26 května, 2024

Čajnavirus

Takhle říkal covidu Donald Trump, ne? Čínský virus…. z Wuhanu. A byl to právě americký prezident a rozdělená americká společnost, kdo vlastně způsobili to, že jsme se na covidu všichni tak rozhádali. Trump byl ten, kdo řekl, že se mu nechce všechno zavírat, že ekonomika je důležitá, že přece nemůžeme omezovat osobní svobodu a individuální práva kvůli něčemu, jako je pandemie…

A protože měl silné odpůrce, kteří museli udělat vždycky přesný opak toho, co Trump, tak začali naopak tlačit na roušky, odstupy, lockdowny… Krásně to tenkrát napsal Marian Kechlibar – kdyby Trump řekl, že z Číny přišel zákeřný virus, kterým zlí komouši chtějí zahubit americké veterány z válek za svobodu, ale američané se nedají a budou proti viru bojovat pomocí odstupů a masek, tak by texasští motorkáři nosili roušky a demokraté by řvali, že Trump omezuje osobní svobodu a pořádali by bezrouškové párty.

U nás to bylo totéž. Babiš řekl, že budeme bojovat pomocí lockdownů a tak opozice dělala žranice na Karlově mostě… jak prosté milý Watsone. Nikdo v té době ještě netušil, co se doopravdy stane…. Ani Trump, ani Babiš, ani epidemiologové a už vůbec ne novináři. Ale všichni si rádi šli přihřát polívčičku a dělali to, dokud kolem nebylo jedno velké spáleniště.

Do toho pak samozřejmě naběhla Big pharma, kteří se stali prvními vítězi covidové války. Musíte uznat, že to byl dobrý kumšt přesvědčit (pomocí úplatků) vlády i spoustu občanů (tehdy i včetně mě), že mají řešení v podobě rychle vyrobené vakcíny (kterou stejně první udělali Rusové) a když nás napíchají, tak už nikdy na covid neonemocníme, nikoho nenakazíme a bude nám všem sluníčkově.

Jak to dopadlo, všichni víme. Chtějí, abychom se očkovali čtvrtou dávkou, protože ty tři předchozí byly na hovno a stejně můžeme nakazit naše stařečky a ti mohou být napíchaní třeba deseti dávkami a stejně mohou umřít, pokud to chytnou. A samozřejmě vůbec nemluvím o mnoha podezřelých případech, podle kterých to vypadá, že v globále víc škodí očkování, než samotný virus.

Nakonec nám virus víceméně vyvanul… prostě populací prošel, něco vyvraždil on, něčemu pomohly ty pigára, zbytek se uzdravil, získal nějakou přirozenou imunitu, vakcíny se za drahé peníze nakoupily, teď se zase za drahé peníze likvidují a zůstala pachuť mnohokrát znásilněného právního státu. Dozvuky budou trvat ještě dlouho a mnohokrát ještě budeme překvapeni, jak krásně se proti lidu dají použít henty paragrafy o výjimečném stavu.

Ale samotný virus už nikoho neděsí, tak nějak jsme si zvykli, spousta lidí už ho ani nehlásí v práci a na nějaké karantény z vysoka kašle. Už před rokem covidové téma volby spíš prohrávalo než vyhrávalo, prostě byla to taková prohraná válka a nikdo se dneska nechce nimrat v tom, že jsme všichni byli trochu vyděšení, trochu blbí, trochu jsme naletěli a hodně nás to rozdělilo. Musely přijít vysoké ceny za elektřinu, abychom začali být tolerantní ke našim vzájemným covidovým postojům a musel přijít premiér kretén, aby se lidi začali dívat na Babiše i jinýma než covidovýma očima.

Máme teď jiné starosti a tak zůstává mimo hlavní zájem to, že Čína nepovažuje covid za vyřízenou věc. I teď, na posledním sjezdu komunistické strany, si kromě zvolení Sitting Pinga a upevnění jeho moci, ještě potvrdili, že stále drží strategii nulového covidu, což v praxi znamená rozsáhlé testování a rozsáhlé uzávěry obrovských městských i průmyslových aglomerací.

Dělají to, i když už celý svět na covid víceméně kašle. Proč? To snad nevědí, že to zase tak moc nezabíjí a pokud ano, tak to samo od sebe řeší důchodovou reformu? Copak nevědí, že pro mladého člověka je to prakticky neškodné? Že to zabíjí až od šedesáti vejš, ale i tady to má klesající tendenci? Proč zrovna tam v Číně drží tak rozsáhlá opatření a komplikují si život? Zrovna tam, v zemi, kde vládne autoritativní režim, který se z nějaké mrtvoly fakt nepodělá… proč dělají něco, co už všude jinde dávno odpískali?

V pondělí jsem byl u jednoho kamaráda, který je světoběžník a zásobuje mě tím, co já tady v Kotlince nemohu vidět. Probrali jsme toho samozřejmě mnohem víc, ale tentokrát mě navedl na celkem racionální vysvětlení…

Oni to mají jako cvičení.

Zajisté vám neunikla zpráva, že virologové z Bostonu připravili mutaci koronaviru, která údajně měla 80% smrtnost. Navíc se ozvali němečtí vědci, že covid nejspíš opravdu není z nedovařeného netopýra, ale z Wuchanské virové laborky a Američani se v tom angažovali víc, než je zdrávo… Víte, já nemám rád taková ta jednoduchá (a chybná) vysvětlení, že to v Číně dělají proto, že je ovládají stejní Reptiliáni, jako naše vlády. Stejně jako nevěřím, že jsou Číňané s Američany na jedné lodi (byť jsou obchodně prorostlí), stejně tak nevěřím, že Babiš je to samé co Pětikolka. Na to se příliš angažovaně mezi sebou perou a mají příliš velké ztráty, než aby to předstírali.

Jak zní rozumné a celkem racionální vysvětlení? Že takový virus je to nejlepší na boj s jadernou velmocí. Když použijete tanky, kanóny, lodě a letadla, tak by protivník mohl v případě prohry prostě zmáčknout tlačítko a vzít všechno a všechny do pekla sebou. Ale když ho vlastně vojensky vůbec neohrožujete, ale zároveň je ničen novou neznámou nemocí? To je jiná…

Ono možná nebude náhoda, že zhoršení vztahů mezi USA a Čínou přišlo právě po covidu. Jen se prostě ukázalo, že covid nestačí. Že se mu Čína dokáže ubránit pomocí brutálně tvrdých opatření, během kterých vypnuli celá města i obrovské továrny. Zároveň také očkovací cvičení tady na Západě ukázalo, že lidi do sebe nenechají píchat neznámé látky jen tak, protože jim to řekne nějaký Smejkal a jednak ty vakcíny stojí za prd a nepomáhají ani těm, které by naše věrchuška po té depopulaci planety nadále potřebovala.

Od konce covidu se zase všichni vrátili k diplomacii letadlových lodí a provokací v Tchajwanském průlivu. Znovu se haraší zbraněmi pěkně postaru. Dějiny se dál dělají pomocí střílení na frontě, dronů a svrhávání vlád pomocí dobře zaplacených lidových protestů.

Jen to vypadá, že Čína si řekla, že jim to mohou brzy udělat znovu. Že by mohli použít mnohem lepší virus s lepšími možnostmi. Vypadá té, že čínští soudruzi si vyhodnotili, že biologická válka je reálná hrozba, že se pomocí moderních poznatků a technologií dají dělat hodně hnusné viry. Nejspíš také zjistili, že Západním strukturám jsou lidi u zádele a vlastně tady nikomu nevadí, že by se taková svinská breberka rozšířila po celém světě a vraždila skutečně efektivně.

A tak tam v Číně trénují. Učí se, jak ohraničit ohnisko, jak efektivně uzavřít obrovské části země, učí se, jak bude reagovat obyvatelstvo, vytvářejí struktury, jak takový průser zásobovat, jak opravdu omezit kontakty, vytvářejí štáby a rozhodovací orgány, vyhodnocují, co to dělá s morálkou lidí a odstraňují chyby. Záminku mají perfektní a ještě při tom zjišťují reakce obyvatelstva na masivní válečnou šikanu.

Nejde o současný covid, ale o budoucí bakteriologickou válku. Číňané zjistili, že jsou zranitelní a tak pracují na tom, aby zranitelní nebyli. I když to stojí hrozné peníze… Ale jak říká Marian Kechlibar, pokud cvičení není skoro jako válka samotná, tak nic nevycvičíte. Zdá se, že si to Sitting Ping vzal k srdci a pracuje na tom.

Pokud mám pravdu, tak se žádné čínsko – americké přátelství nekoná a naopak panuje hluboká stupňujícíc se nevraživost. Jen… Číňané nemají tendenci spěchat. Nejprve být připraveni a pak teprve konat. Ještě je zapotřebí zbavit se dolarů, domluvit se všude po světě na novém měřítku vzájemného obchodu a bohatství, přesvědčit bázlivé a posílit odhodlané, oslabit Západ, zvládnout mezi jednou a půl miliardou lidí karanténu… a pak spíš dosáhnout vítězství, než vyhrát.

224 thoughts on “Čajnavirus

 1. Zrovna si chlapce z https://www.narodniradaobnovy.cz/#members projíždím v Obchodním rejstříku a už po druhém kusu mi řve dost ohlušující alarm
  Jandejsek je členem představenstva AK ČR a rozsahem agropodnikání je to takový menší Babiš.
  Noveský nám předloni přesedlal na podnikání v sociálnu a v Praze to rozjel ve velkém stylu. Je i předsedou „Asociace nestátních neziskových organizací HM Prahy“.
  Kromě Kollera a Havla podnikají všichni a zítra si jejich společnosti projedu v dotačním rejstříku.

  Motáme se v bludném kruhu…

  1. U vás by neobstál ani křišťálově čistý světec. Jeho sandály se totiž dotkly místa, které zná někdo, kdo viděl kohosi šlápnout do hovna.

   Neberte to jako výčitku, je to jen takový můj beznadějný povzdech.

   Takových je vás tu víc, každý máte svůj okruh, své téma, svou odrůdu škarohlídství, které si pečlivě pěstujete. Jste takové kaktusy kolem cesty a nevidíte, že člověk projde vaším špalírem a v součtu z něho vyleze otráven a citově roztrhán.

   Mezi trollem a normálním diskutujícím je někdy rozdíl hlavně ten, že oba sice ve výsledku působí podobně, ovšem ten první to dělá schválně, zatímco ten druhý si toho není vědom.

   Čtenář čtenáři trollem, to jsme to dopracovali.

   1. Alefe, já se v letech 1990-1993 pohyboval VELMI blízko privatizaci na straně, která se to marně pokoušela alespoň trochu korigovat.. A HODNĚ věcí bych si moc přál zapomenout.
    O dvacet let později jsem začal pracovat jako sociální pracovník. A VÍM, co je podnikání v sociální oblasti za špínu. Ale protože eurodotace, jsou uši a oči odpovědných pevně zavřené.
    PROTO nevěřím v žádné podnikatelské mesiášství.

   2. Potom jsou zde takovi kteri broji proti nesvarum a bojuji za napravy , tepaji se zaujetim do vseho a neni toho malo, kritizuji na vsecky strany , ale co se jim nelibi to ihned zcenzuruji /zakazy by zbabele neucinili tvari v tvar zakazovaneho , musi se schovavat za klackovesnici , kdyz ,kdo nesnese horko, nemel by lezt do kuchyne/ v neuprosne bitve nas vsech za lepsi vlady a svet..
    Zivot ani diskuse nejsou pericka. A nebudou..
    Tyto vlady podobne bojuji proti nam prave cenzurou..
    Vyhrozuji za kazdy precin ,prisnymi zakazy , ktery vzbudi jejich nelibost..
    Spojenectvi na spolecneho nepritele a skutecnou pravdu , kterou potlacuji, pak kvete a vzrusta mezi soudcem hoomerem a temi vladami a urady..
    Kdo soudi jine, budete souzen.
    Mame ted pana Vrabela a skvelou pani Hamplovou dokonce zvolenou..
    Domnivam se ,ze mimo spaliry ,nekdy jde taky o zlepseni veci kritikou.
    Kritika pak nejvice durazna ma byt asi, co nejvice tez konkretni a uveden priklady z okruhu veci kolem ctenare..
    Kdyz takova kritika a priklady nejsou nepracuji a nemaji zadany ucinek..
    Meni se ve stiznost?
    Kritiky jsou zase vice druhu a zase by to vydalo na clanek , nebo neuplnej kratkej prispevek ,aby nastalo nejake novejsi prozreni ,videni, vyvoj v myslich…
    Vidlak pise hodne a casto dobre ,ale zhustene /dense/ texty by mely jiste vetsi dopad /impact/ na ctenare , mne ted nenapada nejakej priklad, ale jsou takove ,ktere zmenily /revolucne/ situaci v narode , mysleni ,pocity , nalady temer pres noc..Ma tu moznost a prilezitost , kterou jini nemaji..
    A treba nesmi mit .
    Tez ,domyslet trochu , nektera nevhodna tvrzeni ,ktera pouziva ,ale nedomysli a neuvazuje ,nastane inflace rozporuplnych dojmu ,ktery nejsou zamerem , kdy pece o ctenare je taky dulezita, aby vzdy videl a registroval podstatu, usili a smer mysleni autora ..
    Coz potom prenasi nespornou energii na ctenare a ukazuje tez zpet , na zcela nekomplikovany , jednoznacny obraz mysli autora …
    Tedy ,ze ma jasno a pise a jedna Vzdy stejne.
    Jedna dalsi vec je zatim isolovanost vetsiny zde , casto clanek neni diskutovatelny /nektere byt nemusi/, nema co ma mit , na prispevky se vetsinou nazorove nediskutuje , vysilaji se /ty prispevky a casto nezodpovedne , mam naladu ,tak to tam hodim, nikdo na mne nemuze/ a sou casto nereagujici a isolovane , vod sveta okolniho..

    1. Proč se ve svých komentářích nedržíte témat z úvodního článku? Čína rychle vyspěla ve velmoc prvního řádu. Pozorně si musíme všímat nejen věcí zjevných ale zamýšlet se i nad jevy a tendencemi zdánlivě náhodnými které se dějí v této zemi. Kybernetická a biologická válka už zdá se probíhá a ta nukleární je na spadnutí a my se tu bavíme o vhodnosti různých způsobů diskuze.

   3. Svata pravda.
    Ukazalo se to behem voleb do senatu, a hezky vysledek to rovnez prineslo pri hledani spolecneho kandidata alternativy na prezidenta.

    A jako by to napsal Alfred Jarry, po vsem tom hledani kristalove cisteho kandidata, ktery by do te spiny i sel, bude nejspis vetsina alternativy podporovat Babise.
    O tom, jak je kristalove cisty, tu psat nemusim 🙂

  2. Pane Občan.
   Souhlasím a podpořím Vás.
   Já to napíši takto,zloděj se stane poctivým jen z donucení.přirovnat to jde různě.
   Uvažuji spíš o tom,kdo řekneme dlouhodobě vykazuje vlastenectví,odbornost,když jsem něco sledoval o Masarykovi,tak jednal-konal pro Čechy a Slováky,snad 40 let.

 2. Ony ty biologické zbraně možná ani nebudou potřeba.
  USA dnes deklarovaly připravenost napadnout, spolu se Saudskou Arábií (a Izraelem), Írán. Čímž jsme se opět přiblížili „konečnému řešení“ lidské populace a případně i života na Zemi vůbec.

  1. To budou akrobatické verbální veletoče, až naše pravdomluvná média a nejpřednější politici budou vysvětlovat, proč je napadení Ukrajiny e-e, ale napadení Íránu ryze humanitární čin ve jménu demokracie a lidských práv.

   1. Velice snadno – USA „mají nezvratné důkazy“ o tom, že se Írán chystá napadnout SA.
    A běda tomu, kdo by si dovolil o tom pochybovat.

    1. V Íránu právě probíhají masové nepokoje. Velmi lákavá příležitost k rozvrácení další země.
     Blbé je, že důsledky, samozřejmě kromě Íránců, zase vyžere Evropa.
     Protože přes Atlantik to mají naštvaní a zubožení lidé daleko. Už ze sobeckých důvodů bychom měli Íránu držet palce.

 3. Ještě mě napadá jedna alternativa a to, že Číňané neberou boj s COVIDem jako ostré cvičení jen proti biologické válce, ale také jako obecné cvičení civilní ochrany proti jakékoli válce a to včetně té jaderné.

  Ono marná sláva, každý nebude mít doma klasickou plynovou masku proti radioaktivnímu prachu v důsledku spadu po dopadu jaderné pumy, byť i „jen“ té taktické. Ale pár respirátorů, které dokážou ochránit dýchací cesty, co zbyly po boji s COVIDem, mu může zachránit život či zdraví. Byť ne tak dokonale, jako celoobličejová plynová maska.

  A že se k užití jaderných zbraní schyluje mílovými kroky je zcela na bíledni. Bohužel. Viz to jak se tato možnost v mainstreamu neustále zmiňuje. Třebaže je to podsouváno Rusům jako záměr.

  Viz třebas informace o tom, jak Poláci již vytvářejí zásoby jódových tablet…

 4. Já se teda přiznám, že když jsem viděl titulek „Čaj na virus“ a v textu zahlédl „…říkal Trump“, tak jsem čekal návod na nějaký zaručený biolék proti COVIDU 😉
  Nic ve zlém, to mě jen pobavilo kouzlo nechtěného… Nebo chtěného?

 5. novinka
  clanek/zahranicni-na-ukrajinu-miri-90-ceskych-tanku-

  Spojené státy a Nizozemsko společně zaplatí renovaci 90 českých tanků T-72B pro ukrajinskou armádu.

 6. Pro Kláru Samkovou.
  Nerad zapleveluji diskusi, ale prostě mi to nedá.
  1. Co vás přivedlo do Florencie v listopadu? Jaké je tam teď počasí? Mám tam opakovanou zkušenost na jaře a bylo to perfektní.
  2. Ačkoliv asi moje rady nepotřebujete, pro jistotu. V žádném případě tam nemiňte palác Bargello
  http://www.museumsinflorence.com/musei/museum_of_bargello.html
  Při vší (upřímné) úctě k Michelangelovi, je tam několik „Davidů“ (Verrocchio, Donatello), kteří nejsou tak monumentální jako ten jeho, ale podle mě daleko působivější právě díky určité titěrnosti (v porovnání daleko menší hmotě). A spousta jiných skvostů, samozřejmě.
  Florencie byla jediné místo, mkde jsem porušoval zásadu „všechny památky jen zvenčí“, Lépe se flákat po kavárnách. Tam se prostě do těch muzeí musí.

  Jste bestie, probudila jste ve mně vzpomínky, i když hezké.

  A Čína? Nebyl jsem tam čtvrt století, ale jedno se asi nezměnilo – je to úplně, ale ÚPLNĚ jiný svět, než jsme zvyklí. Těžko ho pochopit.

  1. Chystám se do Florencie (v listopadu) také. Od listopadu jsou výrazně zlevněné vstupenky do Galerie Uffizi, možná i Palazzo Pitti. A hlavně nebude všude tolik lidí jako v plné sezóně.

   1. a taky to počasí, ani zima ani horko, tak akorát na courání ať po městě nebo po umění. I když to umění, ono je tam všude . Njn etruskové byli machři….

  1. Buhuzel pracujici se nikdy nedomluvi , aby vytvorili si v podniku svoji korporaci a nechali si prijmy , ted zisky , pozor velkej rozdil , posilat taky do tax raje..
   Neni ani vyloucenej jejich vetsi vliv potom ,na veci blizke a vzdalene..
   Mozna pisu nesmysl , nevyznam se..
   Kdyz kazdej zisk je posvatnej a nedotknutelnej.
   Kazdej podnikatel ma dva zakladni problemy. Kdyz vse funguje chce porad vic ,kdyz ne, zacina casto organizovat sebe zachranu za kazdou cenu..
   /Hlavne ten vetsi s konexema ve vlade/.
   Nazacali nasi Legionari s prispenim Trockeho ,tu cestu do Vladivostoku,
   taky prave z Kyjeva?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *