10 prosince, 2023

Až bude moc ležet na ulici…

Přátelé, pokud čteme vývoj na ukrajinské frontě správně, tak se pomalou smrtí blížíme do situace typu Kábul. Po mnoha vzletných slovech, po tvrdé práci všech Cemperů na potírání dezinformací, po mnoha ujištěních České televize o ukrajinském odhodlání a jednotě, jednoho dne se Zelenský objeví kdesi na Západě a Kyjevě bude vládnout nějaký jiný režim, který na jedné straně bude bojovat proti Rusku, na druhé straně s ním bude jednat a na třetí straně se bude vydávat zatykač na prezidenta obviněného z velezrady.

Jednoho dne se definitivně projeví to, co už je zřetelně vidět teď – že Evropa tuto válku prohrála úplně nejvíc. Že tato válka pomohla Rusku najít nové kamarády, navázat nové byznysové toky a cena energií pro nás neklesne ani po válce, protože Rusko už nemusí dávat za hubičku. I přes ponížené prosby všech těch Charlesů Michelů a Franzů Timmermansů (i Petra Ignoroviče Fialenka), cena prostě neklesne, protože Putin bude mít jiné zákazníky.

Jednoho dne se v naší zemičce ukáže, že všechno máme drahé, že jsme přišli o úspory díky inflaci nebo měnové reformě, že velcí kluci se někde domluvili a nás k tomu samozřejmě nikdo nepřizval, že jsme v těžké krizi a nevede z ní žádná snadná cesta ven. Budeme tu mít znemožněné mileniály se svými představami o líbodémo, kterým ale už nikdo nebude věřit, možná dokonce dojde i na nějaké to krveprolitíčko a nakonec bude moc ležet na ulici a kolem bude plno zprofanovaných panáků, kterým už nikdo nesvěří ani koště. Už to není nějaká vzdálená chiméra, už bychom se pomalu mohli sázet, kdy to přijde.

Víte, já vlastně ani nemohu mít z takové revoluce radost. Protože její potenciál bude jedině v tom, něco zbořit, rozbít a zapálit. Podobně jako za arabských jar. Nikde není něco, k čemu by se dalo přimknout a co by nás z krize vyvedlo. Naše republika bude i za revoluce stále uprostřed Evropy, stále bude všechno v cizích rukách, stále nebudeme mít žádnou použitelnou armádu a na našem území nebude žádná špičková výroba či špičkový výzkum. Začít za těchto okolností revoluci, to jen otřese naším světem, někoho to zavalí, ale na konci nebude žádné východisko. Pořád tu bude řádit cizí kapitál, pořád bude záležet na globálních hráčích. Jen velká náhoda to zaonačí příznivě pro náš národ.

Za Vidláka říkám, že za těchto podmínek nemám žádnou chuť nějakou revoluci zahajovat.

Ale na druhou stranu, až na ní dojde, až se rozpadne všechno to, čemu věří Pekarová Adamová i Jan Lipavský, až bude moc ležet na ulici a pár obětních beránků se bude houpat na kandelábrech, rád bych byl mezi těmi, co tu revoluci ukončí. A čím dříve, tím lépe.

Přiznejme si ale, že Alternativa v této chvíli není žádnou relevantní silou. Nejsme nijak zorganizovaní a pokud ano, tříštíme se i na malých rozdílnostech. Nejsme žádné muslimské bratrstvo, které si umělo počkat na správnou chvíli a v Egyptě jim to málem vyšlo. Naše prsty nesahají nikam. Pár politiků se k nám sice hlásí, ale že by budili nějaké všeobecné naděje, to moc ne… ale třeba se to ještě zlepší.

Pokud by teď přišla revoluce (a já v diskusi často vidím, jak se po ní volá), tak se té moci chopí kdovíkdo, ale je skoro jisté, že my u toho nebudeme, jen pak budeme muset přijmout výsledek, ať jím bude cokoliv.

Proto se ptám… neměli bychom už konečně něco dělat? Neměli by mi napsat všichni ti, co mají peníze a jsou to vlastenci, abychom spolu začali dělat České bratrstvo? Nejde ani tak o politiku, ale měli bychom prostě začít dělat organizaci, která jednou převezme moc. Měli bychom mít svůj český Aspen institut. Měli bychom mít pobočku v každé obci.

Nedávno jsem tu psal, že i Robejškovi někdo zaplatil kampaň… Tak vás vyzývám, abyste tentokrát zaplatili organizaci Českého bratrstva. Pokud Vidláka čtou skuteční vlastenci, kteří nemají hluboko do kapsy, měli bychom to spolu zkusit. Jinak nám hrozí, že historického znemožnění našich soupeřů využije někdo úplně jiný.

Nebo jsme fakt všichni ta spodina společnosti, co přemýšlí jinak, protože na nás u globalizačního stolu nezbylo?

A i kdyby mi nikdo nenapsal a ukázalo se, že jsme na to opravdu sami, tak bych se přimlouval především za jedno – nechci se nijak chlubit, ale spojují nás Vidlákovy kydy. I když se tu úplně neshodneme, dokážeme spolu žít. Měli bychom si toho vážit.

Dám jeden příklad. Nedávno se v diskusi objevil příspěvek od Kláry Samkové. Ano, od té Kláry Samkové – právničky, která už delší dobu na Kydy odkazuje na svém Fejsbůku. Čte můj blog už delší dobu (a byla u mě na návštěvě).

Nebudu nikoho jmenovat, protože to není důležité a i toho pisatele si vážím, ale první odpověď na její komentář byl v tom, že je Samková vlastně nepřijatelná, protože kdysi obhajovala jakéhosi Roma, který si to podle pisatele nezasloužil a prováděla nátlak na protistranu, která byla v právu.

Sakra… i kdyby k tomu byl stokrát důvod, pokud někdo přijde sem, čte Kydy a postuje v dobrém zdejší články, TAK JE NÁŠ!!!

I kdyby k nám zítra zavítal Vítek Rakušan a začal na svém fejsbůku odkazovat na Vidlákovy kydy s tím, že je to dobré čtení, tak ho prostě přijmeme. Berte to jako prostý fakt, který je v souladu s křesťanskou tradicí naší země, že existuje Obrácení. Lidi prostě mění názory a někdy je mění tak extrémně, že změní celý svůj život. Někteří to udělají naráz, některým to trvá. Někteří z toho mají radost, jiní těžce nesou, že kdysi bojovali na druhé straně.

Nezáleží na tom, čím byl člověk, než přišel sem. Důležité je, že teď už není proti nám. Ano, takhle to budeme dělat. Kdo není proti nám, ten je s námi. To je minimální začátek, i kdybychom nikdy žádné bratrstvo neudělali. Kdo má na Fejsbůku Žáčkovu báseň, že naše země rodí kacíře a uhrančivě krásné plavovlásky, ten k nám prostě patří. Kdo je ochoten číst Kydy, kdo je ochoten bez nenávisti a rozesírání diskutovat, ten je náš. Pokud se nepřeneseme ani přes tuto jednoduchou věc, tak prostě budeme jen koukat, jak si moc vezme pro sebe nějaký další Aspen.

Takže abych to shrnul… potřebujeme České bratrstvo. Ne pro volby, ale pro každou obec. Ne jako politickou stranu, ale jako sjednocující platformu pro Alternativu. Nepotřebujeme ho, abychom vyvolali revoluci, ale abychom byli kompetentní vzít si moc, až bude ležet na zemi. A to minimum, co teď máme společného, jsou Vidlákovy kydy, které už jednou přežily vlastní smrt. A náš je každý, kdo je zde na Kydech s námi ve svornosti, i kdyby ještě včera líbal čižmy Kalouskovi.

Nikdy jsem nemyslel, že někdy řeknu něco takového, ale asi budete muset věřit ve Vidláka, protože nic lepšího nemáte. Kdybyste měli, už byste to volili a byli tam pečení vaření. A nebo si doprdele najděte nějakého lepšího lídra a jděte za ním.

Jo, a měli bychom spěchat… Události se řítí tak rychle, že to nemusíme stihnout, i kdybych zítra dostal slíbený první milion, abych mohl dělat Vidláka na plný úvazek.

Jisté je ale jedno… pokud nic neuděláme, budeme tu mít brzy další rektální alpinisty nachystané pro novou velmocenskou řiť.

281 thoughts on “Až bude moc ležet na ulici…

 1. Tohle je správný způsob myšlení. Dřív se o něco takového staral třeba Sokol. Proto proti Sokolu tak masivně šli třeba nacisti (nacisti byli svině, ale byly to CHYTRÉ svině a tak věděli, po kom jít primárně).

  Jak již bylo řečeno – organizace s dobrým potenciálem tu už v podstatě máme – třeba Zlatý špendlík (Žlutý špendlik to byl na začátku a pak ho přejmenovali na zlatý).
  https://www.zlatyspendlik.cz/

  Zakládat zase další OS nebo hnutí by v podstatě mohlo být zas tím zmíněným fragmentováním odporu. Pokud se tedy nerozjede nějakým lepším způsobem a nezaštítí ho X známých lidí (ty jsou bohužel potřeba, aby si toho dostatek lidí vůbec všimnul).

  Každopádně pokud bych já jakožto nezvýznamná osůbka s o něco menším blogem než vidlák měla něco dodat, tak by to bylo to, že ta organizace musí mít primárně jiné cíle než jen odboj – něco, co lidi spojí pozitivně k něčemu, co bude běžet nezávisle na době. Sokol měl sport. Skaut má život v přírodě (bohužel skaut už byl infoltrován a ohnut). Husiti měli reformované náboženství.

  To „České bratrstvo“ může sjednocovat lidi přes něco takového, co má hodně Čechů rádo – turistika, zahrádkaření, některé sporty a případně kultura (ta ale teď v Česku takřka chcípla a „kulturní“ otěže skoro komplet přebralo USA) apod. Sjednocovat i přes něco spíše apolitického, co bude lidi organizovat dohromady nezávisle na čemkoli a co dokonce částečně překoná i menší rozdíly v politickém smýšlení.

  1. Další inspirací by mohlo být národní obrození. Tehdy bylo spojovacím motivem zachování českého jazyka. Konec konců, možná by bylo třeba znovu oprášit češtinu. Co mě štve, je to, jak dnes čeština dostává na frak. Kromě i/y mě štve, že lidé přestávají rozlišovat ji/jí. Narazila jsem na to už mnohokrát. Je přeci rozdíl mezi „zavolat ji“ a „zavolat jí“. Jak jen to udělat, aby lidé byli hrdí na svůj jazyk?

   1. Co tam po i/y a ji/ji … pustte si spravy, ludi z havarie odviezli na emergency a plky o serebritkach nam podavaju statocne z bekstejdz …

    1. Máte pravdu. Angličtina k tomu přispívá. Ono je těch aspektů hodně. Třeba se mi otáčí žaludek, když někde vidím příspěvek „Opráski s českí historje“. A tam tu češtinu někdo mrší záměrně.

      1. K tomu, aby se člověk dokázal zasmát sám sobě musí ale pevně stát na zemi, které důvěřuje, že ho unese.

       Takových lidí je málo, a zaslouží si respekt.

      1. Nejlepší je, když dělaj to wow. 😀
       Evokuje mi to čekárnu u krutého dentisty. Který vrtá bez umrtvení. 😀

       1. Já se mohu podělat a opravuji syny, když slyším „To nedám !“ Ptám se, komu co budou dávat nebo ne. Maximálně spolustudentka jim může nedat. Vysvětluji, že existuje slovo „ZVLÁDNOUT“

        1. „Interval“ taky není špatnej – např.: „Denní teploty v intervalu 18 až 22°C.“
         Kam se podělo české slovo „ROZMEZÍ“? Zřejmě není „in“ nebo co.

         Fakt nechápu, jak jsme se vůbec kdy mohli domluvit, dokud jsme neznali/nepoužívali to úžasné slovo „interval“.

         1. Další lahůdkou je „mějte hezký den“. Z toho bych taky vylítla z kůže.

          A výrazy jako „ty“ města. Jako kdyby střední rod přestal existovat.

          1. Mě pořád vadí a nechápu to, co je teď moderní ve všech našich médiích, a sice pozdrav „hezký dobrý den“.
           Existují i „škaredý dobrý den“ nebo „hezký zlý den“… a vůbec, proč má být dobrý den ještě hezký?

           „Ty města“ mě také vytáčejí. Ale bohužel čímdál víc lidí na množné číslo středního rodu kašle.

          2. „hezký škaredý den“, to se mně líbí! Uložím do paměti a nějakému svému oblíbenci příležitostně povinšuju.

 2. Jourová: Přemlouvají mě, ať kandiduju na Hrad. Před spaním jsem na to myslela
  06.06.2022 10:07

  Česká místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová v rozhovoru pro MF Dnes oznámila Čechům, ale i dalším Evropanům, že v zimě rozhodně nebudou mrznout.

  Přislíbila všem, že EU plyn sežene.
  Ale přiznala, že to bude hodně drahý plyn.
  I to je však lepší, než nemít žádný plyn.
  Pár slov řekla i ke své případné prezidentské kandidatuře.
  Jourová: Přemlouvají mě, ať kandiduju na Hrad. Před spaním jsem na to myslela.
  —————————————————————————————-
  „Vždycky máme něco v šuplíku, zejména další osoby a entity na sankční seznamy. A samozřejmě musíme co nejdříve začít jednat o zákazu dovozu plynu. To myslím, že visí ve vzduchu dlouho a připravujeme se na to,“ začala rozhovor Jourová, ale odmítla říct, kdy by k zákazu dovozu ruského plynu mohlo dojít, neboť si prý netroufá odhadnout, kdy evropská sedmadvacítka najde shodu.“
  ………………………………………………………………………………………………………………………………….

  Takže ne my všichni!
  Jen nějaký ten násobek statisíců se bude moci rozhodnout, jestli zmrzne, umře hlady nebo nenesežene na výpalné pro ukrajinskou mafii z řad propuštěných trestanců a demobilizovaných azováků a banderovců, kteří budou i na Zelenského poměry příliš tvrdí, ačkoliv jim z náklaďáků nechal rozdat zbraně.
  Takže stanou vítaným ukrajinským exportním artiklem.

  Doufám že alespoň naší paní prezidence slíbí na čestný pionýrský, že nebudou zabíjet a upalovat alespoň rodinné členy nové vlády.

  1. ad Vždycky máme něco v šuplíku, zejména další osoby a entity na sankční seznamy

   Tohle bych vypichl. To ilustruje totalni vygumovanost lepe nez cokoliv jineho. jak pravil jeden chirurg, „tady je kazda dobra rada dlaha“.

  2. Téhle říkám “ Kobliháŕova pomsta”.
   A všem těm podržtaškům, které vyslal do EU.
   Větší … píp… už vybrat nemohl.

   1. malér je že ji tam nevyslal on ale třebíčáci tuším kraj Vysočina a on s tím nemohl nic dělat. Oni asi netušili, že když se jí konečně zbaví, že jí posílají na post kde s jejími zkušenostmí dokáže udělat větší paseku než doma. Ale je fakt, že když tam šla, nebyla ejúnie ještě tak … mno…. no jo no

 3. No … asi takhle (reakce na různé myšlenky a návrhy):
  O přirozených důvodech nesoudržnosti a roztříštěnosti „alternativy“ už psal Dědek, k tomu asi není co dodat. Většina se shodne, že Petro Ihnorovič ne, ale už u „tak kdo teda“ bude šavlovačka. Už u Babiše je to tak půl na půl, Okamura vychází přes veškerou snahu ČT09 vyrobit z něho mučedníka málem ještě hůř a ostatní jsou marginální. Sorry, ale zatím jsou. A jak už tu někdo psal, 5K byli úplně ve stejné situaci, jenom dokázali na půl roku se skřípěním zubů přesvědčivě předstírat nerozbornou jednotu – a stačilo to. Jsou po realtivně dlouhý době u koryta a vidina jeho ztráty spolehlivě zamázne všechny náznaky rozmíšek. A kdyby přece dredár dělal nežádoucí vlny, tak se s ním s velikou lítostí rádi rozloučí, neb se bez něj pohodlně obejdou a každá nová, byť již oslintaná kapustička je dobrá.
  Není lídr … no, není. Kdyby byl, tak jediný, co by se o něm široce vědělo, by bylo, že prcá malý koťátka a žere skřivánčí zobáčky.
  Ve velmocenské řiti jsme byli vždycky a už asi vždycky budeme. První republika nebyla zbudována úsilím sokolů, obrozenců a vědců, ale Masarykovým a Štefánikovým lezením do správných řití za první světové. Samozřejmě podpořené systematickým úsilím výše zmíněných (nesnižuju ho a mám k němu úctu!) a také hektolitry české krve, ale ta krev samotná by byla k prdu. Výsledek byl, že se dvacet roků mohlo dělat „na svém“, že prostý plebs to vzal za své natolik, že byl ochoten zemi bránit (zkraje Polsko, Maďarsko, sudeťáci a na konci 24hodinová mobilizace), nicméně armáda byla pobočkou francouzské, zahraniční politika americká (to byly ty dvě řiti) a „spolehlivé západní záruky“ dospěly až k Mnichovu.
  Abychom nebyli v některé z řití, museli bychom být buď ohlodanou kostí, která nestojí nikomu za námahu (a k tomuto stavu vede přes veškerou třicetiletou snahu ještě dlouhá cesta – pořád se objevují věci, které tady stojí za to aspoň zkusit ukrást) nebo se prohlásit na naprosto výjimečný a jedinečný národ, prohlásit celosvětově antičechismus na roveň masové vraždě a jakýkoliv náznak kritiky čehokoliv českého prohlásit na výše zmíněný ohavný antičechismus. Bylo by k tomu nutné mít výkonné letectvo, armádu hodnou toho jména a schopnou a dostatečně bezskrupulózní tajnou službu. Dále pak dostatečně důrazně rozhlásit, ale nikdy nepotvrdit vlastnictví A-bomby. Jako bonus pak výbor, který by z hlediska antičechismu schvaloval kandidáty na fci US prezidenta. Jakkoliv se to nezdá, tak pro tuto cestu vidím jako největší překážku vnitřní nastavení české mentality, jejíž změna by zabrala odhadem nejméně půl tisíce let.
  Takže mi vychází, že příprava na přesun a dlouhodobější pobyt v nějaké další velmocenské řiti se zdá být poměrně prozíravá.
  A to obrácení … ano, souhlasím, je to součást křesťanské tradice, nějaký Pavel z Tarsu by mohl vyprávět. Ale než se (po zásluze) v Římě dočkal místa hned vedle sv. Petra, tak tam byla další nedílná součást křesťanské tradice, a to účinná lítost. Takže až přijde vykulenec, že by jako rád šel jiným směrem a že by ochotně nabídl svoje zkušenosti s řízením vnitra, tak by pro začátek mohl vynášet použitou slámu od vidlákových čuníků. Samková by mohla ořezávat tužky panu Křečkovi. Starej Klaus by jako první úkol dostal sepsat knihu Tisíc důvodů proč je mlčeti zlato. A Martin Komárek, aby se necítil nesvůj, by pro začátek nejlépe posloužil na nějakém vidlákovském domě, kde se zrovna pokazila korouhvička.
  Takže za mě, co dělat? Smysl mi dává velká část toho, co vidlák dělá už dnes. Zaprvé, postarat se o sebe a svoji rodinu a trochu se připravit. O rodinu se žádnej diktátor ani revolucionář, zvlášť v „zajímavých časech“, starat nebude. Ti se (v dojemné shodě s demokraticky pokrokovými služebníky euronároda) o rodinu starají jen v souvislosti s daněmi a indoktrinací dětí, potažmo použití celé rodiny jako potravy pro děla.
  Zadruhé, shánět a šířit informace, dokud to ještě jde. Ono fakt není snadné si každý den u znormalizovaného zpravodajství říct „vždyť zase lžou“, i když se ví, že stokrát předtím prokazatelně lhali. Přičemž někdy stačí doplnit pár „zanedbatelných detailů“, které se do zpráv tak nějak už prostě nevešly.
  A až zatřetí se zkoušet organizovat šířeji. A asi bych upustil od taktiky „Hele, chlapi, zakládám bratrstvo, budu tomu tady ve Lhotě velet, kdo se ke mně přidá?“ Za mě raději napřed důvěra, potom politika. A pochopitelně počítat s tím, že každá hodina „pro vlast“ se ubírá z času pro rodinu, nejsou sekretářky, tiskoví mluvčí ani erární auta, o lísavé přízni bakalhářů nemluvě.

  1. Já to uvedu na pravou míru.

   Problém je, že vlastenci se chtějí vlastenčit jen ve filozofii, sociologii, krafání, pronášení moudrých projevů – a emocionálních projevech.

   Existuje obrovská spousta aktivit, kde se lidi shodnou, a je to pro vlast prudce užitečné. Například domobrana, cvičení zdatnosti, a podobné. Jenomže to není krafání.

   Vlastenecká nejednota existuje prostě v krafání, filozofování, názorech na to či ono.

   Krafání a jen krafání plodí nejednotu. Ale uznávám, že strategie „raději 5 let planě krafat, filozofovat a sociologovat, než 5 minut něco dělat pro vlast“ uchrání člověka od práce.

   Byste se divili, jak rychle byste měli velkou část mládeže na své straně, kdyby se začaly dělat kursy bojových umění, cvičení v domobraně, apod. A kdyby ten organizátor / cvičící uměl. Ale to je P, R, Á, C, E, to není kladení teorií ani proslovy. Ani krafání a kochání se krásou řečeného a moudrostí řečníků – i když fakticky k ničemu.

   1. Založte pár kurzů sebeobrany, a polovina účastníků budou agenti všech silových složek. Za chvíli budete stát před soudem za přípravu teroristického svržení vlády.

    1. Tak černě bych to zase neviděl, ale tuším že právě domobrana / aktivní zálohy dojely na to, že zákon počítal s převedením pod armádu … to převedení pod armádu by nebyl problém, ale nebyla záruka, že nadšenci nebudou použiti proti zájmům vlasti. jak je to dnes nevím, osobně bych do takové (s možností být použit proti vlasti) domobrany nešel.
     Jinak – Poláci mají celkem vtipnou hlášku:

     Lepší špatný kšeft než dobrá práce :-).

   2. Takový kroužek jsem se pokoušel před dvěma roky zprovoznit. Příčina neúspěchu- COVID. Možná, že BUDE LÍP (ale to už někdo, tuším, použil).

  2. Ale v křesťanských zemích existuje kromě tradice obrácení se a účinné lítosti i tradice jidášské zrady. Farizejové jsou stále mezi námi, a křesťanské tradice jim jen usnadňují jejich práci.

  3. I jako ohlodaná kost bychom stáli za okupaci.
   Ležíme na rozhraní dvou kultur, systémů , vždycky nás budou považovat za svůj zadní dvorek. Ať už ti, anebo oni.
   Co by měli říkat třeba Afghánci?
   Sousedí se šestici zajímavých státu. S Čínou, Pákistánem, Íránem , Turkmenistánem, Uzbekistánem a Tádžikistánem.
   Je tam kulové, ale přesto mají o tu chudou zemi pasáků koz ukrutný zájem Amíci, před nimi Sověti, před nimi Britové…
   Prostě si jejich praotec vybral blbý flek. Ten náš asi taky. 😀

   1. Praotec na hoře typického tvaru (v americkém vlastnictví) ke shromážděným praví:
    No dobře, když se vám ten kopec tak líbí, tak tu teda zůstaneme, ale upozorňuju vás , že támhle jsou Lipany a támhle Bílá hora ! (Dikobraz)

 4. Někdy po 2.světové válce nastal v lidských dějinách epochální zlom. Toho si ovšem lidstvo, zaujaté všelijakými politickými -ismy skoro nepovšimlo. Byl to konec éry Velkého hladovění. Ano, ve velké části Evropy zmizel všudypřítomný lidský společník po desítky tisíc let – HLAD.
  Zdá se to neuvěřitelné, ale bezdomovci za První republiky žebrali pro kousek chleba a až pak pro kořalku. Lidé umírali na nemoci z podvýživy, to se táhne jako červená nit celými evropskými dějinami. Byla to doba válek, revolucí, velké nespokojenosti – a velkých činů.
  Co ale dnes ?
  Zdražili benzín. No a co, jezdí se dál. Brbláme, nadáváme, ale jezdit se musí. Do práce, s dětmi na kroužky, do supermarketu. Pořád na to máme.
  Zdražili potraviny. No a co, nakupujeme je dál. Brbláme, nadáváme, ale jíst se musí. Méně kvalitně, dokonce jídlo i méně vyhazujeme – šetříme. Ale pořád na to máme.
  Zdražili bydlení. No a co, bydlíme dál. Brbláme, nadáváme, ale bydlet se musí. Už nepořídíme vlastní bydlení na hypotéku, bydlíme v nájmu, v zimě budeme možná mrznout. Ale pořád na to máme.
  Teprve tehdy až firmy budou ve velkém krachovat, až raketově poroste nezaměstnanost, až lidé začnou hladovět a bezdomovec s pokornými díky přijme kus chleba a sprostě vám nevynadá – teprve tehdy se začne něco dít. Člověk, který žije v blahobytu a má co ztratit, ten revoluci nedělá.
  Takový je životaběh. Člověk nedělá to co má v době, kdy to má smysl. Prozří teprve tehdy, až je mu doopravdy zle. Koná činy, až když už je pozdě. To je doba Revolucí a velkých Válek. Ale lepší je měnit špatné věci pozdě než nikdy. Proto buďme připraveni.

  1. Po 2. světové válce nastal velký zlom. Němci vyvraždili skvělé lidi celé Evropy. Ti buď byli zavražděni Němci nebo zdrhli za Atlantik. Němci ve 40. letech zbavili Evropu přirozených lídrů, a my jim za tohle svinstvo ještě líbeme ruce.

   Ten zbytek si pak hraje na chytré, bez jakékoli soudnosti. Například dva roky jsme měli v ČR několik miliónů světově známých virologů. Aeronet, protiproud, otevrisvoumysl a další jsou renomované weby se špičkovou znalostí virologie dodnes.

   Každý, koho potkám v reálu nebo na internetu je mistr světa amoleta alespoň v polovině všech oborů lidského poznání.

   1. „Každý, koho potkám v reálu nebo na internetu je mistr světa amoleta alespoň v polovině všech oborů lidského poznání.“

    Nojo, přirozeně. Vrána k vráně sedá 🙂

 5. Strašně moc si, Vidláku, přeji, abys své mimořádně podnětné, inteligentní, brilantně napsané – byť si mnohdy vzájemně odporující – články psal dál!!
  Jsi o dva řády lepší intelektuál a publicista než potenciální vůdce vítězných davů!

  Ten dnešní článek je mimořádný tím, že v sobě integruje jak nezpochybnitelné pravdy , tak (alespoň pro mne) nezpochybnitelné koniny….
  Já coby asfaltholub-mešuge často dělal totéž i v rozsahu jednoho rozvitého souvětí – ale ve snaze, aby mne nikdo nebral úplně vážně.
  ——–
  Doporučuji dnešního Lea K u Vlka!
  Je ještě o deset let moudřejší než já:
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2022/06/06/vojenske-bubny/#more-984201

 6. České bratrstvo?
  No, proč ne, každý nechť si vyznává ten svůj majestát (někdo Hospodina, druzí právo, východ slunce, další brambory, jiný děti, atd. atd. ) jen kdyby se zadařilo: „Pracuj každý s chutí usilovnou, na národu roli dědičné,…“ a ne naopak proti národu, či státu, potažmo proti planetě, životu samému.

 7. Tak nevím proč Vidláku vymýšlíte něco co je již dávno vymyšleno.
  Tak zaprvé, praví vlastenci se již organizují v organizaci „Žlutý špendlík“ Daniela Landy. Skutečně vlastenecká fronta. Žlutý špendlík byl viděn i na akcích mnou zde již několikrát zmiňované strany PRO s jejím lídrem doktorem Jindřichem Rajchlem. Jo a byli vidět , Landa to umí.
  Strana PRO je zde krátce, ale už se o ní hodně ví, víte proč Vidláku? Je to proto, protože je za za panem doktorem již neskutečné množství vykonané práce, každý týden , někdy i i vícekrát pořádá debaty, zastupuje klienty postižené současnou mocí , je na fecebooku, lidé si s ním můžou povídat a dostávají odpovědi, postupně vzniká program na kterém se můžete i vy Vidláku podílet, ale nejen to. Jedna z iniciativy je směřována na zářijové volby do senátu. Je to pokus o výměnu protinárodních senátorů za senátory vlastenecké. Jedním z kandidátů je i právnička Hampová. Skvělá dáma, která to má v hlavě naprosto srovnané. Další kandidáti budou postupně oznamováni.
  Takže rada , kašlete Vidláku na nějaké vzdušné zámky v podobě další straničky nebo nějakého hnutí. To zde již je, jen je potřeba se zapojit. Myslete politicky Halík, pardon Vidláku.

  1. Jo a pro toho vámi zmiňovaného vykulence je jen jediná cesta. Každý ať si dosadí jaká, ale věřte, že určitě ne ta vámi zmíněná.

  2. V návalu zoufalství jsem se do zlatého spendliku přihlásila. Nikdo mě nekontaktoval, nepřišly mi ani pozvánky na nějaké akce. A to jsem byla ochotna prekousnout D Landu jako lídra.
   Charta 22 obdoba.

   1. Tak já jsem se ještě nepřihlásil a tak nemohu hodnotit. Pokud vím tak i Landa upozorňoval na určité nedostatky zapřičiněné spíše určitou blokací( to nejsou výmluvy o tom se ví) než neochotou. Dnes by již mělo vše fungovat lépe a hlavně jsou jmenováni vedoucí regionálních skupin. Nepíšu to přesně, ale nemyslím si, že by byl nezájem o nové členy, spíše naopak.
    Landa jako lídr? Tak kdo si jej představuje jako skinheda, tak s ním může mít potíž, ale to bylo dílo propagandy. Faktem je, že kdo si jej poslechl, tak změnil názor. Je to fajn člověk.
    Charta 22 jako obdoba? Obdoba v čem? Kdo chce tak podepíše, neměl jsem s tím žádný problém.
    Vy jste snad měla?

    1. Podepsala jsem obojí, bez velkého váhání, ikdyz s výhradami.
     Landa si může vysloužit / nehodnotíte zda zaslouženě/ velmi jednoduše nackovskou nálepku. To je pro lídra špatně. Spíš si pamatuji na období kouzelníka žita, to nevím dodnes, co to bylo. Ale budiž.
     Ad charta 22- na Svobodném rádiu měl pan Kapal k Mgr Rajchlovi osobní komentář, opravdu nelichotivý.
     Osobně mi pak nekonvenuje jejich zaujetí covidem. To je důležitá kapitola celého výboje události, ale je to důsledek, nikoliv příčina. Stejně tak cenzura.
     Závěrem: udělám lecos a ráda , ikdyz vzhledem k sile a převaze nepřítele si myslím, ze domácí odboj je málo, bohužel nevím jak a díky tomu, ze jsem státní typ, vyhlizim spasitele. Nic víc a nic min.

     1. To je děsný co zde Marie P. píšete.
      Poslechněte si znovu Landu a pak napište proč by měl být nácek? Vím, že píšete zda by to bylo nebo nebylo zasloužené, ale právě to je ta chyba. Ne, Landa není nácek a hotovo. Navíc Landa nezaložil Žlutý špendlík proto, aby byl výtahem Landy k moci, ale aby byl silou, která by dokázala něco zde změnit v pozitivním slova smyslu
      Pana Kapala neznám. Sám mám k panu Rajchlovi také výhrady, nakonec ani já nejsem se sebou spokojen. No a co? Vy znáte pana Kapala lépe než pana Rajchla? Je pan Kapal váš Otec? Bratr nebo fakt jej znáte tak dokonale, aby byl pro vás autoritou? Koho chcete tedy volit? Ptejte se těch kteří Rajchla znají osobně, dívejte se na to s s kým spolupracuje a zda je schopen sebereflaxe.

      1. Nikde nepíšu, ze si myslím, ze je Landa nacek. Nemyslím si to ani o okamurovi (ten je populista). Píšu jen to, ze jako lídr bude tímto pro část lidi nepřijatelný.
       Svobodné radio lze dohledat, Vladimír Kapal je moderator, starý pan, který za své reportáže o Katyni je vyšetřován policií s hrozbou slušného flastru. Ostatní lze dohledat event vydedukovat. Mgr rajchl však již na svobodném rádiu vystupovat nebude. Já se k tomu dále vyjadřovat nechci, aktérem nejsem a rozená Kapalová též ne.

    2. Hercům, zpěvákům a podobným profesím nevěřím. Převrat 89 mě poučil, že to, že hrají ve filmu milé lidi vůbec neznamená, že takoví opravdu jsou. Viz. Svěrák, nebo třeba Zelenskij. Oni jenom mají profesi, u které je základním předpokladem být schopen u obecenstva vyvolávat sysmpatie.
     Asi existují výjimky, ale odhaduji to tak jednoho z tisíce, nebo z deseti tisíc.
     Nemá ten Landa zálibu v holínkách a motorkách?

     1. No o hercích si myslím, že jsou připraveni na povel zahrát cokoliv. Jakékoliv emoce, jakýkoliv názor…. a zítra úplně jinak, za patřičný honorář.

 8. Asi si znova dost naběhnu, zhruba jako s komentářem k dopisu Putinovi. Budiž.
  Co je alternativa a kdo o ni vlastně stojí? Ano, kydy si stejně jako mnozí další, rád přečtu, leč stává se mi spíše častěji, že s politickými závěry ne zcela, nebo často zcela vůbec, nesouhlasím. (Vlastně mám raději ty články o osobním přístupu, případně o vidláctví, zejména proto, že se téměř úplně shodují s realitou u nás v Řiti pod kopcem). Hlavně teda proto, že politické postoje ctěného P.T. Vidláctva vlastně nejsou (ta*) alternativa. A jistě nejen pro mne.
  Vidláku, píšete „tříštíme se i na malých rozdílnostech“ nicméně se obávám, že právě tak to není. Je hlavní proud (bezobsažný mainstream spojující marketing a levicově liberální líbivost – zdravíme zbytky pravičáků v ODS – co tam sakra ještě hledáte) a ta „velebená“ alternativa, která ve skutečnosti pouze spojuje lidi, kteří o věcech přemýšlí, plánují na déle než měsíc, čtou, teoretizují a tvoří si celkově preciznější postoje. Celý ten balík lidí, které vy vnímáte (nebo nazýváte) jako alternativu a kteří si rádi přečtou promyšlený názor nějakého Vidláka, D-Fense, Kechlibara, Malého, Šichtařové, Urzi, Větvičky, Matějky, potažmo v daleko menší míře i Dědka, je totiž velice rozličná skupina lidí, kterou spojuje hlavně a často pouze pochopení nutnosti ideálu a vize. Ti ostatní, to jsou „tamti“ demokraté. Vážou se k technologii moci, nikoliv k myšlence. Spojuje nás společný nepřítel, nikoliv společná vize. A to je zatraceně málo. Troufám si tvrdit, že „vaše“ alternativa je to, co se dříve nazývalo politické spektrum. Jsme to my proti obyvatelům planety nova. Vždyť člověk, bytostný pravičák, poslední roky rozuměl víc tomu bolševickému zasr.nci Filipovi, než deklarativním pravičákům. Zkrátka alternativa je dnes každý kdo chápe, že svobodné volby a hlasování nejsou nejvyšší svátost, ale jen a pouze základ na kterém je třeba stavět. Od konzervativního levičáka, po anarchistu. A to je zatracený pytel blech. Kdežto telata, jež chtějí být vedena, jsou názorově celkem homogení, dokud je ve žlabu, hraje televize a sem tam se dá v práci něco ukrást na přilepšenou…

  No a nebo se pletu

  (* ony vlastně asi pro mnoho lidí ano, ale „ta“ moje, z principiálních důvodů být nemůže. Ve zkratce, zatímco si Vidlák myslí, že by uměl přerozdělovat, zakazovat a podporovat lépe, než ti, co to dělají dnes, dost možná si to myslí oprávněně, neb laťka je docela nízko, podle mě je klíč ke skutečné změně nikoliv pouze v tom, dělat to jinak, ale hlavně v tom, dělat to velmi střídmě. Ale o tom potom, tedy někdy jindy. Není to podstatné.)

  1. Nebude skorej kluc v tom, rozhodnut sa, CO budeme delat, a potom doladit ze ako? Ja viem, komunisticke petiletky su vysmievane … ale oni mali aspon nejaku metu, ku ktorej sa za 5 rokov snazili priblizit … dnesna meta je jedina – vystriedat u koryta tych, co su tam dnes …

 9. Samkova je inteligentni. Schopna. bezskrupulozni. A hysterka. Do vseho, co dela, jde naplno. A je jedno, jestli obhajoba , veseni potretu knizete nebo alternativa. A to jeji mentalni nastaveni VZDY vyusti v konflikt s kymkoliv kdo je po ruce. Proc? Protoze ji prijde, ze PROTO (uz to tu padlo). Takze, kazdy sveho stesti strojvudcem. Jestli jsem se neco naucil, od takovych lidi minimalne na delku natazene internetove paze.

  Nicmene to berte jako muj pohled, co se tyce chuti toho ktereho soudruha/soudruzky, tak „ad libidum“.

  1. V tom naprosto souhlasím. Konkrétně Samková je prostě svi.. na entou. Když ji vidím, všechny mé senzory se doslova rozeřvou.

   1. Opravdu? Vy ji prosím znáte osobně? Prosím o definování, v čem je svi…na entou. Potřebuji to vědět, protože ji znám osobně, a rád bych se poučil o jejích vlastnostech od Vás. Ale konkrétně, prosím. Děkuji.

    1. Také bych to ráda četla od lidí, co jí tak nazývají. Nadávky a vulgarity umí napsat každý, ale konkrétně se vyjádřit to už je asi problém.

    2. Já jsem ji navždy zazdil po kauze s klanem Červeňákových.
     Ale i kdyby toho nebylo, tak její politická turistika mě odrazuje dostatečně.

    3. Do mě samková tvrdě najela v začátcích blogů na Acz, za jiný názor. Čistě osobní útok. Vůbec mě neznala a bodla. Pro mě je mrtvá.

   2. Vážení kolegové diskutéři. Kdo z vás, co tady o Kláře Samkové mluvíte, kdo z vás ji poznal osobně? Já ano. Byla u mě doma, pili jsme spolu víno a prodiskutovali jsme půl noci. Spala na mém gauči, jedla moje jídlo.
    Už nikdy přede mnou nikdo neříkejte, že je sv…ně na entou nebo něco podobného, nebo si vás přestanu vážit. Beru to tak, že jste se ve víru dnešní doby zbytečně rozvášnili a i když vyřčené ani párem volů nevrátíte, budu dělat, že jsem to neslyšel.
    Jednou vidět, je víc než sto hlášení, takže v tomto ohledu mi bohužel nemůžete konkurovat. Já jí znám nikoliv přes lžimédia, ani přes Aeronet, ani přes jakéhokoliv jiného prostředníka, já ji znám naživo a bezprostředně. A proti takové zkušenosti nemáte se svými komentáři šanci.

    1. Dobře, tak jinak. Beru svini zpátky, ale omlouvat se nebudu. Je mi jedno u koho spala, co jedla, nebo, co o ní kdo napsal. To je mi ukradené. Jsou „věci“ Vidláku, které vám dost dobře neumím vysvětlit a na to prostě bude vaše, byť osobní zkušenost, krátká. Vážím si vás, držím vám palce a právě proto vám radím „té ženě nevěřte“. Nikdy mne ještě má intuice nezklamala. Nikdy. A byly doby, kdy jsem byl sám proti všem, proti přátelům a nakonec se ukázalo, že já jsem měl pravdu a oni se mýlili. Neumím vám to vyargumentovat, ale ta žena je čistý jed.

      1. Nebo tím, že je nedělají jak na běžícím pásu , Kláro. A to v horizontu 3dekád … Konformita je to poslední, co lze té paní přisuzovat. Jistá míra schopnosti polarizovat názory se u výrazných person stala ( je otázkou, zda oprávněně ) téměř vyžadovanou vlastností – ale jaksi se opomnělo RESPEKTOVAT MÍRU A ČETNOST oné polarizace. Nebudu se věnovat jednotlivým, pro mne sporným událostem, jenž se váží k té osobě. Jen dodám na základě vlastní zkušenosti, vlastního uvědomění si této „pravdy“už z mladých let – přesto bohužel ne úplně mnou dodržené – VLASTNÍ HISTORIE SI VÁS VŽDY NAJDE, VŽDY DOBĚHNE, VŽDY SE PŘIHLÁSÍ, a o to silněji, o co více bychom přivítali její „diskrétnost“ … Pravda, existují osoby od přírody vybavené tzv. morální, charakterovou omyvatelností, tzv.UMAKARTOVÝ SYNDROM , viz.napr.MK, MT, IL, a tuny dalších morálně-mentálních mrzáků, jichž je česká politická, mediální, umělecká, i tzv.podnikatelská, bankovní, ekonomická az oligarchická vrstva plná… Je na každém, kde chce stát, a kam si ve skutečnosti stoupne, co bude jako osoba díky svým skutkům, názorům, postojům, způsobům, díky druhu svého charisma z ztoho plynoucích, asociovat za pocit, představy, názory, postoje nejen ve vlastním fanklubu, ale i u tech nounejmových, kdysi nepotřebných …

     1. Mandaladane děkuji, že jste vzal svá slova zpátky.
      Nicméně si stojím za tím, že poznat někoho osobně je víc než si přečíst či poslechnout jeho životopis, který napsal někdo jiný. Nota bene, když to máte přes mediální sféru o které si přece oba myslíme totéž.
      Vidláka znáte. Víte jak píšu, víte jaký jsem. Vidlák vám říká, že Samková je naše. Dokonce mohu udělat ještě jinou věc – mohu zařídit, abyste se u mě potkali na zabijačce. Udělejte si na ní názor sám, bez lžinovinářů, bez mééédií, přímo z očí do očí.

      1. S omluvou se jemně vmísím do vašeho dialogu. – Jak jsem poznamenal někde jinde, o paní Samkové vím velmi málo, tak málo, že se necítím oprávněn mít na ni názor. Ale dejme tomu, že věci jsou tak, jak píšete, že je „naše“.

       Začíná ve mně převládat názor, že „být náš“ nepomůže. Podívejte se tady na blogu: téměř všichni jsou tu „naši“, nemyslíte? Atmosféra na tomto blogu zhusta připomíná tepelný pohyb molekul, o jehož existenci nám předkládá důkaz Brownův pohyb.
       Sjednocení, o němž sníte Vy, pan Dvořák nebo koneckonců i já ve svých textech, je reálně možné jen proti něčemu (proti vnějšímu přiměřeně silnému tlaku). Sjednotit se ve jménu něčeho, v pozitivní motivaci, začínám pokládat za téměř nemožné.

       Vzpomeňte na dobu, kdy jste byl nucen uzavřít svůj web a jiné weby (nezákonně) zakázali. V tu chvíli se lidé opravdu semkli (opravdu, ne tak teatrálně jako naše věrchuška), drželi pospolu, poskytovali si vzájemnou podporu a odložili nicotné vzájemné animozity. Vydrželi jsme to jen chvíli, jakmile nám otrnulo, vše je ve starých kolejích, a to, prosím pěkně, odehrává se převážně mezi lidmi, kteří jsou „naši“ – mohl bych uvádět četné příklady, ale ty si vybavíte jistě i sám.

       Vidím to skepticky.

       1. Máte pravdu Alefe. Je to tak. Ale já prostě budu pořád ten Benjamin Franklin, který se o USA zasloužil prostě a jednoduše tím, že se Ústava psala v jeho domě a on se staral, aby všichni delegáti u dobrého jídla a pití zapomněli na své rozpory.

    2. Z úcty k panu Vidlákovi o Samkové ani fň.
     Ale politické turisty jinak moc nemusím. A tahle dáma je v tomhle ohledu přebornice.
     Je těžké uvěřit, že se nepídí po teplé sesli, ale jde jí o věc.
     Zkusím to.

    3. Vidláku, Samková je psychopatka. To, co u ní platí dnes, nebude platit zítra. A ano, znám ji dobře. Pokud byste s ní opravdu spolupracoval, budete trpce zklamán.

     1. Jak jsem napsal Mandaladanovi – mohu zařídit, abyste se potkali u mě na zabijačce. Bez kamer, bez střihů, bez zasvěcených komentářů různých intervjuků, kteří lžou kudy chodí.
      Stojím si za tím, že paní Samková není žádná psychopatka. Je to úplně normální ženská a až mě jednou budou chtít zavřít za to, co píšu, tak bych chtěl, aby mě hájila právě ona.

        1. vtedy, ešte u vlka, ste napísal skvelý článok o tom ako ste bol v Paríži. O černochoch a muslimoch, ktorí skvele fungujú v spoločnosti a sú tam prirodzene vrastení v každodennej práci a v službách. Niečo ako Vietnamci u nás, len tam hovoria francúzsky skvele. Bohužiaľ sa u nás hovorí len o nemakačenkoch a parazitoch v soc. štáte. Pritom by obrovská väčšina pracovala rada, aj keď niekedy s naivnou predstavou. Tou obrovskou vlnou migrantov sa to dosť skazilo, tam už je to integrovanie a financie v takom množstve ťažko zvládateľné. Ale to je zase iné téma, ktoré ste pravdepodobne za tie roky tiež na kydoch preberali. A Vám sa nezdá, že sa na kydoch ten hrad z piesku „multikulti“ názorov zosypal? Ťažko ukočírovať slečnu Adolfa Vissarionoviča Gándhího Mandelu. Z Vás počuť „šiesty“ zmysel, intuíciu v poznaní ľudí. Spätne videné, funguje Vám to? Omyly?
         Prekuknete: „Som skvelý spoločník, ale zlý pán.“? 🙂

    4. Vidlák

     Nemluvím o lidech, které jsem nepoznal. (Třeba o Kradouskovi ano, ale to je jiná kategorie)
     Ale taky není pro mne podstatné, kdo a u čí stolečku, jedl čí polívčičku a spal v čí postýlce. Ať to bylo u Mudly nebo Šmudly, o samotné Sněhurce, to nic neříká.

     Samozřejmě, o paní doktorce Samkové, vím. Diskutoval jsem s ní jednou, pokud to byla ona, na acz, vím, že teď (poslední roky) má nějaké názory, něco jsem shlédl a snad je to i díky tej diskuzi. Ale to je málo.

     Viděl bych jako podstatné,
     kdyby jste nám řekl spíš, jaké má teď názory, jak vidí naši současnou společnost, chyby, co se staly, jak to napravit, prostě, kde vidí slabá místa, kde silná, kde by se dalo začít, proč se to negativní vlastně událo, jestli je tady nějaká zpětná vazba nebo ví, jak ji vytvořit. Jaká je její vnitřní motivace, vnitřní vhled, že má názory, jaké má. (Což je velmi důležité!) Že se o něco snaží. Podloženo zkušenostmi z politiky nebo advokátské praxe. Jak, osobně na vás, působil její vhled na situaci. Jakým způsobem vaše diskuze probíhala, jaké jste měl názory vy, na čem jste se shodli a na čem ne. Jestli vnáší něco nového do vlasteneckého diskursu a jaké je její silné místo, v čem může všem pomoci.
     Třeba. Hlavně konkrétní věci…

     Pokud byste chtěl o tomto něco napsat, samozřejmě s povolením dotyčné, to by mne zajímalo a rád bych si to přečetl.

     Nebo by, mohla něco napsat i ona?
     Kromě již zmíněného, třeba i zkušenosti s politiky a v politice v Praze nebo něco o životě v Praze, jejíž poměry, formují jak domorodce, tak náplavu?!…

     PS:
     Případně bych mohl udělat rozhovor pro čtenářstvo litterate, až by byl čas…

     1. Proč by měl psát o názorech Kláry Samkové Vidlák v jejím zastoupení?

      Je to nepochybně svéprávná paní a Vidlák by jen mohl tlumočit naše pozvání do Hlasu lidu.
      Budeme jistě všichni rádi (a předpokládám, že i včetně Alefa a Zakladatele), když se s jejími názory seznámíme přímo od ní.

      1. Psát o diskuzi s ní. Co ho zaujalo, jaký vhled má na věci, co nás zajímají, v čem se nesešli. Co mi to dalo a tak.
       Vy jste nikomu nikdo nic neříkala o setkání s někým, kdo měl co říci a co jste řešili a k čemu jste došli?

       Doufám, že vidíte ten rozdíl, psát o nějaké diskuzi než psát o někom??

     2. No máte pravdu, ale tady jde o to, že se zde Mandaladan vulgárním a hnusným výrazem vyjádřil o člověku aniž by předložil nějaké bližší vysvětlení svého nechutného útoku. On má „intuici“. Hm, tak to je opravdu vypovídající, ale o něm.
      Ládík a Občan předložili nějaké svoje konkrétní důvody proč nemají rádi K. Samkovou. Dobře, ale nazvali by jí takovým nechutným způsobem? Za to že někoho (možná) napadla za příspěvek nebo za to, že dělala svoji práci (Červeňákovi)? Já doufám, že ne.
      Takže to co navrhujete je zajímavé a určitě by to mnohé z nás zajímalo, ale mně například šlo to to aby Mandaladan zdůvodnil svůj nevybíravý útok. Protože tohle je přesně to co nás jako ty co vidí, že zde není vše v pořádku (vlastně už skoro nic není v pořádku), rozděluje.

 10. Vie to niekto overiť? :)))
  „Ukrajinská cenzura prolomena: Putin mluví k Ukrajině. Na všech kanálech najednou.
  Hackerský útok probíhá na ukrajinských televizních kanálech.
  Zejména místo fotbalového zápasu Ukrajina – Wales je zobrazen projev ruského prezidenta Vladimira Putina.“
  https://t.me/LussiList/1192

 11. Dovolil bych si s textem polemizovat, možná až nesouhlasit. Protože pokud se týká tzv. „přeběhlíků“ nedomnívám se, že by konečně „prozřeli“, ale spíše se točí jako korouhvička a začínají chytat čerstvý vítr. Nemyslím si, že by Slámová prozřela, ale spíš si myslím, že se chce zase zviditelnit jedno jinak v budoucnu kapitalizovat své „prozření“. A ohledně „vyválenýho voka“ Rakušana si nemyslím, že by on byl jakéhokoliv prozření schopen, stejně tak i Pekari.

  1. Na komoru s těmi „kandidáty“ na přeběhlictví… Není u nich zřejmé, zda vůbec, a ke komu nebo čemu, či kvůli čemu přeběhli. Kdo zradil jednou, zradí znovu. A u jedinců infikovaných „politikou“ se dá rovnou konstatovat, že jde o mocenskou, vlivovou, zviditelňovací, požitkovou, kariérní, mediální, zdrojovou, lobistickou, etc. silně účelovou turistiku. Pár příkladů takových „procitnutí“: Rychetský, Pithart, Štětina, Pavel, Dlouhý, Stříž, část exponentů „historické“ODS a pravice, atd… Tohle si nasadit do kožichu, to spáchá pouze sebevrah … Jde o přehlídku všeho, a ke všemu svolných kolaborantů, defraudantů a vlastizrádců – VYDÍRATELNÝCH … A podle toho to vypadá …

 12. No je to značně nepromyšlený, už někdo z Vás zkusil navigovat dav v emocích. Tak to zkuste aspoň v menším třeba někde u muziky. Je zřejmé, že ve chvíli kdy bude nadkritické množství lidí v negativních emocích tak se rebélie rozjede sama a nikdo neví kterým směrem(a nelze to předpovědět předem).
  To s platbou na nějakou zabezpečovací skupinu je úplně praštěný jako sběr víček, nebo stranické známky.
  Vdiláku nemám v plánu Vám brát iluze ale buď organizace(něco jako strana, spolek atd.) nebo to nechte na samospád.

 13. Není to první článek na dané téma a znova se přidávám a souhlasím. Ne úplně s těmi „přeběhlíky“. Tam si tím fakt nejsem jistý. Tím nevylučují „zázračné obrácení“, těch, ale bude zanedbatelné množství. Kdyby byly zázraky běžné, nebudou to zázraky. Spíš půjde o kabátníky větřící změnu počasí. Ale jasně, nic lepšího nemáme. Pracujeme s tím, co máme k dispozici.
  Jinak, ale souhlas. Už nám dochází čas. Budou změny. Jednota alternativy neexistuje. Nemáme peníze…zatím. Nemáme lídra…zatím. Jednoho bych viděl. Rozumím, že se nedá vidlačit na plný úvazek z platu agronoma. Pokud se neprobudí nějací sponzoři, nestane se vůbec nic.

  1. Ono aj keby sme mali nejaku viziu, napr. narodne orientovany, vojensky neutralny, socialny stat, tak nam ju zahranicie zareze hned v zarodku. Sme proste prilis malí a slabi a ako takým je nam asi sudene len cakat kam nas to zaveja ako listie vo vetre. Na slovensku sme mali Meciara, co bola obdoba Orbana a 5. kolona s neobmedzenymi zdrojmy od sereša nedala pokoj, kym ho neodstavila. Fico je len tieňom Mečiara a Orbana, doma robi svaly ale v Bruseli poslušne panačkuje a vrti chvostikom. A to je to najlepsie, co v sucasnosti slovensko ma. Takže aj keby matovicovo obludarium padlo hned zajtra, tak nie je ziadna alternativa. Kotleba sa naplno vyfarbil, ked zarezal vlastnu stranu vymenou za hroziace vazenie. Vlastne všetci slovenski „bojovnici alternativi“ sa posrali, ked im hrozilo co i len par mesacne vazenie. Mazurek, Kotleba, Rostas…. Kym alternativa nebude mat naozaj odhodlanych lidrov, ktorí sa nebudu bat riskovat vlastny zivot, tak ako mali komunisti (Husak, Novomeský, Clementis, Fučik) to nema cenu ani podporovat. A mam silny dojem, ze ani Vidlak by nebol ochotny ist sediet, keby nato doslo a stiahol by chvost.

   1. Já si uvědomuji, že šance na obrat k lepšímu je mizivá. Že tu stojíme proti globalizačním silám, které mají prakticky neomezené prostředky a moc. Že jsme nejednotní, slabí, neorganizovaní…Uvědomují si, že i kdyby jsme nakonec „zvítězili“, stejně se nakonec k moci dostanou zase ti vyčůránci, kteří umí kabáty převlíkat rychleji, než já se pomodlit otčenáš…ale přesto cítím povinnost to alespoň zkusit. Pro mé děti, pro naše děti, pro malého člověka. Snad z nekonečného idealismu, snad protože zázraky se dějí. Ne často, ne občas, jednou za tisíc let, ale dějí. A kdo nic nezkusí, nic nezkazí.

   2. Zlokot

    Nejsem si moc jist, že Mečiar byl obdoba dnešního Orbána.

    Jednak jeho styl byl neohrabaný a agresivní a jednak sice říkal lidem, co chtěli slyšet a to je asi vše. Jinak myslel jen na sebe a své věrné.
    Politicky dělal vždy to, co právě frčelo. Slovensku nijak nepomohl …

    Faktem je, že je to pohled zvenčí. Zevnitř to může vypadat jinak…

    1. Keby Mečiarovou „vinou“ bolo len to že kradol pre seba a svojich vernych, tak pre americanov by bol slovenskym Havlom. Prave ze u neho bol najvacsi problem to, ze nerobil co prave frcalo, bol chladny k americanom, nemal zaujem o vstup do NATO a orientoval slovensku ekonomiku na ruske trhy. Inak že bol neohrabany a agresivny je pravda, nemal ani zdaleka take vzdelanie ako Orban, diplomacia mu nic nehovorila. Ale mal sedliacky rozum a v zasade robil politicky spravne veci.

 14. Tak mám asi deja vu s jedním dopisem. Fena zaštěkala a kydy stáhli ocas. a teď budeme šturmovat. Situace ještě nenazrála. Musíme počkat až jak se to celé vyvrbí s tou válkou na Ukrajině. Kdo z ní vyjde jako vítěz a kdo poražený. S mladou generací nelze počítat.

  1. Válka je to hodně pomalá. Což velmi uškodilo Rusku. Čas hraje v jeho neprospěch.
   Protože aktivizace mainstreamových hnojometů nějakou dobu trvá a teď už jede na plné obrátky a dlouho pojede. U nás existence komunistů a strašení, vydrželo 30 let.
   Dále se aktivizovala vojenská pomoc a USA v zastoupení UA , mohou válčit do posledního Ukrajince. EU pak může sankcionovat Rusko, až do posledního EU zoufalce. Třeba 100 let.
   Aktivizovalo se to, co se aktivizovat nemělo a probíhají procesy, které neměly nikdy probíhat. V našem zájmu.
   Pokud by, například, ruská naleziště uhlovodíků, získaly US těžební firmy, získaly by i monopol a cena by dolů stejně nešla. I oni musí z něčeho žít. Ani, pokud by Rusko nereagovalo a na UA by USA rozmístily jaderné rakety a podařilo se jim Rusko zničit. Pokud USA prohrají nebo se jen spokojí s oslabením Ruska, US kořist budou země EU, které levné ruské uhlovodíky, mít zase nebudou.

   Dnes už je úplně jedno, jak se „to vyvrbí“ s tou válkou na UA. Ať to dopadne jak chce a kdy chce, ekonomicky už biti budeme tak, jako tak.

 15. Hlásím se jako dělník Českého bratrstva.
  Zdá se mi, že ještě není dost špatně, tudíž je ještě brzo, leč přípravy mohou započat s nezměrným úsilím.

 16. Chytrý šašek, náš vzor.

  Bylo, nebylo, před mnoha léty měli panovníci šašky, kteří mohli vládcům říkat i nepříjemné věci.

  Například, že není podstatné, jestli je kapitánem týmu Petr, nebo Pavel, případně Petr Pavel, ale to abychom neoslabovali společný tým.

  Příklad.
  Poslední náhradník chce si zahrát první ligu, tak dá ostatním do jídla projímadlo.

  Výsledek.
  Zahraje si ligu, je nejlepší, ale tým se pokaká.

  Realita.
  Ušáci oslabují EU, ale neuvědomují si, že jsou ve společném týmu NATO.

  To, že Boris usiluje o truc podnik GB, Pl, UA a trpaslíky, taky neposílí společný tým.

  Buďme chytrými šašky, když ti nynější mají hlavní starost, aby měli přístavbu zpravodajství, lepší zvuk a obraz, ale že obsah stojí za starou belu, je vedlejší.

  Buďte chytrými šašky, kteří řeknou, že král je nahý, můžete nahradit zazobané neschopné šašky, případně můžete být moudrými vládci.

  Kdo by v roce 1988 řekl, že Vondra bude ministrem?

  Generační obměna volá.

  Máte čas do švestek.

  Později můžete přijít s křížkem po funuse.

  1. Malá protivná skutečnost.
   Vondra, Havel, Bendojc family a další, měli podporu ze zahraničí. Které je živilo. A pomáhalo jim i jinak. A bylo tam ideové zázemí.
   Dnešní disidenti budou na vše sami.

   1. O to by měli být „opravdovější“, a ne vyfutrovaní cizími zpravodajci, cizími zdroji, a tudíž i méně vydíratelní. Bože, chraň nás před obdobou předlistopadového disentu…

 17. Já bych si dovolil řící, že je hezké snít a hned mne napadly dva příměry. Jedním je starší filmek „Český sen“ a druhým citát p.Viktora Černomyrdina (buď mu země lehká) „Chtěli jsme jen to nejlepší a dopadlo to jako vždycky“.
  A abych to trošku rozvedl, v dnešních dobách moc nikdy neležela a ani už nikdy nebude ležet na ulici. Příkladem nám budiž u nás plyšák s jeho mrtvým studentem, Prognostickým ústavem a Občankým fórem a v zahraniší ty různé barevné revoluce, Nulandovou s koláčky a Plavcem na Majdanu nevyjímaje.
  U nás bude vše zásadně záviset na tom, jak dopadne již probíhající střet civilizací. Nabízí se podle mne zhruba čtyři scénáře:
  1. Svět shoří v jaderném armageddonu (Viz V.V.Putin – „K čemu nám bude svět, když v něm nebude Rusko“). Tady je vše celkem jasné, kamenné sekyrky (podle Eimsteina) to pro případné přeživší jistí a živí budou závidět mrtvým.
  2. V konfliktu budou použity „jen“ taktické atomovky. Shoří jen Evropa, zejména ta východní a pro nás je to taky víceméně scénář podle bodu 1 s drobnými nuancemi.
  3. V konfliktu prohraje Rusko (jeho 5.kolona nedovolí odpal jaderných zbraní). Pro nás to bude totéž jako bod 1, akorát ty rakety přiletí z obou stran a bude jich víc. Bída, svrab, neštovice a polské vši.
  4. Vyhraje Rusko a tady to začíná být „zajímavé“.
  Pro eventualitu, že spadneme do sféry vlivu Západu se dá s vysokou mírou pravděpodobnosti předpokládat, že rezidentura STS Chvojkovice Brod má již s pomocí generálního ředitelství vypracovány přesné scénáře pro tento vývoj, včetně již probíhající infiltrace struktur typu Vidlák a podobně přesně ve stylu Chátra 77. Nic se nezmění, jen budeme stále chudší a bude nás pořád méně. I vládnout nám budou pořád ti samí, jen budou mít na provázcích jiné loutky. Amatéři jako Vidlák nemají žádnou šanci¨a budou postupně dle vyhodnocené míry rizika státní mocí jako rozvratné živly pacifikováni nebo přímo eliminováni.
  Pokud spadneme do sféry vlivu Ruska, tak je možné úplně všechno, včetně toho, že naši mocní již mají vypracovány potřebné struktury, připravené převzít moc (viz OF) a potřebné kádry (viz Prognostický ústav). Rezidentura STS Chvojkovice Brod přejde do ilegality, ponechá si řízení a amatéři jako Vidlák zase nemají šanci a budou dobří leda tak na personální zajištění výzdoby pár luceren (budou-li na to mít žaludek) a pak budou oni sami státní mocí jako vrazi či rozvratné živly eliminováni, viz scénář výše. Vítězství obyčejných lidí se konat nebude ani náhodou. Ti budou mít šanci přežít jen tehdy, budou-li mezi vyvolenými osudem. Další varianty nehodlám s ohledem na oStříží zrak uvádět. ale všeobecně to podle mne taky nebude žádná hitparáda.
  Toť můj názor.
  Možná ještě k termínu „oligarcha“. Já si dovolím zásadně rozlišovat mezi třeba p.Babišem, který své vydělané peníze až na drobnosti investuje doma a mezi skutečnými oligarchy, kteří své zisky převádí na Západ, kde je investují a z jejich kapitálu nemá ČUR ani houby. I v Rusku mají takové.

  1. V dosud napsaném nejrealistictejsi názor. Bohužel… zohledňuje ten obří eurokurevský moloch, jehož je fialová banda drobným chapadylkem. Z toho se nedá úspěšně vytrhnout a vytvořit ostrůvek pozitivní deviace uprostřed. Bohužel, ale bez spolupráce na úrovni mezinarodni to vůbec nevidím dobre a s naději na deledobý úspěch.

  2. Pláčete krásně, leč hrob není ani v dohledu. „v dnešních dobách moc nikdy neležela a ani už nikdy nebude ležet na ulici“. Moc na ulici leží vždy, neb nakonec ulice volí. Můžete namítat, že kdyby volby něco změnily….. Volby vždy něco změní. Problém je v tom, že zatím!!! se nenašel nikdo dostatečně vůdcovský s programem pro masy. Vždy u voleb jde o zavedené a minulostí zatížené strany, ale s dobrým finančním krytím. Pro nové uskupení je překážkou již jen to, že zavedení mají státní příspěvek, tudíž překonat tuto asymetrii je obtížné.

   1. Ano přesně tak, zatím nevidím nikoho, kdo by byl volitelný. Ten odpad co je teď u vesla ani náhodou, Tomio moc rozumu taky ve finále nepobral, to už jsou ostřejší pastelky všichni kolem něho…. a co dál? Babiš? Ten už taky vyměkl a není o mnoho lepší… co tedy?

   2. Obávám se, že o relevantnosti vašich argumentů by se dalo s úspěchem pochybovat. Vzpomeňte na nedávnou minulost. Byl tu někdo dostatečně vůdcovský, s programem pro masy, finančně nezávislý a co se stalo? Agent StB, Čapák, Lex Babiš, zámek ve Francii, ústavní soud a bylo vymalováno. Prej volby, che. A kdo sponzoruje, neudělá to zadarmo, bo investice. A jsme tam, kde jsme byli.

    1. Trefa, téměř 8 let mediálního lynče AB, MZ, a dalších přineslo své ovoce. Navíc vše zajišťoval stejný „garant“, který jim dopomohl do funkcí, a postaral se o pád předchůdců, včetně jejich personální i politické obměny za „perspektivní krev“. A kompro se rychle našlo jak na AB, tak na MZ … Obraty o 180° v politice nejsou důsledkem zkažených chlebíčků v poslanecké kantýně

   3. Moc na zemi? Už se jen bude střídat. Babiš i pětikolka, toť loutky ze stejné stáje. A podle skutků poznáte je. Již od Vrbětic, resp. stáže v USA.

    Jediné co nás může zachránit jsou komunisty postavené atomky, komunisty postavený plynovod a někdo, kdo se pojede omluvit do Moskvy a přiveze dlouhodobou smlouvu na plyn (a třeba i ropu).

    1. To by byl ideal.
     Ale to loutkovodici nedovoli, viz Ukrajina. Pritom zabranit valce bylo tak hrozne snadne i bez Minska.
     Stacilo prece dodrzovat ty slavne evropske hodnoty, treba pravo na matersky jazyk.
     Takze komunisty postavene atomky slouzi Nemcum, plynovody maji uz cejch citeho zla, ze budou budto rozebrany, nebo presmerovany a nahrazeny hodnymi plynovody vedoucimi primo do Nemecka.

     Jinak si nemyslim, ze by do Ruska nikdo vyjednavat nejel, je tu rada lidi, kteri to navrhuji denne, navic stejne jako Zeman otocil, tak muzou jini otocit naopak.
     Problem bude, ze kdyby to k tomu smerovalo, tak nasi spojenci radsi rozpoutaji malou obcanskou valku, nez aby to dopustili.
     Kazdemu, kdo jenom trochu sleduje Ukrajinu to musi byt jasne.

    2. Ano, stejná stáj, a spojovacím článkem mezi nimi je jedna FATÁLNÍ CHARAKTERISTIKA – VYDÍRATELNOST …

   4. Věstče, volby jako skutečná změna ? To je vtip ? Jistý JVS správně tuto demo ceremonii
    i z výsledkového hlediska glosoval už před drahně lety: Není důležité, kdo kolik dostal hlasů, ale KDO JE POČÍTÁ… Viz poslední volby v US – podraz v přímém přenosu, a nic se neděje. Obludný rozměr, mezinárodní komplot. Pokud by se v Horní Voltě dely takové věci, kovbojové je okamžitě prohlásí za neplatné, a pro jistotu vojensky ve jménu té demošky zasáhnou …

  3. Nějak jste v těch scénářích zapomněl na Čínu a Indii, přeměnu některých evropských zemích ve státy s převahou islámského obyvatelstva, na surovinovou krizi, pád dolaru či eura, zavedení nového mezinárodního peněžního systému atd.

   Těch možných scénářů je mnohem víc, než člověk vůbec dokáže domyslet. A prakticky vždycky se to v dějinách vyvrbilo tak, jak prakticky nikdo nečekal. Viz ten vámi zmiňovaný listopad, jehož jediným cílem nakonec bylo „jen“ odstavení východoevropských ekonomik, gigantické majetkové převody a posunutí hranic možného útoku ještě víc na východ, k čemuž mimochodem dopomohlo i rozdělení Československa. Všimněte si, radar v ČR neprošel, ale rovnou celá základna na Slovensku ano. Lze si domýšlet, jak obtížně by se v tomto ohledu jednalo s jednotným a vojensky neutrálním Československem místo dvou slabších členů NATO s lokajskými politickými „elitami“.

   1. Psal jsem jen o tom, co považuji za relevantní vzhledem k předmětu diskuze, tedy Vidlákovu článku.
    Nad tím co by bylo kdyby, nemedituji, beru současný stav. Nám, tedy českému státu (o lidech není vůbec řeč), dnes v Česku snad kromě ČEZu, a i tam je veliký otazník, z klíčové ekonomiky a infrastruktury nepatří prakticky nic. A „logistická“ základna v Mošnově je už i u nás.

    1. Vynechat minimálně Čínu z vašich scénářů je dle mého poněkud pošetilé. Za mě stavíte poněkud spekulativní domeček z karet, který předpokládá všemocný západ ve zcela neotřesitelném postavení. A „co by, kdyby“ je mimochodem každá vize budoucnosti.

  4. V bodu třetím si poněkud protiřečíte. A už jste si zašel do obchodu koupit provaz ? Nic jiného vám totiž, vzhledem k vaší prognóze, zřejmě nezbývá. Já bych se přiklonil spíše k Věštcově odpovědi.

   1. Pravda. Nenapsal jsem a měl jsem napsat v bodu 3, že nebudou odpáleny rakety na hegemona. Evropa je mu šumák. A už jsem starej, to vyřeší příroda.

  5. Vcelku „realistický scénář“ vcelku velmi pravděpodobné výbušné budoucnosti z klávesnice božské odplaty …

 18. A já si myslím (sice nevím, proč by někoho mělo zajímat co si myslím, ale nedá mi to), že záleží na tom, jak hluboká bude krize, která je před námi.

  Pokud to bude jen takové šolíchání, jaké probíhá teď, dojde sice k převratu, ale nebude to revoluce. V této souvislosti připomenu vtipný nedávný Vidlákův příměr, kterak jsme v situaci orajícího sedláka, který sleduje dvě party rytířů, rvoucích se na vedlejší louce o vládu nad panstvím, a on ví, že na jeho životě se nic dramatického nezmění, jednoho pána jen vystřídá jiný. Prostě jak jednoho šmejda (Babiše) vystřídal jiný šmejd (Fiala), tak zase přijde další šmejd a chopí se moci a masa se nepozvedne, aby změna byla významná.

  Pokud ovšem bude krize opravdu dramatická a masy se OPRAVDU vydají do ulic (to poznáme podle kandelábrů, zda budou ozdobeny i něčím jiným než plakáty), pak bude platit premisa, že jedinec nevytvoří revoluční situaci, ale revoluční situace si najde svého jedince. Vzpomenu-li na rok 1989, pak myslím, že většina obyvatelstva neznal jméno Václava Havla, ani Zemana či Klause a dalších. Revoluce si je prostě našla (a ukazuje se, že o revoluci přece jen šlo /i když bez těch kandelábrů/, protože celospolečenská situace a směřování země se změnily dramaticky – zbývá jen otázka, zda správným směrem). Taková revoluční situace je ovšem téměř vyloučená, pokud k nějakému posunu nedojde i v okolních zemích.

  Je vidět, že Vidlák má načteno v dějinách, protože si uvědomuje, že revoluci jen málokdy dokončuje ten, kdo ji začal.

  P.S.: Doufáte, že k případné revoluci se nějak významně připojí mladá generace? Já si to nemyslím.

  1. Počkejte jak přijde panelákům vyúčtování tepla a teplé vody. Doplatek ve výši 50 – 100 tisíc minimálně třetina nezaplatí a krachne teplárna (tedy i ti co zaplatili teplo mít nebudou). Zamrznou i hajzly. Co ti lidi asi tak udělají?

   1. Asi začnou demonstrovat. Ale budou potlaceni . Slovensko už nakoupilo vytlacovaci vozidla. A chystá se jednotná EU armáda. Kdyžtak nadiriguji nové exkrementy do vlády, nic se nezmění. Opakuju: revoluce musí byt většího rozsahu, minimálně domluvena se Slováky a vytvořit větší celek. Něco jako Rakousko Uhersko, ikdyz nevím, co Rakušanům nabídnout.
    Ale jakoukoliv revoluci v Čechách s prstem v nose zlikvidují buď fyzicky za 2 dny nebo ekonomicky za měsíc.
    Ke všem těmto procesům JE potřeba silný a pro všechny strany přijatelný vůdce. A toho nevidím.

     1. V Rakousku žádná revoluce nebude. Je mentálně úplně jinde.
      Jednak mají smlouvu s Ruskem a mrznout nebudou, jednak tam běží v plném proudu, výměna obyvatelstva.

      1. Ano, reinkarnace R-U je jedna z cest, kterou by bylo možno dosáhnout cíle. Jiná cesta je změnit velmoc, které polezememe do zadku (tedy místo USA, zástupně EU, tak Rusku nebo Číně). Samostatnou cestu pro ČR nevidím jako reánou. Naše geograficlá poloha neumožňuje, aby nás velmocí pustily ze zřetele. Švýcarska už nevznikají a vznikat nebudou.
       Ale nevidím to reálně. Lidí jako Minorita je mnoho. Proto půjde jen o to, v čí prdeli by nám bylo líp a v čí uvázneme.

       Moje osobní preference mezi Západem (co si musím myslet) a Východem (co nesmím říkat nahlas) je bolestná, leč jasná.

       1. Ach tak, tedy dle Vaší strategie se poslušně vrátíme do staletími prověřené prdele, vyšleme do Vídně poníženou supliku a suitu „prozřelých“ novodobých – pardon, vlastně reinkarnovaných obránců existence české státnosti plus národa, aby v patřičném předklonu roztomilou vídeňskou němčinou poprosila o odpuštění za rozbití RU, zavázala se konečně k zavedení němčiny jako úředního jazyka ) dějiny a mnohé další je už od ZŠ stejně podáváno v „rakouském balení“ ), odsoudíme české revanšisty TGM, E.Beneše i Štefánika za H.Uhry, slíbíme pozici „untermensch“, póvlu a odpadu ( tedy tu samou, jakou jsme měli, a jak nás brali ), demonstrativně se zrekneme vlastnich tisíciletých dějin, popřeme oběti, utrpení předků, a radostné, s ocasem mezi půlkama to plebsu a světu prodáme jako naše diplomatické a státotvorné vítězství – samozřejmě plynnou němčinou. Doma to tě nechápající lůze ( např.Minorita ) dáme befelem, a když neposlechnou, kriminálů, udavačů, konfidentů a nástrojů na likvidaci takových osob je dostatek. Jde přece jednoznačně o geopolitickou nutnost, a proto se musí něco obětovat, ne ? Kdyby pak nekdo tvrdil cokoliv o vlastizradě, kolaboraci, atd., tak mu nevěřte – jste přece geopoliticky protřelá entita…

  2. Já se dívám do historie. Revoluce vznikly tehdy, kdy už vládnoucí režim vadil téměř všem, tj. málokdo z něho profitoval, a ti téměř všichni se proti němu postavili. Vyhráli a pak začala rvačka o moc, protože představy, jak dál po svržení se lišily. Vítěze rvačky je těžké předpovědět, protože kromě přípravy rozhoduje i řada dalších faktorů.
   Myslím, že se blížíme chvíli, kdy již málokdo bude profitovat z vládnoucího režimu. Jinými slovy zvyšující se ceny energií vyhovují jen malé skupině lidí, těch tratících je podstatně více. A tratit začínají i silové složky, viz Slovensko a Zuzany, kdy se nejdříve bude vyrábět pro ukrajinskou armádu a teprve potom pro slovenskou.

   1. Dovolím si Vás doplnit, že ještě musí být někde viditelná alternativa ke stávajícímu vývoji společenského uspořádání. Pokud není, dojde jen na rabování, násilnosti a hořící auta v ulicích. A z toho rovnou vyplývá, že islám místo alternativního směru vývoje zaujmout ani nemůže. Což ovšem neznamená, že se muslimové nebudou pokoušet jej prosadit. Pokusí, jen nebudou dlouhodobě úspěšní ve zlepšení situace ve společnosti.
    Vývoj bude směřovat spíše k tomu, že lidé budou hledat víru a příčiny. Pak stačí jen jeden chlápek s divným knírkem nebo jeho obdoba, a budeme se ještě moc divit, čeho jsou lidé schopni.
    Situace ještě není zralá na celospolečenskou revoluci. Ještě si musíme projít Údolím stínů, kdy i největšímu pitomci dojde, jak moc je režim neefektivní. Čili na chvíli, kdy studenti středních škol začnou hlásat jiné názory než dnes, protože se jejich názory střetnou s realitou. Teď ještě revoluce vypuknout nemůže.

    1. Jsou státy v Evropě, kde jede fašismus.
     I u nás jsou lidé, kteří jej vyznávají a není jich málo. Sice jsou migranti, ale jejich ideologie říká, že kde žijí oni, tam mají právo zavést své pořádky. Islám říká totéž.

     A pokud těch nebo těch lidí, bude nadkritické množství!…

  3. Já bych byl trochu opatrný s tvrzením, že si revoluce „našla“ Havla nebo hochy z prognosťáku. V prvním případě to byli hlavně sudetští Němci a lidé jako Soros, v tom druhém dost možná tajné služby ze západu. Nějak se ty barevné revoluce dělat musejí.

   Nedovedu si totiž jinak vysvětlit, že si soudruzi někdy v půlce osmdesátek založí instituci, která měla predikovat budoucí ekonomický vývoj, a ona jim vyvěštila, že půjde všechno do kopru a že bude nejlepší vše zavrhnout a vrhnout se do víru tržního hospodářství, s nímž ani jeden soudruh neměl ani zbla zkušeností. A to zcela „náhodou“ těsně před tím, než se měl celý západ propadnout do gigantické hospodářské krize, z níž jej – opět zcela náhodou – zachránilo otevření všech východních ekonomik se stovkami milionů nových kunčaftů. Jako jestli nebyla valná většina kluků z prognosťáku na výplatnicích úplně někoho jiného než tehdejšího režimu, tak jsem snad Číňan. A vývoj na západě i v Číně ukazuje, že kluci z prognosťáku byli úplně mimo.

 19. Podle mě má Vidlák pravdu. Je potřeba, aby za lidmi, kteří bytostně touží – a) zplodit a vychovat potomstvo b) uživit se poctivou prací, c) kooperovat bez agrese, d) řídit se zákony elementární logiky a zdravého rozumu – stála nějaká sjednocená platforma. Vidlákovy kydy vycházejí z respektu ke všem čtyřem výše uvedeným základům.

  1. To není problém, ta platforma.

   Problém je, že lidé volí proti svým životním zájmům. Psal jsem o této problematice hodně na Kydech.

   1. Jak zařídíte, aby lidé tuto platformu, v záplavě mainstramové propagandy, volili?
   2. Jak zařídíte, aby se vedení platformy neškorpilo o funkce a každý papaláš si nezaložil platformu svoji?
   3. Kde vezměte peníze na rozjezd?

 20. To bude „amazing“ (zábavná) diskusia. „Obrácení“ – a kto posúdi „dôveryhodnosť“, že to nie je „Trójska kobyla“? Ako som už raz pripomenul, pred 5 rokmi som na kydoch narazil na nick „cmoud“, mne blízky názormi, ale v téme muslimovia, migranti neskrýval svoju „psychopatiu“, v diskusii si vymýšľal šialenosti a fauloval. Bol mnohými oslavovaný. Odvtedy som uvidel kydy až Vidlákovou „teóriou“
  (cca. pred rokom) o Vrběticích a potom tu u Alefa. Tož len z toho mála varím.
  Dávne Aktuálně (+ nora, vlk), aj kydy, odkiaľ pochádza mnoho diskutérov sú hlavne miesta, kde sa schádzajú celkom normálni diskutéri v porovnaní s ostatnými priestormi. Mišung (mix) vlastenectva, socíku, alternatívy, konzervativizmu, pravičákov, socdem …
  U Alefa sa to zlepšilo sitom neprepúšťajúcim hrubozrnných „úchylov“ (alebo nie večne tolerovaných).
  Neberte to vulgárne, nemyslím toto prirovnanie zle:
  Vidlák každé ráno rozhodí zrno po dvore, kde sa potom celý deň zobe, kotkodáka, kikiríka, vegetí.
  Vlastne skvelé, keby som nedostával občas pocit, že si tu Vidlák „pasie“ budúcich voličov.
  Na druhú stranu je jasné, že keď sa normálni ľudia nezačnú angažovať, bude spoločenský život ovládaní tupými „biorobotmi“ ako Pekari, Baerbock, či slizkými sviňami. Pred covidom to vyzeralo, že sa niečo formuje. Niekde dávno to začalo Parlamentkami, Zvedavec, Protiproud, Aeronet a pod.
  Ukrajina prospela vlkovi a pod., migranti z 2015 vyniesli do pozornosti Hampla, Kurasa, Robejška, Konvičku a ďaľších, potom YT a Xaver, Hejma, Holec, Bratříček.
  Covid to rozsekal na kúsky a Ukrajina ešte aj tie kúsky rozpolila. V tomto tlakovom lise posledných 2,5 rokov vydržali tvrdé jadrá, mnohých tento lis zasiahol a začali byť aktívni, niektorí sa zase pozliepali,
  ale na organizme spločnosti to zanechalo „otvorené“ rany. Naučiť sa odpúšťať bude ťažké. Aj keď nevyhnutné. U mňa predstava „budovania jedného štátu“ s covislámistami (Xaver, Holec, Konvička, Hampl, Kotrba, Červenka …), aby ma po spoločnej práci nechali napichať niečím, čo nechcem, neláka.
  To isté s podporovateľmi náckov. A to ešte netuším, čím nás rozdelia teraz. Bojom o žrádlo?
  Tož rečnícka otázka pre mňa v tejto nočnej „meditácií“ je: Ako budovať niečo a vyhrávať, keď viem, že sa tím (team) rozpadne pri najbližšej prekážke? Možná odpoveď je: Ty nie si tímový, lebo sa nechceš dať očkovať proti …, my tu sme v boji o všetko s Ríšou zla a ty sa staviaš na zadné …
  Je to niečo ako po revolúcií. Pred ňou sme mali jasnú príčinu marastu, držali sme dosť spolu (každý to mal okolo seba rôzne), OF-VPN šli ešte do volieb proti komunistom, ale potom sme sa rozdrobili a zindividuálneli. Teraz sme takí ježkovia držiaci sa od seba. Ako sa stmeliť a nepopichať sa?
  Tak som sa fajne vyhovoril a vyfauloval zo zbierania moci na ulici 🙂

  1. Existuje u Vás iluzorní nemoc XYZ, kdy by jste se nechal, alespoň teoreticky, naočkovat? Nebo to máte jednoduché, a to, že nikdy. Nějaký ten Beran, s důvody proč ne, se v době netu najde vždy.

   Ale máte pravdu, že již určitě ve stáji čeká nějaká trojská kobyla, na chvíli, kdy to krachne. Potom bude vypuštěna.

   1. Možno keby som sa mal premeniť na „Etu“
    tak by som sa očkovať nechal 🙂
    Alebo ako je ten vtip:
    Nechal som sa preoperovať na ženu.
    Najhoršie bolo, keď mi brali polku mozgu.
    Ja som bol naposledy na tetanus pred vojnou, 35 rokov je tomu,
    Naše 3 deti prežili bez očkovania detstvo.
    Teraz sú 2 očkované podľa svojho rozhodnutia.
    Jedno len na tetanus. To bol všeľudový internet ešte len v začiatkoch.
    Doporučím poslednú časť Kurgiňana, aby ste nebola taká očarená pravekom.
    https://kob-forum.eu/2022/05/28/21b-kurginan-koronavirus-jeho-cile-autori-a-vladci-cast-xxi-dokonceni/

    1. Využíváte toho, že se většina ostatních nechává očkovat na různé nemoci a tím chrání i Vás. Nemusí to tak být vždy a teoreticky může být vypuštěna v blízké budoucnosti nějaká nakažlivá choroba, co se jen tak nezakecá.

     1. Tuhle logiku trochu nechápu. Ti, kdo by vyrobili tu na nás vypuštěnou nakažlivou chorobu, jsou ti samí, co vyrábějí vakcíny na různé nemoci. Jako mám se nechat očkovat jedním smrtelným sajrajtem proti jinému smrtelnému sajrajtu?

      1. Když to bude něco na způsob „vypustím jed a nabídnu k prodeji antijed“, tak bych to zvážil a rozhodl se zaplatit.

       1. Pokud by se někdo opravdu rozhodl podávat nám jedy, pak je jedno, jestli je dostanete jako jed nebo jako následný protijed se skrytými smrtelnými účinky. Důležité je to rozhodnutí Vás zabít – dokud tohoto cíle nebude dosaženo, tak budete jen střídat jedy a protijedy.

     2. Tož sa opravujem: „… premeniť na Eta …“
      A to máte z vlastnej hlavy?
      Najhorší je tetanus a ostatní tam neochránia.
      Ale proti Vašim frázam, neznalosti a neprečítanému článku niet o čom.

    2. Když už jsme u těch vtipů – tady je taky jeden:
     Po nehodě má pacient poškozený mozek a doktor navrhuje transplantaci a povídá: „Máte štěstí, můžete si vybrat – buď mužský mozek nebo ženský mozek. Bohužel, tato transplantace není hrazena pojišťovnou.“ Rodina se ptá: „A jaký je mezi nimi rozdíl?“ Doktor odpoví: „Mužský mozek je 10x dražší než ženský…“ Pánská část rodiny se začne uculovat. A tu doktor dokončí výklad: „To proto, že ženský už je použitý.“ 😉

     1. Tož jedééém!

      Prečo ženy predstierajú orgazmus?
      Lebo si myslia, že nás to zaujíma.

      a alternatívne:

      Aby muži vedeli, kedy je koniec.

      1. Dobrý, sto bodov!
       Na toto téma už nebudu přidávat, jinak skončíme jako podle tohohle starého vtipu:
       Washington se ptá Moskvy: „Kolik si vydělá ruský dělník měsíčně?“
       Moskva odpoví: „A vy zase mlátíte černochy!“

       1. Mám dojem, že si veřejný orgáč už párkráte střihla – a páč je arogantní hysterka, nebylo to na první pohled poznat …

  2. Oldo, spojíme se až bude potřeba zbavit se vládnoucí garnitury větší než obavy z existujících rozporů mezi spojenci. Ještě se nemáme tak zle, abychom rozpory vzali ma vědomí a dočasně tolerovali.
   V práci vidím u kolegů 30-40 let, že jim začíná leccos zasahovat do zóny komfortu a oni se začínají rozhlížet.

   1. Je to i tím, že se jim mění vnitřní hladina hormonů. Hodně často v té době člověk přidělá názorový přerod z vnitřních příčin. I když si navenek myslí, že to bylo zvnějšku…

 21. Hlas volající na poušti… jehož hlavu si vyžádala Salome? Ale jo Vidláku, má to smysl. Těch co jen čtou a reptají pro sebe je čím dál víc. Ale netřeba spěchat, u nás v podspolkové republice nic bez pohybu v Reichu nenastane. Zcela souhlasím s tím Zemským bratrsvem (navruji Bratrstvo zemí Koruny České…výhledově by se mohly připojit Slezsko, obě Lužice a Braniborsko).:-D
  Tak a teď vážně: Tohle zní jako plán, proti Plánu. Každý jsme přeci jen nepatrným zrnkem písku v složitém soukolí Dobra a Profitu;-)

 22. „Tak vás vyzývám, abyste tentokrát zaplatili organizaci Českého bratrstva“
  A prvni, kdo zdrhne, bude pokladnik, samozrejme i s kasickou. Ceske bratrstvo je v ceskych podminkach nerealizovatelne, rozpadne se jeste pred zalozenim na tolik frakci, kolik bude mit clenu. Budu zly, ale cesti spoluobcane mne dusledne a nezapomenutelne vyucili, ze jejich osud v cizackem podruci je zaslouzeny. Trvala podrizenost nenavidenemu (libovolnemu) protektorovi neni nejaka historicka nespravedlnost, ale prirozeny modus byti ceskeho cloveka, vyverajici z nekonecne hasterivosti a neschopnosti tahnout za jeden provaz. Jedinou jistotou pri pokusu o solidaritu v ceskem prostredi je kudla v zadech. Musim rici bohuzel, ale sebevrazedne sklony nejsou mym hobby.

  1. Myslíte, že nečeský člověk se chová nějak výrazněji jinak? Byl jsem nějakou dobu v různých zemích? Já mám od té doby dojem, že většina světa je „čecháčkovských“ – a je jedno na jakém kontinentu.

   Stmelit lidi neumí každý. Lidi se nechovají zcela racionálně.

   Navíc co vlastně vlastenci mají? Neomarxisté vybudovali infrastrukturu médií, institucí, vzájemných podpor a aktivit. Ty už jsou jak továrny na jejich moc a jejich ovečky.

   Alternativa je vybudována na emocionálních zvoláních a médiích ála Aeronet nebo Otevři svou mysl, které většinu lidí jednak odpuzují (mě také), a pravdivost jejich tvrzení je tak s bídou 20 %. Já opravdu nechci jako vlastenec octovat proti chemtrails, nebo popírat existenci jakýchkoli virů coby podvodu a nesmyslu, ani nechci být v jedné kolonce s tvrzením, že koronavirus vyrobily 5g sítě.

   Neomarxisté fungují profesionálně. Pokud vlastenci nebudou fungoval profesionálně, tak stejně nic nezmohou.

   Podívejte se třeba na aktivitu Národní domobrany – to je celý špatný výsledek na všech stranách vlastenectví. Pan Obrtel a Krejča jsou typickými příklady velmi špatných lídrů, kterým to prostě pámbů nedal.

   Nebo pro mě vlastenectví není nadstavba sociologie ani antropologie – a pro řadu jiných lidí rovněž ne.

   Atd.

   1. “ Pokud vlastenci nebudou fungoval profesionálně, tak stejně nic nezmohou.“
    Bohatych vlastencu je vcelku dost, ze by za 30 let nedokazal nikdo z nich profesionalne postavit jednu jedinou vlastenecky fungujici neziskovku? Nedokazal (jedoce chyse typu CEVRO nepocitam), cim to asi bude, kdyz to neni v penezich?
    Potom: Jediny narod, ktery v cizine nevytvari komunity, jsou Cesi, ti se sobe naopak vyhybaji jak certi krizi. Spoustu odvetvi maji obsazeny narodni mafie, protoze si navzajem dohazuji fleky a ksefty….garantuji vam, ze kdybyste coby Cech vedl pohovor s perzonalistou Cechem, tak jste bez sance a to na 110%.
    Rozradostnen, ze vidim ceskou SPZ na osamelem parkovisti belgickeho malomesta, oslovuji cesky ridice: „Zapomnel jste si vypnout svetla!“ V odpoved prislo: „A sere te to moc?“
    Mozna jsem mel jen smulu na lidi, to je mozne, ale pri tom poctu zklamani pri pokusu o kolektivni akci (sto?) neverim na nahodu.

    1. Ale vždyť se tak děje.

     Myslíte by, že by CZ.NIC po třech měsících blokování webů s tím přestal, kdyby proti sobě neměl několik vlasteneckých právníků a „Sdružení pro obranu svobody“? Myslíte, že by si CZ.NIC jen tak vzpomněl, že jejich blokování webů nemá zákonný rámec?

     Nebo jak velmi profesionálně funguje v ČR sdružení pro podporu zbraní.

     Jeden d-fens se svými projekty dokázal pro řidiče a autaře a české občany udělat víc, než celá alternativa webů o octování chemtrails a popírání existence virů.

     Problém je v tom, že amatérsky se nezmění nic. A profesionálně to zase nemá ty emoce, grády a hysterie, jako mají třeba Aeronet nebo Otevri svou mysl, nebo běžné pokecy na diskusích – protože jednoduše úlety mimo realitu profesionální svět trestá a využívá k protitahu.

     1. Ti pravnici skonci na kovidu, cimz rozeserou celou vlasteneckou narodni frontu.
      Prit se nebudu, presto si ale myslim, ze jedno pravnicke sdruzeni, vyhonene na jehle, je slaby vysledek 30 let prace kapitalu. Navic, nejsou placeni z verejnych prispevku?
      A co se NIC tyce, vsiml jste si, ze vetsina jimi odblokovanych stranek je stale zablokovana?
      Tohle je rafinovany, vysoce schopny protivnik.
      Zatim to vidim na taktiku jeden krok vpred, dva kroky vzad. CT ted to same, najednou dosel Dvorak sebekritice, ale vsadim se, ze je to zklidnujici ulitba, za kterou se skryva nejaka nehorazna kulisarna. Alternativa si pripisuje k dobru drobne tahy, ale pritom nenapadne ztraci cele casti herniho pole.

      1. Mám tady psát další a další sdružení, které profesionálně něco pro vlastence?

       Někdo tvoří teorie, někdo něco dělá.

       Máte dojem, že by CZ.NIC jen tak samo přišlo na to, že udělalo koninu bez zákona? Když napíšete miliardu amatérských článků na Vidláka, tak se nic nestane. Zato ta vámi opovrhovaná partička právníků to svou profesionální prací pro Čechy a vlastence dokázala. To, že se mezitím zablokované weby přesunuly mimo české domény, je jiná věc.

       Tento článek, pod kterým diskutujeme, je geniální v tom, že Vidlák popisuje jak si rozdělí budoucí úspěch, až ho tedy někdo dosáhne. Jen tam chybí ta část, jak dosáhnout úspěchu.

       Já vám ale bořím vaše kruhy: Že Češi jsou neschopní, že nikdy nic nedokázali, že Češi jsou prostě podlidé.

       1. „Já vám ale bořím vaše kruhy: Že Češi jsou neschopní, že nikdy nic nedokázali, že Češi jsou prostě podlidé.“
        To jsem nenapsal a nemyslim si to, nevynyslejte si nesmysly.
        Kazdemu narodu je dana individualni evolucni taktika a nelze rici, ze nejaka by byla horsi, cilepsi pokud je rec o existujicich narodech.
        Zbytek vam ponecham, to je vase mineni, ani se nemusite omlouvat za to ze existujete, jak to cinite obvykle.

        1. Jestli se mohu vmísit do diskuze, tak tradičně přínosné postřehy pana Stridora jsou poněkud znehodnocené jeho snahou vidět obecně špatné stránky klasických vzorců sociálního chování pouze u vlastního (pokud je vlastním) národa, jak podotkl i pan Ponkrác.

         Už jsme na to narazili i v diskuzi o mocenském postavení Ruska – pan Stridor ať už z přesvědčení nebo záměrně ignoruje vliv, moc a cíle nadnárodního neomarxistického bratrstva na utváření globální reality.

         1. Nadnárodní Neomarcistické Bratrstvo alá Soros, Fed, kluci Rotschildovi a Rockefellerovi, Morganovi – prostě samej progresivní Neomarxista… To má být vtip, nebo rezolutní výron poznání českého „skutečně“pravicového voliče ??? A s tímto myšlenkovým nábojem v řadách chcete zakládat „alternativu“ ??? Jakou a k čemu ??? Svatá prostoto, tvrdím to už spousty let – levice, skutečná, je dávno mrtvá, a v v tomto směru jde o mediálně-ideologický majstrštyk pravice hodit to na „jejich slepé střevo“ – tedy tzv.Novou levici a hlavně Neomarxisty ( hlavně mlčet o tržních ultraliberálech … )

        1. Jelikož Český stát funguje, tak jeho holubičí strategie přežití byla do teď správná. Stačí se podívat na mapu, jak je to do Německa zaseklé. Již od Přemyslovců s tributem volů. Taky mohla být zvolena býčí strategie a mohli napadnout Germány. Nejspíš by žádné Čechy dnes nebyly.

          1. Hlavně za Přemyslovců byla velká část Polabí ještě slovanská + dosídlení německé části Krušných hor ještě nezačalo + německá knížectví se zabývala soupeřením mezi sebou a když už, tak do Čech obvykle vyrazilo vojsko jednoho knížectví

         1. Střídavé se bojovalo a vyjednávalo jako to dělal Boleslav I. Ukázku chytré politiky ukázal potom o 300 let později Přemysl Otakar I. Posílal své rytíře do válek německými rody, změnil vychytralé několikrát stranu. Nechal si zaplatit a udělit různé výhody od všech kandidátů na císařský trůn i od papeže. Ponechal České země součástí Svaté říše římské, ale takovým způsobem, že spojil výhody nezávislého království a současně jedné ze zemí císařství. Dnes v jiné době velmi vzdálená podobnost je u Maďarska, které Orbán zatím drží v EU, ale když to jde dělá i nezávislou politiku a myslí i na zadní vrátka kdyby se EU rozpadla. Pevná vnitropolitická pozice je víc nez členství. Stačí zmínit Británii a Brexit. Tam si lidi mysleli, že nejdůležitější je vystoupit z EU, ale neměli vizi, co dělat sami dál. Procesy jako islamizace běží stále. Kontrast nezaměstnanosti a nedostatku pracovníků v mnoha odvětvích pokračuje taky. Opravdový státník se to snaží pochopit, jak používat obojí meč i olivovou ratolest diplomacie. Jiní buď mávají mečem s jednání zbytečně odmítají nebo naopak jen chtějí jednat, ale nejsou ochotni a schopni podepřít pozici svého státu větší soběstačnosti. Nepočítají ani s civilní obranou.

    2. „Jediny narod, ktery v cizine nevytvari komunity, jsou Cesi“

     Nevim jestli jediny, ale proste nevytvari. Naopak se k sobe snazi nehlasit, a kdyz uz ano, tak je vysoka ravdepodobnost kudly do zad.

     Nevim proc, ale je to tak.

     1. Komunity na spôsob ghetta nie, ale tu v CH sa Čechoslováci pred revolúciou schádzali pravidelne, aj dovolenky spolu trávili rodiny s deťmi. Ja som prišiel až pár rokov po, ale zažil som filmové večery, kde tu jeden známy robieval českým filmom nemecké titulky, takže mohli prísť aj Švajčiari. Samozrejme sa musí nájsť niekto, kto takéto veci organizuje.
      V 1993 sme boli s kamarátom z Prahy stopom v Paríži a sediac na schodoch Opéra Bastille som žačal sprosto nadávať kvôli môjmu záchvatu kašľa.
      Zrazu kúsok nad nami sediaci pán :“Konečně nějaké teplé lidské slovo.“
      Potom krátko vyrozprával svoj bezdomovecký príbeh, že v ČR ožobračujúci rozvod, deti veľké, tak skúsil Paríž, s clochardami na ulici v kartónoch.
      Ozaj záleží na ľuďoch, akých človek v živote stretne.

     2. Tam, kde hy, tam, kde hy,
      tam, kde hynou vlci,
      tam, kde hy, tam, kde hy,
      tam, kde hynou vlci,
      tam, kde hy, tam, kde hy,
      tam, kde hynou sobi,
      Čech se přizpůsobí,
      Čech se přizpůsobí!

      Proto.

     3. ???
      Folklorní spolky udržující české tradice najdete mezi potomky expatů všude po světě.

      Tak samozřejmě, mafie ve stylu židů, Italů, Ukrajinců nebo Číňanů opravdu nevytváříme.

      1. Vice nez 100 let stare spolky, ktere si Cechy spojuji predevsim se strudlem sem netahejte. Ty patri do minulosti, a oni to dobre vedi.
       Pisu co jsem osobne zazil kdyz jsem dlouhodobe pobyval v cizich zemich na Americkem, Evropskem i Asijskem kontinentu.
       Mafie jsou vsude a vytvari je kde kdo. Nektere mafie maji rovnez kravaty a bile kosile.
       Jine mafie, aby se odlisili, nosi na hlave kulatou cepicku.
       Muzete se na to divat spatra, odsuzovat to, ale je to jenomdalsi dukaz, ze Cesi se k sobe z cizine chovaji dost nechutne.
       Na rozdil od tech Cianu, Zidu, Italu…

       1. Tak tady se opravdu neshodneme. Pro mne je absence chuti tvořit mafie naopak velmi kladnou českou vlastností.

        Navíc, do ciziny z Česka odcházeli vždy především židé, takže se nedivte, že se zařadili do jiných mafií než do českých spolků.

    3. Cesi jsou k sobe navzajem nerudni. Doma i v cizine. Loni jsem v Ruzyni cekala na let do Mnichova. Jsem prvni v rade, prepazka jeste dlouho neotvira. No a prvni pani za mnou, Ceska zijici v Marylandu. Sverila se mi, ze musi dojizdet za maminkou. Sly spolu obe do exilu, ale maminka se nakonec vratila, tak pani jezdi pecovat. No a po trochu reci se pani ke mne obrati a pravi: Vite, oni Americani jsou hodnejsi, nez Cesi…

     1. To bylo na Stridora. O jeho „Rozradostnen, ze vidim ceskou SPZ na osamelem parkovisti belgickeho malomesta, oslovuji cesky ridice: „Zapomnel jste si vypnout svetla!“ V odpoved prislo: „A sere te to moc?“

 23. Hele Vidláku, nedělejte to. Dějiny si poradí i bez vás. Tyhle spasitelské sklony nevyrodí nic hezkého. Udržujme naše tradice, kulturu, učme děti historii a mravnosti. Národ si svého vůdce vychová a povolá v pravý čas. Zanedbaných třicet let žádné miliony za noc nedoženou.
  A ta Samková už jakože veřejně projevila nějakou sebereflexi? Byla tam snaha? Pokání?

  1. Nepřehánějte, Aleši.
   Chjo. Jaká veřejná sebereflexe? Chcete divadlo, jste dramatik? Nebo 50tá léta? A existuje vůbec něco, co by vás uspokojilo??

  2. Samková uškodila cikánům víc než jakýkoliv skin. V tom je stále jednička. Takže v jakém smyslu myslíte tu sebereflexi.

 24. Všechno se vším souvisí, proto se zeptám.
  Není tady nějakej insider, kterej by nám přiblížil:
  – jak to bylo,
  – je
  – a jak se to dál vyvíjí
  na ISLANDU?
  Taky jste si všimli toho důkladnýho, vlastně totálního, mlčení? Mně to bylo a je furt hodně podezřelý, něco mi říká, že by bylo dobrý znát podrobnosti a poučit se z jejich zkušeností.
  P.S.
  zkuste si třeba zagůglit = prostě NIC – NIC -NIC!!!

     1. Takze privatizuji?
      A stahli prihlasku do EU v tentyz rok, kdy se rozhodlo o referendu k Brexitu? (oficialne byl zamer vyhlasen pozdeji).
      To mi stale nevylucuje reckou cestu.
      Ale priznavam, ze o tamejsich realiich skoro nic nevim a co vim, to znam z detektivek.

  1. Mozna tam uz maji komunismus a az zrusi rodinu, prejmenuji se po vzoru Donbassu na ILR, Islandskou lidovou republiku. Jedinym signalem, co se tam asi deje je to, ze na Island odchazi vpravde alternativni weby.
   Indicii je, jak vypada jejich parlament, tipuji, ze vsichni poslanci budou bratranci a sestrenice:
   https://iceland.nordicvisitor.com/images/1/iceland/summer/house-of-parliament-reykjavik-iceland-althingi.jpg
   Mohli by tam natocit dil Vrazd v Midsomeru.

   1. S bankami to dopadlo dobře. Tozn. že začátku kejhání postižených hus, výhružky a potom mlčení v mainstreamu a spokojenost obyvatel. Jako v Maďarsku, tam jim Orbán dál nucené správce a postavil je do latě. Nebyl tehdy jediný den v našem mainstreamu, co neútočil na Orbána.

    Island, se má dobře. Ale všechno dobré je k něčemu zlé. Od té doby nabrali hodně migrantů, protože se mají dobře a hospodářství jelo, po krizi, jak drak. Bohužel, ti migranti utvořili gangy, střílí se mezi sebou v boji o teritoria a živnosti. Ani nemusí být muslimové. Islandská severská společnost, dosud žila ve skleníku, pardon na ostrově a nedokáže tomu vůbec čelit…

 25. Je mi velkou cti ze jsem vstoupil do dejin 🙂 , cili upoutal Vidlakovu pozornost. Ten co se nevyjadril dobre o Samkove jsem byl ja. Ono mi to pripomina stary sovetsky vtip : „Sejdou se tri v tabore na Kolyme. Zaco jses tady ? Protoze jsem se v 1937 zle vyjadril o soudruhu Popovovi. A ty ? Protoze jsem se v 1942 dobre vyjadril o sudruhu Popovovi. A ty ? Ja jsem soudruh Popov.“ Takze pani Samkova podle mne je neco jako jedovaty had. Ktereho lze chovat – ale nezna sveho pana, nezna lojalitu, vdecnost, prichylnost – kousne kdyz to bude pro neho vyhodne, jakoukoliv ruku. Macetovy cikani viz treba https://www.irozhlas.cz/regiony/novoborsti-romove-za-napadeni-macetou-si-muze-barmanka-sama_201108122329_mkaspar jsou v mych ocich neco jako divosi, Papuanci (pane velvyslanče republiky Papua Nova Guinea, omlouvam sa vam 😀 ) – omezuje je jen ze spolecnost kolem je silnejsi. Beda kdyz nebude – ale to je jine tema. Samkova v te chvili reagovala naprosto konjukturalisticky. Zadna touha po spravedlivem procesu nebo tak – ale zviditelneni se v ramci trendu ktery se tehdy nosil. Ktery vedl treba k takovym zrůdnostem jako primy TV prenos z procesu se zhari kolem cikanete Natalky. Cin samotny samozrejme neschvaluji, ale byl to monstrproces kde bylo o vine dopredu rozhodnuto a jaksi se mlcelo o dalsich okolnostech – co tak treba prozkoumat kolik kradenych veci meli v chysi a co zachranoval stary cikan pred ohnem jako prvni ? Pry sve decko ne… Jako neverim Okamurovi, ktery sice hlasa – vetsinou – verbalne sice spravne veci, ale podle mne je jen neuprimny politicky zivnostnik co si nasel svoji „ekologickou niku“ , tak kdyz pozoruju zivotni karieru Samkove, tak stejne malo duvodu mam pokladat ji za dobreho cloveka. Vidlak se asi zblaznil ze to neni ochoten videt a doplati na to tak tezce, jako naivkove ve Velke Britanii, kteri hodnemu Papa Joe, Stalinovi, prodali tehdy nejmodernejsi proudove moroty RR Nene – ktere zanedlouho startovali skopcene proti Zapadu v MIG-15… A mam ted po kariere, jakoze mi jeste na starych Kydech Vidlak slibil, ze budu v jeho vlade ministr propagandy… 😀 Toto co jste dnes napsal Vidlaku byl tezky ulet, ktery me sokoval.

  1. Kdybych chtěl převyprávět článek v dehonestujícím stylu, bylo by to snadné:

   Podstata článku je v tom, že Vidlák nechce zahajovat revoluci, ale počká si na její konec. Chce být mezi těmi, kdo jí ukončí – a kdo bude mezi prvními, kdo rychle pochopí situaci, a zařadí se na významné a dobře placené místo. Kdo se nejrychleji zorientuje a zařadí se mezi přední smetánku a honoraci (asi tak jako třeba Uhlové nebo Kolářové po sametové revoluci). Půjde s těmi, kdo vyhrají, a kdo s ním budou chtít péci. Už žádné ideály, jen výnosné spolky a skupiny.

  2. Mno. V jednom ma Vidlak pravdu. Neco bysme meli delat.

   Ten zbytek, co napsal? Jak to rek Hulvath. „tezky ulet, ktery me sokoval“

   Myslim, ze nam Vidlak ukazal svoje slabe stranky. Nebudu se s vami prit, Vidlaku. Protoze se mi zda, ze jste *uplne* mimo. A ze se nehodite do te role, o ktere mluvite. To neva, budou i jine role. Vas lidi radi poslouchaji. Dokazete inspirovat. Ale strateg nejste.

  3. Vidlak nabizi ze i ti co sli spatne a ted bez zistnych duvodu na vidlaka odkazuji maji dostat sanci.

   Rika nekteri uz prozreli neodmitejte je nezvyraznujte jejich minulost, ale jejich pritomne ciny.

   Pripomina mi to nektere pribuzne, kteri si na rodinne oslave vzpominaji na minule krivdy ( ty okna co jsem si pred 40 lety ulozil na spolecny dvur mi nekdo rozbil a ty jsi je pred 15 lety odvezl a vyhodil)
   Misto aby zustali v pritomnosti a oslavovali vnukovu maturitu treba

 26. Nezlobte se na mě, pane Vidláku, ale já s vámi nesouhlasím.

  Klára Samková, která v případu mačetového útoku z roku 2011 obžalovala matku nejhůře zraněné oběti. Za zoufalý (a řekl bych že vzhledem k situaci velmi umírněný) výrok, který je u matky dítěte, který sotva přežil řádění útočníků. Její dítě jen zázrakem přežilo řádení agresorů, které obhajovala Klára Samková.

  Klára Samková je nemorální osoba – a je mi jedno, kam bude patřit, a kam se bude hlásit.

  Existují nějaké meze – a za ně jde jen sociopat, když k tomu není nucen.

  1. O Klare Samkove jsem toho moc nevedel, tak jsem se trochu dovzdelal.
   To s tim macetovym utokem je prekna spina, o tom zadna.
   Ale ja to beru tak, ze ona je advokatka. Tim nemyslim pravnicku.
   Par advokatu znam, a zadna spina jim neni dost spinava. To myslim vazne a doslovne.
   Oni to proste berou tak, ze i ten sejsprostejsi masovy vrah ma pravo na nejlepsi obhajobu. Tedy i podpasovky.

   Dalsi vec je, ze i kdyby 100x chteli, tak oni si proste tohle chovani/mysleni z prace odnesou domu. Chovaji se tak od 9 do 5 takze jim to po case prijde prirozene.
   Z toho se pak odviji to, co tu Kare Samkove dost lidi vycita – prospecharstvi pres mrtvoly.

   Jinak ja si nemyslim, ze Vidlakovi jeblo.
   On se proste na jednom prikladu pokusil ukazat, ze takhle to nikam nevede.
   Petikolka prevalcovala vsechno vcetne miliardoveho Andyho. Proc? Protoze na chvili zapomeli na male i velke rozdily v jicich ideologiich a zajmech.
   Dostali se ke korytu a to je hlavni. Ted uz si to tam nejak rozdeli a sve prosadi.
   Alternativa je na to tak zle prave proto, ze na kazdem vidi nejake to snitko, pres ktere ovsem nejde vlak.

   1. Souhlas.

    Zpětně chci korigovat svůj příspěvek. Můj souhlas patří k Sakurově názoru na Alternativu. O paní Samkové vím tak málo, že ji hodnotit nemohu – ani kladně, ani záporně.

   2. Sakura: protože covid. Ten, kdo je premierem za pandemie se nemůže zavděčit, ať udělá cokoli. Je kritizován, že covid podcenil i přecenil. Kritizován za lockdown. Kritizován za velké kompenzace i za malé kompenzace. Nakonec jsou proti němu všechny tábory, popírači covidu i zastánci povinného očkování. Dnešní vláda by taky byla kritizována, kdyby teď covid byl na vrcholu sil. Covid rozhádal lidi. Opozice si pěstovala proti ANO současně chripeckare i zastánce prisnych locdownu a povinného očkování několikrát za rok. Kritizovali minulou vládu pokrytecky z obou stran.

  2. Nesledovala jsem to, ale ona je taky otázka zde ten případ neměla přidělený a dále jestli jí nebyl přidělen
   proto že je dobrá advokátka a tak určo se bude hodit v budoucnu, mít na ní něco ouvej. Ono v těch našich soudních administrátorech jsou různý „horlivci“ a sybily co vidí do budoucna

  3. Vážený Ponkráci Miloslave, až v této zemi ztratí svá práva advokáti, nebudete je mít ani Vy. Pokud má být proces spravedlivý, pak tam má advokát své místo. A rozhodně ne takový, kterého můžete vidět obhajovat hlavního hrdinu z filmu Manželé z roku II.

 27. Vždycky jsem naznačoval, že je Vidlák idiot, ale že až takovej a chce se kamarádit s „obrácenejma jen na základě čtení kydů“ (já čtu i mainstream abych věděl co kuje nepřítel …), to je pecka. Při nejbližší příležitosti mu někdo z nich vrazí kudlu do zad. Tak s takovouhle sebrankou nepotáhnu. Nejvíc svinstva tu nadělali převlečený komunisti apod. Občanská válka jako čistka „od těch druhejch“ je ke skutečné obrodě nevyhnutelná. Po dalších promarněných letech pod lidma typu Vidláka si na mě vzpomenete.

  1. Pratele, pockejme jak to Vidlak okomentuje. Mozna mu jen chvilkove yeblo. Trebe ja sel kdyse ke kamaradce, velice inteligentni a rozumne zene, a donesl ji k PC UPS zalozni zdroj. Vedela naco to je, jeji soused nedavno prisel po prepeti o dvouletou nezalohovanou praci, temer se zasebevrazdil, neprehanim . Zacal jsem to u ni zapojovat. Ona ze „Ale ja to nechci“. Myslem jsem ze jde o nedorozumeni, tak jsem ji dal objemny technicky vyklad o tom ze to temer nic nezere, nehuci, ze to bude pod stolem a ani na to neuvidi, ze to nevyzaduje zadnou obsluhu, atd. Odpoved znela : „Ale ja to nechci“. A pozor, nebylo to proto ze treba JA jsem ji to donesl. PROSTE „TO“ NECHTELA. Proc ?? Protoze medved. Yeblo ji. Nechtela neco co je jednoznacne prinosne, ani vyfantazirovat se nedala jakakoliv ujma nebo omezeni co by ji to prineslo, ale ONA TO NECHCE. Ja myslel ze snim… Fakt chces abych s tim odesel ? ptam se. Stiskla zoubky, ze teda ne, at to tam dam. Bylo to na hrane, vycitila ze kdyby me poslala pryc, uz me v zivote neuvidi – ja nepotrebuju ZIVOCICHA na pratelstvi, ja hledam jen lidi… Takto umi lidem nekdy preskocit. I mne se to jednou v zivote stalo 🙂 Verim ze i Vidlakovi ted tak nak…

   1. UPSka žere a hodně.

    Můj počítač žere komplet v běžném provozu 42 W příkonu. UPSka k tomu přidá dalších 10 W, tedy zvýší spotřebu o zhruba čtvrtinu.

    A když jsem jednou pokusně testoval měřič magnetického pole. Kterýžto už 1 metr od UPSky hlásil, že hodnota vektoru magnetické indukce překročila maximální možnou hodnotu, kterou je schopen změřit. Rázem člověk pochopil příčinu bolesti kolena přivráceného k UPSce, a po jejím odstranění a vypnutí se dlouhodobě bolavé koleno do 14 dní zcela vyléčilo.

    Byla to kvalitní UPS vyšší třídy od APC. Pochopil jsem, že „cost cutting“ neumožnil stíněné cívky do měničů, jak by to snadno udělal amatér-elektronik. A tak UPSka vyzařuje mohutné parazitní magnetické pole – navíc vyšších frekvencí – kterými jednak část energie jde do WC jako ztráty, a které jednak zdravotně nejsou úplně ok.

    1. Vyhody prevazuji. Kdo jednou zazil ztratu dat, vi o cem je rec. A to tehdy ta baba vse nevedela. Mluvim v prispevku o jejim tehdejsim dusevnim stavu, jako ilustrativnim priklady zkratu v cloveku, ne o technickych detailech UPS zdroju. Ale kdo je Samkova, to Vidlak ovsem vi. A prece… Koukam ze venovat pozornost podstate, hlavni myslence psaneho sdeleni ,ti priteli Pnkraci, cini asi potize 🙂

     1. Ztrátě dat se předchází ZÁLOHOVÁNÍM.

      Až někomu dají sbohem data proto, že odešel hard disk, nebo zdroj v počítači, nebo základní deska, nebo … – tak s tím UPSka neudělá vůbec nic. Maximálně pomůže odcházející součástce lépe hořet za stálého přísunu energie.

       1. Ma pravdu, nam prave pred mesiacom zhorela zaklada doska, co nebola pol roka zalohovana … pravda, nic strasneho tam nebolo, len vsetky naskenovane papiere, co som potrebovala pre moju mamu a nejake fotky. Papiere sa naskenuju znovu (tie, co nie su s mamou v nemocnici), ale fotky nadobro fuc.

        Takze ja sice chapem, ze rozpravate o momentalnom zatmeni, tiez som to zazila, ale v tomto konkretnom pripade to zatmenie mohlo byt rovnako dobre aj prejavom osvietenia … pac ja sama som nepochopila, naco UPS, ked pan mal dva roky nezalohovane data … a hned si spomenula, ze ja mam zase natahane kvanta strihov na deti, a „nakradnute“ podvinky na palickovanie, a treba mi ich prehrnut na zalozny disk ….

     2. Hlavní myšlenku chápu. Člověk v různých stavech reaguje různě.

      Problém internetu je že ten stav nevidíte. Furiantský tón článku trochu napovídá, ale jen trochu.

      Navíc někdy člověk věci myslí vážně, jindy z legrace, jindy jen furiantsky posiluje kolektiv (třeba v pivnici nebo sklípku) – komunikace a řečené mají různé úlohy a různé komunikační styly.

      1. Vidlak uz kolikrat psal, ze nam neprichazi davat rady, ale ze pouze pise. Ja si ho vazim pro jeho odvahu, jak obcanskou, tak i osobni; ono napsat, co si opravdu myslite, to je prace pro nefalsovaneho Nebojsu.

       1. To vám může jediný člověk píšící pod pravým jménem potvrdit – napsat upřímně, co si myslíte, je řehole.

        1. Vsak Vas si vazim take a vase prispevky velmi rad ctu. Vysoka inteligence nedokaze zastinit ani ztizene moznosti komunikace, jez z vysoke inteligence zakonite vyplyvaji (to je tajemstvi, jez odhali malokdo).
         Ja to mam naopak: Pisi radsi pod nickem, protoze pak nemuzu napsat to, co bych chtel, to bych si totiz pripadal jako podly blbec, tezici z anonymity. Totiz to, co si myslim, rikat nechci, jsem ohleduplny.
         Cest praci reholnika!

   2. Vážení kolegové diskutéři. Kdo z vás, co tady o Kláře Samkové mluvíte, kdo z vás ji poznal osobně? Já ano. Byla u mě doma, pili jsme spolu víno a prodiskutovali jsme půl noci. Spala na mém gauči, jedla moje jídlo.
    Už nikdy přede mnou nikdo neříkejte, že je sv…ně na entou nebo něco podobného, nebo si vás přestanu vážit. Beru to tak, že jste se ve víru dnešní doby zbytečně rozvášnili a i když vyřčené ani párem volů nevrátíte, budu dělat, že jsem to neslyšel.
    Jednou vidět, je víc než sto hlášení, takže v tomto ohledu mi bohužel nemůžete konkurovat. Já jí znám nikoliv přes lžimédia, ani přes Aeronet, ani přes jakéhokoliv jiného prostředníka, já ji znám naživo a bezprostředně. A proti takové zkušenosti nemáte se svými komentáři šanci.

  2. Inu, to máte tak.

   Lidi dělají různé věci z různých důvodů. O těch důvodech ví člověk zvenčí úplný kulový. Proto je dobrý dávat lidem, kteří někdy v životě udělali chybu, druhou šanci. Ne absolutní důvěru. Šanci. Ono se to často plete. Na druhé straně šancí a možnosti vykoupení je jen krveprolití (obrazně i fakticky) a nenávist na generace.

   Cesta k míru vede jen přes možnost vykoupení, ostražitost a pořádnej klacek v ruce. Nikudy jinudy.

   1. Ovšem článek nemluví o druhé šanci, ale o absolutní bezpodmínečné totální důvěře jen proto, že se ten či oný zjeví na určitém místě.

    Chyby nedělá jen ten, kdo nic nedělá. Kdo něco dělá, nebo se o něco pokouší, tak nemůže občas neudělat hloupost.

    Řekl bych, že právě ta mizérie České republiky je způsobena metodou propagovanou v článku: Je jedno, kdo vede ČR, a jednotlivé resorty – jestli je to Pat a Mat, jestli je to křivák, ale hlavně že je náš. Tak povedeme ČR k zářivým zítřkům a šťastné budoucnosti.

    1. Mizérie ČR je způsobena tím, že tradiční infiltrovaná pátá kolona zneužívá naivity a důvěřivosti nepoučitených Čechů, a umí na naši povahu hrát jako Paganini.

  3. Až na to, že Vidlák myslím není idiot, ale prostě nenapravitelně naivní pragmatik, taky souhlasím.

   Myslím, že Vidlák ztělesňuje v zásadě úctyhodné rysy české povahy, které nás ovšem mezi proradnými predátory vždy dostaly do průseru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *