17 července, 2024

Prohrají

Dnešním textem dojedu svůj týden plný filipik proti vždy pravdomluvným a nezávislým médiím. Je zapotřebí vše trochu shrnout. Nijak jsem to neplánoval, ale právě události tohoto týdne krásně ukázaly, proti čemu vlastně stojíme. Na vaše setkání s lidmi přijede novinář, kterého vyslalo hento objektivní médium Reflex. On tam sedí, píše a on line lže. Nepřijel reportovat, nepřijel přinést zprávu. Přijel se vysmívat. Přijel svému publiku potvrdit, co chce slyšet. Já pak přečtu ostatním lidem, co tento novinář právě napsal a celkem hladce jsme se shodli, že zřejmě s námi neseděl ve stejném sále. Dočká se posměchu, odejde, nikdo se ho ani nedotkne, ale on to celé ještě zakončí další lží, že mu tam chtěli ublížit. Celé je to na videu. I to, jak odchází… A libtardi stejně exhibují, jak jsme hecovali dav proti Bartkovskému… Tak daleko se to dopracovalo. Věříte víc svým očím, nebo majnstrýmovým mééédiím? Pokud se chcete udržet mezi pražskou kavárnou, tak musíte koukat na video, kde novinář odchází, aniž by se ho kdokoliv dotkl, ale musíte nahlas potvrzovat, že tam pro něj nebylo bezpečno.

Až tak daleko to došlo. Až tak blbí jsou…

A proto prohrají. Protože to, co je dovedlo k současné výhře, to je zároveň i důvod jejich brzké zkázy. Byla to pravda a láska, která si vychovala svojí řvoucí úderku na twitteru. Je to pražská kavárna, která na twitteru vyhrožuje, že mi přijdou rozbít hubu teleskopickým obuškem. Jsou to ta pravdomluvná a nezávislá média, která adorují udávání v zaměstnání a vyhazování z práce. Dlouho to bylo poměrně účinné. Leckdo tuhle masírku nevydržel a řekl si, že mu to prostě za to nestojí. Nemá zapotřebí se nechat vláčet bahnem.

Ale na druhou stranu, jiní to vydrželi. Našli si způsoby, jak to překonat. Vytříbili se ti, kterým udávání práci neohrožuje. Vytříbili se ti, kteří mají rozumné šéfy i spolupracovníky. Našli se ti, kteří mají šarm elektrického úhoře a dovedou mediální rány nejen přijímat, ale také rozdávat. Poptávka po angažovaných intervjucích klesá, poptávka po alternativních médiích roste. Roste tak moc, že vláda sice zkusila vypnout dezinformační weby, ale ony se vrátily. Jen jsou silnější a odhodlanější.

Formují se politické strany nového typu. Založené na vlastních informačních kanálech, které jsou nezávislé na České televizi. Profilování politických lídrů se už nedělá na stranických schůzích, ale na setkáních s občany. Už vám nepomůže proplouvání stranickou hiearchií a snaha o stranický post. Už vám nestačí volitelné místo na kandidátce. I ti, kteří jsou daleko pod vámi, vás mohou hravě přeskočit, protože lidé je znají a budou je kroužkovat.

Vznikla ta pravda, co nezvítězila, ale prostě zbyla. Většinou za tím ani nemusela být žádná geniální myšlenka jednotlivce, ale v boji proti velkým médiím a woke culture prostě zbylo jen to, co bylo funkční. Velkolepé vize ze stranických schůzí zpravidla shořely jako první. Zůstali ti, kteří byli ochotni dělat denní mravenčí práci.

A najednou zbraně velkých médií ztrácejí účinnost. Upřímně… co chcete zdehonestovat na blogerovi, který se jmenuje Vidlák a sám říká, že píše kydy? Jak chcete shodit Jindru Rajchla, když si oslovuje své příznivce sám bez jakýchkoliv redaktorů s jejich kritickými rozhovory?

Jo, kdyby to libtardům trochu pálilo, tak by prosě Jindru pozvali do České televize, tam by proti němu posadili nějakého politického matadora s nabroušeným jazykem… a pro jistotu dva nebo tři a pak by spolu s moderátorem v přesile útočili. Jindra by to asi ustál, protože má dostatečně prořízlou pusu, ale bojoval by na nepřátelském území na podmínek, které sám nemůže ovlivnit.

Jenže… to oni nemohou udělat. Kdyby ho vzali k Moravcovi, tak by ta stejná úderka, kterou si vychovali, začala řvát, jak je možné, že dávají v televizi prostor tomu arcidémonovi a dezinformátorovi. Křiklounům prostě nevysvětlíte taktiku…

A tak musejí posílat novináře do jámy lvové. Asi za trest. Pošlou je na hřiště soupeře do naprosto ztracené hry, kde nám intervjuk Bartkovský sedí proti sto dvaceti soupeřům, nijak nemůže ovlivnit průběh hry a ještě musí v přímém přenosu lhát, protože přesně to se od něj očekává. A pak zírá jak sůva z nudlí, protože mu nikdo nevysvětlil, že už není všemocný, každý má v kapse telefon a i to dezinformační koště Vidlák má svoje kanály k veřejnosti.

Nemluvě o tom, že v poslední době se dezoláti nějak podezřele koordinují. A řeknu vám, je to radost. Banny na Telegramu, Ondra na Twitteru, Petra Rédová namlouvá moje články na jůtubu, David Moss stříhá videa, stovky dalších nezapomenou každý den moje texty nasdílet, olajkovat, aby se zvedl dosah, překopírovat a poslat e-mailem… Ejhle, nová média. Skoro zdarma… a o čem se bude mluvit, to rozhoduje čtenář sám, protože ho ke sdílení nikdo nemůže donutit. Obejde se to bez šéfredaktora i stanoveného narativu.

V poslední době se to naší líbodémo scéně drolí úplně před očima. Přicházejí o diváky i čtenáře a tento proces je zcela jednosměrný. Aby ne, jakmile nově příchozí přičichne k tomu, že sám spolurozhoduje, o čem se bude mluvit, tak už se mu zpátky nechce. Nemluvě o tom, že majnstrým už dávno úplně přeřezal svojí zpětnou vazbu. Zůstala jim jen ta twitterovská hyperjugend, kde má každý člověk z masa a kostí tak deset profilů a silní jsou jen na hubě.

V posledních dnech si říkám, že Fiala vlastně ani neví, co dělá špatně. Jeho zpětnou vazbu totiž zprostředkovávají právě ta média, která také žádnou zpětnou vazbu nemají. Fiala se jde zeptat Taberyho a ten nemůže udělat nic jiného, než ho poplácat po zádech. Fiala je spokojený a jde pokračovat v devastaci státu. Skutečná výměna informací se ale už odehrává úplně jinde a nikoho v majnstrýmu nesmí ani napadnout, že by zpětnou vazbu obnovil tím, že by pustil opozici na obrazovku.

Prohrají. Jde to stále rychleji. Čím více lžou, tím víc jim odpadají příznivci. A čím víc jim odpadají, tím víc lžou, aby tomu čelili. Končí to pak Bartkovským, který sedí přímo vedle těch, o kterých lže a pak se hrozně diví, že se jim to nelíbí… Žádné blokování, vypínání, banování ani kriminalizace na tom nic nezmění. Jen to umožní odolným, aby byli ještě odolnější a flexibilnější.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

Pokud stojíte o moji knihu, máte na to poslední týden. Mohu se zaručit, že odešlu všechny knihy, které si objednáte do 28.6.2023. Ve čtvrtek 29.6.2023 odejde poslední várka. Pokud si knihu objednáte později, přijde vám pravděpodobně až v srpnu. V červenci zřejmě nebudu schopen expedovat vůbec a v srpnu jen omezeně. Vše ostatní zůstává v platnosti. Každý, kdo pošle jako dar Institutu českého venkova alespoň 350,- Kč, si může vyžádat knihu v zasílací aplikaci na Kydech. Systém si váš dar pamatuje, ať byl odeslán kdykoliv.

112 thoughts on “Prohrají

 1. Přátelé, pojďme si teď všichni zaspekulovat.
  Můj tip ohledně Prigožina 🙂

  Varianta 1 :
  Naše média po celou dobu mluvila pouze pravdu, jenom pravdu a nic než pravdu a RF je v totálním rozkladu, Putin má rakovinu a Prigožin se zbláznil. Zanedlouho uvidíme VŘSR 2.0.

  Varianta 2:
  Promyšlená konspirace, kdy se naoko vzbouří soukromá armáda. UA a její spojenci jsou následně na koni a vykládají všechny karty na stůl do posledního trumfu. Konečně začne ona obrovská a gigantická ofenzíva, která má smést poslední zbytky ruských hord z povrchu ukrajinského a ta je vzápětí zničena dobře připravenou rozvinutou ruskou obranou; následně není kde brát a UA končí. Mezitím se v Rusku odkopou i ti neposlednější latentní Jidášové, kteří jsou poté přinejmenším internováni na svých jachtách, omylem vypadnou z okna, utečou do GB nebo prostě jen „zmizí neznámo kam“. Finálně je urovnán i spor Prigožin vs. generalita a místní média ho označí jako „nemilou událost.“

  Varianta 3:
  Prigožin miluje přehánění, vlastní všem temperamentním národům, a protože se chce domoci nějakých dalších statků, tak se demonstrativně stahuje do místního velkého města, kde kalí vodu.

 2. Prigožinovo „povstání“
  Ještě včera byly všechny ruské telegramové kanály dezinformační a Jourová vymýšlela, jak je zakázat, aby nepletly hlavu chudákům důchodcům, co se na Aktuálně přiznali, že se stydí sami před sebou.
  Dneska z těch stejný kanálů libtardi nadšeně citují a hltají každičký detail. Včera bylo jasné, že ruští vojenští blogeři lžou, dneska samozřejmě mluví čistou pravdu i když před týdnem seděli u Putina na dýchánku a zřejmě tam spolu něco upekli…
  Dovolím si osobní spekulaci: Jak můžete v utajení přesouvat po Rusku (i Ukrajině) velké kontingenty, když vás vidí americké družice? Předstíráte, že jsou určené k něčemu úplně jinému.

  1. ano je to same udajne, mozna, falesne video, nikdo neni jmenovan, jsou to hrdinove atd.

   pripravena zalozni (utocna) armada se prave presunuje (branit moskvu ? utocit na rostov ? nebo neco jineho ?)

   5 kolona (umelci, urednici, podnikatele, bankeri atd.) se odkope a vyzve ke svrhnuti putina na pokyn z SSA ( a skonci v pracovnim tabore na 20 let za vlastizradu)

   no uvidime, vse je ponoreno do zakryvaci mlhy, ale neco se v ni hybe

   i kdyby vyhral Prigozin tak by to ukrajine nepomohlo, spis naopak

 3. TAk v Rasýýýji se fakt něco děje.

  Prý promluvil Putin:

  Události, které se dnes odehrávají, jsou dobrodružstvím, pokusem o ozbrojenou vzpouru. Ve svém oficiálním projevu to uvedl prezident Ruské federace Vladimir Putin, který oslovil občany země, personál Ozbrojených sil Ruské federace a orgány činné v trestním řízení.

  Podle ruského prezidenta je celá vojenská mašinérie Západu namířena proti Rusku. Nyní se v Rusku snaží zorganizovat povstání, ale země se bude chránit před vnitřní zradou, poznamenala hlava státu.

  Putin nazval situaci „bodnutím do zad zemi a lidem“ a poznamenal, že se tímto způsobem snaží dotlačit Rusko k porážce a kapitulaci. Úřady ale budou na každý takový pokus tvrdě reagovat. Hlava státu zdůraznila, že rebelové budou trpět „nevyhnutelným trestem“.

  Armáda a orgány činné v trestním řízení podle Putina dostaly patřičné rozkazy. Oslovil také lidi, kteří se na aktuálních akcích podílejí, a vyzval je, aby složili zbraně a nedělali fatální chyby. Pokud jde o situaci v Rostově na Donu, Putin poznamenal, že je stále obtížná.

  Připomeňme, že dnes do Rostova na Donu vstoupili ozbrojení bojovníci Wagner PMC v čele s kurátorem organizace Jevgenijem Prigozhinem. Nyní jsou v sídle Jižního vojenského okruhu.

  Použité fotografie:
  kremlin.ru

  Zdroj
  https://topwar.ru/220094-prezident-rossii-obratilsja-k-grazhdanam-organizatory-mjatezha-predali-stranu.html

  Přeloženo gůglem bez mých korektur. Musím do práce, takže se omlouvám za případné nedostatky.

  1. spis asi odkaz na projev – nikdo neni jmenovan konkretne, oznaceni jako hrdinove

   https://aftershock-news.translate.goog/?q=node/1259260&_x_tr_sl=ru&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=nui,sc

   ————— automaticky preklad

   Apeluji na občany Ruska, na personál ozbrojených sil, donucovacích orgánů a speciálních služeb, na vojáky a velitele, kteří nyní bojují na svých bojových pozicích, odrážejí nepřátelské útoky, dělají to hrdinsky – já vím, mluvil jsem včera večer znovu velitelům všech směrů. Apeluji také na ty, kteří byli lstí nebo výhrůžkami zavlečeni do kriminálního dobrodružství, dotlačeni na cestu závažného zločinu – ozbrojené vzpoury.

   Rusko dnes vede tvrdý boj o svou budoucnost, odrazuje agresi neonacistů a jejich pánů. Prakticky celá vojenská, ekonomická a informační mašinérie Západu je namířena proti nám. Bojujeme za život a bezpečnost našich lidí, za naši suverenitu a nezávislost. Za právo být a zůstat Ruskem – státem s tisíciletou historií.

   Tato bitva, kdy se rozhoduje o osudu našeho lidu, vyžaduje sjednocení všech sil, jednotu, upevnění a odpovědnost. Když vše, co nás oslabuje, musí být odhozeno stranou, jakýkoli spor, který naši vnější nepřátelé mohou a používají k tomu, aby nás podkopali zevnitř.

   A proto činy, které rozdělují naši jednotu, jsou ve skutečnosti odpadnutím od našich lidí, od našich spolubojovníků, kteří nyní bojují na frontě. Tohle je bodnutí do zad naší zemi a našim lidem.

   Byla to taková rána, která byla zasazena Rusku v roce 1917, kdy země vedla první světovou válku. Ale vítězství jí bylo ukradené. Intriky, hádky, politikaření za zády armády a lidu se změnily v největší šok, zničení armády a rozpad státu, ztrátu obrovských území. V důsledku toho tragédie občanské války.

   Rusové zabíjeli Rusy, bratry – bratry a všemožné politické dobrodruhy a cizí síly, které rozdělovaly zemi, roztrhaly ji, sobecké zisky.

   Nedopustíme, aby se to opakovalo. Budeme chránit jak naše lidi, tak naši státnost před jakýmikoli hrozbami. Včetně – z vnitřní zrady.

   A to, čemu čelíme, je právě zrada. Přemrštěné ambice a osobní zájmy vedly ke zradě. Zradit naši zemi, náš lid a věc, za kterou spolu s našimi dalšími jednotkami a podjednotkami bojovali a umírali vojáci a velitelé skupiny Wagner. Hrdinové, kteří osvobodili Soledar a Arťomovsk, města a obce Donbasu, bojovali a položili své životy za Novorossii, za jednotu ruského světa. Jejich jméno a slávu zradili i ti, kteří se pokoušejí zorganizovat povstání, ženoucí zemi k anarchii a bratrovraždě. Nakonec porazit a vzdát se.

   Opakuji, jakýkoli vnitřní nepokoj je smrtelnou hrozbou pro naši státnost, pro nás jako národ. Je to rána pro Rusko, pro naše lidi. A naše akce na ochranu vlasti před takovou hrozbou budou tvrdé. Všichni, kteří se záměrně vydali na cestu zrady, kteří připravili ozbrojenou vzpouru, nastoupili cestu vydírání a teroristických metod, budou potrestáni nevyhnutelným trestem, zodpoví se před zákonem i před naším lidem.

   Ozbrojené síly a další vládní agentury obdržely potřebné rozkazy a v Moskvě, Moskevské oblasti a řadě dalších regionů jsou nyní zaváděna další protiteroristická opatření. Rovněž budou přijata rozhodná opatření ke stabilizaci situace v Rostově na Donu. Zůstává to obtížné, ve skutečnosti je práce civilních a vojenských orgánů blokována.

   Jako prezident Ruska a vrchní velitel, jako občan Ruska udělám vše pro obranu země, pro ochranu ústavního pořádku, životů, bezpečnosti a svobody občanů.

   Ten, kdo zorganizoval a připravil vojenskou vzpouru, kdo zvedl zbraně proti svým spolubojovníkům, zradil Rusko. A oni se za to zodpoví. A vyzývám ty, kteří jsou do tohoto zločinu zatahováni, aby neudělali fatální a tragickou, jedinečnou chybu, aby učinili jedinou správnou volbu – přestali se podílet na kriminálních činech.

   Věřím, že zachováme a ubráníme to, co je nám drahé a svaté, a společně s naší Vlastí překonáme všechny zkoušky, staneme se ještě silnějšími.

   1. Hm, takže celkem nic neřekl.
    Na telegramu píší, že zmetci z poza oceánu a toho kanálu mají pohotovost. Jsou v Moskvě.

   2. Pokud se odvolává na rok 1917 tak tam se situace v Rusku zhoršila i “ díky “ tomu, že nebyly za Prozatimní vlády uskutečněny volby do parlamentu, že parlament nezasedal (srovnej u nás s rokem 1948).
    Takže výzvy gosudara jsou jedna věc, a podpora zákonodárného sboru (lidu) první.

 4. Budu hnusná. Nadpis by správně měl znít : Prohrajeme.
  Patříme dneska k nim, a vlezli jsme k nim dobrovolně. Spolu chyceni, spolu oběšeni.
  Případně stížnosti v lampárně na pátém nástupišti.

  1. Re: Helanov

   Správně se má říkat „lampovna“ a tato místnost není NIKDY na nástupišti, páč je to technická místnost a na nástupišti by překážela.
   S oběšením máte pravdu.

   1. Říká se lampárna. A na pátém nástupišti by nepřekážela, z tohoto nástupiště vyjíždí minimum vlaku.
    Navíc lampárna je jenom malá budka, kde se čistí cylindry a zastřihávají knoty, případně dolévá petrolka do mobilních lamp. Prosila bych, aby kuře nepoučovalo slepici.
    🐥🐔

   2. Targusi, nezapřete regionální povahu, kde „z šachet jde oheň a dým….“.
    Helanov má pravdu s termínem „lampárna“, jen s tím „nástupištěm“ je fakt mimo.

    LAMPOVNA
    Dobře větraná místnost na dole, určená pro příjem a výdej přenosných svíditel, na jejich čištění, údržbu a ukládání do nabíjecích stojanů. Přístup do lampoven mají jen oprávněné osoby. Přenosná svítidla se v lampovně vydávají na osobní evidenční známky.
    https://www.cojeco.cz/lampovna

    LAMPÁRNA
    Kdy a proč vzniklo úsloví jít si stěžovat na lampárnu, se nám bohužel nepodařilo dohledat. Samotné slovo lampárna se používalo pro místnost na vlakovém nádraží nebo v dolech, kde se ukládaly a čistily lampy. Obdobně se používá i úsloví jít si stěžovat na hlavní nádraží.
    Obě slovní spojení se užívají v případech, kdy stížnost nemá ke komu směřovat nebo je formulována jako obecný nesouhlas s určitou záležitostí a ani žádná odezva není očekávána.
    [zdroj: ptejte se knihovny]
    lampárna.org – stížnosti všeho druhu (lamparna.org)

    1. Re: Lex

     Máte smolíka.
     Část mých předků dělala na dráze, protože dvanáctky, tudíž menší počet šichet, tudíž méně cest do práce, bo pěšky tři a půl hodiny z goralského grůňa do fachy a tři a půl hodiny pěšky do grůňa s ruksakem plným žrádla a dalších civilizačních výdobytků.
     Ty vaše „lampárny“ byly i na dráze kvůli nočním pracím. Třeba kvůli nočnímu sestavování nákladních vlaků, o čemž vy a vaše tepací kolegyně víte ÚPLNÉ hovno.

     1. Jo a pindy sepisované soudruhy z práglu s kvalifikací kulturního geografa Univerzity Karlovy opravdu, ale OPRAVDU neberu vážně, protože vědí o životě totální hovno.

     2. Cha cha. Já jsem pracovala i u posunu = sestavování vlaků. Targus je dneska nějaký namachrovaný.
      Ve dne se čistily lampy a doléval petrolej. V noci se hlídalo, jestli lampy nečoudí a dobře svítí.
      💪

     3. Milý příteli, Váš šlechtický původ sahající až k Markýzi Gérovi, a to i formou vyjadřování, je zřejmý.
      Leč my, Gójové s historií navázanou na Staré Hamry /matka mého otce, kterou jsem nikdy nepoznal, pocházela skutečně z Gruně, z pastoušky na Švarné Hance, tam, kde jsou dnes objekty JZD Staré Hamry/, a až do roku 1960 žijící na pravém břehu řeky Ostravice, známe i cestu z Gruně /řekněme od „Charbuláka“/ na nádraží ve Starých Hamrech – od roku 1908 /dříve tam žádná dráha nebyla/, a také pamatujeme, jak strojvedoucí Myslikovjan 11. ledna 1965 jel s posledním vlakem na Bílou a zpátky – „Už je to tak, vezeme do Bílé poslední vlak“ https://www.idnes.cz/cestovani/po-cesku/zanikle-trate-14-ostravice-bila.A181130_152230_po-cesku_vrja /.. i pěšinu opačným směrem na Visalaje.
      Žádného „smolíka“ ohledně „ajznbonu“ nemáme.
      A také víme, že LAMPÁRNA byla vždy na nádražích, odkud se vypravovaly vlaky /ne na průjezdních/.
      Ve Frýdlantu nad Ostravicí to byla taková ta malá budka přilepená k hlavní budově na jihovýchodní straně – tam, co v rohu stával vůz „platoňák“, na kterém se převážela bagáž – /později přestavěná na větší/, to už se ale petrolejky nepoužívaly.

      Tož tak nějak.

      1. Lexi, musím oponovat. Lampárna byla všude, kde byly výhybky a návěstidla.
       Na malých nádražích klidně i v rohu pakrovny. Sud s petrolkou, kýblu na vodu s Jarem a štětka na čištění cylindrů.
       Pakr nakládal spěšniny a zavazadla, čistil lampy, často i zametal nástupiště, nosil uhlí do dopravní kanceláře, atd. atp.
       😻

       1. No, nepřu se, jsem „outsider“, který to viděl jen zvenku, který to má jen odkoukané a někdy trochu načtené, který vlakem kdysi jezdil dlouhá léta, ale nikdy ho „neřídil“ ani se kolem něho profesně nepohyboval.
        L.
        PS
        Smajla vložit neumím….

        1. Lex
         Stisknout Windows klávesu a klávesu . (tečka) Zobrazí se klávesnice emoji. Vyberte nějaký symbol emoji 🤣👍🧡😉😎💋🌹😆🎁🤢(❁´◡`❁)(●’◡’●)
         a vložte do textu

         1. Nejdříve jsem chtěl napsat Heleny Růžičkové okřídlené „A zase vím hovno!“, protože na své klábosnici mám spoustu kláves označených různými zkratkami – příkladmo – „Zpět“, „Vyjmout“…. „Znovu“, „Podtrž.“, ale žádnou „Windows“ nebo „Win“, jak mi káže nápověda.
          Pak jsem si všiml těch „oken“ vlevo dole /jo, tam co byl ten Peroutkův článek „Hitler je gentleman“/…. .
          Tak už vím, dík.
          L.

          1. Není zač. Reaguji opožděně, páč peču chleba. Už se na nás směje a voní.

       2. Ano! Helanov má pravdu, a Lex ne. Lampárny byly všude, kde se osvětlovala (petrolejovými svítilnami) výměnová návěstidla („výhybky“) a seřaďovací a hlavní (svého času jen a pouze mechanická) návěstidla, a o ty svítilny se někdo musel starat.

        P.S. Pakr leckdy čistil i (kadibudkové) záchody, např. z nich vybíral odhozené dámské vložky.

        1. To mi povídejte!!!
         Také jsem to dělala. Naštěstí jenom asi 3 měsíce, kvůli bytu. Potom se mi podařilo otěhotnět a šla jsem na lepší pozici.
         😀

        2. Je to docela prča.
         Před časem jsem tady zabrousil na téma vzdělávání a učitelé, a najednou se na mě slítlo celé hejno nicků, jakoby tady nikdo jiný než kantoři nepsal.
         Dneska jsem zabrousil do problematiky ajznbónů, a když jsem se dopustil názoru, který možná ne zcela odpovídal realitě, najednou slet „železničářů“, a to přesto, že jsem „odvolal, co jsem slíbil, a slíbil, co jsem odvolal“.
         Ačkoliv podstatou rozporu není to, co jsem napsal já, ale co napsal Targus, tedy že ne „LAMPÁRNA“, ale „LAMPOVNA“….
         To jsou paradoxy, pane Vaněk!
         Ale jinak dík za osvětu, nenamítám, že by to nemělo logiku – já jsem si ty lucerny alias „lampy“ spojoval jen s posledním vagónem soupravy vzadu /červená/ a parní lokomotivou vepředu /bílá/.

         1. Tak fakt je, že červené lampy na konci vlaku mají zásadní význam pro bezpečnost jízdy.
          Pokud vjede vlak do stanice bez červených lamp na konci, znamená to veliký malér. Patrně se někde na trati pohybuje utržený vagón.
          Což je velmi nebezpečné , ať už jde o utržený bezprizorný vagón , anebo o utrženého bezprizorného prezidenta v Bílém domě. Ten se ale neutrhl od výletního vlaku, ale od řetězu, nepochybně od radosti, že USA vyhrály studenou válku.

    2. Lexi, vlaky opravdu vyjíždějí převážně z nástupišť blízko nádražní budovy. Páté nástupiště je využíváno jen sporadicky, proto na něm zpravidla nejsou ani stánky s občerstvením .

    3. Říká se to asi proto, že lampář, potažmo mazač výhybek, je poslední h@vínko u dráhy. Níž už je jenom záchodová babička.
     😀

     1. Milá Helanov,
      oni ti „lampáři“, jak jsme je znali, už jsou fakt, ale fakt minulost.
      Jakkoliv si na ně ještě živě vzpomínáme.
      I na to, jak na „kyvadlových“ tratích, jako byla Frýdlant nad Ostravicí – Bílá, převěšovali červené svítilny s petrolejkami z jednoho konce soupravy na druhý…

    4. Z lampovny dolu Michal vulgo Petr Cingr je hospoda. Kachličky (bílé) zůstaly původní.
     Jednou jsem tam v pokeru vyhrál skoro 500 korun. 😀
     Ty kovové známky sloužily hlavně k tomu, aby byl přehled o tom, zda je osoba ještě v dole (známka visí), nebo už vyfárala (známka je odevzdána. nevisí). Dalo se s tím čachrovat, chlap známku pověsil, ale zdekoval se do bezpečného prostoru nahoře, hlavně protiprašný technik a hoši z větrání to tak dělali, na noční. Ráno do ruk nabrali důlní prach a pomazali si tím obličeje, pak šli do sprch.
     Jo, děly se na šachtách věci. Když se mi podařilo dostat do dolu první vagony cementu (předtím se zdilo na sádru), vypukla nespokojenost nadřízených, my ten cement potřebuje na své domky a chaty !!! Rozumíte, kradly se celé vagony cementu….
     Nebo střelivo, coby výborné hnojivo….

  2. Po volbách amerického presidenta se naše vláda sesype jako domeček z karet. Možná i dřív.
   Kdyby televizní poplatky platili jen ti, kdo se na ČT skutečně chtějí dívat, to by asi nastalo divení. Princip jako Netflix nebo HBO, předplacená služba …

 5. Khodakovsky: Díky bohu, že navzdory všem záclonám, které pokračují, naši vojáci stojí na svých pozicích a plní jejich povinnost. Autorita nejvyššího velitele je vysoká a události se dosud nepřesunuly do nevratné fáze, brzy se všechno stabilizuje.
  Píše zástupce vedoucího ruské stráže pro DPR Alexander Khodakovsky

 6. Dovolím si alternativní pohled na věc. Dokud bude Rajchl odebírat hlasy ANO a SPD a házet je do žumpy (hranice 5 procent), tak je pro vládnoucí třídu požehnáním. A všichni kdo jej podporují jednají v jejich zájmu. Před nedávnem jste se ptal, co děláte špatně. Z hlediska vládních stran nyní neděláte špatně nic.

  K alternativním médiím. Hodně z nich se dá vypnout zmáčknutím čudlíku v korporacích. Buď najednou zákazem, nebo postupně snížením dosahu. (nebo naopak zvýšením, pokud je to v jejich zájmu). V USA se zde počítá s nějakou formou zapojením do války. Tohle opomíjet nebudou.

  Nemluvě o tom, že jim to perfektně mapuje populaci. Vědí kdo co čte.

  Pokud by hlasy pro Rajchla začaly být ohrožením vlády (ať už nějakou koalicí třeba s SPD nebo by sám přešel 5 procent), tak včas zasáhnou a média (a sociální sítě) vás přestanou přehlížet.

  Ten zmatený intevjuk co zašel dělat k vám reportáž své publikum oslovil. Předal jim důkaz o nebezpečných dezolátech co se houfují do šturmu na zničení demokracie. Sekta byla utvrzena ve víře. Ti co se mu vysmáli Fialu stejně nikdy volit nebudou.

  1. Myslím, že přeceňujete dění v české kotlince. Tady hrají vabank velcí kluci. A k těm my nepatříme.
   My se můžeme jenom nachystat na dobu, která přijde potom. Pozorně pozorovat, kdo je kdo. Aby to nedopadlo jako v listopadu 89. Kdy jedna parta shrábla všechno.

   1. Nepřeceňuje, díváte se na věc ze špatného úhlu. Berte nás jako kolonii potřebnou ve válce. Nebo protektorát. Ti nejsou mimo radar, tam se také tvrdě vynucuje poslušnost.

    1. No, u nás tvrdě pracují už od Vítězného Listopadu. Momentálně už mají všechno. Prezidenta, Senát, Ústavní soud, velkou část Parlamentu. Samozřejmě všechna ofiko mědia, hlavně ČT a ČRo. A samozřejmě i hafo politických neziskovek.
     U furt remcají a mají stažené půlky.

 7. Strojově přeložen

  Nouzové prohlášení ministerstva obrany

  ⚡ Obrátíme se na bojovníky útočných oddělení „PMC“ Wagner „.
  ▪ Byli jste plní podvodem do trestního dobrodružství Prigozhin a účast na ozbrojeném povstání.
  ▪ Mnoho z vašich soudruhů z několika odloučení již uvědomilo svou chybu a hledala pomoc při poskytování příležitosti k bezpečnému návratu k neustálým bodům nasazení.
  ▪ Ta taková pomoc z naší strany všem uchazečům a velitelům již byla poskytnuta.
  ▪ Žádáme vás, abyste ukázali obezřetnost a spíše se spojili se zástupci ruského ministerstva obrany nebo donucovacích orgánů.
  ▪ ▪ Zaručujeme všem zabezpečení.

 8. Něco se dalo do pohybu.

  Takže to začalo, protiofenziva a to psychologicka s rozvratem uvnitř Ruska.
  https://t.me/RVvoenkor/47929

  Bojová technika v Moskvě
  https://t.me/RVvoenkor/47909

  Policie klidně reagovala na vchod „Wagnerians“ do Rostova
  Lidé také klidně potkávají zaměstnance skupiny.
  Ve videu – Tank PMC byl uvíznut v bráně cirkusu.
  https://t.me/RVvoenkor/47937

  Když tak si něco přeložte zde:
  https://t.me/s/RVvoenkor

 9. Zdejší diskuze se tu dotkla i „ransómu“ v Ráádyjožumpálu. Kupodivu nikdo nenapsal ani čárku o čase a místě.

  Soudruzi chtěli provésti v rámci živého vysílání pokec o dezinformacích typu vórkšop, diskuzní panel, atd. A hekři jim do toho docela slušně vhodili vidle, je se dnes říká.

  Kdo má chuť a zájem, nechť si najde záznam a poslechne si kuňkání našeho Prvního Soudruha (PePa 107) v úvodním proslovu. Fakt to stojí za to.
  Nikoli jeho kuňkání, které ukazuje, jak bídně je na tom náš vrchní soudruh se čtením z listu, ale jak profesionálně mu někdo ten projev napsal.
  Soudruh 107 zhodnotil Putina a jeho drzé kecy o tom, proč napadli Ukradinu (připojování území s ruskojazyčným obyvatelstvem) jako lumpa a lháře, aniž by jej tak přímo označil byť jen jediným slůvkem.

  Opravdu hodně dobrý pisálek, který se vyzná v řemesle.

 10. Nebo že by Prigožinovci dopadl jako husité?
  Všechna média jsou řízena a víme kdo je ovládá,hlavně v USA a další jen opisují.
  Když víme že lžou už co vznikli tištěné noviny a když na to mají přímo vědecké týmy,tak se to samosebou nezmění.Čeká se,že se něco musí změnit v USA,ale jsou v situaci,spíš ještě přitvrdit.

 11. Prohrají…
  nebuď si tak jistý,může se stát,že všem zakážou pěstovat prasátka a už se nebudou ochutnávat pečená selátka,tak jako si kdysi ochutnával z mého pečeného selátka Sterziku.

  1. Re: Kuky

   Zákazy se musejí vršit pozvolna, není možno přikládat pod kotel bezhlavě.
   Čímž vůbec nechci říci, že soudruzi nemohou vymyslet i takovou hovadinu, jako je zákaz grilovaček, protože to je málo bio- a ještě míň eko-.
   Ale techniku tlačení na pilu je potřeba míti propracovánu.

 12. Jsem zvědavý, co se nakonec vyvrbí z Prigožinovy vzpoury a obsazení Rostov na Donu 😃?
  Twitteráci v celé s Dabdm Pribáněm už mají jasno. Je to puč a všechno se teď jako mávnutím proutku sesype.
  Já bych sázel spíš na to, že kuchař jen provokuje a dělá šaška. V poslední době se na něho až příliš zaměřují všechna naše média.

   1. ale to bylo většinou, šachisti zatím vždycky uděšlali nějaký tah, že všechno postavili na hlavu. Snad už je to taky otravuje a udělají ýzávěrečný tah. Tím by utli všechny ty „informované“. kdo ví

 13. Vidláku, upřímně se zeptám, jak si tu výhru představujete, když patrně pozici předvídáte prohru. Nebo předpokládáte, že pozice prohraje a nebude výherců?

  Chtěl jsem doplnit: a bez okecávající omáčky, ale to by nakrklo Alefa, tak jen bez příkras.

 14. Dokud nebudete mít (vidláku) nouzi, blbý dny, nebo hlad tak budete psát furt stejně. A blboni za váma pudou.

  Chytit se geniální příležitosti na volbách potřeb a stát se třeba i vůdcem voleb potřeb a podílů na půdě vám uniká. Demosgráticky se zbavíte i podílu na rozpočtu, no jistě vy byste podíl nedostal, ale vaši sousedi by na podíl nárok třeba měli, co myslíte, stojí to za to změnit názor?

  Tímto způsobem se nedobéřete ničeho, ani Rajchl neřekl, čeho teda dosáhl.

  Ale vy jen taháte lidi na demošky, za fusekli, nebo jim lezete do hlavy a to je přesně to co chcě ANCIÁŠ LAKOTNÝ UZURPÁTORSKÝ SEDÍCÍ NA NEJVĚTŠÍM HOWNĚ. Visvětlivka.
  Největší hovno je to, co nigdo nechce. Nepotřebuje a do bytu by si ho nedal.

  Vysvětlivka je jediná. Eště ste nepoznal co dokáže režim, nestrádal ste a netrpěl, a netvrdím že musíte být vymyšlený Ježíš. Zatím jedete v souladu s kurwama, lidi nablábolí kokotin denně tuny, ale druhej den už můžou blábolit na další kokotinách, bužírovat, vytahávat z internetu, lepit tam k temu mordechujcký linky a myslet si cosi, já ani netuším co si tadle společnost myslí, Spíš nemyslí, jen kopíruje a vkládá .

  A tím máme ztratit život?
  Tím si máme hrát abychom nezlobili?

  Fakt nevím co si mám o fšem myslet. Asi raději nic.

  Volte kurva ty naše základní udržitelné potřeby, názory si strčte do prdele a bude mír !!!!!

  Serete mě.

   1. Není cesta zpět.
    Ani do socializmu. Páč i československo žilo z válek usa. Do usa, rozbytých zemí se dobře dodávaly celky, fabriky, nepřipomíná nic? A kolik darů se fšude rozdávalo aby z teho nebyly řeči.

    Musíme se naučit žít z teho co si sami pro sebe uděláme. Místo řepky, jídlo a nekecat kolem teho.
    Zloděje popravit, hotové.

    Nepotřebujeme tady jakési páprdy a uzurpátory, co berou peňáze z ciziny. Nepotřebujeme žádné oligarchy abychom znali svoje potřeby. Nepotřebujeme ani svině co podnikají s našima nebo dovezenýma otrokama.
    A k temu potřebujeme jen volby potřeb, né volby názorů. Postavit se za své potřeby !!!

    1. Jo žilo, ale tohle je minulost.
     Západ nás a pak i sebe těchto možností zbavil.
     Poslouchala jsem jedno video, na Slovensko se týdně vozí potraviny v 800 kamionech, řekl JUDr Kamenský. Dokud jsou hranice otevřené, krize s potravinami není.
     To samé bude i s námi.
     Ano, nepotřebujeme nic z toho co se děje, jenže někdo ty opratě drží pevně.

     1. Gdyž se lidi budou potřebovat utrhnout aby nebyli strženi na dno propasti, nezbude jim než to risknout.
      Zatím dělají, že jim úsporný život nevadí. To se týká především těch, keré by hamba fackovala jít si pro dáfku nebo žebrat o „práci“ na pracáku. Ti se už dnes režimu vyhýbají. Byly s ladností harpagondechujcké federace nahrazeni cizinci a kokoti co se plazí před mocí si ani nevzpomenou, mají na pívo a na kadeřníka. Tu a tam eště střelí levně pastoušku za 5 mega a myslí si, že na to maj. Pošahaný svět?

  1. Zdehonestovat je zase dalsi vymysl akademiku. A blbost.
   Ucel je na kazdyho povesit cedulku , aby se vedelo , co s nim.
   To probiha v plnym proudu.
   Uz sem psal , ze kazda valka je taky revoluce a proto my taky,
   musime bejt v ty valce.
   A kontrarevoluce musi byt zdrcena. Nejdrive terorem exekuci a pak /treba za Z/,
   sou posilany do vezeni..
   Rikejte tem obetem vo dehonestaci..Vo libtardech a dezolatech.
   Opozici ujizdi vlak , vlak orientace v udalostech a v jejich interpretaci.
   Musi rajtovat na tech vyrazech , libtard,/retarded ,retardant/, kteri maji zpomalovat proces vyvoje , ale voni ten vyvoj , samozrejme k horsimu urychluji.
   /To se nazyva hrat si na vlastnim pisecku/.
   Neprekroci a nemohou svuj vlastni stin.
   Dale je treba veset lidem ,jednotlive , nedulezite obezlicky na nos ,
   aby se nezajimali, co se na ne chysta..
   A nikdo nema ani poneti ani navrh , vo nejaky ceste positivniho reseni..
   Sireni negativity , hojne ironisovani vseho ,sou detsky hry , deti nemaji neco rady.
   Nebo plactive stiznosti ,voni udelali tohle a my to nesmime.
   A prednasky akademiku o tom v sokolovnach..Zanechava za sebou vakuum reci a prazdnoty za nimi.
   Zapach smrti se siri..
   V cely EU se siri a stupnuji uz vrazedne a bestialni utoky na mistni , dalsi miliony se privazeji a dalsi se dodavaji , aby byli vsude.
   Dale se stupnuji informace lzi a podvodu a nasili aby si lide postupne zvykali , az to prijde.
   Pod rouskou valky ,lasky k Ukrajine a nenavisti na rusa.

   1. ..“A nikdo nema ani poneti ani navrh , vo nejaky ceste positivniho reseni..“..

    MILIARDÁŘŮ JE MNOHEM VÍCE NEŽ SI MYSLÍME
    https://www.youtube.com/watch?v=vvgJjEjve9E

    Oni mají řešení, nakoupit a prodat akcie. Oni mají řešení, nakoupit a prodat akcie. Oni mají řešení, nakoupit a prodat akcie. Oni mají řešení, nakoupit a prodat akcie. Oni mají řešení, nakoupit a prodat akcie.

    A je jich víc než si myslíme, takže vlastně nevíme kolik jich gde číhá aby nás koupili a prodali, aby nás koupili a prodali, aby nás koupili a prodali, aby nás koupili a prodali….

    Jediná cesta z cicvilizační smyčky na krku je pragmatické volení svých vlastních potřeb.

    Dosáhnout vrácení podílů na půdě po předcích, například podle údajů z matriky.
    Dosáhnout podělení rozpočtu na naše lidi rovným dílem, oni dávají své podíly do oběhu, žádná banka.
    Dosáhnout vlády nad sebou svými rovnými, svornými a bratskými podíly rozhodování o vlastní zemi.

 15. Celá politická situace je čekání na ekonomický otřes v USA. Okurková sezóna. Slované se zabíjejí sami a ještě si to platí.

  1. Také bych považovala za ideální, kdyby si obyvatelstvo USA uvědomilo svojí situaci. Že jejich země má dneska tu nejhorší pověst a že je na jejich stát nas@án už pomalu celý svět. Že vlastně jediný upřímný přítel je jeden prcek uprostřed Orientu.
   Že těm obyčejným lidem v USA nehrozí záhuba odněkud zvenčí. Ale jenom a pouze od těch, kteří hačají v Bílém domě a pomocí různých pletich systematicky rozesí@ají celý svět. ( Ten “ nedemokratický”. Dá rozum. )

 16. Narazila jsem na Facebooku na diskuzi o Novotném, toho času Řeporyjcem.
  On vůbec nebydlí v Řeporyjích, tady je odpověď:
  trvalé má napsané u otce v Kotterově ulici, ale bydlí fakticky už několik let v Raichlově ve Stodůlkách…
  Jsem myslela, že starosta obce by měl mít i bydliště v obci.

   1. Re: Evix

    O nic zásadního jste nepřišla.

    Psací soudruh staví na premisách:
    1/ v hloubce cca 100 m pod hladinou moře mohou pracovat jen profesionální týmy s obrovskou logistickou základnou
    2/ v Říši nelze sehnat několik stovek kg účinné látky typu plastická trhavina
    3/ Ukradina by takovým kouskem NIC nezískala.

    ad 1/ nepravda
    dokázaná stovkami (možná i tisíci) ponorů amatérských potápěčů při jiných akcích typu zkoumání vraků lodí nebo podmořských jeskyní či jiných pozoruhodných objektů. Psací idioti, stejně jako profesní fachidioti ná vykládají, jak je to nemožné, nic více a nic méně.
    Připomenu pouze úsloví:
    kdo chce, hledá způsoby,
    kdo nechce, hledá důvody.
    ad 2/ nepravda
    a/ lodě na vodě mimo přístavy se nějak zuřivě nekontrolují, nýbrž se čeká, až jednou doplují do přístavu. Při odplouvání po nich taky nikdo extra neleze, pokud není zvláštní zřetel.
    b/ psací soudruzi ignorují možnost dovozu „potřebných propriet“ na místo určení jinou lodí z jiného státu
    ad 3/ nepravda
    ufiknutím trubek snížila UA počet využitelných trubek vedoucích do Ojroříše, tudíž by zcela jasně zvýšila svůj vydírací potenciál.

    Psací soudruzi si zřejmě myslí, že VŠICHNI čtenáři jsou stejní blbci, jako oni sami.

    1. Ze se ten černop@ delník Jandourek raději dál nevěnuje studiu Božího plánu. Nadělal by míň škody, než na Fóru 24.

 17. Něco se děje:
  Prigožin slovně zaútočil na Kreml nebo naopak?
  Nebo je ten reálný fyzický útok na zadní oddíly Wagnerovů jen fake?
  ===
  Poslouchal jsem poslední relaci „Besagonu“ a konstatoval, že se z Nikity Michalkova stává ruský nacionalista.
  Nepřipouští jiný názor. Takhle se utužení vlastenectví pane režisére nedělá!

  1. „All messages and video distributed on social networks on behalf of [Yevgeny] Prigozhin about the alleged strike by the [Russian military] on the camps of PMC Wagner in the rear areas do not correspond to reality and are an informational provocation,” – The Russian Defense Ministry

   1. Toto prohlášení (v ruštině) už visí na netu několik hodin.
    Ruský prezident Vladimir Putin si je vědom situace, která se odehrává kolem zakladatele Wagner PMC Jevgenije Prigožina, řekl tiskový tajemník hlavy státu Dmitrij Peskov.

     1. Na Russia24 zazněl příkaz k zadržení Jevgenije Prigožina.
      Asi mu to vítězství u Bachmutu vykoupené stovkami životů trestanců stouplo do hlavy.
      Ale: Dovolit si kromě rusko-ukrajinské války ještě válku rusko-ruskou by znamenalo prohru.

      1. Generální prokuratura Ruské federace označila za oprávněné zahájení řízení proti zakladateli PMC „Wagnerovci“.
       U Wagnerovců nebude mít výzva k povstání (pokud takové existuje) moc velký úspěch.
       Pokud to na Evžena někdo nenarafičil tak se to brzy vysvětlí.

        1. Re: Evix

         Jestliu se považujete za ženu, NEMŮŽETE býti jelenem.
         Můžete býti pouze srnou, anebo pak ještě jelenicí.

         Ovšem klasické jelenice se prodávaly přibarvené na žluto a složené v igeliťáku.
         Srnu zas obvykle odpráskne nějaký nimrod, anebo ji ožralou z nadměrné konzumace kvetoucí řepky přejede zběsilý a zbloucilý motorista…

         Vyhlídky nic moc…

          1. Stará škola.

           Jestli se ta dáma od jelena chce považovat za srnu – kdo jsme my, abychom jí to rozmlouvali?
           A jestli se bude zítra chtít cítit zajícem, tak taky může.

           Pokrok se tomu říká.
           Rozbíjíme staré stereotypy… a tak všeobecně i zvláště…

          2. Já taky. Učili nás to ve škole. Pamatuju si skoro všecko, měli jsme skvělé učitele a učitelky.
           Pak se nabízí otázka, pichlavější dikobraza :
           Do jaké školy chodil Targus? 😀
           Myslel jsem, že srnec a srna, je jeden pár živočišného druhu zvěře, jelen a laň druhý.
           Ale do lesa chodím jenom na hřiby, tak tomu asi moc nerozumím 😀

          3. Tecočampe, vysvětlila vám to lujjza . Bacha na staré stereotypy, vy jeden zpátečníku.
           😻

     1. Mediálny 📡💯

      štátny prevrat končí

      a nezabudnite za všetkým

      sú 🐖🐖🇺🇸🇬🇧

      Mimoriadne vyhlásenie ruského ministerstva obrany:

      🔺Všetky správy a videosnímky šírené

      na sociálnych sieťach menom Jevgenija Prigožina

      o údajnom „útoku Ministerstva obrany RF

      na tylové tábory súkromnej vojenskej spoločnosti Wagner“ ❗️nezodpovedajú skutočnosti a sú informačnou provokáciou.

      🔺Ozbrojené sily
      🇷🇺Ruskej federácie

      pokračujú v plnení bojových úloh na líniu kontaktu

      s Ozbrojenými silami Ukrajiny

      v oblasti špeciálnej vojenskej operácie. 🏆
      t.me/miroslavkamensky

 18. Twoe ted se mi stalo, prihlasuju se na Twitter a prvni tweet: Řeporyjská karikatura člověka tam mává ňakým certifikátem a komentujete to vosel Bartovský a hýká u toho štěstím, že mu může lízat nohy.. pak jsem se naštěstí přihlásil a hned jsem byl ve své sociální bublině.
  Ale že mi Twitter ukáže takový horror na přivítanou jsem nečekal.

  1. Bartkovký je trouba. Kdyby se poradil s bulvárníkem Novotným, ten by mu poradil jak na to.
   Dominik Feri se škrábl o parapet a byl to rázizmus ako sfiňa.
   😀
   Kdyby si Bartkovský poranil špejlí od jelita dáseň, mohlo z toho být těžké ublížení na těle. Vše zdokumentováno, jak krvácí z pravdomluvné ústní dutiny.
   😻

   1. Pozvanej nebyl, tak proc takovy nevyhodej.
    Pismeno Z, s tim pravnici zatocili..
    Kamaradcofty s takovejm vzbuzujou pochybnosti..Vo co de.

  1. Tak to mají hned dva problémy, oba krásně ilustrují jejich schopnosti.
   1. Ransomware neútočí, ale musejí si ho svým chováním natahnout sami. Nemělo to tedy co dělat s žádnou konferencí na Hradě, ale jen a jen s jejich dodržováním bezpečnostních pravidel.
   2. Zničení záloh ukazuje jejich naprostou neschopnost, zálohy musejí být odděleně v bezpečí právě pro případy ztraty dat. Pokud jim je ransomware vzal spolu se systémem, nebyly odděleny.

   1. Zalohy mohli mit oddelene. Otazkou je jak dlouho tam ten ransomware byl v systemu, a jak presne maji nastavene zalohovani. Pokud ten ransomware byl v systemu uz delsi dobu a zaloha je provadena zrcadlenim, pak tem „utok“ mohl poskodit i zalohy, protoze se skodlivy kod spustil jak na mainu, tak i na zaloze.

    1. To je pravda, ale myslíte, že by jen zrcadlili a nic neschováváli ? To přeci není záloha, která Vás zachrání při pouhém smazání omylem. A jak dlouho jim trvalo zjistit, že byli infikováni ( slovo napadeni beru u ransomware za lez ) ?
     Obávám se, že v IT ČR bude shnilého téměř tolik, co ve zbytku organisace.

  2. Je vidět, že český rozhlas má naprosto debilní ajťáky. Proti ransormu se už dokáží ubránit i poučení laici. Holt se ajťáci radiožumpálu zřejmě v pracovní době flákají coby elfové na desinformačních webech, místo aby se věnovali vlastní informační bezpečnosti.
   Teď asi pravdomluvný rozhlas vypíše super obrovskou zakázku na svoji obranu a kyberbezpečnostní firmy si na jejich dlouhodobé blbosti namastí kapsy.

   1. A trestuhodná neschopnost vedení ČRo se zamázne tvrzením, že jim tam vir zatáhl ruský agent (oni je přece mají všude), aby zabránil přímému přenosu konferekce o Ukrajině a projevu božského PePy.

   2. A bude toho čím dál víc. Proč? No prostě proto, že ti mladí, chytří ajťáci prostě na to nemají. Dřív se dělaly programy ve firmě, se zohledněním jejich potřeb a samozřejmě byly nenabouratelné. Teď ti chytráci přebírají programy od kohokoliv, , navíc nezabezpečené, náročnější skládají z modulů různých „výrobců“ vůbec jim nedocházejí tzv. zadní dvířka.
    Bavila jsem se tak před roke, když si přisedli mlaďí a nadějní a byvili se před bábou co tomu nerozumí, jak pro jakousi firmu právě dokončili program a kolik jim sype a jak to seskládali z několika volně dostupných modulů. A že se jim podařilo to seskládat docela slušně. Jak bylo v jedné knížce – schnel a fertig.
    Slušně se to dá poznat na gůglu, vyhodila bych jej, ale má slušný rozsah překladače, takže zůstává.
    Nelíbí se mu že mámokna 7, která jsou sice stará, ale mají blok. A tak snadno se přes něj nedostanou, proto furt nabízejí „modrnizaci“. Krásně to bylo ve fimlu SÍŤ. Ale málokdo si jej pamatuje .
    Blbé je, že to používají i nemocnice, viz předčasem u nás. Tam už jde o životy. Tož tak

     1. Kapku mi připadá co že se stylizuje co by prorok, ale je to jen začátek. KOuknu se na to až zítra, doba pozdní , oči se klíží a taky se kouknu na jiná její povídání co tam jsou, pro celkeový obraz.
      Dobrou

     2. Sasine to jste mne překvapil. Pana Lukavce poslouchám často, má zajímavé hosty, vždy mne donutí se zamyslet.
      Paní Hogenovou jsem slyšel již kdysi na Radiu Universum. Tehdy mi přišla sruzumitelnější. Myslím si, že už je ve filosofii tak daleko, že já mám problém pochopit její základní kameny, tak mi dá hodně práce ( a téměř absolutní soustředění ) pojmout co říká.
      Každopádně díky.

 19. Právě to, že prohrají a že to ti inteligentnější z nich už vědí, představuje velké nebezpečí. Mohou se rozhodnout, že „poslední bitva vzplála“.

  Pokud se nezmění něco v USA, máme našlápnuto přinejmenším na tuhou diktaturu.

      1. pravda. nebyl jsem si jistý, proto otazníky.
       ale druhá část platí. dyť už je to 65 roků, kdy jsem to čet

       1. Re: Rumex

        Doufám, že si uvědomujete vážnost své situace.
        Nejen, že si dovolujete vzpomínat na ZCELA nevhodnou literaturu, kterou jste si dovoloval čísti, ale navrch ještě vnášíte to demokratického prostoru ZCELA nevhodné pseudocitáty.
        Teda jestli jsou pseudo, to nevím, ale v hlášení to bude vypadat o fous lépe.
        No prostě máte dva černé puntíky na nástěnce.
        První – nevhodná literatura.
        Druhý – nevhodná písmenka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *