24 června, 2024

Buďto jednota, nebo mu to hodím rovnou

Hele děcka, mě zas napadla řádná hovadina… Něco ze stejné kategorie, jako že uděláme naší Pětikolce z komunálních voleb zabijačku. Což se sice trochu povedlo, ale možná by se to povedlo i bez nás a naopak se to vůbec nepovedlo v senátních volbách, protože Tchaiwanec a Ukrajinec Vystrčil je pořád předsedou českého senátu a lepší to zatím nebude. Ale protože je situace v Kotlince stále vážná a stále směřuje k průseru první kategorie, je třeba stále zkoušet, co by se dalo pro naší drahou matičku vlast udělat.

Chtěl jsem dneska psát o čínské strategii nulového covidu, protože jsem v pondělí navštívil jednoho dobrého kamaráda a ten mi nasvítil prozatím neprokydaný pohled na tuto problematiku. Ale to si dáme až zítra, protože dnešek si zaslouží další utopickou myšlenku, která se nikdy nenaplní a jen vzbudí plané naděje. Když ono mě to ale tak nadchlo, že to musím vyventilovat. Jde o volbu prezidenta…

Začnu zeširoka.

Jistě jste si už na Kydech přečetli, co si myslím o vstupu Andreje Babiše do hry. Prostě přišla těžká váha, která na kandidatuře makala dávno předtím, než to ohlásila. Veľký Bocián má republiku objetou, všude rozdával knížky o tom, jak udělal všechno dobře a jak mu to ostatní kazili, jeho voličská podpora je stabilní, pracují pro něj nejlepší marketéři a poradci, peněz má jak slupek a tak se zřejmě hladce dostane do druhého kola jednoduše proto, že jeho soupeřů je hodně.

Naši líbodémo spoluobčané mají svého Petra Pavla, Danuši Nerudovou, Pavla Fischera a možná se najde ještě někdo. Alternativa tam má Vitáskovou, Baštu, Skálu, Turánka… Někde uprostřed pohrabuje kopytem černý kůň Tomáš Březina, kousek od něj už teď prohrál Středula a najdou se i nějací magoři a velikáši, například Karel Janeček. Některé jsem ještě vynechal… Každý má nějaké fanoušky, ti fanoušci mají rodiny a kamarády, ti mají zase kamarády, každý kandidát si na nějaká procentíčka sáhne a volební matematika je tím pádem neúprosná…

Babiš by musel udělat neskutečnou chybu, aby se do druhého kola nedostal. A on těch chyb moc nedělá. Pokud už se mu něco nepovede, tak zpravidla proto, že neudělal něco, co udělat měl a ne, že udělal něco, co udělat neměl. Například měl během svého premiérování udělat přesně to, co teď dělá Pětikolka – pokusit se převzít moc nad Českou televizí, nebo ji měl rozmetat na prach. Neudělal to a žil celé své funkční období vedle entity, která mu čtrnáct dní před volbami pustila do všech domácností Babiše juniora i s Vítkem Klusákem a dalšími pasáky… a pak taky ofshorek ve Francii, kde se slibovalo vééélké vyšetřování. Samozřejmě z toho už nic dalšího nebylo, ale nějaká procentíčka to Andrejka stálo.

Psal jsem tady i na Parlamentních listech, že Babišovým vstupem do voleb se pro ostatní kandidáty zúžil prostor na jedno místečko o které budou muset svést lítý boj. A tak se zřejmě dočkáme neuvěřitelné bramboračky, protože nemá smysl plýtvat propagandistickými silami na jednoho Babiše, když se vpřed sápou další kandidáti s vlastně obdobnými preferencemi. Jaký má smysl pro Nerudovou, vymezovat se proti oligarchovi, když ji pak může o prsa předběhnout třeba Janeček? Jaký smysl má pro našeho Pinochetta, bojovat proti Babišovi, když ho může o milimetr předběhnout Tomáš Březina, který dělá vlastně úplně stejnou kampaň jako Petr Pavel? Oba pořád někam jezdí a tam natočí videjko s nějakým všeobecně známým klišé o demokracii, svobodě a podnikavém duchu… a v diskusi se pak lidi tetelí blahem nad kandidátovou moudrostí, aniž by jim došlo, že tyhle hlášky si mohou zpravidla přečíst už ve slabikáři.

Líbodémo kandidáti jsou podle mě nachystaní na stejnou taktiku, kterou dostali do druhého kola postrach králíkáren Drahoše. Do předvolebních televizních debat nastoupí všichni, ale od první minuty to budou hrát na jedno jméno. A pár dní před volbami se obětují a ustoupí ve prospěch toho nejlepšího. Což pro nás dezoláty bude spolehlivě ten největší kretén ze všech… Tak velký, že i Babiš vedle něj bude hento menší zlo, jak jsem vždycky tvrdil.

Jenže… Babiš má kromě příznivců i odpůrce. Parlamentní i současné senátní volby ukázaly, že má zřejmě víc odpůrců, jak příznivců. Do druhého kola nejspíš hladce projde, ale ve druhém kole může stejně hladce prohrát s kandidátem kreténem, protože se v éteru najde opět spousta hlasů, jak je nutné volit srdíčkem, hlavně nevolit menší zlo, protože to je taky zlo (a díky tomu vyhraje spolehlivě to větší zlo, jak můžeme každodenně pozorovat na banerech visících z budovy Rakušanova ministerstva…)

Prostě primárním, sekundárním i terciálním cílem by mělo být, dostat do druhého kola, kromě Babiše, i pro nás přijatelného kandidáta. Ano, milé děti, strašně bychom potřebovali, aby se nám alternativa a její kandidáti sjednotili na jednom jméně a udělala přesně to, co udělají naši libtardí soupeři. Šli do televizních debat a pak uvolnili místo jednomu jedinému. Oni to samozřejmě dobrovolně neudělají, raději se budou hádat o nepodstatné rozdíly ve svých programech a budou rádi, že Daniel Landa bude mluvit o volbě srdíčkem, přičemž pěkně rozptýlí vlastenecké hlasy… a díky tomu bude v druhém kole Petr Pavel. V krajním případě z toho může být dokonce taková ostuda, že uberou dostatek hlasů i Babišovi, aby se tam dostala Nerudová a Petr Pavel pěkně spolu… a to bude teprve terno.

Já vám fakt tentokrát nemíním radit. Já řeknu něco chytrého, ono to vypadá rozumně a pak to vzbuzuje falešné naděje, ty se nenaplní a já pak celé noci odpovídám na vyčítavé maily, že je to všechno moje vina, že já jsem zavinil, že lidi nezvolili Nagyovou místo Vystrčila a pro chudáka čtenáře už svět ztratil svou přitažlivost…

Ne nebudu vám radit, ale řeknu vám, co udělám já osobně. Tentokrát nebudu apelovat na voliče. Koneckonců můj dosah je reálně tak na jedno procento z nich. A to mě ještě nemusejí poslouchat, protože kdo dokáže přečíst moje sáhodlouhé texty, zpravidla umí i myslet vlastní hlavou. Tentokrát apeluji na kandidáty:

Vážení kandidáti. Sejděte se, domluvte se a hrajte na jedno jméno. Já osobně bych asi preferoval Vitáskovou, protože se vyzná v energetických otázkách a tak nějak cítím v kostech, že v lednu to bude to pravé téma pro předvolební debaty. Zároveň je to řádná herdekbaba, která se neposere ani z novinářů ani z policajtů. Ale Vitásková pro ně není dogma. Pro mě za mě si vyberte Baštu, který teď hlasoval (tuším) pro přijetí Finska a Švédska do NATO…. nebo tak nějak. Unesu to, protože on je diplomat a třeba to má nějakou logiku. Nebo si vyberte Skálu, ten čte pravidelně Vidlákovy kydy a já bych mu mohl na Hradě dělat osobního šaška jako bratr Paleček. Kromě toho je sečtělý a debata v Lánech by s ním byla určitě osvěžující. Nebo si vyberte třeba Turánka, když je henten imunolog. Nebo Hynka Blažka, ten mluvil docela hezky na demonstraci a naštval Okamuru svým „úprkem“ z SPD. Fakt je mi to jedno. Ale vyberte si jedno jméno, vy ostatní mu probourejte cestu v televizních debatách a těsně před volbami odstupte v jeho prospěch.

Pokud se vás pár najde a uděláte to, tak já půjdu volit toho, v jehož prospěch jste odstoupili.. Překousnu jeho nevýhody, unesu jeho rozdílné názory oproti mým, odpustím mu všechny hříchy z minulosti, napíšu o něm oslavný a naprosto nekritický článek, doporučím ho svým čtenářům (Nerušilovi to v Praze vyšlo o 500 hlasů), sám jeho jméno strčím do obálky a hodím do urny v druhý den voleb, aby byla jistota, že volby v noci nikdo nevylepšoval. Třeba to vyjde a v druhém kole budou volby o něčem. Ale chce to alespoň nějakou šanci.

Ale pokud to neuděláte a nastoupíte do prezientských voleb v množství menším než malém, tak to půjdu v prvním kole hodit rovnou Babišovi, protože nehodlám riskovat, že druhé kolo bude souboj Pinochetta s Čaputovou. A samozřejmě si dám záležet a několikrát před volbami upozorním, že jdu volit Bociána a jaký k tomu mám důvod.

Babiš má podle mě větší šanci, být zvolen hned v prvním kole, než být zvolen v kole druhém a pokud nebude alespoň teoretická šance, že proti němu bude stát vlastenecký kandidát, tak to nestojí za pokus.

Čím méně jmen, tím spíš budu volit vlasteneckého kandidáta. Čím více kandidátů, tím snáze mě přesvědčíte, abych to hodil Andrejovi. Chci kandidáta, který ukáže, že se dokázal domluvit s ostatními kandidáty na své podpoře. Chci vidět kandidáty, kteří v zájmu této země odstoupili, protože uznali, že je tady někdo s větší šancí. Dám vám k dispozici všechny své síly, všechny své možnosti a pro mě za mě, vám dám všechno své portské, abyste se mohli opít nad takto těžkým rozhodnutím.

Já vím, je to nereálné… ale volit Andreje reálné je… Sice si budu muset dát tři panáky na kuráž, ale na to jsem zařízený.

270 thoughts on “Buďto jednota, nebo mu to hodím rovnou

 1. Hodím mu to rovnou na krk
  bo mě mockrát strašně nakrk.
  Proč se o hrad uchází?
  Proč Vítkovi nevrazí
  facku jako Macek?
  Nebo deset facek?
  Proč ho řídí Soroš?
  Jedlý, jako choroš.

 2. K diskuzi:
  Ptám se – je jiná možnost než Babiš, když vidíme, co všechno pětitlupa udělala, dělá a plánuje? Vypisovat a připomínat tu jejich excesy nebudu, většina z vás je víc v obraze než já.

  Tolik voleb jsme už podělali a pořád nevíme, že alternativa zatím nemá šanci (alespoň dokud se opravdu nespojí kolem pár silných lidí)? Můžu si takových lidí vážit , ale my se přece chceme bránit naprostému rozvalu a zničení státu, i našeho zotročení. Nikdo jiný, než Babiš nám nezbývá, to je realita. Dodnes si rveme vlasy, co jsme před rokem dovolili zvolit a zase uděláme stejnou chybu? Pořád budeme hledat toho nereálného nejčistšího cherubína….? A pak si to pozdě budeme vyčítat?

  Novinka pro pobavení – prý se senátoři vládních stran dohodli, že Babišovi vyrobí oponenta „z leva“. Protože Středula zřejmě neposbírá dost hlasů pro kandidování, rozhodli se, že se „složí“ na jeho senátní podporu, s cílem ubrat hlasy Babišovi. Podle mne si ani nejsou schopni připustit, že by to mohlo Středulovi naopak hlasy ubrat, a stejně rozhodne druhé kolo na které on opravdu nemá.

  Myslíte, že Středula jako charakter jejich hlasy odmítne? Zdůvodnění by se našlo hafo. Zatím si prý dal jen podmínku, že podpora musí být plošná :-). Opravdu jim ochotně udělá užitečného idiota?

  P.S. Někdo tu píšete, že „postavička na Hradě důležitá nebude“. Bude, alespoň z pohledu, že když „oni“ mají PS, Senát, soudy, média, spravedlnost, atd., bude to jediná síla, která i když asi omezeně, bude stát na naší straně. A Babiš je jako buldok, má na to, alespoň do doby, kdy alternativní proudy posílí a spojí se.

    1. Já to tušil, že sem taky buldok, pokud tedy svěšení je oním charakteristickým znakem (… už dlouho, bohužel)
     … ale to ty Aličiný alternativní proudy asi moc neposílí a nespojí, bych si tedy dovolil tipnout!

   1. Dobré ráno Blbíši,
    asi jsem měla napsat, že tak Babiš působí na mne.
    Heslovitě proč – AB je houževnatý, odvážný a jen tak se nevzdává. Je to silná osobnost. Zabývá se konkrétní politikou a necpe do všeho ideologii. Ani po 10 letech politického pronásledování (STB, Kalouskovy dluhopisy, Čapák, Panama, hrádeček ve Francii, atd., atd.) se jich nebojí. Další příklady sem psát nebudu, je to můj výsledek 10 let vnímání AB a Vy si klidně můžete myslet něco jiného.

    Já si jen myslím, že když nemáme silnou opozici/alternativu/, je třeba abychom my voliči konečně odhodili vzájemnou řevnivost, nenapadali se a v této hrozné době se pokusili spojit k volbám. Je to zájem naší republiky a je mnohem důležitější, než naše osobní zájmy.

    Není snad dne, abych si nemusela říct – Pane Bože, co ještě si „oni“ dovolí? Ignorují nebo upravují si zákony, berou nám svobodu , jsou čím dál nestoudnější…. Možná máte kandidáty, kteří vám líp sedí, přesto snad poprvé poprosím všechny – volte Babiše, nemáme jinou volbu s nadějí.
    Hezký den všem

    1. Vidím to stejně.
     Proč pětikolka tak šílí? Co je žere? Mají vládu, 108 hlasů v Parlamentu, Senát, jediné, co nemají, je Hrad.
     Proč asi má být závěrečné projednávání soudu s Babišem kolem 3. ledna (první kolo presidentských voleb je 13.-14. ledna)?
     Porovnejme 50 milionů (Čapí hnizdo – peníze použity na stavbu, která funguje a zaměstnává lidi) a kauzu Dozimetr (ukradených 114 milionů) či ROP Severozápad (2,5 miliard). A štvanice pokračuje.
     Přinejmenším, kdyby Babiš vyhrál v prvním kole, tak se líbodemo obkreslí dokolečka.

     1. Aleno zdravím Vás,
      já si myslím, že je to jen jejich arogance a ne, jak se říká, že strach. Ten ve své omezenosti ani nedohlédnou.
      Teď jsem párkrát koukala na jednání parlamentu, kde jednají o zákonech. To je něco šíleného – při načítání návrhů změn je celá koalice mimo jednací sál, sedí tam od nich třeba 5, 10 lidí. Na většinu opozičních návrhů vůbec nereagují, pak se svolají na hlasování a odklepnou si to. Pro ně je to ztráta času absolutní. Od začátku dávají najevo, že se s nikým bavit přece nemusí.
      Podle mne je to ale stejná taktika, jakou používá i Zelenský. Prostě těm svým lžím opravdu věří, ale jednou je skutečnost dostihne a oni se nebudou umět bránit, protože žijí v úplně jiné realitě. Doufám, že to bude brzo.

  1. Pokud nebude zvolen Babiš hned v prvním kole, tak ve druhém vyhraje lžigenerál celkem snadno, protože američané pravidelně opakují podvody, ketré se jim už povedli. Trump, přestože jasně vyhrál volby není prezidentem – zfalšováno. Potřebovali tam Bideta. U nás potřebují prezidenta komunistického rozvědčíka a Natovského generála a tak jim i bude, u nás je to hračka zfalšovat volby. Naivita většiny diskutujících je zarážející.

    1. Právě. Když by se posílaly hlasy jako částky peněž např. hlas=100 Kč na transparentní účet kandidáta u ČNB. Tak částku zasílá jedna banka z účtu s bankovní identitou a sčítá je druhá banka. Máš doklad, že jsi hlas odeslal a že banka příiemce ho převzala. A na transparentním účtu se zveřejňuje pouze on-line suma zaslaných peněž=hlasů. Hlasy jako hlasovací lísky jsou jen kus papíru s nímž si může sčítající dělat, co se mu zlíbí a taky dělá!

   1. Hlavně by bylo nádherné, nemít znovu ten pocit totální beznaděje a zmaru, jako po parlamentních volbách. Ne, že by Babiš všechno mohl zachránit, ale
    byla by to silná figura na straně lidí. Jinak nás čeká jen jistota, že v tomhle státě není nikdo, kdo by se nás zastal.

  2. Naprostý souhlas s paní Alicí! Na co si to hrajem, jedině Babiš má proti nim šanci!
   Taky nechápu Vidláka proč shazuje Paroubka? Zatím největší osobnost, která na demonstracích vystoupila!

   1. Pepo, já jsem tu od Vidláka nic o Paroubkovi nečetla (bohužel často čtu jen letemsvětem). Ale pamatujete si Paroubkovu éru v politice? Paroubka – člověka zastínila bradavice. Některé to ovlivnilo na celý život. Osobně Paroubka považuji za silnější osobnost, než je AB, ale šanci na zvolení by neměl, i kdyby kandidoval.

 3. Velká většina voličů nerozhoduje po hlubokých úvahách, jako na Litterate. Mají jiná kritéria, podle kterých hodí papír do urny. Znám jich celkem dost a kritéria jsou například tato:
  – kdo je hezčí
  – kdo je mladší
  – kdo je známější
  – kdo lépe mluví
  – kdo má lepší koníčky (na to sázel králíkátor)
  – kdo je hodnější
  – kdo více miluje lid
  – kdo méně měnil strany
  – jak to vidí sousedka
  – ….a tisíc jiných úvah, než zde prokydávaných.
  A TIHLE LIDI rozhodnou!

  1. omlouvám se, vypadá to u tématu voleb presidenta jako OT, ale J.C. jasně říká, co bude důležité a co ne. A postavička na Pražském hradě určitě důležitá nebude.
   „Po Ukrajině, jako části dlouhého příběhu, vstoupí Tchaj-wan a po něm budování nové mezinárodní finanční platformy v moři slz a krve nevěřících v rozum, objektivní zákony přírody a skutečnost, že pouze člověk, který pozná sám sebe, pozná Boha a svět. Sokrates věděl, že na rozdíl od světa je duše věčná, protože v sobě nese božské semeno, a že člověk poznává sám sebe pouze skrze pochopení božského v sobě. Tím, že pochopí sám sebe, může také pochopit Boha.“

 4. Blbíš a hovězí aneb prašť jako uhoď.

  Nevěřícně tady čtu některé z vás, že Babiše považujete za KRIZOVÉHO MANAŽERA a že by byl menším zlem z těch velkých. O zlech se nehodlám dohadovat, mám tolik prožito abych věděl, že zlo buď je, nebo není … tečka.

  Ale asi budete se mnou souhlasit, když tvrdím, že KRIZOVÝ MANAŽER se má posuzovat pouze podle toho, jak se chová v době krize, nebo v době závažných těžkostí. Věřím tvrzení, že Babiš je asi pracovitý, umí jazyky (aby ne, když prakticky vyrůstal v zahraničí a poté dělal v PZO, kde závdavkem přišel k tomu mu o hlavu otloukanému StBáctví, které mezi planetami úplně nejlepší ministr financí Kalousek či vyděšená Myrka nedokážou do teď vydýchat. Chci i věřit, že nikomu neškodil a neublížil.).

  Přiznávám, že jsem neměl možnost na rozdíl od Vidláka vidět, jak Babiš krizově vedl jeho Agrofert a ani to, jak se dostal ke svému majetku! Co ovšem mohu komentovat je to, jak se choval při opravdové krizi, kterou vyvolal COVID. Dejte mi laskavě svátek s tvrzením, že to nezvládl nikdo v širém světě a že máte pochopení pro ta jeho černá čísla, která se z dob prosperity jako mávnutím kouzelného proutku změnila v době COVIDU v čísla červená, což bych se skřípěním zubů snad i pochopil, kdyby v konečném součtu nešlo o tak děsivou sekeru, která ho zařadila v mých očích do zástupu ničím neodlišujících, nevybočujících, tuctových státních zaměstnanců!

  Ano, co jsem viděl na vlastní oči, bylo to, že vyvstalé těžkosti, třeba zrovna ty Vrbětice, dokázal v přímém přenosu doslova z minuty na minutu svým naprosto ukázkovým bezradným a hloupým chováním přetavit v nefalšovanou krizi, kterou nechal doslova vyhnít a vygradovat do tak obludných rozměrů, že si na ní dneska na plný úvazek udělal živnost jako na jediné agendě po něm nastoupivší kazišuk a neschopa Fiala s celým tím jeho panoptikem, které, protože nic moc neumí, tak do toho šlape Česko/neČesko – hlava/nehlava – ber/kde ber, protože jen a jen Ukrajina.

  Může mi někdo vysvětlit, co je Babiš za KRIZOVÉHO MANAŽERA, když jako vítěz voleb (nejinak to bylo s Klausem, Zemanem, Paroubkem) nechá dělat politiku pátou kolonu v ČT a nechá ji na sobě doslova a do písmene rajtovat? Říkám vám, že každý ředitýlek byť jen malinkého státního podniku s takovými ekonomickými výsledky jako Dvořák by se svým týmem byl dávno odvolán a skončil by na úřadu práce (neříkám, že bez zlatých padáků=na tohle oni jsou zase kofři!) ale na dlažbě určitě a nestačil by si uklidit ani stůl. Jestli takhle Babiš vedl, vážení, svůj Agrofert, tak mi ty jeho KRIZOVÉ SCHOPNOSTI i ten jeho majetek začíná nabývat konkrétnější obrysy.

  Možná, že i tady se najdou tací, kteří jeho krizové schopnosti vidí v tom vrtulníkovém šrotu od Trampa, ale já v tom viděl do očí bijící ukázkovou přizdisráčskou řiťolezeckou paralelu, která v nahotě ukázala, kdo že je tu tím nepřekročitelným protektorem. A pokud někdo z vás zase začne s tím menším zlem, tak ať mi laskavě vysvětlí, v čem se asi tak liší dvojka Babiš/Metnar od současné dvojky Fiala/Černochová a nebude argumentovat tím, že vrtulníky nejsou stíhačky!

  Na vlastní hluché uši jsem slyšel jeho Havlíčka, jak se v začátcích postavili ke krachující elektrice a ČETu jako takovému … vlastně nemá smysl o schopnostech Babiše dál psát … má na současném stavu společnosti lví podíl!

  Asi jsem bydlel někde jinde, když to má být pro Alternativu podle Vidláka ložené „hození“, když prý nebude jednota. Slyšel tady někdo z vás, že by se Babiš byť slůvkem zmínil o Alternativě, nebo to alespoň považoval za slušné, když ne rovnou za nutné? Asi ne, žejo, protože Babiš dokáže leda tak ještě koalovat se SPOLU v těch nejděsivějších odstínech a pokud by to mělo být s podporou Alternativy, pak na takové hovězí „rovnou mu to hození“, vážení akorát tak s*ru a říkám při všech těch smyslech, které mi ještě zbyly, že je úplně jedno, když tentokrát k presidentským volbám nepůjdu, neb prašť jako uhoď, pokud vám to ještě nedošlo!

      1. Ale jo… chodí Vám kolem zimní zahrady divočáci, tak běžte s nimi, ať Vám ukážou, kde jsou lanýže a udělejte z nich pro barák vaječinu. Dyť jsou i jiné radosti, než si vybírat presidenta!

  1. Tak to by musela Venuše s rozvědčíkem udělat koalici, což v těchto volbách nejde. Na tom množství kandidátů může logicky vydělat jen Babiš.

 5. Pokud bude v druhém kole ulhaný,falešný babiš z Aspen institutu,kerý nás stejně prodá za Jidášův groš s proamerickým generálem pavlem, volit nepůjdu ,navíc stále mám v paměti oznámené,povinné očkování 60+ k určitému datumu ,které nařídil babiš s ministrem adamem, povinné očkování se pak nerealizovalo.
  Pan Blaško, tomu bych to hodil ,toho jsem i kroužkoval do EP,baštovi nic nehodím , podněcuje možnou válku instalací raket na finsko -ruských hranicích když hlasoval pro vstup Finska do NATO,tímto má u mne konec i SPD s okamurou neboť z baštovy hlavy to nebylo byl to politický handl předsedy SPD.
  Pánům Turánkovi ,Paroubkovi ,Skálovi bych to hodil ale ti se do druhého kola nedostanou.
  I Nerudová kandidát na prezidenta je členem Aspenu stejně tak kandidát pavel a Středula.
  https://dobrydencesko.cz/kdo-je-clenem-aspen-institutu-z-ceske-republiky/

  1. Kuky… a nechcete zdrhnout? Když jsem si přečetl Váš příspěvek, tak mi z něj nevyplynulo nic jiného, než emigrace.

   1. @vidlák
    Docela jste mi odhalil,ano chci odjet,zprvu na zimu a dál se uvidí ,zvažuji proruské, zaplynované Maďarsko kde vidím překážku jazyk a pak by se mi líbilo v Bulharsku ,domácí produkty od jahod po melouny a přes jehněčí, v dojezdové vzdálenosti na kole k moři cca 20km, pak mi v hlavě straší proruské Srbsko.
    Balkánem jsem projížděl při cestách do Iráku a zpět.
    Vy mladší si z toho ještě můžete dělat prču.,držím palce.

   2. Pane Vidláku, já mám ale taky na estébáka pěknou pifku za to, jak „zvládla“ jeho vláda čínskou bolševickou chřipečku, za to, co nechal ministrovat ve zdravotnictví, za okrajování svobody občana a další svinstva, mimo jiné také za Vrbětice, které „stihl“ i během ČBCH a ani se nezadýchal.
    Pro mě je to opravdu až ta nejkrajnější volba – nikoli ale proto, že to byl estébák, ale proto, jak strašně neschopné lidi si vybral do vlády, ačkoli sám a při vlastních zájmech, je schopný až nadprůměrně.
    Během jeho vlády se stala spousta věcí, kvůli kterým by vlády jiných zemí podávaly rezignace jako celky.
    Tady se rezignovalo až tehdy, kdy průsery nešly ututlat, nešla ututlat neschopnost ministrů i celková zmatenost vlády – a nešlo to jen vysedět.
    Pamatujete si tu aroganci a nadutost, s jakou Adam odpověděl Bohuslavu Svobodovi na dotaz, zda má země dostatek zdravotních a ochranných pomůcek?
    A víte – jaký pán, takový krám.

    1. … jděte už do háje s tou čínskou bolševickou chřipkou, člověče. I vrabci na střeše si už cvrlikají o tom, že je vyrobena sice ve WuHanu, ale na americkou objednávku.

 6. Zase to bude působit jako mimo téma, ale není. Bábův Agrofert i přes formální odložení do svěřeneckých fondů je na české potažmo světové ekonomice životně závislý. Nebo na dotacích, což jsou naše daně, ale to je pro tento případ jedno.

  https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-cnb-zhorsila-odhad-vyvoje-hdp-40413510

  Takže jeden rok máme inflaci 18 %, druhý asi 10 %. Takže z původní výplaty nám zbydou pouhé 2/3, od doby před cca 2 roky, zhruba. Každému dle povahy výdajů jinak. Někdo si skoro nevšimne, druhý (třetí i čtvrtý) pojde hlady.

  Taková obecná poučky v makroekonomii je, pokud je roční růst HDP cca 2 % je to taková čistá nula, minoritní růst co se spotřebuje sám na sebe.
  No, a pětisráči čekají co EU a dotace nikomu nepomohou. Ale Bábovi se rozpadne jeho impérium, zaměstnávající mnoho Čechů ať již přímo nebo nepřímo pod rukama. Takže ať už Babiše nemám jakkoliv rád, tak souzním s Vidlákem a volím ho.

  Pokud nenastane zázrak a jako alternativa se mohutně neshodneme na někom kdo má naději na úspěch.
  Ťuk, ťuk, ťuk, recese jak prase klepe už ne na vrata, ale na dvířka od špajzu.
  A ve špajzu ohlodaná kost je denní realita mnohých už dnes..

  1. Pětikolce inflace, která je teď 18, ale do Vánoc bude 20, naprosto vyhovuje. Můžou si dovolit snížit daně loteriím, ale budou vyhrožovat, že v příštím roce nebude na důchody.

   „Český dluh nikdy neklesal rychleji. Co tratí lidé kvůli inflaci, to vydělá stát.“
   „Inflace umazává současný státní dluh rychleji, než vláda stačí vytvářet dluh nový. Tak rychle zadlužení státu neklesalo ani letech 2016–2019, kdy veřejné instituce hospodařily s přebytkem, píše v komentáři ekonom Tomáš Havránek.“
   A kdo vládl, kdo byl minfin v těch letech?
   „V polovině letošního roku dosáhl státní dluh 2,7 bilionu korun. Průměrná inflace v druhém pololetí bude podle nové prognózy České národní banky 18 procent. Takové tempo znehodnocování peněz umaže ze státního dluhu ročně zhruba 490 miliard, za pololetí tedy 245 miliard. Podle pokladního plnění státního rozpočtu to vypadá, že za stejnou dobu stihne vláda vytvořit „jen“ nejvýše 180 miliard nového dluhu.“

   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-cesky-dluh-nikdy-neklesal-rychleji-co-trati-lide-kvuli-inflaci-to-vydela-stat-218391

 7. Vidláku a čo skúsiť medzi vlasteneckými kandidátmi urobiť primárky. A víťaz by šiel s podporou ostatných do prvého kola volieb.

  1. To uz jsem tu take navrhoval. Ale pry jsem moc chytrej a kdyz o to tak stojim, mam si primarky zaridit sam.
   Uvidime, kolik lidi se zucastni gogovy ankety.

 8. Do prvního kola Babiše. Žádnou z ženských kandidátek. Ani Vitáskovou. Tohle je volba prezidenta,ne výběr ministra energetiky.
  Do druhého postoupí Babiš a Pavel.
  Pak znovu zvážím.
  Jedním z kriterií by byla níže nákladů uchazeče. Jenže nebudu naivně riskovat.

  1. Senátoři napříč politickými kluby se v posledních dnech snaží získat deset podpisů pro odborového předáka Josefa Středulu.

   seznamzpravy.cz/
   članek/volby-prezidentske-v-senatu-vznika-plan-jak-babisovi-ztizit-boj-o-hrad-

   1. Asi je Babiš kandidaturou vyděsil tak, že i Středula jim je dobrej na odčerpání hlasů. Jinak by po něm v senátu ani pes neštěkl.

 9. Nebylo by lepší počkat s tím na druhé kolo? Ale zase se může stát, že se ve druhém kole utkají dva kandidáti pražské kavárny, třeba Petr Pavel s Danuší Nerudovou. Koho volit pak? Menší zlo nebo volby vynechat? Pořád ještě netušíme, kdo bude ve druhém kole. Klidně jím nemusí být Babiš, mohou jej nějak odstranit, třeba že trestně stíhaný nebude moci kandidovat.

    1. Jo, počkat s hlasem pro Babiše pro druhé kolo? A pak naříkat, že je na výběr jen pan Kamvítrtamplášť a Nerudová?

 10. Tzv. kandidáti alternativy nemají šanci vůbec na nic, kromě maximálně několika nižších desítek tisíc hlasů v prvním kole. Do druhého se žádný z nich nedostane. Potud chybný odhad a návrh taktiky Vidláka v dnešním článku.

  Prezidentská volba je na rozdíl od té parlamentní férovější v tom, že tu neplatí podvodná Rychetského klausule, takže nehrozí propad 1.000.000 hlasů a i když ne všichni z těch v minulém roce propadlých to hodí AB, výsledek, byť těsný, je myslím jistý. podobně, jako ve druhé volbě Zemana. Navíc už hodně lidí bude rýt držkou promrzlou zem.

  1. Nebude. Ani jich nebude hodně, nejspíš ani nebudou „držkou v zemi“ a dost možná nebude ani promrzlá. Pětisběř to ještě tři měsíce udrží tak, aby účast v druhém kole nepřelezla 65%. A pak má dva roky naprostého „klidu na práci“, přičemž senátní volby na podzim 24 (budou-li se konat), i kdyby dopadly tak dobře jako naposledy 2008, je maximálně trochu přibrzdí. Jediná šance bude, že se pašíci začnou u papalášských korýtek trochu strkat. Jinak budou prichvátizace ČT i s Radou a vylepšení náhubkových zákonů jenom prvními vlaštovkami velmi zajímavých časů.

 11. Při úvahách o volbě prezidenta, koho tak asi ano a koho ne, v té naší zemi zaslíbené, by možná nebylo od věci vzít v úvahu jednu věc.
  A sice, že zvolená osoba na hradě pražském se bude, ať jeden chce nebo nechce, vytvářet, přebudovávat a vyvíjet dle toho, co se stane v zemi za velkou louží. Jaká síla tam asi v blízkém i vzdálenějším budoucnu převládne a usadí se u tamního koryta, jaká přání pak odtamtud poputují na Hrad a jak se to asi projeví v té, či oné podobě na chování a činnosti zvolené osoby.

  Řekl bych, dle mých dosavadních zjištění a informací z médií, že v tomto ohledu velice tvárnou a přizpůsobivou osobou se zkušenostmi jak onu metamorfózu provádět rychle a efektivně dle situace, je bezesporu náš slavný a jedinečný, univerzální východozápadní generál. Umí bránit socialismus i kapitalismus do roztrhání těla. V tomto ohledu praktik par excelence.
  Ostatně, každý, kdo chce kandidovat se stane více, či méně, něčím takovým jiným, než by jeden doufal. Inu kdo touží po tom fleku má speciální povahu.
  Pro voliče, ať už dá přednost komukoliv, to tedy je v každém případě určitá sázka do loterie spojená s doufáním….

  Mě osobně bude zajímat postoj kandidátů k otázce přímé demokracie. A sice, je-li kandidát schopen ji prosazovat z výše svého budoucího postu. Zdali chce aby lidičkové prostí měli možnost účinně spoluvytvářet svou budoucnost a vládu věcí svých. A přitom je mě srdečně jedno jakou měl minulost, čím je dnes a jakou má za sebou kariéru. Jaké má sympatie, či antipatie u tvůrců a vládců toho dnešního čehosi, co je dnes u moci a co nás ovládá.

  Navrhuji, ať si každý vybere koho chce a toho jde volit. Dle svých vlastních preferencí. A bude-li druhé kolo volby, teprve pak má smysl debata na kom sjednotit své úsilí.

  1. Chce to zvláštní povahu
   u panského potahu
   a dobrý žaludek
   na tu spoustu lahůdek.

   Jojo, dneska už by podporovatel Milionu příspěvků pro mináře leccos znovu nenapsal …

 12. Zeman vetoval novelu státního rozpočtu na letošek. Vadí mu nižší příjmy
  —————————————————————————————————————–
  Aktualizováno
  Před 13 minutami

  Prezident Miloš Zeman vetoval novelu rozpočtu na letošní rok. Vadí mu, že příjmy jsou nižší, než by mohly být, pokud by byla nejprve přijata novela zákona o daních z příjmů. Zeman to uvedl v dopise, který poslal předsedkyni sněmovny Markétě Pekarové Adamové (TOP 09). Na webu Pražského hradu to ve čtvrtek uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Sněmovna bude muset prezidentovo veto přehlasovat většinou 101 poslaneckých hlasů na řádné schůzi. Podle Pekarové Adamové poslanci veto přehlasují.

  Zdroj: ČTK Autor: Ondřej Hájek

  „Důvodem mého veta je skutečnost, že příjmová stránka rozpočtu je nižší, než by mohla být, pokud by předložené novele zákona o státním rozpočtu na rok 2022 předcházela novela zákona o daních z příjmů,“ napsal Zeman.

  Rozpočet tak podle něj vychází ze snížené daňové sazby u příjmů fyzických osob, čímž vzniká výpadek ve výši 90 miliard korun. „Přitom se při zrušení superhrubé mzdy předpokládalo, že zmíněná daňová sazba bude vrácena na původní úroveň. Tento veřejný závazek předkladatel uvedl v odůvodnění k návrhu zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní,“ dodal Zeman.“

  1. Zeman vetoval protože se mstí za snížení rozpočtu pro prezidentskou kancelář o 30 milionů, pravil skoro jedním dechem parlamentní výkvět inteligence Richterová s oběma Markétami.
   (A já se ptám, že by mu tak ležel na srdci hladký provoz prezidentské kanceláře jeho nástupce?)

 13. Vy z Alternativy, vězte že z pohledu většinového občana (o kterého jde jedině, protože volby), neznamenáte vůbec nic. Nemáte opravdové leadry (vůdce je pořád ještě ee, že), kteří by prosazovali srozumitelný program, jenž by masy voličů rády zaměnily za sliby Pětikolky. Nemáte ani přístup do velkých TV, rádií a ostatních sdělovadel. Nemáte prachy, které můžete bez mrknutí oka rychle nalít tam, kde vyvstane okamžitá potřeba. To vše protistrana má a standardně efektivně používá. To vše musíte nejdřív získat a teprve pak je možné (viz článek, na který reaguji) stavět třeba prezidentské kandidáty. Ve stávající podobě je však vaše snažení plýtváním talenty. Vstupte raději (kdo už máte to neodbytné politické puzení) do nejpřijatelnější zavedené opostrany – a dál už to znáte lépe než já.

  Mimochodem, víte, co se může stát nejtopovějšímu zvolenému politikovi v jakékoliv funkci? Dvakrát jsem volil v prezidentské volbě Miloše Zemana. Předpokládal jsem, že bude alespoň brzdit nastávající rozklad všech atributů mé vlasti. To taky s grácií sobě vlastní naplňoval. Až do chvíle, kdy se něco stalo a on obrátil do protisměru. Nehaním ho, evidentně ho efektivně zlomila síla, které neuměl odolat. Z toho plyne poučení, že každý, když bude potřeba, pošlape brázdu a protivník má efektivní prostředky k prosazení svých zájmů.

  Něco konkrétního – já osobně to házím Babišovi. Nechtěl jsem původně jít prezidenta volit vůbec, ale abych si pak v pekle třeba nevyčítal…

 14. Volím komunisty stabilně již pěknou řádku let ,ale pan Skála nemá v této zahnívající motanici“demokracii“ žádnou šanci.Zvítězí šašci současnosti ,voliči si to přejí ,kromě mně.

 15. Paní Vitásková do toho dle jejích slov nakonec asi nepůjde. Pan Skála má načteno, ale vítal bratrskou pomoc 1968 a to u významné spousty lidí vyvolává nepřekonatelný odpor. Budiž přemýšleno o Hynku Blaškovi. Na případnou námitku, že nemá šanci, uvádím, že když v roce 2019 kandidoval do Evropského parlamentu, obdržel (aniž se o to nějak významně snažil) 47505 přednostních hlasů a předjel tím i dr. Davida na prvním místě kandidátky. Ovšem, že by ostatní kandidáti „alternativy“ odstoupili v jeho prospěch, o tom, pravda, silně pochybuji.

   1. Vitásková: „Již na počátku jsem sdělila, že za těchto okolností se voleb nezúčastním.“ https://prezidentka-vitaskova.cz/obecne/sto-tisic-podpisu-pod-peticni-archy-do-prezidentskych-voleb/
    Skála: pro mnohé „příliš rudej“.
    Tak mi vychází Blaško. Jasně, že šance nemá největší, a možná ani nesehnal potřebný počet podpisů. Ale ti další v řadě jsou na tom s šancí na voličskou podporu dle mého názoru ještě hůře.

    1. Generál Blaško?

     Tak jestliže si alternativa stěžuje, že dvěma hlavními eurounijními hodnotami jsou v současnosti pokrytectví a dvojí metr, pak by si i alternativa měla dávat pozor na ten dvojí metr.

     Mnohokrát padl názor (včetně prezidenta Zemana), že naše země by neměla mít za prezidenta vojenského generála Pavla, že nejsme jihoamerickou zemí, kde je to obvyklé.

     Pak by tedy stejný názor měl platit i pro generála Blaška, ne?

      1. Pokud ale máme pečovat o tu opravdovou názorovou mocenskou a genderovou pluralitu, pak mi chybí kanditatura nějaké krvežíznivé představitelky ženské nadpoloviční …menšiny.?
       Já bych navrhoval třeba exministryni a expěnici Parkánovou, to byla vyšší šarže než nějaký generál.

       1. Podivejte se , jsou zatim jen dva.
        Nezvolenej Vrabel a ted jsem videl rozhovor s pani Hamplovou , zvolenou do senatu.
        Pani Hamplova a plne si to pani zaslouzi , jako vyraz ucty a plne zaslouzeneho respektu k ni , na rozdil od jinych fuchtli ,
        mela rozhovor na PL .
        Novinarsky prasata , uvedla se ji snazi neustale zkoupavat ,aby ji mohli spinit.
        Nic jinyho. Na tiskovkach..
        Co zneuzivaji , je jeji normalni,samozrejma lidska slusnost..
        Tady pak je kdyz odhadne neco takoveho , coz neni tezky , jedina odpoved.
        Co je ti do toho !!! /smejde/ .Neposkytnout jim nic , aby mohli skodit, kdyz za nic jinyho nejsou placeny…

     1. Oni ti cesti generalove nejsou ani tak moc generalove. Jak gen. Syrovy, tak gen. Svoboda byli spise garanty kompromisu, nezli Pinochety.
      Nemluvim o osobnim hrdinstvi, ale politickem pusobeni na cele statu. A u Pavla bych to nepredpokladal jinak, v pripade bezpecnostni krize by se vsechny oci upiraly ke klidne sile na Hrade a ta by odjela domluvit klidne a nenasilne predani republiky, nejsme preci barbari.

  1. já opravdu žasnu, jak jsou někteří schopni a ochotni do omrzení opakovat mantru o skálově „vítání bratrské pomoci“. nahlédněte třeba do české wiki, tam stojí „Josef Skála (* 27. května 1952) “ – jste si z toho schopen (-na) odvodit, kolik mu 21.8.1968 bylo let?

   1. No jo, ale co když na něj praskne, jak v mateřské školce rusky recitoval na předvánoční vánoční besídce Děduška Maróz jólku nam priňós?

    A v jeslích znásilnil ve třech letech svou vrstevnici tím, že jí , poté co byla čersvě zbavena počurané pleny, podstrčil při sedání na suchou plenu dudlík tak, že si na něj sedla a tím přišla o panenství?
    To je, tuším, doživotně nepromlčitelný zločin!

  2. V 68 Skálovi bylo 16. Takže vítal stejně asi jako já tehdy. Sice nevítal, ale kdyby byl starší, určitě by tak činil.
   Navíc je to sprostý komunista.
   Ale kdoví, Klaus třeba tvrdil, že nosil v Pražském povstání dlažební kostky na barikády. A to mu byly jen 4.

   1. To máte jako Šimek s Grossmanem „Moje jízda tramvají“:
    Nesedí, nesedí…. Kdyby seděl, stejně by nepustil!
    (To bylo jen pro pamětníky).

   1. To není tak úplně pravda. Já se na nová auta dívat nechodím proto, že se mi nelíbí. Nelíbí se mi jejich agresivně dramatický dyzajn: všude samá hrana, lomenice, slepičí prdele, rozšklebené masky, promáčknuté dveře, jako když se opře o traverzu.

    Líbí se mi styl Superb 2 combi, nebo prvni Audi Q7 (do roku 2015), kdyby to mělo být SUV.

    To, co předvádí Škodovka teď, na to je hanba hledět, uráží to můj vytříbený vkus.

    1. To je práce toho jebnutého slovenského designéra, Kabaň či jak se to jmenoval.
     To právě od něj, začaly vylézat tyhle ohavné hrůzy.
     Prý přestoupil k Porsche – jestli tam bude dělat to, co provedl Škodovce, tak imho nevytočí první roh, jak pojede.

   2. Já si nové auto minulý týden koupil. Výměnou za starší mne přijde na cca 400tis. tak nač umazávat peníze na účtě. Na nákup nějaké nemovitosti nemám, tak proč si neudělat radost a mít s autem do smrti vystaráno.

  3. Třeba by nerozkradli. Tehdy ještě byla generační a kulturní návaznost na předválečnou republiku i na R-U.
   Jenže „obrození“ soudruzi z pravého křídla, z nich Rychetský straší dosud, byli příliš mocichtiví a hladoví. Západ toho využil k pokusu o vytrhnutí Československa ze sovětského cordon sanitaire.
   S představou, že to povede k rozpadu VS, tak jako o dvacet let později, jenže z jiné příčiny. Poňoukající Západ nás to pak nechal vyžrat. Ani v roce 1989 mu nešlo o naši prosperitu. Sledoval své zájmy vojenské a především hospodářské. Expanze na východ oddálila jeho krizi. Nyní nemá kam expandovat. Jelcinovské Rusko a nyní Ukrajina byly poslední pokusy.
   Největší katastrofou spolu s první polovinou padesátých let a tzv. Druhou republikou, byla „Normalizace“, ve které byla přerušena pozitivní kontinuita, byl prohlouben mravní úpadek a ve druhé polovině byly položeny „mravní“ základy pozdějšího mafiánského kapitalismu s propojenou šmírou vzniklou v osmdesátých letech, dílem z tehdejšího establishmentu.

   1. Meli u nas pod ochranou vlady velke majetky a ustoupili svym vetsim zajmum , aby je prenechali na cas nacistum..Valka vic vydela.
    Potom , kdyz zase byl hlavni zajem ,aby byl dalsi po unoru 48 ,nepritel , zase o neco majetku prisli falesnym znarodnovanim , kdy jim to komunisti v cele se Slanskym vynahradil a velmi stedre..Z naseho. A byla pekna bida.
    Napr. po obsazeni Rakouska , jeden z nich vubec nepospichal a dival se ze sveho domu na tom hlavnim platzu , jak zide kleci a cisti dlazbu zubnimi kartacky.
    Odjel ,bez problemu az za tri dny jinam….
    Rady Rady starsich neposlouchal, jako ti ostatni..Vedel.

    1. Bude to tím, že my, pořád mladí v představách, se někdy divíme, že například rockové idoly našeho mládí jsou často naší vrstevníci. Takový Sting třeba. Dnes jsem seděl v čekárně u lékaře a byl nucen vyslechnout konverzaci 2, už dost zdevastovaných stařečků.

     Když začali o chorobách a věku, zjistil jsem, že jsou o dost mladší, než já.
     Je to tím, že člověk si na sebe časem zvyká a při pohledu do zrcadla si říká “ Zatím dobrý !“, když se potom podívá na fotky z nedávné minulosti, musí říci “ Je to v pr…“.

  4. Priprava evropy, aby se veci z U. rozsirily do evropy , vyzaduje generala , vod nejakyho civila se neda moc v tomhle smeru ocekavat.
   Zensky se hodej ,jak je obecna zkusenost a proto sou hojne voleny v demo volbach, kdy je kazdej napjatej , jak ty volby dopadnou….

 16. No pokud se bude kolem dokola omílat kde komu jak Babiš ublížil, kde selhal, kovid koncentrák, Vrbětice atd. tak není šance se hnout.
  Alternativa bude vždy slabá a jediným řešením bude vzít na vědomí, že Babiš je výrazná persóna a najít způsob soužití a přiměřené spolupráce.
  Není to totiž jen Babiš ale 30 procent voličů bývalé socdem. Babiš je problém v tom, že svoji osobou brání dalšímu nárůstu voličů v této části spektra ale zase je pozitivní že ty voliče vyvedl z působení liberálního vedení socanů.

  Říkám to otevřeně, přes všechny chyby i velké se mi za Babiše slušně žilo, stabilní práce a příjem, nikdo nechtěl likvidovat zdravotnictni ani sociální systém … prostě po letech vcelku klid, Covidová opatření jsme s reptáním dodržovali, nikdo v rodině neonemocněl. Tak proč se v tom furt hrabat.

  Za mně byl Babiš slušný a v rámci možností úspěšný premiér. Chyby se staly ale dívám se v životě dopředu …..
  Takže Babiš pro mne není menší zlo ale přijatelná volba …

  A možná by stálo za to se nad tím zamyslet, co byly skutečné chyby a co je indoktrinace, byť si ji nikdo nechce připustit. A tu i tady na litterate cítím víc než silně.

  1. No vidíte, nikdo neonemocněl, nikdo nezemřel. To u nás v rodině jsme to chytli všichni. Naštěstí nikdo z rodiny nezemřel i proto, že stále byla dostupná lékařská péče a skutečně nebezpečný nebyl pro naše příbuzné samotný kovid, ale po pár týdnech následný bakteriální zápal plic, který často napadal organismus oslabený předchozím proděláním kovidu. Na kovid zemřel náš soused naproti přes ulici, akorát dokončil rekonstrukci domu. A kolegyni manželky zemřel na Kovid manžel – napadlo mu to nervovou soustavu. A jeden náš nájemník ve věku kolem čtyřicítky byl pár měsíců s kovidem v nemocnici, byl dlouho na přístrojích a už ho chtěli odpojit jako beznadějný případ, na osobní intervenci jeho příbuzných to ale neudělali a nakonec se uzdravil. To, že Babiš s kovidem bojoval a snažil se bránit jeho rychlému šíření jak to šlo mu rozhodně nezazlívám. Díky tomu se těsně dostalo lékařské péče všem, kteří ji nutně potřebovali, jinak by zbytečně mrtvých bylo mnohem více. Bylo by bývalo mnohem snazší populisticky nedělat nic a čekat na společné řešení Evropské Unie, které nebylo. A je mi trochu stydno za to, že „alternativa“ = nesourodá směsice podivínů všeho druhu – dnes ty, kteří opatřením proti šíření nakažlivé nemoci házely klacky pod nohy, pasuje na hrdiny. Ta hrdinka, co měla v době kovidu nebojácně otevřenou čajovnu i když jí tam chodili policajti, a jako taková řečnila na demonstraci na Václavském, je podle mě normální pí…. V té době bylo fakt životně důležité chodit se nakazit do čajovny. Za mě byli hrdinové ti, kdo táhly přesčasy na infekčních odděleních nemocnic.

  2. Příklad záměny souřadnosti za kauzalitu. Za Babiše není z příčiny Babiše. Je hospodářská setrvačnost. Mimo jiné vlivy, samozřejmě. Včetně nejvýznamnějších nejpřehlíženějších individuálních.

   „Pane doktore, jak to, že cirhóza, čtyřicet let jsem chlastal a nic. Až teď, když nám s tím kovidem zavřeli hospody, na huby nacpali roušky a do nás vakcíny. Já to tak nenechám. Já to poženu vejš!…“

 17. Menší zlo volit nebudu. Už proto, že nevím jistě, které to vlastně je. Hlavně ale proto, že jeden plivanec do ksichtu od Ovara mi stačil. Párkrát pobavil, ale nestálo to za to. Budu volit Baštu, abych podpořil (snad?) jedinou reálnou opoziční sílu. Pokud by se opozice na někom sjednotila, kousnu se a hlas mu dám. To je ale utopie.
  Mainstream má tyhle volby ošéfované, poslední šanci normálních lidí právě odstřihl Bureš.

  Navrhuji jinou taktiku. Kdo je z mainstreamových spitzenkandidátů nejhorší? Za mě je to Nerudová. Jednak se zdá, že je preferovanou kandidátkou, jednak z hlediska budoucích postojů to vyjde nastejno, ale je o dost mladší, takže je předpoklad, že mezi námi bude déle, než Pávek. Což nás všechny bude stát mnohem více na doživotních prebendách (z tohoto hlediska byl Ovar výbornou volbou!).
  Takže, pokud by byla shoda na tom, kdo je největší zlo, doporučoval bych v prvním kole volit Pávka, aby se dostal do druhého kola s Burešem. Tam už si volte, s Pánembohem, koho chcete.
  Za mě osobně, kdyby se to podařilo, chlámal bych se, až bych se za břicho popadal. Si to představte – 35 let po plyšáku republika volí prezidenta mezi dvěma komunisty, tajnými agenty! :-)))

  1. Vzpominam, jak po prevratu pred 8 lety, belhal Zaoralek po Kyjevu, a nabizel jim nase knowhow na derusifikaci statnich uradu.
   Pry jsme u nas meli lustrace, a velmi se osvedcilly, a Ukrajinci by nase zkusenosti mohli vyuzit 🙂

 18. Petr Hampl: Je to normální? Ano, je

  „Dva mladí muži dostali nepodmíněné tresty za to, že v internetovém videu urazili Ukrajince. Prozatím jsou drženi ve vazbě – aby snad neutekli do Jižní Ameriky a neuráželi Ukrajince odtamtud. A mnozí jsou v šoku. Vždyť se s těmi lidmi zachází hůř než s nepřáteli režimu za Husáka!

  Obávám se, že je to založeno na nedorozumění. Někteří lidé z pochopitelných důvodů předpokládají, že žijeme v režimu, kde jsou garantovány nějaké občanské svobody, kde vláda nemůže jen tak zakázat opoziční tisk, kde opoziční shromáždění nemohou být napadána provládními aktivisty a tak dále.

  Omyl! Žijeme v režimu, ve kterém je vláda úkolována z různých zahraničních mocenských center a kde obyvatelstvo nemá žádná práva. Setrvačností ještě přežívají některé občanské svobody z minulého režimu a je dobré si jich užívat, dokud existují. Ale jedná se spíše o nesystémové prvky

  Pokud se někomu nelíbí zavírání za nesouhlas, nechť usiluje o změnu politického režimu. K tomu současnému to prostě patří“

  To je to, oč tu běží.

  Ty šmejdi se už ani nenamáhají si hrát na právní stát a demokracii.

  Jediné světlo, které v té houstnoucí temnotě vidím je, že to už začíná vadit i části jejich příznivců a že ti zpozorněli.

  1. „Žijeme v režimu, ve kterém je vláda úkolována z různých zahraničních mocenských center a kde obyvatelstvo nemá žádná práva. Setrvačností ještě přežívají některé občanské svobody z minulého režimu a je dobré si jich užívat, dokud existují. Ale jedná se spíše o nesystémové prvky. “

   Hódně dobré, i když už dost dávno očividné.

   Užívejte si zbytků posledních „nesystémových“ svobod.
   (Svobod posledních cca stopadesáti let.)

   Konec konců – vzpomeňte si na výsledek Dimitrovovy obhajoby po požáru Říšského sněmu.
   Neznám další osud tehdejšího nacistického soudce, který měl přece jen zbytek profesiní cti a Dimitrovova osvobodil (Pravda, druhého obžalovaného, nesvéprávného blba, poslal na smrt, nejspíš i soudce měl rodinu).

   To se u nás za půl roku už nejspíš nebude moci stát ani omylem, pokud všechno půjde dosavadním tempem.

 19. Paní Vitáskovou bych rád viděl na hradě, ale zeptej se dexxičku 10 kolemjdoucích kdo, nebo co je Vitásková a vsadím se o kšandy, že 9 z 10 to nebude vědět. V tom je ta tragédie!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *