22 června, 2024

Až bude moc ležet na ulici…

Přátelé, pokud čteme vývoj na ukrajinské frontě správně, tak se pomalou smrtí blížíme do situace typu Kábul. Po mnoha vzletných slovech, po tvrdé práci všech Cemperů na potírání dezinformací, po mnoha ujištěních České televize o ukrajinském odhodlání a jednotě, jednoho dne se Zelenský objeví kdesi na Západě a Kyjevě bude vládnout nějaký jiný režim, který na jedné straně bude bojovat proti Rusku, na druhé straně s ním bude jednat a na třetí straně se bude vydávat zatykač na prezidenta obviněného z velezrady.

Jednoho dne se definitivně projeví to, co už je zřetelně vidět teď – že Evropa tuto válku prohrála úplně nejvíc. Že tato válka pomohla Rusku najít nové kamarády, navázat nové byznysové toky a cena energií pro nás neklesne ani po válce, protože Rusko už nemusí dávat za hubičku. I přes ponížené prosby všech těch Charlesů Michelů a Franzů Timmermansů (i Petra Ignoroviče Fialenka), cena prostě neklesne, protože Putin bude mít jiné zákazníky.

Jednoho dne se v naší zemičce ukáže, že všechno máme drahé, že jsme přišli o úspory díky inflaci nebo měnové reformě, že velcí kluci se někde domluvili a nás k tomu samozřejmě nikdo nepřizval, že jsme v těžké krizi a nevede z ní žádná snadná cesta ven. Budeme tu mít znemožněné mileniály se svými představami o líbodémo, kterým ale už nikdo nebude věřit, možná dokonce dojde i na nějaké to krveprolitíčko a nakonec bude moc ležet na ulici a kolem bude plno zprofanovaných panáků, kterým už nikdo nesvěří ani koště. Už to není nějaká vzdálená chiméra, už bychom se pomalu mohli sázet, kdy to přijde.

Víte, já vlastně ani nemohu mít z takové revoluce radost. Protože její potenciál bude jedině v tom, něco zbořit, rozbít a zapálit. Podobně jako za arabských jar. Nikde není něco, k čemu by se dalo přimknout a co by nás z krize vyvedlo. Naše republika bude i za revoluce stále uprostřed Evropy, stále bude všechno v cizích rukách, stále nebudeme mít žádnou použitelnou armádu a na našem území nebude žádná špičková výroba či špičkový výzkum. Začít za těchto okolností revoluci, to jen otřese naším světem, někoho to zavalí, ale na konci nebude žádné východisko. Pořád tu bude řádit cizí kapitál, pořád bude záležet na globálních hráčích. Jen velká náhoda to zaonačí příznivě pro náš národ.

Za Vidláka říkám, že za těchto podmínek nemám žádnou chuť nějakou revoluci zahajovat.

Ale na druhou stranu, až na ní dojde, až se rozpadne všechno to, čemu věří Pekarová Adamová i Jan Lipavský, až bude moc ležet na ulici a pár obětních beránků se bude houpat na kandelábrech, rád bych byl mezi těmi, co tu revoluci ukončí. A čím dříve, tím lépe.

Přiznejme si ale, že Alternativa v této chvíli není žádnou relevantní silou. Nejsme nijak zorganizovaní a pokud ano, tříštíme se i na malých rozdílnostech. Nejsme žádné muslimské bratrstvo, které si umělo počkat na správnou chvíli a v Egyptě jim to málem vyšlo. Naše prsty nesahají nikam. Pár politiků se k nám sice hlásí, ale že by budili nějaké všeobecné naděje, to moc ne… ale třeba se to ještě zlepší.

Pokud by teď přišla revoluce (a já v diskusi často vidím, jak se po ní volá), tak se té moci chopí kdovíkdo, ale je skoro jisté, že my u toho nebudeme, jen pak budeme muset přijmout výsledek, ať jím bude cokoliv.

Proto se ptám… neměli bychom už konečně něco dělat? Neměli by mi napsat všichni ti, co mají peníze a jsou to vlastenci, abychom spolu začali dělat České bratrstvo? Nejde ani tak o politiku, ale měli bychom prostě začít dělat organizaci, která jednou převezme moc. Měli bychom mít svůj český Aspen institut. Měli bychom mít pobočku v každé obci.

Nedávno jsem tu psal, že i Robejškovi někdo zaplatil kampaň… Tak vás vyzývám, abyste tentokrát zaplatili organizaci Českého bratrstva. Pokud Vidláka čtou skuteční vlastenci, kteří nemají hluboko do kapsy, měli bychom to spolu zkusit. Jinak nám hrozí, že historického znemožnění našich soupeřů využije někdo úplně jiný.

Nebo jsme fakt všichni ta spodina společnosti, co přemýšlí jinak, protože na nás u globalizačního stolu nezbylo?

A i kdyby mi nikdo nenapsal a ukázalo se, že jsme na to opravdu sami, tak bych se přimlouval především za jedno – nechci se nijak chlubit, ale spojují nás Vidlákovy kydy. I když se tu úplně neshodneme, dokážeme spolu žít. Měli bychom si toho vážit.

Dám jeden příklad. Nedávno se v diskusi objevil příspěvek od Kláry Samkové. Ano, od té Kláry Samkové – právničky, která už delší dobu na Kydy odkazuje na svém Fejsbůku. Čte můj blog už delší dobu (a byla u mě na návštěvě).

Nebudu nikoho jmenovat, protože to není důležité a i toho pisatele si vážím, ale první odpověď na její komentář byl v tom, že je Samková vlastně nepřijatelná, protože kdysi obhajovala jakéhosi Roma, který si to podle pisatele nezasloužil a prováděla nátlak na protistranu, která byla v právu.

Sakra… i kdyby k tomu byl stokrát důvod, pokud někdo přijde sem, čte Kydy a postuje v dobrém zdejší články, TAK JE NÁŠ!!!

I kdyby k nám zítra zavítal Vítek Rakušan a začal na svém fejsbůku odkazovat na Vidlákovy kydy s tím, že je to dobré čtení, tak ho prostě přijmeme. Berte to jako prostý fakt, který je v souladu s křesťanskou tradicí naší země, že existuje Obrácení. Lidi prostě mění názory a někdy je mění tak extrémně, že změní celý svůj život. Někteří to udělají naráz, některým to trvá. Někteří z toho mají radost, jiní těžce nesou, že kdysi bojovali na druhé straně.

Nezáleží na tom, čím byl člověk, než přišel sem. Důležité je, že teď už není proti nám. Ano, takhle to budeme dělat. Kdo není proti nám, ten je s námi. To je minimální začátek, i kdybychom nikdy žádné bratrstvo neudělali. Kdo má na Fejsbůku Žáčkovu báseň, že naše země rodí kacíře a uhrančivě krásné plavovlásky, ten k nám prostě patří. Kdo je ochoten číst Kydy, kdo je ochoten bez nenávisti a rozesírání diskutovat, ten je náš. Pokud se nepřeneseme ani přes tuto jednoduchou věc, tak prostě budeme jen koukat, jak si moc vezme pro sebe nějaký další Aspen.

Takže abych to shrnul… potřebujeme České bratrstvo. Ne pro volby, ale pro každou obec. Ne jako politickou stranu, ale jako sjednocující platformu pro Alternativu. Nepotřebujeme ho, abychom vyvolali revoluci, ale abychom byli kompetentní vzít si moc, až bude ležet na zemi. A to minimum, co teď máme společného, jsou Vidlákovy kydy, které už jednou přežily vlastní smrt. A náš je každý, kdo je zde na Kydech s námi ve svornosti, i kdyby ještě včera líbal čižmy Kalouskovi.

Nikdy jsem nemyslel, že někdy řeknu něco takového, ale asi budete muset věřit ve Vidláka, protože nic lepšího nemáte. Kdybyste měli, už byste to volili a byli tam pečení vaření. A nebo si doprdele najděte nějakého lepšího lídra a jděte za ním.

Jo, a měli bychom spěchat… Události se řítí tak rychle, že to nemusíme stihnout, i kdybych zítra dostal slíbený první milion, abych mohl dělat Vidláka na plný úvazek.

Jisté je ale jedno… pokud nic neuděláme, budeme tu mít brzy další rektální alpinisty nachystané pro novou velmocenskou řiť.

281 thoughts on “Až bude moc ležet na ulici…

 1. https://belobog.sk/hospodarska-vojna-proti-rusku/
  ***
  (…) Jako skuteční indiáni se ničemu nedivíme, nicméně, včera mě překvapil redakční článek u Bloomberga, s titulkem: „Zákaz ruské ropy je chybný ale nezbytný“. (…)
  (…) Velmi zajímavý je komentář Jamie Dimona, šéfa JP Morgan na jedné z konferencí nejvýznamnějších finančníků, že „…bychom se měli připravit na ekonomický uragán, vyvolaný válkou FED a Ukrajiny“. Dodává tam, že bude velmi zle, protože peněz mají USA tak na půl až třičtvrtě roku. Takže krize dopadne do konce roku. (…)

  (…) … proč čeká to neštěstí právě je? Ze dvou důvodů:

  1. Zvykli si, že jim každý měsíc přichází stále více peněz, které si tisknou, roste dluh, bublina se nafukuje, peníze končí.
  2. FED spouští proces, jaký se minimálně 40 let nepamatuje, zvaný „množstevní zpřísnění“, což zní hrozivě, protože každý měsíc budou ze svých trhů stahovat 95 miliard dolarů. To se nezdá na první pohled zase tak mnoho, ve srovnání s výší dluhu, nicméně protože peníze se netisknou jen tiskárnou cenin, ale generují je i banky, které se pouštěním do oběhu násobí. Velké banky dostanou peníze od FED, půjčí je menším bankám, jež je dále půjčí klientům, atd. V důsledku toho se objevuje pojem zvaný peněžní multiplikátor- násobitel, a to, co dává FED velkým bankám, je třeba vynásobit pěti. Tedy, pokud jim dala bilion, bublina se nafoukla na pětinásobek. Jestliže tedy centrální banka (FED) stáhne bilion, „vypaří“ se jich hnedle 5. Jestliže tedy říkají, že každý měsíc stáhnou skoro 100 mld., znamená to, že každý měsíc se bude někam ztrácet půl bilionu – spolu s hodnotou jejich akcií. Jestliže ty bubliny rostly mnoho let a svými kotacemi radovaly a lákaly stále více lačných po penězích „z ničeho“. A fungovalo to, protože platil princip „většího blbce“, protože po koupi jsi vždycky našel troubu, který to, omráčen vidinou zisku, od tebe za vyšší cenu koupil.

  Dimon řekl, že stažení peněz je hrozný signál, protože vidí federální úvěry Federální nemovitostní agentury, které obsluhují největší banky – a tam už se ukazuje 10 % nesplácení, a proto velké banky už odmítají se tohoto programu účastnit, protože vidí riziko. Krize z roku 2008 začínala jako hypotéční krize … (…)

  (…) Měny Jako dolar, či euro jsou už teď toxické. Doufám, že něco nového uvidíme a uslyšíme zanedlouho na Sanktpetěrburgském ekonomickém fóru. (…)

  1. Kde ty lonsky triliony jsou…
   Dolar byl vzdycky toxickej, ale mel za sebou velkou armadu agresoru a zadnou jinou menu jako nahradu…Az se ucho utrhlo, ale byli Morganove a spol. utrhli ucho i se dzbanem.
   Zadny problemy Dimon nemel se zbrojenim napr. 8 trilionu na valky za dvacet let.
   5 trilionu od vladniho pokladnika Wall Str. ,Paulsona ,kdyz se polozili krizi v 2008..
   2 triliony se ztratily v Pentagonu . Tady uz ani nemoh bejt toxickej…Zmizel..
   Wall Str. nevypomoh s ucetnim. A nikdo nepostavi prehradu , ty povodni ,mozna uz tsunami ,korupce.
   President ted vyhlasil energetickou krizi v Usa , neni elektrina a tak bude stav nouze. Emergency. Potiz je v tom,ze..
   Kdyz neni elektrina, neda se vypucit ,jako triliony odjinud , ani beda natisknout.

 2. https://e-republika.cz/article4542-Systemova-otazka-Moc-je-iluze-a-kontrola-jeji-fasadou
  ***
  (…) To je z mého hlediska první poučení z moci: Celé společnosti se nechají snadno ovlivnit, jestliže trpí obsesí, že špatné časy jsou dočasné a že je vlády budou v každém případě chránit. (…)

  (…) Je však smutnou realitou, že většina lidí musí projít nejdříve slzavým údolím, než se začne zabývat myšlenkou, že se na zkorumpovaný systém nemohou spolehnout, chtějí-li od sebe odvrátit škody. IGE operují na veřejnosti zcela beztrestně, protože ví, že lidé budou spíš hledat pomoc ze strany systému, než aby se pustili do řešení problémů sami. Kdyby někdo zmáčknul knoflík odporu, musely by zítra globální elity zmizet.

  Druhé poučení z moci: Vědomí souhlasu vytváří nakonec samotný legitimní souhlas. (…)

  (…) Třetí poučení z moci: Násilí vede ke kontrole, jestliže odpovědí na něj je podrobení se.

  Pokud se nebudete bát o svůj život, není snadné vás přinutit se podrobit. Jsem toho názoru, že použití násilí ze strany tyrana je založeno na předpokladu, že se lidé, které chcete dostat pod kontrolu, nebudou účinně bránit. Jakmile se lidé začnou efektivně bránit, je tyran v šoku – viz demonstrace v Lipsku a Berlíně. Většina tyranů se k moci nedostala proto, že vyhrála nějaké bitvy a podrobila si svého protivníka, nýbrž proto, že vůbec bojovat nemusela. Nebo vyhrála pár zinscenovaných bitev, které byly využity jako nástroj k odstrašení budoucího protivníka, aby se raději do skutečného boje nepouštěl. Tyrani začínají věřit svým vlastním lžím a své neporazitelnosti. Dravci nevyhledávají oběti, které se dokážou ubránit, nýbrž slabé cíle. Cesta, jak se postavit tyranovi je, aby se mu postavili ti, kteří mají sebevědomí a dokážou se bránit. Když dravec narazí na odpor, uteče.

  K tomu je ale zapotřebí lidí, kteří nemají strach, co by se mohlo stát, když se budou bránit. Koncept ztráty pohodlí už nebude brzy tématem. Strach zmizí, když člověk bude bojovat za něco víc než za svůj život. Nejde jenom vždycky o vlastní přežití, ale mnohdy o přežití budoucích generací a přežití řady hodnot a principů. Jakmile zmizí strach, zmizí iluze kontroly, na kterou se tyrani spoléhali. (…)

  (…) Čtvrté poučení z moci: Je otázkou, zda ideály vznikají z lidského svědomí nebo ne.

  Svědomí průměrného člověka není tak dvojznačné a proměnlivé, jak by si establishment rád myslel. Lví podíl lidí jedná na základu určité inherentní morálky a určitých principů, které sdílí i ostatní, tyto principy nemusí být nikomu vštěpovány, člověk s nimi přichází na svět.

  Hodnoty jako svoboda existují i v těch nejvíce represívních poměrech a lidé hledají tyto hodnoty, i když je riziko obrovské a dokonce může ohrozit jejich životy.

  Pro většinu z nás je také samozřejmá vrozená empatie, avšak určité procento lidí se narodí bez této schopnosti. Skutečný boj uprostřed boje o moc je mezi těmi, kteří se narodili se svědomím, přirozeným chápáním hodnot a empatií, a těmi, kteří přišli na svět nevybaveni těmito základními vlastnostmi. (…)

  (…) Nutnost kontroly tedy vychází z mylného závěru, že my všichni jsme závislí na okolí, které nám má říct, kdo jako jedinci vlastně jsme. Kontrola vychází z představy, že morálka je něco relativního a že morální principy jsou sociálním konstruktem.

  Ultimativní totalitní moc je moc vzít lidem jejich vlastní vnitřní hlas, přinutit je na něj zapomenout. Posledním nástrojem proti zlu je tomuto hlasu naslouchat a nemít strach z následků.

  Otázka fasády moci se stala v podstatě určující otázkou naší epochy, protože elitářský establishment urychluje svoji agendu za účelem centralizované kontroly nad našimi životy.

  Pravdou, o které chtějí, abyste ji neznali, je, že ve skutečnosti tuto moc nemají. Nemají nic. Mohli bychom se postavit jejich vlivu kdykoliv budeme chtít. … Jsou pro lidstvo neužiteční, jsou bezcenní. … Dříve nebo později se jimi budeme muset zabývat – čím dříve, tím lépe. (…)

 3. U nás či v Evropě se nic nezmění, dokud jedna celá generace nebude žít v bídě. Ne rok, dva nebo deset, ale celou generaci. Obdobně jako generace narozená kolem roku 1900, která měla tu čest a za svůj život zažít dvě světové války a mezitím světovou krizi, aby taky měli nějakou změnu. Proto ten nástup komunistů po druhé světové.
  Dnešní mladí se starají jen o mobil, facebook, kraviny a blbiny. Skoro nikdo z nich nemá práci, kde by něco tvořil, jen samé švindlarbajt, kde se ale berou dobrý prachy.

 4. Apoštole co kdybyste místo nápadů typu bratrstvo kočičí pracky vymýšlel něco reálného. I kdyby šly davy do ulic tak se nic nezmění, zůstanou miliardáři, kteří to tu z pozadí řídí, zůstane Deepstate, který si tu moc zvedne. Aby se něco změnilo, musel by padnout celý tenhle falešný režim. Fiala půjde do kytek až se znelíbí loutkovodičům aby ho nahradil jiný Kašpar. Podívejte se jak se vedlo Trumpovi a Babišovi. Síla těch co skutečně vládnou je nesmírná, nekonečné peníze, hromady profesionálů, tajné služby, vlivné neziskovky.

  Buďto se to změní z rozhodnutí Německa, Francie a nebo si sem nějak šikovně strčí pracky Rus.

  Pravice hledá komunikační kanály k lidem, Holce u Xavera sleduje už živě 5000 lidí plus hromada později. Je potřeba najít komunikační kanál. Někdo to umí a přivede na Letnou 200 tisíc lidí. Alternativa to neumí.

  Co proboha chcete dělat v situaci, kdy 80 procent lidí má nastavenou jako hlavní stránku Seznam.

  Hele co něco jednoduššího. Přemluvit dědka a bábu jít dát fialovi facku u senátních voleb. !!!! Když to dokážete, dokážeme tak se dá uvažovat dál. Rychlý legální způsob. Řešení, chodit, mluvit, přesvědčovat ….

  1. Přesně tak! Řekl bych že spousta lidí po změně ani netouží, chce mít jen kus žvance a lahváče večer k bedně. Na větší přemýšlení to není a v TV by mámo přece nelhali… Jak chcete těmhle lidem něco složitějšího vysvětlovat?

   1. Tohle uvažování je k ničemu a bohužel převažuje. Lidé nejsou tak tupí a pohodlní, jenže dokud se alternativa nějak nezorganizuje – weby se nezřídka navzájem i „pomlouvají“ – ke komu se mají vlastně upnout? Úvaha pana Vidláka není od věci.

  2. súhlasím, že vzburcovať voličov k senátnym voľbám
   a trochu tam ten hnoj vykydať je jeden z prvých dôležitých krokov

   1. Hmm senátní volby, docela se obávám, když vidím jak vládnoucí sešlost lavíruje jak se dá jen ,aby to do voleb vydrželo a nebouchlo. Pak to bude , budou-li lidi důvěřiví – fičák.

  3. Vůbec netušíme jaký systém proti nám stojí. Elfy a dozorující referenty musel někdo vymyslel a na řídící úrovni prosadit.

   Aspen dosazuje politiky jako slouhy USA. Měl jsem hodně rád Maláčovou ale u jedné věty: Spojenci …… u mne skončila. A Ti jsou dnes všude, paralyzují i odbory.

   Hele z jiného soudku. Před 8 lety jsem pracoval na zajímavém místě u drah, na GŘ. V té době jsem ještě ani nevěděl, že ministrem financí je nějaký divný Slovák ale už to tam tenkrát běželo. Kolegové napojení na ČT (měli tam nějaké kšefty jako externisté) už hulakali Babiš je zloděj, v té době už vznikla aplikace označující výrobky od něj. Tzn. že se jela aktivita antiBabiš už pár měsíců potom co začal dělat ministra. Což znamená, že už tenkrát do toho házel vidle někdo vlivný, organizovaný s vybudovanou sítí komunikace atd…. Přátelé, nepřítel je tak silný, že si to nedokážete představit.

   A vrátím se k tomu Holcovi, Stonjekové a Xaverovi. Přesto co jsem napsal existuje někdo, kdo financuje a organizuje aspoň tuto cestu odporu …

 5. Nejlepší demoška na zeměguli.
  Americký prezident Joe Biden vyhlásil v zemi stav nouze kvůli možnému nedostatku kapacity na výrobu elektřiny. Americký lídr navíc prodloužil odstranění cel na dovoz solárních panelů z řady asijských zemí.

  Jak je uvedeno v prohlášení Bílého domu citovaném RIA Novosti , Biden poukazuje na přítomnost mnoha faktorů, které ohrožují schopnost USA uspokojit předpokládanou poptávku po elektřině.

  „Tímto vyhlašuji existenci stavu nouze z důvodu ohrožení dostupnosti dostatečné kapacity výroby elektřiny pro uspokojení poptávky spotřebitelů,“ stojí v dokumentu podepsaném americkým prezidentem.

  https://rg.ru/…hnostej.html?…

 6. Za sebe můžu v této chvíli říct, že moji důvěru by momentálně mělo „hnutí“, které by mělo jako svou základní myšlenku prohlášení, co tu napsal 1. června Admirál ve svém blogu, a sice:
  —————-
  „Za sebe jen prohlašuji – nedlužím nic ani Rusům, ani Ukrajincům, ani Američanům, ta válka, co se vede na Ukrajině, není moje válka, nebojuje se tam za mne nebo mé zájmy, nic dobrého pro mě z ní nekyne a proto vyzývám Fialu a pětikolku, nepodporujte válku, zasaďte se o její co nejrychlejší zastaveni a minimalizujte co nejvíc ekonomické dopady. Nikdo nemá zájem vaši ideologickou zaslepenost platit ze své peněženky.“
  —————-
  Naprosto se ztotožňuji s každým písmenem, formou i délkou prohlášení. Kdyby Admirál zvedl kotvy a vyplul, tak se budu hlásit na palubu.
  —————
  Mimochodem, velmi sympaticky zahájila svou kampaň do podzimních senátních voleb advokátka Jana Zwyrtek Hamplová, ve stejném duchu jako Admirál:

  „Vyžaduj, aby tvá země nevedla a nepodporovala války.“ Jana Zwyrtek Hamplová má program, který se vládě líbit nebude
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Vyzaduj-aby-tva-zeme-nevedla-a-nepodporovala-valky-Jana-Zwyrtek-Hamplova-ma-program-ktery-se-vlade-libit-nebude-704637

   1. tohle nedošlo ani dávným filozofům, natož tak dnešní pseudo filozofů ma rychlokvašným socio…. něco
    vždyť jeho původní pofesí bylo co???
    kdo neumí – učí

   1. Poboček? Nemam pražádnou zkušenost s politikou, v nouzovém stavu tuplem. Jdete na to odzdola, zřejmě. Ale já si myslím, ze není čas budovat krajské a oblastní či jaké pobočky. Peníze je třeba vrhnout hlavně na medializaci. Podporu pořádání shromáždění. Je důležité vytvořit platformou, která zaštítí většinu dosavadních alternativních hnutí, aby se netříštily dosud získané hlasy. A je třeba to dělat rychle.
    Letáky, reklama na internetech. Využít dobrovolníky, nasrané lidi s přesvědčením, ze fialová cesta vede do řitě….

    1. Jde o to, co jo predstavujetě pod takým pobočky.

     Stejně navíc, musíte mít myšlenku. Co osloví. A propracovaný model růstu. Systém, jak se dostanete k naprosté většině lidí, kteří nečtou litterate. A, nemůže to stát na pouhé, jedné rigidní myšlence. A musíte přitáhnout, především mladé. A zajistit financování do budoucna. Už jsem tu o tom psal… Jinak jsou to peníze v * ajzlu. Nic nepřijde samo časem.

     Za druhé. Fakt jsem nepoznal nikoho, kdo by dal 100 mega na něco podobného. Kdo peníze má , volil Kalouska a Drábka. Dnes Fialu a Pekariovku.
     Rozhodně bych takového člověka chtěl poznat…

 7. Až bude moc ležet na ulici…

  Nikdo nebude čekat na alternativu, až Alternativa zformuje České bratrstvo.

  Nyní je reálná situace asi taková:

  https://www.kurzy.cz/zpravy/654237-volebni-preference-2022-v-kvetnu-by-volby-vyhralo-hnuti-ano-do-snemovny-by-se-dostaly-pouze/

  Volební preference – 2022: V květnu by volby vyhrálo hnutí ANO, do sněmovny by se dostaly pouze čtyři strany

  Jak vyplývá z aktuálního měření společnosti SANEP, volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky by koncem května vyhrálo hnutí ANO se ziskem 30,1 %, což představuje oproti dubnu tohoto roku nárůst o 2 procentní body.

  Na druhém místě by nyní skončila Občanská demokratická strana v čele s premiérem Petrem Fialou, a to se ziskem 19,6 procentního bodu.

  Třetí pomyslnou příčku v nynějších hypotetických volbách do Sněmovny PČR by nyní obsadilo hnutí SPD v čele s jejím předsedou Tomiem Okamurou, a to se ziskem 14,3 procentního bodu,

  Čtvrtým politickým subjektem, který by se v květnu dostal do Sněmovny PČR, je hnutí STAN pod vedením předsedy a současného ministra vnitra Víta Rakušana, a to se ziskem 7,8 procentního bodu.
  .
  Před branami do Sněmovny by se v květnu těsně ocitli Piráti,

  Tříprocentní hranici by v květnu tohoto roku překročili ještě Svobodní se ziskem 3,6 procentního bodu a TOP 09 se ziskem 3,3 procentního bodu.

  Strana zelených a ČSSD, jakožto strany zastoupené v Parlamentu České republiky a jsou tudíž součástí měření, by nyní získaly 2,3 % (ČSSD) a 1 % (Zelení).

  Wiky říká : České národní obrození (v 19. století také někdy národní vzkříšení) byl proces formování moderního českého národa, který probíhal zhruba od poslední třetiny 18. století do poloviny 19. století.

  Otázka.
  Máme čas na České národní obrození cca 75 let, nebo nám jde o Českou národní záchranu?

  Němci nám vypnou ruský plyn. Drahá elektřina: Vše leze ven. Natvrdo
  06.06.2022 8:05 | Analýza

  Jde o všechno.

  Kteří revolucionáři čekali na první milión?

  Buď to toho jdu, nebo hnípám za pecí.

  Takové šance se opakují jednou za cca 40 let.

  Kdo zaváhá, nemá.

 8. „Ilona Švihlíková varuje, před ekonomickou katastrofou nevídaných rozměrů, která se žene na Česko, zatímco vláda se věnuje moralistnímu kázání a poučování.

  Na českou ekonomiku se řítí katastrofa nevídaných rozměrů. Záměrně píšu o české ekonomice, neboť se nejedná jen o domácnosti, ale samozřejmě také o firmy, zejména ty, které jsou energeticky náročné či závislé na plynu, od pekáren po těžký průmysl a sklárny.

  Vládu to ovšem nijak nerozrušuje. Má plné ruce práce s tím vést moralistní kázání vůči vlastnímu obyvatelstvu, dělat si fotečky ze zasedání EU, vést válku proti Rusku, psát jako ministr zahraničí přihlouplé klišovité kecy do novin, či poučovat národ o tom, že vláda se o občany nemá co starat.

  Není třeba si idealizovat evropský kontext, ale takovou směsici hlupství, arogance, neschopnosti a ideologického neoliberálního fanatismu těžko pohledat.

  Není divu, že ve společnosti kypí hněv způsobem, který jsem ještě nezažila. Pokud si vláda neví rady s příspěvkem (velmi ubohým) 5000 Kč pro některé domácnosti (když neumí ani rozlišit brutto a netto příjmy), zatímco přicházejícím Ukrajincům dává 5000 Kč automaticky, těžko to společnost jen tak blahosklonně spolkne (nota bene, když máte přímo v domě takové, kteří si za těch /opakovaných!/ 5000 Kč za několik měsíců pěkně vyjedou na dovolenou do Španělska), zatímco Češi vybírají z běžných účtů, jak psal Josef Buřič, což je vždy signál, že začíná jít „z tlustého do tenkého“.

  Smrtící koktejl nebývalého rozsahu zahrnuje nárůst cen potravin (dominantně přes kanál pšenice a hnojiv), pohonných hmot a energií. K tomu připočtěme stupidní politiku ČNB, která bojuje proti inflaci tak efektivně, že ČR patří k zemím s nejvyšší mírou inflace (spolu s pobaltskými zeměmi, jejichž základní úroková sazba je ovšem stále 0 %). Tato politika nejenže postihuje firmy a jejich inovační a investiční aktivitu, ale dramaticky zasáhne i do domácnosti, zejména přes hypotéky. Je patrné, že nejvíce jsou ohroženy domácnosti s pětiletou fixací, neboť rozdíl mezi úrokovou sazbou před pěti lety a tou nynější je propastný. Hypotéky na vlastní bydlení jsou mimo hru nejen pro nižší příjmové skupiny, ale i pro střední třídu. Odhady hovoří o 40 000 domácnostech, které by v tomto roce mělo čekat refinancování… Vzhledem k nárůstu cen naprosto nezbytných položek, jako jsou energie, se jedná o úder, který zřejmě nemá dějinách ČR obdoby.

  Ideologicky pevná vláda se ovšem nenechá zviklat nějakým propadem reálných mezd.

  Jednou si stanovila za cíl fiskální konsolidaci (aniž by tušila, jak ji udělat a v jakém časovém horizontu, což je dobře vidět z programového prohlášení), tak si vesele kumuluje inflační příjmy. Vedle univerzálního „za to může Babiš“ se nám objevilo „za to může Putin“, přičemž liberální podstata vlády, která si myslí, že kecama ovlivní realitu, se tím vyjevuje naplno. Je totiž vcelku jedno, kdo za co může, vláda je tu od toho, aby jednala a pomáhala svým občanům, ekonomice a společnosti. Jenže u Fialovy vlády je zoufale vidět, že osm let „absťáku“ udělalo své – je potřeba obsloužit svou klientelu a potřeby nějakých otravných socek v tom nemohou stát v cestě.

  (…) pádivá inflace se zakousne do mezd a platů velmi hluboko. Mantra o „přehřátém trhu práce“, kde většina tzv. volných pracovních míst je spjata s nejnižší kvalifikací a mzdami někde kolem minimální mzdy, dostane znovu nafrak, protože v situaci přehřátého trhu by měly mzdy výrazně růst, což se ovšem neděje. K záchraně neoliberálních žvástů, které vždy ze všeho viní nenažrané zaměstnance a odbory, přicválala Eva Zamrazilová (např. zde).

  Je to trošku jako naši uvědomělí umělci, kteří v minulých volbách hrdinně bojovali proti frontám na banány, tak jiní zase už třicet let hrdinně bojují proti zaměstnancům a odborům. Co se obtěžovat s nějakou analýzou a znalostí situace, správné ideové ukotvení, v prostředí deformovaném propagandou České televize, vydrží hned několik desetiletí, panečku.

  Místo toho, aby vláda řešila problém od příčin – tj. využila Čepra a jeho sítě čerpacích stanic Eurooil, využila toho, že jsme čistý vývozce elektřiny, nakoupila do státního vlastnictví plynové zásobníky, využila zákon o cenách z roku 1990 atd., tak pilně dodává zbraně na Ukrajinu, a hlasuje pro odpojení od ruské ropy – což Vladimira Putina jistě pobaví, protože takový krok vyvolává na těsném (nabídka jen tak tak uspokojuje poptávku) ropném trhu vlnobití, jehož důsledkem bude masivní nárůst cen.“

   1. Podobné názvy zavánějí zednářstvím, okultismem a tajnými lóžemi. On už i ten Zlatý špendlík nemá zas tak daleko svým názvem třeba ke Zlatému úsvitu.

    1. Ale když to pojmenujeme tak nějak zahraničně, po česku: internacionálně, tak by to běžný konzument ČívlastněTelevize, Databáze (jo, to má arabsky taky zajímavý název), LžiDnes, Hovínky.cz, etc., mohl nejen zkousnout, ale dokonce radostně přežvykovat.
     Vždyť se nám tu objevují krásná nová česká slova, jako třeba „narativ“ nebo „ingredience“.
     Mnoho lidí to používá, avšak jen menší část ví, co to znamená.
     Což takhle tedy oprášit třeba „Sendero Luminoso“ (nevím, jestli si název pamatuji správně, přece jen prof. Guzmán mne neučil, byl jsem ještě malé dítě).
     Nebo možná údernější a mezinárodně známější „Fuck EU“.
     Nic to neříká o našem vystoupení, jen o kakání na předpisy EU.
     Ze stejného ranku je „ČR fist“

 9. Pane Vidláku.
  Myšlenka že nemáme lpět na maličkostech je určitě správná.
  Ale já osobně moc nesouhlasím s tím, jak popisujete , že každý má nárok na změnu názoru.
  Má, ale bude to v těch vámi popisovaných případech skutečně názorové prozření, anebo chladný kalkul- tak co překabátím a pojedu v parlamentu, nebo kdekoliv ve správní radě dále.
  Takovému přístupu bych teda nefandil a takovému člověku prostě věřit nemůžu.
  Vemte si třeba tu ČT. Měla by nestranně informovat, měla by sloužit veřejnému zájmu a ne tvořit podle zadání veřejné mínění. A zatím si zaměstnanci dokážou vydupat, pod záminkou ohrožení demošky , že se nebude měnit post šéfa.
  Prostě někdy je třeba augiášův chlív vyčistit.
  A jakkoliv jsem jenom obyčejný člověk, který mnohým věcem nerozumí, myslím si, že změnu je třeba tvořit stejně jako dům od základů. Takže intuitivně mi něco říká začít spolky na vsích a městských částech a začít v obecních zastupitelstvech.
  Ano lidi i na vyšších postech pomohou- třeba pan doktor David, nebo Paroubek a další, jen si myslím že kabátníky nebrat.

  1. Také souhlasím, že překabátěné nebrat a ze Samkové já mám osypky. Jinak ale s Vidlákovým článkem v podstatě nesouhlasím, vyznáním ultrapesimista. Můžeme zakládat, co chceme, zaštiťovat se osobnostmi, jakými chceme, ale dokud nám vládne Němec, NIKDY to nebude mít úspěšného konce. Pan Dvořák tu měl pěkný článek ohledně voleb…Ono se to už nějak zařídí, aby ti správní byli u moci.

   Vždyť kolik lidí zde přebírá názory ČT09 a zrádcovského tisku ohledně Okamury, coby člověka, kterému nejde vůbec o nějaké vlastenectví, ale jen aby byl v parlamentu. Jediného beru Vidláka, který s ním mluvil a ten pocit dostal. Ostatní ? Asi na každém šprochu, pravdy trochu. A který politik jde do voleb, ale nechce být zvolen, nechce být v parlamentu ? Udělejte funkci poslance bezplatnou, uvidíme, kolik lidí bude kandidovat.

   Dokud v Německu nebude vládnout nějaký Gorby, máme smůlu. Ani ten Orbán si rozhodně nemůže dovolit svobodně fungovat, jen lavíruje, jak dosáhnout alespoň minimum možného.

   1. „Nejsme jako oni.
    To heslo asi neplatí?“

    Ale platí!
    Jen není celé: Nejsme jako oni – jsme stokrát horší!

 10. Tak jsem to zkopíroval, protože je to hezké.
  „Brzy zrušíte své sankce, abyste poškodili Rusko“ – čínský velvyslanec ve Spojených státech Qin Gang. „Pan Blinken nedávno vyjádřil názor, že Čína je jedinou zemí schopnou narušit světový řád, a pohrozil nám sankcemi. Chápeme, jaké analogie dává vážený ministr zahraničí. Čína byla zpočátku proti jakýmkoli sankcím proti Rusku. Opakovaně jsme uvedli že sankce nepomohou vyřešit konflikt, jen se prohloubí.A co vidíme teď?Rekordní inflace v USA a Evropě, mnohonásobný růst cen pohonných hmot v USA,v některých zemích EU se vracely stravenky za poprvé za 50 let! Všechny vaše sankce měly opačný účinek. Ruská ekonomika se jen stala silnější, produktivnější. Ruská národní měna se stala nejefektivnější na světě a v důsledku toho oslabila pouze vaše ekonomika . Brzy to pochopíte a již zrušíte své sankce, abyste poškodili Rusko! Protože jak vidíme, Rusko se pod sankcemi vyvíjí lépe, a to nechcete. A abyste poškodili Rusko, budete nuceni zrušit své sankce, ale bude příliš pozdě,“ řekl čínský velvyslanec na brífinku.

  1. Blbé je, že lidi se ozvou, až když bude všechno rozvrácené. „Bude příliš pozdě“ – to ten Číňan řekl velice dobře.

   1. Je to bohužel jako v tom vtipu o chlapovi, co padá z mrakodrapu, a v každém patře se ho ptají : tak co? A on na to: ZATÍM DOBRÝ…

  1. Pokud se nemýlím, v Mariupoli byl masakr na nádvoří policejní stanice. Kdy část policajtů byla protifašistická a část zůstala loajální Kyjevu.

  2. Ivana Hofmana mám rád, ale v tom článku od něj nějak nerozumím větě, že svět si bude pamatovat jak se Ukrajinci bránili přesile.
   Tak celé NATO tam rve zbraně horem dolem, Ukrajinců je ve zbroji od 700 tisíc až po milion a Rusů jen něco okolo 160 tisíc. Také si budu pamatovat, že Ukrajinci stále vyprávěli jak na Donbase osm let zadržovali Ruskou armádu a pak když se tedy ten medvěd rozhodl, že vyleze z brlohu, tak už ho Ukrajinsko náckovská armáda nedokázala udržet a ten medvěd očividně už zpátky do brlohu nechce. No a hlavně koho bude po válce zajímat nějaká Ukrajina a zda vůbec nějaká Ukrajina bude. Ale jak říkám , Hofmana mám opravdu velice rád.

   1. hnidopichu,
    1) svět si bude pamatovat to, co mu v době onoho „pamatování“ nalijí do hlavyt.č. nesmazaná média a nespálené či nezakázané knihy. Je naprosto nedůležité, jaká je dnes realita!

    2) Rusové jsou v současné době v převaze – druhá věc je, jakou část oné převahy aktuálně nasazují.
    Na velmi zajímavou tabulku s grafy narazíte při přerolování dvou třetin Krejšího článku v dnešním Argumentu(viz — 16:03)

    Ten článek ale stojí za přečtení celý!

    3) Osobní poznámka:
    V této válce už není kladných hrdinů. Putin aktuálně přijal po dlouhém váhání způsob permanentní válečné hry britských a amerických anglosasů. Kterážto hra sama o sobě od druhé světové války představuje vyšší level globálního organizovaného zločinu, maskovaného pokryteckými a potměšilými příkazy o morálce, lidských právech a mezinárodním právu – které jsou ovšem povinni dodržovat výhradně ti druzí a výhradně za účelem své porážky v asymetrickém zápase.

    Kdy jedni jsou nuceni dodržovat pravidla zkonstruovaná a napsaná druhou stranou – která je sama nehodlá dodržovat ani v nejmenším.

 11. Vidláka čtu rád, cca už 2 roky. Prakticky t vidím naprosto shodně , tak jak popisuje budoucí dění u nás v ČR.
  Občané ČR podlehli mámení koalice SPOLU a STANU.Piráty ani nepočítám. Řekl bych že občané příliš nesledovali zahraniční politiku a trendy kterým se EU,Německo a tedy i my budou ubírat. Jinak by nikdo příčetný tuto (a dnes nevím zda probruselskou nebo proUSA ) vládu volit nemohl. Volila ji bohužel většina,která dotována Babišem se nechala opít kampaní antibabiš.
  Takto protičeskou, protinárodní vládu jsme zde opravdu dlouho tak od 45 r. neměli. Jenže ono ještě opravdu nepřišlo do tuhýho,ještě plánujeme dovolené,ještě se jezdí,ještě chodí (jakási) výplata.
  Osobně si myslím ,že na podzim budeme v úplně jiné situaci a na vánoce možná revoluce. Ono jaksi dojde i na ty manažery se 200 tis.platy,protože už nebudou manažery,už prostě zde ty firmy nebudou. Bez plynu a bez ropy se náš svět jak ho známe naprosto zhroutí. Snížit teplotu o 2°C opravdu nepomůže.
  Takže uvidíme na Vánoce.

  1. Jen připomenu, ze bez Deus ex machina Rychetskeho by takove žně neměli. Spíš než volby už se jelo podle scénáře. Ze se ve skutečnosti nebude o něčem rozhodovat, ale jen táhnout ideovou linii, svědčí pofiderni figurky typu Langšadlo, Baxa, Sikela …

  2. Vláda je sice protičeská, ale významně proamerická.
   Což by nebylo nic proti něčemu, kdyby ty americké zájmy nebyly proti zájmu občanů české kotliny.
   V našem zájmu není rozvařený Střední východ , invaze naštvaných domorodců , kterým někdo zboural chalupu a přivodil bídu, to fakt není v našem a ani v evropském zájmu.
   Kdo se cítí příjemně a bezpečně, když se to okolo něj všechno vzájemně mele?
   Na to si přemýšlivý člověk asi odpoví sám.

  3. „…Volila ji bohužel většina,která dotována Babišem se nechala opít kampaní antibabiš…“
   Nikoliv – nevolila ji většina. Pokud započítáte i ten milion hlasů, které „propadly“ díky pod-5-procentnímu sítu, tak většina volila něco jiného. A to počítám jen ty, kteří nebyli líní zvednout prdel a k těm volbám došli.

  4. BOhužel máte pravdu. Ještě sice není tak zle, i když korálky aut parkujících po obou stranách silnice pod okny už zůstávají na místě celodenně místo dřívějška kdy ráno zmizely a navečír zase silnici zdobily. A že zatím do voleb se to jakžtakž šolichá , aby lidi byli ukolébání, že se nic moc neděle, a nebylo „nejhůř“ předčasně, ale docela má z toho co bude po volbách strach… Je to takové bobtnavé ticho před bouří… hmm

 12. Lepší je zapálit malou svíčku, než proklínat tmu.
  Proto souhlasím s Vidlákem, i když jsem skeptik.
  A držím palce všem, kteří mají energii snažit se něco zlepšit. Aspoň trochu!!!
  ( Velké skoky se neosvědčily, spíš malé krůčky. )

 13. Chtělo by to založit nějaké Muslimské bratrstvo. Tedy organizaci, která bude pomáhat lidem v nouzi (a že jich bude!) a zároveň vysvětlovat, kdo za to může. Samozřejmě, bude dobré, když se to obejde bez toho terorismu.

  1. Muslimské bratrstvo v Egyptě vyhrálo regulérní volby.
   Přesto se vlády zmocnil hodný pučista Sísí. ( Neplést s Pinochetem , to byl zlej pučista. )
   Netvrdím, že se Muslimskě bratrstvo nedopustilo mnoha chyb. I v něm existují různé názorově proudy venkov ( většina) je významně konzervativnější než město. ( Menšina)
   Ale i tak měli dostat čas, aby se předvedli. Obrousili ty nejhorší hrany.
   Ten čas jim nebyl dopřán a to je , podle mne špatně. Mezi lidmi zůstalo mnoho hořkosti a další výbuch násilí bude ještě horší.
   A takhle je to vždycky!!!

   1. Vždy záleží na úhlu pohledu.
    Pinochet byl „zlej pučista“ z hledistka tehdejšího socialistick=ho bloku.
    Z hlediska SSA a jejich vlezdowashingtonistů to byl pučista „hodnej“ (náš hajzl).
    Stejně jako u IS/ISIL to byla nejdříve „demokratická opozice“, až když uřezávání hlav (a jejich prezentace v západních médiích) přesáhla únosnoz mez, tak se „s nimi“ začlo bojovat. Ne proti nim.
    Zrovna tak „demokratická opozice“ v Bělorusku, Venezuele, Kazachstánu… A nesmím zapomenout samozřejmě na ten stát, který má název podle jakéhosi okraje.
    Vraždění vlastních občanů jedni nazývali genocidou, drutí antiteroristickou operací.
    No a za 2.sv.v. jedna „nadrasa“ něco nazývala „konečným řešením“, ale jiná strana to viděla jinak.
    Takže je vždy potřeba rozlišovat, „čí hajzl“ je ten konkrétní vládce.

    1. Ještě jsem zapomněl na: القاعدة
     což je nepřesně překládáno jako „Základna“.
     On ten původní název je trošku delší, v angličtině je překládán jako „database“,
     ake kdoví proč je používáno jen to „base“.
     Pokud podřezávali krk těm „untermensch“ z východu, byli to „bojovníci za svobodu“ (a bohatě placení těmi nadlidmi ze západu).
     Ale pak začli řezat krky svým chlebodárcům.
     A pak dokonce dvěma letadlama, aniž by tam měli nějakého svého pilota, shodili 3 baráky ze železobetonu, které, jaká to náhoda, pár dní před tím pojistil nějaký Žeryk Stříbrokamenný na několik miliard.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *