26 května, 2024

Dávný démon…

V samém závěru mého předvčerejšího rozhovoru se Stanislavem Novotným jsem se letmo dotkl tématu, které se mi vzápětí stalo ještě osobnějším, než do té doby. Jak všichni víte, Ukrajina je moje srdeční záležitost vlastně odjakživa, protože tam mám spoustu příbuzných a přátel. Tamní politické peripetie se mě velmi dotýkají, protože jednak mám v sobě kus té jejich duše a jednak mám z bývalého sovětského prostoru informace, které nepředžvýkal žádný novinář ani placený „expert.“

Na úvod musím upozornit na jedno významné výročí, které je v našich krajích zcela nedoceněné a pro jistotu tady o něm nikdo nemluví. Ne tak na Ukrajině. Vězte, že prvního ledna se narodil Stěpan Bandera a tyto jeho narozeniny byly bouřlivě oslavovány. Tak moc bouřlivě, že i jeden můj ukrajinský bratránek zařadil na svém fejsbůku příslušnou oslavnou ódu a chudák moje maminka to zachytila na první dobrou…

Letošní oslavy byly tak velkolepé, že i Poláci začali jaksi přemýšlet, jestli udělali správně, když proti tradičnímu ruskému nepříteli angažovali zrovna tohoto démona. Myslím, že je čeká ještě celá řada horších překvapení.

Všimněte si prosím, že je to stokrát osvědčená metoda. Chcete ovládnout nějakou zemi? Stačí tam začít podporovat opozici. Samozřejmě ne jen tak ledajakou. Nějaký místní spolek odbojných zahrádkářů či huličů to nevytrhne. Já jsem dlouho přemýšlel, jak to ti Američané vlastně dělají, že si všude najdou ty správné lidi, kteří pro ně odvedou neuvěřitelný kus práce. Ale už mi to asi došlo a děsím se, jak jednoduché to je. To si prostě najdete jakoukoliv skupinu, která je ochotná sáhnout k násilí. Na ničem jiném nezáleží. Proto jel do carského Ruska Lenin a proto dostal na svojí misi dost německých peněz. Prostě jen vybrali toho, který byl ochoten za své cíle vraždit. Všechno ostatní se stalo samo.

Stejně fungoval Islámský stát, stejně fungoval ten tádžický šéf Severní aliance v Afghanistánu, stejný byl Pinochett a stovky dalších… A nemyslete si, ono to neplatí jen pro Američany. Fidela si SSSR vybral z podobných důvodů. Stejně tak si Číňané vybrali Pol Pota. Tohle je podle mě jediné potřebné kritérium – stačí si budoucím revolucionářem popovídat, stačí zjistit, jestli je jeho nenávist k režimu dostatečně hluboká, aby ve jménu své pravdy vydával rozkazy k vraždění nevinných a pak to chce jen dostatek peněz a případně nějaké ty transfery zbraní.

Porovnejte to s naší situací doma. Ceny energií obrovské, propad do bídy takřka jistý a pokud někdo obviní některého z čelních politiků, že za to může, tak mu slibuje soud… Kdyby na demonstraci hořela auta, okamžitě by ztratila legitimitu. Stejně tak, kdyby těžkooděnci vytáhli pendreky a začali řezat mírumilovné demonstranty. Možná proto se Putin obrátil do Asie… není tu žádná pátá kolona, která by byla ochotná vraždit ve jménu velkého Ruska. Jsou tu možná přátelé Ruska, ale nikoliv nepřátelé této země. Ani tady, ani jinde v Evropě není žádná proruská opozice, která by byla ochotná sáhnout k násilí, aby se domohla svých cílů.

Ale platí to i obráceně? Kdyby ve volbách uspěly spíše protiamerické strany? Kdyby volby vyhrála SPD, platí, že by se proamerická opozice neuchýlila k násilí? Po všech těch pokusech o potlačování cizích názorů, po všech výrocích Řeporyjce, či Tomáše Peszyňského, po rozkopávání stánků SPD od Miroslava Tomana….řekněte mi vy ojrohodnotní kluci, co máte v srdci Havla… kdyby se to tu ve volbách otočilo a nadpoloviční většina voličů by se vyjádřila, že chce jít třeba maďarskou cestou… a Američani vám nabídli prachy a munici… stříleli byste do jiných Čechů, abyste zvítězili? Nechali byste nás také humanitárně bombardovat? Mašíny byste vyznamenali, to už víme…

Rusko v roce 2014 na Donbase také nepodpořilo nějaké mírové hnutí, ale hochy, kteří byli ochotni střílet a bojovat. Nedělejte si iluze, že by nějaká velmoc byla výrazně spravedlivější než jiná… kdyby u nás byla nějaká síla ochotná vraždit ve jménu Ruska, zřejmě by měli dost peněz, aby se o to mohli pokusit. Turci také vědí, které skupiny svých migrantů v Německu je třeba podpořit. A rozhodně to nejsou ti, kteří touží po začlenění do německé společnosti, nicht wahr?

Dál je to ale také pořád stejné. Vždycky je vyvolán nějaký krvežíznivý démon, protože je to laciné. Toto zaříkávání se jeví jako nejjednodušší způsob, jak dosáhnout svého cíle. Samozřejmě není to zadarmo. Démona nevyvolá jeden revolucionář s pár nohsledy. Musí mít větší podporu podobně smýšlejících. Je třeba takového démona hýčkat, uvolnit mu cestu, umožnit mu vyrůst, dát mu bezpečný azyl v zahraničí, aby pěkně zesílil… a pak se to podaří.

Jednoho dne je džin z lahve venku a začne plnit přání těch, kteří lahev otevřeli. Ale… vždycky to plní tak nějak po svém. Plní svůj úkol, ale zůstává za ním spoušť a hory mrtvol. A nezřídka se pak obrátí proti těm, kteří ho vyvolali, protože začne mít dojem, že pro svoje osvobození už udělal dost. Dostat takového démona zpátky, je pak vždycky dražší, než všechna práce, která by musela být vykonána, aby ho nebylo zapotřebí.

Já vím, že jsou naše sdělovací prostředky plné chudáků uprchlíků, kteří přišli o všechno. A vůbec mi nevadí, že se jim pomáhá. Oni opravdu přišli o všechno. Ale silně mi vadí, že se předstírá, že žádný Bandera na Ukrajině neúřaduje. On už tam ale poletuje a je to upír první kategorie. Byl vyvolán podle stokrát osvědčeného modelu a funguje osvědčeným způsobem. Web Myrotvorec je toho nejlepším důkazem. Ten existoval dávno předtím, než Rusko vpadlo na Ukrajinu. I Zalužný se nezapomněl vyfotit s Banderou… i on ho totiž potřebuje.

Bandera je součástí ukrajinské vlády, je součástí ukrajinského příběhu, je součástí i mojí rodiny. Má hodně prostoru. V jeho jménu jsou jeho stoupenci ochotni vraždit a právě tato vlastnost se hodila, protože to je skutečný geopolitický tlak na Moskvu. Ne nějaké bezzubé řeči starých páprdů, ale prapory Azov, Ajdar, Kraken a podobně. Krev jim kapala ze zubů dávno předtím, než první ruský voják překročil hranice a vůbec se to nevylučuje s tím, že právě ruský vpád tohoto upíra ještě řádně posílil, dal mu výjimečné postavení, glorifikoval ho v očích národa a učinil z něj záštitu před ruskou agresí.

Ale furt je to Bandera. Ten stejný démon z dávných časů, který na jedné straně plní přání západních politiků a stratégů, ale na straně druhé si už chystá půdu pro své vlastní cíle. Pokud na Ukrajině byl nějaký odpor proti Banderovi, tak teď už není. Leze mi do rodiny a uchytává se tam. Posiluje a posiluje. Je houby platné, že s ním většina Ukrajinců nepeče a vlastně o něj nestojí. Už byl vyvolán. A nezaleze.

Rovnou říkám všem Cemperům, že tohle mi nedokážete zbagatelizovat. Jiní vám to možná zbaští, ale já jsem příliš blízko tamního dění a mám bohužel informace z první ruky. Zavíráte oči před něčím, co se za všech okolností ukáže jako pohroma. Bez ohledu na to, zda Rusko zvítězí nebo prohraje. Snažíte se mi vnutit, že jedinou příčinou této války je ruská velmocenská politika, ale bohužel moje osobní zkušenost říká něco jiného. Ten Bandera tam hraje svojí roli, byl oživen přesně pro tento úkol a roste. Hodně roste. Brzy bude nad vaše síly. Brzy ho nebude mít pod kontrolou ani americký prezident. Ukrajina se nevydá po cestě demokracie a porozumění. Vydá se po cestě Stěpana Bandery se vším co k tomu patří. Bandera není marginální součástí Ukrajiny, bez něj by Ukrajina už dávno tuto válku prohrála. Neuchlácholíte mě, že je to jen okrajový jev, který nehraje v konfliktu prakticky žádnou roli. Vyrostl. Strašně se zvětšil a leze i tam, kde bych se ho nenadál. Nikdy si ho neochočíte i když myslíte, že ano, protože v této chvíli s ním máte stejné zájmy. Až jeho úkol skončí, zjistíte, že další úkoly si už dává sám.

To je moje vyznání. Banderu jste vyvolali už dávno spolu s Viktorkou Nullandovou… Za pět miliard dolarů. Chtěli jste, aby spolu s vámi tlačil na Rusko. Chtěli jste, aby byl schopný a všeho schopný. Rusové mu teď pomohli vyrůst pomocí šedesáti tisíc granátů denně. Naše vláda vidí na Ukrajině boj za svobodu, národní sebeurčení a boj proti agresorovi, ale já vidím růst tohoto upíra, který se všem hodil, všichni ho živili a já nevěřím, že ho ještě má někdo pod kontrolou. Proto mluvím o míru a klidně i o nevýhodném míru. Válka ho jen posiluje. Postupně si vezme všechny ty ideály boje za svobodu a demokracii a zůstane jen on. Z tohoto hlediska nebude příliš velký rozdíl, jestli Rusové dojdou k Dněpru a nebo Ukrajinci na ruské hranice.

Děláte všechno pro to, aby skutečným vítězem tohoto konfliktu byl Stěpan Bandera. To se nám všem strašně vymstí.

324 thoughts on “Dávný démon…

 1. Nebudu se Vidláku pouštět do polemiky ohledně Vašeho „zevšeobecnění“, jímž jste si sakra ulehčil a ušetřil jakékoliv hledání skutečných příčin. O to mi nejde.
  Co se týče oné Ukrajiny, tak ona se jednak nešťastnou necítí,jako nešťastná se rozhodně nechová ani nevystupuje, spíše naopak, včetně jejich politických a vojenských představitelů. O míře nepochopitelné nenávisti i u dětí školou povinných nemluvě. Takovou míru arogance by jeden pohledal.
  Jde asi o první konflikt v dějinách, kdy po letech krvavého okopávání kotníků velkého souseda napadený slabší provokatér doslova peskuje a staví do pozoru své politické, vojenské a finanční donátory, včetně stupidních pomocníků ala Fiala land, kdy nejen že nařizuje kolik čeho kdo MUSÍ poskytnout, ale zároveň drze si vynucuje hospodářskou, průmyslovou, kulturní, sportovní, filmovou, vlastně totální civilizační izolaci soupeře na územích donátorů, podporovatelů, lokajů, včetně práva na určení, co je a není OK.
  Vzhledem k jejich historii, k tomu, k jakému odkazu a osobnostem se odvolávají, v jakém počtu a intenzitě, je to mírně řečeno chucpe.
  Každý národ je svého štěstí strůjcem, a na dnešním stavu ona země nese drtivý podíl. A své v genech dané neštěstí pouze exportuje. Zdaleka není pouze obětí.
  Od r.1991, kdy utrpěli samostatnost, pracovali především oni sami na dnešní realitě . Mně děsí, že tamní „zvyklosti, mentalita, způsoby atd.“, se usídlí tady, a díky jejich mnohem intenzivnějšímu, hlubšímu a agresivnějšímu pudu sebezáchovy, podpořené mnohem větší svornosti, včetně pudu dobyvatele poddajného území ( což Bohemie s nacifikovaným,ale vůči odhodlanému soupeři připojeným plechem, politiky prostě je ) se staneme za naprostého nezájmu či dokonce spolupráce veřejnosti Ukrajinou II.
  Děsí mne, ale marně, že poplyšové generace za přispění politických kolaborantských sviní bez mrknutí oka pohřbít přes 1000 let české existence, v přeneseném smyslu státnosti …
  Ukrajinizace pokračuje rychlým tempem, a za uvolněnou slzu stojí spíše jak bývalá ČSSR, tak i obě torza v podobě nástupnických , naprosto bezvýznamných vydrancovaných republik.
  Nemluvě o genofondu, a dalších hrozbách – dle voličů dobrodinní, jenž s chutí a kadenci sobě vlastní připravuje za podpory užitečných idiotů milá Pětihrůza…
  Ve světle toho, co čeká tuto geografickou část Evropy, plačky za zfanatizovanou,nacifikovanou a fašizovanou zemi na východě mne obloukem míjí …

  1. V tom případě jsme strůjcem svého štěstí i my!
   Z volantu se tam dostali grázlové, stejně jako i u nás. Jen ještě o parník horší, než jsou ti naši podržtaškové.
   Mně je obyčejných Ukrajinců moc líto.

   1. Ne. Nejsou horší. Jsou stejní jako naši grázli a rusko mají poruce. To naši jsou horší, štěkají, jak si myslí, z bezpečné vzdálenosti. To ovšem nedělá ani vořech s pudem sebezáchovy.

  2. Minorito, Popisujete to sice hezky, ale nelze popsat Ukrajinu jako něco svébytného. Je to jen nástroj. Nůž. Který někdo drží. A tím nožem můžete ukrojit krajíc chleba a někomu ho podat, nebo taky s ním můžete bodnout s patřičnými následky. Ukrajina je přesně ten nůž, který někdo uchopil aby s ním bodal.

       1. Дякую вам!
        Jasně! Politické školení proběhlo! Ovšem distanční formou: v diskusi pod tou písní.

        Jsou tam ovšem i závadové názory!! Které pochopitelně odsuzuji!
        Například:
        Putin jednak nie przesadzał, gdy mówił o potrzebie denazyfikacji Ukrainy!

        A určitě si nemyslím, že to do zblbnutí opakované Слава України! 🇺🇦
        nemá stejnou funkci jako Sieg heil!

        1. (Kouzlo dvou záporů pro jazykové fajnšmekry. Pro monitorující, kdyby to náhodou pochopili: to jsem se upsal.)

        2. To rozhodně nemá. Já myslím, že má určitě stejnou funkci jako zvolání Vítězství zdar! A důležité je při tom hlavně pravou rukou ukazovat, jak vysoko skáče Váš pes.

 2. Ještě bych rád na tomto místě poděkoval našemu Tchajwanci ze senátu, že započal tento očistný proces, který skončí totálním krachem české ekonomiky: https://www.michalapetr.com/map-1559-putin-vcera-prolomil-plynovou-blokadu-evropy-cesko-ma-zbankrotovat-aby-se-nerozpadla-eu-pozaduje-bruselsky-komisar/

  „Thomas Schäfer, mimochodem do nedávna řídil Škodu Mladá Boleslav, natvrdo oznámil, že koncern VW bude nadále investovat do vzniku nových továren a pracovních míst pouze v zemích, kde je elektřina za 0,75 CZK za kWh! Jako příklad uvedl USA a Čínu! V Česku se elektřina dodává na základě Fialova nařízení za 6 CZK za kWh a zbytek ceny platí Česko ze státního rozpočtu! Schäfer přitom bez obalu novinářům řekl, že ani ze solidarity nemůže koncern VW nadále investovat do udržení výroby v zemích, kde je elektřina za 3,75 CZK, jako v Německu! Jako důvod pro toto opatření uvedl Shäfer, že Evropa není v mnoha oblastech nákladově konkurenceschopná, zejména pokud jde o náklady na elektřinu a plyn A dodal , že celý evropský průmysl ztrácí díky vysokým cenám energií schopnost konkurence!
  Podle Shäfera nikdo nemůže vyrábět automobily v zemích, kde je drahá elektřina! Česko přitom vyrábí 37% své elektřiny za 0,25 CZK za kWh v jaderných elektrárnách, a 36% v uhelných elektrárnách za 1,65 CZK i s bruselskou povolenkou! Je tak jasné, že Česko má dostatek levné elektřiny, ale kvůli Německu, aby se výroba nepřesunula do levných Čech, musel Fiala elektřinu zdražit! Česko se tak má obětovat přežití části německých pracovních míst!“

  Zatímco heslem „sametu“ bylo: „Máme hole v ruce!“ heslem husitů:“ Bijte je, nikoho neživte!“ bude heslem nového převratu: „Vzhůru s nimi na kandelábry!“?

     1. babišo – novinky na Iděsu
      Podle nejnovějšího volebního modelu agentury Median pro MF DNES by za „velkou trojkou“ skončili senátoři Marek Hilšer a Pavel Fischer. Ovšem s výrazným odstupem. Oba by získali lehce přes čtyři procenta hlasů. Ještě hůře jsou na tom Jaroslav Bašta, Josef Středula či bývalý rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima, který by nezískal ani celé jedno procento.
      Zdroj: https://www.idnes.cz/volby/debata-prezidentskych-kandidatu-basta-divis-fischer-hilser-stredula-zima.A230104_165757_volby_wass

     1. Herci a „novináři“ vždycky nejvíc kolaborovali s režimem, tak co se divíte. Jen aby pro ně někdo neuspořádal raut a nepodával speciality podle armádního generála Aloise Eliáše.
      Ale aspoň je mi jasné, proč se Eda Stehlík tak zastával Pávka, když se zveřejnily Pávkovy posudky z činné služby za socialismu.

   1. To jste snad věděla i předtím, přece Vás neovlivňují tyhle rádoby celebrity.
    Musím se smát, když někdo oceňuje morální zásady u Petra Pavla (ale co se divím, o Kuchařové jsem nikdy neměl příliš vysoké mínění).

 3. Tak trochu mi o mísu:
  Lamentuje se tu, že je u nás kolem milionu Ukrajinských uprchlíků.
  Ale skutečná data by bylo třeba upřesnit.
  – kolik z nich je mužů v přibližně vojenské věku-
  – kolik z nich je žen
  – kolik z nich jsou děti, do, dejme tomu, 12-ti let
  – kolik z nich se hodlá vrátit na ukrajinu hned po válce
  – kolik z nich později
  – kolik z nich pravidelně pracuje
  – kolik se jich už vrátit nehodlá, koupí si tu domy a dají děti do českých škol
  Z toho seznamu by to riziko „banderizace“ Kotlinky bylo jasněji ohadnutelné.
  Celkový počet ukrajinských utečenců je podle různých pramenů 0,5 – 1,5 milionu. Dost velký rozptyl.

  1. Kolik z nich je potencionálními Banderovci ale II.WW,včetně žen- nutné kvůli historické paralele právě z dob II.WW, kdy na Ukrajině existoval výcvikový tábor pro dozorce do koncentračních táborů v celé Říši. Vzhledem k tomu, co Ukrajinci „dokázali za zvěrstva“na nejen civilním obyvatelstvu ( byli taktéž členy „servisních“ jednotek wermachtu, které se staraly např. o rasovou čistotu na dobytých územích,nebo-li ve velkém vraždily židy i civily) , k míře jejich fanatizace, jsou z velké části těžce rizikovou obrovskou masou, schopnou čehokoliv, navíc vycvičenou a na rozdíl od Čechů velmi soudržnou. Nesmysly s individuální charakteristikou v momentě, kdy je vláda nechala zakořenit okamžitě opustit, a pokud možno dosáhnout stavu, za kterého opustí ČR.
   Výše zmíněné individuální kategorizace jsou holý nesmysl- to podelal Fiala gang. A pokud chce puvodní obyvatelstvo v budoucnu přežít, nesmí ztratit půd sebezáchovy a jednat. Je to stejné, jako řešit cex post chování jednotlivých vojclů při útoku v době zálohové války, tedy blbost a smrtící havloismus…
   Panebože, kdo bude toto vše u té roztroušené masy zjišťovat, vyhodnocovat…
   Ach jo …

 4. Tak tohle se některým nebude číst dobře: https://aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&p=309871&sid=31a79c047ea1c728331470bcb1af90f6#p309871

  Původní článek zde: https://greatpowerrelations.com/current-military-situation-in-ukraine-crisis-end-december-2022/

  Je to tedy dlouhé jak…, ale spousta zajímavých informací.

  Upřímně, je těžké z toho článku vypíchnout, co je důležitější. Jsou tam informace o ukrajinských ztrátách, ruských ztrátách, zvoleném ruském postupu i odhad dalšího vývoje.

  „Současné ruské vojenské vedení se neřídí taktikou, kterou používali sovětští generálové za druhé světové války (tj. masové útoky vojsk). Rusko se před zahájením pozemní ofenzívy spoléhá především na masivní dělostřelecké a raketové/raketové údery. Míra ruské dělostřelecké palby se nepodobá ničemu, co jsme v historii války viděli. Ještě důležitější je, že přesnost dělostřelectva zvyšuje stále častější používání bezpilotních letounů (obvykle Orlan-10) a nových satelitů k úpravě palby, jejichž aktualizované souřadnice jsou dělostřeleckým jednotkám předávány v reálném čase. Zdá se, že někteří západní analytici, kteří dříve ruskou taktiku podceňovali, si konečně začínají uvědomovat, že Rusko to s demilitarizací Ukrajiny prostřednictvím metodické taktiky „mletí masa“ myslí vážně.“

  „Jak bylo popsáno výše, zdá se, že výsledek ukrajinské krize je takový, že Rusko vyhraje válku na zemi a Ukrajina utrpí křížovou porážku, a to v období příštích 4-5 měsíců.
  Můj odhad ohledně nadcházejícího řetězce válečných událostí vychází ze všech výše uvedených informací a také z mého vlastního propočtu dynamiky na bojišti. Pravděpodobná trajektorie se zdá být následující:
  Rusko zahájí zimní ofenzívu během následujících tří týdnů.
  Ofenzíva přijde v podobě tří „velkých šípů“, ze severu, ze severovýchodu a z jihu.
  Celkovým cílem je zablokovat vojska AFU (na východě) ve velkém „kotli“, přerušit všechny zásobovací linie a rozdrtit AFU a její techniku na kusy
  Tato strategie umožňuje uplatnit výše zmíněnou Clausewitzovu zásadu „Nejprve znič vojenskou sílu nepřítele, pak se můžeš rozhodnout podle své vůle“.
  Ruské vedení chápe, že současná válka se Západem se nebude odehrávat jen na ukrajinských polích. Je to také politická a ekonomická bitva, a to celosvětová. Za tímto účelem Rusko navazuje důležité vztahy s Čínou, Indií, Íránem a bývalými imperiálními koloniemi Evropy a Spojených států po celém světě. Tomuto aspektu se budu věnovat v dalším článku na těchto stránkách. Prosím, zůstaňte s námi.“

  1. Re:tdx

   Jste hnusné, trapné a blbé Tédéčko, které mi ukrade všechno, co vidí!!!
   Jak jáse TĚŠIL, že tu budu za hvězdu!!!!!!!!
   A zas ho*no!!!!!!!!!

   No snad mi příště uděláte radost a počkáte asi tak dva nebo radši tři dny, až to s mikroskopem místo brejlí všecko přeslabikuju a slavnostně si to odklikám.

   Jinak Stridor a Gogoš,
   to je čtení pro vás. Vy furt máte připomínky, že je Ivan idiot a nic neumí.

   1. Tak teď jste předběhl vy mě 😁

    Jinak k té vaší poznámce předtím, právě hlavně těm dvěma jsem to chtěl věnovat. Říká se, že není nic staršího než včerejší noviny. Ve vojenství to evidentně platí taky, není nic zpozdilejšího, než než včerejší optikou hodnotit dnešní postup protivníka. Už jsem to psal kdysi na Kydech, Rusové prostě testují vedení války pro 21. století. Všichni ti „odborníci“, co jich byla plná média, zamrzli se svými odhady někde v Perském zálivu.

    1. Re: tdx

     No konečně vítězství!!!!!!!!
     A fčilek můžu KONEČNĚ beztrestně kopat do vaší živoly.

     Živola je něco podobného, jako mrtvola, akorát se u toho kopání víc vrtí. A je to větší kumšt ji jedině správně trefit!
     (((-:

     No, uvidíme, soudruzi hlásí furt nějaké přesuny, ale já bych to nebral tak tragicky. Jestli bude mrznout do konce března, jak bývá na Donbassu zvykem, soudruzi budou muset nahnat do zákopů i starobní důchodkyně.

     Jen taková úvaha z gauče.
     Co by se stalo, kdyby Surovikin žádný útok neprovedl. Proč by měl útočit? Nejlepší nácek je mrtvý nácek a mlýnek na Donbassu je vyzkoušená funkční a fungující jistota. Zbývá jen čekat a moc neškodit, aby soudruzi stíhali dodávky masa v pravidelných intervalech a v ruských skladech nevznikaly zbytečné zácpy.

     1. To tdx & Targus …
      Vážení, pochopte konečně, že o situaci na UA bojišti vůbec nejde. Tohle nemůže skončit vojenskou porážkou UA, resp. JEN vojenskou porážkou. Cokoliv jiného než zlomení hegemonie anglosasů je jenom posunutí problémů v čase a prostoru – nic víc.
      Dejme tomu, že Rusové obsadí UA k Dněpru a všechny s nenávistným myšlením vytlačí na zbývající západní část UA. Výsledek?? … rozběhne se nové kolo anglosasů ve vyvolávání nenávisti na tomto území. Dejme tomu, že Rusové obsadí celou UA. Výsledek? … nenávistné uskupení se bude formovat a podněcovat hnedle za hranicemi. Opět se nedosáhne podstatného, jen problém odsune v čase a místo vyvolávání a konsolidace anglosaských sil trošku na západ.
      Anglosasy nelze porazit v přímém finančním střetu, protože si natisknou peněz (USD, Euro a Liber) kolik budou chtít a teoreticky jsou tak schopni skoupit a uplatit celý svět. Porážka anglosasů spočívá v tom, že jim ty natištěné peníze budou k ničemu. Teprve tehdy hra končí. A nutno říct, že Rusové k tomuto cíli mají slušně nakročeno, ale nelze to realizovat a prosadit ze dne na den. Boje na UA slouží hlavně k tomu, aby anglosasové byli v časové tísni a mj. současně zbytek světa viděl, jací to jsou gauneři. A výsledky se dostavují, chce to jen čas. Pokud Rusové budou dělat větší ofenzívu, tak jen z důvodu domácí politické situace, ale vsadím boty, že ani po té ofenzívě se boje nezastaví – snad s jedinou výjimkou a to, že anglosasové přijmou úplnou a totální kapitulaci … což (dobrovolně) neučiní.
      Situaci na UA bojišti je třeba sledovat jen do té míry, zda Rusové moc neprohrávají nebo nehrozí zastavení bojů před úplnou kapitulací anglosasů a současně se pro „neurčité válčení“ nebouří obyvatelstvo RF.
      Místo toho věnujte hlavní energii sledování dějů na „ekonomické“ frontě. Podle toho jak se věci vyvíjejí by mě nepřekvapilo, kdyby BRICS nebo jeho hlavní hráči podminovali MMF a další obdobné instituce tím, že zprovozní vlastní ekvivalenty těchto nástrojů. Např. nemusí z MMF vystupovat, stačí, když zprovozní svůj ekvivalent MMF a vyspělému Západu jen sdělí, že kdo chce s nimi obchodovat, tak musí akceptovat podmínky té jejich nové organizace. Takové a obdobné kroky vynulují hegemonii anglosasů – nikoliv vítězství na UA bojišti.

      1. Re: DD

       Vy jste hloupej David úplně a ganc a chcete mi to tady kazit. A vůbec nevíte, že všichni soudruzi Anglosasové jsou krásní, mladí a chytří, tudíž jim musíme všichni za trest fandit.
       I náš soudruh Fyjallách. Proto máme dražší elektriku i plyn, abychom fandili ještě více a oni se měli ještě lépe.

       A teď vážně – můj soukromý odhad Vasilovo ztrát – podotýkám že z gauče od vypnutého televizoru – byl cca 1 000 kusů denně.
       Byl jsem za totálního idiota. UPLNĚ-FŠUDE-GANC-CYPE.

       Teď tady udělal odhad študovaný zahraniční soudruh, který moje trapné chrochty nadstřelil o nějakých 40%.

       Jinak souhlas s vaším tvrzením, které jsme tady včetně autora zdejších textů – Vidláka – ventilovali již mnohokrát.

       Mám-li být patetický, pak je pravdou, že „poslední bitva vzplála“ (dědci a báby znají z hodin zpěvu na ZDŠ).

       Ano, jde o eliminaci vlivu na anglosaské kolonie. Pokud na ně soudruzi ztratí vliv, budou péérdeli i se svými natištěnými penězi.
       A to je, oč tu běží. Brzdy jsou povoleny, stroj je rozpohybován, o tom žádná diskuze.

      2. Ale to my plně chápeme. Tohle bylo zřejmé už někdy v březnu, že jde o mnohem mnohem víc.(A patrné to bylo pro nechápavé v okamžiku, kdy začala selhávat jedna sankce za druhou a z „celého světa“ se vyklubalo pár desítek států, všechno vazalové USA.) A bylo vidět, že se na to Rusko, společně minimálně s Čínou, Íránem a zřejmě i Indií delší dobu připravovalo. Podle mě další tahy, o kterých anglosaský svět ještě ani netuší, teprve přijdou. A určitě mezi nimi může být i to, co uvádíte.

       Mimochodem si nikdo nevšímá, že v důsledku speciální operace SSA nerozpoutaly zatím už rok žádný nový válečný konflikt nikde ve světě, a ne že by se jim nechtělo, protože se aktuálně dělají před světem hezcí.

  2. Ja rad scifi. Tak pockam si jak to dopadne.
   Koho byly ty raketomety u belgorodu v unoru 2022 ? To nejdriv ukrajinci prevleceni za martani strileli na rusy a ti pak raktorem palbu opetovali. Jen at si navazuji, batuska vladimir vede ruskou federaci do ciny. A nejaky bandera ci artilery meatgrinder ci strategicky vztah s indii je vedlejsi. S pozdravem ni hao tavarisc preju pekny vecer

   1. Jen bych chtel jeste dodat, nic proti argumentum a cteni nicku tdx a targus nemam. Jen mam takovy pocit, ze valka nebude kratka, ze ji muze utnout nejeden faktor a hlavne ze ze vseho nejmin vim o jde Cinske Lidove Republice. Nemyslim jen ropa, plyn, to pustme z hlavy, ale nevim pro co se CLR rozhodla. Ja byvh skrome rekl, ze oslabena, ale ne nestabilni vlada RF. Takze travit cas rozeniranim tim jak se na ukrajine zabiji lidi na potkani no neni dobre pro ctenare a uz vubec pro RF ani UA.

    1. Vyhrát válku a ukončit válku jsou dvě dost rozdílné věci. Speciální operace na Ukrajině nebude ukončena ještě dlouho poté, co jedna strana zvítězí.

  3. Zajimavy odkaz, diky za venovani, tdx.
   Targuse chci jen upresnit v tom, ze samotna valka tu neni tak dulezita, procesy se v ni odehravajici beru jen za ukazatele. Jestli je Ivan idiot, co nic neumi, z me strany nepadlo, tim si jsem jist.
   Ale zaujalo mne jine tema v clanku nadhozene:
   „Prezident Biden  chce znovu kandidovat na prezidenta v roce 2024, ale nemusí tomu tak být, pokud se jeho válka zvrhne, pokud se Evropa vydá jiným směrem…“
   Sociolog a manazer pan Niemi bere vazne v potaz moznost vysmyknuti se Evropy z transatlantickeho sevreni.
   To je velmi odvazne vychodisko, byly panem Niemi s takovou odvahou pomerovany i vojenske udalosti, v clanku hodnocene?

  1. Re: Šumi

   Srdce ze zlata najdete na ACZ, v sekci blogy, oddíl Ze šuplíku.
   Smolil jsem to tři měsíce, než to k něčemu bylo.
   Ale je to hnusné čtení. Nachystejte si velkou štamprlu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *