19 června, 2024

Demonstrační střípky

Dva články o poslední demonstraci jste si už přečetli. Dnes bych rád upozornil na věci, které se do těchto článků nevešly. Na demonstraci a při následném obléhání Strakovky a včerejším happeningu před poslaneckou sněmovnou, se toho totiž stalo mnohem víc a já si rád všímám detailů. Proto se dnes ještě jednou ohlédneme za uplynulými událostmi a vyvodíme z nich nějaké ty důsledky.

Začnu Pavlem Řeporyjcem Novotným… ne, nebudu se vracet k jeho roli na vzdorodemonstraci u Muzea. To už za mě udělali jiní a mně by přestala chutnat večeře. Jen podotknu, že skandování o řeporyjském praseti se ho pravděpodobně vůbec nedotklo, protože málokdo má v této zemi tak hroší kůži jako on. Málokdo v této zemi také požívá ochrany mocných, jako on. A málokdo v této zemi má moře tak po kolena, jako on.

Mluvil jsem s Pepe Nerušilem a on navrhl, že by mu SPD mohla v Řeporyjích postavit kandidátku. Samozřejmě ho nesesadí, ale po dlouhých letech starostování se tam už určitě hromadí nějací nespokojenci, kteří nejsou ze svého kultivovaného a rozšafného reprezentanta nadšeni. Zároveň si nedovedu představit, že by představitel toho nejhoršího, co je v ODS, neměl ze starostování nějaké kostlivce ve skříni. Nějaké smlouvičky, nějaké nestandardní dohody, firmičky, dotace…

Nebylo by špatné, nasadit mu tam nějaké vši do kožichu, které by ho trochu vrátily na pevnou zem. Jakožto zastupitelé by měli právo nahlížet, kontrolovat, zjišťovat, rozporovat… a třeba i něco najít… Takže, pokud jste z Řeporyj a nejste ze svého starosty nadšení, ozvěte se pražské SPD nebo mně… dostanete za svoji statečnost maximální podporu, aby se to povedlo. Je nejvyšší čas, aby tam Novotný měl nějakou opozici. Demograt jeden.

Když už jsme u SPD… Nemáte pocit, že se tam trochu mění atmosféra? Já jsem ještě zažil jejich téměř bytostný odpor proti demonstracím, které nesvolává sám Okamura. A ejhle, najednou je u Rajchla na demonstraci Foldyna a říká, že jsou s Rajchlem sice političtí konkurenti, ale mají společnou ideu, rozhýbat českou občanskou scénu… Foldyna je zároveň člověk, o kterém Babiš veřejně řekl, že je srdcař… Možná slyším trávu růst, ale v současné atmosféře mám radost i z takhle malých náznaků. Prezidentská volba prostě byla pro alternativu Kulikovo pole.

SPD se samozřejmě bude muset otřepat z utrpěných chyb v posledním období, ale to považuji za možné. Příští rok nás čekají eurovolby… možná by mohla do čela kandidátky postavit samotného Samuraje, protože to bych Bruseli fakt přál. Tomio řeční v europarlamentu a na dveřích kanceláře má obrázek čerta. Protibruselské postoje SPD jsou osvědčené a otec zakladatel by podle mého skromného odhadu mohl SPD zvýšit volební účast a tím tam dostat třeba o nějakého ojroposlance víc, což by dost pomohlo rozptýlit obavy z možného poklesu preferencí. Přemýšlejte o tom, kluci.

Dále bych chtěl poděkovat všem, kteří vydrželi před úřadem vlády až do středy a před poslaneckou sněmovnou si ještě jednou zabouřili a zahulákali. Ono se řekne, že demonstrace nic nezmění, ale povšimněte si té symboliky. Vláda přesunula svoje zasedání ze Strakovky do poslanecké sněmovny kvůli pár lidem, kteří nic nerozbili, nikoho nezranili, jen v ruce drželi plakátky. Upřímně… kdybych byl premiér či ministr a potřeboval si upevnit otřesenou politickou pozici, tak bych šel k hentěm zátarasům a řekl demonstrantům, že se jich nebojím, že respektuju jejich právo na prostest, ale že jsou pomýlení a Rajchl je přivede na scestí. Nechal bych se natočit Českou televizí a hned bych to pustil placenou reklamou na fejsbůku ODS.

Demonstranti by sice pískali, ale každý líbodémo volič by viděl, že máme vládu, která si před někým na zadek nesedne a nějakých dezolátů se nebojí. Vítek Rakušan na sociálních sítích či v televizi mluví o tom, jak nebude mít slitování, či jiná silná slova, ale když pak dojde na alespoň symbolický čin, tak nic. Fiala vyslal jasný signál… Před Strakovkou za Strakovkou nikdo nesmí stát, nebo nebudu hrát. I ten Kalousek měl alespoň odvahu postavit se před dav. Kde jsou ti všichni Zdechovští, co se fotí se samopalem v ruce? Kde je naše kriegsministryně? Také se fotila s kvérem… co takhle alespoň trochu skutečné odvahy?

Nesmím také zapomenout na video, které se na fejsbůku už dávno rozšířilo… jak Jindra Rajchl vyškolil intervjuka z České televize. Což o to, on Jindra tohle umí. Jestliže jsem o Zemanovi říkal, že je Starý ještěr z Hradu, tak Rajchl je rétorický chřestýš. Všichni to vědí, on není žádný nováček, umí šermovat slovy jako málokdo…. A Česká televize proti němu postaví takového břídila. Sotva tasil, už dostal nakládačku. To tam na Kavkách nemají nějakou těžší váhu? Něco zkušenějšího, arogantnějšího, sečtělejšího a protřelejšího? Aha, já zapomněl, oni mňoukají, bossingují a jsou na nemocenské… No, co se dá dělat, tož poslali mladého reportéra na jistou smrt… Veškerá podobnost s jistým konfliktem nedaleko od nás je čistě náhodná.

A na závěr přidám to, co jsem včera řekl v rozhovoru pro Parlamentní listy. Teď je čas, aby se ukázali kritici Rajchlova počínání. Není jich málo. Ring je volný. Máte možnost ukázat, že to umíte lépe a radostněji. Máte možnost dělat jiné iniciativy jiným způsobem. Máte možnost tlačit na vládu z jiné strany, máte možnost ukázat, že nás povedete přímější a rychlejší cestou. V této chvíli není ze strany PRO žádných překážek. Ukažte se, ať si máme z čeho vybírat. Nestane-li se tak, Jindra se toho zase ujme…

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

285 thoughts on “Demonstrační střípky

 1. K predposlednimu odstavci: kdyby byla nase vase televize co k cemu, tak pozvou Rajchla do OVM na 1 – 2 hodinovy special, kde bude sam odpovidat na otazky. Jednoznacne prorezimni Moravec by byl samozrejme neprijemny, ale Rajchlovi recnicky dosti rovny. To by byl duel!

  Ale oni na to nemaji koule, samozrejme, protoze pak by se mohlo stat, ze by PRO vyhralo pristi volby.

  1. Takovou chybu už neudělají. Před pár lety takhle pozvali Babiše, Od té doby se ještě dnes v noci probouzejí, celí zpocení.
   Ta tehdejší debata se mi ještě matně vybavuje.

 2. Ty irácký děti jsou příklad. Pokud Reichel uda někoho se Zetkem a ten je poté odsouzen, udal vlastně svobodu projevu… Ten kluk s tím Zetkem asi protestoval proti dvojímu kilometru pohledu na všechny války našeho milovaného NATA…

  1. A vite jistě, že to nebyl provokatér od vykulvoka? Vono je zajímavé, masa lidí a vznikla zrovna tahle fotka.
   Jak víte, že byl fakt odsouzený?

   1. Jsem se na svý poměry dnes jaksi rozdiskutoval. Ten člověk musel vědět, že všichni účastníci demonstrace byli dopředu mnohokrát vyzýváni, aby tam nic takového netahali. Že když nic jiného, právě tím budou dávat důvod, aby se „místo dezinformací informovalo“, že celý je to čistě proruský. Jestli to nevěděl či věděl, ale stejně to tam přines, je to idiot. Je to idiot. Jestliže chtěl mít „svobodný projev“, vybral si to na úkor všech těch desítek tisíc lidí a na úkor celý země.
    Otevřeně, já být organizátorem tý demonstrace, taky jej napráším. A stydět se nebudu ano za nehet. Aniž bych se tím musel ohánět, jde tu přece opravdu o tuhle zemi, což je ovšem tomu nášivkáři a jeho zastáncům ukradený…

    1. Panebože, když tolik obav, proč to pořádal ? Vždyť bylo velice pravděpodobné, že ony symboly není pro protostranu i s nositeli dodat, s čímž měl počítat, nebo snad věděl, či bylo dohodnuto, že protistrana, která se nerozpakovala třeba právě Vrábela „kontaktovat“ za přítomnosti tv kamer přímo na akci, se k tomu nesníží, a lapálie se odehrají mimo prostor demonstrace ?
     Nebo je NĚCO jinak celkově ?
     Proč hrdina natvrdo neřekne, že je další z řady rusofobů na „protektorátní politické scéně“, že v tomto ( a nejen v tomto ) mezi ním a demolicí existuje shoda.
     Je doslova děsivé, kam to tzv. demokraté dotáhli v otázce svobody, celkově. Jak správně zde v diskuzi jeden kolega poznamenal, za „znaky“-tedy vlajky na rukávu, triku, batohu, košili, atd.trestní postihy řeší teprve demokrat ( samozřejmě, že ne symboly nácků, které jsou naopak dnes OK ) .
     Ovšem další level objevuje sám „osvoboditel, potažmo jeho ekipa“ – napráskat „vlastní“, to je výkon. Nyní je třeba přesvědčit ovce, že to nebyli „naši „, že na vše upozorňovali, a vůbec – s Putlerem ani s Russáky my demokraté nemáme NIC společného.
     Kdo je tady idiot, je sakra otázka. A nejen idiot, ve hře je spousta jiných, značně adresnějších, přiléhavějších označení, a vůbec ne oněch „napráskaných“.
     Hysterické výkřiky echt fans PRO a Rajchla na tom nic nezmění ( mimo vlastní diskreditace ) .
     Je načase panu Rajchlovi „zvednout sukni“ – pro vysvětlení fans klubu, nejde o sexuální deviace, ale odkrytí jeho podnikatelsko-politické historie, včetně toho, ve společnosti jakých lidí, firem, atd.se seberealizoval v minulosti, a kdo provází jeho současnost – i ti ve stínu …

    2. Apropo, Vrábel přímo personifikoval ony „idioty a teroristy, co to podělali celému národu“ ( to je na medaili ), a vcelku dlouze o některých hovořil …
     Korunu jste všemu dodal aktivní ochotou práskat – Vám se člověče velkým obloukem vyhnout.
     Přičemž jste potvrdil platnost jednoho přísloví – Vrána k vráně sedá, rovný sobě rovného si hledá…
     Za co bude stát tlupa, která sdružuje podobné charaktery, netřeba spekulovat …

    3. Ne piccolomini, nerozdiskutoval jste se, ale zdiskreditoval, a to fest. Nicméně v tomto inkubačním PRO prostoru je to jedno.
     Své, respektive malinko svého jsem k tomu už řekl …

     1. A vida, jsem zdiskreditován. Ale rozepsat jsem se včera rozepsal, tak často se jindy diskuse neúčastním. I když coby bonmot, použil jste to tedy naprosto chybně.
      Víte, nemám sebemenší problém znovu zopakovat, že dotyčný je v mých očích idiot a že ano, podělal to.

      Žijeme ve světě, jakkoli se mi to slovo nelíbí, narativů. Jedním z nich je, že cokoliv, co má či nemá co dělat s Ruskem, avšak je to takto označeno, je automaticky určeno k přinejmenším ostrakizaci, častokrát i ke trestnímu stíhání. Bez ohledu na smysluplnost. Má-li se v nějakém kontextu použít slovo hysterický, potom v tomto. Raději takovými slovy proto neplýtvejte tam, kde nejsou namístě, může to vyvolávat přesně obrácený dojem. Totiž, že obtížně ovládáte hysterii vlastní. Netvrdím to, pouze na to upozorňuji.

      Každý, komu nebyla odebrána svéprávnost, je tady na světě sám za sebe. A je na něm taky to, jakou váhu takovým narativům, zde konkrétně tomu výše uvedenému, přikládá. Jak moc početně je společnost naladěná protirusky, to neumím posoudit, rozhodně se její nemalá část značně bezmyšlenkovitě dívá dost negativně na cokoliv, co bylo označeno za proruské. Zkuste si mmch tipnout, proč média a politici označují jakoukoliv svoji kritiku za proruskou. Z jakého důvodu to dělají. A z jakého důvodu takto označují právě PRO a její protivládní aktivitu.
      Celá ta aparátní smečka vnímá, že se jim v osobě Rajchla a straně PRO objevil velký problém (viditelně tedy i vám, ale to je tu vedlejší,). A stalo se co? Nášivka si tam přikráčí. Čímž se stává – kdy dokonce i u vás pochybuju, že byste si toho bejval nevšim – vítaným objektem, pomocí kterého je ta nášivka přišitá celý demonstraci. Tím ji velmi poškodil, zároveň i všechno ostatní. V čem poškodil? Pro vás to není argument, nicméně v tom, že jde o novou stranu, která si buduje nějaké renomé. A která je záměrně olepována tou proruskostí. Dnes je takový parametr brán jako negativní, bez ohledu na cokoliv.
      Znovu, x-krát byli lidé vyzýváni, dokonce žádáni včetně použití slova „prosím“, aby tam nic takového nenosili. Z preventivních důvodů, aby se nikomu neposkytla záminka, na kterou přímo toužebně čekali. Ale ne. On se tam přijde takto fotit, aby „měl svobodný názor“. Já asi rozumím, že to upřednostňujete, protože vás Rajchl a PRO viditelně sere ještě víc, než samotnýho Fialu, nicméně pokud nášivkovi funguje aspoň část závitu, musel vědět, co svým „názorem“ způsobí.

      V prvním komentáři vám tam sice chybí slovo potíž či problém. Ve větě … že ony symboly není pro protistranu „problém“ i s nositeli dodat… No ale vidíte. Zrovna jste na to káp. Měl teda někdo z PRO nejprve jej navštívit a mít s ním upřímný rozhovor, proč si to tam vzal? A pochopit to?

      Tvar, který jste zvolil, použiju teda taky. V mých očích jste protiPRO fanatik. Vytrháváte věci ze souvislostí a právě ty souvislosti přímo zuřivě nechcete vidět a popíráte je. Uvažujete pouze a jen binárně, pouze dobře/špatně. Kdy ovšem vy osobně předurčujete, co je to to dobře a co je to to špatně. Přesně v takovémto módu jste předurčil, že tohle není protivládní protestní akce, mající za cíl ji svrhnout. Že ve skutečnosti je za tím ouplně něco jinýho, nějaká děsná špína. A nejste viditelně v tom jediný. Což je ovšem pouze a jen vaše věc, vaši osobní binaritu vám nemám jak brát, ani vám ji brát nechci. Viditelně by to bylo stejně zbytečný. Je ovšem mimořádně smutný, že i když se vám možná tato vláda nelíbí, kvůli té vaší řevnivosti ji de facto podporujete. Nedopustíte, aby právě díky PRO odstoupila, protože to oni by pak měli nezasloužený body, když přitom jsou to takový zamaskovaný, ale vámi dopadený podvodníci…

 3. V osmdesátkách už mladí nosili i symboly americké, či britské vlajky v oblečení a na batohu… Většinově se to předcházelo, nebo jen bububu… Dnes jsou lidé odsuzováni? To je svinstvo i od našich vládnoucích. Od Reichlovců to nezkousnu, co bude dál?

  1. Co bude dál?
   PRO se soustředí na eurovolby a získá jednoho nebo dva europoslance. Pak se pustí do voleb do Sněmovny, kam se
   – buď nedostane (jako Svobodní nebo Trikolora), ale bude mít víc než 3 procenta, takže zkasíruje „příspěvek na úhradu volebních nákladů“,
   – nebo dostane a získá 10-15 poslanců, se kterými ale nic neprosadí

   Jejich program (školné, důchody podle příjmu dětí…) nemá šanci získat „velkou“ podporu. A voliče loví ve vodách „nespokojených s dosavadní vládou“ , tak jako ANO, SPD, Svobodní, Trikolóra, komunisti, socdem … tito jmenovaní nedají dohromady většinu poslanců ve Sněmovně, aby sestavili většinovou vládu.
   Jediná šance na to by byla, kdyby koalici udělalo ANO s SPD – což se ale doposud jeví jako zhola nemožné (protože hlavně spor o EU).

   Vaše nelibé pocity jsou jim ukradené.

   1. Jako, to už bych Rajchla považoval za praštěnýho i já, kdyby chodil a vykládal, že volby vyhraje jedna dvě. Do voleb se chodí, což stejně bezesporu víte, pro nejlepší možný výsledek. Jaký bude, to se teprve bude vědět po sečtení. Což platí i pro vaše odhady, jakkoli řečnické. A chodí se do nich s politickým programem, kdy podle výsledků pak tento může/nemůže být nějak realizován.
    Pokud budou nové volby, jako subjekt (ne koalice) je vyhrajte ANO, o tom asi moc nemá smysl spekulovat. Mají největší voličský jádro. A jde o to, s kým bude ochotno, respektive kdo s ním bude ochoten udělat koalici. To za předpokladu, že to chraňpámbu nevyhrají zase pětikáčka. Ano, je to tak. Já bych teda byl radši, kdyby vyhrálo PRO, ale z višně jsem nespad. Bude – bylo by to podle vzorce ANO + někdo. Co třeba ANO + SPD? Jak my, češtináři, říkáme, bulšit. Okamura nepůjde do koalice ani kdyby Fiala na Rakušanovi jel (míněno normálně, prostě by mu seděl na zádech a vez se). Navíc je těžko soudit, jaký by dohromady dali procenta. Tak s kým teda? Nevím, jestli máte/nemáte z Babiše zarděnky, ale teď a ani za ty dva a půl roku to bez něj nepůjde. Svět, ve kterém žijeme, jinou alternativu nemá. Ať to zní absurdně jak chce, pravděpodobnost, že by to mohlo dopadnout jinak, je, no, jak to říct. Myšlenkový svět (i ten můj) je od reálného řekněme posunutej…

    1. No dyť jo. ANO v r. 2017 získalo 78 mandátů, v r. 2021 72 mandátů, v příštích volbách si může sáhnout až na 85 mandátů.
     Nechceme-li ve vládě nikoho z nynější pětikoalice, tak bez ANO to nepůjde, zarděnky-nezarděnky (osobně tedy preferuji osypky, což jsou spalničky – ale nepřemež se a zvolme neutrální kopřivku), je to tak.
     Tak je potřeba 20-30 mandátů k nim. Jsem přesvědčen, že samotné PRO jich tolik mít nebude.

     1. Ok. To vám nemám jak rozporovat, protože by to byla střelba do tunelu. Samy ty průzkumný agentury teď s preferencemi PRO hrají betla, přes šest procent vůči neexistenci vůbec v průzkumu, to je naprostý nesmysl. Jak by to bylo v případě předčasných (kdy ta předčasnost by možná či nejspíš díky nerozvědčíkovi byla časově obtížně určitelná), taky jak by to bylo až u řádných, to se opravdu neodvážím predikovat. A právě proto nejen tady lobbuju za PRO jak zběsilej, aby měli co nejvíc. Můžu pak ve finále s tím být vedle jak ta jedle, ale 3J je skutečně pro mě vzhledem ke stavu země a tomu, co s ní dělají, zhůvěřilost. To říkám otevřeně, nechce se mi věřit, že by někomu z nekavárny nebylo zřejmo, kam se to řítí. A že by mu vážně stačilo teoretizovat o tom, že možná někdy příště.

      Dnes do mě nejspíš vstoupil gogo, protože si simultánně vykládám s celým webem. Co to dnes do mě vjelo? Jestli já nebudu někdo falešnej, co píše pod mým nickem!

 4. Myslím, že všichni očekáváme Vidlákův postoj. Je to extra vážné. Jsou zde souzeni a odsouzeni lidé za schvalování genocidy na udání vrcholných představitelů strany PRO. Krvavá Madla schválila smrt 500 000 iráckých dětí. Probůh to je úlet… Zavřete všechny její podporovatele a odadorujte Havla. Je mi bídně a nevím co dál. Pokud nepřijde uspokojivé vysvětlení, na další demo nejdu. Byl jsem na všech… Danieli ukaž svou váhu a osobní kontakty a požaduj vysvětlení. Na podporu demošek Jsem poslal nemalé peníze, o ty nejde, ale do prdele tady se podporovaly několikanásobné genocidy že strany NATO a teď se budou udávat a zavírat lidi na akcích které přímo podporujeme svojí účastí? To dál už nedám…

  1. Klid… klid. Taktika kurva, taktika. Čemu prospěje, že Rajchl řekne, že chce okamžitě z NATO? Ani Orbán není tak blbej, aby to udělal… Myslíte, že jen tak odejdeme a nikomu to nebude vadit. Vzpamatujte se. Odchod z NATO bude poslední krok k suverenitě, ne první.

   1. Souhlas.
    NATO je jejich ozbrojená pěst. Ani o Pražském jaru v 68 si nikdo nedovolil požadovat zrušení LM , ozbrojené pěsti dělnické třídy. ( I když si každý přál, aby už táhli do pryč. )

     1. Nechte si takový otázky, nebo na vás budu naštvanej. To oni se o tom NATO přece začali bavit jen tak zničehonic. Jinak to sem předtím ještě zatím vůbec nikdo netahal. To jste měl sám od sebe hned pochopit, že Helanov s Vidlákem se vo tom začali bavit jen tak mírnyks týrnyks!

      1. Ne mýrnyks, ale ze zvyku. Zas ten hadr červený- vidím NATO- nečtu – píšu, třeba z toho bude dobrá noční bojovka, ale k příspěvku a dotazu nic

       1. Je to přece mírnyks týrnyks reakce na zmínku o NATO od nicku Starý pes. Ten chce po Vidlákovi, aby se vůči němu vymezil. Takže zápletku k bojovce bychom tímto mohli mít vyřešenou. A i když vás nepodceňuju to s mírnyksem bylo samozřejmě zakódovaný…

        1. Já to pozoruju už dva dny, že jste vyměněnej. (už mluvím česky jak vy). Řekl bych vám rád: běžte a useberte se, ale neřeknu to, vím, že nemůžu. A starý pes mluví jen a jen o právu spravedlivějšího a to je v tuto chvíli v řeči symbolů a jejich naprášilů, ale jinde píšete, že jste s tím v poho a i ten argument je celkem silný a přece ten počin některé staré psy dokáže rozladit. Mýrnyks podle vzoru týrnyks, to je zákon

         1. Ještě jsem přece nahlíd, ještě nepřišla má peřinová hodina, protože jsem na firmě. Usebrání znám jen v biblickém významu, tak to bych měl teda upřímně rozjímat sám se sebou. No nazdar. Co jsem vyvedl? To s tím nášivkou?

          Rajchl to celý mohl čistě jen nechat ležet. To by asi pak bylo morálnější. Ale ne racionální. Takto se vymezil, a to z důvodů v té situaci racionálních a pragmatických. Mně to co do pořadí důležitosti vyhovuje. Přístup typu – vědomě jsi nejen mě poškodil, celou tu demonstraci jsi shodil. Taky tím pádem celej projekt. Abych se vyhnul dalšímu objektivně očekávatelnýmu poškození od třetí strany, poškodím raději tebe.

          Jiný to má obráceně, což je jeho věc. Může to mít kvůli jeho pořadí důležitosti hodnot, nebudu o tom ale dál spekulovat.
          Jistě víte, že čím víc člověk píše, tím toho mimoděk o sobě víc prozrazuje. Dnes jsem se s tím psaním jaksi urval, tak se přiznám třeba taky k tomu, že Machiavelliho nepovažuju za morální zrůdu. I když jsem ani ne šedesátiletej cucák, na moralizování žiju ve světě lidí až moc dlouho.

          A že je to „český“ psaní infekční? Možná se přeceňuju, ale jakoby mi připadá, že někteří dřív spisovní k tomu začínají taky sklouzávat. Pod mým infekčním vlivem pochopitelně 🙂

          1. Machiavelli mi nepřekáží, ostatně jak píšu trochu níže v 22:24 o Rajchlovi… Ale, já jen.. změnil se vám ve světle vnějších událostí slovosled, hůř se mi to teď čte. S tím usebráním… vám to teď neříkám právě proto, když jste na té revoluční vlně, byla by to zřejmě škoda

      2. NATO bylo zmíněno jako přitěžující okolnost v kauze práskání představiteli PRO na demonstranty, a příměr vůči adorovaným nynějším vzorem, což Vidlák vědomě překroutil. A Vy jste přece i dle sebe příznivec práskání na nositelé symbolů, které se Vám nezdají , tak běžte a konejte…

    1. Skutečně si každý přál, aby LM odtáhly ? Jste si jistá ? Proč jen vyznavači „nedotknutelnosti individualismu a individuálních svobod“ tak rádi a tak samozřejmě používají plurál vůči tomu, co se nelíbí, viz slova každý, všichni, atd…

   2. Já vás Vidláku podezírám jak sviňa! Že dycky čekáte, až napíšu něco chytrýho, a pak děláte, že jste to vymyslel vy! Že vy to tak děláte? I toho Reflexáka jsem vymyslel dřív a hnedle z toho byl článek, předtím taky cosi. A teď s tím vystupováním. To je pořád něco!
    🙂

    1. Alespoň vidíte, že diskusi sleduji a beru si z ní poučení i náměty… 🙂 A od Vás velmi často. Ozvěte se mi na mail, je nejvyšší čas Vás pozvat na zabijačku.

     1. Bingo – za schvalování, co schvalování, adoraci a příslib osobní aktivní účasti na práskání za symboly BONUS v podobě pozvánky na ZABIJAČKU … Faktem je, že začít je třeba od píky …
      Apropo Vidláku, politicky rostete – na opakovanou otázku a stesk Starého psa jste reagoval úplným přeložení tematické vyhýbky na „funkčnost“ NATA …
      Tvrdíte, že diskuze sledujete – se starým psem vytřete podlahu, a s odhodlaným glorifikátorem stranického práskání dáte po kalíšku před i po konzumaci čerstvé pečínky …
      Juj, to jsou mi věci, to jsou veletoče …
      Pokračujte …

      1. 😄
       Píšete, že něco napíšete a Vidlák to použije jako svůj vlastní slogan nebo myšlenku. O co konkrétně šlo?
       Mam něco obdobného!

       1. V tomto slosování a soutěži „O zabijačkový víkend“ nejedu … Dozajista míníte nick piccolomini …

       2. V tomto webovém slosování a soutěži „O zabijačkový víkend“ nejedu … Dozajista míníte nick piccolomini …

       3. To vypadá, jako byste to mířil spíš na mě. No, aby to bylo tak, že Vidlák opravdu čeká, co napíšu, to bych musel být jasnozřivej. Spíš si myslím, že si všímáme v kontextu dění podobných věcí. To ani nemusí být nějaká extra náhoda. Lidé se se svými postřehy v tom dění potkávají poměrně často i na této platformě.
        A že jsem mu to napsal, to je jen hecovačka

   3. Taktika, kirva taktika – klidně prásknu vlastní mámu, ale ta taktika voe… Sice je řeč o práskání vrcholových členů , ale proč nepřehodit vyhýbku na NATO …
    K práskání nic, ale ta taktika … Pokračujte, jsem zvědav…

  2. Omlouvám se, ale nepochopila jsem, proč by měl někdo z PRO schvalovat genocidu.
   Jakože PRO schvaluje rozvrácení Iráku?
   🤔

  3. Co když je opravdu čistý jak okvětí bílé lilie a dělá to z vyššího principu. Z principu zůstat čistý. Jakékoliv ačkoliv můžeme namítat jen my, co nejsme on. Asi s ním můžou jít jen jemu podobní nebo slepí, což je vlastně totéž jako čistě průzrační

 5. Tužka napíše pro pana Vidláka,…dnes, ve čtvrtek, bude na Čt24 v 22:00 v komentářích a událostech nějaká diskuse o protivládních demnostracích,…dva jedinci, jména jsem nezachytila.
  Ledy se hnuly, tak uvidíme jak moc,…a kam až dopluly.

  Pokud máte někdo na pana Vidláka přímý kontakt, zkuste ho informovat, třeba by ho to zjímalo,…diky,…Tužka.

  1. Tak schválně si to pouštím. Žádné ledy se nehnuly, za PRO tam nikdo nebyl. Hůle, Maříková a hovado Výborný.

 6. Blbíš a pastilky TANTUM VERDE aneb jak Jarek už tenkrát trefil Klause přímo na hlavičku.

  Chtělo by se mi prohlásit: „Kurva a zase kurva“ (= tentokrát se fakt asi vztekám)

  Večer to vypotím, obvážu krk, ráno se probudím a zas, kurva, bolí a … a to zase po třech tejdnech co sem krk vykurýroval. Du do skříně, otevřu dvířka, nahlídnu dovnitř a zas, kurva, krabička prázdná.

  Ptáte-li se, jak ta krabička souvisí s tím obilím? … no nesouvisí, ale aspoň uvidíte sami, jak u nás funguje neviditelná ruka trhu a z ní ve „zlatých Devadesátkách“ Klausem obhajovaná a hlavně zavedená další hochštapleřina =„cena dohodou“ (pamatujete-li si ještě?) a … a taky snad z toho mýho vydedukujete, jak dochází k prachobyčejnýmu vykrádání vašich peněženek:

  Ještě před třema tejdnama sem (osobně) onu krabičku s cucavýma pastilkama „TANTUM VERDE“:
  https://www.tantumverde.cz/produkty/produkty-pastilky/
  koupil za nemalých 159,90,-Kč a … a dneska ve stejný lékárně stejnou krabičku ta furt ještě moje žena koupila už za 199.20,- Kč (že nekecám, přikládám fotodůkaz):
  http://imgway.cz/v/4R0l.jpg
  Těch 39,3,- Kč za ty tři tejdny je podle mýho docela dobrej vejvar, nemám pravdu?

  A tak si, holenkové, říkám, kde asi tak sou ti Klausovi úředníci z FÚ, o kterých nadutě a sebejistě lhal v bedně u Černýho a Bubílkový, že sou schopný spočítat oprávněnej zisk každičkýho daňovýho subjektu tak, aby ta jím zavedená „cena dohodou“ nemohla bejt zneužívána?

  No a taky je nutný se tázat, kde je ten ekonomickej teoretik Klaus dneska? No kde …pindá jiný moudra, neřeknu-li rovnou, že zase zachraňuje jinde celou planetu. Však von už Jarek Nohavica ho tenkrát přesně trefil na hlavičku, tím jeho:

  …“Jaromíre chováš se jak malé děcko víš co on má starostí s celů tu Evropů s vesmírem a vůbec všecko…“

  1. Pekarová Adamová vyhrožuje Kverulantovi: Okamžitě odstraňte článek, který je vůči mně kritický, nebo vás sněmovna zažaluje
   To je taky paráda na Kverulant.org

   1. Nádhera:
    Proto jsou zdánlivě logické vývody v článku Kverulanta pouhým populistickým řazením faktů, z nichž však nemohou vyplývat žádné závěry o nedostatečné úspoře finančních prostředků ze strany Poslanecké sněmovny.
    Dvousvetrová s papalášem Plíškem – to je něco jako scallop s funkcí.
    Autentická videa jsou dezinformační, tabulky s nezpochybnitelně tvrdými daty jsou populistickým řazením faktů. Ona ta definice „dezinformace“ se nakonec vyjasní sama, prostě je to všechno, co režim nevelebí. A jestli je to pravda, na tom nezáleží.

    1. Pakliže Kverulant použil nedovolené řazení faktů, bylo by vhodné zveřejnit řazení vhodné.
     Případně řazení faktů zakázat.
     Případně zakázat fakty.

  1. Martin V. 20 dubna, 2023 (14:35)

   USA říkají jedno a dělají druhé, a na to nemáme čas, reagoval čínský státní deník The Global Times.
   To mi něco připomíná, že by naše vláda?

   1. Zmetek podrbal zmetka – jde o obdobu protektorátní Říšské Svatováclavské orlice… Náckovská verbež u vesla se tetelí blahem …

 7. OT:
  Vzhledem popisované situaci v Holandsku na poli fotovoltaiky a přebytků elektřiny se zápornou cenou až 200 EUR na 1MWh a na základě vlastních zkušeností se svou FVE mě napadla následující úvaha:

  Kdo chce by si pořídil (byl mu pořízen) elektroměr s dálkovým odečtem (mám jej doma a není to nic drahého). A elektřina by mu byla účtována po hodinách za aktuální cenu, cena k dispozici online s možností si nastavení různých vlastních stropů. Tedy ve špičce za draho, potom za levno a třeba dnes od 10.oo – 17.oo již i se zápornou, resp. nulovou cenou. Lidé (a podnikatelé) by se snad přizpůsobili. A potom již jen samá pozitiva.

  1. Jenomže co pak by bylo s těmi, co se živí energetickou lichvou? Kam by přišli, chudáci? Na čele s ČEZem.
   Vzpomeňte, co zpíval před 10 lety před prezidentskými volbami kníže Karel Trautenberk:
   „Země ČÉZ… země ČÉEZ… “
   Určitě tím něco naznačoval.

  2. Vidis to velmi ruzovo.
   Jednotne riadena energeticka siet je nieco, co sa bude branit neprejudikovatelnym zdrojom. Siet potrebuje stabilne, predvidatelne a hlavne regulovatelne zdroje.

   Ono to v podstate skonci tak ako skoncilo v 90. rokoch male farmarcenie. Monohi restituenti sa trhli z druzstva a zalozili si male farmy.
   Niet nadto mat mieko z dvora. Ekologicke, fajne, bez chemie.

   Problemom je, ze mliekaren ma svoj plan, kapacitu linky. Subor malych nevypocitatelnych dodavatelov je smrt kazdeho korporatu.

   A tak sa velki hraci dohodli a zacali sa utahovat skrutky. Krava musi mat take a hentake ockovanie. Pravidelne veterinarne prehliatky. Ked chce jednokravovy nadsenec dodavat do mliekarne musi splnat toho tolko, ze ho to v podstate neoplati. Pac ta to zrujnuje.

   A tak bude i s tou ekologickou panelovou cunami, co sa na nas vali.
   Kazdy bude musiet splnat nejake to 15-kWmax ku ktoremu sa zaviaze.

   Ak percento eko panelov dosiahne isty stupen, bude nutne mat coraz vacsie teple zalohy v zalohe. Bo ak uprostred slnecneho dna dojde rychlo vacsia burka, bude nutne prudky pokles vykonu solaru niecim nahradit.

   A cena elektriky pojde co?? Ano spravne – pojde hore.

  1. Ruina drží celý svět v napjatém očekávání stran ofenzívy. Zbrojí a cvičí. Nikdo netuší jak a kdy to propukne.
   Až ukecaná náměstkyně to už nevydržela a prokecla.
   Ano s tím nikdo nepočítal.
   Ofenzívní defenzíva.
   I šachista Putin je z toho na prášky.

   1. Leden: Až to přijde, to uvidíte, co uvidíte!
    Únor: Utíkejte, je-li vám život milý, dokud je čas!
    Březen: Všechno je připraveno, čeká se jen na vhodné počasí.
    Duben: Bude toho mnohem víc, než čekáte, a rozhodně to neřekneme dopředu!
    Konec dubna: A něco už (nepozorovaně) probíhá! (Jako poradci evidentně dorazili lstiví Afghánci.)
    Květen: Operace probíhá na mnoha úrovních, za vydatné (verbální) podpory neochvějných spojenců.
    Červen: Cílů protiofenzívy bylo dosaženo. (Doněcká Alej andělů se už nerozroste, teroristické ostřelování civilů ukončeno. V Oděse zahájeno nezávislé vyšetřování masakru z 2.5.2014.)

    1. Čekají/spustí to 9. května?

     Teroristické náckovské útoky na mnoha místech v Rusku?
     Jaký přehled mají Rusové o těch statisících ukrajinských uprchlíků, které tam mají? A o těch, kteří tam už léta pracují?

     1. Čeká se na počasí. Stále prší, leje, poprchává, půda nestíhá vyschnout. V oblasti, kde leží Bachmut, dle dlouhodobých meteodat končí období dešťů a přeháněk až druhý týden v květnu.

  2. Přesně podle mustru „Untergang“: Steinerova ofenzíva vše rozhodne, pak budou ještě čekat na Wencka.
   Kdyby nešlo o takové masakry, byla by to i celkem sranda.

   Přitom je celkem nabíledni, co mohou zkusit: moc možností, které by nebyly totálně sebevražedné, nemají. Amíci jim dodali pár stovek raket-bomb do HiMARSů typu GLSDB s doletem asi 150 km, Britanistánci pak určitý počet křídlatých střel Storm Shadow s doletem max. asi 900 km, pak dostali pár set raket do HiMARSů a staré protilodní/protizemní rakety Harpoon.

   Takže celý cirkus nepochybně začne útokem na krymská letiště, s cílem zničit ruské vrtulníky a bojové letouny – jinak je pozemní útok v těch otevřených stepích naprosto kamikaze záležitost. Pak bude zřejmě následovat útok na získání Záporožské JE, aby mohli vydírat svět jadernou katastrofou a pod touhle záminkou požadovat nasazení jakýchsi „mírových sil“ – tj. prakticky vzato, plně do války s Ruskem zatáhnout NATO.

   Samozřejmě se dají čekat další vraždy žen a dětí v Donbasse, v ruské brajnské a kurské oblasti, na Krymu… prostě kam jim to dostřelí a kde mají Rusové slabší nasazení PVO/PRO – protože nelze úplně chránit všechny civilní cíle. Jo, a útoky na Krymský most, na ten jsou Ukroši a Britanistánci vysazení jak schizofrenici na „utkvělou myšlenku“.

   Střely a rakety Rusové sestřelí, tedy zcela většinově, něco bohužel proletí a někoho zabije. Následovat bude likvidace pozemních sil Ukrošů z vrtulníků, útočných letounů, hlavňovým a raketovým dělostřelectvem. Vyslání většího množství ruských křídlatých střel všech typů, Kinžálů, Iskanderů, a nakonec se přidají bombardéry, po SEAD operaci na zničení nového ukrošského PVO. Budou jim to tam sypat klouzavými bombami se satelitním navedením na 4 směny… už mají 500, 1500, 3000 kousky připravené. A to nejenom obyčejné trhavé FABy, ale také termobarické ODABy – ty mají asi 3-4x větší účinek v cíli, na stejnou hmotnost.

   Takže, bude to hrozný masakr. Ukrošské ztráty budou šílené.

   1. Ke jdi sebral ty noviny? Ještě kdybys zjevil jaká čísla padnou ve Sportce. Back to Future…
    Jeví se mi to také tak.
    A…v EU klesá ochota podporovat Ukrajinu zatímco klesá životní úroveň většiny voličstva. I loajalita silových složek a exekutivy s vládní politikou klesá. Sice je lze „přeplácet“ jenže rozevírání nůžek způsobuje ztrátu přízně ostatních, včetně voličů vládních stran.
    Protože politika je koncentrovaná ekonomika, toto a ne propaganda je rozhodující. Propaganda funguje jen dokud není v hrubém rozporu s realitou a existenčními zájmy většiny. Realitu sice lze zastírat, jenže jen v nějaké míře.

    1. Je-li k42 ve skutečnosti jeden bývalý nick, který se pohyboval u Bavora, pak bych jeho informacím i odhadům celkem důvěřoval.
     Kde to bral tenkrát a kde to bere dnes, to netuším.
     Pokud je můj odhad správný, pak ho zdravím pod svým jménem Hudec.
     Není-li, žádné neštěstí se neděje.

     1. Zdravím, jsem to já, kchodl.

      Už tenkrát jsem psal – což se 100%-ně potvrdilo – že NATO je jenom vykradený papírový tygr a USA a Západ trpí „nemocí z vítězství“; především si úplně nesmyslně vyložili ono „úžasné“ vítězství nad Saddámem v roce 1991 – že jako porazili „sovětské zbraně“ úplně na hlavu, a tudíž si už mohou dělat na Zemi co chtějí. Ale tak to není: Irák měl pouze „opičí modely“ zbrojních systémů, kromě toho 10-30 let staré. Zničené navíc 8-mi letou válkou s Íránem, bez náhradních dílů a servisu. A jsou to Arabové, ti mají k válce specifický vztah: voják střílí, Alláh trefuje.

      Skutečnost byla a je úplně jiná, než prezentují média, dnes tedy už jen žumpy. A za těch 10+ let šly USA a celý Západ výrobně a zbrojně dolů, zatímco Rusko nesmírně posílilo. O Číně nemluvě, i když ti jsou proti Rusům, co se týče vojenství a výzbroje jenom malí učedníci, technologicky ve většině zbrojních věcí asi 10-20 let pozadu. USA a Západ v těch důležitých oblastech jsou na tom ještě o něco hůře než Číňané – jak technologicky, tak hlavně výrobně.

      I v jiných věcech, třeba doktríně, výcviku, analýze, strategii a taktice… jsou USA a Západní ozbrojené síly neschopné boje s vyspělým protivníkem.

      1. Zdravím kchódle – nemýlil jsem se ve svém předpokladu, že jde o Vás ihned po přečtení několika Vašich kvalitních komentářů…

       1. Já taky zdravím, Kchodle! Myslela jsem si, že jste to vy, vždy jsem vaše příspěvky u Bavora ráda četla a … poznávám vás i podle naděje, kterou mi vaše komentáře vždy dodají.

      2. Matne si vzpominam, jak Americane dekovali Rusum, ze dodrzovali americke enbargo a cela leta nedodali Saddamovi zadnou moderni munici a vubec nic na udrzbu sovetskych zbrani.

   2. Napsal jste to za mne. Přidám k tomu jen maličkost.
    Očekávám útok na civilní cíle v hlubokém ruském týlu, protože na Západě stále žije myšlenka, že je šance naštvat Rusi tak, aby svrhli Putina.

  3. Tak jasně – nemůžou napsat, že budou zaujímat předem připravené pozice. To už tady jednou bylo a všichni už vědí, o co ve skutečnosti jde.
   Ostatně – tanky, označené černým, bíle orámovaným křížem na východ už jednou jely a mohly by vyprávět.

   1. Taktický ústup do předem připravených pozic je sice profláknuté, ale furt lepší než protiofenzíva mající převážně defenzivní charakter…

    1. Nebudete vy dezoláti, chcimíři a agenti Kremlu?
     Každé malé dítě přece ví, že naše zbraně postupují vítězně vpřed.

       1. Přesně tak to bylo myšleno, přičemž dle hnojometných „expertů“ v tom Vladivostoku byli ukronáckové podruhé, a teď tedy ten další návrat …

 8. OT – nejlepší vtip dne na twitteru (převzato od Bavora):
  https://twitter.com/StetinaEP/status/1648665501088768003?s=20
  Jaromír Štětina: Je čas odsoudit u nás komunismus, tak jako v Německu odsoudili nacismus. Má k tomu v ČR někdo odvahu?
  K tomu z diskuse:
  -ČR je země, kde zítra znamená včera: Komouš agent Pávek na hradě. Komouš agent Plavec píše o odsouzení komunismu…Neuvěřitelná doba
  – Pane Plavec, přejete si být odsouzen za komunismus, nebo za nacismus?
  https://i.postimg.cc/FHcs1KJr/plavec.jpg

 9. k42 napsal:20 dubna, 2023 (10:03)
  Coby bývalý volič ODS jsem před … to to letí … 15+ lety… na neformálním setkání lokálních pražských+okolí hlavounů ODS vyslovil myšlenku, že reforma ODS je celkem snadná: je k tomu ale potřeba těžký kulomet a několik krabic po 200 nábojích. Od té doby mě mezi sebe nevpouštějí…

  Víte co je smutné já jako levičák jako prase a hodně let dozadu volič ČSSD, volil Babiše a to ho nemusím to jsou paradoxy ve své podstatě nikdo z nás ač jiné názory nemá vyloženě dobrou volbu

  1. Kdybyste to řekl o kterékoliv jiné straně a připojil něco o podřezaných krcích, vypálených domech, zabitých dětech a stojících pérech, mohl jste mít projev před celým sjezdem a o malinký kousek se nestat místopředsedou ODS. A za příslib zbudování památníku kolaborantům s Hitlerem by Vás neminula pozice starosty v místě zbudování a selfíčko s tím nejdůstojnějším prezidentem všech dob.

 10. věštec napsal:20 dubna, 2023 (11:07)
  náš pobyt v EU a NATO je zatím nevyhnutelný

  Vlelku mi uniká v čem je pobyt v NATO nevyhnutelný, leč pojednám nejprve EU.

  Na to je lehká odpověd……..dá se to formulovat podobenstvím.
  Jako Varšavký pakt nemohl být bez Ruska. Tak defakto nemůžete být v EU bez toho že byste vystoupil z NATA. Něco jiného je kdyby jsme nikdy nevstoupili. Jsme tak malá země a tak dnes závislá že jakákoliv vláda si nemůže dovolit s toho paktu vystoupit. Mužeme jen mýt vládu co se nebude tak lehce všemu podřizovat

  1. Inu odvaha je to co chybí. A strach o vrabce v hrsti.
   Syndrom slepice v kleci.
   Celý dospělý život je slepice v kleci. V kleci zobe, pije, snáší vejce. V kleci spí, v kleci se probouzí. Dnes a denně.
   Slepice klecová. Klec je pro ni její svět a bez klece si život nedovede představit.
   Páč, co by jedla, co by pila, kde by spala, kdyby klec nebyla?, říká jí bruselský chovatel slepic.
   Strach z bezklece. Strach z prostoru, strach z neznáma. Děs a hrůza.
   Přitom slepice tam venku mají strach z klece, páč musí být hrozné celý život být v kleci bez možnosti hrabat se svobodně kdekoliv v hlíně, sezobnout žížalu a sem tam svádět šarvátku o pozornost kohouta, nebo přeletět plot a sousedovi sezobnout něco na záhonu, svobodně, dle vlastního uvážení, nebo jen tak, z plezíru.
   Tato, nebuďte slépka z klece.

   1. Tohle je geniální!

    Naprosto přesný popis myšlení všech těch „to nejde“, „to nemůžeme“, „to by byla katastrofa“.

  2. Jistěže. Tak jako bylo daleko výhodnější být „nestraník“než vystoupivší. To už lepší bylo být vyloučený.

 11. Platí právo silnějšího,
  koza není celá.
  Pro vlčáka křivějšího
  nechystá se cela.

  Vítěz píše historii
  staré knihy pálí
  pamětnici držkou ryjí
  pro krchov jsou zralí.

  Vstanou noví bojovníci
  jak to bylo kdysi
  s vylepšenou brokovnicí
  vede je muž lysý…
  Dlouhý kabát, šedou bradku.
  Už se mnozí škrábou v zadku.

 12. Česká čili bruselská televize by učinila strategický tah, kdyby místo toho redaktorského tydýta k rozhovoru s Rajchlem přizvala raději Ladislava Vrábela. Protože když se dva hádají, třetí (pětidemolice) se směje.
  Co dnes říká Vrábel o Rajchlovi je totiž závažné a k zamyšlení:
  https://www.youtube.com/watch?v=PxwX40dC8SQ (28 min.)

  1. Ty antipatie mezi nimi mě mrzí.
   A predem píšu, ze nejsem žádná PRO Rajchlovka, nicméně větší potenciál má Rajchl. Vrábel se rozhádal s havlem, zle na nej zaklekla média a tak se stáhl a omezuje se na výpady ze zálohy.
   Mně Vrabeluv proslov nějak neimponuje a zmiňovaná udání chápu jako politováníhodná. Ale účastníci byli vyzváni predem, aby se zdrželi proruskych projevů, protože kompromitují celou demonstraci a tedy se od nich organizátoři distancovali . Dle očekávání se na tom novináři popasli. . Já jsem si myslela, ze se jedna o provokatery.
   Vrabel to prezentuje jako signal, ze v případě Rajchla a PRO se jedna o další zrádce národa., udávače Je to netaktické, nediplomatické a je v tom manipulace, nemůžu si pomoct.
   Možná ze na Vrabelova slova dojde, co dnes člověk ví… ale v tuto chvíli spíše tipuju na jeho zhrzene ego.
   Je mrzuté, ze pletiva konspiraci přesáhla do samé alternativy.

   1. Ano, větší potenciál má (bohužel) Rajchl. Ptejme se – proč? Není to tím, že získal určitou pozornost i přízeň (nebo alespoň toleranci) mainstreamových médií? A opět se ptejme proč:
    Není to tím, že deklaroval setrvání v EU a NATO, čili v západních globalistických strukturách? Na rozdíl od Vrábela.
    Já tvrdím, že z EU a NATO nejenže je nutno odejít, ale nikdy se tam nemělo ani lézt. Navíc po kolenou. Nevstupovat!! Bez referenda, potažmo s referendem silně zmanipulovaným. Protože to je dnešní kořen největšího zla. A v tomto jsem právě zajedno s Vrábelem, jenž je jen další z nemnohých, který to říká nahlas.

    Kdysi jsem se domníval, že když už tehdejší vláda provedla takovou prasárnu, že nás do toho agresivního militaristického spolku zatáhla, že při nejbližších parl. volbách bude odpovědí občanů masivní bojkot vládních a zainteresovaných stran, jež to mají na svědomí. Opak byl ale pravdou – voličové chtěli více NATo a rovněž chtěli do globalistické EU, tohoto novodobého vězení národů. I když to tenkrát navenek ještě tak nevypadalo (to až po Lisabonu) a slibováno bylo „modré z nebe“, ti prozíraví a předvídaví už věděli. A varovali. Takže byli „po zásluze“ ve volbách potrestáni. Ostatně, jako každý dobrý skutek v této smutné zemi, jenž bývá pravidelně trestán.

    Čili, poučení z historického krizového vývoje je takové, že nepochybuji v úspěch Rajchla a potrestání Vrábela. Tak už to v Česku chodí a občané tak dostanou co chtějí. I když to někteří z nich nechtějí.
    To Rajchlovo udávání aktivistů je jenom takovou třešničkou na dortu. Odkopání se. Pomohlo prozřít těm, kteří jsou schopni vnímat. Ještě před několika týdny jsem na Rajchla neměl žádný názor, byl pro mne taková nepřečtená kniha. Dnes už jej mám a červené varovné kontrolky mi svítí naplno.
    Celé PRO bude to jen další dějství v pokračování sametové frašky.

    1. Rajchl prostě JE připravená rádoby opozice, jsou to V V II, stejný scénář. Prosakující sporná infa budou prohlášena za dezinfo neúspěšných, soudně a trestně stíhaných, neúspěšných, proruských švábů …
     Vždy si vzpomenu na gró, nosnou myšlenku filmu: KDO chce zabít Sekala, která je zásadní … Ve snaze zbavit se aktuálního , současného zla , plně podpoříme zlo ještě mnohem horší …
     Bohužel, v této kolonii není náprava, řešení asi reálná …

     1. Ad „jsou to V V II“:
      No, paní místopředsedkyně PRO je bývalá PR managerka Věcí veřejných, čili ví, jak na to.

      Jistou třešničkou na dortu je, že pan místopředseda PRO Tomáš Nielsen v roce 1995, to mu bylo 19, burácel, jako činovník Komunistického svazu mládeže, na demonstraci do megafonu „Konečné vítězství komunismu nad kapitalismem jse nevyhnutelné.“ Asi z toho vyrostl.

      1. 👍 Máte podrobné informace o personáliích oné partaje – přiznám, že mně osobně na Rajchlovi od začátku něco nesedí. Budu zesměšněn, ale jde o intuici – jde o spoustu maličkostí, které podvědomě vyhodnocujete, a dohromady dávají výsledek.
       Samozřejmě, že mi neunikl co by ctižádostivý člen Trikolory a jeho hlasité bouchnutí dveřmi.
       Trikoloru jsem považoval a považuji za „minoritní partaj“, snahu o čerstvý vítr především pražské pravice, tvořený různorodou posádkou, které nemá z hlediska mocenské kariéry ona strana co nabídnout – možná zafungoval polibek smrti koketérií s VK starším… Navíc si je „ohlídala“ ideová mocná matka, nebo-li transformující se a mutující ODS.
       Navíc Trikolora byla především pražská záležitost.
       Nevěnoval jsem jim pozornost, protože i přes původní mediální podporu neměli co nabídnout v mnoha oblastech. Personálně, schopnostmi vyčníval pouze Klas ml.
       Roští okolo, obzvláště po mocenských rošádách šlo úplně mimo mne. Přesně do kategorie pražské podnikající, ctižádostivé, cílevědomé, a dle mne i vcelku bezskurpulozní mladé generace Rajchl spadá.
       Vcelku dost let jsem strávil mezi zákazníky, taková škola terénní psychologie, kdy jsem mohl poznat velmi typově i sociálně různorodé typy lidí.
       Intuice mne nikdy nezklamala – lapálie se dostavily naopak v momentě, kdy jsem intuici nějakým způsobem přepral, umlčel nebo uchlácholil, proto ji nejen nepodceňuji, ani nezlehčuji.
       Neunikla mi ani jeho činnost v době covidových omezení, nicméně pro mne osobně nikdy nedisponoval nějakým přirozeným charizmatem, nikdy jsem z něj necítil vnitřní emoční nadšení, srdcařský přístup – spíše strojené, cílené kontrolované a hlavně vykalkulované emoce, představení . Navíc ta zřejmá převeliká opatrnost, nečitelnost, podivný dlouhodobý nezájem hnojometů i demoličních exponentů na vsechnúrovních, ač rivalové byli válčení hnojem, špínou a sajrajtem permanentně i za prkotiny…
       Příliš ,nohou „náhod“ . Vrábelovy informace to dorazily …

  2. Noooo, to je mazec … K těm smějícím se Polákům – AH byl jejich velký kámo, smlouvu s Germány měli mezi prvními, s režimem AH měli vřelé vztahy politické i vojenské, v šedé uniformě wermachtu bojovalo cca 400-500 tisíc „polských vlastenců“, jejich Armija Krajova toť byl sporný spolek, nectili Cursonovovu linii, první, co po obnově státnosti udělali, bylo okamžité napadení sousedů, atd…
   A pokud Rajchl, či PRO, jakkoliv figuroval v onom „nahlášení“, tak by měl mít osud politické mrtvoly. Kecy o „proruských projevech“ ať si kdokoliv nechá na neděli. Přesně proto se Pšonci smějí české verzi i jen nesouhlasu – až bude povolen…
   Proč mi jenom sedí Vrábelova verze víc, než Rajchlovo ptydepé… A oceňuji i Vrábelův postoj k účasti těch, co jim je ouplně fuč, kdo za ně mluví, hlavně když… Tím, že se zřekl účasti takové sporty u mne stoupl v ceně.
   Chytráky, amatérské stratégy a taktiky jen upozorním na onen legendární spor a verdikt Šalamouna v cause „dvou matek“ a nemluvněte …
   Pro mne jasné …

  1. Pane Asfaltový holub.
   Díky,že jste i tady,hlavně opatrně,je to o zdraví,sledovat současnou situaci.
   Osobně,bez Vaších příspěvků,jsem se nemohl chytit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *