Což ale neznamená, že se mu zdraví, z ničeho nic, nepokazí.

  2. Já si nedovedu představit co za tlak na něj vyvinuli. Jeden den prohlásil pravdu a druhý den se koktavě omlouval. Já nikdy předtím neslyšel, že by se kdy za cokoli omluvil. Tehdy to několikrát opakoval. Musel dostat fakt vysvětlení typu lože Záhořova.
   Tím jej neomlouvám, pouze konstatuji.

  3. Bureš je byznysmen. V byznysu můžeš být promiskuitní, až se hory zelenají – tam jde „o peníze až v první řadě“. Jediný imperativ je držet dané slovo. Jinak si můžeš kšefty domlouvat jak chceš a s kým chceš, dneska s tím a zítra s někým jiným a pozítří se vrátit s jiným kšeftem k předchozímu partnerovi a nikdo rozumný ti to nebude mít za zlé.

   Politika taková není; Burešův problém je, že on to jinak neumí. Jako byznysmen je dobrý, jako politik stojí za hovno. – Třeba takový Fiala na rozdíl od Bureše stojí za hovno v každém směru a ještě v tom Babiše-Bureše mocně překonává.

   Věru těžký výběr… ale letenky už jsou zase na předkovidových cenách 😁😎

   1. Dvakrát jsem volil Zemana se zaťatými zuby, konkurence byla mnohem horší. Nojo, ale to co přišlo po něm, je již katastrofa.
    Babiš – nepoužívám pseudonymy – je dnes jediná reálná možnost. Třeba na přechod. Česká demokracie za 34 let nevyprodukovala jediného kvalitního a úspěšného politika typu Orbán. Nemáme na to a musíme být rádi za Zemany a Babiše. Nebo dostaneme Topolánky, Fialy a nedej Bože Rakušany a Lipavské. Každému co mu patří.

    1. Je to tak. I já si myslím, že Andrej premiér je o chlup lepší než Péťa dernier. Ale rozhodně se Babišovu vládnutí neupínám jako k nějaké naději do budoucna. Je to pořád močálem černým kolem bílých skal – s Babišem po prsa, s Fialou nad hlavu.

     Jsem volič SPD.

      1. Má volební strategie je odvozena z řízení plachetnice. Křižovat proti větru, vyhýbat se skalám, obeplouvat mělčiny. Občas vítr foukne i ve směru plavby, ale je to zřídka.

       1. Volby v režimu uzurpátora nezmění vůbec nic. Změní se figurky, které si mohou nakrást a o tom jsou celé ty roky taškařic o volebních výsledcích. Nic jiného.

 6. Děti u počítačů i děti s porouchanou duši tu nejsou jen díky kovidu a Babišovi… To je zmrvenym školstvím a výchovou v rodině.
  Člověk pozná,kde má své hranice, jakmile je překročí. Kovid a Babiš umožnili třem čtvrtinám z nás selhat. Uvědomění si vlastního selhání je nejlepší způsob probuzení. Bohužel, pýcha je v nás tak zazrana, že to moc nefunguje…

  1. Ja osobne vlastnim troch podmerecnych, ale dodnes som neprisla na to, co si predstavit pod ‚porouchanou dusi skrz kovid‘ … akoze fakt by som potrebovala nazorny prikaz, pac moji traja to prezili len s malickym posunom v hlave – mimino ostalo dlhsie miminom, vysirka sa stala navrch vycurankom, a hysterka ostala hysterkou …

   1. A nenávist je trvalejší než přízeň.
    Ono je to tak: Když někoho opravdu nenávidíte, stává se z něj obětovaný kozel, vyhnaný do pouště a sebou odnese i část vašich vlastních vin. To je důvod těch nenávistných příspěvků. A taky důvod, proč by každý ta nenávistná slova měl číst s nějakou rouškou, ochrannými brýlemi. Jinak se nakazí.
    A doporučuji se zamyslet, zda jeho tříska není vlastně moje břevno.

   2. Mohu přisvědčit, bosorecka. Našim školákům to dokonce vyhovovalo a konec školních karantén nijak nevítali. Naopak. Měli víc volného času, užili si rodinu, techniku i přírodu. Žádný stres ani strach nebo nedostatek kontaktů …

 7. Bábovo předností o proti ideologické svoloči u moci, že je pragmatik.

  To neznamená, že ho budu volit. SPD je přímý tah na branku.

  1. No kdyby jo, tak se změní docela dost. Hlavně to, že ať pětikolka či majnstrým budou dělat či řečnit cokoliv, lidi už jim to nezbaští.
   Ju a k těm jeho výhradám v čase kovidu. Upřímně – ale je taky potřeba brát v potaz, že o tom nikdo nic nevěděl, vyplašení byli všichni koldokola, nevěd+ěli co dělat. A ty posmívané roušky – doma šité. KOlik zachránili.. Opozice jen poštěkávala zeza podstolu.
   A když se to tak vezmě, v eškeré/většina – nynějších krioků pětikolky má základ právě v té době a v tom co jeho vláda udělala- stačíé se jen krapítko zamyslet a opustit pro/proti emoce.. O tom, že bez uzardění lůedacos přebírají majnstrým ani ´TUK.
   Já jej volit nebudu, protoýe se obávám, že bude platit i nadále, – koho jsem volila – ten propadl. Takže prázdná obálka – v tom lepším případě pro jistotu počtu.

   1. Nacista říká, že ty Vaše roušky, ušité z bůhví čeho, zachránily leda hovno.
    Spíš naopak, ještě to celé zhoršily – lidi totiž měli pocit, že je ty hadry ochrání a přestali být opatrní.
    Náckovi je jasný, že stát se skládá i z takových lidí, jako je ema. Mají volební právo.
    S tím nejde nic dělat.

      1. Reagoval jsem na „Vaše roušky, ušité z bůhví čeho, zachránily leda hovno“, šlo mi tedy o funkci, ne cenu, dostupnost v čase a podobně.

      2. Já bych že v materiálu. Bavlna je bavlan, navíc se dá vyvařit v mýdle a je na více použití než hodit do popelnice a rozsévat dál. Dělaly to naše báby v dávnu a zafungovalo to. Vlastně se uzkázala ta lidová paměť že funguje.
       hodin v zátahu asi ne, ale na nákup či přejezd/přechod do dalšího chráněného docela stačí.
       Proč by je jinak nosili Japonci i při pouhé rýmě a bez diskuzí. Automaticky

     1. Může být rozdíl v hustotě látky. Hustota se u různých látek liší hodně.

      Já si nemyslím, že jsou zbytečné. Jednotlivé viry samozřejmě nezachytí, kapénky ovšem ano.
      Druhá věc je délka expozice. 8 hodin na ksichtě je absolutní nefunkční nesmysl. Myslím, že skutečně škodí.
      Ovšem 30 minut v obchodě smysl mít může.

 8. https://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/rapidni
  ***
  Slovo:
  rapidní
  Význam:
  rychlý, prudký, překotný
  ***
  Komentáře ke slovu rapidní:
  „…. Tento výraz se kupodivu často používá nesprávně (ve smyslu „výrazný“), přestože jeho překlad z anglického „rapid“ je zcela jednoznačný („rychlý“). …“

  > rapidní rozdíl neregistrovaný 29.11.2010 12:23 » reagovat
  „… Ano, je to tak, ale vždy mě udivuje, že této chyby se dopouštějí i lidé, kteří angličtinou obstojně vládnou. Nepřemýšlejí o tom. Situace už dospěla k výrazu „rapidní rozdíl“. …“

   1. Pokud to není ironicky, tak velký nesouhlas.
    Rapidní je děj, ne výsledek děje. Rozdíl je buď výsledek děje, nebo daná odlišnost jako taková, ke které nedošlo žádným dějem.
    Čeština sice připouští pro mně někdy překvapivá spojení, ale tohle mi přijde až moc kostrbatý.

     1. No jo, tak to jsem kokot 🙂 Nedávno jsem byl podobný v jiné diskusi, tam trojitý…

      A nebudu speciálně psát i na spodnější odpověď, stačí odsud. Tymákovane, kéž by existovala nejen vtipná, spíš univerzální kaše. A měl byste ji povinně každej den plnou misku. Neučím ani zakladatele, ani umouněnce, co nic nezaložili. Prostě jsem se překouk v tý kurzívě, to je vše.
      Svoji vrcholnou nedůvěru k tomu, že by Alef (ano, Alef, nikoliv jeho výsost) udělal botu, jsem tam dal na začátek i na konec.
      Hledal jsem možnou ironií/sarkasmus v kontextu, nenašel. Proto ten začátek. A Alef – čehož jsem si všim i bez upozornění – netrpí u češtiny znevýhodněním, takže na konci jsem celkem normálně připustil možnou svoji mýlku.
      Raději ještě jednou – to celé proto, že jsem blbě přečet tu kurzívu.
      Raději jsem to pro Vás rozepsal do podrobností.

     1. Jo, „levné ceny“ taky nemají chybu.

      A z nich samosebou vyplývají i „drahé ceny“ – např. „Od ledna se zdražily ceny pečiva,…“.
      Majstrštyk ovšem je „Od ledna se rapidně zdražily ceny pečiva,…“

      My venkovští staří konzervativci s nízkým vzděláním, kteří nerozbíjíme stereotypy/máme rádi češtinu, říkáme zcela zaostale, že „od ledna se výrazně zvýšily ceny pečiva…“… přesněji řečeno čehokoliv 😉.

      1. A jak se něco zvýší výrazně? Jako nějak postupně nebo skokově oproti předchozímu stavu? Průběžně výrazně nebo rapidně nebo něco mezi tím? Pochopitelně ceny zdražit nemohou, ani by se cen nikdo nenajedl, k čemu to tedy u toho pečiva uvádět, když cenu má pro nás jen pečivo a to přitom stále jednu, dost důležitou pro přežití, jen ze strachu by se jeho cena mohla pro nás zvýšit, že by nám bylo dražší i za tu jeho jednu cenu.

          1. myslíte rapidně nebo tak? Zas, abychom to s tou překotností a rychlostí nepřeháněli, na to zas život pozemský není uzpůsobený, obzvláště v Čechách. Zůstával bych klidně u výrazného výrazu do očí bijícího, kdybych nechtěl u toho vyjádřit i něco rychlého, abych ty Čechy už zvedl konečně ze židle.

 9. Ani já nejsem voličem AB, dokonce ani potenciálním. Stejně jako JM mu mám za zlé covidové lockdowny, děti u počítačů na gauči a červenosvetrového Hamajdu. I přes nesystémové řízení vlády a státu AB nevidím v dnešní politické reprezentaci žádné relevantní síly, schopné ani při spojení v jakoukoliv koalici převálcovat ANO. Prostě v dohledné době se bez tohoto subjektu nedá smysluplná vláda sestavit. Bohužel je stále mimoparlamentní opozice natolik roztříštěná, že v dohledné době hrozí opakování situace z minulých voleb. Otázkou je, co s tím vším udělají korespondenční volby.

  1. Vidlakovym svatym ukolem bude snazit se sehnat vsechny ovecky alternativy do volicskeho stada pro SPD 🙂 Jakkoliv se zacpanym nosem – zivnostnik Okamura – ale za kazdou cenu je nutne predejit propadnuti statisicu hlasu jako posledne, co umoznilo dnesni kataklysmu.

   1. Úkol se nikdy nemůže podařit. Ovečky se nakonec rozhodnou podle převládajících billboardů a usměvavých politiků s údernými hesly, na nich vyobrazenými.

     1. Bohužel má pravdu. Jako příklad uvedu eurovolby 2009. To se v Praze objevily plakáty Praha volí Andreu , s naprosto neznámou kandidátkou. Ty plakáty byly fakt všude. Tu s velkým výstřihem, jinde v motorkářském. Navíc, jak se později ukázalo, ta kandidátka byla spolupracovníci těžce kontroverzního smíchovského starosty Jančíka ( průserář a korupčnik z ODS). A ona se tam opravdu dostala. Později vyplavalo, že byla v jiném stavu a půl mandátu strávila na mateřské.

      Takže ano, ty ksichty na billboardech ovlivní hodně voličů.

      https://www.novinky.cz/clanek/domaci-praha-zvolila-andreu-ta-ale-mela-namale-40228499

         1. Pardon, ale pořád nechápu. Před Vaším příspěvkem tu nebylo nic ani o Krnáčové ani o Krndě, proto jsem se ptal.

       1. V tomto případě se opravdu nejednalo o primátorku Andreu Krnáčovou z ANO. Jednalo se veřejnosti neznámou právničku z radnice Prahy 5.
        Já to uváděl jako příklad, že když budete lidem hodně propagovat třeba i neznámou osobu, tak ji část lidí bude volit, i když o ní nic neví. Prostě masivní reklama funguje.

      1. Krnacova byla pordevsim puvodne reditelkou Sorosova centra na slovensku. tj. byla primo trenovana a cvicena Sorosem k pozdejsimu vyuziti.

   2. Nemyslím, že tohleto Vidlák dělá – jen nadhazuje možnosti či témata – abychom si sami taky kapku namáhali to co máme nahormí, konci člověka a nepřebírali vtákoviny. Protože to co si sami srovnáme v hlavě na základě vlastních dosavadních zkušeností – /byť náročné na myšlení/ nic podsouvaného nenahradí.

    1. Většina lidí dnes přesouvá náročné myšlení na chytré mobily. Sedněte si někde venku na lavičku a sledujte své spoluobčany. Má to jen tu nevýhodu, že člověk sám musí své náročné myšlení s mobilem přerušovat a tím si koledovat o trauma.

     1. V čem jsou ty mobily chytré ? Jsou to jen malé počítače, co umí i telefonovat. Drtivá většina lidí to má jako komunikátory , na surfování po netu a na hraní her.

      1. Samozřejmě chytré nejsou, ale skuteční elektro specialisti to tvrdí a uživatelé už už cítí, že mají vyšší IQ než oni sami, neboť specialistům věří ačkoliv někteří vědí, že věřit znamená hovno vědět.

     2. Já si myslím, že člov ěk funguje tak, že třeba zdejším návštěvníkům se pro i proti stejně zaregisrtuje někde v té horní části a když jej potká podobná situace v reálu, tak se to vynoří – se všemi pro i proti – což může být velké plus. Je dobré že se zde probírají různé názory,které někdy pomohou a někdy varují.

  2. Okamura jako reprezentant opozice je nevolitelný, protože v případě, že opozice včele s ANO vyhraje, s Babišem do vlády nepůjde. Obávám se, že snad ani vyhrát nechce, s kým by byl ochotný se spojit? Celé je to zmar, PRO, Konečná, SPD, samý solitér bez snahy ustoupit. A do toho nejsilnější Babiš s programem ODS. Co mu nezapomenu já je to, že je to srab. Vrbětice byly jen začátek té celé dnešní komedie s ukrajinou, tím to u nás začalo.

   1. Neřekla bych srab – víc v té době udělat nemohl. Já jej stále vidím, s jako nechutí tu ságuVrbětky zveřejňoval. Čertví, čím na něj tlačili -nesmíme zapomínat, že určitě měl in formade a vždyť je tzv. dal slovo červenýmusvetru. V ten moment to byl někdo úplně jiný

   2. Re Hora, srab, například, je i Miloš Zeman, když, zas například, svou bitku s plukovníkem Koudelkou prohrál a nedávno, aniž musel, za nejúctyhodnějšího evropského politika, proti dřív tvrzenému De Gaulleovi, označil Churchilla. A nemusíc dodal, že Edward Beneš, té doby čs. prezident, byl jen a jen snaživým úředníčkem, protože se nepostavil Hitlerovi tak, jak řečený Churchill. Ten ovšem neměl nejen jediný úsek hranic s nepřátelským státem, ale i zázemí v koloniálním panství (Indie, Austrálie, Nový Zéland, Kanada, mnohé v Asií a Africe, na oceánských ostrovech a k tomu, největší světové válečné loďstvo i nějakých 40 milionů vlastních obyvatel v centru. Čím je tak občan exprezident vyděšen, že takhle líbá čísi prsten? To a mnohé podobné Vám uniká? Nedošlo?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *