18 července, 2024

Asociální stát. Nic jiného to tu nezačíná být. A už si na to ani „naši“ vládní šíbři nehrajou

A tím asociální myslím to, že se tu hází klacky pod nohy těm, co pracují a státní moc se je jen začíná snažit podojit až na kost. Že střední třída pomalu končí a malých podnikatelů ubývá jako hub po dešti.

Někteří končí za kasami marketů nebo na montážních linkách zahraničních firem. Někteří v předčasném důchodu, dokud ještě nějaký dostanou. Lidé přestávají mít z činorodé práce užitek a mladá generace se jen snaží přisát na stát, nebo jím hojně dotované různé politické neziskovky. Čím víc se snažíte, tím víc vám vezmou. To, co se povedlo téhle vládě, se od revoluce nepovedlo žádné.

Vezmou vám to, aby to mohli přerozdělit ne mezi potřebné, protože ti skutečně potřební jsou na tomto systému biti jako snad nikdy předtím. Důchodci přestávají mít na nájem a základní životní potřeby. Zdravotně postižení a pečující o ně přestávají mít na to samé a mnohdy už nemají ani na čím dál tím dražší léky. I kdyby ty léky byly. Přestáváme se starat o své slabé, abychom to rozdali cizím. Ne, tohle není sociální stát. To je konec státu jako takového. Protože stát je rodina. Měl by být. Stát je tu proto, aby se o své členy staral. Protože od toho si ho ti lidé bohatě platí.

Jenže tady začala bleskurychle vznikat třída samozvaných elit, které nic nevytvářejí, jen se snaží z toho státu těžit. Tisíce státních úředníků, vymýšlejících tisíce nesmyslů, jen aby prokázali svou důležitost a udrželi si svůj plat. Nesmyslů, kterými otravují život právě těm, kteří je živí. Těm, kteří ale už přestávají mít chuť a sílu to dál dělat. Jak je třeba možné, že se tu vyplácí miliony na sociálních dávkách lidem, kteří by pracovat mohli a zároveň se nám tvrdí, že tu potřebujeme levnou pracovní sílu, protože tu není nikdo, kdo by dělal nekvalifikovanou práci?

Proč si bereme miliardové půjčky na Ukrajinu bez jakékoliv kontroly, když našim maminkám prý musíme zvyšovat DPH na kojeneckou vodu? Jak je možné, že poslanci schválili drakonické pokuty těm, kteří by snad chtěli splatit své hypotéky předem, dokud ještě mají něco, co jim „nesežrala“ inflace? Komu tím prospějí? Jak je možné, že ti samí poslanci chtějí to, abyste nedostali své naspořené peníze, když jdete do důchodu, ale museli jste je čerpat po dobu deseti let? A ti samí vás do toho důchodu posílají víceméně na hranici smrti? Protože jediné, co je zajímá je jejich svět novodobých elit a už vůbec ne stát – rodina pro kterou by tu měli být?

Bez toho, abychom osekali všechny tyhle nesmyslné výdaje to ta střední třída neutáhne. A ani ti dělníci a těch horních deset tisíc to neutáhnou. Na ministerstvu financí sedí nekompetentní patlalové, kteří si jen tak spletou zisky ze speciální daně o 60 miliard a v Bruselu zapomenou dalších 50. Jak to, že tam pořád jsou, a vy přestáváte mít na jídlo, které máme široko daleko nejdražší? Fakt si Petr Fiala myslí, že tohle všechno je v pohodě a klidně rozjedeme další miliardy na podporu příkazů zelených cvoků z Bruselu? A přitom klidně smázne náš automobilový průmysl a každého, kdo obchoduje s Čínou? Možná, že myslí. Já si to nemyslím.

Já si myslím, že tohle musí skončit. Protože jinak postupně skončíme my všichni tady. Máme nejneoblíbenějšího premiéra na světě, kterým pohrdá v Bruselu už i rohožka, a on nám tu chce kázat o bruselské a evropské solidaritě a proto ničí všechno, co jsme tu za desítky let vybudovali? Ten člověk už dávno premiér být nemá. Začal pohrdat těmi, pro které tu má být, aby dostal pozlátko vládního speciálu a svého pilota. A s ním všichni ti, kteří sami nic nevytvářejí, mnohdy spíš škodí, zato klidně žijí z peněz těch, nad kterými ohrnují své nosy, a ještě si hrajou na morální majáky této šílené doby.

Jak říkám, takhle zvrácený systém, který jde proti všem tradičním hodnotám, na kterých byl tenhle stát vybudován, jsme tu snad ještě nikdy neměli. Jít s takovou intenzitou proti vlastním lidem, jak se to povedlo téhle vládě, se to od revoluce nepovedlo žádné.

87 thoughts on “Asociální stát. Nic jiného to tu nezačíná být. A už si na to ani „naši“ vládní šíbři nehrajou

 1. NO PODIVEJME SE NA TO,řika paní ANNA z KSH tj SOCIALNiCH Hodnot !👩‍🏫

  Vidíme tady jeden z prvních odvážných članku,kde začíná být jasné,že ASIOCIALNI režim zavedený panem presidentem ODS pod hlavičkou KAPITALISMUS bez. přivlastkú rozuméj skrupulí je režim banditu vykradajici permanentně svoje voliče💥,přičemž se používá salámová metoda doslova toho pekelnika pana SATANA,kde strana zvolena kostelními babičkami ,které brzy nebudou mít ani na svičky
  K
  D
  U
  Stojí na prvním místě rabování republiky,které nikdy nemá skončit..
  Pan SATAN si prý u nich stanovil podmínku.Volici to nesmí nikdy poznat jinak obrátí šip zla proti slizskym poslancům KDU,kteří prosperují za každého režimu a drze se z toho raduj💤💥💥!
  TAKZE STACI PRO VOLICE JEDEN CIL!
  Vymyslet jak stávající režim národní katastrofy nejen vyhnat ale i dodat do Ústavy,která stejně nebyla schválena v referendu ,hned do prvního članku jedno slovo.

  SOCIALNI STAT a k němu přísluší i zákony o které jsme jako voliči záměrně ochuzování🇨🇿😪

  1. To se furt vopakuje , asi za to muze Vyssi moc, napr. Satana si vymyslela cirkev
   a nikdo jinej nemoh poradne vedet, /cirkev vedela nejlip/ , co ten Satan vobnasi ,
   az se zjistilo , ze vedeni cirkve a Vatikanu je a sou rovnou Satani..
   Potom mel Vatikan ty nepratele..
   Vedeni bolsevika se taky a podobne stalo nejhorsim nepritelem proletariatu , branil se ,zuby nehty a prchal, kde moh , az ten proletariat radsi utek ..
   Mela ta vlada proletariatu nepratele …Kam proletariat utek?
   Do demokracie , ta je na Ukrajine nejlepsi a ma taky nepratele,
   ale Z a tim je nejlepsi , se tamtim smerem nekoukat a kdyz, tak , Z a tim , bejt zticha..La,la ,la …

  2. „Anonyme jste na stopé „.
   Marx v jeho knize
   „Kapitál“,rika ANNA z KSH, udělal GiGA chybu..Ten strejda dodnes nechápe, kde a tu už dnes využili kapitalisti k totální porážce druhořadych tzv „zasloužilých členu levicových stran tzv prý levice, která žadnou levici není,je to umírající funkcionářské buržoasie vzor je na prř v KSČM sedící na miliardách z nemovitosti ,které ale prý stále patří nám LIDU a zbyla jim prý jen ta puknuta „skála,“která si lehla do proudu,aby ji Společenstvi voliču obteklo a vyrazilo z Parlamentu ven.
   Zničili tzv levici zevnitř a levice nyní je po smrti.
   Jen se jich zeptejte proč i ti zmetci hlasovali tehdy v Parlamentu pro zákon o POLICEJNIM STATU.No a toho Reichel,chce využít ,pořád kecá jen o DEMISI ,namísto změny režimu na SOCIALNI STAT ,který chybí i v jeho prý tzv PROGRAMU!
   Ten advokát totiž asi neví ,že už lidí poznali jednoduchou pravdu,namísto změny režimu chce Reichl dosáhnout jen KORYTA a nebohý prý šef mu slouží, prý jen jako tretuar k cestě do parlamentu!
   .
   VYTVOŘILA SE NYNI IDEOLOGIE NEOMARXISMU ,kterou darebáci z vlády budou rabovat své voliče a ti ohlupení GŘ televize ,funkce která už měla být dávno zrušena a naše poplatky rozděleny pro TV skutečnou
   „ABY BYLO JASNO“ a nesloužily ohlupovani volicu,kteří pak tleskají svému osudu brzy OTROKU špicky peněžní hierarccchie nenažranosti ZLA!

   Co myslíte je to pravda paní ANNY?.

 2. Potkal jsem starého známého, nožíře. Postěžoval si mi, že musí vyklidit svoji prodejnu a dílnu na asi nejfrekventovanějším místě našeho statutárního městyse – na křižovatce u Práce (u pomníku Díky, Ameriko). Dům je města a Správa veřejného statku města Plzně se tam prý potřebuje rozšířit, jak mi řekl.
  Někdy mám pocit, že Magistrát našeho města a jeho subsystémy sídlí už prakticky všude, počet jeho zaměstnanců setrvale roste.
  Nožíři je smutno, už nebude nože ani brousit, ani vyrábět, odchází do důchodu…. Správa veřejného statku bude spravovat.

 3. Vládní šíbři jsou teprve před začátkem destrukce,v dáli prosvítá jiskřička naděje geopolitika.
  Slouží povolované demonstrace k upouštění tlaku a získávání času ?
  Pěstování hadů v Číně,jejichž jed je určen do nových vakcín se úspěšně rozvijí ve dvou hadích vesnicích jak jsou tyto pěstírny nazývány.

 4. Jak sem psal, ztvrdl mi prohlížeč, ani kopírovat své moudro mi nedovolil, a tak to dopadne s náma fšema.
  Tak jen to podstatné.

  Práca je oximoron mordechiujců, blboň maká a má z teho zase jen „prácu“.

  Ale to nebyla podstata. Dycky v krajních mezích, se začnou vyjadřovat docela slušně vykrmené socíálně kapitalistickofeudálnědemosgrátické slečínky, keré nigdy nedžely hmotu v ruce, že mají strach aby se to nezhoršilo.

  Fšimněte si, že ani slovem o podílech na půdě pro naše syny a dcery, fšimněte si že jejich rozhled brousí jen na prvních regálech, od spoda, harpagondechujckých knihoven.
  Fšimněte si, že o rozhodování náma, teda bez cizáků, třeba sto let zpětně, o zemi ze keré žijeme, (a tak to teda nasere fšechny), brát peníze z vejvaru celé země podílem, Tak vo tem ani ťuk.
  Fšimněte si, že dycky na vás vyjede skvadra buď z prognosťáku a líbo démo, „havel, zeman klaus a ták ( a šichni byli dosazeni za panské rezidenty (to je ftip), /// dodnes nespíná?/// nebo se začne vyhrabávat socík. klasickej socík, s pitomýma návnadama, že nemocní, kulhaví sou naším cílem, že střední třída, nižší třída, třeba dočasně v kotelnách? Pak levo pravo zatáčky. Pak vyšší třída nejblbějších hajzlů, až nejvyšší třída krvelačných trotlů.
  To je fakt humus. A pan Vidlák to podporuje, páč je demokrad. On nebude nic vybírat, někam se přímo posunovat, jako ti co seděli na všech židlích až nás pohřbili do feudalizmu, gde blboni dostanou na pívo a kurvy na kadeřníka a jináč, šmitec. Konec.

  1. Prace a vzdelani je zaruceni a udrzeni vseobecnyho otrokarskyho systemu.
   /Akademik z kancelare, politik , pedagog a spol to nazyvaji vselijak , aby nemuseli do tovarny si na sebe vydelat/.
   Robotizace a automatizace vseho , znamena daleko min zotroceni..
   A ty otroci ted a tak prestavaji bejt otroci a co s nima..
   Neni votrok nebude kapitalismus..
   Musi bejt zvotroceni jinema prostredkama ,
   aby Votrokizace neprestala. /Taky jej jich porad moc/..

    1. Vono se rekne Socrates , ale z ceho zil , kde bral penize na vobzivu.
     Z ceho zili v ty jejich Akademii.
     Nebo Hus. A kazdej takovej nemusel nic delat..
     Nechali se zivit jinejma..
     Pak ten kterej se zivil poctive a nechtel bejt parasit , tak dneska neni slavnej ,
     vod akademika..
     Von takovej slavnej sportovec , trha rekordy a dalsi rekordy, co trha a urve vod nas..Tenistka se u nas natrenuje , usilim jinych , za nase a zadarmo a kdyz vydelava miliony, tak pijavice zije pryc , kde neplati dane..
     Dostavaji startovny jen za to , ze prijedou na soutez v milionech.,.
     Media se muzou strhat jak jim lezou do prdele..
     To neni jenom televize.

 5. Ema dávala linka na PePana. Nedala ani komentář a ani název. Prosím dávajte k těm odkazům alespoň název prezentovaného videa. Děkuji

  Jedná se o video umístěné v profilu Český rozhlas Plus
  Pavel: Je v národním zájmu, aby Rusko bylo poraženo, musíme pomáhat Ukrajině i vlastním obyvatelům.
  https://www.youtube.com/watch?v=43hbCWWiOVk

  Nejsem si tolik jist, že je to národní zájem ČR.

  Chtěl bych upozornit, že komentáře pod PePou jsou výživné a je jich většina.

   1. „…..Prezident Pavel se chce k tématu zahraniční politiky setkávat s osobnostmi z různých konců názorového spektra….” vysvětluje mluvčí prezidenta Markéta Řeháková….

    To jako fakt??

  1. Nikdo si nedovede představit, jak mi tenhle beznázorový impotent leze na nervy. A není dne, aby neotravoval vzduch. To už se musí eklovat i tomu, co ho volil.

 6. Statom na zapade nezostava nic ine ako byt asocialnymi.

  desatrocia a niektore krajiny storocia zili na ukor inych krajin. Len postupne ten zasobnik lacnych produktov a pracovnej sily zacal odpadavat ako blato zo psa.
  To by samotne o sebe nebol este pruser, ale pocas doby blahobytu si Zapad na seba sil bic. Zacalo sa srat na skolstvo. Vytvarali sa rozne institucie, nariadenia, protichodne nariadenia s nariadeniami a aby sa v tom niekto vyznnal, vznikla dalsia institucia… Zacali sa mnozit normy, rozne vizie demokraticko-etickeho pristupu, ktore odzrkadlovali nadradenost Zapadu.

  Z toho vznikol problem nevysidlovania neuspesnych azylantov. Co sa dalo zvladnut, ked to bola pardesiatkova vynimka z pravidla. Ale pri stovkach tisic migrantoch to je uz pruser. A nik nema gule to zmenit, pac si to nik ani nevie predstavit, bo by to bolo neeticke a nedemokraticke v rozpore s prijatymi normami. Kto sa vsak zamysli, ci su normy oukej?

  No a cely ten cirkus stoji peniaze. A kedze nam klesaju lacne energie a lacna pracovna sila, vnutorny trh sa nasytil a tak nejak sme sa o dalsie volne trhy pripravili tisickami nami vymyslenych sankcii, tak je problem, ako udrzat cely ten cirkus pri zivote. K tomu sa nahle a necakane prisala na zdroj penazi cierna diera zvana UA. Ja by som to skor definoval ako pracka penazi..ale to je o inom….

  Niekde sa tvaria, ze sa zatial nic nedeje – napriklad VB.
  Niekde zistili, ze teda sa nieco deje, ale v podstate je to len moucha a na dieru v lodi capli lopatu piesku – napriklad CR.
  No a na SK sa nic diat nemoze, pac mame pred volbami. Ale progresivisti – to je ta stajna co z nej vzisla hradna mrochta – uz prisli s ideou (kedze ich volicska zakladna je hlavne medzi prvovolicmi) ze a teraz pozor:
  Dochodcovia na SK beru nadpriemerne dochodky. A teda ze je nacase urobit v tomto smere opatrenia.

  V ktorejsi poviedke od A. Hitchcocka bola rec o potkanovi, co sa zacal pozierat od chvosta. A uspesne sa prehryzol zozadu az do brucha.
  A presne v rovnakom polozeni je nas slavny Zapad. Nerbi to preto, ze by chcel, ale preto, ze je k tomu donuteny. V pripade nasho Zapadu hlavne namyslenostu a debilitou seba sameho.

  1. Takze k clanku.
   Asocialni stat /stat neni a nemuze bejt asocialni/,uz davno neni ,
   vydirani kazdeho je hlavni zalezitost.
   A vyderaci chteji stale vice aby mohli stale vice vydirat a bez odporu.
   A prej MY !! /zase ty zlocinci MY ,az ja je chytim/ a co provedli zase.
   Beda , prestali se starat. Stat to neni a nemuze bejt ani stekani na nej nepomuze.
   Stat je skupina lidi , kteri obyvaji sve uzemi , mluvi stejnym jazykem a vybiraji si sve vudce. Ale TGM nam vnutil chaos , kde byly dve megamensiny a hromady dalsich.
   Na uzemi Koruny Ceske. Cili pokracujici okupaci ,sebevrazedny vlady koalice ,
   /aby si Slovani neumeli vladnout, to jsou prani a blaboly akademiku,
   aby meli vo cem zase dulezite kricet a psat /,
   mnohonarodni system imperia ,kopie imperia v mensim/, vod habsburka.
   A nektery tomu veri doted a dneska na uzemi CR sou jenom Cesi a maji svuj stat a to je problem , to nechteji pro jejich umysly , aby nebyl.
   Takze se porizuje mega afro,arabskej , ukrajinskej celek , jako byla Viden. Rim atd.
   Co s podradnejma Cechama se rozhodne , jako predtim…
   Nadavat tak statu , autorce nepomaha.
   Stat je rodina. Dalsi perla , Hrabal napsal Perlicky na dne a tyhle jsou nejmin desetikilovy.
   Stat potrebuje rodinu , jako jeden z piliru svy existence. Coz muze bejt trochu rozdil..
   Vono se staci povrchne zamyslet ..Este dal stat neni vlada.
   A bejt nemuze, at se snazi jak chce..
   Zadna trida elit taky neni , je to gang vyderacskych prizemnich parasitu a zadny slova a nic to nezmeni. Svym chovanim a jednanim to porad dokazujou..
   trochu premejsleni vo tom co je skutecna elita neuskodi..
   Akademik a aby se zamyslel, to je taky divny.
   Hantyrka a zargon , puceny vod akamedemickych medii ,jejich platku ,taky nepresvedci.
   Tisice statnich uredniku taky nejsou stat , je to byrokracie s funkci stat spravovat a poridit vse , co je treba..A kdyz je jich hodne delaji spatnosti.
   Rozvraci kde muzou. Stara zalezitost a neresitelnej problem .
   Sou potreba ale jak je zvladnout , veci delaji kazdymu i vlade za zady.
   A naopak statu skodi a tak stat bejt taky nemuzou..A ani nechteji..
   Zase je to neco vo pijavicich , kterych kdyz je jich moc..A maji moc.
   Pak uz clanek je kniha prani a stiznosti , na nasledky. To je nejlehci kazdej je nejen vidi ale zazije na vlastni kuzi..Takze souhlasi..Vsecko spatne.
   Plactiva stiznost v detailech /vycpavky aby clanek rychle neskoncil/ , na zdrazeni , detailu ,jeden zmnoha a z jinych daleko vaznejsich, /kojenecke vody , ty MY zase musi zvysovat/ ,
   je lepsi nez si povsimnout a lamat si hlavu tim , ze nejen kojenci dnes vlade porucniku..Vadi.
   Ja sem soucasti toho MY a ted si prave beru miliardovou pujcku zase, dalsi. ..
   Autorka je taky MY ..Kdyz MY tak MY. Ale neni rada co, MY udelaji..
   Osekavaji vydaje..fjal /abych nedelal propagandu tem co skodi/, je do toho taky namocenej a co proved ,dela ted prave zkazu autoprumyslu..
   Rano vstal a rekl si znicim, ten prumysl. A je to.
   Taky podporuje Brusel , ten taky skodi a jak , vice Nez ty MY , pac Brusel je diktator a tyran ve prospech elity megakorporaci, ale zdalky a v bunkrech a to je stara taktika, ze tak na nej nikdo nemuze…
   A aspon ty pravy , zustanou bez povsimu , to je co chteji a sou daleko ,aby je nikdo nenasel a tak nemaj zadnej problem..

  1. Aston v úvodníku NP:
   …“Všechno toto píšu s hlubokým přesvědčení, že je třeba čelit Rusku s největší tvrdostí, posilovat obranu, a klidu bych měl, až kdyby se začala v Ralsku budovat americká vojenská základna.“
   Tohle je prostě názor člověka, který se bojí Ruska – a miluje Ameriku. A je ji schopen odevzdat všechno rozhodování.
   Budiž. Ale Jak na tom byl před rokem 1989? Beze změny názoru? A v budoucnosti?

   1. On píše výborně, ale v tomhle směru je úplně mimo mísu. Když se nezaobírá politikou, tak je opravdu vtipný a radost ho číst. Jeho víra v božské poslání světového drába je pevná, že by se pro ní snad nechal i upálit.
    😻

   2. Trapné na tom je, že Rusku my nepotřebujeme čelit, protože my nemáme proč. Nám od Ruska nic zlého nehrozí. Nehrozilo. Ovšem pokud ti, kteří nám vládnou by z nás pro cizí zájem a v náš neprospěch neudělali okopávače kotníků a kanonenfutr v eskalující válce, na jejíž útrapy nás vládní politici mediálně připravují. Jak jinak, než v náš prospěch. Protože nebýt do ní zapojeni,hrozilo by nám něco horšího. Tak jako hrozilo Ukrajincům, kdyby tamní vláda přistoupila na požadavky Ruska, přestala s genocidou na Donbase a Luhansku, tamní menšině i ostatním menšinám přiznala práva podle evropského standardu, a vyhlásila neutralitu. Nastaly by nepředstavitelné hrůzy. Proti kterým nynější válka je jen drobnou nepříjemností.

    1. Je zajímavé sledovat jak vlivní lidé ze svých pozic jsou hybateli těchto procesů a jak tyto procesy procesy ovlivňují své hybatele, dostávají je do vleku a způsobují vývoj mimo původní plány.
     Například kdo z hlavních aktérů zamýšlel Velkou válku, zvanou První světovou? Ani císař Vilém ani císař František Josef, ani car Alexandr.
     Jak pozorujeme i nyní, tak i zdejší vláda a parlament jsou ve vleku oněch procesů.

  2. Neni treba nic poznavat , potom zizni kazdej akademik..
   Furt by poznaval.
   Na rozdil vod dogma cirkve , veci sou jednoduchy ,sou k videni pro kazdyho a mega spisy z toho neudelas..
   V podstate sou ty pekla /kdyz uz musi bejt nazev peklo , lepsi nemame/,
   dve , jedno vnitrni a jedno vnejsi.
   Ty sou v zavislosti , podminujou skutky , vnejsim peklem teroru a vytvareji ,
   /to maji nejradsi/ peklo vnitrni pro kazdyho /neurosis napr/,
   ,aby drzeli moc nad svetem a ty vnitrni pekla silenstvi , puvodem z toho vnejsiho, pak v dusledku zase a naopak, pachaji ty pekla vnejsi..
   Psal sem jinde ,vo zapachu smrti ..
   Napr. treba sedlak peklo nevytvari tim , ze existuje , nechce , ani nemuze ,
   nema vod jinejch co je treba , knihy taky necte ,
   media taky nevocumuje a ignoruje to vsecko..
   Na prikladu cirkve je videt , ze to druhy teroristicky peklo ,
   treba az valek , sami vytvareli cinili , jenom ve jmenu nejakych vymyslenych blbosti , na ktery vsecko svedli.
   /Na prikladu cisare Konstantina , snad nekdy vysvetlim/.
   Protoze ty /blbosti/ uz nejsou , tak pekla tvori jiny vymysly /zase psany a kriceny v jednom kuse/, treba pekla ideologie a potom tema ideologiema
   a zvanilama, ktery zase dalsi ,
   /pomoci triku a povodu k oklamani , kriceny a psany sliby a v jednom kuse /,
   pekla vytvari a v dusledku, ty hlavni, /zvanilove jako Lenin a Trocky/, pouzivaji zase jako cirkev , z toho zfanatizovany verici../S peklem silenstvi ,predeslyho ,zase v sobe/.
   Aby toho nebylo dost , skutky cirkve byly skutecne a snad horsi,
   nez z pekla ,zapricinily este vznik protestantu a jejich,
   jeste daleko horsiho silenstvi obojiho pekla , nasledky mame az dodnes..
   Sem si myslel , ze vysvetleni nebude tak dlouhy..

 7. Je to pouhá náhoda?

  Můžete zůstat, slyšeli Ukrajinci. Částka za ubytování je zdrtila. Nevědí, co dál

  https://klatovsky.denik.cz/zpravy_region/zustat-ukrajinci-kasperske-hory-castka-ubytovani-zdrtila-co-dal-202.html?seznam-hp=1&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.context

  Ubytovat se mohou i turisté. Jak Německo otevírá pracovní trh pro migranty a co to znamená pro Ukrajince

  Alexandra Charčenko Dnes v 16:13

  …„Potřebujeme vás“ (Wir brauchen Sie) jsou slova ministra hospodářství Roberta Habecka určená kvalifikovaným pracovníkům v zahraničí ve videu s názvem „Udělejte to v Německu“ na portálu spolkové vlády. ….

  …..Podle Federálního úřadu práce v zemi chybí více než milion pracovníků v desítkách profesí.

  Stavaři, zdravotní sestry, instalatéři, řidiči kamionů jsou nedostatkové.

  Tedy těch pracovních míst, které Ukrajinci nejčastěji získávají…..

  ….Ukrajinský pracovní trh ale po válce pocítí novou německou migrační politiku v plné míře.
  Řada našich specialistů může odejít za vyššími platy.

  Zvláště pokud jejich rodiny již odešly jako uprchlíci a dokázaly se přizpůsobit.

  Je jasné, že tuzemští zaměstnavatelé konkurují svým německým kolegům „Je nepravděpodobné, že by byli schopni……

  https://strana.today/news/437490-kak-hermanija-uproshchaet-trudovoe-zakonodatelstvo-i-chto-eto-znachit-dlja-ukrainy-.html

  Práce schopní odejdou, mladé chráněné osoby, po absolvování škol taky.

  A navíc to Němcům ještě zaplatíme.

  Být mladý, bez závazků, neváhám ani minutu.

  Je to pouhá metafora, a nemám tím na mysli nic konkrétního.

  Kdo umí, umí, kdo neumí, čumí.

  1. Ukrajici by si měli dát dopořádku hlavně svou zemi. V německu už je tolik inženýru z Afriky, že můžou z města do města postavit vlaky s magnetickou levitací poháněné větrnými mlýny.

   1. To jim poraďte. Hlavně že my si umíme dát do pořádku svoji zemi. Ukrajinci jsou na tom v tomhle ohledu ještě hůře než my. Mám temně tušení, že u nich končej kverulanti proti “ osvícené vládě “ v base. U nás zatím ne.

   2. ti afričtí inženýři (a vědci a lékaři) z proslavných univerzit afriky a středního východu mají mnohem vyšší úroveň – a protože německo nemá na mysli nic než naše blaho, nezištně je přenechá nám a samo se spokojí s ukrajinskými.

   3. Mne to dela skodolibou radost, ze germani uz sou taky vodkecany.
    Nejdulezitejsi ted sou ty, co vynalezli primitivni nastroje..
    U tech zustalo.
    Treba mec a nuz a hadr na sebe.
    Vynalez kola ,napr. a na co je kolo, se k nim nedostal , velbloud postacil.
    Na dlouhy staleti..Az nedavno si zacali za ropu , kupovat mercedesy a sou ted lepsi , nez german ,nebo evropan kerej to kolo vynalez
    a pokracoval este daleko dal..
    Napr. husita uz tenkrat mel a pouzival kolo, jako samozrejmost..
    Velblouda uz nechtel.

  2. Existuje vícero způsobů, jak zničit Ukrajinu.

   Odlákání kvalifikovaných práceschopných lidí je naprosto spoehlivý.

   Putin je žabař.

  3. Pro všechny ty slušné pracovité mám velké pochopení. Vždy měl. Na rozdíl od těch, kteří o nich dřoucích na stavbách, před válkou pohrdavě mluvili jako o úkáčkách, považovali je za podlidi, a nyní se z nich div neposerou nadšením. Aby případně je zas považovali za podlidi.

  1. Pohled do automatické pračky by byl zajímavý, kdyby v ní seděl Fiala. Schválně, jak by se tvořil při ždímání?
   🤔

   1. Naše MS média nám párkrát tvrdila, že Rusové kradou pračky, aby měli čipy do těch jejich dronů.
    Zdá se, že ty ruské rakety a drony teď mají program „předpírání“.

 8. Předchozí vlády u nás ani jedna nepatřily do kategorie „s láskou vzpomínáme“, nicméně to, co máme teď, už je jako když měl E. A. Poe při psaní obzvlášť ponurou náladu.

  První otázkou, kterou by si každý neměl jen dokola klást, ale konečně si na ni odpovědět, je – chci s tím něco dělat, i když jsem „jenom obyčejný“ občan?
  V případě, že odpověď zní ano, druhou otázku je, co chci dělat. Možností není mnoho, vzhledem k až brutální rychlosti, s jakou se ženeme do průšvihu, prakticky žádná. Spoléhat se na to, že v příštích volbách už si snad možná zvolíme někoho, kdo opravdu bude něco dělat pro tuto zemi? No, i kdyby se to nakrásně stalo, v jakém stavu už to tu ale bude? Z jaké úrovně průšvihu se to dělání pro tuto zemi bude dít? Kolik obtížně narovnatelných věcí už se stalo, jen krátký čas nás dělí od potvrzení dalších „kontraktů“, které všechny budou mít pro tuto zemi jen a jen negativní důsledky. Čímž to zdaleka nekončí, rukou vládních politiků se připravují další a další „zlepšeníčka“. Těch možností, co s tím dělat, je skutečně ukrutně málo. Vlastně asi v tuto chvíli jen jedna.

  Někomu to může znít, že no jo, už zase agitka. Tak tedy jo, klidně agitka. Ale jsou k dispozici pouze dvě řešení, naše rovnice jich víc nenabízí. Jsme ve stavu, že nic jiného k dispozici není.
  První možností je připojit se k akci, která bude zanedlouho oznámena. Překonat v sobě nechuť, podezíravost či lhostejnost vůči zejména jménům s akcí spojeným. Upřednostnit právě tuto zemi. I s vědomím, že se to nemusí podařit. S vědomím, že pak to může být stejné. Ale se šancí, že se podaří to pak zlepšit, třeba aspoň o nějaký kousek.
  Druhou možností je nechat to být. Třebaže ne se souhlasem, ale s nevyjádřeným nesouhlasem prostě nechat tuto vládu, aby zemi dovedla do ještě větších, dnes prožitkové ještě nevnímatelných sraček. Ne pouze do průšvihu, ale doslovně do těch sraček. Dát jí nerušený prostor bez jakékoli, třeba i jen malé šance…

  1. Je fakt, že ty své hovadiny ženou tryskem hlava nehlava. Asi to má důvod, protože než někdo začne byť jen přemýšlet o třech posledních ze včerejška, už tu má z dneška dalších pět stejně špatných nebo ještě horších. Typická vláda národní zkázy.

   1. Já vidím řešení v modlitbě k Bohu. A to jsem starý pohan!
    Něco se na nás žene a máme tu nejhorší vládu, která tomu ještě půjde radostně naproti.

    1. Paní Helanová, souhlasím. Vystihla jste to. Ta pražská vládní tlupa není bandou hlupáků. Ta sebranka dělá s rozmyslem co může, aby nás obyč. lidi ožebračila, stát co nejvíc podřídila cizákům, nejlépe ho úplně zrušila, zemi depopulisovala, všechny znechutila, otrávila. K čemu jim budou peníze? K čemu jim bude něžné podrbání od jejich páníčků?
     Jsem už starý muž, mnoha věcem opravdu nerozumím a nerozumím ani těm holomkům co vládnou. Mají málo? Chtějí si z českých kostí postavit hrad? Chtějí si našimi mrtvolami zúrodnit své báječné zahrady? O co jim jde? Víte to, paní Helanová? Ví to vůbec někdo?

     1. Voni maji jeden ukol , aby vlady ty povinosti vykonavaly tak, aby lid najednou nevylit a nezacal besnit..Se to potom tezko uklidnuje a jiny v vo tom, dneska pisou…
      Dyz to vlada nedela ,nebo neumi , skonci a stat a narod dostane vod porucniku, nahradniky ,s barevnou nebo jinou revoluci..
      Nebo volbama..
      Pred 68 bylo taky , mozna nejvic dulezity, nam ten socialismus zvosklivit , kazdej si na nej zvyk..Novotnej se snazil , budoval a zlepsoval , Kreml zautocil s Dubcekem a s tankama ..
      Treba este potom napadenim Afganistanu, atd.
      Dosadili proto velmi odpornyho Husaka , kterej odpuzoval ,ze byl verici dinosaur a chtel internacionalismus a narod ,
      jako Gottwald napr..
      Vodklidil ,od 69 , co nejvic , ty stary komunisty , co na komunismus invazi neverili. Za ucelem , aby se nahradili novejma ,mladejma .
      Ted ty zase byli ve strane , ale s tim ze , nejsem blbej a nebudu v ty blby a zpatlany strane zadarmo a zacali chamtive hledat vyhody ,povyseni , snadnejsi ,kdyz ty stary vodpadli a byli vodklizeny
      az zjistili ,co Kreml chce , ze zapad jim da nejvic..
      Daleko vic nez strana , vyhody a moznost rozkradani v malym.
      Kdo da vic system /beztrestny podvody , anarchie lupicstvi ,paralysa ve velkym , nasili i vrazdicky / a kazdej byl pro a porad vic ,
      zapad vse ochotne slibil.
      Havel vedel , ze si nahrabe stamiliony , mel je slibeny a dalsi ochotne nasledovali.

   2. Padame nebrutalne , zvysujici se rychlosti hvezdy , volnym padem , nic uz cast sveta a nas nedrzi , rychlosti ktera se zvysuje, dle toho vzorce ,
    az hvezda shori..A my taky..

  2. Černá a bílá.
   Dvě řešení.
   Buď jsem pro, nebo proti.
   Já si myslím, že svět není černobílý. Nejen že má spoustu odstínů šedé, ale má i několik milionů odstínů dalších barev.

 9. Hudba. Schází tady hudba, hned to napravíme.
  https://www.youtube.com/watch?v=6VqQDUv8Xtc

  Is it worth it?
  A new winter coat and shoes for the wife
  And a bicycle on the boy’s birthday.
  It’s just a rumor that was spread around town
  By the women and children, soon we’ll be shipbuilding
  Well I ask you
  The boy said ‚Dad, they’re going to take me to task
  But I’ll be home by Christmas.
  It’s just a rumor that was spread around town
  Somebody said that someone got filled in
  For saying that people get killed in
  The results of their shipbuilding.
  With all the will in the world
  Diving for dear life
  When we could be diving for pearls.
  It’s just a rumor that was spread around town
  A telegram for a picture postcard
  Within weeks they’ll be reopening the shipyard
  And notifying the next of kin
  Once again.
  It’s all we’re skilled in
  We will be shipbuilding.
  With all the will in the world
  Diving for dear life
  When we could be diving for pearls.

 10. Řeči se vedou a přesto tuto vládu plně podporuje asi 40% spokojených voličů. Zbytek chce tu to, tu ono.
  Tady platí, „Každému co mu patří“. Myšleno národu.
  Národ je rozdělený a rozdrobený, těch 33 let na to bohatě stačilo.
  Obdiv všem těm co to chtějí změnit.

 11. Truchlivý zážitek jedné penzistky ze včerejška :
  Potřebovala jsem navrtat do dřevotřískově stěny dvě dírky. Abych mohla na tu stěnu přišroubovst dva vruty a zavěsit na ně hliníkově štafle.
  Pan domovník sice slíbil, ale je zapomětlivý, což chápu. Nemohoucích staříků je v domě povícero a je mu jasné, že není dobrý nápad provádět různě úkony v tolika bytech grátis. Nedělal by pak nic jiného a potřebuje se i něčím živit.
  Obrátila jsem se na firmu Zlaté české ručičky, která inzeruje výpomoc hodinových manželů.
  Všechno proběhlo bleskově, dorazil sympatický pán, vyvrtal dírky, zašrouboval vruty, pověsil štafle.
  Cena pouhých 1500 Kč, samozřejmě bez potvrzenky, jakž jinakž.
  Za 10 minut práce se mi jeví ta cena poněkud přemrštěná. A já nevím, na koho se mám vlastně zlobit.
  Na pana hodinového manžela určitě ne, ten prachy odevzdá agentuře a na konci měsíce dostane pár šupů.
  Na agenturu asi také ne. Pracuje dobře, zaměstnává kvalitní personál, všechno funguje jako na drátku.
  Možná by mi mělo vadit, že nedostanu potvrzenku o zaplacení. Ale to mi vlastně nevadí vůbec.
  Protože kdyby firma řádně odváděna daně, tak by bylo víc na granáty pro Ukrajinu a já jsem pacifistka.
  Myslím si, že teprve tahle vláda přivedla ten polistopadový bo@del k ( téměř) dokonalosti.

   1. Mýlíte se. Většina podnikatelských kurev tohoto typu ani neřekne cenu předem.

    Rekordmanem byl jistý vykuk, který nám přišel před lety opravovat ( nachystanou, odstavenou, odsunutou ) pračku.
    Při opravě ji v jednu chvíli chytil za rožky a poodsunul asi o 10 cm, což zabralo 2 až 3 sekundy. V paragonu to uvedl jako „dodatečnou manipulaci“ za 150 Kč. Plus samotná oprava…

   2. Holt to bude jako za bolšána. Urob si sám, nebo si najdi svého meloucháře. A prachy pěkně na dřevo.
    Ať žije šedá zóna.
    Poctivě, přes firmu, nelze. Vlastně mám docela radost, že finančák ostrouhá. Aspoň nenadělá Stanjura tolik škody.

     1. Pokud vám opravdu záleží na odpovědi, tak doporučuji ominout veřejný prostor. Nebo snad očekáváte, že vám dobrý pane Vlastimile začne vypisovat strasti či radosti své životní cesty tady na skle?

    1. Na vyvrtani direk do dreva jste bezmocna, Helo? Ale sakra. Ja mam uz 40 let elektrickou vrtacku a sadu … jak se jim cesky rekne? Vrtadylka? Kdybych byla musela nekoho honit kvuli jednoduchemu vrtani, to bych byla dopadla…

     Dnes uz je to uplna starozitnost. Takova jednoducha vrtacka do zasuvky.

   1. Kdyby v sousedství bydlelo několik potřebných dam , tak byste brzy v ochotě ochabl. Nedělal byste totiž nic jiného a buchty byste brzy nemohl ani vidět.
    😀

  1. U snachy uklízecí paní za 200/hod. za úklid bytu na ruku moc nechodila. Agentura chodí – za 400/hod.

   Dnes mě na hřbitově kolem poledne u rodinného hrobu odchytil přítomný kameník, který vedle něco opravoval.
   “ Pane, nějak se vám to vyvrací, nechcete to spravit? Srovnám,obrousím, písmo renovuji,lampu vyměním. “
   “ Kdy by to bylo, a kolik by to stálo?“
   “ Příští týden i s novou žulovou lampou za 5,5 tis.“

   Volal po šesté, že má hotovo a i s lampou a účtem to bylo za 5700. Je to moc nebo málo?
   Já jsem spokojený.

  2. Pamatujete se na Hlavní Ekonomickou Poučku (HEP) Vlastimila Čecha?
   „Cena v kapitalismu je právě ta nejvyšší částka za kterou je dostatečné množství hejlů za ten šmejd vydat“.
   ———————————————-
   Ale výpomoce tohoto druhu sice potřebným vdovám-sousedkám konám za dobré slovo a dvě VELKÉ štamprle.
   Na druhé straně chápu toho pána, který si mocně přirazil. Rostou mu „vstupní náklady“ a hlavně rostou s fialovou drahotou jeho náklady na udržení jeho těla a duše pohromadě.
   (slyšel jsem, že někdy řemeslník, který se k zákazníkovi dopraví automobilem mu přeúčtuje i pokutu za nesprávné parkování-nikde není místo a alternativa není)

  3. Šmárjá ženská to si neumíte udělat sama. Dvě dírky nebozezem, a pak samořezné šrouby a šroubovák. Za pár minut není co dělat.

  1. Tak trefné , že by mi nevadil ani nadpis přes půl stránky.
   😻
   Paní Marková píše věcně, žádné dojmy , jen samé pojmy.

   1. Chcete tím říci, že požadujete dlouhé nadpisy, abyste se orientovala ?
    Článek jsem chválil, takže té druhé větě v kontextu moc nerozumím.

     1. Mně ano a psalo to zde již více lidí, má to dopady na přehlednost. Pokud Vám pouze nevadí, ale nevyžadujete jej, naprosto nechápu, proč se k tomu takto vyjadřujete.

      1. Protože jsem ráda za každý článek. Paní není novinářka , přijde mi zbytečné jí kritizovat.
       Chybička se vloudí, třeba s těmi houbami po dešti. Líbí se mi, když je to tady pestré, když kromě zkušeného Vidláka sem píšou i méně zdatní bloggeři. Záleží mi víc na obsahu, než na formě.

   2. Ne tak docela.

    Paní Marková, když píše, je jednak hodně v emocích, a jednak hodně spěchá. Bohužel je to na článku až moc vidět, což je dost škoda. Ona patrně nejen že nečte diskusi pod svými texty, ona nečte ani po sobě; jinak by totiž nemohla pustit text, v němž mj. stojí

    …střední třída pomalu končí a malých podnikatelů ubývá jako hub po dešti. (sic)

    Autorčinu obecnou nasranost, která z článku jenom kape, samozřejmě sdílím; ale tu patrně sdílíme všichni, jak se tu scházíme (čest výjimkám, které jsou tu služebně, a těm výjimkám – čest práci! Je těžká!). Ale styl jejího psaní se mi nelíbí – počíná si jako nosorožec (© Benjamin Kuras, Malá paměť).

    Takže abych se držel stylu shora uvedeného přirovnání – kvalita textů roste jako sněhulák na slunci.

    1. Hub po dešti ale skutečně ubývá. Stovky a stovky houbařů a houbařek po dešti vystartují a houby mizí tak, jako slušní řemeslníci (kteří nemají sazby na hodinu jak advokáti v Praglu).
     😀

      1. Ty veris svejm vlastnim ocim a neveris ,co pise p. Markova ?
       Ty pises este navic ,vo nejakejch strasnejch prasivkach ,co neubejvaji po desti??

 12. Na seznam.cz vyšel článek s názvem „Opravme plynovod Nord Stream, požaduje saský premiér Kretschmer“.
  Neměl by být trestně stíhán ? Takové rusofilství, fuj !

  1. Rus se jenom zucastnil na rourach , asi z jedny sestiny..
   Vostatni zjistili, ze plyn je dulezitej a ted ale dobre vedi, ze plyn jim skodi..
   Doufam taky , ze jim ten plyn uskodi vic a driv , nez nam..
   Takovej vzdelanej narod , vsecko vedi nejlip a nejdriv , zase mam radost..

 13. To, že se dosud nezačlo s dostavbou jaderných elektráren, to je smradlavá vizitka VŠECH vlád po roce 1989.
  Na pič….. se ale dobrá vůle a peníze vždy našly. Kolik nás stáli ti , kteří jsou a byli odpovědnými za to, ať se naše soběstačnost ve výrobě elektřiny posílí ? Desítky miliard ?

  K fotovoltaice coby posílení nezávislosti na Rusku.
  Prostě se posílí závislost na Číně, s tím, že Číňan může zasahovat do softweru …..takže ten každý jednotlivý systém může i vypnout, natrvalo…..

  Energie, energie a zase jen a jen energie. To potřebuje každá rozvinutá země.
  My tady máme nadbytek energie – na jalové žvanění , různého druhu. A na pseudopolitický turismus. A na nesmyslné dotace….etc etc

  K panu Fialovi jen toto. Sokratovskou optikou je to ta nejkompetentnější osoba, co se týče vlády, on je totiž profesorem politologie.
  No ale uznejte sami…..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *