18 dubna, 2024

Prigožin táhne na Moskvu

Už 30 roků sledujeme neustálé diskuse o tom, jak se Rusko rozpadne a v jednotlivých nástupnických státech zavládne demokracie, svoboda a prosperita, zajištěná tím, že těžbu surovin převezmou seriozní zahraniční firmy, které budou řádně platit daně a ani je nenapadne zabývat se nějakou korupcí.

Už 15 roků sledujeme vášnivé diskuse o tom, jaký je Putin odporný diktátor a uzurpátor a měl by být nahrazen správnějším liberálním demokratem. A aby v tom ruský občan nezůstal sám, vytváří západ pro toto nahrazení vhodné podmínky. Financuje v Rusku „rozvoj občanské společnosti“, stovky a stovky „neziskových organizací“, které pořád všechno kritizují, vymýšlejí a publikují spoustu nehorázných výmyslů a lží, imrvere rozeštvávají ruskou společnost.

A teď stojíme tváří v tvář té reálné situaci, která by s největší pravděpodobností nastala, kdyby se to rozkladné snažení podařilo. Opakoval by se totiž v bledě modrém ten scénář, který jsme už mohli sledovat v Afghánistánu, Iráku, Libyi, Sýrii a v dalších státech, kam západ „vyvezl demokracii“. Moc totiž nezískali žádní demokraté, ale převzala ji nejdrsnější část společnosti, násilnické skupiny, mafiáni, extremisté, teroristé, země se zhroutily a rozpadly, zavládl chaos, teror a občanská válka. A svět zaplavily miliony uprchlíků.

Teď se vynořila možnost, že se ty diskuse stanou realitou i v Rusku. Podívejte se na tuhle fotku, pohlédněte do tváře jedné z možných budoucností Ruska a Evropy!!

Myslím, že teď mají hodně sevřenou prdelku všichni ti nabubřelí evropští politici, co dikutovali o odstranění Putina a zářném zítřku světa, až ten odporný diktátor bude odstraněn. A úpěnlivě se modlí, aby jednotky Specnazu, Národní gardy a čečenské skupiny Achmat zastavily Prigožina a jeho 25 tisíc po zuby ozbrojených skvěle vycvičených žoldáků (pokud tedy je tvrzení Prigožina pravdivé) dříve, než dorazí do Voroněže. Specnazovci se slétají do Rostova a na trasu možného dalšího pochodu do Voroněže stovkami letadel. Modleme se teď všichni, aby se specnazovci ukázali silnější a lépe vycvičení, než wagnerovci.

Prigožin

149 thoughts on “Prigožin táhne na Moskvu

 1. https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-wagnerovci-zastavi-postup-40435843#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest220_personal_layout_2_varBB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
  „Za den jsme došli 200 kilometrů před Moskvu. Během té doby jsme neprolili ani kapku krve našich bojovníků. Teď nastal okamžik, kdy by k tomu mohlo dojít. Proto, chápajíc veškerou odpovědnost za to, že na jedné ze stran bude prolita ruská krev, obracíme náš konvoj a vracíme se podle plánu do našich základních táborů,“ řekl Prigožin v audionahrávce na svém Telegramu.

 2. Vážená paní Divišová,
  tak takhle ne, to je hloupé a laciné. Takovou fotku lze vytvořit z každého z nás, zvláště když by ta osoba kterou chceme zkarikovat není od od narození žádný krasavec. Tohle vyčítám dnešním pisálkům i já a vy jste se k nim přidala. To že vám to pochválí hloupý Starý kocour mě nepřekvapuje a vás by to mělo spíše varovat. Jak smutné.
  Něco jiného je jaké byly úmysly Prigožina. Také si myslím, že je to gauner, ale počkal bych si na soudy až po zklidnění situace. Gerasimov a Šojgu jsou totiž nejspíše pěkně zkorumpovaný svině. Velení armády RF od generálního štábu až po velitele praporů a nejspíše i níže kradou ve velkém a díky nim na frontě zbytečně umírají lidé více než by museli Putin je(alespoň si to myslím) slušný, ale jak se ukazuje až příliš a praktiky svých generálů nechává bez povšimnutí. To vadí nejen obyčejným vojákům , ale také většině národa. Proto to dospělo tam kam to dospělo a tudíž Putin nese svou míru odpovědnosti. Jeho liknavost při řešení problémů v armádě, ale nejen tam, kdy oligarchové na válce vydělávají stejně jako vojensko průmyslový komplex na západě je příčinou prodlužující se války a vzrůstajícího počtu mrtvých a mrzáků.
  Ale samozřejmě ozbrojené povstání je příliš a bohužel již jsou ztráty a nejen na vojenském vybavení. Proto doufám v brzké ukončení konfliktu, ale bez jasného formulování dohody s Prigožinem k tomu nejspíše rychle nedojde.

  1. Hnidopich: Kdyby chtěl, prezident může ministra obrany odvolat i náčelníka generálního štábu. Jenže někteří ho popisují jako mocného a současně jako skoro loutku, která nikoho odvolat nemůže. Nemůže vyměnit najednou všechny gubernátory nebo generály, aby nezničil systém vlády, ale různé jednotlivce postupně vyměnit může. Má moc nad dumou, která odhlasuje skoro všecko.

  2. Hnidopichu, když mi pošlete nějakou adresu, pošlu vám podobných fotek více. Od více objektů. Kdybyste byl fotograf, tak byste věděl, že je to hlavně o okamžiku stisku spouště a taky o úhlu, pozadí, světle atd. Zabývá se tím obor „portrétní fotografie“ a taky „street foto“ a „reportáž“.
   Když chcete „píchat hnidy“, něco si o tom přečtěte, prosím. Jinak o falešných fotografiích bych mohl napsat celou, ne moc tenkou knihu.

   1. Ale no tak Kocoure.
    Netvrdím, že je to falešná fotka, jen zneužitá.
    Kdyby jste najel na Rus Vesnu, tak se vám tam objeví Prigožin jako milý a klidný dědeček.
    Proboha o čem se ještě chcete bavit? Prostě jste to spolu s autorkou trochu posral a tak by na místě byla omluva a ne šlapat do stejného lejna.

 3. Pokud se vrátíme o několik hodin zpět, k prvním okamžikům aktuálního příběhu, určitě vás stejně jako mě napadlo – to je divné, tomu nerozumím, to jsem nečekal…

  Čili z toho vyplývá prostý závěr – věci nejsou tak jak vypadají. Nezbývá než se zamyslet a pochopit, co se skutečně děje.

  Wagnerovci nejsou nepříčetní a musí vědět, že Rusko neporazí ani neovládnou. Především proto, že za sebou nemají žádné mocenské skupiny ani žádnou podstatnou část lidu. Kdyby měli, už by se o tom dávno šuškalo a konspirovalo. Čili je jasné, že Prigožin je s někým na něčem domluvený.

  Může být domluvený s Američany? Podle mě by mohl jedině v tom případě, že Západ chystá v příštích dnech útok na Rusko. Potom by to dávalo smysl.

  Může být domluvený s Putinem? To jistě může. Jaký přesně je jejich společný plán, to se uvidí v příštích dnech.

  Źádná třetí či další možnost, která by nehraničila s fantasmagoriemi, mě nenapadá.

 4. Přijde mi lehce smutné, že celou dobu boje s masmédii všichni vědí co a jak, ale jakmile přijde na lámání chleba, naskočíte jim s nadšením do toho jejich vlaku.

  Kdo si u toho vzpomene na Wagnerovské etudy o nedodávkách střeliva u Bachmutu, že ano…

  Kdybyste četli v azbuce, nápadně by vám přišlo divné, že – ač naše média publikují Putinovy odsudky Prigožina jak na tiskařském stroji – Putin nic takového neřekl.

  Pro ty zvídavější přidám jedno jméno. Třeba se zorientují sami.

    1. Služba bezpečnosti Ukrajiny 20. března 2022 uvedla, že by se Bortnikov mohl stát nástupcem Vladimira Putina v případě úspěšného puče ruských elit s cílem stabilizovat ekonomiku a obnovit vazby se západními zeměmi poškozené důsledky probíhající rusko-ukrajinské války.[2][3]

     https://cs.wikipedia.org/wiki/Alexandr_Bortnikov

     Buď jak buď, sázky jsou vysoko.

     1. Víc, než si myslíte, protože si tady ještě nikdo nespojil i to, že zrovna skončilo cvičení, nazvané „největší cvíčení…“ Kde asi je ta technika a ty osádky?

      Slovy Dudy a mnoha dalších: „Budeme bedlivě sledovat vývoj situace…“

     2. Ruska ekonomika nepotrebuje stabilizovat, ta je stabilizovana. Pravda je, ze cast zbohatliku, kteri rejzovali na luxusnim zbozi (treba Mercedesech, Vuitonu, Chanelu a dovozu ustric), prisla o velkou cast prijmu. Ale jako celek se ruska ekonomika rychle preorientovala, uvolnene pozice zabrali rusti podnikatele, vetsina opustenych zavodu uz se rozjizdi. Tak jako problem zustava jenom vyroba autaku – ty prebiraji cinske firmy, ale zatim rozjely jenom 2 zavody, ostatni zatim stoji. Rusove to resi nakupem ojetin ze zahranicic. A take vyroba letadel – nova civilni letadla pouzivala zapadni motory Pratt+Whitney a RollsRoyce a samotne Rusko sice letecke motory vyrabi, ale nezvladnou rychle rozjet masivni vyrobu, tak se v nich zatim vyrabi drony.

      1. Ať rozběhnou fabriky na Lady.
       Zrovna model 2107 bych si klidně koupil, je to dobrý auťák – a spousta jich tady, z té poslední várky, stále běžně jezdí. V Rusku jich jezdí kvanta a ne proto, že by byli Rusové chudí. Je to spolehlivé, vychytané a nenáročné auto, co se nesere, už nežere deset litrů, jako předchůdci a skvěle topí.

    2. Ne, pořád mi to nedocvaklo. Řekl by národu, že je všechno v pořádku a že bude následovat jen řada obvyklých kroků.. bych řekl

     1. Pro M:
      No, já tomu rozumím tak, že onen přispěvatel do diskuze tím chtěl naznačit, že se v podstatě jedná o pokus číslo 2 – „Odstranit Putina“. Naráží tím asi na události staré cca něco přes rok. Tehdy se objevily zprávy (psaly o tom i některá naše média), v nichž figuroval právě i zmiňovaný Alexandr Bortnikov, který měl údajně po puči nahradit Putina. Zda ano, zda ne, zda je to JPP (jedna paní povídala)…. Současně Putin ve svém vystoupení opravdu Prigožina konkrétně nejmenoval – otázka je, proč. Možná jen z důvodu aktuálních nejasností kolem celého případu? Možná jen proto, že zatím asi není jasné, zda se jedná o soukromou Prigožinovu akci, nebo zda je za tím někdo v pozadí (někdo, kdo to zkoušel už loni)? Někdo, komu Putin (a sankce) „rozkopal“ bábovičky? Nebo proto, že nitky vedou někam do zahraničí? (koneckonců – Prigožinova armáda pracuje za „žold“ a ne všichni její členové jsou Rusové a už vůbec ne vlastenci… Mmch – před pár dny měl Putin setkání s válečnými blogery – z jejich strany tam zazněly mimo jiné i stížnosti na to, že vojáci RF nejsou odměňováni stejně, jako „prigožinovci“ a V.Putin řekl, že to tak nemůže být a musí se to narovnat – mohlo by i to být „spouštěčem“?).
      Samozřejmě, jsou to jen čistě osobní spekulace a úvahy, které vycházejí z naprosto kusých informací, z nichž řada ještě může být „fejk“.
      Bylo by fajn, kdyby se tu zastavil pan Káčko a díky svému přehledu a fundovanosti tyhle věci trochu ozřejmil z jeho pohledu…

      https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/valka-na-ukrajine-rusko-putin-rozvedka-bortnikov-informacni-valka.A220320_141450_zahranicni_pitt

      https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-valka-na-ukrajine/707380/korupce-vrazdy-vyhruzky-kdo-je-sef-kontrarozvedky-ktereho-chteji-elity-misto-putina.html

      1. No ano, tedy ne, nevím, jestli tomu přispěvateli rozumíme stejně, měl jsem za to, že on myslí, že ten Bortnikov činí určité manévry (teď- pokus 2), načež Prigožin jako záchrana, respektive obranář Moskvy… jedná. Ale navenek by museli jako říkat něco. aby se jako nevědělo, že se to ví… Potud jen vysvětlivky k diskutujícímu.
       Káčko jí popcorn

  1. Ruské vzdušné a kozmické sily dnes v noci spustili skupinový útok presnými raketami dlhého doletu na elektronické spravodajské a letecké vybavenie ukrajinských vzdušných síl na letiskách Kanatovo v Kirovogradskej oblasti, ako aj v Dnepropetrovsku.

   Všetky určené objekty sú zasiahnuté. Cieľ bol dosiahnutý.

   Okrem toho bol 23. júna v reakcii na zásah mosta cez Čongarský prieliv bol uskutočnený útok na ukrajinskú leteckú základňu pri obci Starokonstantinov v Chmeľnickej oblasti, kde bol zničený sklad s riadenými raketami „Storm Shadow“.

 5. Prva moznost je, ze Prigozin je zradca a blazon. Je to jednoduche na prvy pohlad.

  Ale tato vojna nie je jednoducha a jednoduche vitazstva, ktore mala UA sa vlastne nekonali.

  Co predchadzalo vzbure JP? Posledne dni sa v podstate UA nezmohla v protiofenzive na uplne nic.

  USA a NATO zacali pracovat na jadrovom scenari – od ruskej akcie v ZAE, az po akoze utok jadrovkami z Ruska na UA a patricnou odpovedou z USA.

  Rusi si uvedomili, ze na Zaporozi vybudovali zbytocne mohutny obranny val. V Rusku vedia, ze sa na nich amici zhora stale divaju a tak tu hraju divadlo. JP ma gule. To ukazal uz v Bachmute.

  Nik nevie, o com si pokecali pred mesiacom s VVP, ked Bachmut padol.

  Rusi mozno predvadzaju to, co robi kazdy kuzelnik. Na rozptylenie divaka tam pobehuje prsnata asistentka, ktora brani v sledovani sikovnych ruk kuzelnika, ktory potom stvara cary mary. V ramci aktualneho pohybu vojsk musia mat v tom sledovatelia zo satelitov fajny gulas, pac netusia, kam sa divat.

  Zaroven sa z JP moze stat obratom ruky rusky disident. Mozno sa uchyli na zapad. A mozno… kdesi u Bavora som cital, ze vobec nie je nerealne rozputanie konfliktu niekde v ELALI. A ze na to by bol Wagner ako vysity. Teraz je uz jasne ruskym vyvrhelom. Otvaraju sa mu mnohe moznosti.

  Ak ho vsak rusi zabiju, bude platit prva moznost.

   1. V kupjanskom smere údermi armádneho letectva, delostreleckou paľbou a aktívnymi operáciami jednotiek skupiny síl „Západ“ bolo počas dňa zlikvidovaných do 30 ukrajinských vojakov, dve bojové obrnené vozidlá, tri ďalšie vozidlá, ako aj samohybná húfnica „Krab“ poľskej výroby. Okrem toho boli pri obci Timkovka v Charkovskej oblasti potlačené aktivity dvoch ukrajinských diverzno-prieskumných skupín.

    V krasnolimanskom smere letecké útoky a delostrelecká paľba skupiny síl „Centrum“ ničili jednotky Ozbrojených síl Ukrajiny pri obciach Ploščanka v Luganskej ľudovej republike, ako aj v Serebrjanskom lesníctve. Pri obciach Jampolovka v Doneckej ľudovej republike a Červonaja Dibrova v Luganskej ľudovej republike bola zmarená činnosť dvoch ukrajinských diverzno-prieskumných skupín. Za deň bolo zlikvidovaných 90 ukrajinských vojakov, dve bojové vozidlá pechoty, dve bojové obrnené vozidlá, dva pickupy, dve samohybné húfnice „Gvozdika“, ako aj húfnice D-20 a D-30.

    V chersonskom smere bolo v dôsledku paľby zlikvidovaných počas dňa viac ako 40 ukrajinských vojakov, štyri vozidlá, ako aj americká húfnica M777.

    Operačno-taktické a armádne letectvo, raketové sily a delostrelectvo Ozbrojených síl Ruskej federácie počas dňa zasiahlo 93 delostreleckých jednotiek Ozbrojených síl Ukrajiny v palebných pozíciách, živú silu a vojenskú techniku v 102 miestach.

    Systémy protivzdušnej obrany zostrelili štyri taktické rakety „Točka-U“, ako aj pätnásť rakiet systému HIMARS a riadené letecké bomby JDAM americkej výroby.

 6. naposledy kdyz Prigozinovi vojaci padli ve velkem, tak ukronackove dostali nasledujici noc fosforovou sprchu, take ve velkem. co dostanou ted, ukazi nasledujici hodiny…

   1. V položskom taktickom smere, ako aj pri obci Marfopoľ v Záporožskej oblasti bola zmarená činnosť dvoch ukrajinských diverzno-prieskumných skupín. Celkové straty nepriateľa za deň predstavovali viac ako 130 vojakov, päť tankov, tri bojové vozidlá pechoty, tri bojové obrnené vozidlá, štyri ďalšie vozidlá, dve húfnice D-20, ako aj samohybnú húfnicu „Krab“ poľskej výroby .

    V doneckom smere aktívne operácie skupiny vojsk „Juh“ úspešne odrazili štyri nepriateľské útoky pri obciach Pervomajskoje, Berdyči a Marinka v Doneckej ľudovej republike. Počas bojov bolo zlikvidovaných viac ako 90 ukrajinských vojakov, dve bojové obrnené vozidlá, tri pickupy, húfnice D-20 a „Msta-B“.

    Okrem toho bol pri obci Časov Jar v Doneckej ľudovej republike zničený muničný sklad 118. brigády teritoriálnej obrany.

 7. Strelkov: „PKK od svého založení opakovaně varovala před pravděpodobností ozbrojeného povstání v Rusku. Mnozí nás neposlouchali, někteří se i smáli.“

  1. Ta „dokonale“ objasňuje veškerou situaci a dění okolo toho včetně úrovní současných válek….
   F. Herbert v jedné knize píše – „plány v plánech jiných plánů“
   A fotografie objasňuje, proč USA prohlásila Vágnerovce za teroristickou organizaci, např….
   Zajímá mě, jestli na to něco řekne Pjakin, pokud už něco neřekl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *