22 června, 2024

Chcete vůbec vyhrát?

Přátelé, dneska jsem měl cestu do Prahy a fakt, volby už budou co nevidět. Naše skvělá dálnice D1 se začíná hemžit předvolebními bilbórdy. Čím blíž k Praze nebo k Brnu, tím víc politických hlav. I když se stále větší část volebních kampaní přesouvá na sociální sítě a stejným směrem teče stále více peněz, bez bilbórdů, banerů a podobných vizuálních materiálů to pořád ještě nejde. Na tyto velké plakátovací plochy spolknou zpravidla tak třetinu či čtvrtinu rozpočtu na kampaň.

Kdo mě čtete dlouhodobě, tak víte, že před posledními parlamentními volbami jsem několikrát psal o tehdejších plakátovacích plochách. Není to jediný prostředek, ale je poměrně drahý a výrazný, takže se z něj dá docela hodně odhadnout. Hesla na bilbórdu musejí být obzvláště krátká, aby se dala přečíst při rychlosti 130 km/h, ale zase ho vidí opravdu hodně lidí.

Nejvíckrát jen napočítal Vondru a jeho křivou hubu. Chybělo mu jen v ruce kompro na Jandejska, aby byl dokonalý. Prý, silné Česko. Nevím, jak silné bude, když má za spolukandidáty Niedermayera, který chce přesný opak a Zdechovského, který se tam hlavně chce udržet za každou každičkou cenu. Na žádném plakátě jsem neviděl Vondru se svými spolukandidáty. To si ohlídal. Jakékoliv spojení s TOP a KDU je teď naprosto smrtící a Vondra to ví. Ovšem už si nepřipopuští, že díky lživému pamfletu na Jandejska je třetí koulí na noze a všichni se tam teď stahují ke dnu navzájem.

Viděl jsem pár plakátů se Svobodnými. První čtyřka kandidátů, standardní sdělení, jak už jsem říkal, mají silnou kandidátku, tady celkem není co řešit. Plakátů nebylo tolik, ale byly dobře umístěné i dobře čitelné. Menší strany nemohou vydat tolik peněz, tak se snaží si zamluvit a objednat dobrá místa hodně dlouho dopředu. Tipoval bych, že Svobodní je museli objednat někdy loni v září a to jsem možná ještě podcenil.

Zaznamenal jsem první plakáty Stačilo! Tam také není co řešit. Obličej jedničky na kandidátce, Kateřiny Konečné, výrazný barevný vizuál a velká výhoda v názvu. Stačí přidat jedno slovo… Fialo, Stačilo! Snadno zapamatovatelné, jednoznačně protestní. Obměňování sloganu je snadné, současná věrchuška tu nadělala tolik zvěrstev, že byste mohli mít na každém bilbórdu něco jiného a nikdy by vám nápady nedošly.

Hnutí ANO jsem neviděl, oni si mohou dovolit ještě počkat, protože mají dost prostředků aby veřejný prostor svou kampaní totálně naplnili, takže se nedivím, že ještě nemusejí. Ale neviděl jsem nikde ani Kandidátuši Nerudovou a ani naše Pirátstvo. Tam bych čekal, že by plakáty měly být už venku.

A pak jsem viděl plakáty SPD. Já se hrozně moc omlouvám všem voličům SPD a vlastně i všem členům, já vím, že jsem k vám byl v posledních kampaních poměrně příkrý, ale já vás mám rád a tak mě mrzí, když vidím naprosto jednoznačné marketingové chyby, které se vám vymstí. Udělali jste je v posledních parlamentních volbách přílišným zaměřením na covid, v prezidentské volbě jste tím ukázali, že tvrdé jádro SPD má méně než 5% voličů a teď v tom pokračujete.

Máte na naprosto exkluzívních místech na vjezdu do velkých měst bilbórdy, na kterých máte napsáno: „Společně proti diktátu EU“ a máte tam Okamuru, Salviniho a Le Penovou.

Sakra proč? Oni za vás kandidují? Kde je Mach, David a Majerová? Chápal bych, kdyby Tomio držel pod rameny svoje tři přední kandidáty a představoval je voličům. Ale k čemu jsou na bilbordech tři hlavy, které nekandidují a nejsou tam hlavy, které kandidují. Chápu, že Tomio Okamura „prodává,“ ale proč prodává Salviniho a Le Pennovou?

Vždyť dobrá půlka voličů ještě ani neví, že jste se spojili s Trikolorou a že máte jako lídra Petra Macha…

Bilbórdy na nejlepších a také nejdražšších místech… a o kandidátech neřeknou vůbec nic. Navíc, nápisy pod obličeji (aby lidé vůbec věděli, o koho jde) jsou tak malé, že se z auta blbě čtou. Myslíte, že českému voliči zaimponují Ital a Francouzka? Kvůli tomu, že s nimi máte dobré vztahy, vás budou volit? Já vím, že tím ukazujete záměr se s nimi spojit ve společné frakci, ale kolik voličů vůbec ví, že v europarlamentu jsou frakce?

Vlastně by mi to mohlo být jedno, kdo chce kam, pomozme mu tam, ale sakra, jestli takhle budete pokračovat, tak to dopracujete k debaklu. Počítejte se mnou: Na prvním místě kandidátky nemáte zasloužilého unijního matadora, který v europarlamentu odvedl kus dobré práce, ačkoliv kandiduje. Místo něho tam máte člověka, kterému sotva oschla stranická přihláška. Na třetím místě máte Majerovou, za kterou jste teď ani neztratili slovo, když se do ní intervjuci pouštěli za Voice of Europe. Ať to počítám, jak to počítám, i kdybyste utrhli tři mandáty, tak vlastně ani jeden nebude váš. A jako kdybyste to také tušili, tak dáváte statisíce peněz do vizuálů bez kandidátů…

Dává to celé nějaký smysl, kterému sakra nerozumím? Je v tom nějaká genialita, kterou nedokážu vidět? Kdo vám to sakra tvoří?

Hele, nejsem žádná citlivka. Klidně se do mě pusťte. Jsem připraven se sejít s kýmkoliv z SPD a nechat si to vysvětlit. Jsem připraven dát na svém blogu prostor komukoliv z vás, aby to vysvětlil mně i čtenářům. Jsem připraven tento svůj článek zkorigovat, napsat jiný a lepší, ale prosím, prosím, prosím, vysvětlete mi to. Můj vidlácký mozek na to prostě nestačí a neumím za tím vidět nic jiného než počátek průšvihu.

Omlouvám se za upřímnost.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

286 thoughts on “Chcete vůbec vyhrát?

 1. Já mám návrh pro Vidláka a vlastně i pro nás. Co si zahrát na HISTORIKY – nenadávat ani nevyvyšovat, ale pěkně jednoho po druhém samostatně proklepnout. Co slíbili a nesplnili, co udělali navíc či namíň. k čemu vyzývali či co zatracovali. . Vždyť oni se tak rádi objevují v tisku – na trubce a v novinách, tam všude za tu dobu co se ?snaží? zviditelnit toho musí být mraky. Do titulkového komentu dát jen základní data o dosavadní činnosti z WIKI. Ta je přece taky veřejuná. Nevypisovat ale dávat odkazy.
  Akorát snad porada s právníkem , ale myslím, že by to neměl být problém, když už to bylo jednou venku a bez problémů. A ať si lidi vyberou sami.
  Teda nevím kolik se jich do toho prflamentu hlásí, ale stihnout by se to snad dalo – tak jednoho či dva týdně? Podumejte zda a jak by to šlo.

 2. Chcete vůbec vyhrát?

  Faktická poznámka k článku. Vynecháme 90% vaty a věnujme se pár slovům dřeně.

  Volby do Eurosojuzparlamentu se ne = volby do sněmovny, o senátu nemluvě.
  Zde se nevolí strany, ale FRAKCE.

  I toto! To je ňáký divný! Není.
  V ESJZP tvoří frakce strany, které si jdou v zemích původu po krku, ale v Bruseli hlasují stejně. Třeba pro LGBTXYZ, pro likvidaci evropského průmyslu, pro volnou neomezenou migraci, pro válku, odírání většiny občanů v zemích EU a tak podobně.
  Anebo to nechají (alibisticky) na posl(r)ancích. Takže třeba křesťanská tetka Šojdrová může hlasovat za nekontrolovaný příliv Slimáků. To s nadějí , že se o tom lidi doma možná ani nedověsí. (A stovky nebo desítky 30 letých „sirotků“ pro ČR, což Šojdrová propagovala již dříve, jsou v tomto měřítku nic.)
  V Bruseli se prostě většinově nevede národní politika – spíše protinárodní.

  Proč tedy ty frakce? Jde o to, že frakce vyjadřují zájmy určité množiny voličů z různých států. Také se v nich lidé navzájem ideově ovlivňují, hledají řešení, vedou v EU politickou agendu, atd.

  Sám Okamůra není ničím. Ani Sášenka Vondrůj i s Vondrovou-Vrecionovou z rodinného podniku ODS – Brusel, dohromady. Máš svou silnou frakci? Je to rychtik.

  Okamůra říká: Mám lidi, co souznějí. Své názory prosazujeme v daleko větším houfu. Svou agendu. Mám svou silnou frakci. Nejsme pidižvíci, jsme dohromady někdo. No a tetku Le Pěnovou asi nikomu v ČR nemá cenu představovat. Je značka sama o sobě. Salvec taky.
  A wo to na těch obrázkách jde. Wo to tam go. Bez nudných hlášek. Jasně, srozumitelně. To jsme my! Tož tak…

  PS:
  Takže se obávám, že zde radit, je jako šilhat na obě oči.
  Už i z toho důvodu, že Okamura je Okamura a jeho ostatní koaliční partneři jsou politické apendixy, bez reálné možnosti operovat samostatně. A nic jim nebrání zřídit vlastní bilboardy.
  A za třetí. Na Majerovou, pokud zrovna nemluví a prožene se v grafice retuší, může být jakžtakž pohled. To jo. Ale vidět s Okamurošem na jednom papíře zrovna Macha!!! tak to SPD nedám už z principu.
  To by teda byla bota! Už je. Proto je lepší na Macha a jeho pidicamarillu, neupozorňovat…🙈🥴
  A kdo by nechtěl zdlouhavě hledat názory páně Macha, může si pustit, nedávno natočené „Aby bylo jasno“, se zástupcem Machovců. Je tam za Machovce, tedy i za páně Macha. Osvětluje ideologii jejich strany. Ten mladý pán, ani ta ideologie, nedosahuje kvalit Markét Pekari Adamové a její ideologie. Opravdu ne. Ale nebezpečně se jí blíží! …

 3. Tak migrační pakt dnes v EU definitivně prošel! Hurá! I české ženy budou časem obohacovány. A kluci z kebabu si budou mít s kým pokecat v rodné řeči.

  Sálem Alejkum, Aláhu Akbar!

    1. https://www.denik.cz/cesko-a-eu/martina-dlabajova-odchazi-z-ano-20230621.html

     A toto je zajímavé…
     Otázka D:
     Po předposledních parlamentních volbách jste patřila mezi skupinu lidí spojených s ANO, kterým se podařilo zabránit vytvoření vlády Babišova hnutí s SPD Tomia Okamury. Bylo to už tehdy těžké? A pomohlo to něčemu?
     Dlabajová:
     Pomohlo, vláda s SPD nevznikla. Tehdy jsem to vnímala jako zásadní moment a dodnes jsem hrdá na to, že naše argumenty byly tím, co rozhodlo. Jestli by zabraly i podruhé? Tím si jistá nejsem.

  1. A když o tom úúžasně pro nás výhodném „paktu“ mluvil ten vykulený preVít, tak měl oči jak tenisáky, slintalo mu z huby, smál se na celý ksicht a byl mrtvolně bledý – ten byl sjetej, jak zákon káže.

  1. Představitelé státu agent 107, nutela a třísvetrová by se měli při omluvě tvářit náležitě zkroušeně, když už je dopadli a bít čelem o zem po celou dobu omluvy. Exekuce by měla probíhat pečlivě sledována ČT24 v přímém přenosu, aby národ viděl jestli nepodvádějí, jak mají ve zvyku.

   1. Jakkoliv se nezastávám vámi jmenovaných, ale asi vám uniklo to zásadní, a sice, že stát /současná vláda/ se má omluvit za zařazení SPD mezi extremistické organizace do zprávy Ministerstva vnitra o extremismu, ačkoliv se to týká PŘEDCHOZÍ VLÁDY, kdy ministrem vnitra byl ČSSD Jan Hamáček, nikoliv vlády Signalisty Prvního Největšího a ministranta Österreichera.
    Dávat více pozor se vyplatí.
    L.

    1. Lex:
     Nojo, to mi v té radosti uniklo taky….škoda přeškoda. Ježiš, jak já se namlsala představou, že se preVítek musí omlouvat!

    2. Soudím, že jde stále o víceméně stejnou partu. Momentálně vedenou mnou jmenovanými „vůdci“, kteří reprezentují stát, který se má omluvit. Příští vláda se bude moci omluvit za tuto vládu atd. atd. Je to jako předávání štafetového kolíku, hajzlové se mění, kolík zůstává.

      1. Co měl Babiš společného s Ministerstvem vnitra?
       Zkuste si laskavě poněkud osvojit, co znamená pojem „vláda“, „ministr a ministerstvo“ a „předseda vlády“.
       Melete blbosti?
       Proč ne.
       L.

    1. Taky jste blbě četl/a/?
     Podobně jako „toníček“ níže?
     Bez ohledu na to, že to zařazení do zprávy je asi to jediné, s čím současné Rakušanovo Ministerstvo vnitra souhlasí s tím Hamáčkovým, takže se proti rozsudku odvolá.
     Zkuste být příčetní.
     L.

     1. Lex:
      Jo, ale už jsem se napravila. Jenže jak je to tu řazený jako slípky na hambalku, asi jste to přehlíd. Popojeďte nahoru.

      1. Jo, popojel jsem nahoru.
       Máte pravdu, Vaše reakce na můj předchozí koment byla v 18.37, já jsem svůj psal chviličku dříve a neměl tím pádem na skle „tapetu“. Pak jsem jej zavěsil v 18.42.
       O Vaší reakci jsem neměl v tu dobu tušení.
       Sorry, jako.
       🙂
       L.

  2. To jsem zvědav. Vláda přece nemůže za to, že jí BISka dodala tyto zaručeně pravdivé informace. Stejně jako v případě zablokování webů jsou v tom naprosto nevinně 😂😂

 4. To je tak když jde o zisk a jen aby se prodalo.

  Letadla 787 a 777 mají vážný problém, bije na poplach inženýr Boeingu

  Americký Federální úřad pro letectví (FAA) vyšetřuje varování inženýra Boeingu, který tvrdí, že části trupu letounu 787 Dreamliner jsou k sobě nesprávně připevněny a mohly by se během letu po několika tisících cestách rozpadnout. Muž jménem Sam Salehpour, který u firmy pracuje více než deset let, objevil podle svého tvrzení problémy i při montáži dalšího širokotrupého letadla – Boeingu 777.
  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-amerika-letadla-787-a-777-maji-vazny-problem-bije-na-poplach-inzenyr-boeingu-40467347

  1. Vzhledem k tomu, jak poslední dobou z Boeingů za letu pořád něco odpadává, tak bych mu i celkem věřil…

   1. To je důsledek toho, že do vedení se už nedostávají technici.
    Moderní doba. Ušetříme, at to stojí, co to stojí.

 5. Také se podívají tolika kandidujících subjektů, ze se nedomluvi na společných kandidátkách. Zase propadne mnoho hlasů, co je výhodou pro postupující, ze jim ke zvoleni,stačí méně hlasů.

 6. Takže až uvidím rozzářený kosočtverec s jedním zářezem,mám to chápat jako zviditelňování se Danuše Nerudové?

   1. Samozřejmě. Kdo si umí spočítat, že 1+1=2, k tomu stačí obyčejné kupecké počty, ten musí vědět, že nikdo z jakoopozičních pidistran NEMÁ ŠANCI !! ABSOLUTNĚ ŽÁDNOU !! NAOPAK JE TO HLAS PRO SPOLUDEMOLICI. NEJSEM ŽÁDNÝ STRANÍK!! ŠANCI MÁ JEN SPD!!!!

    1. Strany Moravané a SPR-RSČMS tu v podstatě existují již od dob kabátové revoluce. Tedy už v době, kdy jistý politický podnikatel Okamura ještě v Japonsku vyvážel popelnice.
     Že nemají velikost dnešního SPD je způsobeno tím, že bohužel (či snad bohudík) nemají finanční zázemí mafiánských kmotrů a’la pražský Hrdlička či prostějovský R.Fiala.
     Současná politika je jeden velký byznys a podle toho to taky vypadá. A neustále na to skáče dostatek tupců s jejich volbou „menšího zla“. Pak se ovšem nemohou divit, že jdou od jednoho zklamání do druhého a nikdy nenaleznou uspokojení. Nač si dávat velké cíle, že? Lepší je být neustále balamucen politickými podvodníky a mít falešný pocit výhry z nepropadnutí svého hlasu.
     Jenomže právě volením někoho, koho v podstatě ani nechci, ten volební hlas propadá. To je jako volit za bolševika jednotnou kandidátku národní fronty.

   1. Děkuji za jedinou rozumnou reakci zde.
    Všichni ostatní tady nejspíš trpí schizofrenií – nadávají na EU a NATO, ale propagují a volí subjekty, kterým se z těchto spolků ani nechce a jde jim především o prachy z bezedného eurokoryta.
    Gratuluji jejich voličům a doporučuji objednávku u doktora Chocholouška. Prý dokáže léčit rozpolcené osobnosti.

  1. Proč bych měl volit zrovna tuhle PRO, když to co chtějí, mají tak, či onak další subjekty, která mají REÁLNOU šanci uspět?

   1. Které například? A opravdu to ve svém programu mají? Nebo je to jenom rétorická mlha, kterou vypouštějí?

     1. Ja, to máte pravdu. Tihle určitě ano. Jenomže je už i tady kdosi pohotově označil za nácky.
      A hlavně – jedná se vesměs o pražské politiky a jejich strany. Neuznávají sebeurčení Moravanů.

    1. A když jsem nucen volit někoho, koho ve skutečnosti ani nechci, tak mi taková volba k něčemu bude? Pak mohu nadávat leda tak sobě.
     Pakliže však volím toho, koho opravdu chci, ale nedopadne to (málo hlasů), pak si mohu klidně zanadávat na ty ostatní, co volili jinak. Samozřejmě v případě, že se ukáže být jejich volba chybou.

   1. Přesně. Je to vidět na Slovensku. Kdyby volili zásadově, žádné uhýbání a kompromisy, mohli klidně mít tchorčoka! A zatím? No prostě blbci!

      1. Myslite si tedy, ze vetsina Slovaku jsou bezzasadovi progresivisti, kompromisne volici Pelleho. Mit charakter, voli Korcoka?
       Josef vyse mi zase oponuje moznym zklamanim z propadleho hlasu, zatimco jeho hlas nepropadne, aniz by bylo jasne, koho chce volit. Mozna Nerudovou?
       To mi neprijde jako vazna protiargumentace.
       Nu coz- zajimave je, ze vetsina volicu pozaduje to, co jim nabizi udajne nevolitelne mensi strany, ale pak to stejne hodi >Kovidu-Jourove-Vrbeticim< coz bude pro vlasteneckou scenu silna vzpruha.
       Osobne se nedivim, ze jak vlastenci, tak bruseliste maji nejakeho volice naprosto v pazi a jde jim jen o prachy. To je nejrozumejsi, co se da pri takovem rozpolozeni volicu delat.

       1. Dobře, no, šanci jste dostal, takže pěkně polopatě. Kdyby se voliči Harabina pěkně drželi stridorad a ve druhém kole se zásadově neumazali volbou kompromisního Pellegriniho, mohli krásně mít korčoka. Ještě nějaké předstírání nechápavosti?

        1. Mícháte hrušky se švestkama, což je zavádějící. Prezidentské volby jsou dvoukolové a většinové. Volby do EP jsou jednokolové a poměrové, byť s diskriminační hranicí 5 procent.
         Tudíž volit bych měl toho, koho opravdu chci, jinak se svou volbou nebudu nikdy spokojen. Výjimkou je II.kolo voleb prezidenta či do senátu. V něm jde většina voličů volit PROTI tomu, koho více NECHCE.

         1. Není na tom nic zavádějícího, je to silný a názorný příklad. Těch dobrých a ctnostných a vznešených rad, že Pellegriniho nikdy, protože … a vyjmenovaných půl sta dobrých důvodů, tady padlo neurékom. Naštěstí Slováci projevili dostatek pudu sebezáchovy.
          A další průzračný příklad jsou poslední české sněmovní volby. Ofrňovači nad „menším zlem“ dostali odměnou za za svůj zásadový přístup zlo největší. Bohužel nejen pro sebe.

          1. Klidně si sám volte jakékoliv zlo – menší, střední, větší, či jak je libo.
           Akorát k tomu nenuťte nikoho jiného, byť si to alibisticky zdůvodníte.

           Slovákům ve II. kole nic jiného nezbylo: buď – anebo. Proto jich přišlo ve II. kole skoro o 10% víc než v kole 1. Což je taky volební rarita, většinou je účast ve 2. kole slabší. Jinak nemá dvoukolový systém prezidentských voleb nic společného s poměrným systémem parlamentním.

          2. Re: Charon
           Ale volte si propáníčka, koho chcete. Jenom mě zaráží, že se potom výsledkům divíte, natož že držkujete a zejména pak na ty, kteří svůj hlas do kanálu nehodili.

        2. Predrecnik to vysvetluje: eurovolby jsou jen na jedno kolo.
         Hlas srdce, anebo rozumu se tu resi pred kazdymi volbami a naprosta vetsina mistnich diskuteru je pro „rozumnou volbu mensiho zla, ktere ma sanci“.
         Coz odpovida i mym pozorovanim v mem okoli a konecne i vysledkum voleb- takto premysli a kona vetsina nespokojenych obcanu.
         Ma oponentura je ciste prakticka a zalozena na dlouhodobem pozorovani:
         Nakonec je velmi diskutabilni, zda-li prezentovane mensi zlo je nakonec opravdu mensi (viz muj trojskok vyse: Jourova-Vrbetice-kovid).
         Dale pak pak jsou timhle postupem demoralizovany a odsouzeny nadejne mensich stran, prichazejici s nabidkou, po kterou MEZI VOLBAMI vola vetsina obcanu.
         Kdyz to velmi jednoduse shrnu, pak volba mensiho zla znamena, ze nemuze dojit ke zmene a system se zabetonuje. Vetsi zlo vyhodne participuje na neustale dokola volenem mensim zlu a nove strany nemaji sanci prorazit.
         Jedna se o formu opozicni smlouvy, ovsem iniciovanou ze strany obcana.
         Druhy moment je ciste moralne osobni: neustale slysim, ze neni koho volit, ale kdyz uz volic dostane moznost dat svuj hlas nekomu, kdo s nim mas shodne zajmy (program), tak to neudela a radsi voli „z racionalnich duvodu“ sam proti sobe.
         Uz jsem si na tenhle paradox zvyknul a snad ho i pochopil, ale zadnou radost z toho nemam.

         1. Děkuji, konečně jeden racionální a rozumný názor, v té plejádě „svědků“ kohokoliv.
          Jenomže pohnout s tou zabedněnou masou je nadlidský úkol.

          1. Napodobne.
           Byl bych shovivavy k jedne porevolucni generaci (reknemez v obdobi 1989-2014).
           Republika byla mlada a politicka scena nevyprofilovana, volicske zmatkovani pak bylo pochopitelne.
           Ovsem od doby uprchlicke krize jsou karty rozdany vicemene jasne a kdo dokazal, ze to nedokaze, toho zna kazdy.
           Presto dotycny dostava hlasy stale dokola a to diky vyse diskutovane teorii mensiho zla.
           Ja proti nic v zasade nemam, krome toho, ze ve stavajicich podminkach se ukazala jako kontraproduktivni a navic blokuje mozny spolecensky posun, uskutecnitelny malymi stranami.
           V pripade dvoukolovych voleb je to jasne, tam je laska k mensimu zlu na miste. (Tedy myslim v druhem kole.)
           Ale vidite, nakonec to obrati proti vam a ze vyhral Fiala j

          2. A ze vyhral Fiala je vlastne vase chyba, protoze jste volil podle svych zajmu.
           Jeste k vyse uvedenemu dotazu/vycitce: Pokud muj hlas propadne diky volbe male strany, budu mnohem stastnejsi, nez kdyby mi nepropadl volbou Babise.
           Ony vysledky stejne odpovidaji realnemu rozlozeni preferenci a kdyby k volbam prislo treba jen 1% volicu, rozdeleni kresel ve snemovne by se moc nelisilo.

     1. Houby Korčok. Zásadový přistup Harabinovců by přece byl nejít ve druhém kole volit. A ro se zjevně nestalo ….

      1. A proto přišlo ve II.kole o téměř 10% voličů více, než v kole prvním? (Což je volební rarita.) To byli všechno Harabinovci? Hmm, zajímavá logika – proč tedy nepřišli už v kole prvním?

  2. Takže taková obdoba „ANO, vytrolime europarlament “ z minulých eurovoleb. Včetně zavádějícího názvu, který je zaměnitelný s Reichlovým PRO.

   1. Takže na slovíčka PRO či ANO mají politické strany nějaký copyright? Prosím o zdroj.
    Nebo je problém v tom, že někteří tupci si nedovedou ani řádně přečíst název volební strany?

 7. Bilbordy jsem neviděl, ale……
  Frakce jsou důležité, perfektní tah od Okamury (volič je osloven tak, že se SÁM zamyslí…..už jen proto, PROČ jsou na bilbordech zrovna TITO politici…..skvělý marketing, skvělá reklama).
  Pokud dodá na předvolební trh ještě nějaké masivní dovysvětlení ohledně těchto osob a důležitosti frakcí – tak se ta investice bohatě vyplatí.
  Rozmělnit tento zásah přímo na komoru konzumenta předvolební kampaně , může jen když nějaký jiný subjekt udělá to samé.

  1. Hlavně by měl dovysvětlit, ve které frakci a s kým je ANO a co tato frakce prosazuje. Hned by mu přibyly 2 procenta ….

 8. Jen pro orientaci – podle aktuálních průzkumů dostane Ano 6 (dnes má 6) křesel, Spolu 5 (dnes 8), Stan 3 (1), SPD 3 (2), piráti 2 (3), komunisti 1 (1) a Přísaha 1 (0).

 9. Mimochodem, nevíte, jesli některý kandidát má v programu zrušit to kočování mezi Bruselem a Štrasburkem?
  U takových „maličkostí“ se totiž musí začít ….

  1. Jako náš kandidát ? Mohu se zeptat proč ? V době kdy nás ničí greendeal, byrokracie, znevýhodnění naší ekonomiky a podobné věci se má náš zástupce starat o kočování cirkusu ? To jako vážně ?

   1. To je záležitost tak na 1 hodinu, pokud o tom budou jednat rozumní lidé. A pokud to nezvládnou, tak je zbytecné úkolovat je něčim důležitějšim. Beru to jako takový lakmusový papirek, jestli kandidát vůbec tuši, do čeho jde.

    1. Na hodinu ??? Chápete jak se tam bude lobbovat, jaké jsou tam ekonomické tlaky hotelů, restaurací a podobně ? A ještě jednou tu samou otázku, proč by to, co nás absolutně neovlivní, měli řešit naši, proč by tím měli ztrácet energii a stavět se na stranu sporu, do něhož jim nic není ? Jen proto abste měl lakmusový papírek, není to trochu málo ?

  2. Mimochodem v osmdesátých letech uctívali slovo,, Brusel“ primitivní hordy napříč fotbalovými stadiony v ČSSR. Dnes si to převzali jiní primitivové a to slovo symbolizuje mnohem větší vlnu destrukce

  3. VVP má 3 poradce, jak reagovat na poslání francouzské cizinecké legie na UK:
   1. poradce radí nezasahovat.
   2. poradce radí zničit je na UK.
   3. poradce radí zničit je na UK plus Paříž, Štrasburk, …
   Jeden poradce tedy má v programu zrušit to kočování, ale nevím, zda kandiduje do EU parlamentu.
   Takže je to jak píšeš, u takových maličkostí se musí začít.

   1. Člověče, už jsem se lekl, že VVP chce poslat vojska na UK = United Kingdom (Anglie..).. Čili neplést UK a UA !! A mimochodem, to jste ještě u nás neviděl žádné auto se značkou UA ?? To je s Vámi nějak podivné..

 10. OT
  Republikáni se na půdě Senátu šéfa Pentagonu zeptali, zda je cíl přijmout Ukrajinu do NATO v souladu s plány na ukončení války.

  Senátor Tommy Tuberville se zeptal, zda Ukrajina vstoupí do NATO. Lloyd Austin odpověděl, že cílem je, aby „v určitém okamžiku“ Ukrajina vstoupila do Aliance, a že to chce i samotný Kyjev.

  „Kdybyste byl na místě Ruska, chtěl byste to? Já se jen ptám. Hrajeme teď s Ruskem hry, chci jen pochopit, proč to děláme,“ zeptal se Tuberville.

  Austin odpověděl, že kdyby byl Ruskem, nechtěl by, aby Ukrajina vstoupila do NATO, stejně jako by nechtěl, aby do něj vstoupilo Švédsko a Finsko.

  „A oni se připojili. Protože Putin napadl svého souseda – bez provokace, bez odůvodnění. A proto chceme, proto jsme tam, kde jsme. A víte, místo aby si věci vylepšil, zvýšil účinek rozšiřování NATO. Což mu samozřejmě vytváří horší prostředí,“ reagoval Austin.

  Tuberville se také zeptal, zda Ukrajina může vyhrát. Lloyd Austin odpověděl kladně.

  Na otázku, jak vypadá vítězství Ukrajiny, ministr zopakoval svou odpověď Eriku Schmittovi: vítězstvím by bylo, kdyby Ukrajina byla „demokratickou a nezávislou zemí“, která „dokáže bránit své suverénní území a odrazit agresi“.
  https://t.me/stranaua/150245

  1. No vzhledem k tomu, že nedefinoval jak velká ta vítězná Ukrajina má být, tak cíle „dokáže bránit své suverénní území a odrazit agresi“ jistě dosáhne. 🤣

  2. Aha, takze on chce, aby UA byla v NATO, na miste Ruska by UA v NATO nechtel, ale Rusko napadlo UA bez provokace a oduvodneni.

   Tak jo, to dava smysl.

   1. Tvrdohlavá, neustále Goebbelsovsky omílaná lež o Ruské bezdůvodné agresi.
    Podle principu – čím vícekrát se zopakuje, tím více hlupáků jí uvěří. Na tomhle stojí celá západní propaganda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *